I i Telegrafisch Weerbericht IP OFFICIEELE MEDEDEELINGEN INGEZONDEN BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE MA RKTNIEUWS Tank-auto te water Financieele krisis in Engelsch-Indië OBDAM KROMMENIE Republikeinsche winst in Spanje WESTWOUD *T ZAND ASSENDELFT ZWAAGDIJK HOORN NAGEKOMEN KERKBERICHT UITGEEST SCHAGEN OOSTERBLOKKER LIMMEN WINKEL WARMENHUIZEN DE RIJP DEN HELDER WORMFRVEER TEXEL =9 De eerste dat Eikelboom 5 Prov. Staten van Noord-Holland die de ge- (Aanvulling). toren: Anton, aan- ra- voor Te o— De bomaanslagen te Genua 350 Tegen het fascistisch regiem. BLl Verkiezingen in Hongarije Wéinig zetels voor de oppositie ■ille tot n. ta O. Cle- nst B.- van Heel. Al- aek I U tal on/ n. i n. ep.. Caro. candldaat te bedankt. lee- Hoofdingeland werd ast zen i te oo- stuks. benoeming als onderwijzeres te Wil Spanje Marokko opgeven? r*P Overdracht aan den Volkenbond den Voordracht. De door B. en W. en 4 f»- en Nationaal Muziekconcours te Wormerveer E. E. OTERDOORN, t Zand. 130 1P1. 1.00 tpl. BOS 1.25 9 06 en len. Ar- ge- ag. in- Satuten De .jBtscrt.” bevat de statu ten van de NV. Zuivelfabriek „De Onder neming te Den Hoorn. ver- ult- 100 kilo. 5.05— Aardappelen 230 en ren de ilt- ner tte -an Ke en, iljn NederlaagwedstrlJden Tot secre- „Ziekenhuls- Jubileum. De afd. Krommenie van den Nederlandschen Bond van Christelijke Fa- brieks- en Transportarbeiders zal Maandag 29 dezer haar 12 S-Jarig jubileum herden ken. ter een het ver- echtge- Groote- ipl. 110- lej. on- aay 01). >ra- 2.20 330 gen gen 030 in ent tan te”, uw ide rol- 2J0 dek lire M.; en- ra- reir oor Be- Few im- y— ert. W. >.20 no« oor sch ra il» 9°r au- in- M. iser o. riea no- ra- MS 1.15 an- 540 7.45 ).10 St. Aloyslusfeest. Zondag was het feest voor de leden van het St. Aloysluspatronaat In deze parochie. Het was de feestdag van den grooten Patroon-helllge St Aloyslus. 's Morgens een algemeens H. Communie van de patronaatsleden en des middags wer den op het sportterrein verschillende verma kelijkheden gehouden, bestaande uit volks spelen. Voor de winnaars waren prijsjes beschik baar gesteld. Radionieuws Ons wordt medegedeeld, dat de Weleerw. Pater Gerard Groot 8.VD. uit Westwoud. die begin Augustus als Ne derlands eerste priester-mtssionaris naar Japan zal vertrekken. Zondagavond 13 Juli voor den K. R. O. een lezing zal houden. Het onderwerp zijner rede luidt: „Om de edele ziel van den Japanner". persoon - wegens thans Opdracht. Aan den heer P. Tuin alhier is voor rekening van den waterstaat gegund het maken van twee bruggen met duikers enz. in den Rijksweg, een te t Zand en een te Burgerbrug. In den loop van den dag hoopt men de noodlge gegevens bijeen te hebben om con clusies te trekken Inzake het resultaat der gisteren gehouden Spaansche verkiezingen. Zooals algemeen werd verwacht, hebben de verschillende republikeinsche partijen een zóódanige overwinning behaald, dat er van eenlgen invloed der monarchisten geen sprake meer is. Algemeen zijn de verkiezingen rus tig ger.oopen Te Madrid hebben de Repu-^ -20 Juni 1931 tot 29 Aug. 1931 en van 10 Oct. on- »-»0 Mt- Personalia Mej. A. Koomen slaagde de rorige week voor de acte L. O. De heer J. Bos behaalde het diploma boter naken, na examen, afgenomen door den Ugemeenen Nederlandschen Zulvelbond. blikeinsch-soclalisten 14 zetels gewonnen. In de Noordelijke provincies hebben de autonomlsten groote overwinningen geboekt en In Barcelona veroverde kolonel Macla on geveer 40 zetels. Majoor Franco, de leider der rebellen, die pas uit zijn functie van chef van de luchtmacht is ontslagen, werd zoowel te Sevilla als in Ca- talonië gekozen op de communistische lijst. - „Franco ligt nog steeds met een gebroken been op het vliegveld te Sevilla. Thans be schuldigt hij de regeering er van, een aan slag op hem te hebben gedaan, doordat men de planken van de tribune, terwijl hy een redevoering hield sou hebben laten doorza- J gen. Slechte op enkele plaatsen kwamen inci denten voor Te Barcelona schoot een man, toen men hem wilde arresteeren. met een revolver, waardoor een man gedood en een meisje gewond werd Te Badalona wer den 2 personen gedood tijdens een vechtpar tij tusschen communisten en Republikeinen. Te Malaga vielen eveneens eenige dooden bij een botsing tusschen militairen en commu nisten. Hedenmorgen ongeveer half 10 ontdekten voorbijgangers te Muiden op den Ouden Straatweg tusschen de Naarderpoort en Hak- keiaarsbrug een tankauto van do A. P. O., die in een bocht in het water lag. Jammer dat de leden aan het bezoek aan Texel niet zulke aangename herinneringen meenamen. Een der damesleden geraakte nJ. in den namiddag met haar paard in een greppel op den Westerweg en kwam daardoor zoo ern stig te vallen, dat ze bewusteloos In een na- bijgeiegen woning moest worden binnenge dragen. Ze had een bloedende hoofdwonde opgeloopen en kon aan dezen wedstrijd niet deelnemen. Haar, toestand bleek gelukkig Maandagmorgen niet ernstig, zoodat ae naar huis kon vertrekken. Op uitnoodiglng van den Raad van Beheer der Koninklijke Vereenigli g ..Koloniaal In stituut" te Amsterdam, zullen de leden van Prov. Staten van Noord-Holland op Woens dag 8 Juli 1931 des namiddags te half vier een bezoek aan genoemde instelling bren gen. minister financiën de cemmissie der mandaten van den Volkenbond bericht heeft, dat Spanje zijn gebied in Marokko aan den Volkenbond wenscht te overhandigen. Dit gebied is voor Spanje doelloos: en de millloenen, welke ervoor worden besteed, kunnen beter voor andere doeleinden worden gebruikt. Het blad meent te weten, dat Spanje be reid is Marokko te verlaten en eisebt van de overige landen, dat zij het protectoraat aan den Volkenbond overlaten. Het harmoniecorpB „Excelsior" hield Zon dag, ter herdenking van zijn 45-jarig be staan. een groot nationaal muziekconcours voor harmonie- en fanfarecorpsen in het schitterend gelegen Wllhelmlnapark. Niet minder dan 30 vereenlgtngen, met meer dan 1200 deelnemers, hebben voor dit concours dat beschouwd wordt als een der grootste den laatsten tijd gehouden. Ingeschreven. De jury bestaat uit de heeren F H. E. Bicknese, A L. Hazebroek en Jos. de Klerk. De uitslag van den eersten dag luidde als volgt: Marschwedstrijd „Arlon", Wijk aan Zee, 47 p„ le prijs; „St. MlcbaW", Heemstede. 46 p., le prijs; „Eensgezindheid”. Wormer, 38 p„ 2e prijs. Concours: 4e afd. harmonie- „Kunst na Arbeid". Amsterdam. 89 p., 2e prijs; 3e afd. fanfare: O.-Knollendamsche Kapel", Oost- Knollendam, 105 p. le prijs; „Onder! Oefe ning”, Uitgeest. 112 p., le prijs; le afd fan fare: „Arlon". Wijk aan Zee. 87 p., 2e prijs. Afd. uitmuntendheid fanfare: „Door In spanning Uitspanning”, Castricum. 93 p., 2e prijs; afd. uitmuntendheid harmonie: ,Bt. Michael". Heemstede. 88 p., 2e prijs; .Kunst en Vriendschap”. Krommenie, 106 p., le prijs. Eere-afd. fanfare: „Eensgezindheid". Wor merveer, 100 p„ le prijs; .Eensgezindheid”. I Egmond-Blnnen, 88 P-, 2e prijs. spoorwegstaking weg-employé’s is over de geheele linie zullen worden laagd. Naar uit Simla wordt vernomen, zou de financieele steun, dien MacDonald heeft aan- gekondlgd. bestaan uit een Engelsche nlng van 100 milhoen pond sterling. Inspecteur van het Lager Onderwijs te Alk maar opgemaakte voordracht van onder wijzer voor de brugklassen voor de open bare school B luidt aldus: 1. A. Prins te Wormer. 2. L. M. Winkelman te Herwjjnen. 3. A. A. Hollander te Schiedam. Beschuldiging van Franco tijdens de regeering „De Hanxe". Alle klassen der samenle ving vereenigden zich hier, zich schikkend naar het verlangen der Bisschoppen. Alleen de middenstanders misten hun organisatie. Wel waren eenlgen hunner lid van de af- deeling Wervershoof van de .Jianze”, doch het meerendeel bleef verre van hun organi satie. Ook zij moeten plaats nemen in de ge lederen om hen. die langs de wegen van rechtvaardigheid en naastenliefde de maat schappelijke euvelen willen trachten op te heffen. Zoo zal deze week alhier een vergadering gehouden worden om te komen tot oprich ting van een zelfstandige afdeeling deze parochie van de „Hanze." Laten hu alle vaklieden en winkeliers aan dezen opreep gehoor geven en deze leemte in ons vereenlglngsleven aanvullen door op te komen niet alleen, maar allen als lid toe te treden. Uit Bombay wordt gemeld, dat in ver band met de financieele krisis van Engelsch- ftidië, de staatssecretaris van financiën. Sir A. C. Mc Watters, zjjn voorgenomen trek naar Engeland, voorloopig heeft gesteld. Men verwacht ernstige moeilijkheden met het spoorwegpersoneel en misschien wel een omdat een aantal spoor- ontslagen en de loonen ver- Opening en sluiting der jacht Voor den inhoud van deze rubriek ttelt de Redactie zich niet aansprak^lijjt DE DOKTERSKWESTIE TE /CHAGEN. Da Madrlleensche correspondent van de „Daily Herald” meldt, dat de Spaansche OnmlddeUljk werd onderzocht, of zich nog personen in den auto bevonden. Na korten tijd slaagde men er in. den chauffeur, den 40-jarlgen Heemskerk, uit Weesp. op het droge te brengen. De levensgeesten waren reeds geweken. De chauffeur was gehuwd en vader van eenige kinderen. Men weet nog niet zeker, of nog meer personen zich in den wagen bevonden. Hoe het ongeval geschiedde, heeft men nog niet kunnen vaststellen. Men vermoedt, dat de chauffeur op een gegeven oogenblik zijn stuur niet meer meester was. waardoor deWagen een slag om maakte en in 't water terecht kwam. Het onderzoek wordt voortgezet. MAANDAG. Hedenavond te 8.15 Congre gatie der vrouwen. DINSDAG, te 7 uur lof ter eere van den H. Antonlus met rozenhoedje. Daarna re petitie in de kerk en in het repetitielokaal WOENSDAG, feestdag van het H. Bloed. Te 8.15 Congregatie der Jongens. DONDERDAG, feestdag van Maria Bezoek Te 8.15 gezongen H. Mis ter eere van bet H. Sacrament. Van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof met Ro- /ggpiioeüje. VRIJDAG, Eerste Vrijdag van de maand. Te 730 de gezongen H. Mis. Voor de H. Mis de litanie van bet H. Hart. Na het Credo wordt de H. Communie uitgereikt, eerst aan de kinderen en daarna aan de overigen. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Ro zenhoedje en akte van eereboete. Te 8.15 Congregatie der mannen. ZATERDAG, te 11.30 blechthooren voor da kinderen, te 4 uur voor de overige ge- loovigen. Te 7 uur Rozenhoedje voor de be- keering van ons vaderland. Bargenuke Stand. Geboren: Thomas Bernardus, z. van P. C. Lieshout en C. E. Kroes. Adrianus Joannes Vincentius, zoon van V. G. A. Éntlus en G. E. Rustenburg. Theodora Elisabeth Henrica. d. van J. H. Tap en H. A. M. Jansen. Anna Maria, d. van H. N. Kaldenbach en H. G. mens. Overleden: Arien Jong. 71 jaar, noot van I. Snelten, wonenge te broek. Klazlna Ham, 46 jaar, echtgenoote van F. Groot, Noorderstraat 33. Cornells Bruin, 13 Jaar. wonende te Wervershoof. Getrouwd: Andries van der Waals en Elisabeth G van der Lanken. Abraham Beek en Houke Wierdsma. Jacobus Kok en Cornelia Willemsen, Beemstcr. Geslaagd. De dames M H. a8hler en G. M. Ruyter te Venhuizen en de heeren P. Haanstra, E. Mantje en J. G. Bertens allen alhier, behaalden het diploma als typist (e). Personalia De heer ir. O. Rtetsema alhier, is benoemed tot lid van de cammis sie welke in 1931 belast is met het af ne men van t examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der land bouwkunde en in de beginselen der tuin bouwkunde. R. K. Schoolfeesteommlssie. Deze com missie vergaderde in het Gezellenhuls. Na lezing en vaststelling van de notulen werd de rekening van den penningmeester van het eerste schoolfeest door een com missie gecontroleerd en in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd. De voorzitter dankte den heer Pinkse, die binnenkort vertrekt voor hetgeen hy ver richtte in het belang Van de commissie. De heer J. C. Merz zal voorloopig het se cretariaat weder waarnemen. Als bestuurslid werd gekozen de heer J. Palmboom, die tevens den heer Pinkse op- volgt als lid der regelingscommlssie. Daarna werd besproken de wijze, waarop het feest voor de leerlingen der 3 lagere kla^> sen der R. K. school, in totaal 200, zal ge houden worden. Eendrachtig is men van oordeel, ook dit jaar het feest hier ter plaat je te houden en we] op het Oolevaarsterreln op Maandag 31 Augustus, op Koninginnedag. :let feest zal wederom bestaan uit verschil lende spelletjes voor de meisjes en jongens, terwijl er een tombola aan verbonden wordt. Voor de prijzen zullen de heeren Vrouwe en Merz zorgen. Een aantal nieuwe vlaggetjes en een paar grootere vlaggen zullen worden aangeschaft. Donderdag 30 Juli zal de regellngscommls- sie opnieuw byeen komen. Hierna volgde sluiting. Burg. Stand Geboren: Maria Marga- retha, d. van Johannes Heddes en Elisabeth Verlaat Berthy, z. van Dirk Rotgans en Elisabeth Konlng Teetje, d. van Willem Klasen en Berendma Hof. Overleden: Allda Byi, oud 68 Jaar, wed. van Simon Tesselaar. Bijzondere Vrljwilige Landstorm De leden van het comité Behagen zyn opge roepen voor de schietoefeningen op de Dinsdagen 30 Juni, 7, 14, 21 38 Juli en 4 Augustus as. Van bevoegde zijde is my medegedeeld dat er in besloten zitting wèl besluiten mogen worden genomen, die niet van comptabllen aard zijn maar de gemeentewet gaat prin cipieel uit van het standpunt, dat/ het in het openbaar geschiedt, In deze kwestie was ml geen noodzaak voor zooveel comitë- overleg. Herbenoemd By de verkiezing van een lid van het Dag. bestuur der Banne Ooster- blokker werden ingeleverd 39 atemblljetten. waarvan 34 stemmen waren uitgebracht op den heer C. Schouten Jz. (aftredend). De overige biljetten waren van onwaarde. Als wegens periodieke af treding van den heer P. Bever* de aftreden de met 41 van de 44 uitgebrachte stemmen herbenoemd. Volgens de voorloopige uitslagen, die nog toe zyn binnen gekomen, heeft de eigen lijke regeerlngspartlj tot nog toe 120 manda ten veroverd, terwjji de Christelyke Econo mische party, die de regeering steunt, 19 mandaten heeft gekregen. Van de partylooze candldaten. die echter grootendeels achter de oppositie staan, werden er 18 gekozen. De opposltloneele agrarische partij kreeg 4 man daten, terwyi in 13 districten herstemmin gen moesten worden gehouden. Een verras sing is het geringe succes van de oppeltlo- neele agrarische party. Deze party had 70 candldaten gesteld, waarvan er nauwelijks 10 zijn gekozen. Merkwaardig is voorts ook de verkiezing van 3 natlonaal-soclalisten. De in verschillende districten te houden herstemmingen zullen morgen en overmorgen plaats vinden. 1931 tot 15 Nov. 1931 (Groningen. Friesland, Drenthe. Limburg en Noord-Holland van 10 Oct. 1931 tot 15 Nov. 1MI); Reegeiten, alle provincies, van 10 Oct. 1931 tot 15 Nov. 1931. Klein wild: Patrijzen, alle provincies, van 29 Aug. 1931 tot 1 Jan. 1932 (Groningen. Friesland en Drenthe, van 5 Sept. 1931 tot 1 Jan. 1932). Klein wild, alle provincies: Korhanen van 3 Oct. 1931 tot 1 Jan. 1932; Korhënnen van 3 Oct. 1931 tot 1 Nov. 1931; Fazanthenncn van 3 Oct. 1931 tot 1 Jan. 1932; Fazanthanen van 3 Oct. 1931 tot 31 Jan. 1932; Houtsnip pen van 3 Oct. 1931 tot 31 Jan. 1932; Hazen van 3 Oct. 1931 tot 1 Jan. 1932. Waterwild: Watersnippenalle provin cies, van 27 Juli 1931 tot 10 April 1931 (Fries land en Noord-Holland) van 27 Juli 1931 tot 6 Maart 1932). (Waterwild), alle provincies: Ganzen van 27 Juli 1931 tot 27 Maart 1932; Eenden. alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden, van 27 Juli 1931 tot 14 Febr. 1932; Goud- plevieren. van 29 Aug. 1931 tót 14 Febr. 1932. 2o. dat. behoudens bet bepaalde sub 3, 4 en 5. de jacht op wilde eenden (anas bosch- as. anas boschas boschas, anas platyrhyncha platyrhyncha) op het eiland Texel en in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn geopend van 20 Juli 1931 tot 14 Februari 1932; 3o. dat, behoudens het bepaalde sub 4, en 7, het vangen van eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden, door middaa van eendenkooien zal zyn toegestaan in alle provincies, gedurende het tydvak van 27 Juli 1931 tot 14 Februari 1932. 4o dat In de in de prov. NoordBrabant ge legen gemeenten Cromvolrt, Vlymen, Oud- heusden eA-, Empel c a.. Rosmalen. Alem c.a„ Llth, Hedlkhuizen en Veen het vangen vsn alle soorten eenden, behalve bergeenden en eidereenden, door middel van eendenkooien van 31 Augustus 1931 tot 13 Maart 1932; 5o. dat. behoudens bet bepaalde sub 6 en 7. het vangeti van de hieronder genoemde waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in het geheele Rijk, ge durende het tijdvak, achter de namen der wildsoorten aangegeven. Waterwild: Ganzen van 27 Juli 1931 tot 27 Maart 1932; Watersnippen van 29 Juli 1931 tot 6 Maart 1932; Eenden. alle soorten, behalve tergeenden en eidereenden van 27 Juli 1931 tot 14 Februari 1932; Goudplevieren van 29 Aug. 1931 tot 3 April 1932. 60. dat het vangen van ganzen en goud plevieren door middel van netten, waarvan het gebruik ia geoorloofd, niet zal zijn toe gestaan in de gemeente Reeuwyk; 7a. dat in het geheele RUk de Jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, ree kalveren (t.w. reeën, die in den loop van het kalenderjaar zyn geboren), benevens op zwa nen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemp hanen. wulpen, scholeksters, grutto’s, ture luurs, meerkoeten en waterhoentjes. Alkmaar, 24 Juni 1931. De Commissaris van Politie voomoemd WALRAVEN aardbeienmanoen verbrandden. Verder was er tameiyk waterschade I gericht. De oorzaak is onbekend. Voetbal. Zondag speelde Oranje-Wit I van hier te Egmond-Blnnen tegen E. S. V. I. Uitslag 40. Men deelt ons mede, dat Zondag hier geen wedstrijden worden gehouden in verband met het hoogfeest van Aanbidding ui deze parochie. Bedankt. De heer Jb. der Vrjjzirnifre Ktecvereeniging heeft dezer dagen voor de candldatuur bedankt. Als eerste opvolger op de Vryz. lijst is aan de beurt de heer R. Stuurman, aftredend lid. Banne In 't café „De Witte Eenhorn” had een vergadering plaats van het bestuur der Banne Oosterblokker. De bzgrootlng werd na behandeling vast gesteld in ontvangsten en uitgaaf op een bedrag ad f 11813.13, waarby de omslag van de Ingelanden werd bepaald op f 18 per H A. De zitdagen van den penningmeester voor ontvangsten der lasten werden vastgesteld op 7 Sept, en 16 Nov. ia De periodiek aftredende secretaris, de heer W. van Kleef werd met algemeene stemmen herbenoemd. Op een desbetreffend voorstel van het Dag. Bestuur werd met algemeene stemmen mlng besloten een gedeelte van de keursloot te laten beschoelen. De voorzitter geeft In overweging om het aanplakbord by de R K. kerk te doen repa- reeren. Daar genoemd bord, toebehoorend aan de gemeente, vcor publicaties van beide corpo raties wordt gebruikt, werd besloten een schryven te richten aan het gemeentebestuur met het doel deze reparatie voor gezamen lijke rekening te doen plaats vinden. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. Brand. Tijdens de afwezigheid van den bewoners ontstond Zondagmiddag plotseling brand In de woning van J. A. in de Laan alhier. Buren en voorbUgangers zagen onmlddel- Wk rook en vlammen. w^^MjU het huls kwamen en maakten alarm. Met vereende krachten en door het ge- Vcrandering onderwijzend personeel. Door mej. H van der Linde, onderwijzeres aan de openbare school D is met ingang van 25 Aug. 1C31 eervol ontslag gevraagd wegens Utrecht, terwijl mej. J. van der Lyn. on- dervvyzeres aan de openbare school F eer vol ontslag heeft aangeklaagd met ingang van 1 Sept. 1931 wegens benoeming als on derwijzeres te Utiecht. Voor het maken van een Parkbrug waren binnengekomen 14 biljetten. De Verwaal. Zaandam met f 5785.De laagste H. de Weers, Haarlem met f 3930. Dlenstjubileum. De heer Jb. Caro, hoofd vertegenwoordiger der fa. J. Baars en Zn., herdenkt Woensdag a s. den dag. waarop hy vóór 35 jaar bil voomoemde firma in dienst trad. In den nacht van Zaterdag op Zondag is Genua weer opgeschrikt door 4 bomaansla gen. Tusschen half 3 en 4 uur des nachts ont ploften met tusschenpoocen van een half uur 4 bommen. De lading der bommen was zóó zwaar, dat de ontploffingen in een groot deel der stad werden gehoord en de meeste bewoners er door ontwaakten. Voor zoover bekend, kwa men persooniyke ongevallen niet voor. In een groot gedeelte der stad zyn alle ruiten gesprongen, terwyi een aantal huizen zoodanig werden beschadigd, dat zy gevaar voor instorting vormden en ontruimd moes- Staking opgeheven. De metselaars, werk zaam aan de Parkwonlngen, welke dezer dagen in staking zyn gegaan, hebben na ge houden besprekingen wederom het werk hervat. Huldiging dr. Melchior Maandagavond vervoegde zich te zynen huize het byna voltallige Bestuur van de Vereenglng tot Ondersteuning by ziekte. By monde van den heer J. P. Roep, voorzitter der Vereenlglng, werd aan dr. Melchior dank en hulde gebracht voor al hetgeen de dokter voor de vereenlglng ge durende zoo’n langen tyd geweest was. Daar het bestuur het niet een* was kun nen worden over den aard van het ge schenk. werd aan dr. Melchior een enve lope overhandigd.. De vertrekkende symathieke genees heer dankte met eenige korte, eenvoudige woorden voor deze huldiging. Hierna bleef men nog korten tyd gezellig bijeen. R. K. Rljwielclub „StT Christophorus” Dezer dagen vergaderde bovengenoemde club van de Jongenscongregatle ,J3t. Aloy slus" in de pastorie, ter bespreking van de voor het eerst te maken processie naar Helloo. Deze heeft plaats op Zondag 5 Juli as. De afrit is bepaald* op 9 uur (N.T.) vanaf de Kerkbrug. De H. Mis te Heiloo zal worden opgedragen te 1130. Degenen van de leden der Congregatie, die zich nog als lid wenschen op te geven, kunnen ten worden, zich vóór Donderdag as. i. j den WelRerw. Heer Directeur Pater Wll- Verhuur kiosk Zaanweg. Nadat de siga renkiosk staande op den hoek van den Zaanweg en de Stationstraat, na het over lijden van den heer B. Breeuwer ruim een jaar gesloten is geweest, omdat B. en W. de vergunning beschouwden als een lijke gunst van wyien Breeuwer diens invaliditeit, stellen F. en W aan den Raad voor aan de wed. Breeuwer een stukje grond in gebruik te geven plaatse, waar nu de kloek staat, voor recognitie van f 200 per jaar. Over tydvak 1 Juli—31 Oct. 1931 zal een goedlng van f 100 moeten betaald worden. per bos, Tuinboonen 1012'4, Dikke boonen m. dr. 6264, Snyb. 4853. Meidoppers 2128, Princedoppers 25—30, Capucynoerz 20. Druiven 100, Tomaten 1943. Postelein 47, Spinazie 715. wyker Peulen 3149 Aardappelen 5—7J4. Aardbeien zoete Fran- schen 4050, Wljkervroege 1620, Amezo- ne 1924. Frambozen 120164 per K.G. BEVERWIJK 29 Juni. Bloemenveiling „1 Centrum". Diverse kasrozen: Hadley 60540, Columbia 50400, Roselandla 45 390. Claude Pernett 75—520, Briarcliff 45— 400, Pioenrozen 45730, Holl. Ires Impera tor 3090, Cajanus 33120, Engelsche 65 230, LUium Umbellatum 220—430. idem Tlgrim Simplex 51430, idem Splendid A-ll idem Congiflorum 5930, Idem Regale 4—7.60. Gladiolen: Early Sunrise 4IM, Halley 320—6 40, Rublnt 430—730, Fla- mingsword 4308.Maidenbluh 4630, Mr. Foch 3 505.50, Diverse Lathyrus 523, Ranonkels 412, Centanaira's 1834, Con- villes 14—28, Zinnia's 20—58. Anemonen 38. Koor 810, Ixla’s .514. Duizend schoon 5—10._ BEV EK WIJK 29 Junt Aardbeienveillng. Aan de exportmarkt varieerden Maandag avond de prijzen der vroege soorten van 23—30.50 en die der late 1421. WOGNUM. 29 Juni. Aardappelen Groote muizen f 4.20430. ld. kleine f 190 Kom kommer* f 7.10—13.50. Bloemkool le soort f 5.60—13.20. Slaboonen f 0.48—0 53. Snijboo- nen f 0 50—0.52 Wortelen l 6.80—1030. Sla f 1.10—230. Aardbeien f 0.18—0.25. OBDAM. 29 Juni 1931. JJe Tuinbouw." 2500 K.G. grdbte aardappelen f 8. MEDEMBLIK, 29 Juni 1931. ..St Joseph." Aardappelen: Groote muizen f 4.90535. ld. kleine f 1.95—235 Kriel f 035—0.55 per baal. WARMENHUIZEN. Heden besteedde men voor Schotsche muizen f 7X0—9, idem groote f 8.80, idem drielingen f 5 20830, idem kleine f 1.50—2.80 per -- HOOGKARSPEL, 29 Juni Nlnityfold t 5xó, Kleine f 2.05—2 15. WINKEL, 29 Juni Aardbalen t 10—16, Een kiezer met een valseh stembiljet. Barcelona kwam Iemand in een der stembureaux met een stembiljet dat valseh bleek. Politieagenten kregen opdracht met den man naar diens woning te gaan om hem te inden tlflcee ren De man trok op straat een revolver, schoot een voorbijganger dood en verwondde een meisje, waarna hy de vlucht nam. De menigte wierp zich echter op hem en bracht hem ernstige verwondingen toe. waar op hy een gebouw binnen vluchtte, dat de menigte daarop wilde bestormen. Het gelukte de politie echter, zich weder van hem meester te maken en hem in het politiebureau op te sluiten. vervoegen bij Vermoedelyk heeft men hier met politieke T__„ -aanslagen te doen, gericht tegen bet fascls- denburg of by een der bestuursleden, den U*ch regiem, voorzitter G. Hjjkerman, den secretaris J. n Boots, den penningmeester G. de Haan. 3 Vlaggetjes en St. Christophorus-medail- les rijn tegen geringe vergoeding ook by bovengenoemde heeren te verkrijgen. In- tentie der leden zal zyn: den bloei der Maria-Congregatle van t Zand. Zeer schoon gedacht I Juist dienzelfden dag toch zal een 90-tal meisjes de opdracht aan Maria In onze parochiekerk doen, aan het einde van een daartoe gehouden plech tig triduum. Nos cum prole pla benedlcat Virgo Maria: Met uw zoon, ons zoo genegen, geef Maria, ons uw zegen. „Ziekenhuisverpleging” taris-pcnningmeestei van verpleging”, alhier, werd voor een jaar be noemd de heer J. Leyen Gz„ in de plaats van den heer H. Beukman, meente gaat verlaten. GEMEENTERAADSVERKIEZING Naar wy vernemen hebben totdusver met uitzondering van den heer Jo de Groot, alle gekozen raadsleden hun benoemingen aangenomen. Mocht de heer Jo de Groot voor Dinsdag 30 Juni zyn benoeming niet hebben aangenomen, dan zal voor laatsge- noemde de heer Jan de Groot in de plaats komen. 518 j- Technische de laatste 5850. Verder was ingeschreven voor 131 wonin gen. Tuindorp afzonderiyk door G. v. Baaren voor 2115, en voor 91 woningen den Brakkeveldweg afzonderiyk door v. d. Teyst, voor 'Ï179.74, Barg. Stand Geboren: Anna Maria, d. van A. Konijn en M. Roelof zen. Henricus, z. van G. J. Abels en J. M. Banis. Hoogste baromterstand 770.7 te Croydon. Laagste barometerstand 750.6 te Ha pa- rand a Verwachting: Meest zwakke wind uit Wes telijke richtingen in het Noorden, in bet Zuiden uit Oostelijke richtingen. Licht tot half bewolkt, weinig of gee regen in het Noorden. In het Zuiden droog weer. Iets warmer. Aanbesteding Door het bestuur der Woningstichting is aanbesteed het aanleg gen van electrische binnenleidingen in 12 woningcomplexen, in exploitatie by ge noemde stichting, bestaande in totaal uit £13^ woningen. Hoogste inschrijver was de •- Coöp. „Electra" voor 16.795 N. A Tydeman alhier, voor PROVINCIAAL NIEUWS I d*nk* het verlies van de Spierdyker speler* wist Victoria behooriyk party te geven. Rood-Geel nam al spoedig de leiding door een tam, houdbaar schot Na de thee speelde de midhalf I. Mln rechtsbinnen hetgeen een aanmerkelyke verbetering bracht in de voorhoede. Deze speler scoorde met een flink schuin «chot den geiykmaker, waarna de strijd een spannend karakter kreeg. De Victoria-aanvallen waren «eer ge vaarlijk, doch met behulp van vrouwe For tuna wist de verdediging erger te voorko men. Eindstand 11. Victoria II verloor met een zeer zwak elftal met 4—0 van De Blokkers I. Belde wedstrijden werden zeer correct ge leld door den heer Boekman uit Hoorn. Burgerlijke Stand van 129 Juni Ge- Petronella, d. van N. Boon en P. tafjes; Johannes Nicolaas. i. van J. E. de jeeuw en A. Dekker; Simon, z. van 8. C. Weegmeester en A. C. H. Aukes: i. van A. Jak en A. Korver; Adriapus. z. van A. C. Zom en C. H. Oussoren: Catha rina, d. van C. Mooy en G. Brasser; Wil helmina Frederika, d. van Jb. Doet* en L. Kleyn: Maria Petronella, d. van C. Bos en M. Heljnen; Pieter Cornells, van J. B. van Steen en N. Romeyn; Sinetta Marla, d. van C. H. WUlemse en A. B. Hogervorst. Ondertrouwd: O. A. Tromp (van Uitgeest) en W. H. Schaaper; C. Terol (van Uitgeest) en E. Keet. Getrouwd: Dirk Schoone en Gestina Stte- mer (van Purmerend); Pieter Breebaart (van Krommenie) en Gerritje van Ham; Gerard van Ham en Aafje Ruyter; Dirk van t Veer en Geesje van Rletschote. Overleden; Bastiaan Cornells Mlllenaar, 39 jaar. gehuwd met Maria Verbeek: Pletertje van "t Veer, 66 jaar, gehuwd met Jan Valk oog. brulk der brandkranen wist men den brand ir. den aanvang te blusschen. De schade Is niet groot, slechts een partij -.i en eenige ledige kisten De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken <*n Landbouw by beschikking van 8 Juni 1931 heeft bepaald: lo. dat. behoudens het bepaalde sub 2. 3, 4. 5. 6 en 7, de jacht op onderstaande wild soorten zal zyn geopend als volgt: Grof wild: Edelherten en damherten. Alle provincies, van 24 Oct. 1931 tot 31 Jan. 1932; Hinden, alle provincies, van 2 Jan. 193? tot 31 Jan. 1932; Reebokken, alle provincies, van ALKMAAR, 29 Juni Veemarkt Aan voer: 86 vette koelen f 230375; 7 vette kal veren 60—110; idem per Kg. 030—130; 35 nuchtere kalveren slacht 826 per stuk; 677 vette varkens zware ^0350.42; zouters f 0360 38 per Kg. Handel matig. ALKMAAR, 29 Juni. Exportveiling. Aardappelen 2.30450 per 100 Kg.; Aard beien 0.300.80 per slof; Andijvie 0.402.30 per 100 stuks; Bloemkool 1ste soort 1016, idem 2e soort 59 per 100 stuks; Doperwten 1718 per 100 pond; Kropsla 0301.90 per 100 stuks; Komkommers 311 per 100 stuks; Perziken 512 per 100 stuks. Postelein 039 0.70 per bakje; Peulen 20—25 per 100 pond: Rabarber 37 per 100 bos; Spinazie 0.14 per bakje; Sn ij boonen 1928 jjer 100 pond: Dub bele Spercleboonen 2730 per 100 pond; Tuinboonen 5—8 per 100 pond; Tomaten 15 tot 20 per 100 pond; Uien 2.60—4.30 per 100 boe; Wortelen 4.5012.60 per 100 bos. BROEK OP LANOENDIJK. 30 Juni 23 200 KG. Tomaten A f 39.40—3930; idem B 37.70; Idem C 40 10; Idem CC 28.10; 275.000 KG. Aardappelen: Schotsche Muizen 730 11.80: Blauwe Eigenheimers 9309.60; Drie lingen 3.70—6 40 Kleine 1—1.40; 15000 boe wortelen 6.90—8 80; 188 stuks bloemkool 1ste soort 1230—15.90; idem 2de soort 6.40; 750 KG. Roode kool 12—14 10. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 30 Juni. 84800 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 9.2011. Drielingen f 4.006. ld. kleine f 0 60—2.50. 200 Stuks bloemkool 1ste soort, f 9.60. PURMEREND, 29 Juni Afslagvereeniglng Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen Schotsche muizen 1362.64 per zak van 25 KG., Kleine aardappelen: Schot sche muizen 0.72156 per zak van 25 K.G. Tuinboonen 1.261 40 per zak van 15 K.G. Peulen 1421 per zak van 50 K.G., Doperw ten 913 per zak van 50 K.G.. Kruisbessen 3.90 per 100 K G., Perziken 20.— per 100. Pruimen 12.per 100 stuks. Aardbeziën 1435 per 100 K.G Komkommers 39 per 100, Bloemkool 222 per 100. Spinazie 0.10 054 per mand van 6 K.G., Postelein 090— 132 per mand van 6 K.O., Sla 0.702.70 p. 100 krop. Andijvie C35—0.85 p. 100, Seldery 38 per 100 bos. Wortelen 718 per 100 boe, Prei 2.104 30 per 100 bos, Slaboonen per 100 KG. 0 60—0.66, Snjjboonen idem 0.46 —0.59 WARMENHUIZEN. 29 Juni 1931 Heden besteedde men voor Schotsche muizen S.3O9.50 voor Schotsche drielingen 630 7.10 per 100 K.G. HEILOO, 29 Juni. „St. Wllllbrordus" Aardbeien, vroege 0.19035, Idem, late 0.17 039. Doperwten 038032, Peulen 030 0 39, Tuinboonen 0.110.14. Dubbele stam- slabooneu 0.48034 per KG., Rabarber C38—0.45, Wortelen 0 70—1 10 per 10 bos. Kropsla 0.602 10. Bloemkool, le soort'Ï230 1730, Idem. 2e soort 6.709.40 per 100, Postelein 0.35050 per kistje. PURMEREND, 30 Juni Aangevoerd on geveer 23 000 K.G. kaas: Kleine Fabrieks- kaas 817 per 50 K.G.; Kleine Boerenkaas 26—36 50 per 50 K.G Boter 2647 KG Welbeter 0 95—130 per K.G.; Melkboter ƒ1.101 50 per K.G., handel vlugp 388 Run deren waaronder 235 vette f 0 98—1.02 per K.G„ melk- en gelde 153 stuks 153360 per stuk, handel stug. 21 Stieren f 0.75—035 per K.G., handef ma tig. 39 Paarden f 80200 per stuk, handel stug. 65 Vette kalveren f 11.20 per KG. handel stug. 294 Nuchtere kalveren f 930 per stuk, handel vlug. Fokkalveren f 1830 per stuk, handel vlug. 414 Vette varkens f 0.36—0.43 per K.G., handel vlug. Magere Varkens 67. 1022 per «tuk. vlug: Zouters 0.370.38 per K. G., idem; Biggen 167. 611 per stuk. Idem; Schapen 194, 2433. per stuk, vlug; Lammeren 286. 1622 per stuk, stug; Piepkuikens 130150 per K.G.; Kipeieren 350430 per 100 Eendeieren 3.40 per 100 stuks. BEVERWIJK 29 Juni Coöp. Tuinbouw groenten, fruit en aankoopvereenlging ,J)e Vrije Veiling W A." Komkommers 59, Perziken 4>4—14S, Sla 1—2-4, Andijvie 2H—3 per stuk. Peen 10—15, hout 5—6%. Asperges 5—36, Radijs 2—3J4. Stelen 1—3, Uien idem, Soepgr. 3—5)4. Pieterselie 3—4 Slaboonen f 1820, Aardapelen f 3.50—4, per 50 kilo. Komkommers f 89, Wortelen f 4, Rabarber f 34 per 100 stuks. AVENHORN. 29 Juni 1930 Coöp. Land en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhom en Omstreken Vroege aardappelen: Groote Schotsche 730—0.10 per 100 K G aanvoer 45000 K G Kleine Schotsche 3.403.90 per 100 K G., aanvoer 10.000 K G. BOVENKARSPEL, 29 Juni ,J> Tuin bouw-’ Aardappelen gr. Muizen f 4.25— 6.15. idem kl. Muizen t 2—285; Koks Nta f 4.75—6.55: Eigenheimers f 6.75, idem kriel f 0.500.75 per baal BEVER1VIJK. 29 Juni R. K. Coöp. Tulndersvereenlgtng .JCennemer’ind' Aardbeien 5095 per slof; idem 1734 per Kg.; Doppet* 20—30; Peulen 38—46; Capu- cljners Br. 2830; Tuinboonen 10 15* Raspers 5255; Snybconen 5863; Sperde-’ boonen x dr. 68; Dikke idem 48—73 per Sla 1560: Postelein 5045 per kist; Bloem kool 6—19; Komkommer* 49 per stuk; J Wortelen 915; Rabarber 37; Selderie 3 8; Pieterselie 5—8 per boe; Tomaten 24—3?/ per Kg Verkoop geniecntewoning. Door de ge- I meente was indertyd aan den eigenaar der woning Fröbelstraat 7 een eerste hypo theek groot f 2692 verstrekt. Wyi de eige naar op 1 November 1930 aan de gemeente verschuldigd was f 16152 als verschuldig de rente over het tijdvak 1 Nov. 19291 Nov 1930 en bovendien f 27 voor verplichte aflossing en na herhaalde aanmaning in gebreke bleef het verschuldigde te betalen, maakte de gemeente van haar recht als hypotheekhouder gebruik om het huis pu bliek te verkoppen. In openbare veiling was het hoogste par ticuliere bod f 2500 en werd het perceel voor f 2940 plus de overdrachtskosten door de gemeente gekocht. Thans wenscht de heer H. van Saane te Vormer ven de ge meente dit te koopen voor f 3125. B. en W stellen nu den Raad voor het perceel Frö bel.1 traat 7 voor f3125. verhoogd met de transportkosten te verkoopen van H. van Saane te Wormei Aanbesteding. Voor het maken van de Blokbrug waren ingekomen 16 biljetten. De hoogste inschrijvers waren Bax en Steen- kist Haarlem met 1 7875.De laagste in schrijver H._ Tenwolde, Krommenie met f 4652.—. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, zoon van J. B. Sierhuis en C. M. Kaay. Jan, z. van J. J. Vink en N. van Vliet. Ondertrouwd: P. C. J. H. (van Alkmaar) en T. Kat. De paarden-pushbal-demonstratle. Over den pushbal-wedstrüd, waarover wij in een vorig nummer reeds het een en ander mede deelden en die hier Zondagavond door de Rij - vereenlglng van Anna-Paulownapolder werd gedemonstreerd, kunnen wjj nog het volgen de mededeelen: De wedstrijd stond onder leiding van den heer Vethman en droeg geheel het karakter van een voetbalmatch; met dit verschil, dat een groote bal. pl.m. 1 M. In middenlijn, door paarden van het een naar het andere doel moest worden gedreven; de spelers wa ren verdeeld in twee groepen; men had voor spelers. backs en keeper, "t Was een hoogst Interessante vertoonlng. De bal werd door de paarden met de knieën voortgeduwd en ging soms met groote snelheid van doel tot doel. Alleraardigst was als plotseling soms de kee per zich voor den bal plaatste en den aan val wist te onderscheppen. By een der aan vallen geraakte de bal onklaar, omdat een der paarden met zijn volle zwaarte er op kwam te steunen. Tijdens de reparatie gat de ryvereenlging nu een gewone pasrden- sportdemonstratle, die blijkens het herhaald applaus zeer In den smaak viel. Na hervatting van de pushbal-demoostra- Ue kwamen er spoedig doelpunten. Het pu bliek leefde zoo in dezen wedstrijd mede, dat men slechts met de grootste moeite het ter rein vrij kon houden. De Ryvereenlging Anna Paulowna heeft hier een zeer prettlgen indruk achtergelaten; Nederlaagwedstrtjden Zondag J-l. meelde Victoria L met haar nieuwe opetel- '-3 tegen Rood-Geel I uit "t Zand. On-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 3