Rechtszaken Transpirerende Voor derTlMkmaarschen Kantonrechter VEILING-O VERZICHT VRAGENBUS PROVINCIAAL NIEUWS 13 RUILT NU UW OUDEN VULPENHOUDER EN KOOPT EEN NIEUWEN WU ruilen vanaf 1 Juli tot en met 15 Juli aa. eiken ouden vulpenhouder in, defect of gebroken, in welken staat ook,, mits nog voorzien van gouden pen. Wij betalen hiervoor 20 pet. of één vijfde van den prijs? welken U besteedt voor een nieuwen vulpenhouder. Verkoop van: Parker, Swan, Waterman, Caw, Pelikan, enz. HET VULPENHUIS PAYGLOP 18 VAN PUTTEN EN OORTMEIJER ALLE REPARATIÊN ONDER GARANTIE GRATIS GRAVEEREN HEILOO DEN HELDER EGMOND-BINNEN oksels es voeten BERKHOUT ENKHUIZE^i BLOKKER BOVENKARSPEL ANDÏJK I ANNA PAULOWNA medaille het ver- van de wisheid bleek te zijn. 1 le sehutter deed het beter. Fen 1 een gehouden en drie troffen wui da's Gerend De levering ran leermiddelen ▼oor de O. L. school is gegund aan den heer D. Bakker, alhier. in hü en Benoemd De heer W. Pool, commies bij de Rljksbelastlng. is met Ingang van 18 Juli benoemd te Amsterdam. Snel als de „Kievit", maar minder onschadelijk voor het verkeer, of Dat raggen op de drukke stadswegen moet maar eens een einde nemen. Men een meer dan behoorlijk vaartje kwam op ao April te Alkmaar, terwijl de onooge- lijke Laat werd omgetooverd in een eerste klas Boulevard, de 19-jarige glas in loodzetter, J. K aandraven uit het Pagelop, om met donderend geweld over het aangelegde plan keet te racen, waarop hij in aanrijding kwam met een in de Ridderstraat fietsend meisje, de ij-jarige Willy Ooms, wier rijwiel door de carambole een schade van f 3 bekwam. De heer K. stond heden terecht en hield er een eenvoudig vefdedigerssysteem op na, door alles te ontkennen wat hem was ten laste ge-, legd. Hij had niet snel of niet links gereden wei echter het meisje,zoodat zij zelf deschuld droeg van het ongeval. De kantonrechter bleek zich echter met de meemng van zijn patient niet te kunnen vereenigen en legde den haastig gebakerden glas in loodvormer, om zijn snelheidsmanie wat te temperen, f 16 boete of 16 dagen op. van karakter van ZE; wilde hij soms ten uitvoer brengen, dan moest t geheel in orde en goed onderlegd voordat Z. E. het ten uitvoer bracht. Financieel was de kerk aeer diep gezon- Personalia De hoeren L. Aronsteln en P. A. O. du Pui, alhier, slaagden te Delft voor het candidaatsexamen voor electro- technlsch Ingenieur. Pils en meeuweneieren De heer Jacob Pr., ’n 33-jarig Noordzee- visscher uit Egmond aan Zee, zonder metier, thans in Alkmaar woonachtig, had zich als invite voor den Kantonrechter twee strafbare feiten te verwijten en wel in de eerste plaats, dat hij op ia Mei meeuweneieren had ge zocht als compensatie voor de hem onthou den scholletjes en schelvischjacht en in de tweede, maar meer belangrijke plaats dat hij op 25 Mei of tweeden Pinkster en Egmond aan Zeeér glorierijksten kermisdag in dronken schap de orde had verstoord, ongewenschte en min of meer ruwe attenties had betoond aan een juffrouw en voorts de politie uitge daagd had tot vechten. De heer Pr., die toch niet veel omhanden had, aas persoonlijk verschenen. Welwillend- gaf hij toe het feit van de meeuweneieren, maar dat hij op tweeden Pinksterdag een vrouw zou hebben gemolesteerd, ontkende hij ten stelligste en schreef hij zulks toe aan de fantasie van de rijksveldwachters Miné en Bergsma, welke politiemannen heel wat meer hadden gedronken van diverse verfrisschin- gen, dan hij, die het niet verder dan tot 10 i 12 glazen bier had gebracht. Natuurlijk werd den vrijmoedigen dachte aangeraden wat meer voorzichtig te zijn met zijn beschuldigingen en hem ver volgens f 4 boete of 4 dagen voor de meeu weneitjes en f 8 boete of 8 dagen voor de or deverstoring opgelegd. zoodat Rohda in het bezit der kwam. Hierna een wedstrijd E. 8. nRohda n. Uitslag 20 In het voordeel van Rohda n. Des avonds nog een wedstrijd tusschen de Rohda-junloren en de Vltesse-Julnoren uit Castrlcum. De Rohda-junloren wonnen met 10. Deze Zondag was dus wel een succesdag voor Rohda. Handremmenmisére. De handremmen van twee en meerwielige motorrijtuigen staan bij de controleerende ver keerspolitie al in een buitengewoon slecht blaadje en er gaat bijna geen dag om of er worden slachtoffers gemaakt en verschijnen wekelijks de deinquenten, die in een „ge mis van twee onafhankelijk van elkander werkende remmen-strafproces" zijn gewik keld voor den kantonrechtersstoel. Deze week was het in de eerste plaats de heer Corn. Zw., reiziger te Alkmaar, wiens motorrijwielremmen te H. H. Waard den Middelweg aan een ongunstig uitgevallen proef werden onderworpen en ondanks zijn duideb'jk uitgesproken minachting voor de onmisbaarheid van een handrem, werd ver oordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. Voorts was daar nog de heer Corn. H., *n 24-jarige bakker uit Anna Paulowna, welke heer te noodlottiger ure noodgedwon gen was gaan rijden in een overjarig huur- fordje en te Heiloo verradelijk werd over vallen door de verkeerspolitie, waarvan dit maal of de duivel de kaarten had geschud, ook de ambtenaar van het Openb. Ministerie deel uitmaakte. En de arme bakker mocht nu al een warm pleidooi houden voor de re- toreermachine in de oude ford, die alle rem men in rem kracht overtrof- het baatte hem absoluut niets, daar ook hij tot f 1 boete of x dag werd veroordeeld. Warmenhulsen Overzicht C.V.V. van 23 tot en met Tl Juni. Na een rustpoos van pl.m. weken Is do aardappelencampagne 1931 weder ingezet. Met de zoo gevreesde aardappelenziekte heb ben ook onze tuinbouwers te kampen. Do ziekte treedt hier in deze streek gelukkig niet zoo ernstig op als in andere streken van Noord-Holland. Laten wij hopen, dat men hier niet die ernstige gevolgen aal ondervin den van deze ziekte als verleden jaar. Wat betreft ie prijzen van de schotsche muizen, kunnen wij tot ons genoegen consta- teeren, dat deze die van verleden Jaar om dezen tijd ruimschoots overtreffen. De noteerlng van de gewone schotsche muizen bedroeg in deze week van de f 6.80 tot f 9.60 per 100 KG Op den eersten dag. dat er veiling gehouden werd, waren dé prijzen iets hooger dan medio dezer week. Gelukkig herstelden zich de prijzen weer eenlgszlns in de goede richting, totdat op Zaterdag JJ. voor de gewone schotsche muizen weer van f 7.00 tot f B betaald werd. De drielingen schotsche muizen brachten op van f 46.40 per 100 K.G., de kleine of kriel genaamd van f 1.102.80 per 100 K.G. en de grove schotsche mutsen van f 6.50 tot 6 80 eveneens per 100 K.G. Op Dinsdag. Woensdag. Donderdag. Vrijdag en Zaterdag werd respectievelijk aangevoerd 40675 KG.. 17450 KG.. 46000 KG, 33100 K.G. en 45300 K.G. totaal in deze week dus 183.335 K.G. aardappelen. In het bijzijn van een groote schare be langstellenden werd alsnu met de trekking begonnen. De hoofdprijs, een dressoir, naai- macrine, gouden horloge of flets, naar keuze, viel op no. 888. De gelukkige winnaar was de heer Elzlnk, haltechef te Blokker. Bekroond De fanfare ..Eensgezind heid" behaalde op het concours te Wor- merveer met 88 punten een tweeden prijs in de eere-afdeeüng. Zeker een kranige prestatie voor het eenvoudige corps, dat sléchts 24, leden telt, onder leiding van den heer Kuys. BU deze gelegenheid waren de leden voor de eerste maal getooid met de mooie witte uniformpetten, hun door den eere-voorzltter, den edeUchtbaren heer Bos, geschonken. Het corps maakt zoo een Hinken Indruk. De dokter geeft wel re ceptjes, maar geen ver gunningen. Brigadier Talsma uit Schermerhorn trof op 15 Juni den aldaar wonenden koopman J. C. St. aan. zittende op zijn hondenkar, in volle beweging, voor welke zitplaats hij geen vergunning kon toonen, zoodat hem het ge bruikelijke „blauwtje” werd uitgereikt. He den terecht staande, overlegde de hondenkar rijder een medisch attest van Dr. Heringa uit Stompentoren, vermoedelijk inhoudende deugdelijke redenen, waarom den patiënt het loopen achter zijn hondenkar schadelijk was. Hem werd echter geadviseerd met dit briefje zich te vervoegen b<j den burgemeester, die alleen vergunning kan verleenen en ver dachte werd voorts veroordeeld tot f a boete of 2 dagen Wat hij in de zee niet kon vin den, zocht hij in 't zand De 44-iarige visjeher Willem Z- uit Eg mond aan Zee, momenteel logé in het huis van bewaring, wat hem financieel niet deert, daar er op zee toch geen cent veraiend wordt. De Kantonrechter evenwel nam in aan merking het reeds door den motorrijder on dervonden leed en schade en bepaalde zich tot het opleggen van alléén f 15 boete of 15 dagen, benevens toewijzing der civiele vor dering van den heer Bakker. De Simplontunnel maakt veel minder reclame. De. veelbesproken imitatietunnel bij den Bergerweg te Alkmaar, allerprimitiefst stukje bouwkunst, is oorzaak van veelvuldige straf zaakjes. Ook deze week prijkten weer ver schillende tunnelovertredingen op het ver langlijstje van den heer ambtenaar. Zoo scheen een heel gezelschap dagtoeristen uit Koog aan den Zaan op den tweeden Pinkster- tezijn. Althans verscheen heden den 22- jarigen fabrieksarbeider D.M., die op den be- wusten dag door de motorpolitie was achter haald, nadat hij onder den tunnel had ge fietst, wat door een verkeersagent was ge constateerd. Als vreemdeling m Jeruzalem werd hij echter door den kantonrechter cou lant behandeld en tot f 5 boete veroordeeld. De Koog aan den Zaner gedelegeerd* bc- der werkelooze landkrabben en zocht op ia Mei wat afleiding door in de Schoorlsche duinen, meeuwen-eieren te gaan zoeken. Ook deze onderneming mislukte jammerlijk, daar hij ternauwernood 2 onnoozele eieren te pak ken had, toen hij reeds a maal op de bon werd geplakt, en wel wegens overtreding der vogelwet, die het zoeken van zeevogel-eieren verbiedt en ter zake overtreding artikel 461 Wetb. v. Strafrecht, het loopen over verbo den grond. Onder minzaam geleide van een rij ksveldwachter verscheen Willem, 'n ge moedelijk type, thans voor den Kantonrech ter en werd door dezen magistraat welwillend veroordeeld tot 2 maal f 5 boete of a maal 5 dagen, zoodat Willems gedwongen vacantie nog eenigen tijd verlengd kan worden. De Kantonrechter heeft het allerlaatste woord. Ten derde male werd heden de aandacht gewijd aan de zaak tegen den vrachtrijder- chauffeur R. B. uit Edam, die op x Mei op den rijweg onder Schermerhorn een chauf ferende dame, mevrouw de Jong uit Heem- stede zou hebben bemoeilijkt, door te veel links te houden, waardoor de inzittenden in de door mevrouw de Jong bestuurde fiat, de bestuurster en haar echtgenoot 'n oogenblik vreesden van den weg te worden gereden. De chauffeur werd bij verstek veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. Hij kwam tegen dit krasse vonnis in verzet met mr. H. H. Reepema uit Edam als verdediger. Alstoen werd de zaak uitgesteld, ten einde brigadier Talsma als getuige te hooren. Deze rijks- poiitiebeambte legde thans een verklaring af, die niet in het nadeel van den oppossant geacht kon worden. De brigadier prees den heer B. als een kalm en voorzichtig rijder. Niettemin liet de ambtenaar zich niet uit het hoofd praten, dat B. ditmaal buiten zijn klad- boekje was gegaan en werd gepersisteerd bij het genomen requisitoir. In een keurig be toog trachtte daarop mr. Reepema aan te toonen dat zijn diént vrijuit ging en werd na re en dupliek de uitspraak bepaald op 10 Juli as. Vraag 1: Iedere week krijg ik een blad thuis, waar wU ons met op hebben geabon neerd. Nu willen ze ons dwingen te betalen, anders sturen ze een dagvaarding tnuls. Wat moet Ik hier nu mee aan? Vraag 2: Ik heb een schuldbekentenis van het Jaar 1929. Blijft zoon schuldbekentenis altijd geldig? Vraag 3: Hoe moet ik aardbeien Jam ma ken en hoe Jam van aardbeien en bessen doop elkaar? Vraag 4: Hoe kan Ik het beste spinazie Inmaken? Daar is geen gasfornuis heb kan ik ze ook niet wekken. Vraag 8: In mijn kamer vindt, ik geregeld kleine dikke beestjes, die ook in de kelder loopen, maar in de kamer dood zijn Hoe kan ik ze verdelgen? Antw. 1: Stil laten dwingen en niet beta len. Als u de dagvaarding krijgt ia bet tijd genoeg om den rechter duidelijk te maken, dat men iets onrechtmatigs van u eischt. Antw. 3: Ja. Antw. 3: 1 Kg. aardbeien. Kg suiker, het sap van één citroen. De aardbeien van steeltjes en kelkblaadjes ontdoen, voorzichtig wasschen, fijn kneuzen In de pan de suiker toevoegen en samen zoo vlug mogelUk tot jamdlkte laten inkt ken. Naar smaak wat ci troensap toevoegen. De Jam overdoen In de goed schoongemaakte potjes, laten bekoelen, een wit papiertje gedrenkt in brandewijn er bovenop leggen en de potjes afsluiten met vochtig gemaakt perkamentpapier, of met een schroefslultlng. 650 gram roode bessen (na het rissen pl.m. 600 gram), 400 gram aardbeien, Kg. suiker. Bereiding als aard beienjam. Antw. 4t De spinazie zorgvuldig uitzoeken, en wasschen. Laat de spinazie dan eenigen tijd in water staan tot het zand op den bodem is gezonken. Neem de drijvende spina zie tusschen de handen bijeen, druk ze goed uit en zet ze op met water. Laat ze gaar koken en op een vergiet uitlekken, hak se fijn of maal ze door den vleeschmolen, ver meng ze met een weinig zout, stamp ze in een flesch of een bus; voeg geen vocht toe en steriliseer de spinazie 3 uur. Antw. 5: WIJ begrijpen die vraag niet. Van gen zal wel het beste zijn. Vraag 1: Hoe maakt men aardbeien jam? Vraag 3: Waarmee kan Ik het beste de flesschen sluiten, wanneer ik bessensap ge maakt heb? Antw. 1: Zie antwoord op vorige vraag. Antw. 2: Do flesschen worden, wanneer ze afgekoeld zijn, onder de veeren vandaan gehaald en nagegaan of de deksels er stevig opzitten. Sluit,een flesch niet, hetzij omdat de druk van de veer niet voldoende is ge weest. of doordat de caoutchoucring niet op zijn plaats heeft gezeten, of door een niet na te sporen reden, dan moet deze opnieuw gesteriliseerd worden of de Inhoud er vaa dadelijk worden opgebruikt. Na verloop van een paar dagen wordt nog eens opnieuw ge- Een amateur jurist aan woord Het bewonderenswaardig geduld van den heer N. D. een te Alkmaar* in oudheidkun dige kringen zeer bekende persoonlijkheid, welke heer moest terecht staan ter zake een onbeduidende overtreding, werd eindelijk genereus beloond en verd. nog uitgenoodlgd in kwaliteit van verdachte zijn opwachting te maken voor den E.A. heer Kantonrechter. Deze zaak zat zoo De heer D., die in den morgen van 9 Mei er al heel vroeg met zijn auto op uit moest, misschien wel ter opsporing van de origi- neele pruimtabakdoos van Toetankhamen had uit een oogpunt van eff.ciency, zijn luxe wa gen reeds njvaardig des avonds voor de deur zijner woning geplaatst, wat aan de attentie van een surveilleerend agent van politie niet was ontsnapt. Deze dienstijveraar kwam zoo nu en dan eens neuzen, of deze geheimzinnige auto nog altijd voor de deur geworteld stond en bleef ten slotte niet in gebreke proces-ver- baal op te maken. De heer ambtenaar achtte den delinquent strafbaar en vorderde f 5 boete of 5 dagen, doch de heer D., stevig gedocumenteerd, hield een voortreffelijk juridisch betoog, waarbij hij concludeerde, dat hij op grond van de onvolledige desbetreffende politie verordening voor Alkmaar nut kon gestraft worden. Na een geanimeerd en leerrijk debat tusschen comparant en ambtenaar, geraakte de Kantonrechter zoo onder den indruk, dat hij zijn uitspraak bepaalde op 10 Juli e.k. Ieder moet op zijn eigen terrein blijven. De monteur J. Z. te Alkmaar, had het effect van een door hem herstelde auto ge controleerd op den Hoornschen weg onder Oudorp. doch was in het vuur van zijn vak- ijver ongemerkt terecht gekomen op het rijwielpad, wat blijkens een tegen hem op gemaakt procesverbaal met de treurige ge volgen van dien, niet onopgemerkt was ge bleven. Hij bezocht dan ook heden de staande receptie van den kantonrechter en werd tot f 5 boete of 5 dagen veroordeeld. behandele men met Purolpoeder. Dit i> het meest af doende middel daarvoor. Het kost 45 exx 60 cent per bu» en la evenals Purol, verkrijgbaar bJJ Aputh gn Drogisten. De hoek bij de sluiswachters woning bij de z-g. Zes Wielen bij Huiswaard een zeer ge vaarlijk verkeerspunt De 24-jarige groentenhandelaar en motor rijder S. J. H. uit Noordscharwoude, die op 19 Mei met flinke vaart op zijn zwaren motor vanaf het bekende en voor behoorlijk verkeer veel te smalle bruggetje bij de Zes Wielen in de richting St. Pancras den bekenden ge vaarlijken hoek bij de sluiswachterswooing kwam aan tuffen, reed met volle vaart in op een auto, bestuurd door den ongetwijfeld kunstigen Jan Bakker, daar hij is handelaar in kunstmest te St. Pancras. De botsing was uiteraard hevig en de grootste schade aan de zijde van den motorrijder, die bloedend en half bewusteloos aan den weg lag en door hulpvaardige handen werd binnengedragen in de woning van den sluiswachter Cornells Stam, die pas is benoemd en met zijn onvol ledige telefoongidsen maar onverdroten 1 moest werken om geneeskundige- enpolitio- neele hulp in te roepen. De motorrijder S. was duchtig toegetakeld en werd in het zie kenhuis gedeponeerd om weer tot herstel te worden gebracht. Thans was hij in zooverre weer gerestaureerd, dat hij zijn bedrijf weer kon uitoefenen, terwijl hij tevens werd opge roepen om te verschijnen voor den Kanton rechter. wegens links en roekeloos rijden, zoodat men niet kon zeggen, dat hem iets on aangenaams geschonken werd. De verdachte echter ontkende thans link gereden te hebben. Integendeel was het des heer Bakker geweest, die deze verkeerszonde zou hebben begaan. Ook sprak hij pertinent tegen, in de sluiswachterswoning. toen hij weer bij zijn positieven kwam, gezegd te heb- •ben, dat hij zelf de schuld was van de aanrij ding. De ambtenaar echter meende uit de 1 »«*rklaring van twee getuigen, den heer Bakker en zekeren A. Dekker, die geheel buiten de I zaak stond, te kunnen d^tilleeren. dat ver- dachte roekeloos en in strijd met de verkeers- P» regelen had gereden en vorderde f 40 boete Vpf 40 dagen 3 maanden ontzegging van rij bevoegdheid en toewijzing van den door den geer Bakker ingedienden eisch tot schade- Vgoeding ten bedrage van <47-9* Jongste raadslid In Nederland.MeJ. Mo lenaar—Baart is nog niet stemgerechtigd en toch reeds als lid van den Raad dezer ge meente gekooen op 24-jarigen leeftijd. Kinderspeelplaats Door de bewoners van de Wagenaarst raat en de Van Llnacho- tenstraat is een vereenlglng gevormd met het doel het explolteeren vah een kinder speeltuin. Van het gemeentebestuur is be reids toestemming ontvangen, daarvoor te gebruiken het terrein voor de woningen der Wagenaarstraat. Bereids is men reeds begonnen met het aanbrengen van een tweetal zandbakken Het ligt in de bedoe ling. Indian de financiën dit toelaten, meer speelgelegenheden aan te brengen. Een chauffeur die 7000 kilogram over den weg •leept. Berg je I De 42-iarige vrachtautochauffeur J. O., 'n reuzige snaak, wiens formidabele derde basstem ongetwijfeld 'n aanwinst zou zijn voor het Donkozakkenkoor, had op ai Mei nabij het bruggetje bij St. Pancras en Hoornschenweg onder Oudorp, aan den heer J. Slootemaker uit Haarlem, die met zijn luxe auto als komende van rechts, den voor rang had, deze primeur niet toegekend, zoo dat deze heer, wilde hij door het geweldige vrachtvehikel, 'n tractor waaraan een met zand beladen aanhangwagen niet verpletterd worden, verplicht was te stoppen. Ondanks dezen voorzorgsmaatregel.'had toch een aan rijding plaats en werd tegen den zwaargebas- ten chauffeur procesverbaal opgemaakt, we gens overtreding van artikel 5 der motor- en rijwielwet en werd hij tengevolge veroordeeld tot f ao boete of ao dagen. Afgescheiden van den persoon van dezen verdachte kwam in deze zaak tet sprake de overlast en het gevaar dat door de onver- schillige bestuurders van dergelijke onbe hoorlijke groote vrachtauto’s op den verkeers weg wordt veroorzaakt. Het ware wel wenschelijk dat paal en perk werd gesteld op het in gebruik brengen van dergelijke onmogelijke vervoermiddelen en de chauffeurs, die zich onhebbelijk, ge dragen, werden onschadelijk| gemaakt door broodroof, die het intrekken van hun rijbewijs onvermijdelijk met zich medebrengt. Concert mi ver1oUn< Vrijdagavond gaf bet fanfarecorps ,Rt. Pancratlus" alhier een concert In het petronaatsgebouw. Na de eer ste nummers, welke een dankbaar applaus verwierven, was 1 woord aan den voorzitter der vereenlglng den heer E. V. d. Laan, die dank bracht aan allen die zich beijverd heb ben voor den lotenverkoop ten bete ran het corps. Tot onze spijt ontvingen wjj bovenstaand verslag eerst gisteren; evenwel nog te laat om bet dien dag nog op te nemen. Red. is reeds geruimen tijd ingedeeld in de familie een losloopende hond, was zoo vrij de prive- - -■-* -3' leges van den geboren Bergenaar straal te ik hier zoo’n tijd geweest ben, heb ik de menschen steeds beter leeren kennen en beter kennen is beter waardee- ren en beminnen aldus spr. HIJ wees er op dat een priester tenslotte ook een menach is, met sjjn gebreken en by zonderheden. Zoo ook hijzelf. Maar met den Apostel Paulus kan hij aeggen: „*t Hindert niet wat de menschen van me zeggen, als ik me maar kan verantwoorden voor God.” In deze parochie wonen allerlei soort van menschen. t Is dus zeer moeilijk tusschen al deze klippen door te zeilen en de goede manier van aanpakken te vinden om allen tot eenheid te brengen. Maar over t alge meen woont hier een goed slag ran men schen. Ook sit er nog steeds groei in de parochie, wat een goed teeken Is. Dan dankte Z. E. voor de mooie cadeaux. Hij kan altijd met genoegen op de paro chie ran Anna Paulowna terug zien. Ze kan nu voortbouwen op haar hechte steunpilaren, de twee congregaties, die wel klein zijn maar fijn. Hij dankte dan het zangkoor voor steeds bereidwillig verleende hulp. In zijn laatste woorden vroeg Z. E. gebed voor goede priesters. Ze staan voor zooveel zorgen en moei lijke beoUsslngen en daarvoor ia noodig, ware wijsheid, die alleen van Boven kan komen. Na het hartelijk applaus vroeg de voor zitter aan allen het krachtig meezingen van bet lied getitelda „Gebed voor den Pastoor", door hem samengesteld op de melodie van „Aan U, o Koning der Eeu wen.” Onder de pauze, die hu volgde, deelde Z. E. zelf aan een leder zijn portret uit als herinnering. Dan zong bet zangkoor een lied, waarin gesmeekt wordt om den priesterlijken ze gen. Na dit lied knielden allen neder en ontvingen van Z. E. den zegen, wat het treffendst oogenblik was ran den avond. Het afscheidslied werd gezongen op de wijze van „Vaarwel, mijn dierbaar vaderland waarna allen den pastoor de hand drukten en de zaal verlieten. broeder, bij dezelfde gele gesnapt. Ook de werklooze heer B. M. te Alkmaar, zou op 15 Juni het verboden tunnelgebied hebben befietst, doch deze beschuldigde was zoo vrij om te ontkennen en werd de verdere behandeling uitgesteld tot de zitting van 24 Juli, teneinde den verbalisant Tertsma ge legenheid te geven, zijn ambtelijk licht te ontsteken STRAFZITTING VAN VRIJDAG a6 JUNI. ken. maar Z. E. wist door zuinigheid en oplettendheid hierin groote verbetering te brengen. Toen kwam de afscheiding van de paro chie van Breezand; dit bracht nieuwe zor gen. maar Z. E. wist er zich met moed en beleid door te slaan. De zieken vonden bij Z. E. steeds troost en opbeuring. De schooi vond bij Z. E. een bijzondere belangstelling. Waren er verbeteringen noo dig, dan moest dit gebeuren, want 't was voor de kinderen. De catechismus, die voor kinderen altijd moeilijk blijft, trachtte ZJB. zoo duidelijk mogelijk te maken en h'J gaf soms uren van voorbereiding daaraan Met geldelijke zorgen heeft Z. E. be werkt, dat de kinderen per bus naar school konden komen. Ook een probleem was de vergrooting der school, die ten zeerste noodzakelijk was. Het laatste werk, dat geheel niet zonder moeite ging, was de opvoeding van de rij pere Jeugd nl. het tot stand brengen van de meisjes- en JongenscongregaUe. Spreker dankte voor al dit werk en sprak den wensch uit, dat God hem en alle aan wezigen mogen zegenen. Nu werd het woord verleend aan mej. M. Kroon, die namens de meisjescongrega tie sprak en Z. E. een zilveren medaille met dito ketting aanbood. Hierna sprak de prefect van de jongens- congregatle de heer N. J. van Leeuwen, Z. E. toe en bood hem namens deze con gregatie een bronzen bureaulamp aan. Dan sprak de heer A. Komen In naam van het koor. Het is bUna 8 Jaar lang geweest, dat bet koor in goede harmonie met Z. E. beeft mogen samenwerken. Onder den wensch dat Z. E. nog een lang en gelukkig priesterleven mag genie ten, bood spr. hem namens het koor een prachtig geschilderd stilleven aan. De voorzitter nam dan zelf het woord en vertelde van de aanhankelijkheid der kinderen aan Z. E. Als cadeau boden de kinderen hem aller eerst aan de H. Communie, die zjj den volgenden dag te zijner Intentie ontvingen. Als stoffelijk blijk van waardeering ont ving Z. E. twee reoroductles ran Toorop, Paulus en Bartholomeus. Volgens het door de commissie samenge stelde programma zou nu een lied gezon gen worden. Alvorens hiertoe over gegaan verd, wenschte Z. E. zelf een woordje te zeg gen. Doordat Hoewel men al eenlgszlns voelde, aldus spr., dat Z. B. wel eens binnenkort sou overgeplaatst kunnen worden, toch kwam het bericht ran zijn vertrek nog zeer on verwachts. Eén van de doelstellingen ran Z. E. was. toen hb hier kwam, bet verminderen ran den schuldenlast, waaronder deze kerk g>- bukt ging. Hij beeft deze schuld door zui nigheid tot een miniem bedrag terugge bracht. HU is de parochie steeds voorgegaan eenvoud, nederigheid en liefde. Waar kwam, bracht hb liefde, blijdschap vrede. Vrede andersdenkenden, maar vooral onze harten. Zijn figuur bluft ons steeds bb en wekte steeds bewondering. Met dankbaarheid nemen we afscheid van hem. HU vraagt ons gebed, wjj zullen dit geven als ware het. ons een dure plicht. Als stoffelijk blijk van waardeering ont ving Z. E. een enveloppe met inhoud. Hierna eindigde spreker en volgde er een daverend applaus. Onder dank nam Z. E. het cadeau aan. Nu werd het woord verleend aan den heer Joh. A. Tromp, die een kleine levensschets van Z. E. zou geven. 8pv wees allereerst op de gelijkmatigheid eerst «bh, In de parochie, vrede onder de vrede in binnen, en het wbze van .4 Raadsvergadering Een vergadering van den Raad dezer gemeente werd Vrijdag avond gehouden. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen onveranderd worden vastge steld Komen In behandeling en worden voor ken nisgeving aangenomen de ingekomen stuk ken. De commissie bestaande uit de heeren, Braakman, Frankema en Silver brengt ver slag uit omtrent het ondersoek der geloofs brieven van de nieuw gekozen leden van den Raad. Besloten wordt de nieuw gekozen leden toe te laten. Zonder stemming wordt aan den heer Th. P. Koster eervol ontslag verleend als lid van de Plaatselijke Schoolcommissie. Zonder stemming wordt op voorstel van B. en W. besloten aan de Politie Radlo-Commls- sle een bedrage te verleenen van f 15 per Jaar. Zonder stemming wordt besloten op ver zoek van den Pensioenraad den pensioen grondslag van H. Key te wUzigen. Gedeputeerde Staten meenen, dat het be sluit tot sluiting van de IJmertstraat, St. Martlnusstraat en Bakkerstraat voor motor rijtuigen niet kan warden beschouwd als een strafverordening in den zin der wet. daar de strafbedreiging niet In de verordening, doch in de motor- en rijwiel vet staat. ZU verzoeken daarom dit besluit weg te laten uit de opgave van nog geldende straf verordeningen. Tevens verzoeken zb de oude verordening op het verkeer met motorrijtuigen en rij wielen, welke naar hun meenlng door de wij ziging der motor- en rUwlelwet was vervallen, officieel in te trekken. Hiertoe wordt zonder stemming besloten. Zonder stemming wordt besloten vrijstel ling ie verleenen van de vermakelUkheidsbe- lasting Voor het feest van de zusters. Zander stemming wordt op voorstel van B. en W. besloten san de Burgerwacht een bijdrage te verleene-1 voor prijzen In verband met den JublleumwedstrUd groot f 10. Zonder stemming wordt besloten aan Jb. Kok te verkoppen een gedeelte van het bouw- terrein „de Tilburg” groot ongeveer 166 M2. J voor den prijs van f 2 50 per M2, plus f 5 voor eiken strekkenden Meter vanuit het perceel voor bermbestratlng en onder de be paalde voorwaarden. Komt In behandeling een verzoek van den gemeente-secretarls tot vertlmmering zbn ambtswoning. De secretaris-wonlng bevat slechts 3 ka mers van voldoende afmeting, verder 3 ka mertjes, beneden groot ongeveer 7 M2. (3x3%), waarvan één zonder voldoende licht en luchtvsrverschlng, alsmede een zolder kamertje. verder is de trap stijl en gevaarlijk. B. en W. stellen voor goed te keuren het maken op de zolderverdieping van een slaap kamer (4x4 M.) en een kleine kamer. Wordt zonder stemming besloten de voorgestelde verbeteringen aan te brengen. Door Drechterland Is aangedrongen tot op- hooglng der bermen van de Hoofdstraat in verband met de ophooging van den rijweg. Verder Is op verschillende plaatsen verbete ring van de bennen en van den afvoer van regenwater dringend noodig. B. en W stellen voor het reeds vroeger op gemaakte plan (trottoirs met water afvoer) geleidelijk (In enkele jaren) uit te voeren en de daarvoor noodlge gelden (ultleenlng of effectenverkcop) toe te staan. Daar reeds gedeelten trottoir zijn aange legd en de prijzen der materialen zbn ge daald. zullen de kosten aanzienlijk lager zbn dan die van het oorspronkelijke plan. De voorzitter licht toe. dat het de bedoeling Is, dit jaar het gedeelte vanaf Bertrand tot Jn. de Vries en het 2e jaar vanaf Fit tot Roe mer van trottoirs te voorzien. De kosten van rente en aflossing worden dan over verschil lende jaren verdeeld, zoodat dit voor de ge meente geen geldelijk bezwaar kan zbn. Na uitvoerige bespreking stelt de voorzit ter voor, te besluiten het gedeelte vanaf het Vereenlgingsgebouw tot de IJmertstraat van trottoirs te voorzien. Zonder stemming wordt daarna besloten, het gedeelte vanaf het Vereenlgingsgebouw tot de IJmertstraat van een trottoir te voor zien. Hierna sluiting. Mondelinge uitspraak 26 Juni 1931. O. H„ te Amsterdam, overtreding Vlsache- rbwet, f 6 boete of 6 dagen hechtenis; C. P., te of e dagen hechtenis; A. J. de W.. H. O. te of 6 dagen hechtenis; A. J. de W. H. O. B. J. P. w. te Egmond aan Zea, overtreding Arbeidswet, de le f 3 boete of 3 dagen hech tenis, de 2e f 5 boete of 5 dagen hechtenis; J. P. te Alkmaar, in staat van dronkenschap de orde verstoren, t 8 boete of 8 dagen hech tenis; J. C. S., te Schermerhorn, overtreding Trekhondenwet f 2 boete of 3 dagen hech tenis; W. F. te Egmond-Binnen; T. B. te Egmond aan Zee. dronkenschap, de le f 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 3e f 3 boete of 3 dagen hechtenis; J. H. te Schoort, J. de G.. P. G., L. B., W. Z, te Egmond aan Zee, H. R. te Egmond aan den Hoef, over treding Vogelwet, de le, 3e, 3e 4e leder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de te f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 6e teruggave; J. V., H. 8., R. K„ W. W„ G. W., K S, W Z, te Egmond aan Zee; J. O te Llmulden, C. 8., K. B. te Laren, C. F. B. te Amsterdam; J. V., D. V„ G. E. P-, M. H, te Zaandam, loo*-i pen over verboden grond, de le, 2e, 3e, te, 8e. 9e, 10e, 13e, 13e, 14e en 15e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e. 6e ieder f 6 boete of 1 week tuchtschool, de 7e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de He f 3 boete of 3 dagen hechtenis; A. S. te Schoor!, C. S. te Obdam, C. M„ D. M te Koog aan de Zaan, overtreding Politieverordening, de le f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e en 4e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis; J. S. te Beverwijk, J. H. te Castrlcum, C. K. te Hei loo, A. C. K. te Bergen. J. O. te Bennebroek. J. K. te Nieuwe Niedorp, J. G, J. W„ W. K„ D. B. te 8t Pancras; J. K. te Hoogwoud. C. H. L. te Purmerend, K. 8. te Hoorn, T. H. te Sjjbecarspel, K. C. D. te Texel, C. H. te Anna Paulowna, P, B., 8. J. H. te Noord scharwoude, J. O. te Koedijk, A. M. F. te Obdam, J. B., J. B„ L. W.. Jb. B. te Beem- ster, A. W H. W W J. 8., J. Z., C. Z„ J. K. te Alkmaar, overtreding Mo tor- en Rljwielreglement, de le. 16e, 30e leder f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e, 14e. 26e ieder f 3 boete of 2 dagen hech tenis, de 3e, 6e. 8e, 9e, 17e, 31e. 22e, 23e en 35e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 4e f 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 5e, 10e, 11e, 12e en 27e, leder f 10 boete of 10 dagen hechtenis; de 7e f 6 boete of 6 dagen hechtenis; de 13e, 18e. ieder f 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 15e en 29e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 19e f 20 boete of 20 dagen hechtenis; de 20e teruggave ouders; de 34e f 3 boete at 1 week tuchtschool; de 38e f 4 en f 10 boete .of 4 en 10 dagen hechtenis, de 31e f 16 boete of 16 dagen hechtenis. Coöperatieve Boerenleenbank In ver band met den zeer lagen rentestandaard is het bestuur van de bank genoodzaakt de rente van de dagelijks opelschbare spaar gelden en de rente van de op te nemen gelden In loopende rekening te verminde ren. Vanaf 1 Juli 1931 zal de rente bedragen voor spaargelden dagelijks opelschhaar 2% pet., ▼oor’ 1 Jaar rast pot. meer, voor te storten gelden (in credit) op loopende reke ning 2% pet. Voor op te nemen gelden (in debet) op de loopende rekening 5 pet. Voorschotten 5 pet. De provisie ad 1/10 pet. voor loopende rekening en voorschotten blijft gehand haafd. Alles tot Januari 1932. Bedankt Naar wij vernemen, heeft de heer P. v. 1 Veer, lid van den gemeenteraad (V.D.), als zoodanig bedankt. - Opening Rnbda bvrein „L. Zondag had de opening plaats van het. nieuwe Rohda- terreln der pas opgerichte voetba'club der Bt. Jozefsgesellenvereenlglng. Als tegenpartij had de voetbalvereenlglng Rohda uitge noodlgd E. S. V. I van Egmond-BInnen als tegenpartij Van Rohda I en E. 8. V. II als tegenpartij van Rohda II. De Zeereerw. heer Van Meeuwen, pas toor, was uitgenoodlgd voor den aftrap. De eerste wedstrijd Rohda I en E.8 V. I werd opgeluisterd door muziek, waartoe het fanfarecorps „8t. Caecilia" welwillend meewerkte. Vrij gelukkig kwam E. 8. V. aan de twee eerste doelpunten, waar tegen Rohda er één stelde. Daarna maakte E. 8. V. nog een doelpunt, zoodat met 31 voor E. 8. V. de rust inging. Na rust waren de bordjes verhangen en speelde Rohda een vlotter en meer reso luut spel. Er werd meer geschoten, zoodat de E. 8. V.-doelman het nogal te verantwoorden kreeg. Erg betrouw baar was hij niet. Rohda rag zelfs kans den achterstand geheel in te halen, zoodat het einde kwam met 33. Dé medaille uitgeloofd door den Zeereerw. heer A. J. ran Meeuwen moest toegekend wor- den. Een verlenging van een kwartier bracht nog geen witrigtng. hoewel dat Rohda sterker was. Om toch de medaille te kunnen uitrei ken. zonder verloten, kreeg iedere partij een vijftal strafschoppen De partlf met den besten keeper en schutter sou winnaar zijn. K. 8. V. miste van de 5 penalty twee, ter- de Rnhda-keener er twe» hield. Roh- n doel, probeerd oFde flMzehen gesloten sljn. Afscheid van den ZeerEerwaarden heer Pastoor M. Vlnck. Woensdagavond om half negen werd de versierde zaal van den heer Swaerts geopend voer de parochianen en belangstellenden. Om ongeveer negen uur trad Zijn Eer waarde de overvolle zaai binnen, terwijl alle aanwezigen opstonden en het wel komstlied zongen op de wijze van bet Oostenrijksche Volkslied. De voor dit afscheid bijeengeroepen com missie met de heeren van het Kerk- en Armbestuur noodigde, onder voorzitter schap van den heer N. Zwarthoed. hoofd der R. K. School, Z. E. uit, in hun mid den plaats te nemen. Als bijzonderheid zij vermeld, dat bij dit afscheidsfeest het vroegere hoofd der school, de beer Job. A. Tromp, met zijn eebtge- noote aanwezig was. Nadat het welkomstlied gezongen ‘was, sprak de heer A van den Berg, namens Deo vinger gegeven en de ge- heele hand genomen Op 25 Mei bevond zich de electriciëa C. F. B. uit Amsterdam, voorheen te Bergen woonachtig in de duinen van de Bouwmaat schappij te Bergen aan Zee, welke duinen door de bekende bordjes „Verboden toegang art. 461 W.v. S.” voor het publiek zijn afge sloten. Als geboren Bergenaar meende hij echter wel toestemming te hebben deze dui nen te mogen bewandelen, doch de jachtop ziener Rosing, die bemerkte dat zich in het gezelschap ook bevond een jonge dame met leges van den geboren Bergenaar straal negeeren en maakte proces-verbaal op. Ook het door den heer B., die heden te rechtstond wegens loopen over verboden ter rein, op den Kantonrechter als inwoner van Bergen gedane beroep kon niet beletten, dat hij tot f 3 boete of 3 dagen werd veroordeeld.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6