PUROL Ruilt nu toch Uw oude, lekkende, Spattende, niet- oHikschrijvende vulpenhouder in IL. betalen hiervoor 20 pCt. af 115 van de prijs welke 0 besteedt veer een nieuwe vulpenhouder Linoleum was J. 3.. n. HET VULP ENHUIS - VAN PUTTEN OORTMEIJER PAYGLOP 18 -TÉL 658 r 'I Voor den Alkmaarschen Kantonrechter I I Verkoop van Parker, Swan, Waterman, Peil kan, Caw, enz. - Allo reparatiën onder garantie RECHTSZAKEN Kantongerecht te All ALKMAAR PROVINCIAAL NIEUWS Verhooging broodprijzen Nagekomen Kerkberichten FAILLISSENMRNTEN VRAAGT UW WINKELIER Verminderde erts-aanvoer bij het Hoogovenbedrijf i EEN PRACHT, UIT ZUIVERE GRONDSTOFFEN BEREID N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel „VRIESIA” JAN DE VRIES ZAADMARKT - Telef. 324 - ALKMAAR NIEUWE NIEDORP PURMEREND r-Z Wij koopen dus Uw oude terug.Dit aanbod is geldig tot 15 Juli a. s. ASSENDELFT WIERINGEN ENKHUIZEN MEDEMBLIK DEN OEVER SPANBROEK Parochie v. d. H. Bonifactus HEEMSKERK iaar Mondelinge uitspraak 3 Juli 1931. straat Strafzitting van Vrijdag 3 Juli ITaatsverv. Kantonrechter Mr. P. Langevrld 6 f en C. S. Blok en voor overt, ouders worden HJL Miozen opgedragen Examens Handelssdiool f 5. Diepen, hsvr. van Simon f 25 en 30 dagen hechtenis. wegens gehou- werd gevaarlijke Het Staten I schorsen einde den hoo/en. ot 8 leder de by te een eks- Jden 1 9 café voor bezoekers it heden zijn winst werd vernietigd door het vonnis van den kantonrechter, waarbij hij tot boete of 8 dagen werd veroor deeld. We verwijzen naar een In dit nummer voorkomende advertentie, waarin de brooa- zittlngscommissie een verhooging van de broodprijzen bekend maakt. Ook al weer een, die beter zjjn troost bij de chocolademelk kon zoeken De vbormallge trawlervisscher, thans tuin- dersknecht, de 30-jarige Cornells G. te Egmond, was In den nacht van 24 op 25 Mei met zeer veel toewijding aan het Pinkster en kermis vieren- en bevond zich als gevolg Gedurende de maand Juni werd voor de Hoogovens 43000 ton erts aangevoerd, tegen 63000 in Juni van het vorig jaar. ZONDAG, om 8 uur H. Mis voor onze weldoeners. Half 11 H. Mis tot zekere inten tie. Heden 6de Zondag na Plnksteren, 1ste Zondag van de maand. Om 8 uur de Vroeg mis, half 11 de Hoogmis. Vanmiddag om 3 uur de gezongen Vespers. MAANDAG, om 7 uur H. Mis tot herstel eener zieke moeder. Om 7 uur een 2de H. Mis tot zekere intentie. Half 9 H. Mis voor zegen in een huisgezin. DINSDAG, om 7 uur H. Mis voor Johan nes Blank. Om 7 uur een 2de H. Mis tot herstel eener zieke moeder. Half 9 H. Mis voor Maartje Blauw— van Diepen, ’s Avonds kwart voor 7 het Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. WOENSDAG, feestdag van de H. Elisa - Zonnestraal-collecte De alhier den Zonnestraal-collecte heeft de som van f 119.6714 opgebracht. Het vorig jaar opgehaald f 106.22 S- van deze acte omstreeks 2 uur in de Voor straat in een zoodanigen kenneljiken staat van dronkenschap, dat proces-verbaal ter zake overtreding ran artikel 453 niet kon uitblijven en de feesteling heden de droe vige gevolgen van zijn onmatigheid onder- ZONDAG 5 Juli, laatste dag van het Veertlg-uren-gebed; eerste H. Mis te 6 uur, waaronder generale H. Communie voor de beide afdeelingen der H. Familie; geen Ca techismus; 's nam. 3 uur Vespers met Ro zenhoedje voor de mgandintentle van het Apostolaat des Gebeds, n.l. dat de wereld be vrijd moge worden van de gevaren van het bolsjewisme. Ie Zondag der maand, onder alle H.H. Missen schaalcollecte voor de ar men en weezen der parochie; 's avonds 7 uur plechtig Lof met predikatie, processie en Te Deum, en schaalcollecte voor de versiering en het waslicht des altaars. WOENSDAG, "s avonds half 8 H. Familie, afd. vrouwen., DONDERDAG, feestdag van de H H Mar telaren van Gorcum; 's avonds half 8 Lof met Rozenhoedje voor de bekeering der niet- katholieken van Nederland. ZATERDAG, ’s nam. van 58 uur biecht- Ijooren; ’s avonds half 8 Lof. In den ondertrouw z\jn opgenomen: Cor nells Pijlman (Amsterdam) en Catharina Oude jas. Piet Hein was er een met een ongereinigd De held jongeling reukorgaan bij. Op 7 Juni durfde de 23-jarlge arbeider P. A. B., 3 JuH opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinf onnat les) Uitgesproken 30 Juni: N. V. Mij. van Onroerende Goederen Joa- cor, statutair gevestigd Rotterdam, kantoor- houdende Den Haag, v. d. Vennestraat 6. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. H. J. Sasburg, Den Haag. 1 Juli: P. de Jong, Overschle. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. N. C. van Mastigt, Rotterdam. Uitgesproken faillissementen Noord-Holland (excl. Amsterdam) 45, Am sterdam 38, Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 33. Den Haag 23, Rotterdam 38, Utrecht 7, Gelderland 17, Noorti-Bra- bant 27, Limburg 9, Zeeland 8. Friesland 11, Groningen 14, Drenthe 3. Overijssel 13. Totaal over Juni 286 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1770 faillissemen ten. Totaal zelfde tijdvak vorig Jaar 1546 fail lissementen. Het is noodzakeljjk op dit punt op zijn qui-vlve te zijn, zacht te rij den en aanwijzing, bel of signaal- hoorn niet te sparen. ■- ZONDAG, Euch. dag, schaalcollecte voor de kerk, welke met klem wordt aanbevolen. Kwart vóór 2 aanbidding voor alle school kinderen; half 3 voor de grooten. Na de aan bidding van half 3 verkoop der openstaande zitplaatsen. Van Maandag tot en met Zaterdag alleen half 8 H. Mis in de kerk; kwart over 8 uit reiking van de H. Communie. DINSDAG-avond half 8 Congregatie, afd. dames. WOEKBDAG-avond half 8 St. Joeeflof. DONDERDAG-avond half 8 Congregatie, afd. jonge mannen. ZATERDAG van 48 uur biechthooren7 uur Maria-Lof. ZONDAG, 12 Juli, voorgeschreven schaal - collecte voor het Landbouwonderwijs in ons Bisdom. Dagelijks is de kerk van 45,uur geopend voor een bezoek aan het Allerheiligste Sa crament. Biechthooren voor de schoolkinderen van klas 6 en 7: Vrijdag half 12, meisjes; Zater dag 12 uur, jongens. Voor bet eindexamen der Hoogere Han- delsschool, alhier zijn geslaagd de beeren L. C. Baas te Castricum, P. de Jong te Krom menie, B. Matree te Beverwijk, J. Matser te De Rijp, J. Timmerman te Beemster en de dames M ter Horst en Clara Kater, belden te Alkmaar, G. Maarse te Qe Rijp. Afgewe zen werden twee eaqdldaten. Voor bet eindexamen der Handelsdag- school met driejarigen cursus zijn geslaagd de heeren O. Hendriks te Heiloo, P Modder te Purmerend, C. J. Schut te Oudorp bij Alkmaar, G. Teltsma te Alkmaar. Afgewezen werd één candidaat. ZONDAG, 1ste Zondag van de maand, te verdienen een volle aflaat voor de verschil lende broederschappen, half 8 de H. Mis voor de Parochie, half 10 tot zekere intentie, half 3 de Vespers, waarna de Profundis. MAANDAG, 8 uur de H. Mis voor de over leden familie Pleleman. DINSDAG, 8 uur de H. Mis voor Catha rina Maria vander KIe ij, des avonds 8 uur St. Antonius-Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG, 8 uur de H. Mis voor Maria Elisabeth Lossie. DONDERDAG, kwart over 8 Huwelijksmis met Veni Creator (Theodoras Eduard Co- njjn en Anna Poppen); des avonds 8 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Ro zenhoedje. VRIJDAG, 8 uur de H. Mis voor Wilhel mina Lohmeijer. ZATERDAG, 8 uur de H. Mis voor Theo doras Gerardus Boersen, overleden ouders en familie, des avonds vaa-hall 7 tot half 9 ge legenheid om te biechten. ZONDAG, as. schaalcollecten voor het R.K. Land- en TulnbouwonderwUs in het Bisdom Haarlem. lederen morgen wordt ook om half 8 de H. Communie uitgereikt. Al vroeg in de verleiding gebracht De heer Pieter M., caféhouder te Alkmaar, werd in den vroegen morgen van 26 Mei opgebeld met het dringend verzoek direct ie willen zorgen voor een behoorlijk ontbijt ten behoeve van eenige bezoekers, die op weg waren naar de Purmerender markt. De verheugde kastelein liet zich natuurlijk niet onbetuigd en maakte met de snelheid des bliksems alles gereed tot een behoorlijke ontvangst van de marktbezoekers, doch ver gat in zijn beroepsiJver, dat het hem nog niet vergund was zijn c open te stellen, zoodat vermoedelijk geheel Droevig exempel van alcoholisme. De transportarbeider Jan B. te Alkmaar, die helaas de zedelijke kracht mist om zich te onthouden van alcohol, die zijn gezond heid, huiselijk geluk en maatschappelijke welvaart verwoest, bevond zich op 26 Mei weer in .Jcennelijken staat" op de Paarde- markt en werd ter ontnuchtering overge- bracht naar het arrestantenlokaal. Ver dachte, die reeds verschillende malen als ge volg van zijn drankmisbruik was veroor deeld tot opzending naar een riikswerkln- richtlng, stond heden terecht en beweerde thans op genoemden datum, toen hij den ganschen dag nog niets had gegeten, door een z,g, goeden vriend getrakteerd te zijn op potjes bier. Het bleek echter, dat na dien tijd nog weer een ander proces-verbaal was ingekomen. Ambtenaar noch kanton rechter betoonden dus consideratie met de zen beklagenswaardigen zwakkeling en werd hij overeenkomstig requisitoir veroordeeld tot een principale hechtenis van 3 dagen en opzending naar een rijkswerkinrichtlng Burg. Stand. Geboren: Allda Johanna, d. van J. Schuit en G. SUts. Hieke z. van K. de Vries en H. J. de Vries. Pieter, van P. J. Kooper en Elisabeth Dol. All Geertruida, d. van K. Broer en G. Visser. Apolonia, d. van M. Quist en D. Langedijk. Jacob, z. van W. Keppel en K. Bloemendaal. Catharina, d. van J. Gleram en H. Schu- rer- Trijntje, d. van D. Boonstra en E. Kooper. Rosa. d. van L. Snijders en K. H. Akker. Wilhelmina, d. van W. Bijl en N. Sterk. Elisabeth, d. van J. W. Heering en Antje Talsma. Hendrikus, z. van Pie ter Oud en M. Zwagerman. Jan z. van J. Heering en Antje Klooster. Frederik, z. van C. Roosendaal en G. Blokdijk. Jantje, d. van J. Brouwer en A. Mantel. Ondertrouwd: M. Mastemaker en K Brou- wer D Groen en G. van aer Blonk. A. M. de Braijn en A. E. Smit. H. J. over de Linden en A. C Bakker L van Loon «n C. Groot. S. Blok en G. God- B. Kuiper en A. Dekker. Getrouwd: A. Korfmaker en IJ. Fluiter. P. Loots en P. van der Houten. S. Groot en A. Prins. A: Edelenbosch e» F. Hooi- fabrieks- ..Tilt Heemskerk, het stoute stuk bestaan Uitgeest, zich in gezel schap van zijn uitverkorene te wagen in de.... vuurlijn van den Staat der Nederlan den niet alleen, maar zich zelf daar neder te vlijen om rust te nemen, welk schrikwek kend voorbeeld door zijn meisje, ook al be zield met den heldenmoed van haar onver schrokken cavalier, werd gevolgd. Natuur lijk kon een dergelijk misbruik van deze met zooveel zorg bewaakte en ongerept be waarde vuurlijn niet worden getolereerd en werd althans tegen het vrijmoedige jong- mensch proces-verbaal opgemaakt en stond hij heden terecht. Het mocht wel verwonde ring baren, dat de Kantonrechter slechts f 2 boete of 2 dagen hechtenis oplegde. Vermoedelijk is verdachte nog niet geheel doordrongen van den ernst van dit gelukldg maar zeldzaam voorkomende feit. Mastemaker en E. Brouwer. D. Groett en G. van der Blonk. L. van Loon en C. Groot. A. M. de Brujjn en A. E. Smit. G. W. Fröhlich en S. Fiart. 8. Blok en G. Godvliet. H. J. over de Linden en A. Burgert, stand Van 26 Juni—3 Juli 1931 Geboren: Johannes Cornells z. v. Ferdi nand Theodoras Wagenaar en Catharina Hooyboer. Antje Catharina Geertruida Eli sabeth d. v. Willem Lak en Cornelia Veer man. Avrid. z. van Georg Wilhelm Harmsen en Maria Clara Louise van Houten. Gekke, z. van Leendert Cornells Bakker en Fokje Posthuma. Ondertrouwd: Anthonlus Oeuzebroek en Maria Schoen. Jelle Kloosterhof en Llentje Schoen. Na de verkiezingen Bij de onlangs ge houden Gemeenteraadsverkiezingen alhier, werd de heer J. v. d. Lee wettig gekozen als no. 6 der Kath. Partij. Bij de stemming der groslijst van candidaten vanwege de R. K. Klesvereeniging was no. 6 de heer J. Weel; no. 7 de heer v. d. Lee, zoodat de vraag naar ivoren kwam, of de heer v. d. Lee zijn plaats mocht aanvaarden, vanwege de R. K. Klesvereeniging. De heer J. Weel, die reeds vooraf te ken- ken gegeven had, een reserveplaats te pre- fereeren. heeft bij het bestuur der R. K. Klesvereeniging een schrijven ingediend, verklarende zijn plaats te willen veranderen en te willen lezen: de heer J. v. d. Lee 6, de heer J. Weel 7. Door deze kennisgeving zijn de mogelijke bezwaren vervallen en kan de heer v. d. Lee ook organisatorisch volgens rangnummer ge kozen verklaard worden. Belangrijke opdracht Aan onzen oud- plaatsgenoot den heer J. Windt, thans Voorburg is opgedragen de bouw van Sanatorium te Bilthoven voor de som van f 769.800. opzending naar een rijkswerkinrichtlng voor den tijd van 6 maanden. De veroordeelde gaf zijn voornemen te kennen in booger beroep te zullen gaan, maar we vreezen dat dit appèl slechte zal blijken uitstel van executie te zijn. Gemeenteraad Onder voorzitterschap van burgemeester P Schoutsen vergaderde de gemeente voltallig. Inzake den aanleg van het kanaal Hoom-Medembllk verzoekt het Provinciaal Bestuur een verhooging van de bijdrage met f 1500. B. en W. adviseeren de bijdrage voorloopig te bepalen op f 2000, aangezien blijkt dat de toegezegde f 2500 niet geheel voor de'kanalisatie bestemd wor den. Indien noodig, kan later eventueel een verhooging gegeven worden. Weth. Snel en Je heer Kooy pleiten om de gevraagde bij- toe te staan. De raad besluit ten slotte deze zaak aan te houden, opdat met de hoofddirectie alsnog overleg kan gepleegd worden over den aanleg van een verkeers weg langs het kanaal. Een verzoek van de bewoners der Wonlngbouwvereeniging om aanleg op gemeentekosten van een tegelbe- strating wordt afgewezen. Adhaesie wordt be tuigd aan het adres van de gemeente Smal- lingerland, inzake steun aan mobilisatle- slachtoffers. Besloten wordt, de belasting op de billards te handhaven. Een verzoek van A. J. C om een lokaal ter beschikking te mogen ontvangen, wordt na eenige discussie afgewezen. Aangehouden wordt een verzoek van de Harddraverij „Prins Hendrik” om de gebruikelijke bijdrage van de gemeente voor het vuurwerk. Weth. Bos en de heer Mulder vonden het nu geen tijd om geld voor dergelijke dingen uit te geven. Omtrent de overname van de Magere Brug deelt de voorzitter mede, dat de conferentie met in genieur v. d. Berk uit Hoorn zal plaats heb ben. Een* geldleening groot f 10.000 wordt aangegaan met de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten. De vergoeding aan het R.K. Schoolbestuur voor het Bijz. Onderwijs wordt goedgekeurd. Besloten wordt, over te gaan tot nieuw-bouw eener O. L. School. Ver bouwing zou ruim f 43.800 kosten, de nieuw bouw wordt geraamd op f 87.100. Enkele per- ceelen grond worden voor bouwgrond ver kocht tegen f 125 per vlerk. M. Nadat de architect voor de nieuw te bouwen school gehoord is, wordt besloten de plaats onge wijzigd te laten. Uit de mededeellngen van den voorzitter over Volkshuisvesting blijkt, dat direct geen behoefte aan woningen be staat, zoodat geen bijzondere maatregelen noodig zijn. De heer Mulder pleitte voor op ruiming van krotwoningen. Na rondvraag sluiting. H. J. Dirker, Rotterdam, Groote Visache- riistraat 10. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. W. C. H. van Dillen, Rotterdam. J. Fons, koopman, Rotterdam, St. Maria- 32a. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. J. Bos. Rotterdam. A. M. B. Erkelens. handelaar in leder en fournituren, Rotterdam. Bloemhof 15. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Our. Mr. 8. C. Geldtelder, Rotterdam. G. A. van Aalst, bierbottelaar. Rotterdam, Zijdewindestraat 9a. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. L. J. de Haan, Rotterdam. L. Vente, koopman en stoffeerder. Rotter dam, Zaagmolenstraat 176. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. H. B. van Riesen, Rotterdam. A F. de Vrij, koopman en stoffeerder, Rot terdam, Bloklandstraat 145. R.c. Mr. Dr. G L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. L. K E. van Eijck, Rotterdam. J. Breevaart, timmerman. Rozenburg. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. H. P. Hermans. Brielle. Th. Schinkelshoek, meubelmaker. Rotter dam, Blaerdorpstraat 9. R.c. Mr. Dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. Mr. L. J. de Haan. Rotterdam. 2 Juli: J. Bos, vrachtrijder. Veendam. R.c Mr. H. Ferguson. Our. Mr. F. J. Kuiper, Veendam. G. J. Klompers, zonder beroep. Helmond. R.c. Mr. v. d. Grinten. Cur. Mr. F. de Wit, Helmond. J. J. A. van Meel, koopman, Eendrachts- weg 68. Rotterdam. R.c. Mr. 8. N. B. Hal- bertsma. Cur. Mr L. A. Donker. Korte Hoogstraat 36 a en Mr. H. Sanders, Mau- ritsweg 23, beiden Rotterdam. N1. V. van Meel’s Scheepvaart en Agentuur Mij., Boyttiansstraat 1, Rotterdam. R.c. Mr. 8. N. B. Halbertsma. Cur. Mr. L. A. Donker, Korte Hoogstraat 36 a en Mr. H. Sanders, Maurltsweg 23, belden Rotterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 1 Juli: H. Schmitt, Rotterdam. Dat zaakje was bij lange na nog niet voldoende uitgezocht Een inwoner van Egmond-Blnnen, de heer Piet Gr., verscheen in gezelschap van zijn wettige huisvrouw en echtgenoote, mej. C. de Gr., als verdachten voor den kantonrech ter, als beschuldigd van het ernstige feit, dat beiden zich op 27 Mei hadden bevonden in de duinen van den heer v. Vliet, alwaar zij met assistentie van een hond, zich onle dig hielden met het opsporen van wild Door den Jachtopziener Holz was dit feit geconstateerd en proces-verbaal opgemaakt De mannelijke verdachte echter ontkende heden pertinent, zich op aangegeven datum en uur in het duin te hebben be vonden. Mej. G. van haar kant deelde mede, wel in de duipen te hebben gewandeld, doch zonder hond, maar aanvankelijk in gezel schap van twee bekenden, die de vlucht hadden genomen, toen ze hen op de aanwe zigheid van den jachtopziener had attent gemaakt. Een, hunner had zijn klompen achtergelaten, die door haar waren medege nomen en die zij had geweigerd aan Holz uit te leveren. Natuurlijk was het> nu de zaak zóó werd geïnterpreteerd, broodnoodig. dat de niet opgeroepen jachtopziener werd gehoord en besloot men, de behandeling te tot de zitting van 17 Juli, ten verbalisant Holz als getuige te Rectorale Hulpkerk Mededeellngen. In de kloosterkerk te Nieuwe Nledorp lederen dag gelegenheid om te biechten gedurende den geheelen dag, behalve van 1 tot 2 uur. Zoolang de zomertijd duurt, zijn de H.H. Missen des Zondags om 8 uur en half 11, In de week om 7 uur en half 9. De aandacht wordt gevestigd op de beide boekenstalletjes achter in de kerk, waar heel goedkoope en tevens bijzonder leer zame lectuur te vinden is. Een jongedame, die er wel raad op wist De 18-jarige mej. M. A. S. te Egmond- Blnnen, die zich onlangs bevond als passa gier in het bekende Egmonder trammetje, zag, terwijl deze scharretjes-express reeds in beweging was, nog een vriendin komen aanhollep. Om te voorkomen dat deze laat- komster de tram zou missen, bedacht zij een radicaal middel en «trok aan de nood- rrem. Het resultaat was weliswaar schitte rend, maar niet in het voordeel van papa’s portemonnaie, daar de resolute jongedame, na vooraf een reprimande te hebben geslikt, werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen wegens overtreding van het Spoorwegregle- ment, dat dergelijke vrijpostigheden straf baar stelt. vond door een veroordeellng tot 15 boete of 15 dagen. Men begrijpt, dat Cornells niet voor de eerste maal met dit watertje voor den dokter kwam. Bijkerk onder bescherming van O. L. Vrouw van Alrijddurenden Bijstand ZONDAG, half 8 de H. Mis voor een over overleden moeder; kwart voor 10 tot zekere Intentie. Het gevaarlijke kruispunt Langestraat-- Koorstraat, Kerkplein en St. Laurensstraat blijft ondanks alle misschien meer welge meende dan practische pogingen tot-meer dere veiligheid, bezorgdheid baren. De uiter ste voorzichtig- en oplettendhèid is voor ei ken weggebruiker, voetganger, wielrijder, automobilist en wagenbestuurder aldaar drin gend noodig Zoo stond dan ook heden weer terecht een inwoner uit Heerhugowaard. de heer Dirk St., die als autobestuurder op 3 October aan 2 wielrijders, van rechts komende, geen voor rang had verleend. Zoodat een aanrijding alleen door keurig remmen kon worden voor komen. De heer 8t. voomoemd scheen geheel overtuigd van zijn schuld, maar het feit was persoonlijk geconstateerd -door den verkeersagent Wijnberg, wiens autoriteit voldoende werd geacht, zoodat veroordeellng tot f 8 boete of 8 dagen volgde. ZONDAG, halfs voor Joannes Koniny 10 uur voor de Parochie. Eerste Zondag van de maand. Collecte voor de Landbouwscholen, nam. 2 uur Lof met Rozenkransgebed, Half 7 cornmuniceeren de pelgrims van de Rij wiel- club. Vertrek naar Heiloo „O. L. Vr. ter Nood” om 8 uur vanaf café Bijman. MAANDAG. 7 uur bij de Eerw. Zusters voor de overt, families Schipper en Duin. DINSDAG, half 8 voor Cornelius Beere- poot. WOENSDAG, half 8 Smal en familie. DONDERDAG half 8 voor Nicolaas Vee- ken, zijne huisvrouw en kinderen. Feestdag van de H. Martelaren -van Gorcum. VRIJDAG, half 8 voor Joannes Entius en Afra Pronk. ZATERDAG, half 8 voor Cornells Klaver en Alida Klaver. Biechtgelegenheid van 3 tot 5 en van 6tot 8 uur. ZONDAG, half 8 voor Jacob Groot, Maria Lange en Adrianus Groot. Feest van kerk wijding. Elders voof: 1. Elbert Boots en Afra Kamper, 2- Afra Pronk, hsvr van Joannes Koenis. 3. Laurens Smal en Afra Dekker. 4. Gerardus Vriend, Margaretha Bakker en overleden kinderen. 5. Simon Apelman en Geertruida Stoop. 6. Pieter Dekker. 7. Geertrada Bijman. 8. Twaalf H. Missen voor Nicolaas Klaver en Marytje Makkeluk. De zaak is thans tip-top-geregeld door blinkende borden en ingenieus huisnummer en kalender-systeem. De 31-jarige-heer J. H. v. d. B.. bloemist te Anna-Paulowna. had op 28 Maart naar het oordeel der politie misbruik gemaakt van het stedelijk geduld, door zijn luxe-auto- mobiel een ongewoon langen rusttijd te ver schaffen in de Langestraat.- weshalve hij gecalongeerd werd. Heden terecht staande, beweerde de heer v. d. B. destijds onbekend te zijn geweest met het parkeerverbod. Heden echter was hij volledig op de hoogte, dank zij de aanwij zende borden, die de parkeerzijden in de Langestraat in overeenstemming met de huisnunyners en kalenderdagen, aan burger en vreemdeling duidelijk maken. Hem werd dan ook geen hoogere straf dan f 3 boete of 3 dagen opgelegd. C. Bakker. Overleden: L. Kouwenhoven 40 Jaar. eeht- gen. van J. Grêiner. J. Simons. 41 Jaar, “chtgen. van W. de Haas. w. Engeler 86 jaar. wed. van D. Wezelman. F. de Wit, 66 jaar, echtgen. van L. C. van Sand- riUk. E. Buijs, 80 jaar, wed. van J. Baas 8 Braijn, 73 jaar, echtgen. van Trijntje Keizer. G. W. Robaard, 59 Jaar. echtgen. van H. D Dade. L. van Wagtendonk, 68 jaar, echtgen. van A. Bal. N. Barends, 78 jaar. wed. van K Bids. J. Scholten, 85 jaar. wedn. van P. de Braijn. A. Dekker, 6 jaar, d. van P. Dekker en F. Mantel. Gemeenteraad. Vrijdagavond kwam gemeenteraad in openbare vergadering een. Voorzitter burgemeester Vreugde. Afwezig de heer G. de Ruyter ziekte. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken: J. Pekel vraagt gedeeltelijke ontheffing van schoolgeld, wegens ziekte van een zijner kinderen. Goedgevonden. Enkele bewoners van de gemeentewonln- gen aan de Streng verzoeken reparatie van de hekjes voor hun perceelen, en ze in geen geval op te ruimen. B. en W. zijn dit laatste niet van plan, 't Stuk wordt voor kennisgeving aangeno men. De afd. Heemskerk v. d. R. K. Fs arbeidersbond vraagt voor 'n drietal contributie vergoeding. Dit stuk is te laat ingediend en gaat te rug naar B. en W. om praeadvies. Ged. Staten maken 'n bezwaar tegen t besluit van den Raad om den Ambtenaar v. d. Burg. Stand belast met 't sluiten der hu welijken te honoreeren per gesloten huwelijk. B. en W. stellen voor deze vergoeding <®1 een vast bedrag uit te drukken, groot f 200. Z. h. st. goedgekeurd. B. en W. stellen voor vanaf transformator Dorp naar RIJksstraatweg 'n voedingskabel aan te leggen, wegens overbelasting van den bestaanden kabel. De kabel wordt gelegd langs de Marquettelaan De kosten worden begroot op f 5.960.Goedgekeurd. Enkele administratieve wijzigingen in de gemeenterekening 1929 worden vastgesteld. ^Enkele wijzigingen fn de gemeentebegroo- 'tlng 1930 worden z. h. st. aangenomen. Het kohier Hondenbelasting wordt vast gesteld tot een totaal bedrag van f 405. Er blijken te zijn in Heemskerk 3 losloopende cn 188 vaststaande bonden. De Voorzitter deelt mee, dat de heer G. de Ruyter wegens ziekte bedankt heeft als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. De volgende vergadering komen B. en W. met ’n voordracht tot aanvulling van deze vacature. Rondvraag. Gevraagd wordt door den heer N. Henne- man naar de reeds vastgestelde maximum snelheid. Dit besluit moet nog door Ged. worden goedgekeurd. Dezelfde vraagt naar de nieuwe tariefre geling van het G. E. B. B. en W. zUn hiermee reeds bezig. De heer C. Baltus wijst op de vernieling van Molenweg en Vosterweg door autover keer. Eenrichtingsverkeer zal hierin groote ver betering brengen. De Voorzitter zal dit nader onderzoeken. De heer Klaasse bepleit verbetering van de Marquettelaan. De toestand is daar onhoudbaar. B. en W. zullen te zijner tijd met concrete voorstellen komen. Hierna sluiting der openbare vergadering. beth van Portugal, koningin en weduwe der Derde Orde. Volle aflaat voor alle geloovi- gen. Om 7 uur H. Mis tot herstel eener zieke moeder. Half 9 H. Mis voor overleden ouders en kinderen. DONDERDAG, feestdag van detpH. Ni colaus en gezelles, martelaren van Oorkum van de 1ste Orde van St. Franciscus. Volle aflaat voor alle geloovigen. Om 7 uur H. Mis voor Agnes Catharina Botman. Om 7 uur 2de H. Mis tot herstel eener zieke moeder. Half 9 plechtige Hoogmis, welke wordt op- gedragen voor overt, ouders. VRIJDAG, om 7 uur H. Mis tot herstel eener zieke moeder. Half 9 H. Mis voor overt, ouders, 's Avonds kwart voor 7 het Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG, om 7 uur H. MIs voor het herstel eener zieke moeder. Half 9 H. Mis voor Johannes Blank. ZONDAG a.s. Om 8 uur H. Mis voor onr~ weldoeners. Half 11 de Hoogmis tot hers* eener zieke moeder. A. H., te Smilde. overtreding Visscherijwet, f 4.boete of 4 dagen hechtenis. O. B. (e Heemskerk, valschen naam, f 20. boete of 20 dagen hechtenis. G. H. te Alkmaar, overtreding Melkbeslult, f 5.boete of 5 dagen hechtenis. P. v. d. W. te Den Helder, overtreding Kanaalreglement, f 6.boete of 6 dagen hechtenis. E. S W. Z. te Egmond aan Zee, overtre ding Vogelwet, ieder teruggave. A. M. S. te Egmond a. d. Hoef, overtreding Tramreglement, f 10.boete of 10 dagen -hechtenis. J. B. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 2 x f 5.boeten of 2 x 5 dagen hechtenis. W. H. B. te Haarlem. P. A. B. te Heems kerk, P. S., te Amsterdam. J. A. S. te Alk maar. loopen over verboden grond, de le, 3e en 4e ieder f 4.boete of 4 dagen hechte nis. de 2e f 2.boete of 2 dagen hechtenis. C. G., A. A. D„ A. Z. te Egmond aan Zee, H v. d. H. te Zuidscharwoude, P. G. te War menhulzen. A. G., J. B., D. 8. te Alkmaar, dronkenschap, de le f 15.boete of 15 da gen hechtenis, re 2e 3 dagen hechtenis, de 3e f 3.boete of 3 dagen hechtenis, de 4e en 8e leder f 4.boete of 4 dagen hechte nis. de 5e f t.boete of 6 dagen hechtenis, de 6e f 8.boete of 8 dagen hechtenis, de 7c 3 dagen hechtenis en 6 maanden opzen ding. G. R. te Schoort. P. L. B. te Bergen, J. H. v. d. B. te Anna Paulowna, C. F. te Broek op Langendjjk, W. G. te Wijde-Wormer, W. K. te Noordscharwoude, P. D., A. v. d. O. te Amsterdam. P. M., K K., A. v. d. M.. J. J. W., J. H., H. S., A. K., J. N. D.. C. I., H. v. W., J. V., te Alkmaar, overtreding politieveror dening, de le en 9e ieder f 8.boete dagen hechtenis, de 2e, 8e, 13e en f 2.boete of 2 dagen hechtenis, de 3e, 7e. 10e 12e en 17e ieder t 3.boete of 3 dagen hechtenis, de 4e, 5e en 18e ieder f 5.boete of 5 dagen hechtenis, de 6e. 15e, 16e ieder f 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 11e teruggave, de 19e, f 4.boete of 4 dagen hechtenis. J. F. te Castricum, C. P. K. te Limmen, J. N. A. O. te Bergen, B. 8. J. O., C. H. te Egmond aan Zee. D. G., J. S. te Alkmaar, C. v. S. te Broek op LangendUk. J. K. te Graft, P. B. te Wervershoof. K. 8. te Wierin- gerwaard, P. M. te Oude Niedorp, H. de W. te Krommenie, J. 8. te Akersloot, W. F., *P. Z., J. V., te Harencarspel, D. 8., P. F. te Hugowaard. J. V., C. M., te Zuid en Noord- Schejjncr, D. K. te Oterleek, A. D. 8., te Schagen. A. M. P. A.. O. de W. te Amster dam, overtreding Motor- en RUwielwet, de le en 4e ieder f 3.of 1 week tuchtschool, de 2e. 3e. 5e, 6e, 7e. 9e, 13e. 15e, 16e. 17e. 19e en 22e ieder f 5.boete of 5 dagen hechtenis, de 8e, 14e, 24e ieder 16.boete of 6 dagen hechtenis, de 10e en 21e ieder f 18. boete of 10 dagen hechtenis, de 11e f 4. boete of 4 dagen hechtenis, de 12e f 5. f 25.boete of 5, 5 en 25 dagen hech tenis, de 18e f 8.boete of 8 dagen hech tenis, de 20e f 25.boete of 25 dagen hech tenis, de 23e f 25.boete of 12 dagen hech tenis, de 25e f 25.en f 30.boeten of, Een verkeersincident bfj de Friesche prulbrug. De bejaarde maar nog krasse binnenschip per Corn. v. Sch. uit Broek op LangendUk, die zich op 1 Mei per rijwiel naar Alkmaar had begeven, kwam bij het afrüden van de Friesche brag naar den Dirks Duivelsweg in aanrijding met mejuffrouw Verver van KoedUk, die nog juist vóór het sluiten der boomen der met de gewone krenterigheid van Waterstaat veel te smalle Friesche brag wenschte op te rijden, met het gevolg dat de Juffrouw met haar rijwiel kwam te vallen, zoodat het rijwiel werd beschadigd. Deze schade f 2.50 werd later door den schipper op verzoek van den heer Verver welwillend vergoed. HU dacht hiermede van alle soesah af te rijn, doch zijn illusie werd wreed ver stoord door de ontvangst van een dagvaar ding, houdende een met vele redenen om- kleede invitatie heden te verschijnen voor den kantonrechter. Aan deze uitnoodiging werd gevolg gegeven, doch de heer Sch. ver scheen vergezeld van mr. Prins, aan wien was opgedragen, ter gelegenertUd ook ’n vorkje mee te pikken en ’n hartig woordje mee te praten als zijn beurt om te spreken was aangebroken. De heer 8. ontkent dan dat de aanrijding i zijn schuld was, maar hij moest toegeven, dat hU naar links was uitgeweken en alzoo den voorrang niet had geschonken aan mej. Verver, die geheel rechts uit de Heerenstraat op de brag aanreed. De verkeersagent Vol- beda was nabU de plaats des onheils aanwe zig, doöh had door andere ambtsbezigheden gehandicapt, de aanrijding zelf niet kunnen waarnemen. Evenwel had hU zorg gedragen Voor een prachtige sltuatieteekening op schaal vervaardigd door een teekenaar van gemeen tewerken. De heer ambtenaar, rekening houdende met de aanwezigheid van den verdediger, hield een uitgebreid requisitoir, vorderde schuldigverklaring van den zoetwater gezag voerder en diens veroordeellng tot f 12 boete of 12 dagen. Mr. Prins becrlUseerde in zijn pleidooi de dagvaarding, die li’J een obscucur libel noem de, waarin een absoluut onjuiste ten laste legging gesignaleerd werd met feitelUk den brugwachter als den schuldige en conclu- -. deerde ontslag van rechtsvervolging of vrijspraaak. De ambtenaar verdedigde met vuur zijn dierbare dagvaarding, in sinueerde zoo bedektelUk, dat hU de ver- f dediging nog van heel wat grooter obscu riteit verdacht en persisteerde bU zijn requl- sitoir. Volgde nog de onvermijdelijke dupliek - van Mr. Prins, die op zijn beurt bU zijn opinie betreffend het obscuur libel (een dagvaar- ding die niet uitblinkt in duidelijkheid) per sisteerde, waarop de heer kantonrechter de gezellige discussie over punt 1 der agenda be ëindigde, door den ambtenaar gelijk te ge ven en den heer Sch., die als geduldig offer dier het einde van den juridischen woorden- - strijd zat af te wachten, te veroordeelen tot f 6 boete at 6 dagen. OndeugdelUk middel om de vredes engel te lokken. De te Alkmaar wonende volkshotel-restau- ranthouder Arie G. heeft nog al eens een diepgaand meeningsverschil met zijn huis- genoote en tracht dan zUn ontstelde zinnen te verzetten door een pittig glaasje, wat echter ook al niet bevorderlijk is om zijn stemming te verbeteren integendeel zoo kreeg dan ook op 20 Met de politie een 8.0.8. ter assistentie, omdat gezegde loge menthouder dreigde zijn geheele inrichting in elkaar te slaan. De agenten Volbeda en Boeman begaven zich ijlings op weg om zoo mogelijk die ramp te voorkomen en troffen alstoen den opgewonden heer G. aan op of nabij de stoep zijner' woning in een toe stand, die uitvoering van art. 453 Wetb. van Strafrecht noodzakelUk maakte. De hotel houder, te dier zake verbaliseerd, had echter zijn persoonlijke opwachting gemaakt bU den ambtenaar, om dezen heer nadruk kelijk mede te deelen, dat hij wel erkende dronken te zijn geweest, doch ten stelligste ontkende, dat hU zich in dien toestand had bevonden op den openbaren weg. zoodat hU naar rijn meening niet strafbaar was. Niettemin werd de zaak toch doorgezet en heden behandeld bü verstek, aangezien de verdachte niet ter zitting was verschenen. Na verhoor van den getuige Volbeda werd de comparant conform requisitoir van den heer Ambtenaar, door den plaatsvervangend Kantonrechter, mr. Langeveld, veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Vermoedelijk zal Arte echter, wien de heerlijke gave der berusting al zeer gering is toebedeeld, wel in verzet komen. veld. S. de Jong en O. A. Kampen’ M. G van der Blonk. L. van Loon

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 2