I N.V. VRIESIA Alkmaar D E JAN DE VRIES JUBILEUM CxRAVELLIS Voor den Politierechter te Alkmaar a tweede BLAEA BLADZIJDE 1 WOENSDAG 24 JUNI 1931 'CHT ALKMAAR Opening Nazorg-Arbeidsinrichting PROVINCIAAL NIEUWS SPORT EN SPEL Jubilea GYMNASTIEK OFFICIEELE MEDEDEELINGEN RECHTSZAKEN PAARDENSPORT Het coticours-hi ppique Gevonden voorwerpen INGEZONDEN Telefoon 324 I I B I I I I I I I I KROMMENIE •r- HEEMSKERK VOOR HOTELS EN PENSIONS VAN PUTTEN OORTMEIJER - PAYGLOP - ALKMAAR Allan. Bad- en ENKHUIZEN BERGEN MONNIKENDAM KOEDIJK CASTRICUM I 1 Thors- otsche Assendelft, 20-6-’31. Beroepen toezegging. Examen L. O. Zweminrichting Geslaagd Hinderwet Zitting van Maandag 22 Juni Politierechter Mr. Krabbe verschillende en. voor volgens Lijst de Ned. Ver. van Huisvrouwen Burgerlijke Stand Aanwezig 4 werd de zaak aangehouden tot Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Buitengewone K. N. G. V.- vergadering R.K. Kweekschool „St. Joseph” te Bergen loo nn 3. 1020 Nederland maar als antwoord op de agitatie van so cialistische zijde op de Geestelijken. >ouw." t 790. KG. ge- Jaar Op 14 Juli zich present 'melden De verdachte. Joh. M., 'n turfschipper, die een geregelde dienst uitoefent van Alkmaar op Drenthe, was niet ter terechtzitting aan wezig, waarop de politierechter de behan deling dezer zaak uitstelde en gelaste, dat gezegde turfschipper op de zitting van 14 Juli aanwezig behoort te zijn. Misschien dat een 8.O.S. tegen dien tijd dienstig kan zijn hem wat aan te sporen, om onaangenaam heden te voorkomen. Kg. Land- /roege >—9.40 Kleine invoer 5 5 o 5 o J 5 9 3 SS 3S Supportersvereeniging „O. G." Naar wy vernemen, heeft het voorlooplg bestuur van de Supportersvereenlging „O. O.” dezer da gen een onderhoud gehad met het bestuur van het fanfarekorps „Onderling Genoegen” in welk onderhoud gebleken is. dat het bui tengewoon sympathiek staat tegenover de opgerichte vereeniging. In verband met het feit, dat op het laatstgehouden concours te Parijs, ondanks de schitterende resultaten, gebleken is, dat uitbreiding van instrumen- ul- en rei o- »- Groothandel in Drogerijen, Specerijen, Chemicaliën, Verf waren, Carbolineum, Creoline, Carbol, Lysol, Oliën. Lakken, Vernissen, Houtbeltsen, Analineverven, Koolteer, Bruine Teer, Breewerk-pek, Touw, Raffia, Wagensmeer, Machine- en Cy- linder-olie, enz. Aanbevelend lloem- soort -1090; -15.60; Dop- 3chot- klelne uivoer (J. als Een- —4.10. Belangrijke Mededeeling I De termijn voor Inlevering der Jebileum-Zegels is verlengd tot 15 NOVEMBER 1931. BERGEN, 23 Juni. Geëxamineerd en ge slaagd 8 candldaten: W. M. Gomes, Helder; E. C. M. Moeskops, Nlbbixwoud; P. O. Ny man; M. M. Schmidt, Sneek, L M. J Velt- man. Alkmaar; W. O. M. A. van Uzendoorn, Hoorn. Hiermede zijn de examens afgeloopen. Al le geslaagd. Maandag herdachten de heeren J. Kom mer, P. Hartog, H. de Groot en H. G. van Beek, den dag, waarop zij voor 35 jaar als lid van het Mannenkoor „Orpheus" toetraden. Zij dienen te worden beschouwd als 'eh- ters van Orpheus,” welk koor In r n van de volgende maand officieel e jubileeren. Ds. A. Verwaal, predikant by de Ned. Herv. Kerk, alhier, is beroepen te Etten (NB.), Een smadelijke advertentie In het Drle-Egmonder dagblad. De 30-jarige slager GUsbert J. te Egmond aan Zee, had In de maand April JJ. den eer en goeden naam aangerand van zijn schoon vader, den 59-jarigen kruidenier J. Jansma uit de Voorstraat aldaar, door in een annon ce, geplaatst in de Drie Egmonden, den le zers bekend te maken, dat deze achtbare heer In het wederrechtelijk best was van een stofzuiger, genaamd „Lux", die 't eigen dom van den slager was. Laatstgemelde heer had zijn schoonpapa een briefkaart toegezonden in denzelfden geest gesteld als de advertentie De heer Jansma beweerde de bedoelden stofzuiger cadeau te hebben gekregen van zijn dochter, de vrouw van verdachte. Tegen schoonzoon, zelfs reeds eenlge ma len veroordeeld, werd heden gevorderd f 35 boete of 35 dagen. Mr. Krabbe, die den door verdachte ge kozen weg zeer onverstandig noemde, ver oordeelde hem tot f 15 boete of 15 dagen. Bad- en Zwemvereeniging Maandag 29 Juni de avonds 8 uur zal in het R.K. Ver- eenlgingsgebouw alhier een vergadering wor den gehouden, om te komen tot oprichting van een bad- en zwemvereenlglng. Als spreker zal dien avond optreden de heer Caro uit Kromenle, voorzitter van de Bad- en Zwemvereenlglng aldaar. Algemeen Ziekenfonds voor Monnikendam Zooals we eenlgen tijd geleden konden mal den. werden pogingen in het werk gesteld om naast het bestaande ziekenfonds, waarmede men over het algemeen niet tevreden was, een nieuw fonds en wel een z.g. onderling fonds te stichten. Naar wij vernemen heeft het voorlooplge bestuur hiermede groot suc ces gehad. Een dezer dagen toch werd reeds het 500ste lid Ingeschreven, wat- wel een bewijs genoemd kan worden, dat men over het algemeen zeer sympathiek tegenover deze nieuwe vereeniging staat. Onze stadgenooten, de heeren L. J. van den Berg en W. J. van Hoogenhuijze, slaagden belden aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het propaedeutlsch examen voor electrotechnlsch Ingenieur. Gegeurd met een ondeugdelijk nummer bewijs. De met een schillerkraag getooide jonge boerenknecht Biets H. had op 3 Mei zich bij het berijden van een motor bediend van een nummerbewijs (prov. Friesland), dat stond op naam van den vorlgen eigenaar, den sla ger Hette Boonstra, uit Koudum in Fries land. Het was al een jaar geleden, dat hij dezen motor had gekocht. Inmiddels had hU de machine weer van de hand gedaan. Elsch f 10 boete of 10 dagen. Vonnis dito. dö. Noor- I. half invan- ns op Onze stadgenoot, de heer J. A. Stompff, slaagde te ’s Gravenhage voor het eerste deel van het notarieel examen. LEVEREN WIJ SERVETTEN, HOTEL- EN KELLNERBONBOEKEN TEGEN SCHERF CONCURREERENDE PRIJZEN. Ardbeienveiling Naar wij vernemen zal „Ons Belang”, de tulndersorganisatle, M. Donderdag met de veiling van aardbeien voor export aanvangen. Heden is op de gemeente-secretarie ter Inzage gelegd een verzoek met bijlagen van het bestuur van den Eendrachtspolder al hier, om vergunning tot het oprichten van een electrteche bemalingslnstallatle met plaatsing daarin van een electromotor van 13 PK op het perceel kadastraal bekend ge meente Alkmaar, Sectie C. nr. 3319. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 7 Juli «J, voormlddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij. die bezwaren heeft ingébracht op de secrë*a- rlc dezer gemeente van de terzake Ingeko men schrifturen kennis nemeb. Alkmaar, 23 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, burgemeester R. VEENDORP, 1.0 secretaris. Als getuige werd gehoord de heer Wlg- gera, redasseeringsambtenaar te Alkmaar De ten uitvoerlegging van de voorwaarde- Hjke straf, 2 maanden, werd gelast. Het betrof hier diefstal van een rijwiel, gepleegd 9 September 1930 te St. Maarten, en waarvoor veroordeelde op 24 November voorwaardelijk werd veroordeeld. Ook deze reclassant stelde de verwachtingen leeljjk teleur en plukt nu de wrange vruchten van zijn spelen met vuur. loos te zijn geraakt. Voorts diende hij In een civiele vordering wegens een vernielde broek, die hij bekwam toen hij voorover op de Burgemeester Mooy-straatsteenen tuimelde. De officier noemde het een mishandeling met voorbedachte rade en vorderde wegens dit hoogernstige feit ’n boete van f 30. subs. 30 dagen hechtenis, uitspraak van Mr. Krab be: f 25 boete of 25 dagen en toewijzing der civiele vordering voor de beschadigde pan talon. Meneer de Redacteur, Wilt u onderstaand stukje een plaatsje geven in uw blad; bij voo.baat myn dans. Bravo! Katholieken van Assendelft, dat is nu eens prachtig gegaan. De volle 100% voor zoover is kunnen worden nagegaan hebben getuigenis afgelegd van de eer.l. boven de verdeeldheid te stellen, en - ten zelfs een dringende behoefte mag ge noemd worden, is het bestuur met dank baarheid vervuld voor de pogingen, die worden aangewend om financieel hierin te gemoet te komen en aanschaffing van het hoog noodige mogelijk te maken. De talrijke muziekenthousiasten van Krom menie en omstreken zijn uitgenoodigd tot bijwoning van een vergadering in het café van den heer Ekkerman op Donderdag 2 Juli «x, des avonds 8 uur. Toe gelegenheid van en. JUBILEUM bieden wij eiken Caraveltls-rooker een weardevol en possond JUBILEUM-GESCHENK Zie de etalages en lees de bij zonderheden In onze doosjes Een tamelijk onbeleefde toespraak. De niet verschenen verdachte Gjjsbert J. te Enkhulzen, had op 30 Mei zijn stadge- noote, de winkelierster Meinouwtje Bruin, huisvrouw van Jacob Dekker, ver van galant toegevoegd: Rommelzoor^je, je had in Hoorn moeten blijven. De vijandelijkheden waren ontstaan over een bal. waarmede de kinderen van mej. Dekker hadden gespeeld. Elsch tegen verdachte, reeds 7 maal voor diverse misdrijven veroordeeld, t 15 boete of 15 dagen. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen. In staking gegaan De metselaars, werk zaam aan de woningen in het Park, zijn Maandagmiddag in staking gegaan. De re den hiervan is gelegen in het feit, dat een drietal arbeiders, uit Friesland afkomstig, wekelijks f 5 meer ontvangen voor de verre reis die zjj hebben te maken. De overige metselaars hebben een weekloon van t 42. Notarieel examen Een beschonken woonwagenbe woner in actie. Op 27 Mei verwekten eenlge opgewonden woonwagenparkbewoners in Alkmaar een rel letje, dat tusschenkomst van de gemeentelij ke politie noodzakelijk maakte. Een van de deelnemers, de koopman Wilhelm T„ die on der Invloed van sterken drank verkeerde, weerde zich bovenmatig en pleegde, toen de agenten Overeem en Verbaan er toe over gingen hem te arresteeren, een verwoed ver zet, waarbij hij trachtte den agent Verbaan in het water te drukken en hem aan de hand verwondde. Men was ten slotte ver plicht den woesteling te boelen. De heer Oolders had een reclasseerlngs- onderzoek ingesteld en een gunstigen indruk van het gezin verkregen. Geadviseerd werd een geldboete, aange zien verdachte, volgens eigen opgaaf, wel te verstaan, nimmer veroordeeld was. Voorts werd gehoord de agent var. politie Verbaan, die een correct en uitvoerig ver slag uitbracht. De heer officier, aanvankelijk voornemens 1 maand op te leggen, was op dit voorne men teruggekomen en vorderde thans een flinke boete en wel f 40 boete of 40 dagen hechtenis. Mr. Krabbe, die heden als politierechter fungeerde, veroordeelde hem tot de gevor derde straf. Verlenging ansjovisvisschertj Door de vlsschersvereenlglng Ons Belang alhier, is aan den Minister, belast met de uitvoe ring der Visscherjjwetten, verzocht, verlen ging toe te staan van den termijn waar in op ansjovis mag worden gevtecht. Deze termijn is 30 Juni. Zeer waarschijnlijk zal dit verzoek wel door den Minister worden ingewilligd. Zeer te bezien staat het echter, of dc visschers hiervan gebruik gebruik zullen maken. Ver scheidene visschers hebben de ansjovisvis schertj reed beëindigd. succes. „Geen crltiek in de politiek” was uw leuze! Wat zeker ten voorbeeld gesteld mag worden, als men nagaat, dat er een groot aantal dissidenten zijn gekozen geworden., over 1 geheele land. En wat ik nog even wil aanhalen, geen enkele stem werd uitgebracht op no. 7, wat alsrvoorbeeld kan dienen voor de aanstaan de! Kamerverkiezing. Dan onze stem uit brengen op den vooraanstaanden candidaat met blijheid en zonder reclame, dan zal ons dien nacht, na te zijn afgesponsd, bewuste— succes nog grooter zijn, al was ’t alleen Fietsen vermist In de kermisweek werd alhier niet minder dan een drietal fietsen vermist. Een hiervan is weder teruggevon den. De belde andere zijn echter nog steeds niet terecht, zoodat vernioed wordt dat deze naar elders zijn verhuisd. Een voordeeltje voor de gemeente Zoo- als men zal weten, ontvangt de gemeente sedert de laatste jaren op voordracht van d_- Ged. Staten van Noord-Holland. aan de hand van een gedeelte van haar wegennet, dat in het provinciaal wegenplan is opge nomen, een ultkeering voor de kosten van die wegen uit het wegenfonds of liever uit de opbrengst van de wegenbelasting. Als gedeelte van de wegen, die daarvoor in aanmerking komen, is door de provincie in 1927 aangewezen het gedeelte van den weg naar Egmond en wel van den Zeeweg, thans beter bekend onder den naam van Heereweg, af. Sedert verleden jaar is daarin, zooals het gemeentebestuur is gebleken, een wijziging ten gunste van Castrlcum gekomen, door dat de provincie daaraan heeft toegevoegd een vervolg van dien weg over een afstand van 1 K M. en daardoor de K M -weglengte, die daarvoor in aanmerking komt, heeft verlegd van 3.76 KM tot 3.76 KJd. Daar door zal een verhooglng van de ultkeering worden verkregen. Personalia Onze oud-plaatsgenoot, de Wel- Eerw. frater 8. Schotten 8.CJ. slaagde dezer dagen aan de R K Universiteit te Nijmegen voor het candldaataexamen in de Geschie denis. i Nieuw vaandel „Olympia’s Fanfarekorps” Op Initiatief van den Burgemeester, die door het beschikbaar stellen var. een som gelds voor een nieuw vaandel van boven genoemd korps, den eersten stoot in de goede richting heeft gegeven, Is besloten gelden onder de burgerij van Monnikendam en Katwoude te doen inzamelen voor het aan bieden van een nieuw vaandel, waaraan de vereeniging een zeer groote behoefte heeft. Een dezer dagen Is In Hotel de Posthoorn onder voorzitterschap van den heer C. J. Groeneveld Hzn., voorzitter van het voor malig concours-comlté, door een aantal be langstellenden een vergadering gehouden, waarin de voorzitter het doel van die bij eenkomst nader uiteenzette. Besloten werd een damescomité op te richten, dat In samen werking met het concours-comlté voor de inzameling van gelden zorg zal dragen. Algemeen was men er van overtuigd dat een nieuw vaandel geen overdadige luxe voor het korps zou zijn: vooral nu de ver eeniging In de afdeeling „Uitmuntendheid" uitkomt, moet het oude vaandel voor een nieuw plaats maken. In de week van 14 tot 31 Juni werden in totaal 1910 baden genomen, verdeeld als volgt: Heeren 794, dames 873; kosteloos: jon gens 248, meisjes 196. De hoogste temperatuur was 68 gr. Geteld, gewogen, verworpen? De helpende hand teroggestoo- ten? De 21-Jarige tulndersknecht Petrus Mart. A. uit Llmmen, werd verleden week als me dewerkend vennoot in een onderneming om uit een stal aan de Breestraat ’n Edammer kaasje te doen edlpseeren, veroordeeld tot niet minder dan een maand celsoio, wat hij natuurlijk niet had te danken aan zijn bij uitstek deugdzaam leven. Maar deze strenge bestraffing was tevens oorzaak, dat hij als voorwaardelijk veroordeelde, wiens proeftijd nog niet was verstreken, In con flict kwam met den heer Officier, die hem thans wegens herhaling van een strafbaar feit in dien proeftijd ter verantwoording riep. De heer P. J. Oolders, de aan zijn ver dienstelijk ambt met hart en ziel toegewijde secretaris van de R. K. Reclasseerlngsver- eenlglng, onder wier toezicht de reclassant was gesteld, werd heden als getuige ge hoord. Daar de voorw. veroordeelde niet perti nent verklaard had op sluiting der deuren geen prijs te stellen, werd de zaak stilzwij gend beschouwd, als bulten tegenwoordig heid van onbevoegde aanwezigen te moeten worden behandeld. Na heropening van de deuren werd echter mededeeling gedaan, dat de Politierechter uitvoering van het voorwaardelijk vonnis, 3 maanden gevangenisstraf, had gelast. Zondag hield het K. N. G. V. in Amster dam een buitengewone algemeene vergade ring onder leiding van Mr. N. Groenewegen. Werden tot dusver In de laatste jaren de afgevaardigden voor de Bondsvergaderingen benoemd door de kringen. Zondag was het voor de eerste maal, dat deze afvaardiging in handen was van de vereeniglngen. Uit den Kennemer Turnkring waren alle in aanmerking komende vereeniglngen ver tegenwoordigd, behalve de B. G. V. „Tum- lust". Na enkele wijzigingen van minder belang werden de Statuten en het Huishoudelijk Reglement vastgesteld, zooals zij waren aan genomen door de In Maart gehouden Bonds vergadering. In de vacature-W. Boer (technisch Bonds- bestuurslid voor het vrouwentUTïen) werd voorzien door de benoeming van den heer J. v. d. Berg De vergadering koos met 107 stemmen dr. J. H. O. Reijs (de eenlge tegen- candidaat H Bierman kreeg 48 stemmen). De scheldende voorzitter, mr. N. Groene wegen, werd, behalve uit de vergadering, gehuldigd door de Bondsbestuursleden L J. A. van Ekeren (secretaris) en W. de Graaf (2e voorzitter). De Bondscontrlbutle voor 1932 werd vast- gesteld op 2.—, waarvan 75 ct. bestemd is voor de kringen. De Bondsuitvoerlng zal, zoo mogelijk, In I Rotterdam worden gehouden. BV de rondvraag werden hulshoudelVke aangelegenheden besproken. Het bestuur van de vereeniging „Vooruit” ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer heeft thans haar voorloo plg programma voor het op Donderdag 16 Juli as. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te houden groote concours-hlppl- que vastgesteld. Het luidt als volgt: I. 10 uur: eenspannen dekhengsten, goed gekeurd landbouwtülgpaard. uur: eenspannen, tuigpaard, In geboren (hengsten en gedekte merriën uitgesloten). 3. 10.40 uur: dressuurproef klasse B. (in dividueel) Kampioenschap voor Noord-Hol land a voor landelVke ruiters; b. voor poli tieruiters. 4. 11 uur: tweespannen, landbouwtulgpaar- den, aangespannen voor boerenwagen, toe be- hoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouwer Is. 5. 11.20 uur: springen met groepen: a. landelijke ruiters; b. voor politieruiters. Pauze van 121.15 uur. 6. 1.15 uur: M. C. merriën; voorkeuring om 8.30 uur op het achterterreln. 7. 130 uur: eenspannen, luxe-tulgpaard, beneden 1.55 M. 8. 1.50 uur: schoonste rijpaard; voorkeuring In'den voormiddag om 10 uur. 9. 2.10 uur: eenspan fokmerrlën, type land- bouwtulgpaard, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw Is. T0. 230 uur: eenspannen, luxe-tulgpaard, open klasse, 1.55 M. en daarboven. II. 2.50 uur; eenspannen fokmerrlën van de jaren 1929 en 1930 en eerste en tweede prVswinners van nummer 9. 12. 3 uur: champlonaat tusschen de prijs- wlnners van de nummers 2, 7 en 10. 13. 3.15 uur: tweespannen landbouw-tuig- paarden voor luxe-rVtuig. 14. 325 uur: opmarsch van alle landelVke ruiters en prijsuitreiking der dressuurproef voor afdeellngen met parade. Voorkeuring op 15 Juli 1931 des morgens te 10.30 uur, op het concoursterrein. 15. 3.40 uur: tweespannen luxe-tulgpaard, open klasse, boven 1.50 M. 16. 4 uur: groote historische quadrille van 1831. ,17. 420 uur: tandems. 18. 4.40 uur: springconcours voor paarden le, 2e. 3e en 4e klasse met handicap; ou buitenlandsche deelname vervalt de handi cap; eereprijs de zilveren wissel beker, de beker van Hoofddorp. De beker van Hoofd dorp, als wisselbeker uitgeloofd door de ver eeniging „Vooruit" te Haarlemmermeer, wordt verreden In de jaren 1929 tot en met 1933. u UITSLAG RAADSVERKIEZINGEN LVst 1 8 D A.P 243 stemmen. Lijst 2 R.KBF.: 190 stemmen. Lijst 3 VD.: 214 stemmen. LVst 4 Vrije IVstJac. Vlsrer, 219 stemmen Als leden van den raad zVn volgens dezen uitslag gekozen LVst 1. P. Hart en M Mulder. LVst 2. A. Groen. LVst 3. 8. Smit en W. Visser. Jac. Visser en Jac. Kramer. De Katholieken verliezen één zetel Commandeur) en de lijst Visser krijgt tweede Jac. Kramer De verhouding In den raad is nu weer zoo als voor vier Jaar geleden. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd J. H. Wiggers nogmaals als getuige gehoord, teneinde verslag van zVn bevindingen uit te brengen. Opnieuw 14 Juli. Ook niet al te hoffelijk. De veehouder Cornells K., wonende aan de Kaag te Spanbroek, zou op 18 Mei zVn dorpsgenoot Cornells Pelt, landbouwer te Opmeer, hebben toegevoegd: jy ben een slecht kreng. De minder goede verstandhouding tus schen de heeren was toe te schrijven aan een koe, die verdachte van Pelt had gekocht voor f 340 en die absoluut niet aan de ge stelde verwachtingen voldeed en taxatie slechts f 250 waard was. Elsch en vonnis f 10 boete of 10 dagen. Hendriks, K. v. t Veerztraat 38, schooltaseh; L. Schutte, Verdronkenoord 11, kindercein- tuur; B. Verhoeven, Doelenstraat 15 gonje- zak inh. gereedschap; H. Hemels, Linden gracht 21, fietspomp; J. A. Dorewaard, Landstraat 17, alplnomuts; F. Blaauw, Aster- straat 7, portemonnale met Inhoud; Mej. Vasbinder, Ridderstraat 17a, rozenkrans- J Boulonols, Voordam 12, portemonnale met Inhoud; P. Prins, Dijk 21, electr. lamp; M Jansen, Oosterburgstraat 11, nummerplaat Buto; M. H&rtog, Kalkovensbrug 43, Jaw en rozenkrans; J. Kamp, Kalkovenswêg 4, mantelband. Wanneer men weder In t bezit Is van het verloren voorwerp, wordt dien verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. De woedende dorpsminnaar of de strijd om de vroaw Gerardus Jacobus Moorak, 'n 18-jarige Castricummer had in den nacht van 25 op 26 Mei in het café „De Rustende Jager” twist gekregen met zekeren heer J. M. M. Scheerman uit Beverwijk en kruideniersbe diende aldaar over een meisje en had hem daarop opgewacht in de Burg. Moojrstraat. Toen Scheerman passeerde stompte hij de- zjjn tegen de straatsteenen en sprong ver volgens op zijn knock out getlmmerden te genstander en vermeenden medeminnaar en gaf hem daarna het restant van de nog niet geheel gequlteerde rekening, waarbij Scheerman bloedend In het gelaat werd ver wond. De heer Scheerman Het later van ztjn geschonden aangelaat een foto ver vaardigen en toonde dit „sprekend” portret aan den politierechter. Hij beweerde ook Kwttaatle-formulleren achterover gedrukt. Een 18-jarig inwoner van Enkhulzen, KI. de G.. die in het vorig jaar werkzaam was geweest In dienst van den heer B. Bate, drukker-ultgever aldaar, had zien toen schuldig gemaakt aan diefstal van blanco kwltantlën, waarmede h{J contributlën inde voor premieleenlngen, tot welke inning hij niet gerechtigd was en welk geld hij ook niet afdroeg. Ook had deze verdachte zich niet afkeerig getoond oplichting te plegen, doch deze feiten werden ,iem niet ten laste griegd. Het door den heer Wiggers uitgebrachte reclasseeringsrapport was weliswaar minder gunstig, doch sprak toch de mogelijkheid uit, dat het nog eens met hem kon worden geprobeerd. De Enkhulzer politie bleek nog minder optimistisch en releveerde, dat verdachte vanaf zijn jeugd niet had gedeugd. Gevorderd werd een voorwaardeiyke vangenlsstraf van 2 maanden met 3 prosftljd en bovendien stellen onder toezicht van een gezinshoofd. Vonnis conform elsch. Onbehoorlijke bejegening van een éorpsrustbewaarder. De 23-jarlge werkman Nic. van D„ te Eg- mond-Blnnen, verscheen voor den polltie- rechter als verdacht op grond van de alles behalve schitterende feiten, dat hij op 17 Mei den gemeenteveldwachter J. Kramer In het gelaat had gestompt en hem bovendien nog een zeer gemeen beleedigend woord, dat wij onze gevoelige lezers zullen sparen, toevoegde. Verdachte was sterk boven zijn theewater en blijkbaar zeer verstoord dat Kramer het sluitingsuur aankondlgde en hem de gelegenheid benam nog meer pie- renverschrikkertjes achter zijn holle kiezen te slaan. Alles bijeen genomen, had de heer van D. zich hoogstonbehebbelljk aangesteld. Hij beweerde nu spijt te hebben over dit op treden. Requisitoir f 50 boete of 50 dagen. Vonnis f 40 boete of 40 dagen. Na de raadsverkiezing Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, hebben alle gekozen candldaten het lidmaatschap van den raad aangenomen en te dus de bewering, van verschillende zijden geult, dat de candidaat der chr. partijen, de heer Weenk, de benoeming niet zou aanvaar den, gebleken onjuist te zijn. Verdere beraadslagingen omtrent de reclassw ringskanzen van een vrachtrijder. Op 8 Juni werd een strafzaak behandeld tegen den 31-jarigen vrachtrijder Simon J. te Alkmaar, die zich In deze kwaliteit aan verschillende verduisteringen had schuldig gemaakt. De behandeling van ae zaak was toen geschorst, ten einde nog het een en an der te onderzoeken In de omstandig heden van den verdachte met het oog op een even- tueele voorwaardeiyke vernordeellng. Thans was deze aangelegenheid opnieuw op de zittlngsrol geplaatst en werd de heer op: 16, tot en met 21 Juni 1931: huissleutel; brief, geadresseerd aan zekeren K.porte- monnaie zonder inhoud; moersleutel; bos •leutete; ketting; notitieboekje, klndertaach- js met inhoud; handschoen; autodop; rij- wielbelastingmerk In étui, rozenkrans en kin derschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende bigezetenen. onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 16 tot en met 21 Juni 1931: O. Tammer. Zcglte 130, rywielbe- lastingmerkW. Bieman, Schermerstraat 1, hondenpenning; J. de Cocq v. Delwyne, Heul 13. medaille: J. wynker, Zeglte 83, portemon- n»le met ihhoud; Joh. Ruiter, Laat 179 ac- tentasch; A. Buur, Westerweg 18, pakje Inh. «tof; M. Elllngs, 3e Oosterstraat 1, ceintuur; H. v. d. Veen, Westerweg 14 (noodwoning), hwenkrans; J. Wlese, Oosterkolkstraat 13. lorgnet (gebroken); W. v. d. Brink, Krelage- «traat 29, portemonnale met Inhoud; C. J. Hei schoone geslacht had ook nog een vertegenwoordigster. De niet ter zitting \erschenen mej. Mina Marla Ghuisvrouw van K. te Hoorn, had op 12 Mei haar buurvrouw mej Horsman niet zeer complimenteus bejegend, door haar als een vuile tod en was dies meer zU. te kwallficeeren. De dame, die de zondaressenbank hrdl moeten bezetelen staat bekend als een bij zonder lastige en zenuwachtige bewoonster van het A. B. C., en de buren hadden be reide pogingen aangewend haar uit die buurt verwijderd te krijgen Moeder K. te reeds eenlge malen wegens beleediging veroordeeld en tegen haar requl- reerde de heer officier f 20 boete of 20 da gen. Uitspraak conform elsch. Alweer gesloten desren. Opnieuw werd het noodlg geacht, pers en publiek uit de zaai te verwijderen, eveneens wegens een tenuitvoerlegging contra J. C. R- te Haarlem. K^sndagmiddag te half 5 heeft onder groote belangstelling de opening plaats gehad van een werkgelegenheid door de vereeniging _Zorg voor de leerlingen en oud-leerllngen der school voor Buitengewoon Lager Onder- „ys te Alkmaar". O.a. merkten we op bur gemeester W. C. Wendelaar, den loco-secre- y taris, den heer R. Veendorp, de raadsleden de heeren D. Covers, H. van Drunen en het uleuw-gekozen raadslid den heer W. v. d. Vall; den secretaris van den Armenraad, den beer Jac. Ponsen, den heer Hoek, directeur van Plantsoenen en verschillende hoofden ran scholen. De voorzitter, de heer C. F. D. Kohnert. jseette namens het bestuur de aanwezigen er. in het bijzonder den burgemeester en andere autoriteiten van harte welkom. Het doet spr. buitengewoon veel genoegen, dat zoovelen by deze opening tegenwoordig wilden zijn, on herinnerde aan de op de laatste Jaarverga dering over deze werkgelegenheid gevoerde discussies. Hierna gaf spr. het woord aan den burgemeester. Burgemeester W. C. Wendelaar stelt er prijs op er getuigenis van te mogen afleggen, hoezeer het gemeentebestuur het werk van deze vereeniging waardeert. Spr. herinnert zich, dat voor eenlge Jaren in deze gemeente aan de zorg voor de leerlingen, die thans de school voor buitengewoon lager onderwys bezoeken, organisatorisch niets werd gedaan. Toen te de school voor buitengewoon lager onderwys gesticht geworden om daarvoor In aanmerking komende leerlingen het door hen behoefde onderwijs te geven, daar zy van hel gewoon onderwys zoo weinig vrucht hadden. Maar toen deze school eenmaal eenlge jaren aan het werk was, bleek al spoedig de be hoefte voor degenen, die ontslagen waren als leerlingen van de school, dat ook voor hen nog zorg moest worden gedragen. Als men nagaat, wat er van die ontslagen leer lingen terecht komt, dan te dat helaas hoel weinig. Ze hebben wel eenig onderwijs geno ten, maar ze worden om het zoo maar te zeggen los gelaten op een maatschap pij, die misschien eenlgszins vijandig staat tegenover hun belangen, en ze maar zoo n beetje laat gaan, waardoor juist die men- schen, die voortdurend zorg en bijzon dere behoeften noodlg hebben erg in de ver drukking komen. Spr. heeft onlangs gelezen, dat zeer velen van deze jonge menschen ten prooi vallen van de minder goed willende elementen in de maatschappy. Toen hebben wy hier gekregen de vereeniging voor nazorg, die zich juist het lot van deze leerlingen In het byzonder heeft aangetrokken en aan vankelijk heeft geprobeerd door voortgezet onderwys de jongelui te versterken in den strijd om het bestaan. Dat onderwys heeft zeer bevredigende resultaten opgeleverd. Hst gemeentebestuur heeft zich niet onbetuigd gelaten om een subsidie te verstrekken. Ech ter te gebleken, ook al was het onderwys vol komen. dat er nog moeilijkheden waren te overwinnen wat het aantal leerlingen betrof. Toen te er een beweging ontstaan om voor werkinrichtingen te zorgen, zy kunnen hier worden beziggehouden met eenvoudige werkzaamheden en op die manier het ge voel krygen, dat ze nuttig werkzaam zijn in onze maatschappy, en als zy dat werk presteeren, dan krygen zy de voldoening, die de arbeid aan den mensch geeft. Spr. vindt dit werk een by uitstek sociaal werk, het verheugt hem daarom ten zeerste, dat het gemeentebestuur zijn medewerking heeft verleend. Dat dit niet alleen een ethisch be lang te, maar voor de gemeente nog andere voordeelen heeft, toont spr. aan uit een aan haling uit het verslag van de stichting „Groot Emmaus” over 1926. In dit verslag werd betoogd, dat de jongelui bezig gehou den In een werkgelegenheid ook voor de ge meente eigeniyk een voordeel opleveren. Spr. vindt dit van subsidiair belang, maar wil dit toch niet verzwijgen. Spr. concludeert, dat In deze gemeente een groeiende belang stelling bestaat voor deze jongelui, hetgeen hy een zeer heugeiyk teeken vindt. En het feit, dat hier zoovelen tegenwoordig zijn en dat het bestuur onlangs heeft verzekerd, dat het aantal leden steeds stUgende te, te daar voor een nieuw bewys. Spr. acht dit aUes een gevolg van de belangstelling van het bestuur en gelooft, dat allen straks getuige nis zullen afleggen voor de waardeering van de leiding van het bestuur der vereeniging Spr. denkt, dat In het byzonder deze leiding terugvalt op den voorzitter, maar op de tweede plaats op mijnheer De Winter, die meer dan eenig ander heeft bewezen, dat h‘4 leefde voor de zaak, die hy dient. Spr. hoopt, dat hy nog In lengte van dagen zoo mag doorgaan en verklaart onder applaus van de aanwezigen de gelegenheid voor ge opend. De voorzitter dankt namens al de leden den burgemeester hartelijk voor de waardec- rende woorden. De bedoeling van de werk gelegenheid te geen andere dan Jongelui, die niet In staat zijn In het gewone practische leven hun brood te verdienen, dit te laten doen ouder deugdeiyke leiding. Andere pre tenties hebben wy eigeniyk niet. Waar het voor maatschappelijk sterken reeds buitenge woon moeilijk ls.< in dezen tyd om staande te biyven, heeft het bestuur van de vereeni ging wel tegen dezen stap opgezien, maar dank zy de van zoovele zyden ontvangen steun en de medewerking van velen vooral van hetgemeentebestuur, is deze werkgelegenheid In het leven geroepen. Het bestuur Is van goeden wil, maar daarbU moet gerekend worden op de hulp en steun van anderen. In de werkgelegenheid worden speciaal matten gemaakt, waarin de leerlingen reeds een bui tengewone handigheid hebben gekregen. H<-> ligt In de bedoeling deze werkgelegenheid uit te breiden tot het vervaardigen van be zems, borstels, eenvoudig timmerwerk, enz., enz., waarby spr. den wensch uit, dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. (Applaus). Namens de Ned. Ver. van Huisvrouwen zegde mevr. Van der Berg haar volle mede werking toe, welke mededeeling met applaus werd begroet. Hierna werden ververschlngen gepresen teerd, waarna de aanwezigen de locallteiten, waarin de verschillende werkzaamheden wor den verricht, bezichtigden. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. _U heeft BW wandelstok «tuk ge slagen op het hoofd van dezen man. Wat heeft n ter nwer verdediging te zeggen. „Het was niet mijn bedoeling, om dien wandelstok te breken." (Ben Humor.) Geboren: Lijs je. d. van P. Peereboom en L. Kaars. Johan, z. van H. Vlugt en M. Helmlg. Ondertrouwd: Gerrit Schilder en HUle- gonda Greuter.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5