ADMINISTRATIE WAARDIJK'S F. FEIJEN P. VENNIK SCHOENHANDEL Winkeljuffrouw Zalf der Chemische Industrie VAN HASSELT, AMERSFOORT ÉB SCHOENEN ALKMAARSCHE MEUBELMAGAZIJN Flinke JUFFROUW JE ADRES Laatste Nieuws KONINGSWEG 30 LANGESTRAAT 59 Bestrijdt de Runderhorzel met JJSchoutenAlkmaar, Achterweg 45-47 Wij hebben GEMENGD NIEUWS )EP MARKTNTEUWS De Int. Arbeidsconferentie PROVINCIAAL NIEUWS BINNENLANDSCH NIEUWS Heeft U Scheeeee eoodig he IS VERDR. OORD 102 -TEL. 1053 Schandelijke taal IVS verkriJgbaar bij SOCIAAL LEVEN Hoogheemraadschap van Rijnland WORMERVEER Uitslag Gemeenteraadsverkiezing De katholieken winnen één zetel voor bosch en heide voor zee en strand ALKMAARSCHE BANK N.V. Gevestigd te ALKMAAR. UNIE OBLIGATIES G. MIJLHOFF Noord-Hollandsche Levensverzekering-Mij. Alkmaar HEROPENING f ge- Rondom „Internaat” Gratis kerseneten Ben amwsementarit naar de Betuwe. Hoe zij spionneeren Het horloge van den vermoorde Na 10 Jaar de dader ontdekt Geen eerbied voor zün persoon en ambt De arbeidstijd in de mijnen Treinongelukken in Amerika Om loonsverlaging gesmeekt Dooden en rewonden Door arbeiden in Japan gewond, van Jonren door auto overreden en gedood Vreemdelingenverkeer Aan de bekomen verwondingen overleden Algemeene vergadering te Gondb. Advertentièn. Gisteren te Gouda de Jaarvergadering th groote snak Liefhebbers der vrijheid Vit een gevangenis ontvlucht Ook le klas maat- en rep.-inrichting Icleel Jaar sitten. Een 17-jarige moordenaar 14-jarig meisje doodgeschoten Een waardig protest De instorting to Amsterdam Het omlaag halen van het dak tiaar upé- hoofdingeland OF DIRECT BIJ DE FABRIEK roef Staking geproclameerd om- Beleefd aanbevelend. Barna irkt, fgen n bü dan den- >rko- hochachtungsvoll (volgt naam, adres en datum). Iden, drie iden, icht- -amp ip is niet r da amo- -2.20 Ingen Ingen nnen kest- van Pal ring h« Koopt de zoo gunstig bekend staande Unie obligaties, waarvan de le trek king aanvangt op MAANDAG 27 JULI 1931 De Hoofdagent GED. NIEUWESLOOT 97, ALKMAAR 805 1.25 6.20 850 Gra il. amo- >20— tcon- 12.20 >per- Isats dat in alen, vee! auto ?pen. beide jver- •aren N.V. van 1891 het ntie telui hel- —2.20 8.20 -10.20 om- bans- Donderdagavond 6 uur heropening van het geheel gemoderniseerde itzen- -10.15 t. T. Ferd. vartet alorg. uggen eken- 5.30— ep r 8a- 8.15— Con- Alex- Ko- las 13 M. >1. rt Gra ft O. Dan 10.00 dienst Half, er. isten- iwen- - 5.00 5.45— - 6.45 - 730 Con- - 8.00 10.00 10.45 Wordt door vraagd een Leeftijd boven 18 jaar. Brieven onder no. 6180 Bur. van dit Blad. met (sn- -rst- ver- aan ston nwü- door right voor 'kest- ezlng Anne ezlng Or- tang) 9.40 pera- -1235 Conflict bij de N.V. van Vlissingen’? Katoenfabrieken JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING van AANDEELHOUDERS, op Dinsdag 30 Juni S.S., *s namiddags te 6% uur. in "t Hooge Hui's, Langestraat, hoek St. Laurensstraat. De reparatie aan den electrischen stoel: „Zeg Kobus, ga er 'ns effe op ritte. en kijk eens of ie werrekt." Man onder een wagen Wordt gevraagd een flinke Winkel juffrouw in een zaak van Dames- mode-artikelen. van leeftijd en referentiën onder no. 6188. bureau van dit b'ad. Het gebouw zal worden gesloopt Tegen 13 uur toen opnieuw eenige malen de aan het dak bevestigde kabel strak was getrokken, waren de deskundigen er defini tief van overtuigd, dat hetgeen er nog van het gebouw was overgebleven, op de thans beproefde wijze niet omver kon worden ge baald. Er werd een korte conferentie belegd, welke tol resultaat had. dat de brandweer order kreeg In te rukken en haar materiaal mee te nemen. De verder te nemen maatregelen sullen thans uitsluitend aan Publieke Werken wor den pvergelaten. Niet onwaarschijnlijk is, dat, nu gebleken is, dat het dak aan de geweldige spanning, waaraan het onderworpen Is geweest, weer stand heeft geboden, gewoon tot stooping zal worden overgegaan, zü het ook onder be trachting van de uiterste voorzichtigheid. Woonhuis uitgebrand Door onbekende oorzaak ontstond heden nacht brand ten huize van M. G. aan de Orchldeestraat te Hilversum. De bewoners werden gei ekt door het ge loei der vlammen en konden ontkomen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat het perceel grootendeels uitbrandde en de inboedel ge heel verloren ging. De belendende perceelen hadden veel wa terschade. De schade wordt door verzekering gedekt. Bjj de N.V. van Vllsslngen’s Katoenfabrie ken te Helmond is een conflict uitgebroken, dat tot gevolg heeft gehad dat door de sa menwerkende vakbonden 8t Lambertus Unltas en De Eendracht tegen 29 Juni op die fabrieken de staking zal worden gepro clameerd. Ongeveer 800 arbeiden zün bü dit con flict betrokken. „Für mlch ware es sehr wünschenswert mlt ïhnen in bestendigen Verkehr zu treten!” Commentaar overbodig! Te Wateringen is de 16-Jarlge bode-knecht O. v. A. uit Monster, bü bet overspringen van een wagen op den bode-auto onder den reeds rijdenden auto geraakt. De Jongen be kwam zeer ernstige verwondingen aan hoofd en borstkas en Is In bet ziekenhuis te Den Haag, waar hü werd opgenomen, aan de ge volgen overleden. stand rijn. Thans heeft de 17-Jarlge glasslljper Koeh ler uit Walllsfurth bekend dat hjj den moord heeft gepleegd. Koehler had zich indertijd als getuige bl) de politie aangemeld, daar hü de uitgeloof de premie wilde verdienen. Zijn verklarin gen wekten evenwel twijfel, evenals de op- ***f van zijn alibi en bij het voortgezette onderzoek rees zooveel verdenking tegen Koehler, dat hij In hechtenis werd genomen. Thans heeft hü eindelijk voor den rechter ’an Instructie bekend. Een zwendel van achttien milliard lei Naar het Boédapester „Magyarsag” ver neemt, is men in de Roemeensche hoofdstad te Boekarest een sensationeel proces begon nen. waaraan vele hooge militaire persoon lijkheden gecompromitteerd zijn. De hoofd aangeklaagde Is generaal Luceecu. oud- dlreoteur-generaal voor oorlogsultrustlng. die beschuldigd wordt, dat hij bjj de uitvoering van het tusschen den Staat en de Perrokl- mlka maatschappij gesloten verdrag den staat voor groote sommen benadeeld heeft. Dinsdag na Pinksteren werd in een bosch Mi Rücken de 14-jarlge Emille Kindla uit Hartau vermoord gevonden. Het lijk ver toonde 4 wonden, die door op korten af- geloste schoten toegebracht moesten men uitgebracht namens Iemand, die reeds een Jaar tevoren was overleden. Dergelljke knoeierijen konden geschieden, omdat de mo gelijkheid bestaat, bij volmacht te stemmen Een tweede verkiezing heeft plaats gehad op II Juni JJ. Bij deze verkieztnc nu heb ben de aanhangers van den candldaat van der T. geen middel ontzien, om hun can dldaat gekozen te krijgen. Zoo U er om ge stemd op grond van valsche en vervalschte volmachten. Reeds zijn over de vervalschlng der volmachten klachten bü de Justitie in gediend. Inmiddels zijn thans de ingelanden ge noodzaakt voor de derde maal te stemmen, daar het te voorzien Is. dat ook de tweede stemming ongeldig zal worden verklaard. Met groote meerderheid, n.l. 8716 stem men. Is het ontwerp-conventie op den ar beidstijd In de mijnen in eerste lezing door de Int. Arbeidsconferentie aangenomen. Mgr. Nolens hield gedurende de discussies een pleidooi voor aanneming van de con ventie, waarbü hü wees op de noodzakeliik- heid, dat de ondergrondsche mün-arbelders minder dan acht uren werken, niet alleen uit humanitaire overwegingen, maar in het belang van de mijnindustrie zelf, aangezien na een bepaalde limiet de arbeid niet meer productief kan zijn. Met het oog op de bijzondere omstandig heden waaronder de mijnwerkers hun zw.1- rer. arbeid moeten verrichten, is mgr. No lens voorstander van een korteren arbeids tijd dan acht uren. Mgr. Nolens verklaarde vooral op twee punten den Inhoud der conventie te betreu ren. In de eerste plaats betreurde mgr. Nolens, dat het verbod om vrouwen en Jongelieden beneden de 16 Jaar ondergrond- schen arbeid te doen verrichten tenslotte weder uit de conventie verdwenen Is. Op de tweede plaats betreurde mgr. Nolens t, dat de conventie niet verplichtend voorschrijft een korteren arbeidstijd op den Zaterdag. De mijnindustrie zou er zelf voordeel bü gehad hebben als door een vrijen Zaterdag middag den mijnwerkers, die zoo’n zwaren arbeid verrichten, een behoorlijke rusttijd zou zijn verzekerd. Ondanks deze twee pun ten verklaarde mgr. Nolens toch voor het ontwerp-conventie te zullen stemmen. Aanneming van de ratificatie der conven tie zal een kalmeerende en bemoedigende uitwerking hebben in de münwerkerskrtngen der verschillende landen. Morgen vindt de eindstemming, waarvoor tweederde meerderheid noodlg is, plaats. De uitwijzing van Kardinaal Segura Bü de Dinsdag gehouden raadsverkiezing uitgebracht 4363 geldige stemmen. Klesdeeler 335 7/13, terwijl 75 pCt. van den •kiesdeeler 252 Is. Lüst 1 8.D.A.P. 1303 (1140). Lüft 2 Rev. Socialisten èl. Lüft 3 Neutrale Partü Rond 180 (462). Lüst 4 Chr. Democraten 39 (65). Lüft 5 Democratische Partü 376. Lüft 6 Gemeentebelangen (V. B. en V. D.) 1176 (1392). Lüst 7 Communistische Partü Hol land 302 (354). Lüst 8 R. K. Staatspartü 517 (472). Lüst 9 A. R. 378 (309). Cijfers tusschen haakjes zün die van raadsverkie zing 1927. De lüsten no. 2 Rev. Socialisten no. 3 Neu trale Partü cn No. 4 Chr. Democraten ko men voor geen zetel In aanmerking, wül deze lüsten niet 75 pCt. van den klesdeeler be haalden. Gekozen 4 8.DAF nJ. P. Klokman, D. Bakker. H. W. van der Hoff en A. Tak 4 Ge meentebelangen n.l. P. Klinkenberg (v.b.), J. Kaaük (vxl.), A. J. E. Ferf (v.b.) en J. P. Roodzant (v.d 2 Katholieken nJ. L. Groep en T. A. van der Laan. 1 A. R. nJ. E. Koene. 1 Communist P. Kuiper. 1 Democratische Partü H. Kuüken-Stuurman. De Katholieken en de Democratische Partü winnen leder 1 zetel. De heer 8. Rond (Neu trale Partü) verdwünt uit den Raad, terwül Gemeentebelangen i zetel verliest, die zü 4 Jaar geleden van de Katholieken wonnen. Hü heeft namelük toegestemd, dat m«n boven de bedragen van bet verdrag nog extra sommen ultbetalen zou en bü de selectie van het oorlogsmateriaal zou hü verschillende fouten over het hoofd hebben gezien. De tweede aangeklaagde is kolonel Pres- blterlanu, die het als lid der overname- commissie toegelaten heeft, dat men bü de overname van het oorlogsmateriaal uit Enge land beschadigd materiaal heeft geaccep teerd. Aan deze manipulaties hebben verder deelgenomen kolonel Soarec en de chemische Ingenieur Radulescu. De schade voor den staat bedraagt ruim 18 milliard lei. Hedenmorgen om 7 uur zün de voorberei dende werkzaamheden, om het gevaarlük hangende dak van de H. B. 8. aan de Kei zersgracht te Amsterdam naar beneden te trekken, begonnen. Door de werklieden J Jelle en P. Matthleu werden een 5-tal puien om penanten vastgelegd en over het dak een stalen kabel. Omstreeks 9 uur zou begonnen worden met trekken. Verschillende autoriteiten van pu blieke werken, evenals de burgemeester en eenige wethouders waren toen reeds aan wezig. Nauwelijks was met trekken begonnen of twee kabels knapten af. Opnieuw toog J. Jelle naar boven en haalde toen een kabel door de dakkapel en bevestigde hem aan de binten van den zolder. Toen hü beneden kwam, beweerde hü. dat Je op dien gammelen zolder nog best bruiloft kon houden, ais de gasten maar een parachuutje meebrachten. Om kwart voor elf werd opnieuw begonnen met trekken, waarbü de maat werd aange geven door een trompet. Thans hielden de kabels, maar het dak kwam niet omlaag. Het zakte wel ongeveer 30 cM. Om half 12 was de toestand nog precies hetzelfde, als heden morgen. Tijdens het luchten zün twee gevangenen uit de strafgevangenis te Luettringhausen er in geslaagd, van de gevangenlsbinnen- plaals te ontvluchten. Hoewel er drie bewa kers op de binnenplaats aanwezig waren, wierpen de belde gevangenen onverwachte een van Ijzeren haken voorziene ladder over den muur en klommen bliksemsnel naar boven. Hun vervolging leverde geen re sultaat op. Een hunner, een 33-Jarlg gevangene, werd veroordeeld tot levenslange tuchthuisstraf, terwül de andere ontvluchte, die 28 oud is, nog 7 Jaar .tuchthuisstraf moest ult- Sehr geehrter.... Mltglled! Bit te Ich 8ie Fotograf len der Nieder landen Kriegsflotte zuzuschlcken. wünschenswert 1st die Epoche des Weltkriegs (1914 - 1918 - 1830 J) in der Quantitat, die 81e für möghch halten. Für mlch wtre es sehr wünschenswert mlt ïhnen In bestendigen Verkehr zu treten. Für wertvolle Fotos kann Ich ïhnen Marken nach der Manco-lizte anbleten. Mich interessleren besonder Foto- grafien Oder Anslchtskarten die létzten Ll- nlenschiffe der Nlederlanden Kriegsflotte: Typus „De-Zeven-Provlnciën. de Ruyter und sow., Kreuzers Java, Sumatra, Zeeland und Torpedoboote und unterseeboote (Typus K 1 - K 13, 06. 07). Gleichzeltlg bltte ich 81e mir regelmasslg Irgendelns Marinejournal zusenden könnten. In Erwartung Ihrer bal- dlgen Antwort Alphen aan den Rijn ver- bjj de verkiezing van een -- voor het 12e district van Hoogheemraadschap van Rünland ern- Mislukte sprong Onder dit opschrift schrijft Th. W> in De Verlofsoff icier: Een lid onzer Internationale corresponden- tle-vereenlglng te Amsterdam ontving voor kort den onderstaanden brief, waarvan hü mij toestond afschrift te maken. Voor een'juist begrip zü medegedeeld, dat dergelljke veree- nlgingen lüsten bühouden van personen, die bereid zün Ben leden In andere deelen van de wereld allerhande merkwaardigheden te ver tellen over hun eigen land, typische foto’s en prentbriefkaarten te sturen (Marken en Volendam), postzegels, steen- en houtsoorten, enz. De correspondent tn het andere land be-- antwpardt deze vriendelllkheld dan In de mate van zün vermogen en in verband met wat zün briefwisselaar voor bijzondere be langstelling heeft De volgende brief nu Is afkomstig van een lid eener int. corresp. vereenlgtng in Rus land, waarmede deze de briefwisseling met een Nederlandsen lid. wiens naam hü op de zich In zün bezit bevindende lüst van cor respondenten heeft gevonden, wenscht te openen. Stijl en taalfouten komen voor reke ning van den schrijver. Diens aardrijkskun dige kennis blijkt niet bovenmatig groot te zün. gezien het feit, dat belde malen eerst het woord „.deutsche” in plaats van „Nle derlanden" had gestaan. De brief luidt dan als volgt: Het onlangs door de Ja panache regeering genomen besluit om de loonen der beamb ten te verlagen, heeft een opmerkelüke uit werking gehad. Vierhonderd arbeiders en bedienden van de Hoda Soy-werke, hebben zich met het dringende verzoek tot de directie gewend om in verband met de algemeene economi sche depressie, hun loonen te verlagen. De directie weigerde het verzoek in te wil ligen, doch toen de arbeiders er op bleven aandringen, werden de loonen met 10% ver laagd. Maar wjj uit nemen, zouden poofd-ingeland het r -t>-“''V*414 ïtl8e knoeierijen hebben plaats gehad. Er waren voor de verkiezing twee candidaten Besteld, n.l. de heeren van der M. te Bent- en van der 8. te Waddlnxveen Alsof het een politieke verkiezing van den eersten rang betrof, waren de kiezers in twee heftig bestrijdende partijen verdeeld. April JX had de stemming plaats. “*h deze stemming werd ongeldig verklaard, ““dat was gebleken, dat er onregelmatlghe- aeu waren gepleegd. Zoo waren b.v. 8 stem- van de Alg. Ned. Vereenlglng voor Vreemde lingenverkeer gehouden. Aan H. M. de Koningin werd een telegra fisch bewijs van aanhankelükheld gezonden. Als plaats voor het Congres 1033 werd Zwolle aangewezen. Als leden van het hoofdbestuur werden In de plaats van de heeren 8. 8. Meihuizen te Groningen, mr. E E. Menten te ’s-Graven- hage en H. Ubaghs te Valkenburg, die niet herkiesbaar waren, gekozen de heeren mr. H. P. J. Bloemers, burgemeester van Gro ningen, mr. J. Linthorst Homan te Assen en J. Crolla te Valkenburg. De heer v. d. Pauw ven de K. L. M. brak een lans voor betere samenwerking tusschen K. L. M., Sporwegen, Horecaf en de AJf.V.V. bü het organlseeren van reizen. De heer Van Tie!, voorzitter van de afdee- Ung grootbedrijf van ..Horecaf,” gaf de toe zegging, dat opnieuw scherp zal worden op getreden tegen hoteliers, die te hooge prü- zen berekenen. De heer Strengholt deelde mede, dat de exploltatle-uitkomsten van het orgaan „Ons Nederland” zoodanig zün, dat het mogelük wordt telkenjare een bedrag te reserveeren. Hü stelde voor deze gelden te storten in een te stichten Krayenhoff-fonds, dat zal worden aangewend tot het voeren van een krachtiger propaganda voor het eigen land in het eigen land. Dit voorste! werd onder applaus aangenomen. De heer H. de Witt Huberts hield een causerie over de beteekenis der Landspe len voor het vreemdelingenverkeer. Verder deed de heer P. J. van Baarda uit Weltevreden, secretaris der Vereenlglng Toe ristenverkeer op Java, een aantal mededee- lingen over de propaganda voor Ned.-Indlë. Kardinaal Segura, wien door de Spaan- sche regeering na zün terugkomst uit Rome het verblüf In Spanje Is ontzegd, heeft zich voorloopig te Hendaye aan de Fransch— Bpaansche grens gevestigd. Hü verklaarde, dat men In Spanje In het geheel geen eer bied had getoond voor zün positie als primaat van Spanje en voor zün ambt van Priester en Kerkvorst. Hü werd behandeld, zoo zelde hü. op de manier, waarop men een gewonen misdadi ger sou behandelen. Na zün aanhouding te Ouadafora werd hü naar de Fransche grens geleid door een auto met twee inspecteurs van politie en een vertegenwoordiger der regeering te Madrid. AMSTERDAM. 17 Juni. Aardappelprijzen. Zeeuwsche redsters t 6.757. Zeeuwsche blauwe f 2.50—4. Frieecbe redster f 7—735. Alles per HX. Westlandsche muizen f 0.090.12. Kleine ld. f 0.000.09. Andüker muizen f 0.10— 0.10%. Kleine ld. f 0.00—0.07. Langendijker muizen f 0.10—0.»%. Kleine id. f 0.06%— —0.07. Alles per K.G. Aanvoer 22900 K G. AMSTERDAM. 17 Juni 1931 Amster- damsche Veemarkt Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 823 vette Kalveren: le kwaliteit 0.74—030, 3e kwaliteit 0 66— 0.74, 3e kwaliteit 038—0 64, per KG. le vend gewicht. 86 nuchtere Kalveren 7— 15 per stuk. 670 Varkens, Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. f 0.430.44, zware Varkens 0.41—0.43, vette Varkens 038—0.40, per K.G. slachtgewlcht. Aan het abattoir zün heden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. BROEK OP LANOENDIJK, 17 Juni. Aangevoerd werden: 12100 Kg tomaten. A. f 4130—42.40; B. I 37.TO; C f 31, CC 133.20 per 100 Kg; 100.000 Kg. aardappelen. Schot- sche Muizen f 7—9.40; Drielingen f 330 6.60; Kleine f 1.10—2.40; 800 bos wortelen f 9.70—1330. NOORD6CHARWOUDE, 17 Juni. Aan gevoerd werden 9400 Kg aardappelen. Schot- sche Muizen f78.70; Drielingen f 3305: Kleine f 130—1.70. HOORN, 17 Juni. Veemarkt. Vette varkens 032—0 38. Handel goed. PURMEREND. 16 Juni. Coöperatieve Cen trale Elerenvelllng G. A. 156820 stuks eendeneieren. Prils f 3.403.70 per 100. 118386 stuks Hpeleren: 70-80 kilo f 56, 65-66 kilo f 430—4 90. 63-64 f 4.30—4.50. 60- 62 kilo f 4—4.40, 58-59 kilo f 330—4.20, 58- 57 kilo f 3 60—3 80. 53-55 kilo f 330—3.70, 50-52 kilo f 3.10—330. TEXEL. 15 Juni, Eierveiling Aanvoer 23295 stuks. Prijzen per 100 stuks: 58-62 K.G. f 3.80—430; 62-66 K.G. 4.10—4.70; 66-70 K.G. 4.60—5.00; kleine eieren 3^0—330; Eeneleren 310330; Piepkuikens 1.42 per K.G.; oude kippen 0.65—0.70 per K.G.; Jonge banen L06 per K.G. Tien Jaar geleden ongeveer werd de be stuurder, Htibscher van het voormalig offl- clerscaslno te Lansdorf, vermist. Men vond eenlgen tüd later zün lük In een greppel Het geld, dat Hübscher bü zich, droeg ras gestolen, evenals zün horloge. Men conclu deerde dus. dat de man het slachtoffer was geworden van een roofmoord. De verdenking viel op een café-houder zekeren Goletz, bü wien Hübscher zich den dag, dat hü niet meer naar huls keerde had opgehouden. Wegens gebrek aan bewUs kon men echter niets tegen den herbergier ondernemen. Goletz, die begin van dit Jaar naar Duis burg verhuisde, heeft daar echter thans het horloge van Hübscher te koop aangeboden en is thans, verdacht van den moord, ge arresteerd. Te Culemborg wordt ter bevordering van bet vreemdellngen-verkeer naar de kersen boomgaarden en omgeving aldaar door de V. V. V. met medewerking van de motor club ,X>e Betuwe" een amusementsrit uitge schreven. Aan dezen rit kunnen motorrij ders en automobilisten deelnemen en op een aangename wijze een Zondag (de juiste da tum Is nog niet vastgesteld) doorbrengen engratis kersen eten. In het New-Yorksche voorstadstation Woodlawn is een geheel met passagiers be zette wagon van een trein ontspoord en tegen een goederentrein geworpen, om daar na in brand te vliegen. Dertig passagiers werden wie een levensgevaarlük. In de nabüheid van Columbia tn Penn- sflvanla, zün enkele wagens van een goe derentrein ontspoord, waarbü twee beamb ten werden gedood en verscheidene andere Op den weg van Loon op Zand naar Til burg had gistermorgen een doodelük ongeval plaats. De zestig-jarige J. E. uit Kaatsheu vel, die met zün hondenkar naar Tilburg reed, wilde onderweg ultwüken voor een met steenen zwaar beladen wagen. E. kwam daarbij echter onder dien wagen terecht en werd In zeer zorgwekkenden toestand naar het St. Ellsabeth-zlekenhuls te Tilburg cvergebracht. Spoedig na aankomst is hü daar aan inwendige verbloeding overleden. Aandeelhouders worden uitgenoo- dlgd tot büwonlng der Jaarlljkschs Brieven met opgaaf algemeene vergadering, op 30 Juni 1931, 's namiddags te 7% uur ten kan tore der vennootschap. Anny Berkel-Molenschot, Dimph Molenschot Riet Verpalen-MolenBchot, Nelly Molen schot Coevorden: Betsy Alsters. Duif sen: I. de Bruyn. Delft: Anny 8meeie-v. d. Heijden. De Rijp: Martha Sierkstra, Deurne: M. v. Bers, Ellze Hubens, Anna Sutman, Gretha Butman, Marie Sutman, Nelly Butman. Dordrecht: Henny Tupker-Leermakers, Em my Leermakers, Wies Leermakers, Lien Has- selo, Rla Hasselo, Wies Hasselo. Jo Jansen. Ria Kreugel. Antoinette Kreugel, Adrie Kreugel. Mletz Oelissen-Looman. Dreumel: Gerarda v. Oorsouw Jo Buunen. Eindho ven: Zus Nüpels. Empel. Bets Wagemakers- v. d. ZUde. Franeker: O. Wiersma. Geer- truldenberg: Mimy ter Borg, Tiny ter Borg, Rleky ter Borg, Corry Sandbergen. Goes. To Bookelaar. Goorn: M. Grootjes. «-Gra ven hage: Lens Ranckens, Annie Straathof. Bep Kardinaal,M. Sarabor, E. Cleophas- Blesmans, B. Rènckens-v. d. Lans. Jo Böc- kem-v. d. Lans, Cis de Gruyter-Norman, C. Janmaat, M Lieshout, G. Groos-v. d. Kroft. C. Grundeken-v. d. Heijden, Mien v. d. ZUde, Emma v. d. Zalm-Olsthoom. Haaks bergen: G. Roering, T. Meijerink. Hazers- woude: A. Dings, O. Koot. Helmond: Betsy de Rooy. ’s-HertogenboechT. Damen, Cor Damen, 8. Steenbergen-Damen, M. v. d. Bllt-Damen, Rla Gorrls. HillegomAlt Haas-"1 Straathof. Hoorn: Cis Luykcx-Botman. Kerk rede: W. Sierkstra. Kethel: Joanne Bub- bert. Lelden: Rla Meyer, Fien Engeling, Marie Wuisman. Lichtenvoorde: Anna L<e- llevelt. Limmen: A. Soeterbroek. Luttenberg: C. v. Lunsen. MadeRla de WU». Jo de WUs. Looedulnen: M. Tettero-v. d. Lans. Mechelen: Marie v. Hess. Musislkanaal: C. Sanaker. Nleuw-Vossemeer: Jo Baseller. Nü- kerk: H. de Graaf-v. Waarden. Overveen: M. Barnhoom. Purmerend: C. Roel of sen. Raamsdonk: Lena Kieboom, Clara Kleboom, Corry Kleboom, Rla Kleboom. B. v. Boutel. Marie v. d. RUken, Cato Kamp, Corry de Bont, Adri Verschure, Adri de Bont. RaamsdonkveerHarle van Beek. Dymph. van Beek. Jeanna van Beek. Corry van Beek, Jos van Beek. Adriennne van Beek, Marla* Rombouts. Marie van der Dongen, Maria Snüders. Roosendaal: Marie Tem ming. Rotterdam: Maria Koppelaars. Jeanne Martens, Marie de Püper, Jo Wil her ding. Lies Koopmans, Marie Ovelgönne, M. Pompe-Trompetter, Beb Boers, Riek v. d. Berg, Jeanne Rieke, Jo Rieke, Gretha Rieke, Anny Hazelzit-v. Irsem, G. Baars-v. Ooster- om, M. v Houdt-v. Oosterom, T. Weimar, Dora Peterse. M. Schimmel, RUswjjk Z.H.; D. v. Houdt Blesmans. Schagen: A. Konlng. Stockum: T. Scheers. Tilburg: E. Maas-Don- ders. Tubbergen: A. Schoehuis. Uitgeest: O. Vlsscher, R. Donders. UithoornAnny Ooster- om-ConUn, D. v. Beünen-Conün, Marian Co- nün. Toos Conün, Truus Conün. Willy Co- rüjn. Bets Stenkamp. Utrecht t Greta Bak- ker-Sneüers, Stephanie Verheem, Jo Poland, I Engellen Poland, Rle Poland. Vrzem: A. I werden Buis. Venlo: Mary Helneman. Waalwijk: M,. v. Hulten, MUntje v. Hulten, Th. v. Hulten/ B. v. d. Schot, M. v. d. Schot, C. elvolrt, L. Brouwels, M. v. d. Broek. Waarland: TT. Bruyn. Waspik: J. M. de Glas, B. Brokx, c. Brokx, L. v. d. Broek, Marie Verschure, J. Verschure, W. Schroot. J. Zühnans, B. ZÜ1- mans, B. ZUlmans. M. Timmers, Lena Bakse, C. Langerwerf, A. Langerwerf. Weersslo: A. BUen, M. BUen. Wervershoof: L. Raat-Ren- ckens. Workum: A. Reinstra. Wychen: M. H. v. Bers. Zwaagdljk: M. 8jerps, Gr. Komen, M. v. d. Meer. Nd.-Scharwoude: N. Hermus, L. Ashmann, C. Venhoven, A. Luiken, Mien Christiaans, I. de Bruyn. C. Kraan, J. Kraan, M. Luiken. D. v. Hoek. Rle v. d. Linden. Heerlen: E. v. Pul. Groningen: G. Thladens, A. Thladens. Emmercompascuum: E. Perk. Op een socialistische verkiezingsvergade ring te Hoorn sprak de fractieleider Plom- per, die zich schandelijke taal Jegens de katholieken meende te mogen veroorloven en daarbü blük gaf van groote armoede aan degelijke argumenten. Antl-pap’sme moest dienst doen, om de partü genooten op te wekken. De heer Plomper meende het optreden fatCT de Hart op de katholieke vergade- aldaar, te mogen beerttlseeren, maar deed dit In zulke schandalige termen dat wü daarvan niet dan met grooten tegen zin melding maken, schrijft „Onze Courant: Plomper katholieken Eenlgen tüd geleden heeft Mevrouw Eva Raedtde Canter een boek geschreven, ge titeld „Internaat" et handelend over het leven op de meisjeskostschool te Moerdijk. De daarin beschreven toestanden waren zoo onwaar belicht en eenige met name ge noemde nonnen en andere personen werden zoo valsch van verkeerde handelingen be schuldigd. dat een aantal oud-penslonnalres een protestbeweging onder de oud-leerllngen begonnen is en ons thans het volgende stuk doet toekomen: Ondergetekenden waren als pensionnal- ren op het internaat .JSacré Coeur" te Moer- dük. Velen waren Ujdgenooten van de schrül- ster Eva Raedt-de Canter, die het noodlg geacht heeft een boek te schrüven over haar bevindingen op dat pensionaat Door dat boek krijgen buitenstaanders den indruk alsof het daar in MoerdUk een in richting is waar de Soeurs dom en harte loos tegen de kinderen optreden, waar hygiëne en gezondheid voor verkeerd begre pen zedigheid moeten wüken. Zü stellen er prüs op uitdrukkelük te verklaren, dat de schrijfster een absoluut verkeerde voorstelling van zaken geeft. Zü bewaren van „Sacré Coeur ’n mooie herinnering van trouwe, hartelijke toewü- dlng. Alkmaar: Trees Sierkstra, Rle Schouten- Netten. Amsterdam: Marie Boon-Straathóf, Marie van Uffelen, G. Leemans-Sneijers, A. Hibteln-van Rossum, J. Sierhuis. Azewün: A Otten. Baam: Mien Breü. A. Breü-van Waarden. Beek en Donk: Mies Gooien. Beemster: A. v. Diepen. Bloemend aal: Jo. Baljon-Ovelgönne. Breda: M. v. Oosterhout, Jo 8peekenbrink-v. d Boogaert Rle Otten, Jo Ansems. Bertha Westerhout-Molenschot, Geknoei bij de verkiezing van een vond het een schande, dat de op hun vergadering „zoo'n rijken, vetgemesten vrijgezel” Heten optreden en als de priesters zich met de politiek be moeiden, dan was het onze schuld, als de socialisten zich met de priesters bemoei den! Het lust ons niet, op dit staaltje van cultureel socialisme in te gaan. Haast zou den we geneigd zün te zeggen, dat de eerst daags aan de orde komende subaldle-aan- vrage voor het roode Instituut voor Arbei dersontwikkeling maar moest worden inge- wüllgd. want de ontwikkeling en beschaving van de leiders zelf staat nog op een zeer laag peil. Alleen willen we constateeren. dat de onaardige uitlatingen over de In alle op zichten hoogstaande figuur van Pater de Hart niet alleen met de feiten absoluut In strijd zün, maar ook, dat priesters als de sympathieke Franciscaan voor het waar achtige arbeidersbelang nu al meer hebben gedaan dan Plomper en zün kornuiten in ai hun armzaligheid te samen. Plomper heeft ondanks alle socialistische strooibiljetten nog- eens duldeHjk laten zien hoe antl-kathollek de B.DAJ>. Is. hoe min derwaardig haar houding is tegenover de "katholieken en hoe ver ze durft gaan als bet onze priesters geldt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 9