Van Alles en van Overal Sport en Wedstrijden I Adverteeren doet verkoopen ••^■•«■■■■•■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■■■■■••••BaBBaaaa«BBB«aaaBB»«aB««BBB»BBBBBBBBBBBBBBBaBBBBaBBaBBBBaaBBB1 E. W. VET VERBAZEND LAAG zijn onze prijzen OVERALLS vanaf f 2.21 KOOPJES SCHOENEN Heden opruiming restanten van alle soorten SCHOENEN. Beslist prima wine jassen 98 cent 1 I LANGESTHAAT 36 j ALKMAAR VRAGEN BUS (jOFIAPUS" CORTEZ DE SioaaA voon U - BOEKBESPREKING K. N. V B. PAARDENSPORT P- Verdronkenoord 65 KATHOLIEKEN s< T^ koov® FANTASIE-BROEKEN vanaf f 3.49 DRILLEN BROEKEN vanaf f 2.Ü SPORTHEMDEN vanaf f 2.19 RIJBROEKEN vanaf f 3.49 Grijs linnen Colbert vanaf f1W BANKETBAKKERIJ C. MIDDELBEEK A! v< *a Gl gr< t ZI H BI V va K va K VI OUWEHAND’S JODENKOEKEN BANKETBAKKERIJ Mient 4 - Telef. 514 LANGE STOFJASSEN vanaf ff 2.Ü BLAUWE JASSEN vanaf f 1 .H GRIJZE SPORTJASSEN j vanaf f 2.H WEG EEN NIEUW RIJWIEL VOOR 35 GULOEN Guus KlUnnen Etaleur-V erkooper Blauw keperen Broekea I vanaf f 1 .U SCHOENHANDEL H. J. DE GRAAFF Laat 113 - Alkmaar MOUWVESTEN vanaf f 5.1S MANCHESTER VESTEN vanaf f1.IB MANCHESTER BROEKEN vanaf f 2.H voor Slagers, Bakkers, J Kruideniers, enz. HET MANCHESTERHUIS j BARSINGERHORN WESTWOUD- j op I ARTHUR TERVOOREN. dat verdwtJ- I 1i lOOV op Stemmen fa Engeland. o Hetgeen gebeurde. ook 4 X 20 vorderingen va •••••aaMaB«aBsBBaaBaa«BaBBaBBBaaaaaaaaaaBaBaaBaaaaaaaaaaaaBaBaaaaaaBaaaaBaBaaaaaaBBaaaBBaaaBaaBBaaaaBaaaaBaaBaa Door de Internationale Voetbalwereld Bij ons koopt V bijna de helft coedkooper Promotie 2e klasse. K D. O.Xerxes (terrein V.U.C.) 7 uur. Programma voor aj. Zondag KampioenaeompetiUe. VelocltasFeyenoord (4 Juli). nu 1 15 14 2« 25 25 5 25 6 va a» KAAAWA» AUV AA i e i i 7 J <1 4 4 4 4 4 4 •4 4 4 4 Pn G gel Zoor lagen prijs en prima kwaliteit. De meest gevraagde. 60 cent per bus van 25 stuks. links Over- Purmer- Afstand 383 ZIET DEZE LAGE PRIJZEN Gevulde koekjes, per ons Korst-Allerhande, Krakelingen, enz., per ons Banket-Allerh- per ons Reclame-Allerhande, per half p. Van. Spritsjes, per half p. Goudsche Sprits, per half p. Gevulde Koeken, per stuk Cakes, 7 stuks i Tompoocen .tW®0’ ■weX® oO1® Op voorbeeld van de beroemde Engelsche volbloedrenpaarden zijn in de ontvangen heb, vrees ik dat de brief is zoek geraakt. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 „NEDERLAND—OOSTENRIJK” nummer van „Eigen Haard." Door de directie van „Eigen Haard” is een Nederland—Oostenrjjk-nummer uitgegeven, dat, blijkens mededeellng, bedoelt uljing te geven aan de gevoelens van warme vriend schap, welke tusschen beide landen bestaan. Het nummer stelt zich verder ten doel, eenlgermate te mogen bijdragen tot vermeer dering der kennis over Oostenrijk. Zijn ge schiedenis, zijn kunsten en wetenschappen, zijn cultuur, zijn schoone natuur is volle aandacht geschonken in dit nummer. Voor aanstaande Oostenrijkse he persoonlijkheden hebben hun bijdragen geleverd voor de sa menstelling van het nómmer. Het is ver lucht met een groot aantal foto’s, waaronder die van natuuropnamen bijzonder uitblinken. Dit met zorg samengestelde en fraai uitge voerde „NederlandOostenrijk”-nummer ver dient waardeerlng en belangstelling in rul- men kring. koopt niet in winkels waar onze- delijke at N. Malthuslaansche artikelen worden verkocht of voorbanden zijn. Koopt aan Statlonboekenkasten ilXEEN DIE LECTUUR. WELGL GEEN GEVAAR OPLEVERl Heman Cortez bereikt in den avond de stad Mexico, vergezeld door soldaten en gees telijken. Montezuma, vooraf gegaan door de waardigen uit het land, waaronder prinsen en gevolgd door mannen en vrouwen, volk van Mexico, daalt de trappen van den tempel af ter begroeting der vreemdelingen, wat zich ultbreidt tot een ballet. Het zien van dit bal let vervoert Cortez buit-n zijn volk en bui ten zlchzelve. Soldaten en padres, die mer kend, roepen zijn naam om den ban over hem te breken. Dit geroep doet het ballet stokken tot stilstand. Soldaten en padres eischen van Cortez goud en bekeerlng van den hel denvorst. Cortez verzet zich tegen hun eischen, maar zij laten niet af. tot hij in wil ligt. Zijn verzoek om goud aan Montezuma beantwoordt deze onbegrijpend en onbegrij pelijk met het aanbieden van de prinsen aan Cortez. Cortez’ tweede verzoek, het hel dendom af te zweren, beantwoordt hij met het zich doen offeren der prinsen (analogie met de Mexicaansche bloedmysterlën). De laatste prins doodt niet zlchzelven, maar Mon tezuma. Cortez, ervarend de ineenstorting en het verderf^ teweeg gebracht door de aanwe zigheid van de Spanjaarden en hemzelf, van al wat eenlge oogenbllkken te voren door met mijn ouden rammelkar. ik koop nu met groot hangveerzadeL beste banden en 1 J. gar. bij Burgers E. N. R—Rljwielen Ziet onze etalages Er biedt zich aan oor Heeren mode-confectie of Manu- facturen-branche. Brieven onder no: 6813 Bur. N. H Dagblad. Antw.: Het adres van H. M is: H. M. de Koningin der Nederlanden, ’s Gravenhage. Vr. omtrent vertrekuren van booten van Texel en Loterijwet. Antw.: Ons niet bekend. Vraag: Kunt U mij ook zeggen of er in de St. Gudule te Brussel ’s Zondags om 12 uur een H. Mis is? Zoo niet, dan misschien in een andere kerk te Brussel? Antw.: Ons is dat niet bekend. Vraag: Hoe moet men yoghurt maken, zonder gebruikmaking van een plantje? Antwoord: De beste manier om Yoghurt te maken is als volgt: Van een gekookte flesch Yoghurt bewaart u tet den volgenden dag een eierdopje vol, waarvan u dan verder zelf de Yoghurt maakt. Hiervoor kookt u eerst een halven liter melk en roert die tot ze op 50 pet. is afgekoeld. Het roeren om te voorkomen dat er een vel op komt, daarna giet u er geleidelijk het eierdopje Yoghurt er bij en vervolgens in een flesch overgieten rn daarna deze sluiten met een stukje car ton. De flesch wordt verder goed in papier gewikkeld, b.v. couranten en op een matige warme plaats gezet. Wanneer u s morgens de Yoghurt maakt is zU s avonds meestal goed en moet dan op een koele plaats gezet worden om het verzuren te voorkomen, lederen dag bewaart u dus wat om nieuwe te kunnen maken. Na verloop van eenlgen tijd is gewenscht nieuwe te koopen. om daarmede dan weder opnieuw te beginnen. Vraag omtrent loten. Antw.: Geen uitgeloot. Vraag: Het fanfare-gezelschap heeft uni formpetten. Wat is nu de manier, om die tijdens het blazen met een concours op of af te zetten? Antw.: Met den hoed in de hand komt men door het ganache land. Wat zoudt u er van zeggen als de muzikanten hun pet eens in de hand hielden? Vraag: Kan ik als Nederlander als vrij williger in het Fransche Vreemdelingenle gioen treden? 2. Zoo ja, kunt U mij dan naam en adres opgeven van den Franschen gezant te Aer- denhout? Antw. 1: Ja; 2. Wil kennen geen Fran schen gezant In Aerdenhout. Het adres van den consulairen agent van Frankrijk te Haarlem is J. H. Sauveur, Oosterdulnweg 243, Aerdenhout. Vraag: Besjaat er gelegenheid om kinde ren respectievelijk 3 tot 15 Jaar gedurende de vacantie onder te brengen, bij voorkeur in een badplaats? Zoo ja, kunt U mij dan eenlge adressen opgeven en de kosten, die hieraan verbonden zijn? Antw.: Op ons kantoor kunt u de Hjst komen inzien. Vraag: Kunt U mij een adres opgeven, waar gratis sport- of Iets dergelijks foto's wekelijks of half maandelijks gestuurd wor den aan sigarenwinkels? Antw.: Een dergelijk adres is ons niet be kend. turen, die Jongens op vacantie beleven kun nen. Welnu, aan het boek „Koert’s Groote Vacantie”. van G Geertsema, kunnen derge- HJke lezers hun hart ophalen en zij sullen zoo vol spanning volgen, hetgeen Koert er. zijn makkers beleven, dat zij het boek m één adem zullen uitlezen. Pol Dom gaf uitstekende illustraties aan het boek. De Veldkamp-Jongehs is een boek voor jongens van 1014 jaar. Het verhaalt verschillende aardige voor vallen uit het leven van eenlge Jongens op een klein dorpje. De uitvoering van het boek is keurig: met aardige illustraties van L. Landré en een in frissche kleuren uitge voerde bandteekening, maakt het op het eerste gezicht reeds een prettlgen indruk. Iedere jongen zal het met plelzier lezen en er eenlge prettige uren mee doorbrengen. Schrik niet, lezers, want wij komen niet met politiek, doch willen u wijzen op de stemmen, welke naast die van Ivan Shar pe zich thans doen hooren. dat met het Europeesche voetbal inderdaad rekening moet worden gehouden. Het zijn de stem men van diegenen, die ais ntanager met Engelsche elftallen hebben geteerd en hun bewering dus aan de practjjk toetsen. Deze stemmen maken Indruk, zoodat men tot de overtulglpg 1» gekomen, dat de Britten nies langer den boventoon meer voeren en uitstapjes naar het vasteland niet onderschat moeten worden. Een vol genden keer komen wij hierop nog uitvoe riger terug. derby voor volbloedrenpaarden zijn in de verschillende andere landen ook derby’s uit geschreven. Niet alleen is dit het geval ge weest voor de galoprennen doch eveneens voor de draverijen en in Dultechland zelfs voor de springpaarden. Deze laatstgenoemde wedstrijd mag zich steeds In een bijzondere belangstelling van htet publiek verheugen. Hjj wordt gehouden te Hamburg, op het mooie concours-hippique-terrein té Kleln-Flot- beck. Voor de twaalfde maal vond dit jaar de Dultsche sprlngderby plaats en 21 ruiters reden in totaal 33 paarden over het par cours. Al Is dit aantal voor Hollandsche be grippen zeer achtenswaardlg, voor Dultech land beteekent dit, dat vele springruiters zijn achtergebleven. Men vergelijke slechte de enorme deelneming, zelfs in de zeer zware parcoursen te Aken. Berlijn e.d. De oorzaak van deze geringe deelneming schuilt In het zeer zware parcours. Dit moge ook blijken uit het feit, dat het tot nu toe nog nooit Iemand is gelukt zonder fouten het parcours te overwinnen. Ook nu noteerde de winnaar nog 7 strafpunten. Derby, dat als Dultsch- land’s beste paard wordt beschouwd, kon onder It. Hasse den eersten prijs veroveren, waardoor dit hem voor de tweede maal ge lukte. Aan nog twee andere paarden is dit In den loop der jaren gelukt, n.l. Döllnltz en Falkner. De vijf volgende plaatsen werden bezet door paarden van Holstelner afstam ming. welk ras den laateten tijd steeds meer op den voorgrond treedt bij de hindernis wedstrijden. Terzelfder tijd een dag later werd op de renbaan te Hamburg Horn de Dult sche derby voor renpaarden geloopen aan welken wedstrijd 17 paarden deelnamen. Winnaar werd Dionys van de StaatsstoeterU te Gradltz gereden door den jockey Böhlke. Op twee lengten hierachter volgde Adrienne van Freiherr von Oppenheim, gereden door Grabsch. Deze wedstrijd stamt reeds van 1869 en de stoeterij, die ook ditmaal won, staat met 9 gewonnen derby's bovenaan. Het was Böhlke’s eerste derby. 4 41 4 4 etii- 1C' Uitgaven Gebr. Kluitman, Alkmaar. Welke jongen leest niet graag een boek, vol staat met vacantlegeneugten, een boek, waarin verteld wordt van allerfel avon- Geschiedenis van het Bisdom Haarlem. Verschenen Is de derde aflevering, 47e deel, van de Bijdragen voor de geschiedenis van het Bisdom van Haarlem. Het boekdeel bevat o.m. het vervolg van .Ken Cartularium uit de 15de eeuw van de abdij van Egmond,” door N. J. M. Dresch; een artikel over de kerk van Schoort en haar vier kapellen, door P. Noordeloos, en „Huur- waer” In Ummen en Oesdom, door N. J. M. Dresch. In Ierland wsrd eenlge dagen daarvoor de lersche derby geloopen. Slechts 6 paar den verschenen daar In het veld, waarvan Sea Serpent, onder jockey Canty eerste werd met twee en halve lengte verschil voor Beaudelalre met Burrens m het zadel. Op het gebied van concours-hlppiquesport kunnen we met veel genoegen melding ma ken van het verloop van de wedstrijden in de Olympia Hal] te Londen, alwaar ook drie Nederlandsche officieren onze vlag hebben hooggehouden. Het waren de heeren Ritm. Labouchère, Kapt, de Kruyff en It. van der Voort van ZUp, die helaas allen slechte één paard ter hunner beschikking hadden. Niet tegenstaande deze handicap hebben zij toch een buitengewoon goeden indruk achtergela ten en wisten zij zelfs in den landenwed- strijd op den tweeden prijs beslag te leg gen. Men moet in Engeland zijn om over de buitenlandsche deelneming zoo goed als geen enkel waardeerend woord te hooren. De bla den zwijgen de buitenlanders, wanneer zij «enigszins kunnen, dood en wanneer zij er iets over schrijven, dan is het omdat zij moeilijk anders konden. In z.g. vakbladen ontmoet men dan ook de meest naïeve op merkingen omtrent binnen- en buitenland sche deelnemers en een technische beoor- deellng blijft zoo goed als altijd spontaan achterwege Dit neemt niet weg, dat zij, die tn het vaderland zijn achtergebleven en de hlndemlsparooursen in de Olympia Hall kennen, zich zullen verheugd hebben over de successen onzer ruiters en hun werk in Ekigeland s hoofdstad naar waarde zullen kunnen schatten. Wanneer men de parcoursen kent, dan weet men ook voor welke moeilijke taak vreemde ruiters komen te staan. De ouder- wetw-hheid ligt in den vorm van dunne latjes zg slips of taquete letterlijk en figuurlijk dulmendik op de hindernissen en een paard, dat het ongeluk heeft rakelings over de hindernis te springen en dus zoo n, slip meeneenft. wordt beloond met een halve strafpunt. Zelfs gebeurt het wel. dat een slip Boor de luchtverplaatelng, veroorzaakt door het snelle springen, komt te vallen ennatuurlijk krijgt men dan ook zijn strafpunten op het rapport. Onze persoon lijke indruk van de parcoursen te Londen kunnen we niet beter weergeven dan door te zeggen, dat het een onsympathieke springe- rU is, vastgeroest door conservatisme. Dit neemt niet weg, dat de Olympia Show op rich zelf een reis naar Londen ten volle rechtvaardigt. De bloemenpracht waar mede de hall versierd Is, de geheele orga nisatie, de orde en regelmaat waarmede het programma wordt afgewikkeld en het paar- denmateriaal zijn de moeite waard en uniek. Bijzondere belangstelling bestaat er dit jaar ook weer voor het cancours-hlppique te Luzern, dat reeds is aangevangen en tot 12 Juli aa. duurt. Tien landen hebben tesamen 161 spring paarden aangegeven. Frankrijk, Ierland, Ita lië, Portugal. Hongarije en Zwitserland zul len vertegenwoordigd worden door een of- flcleele militaire équipe. Het is zeer betreu- renswaardlg. dat ons land zoo weinig doet aan dit moderne vlagvertoon. Binnen onze grenzen zijn voorloopig de oogen van alle paardenliefhebbers gevestigd het grootste concours hippiqué van ons d, dat op 16 Juli a s. te Hoofddorp zal ■dén gehouden. Het zal daar wel blijken, of de heer Bultman, een der bekendste eige naars en rijders van tulgpaarden. nog in het bezit van zijn hackney’s Is. Deze paarden man heeft nJ. het plan opgevat, weder een renstal te gaan explolteeren, waardoor wij dus een bekend" stal zullen zien verdwe nen. Vr. Welke is de kortste en mooiste weg van Utrecht naar Zeist. Hoeveel K.M Antwoord: Utrecht, de Bilt, Zeist, Afstand •A KM. Vraag 1Welke is de kortste weg van IJmulden (Oost) naar Edam? Vraag 2: Welke Is de kortste weg van IJmulden (Oost) naar de Rijp? Antw. 1: IJmuiden-Ooet, Velsen, af naar Nauerna, Westzaansche toom. Zaandam, Wijde Wormer, end, Purmerbuurt, Edam. Kilometer. Antw. 2: IJmulden-Ooet, Velsen, links af naar Assendelft, Krommenie, Knollen dam. Spijkerboor, De Rijp. Afstand 233 Kilometer. Vraag: Hoe luidt de tekst van een vol macht, af te geven aan een persoon in Ned. Indlé, om aldaar de zaken van een In Nederland verblijvend persoon af te wikke len, zooals het verkoopen van zijn inboedel enz. en op een ze^el van hoeveel moet deze volmacht geschreven worden? Antw.: Wendt u daarvoor tot een notaris of advocaat. Vraag: Ik heb op zolder tegen een der pannen een wespennest. Ze komen door een spleet naar binnen en hebben een prachtig nest. Daar de zolder als slaapvertrek is in gericht en het dus zeer onaangenaam is, zou Ik graag van u vernemen, hoe Ik dat nest zou kunnen verwijderen. Antw.: U doet het best u daartoe tot een bijenhouder te wenden. Vraag: Vanaf April ben ik werkzaam In een winkel. Ik krijg geen vacantie, maar mag een week in September voor el kenlng nemen. Heeft mijn patroon 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 t3 nederlaag de uitzichten om deze Cup te winnen in gevaar brengen. En daar had het veel van, toen het met de pauze nog 0—0 stond, en de Zwitsers als leeuwen had den gevochten. Eindelijk kwamen de beide beslissende doelpunten, welke verre van fraai waren en geenszins overtuigend, doch voldoende om Oostenrijk’s aanspraken den Beker te doen behouden. stelling met den strijd tegen waarbij een overwinning geen zou zijn geweest. De kamp in bood verre van hoogstaand voetbal, eerder kon van primitief voetbal worden gespro ken, zoodat het een deceptie werd voor de duizenden toeschouwers. In Oslo was het karakter veel aantrekke lijker. ofschoon men daar evenmin tot een resultaat kwam. Het Noorsche voetbal, dat zich den laat- sten tijd zoo In stijgende lijn bewoog, schijnt op een rustpunt te zijn aangeko men. De resultaten, welke de laatste maan den werden behaald, wijzen daar trouwens voldoende op, welk feit voor de autoriteiten aldaar aanleiding Is, om In de weinige maanden, welke In het koude Noorden voor voetbal overbljjven, een nieuwe actie te beginnen. Duitechland’z falen. Wat schort er aan het Dultsche voetbal? Deze vraag stellen wij niet, omdat DUitschland op zijn tournée naar het hoo- je noorden slechte twee gelijke spelen als nager resultaat mee naar huis bracht, naar door de eigenaardige samenstelling van bet elftal. Het noordelijk voetbal, spe ciaal het Noorweegsche, behoeft men toch niet zoo laag aan te slaan, dat men met een betrekkelijk zwakke combinatie op reis gaat. Want dat deed Dultechland. Schake len wü Kress, Lelnberger, Knöpfle en 8o- bek even uit, was het resteerende deel van de ploeg alles behalve krachtig, vooral als men weet, over welk materiaal men nog de beschikking heeft. Een dergelijke manier van handelen verbaast intusschen wel sterk. En het antwoord daarop bleef dan niet ott. Twee gelijke spelen, waarvan het eerste tegen Zweden nog geflatteerd Is, in legen de Noren, verrassing Stockholm den aanblik hem onthief op deze aarde aan de aardsche verwardheid, beveelt, in een hopeloozen wensch nog te redden, soldaten en padres heen te gaan. ZU weigeren. Dan kondigt hij aan, hen te verlaten en alleen te gaan. De soldaten beletten hem, dit voor nemen uit te voeren: zij sluiten hem met hun lansen in. Cortez herkennend hun schermenden moedwil, grijpt tot het laatste een wanhopig wapen, dat hem nog rest om zichzelf tegen hen te verdedigen. Hij bedreigt de soldaten en padres met de strijdvaardig heid der Mexicanen. Hij roept de Mexicanen op, hem te volgen tegen zijn stam. De Me xicanen roeren zich niet. Een trlumfschreeuw breekt los uit de Spanjaarden. De sóldaten trekken de stad binnen. De padres doen bet volk knielen voor het kruis. De *tad begint te branden. De gestalte van Cortes doemt een oogenbllk weer op, om dan heen te gaan. Barg. Stand. Geboren: Willem, z. van N. Klaver en M. Neeftjes. Hendrlka Mar- garetha, d. van G. Bijker en M Zwolle. Ondertrouwd en getrouwd: N. G. Slik ker en G. Bas. Op ditzelfde terrein van de Genie aan den Vossegatschedijk te Utrecht, waar gisteravond het lustrumspel „Cortex” werd opgevoerd, heb ik vijf jaar geleden dat andere lustrum spel „Ichnaton" gezien. En toen ik gisteravond zat te kijken naar Cortez, hoe die, onder de betoovering geko men van den dans der Mexikanen, er ten slotte toe komt, zich van de zijnen af te kee- ren en zich te wenden tot Montezuma en zijn volk; toen ik daar die schitterende kostuums zag en dat mooie rhytmlsche bewegen van soldaten en monniken die van Cortez eisch- ten goud en bekeerlng van den heidenko- ning; toen ik daar zag dien dans, dien Cortez vervoerde, maar het publiek koud Het, toen zag ik óók, door dat alles heen, Ichnaton staan In'de groote bronzen poort, zooals hi) daar vijf jaren geleden In werkelijkheid ge staan had: klein tegen den machtigen ach tergrond, groot tegenover de nietige wereld. In dit feit alleen reeds, dat ik, lichamelijk bil het eene, tegelijkertijd geestelijk bij het andere was, ligt mijn oordeel over dit nieu ws lustrumspel opgesloten. Het is mooi, het boeit door kleurenpracht en Uchteffect, maar het wordt overvleu geld door de vijf jaar oude herinnering aan een ander spel, mooier, Inhoudrijker, beter. De Cortez dien we hier zien, is niet de Cor tez uit de geschiedenis, de veroveraar, de conquistadór; deze Cortez Is een droomer, die zich laat meesleepen door het nieuwe en het schoone en die wel spreekt van zijn heer, zijn konlng, in wiens naam hij zegt te komen, maar die dien konlng vergeet en zich keert tegen zijn eigen volk, zoodra hij komt onder de bekoring van dat andere, nieuwe volk. Ziehier den inhoud van het eenvoudige spel: re- het recht mijn vrije ochtenden in te trelflcen? Vraag: Ik heb mijn inkomstenbelasting betaald In 2 termijnen en wel 8 December 1930 en 28 April 1931. Ik kreeg het biljet n.l. September 1930. Nu kreeg ik 14 dagen ge leden een aanmaning. Daar ik mijn be lasting betaald had. nam Ik hier geen no titie van. 27 Juni kreeg Ik een dwangbevel. Ik zei dat mijn belasting betaald was en kreeg tot antwoord, dat dit van den Isten termijn was, die. zooals hij zei, te laat be taald was. waarop zij een aanmaning stuurden, die niet betaald was. Ik be taal geregeld aan het postkantoor en weet van een aanmaning niets af. Eerst nu ko men zij er mee aan.* Kimt U mij zeggen hoe ik in deze moet handelen? Antw.: Ga eens praten met den ontvan ger. Dan wordt waarschijnlijk het misver stand opgelost. Vr. omtrent vloer van hooizolder. Antw.: Laten vernieuwen is de eenlge op lossing. Vraag: Wij hebben een kloek met 16 kui kens van 4 weken oud. De kloek pikt ze ge regel kaal. Kunt U mij zeggen wat hiertegen te doen Is? Antw.: Gebruik daarvoor den snavelring. Wendt u tot uw leverancier. Vraag: Kunt U mij ook hei juiste adres opgfeven van H. M. de Koningin te ’s Gra venhage? Daar ik al zes weken geleden ge schreven heb en nog steeds geen antwoord Eigenaardig doet het aan dat In heel dit spel van honderden slechts één man spreekt, Cortez; al de anderen gebaren slechte, behoudens een enkel woord, goud, of kruis, door de soldaten of de monniken uitgeschreeuwd. Een pantomine, met als eenlg sprekende figuur de hoofdpersoon. Maar' hoezeer het woord ook gezegd wordt door den hoofdpersoon, het blijft niettemin geheel ondergeschikt aan het spel van bewe ging en zang en dans, dat „Cortez” eigen lijk Is. Dat is dan ook een groote verdienste van het spel, dat als kijkspel bedoeld en als zoodanig ook wel geslaagd genoemd kan worden. Jammer dat de toeschouwers wat te dicht op de uitvoerenden zaten, waardoor het overzicht over het geheel vaak verloren ging, juist dAAr, waar het toch voor een juisten Indruk zoo noodig was geweest. Daar staat, breed, een gedeelte van den stadsmuur, met In het midden een poort en achter die poort en hoog daar bovenuit de tempel, waaruit Montezuma, in zijn wit en gouden gewaad, met de zijnen te voorschijn komt, om langs de machtige trap af te da len tot voor de poort, waar de Spanjaarden zich hebben opgesteld. En als dan die allen beneden zijn en zich verspreiden over het terrein vóór den stadsmuur, aan den eenen kant de Mexikanen, aan den anderen kant de Spanjaarden; als dan de dans begint en het geheel wordt overgoten met het licht de groote straallantaams en de muziek monqtoon en droomertg het gebeuren onder streept, dan gaat.van het geheel een groote bekoring uit. 4 Maar het is alleen een bekoring voor het oog, de ziel vordt niet beroerd en dat Is het, wat mij dit spel zoo ver beneden dat van vijf jaren geleden doet stellen. De voorstelling van gisteravond, die de tweede was, werd oa. bij gewoond door de op het oogenbllk in ons land vertoevende prinsen, den kroonprins van Dell en zijn broeder en den kroonprins van Serdang. Gratis concerten. Naar wij vernemen zal het fanfarecorps „Dr. Nuyens” Zondag 12 Juli te dezer plaatse en in de gemeente Hoogkarspel. op een daartoe geschikt ter rein een voor dezen zomer eerste gratis concert geven, dit in verband met de aan het corps toegekende gemeentelijke sub sidie. Oostenrijk—Zwitserland 2—6. Verrassende cijfers, welke echter de on- Ingewijden op een dwaalspoor leiden. Want hos redeneert men. Oostenrijk versloeg eerst de sterke Schotten met 50, vervol gens Duitschland, nog wel in Berlijn met 60, en ziet, nu verliest Zwitserland slechts met 20. Dus: de Zwitsers moeten de laat ste maanden wel aanzienlijke hebben gemaakt. Wij zullen u uit den droom helpen. Niet zoodra was In Oostenrijk de compe titie ten einde of de sterke prof-elftallen als de First Vienna, Rapid. Wacker, Austria vingen hun reizen aan, welke bereids wa ren gecontracteerd. Zoodoende moest Hugo Melsl een keuze doen uit de thuis geble- vene, alzoo niet op den voorgrond treden de vereenlgingen, wat ecifter met het oog op de Zwitsersche capaciteiten nu niet be paald een gewaagd experiment kan worden genoemd. Echter zat er in zooverre risico aan vast, daar deze ontmoeting eveneens go’d voor (Fn Europa-beker en dus kon een

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 14