^EWOlirS ZANGCONCOURS VAN DEN N.H. ZANGERSBOND t Ziet hoe keurig! Dat is maatlclee- ding van Bervoeb I Heerlijk in het dragen, prima van kwaliteit en op. vallend mooi van pasvorm en af werking. Iets bui tengewoons voor den prijst a 't i in de „Kennemer Manege” te Heiloo O L. T. B. Kring West-Friesland v ZWEMMEN De leveranties in natura ATHLETIEK PROVINCIAAL NIEUWS Bond Heemschut GEMENGD NIEUWS Zangles per telefoon SPORT EN WEDSTRIJDEN D KNVB Tango verboden XerxesE. D. O. 21 4 I I Verpi. koor .Kinderbal”, van O. Koop, VRAAGT STALEN FANTASIE- DEMI vanaf 38.- REGENJAS vanaf 39.- CASTR1CUM De A. A. A.-kampioenschappen te Stamford Bridge COLBERT I COSTUUM j vanaf 45.- Athletiekwedstrijden Edam •i Dcel^taJJen stelden rich als volgt op- Het nieuwe College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland VOOR IETS GOEDS NAAR Xerxes: direc- l trek gemaakt. Oosthuizen, (Gedeeltelijk gecorrigeerd) (Heiloo), gemengd, le prijs, Afwijzend standpunt van president Hoover (Warmenhulzen) 3e prijs, 295 Tegenover de Fransche voorstellen N. Scharwoude), le prijs. 2e prijs. (Oost-Knollen- Oosthuizen), dameskoor. Maartensvlotbrug. Direc- T Algemeene Vergadering Z. Berkhout. Directeur: DAMES is eenlgen tijd geleden opge- blü- tempo- S. J. De heeft men naast een der flinke 1. groot O I Ook goed. MTDDAGWED8TRUD 3e afd. Gemeende koren (bekroond). Verplicht nummer: „Avondvrede” van OL Koop. 8 8 8 8 8 5 3 2 2 2 3 0 2 2 12 8 8 6 6 29—15 17— 25 21—21 18— 22 15—26 581 Edam 11 d h t< Ji P b b m zo op andere dansen eenlge zelfs be- van „Zang en Vriendschap”, Eenigenburg. Dlr. P. Grin. "Naast veel goeds, wat in beWe nummers viel te waardeeren, was het jammer, dat af en toe de stemming even weifelde. Gaarne hadden we enkele lettergrepen minder kort afgebroken gehoord. „Harmonie", Heiloo, directeur Jac. Al. 1 el wi 1 ke te 8 dl sb m sn til ili ar n ki di sc kc d z o d ar Ik ba da nc i 1 Ajax Feijenoord P. 8. V. Go-Ahead Velocitas Kampioenschap) Wieringerwaard Q1 ei C al a t e c r 1 i 1 1 1 tl v re: Hl br va te ce tii se I 1 1 J DE DRU1>FB MiLZ „Zang en Vriendschap”, Wieringen. Dir. Jb. Hovenier. .Lach en Bloemen” van OL Koop werd over 1 algemeen goed uitgevoerd. Een enkel moment klonken de sopranen minder moot Ook de bassen en tenoren waren soms wat te sterk. Het verpichte koor werd oX beter gezjoogen. U te dl le si L bc V: 150 1 1.— 075 0.75 2e AFD. GEMENGDE KOREN (bekroond). Verplicht nummer: Van Vtaschertje, van S. VIrasing „Harmonie”, Heiloo. Directeur: Jac. Al. Een zeer goede voordracht van den tekst van het verplichte koor en fijne nuanceering. Een enkele maal dat een accoord niet volko men rein klonk. ,,De Winter”, van Loots werd zeer mooi gezongen, behoudens 'n enkel mo mentje van minder gelukkige stemming. „Zanglust”, Mossel. Jammer dat bij dit koor enkele stemmen domlneeren en hierdoor de stemming van het verplichte koor een enkele maal in ge vaar brachten. De dirigent maakt wel veel werk van de voordracht, dit apprecieerden we in „Daar is een Lied” van Bonset. Ook hier was men niet altijd fortuinlijk met de zuivere stem ming. Evenals verleden Zondag was de drukte aan zee wederom enorm. Dat er goede za ken werden gedaan, laat zich begrijpen. Het aantal bussen was met één uitge breid, er werd zoodoende den geheelen dag met drie groote bussen gereden. Het aan tal rijwielen was ook weer ontzettend. De rijwielstalling was dan ook al vroeg geheel bezet; gej^kkig was achter het gebouw een stalling in de open lucht ge maakt. Het aantal menschen, dat op bet strand was, laat zich niet tellen. Door het enorme verkeer, werd wederom op den rijweg veel last ondervonden van rijwielen en wandelaars. Ook in het dorp langs de Mient en Sta tionsstraat, was het den geheelen dag een komen en gaan. „Crescendo”. Stompetoren, Dir. H. Zaal. Het koor naar keuze „Herders, Hij is ge boren", van JuL Röntgen, werd goed gezon gen; het verplichte nummer had oX een wat rijkere voordracht kunnen hebben. Goed stemmateriaal anders. HEEREN: Hoogspringen: 1. K. Schenk, Olympia W waard 1.67% M.; 2. A. Ras. A. A. O., A’dam 1 65 M.; 33. G. bij t Vuur, F. Il Jahn, Edam W. Spanjerdt, D. D. V., A.'dam meen had. daar men te kampen had met een zeer hooge temperatuur in de zaal. Al Jaren duurt de strijd om de moderne dansen in Rusland De regeerlng der Sov- jet-Unie staat al van oudsher op het standpunt, dat tango, foxtrott en moderne dansen „burgerlijke vermaken” en een echten Sovjetburger onwaardig van „Zanglust”. 8t. teur: P. Grin. Verplicht koor werd vrij zuiver gezongen, de klank van de sopranen en alten was niet altijd even gaaf. Een aardig nummertje ,,’k Zal wel” van Nieuwenhoven voldeed ons beter, meer so pranen en alten zij dit koor toegewenscht. „Zang en Vriendschap”, Oost-Knollendam, directeur 'J. Mienis Verpi. koor goed gezongen. Het koor naar keuze „t Is lang gelêen", van Wierts. had prachtige momenten; het was dus jammer, dat een enkel accoord niet zuiver klolk. Zeer mooie nuanceering. 2e afd. Dameskoren (bekroond) d. Vijver. sec.; 3. m „Crescendo”, Noord-Scharwoude, directeur W. Hespe. Verplicht koor werd, vooral wat opvatting betreft, mooi gezongen, ofschoon de stem ming soms even onzuiver was. Het koor naar keuze „Droome-Vrouw, kom!” van Olman, werd eveneens zeer moei uitgevoerd, het stemmateriaal van dit koor is De opvoering, in den groeten, fraaien tuin van het Brongebouw was ongetwijfeld iets bijzonders. De regisseur, de heer Cor Tak, had in samenwerking met den Haar- lemschen décorateur. Jan Kraakman, iets nieuws verzonnen. Changeeren van tooneel ging moeilijk, omdat dit te veel.tijd zou ver gen, het nieuwe draaitooneel zou uitkomst gebracht hebben, indien dit niet zoo kost baar was. Wat nu te doen 1 De heeren bouw den de tooneeltjes voor de drie bedrijven naast elkander op en het publiek werd ver zocht, de stoelen op te nemen en zich vóór het décor, waarvoor gespeeld werd, te installeerenVoorwaar een vinding, die nog niet zoo kwaad was en aanbevelenswaar- dig is. Dit spel van Ghéon leende zich uitermate voor een opvoering in de openlucht. In het eerste bedrijf komen de verschillende pel grims bij elkaar en het is juist dit tooneeltje, dat buiten veel beter uit komt dan op de ge bruikelijke „enge planken”. Onder hooge populieren en begeleid door het avondgebed van de vogels legden vijf mannen, de rente nier, kruidenier, klerk, student, en jongeman van goeden huize, zooals Ghéon ze noemt, den eed van trouw af. De getuigenis klonk plechtig in den sullen avond en de woorden kwamen volkomen tot hun recht, omdat de acousjiék buitengewoon goed was. Tak had goede spelers gekozen voor de vertolking var} de verschillende karakterrollen, zijn uitbeelding van Norbert, den tuinman was levend en hij vormde een goede antipode van den poeha-rentenier, die uitstekend bezield werd door Herman Koop man. Felix, de student, die ziek wordt en in het tweede bedrijf sterft, was vooral op zijn doodsbed bijzonder goed. De speciale verdienste van deze opvoering was echter, de vertolking van een stuk van Ghéon in de open lucht. De régisseur heeft de moei lijkheden, die zich daarbij voor deden, knap overwonnen en de artistieke wijze, waarop Jan Kraakman natuur en decor wist te fombineeren, was wel een openbaring. De kleurige costuums van Serné pasten goed in het kader, waardoor het spel een genot voor oog en oor genoemd mag worden. De vele K.J.M.V.-ers uit verschillende plaatsen van ons bisdom kunnen aan het Amsterdamsche gezelschap een voorbeeld nemen 1 In de finales over 100 en 200 yards werd Berger niet geplaatst. Verdere resultaten: In het nummer polsstok hoogspringen werd door Van der Zee en door den Zweed Llndblad eenzelfde hoogte gehaald. n.l. 12 voet 6 Inches. Ten slotte won Llndblad door een hoogte te springen van 12 voet 9 Inches. 4 mijlen, gewonnen door Burns. Ekigeland, 100 yards gewonnen doo Page, Engeland. 1 myi. gewonnen door Thomas, Engeland, 220 yards gewonnen door Murdoch, Schotland. In het nummer verspringen met aanloop werd Hannes de Boer le met een sprong van 23 voet 8 Inches, terwijl v. Welsenee derde werd met een sprong van 23 voet 11 Inches. Zondagmiddag werden op het sportterrein aan het Singeltje nationale en kamploens athletiekwedstrijden gehouden, uitgeschreven door den Noord-Hollandschen Athletlekbond. Door de groote warmte was de belangstel ling van het publiek tamelijk gering en sta-» ken de gemaakte tijden niet boven het mid delmatige uit. Nadat in den voormiddag een wedloop over 3% KM. door de gemeente was gehouden, vingen te 2 uur de wedstrijden op het sport terrein aan, welke stonden onder leiding van den heer Thelnert. Als start- en baancommis sarissen fungeerden burgemeester Kolfscho ten en de verdere leden van het Sportcomité. Het aantal deelnemers bedroeg ongeveer 150. De diverse uitslagen laten wij hieronder volgen: Uitslag middagceneowro (Stompetoren), 2e prijs,*297 Het V. U. C.-terreln was geheel uitver kocht en toch wisten de menschen die geen kaartjes hadden raad. De aan het terrein grenzende halte L. v. N. O.-Indië had een goeden dag met perronkaartjes en slechts langzaam werd de politie daar meester van het terrein, om de menigte op het perron te rug te dringen. Helaas heeft EDO. het niet kunnen red den en moest zy in de verlenging de vlag strijken. Er waren talrijke ongevalletjes welke geenszins aan ruw spel te wijten wa ren, enkel en alleen omdat de spelers zich geheel gaven ten koste van zich zelf. le afd. Dameskoren (bekroond): Verpi. nummer: .Denk aan den Avond”, van Loots. Dameskoor „Oosthuizen”, directeur Z. Mossel. Het verplicht koor werd zeer verdienste lijk uitgevoerd, soms mooie nuanceering. In deze afdeeling hadden we echter meer ver wacht. Goed werd ook wel gezongen „Jesu dulcis memoria”, van Theo v. d. Bijl. Echter In niet geheel onaanvechtbaar latijn. Voor de uitslag van den mlddagwedstrijd wordt bekend gemaakt, deelt namens de jury de heer Koop made, dat de jury be- Offleieele ontvangst Ten gemeentehulze (Heiloo) werden de jury, hoofdbestuur, directeuren en voorzit ters der deelnemende vereeniglngen door het gemeentebestuur zéér sympathiek ont vangen. Burgemeester Jhr v. Foreest reide, dat het voor het gemeentebestuur een aange name plicht was. allen hier in dit mooie dorp welkom te heeten ter gelegenheid van dit concours, dat hier wordt gegeven naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van Harmonie te Heiloo. Spr. hoopt, dat velen nog de gelegenheid zullen hebben een wan deling door deze prachtige omstreken te maken. Spr. eindigt met de beste wenschen voor het welslagen van het concours en hoopt, dat bij allen de naam Heiloo nog zeer lang een goeden klank zal houden. Namens het hoofdbestuur van den bond dankt de heer Mink den burgemeester voor de ontvangst en verder allen, die voor het goed slagen van dit concours hebben mede gewerkt. De heer Rus dankt namens „Hahnonle” van Heiloo t gemeentebestuur en In 1 bijzon der de familie v. Foreest die rirh zoo der voor dit concours heeft geïnteresseerd. Spr brengt ook dank aan den directeur van de Kennemer Manege, den heer De Jager, die deze gelegenheid voor bijna niets heeft af gestaan. Verder deelt spr. mede, dat er een, die zeer veel voor dit concours deed. nJ. de wondering voor de praestatles in het "alge- heer J. Hogervorst, wegens ongesteldheid niet aanwezig kan zijn en wenscht hem spoedig beterschap. De heer Ol. Koop deelt nog een en ander namens de jury mede en waardeert voor namelijk het vertrouwen dat de jury steeds bij dezen bond heeft. Na de opening gingen de deelnemende vereeniglngen Tn optocht, met muziek voorop, naar de .Kennemer Manege”, waar een aanvang genomen werd met het con cours. De jury bestaat uit de heeren: Jac. Bon set (Adam), Sam Vlesslng (IJmulden), Oli vier Koop (Overveen). In de vroege ochtenduren werd te Pariis het bericht ontvangen uit Washington, dat President Hoover de Fransche voorstellen Inzake de herstelleverantles in nature be slist afwijst. Deze Amerikaanscbe afwijzing werd zoo laat bekend, dat de Parjjsche och tendbladen er nog nauwelijks melding van konden maken. De bijzondere verslaggever van de „Petit Parisien" te Washington meldt, dat men In regeeringskrlngen aldaar van meening is dat Frankrijk de Amerikaansche voorstellen ge makkelijk had kunnen aanvaarden. De re- geerlng hecht er thans groote waarde aan. dat een commissie van deskundigen zal vast stellen, of de kwestie der herstelleverantles in overeenstemming is met de voorstellen van Hoover. Van Fransche Zijde gelooft men echter, dat Amerika den betrokken volkeren de vrije hand zal laten, wat betreft de herstelleveran- ties. Door een hooggeplaa.tst ambtenaar werd zefs medegedeeld de voortzettingdblijg-:. .vbgkqj medegedeeld, dat de voorzetting er van vol komen goedkeurt. Amerlke kan echter niet toestaan, dat Duitschand deze everanties zelf geheel zou moeten betalen. ■V - Zondagmiddag hadden in het „Zuiderbad” te Den Haag zwemwedstrijden plaats, waar aan ook werd deelgenomen door de Zwem- club Haarlem. De grootste verrassing was het feit, dat Zus Braun overtuigend geklopt werd op de 100 Meter vrije slag door Willy Den Ouden (RDZ) in den tijd van 1 min. 12 1/5 sec. De uitslagen waren: 100 M. rugslag Dames: 1. J. Korthof (Internos) 1 min. 25 2/5 sec. 2. P. Oversloot (ODZ) 1 min. 27.6 sec. 100 M. vrije slag Heeren: 1. E. C. Ingenluyff (HZ. en P.O.) 1 mln. 6.4 sec. 2. J. H. de Haas (Zian) 1 mln. 6.6 0CC. 200 M. schoolslag Heeren: 1. L. Korpershoek (RDX.) 3 min. 2J2 sec.; 3. H. Kooy (Haarlem) 3 mln. 11.4 sec. 4 x 50 M. schoolslag: Estafette Dames: 1. R.M. 2 mln. 578 sec.; 2. Het IJ 2 min. 59 sec. 5 x 50 M vrije slag: 'Estafette Heeren: 1. H. Z. en P. C. I 2 min. 32.4 sec.; 2. ZIAN 2 min. 43 sec.; 3. H. Z. en P. C. n 2 min. 45 sec. 100 M. vrije s»g Dames 1. Willy den Ouden (R.D2.) 1 mln. 128 sec.; 2. M. Braun 1 min. 14 sec.; 3. M. Vier dag (Het IJ) 1 min. 16 sec. 5 x 50 M. estafette vrije slag dames: 1. R. D. Z. 2 mln. 58.8 sec.; 2. Dortmund 3 mln. 25.4 sec. 6 x 50 M. estafette wisselslag heeren: 1. Haarlem 3 mln. 33.4 sec.; 2. H. Z. en P. C. 3 min. 35 sec.; 3. ZIAN 3 min 368 sec. „T. A. V. E N, U.”, Medemblik, directeur R Moeskops. Verplicht koor zeer verdienstelijk, of schoon de voordracht wat rijker had kun nen zijn. Stemming soms ook niet geheel goed. „Jonge Liefde" van P. de Rovaart, had goede momenten; ook bet einde klonk hier niet geheel sulver. Zaterdagavond Is de laatste wedstrijd ge speeld van de kamploensrondeaan Velocitas en Feijenoord vM de warme eer te beurt om nog een partijtje te mogen trappen; de pu blieke belangstelling was gering en de Gro ningers handhaafden de traditie der laatste jaren door den slotwedstrijd te winnen. De uitslag was 21. De eindstand !s nu: 1 3 4 4 4 1. T. Schaak. Olympia, M.; 2. L. Oostveen, A. V. M.; Hoogspringen: 1. Y. Brulnsma, Olympia. Aalsmeer 1.45 M.; 2 B. Bakker, Olympia, Wieringerwaard 1.40 M.3. T Kleyn. AVVA, Assendelft 185 M.; 4. L. de Boer, Olympia, Zaandam 130 M. Kogelstooten (kampioenschap) L 1. C. Rol, Olympia, Wieringerwaard 7.66% M.; 2. J. v. d. Berg, Udi W. v. O.. Hoorn. 7.44 M.3. M v.. wijk—Bosma. idem 7.35 M 100 M. Hardloopen: 1. 8. Buisma, Olympia. Aalsmeer 14 sec.; 2. M. de Jong. ODIN, Amstelveen 142 sec.; 3. W. Mienis, Lijnden, Haarlemmermeer 143 sec.; 4. J. v. d. Genugten, Amstelveen 4 X 100 M. Estafette: 1. ODIN, Amstelveen 56 sec.; 2. Olympia, Aalsmeer 56.1 sec. Vrijdagavond vergaderde de L. T. B. Kring I West-Friesland In het Patronaatsgebouw te I Lutjebroek. De voorzitter heette In het bjj- I zonder welkom de velllngbesturen van de I „Tuinbouw" te Grootebroek en de ,JBt. Jo seph” te Medemblik. Spr. hoopte, dat allen I In deze vergadering eensgezind zouden mede- I helpen om tot verlichting te komen In het zwaar getroffen tuinbouwbedrijf. Zelden is I het zoo slecht geweest. „Er moet geholpen worden," aldus spr., en hij vroeg, of de ver- I gadering voorstellen had, die den nood zou den kunnen lenigen. De heer J. Visser vroeg of de regeerlng I helpen wil, waarop de voorzitter antwoord- I de, dat deze naar gegevens vraagt. I De heer T. Rooije, voorzitter van de I „Tuinbouw”, stelde bet geven van een ren- I telooe voorschot voor. In gegevens ziet spr. I geen heil, daar deze over de maand Juni niet ongunstig zijn. Juli zal waarschijnlijk dul- I delijker beeld geven, ofschoon deze cijfers niets zeggen. t De heer C. Schoenmaker, voorzitter van I ,J3t. Joseph”, wil beginnen met verschlllen- I de onrechten weg te ruimen, zooals de Hoog- I heemraad- en poiderlasten. de zegels welke I de patroon moet betalen om op 65-Jarlgen leeftijd met Jaloersche oogen te zien, hoe I de arbeider wordt gesteynd: de patroon moet zich maar redden. De tuinder heeft wel lasten en geen rechten. Wanneer we, aldus spr., met onze eigen organisatie niet sterk genoeg zijn, laten we dan samen gaan met andere partijen. De heer P. J. Jong, secretaris van ,4e Tuinbouw” verwachtte van dezen minister I totaal niets en nam de spoorwegtarieven tot voorbeeld, 6 maanden onderzoek; zijn deze voorbij, dan Is alles voorbij. Spr. ziet wei heil in de gegevens, maar dan afzonderlijk Enkelen hebben het goed en velen zeer slecht De meeste tuinders halen 2025 pet. van het normale. Verschillende tuinders zijn I genoodzaakt hun vaste arbeiders te ontslaan. I De heer Reus beschouwde deze ramp als een natuurramp waarvoor evenals bij ba- I gelslag de getroffenen gesteund-moeten wr- den. Ook anderen waren van overtuiging, dat steun moet worden gevraagd voor de zwaar getrffen tuinders in Noord-Holland. De toestand is hopeloos. Verschillende hectaren aardappelen kosten meer aan loon voor het rooien dan de opbrengst van de aardappe len. Velen, vooral in de stad, kunnen zich den treurigen toestand aan de markt niet indpnken. daar de aardappelenprijzen in de stad toch hoog zijn. Spr. gaf het volgende staatje. Aan de „Tuinbouw” is in de maand Juni met de hooge aardappelprijzen f 100.000 m 1 n d e rr omgezet dan In het slechte jaar van 1930, Wanneer men dan weet, dat n u de aard- appelcampagne bijna voorbij is en in nor male jaren de Julimaand de groote aanvoe ren brengt, ziet men In welk een noodtoe- I stand de natuurramp het gros der tuinders I heeft gebracht. Aan de regeerlng zal worden gevraagd, een renteloos voorschot aan de noodlijdende tuinders te verstrekken. De volgende week zullen de velllngbesturen. de gemeentebestu ren en burgemeesters, de L. T. B. en de Kamerleden van de Bilt. Loerakker en Kampschöer bespreken, hoe de noodlijdende I tuinders gesteund kunnen worden. De Z.Eerw. heer Pastoor Gielen toonde zijn belangstelling en deelneming In de groote ramp welke den tuinbouw getroffen heeft, door deze vergadering bij te wonen De voorzitter sloot onder dank de ver gadering en hoopte dat spoedig verlichting zal komen voor de getroffen tuinders. Wasseral, Steenbergen, De Goede, Verploegen, J. v d. Broek, H. v. d. Broek, Mulder, Westdjjk, Lagendaal, Frank, Weber. EJJ.O.: Callandt, Perukel Jr., Steffens, Tanis. C. de Waard, Oomen, Dinkla, Perukel Sr. C. v d. Laan. W. Zandstra, C. de Waard. Nauwelijks is afgetrapt, of Lagendaal stelt zich vlak by de E.D.O.-backs op om zijn kans af te wachten ED.O. valt geducht aan en Callandt schiet over. Doch ook Xerxes laat zich niet onbetuigd en een fraaie kop bal van Lagendaal gaat net over. Mulder ontvangt dan den bal voorbij de backs en zonder dat Mutters fluit, jaagt hij den bal langs den verrasten De Waard 1—0. Het spel is pas 10 minuten oud en de Rot terdammers aangeinoedigd door dit succes zijn thans het meest In den aanval. Peru kel Sr. ontneemt Lagendaal een gemakkeiy- ke kans door zich vlak voor hem te wer pen, wat hem een trap van Lagendaal op levert. De E. D. O.-verdediging beeft het zwaar te verantwoorden en de mlddenlinie brengt voedend weinig opluchting. De Waard stompt schitterend een voorzet van Weber weg. E.D.O. tracht dan het verloren terrein te herwinnen doch de vleugels zyn onvol doende en vooral Callandt brengt er weinig van terecht. Toch brengt Steffens het tot alleen voor den keeper en zyn schot komt recht op Wasseral aan die nog weg kan slaan. De middenllenie van ED.O. komt er dan wat beter in. doch nog steeds met 10 voor Xerxes wordt de tweede helft begon nen. E.D.O. heeft thans telkens bet beste van den aanval en Perukel schiet tegen den paal. Xerxes moet zich voor het grootste ge- I oeelte tot verdedigen bepalen en er is byna geen doorkomen aan. Van kortby schiet Cal landt naast. By een aanval van Xerxes ligt De Waard voor het E D O -doel, doch er wordt lustig doorgespeeld tot ten slotte We ber naast schiet. By EDO. wordt C. de Waard vervangen door K. Zandstra die op den vleugel heel goed werk verricht, één door hem goed aangegeven bal stelt Tanis in staat een schot te lossen dat Wasseral niet geheel kan wegwerken en Steffens brengt de partyen op geiyken voet. Met EDO. volop In den aanval, komt het einde en begint de verlenging. Op korten afstand houdt De Waard een schot als Westdyk in buitenspel-positie een schot loet, ook dit ontging Mutters. Geheel onverwachts komt dan ineens het einde als Lagendaal een voorzet niet ongelukkig In kopt, 21. Het publiek overtsroomt het ter rein en er is volop voetbal vreugde en voetbalsmart. Voor ED.O. komt thans een zworen tya aan, doch met steun van alle leden en hard werken vertrouwen wy op een betere toe komst. De natuurramp brengt ongekende noodtoestanden In het Tuinbonwbe- drtjf; 20—25 pet. van de normale inkomsten wordt gehaald. Vasten arbeiders wordt ontslag aangezegd. Zal de regeerlng helpen? Dinsdag as. zal de verkiezing plaats heb ben van het nieuwe College van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland. Op dit oogenblik hebben als zoodanig zit ting de heeren Gerhard (S.D.AJ*.), Michels (8D-A.P.), Koolman (Vry& Dem.), Bomans (R. K.), Verschure (R. K.) en Bruch (A. R.). Naar wy vernemen hebben vertegenwoor digers van verschillende fracties een spreklng gehad over de samenstelling het nieuwe college. Het gevolg hiervan is, dat het college van Gedeputeerde Staten ongewyzigd zal ven. „Varia", Warmenhuizen, dir. Vlam. Het verplichte koor werd met een te over dreven détailleering van den tekst-voor- dracht gezongen, o. m. te groote wisseling. BAD GEREED De in het voorjaar begonnen bouw van een badhotel is dezer dagen gereed geko men. Het hotel, dat door den heer Kockx van Egmond aan Zee werd gebouwd en door dezen ook zal worden geëxploiteerd, Is ge bouwd aan de rechterzyde van den Zeeweg, aan het begin van den afrit naar zee. Eenvoudig verheft zich het gebouw, dat door een fraaie trap is verbonden met den weg, terwyi daarnaast eenlge toegangspaden zyn aangelegd vanaf het wandelpad en naar het parkeerterrein voor de auto's. Bovendien heeft men een mooi, ruim res taurant, dat in een hal ven cirkel Is ge bouwd en uitzicht geeft op de zee, tevens naar de zyde van Egmond en wyk aan Zee. Deze zaal is gezellig gemeubileerd met stem mige rieten meubelen, terwyi zich daarnaast een knus en intiem zflaltje bevindt, dat ook met gemakkelyke, in stemmige kleuren ge houden meubelen is voorzien. De daaraan sluitende hal geeft met een trap verbinding met de „slaapkamers, welke alle van stroomend water zyn voorzien en door een ruime deur toegang geven tot een flink balcon. dat voor elke slaapkamer met flinke schutten is afgezet, zoodat de logée's niet altyd in het restaurant behoeven te verblijven, maar van het balcon een ruim uitzicht hebben op zee en duinen en daar I het zich gemakkeiyk kunnen maken en on gestoord kunnen verbiyven. Langs de belde zyden van het restaurant is buiten een ruim terras aangebracht, dat gemakkeiyk vanaf den weg is te bereiken en dat tot een gezellig en rustig zitje noodt. Beneden aan het strand is naast een ver* verschingsgelegenheid aan de Noordzyde van den Zeeweg een flink Paviljoen ge bouwd. Hier ruimten een afzonderiyke dansgelegenheid. Daaraan grenst de badgelegenheid. Ten gerieve van de baders is m het midden een douche aangebracht De tentjes zijn genum merd. terwijl in het badbureau. dat daaraan grenst en Alleen van de binnenzijde is te bereiken, alle bencodigdheden voor de ba ders zyn te bekomen. Over het geheele strand is een aantal vlaggestokken geplaatst. waaraan vlaggen .van allerlei nationaliteiten zyn be vestigd. Ook van de ververachlngsgelegen- held op het strand en op het hotel wappe ren de vlaggen, dat het een lust is. Op het parkeerterein aan de Zuldzyde van den Zeeweg, is 'n goed ingerichte auto- garage en rijwielstalling gereed gekomen. Alles is dus gereed om de badgasten te ontvangen. Toch biykt de ruimte nu al te klein te zyn; niet alleen, dat het hotel al geheel verhuurd is. maar bovendien Is het bedienend personeel ondergebraept in de woning, behoorende by de auto-garage. Ook deze is reeds te klein, terwyi ook de parkeerruimte noodig moet worden ver groot. zyn we wel ingelicht, dan zal daar- akh spoedig gewerkt worden. De rekening en verantwoording der finan ciën werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren D. F. Tersteeg, A. A. Kok en J. R. Konlng, wer den by acclamatie herkozen Bovendien werd het bestuur met 4 leden uitgebreid, nJ. de heeren Ottema, J. L. Tadema, Mr. W. C. Wandelaar en Jhr. Jan Felth. Van de rondvraag werd een druk gebruijc gemaakt, verschillende zeer belangrijke ge vallen werden ter sprake gebracht, o.a. de brand by het Goolsch Natuurreservaat, de demping der Zuiderzee, de aankoop der ge meente Haarlem van het Militair Hospitaal, de Magdalenakazeme. In verband met dit laatste werd verzocht, maatregelen te nemen tot restauratie van T gebouw. Het bestuur zegde toe, de noodlge stappen te zullen doen. Ook werd de toestand der ruïne .Duur stede” by Wyk by Duurstede besproken en ten slote de ontsierende verklezingsreclame op openbare straten, wegen en muren. Het bestuur zal In al deze gevallen trach ten een gunstige oplossing te verkrijgen. Na de rondvraag slot de voorzitter de ver gadering. Na een gemeenschappelyke lunch gebruikt te hebben, maakten de deelnemers aan de vergadering een tocht door Haarlem, waar verschillende bezienswaardigheden bezich tigd werden, onder leiding van den heer J. L. Tadema. Hierna werd nog een uitstapje in den om- i wist raad te schaffen. Hy floot door de telefoon de juiste melodie en verzocht toen zyn dochter haar voor te zingen. Terwyi deze aan zyn ver langen voldeed, luisterde haar vader in Londen, hy onderbrak alleen nu en dan om een fout te verbeteren. De zangeres kreeg nu weer zóóveel zelfvertrouwen, dat zy 's avonds haar rol met het grootste succes vervulde en schitterend haar party zong. Een niet gemakkeiyk verpi. werk, nJ. .Kinderbal”, van O. Koop. Een goede voor dracht was hier opvallend. Het koor naar keuze, eveneens van Ol. Koop, .Dag in Lente”, werd zeer mooi en fyn genuanceerd uitgevoerd. „Zang en Vriendschap”, Z. O. Beemster. Directeur: C. Vink, Dz. Het verplicht koor had soms een niet al te zuivere stemming, muzikaler werd er gezon gen in .Meiennacht” van Hespe. De tenoren zyn wat zwak. Een goede nuanceering viel hier o.a. op te merken. 3e afd. Dameskoren (bekroond): „Crescendo”, Noord-Scharwoude, teur W. Hespe. Verpi. koor „Zonnedag”, van Ol. Koop. Zeer goed stemmateriaal. „Zonnedag” zuiver en muzikaal gezongen. Koor naar keuze ,De Klokken luiden”, van W. Hespe, wat om het effect veel suc ces had, en natuuriyk ook de goede uit voering er van. „Crescendo" punten. „Zang en Vriendschap” (Eenigenburg), 2e prijs, 286 punten. „Zang en Vriendschap” (Wieringen), le Prijs, 315 punten. „Zang en Vriendschap” (Z. O. Beemster), le prijs, 332% punt. „Zanglust" (Berkhout), 2e Prijs, 278 pun ten. .Harmonie" (Heiloo), dameskoor, le prijs, 319 punten. „Harmonie" 362 punten. „Varia" punten. „T. A. V. E. N. U.” (Medemblik), le prijs, 317 punten. „Crescendo” 366% punt. „Zang en Vriendschap” (Oost-Knollen- dam) le prijs met 337% punt. „Crescendo” (Noord-Scharwoude), le Prijs, le prijs met 361 punten. „Oosthuizen” (Oosthuizen), dameskoor, le prijs met 304 punten. „Zanglust” (Maartensvlotbrug) 280% punt. In den eere-wedstrijd werden behaald door „Zang en Vriendschap” (Wieringen) 165 punten. „Zang en Vriendschap” (Z. O. Beemster) 142 punten. „Crescendo” (N. Scharwoude), dameskoor, 178 punten. .Harmonie” (Heiloo)), dameskoor, 150 p. „Harmonie” (Heiloo) 189 punten. T. A. V. E. N. U” (Medemblik) 164 p. „Zang en Vriendschap” dam) 139 punten. „Oosthuizen” 160 punten. De volgende week worden de prijzen over den geheelen eerewedstrijd van het con cours bekend gemaakt. .Middernacht”, van Wierts, had zeer mooie momenten, een even te veel doml neeren van een sopraan en een ongelykheid waren de minder gelukkige oogenbllkken. De gevierde operazangeres Nora Gru- chu, die met groot succes aan het Lon- densche Covent Garden-TTieater optrad, vertelde een staaltje, waaruit biykt, dat de telefoon dikwyis een groote uitkomst biykt. Als beginnelinge zou zy eens in Frank fort een der voornaamste rollen zingen in .Hans en Grietje”. De taak schéén echter boven haar krachten te gaan en ten einde raad besloot zy haar vader, die toentertyd in Londen aan de Konlnkiyke Muziek school werkzaam was, haar nood te kla gen. Zy riep toen aan den oever der Main haar vader in Londen telefonisch op. De ze wist raad te schaffen. HU floot haar voor rol „burgeriyke Sovjetburger zyn. Heele bladzyden In de bladen Moscou zyn aan deze discussies gewyd. In den laatsten tijd worden moderne geduld, en zooals de Prawda met spyt constateert, in arbeidersclubs gaarne gedanst. Nu heeft bet commissariaat voor Bui- tenlandsche Zaken besloten den diploma- tleken vertegenwoordigers van Sovjet Rus land in het Verre Oosten het dansen van den fostrott te verbieden. 155 M.; 132% M. 5000 M. hardloopen: 1. A. Bruin, W. F. O., Wormerveer 16 m. 21.4 sec.; 2. C. Bakker Alc. Vlctrix, Alkmaar 17 m. 32 sec.; 3. F Nulsker, Lynden, Haarlemmermeer 17 m 193 sec.; F. Goosen, A. A. C., A.'dam 17 m 19.4 sec. 400 M. hardloopen N. H. A. B.: 1. P. Hey- ligers. Gratia Plato, Velsen 58.1 sec.; 2. M. Schenk, Olympl, W.waard 595 sec.; Boot. U. d. W. v. O., Hoorn 61 sec. Polsstokhoogspringen I. K. Schenk, Olympia. 325 M. 200 M. hardloopen: 1. W. Bleeker. A. V. V. A., Assendelft 28.4 sec. 400 M. hardloopen Nationaal: 1. I. A Wyck, A A. C., A.'dam 559 sec.; C. J. de Kreek, A. A. C., A.'dam 56.8 sec.; 3. J Jedema, Korfb. Ver., A.'dam Z. 63.3 sec.; 4. P. Heyllgers, G. P., Velsen. 100 M. hardloopen: 1. M. stlemer, Purme- rend 12 sec.; 2. K. Eveleens, Olympia, Aals meer 12 sec.; 3. K. de Boer, F. F. L. Jahm Edam 12.1 se.; 4. C, Meyer. O. D. I. N., Amstelveen; 5. H. Byi, O. D. I. N., Amstel veen. 2500 M. snelwandelen: 1. F. v. A. V. R. C„ A.'dam 11 m. 592 J. J. H. Lanting, A.' A. C., ^.’dam 12 24 sec. Verspringen Aalsmeer 5.85 V. A., Assendelft 581 M.; 3, K. de Boer F. L. Jahn, Edam 5.63 M.; 4. J. Bak A. V. V. A.. Assendelft 5.62 M.; 5. A. Kaan Olympia, W.ward 553 M. 4 X 100 M. Estafette: 1. A. V. V., Assen delft 482 sec.; 2. Olympia, Wieringerwaard 492 sec.; 8. F. L. Jahn, Edam, Zaterdagmorgen hield de Bond Heemschut zyn algemeene vergadering In restaurant Brinkmann te Haarlem. De voorzitter Mr. J. A. van Sonsbeeck opende de vergadering en heette allen wel kom. Spreker zeide in zyn openingswoord, dat er een kwestie is ontstaan met het advies bureau. Dit bureau richt en heeft ten doel verschillende burge meesters, enz van advies te dienen. Het heeft, aldus spreker, tot heden met groot succes gewerkt en meer en meer burgemees ters sluiten er zich by aan. Naast ons adviesbureau bestaan verschil lende provinciale commissies die hetzelfde doel hebben. Nu wordt er van zekere zyde beweerd, dat Heemschut een concurrent van deze commissies zou willen zyn, zelfs het monopolie zou willen hebben. Dit is aller minst het geval, aldus spreker. Heemschut is bereid dit werk te laten varen, wanneer er anderen zyn die dit werk kunnen overne men, doch er zyn er niet voldoende. wy zouden moeten verdwynen, doch wy denken daar niet over. Wij zullen gaarne onzen steun verleenen tot het oprichten van provinciale commissies. Dan wordt er door verschillende menschen gevraagd, waarom wy onze stem niet heb ben laten hooren, in zake de paleis-raad- huiskwestie. Dit heeft echter voor Heem schut geen belang, aangezien het paleis in elk geval blyft bestaan. Het is iets anders, wanneer de kwestie der eventueele inwen dige verbouwing ter sprake komt. Dan zal Heemschut zich, wanneer dit noodig biykt, wel laten hooren. Spreker bracht hulde aan den heer Tade ma voor hetgeen hy voor de leden van Heemschut gedaan heeft en straks doen zal. Spreker zeide ten slotte dat niemand vol doende kan doen, om de schoonheid van Ne derland te behouden. Vervolgens werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den penningmees ter ontleenen wy. dat de ontvangsten over 1930 f 10.052.62 en de uitgaven f 8.702.79 be droegen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer A. A. Kok, het jaarverslag uit. waaraan wy ontleenen, dat het aantal gewone leden, dat zyn de vereeniglngen. van 41 tot 42 en bui tengewone leden van 258 tot 270 is gégroeld. Verband houdende met den groei van het adviesbureau nam het aantal gemeentebe sturen dat donateur is, sterk toe. Het groeide van 35 tot 43. Het jaarverslaggeeft een duideiyk beeld van de ruime werkzaamheden tot het be houden van natuurschoon dat Heemschut heeft verricht. De strijd tegen de ontsierende reclame blyft bestaan. Als belangrijkste geval werd het Goolsch Natuurreservaat genoemd, waardoor een I prachtig stuk natuur beschermd Is. Door het adviesburer werden in 250 werk dagen 407 adviezen verstrekt, waarvan 350 nteuve ontwwèn. 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6