>.g Van Alles en van Overal tweede blad BLADZIJDE 1 VRIJDAG 26 JUNI 1931 PROVINCIAAL NIEUWS SPORT EN SPEL ATHLETIEK De ,,Stadion”-wedstrijden op 28 Juni VRAGEN BUS LAWNTENNIS VOETBAL Ajax-Wiener Sport Club MOTORSPORT Groote Prijs van Nederland HEILOO HEERHUGOWAARD- CASTRICUM TEXEL NIBBIXWOUD LUTJFBRÖEK ANNA PAULOWNA DEN HELDER ZIJPE De Belgische Badsteden HOORN worden ge- nieuwe koeten Op de .Prins Charles” die 469 pssssgirrs van Dover naar Oostende bracht. Internationale deelnemers Het nieuwe Casino to Knocks bjj avond. ie zijn ter Vrooi in rustig Cirentt van Drente 11 Mi u. Versterkte nachttrein naar het Noorden. On ge joel ge De fraaie torens aan den ingang der Kathedraal te Cantertay. rond. liefst Olympisch wedstrijden R. K. Gesellenhuis Gisteren had alhier de aanbesteding plaats van den bouw van een R. K. Gezellenhuis. Ingeschreven werd als volgt: P. hoetjes f 12688. A. Bolten f 12000. J. Opdam f 11883. G Roetjes f 11458, R. Kuyper f 11390. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Personalta Te Amsterdam is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer W. van Slooten, alhier. Aardbeienveiling Gisteren had alhier de eerste aardbelenvelling plaats. De aanvoer was nog zeer gering, terwijl de prijzen slecht genoemd kunnen worden. Zij waren: vroege aardbeien van 25 tot 28 cent en amazone van 21 tot 26 cent per Kg. Aanvoer 1141 manden. Watervliegtuig beschadigd Door een motordefect was Dinsdagmiddag een water vliegtuig genoodzaakt te dalen op het water. Eenlge vliegtuigen van De Mok kwamen ter assistentie, doch een dezer sloeg bij het dalen niet een vleugel tegen een schip, dat daar op de ree lag. Het vliegtuig werd beschadigd, doch kon nog behulpzaam zijn om het de fecte vliegtuig terug te brengen. De Internationale T ennisk am pioenschappen Wimbledon De kermis Wederom is de kermis voor bij. Begunstigd door goed weer, mag deze weer goed geslaagd genoemd worden. Hoewel de alom heerschende ongunstige omstandigheden zich ook hier ongetwijfeld zullen hebben doen gelden en de kermisrei zigers daardoor minder goede zaken hebben gemaakt, werd van de vermakelijkheden een druk gebruik gemaakt. Geen wanklank werd gehoord. Wlllip Jubileum Op 29 October zal de Boeren leenbank haar 25-jarig bestaan herdenken; die te Ooster-Blokker smaakt hetzelfde voor recht op 17 Augustus a.s. j Totaal 99 j KM. in daar een iqote. maar isino en oe lende, ital aan sn door rGur der stad, en waarbij ie voorzat', die tijdens den vriéndelijke woorden wijdde aan Nederland en aan de Nederlandsche pers Vooraf hadden we echter nog een rondrit door de stad gemaakt en daarop o*, het in aanbouw zijnde Palais des Thermes bezie h tlgd, dat men het volgende jaar in gebruik denkt te nemen. Het is een reusachtig ge bouw dat wel Iets blzonders belooft te wor den en waarvan als bizonderheid vermeld kan worden, dat het zijn eigen water zal hebben. Tot-nog-toe was namelijk Oostende snor zijn drinkwater afhankelijk van de Ardennen, vanwaar het door buisleldingen naar de stad wordt gebracht; om daaraan te ontkomen heeft men op het terrein van den nieuwen bouw zelf naar water gezocht, men heeft er een boorinstallatie opgericht en juist den vorigen dag had men op een Aanrijding Alhier werd een verpleegster van het Dtakonessenhute te Leiden, logeel rende bij den heer E. alhier, door een vracht auto van de gebr. B. aangereden, teon de bestuurder voor een anderen auto uitweek Het slachtofer kreeg een hoofdwonde en een beenbreuk. Zij werd op haar verzoek naar Lelden vervoerd. Personalia Aan het Bisschoppelijk Col lege te Roermond, slaagde voor het eind examen B gymnasium, de heer M. Magnee, alhier. B. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING .Dl HANZE” Gisterenavond vergaderde in bet gebouw van den R. K Volksbond de Middenstands- vereenlging ..De Hanse", afd Den Helder. De voorzitter opende de vergadering met den Christelljken groet en heette de aanwe zigen hartelijk welkom. Bpr, betreurt het, dat zoo weinig leden zün oneekomen «toch hooot. dat de vergadering GOEDKOOPE TREIN De Nederlandsche Spoorwegen hebben een goedkoopen trein 2e en 3e klasse ingelegd van Enkhulaen. Bovenk^rspel-Gr.. Hoogkar- «pel. Westwoud. Blokker. Hoorn. Avenhom. Oosthuizen, KwadljkEdam. Purmerend. Oostzaan. Zaandam, (Haarlem) en Amster dam CS. naar Oosterbeek Laag, Arnhem en Nijmegen en terug op Zondag 5 Juli 1931. grootere voor in de plaats te zetten, is het kerkgebouw andermaal ver- waardoor het de langste kerk in Europa werd, wat het nu nog is; ze meet niet minder dan 177 meter. Die laatste ver- grooting Is een zeer eigenaardige geweest. Inwendig namelijk kan van een vergrooting In den eigenlijken zin niet worden gespro ken; er is eenvoudig aan de bestaande kerk nog een tweede aan gebouwd, die van de eerste is gescheiden door een rijk gebeeld- houwden houten wand, dagteekenend uit 1663, waarin in het midden een klein poortje is opengelaten, waardoor men van het eene gedeelte in het andere kan komen. Ook loopt het houten schot niet tot aan de gewelfde zoldering door, zoodat men, staande achter het altaar, dat niet minder dan ruim acht meter hooger staat dan de vloer der kerk en daarmee hooger dan het dom werd gebannen „aangezien deselve Josine Harvens op twee dlvencfcp stonden zich vervoordert hadde te wasschen in de ze, en de zich te vertoonene in een onbe- tamelicke manlere in cleedereh die geen cleederen en waren goot behouft volgens ordonnancie van burghemeesters en scepe- nen”. Men ziet dus, ook bier niets nieuws onder de zon.... en aan het strand. Ook hier een maltijd aangeboden door het gemeentebestuur en toen ging het per auto op Breskens aan, waar we de boot van 18.50 naar Vlissingen namen om nog den- zelfden avond weer thuis te kunnen zijn. Het waren gezellige dagen en als het een beetje meer In het seizoen zal zijn, zullen dergelijke dagen nog veel gezelliger zijn, een weekeindje naar de Belgische badsteden is wel aan te bevelen. ARTHUR TERVOOREN. Uitslag raadsverkiezingen De uitslag was dat gekozen werden- 2 Roomsch-Kath., 1 Chr.-Hlst.. 3 8.D.A.P.. 3 Plaatselijk Belang en 2 Vrijzinnigen. De Vrijzinnigen moesten 1 zetel afstaan aan Plaatselijk Belang. Vr. 1: Welke is de kortste weg van Kleef naar Amsterdam, per rijwiel? 3. Is deze afstand In één dag te berijden? Antw.: Kleef, Nutterden. Cranenburg. Wjjler, grens. Beek, Ubbergen. Nijmegen. 162 KM Lent. SUjk-Ewijk. Loenen. Hlen. Dodewaard. Opheusden, veer over den Rijn, de Grebbe. Rhenen, Eist. Amerongen, Leer-' sum. station Maarsbergen. Nieuw Leusden. Amersfoort. Soest, Soestdijk. Eem nes-binnen, buiten. Laren. Naarden. Op verzoek van de Organteatte-Canmteste ■ebben de Nederlandsche Spoorwegen he loten in de nacht van 10 op 11 Juli een -versterkten nachttrein naar bat Noorden te aren loepen. Vertrek Amsterdam 0.18 uur. Utrecht 1.48 uur. Amersfoort 2.19 uur, Zwolle 330. Aan komst te Assen 4.47. Op het Btartterretn te De Haar zal gesia- Hooneend worden Philips’ „stem van dan Reus**, aoodat het publiek voortdurend op da hoogte aal zijn van de stand der races. In de tweede rocyde van het dames dubbel spel verloren Mevr. DrosCanters (Holland) en Madame Mathieu (Frankrijk) van Mrs. Satterthraite en Miss Ma. Thomas (Enge land) met 7—5, 6—0. Ongeval aan de gasfabriek Gistermor gen gebeurde een ongeluk aan het gas bedrijf alhier. Toen de directeur met een der employé’s een defect aan de transportbaan voor kolen aan het zoeken was en zich daar toe op een tweetal ladders boven aan de transportbaan bevonden, kwam er door on verklaarbare .oorzaak contact, waardoor de transporteur begon te loopen. Zij verloren daardoor het evenwicht en grepen naar iets om zich vast te houden. De directeur was zoo gelukkig den transporteur te grijpen en bleef daaraan hangen, maar de beambte Korsman greep aan de looplnrichtlng die onder stroom stond. Hij kreeg brandwonden welke later gelukkig niet van emstigen aard bleken te zUn. Door de toeschietende werklieden werden belden uit hun benarde positie verlost en de geneesheer gewaarschuwd. Personalia Tot voorzitter van de com missie. welke In 1931 belast is met het te Amsterdam afnemen van de examens verkrijging van de acten van bekwaamheid voor huls- en schoolonderwijs, in de nuttige handwerken, is benoemd dr. H. B. F. Wes- terouen van Meeteren, Inspecteur van het L. O-, in de Inspectie Hoorn, alhier. Aanbesteding Woensdag werd in het lokaal ..Het wapen van de Zljpe”, te Scha- gerbrug, door het bestuur van het water schap Zjjpe en Haxpolder, bij enkele In schrijving aanbesteedhet eenjarig onder houd van de gebouwen, bruggen en ver dere getimmerten, benevens het verfwerk ten behoeve van genoemd waterschap. Het timmerwerk werd gegund aan de hee- ren: A. van Eekeren te KeimeRsbrug en C. de Leeuw Wz. te 1 Zand. Het verfwerk werd opgedragen aan C. Goek te Oudeslute. 4.10 Meter. Llndblad 4.06 Meter, V. 3.80 M. Etienne 3.70 Meter. Deze spreken voor zich zelf. De leiding van den wedstrijd is in handen van den heer Burger, bijgestaan door schelds- ter Meijer en starter Willink. Het Chronologisch overzicht Is als volgt vastgesteld: 2. — uur: Series 100 Meter. Polshoog 2.15 uur: 400 Meter. 245 uur: Series 100 Meter, dames. 2.40 uur: Beslissing 100 Meter. 3. uur: Speerwerpen. 3.05 uur: Polshoog finale. 3.10 uur: 800 Meter. 3 20 uur: 200 en 200 M. extra He—e 3 25 uur: Finale 100 M. dames 3.40 uur: 5000 Meter. 4. uur: 1500 Meter. 4.05 uur: Finale speerwerpen. 4.30 uur: 4 X 100 M. estafette. _,p ultnoodlging van het Belgische Minis terie van Transportwezen (afd. Marine) en K en W. der steden Oostende, Blanken- berghe en Knocke, hebben een aantal Nederlandsche journalisten een weekeinde doorgebracht aan de Belgische kust. De Belgische kust! Je zou haast kunnen zeggen: de heele Belgische kust is één groote badplaats, want ze liggen er op een rijtje, wat ze daar noemen de badsteden: Westende. Oostende, Wendulnen, Blanken- berghe, Zeebrugge, Hejjst en Knocke dat met De Zoute en Albert Plage als het ware één geheel vormt. passagiers zijn uitwerking niet Maar ten slotte kwamen we toch weer behouden in Oostende aan en reden vandaar naar gemeentebestuur Wegverbetertng De weg van Den Burg naar de badplaats De Koog, die gedeeltelijk verbeterd is, is gereed gekomen. Prachtig op tjjd, daar het drukke seizoen juist is aange vangen. De weg. die Woensdag door het polderbestuur officieel in gebruik is geno men, ziet er prachtig uit. Op bet Amsterdamsche Stadion heeft gis teravond de voetbalwedstrijd plaats gehad usschen Ajax en de Wiener Sport Club. De einduitslag was 33. station Maarsbergen. Woudenberg, Leusden. Amersfoort. 57 8 KM. Soestdijk. Eemnes-binnen. Eemnes- Laren. Naarden, Hakkelaarsbrug. Muiden. Amsterdam. 469 KM. Totaal 120 9 K M 3. Dat is wel te doen naar onze meaning. Vr.Welke Is de kortste weg van Oudorp naar Eek en Wiel (Gelderland)? Hoeveel K.M Oudorp, diepte van 350 meter een bron aangeboord, die een capaciteit bleek te bezitten van D M3 per uur, een hoeveelheid, die men luim voldoende achtte voor het bedrijf. 's Avonds, na het diner hebben we een pedeelté bijgewoond van een concert in de prachtige concertzaal van de Kursaal, en daarnahebben we ons vermaakt in de rpéelzaal. Maar niet met spelen, dat laat ik liever over aan de lui, die er op gesteld zijn zich, in ruil voor een beetje opwinding, van hun geld te laten ontlasten, iets waartoe je hier heelemaal geen moeite hoeft te doen het het ook vaak dat allen verliezen en alleen de bank wint, bij het baccarat blijft het op de kaarten gezette geld aan de spelers. Het verhuist van den eenen speler naar den anderen, maar verdwijnt niet in de groote zakken van de bank. Wat dat dan voor voordeel geeft aan de onderneming, die er haar zalen voor be schikbaar stelt? Van iedere honderd francs die iemand wint, moet hij er vijf afstaan en van die vijf krijgt de speelzaal-directie er 1H, terwijl de overblijvende 3J4 franc aan den Belgischen Staat komen. Voor dien Staat een aardig zaakje, als men bedenkt, dat van die ander halve franc per honderd de directie alle onkosten moet bestrijden en dan toch liefst ook nog wat overhoudt, terwijl van <^e 3 H ten honderd die de Staat ontvangt als be lasting op het spelen niets afgaat. Den volgenden morgen zijn we, als gas. ten van het Belgische Ministerie van trans portwezen, met de Prinses Astrid, een der nieuwe booten van den geregelden dienst, naar Dover overgestoken, een tochtje (de reis duurt niet meer dan ruim drie uren) dat, ook al omdat het prachtig weer was en de boot zeer vast lag, uiterst gezellig verliep. Toen we aan den overkant waren, kwam de verrassing van deze reis. De Southern Railway Cy. die van den overtocht der Hollandsche journalisten gehoord had. noo- digde ons uit tot een tochtje met een van haar treinen door het mooie Kent met als einddoel Canterbury, de plaats met de be roemde kathedraal, zetel vah den aarts bisschop der Angllkaansche kerk. Op dezen tocht, die door een zeer mooi landschap voert, zagen wij oa bij Snowdon in het voorbijgaan even de bovengrondsche werken van de jongste Engelsche steen kolenmijn. die eerst een jaar of acht In gebruik Is. Het belangwekkendste was evenwel het bezoek aan de kathedraal, een cverweldlgend grootsch gebouw, dat op lederen bezoeker een buitengewonen Indruk in aken moet. In 396 werd op de plaats waar nu de kathedraal staat, een Katholieke kerk ge bouwd, die in 1017 werd afgebroken om er een Later groot. Het seizoen was nog niet begonnen en druk was het er dus nog niet ik heb er dan ook geen enkelen badgast In de zee ge zien, al wandelden er al wel eenlge dames In kleurige en fleurige pyama's op de boule vards rond. Trouwens, het leven op het strand, liefst in niet al te veel kleeren, schijnt tegenwoordig meer^n-meer het eigenlijke badleven te gaan uitmaken in alle badplaatsen ter wereld; het leven vóór het strand, in het water, is langzamerhand bijzaak gaan worden. Daar worden immers de mooie „bad' -pakjes zoo nat van en daar kunnen ze niet tegen, daardoor raken ze uit hun model en zien ze er niet „flatteus” genoeg meer uit. Bij zonnebaden heb je daar minder last van en dus.... Natuurlijk, er zijn nog wel menschen, die naar een badplaats gaan om te baden en veel ook, maar den mondalnen badgasten Is het in hoofdzaak te doen om anderen te zien en vooral om zelf gezien te worden en dan. wat de dames betreft, liefst in kostuums, zoo kleurig en zooveel van het gewone afwijkende als maar mogelijk is. Nu warén er van die laatste soort nog de meeste, de badende badgasten waren nog niet gekomen, die wachten tot het seizoen aan den gang en het water wat warmer Is. Er was dus nog niet veel te doen, wat niet wegneemt, dat we er een paar prettige dagen hebben doorgebracht. Allereerst zijn we naar Oostende gegaan, waar we aankwamen tijdens een stortbui, rooals we er in den regel geen twee in een jaar te zien krijgen. Maar zoo hard als de regen stroomde, zoo spoedig hield hij ook weer op en op de verdere reis hebben we ever het weer niet te klagen gehad. Dit eerste bezoek aan Oostende was maar kort, even een ontvangst door het gemeen tebestuur meegemaakt en tóen ging het dadelijk per autocar naar Westende, waar door de Maatschappij Westende Plage een thee werd aangeboden. We hel uurtje prettig gezeten In de nu nog leege zaal van het frs zijn toen weer teruggegaan naar om er in het Hotel Ocean- Contli te zitten aanween^dlnsir, het gemeentel Schepen maaltijd Antw.: Oudorp. Alkmaar. Helloo. Lim- men. Uitgeest. Krommenledijk. Wonnerveer Koog aan de Zaan, Zaandam. Amste-dsun. 39 4 K MDulvendrecht. Abcoude. Baam- brugge. Loenersloot, Loenen, Kleuwersluls. Breukelen. Maarssen, Utrecht, 38.2 KM, De Bilt. Zeist. RUsenburg, Driebergen. Doorn, Leersum. Ame-ongen, Eek en Wiel. 33.1 K.M Totaal 109 7 KM Vr.: Welke is de kortste en mooiste weg van Hilversum naar Borculo per auto en hoevegi KM. is dit? Antw Hilversum. Hooge Vuursche, Soest dijk, Soest. Amersfoort. Hoevelaken, Voort huizen. Oud-MUllgen. Nieuw-Milligen. Apel doorn, 614 KM., Voorst. Zutpben, Vorden Ruitrlo. Borculo. 46.1 K.M. Totaal 1075 K M Vr.: Hoe moet men een Amarylles Hyp- pirtatium behandelen als zij uitgebloeid is? Antw.: Veer mest en water tot ongeveer Augustus, daarna droog houden en in een matig warm vertrek overwinteren, veer Maart verpotten in voedzamen, niet te zwaren grond. Vr.: Mijn clivia is uttgetdoeid. De bladen krijgen nu witte vlekjes en Wijven slap.- Kunt u mij zeggen, wat daarvan de In het Olympisch Stadion vinden ax. Zondag wedstrijden plaats waar talrijke deelnemers der Olympiade 1938 elkaar we derom zullen ontmoeten. Vooral uit Skandi- naviè zijn vele goede cracks naar Amster dam gekomen. Wjj denken dan in de eerste plaats «sn de speerwerpen Sunde en Peutllae die belde circa 67 Meter gooien en dus de Hollanden Knol, Visser en Mejjl evenals den Belg Cas ton Etiepne achter zich zullen laten. Voor de Hollanden een goede leerschool. De Zweed Carlsson loopt 5 K. M. Zijn tijd 14 mln. 50 sec. doet ons zijn overwin ning voorspellen. Zeegen en Baan zullen aan den Duitscher Petri hun handen vol heb ben. Polen zond Petklewiekx op de 1500 M. Danz en Wichmann zün zijn sterkste concur renten naast den Zweed Ome. De sprintnummen vragen sterk de aan dacht. Vooral de 100 Meter met Berger—v. de Berge. Koning. Jonath, Borghmeijer en Kraemer, belooft een uitent spannende 100 Meter te zullen worden. Zal Berger ditmaal zegevieren?? Ook op de 300 Meter komen deze titanen tegenover elkaar. Het zal een harde strijd worden en indien de baan goed is kon de sprint nog wel eens een recordverbetering opleveren. Hierbij denken wij speciaal asm de 4 X 100 Meter. Zes sterke ploegen starten oa. Haarlem, K.N A.U. Charlottenburg die met 40 8 sec. het wereldrecord op haar naam heeft, etc. Ongetwijfeld zal dit slotnummer een groote sensatie zijn. Op polshoog noemen wij slechts: Wegener 4.10 Meter^ Llndblad 4.06 Meter, v. d. Zee namen I Georganiseerd overleg In de verorde- -aing tot regeling van het Georganiseerd Overleg voor de ambtenaren en werklieden In dienst der gemeente is bepaald, dat de organisaties van Overheidspersoneel, om te kunnen worden toegelaten tot vertegenwoor diging in de Commissies van Overleg, moe ten zijn aangesloten bij een door den Ge meenteraad erkende Centrale van Overheids personeel en dat de gemeenteraad terzake geen beslissing neemt, dan na behandeling van deze aangelegenheid In de Commissie van Overleg. B. en W. stellen voor de vol gende Centrales te erkennen: 1. Comité ter behartiging van de Alge- meene Belangen van Overheidspersoneel. 3. Centrale van Nederlandsciv Overheidsperso neel. 3. R. K. Centrale van Burgerlijk Over heidspersoneel en 4. Permanent Comité van Christelijke organisaties van Overheidsper soneel. Vraag: Hoeveel K.M. is het van Heer- Hugowaard-Noord naar Leiden? Antw Heer-Hugowaard. Alkmaar. Llm- men. Castricum, Beverwijk, Velsen, Sant poort. Haarlem. ’■Heemstede, Bennebroek, Warmond, gaat eenvoudig vanzelf. Je zet je maar neer aan de roulettetafel, legt een stapeltje fiches, die je eerst voor duur geld aan de kas hetjt gekocht, voor je neer en gooit er, liefst met een nonchalant gebaar en liefst zoovéél moftelijk tegelijk, eenlge van op het, op het groene laken der tafel geschilderde figuur en vóór je het weet is je keele stapeltje verdwenen. Jawel, het komt ook wel eens anders uit, je stapeltje wordt wel eens een enkelen keer grooter, maar dat is toch gewoonlijk maar heel tijdelijk. Want dkt is de winst van de bank, dat de mensch hebzuchtig is, dat hij denkt, als hij bijvoor beeld duizend francs gewonnen heeft, er altaar in eenlge andere kerk van Europa, het dakgewelf over de geheele lengte der beide deelen kan overzien In deze kathedraal, die vol kunstschatten is en waarin tal van groote mannen en ook Hendrik IV en zijn gemalin begraven lig gen, bevindt zich een orgel waarvan alleen maar het toetsenbord te zien Is. alle 4300 orgelpijpen zijn In de zoldering verborgen en dus voor het oog onzichtbaar. Een zeer ruime crypte, die zich onder de kerk be vindt, is meer dan 70 M. lang en de daarin staande pilaren, die de machtige kerk schragen, zijn alle versierd met steenen kaplteelen, rijk met de bijl bewerkt Immers, de beeldhouwersbettel dateert eerst van ongeveer 1300. voor dien tijd werd voor het hakken der versieringen in steen slechts de bijl gebruikt. Na het verlaten van het gebouw hebben we nog even de uit 1395 dateerende prachtige Gothische kloostergang bezichtigd, waaroo we weer naar Dover vertrokken en met de Prince Charles, een zusterschip van de Prinses Astrid, den terugtocht aanvaardden, na eerst nog in een der wagons van een het station staanden Pullmantreln de tea gebruikt te hebben. Op dien terugtocht was de zee een beetje minder rustig dan op de uitreis, wat op enkelen onzer en ook op een aantal der 400 overige passagiers zijn miste. oorzaak is en hoe deze vlekjes weg te krU- gen zijn? Antw.: Zet uw Clivia op een half beechs- duwd plaatsje buiten in den tuin. Zorg er voor dat ze niet te veel koude ondervindt bij vele regens. VermoedeliJk zijn de witte vlekjes wofluis. Gemakkelijk te verwijderen door de plant horizontaal onder sterken straal van de waterleiding te houden en haar zoodoende schoon te spuiten. T-.: Ik heb een veredelden sering. Deze heeft in 3 jaar 1 maal gebloeid en nu in 3 jaar al niet meer. In Februari heb Ik hem naar een zonniger plaats verplant. Wat kan de oorzaak zijn, dat er geen bloemen meer aankomen? Antw.: Zander meer gegevens is de juiste oorzaak niet vast te stellen. Vr.: Mijn rozeboomen zitten vol met rup sen en luizen. Ik heb bevonden dat er een mierennest onder Is. Kunt u ook zeggen, wat hieraan te doen is? Antw Na zonsondergang besproeien met 1 oplossing Phytophlline. Mieren Igten zich gemakkelijk vangen door stroop. Men legge daartoe een stuk spons gedrenkt in stroop vlak bij hun nest. Vr.: Mijn prüimeboom draagt vruchten, maar zit dik onder de luis. Wat Is hier tegen te doen? Antw.: Na zonsondergang bespuiten met 1 Phltophiline-oploesing. Vr. 1: Welke is de kortste en mooiste weg per flets van Amsterdam naar Antwerpen? (België)? Vr.Welke is de kortste en mooiste weg per flets van Amsterdam naar Duisburg? Dnltschland—Rheinland Antw. 1: Amsterdam. Amstelveen, De Kwakel, Vrouwenakker, Nleuwveen, Nieuw koop, Zwammerdam. Bodegraven, Gouda, Nleuwerkerk. Krallngen, Rotterdam, 67.9 KM. We vershoek. Rljsoord. Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsoord. Moerdijk, Zeven- bergsche hoek. Terheiden. Breda, Prinoen- hage. Rijsbergen, Zundert, Brasschaet, Merxem, Xntwerpen, 99.1 KM. Totaal 167 KM. 3. Amsterdam. Diemerbrug. Muiden. Hak kelaarsbrug. Kaarden. Cralloo, Baam, Soest dijk, Soest. Amersfoort. 475 K.M.. Oud- Leusden Nieuw-Leusden, Woudenberg, Rens- woude, De Klomp, Ede, Arnhem. 495 K M Westervoort, Zevenaar. Babberich, Elten. Emmerik. Bienen. Bergerfurth. Weeel. Dins laken, Marxloh. Hambom, Duisburg 1033 K.M. Totaal 1993 KM. Haarlem. '■Heemstede, Hlllegom. Lisse. Sassenhelm. Leiden. 663 K.M. Vr.: Welke is de mooiste weg van Beha gen naar Rijswijk? Antw Behagen, Zijdenwlnd, 1 Verlaat. Heer Hugowaard (zie verder het antwoord op de vraag Heer Hugowaard—Leiden tot Sassenhelm), verder Oegstgeest, Haagsche Schouw. Den Deyl, ’s Gravenhage, Rijswijk. In het Volksbond. Eenlge leden om hun medewer- het samenstellen een aangenaam en prettig verloop zal heb ben. De heer M A. Kolster feliciteert den heer P. Th. Luyckx met zijn verkiezing als raads lid en hoopt, dat hij vele jaren In het belang van het algemeen welzijn zal mogen werken. De heer P. Th. Luyckx bedankt den heer M. A. Kolster voor zijn welwillende en sym pathieke woorden. Daarna deelde de voorzitter mede, dat een schrijven is ingekomen van het hoofd bestuur, waarin wordt medegedeeld, davj" Vr.: een schrijven, bevattende de resolutie be treffende art. 16 van de winkelsluitings wet, ook aan het gemeentebestuur van Den Helder is gezonden. In verband met de viering van het 12 S- jarig bestaan in November a.s. van de af- deeling Den Helder deelt spr. het voor- looplg opgemaakt programma mede Spr. zegt dat het plan bestaat dit feit te herdenken doos het houden van een Ilanze-dag ou Dinsdag 17 November. Des morgens zal er een gezongen H. MIs zijn, waarna een gezamenlijk ontbijt van de leden en hun dejnes. ’s Middags zal de gelegenheid opengesteld worden de jubllee- rende vereeniglng te complimenteeren, terwijl er des avonds een feestelijke bijeen komst zal plaats hebben In het gebouw van den R. K. - - - zijn reeds aangezocht king te verleenen voor van een Hanzerevue De heer V. Keljsper uit Alkmaar, heeft bereids zijn welwillende medewerking daar toe aangezegd. Spr. hoopt, dat bU die gelegenheid te vens het 100ste lid zal kunnen installeerd. Met het voorstel tot het houden van een speciale Hanzedag konden allen zich ver- eenlgen. Omtrent de flnancieele kosten voor deze feestviering werd van gedachten gewisseld. De voorzitter deelde mede, dat uit de kas f 250 zou kunnen worden beschikbaar ge steld. De heer A. Laan stelt voor de leden een kleine bijdrage te laten storten, om zoo de kosten op allen gelijkelijk te ver halen. De heer Ran meende, dat door een kleine tijdelijke contributle-verhooglng de gedekt kunen worden. De heer Wals was van meening, dat de kosten zouden bestreden kunnen worden door het aanvragen van een renteloos voor schot, dat langzaamaan afgelost wordt. De heer Konlngsbruggen stelt voor den leden de gelegenheid open te stellen vrij willig een bijdrage te laten storten, terwijl de heer Goes een uitspraak van de leden over het voorstel van den heer Ran zou willen vragen door het zenden van een cir culaire met stembiljet. De heer Bosch deelt nog mede, dat ook door het orga'nlseeren van een verloting op den avond zelf de kosten zouden kunnen bestreden worden. De voorzitter besprak hierna de verschil lende voorstellen, met de bezwaren daar aan verbonden. Bpr. is van meening, dat een renteloos voorschot de beste oplossing is. Het voorstel van den heer Wols werd hierna in stemming gebracht en met 34 tegen 2 stemmen aangenomen. De voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur tevens gaarne de gelegenheid open stelt om vrijwillige bijdragen te deponeeren in de brievenbus van den penningmeester. Bij de rondvraag werden nog verschil lende punten behandeld, oa. het ventver- bod en de regeling van de levering aan het ziekenhuis, alsook het bedanken van den heer Os als lid en bestuurslid van de Hanze. Na langdurige discussies betreffende deze punten, sloot de voorzitter de vergadering met den christelijken groet. Blankenberghe. waar het ons met een maaltijd wachtte. En na dien maaltijd hebben we nog even een bezoek gebracht aan het allen die wel eens In die stad geweest zijn bekende „Keldertje”, een ondergrondache dansgele genheid. waar het echt gezellig was en waar blijkbaar allen, die zich nu reeds In Blan ken berghe bevonden, zich hadden verza meld Den volgenden dag. Zondag, toen het aan de zee al drukker was van weekeinden en dagjesmenschen. hebben we een tocht ge. maakt naar Knocke-Zoute-Albert Plage, waar we oa. de beroemde golfterreinen be zochten. die hun weerga in Europa niet hebben. Men heeft er drie golflinks, ieder van achttien gaten, die met hun drieën een oppervlakte beslaan van meer dan 100 H A Verschillende Engelschen komen hier gere geld hun „weekend” doorbrengen, alléén om gulf te spelen op een terrein, zooals ze er Ir, heel Fngeland geen kunnen vinden. Wel heeft ook Deauville even groote terreinen, maar die zijn kunstmatig aangelegd, terwijl die in Knocke hun charme ontleenen asm het feit, dat het terrein er te. zooals het aoor de natuur te gevormd. Het was er, zooals gezegd, drukker dan de vorige dagen, maar baders heb ik toch niet gezien, wei in luchtige kleedlj rondwande lende dames. Maar dat schijnt toch niet zootets nieuwmodisch te zijn als Ik wel dacht want tk heb in Blankenberghe een oud document gezien waarin vermeld stond, dat in 1448 Josine Harvens uit t Schepen- ook wel twee duizend te kunnen winnen. Hij gaat dus door enonverbiddelijk ziet hU zün stapeltje fiches weer kleiner-en- kleiner worden, tot het laatste door de hark van den croupier aan zün oog wordt ont trokken. Merkwaardig zooveel liefhebbers er zün, die hier hun geld komen brengen. In heel Oostende heb ik nergens veel menschen bü elkaar gezien, zelfs niet In de concert zaal, waar toch een werkelijk zeer mooi con cert werd gegeven, maar hier in de speel zaal was geen plaatsje onbezet en stonden er nog tal van liefhebbers te wachten, tot er hler-of.daar een speler door zün geld heen was en opstond, om gauw diens plaats in te nemen. Naast de roulette-tafels. waar het verlies der spelers direct aan de bank ten goede komt, Zün er ook tal van baccarat-tafels. waar de spelers tegen elkaar spelen Kan het aan de roulette gebeuren en gebeurt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5