;7.dk N s ,M tweede blad Burgerlijke Stand s N. Voor Brillen, Breukbanden, Buikbanden, Windkussens, IJszakken, enz. „VRIESIA” JAN DE VRIES van Alkmaar BLADZIJDE 1 WOENSDAG 17 JUNI 1931 I ALKMAAR OFFICIEELE MEDEDEELINGEM BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Moord in Den Haag PROVINCIAAL NIEUWS ENKHUIZEN Nieuwe Vereeniging V erkeer sverbe tering? Drogisterij en Chemicaliënhandel I Zaadmarkt 58 - Telef. 324- Alkmaar 1 •JJ Bloedige botsingen te Rome AFDEELING OPTIEK De Koninklijke Familie naar Parijs De spanning in Duitschland JA, *N NIEUWE ACTENTASCH, DIE MOET IK HEBBEN VAN PUTTEN OORTMEUER - PAYGLOP - ALKMAAR De verschrikkelijke scheepsramp bij St. Nazaire TEXEL OBDAM 1 van van R. K. Jongevrouwenbond den De afgehakte hand Hinderwet Het verzekeringsbedrog van Hee- Het oordeel der Parijsche pen. in Oerar- Een curiosum van Arte de Boer, 71 Jaar. «e- 500 a 550 dooden besluit GEMEENTERAAD gemeld. De Een vervroegde O», Agenda te De instorting op de Keizersgracht Gevaarlijk statwerk Vertrokken personen winkeljuffrouw. van koopman, van Starlngstraat 4 naar Amster- van Lange- Motor tegen een boom gereden De berijder gedood. van eenlge oogenblikken. In de Fransche hoofdstad aangekomen Maandagavond werd in 1 café „Sportlust" van den heer A. Verbeme. opgericht de ver eeniging „Westerweg-Zuld” ten doel, hebben de de belangen der bewoners van dat weg gedeelte met betrekking tot het wonen aan dien weg te behartigen. Het bestuur bestaat uit de heeren J. M. Reilnders, voorzitter; 1>. Zijlstra, secretaris; J. C. Buishand, pen ningmeester en H. J. Reurslag, 2e voorzitter. Onze zich Met salonrij tuigen dit te Daar De motorrijder van de Beek, die een auto- kaxavaan met ouden van dagen uit Barne veld begeleidde, reed Maandagavond op den Dolderschen weg te Zeist door een eigen beklaagde bruikt. gebouw van de 1ste gracht. i gevaarlijk werk. elllcht een dag of 10 kan eerst beoordeeld kan behouden blijven, of de gebouw zal worden ge- Lreidlngen stadhulze Dinsdag =s=' MA/V- DAN ZOO’N PRIMA QUALITEIT BIJ Besluit Duitsche Volkspartij. Kort voor het begin van de zitting van het Senloren-convent van den Rijksdag be sloot de fractie van de Duitsche Volkspartij tegen het bijeenroepen van een Rijksdag te stemmen. De fractie heeft een resolutie ont worpen, welke na de zitting van het Senio- ren-convent zal worden gepubliceerd. Het al of niet-voortbestaan der regeering Brüning verkeersfout tegen een boom en overleed na Geest 7 naar Amsterdam. A. Kaijer en gezin, rJtslager, van Hoe- Vrijdag, 1» Juni, in St. WUllbrord, R. K. Bond van Houtbewerkers en Meubelmakers; Rede Bondsvoorzitter Th. de Groot uit Am sterdam. verkade 11 naar Spanbroek. A. Delver en gezin, geen, zonder beroep Been gebreken Het ongeveer 6-jarig zoontje van den heer S. B. alhier, had het ongeluk tijdens het speelkwartiertje op het speelplein van de Bjjz. School zoodanig te vallen, dat hjj zijn been boven de knie brak. Het ventje is naar huls vervoerd, alwaar dr. B. H. A. Lohman het been gezet heeft. Een vergissing Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, welke M. Vrijdag gehouden wordt, was op de oproe- pingskaarten op de Roomse he lijst (No. 10> in p'sats van den naam W. van Heerwaar- den Jbz.. gedrukt W J. van Heerwaarde. Toen dit abuis ontdekt werd, is aan de kie zers een kaart gezonden, waarop dit abuis Bij besluit van heden is aan den heer A Nlessen. alhier, vergunning verleend tat het uitbreiden van een bakkerij, door het plaatsen van een heeteluchtoven, ter ver vanging van den bestaanden ov<=n, in het perceel Rltsevoort 24. alnier. Alkmaar. 16 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. L. VEENDORP, Loco-Secretariz. verder van Fransche zijde Generaal Bracon- nier, als vertegenwoordiger van den Presi dent der Republiek, de Chef van bet Pro tocol de Fouqueres en Kapitein Sauzy als vertegenwoordiger van Maarschalk Lyautey. Nadat de heer Loudon de aanwezigen aan H. M. de Koningin en de andere hooge be zoekers had voorgesteld en H. M. eenlge har- telijke woorden met de aanwezigen had ge wisseld. begaven de hooge bezoekt zich door den Oostelijken uitgang naar buiten om plaats te nemen In den gereedstaande!! eigen auto van H. M. de Koningin. Onmid- dellijk werd naar Chcvreuse gereden, waar H. M. gedurende haar verblijf in Frankrijk haar Intrek zal nemen in de villa Tilleuls. Het was gistermorgen bjj aankomst van de Koninklijke Familie mooi zonnig weer. H. M. de Koningin was gekleed in een don kergrijs mantelcostuum met blauwen hoed met veer; Prinses Juliana droeg een beige mantelcostuum en een hoed van dezelfde kleur, terwijl Prins Hendrik in civiel was. De vermoedelijke dader, de ongeveer 30- jarige D. Pleizler, wiens signalement in den atgeloopen nacht door de politie werd rond gezonden, is gisterochtend slapende aange troffen in een schuurtje aan den Moerw-g Bjj zijn verhoor aan het Hoofdbureau van Politie, waarheen hij is overgebracht, zeide hij Maandagavond laat zoo beschonken te zijn geweest, dat hij zich niets meer kon herinneren, van hetgeen hij gedaan had of wat met hem gebeurd was Maandagavond. Verschillende getuigen herkennen in Pi oen persoon, die met den verslagene heeft gevochten en ook zijn er onder deze getui gen, die P. in het bezit van een mes hebben gezien. Bij zijn aanhouding gisterochtend is er op P. geen mes gevonden. In den looo van den dag zal de aangehoudene met bet lijk worden geconfronteerd. Strenge maatregel Door de politie is den visschers aangezegd dat het voortaan verboden is. de ansjovisnetten van de vlsch te ontdoen in den Zuider-Havendijk. Naar wij vernemen is dit een gevolg van de ge dragslijn van de visschers zelf, daar het ver boden was afval van ansjovis in het water te werpen. Hieraan werd door de visschers zelfs na herhaalde waarschuwing door de politie geen gevolg gegeven, zoodat tot stren ger maatregelen moest worden overgegaan. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor de acte onderwijzeres onze stadgenoote mej. D. B. Rooker. Geboren: Maria Ursela Af ra. d. v dus Bekker en Neeltje Bouwmeester. Overleden: Jacob Paauw. 79 Jaar; Alelda Martens, 18 jaar; Jannetje Wurkum, wed Gouden broche verloren Door een in woner van Haarlèm werd alhier by de po litie kennis gegeven, dat vermoedelijk te Enkhuizen een gouden broche, bezet met paarlen, is verloren. De broche Is van groote waarde. De eigenaar heeft voor den eerlijken vinder f 100.beloonlng toegezegd. Gemeld wordt, ■zt te Rome bloedige bot singen plaats hebben gevonden. Nog geen beslissing der aoe.-dem. De Rijksdagfractie van de Economische is in haar zitting van Dinsdagochtend nog niet tot een beslissing gekomen. De fractie zal hedenmiddag om 3 uur opnieuw bijeen komen. De dienst van publieke werken te Amster dam is vanmorgen begonnen met wat men in de bouwwerken neemt te schoren en te stempelen van hetgeen is overgebleven na de Instorting van 1 H B. 8. aan de K/l Het is voorloopife Met dit stutten zc gemoeid zijn. I worden, wat n< wel dat het gel sloopt. In dien tüsschen tijd hoopt men het dak te ontlasten, door er de pannen af te halen. Nog eenlge besluiten. De Rijksdagfractie van de economische partij heeft in haar hedenmorgen gehouden zitting besloten In het Senloren-convent voor de bijeenroeping van den Rijksdag te stem men. De Rijksdagfractie van de Christelijk-So ciale Volkspartij en van de conservatieve volkspartij heeft na de fractlezlttlng een communiqué gepubliceerd, waarin wordt me degedeeld, dat de fractie tegen de bijeen roeping van den Rijksdag is, omdat de frac tie van de bijeenroeping geen oplosslAg van de moeilijkheden verwacht Alkmaarsche verkeerspolitie toont in den laatsten tijd bijzonder actief. Reeds zijn In het centrum van de stad meer dere vluchtheuvels verrezen, tot groote ge ruststelling van de wandelaars. Nauwelijks Is nu de Bergerhout geheel van aspect ver anderd, of reeds is ook daar een „verkeera- zull” opgericht, hetgeen op dit drukke ver keerspunt zeer zeker in een behoefte zal blijken te voorzien, hoewel de afmetingen niet dermate zijn, dat men er aanstonds attent op wordt gemaakt. De automobilisten zijn dus gewaarschuwd! 600 slachtoffeis Nader wordt gemeld, dat het aantal slachtoffers 600 zou bedragen. A. M. Schellings. rJt.. TM Roemer Vlsscherstraat 24 naar Hoorn. H J. Hoogland en gezin, rJt., koopman, van Laat 171 naar Hoorn. C. M. Zwagerman, rJt., dienstbode, van Van Everdlngestraat 18 naar Schoorl. F- Dlnkersloot. n.h., los werkman. Voormeer 18 naar Rotterdam. F. J. van der Vliet en gezin, nJi-, geen. De instorting op de Keizersgracht te Amsterdam. Inset burgemeester de Vlagt en comman dant Gordijn van de brandweer slaan het opruimingswerk Beslissing LandvolkpartU- De vergadering van de Rijksdagfractie der Landvolkpartij was het eerst afgeloopen. Eenstemmig Is besloten In het Senioren convent van den Rijksdag te stemmen voor vervroegde bijeenroeping van den Rijksdag. Aankomst te Parijs den gewonen trein, in welken twee waren gehaakt, zijn gister morgen te 54 uur H. M. de Koningin, Z. K H. Prinses Juliana met gevolg op het Gare du Nord te Parijs aangekomen. Van de Fransche grens af was de trein begeleid door een inspecteur van de Fran sche spoc-wegadmlnlstratle. Hoewel net altijd des morgens bjj het Gare du Nord zeer druk is door de vele reizigers en de duizen den forensen uit de voorsteden, was het gistermorgen toch nog drukker dan gewoon lijk, daar bekend geworden was, dat de Ne derlandsche Koninklijke Familie met dezen trein zou n.eekomen. Onder de vele belang stellenden. die op de aankomst van de hooge bezoekers wachtten, bevonden zich vele Ne derlanders. De politie had geen speciale maatregelen genomen; er was geen afzetting, zoodat de belangstellenden de hooge bezoe kers van dichtbij konden zien. Op het station waren ter begroeting o.a aanwezig de Nederlandsche gezant te Parijs Jhr. Dr. J. Loudon en diens echtgenoote, de Oezantschapsraad Mr. Dr. L. Carsten, de Gezantschaps-attaché, de heer I^tbouchère en de Nederlandsche Consul-Generaal te Parijs, de heer L. Droogleever Fortuyn en van Drebbelstraat 1" naar Heiloo. t c- A. Beudeker. en gezin geen, zonder “roep, van Drebbelstraat 17 naar Heiloo 0. A. Beudeker en gezin, zonder beroep. v*n Koningstraat 14 a, naar Schoorl. De Rechtbank te Coburg heeft uitspraak gedaan tegen den verzekeringsagent Schad wlen ten laste gelegd werd, dat hij zich met bedrieglijke bedoelingen, teneinde een ver zekeringspremie machtig te worden, door oorden een hand nad laten afhakken. Hu werd veroordeeld tot één jaar gevangenis straf, met cnmiddellijke in arreststelling. Beklaagde had verklaard, dat tii) door inbrekers was overvallen, die zijn nand tus- schen de deur nadden geklemd en naar toen met een scherp voorwerp hadden afgehakt De deskundige, de geneesheer, die den be klaagde In het atekenhuis het eerst behan deld had. had echter geconstateerd, dat net afhakken van de nand op deze wijze nier kon zijn geschied. Men had een met men- schenbloed oevlekte bijl gevonden, die door voor zijn doel moest zijn De ParUsche bladen toonen zich zeer ge troffen door het bezoek van Koningin Wil helmina en Prinses Ju.iana. Le Journal zegt, dat dit bezoek niet alleen Is een bewijs van sympathie, maar een te juister tijd gegeven blijk van solidariteit Deze geest van solidariteit toch, komt .*x> sterk tot uiting op de Koloniale Tentoon- stel'ing. Het schitterende paviljoen van Neerlands Indié toont, wat mo?d en intel ligentie van een klein volk vermogen. H er- door wist het, een rijk op te bouwen en te bevestigen temidden der omwentelingen, waaraan de wereld ten prooi was. Thans wordt er samengewerkt aan de oplossing der groote vraagstukken van aan passing der ontwakende nationale aspiraties en beteugeling van het ve’dwinnende anar chisme. Een gemeenschappelijk doel snoert de irie groote volken samen welke de bezitters zijn van Indlë: Ebigeland. Frankrijk, Nederland, die gevaar loöpen te bezwijken, als zij niet gezamenlijk strijden. Een poging om de bestelling gedeeltelijk te niet te doen, in verband met de te verwach ten kleinere aanvoer van aardappelen, is mislukt. Men moet de bestelde kisten dus nemen. Voorgelezen werd een schrijven van de U. C. B. betreffende de sorteertng van aardap pelen. Het bestuur wilde voorstellen. Dinsdag 16 Juni met het vellen te beginnen. De meenln- gen hierover wdten erg ulteenloopend. Er bleken eenlge leden te zijn, die deze week beslist nog wilden veilen, anderen waren er zelts vóór deze week driemaal te vellen. Na langdurige besprekingen werd besloten de leden deze week geheel vrij te laten om te vellen waar zij willen. In Obdam zal voor het eerst geveild worden Dinsdag 16 Juni en vervolgens eiken dag. De veilingen beginnen des morgens te half 11. Vermeld werd nog een Ingekomen schrij ven van den Vierbond, waarin gewezen werd op de verplichting om ziekten bjj de aard appelen mede te deelen. De heer P. de Vries achtte het zeer wen- schelljk, ook de kleine aardappelen zooveel mogelijk aan te voeren en te veilen en bloc. Geen krielaardappelen worden bedeeld: deze moeten worden gerold door de centsrol (maat 30 A 22). De voorzitter wekt allen op tot het aan voeren als hiervoor bedoeld. BIJ de rondvraag vroeg de heer P. Leek of nog een vergadering kan worden gehouden vóór de veiling van slaboonen begint. Dit mede In verband met het feit, dat de aard- appelcampagne dit jaar veel vroeger zal zUn beëindigd dan andere jaren. De voorzitter zegde zulks gaarne toe. Spre ker was ook van meenlng, dat eer. keer meer vergaderen wel eens goed kon zijn. De heer P. Groenland zou gaarne willen vernemen of de leden goede resultaten heb ben kunnen bemerken bij de toegepaste rat tenverdelging. Uit de besprekingen bleek, dat, alhoewel alle ratten nog lang niet weg zijn, het mid del toch zeer 'goede resultaten opgeleverd heeft. De heer KI. Reus besprak de label- kwestle nog eens. Men was van meenlng, dot de leden hier dit jaar niet veel mede te doen zullen hebben. Hierna ontspon zich een langdurige be spreking over de besproeiing der aardappe len. Er bleken leden te zijn, bij wie goede resultaten waren verkregen, doch bij anderen scheen het middel weer niet gebaat te heb ben. Verschillende meenlngen werden hierover geult en de vermoedelijke oorzaken bespro ken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de heer Henselmans de vergadering met den christelijke groet, na allen dank te hebben gebracht voor de zakelijke besprekingen en na de leden nog eens flink te hebben op gewekt, de toekomst niet al te donker in te zien. Geen bijeenroeping van den BUksdag. De vervroegde bijeenroeping van den RtJkadag is in het Senloren-Convent ver worpen. Hedenavond zal het Convent opnieuw vergaderen ter bespreking van de vraag, ot de huishoudelijke commissie bijeengeroepen moet worden. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van: Joh. H. de Wit alhier, om vergunning tot het opiichten van meubelfabriek, met plaat sing daarin van 3 electromctoren. t.w. 1 van 2 PK. en 2 van 5 P.K., tot aandrijving van diverse werktuigen In het perceel Achter es m no. 26 T. Fahner alhier, om vergunning tot bet cprichten van een machinale schoenmakerij, c-.et plaatsing daar.n van 3 elecromotoren, t.w. 1 van PK.. 1 van P K. en een van 2 P.K.. tot aandrijving van diverse werk tuigen, in het perceel Hulgbrouwerstraar no. 4. J. C. van Nek, te Heiloo. om vergunning tot het uitbreiden van een zeepzieder!) en een beenderenbewaarplaats, door het plaat sen daarin van een electromotor van 2 PK, in het perceel Zeglis no. 193. het bestuur der vereeniging .X>e Am bachtsschool voor Alkmaar en omstreken-*, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van de Ambachtsschool door de inrichting van een afdeellng voor machinale houtbe werking en een nieuwe afdeellng voor banx- werkerij, met plaatsing daarin van diverse electromotoren, in het perceel Bergerweg nc. L j Bezwaren tegen deze oprichtingen en uit kunnen worden ingediend ten dezer gemeente, mondeling op 30 Juni as., voormiddags te eU uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedu rende drie dagen vóór gemelden dag kun nen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft Ingebracht op de secretarie deze: gemeente van de terzake Ingekomen schrifturen ken nis nemen. dam. T. Prins, geen, huisknecht. «traat 70 naar Slcch teren. W. Kuiper. n.h.. ambtenaar ter Secreta- van Konlng-weg 73 naar Hazerswoude C. de Boorder, rJt., winkeljuffrouw, van De Tuinbouw De coöperatieve tuin bouw- en handetevereenlging ..De Tuinbouw" alhier, vergaderde j l. Maandag des avonds te half 9 in het café van den heer Jn. Dek ker Czn. De bijeenkomst, welke zoools gewoonlijk druk bezocht was, werd geopend door den heer C. Henselmans, aangezien de voorzitter verhinderd was. Spreker heette alle aanwe zigen van harte welkom en gaf als zijn mee- ning te kennen, dat nog nooit een vergade ring bij het begin van het nieuwe seizoen is gehouden onder zulke treurige omstandig heden als thans het geval is. Nog nimmer heeft men met zooveel tegenslag te kampen gehad Spreker wekte allen op. het hoof o omhoog te houden en te toonen christelijke mannen te zijn. Na deze inleiding werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgden eenlge mededeellngen. Ingekomen was een schrijven van den Bond van Exporteurs, waarin werd mede gedeeld, dat aardappelen, welke in zakken worden aangevoerd, niet gekocht zullen worden. De voorzitter deelde mede, dat de kratten (ca. 5000) «s Donderdag gereed zullen zijn. verbeterd werd. Uit de berichten uit Nantes en Saint Nazaire kan nog steeds niet duidelijk worden opgemaakt, hoe groot het aantal dooden Is. dat bij de ramp bij Saint Nazaire om het leven is gekomen. Hoewel men aanvankelijk dacht, dat het aantal dooden overdreven was, schijnt het thans, alsof men het aantal slachtoffers te laag heeft geschat. Volgens de laatste op telling zouden zich op het oogenblik van ac ramp 440 volwassen passagiers aan boord van het ongeluksvaartulg hebben bevonden en verder ongeveer 100 kinderen tüsschen 4 en 7 jaar, 50 kinderen jonger dan 4 jaar en 7 leden van de bemanning. Wanneer men bét umtal personen, dat aan land Is gegaan, op ongeveer 40 schat en rekent, dat 8 per sonen zijn gered, dan moeten meer dan 500 menschen zijn verdronken. Deze berekening is voornamelijk gebaseerd op de door de ree- derij gepubliceerde gegevens. In totaal zijn thans 69 lijken geborgen. Men vermoedt, dat men in een der ka juiten 200 lijken zal vinden. Vanuit vliegtuigen heeft men in de om geving vin de plaats des onhells talrijke lijken zien drijven. Behalve de 8 geredden hebben zich thans 43 personen aangemeld, die te Pornic aan land zijn gegaan. De 69 geborgen lijken zullen heden naar Nantes worden overge bracht, waar In het oude kasteel een cha- pelle ardente zal worden Ingericht. Verschillende diplomatieke vertegenwoor digers te Parijs, os. de Duitsche ambassa deur Von Hoesch, hebben de Fransche re geering blijk gegeven van hun deelneming. raad dezer gemeente kwam Maan dagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeentehulze. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter is de heer baron Mackai). De voorzitter wil allereerst een woord van dank brengen aan den den heer R. Zwaan, voor de aan de gemeente bewezen diensten gedurende drie maanden van lijde lijk wethouderschap. De vergadering ap plaudisseerde. Aan de orde kwamen eenlge Ingekomen stukken. Aan de orde kwam een adres van eenlge bewoners van den omtrek van de Kolter- mansstraat Inzake het zich daar bevindende urinoir. De heer Schild stelt voor verplaatsen naar de Oude Gracht. staat het dicht bij het water. Na eenlge dis cussie werd het voorstel-Schild aangenofnen. De raad ging hierna over in geheime zit ting ter afhandeling van enkele belasting- reclames en vaststelling van een suppletalr kohier voor den hoofdelljken omslag. Toen de raad weder openbaar was. stelde de voorzitter aan de orde de benoeming van een gemeentetulnman. Door B. en W. werden alfabetisch voorgesteld de heeren E. Buis kool van Beverwijk en H. G. Schoneveld te Wageningen. Door den heer Visser werd hieraan nog toegevoegd de heer Havlnga van hier. Na stemming werd benoëmd de heer H. G. Schoneveld te Wageningen met vaste aanstelling. Aan de orde komt de vast stelling der verschillende bedrijfsrekenlngen Volgens deze rekeningen maakte het gas bedrijf een winst van 14014.79, het electric!- teltsbedrijf f 1325837 J4. de reinigingsdienst boekte een verlies van 31614 84. de vlsch- afslag een winst van 6463.39, de Klnkers- dUk maakte een winst van 813.53%, de ophaaldienst een verlies van 31636, de vleeschkeurlngsdienst een winst van 5714.10. het woningbedrijf een verlies van 592038%. De vermoedelijke dader slapende aangetroffen HU kan zich van gisteravond niets meer herin neren Door den nad werd bepaald, dat de winsten der bedrijven zullen worden gestort in de gemeentekas. Tot onderwijzeres aan school B in vasten dienst werd benoemd mej. P. de Hart, thans tijdelijk werkzaam aan dezelfde school. Tot lid der ocmmlssie tot ultdeellng van soep aan behoeftlgen werd herbenoemd de heer K. Bloetnendaal. In behandeling kwam een verzoek van het „Witte Kruis" alhier, tot verhooglng der subsidie over 1931, zulks in verband met d? meerdere uitgaven als schoolzuster. Op voor stel van B. en W. werd de subsidie ver hoogd tot 2300. Aan de pachters van het grasgewas van het Matrozenkerkhof en der Dijketting bulten de Noorderpoort, werd een vermlndcr.ng van de pachtsom toegestaan respectievelijk van 85 en 40 Als nu kwam In bespreking de kwestie der lantaarn met verkeersspiegel op den hoek VijzelstraatSijbrandspleln. De voorzitter heeft een grondig onderzoek Ingesteld en is tot de conclusie gekomen, dat daar verandering moet worden aange bracht. Spreker Is van moenlng. dat. als de lantaarn met den spiegel nog tets meer de Vijzelstraat wordt Ingebracht en eenlge paaltjes worden geplaatst voor de regeling veel verbeterd zal worden. Na een lange discussie werd besloten dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering. Een verzoek van den heer 8. Ruiter cm schadevergoeding voor het grasgewas van de Boksweide kwam In behandeling. Door B en W wordt opgemerkt, dat adressant reeds de helft der pachtsom, zijnde 162.57 vergoed kreeg van het bestuur der Z. V. N. en zij stellen voor, afwijzend te beschikken welk voorstel werd aangenomen. Ingekomen was een verzoek van den heer J. W. de Vries alhier, tot het koopen van een 'gemeenteterre'.n aan de Korte Tuin straat. groot 191 M2, voor den prijs van 7 per M2. Door verschillende heeren werd hierover bet woord gevoerd, waarna werd besloten, den grond aan den adressant beschikbaar te stellen voor 8 voor het voorste terrein en 5 per M2 voor het achtergedeelte. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. tot belegging van 40000 en wel f 20000 in het Grootboek der Ned. Werkelijke Schuld en 20000 bij de Bank der Ned. Gemeenten. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 10 tegen 3 stemmen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten tot aankoop van een penning, betrekking hebbende op Enkhuizen en geslagen In 1621, voor den prijs van 50.Hierna kwam in behandeling de in de vorige vergadering aangehouden motie van den heer Rodenburg, betreffende de ver tegenwoordiging door de gemeente In de vereeniging van Zulderzeegemeenten. De toorzltter zegt geheel geen bezwaar te heb ben, Indien aan hem als vertegen woord-ger der gemeente een deskundige wordt toege voegd. Aangewezen werd hiervoor de heer Hofman. De burgemeester heeft de bevoegd heid zich hierbij nog te verzekeren van des kundige voorlichting. Aan de orde kwam de rondvraag. De heer Rodenburg had vernomen, dat van politie zijde den vischers is aangezegd, dat voortaan de Zuider-Havendijk niet meer mag worden gebruikt voor het uithalen der ansjovis uit het vischwant. Spreker Informeerde, wat hiervan de oorzaak is. De voorzitter deelde mede, dat den visschers meermalen is aan gezegd, dat geen vischafval daar in het water mag worden geworpen. Door den reini gingsdienst wordt een uitgebreide dienst onderhouden tot het ophalen van den visch afval, doch de visschers storen zich hlerakn blijkbaar niet. Daarom heeft spreker dezen maatregel gelast. Het verbod NUft, mocht evenwel een deputatie van de visschers een onderhoud willen hebben met spreker, dan is hU hiertoe bereid. Wordt dan aan de wen- schen der overheid voldaan, dan is de zaak uit. De openbare vergadering werd hierna ge sloten, waarna de raad overging in geheime zitting naar aanleiding van een verzoek van den heer Roosendaal. Hendriks, r±„ zonder beroep, Vondelstraat 7 naar Schiedam. O. van Slooten, n.h., los werkman, Noorderkade 11 naar Amsterdam. Jac. Korver, geen, van St. Annastraat 8 naar Zjjpe. J. Leeghwater en gezin, nJi., arbeider van St. Annastraat 8 naar ZUpe. Tr. Eecen, n.h., zonder beroep, van Ken- nemerzingel 114 naar Bergen. 8. K A. Sonépouse, nJi., hulp in de huis houding, van Mient 2 naar Amsterdam Br. v. d. Ham, nJi., leerllng-machinist N. 8., van Orensstraat 14 naar Utrecht. J. Nanne, rX, pensionhoudster, van Prins Hendrikstraat 18 naar Wormer. W. de Jong—Brouwer, nJi., zonder be- roep, van Kanaalkade 58b, naar Uitgeest A. J. van der Mee en gezin, ge-m reiziger, van Regulierslaan 15a, naar Heiloo. J. P. Kleft, rit., radlotelegraflst, van Ze venhuizen la naar Singapore. N. P. Bloothoofd, r.kchauffeur renstraat 2, naar Hillegom. GeltJk bekend, houdt de R. K. Jongevrou wenbond Vrijdagavond te 8 uur in het Pa- tronaatsgebeuw aan het Vamebroek een bij eenkomst. De aanwezigen zullen dan in de gelegenheid worden gesteld, het werk der leden te aanschouwen en te bewonderen. Men zal er ozi kennis maken met handwerk, vervaardigd onder leiding van Mèvr. de Wed. LUsone, die werkelijk op prachtige resultaten mag bogen We noemen b vz het mooie ké- jlmwerk, dat thans al te zien is in de étalage van de dames Van Daalhoff, Laat. Ter afwisseling zal optreden het tooneel- clubje, dat gestudeerd heeft onder leiding van Mevr. A. Landmande Munk en dat ve behoeven maar aan vroegere avonden te denken ooi: ditmaa: zeer zeker de bezoe kers en bezoeksters bést zal weten te amu- seeren. Tenslotte zij nog gemeld, dat het hand werk op Amerikaansche wijze verkocht zal worden, zoodat men zich voor betrekkéllik weinig geld kleedjes e.d. zal kunnen ver schaffen. We vertrouwen, dat Vrijdagavond het pa- tronaatszaaltje geheel bezet zal zijn. Bij voorbaat kunnen we een paar gezellige uur tjes verzekeren. Het Duitsche Rijkskablnet is hedenmor gen nog eens In een korte zitting bijeen ge weest en is eenstemmig tot de conclusie ge komen, dat de tot nog toe gevolgde lijn ge handhaafd dient te worden, en dat aan het verlangen der partijen, om een plenaire zitting van den Rijksdag bijeen te roepen, niet kan warden toegegeven. Evenmin als als aan den wensch, om de begrootings- commlssie bijeen te roepen. Hieruit blijkt dus thans, dat de tot laat in den nacht gevoerde onderhandellngen met de vertegenwoordigers der verschillen de fracties, voornamelijk der sociaal-de mocratische fractie, zonder resultaat zijn gebleven. De beslissing ligt dus geheel bU de frac ties en RUkskanseller Dr. Brüning wenscht in elk geval nog vandaag haar beslissing te vernemen. Hedenmorgen zou vergaderd worden door de sociaal-democratische Rijksdagfractie en de Rijksdagfracties der Duitsche Volks- partU, van de economische partij, de land volkpartij, Beiersche volkspartij, de Staats partij en de Christelijk socialen. Er is groote spanning, wat de uitslag dezer vergadering zal zUn, en vooral, tot welk besluit de sociaal-democraten zullen komen, waarvan het voortbestaan der re- geerlng-Brünlng direct afhankelijk Is. Het seniorenconvent sou te 13 uur bijeen komen. Zeldzaam! Komt zelden voor! Heel zelden! Bent u al langs de étalage van Lansen op den Laat geloopen in de laatste dagen en hebt u er ook even Ingekeken? Dan hebt u ook in die zoo artistieke verzamelplaats van pictu rale schoonheden iets bijzonders gezien. Een fiets. En een keurige, hoor, die de prijs heeft van een 70 A 80 gulden, en zeer vele andere voorwerpen, groote en kleine, schoone, en gewone practlsche gebruiks voorwerpen. samen ter waarde van f 125.—. En is dit dan zóó iets zeldzaams? Alle groote zaken verkoopen tegenwoordig toch wel eens dingen, die men niet zou verwach ten? Het eigenaardige is, dat op heden minstens 2300 menschen die fiets willen heb ben. Dat is wat! En zc hebben er allemaal moeite voor gedaan! Voor lederen fietsen handelaar om jaloersch te worden. En dat niet alleen knapen. Jongelingen, slagers knechts, mannen, heeren en deftige lieden, dagmeisjes, ULO-klnderen, dames, vrouwen, vrouwtjes, juffrouwen, mevrouwen en eer zame, bedaagde weduwenmaar boven dien alles, wat bij deze enumeratie Is over geslagen, deze tiets absoluut wil! Zelfs Eer waardige Heeren, en mannen op fabrieken, die volgens de beginselen der 8. D. A. P. strijden voor een betere toekomst-maat- echappU en nog vreemder combinaties. Eenvoudig zeldzaam! Maar wat het meest zeldzaam is? Dat is, dat deze kostelijke fiets en de andere bo vengenoemde mooie zaken zóózeer begeerd worden, dat deze voorwerpen, welke zijn en uitmaken de prijzen van een loterij, met goedvinden van B. en W. georganiseerd door de 8t. Fldellsvereenlging, voor noodzaitelljke reparatie- en uitbreidingskosten van haar Huls, de oorzaak zijn geworden dat de 8t. Fldellsvereenlging den datum van trekking dier loterij moest vervroegen. Anderen zeg gen ook, dat ’t hem gelegen heeft in den verbluffend-overrompelenden Ijver en spoed, die de leurders met de loten, de leden van de Gezellenafdeeling der 8t. Fldelisvereenl- glng, achter hun werk gezet hebben. Hoe het dan ook zij: Oorspronkelijk zou de trekking der St. Fidellslotery plaats hebben op 27 Juli as. en nu zal dit plaats hebben met goedvinden van de autoriteiten der Alk- waarsche Burgerij op Woensdagavond 24 Juni as 8 uur tn het 8t. Fldelishuls, Ver- dronkenoord 44. Duseen curioeum. trekking van een loterij! De laatste lootjes zijn bijna weg. Daarom als er nog knapen, jongelingen, mannen, enz. (zie boven) zijn die deze flets of iets van dat andere willen winnen, dat zij spoe dig -t is voor een prikje zich een lot aanschaffen. Want de laatste lootjes wegen het.... lichtst Ir. dit geval en z(jn zóó weg gestoven. De- alsnog mee aan het zeldzame geval, maar rept u. Wees slim en loop er eens tn (bij Lansen natuurlijk om een laat ste lootje te koopen). Gij doet tevens een goed werk, al is 't een kleintje. FIDELIS.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5