Laatste Nieuws TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 STADSNIEUWS OFFICIEELE MEDEDEELINGEFJ faillissementen KERKNIEUWS BINNENLANDSCH NIEUWS LUCHTVAART K. J. M. V. PROVINCIAAL NIEUWS Het moratorium Pleidooi voor den Landlooper DE ETALAGE ZEGT HET BERGEN a. i. s Tocht van de „Graf Zeppelin” DINSDAG 30 JUNI 1931 storingen veroorzaakt en ook door menschen verdragen. De schoolfeesten In een week de wereld rond op Zon- Prov. Staten van Noord-Holland Stedelijk Museum Nieuwe parochie te Zoeterwoude Wethouders en Personalia Drankwet Haar De a.s. Meelcentrale Verdachte vrijgesproken De beer J. P. Mean directeur Wethouders en Geldleening bij de Nutsspaarbank Onze Gemeente-secretaris Pater M. Gillet O. P. O. M. had 3 jaar en maanden Hinderwet e In Nederland gearriveerd Ingekomen personen Auto te water Vertrokken personen Dooden en gewonden Een uitlating Jubileum H. Kenter O de verklaring, dat ik onkundig ben De verkiezingen in Spanje Verklaring van Mam R. K. Harmonie „St. Caecifia” be- van Groote brand in de Jodenwijk van Saloniki Gevonden voorwerpen St. Adelbertusschoof De feesten te Bergen aan Zee De drukte in cijfers. en in- Jen aardige reclame Een Hagflltreerpotje van bijzonder vemuf- Bijlage tot den Raad (Buen Humor) Twee Nederlanders onder de passagiers Fransch-Amerikaansche „stellingoorlog” d. Klooster en gezin, geen, fitter wa- van Zocherstraat 38 naar om 8 uur met lucht. Aankomst Hedenavond half 9 is in het kleine zaaltje van bet Gulden Vlies, Koorstraat, een korte, doch belangrijke bijeenkomst. Mededeellngen zullen worden gedaan be treffende ax. Zondag, 5 Juli, en betreffende zomersport. De leden van bovengenoemde Harmonie, wien Is aangezegd om mede te gaan met het meisjesschoolfeest, worden er nogmaals aan herinnerd, dat om half 12 wordt afgemar- cbeerd. Dezer dagen is de benoeming te verwach ten van den heer J. P. Meurs, te Alkmaar, voorzitter van de Amst. Ver. van Meellmpor- teurs, tot directeur van de Meelcentrale. („Hdbd”). WAT VOOR SOORT ZAAK GE HEBT. LAAT DEZE ER GOED VERZORGD UIT’ZIEN EN GEBRUIKT ONZE NIEUWSTE KLEUREN IN ETALAGECARTON8 EN PAPIER. VAN PUTTEN OORTMEUER - PAYGLOP - ALKMAAR reden, Barbara: moede.” Alkmaarsche Bad- Zweminrichting De gemeenteraadsverkiezingen Naar wij vernemen, hebben al degenen, die by Pde jj. gehouden gemeenteraadsverkiezingen zijn gekozen, him benoeming aangenomen, behalve de heer Blankendaal. wiens plaats nu door den heer J. Voüte zal worden in genomen. Botsingen tusschen Grieken en Joden 1 53 58 1.53.47 2. 1. 49 2.1631 2.2734 236.11 Kiezerslijsten Kamer van Koophandel en Fabrieken Boven Vleuten. Hedenmiddag te 12.35 uur geheel onver wachts voor de Inwoners van Vleuten ver scheen de „Graf Zeppelin" boven Vleuten. Verscheidene menschen kwamen op het ge ronk der motoren uit hun hulzen. Het lucht schip volgde de Waal en verdween in Wes telijke richting. Boven Utrecht Het luchtschip ,,Graf Zeppelin” passeerd” half een boven Utrecht en verdween in de richting van Rotterdam. Wjj herinneren belangstellenden eraan, dat de heer H. Kenter. onderwUser aan de St. Adelbertusschool alhier, morgen. Woensdag 1 Juli, het feit hoopt te berdenken, dat hü 40 Jaar werkzaam Is by het R. K. Byaonder Onderwijs. De feestdag wordt Ingezet met een H. Mis van dankbaarheid om half 8 in de St. Do- mlnicuskerk Om half 12 zal de jubilaris aan de school Nleuwlandersingel gehuldigd wor den door het schoolbestuur, de collega's en de leerlingen. 's Middags van half 3 tot 5 uur bestaat er gelegenheid den heer Kenter te complimen- teeren te zijnen huize. Steynstraat 21. De tram vervoerde dezer dagen een 6000 passagiers, waarvan ruim 2000 uit Alkmaar, naar Bergen aan Zee. Volgens de offlcleele verkeerstelling van wege de pollt'e zjin tu-schen 10 uur v.m. en 10 uur n m. by „De Franschman" den Zee weg gepasseerd: .Alles loopt me zoo tegen, dat De met genoegen zou willen sterven.” „Als ik je was, ging ik gauw een Poet en Gatby weer ep Amerikaansch gebied Maura verklaarde, dat de rechts-publikei- nen de nederlaag hebben geleden. De socla-* listen zullen meer dan 130 zetels bezetten Op hen volgen de radicalen, de rechts-republi- keinen en de radlcaal-sociallsten. Onder de gekozenen zijn Romanones. MUquladez, kende figuren van het oude regiem. dan geen delen en Boven Den Haag. Het luchtschip „Graf Zeppelin” zette van Rotterdam koers naar Den Haag en ging daarop in Westelijke richting over Schevc- nlngen, waar het te 1.10 uur passeerde, Naar de Hollandsche gre s. De „Graf Zeppelin” is vanmorgen te 10.35 uur (Amsterd. tyd) Keulen gepasseerd en kwam te 11 uur boven Düsseldorf. Te 1135 uur vloog het luchtschip boven Crefeld en lerdween in de richting van NUmegen naar de Hollandsche grens De heer Ir. J. O. Hazeloop, alhier, is be noemd tot lid van de commissie welke in 1931 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager on derwin in de beginselen der landbouwkunde, en in de beginselen der tuinbouwkunde. Ketelontploffing op een Spaansch schip Gisteravond vond aan boord van het in de haven van Hartlofull liggende Spaansche sa. ..Ellgla 8. de Perez” een ketelontploffing plaats, waardoor twee leden van de beman ning op slag werden gedood, terwijl de scheepskok zoodanig gewond werd, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis over leed. Twee Spanjaarden van de bemanning en een Engelsche douanebeambte, die zich toe vallig aan boord bevonden, werden zóó ern stig gewond, dat zij in een ziekenhuis moes ten worden opgenomen. peden is Ingekomen een verzoek van de N.V. Alkmaarsche Exportveiling van Land-, en Tuinbouwproducten alhier, om verlof tot een verkoop van alcholhoudende dranken andere dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Helder- scheweg no. 14. Binnen twee weken nM dagteekening dezer kan een leder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof Indienen. Alkmaar. 30 Juni 1931. Burgemeester voomoemd, J. WESTERHOF. l.o.-Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Zaterdag 27 Juni: 625 auUA 61 motor rijwielen en 2010 rijwielen. Zondag 28 Juni: 1C00 auto's, 318 motor rijwielen en 4901 rijwielen. Behoudens enkele kleine aanrijdingen, welke slechts materleele schade veroorzaak ten, werden geen verkeersongevallen gerap porteerd. Op uitnoodiging van den Raad van Beheer der Koninklijke Vereenigii g .Koloniaal In stituut” te Amsterdam, zullen de leden van Prov. Staten van Noord-Holland op Woens dag 8 Juli 1931 des namiddags te half vier een bezoek aan genoemde instelling bren gen. Gistermiddag geraakte de auto van den heer Kloet, aan de Oudegracht, waarschijn lijk door het niet vast staan der remmen, te water. Oe reddlngswagen van de firma Met bracht de drenkeling op het droge. Geen persooniyke ongelukken. Het Gemeentebestuur van Egmond-Blnnen heeft krachtens het goedgekeurd Raadsbe sluit van 21 Mei 1931 eene geldleening ge sloten met de Nutsspaarbank te Alkmaar, ten bedrage van 9000. Deze gelden dienen voornamelijk tot dekking der kosten van aanleg van een drietal proefvakken teer- macadam wegbehardlng. tige constructie kregen wU dezer dagen te zien. Het is goed Nederlandsch fabrikaat uit Maastricht en bestaat uit een artistiek ge vormd purafeu-potje met een diep in het potje zlttenden filter. Het voordeel van deze constructie is, dat het kokende water de koffie gedurende het extractleproces geregeld omspoelt en zoo doende de heeriyke geur- en smaakgevende stoffen tot 100 pet. worden uitgetrokken. Op het kannetje prykt het welbekende merk Koffie Hag, een merk, dat door ge- neesheeren aanbevolen wordt, omdat het gegarandeerd coffeïnevry is overeenkomstig de voorschriften van onze Warenwet. Zij verklaren het te zijn een onschadelijke koffie die noch slapeloosheid, noch andere nerveuze man uit het raam geduwd? Omtrent het afbreken der Fransch-Ame rikaansche onderhandellngen verklaarde een der betrokken Fransche ministers het volgende: Washington heeft thans het woord. Men moet echter toegeven dat Dultschland de zaak niet vergemakkelijkt. Stellig zou alles op 1 Juli ax. klaar kunnen zyn. maar wij kunnen nlrt sneller handelen dan wij thans doen. WU blijven echter optimistisch over het definitieve resultaat der onderhandelln gen. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning” begrepen op welken grond kan: als landlooper, strafbaar. Vele personen komen in minder gunstige situatie, maar daarom worden zy nog niet gestraft. Men is er toch wel overheen dat een failliet gestraft moet worden; zou men cok het denkbeeld, dat landloopers en bedelaars gestraft moeten worden, niet ter zyde kunnen snellen? Ik kan mij maar één grond van straf voorstellen, maar een grond, die zlchze” veroordeelt: het is de die Shaw noemt in zijn Matoor de eigenlijke misdaad Is de ar- .Bij de te Oudenbosch gehouden examens voor onderwUser is geslaagd onze oud- plaatsgenoot, broeder Faustlnus (in de we reld H. Molekamp). De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland’s 1 Noorderkwartier aldaar voorlooplg vastge stelde kiezersiysten (afdeellngen grootbedrijf en kleinbedrijf) van 1 tot en met 14 Juli as. voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage zjjn gelegd. Alkmaar, 30 Juni 1931. De burgemeester voomoemd. J J. WESTERHOF, loco-burgemeester. Gelijk gemeld, zal met Ingang van 5 Juli te Zoeterwoude een nieuwe parochie wor den gesticht der E.KP.P. Kruisheeren. De titel der nieuwe kerk zal zUn: de H. Kruis verheffing. Tot pastoor der parochie is benoemd de Zeereerw. heer G. J. Klaverweide. Pastoor Klaverweide is geboren te Alkmaar 24 Juli 1880, priester gewijd 22 Dec. 1906 en Is thans rector van het Studiehuis te Zoeterwoude. W. B. Bruin, nJi., tuinman, van Aster- straat 19 naar Pynacker. E. Thieme, geen, dienstbode, van Lange- straat 94 naar Franeker. J. J. Meyer, r.k., los arbeider, van Kenne- merstraatweg 64 naar Worinerveer. J. Morsch, rJt„ slagersknecht, van Rltoe- voort 26 naar Bergen. O. van Dyk. njt. hulp in de huishouding, van 2e Kanaalstraat 9 naar Zwolle M. Kastelein—Sterk, g.k„ van Zeglis 85 naar Dordrecht. J. van Goor, n-h., teekenaar N. 8., van Stationsweg 132 naar Utrecht. J. C. Richardson, geen, zonder beroep, van Rochdalestraat 17 naar Oudorp. E. Tlx, n.h., dienstbode, van Ridderstraat 14 naar Wleringen. J. Deurloo, geen, boekbinder, van Kanis straat 9 naar Helloo. Wed. P. StamKooijman, nJi., zonder beroep, van Stationsstraat 74 naar Berk hout. M. terleldlngbedryf. Woerden. C. B. Koning, r.k., winkeljuffrouw Dubbelebuurt 14 naar Sassenhelm. J. H. v. d. Heuvel, geen, van Trompstraat 18 naar Vllsslngen. N. Th. Rood, r.k., slagersknecht, van Fnld- sen 121 naar Beverwyk. L, C. Kou» en, n.h„ dienstbode, van Doe lenstraat 13 naar St. Pancras. J. M. A. Betzou, r.k., leert, verpleegster, van Wllhelmlnalaan 11 naar Hilversum. G. Toxopeus, officier Leger des Hells, van Ummerhoek 40 naar Breda H. de Wit en gezin, n.h., reiziger in boter, van v d Woudestraat 3 naar Oudorp. C. Mulder, rk„ zonder beroep, van Ken- nemerstraatweg 19 naar Helloo. van Professor Pompt besluit niet getroffen. Keuren Gedeputeerde I Staten de gemeentebegrooting voor 1931 I goed, dan is het subsidie tevens door het hooger gezag als wettig en daarmede als ge rechtvaardigd erkend. 3e. Met het oog op ons antwoord sub 2e bestaat voor ons College tot het nemen van .maatregelen" geen aanleiding. Straatnaam Onder dagteekening van 4 Juni jj. is olj het College van B. en W. een adres inge komen van het bestuur der R. K. Woning- bouwvereenlging „Goed Wonen" alhier, hou dende om. het verzoek den Raad voor te stellen aan de straat of kade gelegen aan de slootzUde van den tuin „Versteeg” den naam te geven van Dr. Schaepmankade of -straat. De meerderheid van het College heeft geen bezwaar den Raad een daartoe strekkend voorstel te doen. De minderheid heeft zich alleen vereenlgd met het voorstel, omdat het de consequentie is van het Raadsbesluit van 19 Februari JL Inzake de Mr. P. J. Troel- strakade. B. en W. stellen den raads mitsdien vóór te besluiten: de straat of kade, aan de Westzijde van dz gracht ontworpen ten Oosten van het z.g. terrein-Versteeg den naam te gWen van Dr. H. J. A. M. Schaepmankade. „Waarom ben je hier?" „Omdat ik indiscreet ben geweeet bij een brief.” „Maar dat is toch geen mlsdaadP” „Jawel want het was een Aan> geteekende.” (Hummel) Nadat in de taatste dagen reeds te Salo- nikt verschillende botsingen tusschen Grie ken en Joden hebben plaatsgevonden, heb ben de incidenten gisteravond in de geheele stad een zeer emstlgen omvang aangenomen, ;.n duurden zy tot laat in den nacht voort. Grleksche vluchtelingen uit Kleln-Aziè trokken des nachts de Jodenwyk in en over vielen op verschillende plaatsen de Joden. De politie slaagde erin de rust te herstellen, doch kon niet verhinderen dat in een andere buurt van de Jodenwijk een aantal nationa listen met troepen uit de kazerne van den Vliegdienst. opnieuw de JodenwUk introkken Een officier van de vliegermanschappen, die zich by de nationalisten hadden aangeslo ten, werd door de Joden tijdens een gevecht 'rnstig mishandeld. De nationalisten legden twee groote houtvuren aan, waardoor een aantal huizen in brand vloog en in totaal twintig woonhuizen en de Synagoge in de asch werden gelegd. Onder de bevolking en vooral onder vrouwen en kinderen ontstond een paniek en in nachtgewaad stormden velen de straat op. De brandweer slaagde erin, een verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Inmiddels hadden de commu nisten demonstraties belegd tegen de natio nalisten. waardoor de verwarring nog v»>r- s:root werd. De Gouverneur der stad heeft den staat van beleg afgekondigd. Van regeertngszijde wordt verklaard, dat oowel de Grleksche regeerlng als het Griek- -che volk de Incidenten ten zeerste betreu ren. omdat men tot nog toe in de grootste verdraagzaamheid met de aanhangers van alle religies heeft geleefd. De In^denten worden dan ook voomameiyk toege®ireven ran de hetze van verdwaasde nationalisti sche elementen. M. J. Schenk, nJi.. verpleegster, van Meppel naar Kennemerstraatweg 135. T. R. Mulder, ndi., zonder beroep, van Lelden naar Westerweg 41. G. F. Galema. geen, zonder beroep, van Lelden naar Naasaulaan 42. A. K W. Ales, geen, rytuigpoetser N. 8„ van Voorburg naar TeUlingenstraat 10 Boven Rotterdam. Het luchtschip Verscheen hedenmiddag te kwa:t over 1 uit Oostelijke richting boven Rotterdam. Uit den aard was op dit tydstip van den middag de belangstelling voor het luchtschip zeer groot. Het was een bifitenge woon statig gezicht de „Graf Zeppelin” te zien. Het luchtschip vloog in WestelUke richting en verdween toen uit net gezicht. Het luchtschip werd gevolgd door een vHfgmachinft. Zoo ja, zün Burgemeester en Wethou ders dan niet van meenlng, dat, waar de Raad van Alkmaar voor eenzelfde subsiffle gelden heeft gevoteerd, dit subsidie niet ge rechtvaardigd is te achten? 3. Welke maatregelen denken Burge meester en Wethouders te dien opzichte te treffen? Het College van B. en W. heeft op deze vragen het volgende geantwoord: le. WU hebben uit de dagbladen van den Inhoud van bedoeld Konlnkiyk besluit kennis genomen. 2e. De Kroon beeft by haar besluit al leen een uitspraak gedaan over het door den Arnhemschen gemeenteraad verleende subsi die. Het door den Raad van Alkmaar ver leende subsldiq wordt door het Konlnkiyk Subsidie arbeidersontwikkeling Door den heer H. Sietsma zyn aan B. en W. de volgende vragen gesteld: 1. Hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het Konlnkiyk besluit, waarbU ongegrond is verklaard het beroep van den gemeenteraad van Arnhem tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten van Gelderland, houdende nlet-goedkeuring van zUn besluit om een subsidie te verleenen aan de afdeellng Arnhem van het instituut voor arbeidersontwikkeling en van de over wegingen, die «te Kroon daartoe hebben ge- Je*d? In de week van 31 Juni tot en met 38 Juni zUn aan de Alkmaarsche bad- en zwem inrichting genomen door: heeren 872 baden; dames 814 baden; jongens 243 baden; meisjes 18? baden. Totaal 2216 baden. De hoogste temperatuur bedroeg 69 gra den. Mag ik, in verband met het jubllé van den heer H Kenter, de onmisbare medewerking der ouders van onze leerlingen verzoeken voor het volgende: le. Alle klassen van bovengenoemde school moeten 5 vóór half 8 in de St. Domlnicus- kerk zyn; 2e. De Jongens van de 4e. 5e en 6e klas moeten om 11 uur bU school zUn. Het Hoofd der school. De schoolfeestdag van de R K. Jongens scholen te uitstekend geslaagd. Dit kon men aanstonds constateeren toen de groote drie dekker met z’n druk-doende te ruim 8 uur gisteravond de stad bereikte. Telkens en telkens steeg een oorver- doovend gejuich uit de honderden Jongens- kelen op, en dit ondanks de groote ver moeienissen van den voorbijen middag Vandaag zün de leerlingen van de open bare scholen aan de beurt. Het prachtige weer, dat cok deze schoolkinderen begun stigt, voorspelt het welslagen van den tweeden schoolfeestdag. Heden te op de gemeente-secretarie ter Inzage gelegd een verzoek met bülagen van B. Koomen, alhier, om vergunning tot het ultbrelden van een slagerij, door het büplaatsen van drie electromotoren, t. w. twee van 1 en één van y, PJC, tot aan drijving van diverse werktuigen, In bet perceel Laat no. 143. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden Ingediend ten Stadhulze dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 14 tuil aa., voormiddags te elf uur. en schriftelük vóór of op dien tyd. Gedurende drie da gen voor gemelden dag kuntïn de ver zoeker en hij, die bezwaren heeft ingé bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake Ingekomen schrifturen ken nis nemen. Alkmaar, 30 Juni 1931. Burgmeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-burgóneester. A. KOELMA, Secretaris. De heer A. Koelma, die sinds 1933 onze gemeente-secretaris is, slaagde deser dagen aan de Oemeenteiyke Unlveraltelt van Am sterdam, voor het doctoraal examen In de rechten. Reeds bü zün komst in Alkmaar, was mr. Koelma candidaat In de rechten, doch de eerste jaren kon hü rich begrüpelükerwüze niet met zün verders studie bezig houden. Later beeft hü zich geleldelük verder be kwaamd In de rechtswetenschap, welke stu die thans bekroond te door den goeden uit slag van het doctoraal examen. Mr. Koelma, van harte onzen geluk- wensch. Boven NUmegen Het luchtschip „Graf Zeppe.’ln" verscheen vanmorgen tegen 10 minuten voor 12 boven de grens. Eenlge minuten later vloog het luchtschip op ongeveer 300 M. hoogte boven NUmegen.* 29 Juni opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelslnformaties). Uitgesproken 26 Juni. J. Fuükschot. boekhandelaar, Rot terdam. Dteselstraat 17. zaak Btreveteweg 91. R.C. Mr. Dr. B. I. Zülstra. Cur. Mr. E. A. Engelbrecht, Rotterdam. C. Baas, melklooper, Gouda, da Costa- straat 24. R.c. Mr. Dr. B. I. Zütetra. Cur. Mr. C. Jonker, Gouda. N. H. van Holstein, koopman. Vlaardin- gen, Rlebeekstraat 46. Re. Mr. Dr. B. I. Zütetra. Cur. Mr. W. Schippers. Vlaardingen. A. D. M. Luysterburg, landbouwer. Wouw, Oud Moesbeek D 54. R.c. Mr. G. J. Kronen berg. Cur. Mr. A. A. J. Dirven, Bergen op Zoom. A. de Kanter, koopman, Glnneken, Oran- jepleln 16. R.c. Mr. G. J. Kronenberg. Cur. Mr. L. J. t Hooft, Breda. P. H. Linker koopman. Assen. Groninger- straat 37. R.c. Mr. G. M. Doornbos. Cur. mr. M. 8. Kalma, Assen. E. R. Hoving, Eindhoven, Leenderweg 245 Rx. Mr. Dr. Heyman. Cur. Mr. B. Perridon, Eindhoven. A. Blazek, koopman. Eindhoven, Smits- straat 11. Rx. Jhr. Mr. P. v. Meeuwen. Cur. Mr. E. J. de Haes, Eindhoven. K. Blozek, koopman. Eindhoven. Smlts- straat 11. R.c. Jhr. Mr. P. v. Meeuwen. Cur. Mr. E. J. de Haes, Eindhoven. W. Verberk. autobusondernemer, Schündel. R.C. Mr. Sassen. Cur. Mr. A. M. Gerrits, Den Bosch. C. H. van Bragt, Tongelre gem. Eindho ven. R.c. Mr. Vollgraff. Cur. Mr. A Stein- kuhler. Eindhoven. Th Kleingeld, manufacturier. Kaatsheuvel, Rx. Mr. Sassen. Cur. Mej. Mr. Emma Lion, Den Bosch. 29 JunL J. J. Ftescher, zonder beroep, Amsterdam, Orthellusstraat 187II. Rc Mr J. G. de Vries. Cur. Mej. Mr. C. Frida- Katz, Amsterdam, Heerengracht 352. Aanwezig aan hel Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 26 tot en met 29 Juni 1931: handschoenen, colllertje. zak boonendoppen, portemonnaie inh. rozenkrans, portemonnaie. Aanwezig en te bevragen bü de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 26 tot en met 29 Juni 1931: E Luiten, Frlescheweg 142, leeren ceintuurtje; P. Dekker, Metiusstraat 16a, portemonnaie met Inhoud; E. Commandeur, Elkelenbergstraat 78. konün; J. v. d. Horst. Halmstraat 51, stropdas; J. Hartog, Schar- loo B 18, rilwielbelastingmerk; J. Helder man, Ultenboschstraat 47, rozenkrans; P. Bentveld, Koolmeerlaan 59, Helloo, autospie gel; H. Stam, Laat 87, klnderschoentje; D. Toorenbwg, Lindegracht 27, tasch met in houd; N. D de Boer. Kennemerslngel 1. ro zenkrans; J. Weel. Egmondermeer 470, Eg mond-Blnnen, vulpen; R. Molekamp, v. d. Woudestraat 49, portemonnaie met Inhoud; J. Martin. Korte St. Jozefstraat 2, kettinkje met hangel, waarin rozenkrans; M. v. Zon. DUkgraafstraat 7 étui met rozenkrans; J. Dik, Rltsevoort 38, portemonnaie met houd. Wanneer men weder In het bezit te van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan bet Bureau van pdiitie. De Hoogeerw. Pater M. Gillet O. P., Ma- glster-Oeneraal der Dominicanen-orde, te gisteravond te Hulssen gearriveerd en zal van hieruit de vlsltatlerete door de Neder- landsche Provincies der. Dominicanen onder nemen. straf, nood verkeert, anderen, zü het dan ook in het openbaar, hulp te vragen. In de veronder stelling, dat het publiek het onaangenaam zou vinden, zoo n man te laten gaan zonder hem Iets te geven of dergelüke armoede op straat te zien geëtaleerd, kan men be- zwaarlük voldoender grond vinden. Nog gekker is het gesteld met de hou ding tegenover den landlooper, den man. die zonder middelen van bestaan rond zwerft. Wanneer iemand zonder middelen van bestaan te, te de kans heel groot, dat hU rUn huls zal moeten verlaten. HU heeft ander alternatief dan te wan- daarmede een strafbaar feit te plegen, of stil te staan. Ik heb nooit men zeggen zoodra gü gaat rondloopen, zyt gij. Minister-president Laval verklaarde, dat zün antwoord aan Mellon volkomen overeen stemde met de meenlng van alle leden der regeerlng. Hü verklaarde verdei woordeiyk: ..President Hoover kan zich achter zün Congres verschansen en ik verschans my achter de Kamer, die haar meenlng te ken nen heett gegeven Ik voel, dat wü met onze concessies aan de uiterste grens van het mo- gelüke zün gekomen. De Fransche publieke opinie zou niet begrijpen, ais wü nog verder gingen. Ik blüf oprecht, doch handhaaf mijn standpunt. Woensdag sullen wü weten, waar wü aan toe zün. Pertlnax schrüft in de ..Echo de Paris”, dat Dultschland bü de huidige onderhande llngen een zeer bepaalde rol speelt. De RUks- regeering heeft zelfs niet bet voorstel van Hoover afgewacht .want reeds op 17 Juni had de Dultsche ambassadeur Von Hoesch den Franschen minister van Financiën Flan- dln gezegd, dat Dultschland van het recht op een moratorium gebruik zou maken. De ambassadeur had er toen zeds aan toege voegd en dat nad hü tot dan toe aitüd verzwegen dat de Dultsche betalingen dan waarschünlük niet meer hervat zouden Kor den. Laval en Briand hadden later denw Rükskanseller en den Dultschen minister van Bultenlandsche Zaken uitgenoodlgd om reeds op 27 Juni naar Parüs te komen en aan de onderhandellngen deel te nemen. De beide Dultsche Rüksmlnlsters nadden echter hun bezoek afgezegd. Zelfs bü een mislukking der Fransch-Amerikaansche bespreking zou de positie van Frankrijk niet ongunstiger worden. Dank zü haar flnancleele macht zou de Fransche regeerlng Dultschland sleed» haar wil kunnen opleggen. In zeker opzicht zou het voor Frankrük zelf» voordeellg zün om direct met Dultschland te kunnen on derhandelen, met uitschakeling van Amerika. Voor het Amsterdamsche Hof stond onlangs terecht de 32-jarige Utrechtsch* vrouw G. van D., verdacht van poging tot doodslag zy zou. volgens de dagvaarding op 24 October JJ. haar man, toen deze bezig was met het schoonmaken der ramen, eer duw hebben gegeven, waardoor de man op straat viel en hoogst ernstig werd gewond De Utrechtsche rechtbank veroordeelde' de vrouw tot 5 jaar gevangenisstraf met' aftrek van een deel der voortoopige hechte nis. Het geëlscht. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Het Hof, heden arrest wijzend, sprak verdachte van het haar ten laste gelegde vrij. Het herinneringsvermogen van den man was na bet gebeurde zóódanig geschokt, zoo overwoog het Hof, dat op d' verklaringen van den echtgenoot geen ver- oogdeellng kan volgen, noch op de andere getuigenverklaringen. Verdediger was mr. B J. Simons uit Utrecht. Nadat het vrijsprekend vonnig was voor gelezen, klonk applaus op de tribune. De belde Amerlkaansche vliegers Post en Gatby zyn weer op Amerikaansch grondge bied geland, na juist een week geleden <op Dinsdag 23 JunH van net New Yorksche vliegveld Rosefield In den ochtend te zün vertrokken naar Harbour-Grace en vandaar des avonds te 19.27 uur (Mldd. Eur. tüd) te zün gestart voor een Oceaanvlucht naar Engeland, waar zü den volgenden dag te Chester daalden, om nog denzelfden avond met een tusschenlandlng te Hannover Ber- lün te bereiken. In vlot tempo en zonder In cidenten, vlogen zü vla Moskou. Irkoetsk en Charbarowsk over Siherlé, om thans te Momé in Alaska te landen. Na een korte tusschenlandlng startten de vliegers weer om hun vlucht voort te zetten naar Fairbanks in Alaska. Bovengenoemde vereenlglng hield da-r 28 Juni een wedvlucht vanuit Corbell* afstand 475 KM., gelost om 6 uur Noorden wind en heldere als volgt: C. J. Paullsse H. Mooü M. Kroese C. J. Paullsse H. Mooü C. J. Paullsse H. Mooü Het luchtschip „Graf Zeppelin” is heden ochtend te 5.35 uur, onder commando van Dr. Eckener voor een vlucht naar het Noor den vertrokken. Aan boord bevinden zich 12 passagiers, onder wie twee Nederlandschc koopvaardü-officleren, de Amerlkaansche luchtschepencommandant Smith en de di recteur van de Dultscne zeewacht te Ham burg, Dr. Karl Soltau. Het luchtschip zal langs de kust van Noorwegen tot de Noordkaap vliegen Boven Reükjavlk zal post worden afgegeven en op genomen. De terugvaart zal waarschünlijk langs de Engelsche kust geschieden. Het luchtachip wordt Donderdagmiddag In Reükjavlk en in den loop van Vrüdag weer in Friedrichshafen verwacht. Nader vernemen wü. dat met het lucht schip „Graf Zeppelin zün meegegaan'^de heeren G. B. J. Sorgdrager, Inspecteur van de Stoomvaartmaatschappü .Nederland” te Am sterdam en H. G. J. ter Marsch, inspecteur van den Rotterdamscben Lloyd te Rotter dam. Belde heeren maken deze vlucht mede in opdracht van het syndicaat, dat zich heeft gevormd in verband met het tot stand bren gen van een eventueele verbinding met Ne- derlandsch-Indië door middel van luchtsche pen, In welk syndicaat beide genoemde maat- schappüen ziting hebben. De reis van de heeren is bedoeld als stu diereis, om kennis te maken met de wyze van reizen aan boord van een luchtschip. In het Stedeiyk Museum te Alkmaar zal van Woensdag 1 Juli »f een tentoon stelling van werk van Plet Wiegman worden gehouden. Dit werk bestaat uit een tiental hout sneden, voorstellingen van den arbeid in de Limburgse!» steenoakkerUen. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad nr. 1223 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 4 Juni jj., waarbü is vastgesteld eene verordening, regelende de rechtspositie van de ambtenaren In dienst der gemeente Alk maar. Deze verordening Is heden afgekondigd en ligt gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing, waar zü tevens In afdruk tegen betaling der koe ten verkrijgbaar Is. Alkmaar, 30 Juni 1931. Burgemeester voomoemd. J. WESTERHOF, l.o.-Burguuisetter A KOELMA, Secretaris. In de .Nieuwe Tilburgsche Courant” vonden wü de aandacht gevestigd op enkele uitlatingen van prof. dr. W. Pompe, geult bü een bespreking van prae-adviezen over het onderwerp’ „Voorkomen en be strijden van bedelarij en landlooperü”. Prof. Pompe zei m.: .Jk wensch mün betoog aan te vangon met van het terrein van den bedelaar en van den landlooper. Ik heb echter het woord verzocht, omdat Ik mü als Jurist afvraag: Op welken rechtsgrond zou men speciaal tegen bedelaars en landloopers met straf optreden? Ik heb nooit begrepen, waarom bet Iemand, onder bedreiging met verboden wordt, om. Indien hü In

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 12