Sport en Wedstrijden BEIRVOEirS GROOT MODEL’MOCO truffel KEEPEN™® VERBAAST HET U? DENEMARKEN—NEDERLAND 0-2 s Examen gedaan en niet geslaagd A THLETIEK PROVINCIAAL NIEUWS t r hü der spn ENKHU1ZEN LUTJEBROEK ZIJPE Venhuizen Met de traditie gebroken Verdiende overwinning van Holland H. van Van Run de beste speler Westwood Om het Landskampioenschap Jubileumwedstrijden A. V. A. C. Drie Nederlandsche records verbeterd Cutrieoa Peters De loopen. zün 5—1 3—1 1—3 3—1 Blokker. Pa uien. Berkhout. Hoogwoud schakeerlng en Promotie 4e klaase D. J. K.—E. V. C. 2 1 0 1 2 Hertha BSC kampioen van Duitschland van Hun Afdeeling ni Promotie 3e klasse Geel Zwart—Apeldoorn Promotie 4e blame Esc*Doesburg Promotie-Degradatie 3e Klasse Hoflandia-Kennemers 4-3 8 5 7 6 6 7 8 3 2 3— 2* 4— 4 2. 3. 4. R. K. JongenspelronaaL Dir.P. KuUs. De Marche Cortege werd enthousiast en vol vuur gespeeld. De ouverture Romantique van Keler Béla werd over 't algemeen heel goed uitgevoerd, toch leek ons dit nummer wel even te veel eischend. 3DE AFDEELING HARMONIE Verplicht nummer „Diana de France” van Blémant. Ren. 3e klemt Tramvalla H—V. F. C. II D. H. 8. II—Hollandiaan II Coal n—Vriendensch. III 5 3 4 1 0 liever nog 1.50 1 40 1 14 0 50 0.33 Amsterdamsch Elftal-Wiener Sport Club 1-3 geestdriïtige spel de AFDEELING UITMUNTENDHEID FANFARE Verplicht stuk; Excelsior Cortege Marche AdroïL 29—15 12—8 20—14 12—18 6—14 •4—3 0—3 Waarland I le AFDEELING FANFARE Verplichte nummer: Euterpe, ouverture da Concours van Andriessen Tuitjenhorn De ceer< sel. Ml de c sprei sel dig. het i P! de h« ad de M I 0P op Ki vei vei 1 hit Ov va I tre kla nle ve: I tel, mo voc der ren I vro eer var VOOR IETS GOEDS NAAR De Heerl prodi en st In h doen< echte Aai dat plaat De lid vi antw Wa collet ken eenlg hier ken’ aann hebbi Wa treft, het regel! derbü eerst» terug van klnde die 1 Usch; lend De zwaa prefe Bpi nog een i dat l rtudii De te Inge, Wa bover maar ting) het ca tie, alle gezin Spi beha E Of kin hek N in keri huv M ults colli adv: bon 81 mis; te i M er maa tam D< toesi D< wild tracl dert D< mee, moei optri 1 12 1 3 4 4 0—3 I M< felde meel huisl meet meer reaci Ml Uit *1 dat 1 - bewe Kont té kc 3. ■ft Ineen de h ben I Muziekconcours van den R. K. Bond van Harmonie- en Fanfare.gezelschappen in Noord-Holland te Obdam. le AFDEELING HARMONIE Verplicht stuk „Phillne Ouverture de Concours,” van Aller 'leuwendaat Kunst na Kracht. Dlr.: N. v. Massel. Voornamelijk wat de dirigent in het vrije nummer „La Reine De Songes” met dit corps wist te bereiken had onze waardeering. Goede stemming en soms een heel muzikale en mooie nunnceerlng. Het klankgehalte was sorjis zeer beschaafd Over 't algemeen dus een zeer goede Indruk. Officieele ontvangst. Op het gemeentehuis had een korte maar hartelijke ontvangst plaats van de deelne mende corpsen, het bondsbestuur, de jury. Kennis voldoende, maar te nerveus ge weest. Waarom niet tijdig Mijnhardt’s Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. Het spel zakt dan ineen en er komt dan weer wat leven in de brouwerij, wanneer Holland na beknelling li De stand luidt: Ajax Feijenoord P.8.V. Go Ahead Velocitas St. Gregorius. Dlr.: J. Beemsterboer. Het verplichte nummer had een levendig tempo en goede momenten. Het stuk naar keuze hadden we gaarne wat muzikaler ge- hoort, hoewel een streven naar correctheid viel te waardeeren. Wie gaan naar de A. A. A. Championships? UITSLAG MARSCHWEDSTRUD .Crescendo” (Weere-Hoogwoud) 2e prfjt met 84 punten; „Plus X" (Venhuizen) 84 punten, 2e prijs; ,Dr Nuyens" (Westwoud), 2e prijs, 87 punten; „St. Caecilia" (Nieuwen- dam), 2e prijs. 89 punten; „Patronaatsfan- fare” (Castricum), le prijs, 98 punten. Denemarken Svend Jensen (B. ’93); Tarp (B TH), Kntfd Christoffersen (Frem)Zölok (B ’93), Poul Jensen (B Tö), Johansen (Frem); Henry Hansen (B 1903), Rohde (B "93), Jo-rgensen (Frem), Uldall (B V3), Nilsson (B 1903). COLBERT COSTUUMS vanaf 45»“” Nader vernemen wij. dat naar aanleiding van het feit dat de Deensche spelers, spe ciaal de reserves, verklaard hadden dat het eerste doelpunt ten onrechte geannuleerd is daar de bal niet buiten het veld geweest is,- de scheidsrechter zijn fout erkend heeft en toe gaf dat zijn genomen beslissing fou tief was. FANTASIE-DEMI'S vanaf 38jf“ Afdeeling I PFbmoUe 3e klasse Holland iaKennemers H.V.C.—BFC. SI. Caecilia. Dir.: 8. Noom. Een mooie <*n briljante vertolking van het verplichte „,uk. De dirigent liet muzikaal spelen. „Antigone” van Rosseau sad eveneens een zeer mooie en vitale uitvoering, fijn van nuanceering en mooi ensemble en klankge halte. REGENJASSEN vanaf 39«“” St. Hildegardus. Dir.: Peetoom. Technisch viel er in het verplichte stuk veel te waardeeren. Een arrangement op ver schillende lied- en symphonle-motleven, van Schubert, lijkt ons artistiek een minder goede keuze. We prefereeren toch steeds orspron- kelljk werk. De uitvoering was over t alge meen goed en muzikaal. werd, was dat van den hoogspringer K. F. Roelofs van S. L. T. O., die het bestaande record van 1.81 M. bracht op 1829 M het daarmede met 1.9 c.M. verbeterde, hetgeen voor dezen nog jeugdigen athleet een pracht- le dag. Een goed geslaagde concoursdag waarop men met groote voldoening kan terugzien en wel in de eerste plaats, omdat het algemeen pell van het muslceeren van de bij dezen bond aangesloten korpsen belangrijk hooger moet worden genoemd dan verleden jaar. door het gemeentebestuur. Burgemeester N. Dekker heette allen har telijk welkom en verzekerde dat alles was gedaan om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken en hoopte dat het con cours n Obdam In aangename herinnering zal blijven (applaus). Hierna werd In een zeer kort woord door den heer Landsdaal namens het hoofdbe stuur dank gebracht voor de hartelljke ont vangst. Na den marschwedstrüd, welke onder zeer groote belangstelling plaats had, werd met den coneert-wedstrljd een aanvang gepomen. Den geheelen dag was er een zeer groot aantal aandachtige luisteraars aanwezig. Afdeeling II Promotie 3e klasse 8. V. W O. N. A. 4e Wiener Siod—8. M V. Pius X. Dir.: P. Broereen. Een goed korps met tamelijk volledige be zetting. Muzikaal en zuiver spel. Men bleek vooral op dreef te zijn In „La val Gele,” waarvan de dirigent een mooie vertolking wist te geven. Ook het verplichte stuk voldeed zeer goed. Zondag speelde onder groote belangstel ling Hertha BSO (Berlijn) tegen München 1860 om het kampioenschap van Duitsch land. De rust ging in met een 3—1 stand voor de Beiersche club. Hertha BSC won tenslotte nog met 3—2, waardoor zjj kam pioen van Duitschland is geworden. Verbsatt hei U nog, dat BarvoeU-ehénten volmaakt tevreden rijn? Komi dan eent kennn nemen van onze col lecties mooie «toHw, de kwaliteit van om maatwerk en ons prach tige systeem van dan modernen pasvorm I Ons maatwerk is juist wat U al too lang zoek! I :er was, het Deen- i vormde een uit- els, die hoewel hij betrekkelljk weinig te doen kreeg, enkele malen de voorzetten goed afwerkte en met hem is dan ook een speler in het elftal gekomen, die zijn plaats volkomen waardig bleek. Zijn voorset, waaruit het eerste doel punt werd geboren, was subliem Ook v. d. Broek liet uitstekend spel zien. Hij dwaalde af en toe wat te veel over het veld, maar speelde zeer enthousiast en ook zijn vele schoten waren van goede kwaliteit. Van Nellen speelde als altijd hetzelfde spel. Hij was over het algemeen goed, zon der nochtans tot de uitblinkers te behoo- ren. Zooals te begrijpen is heerschte er groote vreugde in het Hollandsche kamp, toen de Zweedsche scheidsrechter Olssen, die uit stekend leidde, einde had gefloten. Het is Holl. gelukt in een meer spannen de dan fraaie ontmoeting zich de meerdere te toonen. De uitslag geeft goed de verhou ding weer. Holl. kwam dezen wedstrijd uit met inval lers voor den doelverdediger, den linkshalf en rechtsbinnen. De invaller-doelverdediger uit het 3e elftal heeft echter zün taak naar behooren vervuld. Verder, is er door alle spelers hard gewerkt om een goed resultaat te bereiken. Over den wedstrijd het volgende: Nadat door Kennemers is afgetrapt, golft het spel eenigen tUd op en neer tot De RooU geen raad met den bal weet en corner werkt. Dezen, goed door K. genomen, wordt op mooie wijze ingekopt, 01. Dan weer eenige aanvallen van Hollandia, doch geen succes. JWanneer dan door een der K. spe lers hands gemaakt wordt, krijgt Holl. een strafschop te nemen die door Haring hard wordt ingeschoten, 11. Tot rust gaan de partijen dan geluk op en blüft de stand gelijk. Na de rust is Harlingen vervangen door Wakker die echter reeds geblesseerd was van den vorigen wedstrijd. Gedurende de 20 mi nuten die hü gespeeld heeft, hü viel nL na 20 minuten weer uit, bracht hü door zün vu rige aanvallen de K.-verdediging herhaalde- HJk in de war. Het was dan ook in hoofdzaak aan hem te danken, dat Hollandia na plm. 20 minuten spelen met 4—1 voorstond, n.l. eerst door Dekker 21, toen door hemzelf 31 en daar na door mooi Individueel werk van Polman, 4—1. Toen kwam Wakker wederom uit te vallen en leek met hem den geest wel weer uit het elftal verdwenen. Terwijl men nog bezig was, met hem bui ten de Ujn te behandelen, werd het 43, ter wijl even hierna uit een strafschop een pracht doelpunt werd gemaakt, 43. De nu resteerende tUd werd door Holl. zeer nerveus gespeeld, hetgeen veel afbreuk deed aan hun spel. Echter wisten zij zich te handha ven en wisten zU nog eenige keeren op ge vaarlijke wijze het Kennemersdoel te bela gen. Er kwam echter geen verandering in den stand, waardoor Holl. dus zijn kans nog heeft behouden. voetbaluitslagen Internationale wedstrijd Kopenhagen: DenemarkenNederland 03 Kampioenschap van Nederland Deventer: Go AheadVelocitas Promotie en Degradatie Afdeeling III Nijmegen; N. E. C.Rob. et Velocitas 13 Dr. Nuyens. Dlr.: L. Koning. Goede stemming en goed ensemble. Het verplichte stuk werd heel goed uitgevoerd. In het stuk naar keuze „Esperia ouverture” van R. de Souttes. werd Intens muzikaal ge musiceerd, er viel te genieten van de artis tieke opvatting van den dirigent. Voor ongeveer 25.000 toeschouwers heeft Holland voor het eerst in Denemarken ge wonnen en dit volkomen verdiend. Dit is ge komen door het uitstekende spel niet alleen van de voorhoede, die tegen de gewoonte in, het spel zeer open heeft gehouden, en waar mede de niet al te trap-vaste Deensche ver dediging in groote moeilijkheden werd ge bracht, doch vooral ook door het buitenge- wone spel van Van Run. die voor *het korte spel van de Deensche voorhoede een gewel dig struikelblok is gebleken, en die dan ook ongetwijfeld de beste man van het Holland- sche elftal is geweest. Overigens heeft het geheele "elftal een goeden wedstrijd achter den rug. zonder dat Anderiesen en Paauwe zich tot het peil wisten te verheffen, waar op het overige deel van de ploeg stond. Waar echter zoowel de achterhoede als de voor hoede uitstekend speelde, kon dit mindere werk behoorlijk worden vergoed. Het was uitstekend weer, hoewel de zon wat scherp scheen en een frissche bries stond van doel tot doel. Precies half twee verschenen de Hollan ders. en even later de Denen op het veld. Koning Christiaan en Koning Alexandrine lieten zich aan den Hollandschen leider, den heer Moorman voorstellen en in de pauze Het de Koning zich aan de beide elftallen voorstellen, waarbij Z. K H. zich enkele oogenblikken met den Hollandschen aan voerder Van der Meulen onderhiel 1. Het yeld was in uitstekende conditie, hoewel eenlgszins hard en daardoor effect vol. Van der Meulen won den toss en koos het eerst wind en zon tegen, zoodat om 135 uur de Denen aftrapten. Als scheidsrechter Olsson het beginsignaal doet hooren, staan de volgende ploegen te genover elkaar: 3 x 1000 M. Estafette om den A.B.L.O.- wisselbeker: 1. Feijenoord I Rotterdam 8 min. 13.5 sec. 2 Haarlem I 8 mln 15.8 sec. 3. A-A.C. I Amsterdam 8 min. 19.2 sec. De winnende ploeg bestond uit Jansen. Visser en Nleuwland. 10 X 100 M. Estafette om den „Klkkert”- beker 1. „Haarlem” 1 min. 53.6 sec. (nieuw re cord). 2. V. en L. Den Haag 1 mln. 53.9 sec. 3. A.V. '23 Amsterdam 1 min. 55.2 sec. Ondanks de tropische hitte is er gisteren nog gespeeld om het landskampioenschap. Zouden de heeren het, onder zulke weers omstandigheden niet liever in het water uit vechten? Hoe het zij Go Ahead klopte door haar technisch betere spel Velocitas met groote cijfers 51, en kan zich thans gevrijwaard achten voor de laatste plaats tenzij Feijen oord of P.8.V. zoo vriendelijk is, om aan de Noorderlingen een of meer punten af te staan. Intusschen doet de betere of de verbeterde vorm van Go Ahead „warme” ontmoetingen me' Feijenoord ver wachten, hetgeen Ajax wellicht niet onaan genaam is. m half uur spelen zich uit de haakt en een verrassend com binatiespel laat zien, dat de Denen volko men overdondert. Het spelbeeld is plotseling geheel veran derd en terwijl Holland sterk aanvalt, staat het geheele Deensche elftal thans te ver dedigen. Het spel is plotseling veel beter en wordt uitstekend gecombineerd en in het bijzonder door onze voorhoede Thans is het de beurt aan de Denen om met uiitvallen te trachten den achterstand te verkleinen, doch hun spel mist het open karakter, dat de Hollandsche aanvallen ge durende den geheelen wedstrijd gedragen had en met het korte spel heeft Van Run nu minder moeite. Zoo verstrijkt de tijd, zonder dat de Hol landsche zege ook maar een oogenblik in gevaar komt. Anderiesen lost nog een ge weldig schot van verren afstand, dat Jen sen uitstekend stopt. Nog vallen de Denen even aan en dan is het tijd en heeft Hol land voor het eerst in Denemarken gewon nen. Zondagmiddag vonden, begunstigd door schitterend zomerweer, onder groote pu blieke belangstelling nationale athletiekwed- strljden plaats op de Sintelbaan aan het Olympiapleln. georganiseerd door de A V. A. C. ter gelegenheid van haar 12 S-Jarig prestatie genoemd mag worden. Het nummer speerwerpen werd zooals vanzelf spreekt, door den welbekenden Knol van de A. P. G. a gewonnen. De 200 M. horden, waarvan men verwacht had dat het record verbeterd zou worden, werd gewonnen door Ras van A. A. C. in 27.2 sec. De A. A. C.-er, die direct de leiding had. dacht op een gegeven moment, dat hij de finish reeds gepasseerd was en hield in, hetgeen hem zeer zeker een record heeft gekost. BU de 400 x 200 M. estafette zegevierde de Haariem-ploeg. bestaande uit: Paulen, v. d. Berge, Benz en Berger, na een schitterend geloopen race met een recordtijd van 1 mln. 31 sec., hiermede hev oude record, dat op naam stond van V. en L. uit Den Haag, met 1 sec. verbeterde. De 3000 M. C-klasse bracht weer zeer vele loopers aan den start. Deze werd gewonnen door den A. A. C.-er P. de Vries, die direct de leiding had genomen om niet meer af te staan, in 10 min. 5.1 sec. De 5000 Meter voor B-klassers bracht een achttal loopers aan den start, waarvan de A. V. A. C. het leeuwenaandeel leverde. De strüd ging tusschen de clubgenooten Mulder en Toorenburg en Bakker (A. V. A. C.), die elkaar steeds dicht op de hielen zaten en ook in deze volgorde de finish bereikten. De 3 X 1000 Meter estafette gaf een zeer spannenden strijd te zien tusschen de ploegen van Feijenoord, Haarlem en A. A. C., welke met klein verschil gewonnen werd door de Feljenoord-ploeg, bestaande uit Jansen, Vis ser en Nieuwland, in 8 mln. 13.5 sec. Het slot nummer van dezen middag, de 10 x 100 M._ bracht wederom een succes voor de Haariem-ploeg. die na een spannenden strijd met‘“V. en L. uit Den Haag en A. V. 1923 en A. A. C. uit Amsterdam, er in mocht slagen het op naam der A. V. 1923 staande Nederlandsche record met 0.4 sec. te verbe teren en het te brengen op 1 min, 53.6 sec. De uitslagen luiden: 200 M. Hordenloop A-klasse: 1. C. Ras A.A.C. 27.2 sec. 2. J. Prins Blauw-Wlt 27.2 sec. 3. W. Kaan „Haarlem” 27.3 sec. Speerwerpen A-klasse: 1. Knol A.P.G.8. 5123 M. 2. 8 J. C. Vis ser „Haarlem" 52.16 M. Hoogspringen met aanloop A-klasse: 1. K. T. Roelofs S.L.T.O. 1.829 M (record). 2. H. de Boer V. en L. 167 M. 3. 8. J. B. Visser „Haarlem” 1.62 M. 100 M. Hardloopen A-klasse: 1. Belntema (Hellas) 11.3>sec. 2. Lefcuwe- rtks (Ghymkana) 11.3 sec. 3. Hennings AAC 11.7 sec. 4. Bijlstra V. en L. 100 M. Hardloopen B-klasse: 1. D. Schillemans AM.V.J. 11.7 sec. 2. J. Efjkmans „Haarlem” 11.8 sec. 3. H. van Buuren A.V.A.C. 11.9 sec. 400 M. Hardloopen C-klasse: 1. Van Leeuwen A.V.A.C. 54.9 sec. 2. Hoo- genkamp „Haarlem” 55.6 sec. 3. van Dille- wfjn „Haarlem" 55.8 sec. 4., Eilings „Haar lem”. Verspringen met aanloop A-klasse: 1. J. G. Krijgsman V. en L. 1.70 M. 2 Co- lljn V. en L. 1.675 M. 3. B. H. Kuil A.V. ’23 I. 625 M 3000 M. Hardloopen C-klasse: 1. P. de Vries AAC. 10 min. 5.1 sec. 2. K. Goedhart A.V3.C. 10 min. 9 sec. 3. J. Raapse D.T.V. 10 mln. 11.2 sec. 4. Coenen Oden 10 min. 15 sec. 5. J. van der Werff A.V.A.C. 1500 M. Snelwandelen: 1. M. Engelman Pro Patria 6 min. 42.3 sec. 2. J. Lantink A.A.C. 7 mln. 1J5 sec. 3. J. Stolk A.V-A.C. 7 mln. 19.3 sec. 4. F. van der Vij ver A.V.A.C. Verspringen met aanloop C-klasse: 1. C. J. Renes A.A.C. 6.475 M. 2. J. Hout man, Electra 6.36 M. 3. H. Eikema Blauw- Wlt 6.206 M 4 X 200 M Estafette: 1. „Haarlem” 1 min. 31 sec. (nieuw re cord). 2. V. en L. 3. A.V.B. ”23. 4. A.V.AO De Haariem-ploeg bestond uit v. d. Berg, Benz en Berger. 5000 M. Hardloopen B-klasse: 1. A. Mulder A.V.A.C. 17 min .9.4 sec. J. Toorenburg A.V.A.C. 17 min. 14 sec. W. J. Bakker AVAC. 17 min. 15.5 sec. E. Gooesens A.A.C. Nederland v. d. Meulen (HFC); Weber (ADO), v. Run (P6V); Paauwe Sr. (Feijenoord). Anderiesen (Ajax), v. Heel (Feijenoord); Wels (Unitas), Adam (HW), Lagendaal (Xerxes), v. d. Broek (PSV), v. NeUen (DHC). Reserves: Odljk (De Hollandiaan), v. Zeljl (PSV), v. d. Wildt (VUC), Tap (ADO). Scheidsrechter Is de Zweed Olsson, die door twee Zweedsche grensrechters zal wor den bijgestaan. UITSLAG CONCERTWED8TRLID „St. Pancratlus" (Blokker), 299 punten. 2e prijs; „St. Gregorius" (Waarland), le prijs met 336 punten; Kunst na Kracht,” 2e prijs met 299, punten; „Crescendo,” Weere-Hoog woud met 336 punten le prijs; „Plus X,'* (Venhuizen), 2e prijs, met 294 punten; .,8t. Hildegardus,” (Tuitjenhom), ^e prijs met 296 punten; ,X>r. Nuyens.” (Westwoud), le prijs met 373 punten; „St. Caecilia,” (Nieu- wendam), le prijs, 345 punten; ..Patronaats- fanfare,” (Castricum), le prijs met 336 pun ten. Af deeHng IV DongenDongen—Roermond 71 Bleyerheide: Bleyerheide—Wilhelmina 1—0 F. de Wit t In den ouderdom van <16 Jaar is Zaterdagmorgen overleden de heer F. de Wit, hoofd der tabakzaak F. de Wit en Co. De overledene bekleedde lange Jaren de functie van penningmeester van het Ste delijk Muziekkorps, was mede-oprlchter van de harddraverljvereenlglng „Enkhulzen en Omstreken”, was commissaris van de Ver- eeniging „Huize Glas" en penningmeester van de afdeeling Enkhuizen voor dierenbe scherming. Verder verdient vermeld te worden de keu rige organisatie van dezen concoursdag, waaraan op geen enkel gebied ook maar iets heeft ontbroken. Dit bevorderde een zeer aangename stem ming en een vlot verloop. De tweede helft Onmiddellijk na de hervatting zijn de De nen weer aanvallend en Nilsson krijgt de kans van den dag, als hij op enkele meters afstand voor het doel staat. Zijn schot faalt. Drie hoekschoppen, kort achter elkaar ge nomen, op het Deensche doel, zijn vervol gens het resultaat van snelle Hollandsche uitvallen, waarbij de Deensche verdediging weinig trapvast blijkt. Een uitstekend schot van Adam belandt via Tarp’s been in de handen van Jensen. Even valt Holland nü Itrachtig aan, doch spoedig weten de Denen het spel weer te verplaatsen en als Joergensen doorgebroken is. weet Weber nog op het nippertje te red den. uitgeschoven positie opstelde. Adam wa« weer de voetbal-artlst, die met zijn wonder lijke trucjes, vooral toen tegen het einde een Hollandsche zege sche publiek verraste, stekenden vleugel met weinig Crescendo. Dir.: P. v. Westen. Stemming over 't algemeen zeer goed In beide nummezs, vooral in „Diana de France" een beschaafd klankgehalte. Dirigent heeft een muzikale opvatting en J besteedt aan dynamische schakeerlng en nuances veel zorg. Nabeschouwing Zooals gezegd, heeft het Hollandsche elf tal bikomen verdiend gewonnen, en er is verrassend goed gespeeld, voornamelijk in de tweede helft. In de eerste helft was het spel hoofdzakelijk mat en konden de Hollanders zich blijkbaar niet onttrekken aan den psy- chologischen invloed van de algemeene mee- ning, dat hier het sterkste Deensche elftal in het veld stond, dat in jaren bijeen was geweest. In officieele Deensche voetbalkringen twij felde men dan ook geen oogenblik aan een overwinning en voornamelijk van de voor hoede koesterde men groote verwachtingen. Zij zijn echter teleurgesteld. De beide vleu gelspelers Nilsson en Hansen hebben uit stekend voldaan, doch het binnentrio bleek niet alleen alle doortastendheid te missen, doch bovendien miste men alle schutters- capaciteiten. Zoo kwam het. dat hoewel de 'Denen over het geheel genomen geenszins in de minder heid zijn geweest, practisch gesproken van der Meulen slechts weinig te doen heeft gehad. Evenwel heeft ook de Deensche. achter hoede sterk teleurgesteld. Christoffersen is lang geen speler van klasse, zijn wegtrappen was lang niet af en ook de oude rot Tarp is er hard op achteruit gegaan. Tusschen deze twee linies trachtte het middentrio te vergeefs eenig verband te leggen. Dat dit ondanks energiek spel van den spil Poul Jensen niet gelukte, valt niet te verwonde ren. In 't Hollandsche elftal was zooals reeds gezegd o.L Tan Run de beste speler. Wat hij achter gered heeft door zich steeds stoer midden in de Deensche aanvallen te werpen, grenst aan het wonderbaarlljke, doch ook Weber heeft hem trouw terzijde gestaan en toen hU na 15 minuten spelen er beter in kwam, werd hij een goede partner, die on getwijfeld hoop voor de toekomst geeft. Van Heel gaf zijn gewone spel, dat wil dus zeggen, dat wjj er weinig verder van be hoeven te vertellen. De kleine Rotterdammer kreeg menig applaus. Anderiesen’s spel was nuttig zonder bijzondere dingen te doen, evenals Paauwe, wiens spel eenlgszins teleur stelde. Het leek er een oogenblik op. dat de halflinie in de tweede helft de bekende in zinking sou krijgen, doch juist op tijd kwa men de Hollandsche doelpunten, die van grooten psychologischen Invloed waren. Het gaf het Hollandsche elftal moed en zoo kon deze inzinking worden overwonnen De voorhoede heeft uitstekend gespeeld, beter dan wij haar in tijden zagen. Voor namelijk viel het uitstekend spelverdaelen "an Lagendaal op. die zich steeds in voor- bestaan. Deze wedstrijden, waarvan het programma met zorg was samengesteld, mogen alleszins goedgeslaagd heeten. De prestaties, welke door de athleten geleverd werden, waren over het algemeen zeer goed, er werden zelfs drie Nederlandsche records verbeterd. Het eerste nieuwe record, dat gevestigd Gecompliceerd ongeval Zaterdagavond sprongen de twee broertjes J. en G. Besse- ling al stoeiende van een vrachtauto, die richting Enkhuizen ging. Daar achteraan kwam een motorrijder, die, om belde knaap jes te sparen, pardoes het water inreed bü de v. Kleefstraat. Toch kon hij niet verhin deren, dat J. Besseling medegesleurd werd en daarbij ernstige wonden kreeg aan den schouder. Dr. Scheeren was spoedig ter plaatse en achtte opneming in het St. Jans- gasthuis te Hoorn noodzakelfjk. Holland had van den Engelschen Bond uitstel gekregen van den inschrijvings datum, in verband met de selectie-wedstrij den op 7 Juni te Haarlem. Voor de Engelsche athletlek-kampioen- schappen op 3 en 4 Juni te Stanford- Bridge, hebben de volgende athleten inge schreven C. Berger, Haarlem, op 100 yards en 220 yards. Op het eerste nummer was Berger verleden jaar overwinnaar en tweede op de 220 yards. Zfjn tegenwoordige conditie en prestaties, doen een goed succes voorspel len. Vooral nu Berger zich geheel op zijn persoonlijke nummers kan concen- daar er geen estafette-ploeg zal In het Olympisch Stadion is Zaterdag avond een wedstrijd gespeeld tusschen een Amsterdamsch elftal en de Wiener Sport Club. De wedstrijd stond onder leiding Boekman. In het begin vormde het spel een stevig tegenwicht tegen het van de Oostenrljkers die technisch meerderen waren. Na 5 minuten opende van Reenen de score daarmee den Amsterdam mers de leiding bezorgend, welk feit groote vreugde bezorgde aan de ongeveer 15000 toeschouwers. In de volgende 5 minuten maakten de buitenlanders echter gelijk. Niet lang daarna nemen de Weeners de lei ding door een fraai doelpunt Er ontwik keld zich een vlot en vlug spel. Voor rust worden er geen doelpunten meer gemaakt. De tweede helft begint met een zeer hard schot van den linksbuiten der Oostenrijkers dat echter geen doel treft. Het spel neemt een ruwer karakter aan waarvan Twelker het slachtoffer wordt, hij wordt door den D. E. C. er Roeg vervan gen. Ondanks het enthousiasme der Am sterdammers, zjjn de Weeners volkomen in de meerderheid, welke zij tegen het einde in een derde doelpunt weten om te zetten St Pancratlus. Dir.: P. Broersen. Over ’t algemeen goede stemming. Het ver plichte nummer klonk over het algemeen mln of meer nomotoon. Piston zeer be schaafd. Het vrije nummer ,,En Argonne Fantasie” werd in veel opzichten verdienstelijk uitge voerd. Jammer dat men hier en daar rhyth- mlsch nogal ongeljjk was. I De eerste aanvallen zijn voor Holland en I Christoffersen kan slechts met moeite een I voorset van Wels onderscheppen. I Een snelle aanval van Adam had onmid- I dellijk daarop een corner tengevolge en I hieruit kopt Lagendaal rakelings langs doel. I De Denen liepen voorioopig bij hun weinige I aanvallen in de bultenspelval. Voorioopig I is het spel van weinig beteekenis, zoowel in I het Hollandsche elftal als in het Deensche I elftal bepaalt men zich tot verkennen. I Als er precies tien minuten gespeeld zijn I krijgt van der Meulen zijn eerste schot te I verwerken. Het schot komt van Uldall, maar van der Meulen heeft den bal klemvast. Heel wat minder zekeren indruk maakt Jen sen, als hij na een plotseling onverwacht I schot van v. d. Broek het leder nogal fan tastisch in het veld tracht te stompen en I dit rakelings via den buitenkant van den paal gaat. I In de veertiende minuut is een geweldige blunder van Van der Meulen, Holland haast I noodlottig. Wanneer de doelman is uitge- I loopen, laat hij het leder los, zoodat dit op I enkele meters voor het doel komt te liggen en Joergensen slechts voor het intrappen heeft. Tot groote teleurstelling van het Deensche publiek, schiet de midvoor nog I over. Lagendaal’s roem als gevaarlijk schut ter is hem blijkbaar vooruitgeloopen en hij wordt zwaar gedekt. Toch is hij gevaarlijk en ook Adam en van der Broek zijn zeer actief. Als er twintig minuten gespeeld zjjn, geeft Adam een afgemeten pass naar Lagendaal, deze is Christoffersen te snel af en langs den uitgeloopen Jensen speelt hü den bal I naar van Nellen, die in doel schiet. Evenwel wordt t doelpunt ongeldig verklaard doordat de grensrechter den scheidsrechter er op at tent maakt, dat het leder buiten de lün is geweest. Bij een volgenden snellen aanval Hansen draalt deze handig om van heen. Van der Meulen slaat den bal juist I voor het hoofd van den toesnellenden Ul dall, die echter in het zünet kopt. De Hollander', worden thans teruggedron gen. Het Hollandsche doel krijgt eenige moeilijke oogenblikken te doorstaan, zonder dat van der Meulen er veel aan te pas be hoeft te komen. Met snelle open uitvallen, waarin Lagen- daal zoowel als v. d. Broek scherpe, passes naar de vleugels geven, bedreigt de Hollaryi- sche voorhoede Inmiddels het Deensche doel en bijbeen dezer aanvallen kogelt Lagendaal rakelings langs De Denen blüven echter in de meerder heid en tweemaal achtereen moet Van Run redden. Terwül de Hollandsche* voorhoede met haar open spel voortdurend gevaarlijk blijft, begaat de halflinie de fout te veel achter te blüven, waardoor de steun aan het aanvals- quintet niet voldoende genoeg is. De aan vallen staan dan ook te veel op zichzelf. Tot de rust gaat het spel meer gelijk op. Ul dall schiet eens hard over, doch overigens blükt de Deensche voorhoede over zeer wei nig schutterscapaciteiten te beschikken. Van Run blüft steeds het groote struikelblok van de korte aanvallen, en alleen de beide vleu gelspelers, Hansen en Nilsson, weten goede voorzetten te geven, welke het binnentrio echter niet weet te benutten. Zoo verstrijkt de tijd, zonder dat er veel vermeldenswaar- digs gebeurt. Een minuut voor rust kogelt v. d. Broek nog in het zünet. Zoo breekt de pauze aan. CONCERTWEDSTRIJD Derde afdeeling Fanfare, verplicht num mer „Caecilia Manch Triomphale” van Clodomlr. Een oogenblik Tjkt het er op. dat onze middenllnle de bekende inzinking zal krij gen, die ook tegen de Belgen te Antwer pen te constateeren viel. In deze periode, waarin Anderiesen en Paauwe hopeloos naar hun vorm loopen te zoeken, lost Rohde een formidabel schot, dat rakelings langs den paal gaat. Even later komt van der Meulen in moei lijkheden als Nilsson hem bij een hoogstui- tenden bal krachtig aanvalt, doch scheids rechter Olssen straft den Deen terecht met een vrüen schop. Inmiddels kloppen de harten van de wei nige Hollandsche toeschouwers angstig, wanneer een misverstand tusschen van der Meulen en Van Run büna een doelpunt ten gevolge heeft. Bij een tam schot uit een scrimmage. denkt van der Meulen n.l. dat Van Run het leder xal wegtrappen, terwül deze den bal laat loopen voor onzen doel man. Zich languit in den hoek werpend, weet de lange Haarlemmer nog Juist het le der uit zün heiligdom te houden. Holland leidt! Midden in dit Deensche overwicht komt ’t eerste Hollandsche doelpunt. Als er twaalf minuten gespeeld zün, geeft Lagendaal on geveer van de helft van het veld een scher pen pass naar Wels. deze zwenkt naar bin nen en geeft een afgemeten voorzet, waar op Lagendaal langs den verbluften Jensen onhoudbaar inkogelt. (01). Fel vallen de Denen aan, maar hun voor hoede blj^t voortdurend het onproductieve korte samenspel spelen, tot voor het doel, waarmede Van Run' en ook Weber, die na een aarzelend begin steeds beter is gaan spelen, uitstekend redden. De voorsprong vrrpvot. Büna heeft een snelle uitval van Van Nellen opnieuw een doelpunt ten gevolge. Na eenlg getrap bemachtigt evenwel Adam den bal. een hard laag schot volgt, Jensen heeft het leder niet vast en na zestien minuten doelpunt de inloopende Lagendaal ten twee den male. (02). Jensen is hierbü aan het hoofd gebles seerd en hü moet het veld verlaten. Een oogenblik komt Tarp In het doel te staan, maar daarna neemt een andere Jensen, Henning Jensen, van de Boldklubben plaats in. Holland wordt nu teruggedrongen. De Denen vallen steeds fel aan en Van Run en in laatste instantie ook Van der Meulen. weten van geen wijken. Het heele HoUand- sche elftal, met uitzondering van de vleu gelspelers en den midvoor. staan te verde digen, maar nochtans blüven logend aal’» lange passes naar de vleugels groote ver warring stichten in de Deensche verdediging. Als Wels ver tot het Deensche doel is dóór gedrongen, ontkomt dit slechts aan doorbo ring doordat Van Nellen in het zünet schiet. Toch Hüven de Denen het spel beheer- schen en wü denken Denemarken reeds den achterstand te zien verkleinen, als na 26 minuten Van der Meulen een hoogen voor- zet van Nilsson mist en Hansen’s kopal langs het verlaten Hollandsche doel gaat, zonder dat er een Deen is om het leder in te trappen. Een oogenblik wordt gestopt voor Joergen^en, die bü een botsing gebles seerd is. „nf Burgerlijke Stand van 5 tot en met 11 Juni 1931 Geboren: Jan, z. van Nicolaa» Teunis Hopman en Elisabeth Maria Re* zelman; Slpke, z. van Jan Arle 7riks en Neeltje Delver; Klaas Simon, z. van Pieter Borst en Anna Wardenaar; Arend, z. van Marten Barteld Oosl^rkamp en Gaukje Meüer; Nelly IJda. d. van Hendrik Hazebelt en Geertje Büpost. Getrouwd: Jan Kooü, 23 Jaar, veehouder, en Dleuwertje Boontjes, 21 jaar. Overleden: Antonius Zomerdijk, 2^R»r. z. van Petrus Zomerdijk en Maria Elisabeth Mors. (Overl. te Alkmaar); Albertus Bal* vers, 91 jaar, weduwnaar van Elizabeth Korver. belde treeren, deelnemen. W. Peters, P. E. O., zal zün titel op den hinkstapsprong moeten verdedigen. Dit is thans de zesde maal, dat Peters deelneemt. Zal het ook de zesde overwinning worden? Hü krügt ook uit Holland sterke tegen standers. Van der Zee is de derde titelhouder, n.l. op polshoog. Gezien zijn resultaten te Keu len en te Haarlem resp^3.70 M. en 3.60 M., is er groote kans op een goede prestatie. Het blüft echter de vraag of v. d. Zee in de resteerende drie weken zün aanloop In die mate zal perfectionneeren, dat hü te gen Lindblad kans maakt. Van Welsenes zal zich tot verspringen bepalen. Na zün sprong van 7.145 M. te Haarlem, Is zijn uitzending alleszins gewet tigd. Lamoré. D. O. S„ springt hlnkstapsprong, evenals de Haarlemmer 8. van Musscher. Beide athleten hebben dit seizoen de 14 M. ruimschoots overschreden en zitten dicht op de hielen. Sierhuis, A. V. „1923", zal de 440 yards Deze athleet is momenteel onze beste 400 M. looper, en na zün prestatie van 52 sec., Is het noodig, dat hü interna tionale routine krijgt, om straks in den interlan^leriwedstrüd tegen West-Duitsch- land een goed figuur te kunnen slaan. Nieuwland. Feüenoord, loop 880 yards, of de Engelsche mijl (1609 M De Haarlem mer Effern deed dezelfde inschrijving. Dit rijn dan de deelnemers 9 stuks die door masseur P. Korver vergezeld, de eer van Holland hoog zullen houden. De A. T. C.Dc Snelvoeters zendt enkele athleten uit, terwül A. V. „1923” en Feüen oord eveneens in de hooge kosten bijdra gen. Het definitieve» gaan van de overigen zal voor een goed deel afhangen van de financieele bijdragen. Van het particulier initiatief hangt in deze veel af. Ook de V. en L.-verspringer H. de Boer, recordhouder van Nederland. zal zoo mogelljk uitkomen. Ook hü 1b reeds Inge schreven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6