Loopt NETTE MEISJES KROON van DIEST AUTO- en MOTOR- W. VASKE STOOMERIJ-VERVERIJ GEOPEND KANAALKADE 38 SIGARENMAGAZIJN „HARTLAND" Dinsdag 7 Ju» a.s. na middags 12 aar geslotea l'eropeniag up WOENSDAGMORGEN 8 JULI a.s. 6. P, HARTLAND - LANGESTR. 96 - TEL. 559 PROVINCIAAL NIEUWS EP MARKTNIEUWS 'T ZAND GROOTEBROEK REPARATIE-INRICHTING Telegrafisch Weerbericht WESTWOUD ANNA PAULOWNA WIERINGEN PURMEREND Beleefd aanbevelend, Vegens overname is het ENKHUIZEN SCHAGERBRUG CALLANTSOOG DEN HELDER BERKHOUT WORMERVEER MEDEMBLIK HOORN MONNIKENDAM BLOKKER ZWAAG Ned. Roode Kruis Afd. Alkmaar HAUWERT Alg. Ledenvergadering op VRIJDAG 10 JULI n m 8.45 uur ten Stadhuize. HOOGKARSPEL EDAM ANDIJK HEERHUGOWAARD- HEILOO GRAFT OBDAM ZIJPE DE RIJP rUen te houden op Woensdag 29 Juli Scheeren plaats idem kleine 1.10190 per Aardappelen 8 per K.G.. ontstaat is 3r- d. met E. Koenis, deser Spoedvergadering. te n. u. te ie n. P- L* verzoek n. Ridder. k o I ra- .30 3Ï-—“-“==™=^ on- ng. n. C- RIJWIEL VERMIST Aangifte werd gedaan door een bewoner van het Plantsoen, van vermissing van een nieuw rijwiel. Aangehouden werd een woonwagenbewo ner. f ^jfiiing Voortaan tal aan de veiling ..De Tuinbouw" op Dinsdag. Donderdag en Za terdag te 8 uur o. t. koolvetllng worden ge houden. opgericht Alhier is opge- meisjes-korXbalclub, genaamd ALKMAAR R. K. KERK lU rd Staking tulpenrooiers Bij de N.V. P. Bakker, bloembollenteelt en handel, alhier, brak Maandagmiddag een staking uit, onder de Drentsche bollenrooiers. De staking betreft een loongeschll en ver korting van arbeidstijd. Ongeveer 32 Dren tenaren nemen aan de staking, deel. Aetbalclab Alhier is een voetbalclub opgericht met 15 leden die den naam draagt van S. D. O Samenspel doet Overwinnen. Mevrouw, Weet U, dat stoom- en verf- goederen, op Maandag ge haald of gebracht, dezelfde week thuis zijn? Stoomgoederen op vlugger. Fabriek: Zaadmarkt 52. Telefoon 1049 Winkel: Laat 157 fl. n. rt id Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Helena, d. van A. Dwarswaard en M. Vos; Theodrus Casperas. a. van Th. O. Bmler» en E. Schoon; Augusta Anna, d. van L. Kortekeas en A, C. Romijn. i Ko- Deeltje ss ir it Ie Stand Geboren: Johaqpes naar naar Alkmaar Hegmskerk Asphalteering van straten. Men zal met de asphalteeringswerken van Hoogstraat en ir 1.05 IJ» >rt to rn- or- sn. 30 T”. en iry tk. en- no- eir. est. R. van flag net Ing. he est. 1.40 Or- 1.05 en. an. ra- en. en. xi- 1.30 ia: Ing. pia- mo- :evr. DO— :ert. K lar- ten. ron dtol on- 7.00 Ge en." v. l in 1.30 en G. 9.30 on- 2.00 ptet ten. 'on- Eyl ten. ling ert. )0— on- B. fl e k Beleefd aanbevelend, Personalia De heer 8. H. J. Boem* al hier, slaagde te ’s-Gravenhage, voor het examen van de Ned. Ver. voor Gemeente- v --~n. afd. gemeente-administratie. Aan de fabriek vdn Melkproduc ten „Uithoorn”, Helderscheweg 2, kunnen Raadsvergadering De Raad dezer ge meente sal een openbare vergadering hou den, op Woensdag 8 Juli M., des voormld- dags 10 uur. strafschopgebied, gevolg een penalty. Het schot onzuiver gericht en gaat er naast. In de laatste 10 minuten ziet Rohda nog kans door haar mid-voor een derde doel punt te maken. Kort daarop wordt het eind signaal gegeven. Lantaarn afgereden Door den auto van de beschuitfabriek „De Lindeboom" te Alk maar, werd Maandag de groote gaslantaarn staande op den hoek Drie Banen-ViJselstraat afgereden. Harddravertjvereeniging „Hoorn en Omstre ken" Besloten la thans de groote drave- 50 sollicitanten Voor de vacante betrek king van gemeente-veldwachter alhier, heb ben zich meer dan 50 sollicitanten aange meld. ..Burgerlijke Stand. Overleden: A. Lange- rels, echtgenoote van D. Bregman, oud 49 jaar. Personalia De heer M. Bakker, alhier, behaalde te 's-Gravenhage het Machinisten- dlplotna A, Personalia De heer W. Bakker, alhier, slaagde te 's-Gravenhege voor het examen van de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen, afd. gemeente-admlnistratle. Uitslag concours Zondag 5 Juli was de tweede dag van het Groot Nationaal Con cours voor harmonie- en fanfarecorpsen, ge houden ter herdenking van het 45-jarig be staan van de Harmonie „Excelsior". Nadat 's morgens te half 12 de offlcieele ontvangst van directeuren, voorzitters en secretarissen der deelnemende vereenigingeu' ten gemeentehuize had plaats gehad, werd te ruim H uur een aanvang gemaakt met don marschwedstrUd, die gehouden werd op den wandelweg tusschen het station en bet Wilhelm inapark. De uitslag hiervan was: le prijs ■aarlemsche Politie Muriekver- Padjedljk zeer spoedig aanvangen. De gas- dom Haarlem, buizen welke gelegd moeten worden zijn reeds aangekomen en reeds vanaf Dinsdag is de Hoogstraat voor bet verkeer afge sloten. Goed afgeloopen Een zoontje van den sluiswachter de Vries viel in de diepe sluis, wat werd gezien door een zoon van den heer Lageveen. Deze sprong pardoes in het diepe water, om als geoefend zwemmer bet ventje te redden, echter greep ae jongen zijn redder achter om den hals, waardoor deze machteloos werd cn beiden ernstig ge vaar liepen te verdrinken, gelukkig dat meer publiek aanwezig was, zoodat beiden werden gered. Korfbalclub richt een „Radboud". Speeltoren Naar wij vernemen zal in de eerstvolgend# raadsvergadering worden voor gesteld, het uur- en slagwerkgesteld, het uur- en slagwerk in den speeltoren te vernieuwen en van elect rise he opwinding te voorzien. Uit dit voorstel kan men dus opmaken dat B. en W. ten slotte tot de overtuiging geko men zijn, dat aan den onhoudbaren toestand van den toren dringend een eind moest ko men. Na de restauratie heeft het uurwerk zoo goed als niet meer gefunctioneert, nu eens wekte het uurwerk niet, dan weer stond het klokkenspel meerdere dagen geheel stil, terwijl afdoende herstelling niet mogelijk bleek. Burgerlijke Stand Geboren: Agnes. Ma ria, d. van P. J. Schermer en M A H. j. de Barbanson, Draafsingel 57; Cornells, An- tonius, z. van A. Weyling en A. Kaag. Me- rensstraat 79; Martinus, z. van M. Spel en J. Wijs, Gerrttslaud 102; Elisabeth Cathari na Johanna, d. van J. A. v. Wegen en J. Mar chand, wonende te Blokker. Ondertrouwd: Nicolaas Zwarthoed (Anna Paulowna) en Maria Vlaar, Kleine Noord 21. Getrouwd: Jan Veras en Gerarda Bakker, Oed. Appelhaven 42. Overleden: Elisabeth, Maria, Monica Vis. oud 7 weken, wonende te Blokker; Janke Hiemstra. 54 Jaar, echtgenoote van 8. loan 'd ijk, Achter de Vest 30; Elisabeth C. W. "rik, 70 jaar, echtgenoote van H. van Ree, wonende te Hoogwoud; Petrus Anthontus Slot, 85 jaar, Achterom 15. H. Hart beeld Eenigen tijd geleden deed de Zeereerw. Heer pastoor een beroep op de parochianen om een bijdrage waardoor voor, het kerkgebouw een groot H. Hartbeeld ..Christus Koningschap" gekocht zou kun nen worden. Heden heeft men een begin met de eerste werkzaamheden gemaakt waardoor binnen kort het beeld zal geplaatst en plechtig aan de parochie overgedragen zal kunnen wor den. Het kef-kpleln zal hiervoor eenige ver anderingen moeten ondergaan; oa. zal de toegang tot het kerkgebouw omgelegd moe ten worden, het beeld zal juist vor het md- den van den Ingang opgericht worden. Burg. Stand Geboren: Frederika Hille- gonda. d. van Adrianus Oud en Maartje Noordeloos Jurrianus Cornells, z. van Gerardus Johannes Meijer en Catharina Jong Theodoras Antonlus. z. van Johan nes Vlaar en Hendrika Jacoba van der Ven. OverledenGerrit Besseling, echtgenoot van Grietje Weel, oud 77 jaren Corne lls Dekker, echtgenoot van Elisabeth Appel, oud 73 jaren Arien Moeijes, echtgenoot van Aaltje Waterdrinker, oud 84 jaren Cornells Veld, echtgenoot van Maartje Ap pelman, oud 66 jaren Elisabeth Maria Monica Vis, ou<K weken, overl. te Hoorn. Oehuwd: Ide Bakker en Martha Schulte- maker, Avenhorn-Blokker Johannes Ge rardus Mol en Gerardina Aafje Annes, 8ij- bekarspel -Blokker. Wapen in beslag genomen Op de Breedstraat ontstond tusschen enkele fami lieleden een ernstige twist. De politie kwam tusschen beiden. Op verzoek van het hoofd der familie,deed hierna de politie huiszoeking en vond enkele onderdeelen van een geweer. Het ge weer zelf was volgens getuigenis in het water geworpen. beneden 18 jaar geplaatst worden Zich aan te melden bij den portier. Burgerlijke Stand - Geboren: Nicolaas. z. van W. Takken en D. Fransen; Jan. z. van N. Schipper en A. Koopman; Elisabeth, d. van P. Laan en A. Bezsellng Overleden: Trijntje Koorn. vr. van J. Behagen; Maartje Bauwman. wed. van K. Kooi. Burgerlijke Stand Geboren: Allda Ca tharina, d. van Cornells Bruin en Cornelia Zoon; Jacob, a van Jan Leegwater en Aagje Bakker; Meinardus Johannes, z. van Fraederikus WUllbrordus Duijnmayer en Eli sabeth Maria Groot: Gerardus Wilhelmus, z. van Pieter Som broek en Geertrulda Glas; Anna Catharina, d. van Hendricus Wllll- brordus Haanraads en Maria Elisabeth van der Park; Cornells, z. van Petrus Kaandorp en Catharina Maria Lieftlng; Geertraida, d. van Gljsbertus Meijer en Maria Johanna Geertraida Agnes Blom. Ondertrouwd: Jacob Schuit, timmerman, 27 jaar. en Cornelia Groot, 23 jaar, te Koe dijk: Berend Ulrieh, timmerman. 22 jaar. te Alkmaar, en Wijntje Pastoor. 21 jaar; Ge rardus Schouten, landarbeider, 80 jaar, en Anna Catharina Lamboo, 38 jaar. te Haar lemmermeer; Antonlus Mattheus Le Loux, Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia, d. van P. Kaashoek en O. Cdlenbrander Ma rie, d. van D. de Vries en K. de Vos. Overleden: P. Schaap, oud 60 jaar, echt genoot van A. C. Melhior. Burgerlijke Stand Geboren: Johaqpes Baptlstus Cornelius, z. van P. F. Huljgens en J. C. Musters Jantina, d. van J. Hooiveld en H. Veldhuis Afra Elisabeth, d. van C. Kapteln en C. Veldman Geertraida Ma ria, d. van T. Wigbout en M. de Krijger Johannes Mattheus. s. van J. HeUllgenberg en P. Kromwel IHuibrecht Tobias, z. van H. v. Sabben en G. J. Smits (te Alkmaar) Ebbel, z. van 8. v. d. Veen en T. Geertse- ma Geertrulda. d. van H. J. v. Engelen en B. Bouwmeester^— Cornells, z. van J. Smit en O. Gorter Neeltje, d. van J. Lont en R. Bogaard Elisabeth Maria, d. van M. Kap- tein en Th. A. Dekker Pieter, z. van P. Kuut en G. A. Everts BernhaM Jurrinls, z. van H. Wanmaker en A. J. Bohle lebeltje, d. van H. Pander en J. Gerritsen Geer- truida, d. van J. A. Hofstetter en M. C. M- Langes Luchina, d. van G. Hllle en M. Kuik. Overleden: huwd A. Muit Hoogste barometerstand 770.8 te Vardö. Laagste barometerstand 753.9 te Dreeden. Verwachting: Zwakke veranderlijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt met opklaringen, waarschijnlijk regenbuien met kans op on weer, weinig verandering in temperatuur. P. Rietvink, vr., 28 j., onge- J. Doves, man, 85 j., echtg. van A. Keljzer, man., oud 68 j., echtg. van G. ter Keurst E. Pot, vr.. 73 j„ wed. van H. Krommedam (te Den Helder) Jb. Metselaar, man., 79 j.. wed. van D. Wa gemaker I. Pander, vr„ 3 dagen, d. van H. Pander en J. Gerritsen A. Visser, man., 53 j.. echtg. van N. Mareelis, wonende te Kruningen A. Bakker, man., 34 j„ echtg. van P. A. Korporaal, wonende te Rotterdam. Ondertrouwd: Th. E. OonUn en A. Poppen W. v. d. Kreke en A. de Jongh. OetrouWd: C. v. Kalsbeek en G. Bakker M. Heijblok en o. M. Snoolj J. de Haan en D. Koojj A. Vasliinder en E. Oudt C. Kool) en G. Wiegman P. Omis en B. Nobbe. Katholieke Kring Donderdag 9 Juli as. des avonds 8.15 uur. aal de Katholieke Kring de jaarvergadering houden in het Gezellen huls. Opbrengst collecte Ultgenoodigd door den Hoogeerw. Deken Gullonant hield onze .kapelaan, Pater Wildenburg, Zondag te Behagen in Vroeg- en Hoogmis een predi cate ten bate van arme kerken in het bis- Ameaonen per K G. Tomaten. Blocexportmarkt. Betaald werd voor de soort A per 50 K G. 16.50, voor B 15, voor C 16 en CC 12. Aardbeien. Maandagavond bewogen zich de prijzen aan de exportmarkt voor de laté 19—27 en vroege 17—30 per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 6 Juli 1931 Markt bericht „De Tuinbouw” Aardappelen, gr. M 3.45—375; kl. M. f 235—3.65; Koks Nin Due. 3 604.45; Koks Nln. eigenheim. 2.40—440; Koks Nln. kriel 045—0.75 per baal. Tomaten A, 29.10—3340; id. B, J 3540—27.80; idem C, 27—2940; Idem CC. 13—2530 per 100 K G. WARMENHUIZEN. 6 Juli 1931 Heden besteedde men voor Schotsche muizen 740 —9.40; Schotsche, groote 8.30—8 80; Schot sche. drielingen 530—6.10 per 100 K.O. HEILOO, 6 Juli Exportveiling ..St. WUli- brovdus". Aardbeien, vroege f 0.120.21, late l 0.16—0.28; doperwten f 0.17—034. peu len f 0.36—0.42, tuinboonen f 0 05—0.08. dub bele stsmulaboonen f 0.470 53, snijboonen f 0.45—046, alles per K G.; rhabarber f 0.40 f —0 70 per 10 bos; wortelen f 0.901.02 per 10 boe; spinazie f O.4O—O.5O per kistje; krop sla f 0.70—2.40, bloemkool, le soort f 13.10— f 1740, 3e soort f 6 60—8.80, alles per 100; postelein f 0 35—0 50 per kistje. HDOGKARSPEL. 6 Juli. Vereen. „De Een dracht" Aardappelen, Schotsche f 3.30— f 340; Ninltyfold f 3.70—3.90: kleine aard appelen f 2.202 40. ENKHUIZEN. 6 Juli. Aardappelen- en Fruitmarkt. Schotsche (groote) f 3.20—5.45, mlddenprijs t 3.40; Schotsche (kleine) f 1.90 f 3.50 per baal; peulen f 0.160.19; snij boonen f 0.35—0.41; siaboonen f 0 40—0.43, alles per K G. ENKHUIZEN, 6 JuU. Bloemenlust. Le- lium canticum f 0.70—3.10; Lelium' Regala f 1403.10; Gladiolen f 3; Anjers f 0 30 f 0.60; Rozen f 140—3.50, per 100 stuks. o Jubileum Het 40-jarig jubileum van Mej. D. Kroon als onderwijzeres in de Nut tige Handwerken is waardig gevierd. Een der schoollokalen was in een feestzaal herscha pen. Te 3 uur werd de jubilaresse met haar familie bij den ingang van de schooi door de kinderen, de feestcommissie en het Ge meentebestuur ontvangen. Onder leiding van het Hoofd der school, den heer v. d. Pol, zongen de kinderen haar een feestlied toe en bood een der kleinen haar een ruiker aan. Burgemeester Wiering ultte zjjn mede- leving voor haar arbeid en bood haar een crapeaud aan. Mej. Kuijleman bracht dank namens leerlingen en oud-leerlingen. die haar een divan met kleed schonken. Na mens het personeel bood het Hoofd der school haar een divankussen aan en de heer K. Kroon namens de beide broeders een naaitafeltje. Het oud-hoofd der school de heer K. Ruljtleman. prees haar om haar plichtsbetrachting en de prettige samenwer king en overhandigde haar een bloemen mand. De jeugd werd rijkelijk onthaald, 't Bleek mej. Kroon, dat haar arbeid algemeen op hoogen prijs werd gesteld. liet verkeerd voor Uw meubelen. Een modern compl. Salon- Ameublement: geheel veerend; veeren; 1 dressoir; T soiegel; massief eiken met tie, voor slechts De collecte welke In de Vroegmis door den HoogEerw. Deken 9Hf, en in de Hoogmis door den Weleerw. Predikant gehouden werd, bracht de niet onbeduidende som van f 330 op. De Sociale Zondag. Het uitvoerend co mité voor den Socialen Zondag heeft de diverse sociale organisaties In het Deke naat opgeroepen, voor medewerking aan den Socialen Zondag alhier. Er wordt op veel belangstelling uit de omgeving gerekend. R. K. Zangschool. Gedurende de eerst komende weken zullen er geen repetities door de R. K. Zangschool worden gehou den. grondwerker, 36 jaar, en Henriette Johanna Riteer, 25 jaar, te Steen wijk; Jan van Nie- kerk, broodbakker. 33 jaar, te Egmond aan Zee, onlangs te Heiloo, en Maria de Vrij, 21 jaar, te Bergen; Poulus Spaans, brand stoffenhandelaar, 23 jaar, en Maartje Schol ten, 26 jaar. Getrouwd: Adrianus Vlaar en Allda Bier steker; Theodoras Willem Schoenmakers en Maria Kaandorp; Comelis Bankersen en Trijntje Zwaan: Cornells Johannes Boersen en Hermina Gerdina Cornegoor; Adrianus Antonius Gillng en Margaretha Maria Dek ker; Berend Ulrieh en Wijntje Pastoor. Overleden: Aaltje Hemke. echtg. van Hen drik Pluister. 69 jaar; Johannes Gerardus Voortjes, 71 jaar: Pieter Schuijff. 20 jaar; Geertrulda Kraakman, echtg. van Nicolaas Bakker, 39Jaar; Alida Marla Theresia Apel doorn. 2 jaar; Trijntje Tromp, echtg. van Hermanns Schollen, 65 jaar; Adrianus van de Past 30 jaar. AGENDA: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verkiezing van 2 bestuursleden wegens het bedanken van Mr. Lees berg en Mr. Oushoom. 4. Vaststelling Collectedag. 5. Rondvraag. H. C. STOUTJESDIJK, Secretaris. Ongeval Weder botsten op den hoek van ..Bantam” twee auto's tegen elkaar. Uit het oosten kwam een Essex: tegelijk kwam Dr. Scheeren uit den Nieuwen weg met een zwaren luxe-Wagen. Wie van beiden de schul dige was, is hier niet uit te maken, maar de Essex werd in de flank aangereden, zoo dat hij kantelde en op de rechterzijde kwam te liggen. Hoewel wat beschadigd kwamen de beide auto's er betrekkelijk goed af. De bei de heeren, die m den cangekantelden luxe wagen zaten, waren blijkbaar niet erg zenuw achtig, want zij klommen toch gemoedelijk uit het rijtuig. Dr. Scheeren was meer on der den indruk van het ongeval. Eerste Afdeeling Fanfare. Verplicht num mer ..Neptune" van Gadenne. 2e prijs Haar- lemsche Politie Muziekvereeniglng te Haai- lem, directeur B. D. Peters, met 91 punten. Vrij nummer: Ouverture Messidor. van f Andrleu. Daarna trad op de Eere-Afdeellng Har monie, waarin niet minder dan 6 corpsen proeven van bekwaamheid aflegden. Ver- plicht nummer: Ouverture Riënze. van Ri chard Wagner. Was in den marschwedstrijd de Haarlem- sche Politie Muziekvereeniging het corps met de keurigste prestatie, in de eere-afdeellng Harmonie blonk de Harmonie ..Ons Genoe gen” te Wormerveer. directeur A. Meljns, ver boven allen uit. De uitslag was: le prjjs met 117 punten, met bijzondere lof der jury, Harmonie „Ons Genoegen" le Wormerveer, directeur A. Mejjns. Vrij num mer: Suite Oriëntale, van F. H. F. Bicknese. le prjjs met 104 pnt. Harmonie „Apollo” te Hoorn, directeur Leo Koning. Vrij num mer „La Bohémienne" van Balfe. le prijs met 104 punten „Diemer Harmo nie" te Diemen, directeur P. Swager. Vrij nummer: ..Scènes Pittoresques” van J. Mas senet. 2e prijs met 94 punten R. K Harmonie „St. Caecilla" te Velsen. direcetur P. N. nummer: .Faust Ballet" van BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROEI Burgemeester en Wethouders van Edam vestigen de aandacht van de landbouwers op de maatregelen van voorzorg, welke naar het oordeel van deskundigen op ervaring ge grond, kunnen genomen worden tegen brand gevaar door hooibroei. In hoofdzaak is het noodig, dat bet gras werkelijk hooi zij, alvorens bet wordt bln- nengehaaid Ten opzichte van krachtig hooi is dit echter niet genoeg, en bij regenachtig weer ook niet altijd mogelijk. Daarom is in de tweede plaats noodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi gestrooid wordt en lagen oud hooi of stroo er tusschen worden aangebracht. Zout verhoogt bovendien den smaak van het hooi. Het oude hooi en vooral het stroo nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Beide (het zout en de lagen oud hooi oT stroo) temperen den broei. In de derde plaats behoort elke hooitas van ten minste één luchtkanaal te zijn voorzien dat gemakkelijk te vervaardigen is van ste vige mandenmakerstwügen of van eenvoudig latwerk. Het is vrij zekér, dat zich geen gevaarlijke broei zal voordoen, waar de drie bovenom schreven maatregelen zijn genomen. Tsn slotte achten zij het wenschelijk te wjjzen op den inhoud van artikel 158 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij o.a straf bedreigd is tegen hem. aan wiens schuld brand is te wijten, en wel: le. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor gemeen gevaar voor goederen ontstaat; 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor levensgevaar voor een ander ontstaat; 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien het feit iemands dood ten gevolge heeft. eenlglng, Haarlem, directeur B. D. Peters, met 47 punten. le Prijs „Apollo" te Hoorn, directeur heo Koning, met 46 punten. le prijs Heemstede's Fanfarecorps ..Excel sior" te Heemstede, directeur Reinier van 't Hoff, met 42 punten. 3e prijs Harmonie .Excelsior" te Ltmmer. directeur E. Peetoom, met 38 punten. 2e prijs „Voorwaarts" te Zaandam, direc teur J. Schoen, met 38 punten. Des namiddags had in het prachtige W'.l- helminapark de concourswedstrijd plaats, die door een talrijk en enthousiast publiek werd bijgewoond. Niet minder dan 10 corpsen tra den 's middags op. De uitslag: Tweede afd. Fanfare: 2e prils Heemstede's Fanfarecorps .Excelsior" te Heemstede, di recteur Reinier van 't Hoff, met 89 punten Verplicht nummer „Paix et Labeur" van O. Fllsfils. Vrij nummer: „Mercedes" van M. J H. Kessels. Tweede afd. Harmonie. Verplicht nummer „Cloches du Sotr” van A. Adroit. 2e prii-’ Arbeiders Musiekvereeniging „Voorwaarts te Zaandam, directeur J. Schoen, met 89 pt Vrij nummer: „La Poupée de Nürnberg" vau A. Adam. 2e prijs Harmonie „Exoelsior" te Limmen. directeur E. Peetoom, met 83 pun ten. Vrij nummer: „Etoile de Bonheur" van Labole. Spoedvergadering. De raad dezer ge meente houdt hedenmiddag om 4 uur een spoedvergadering. Benoemd Onze vroegere gemeente-se- cretaris. de heer F. Tjaberings, is met in gang van 15 Juli benoemd tot burgemees ter van Hoogkerk met eervol ontslag als burgemeester van Nieuwolda. Voetbalvereeniging M. V. v. Door een ''tweetal supporters van M. V. V., de heeren C. Oosterbaan en S. Morrees. is voor de op 19 Juli as. te spelen wedstrijd tegen Ver- kade 1, een zilveren beker beschikbaar ge steld. Burgerl. stand Geboren: Gerardus Pe trus, z.v. W. P. Bakkum en M. Blanken- daal; Catharina Maria Theresia, d. v. J. A. v. Beusekom en C. J. M. Stoop; Trijntje, d.v. C. Liefhebben en A. v Leiien; •Arie, z. v. L. Verhuist e« M. Leegwater; Anna Maria. D Hoogland en E. Dam; Allda Catha rina, d. v. Joh. v. Stralen en A. Wijnker; Petrus Bastianus. z. v B. Overbeek en Ca th. Groenland; Jacobus Johannes, z, v. J. Beerse en A. v. d. Gragt; Jchannes, z. v. W. Blokdijk en N. Hink; Theodoras Adrianus. z. v. A. Breed en A. M Wester: Geertje, d. v. E. Schoen en G. Bakker; Petras, z. v. P. van langen en G. Schaap; Franciscus. z. v. G. Groot en C. H. Barhorst; Adrianus, z. v. J. de Boer en J. C. Sijs; Nicolaas Petrus, z. v. P. Kok en C. A. Rood; Guurtruida Marga retha. d. V. P. Mooi) en U. E. Oudeman. Ondertrouwd: W. A. Overtoom 23 jaar en A. J. Vereecken 26 jaar. P. Rustenburg23 jaar en F. Duijf 24 jaar. P. A. A. Peppelenbosch 34 jaar te Den Helder en C. C Kraakman, wed.. 38 Jaar. Getrouwd: J. Bakkum en Joh. V reek er. W. A. Overtoom en A. J. Vereecken. P. Rusten burg en F. Duijf. P. A. A. Peppelenbosch en C. C. Kraakman. Overleden: Aaitje Bijl, wed. S. Tesselaar, 69 Jaar (overl. te Schagen). Levenloos aan gegeven kind van J. Stoop en P. M. Hurk- mans. Ingekomen en vertrokken personen: In gekomen: K. de Groot en gez., nh., van Alkmaar naar C 89. Ma. Rogalla, eJ., van Walsum am Rhein (Did.) naar A 172. I. Koch, N.-Apoet., van Duisburg (Did.) naar idem. Ja. Geuzebrock, geen, van Castricum naar 9 135. S. A. Smit en gez., rk., van HJI. Waard naar F 192. C. J. M. van der SchuijtGomes en Zn., geen, van Utrecht naar E 39. Y. Jorritsma, nil., van Wbm- briteeradeel, naar A 349. J. H. Biersteker— Rol, geen, van Alkmaar naar A 142. W. G. Driehuijs, rJt-, van ’s-Gravenhage n. A 344. A. OostraBruin, nh., van Enkhuizen naar K 73. Jb. Schuurman en echtg., nli., van Enkhuizen naar F 107. Ca. Keljzer, rk., van Limmen naar F 223. A. J. van der Mee en gezin, geen van Alkmaar naar F 151. H. E. Klinnert, e.l., van Dresden (Did.) n. A 166. C. Kroonenburg, nh., van Voor burg naar I 37. H. van der Veen, r.k.. van Bergen (N -H.) naar M 64. R. Mul en echtgen rk.. van Opmeer naar M 23. Chr. Jong, rk., van Oomeer naar M 23. Jac. Bakker, rk., van Krommenie naar 97. O. Koppes, n.h., van Abbekerk naar D 14. P. C. A. de Jong en gezin n.h., van Alkmaar naar A 152. Jb. Kooinen en gez.. nh., van Zaandam naar A 203. Ma. Schoutsen, rk., van Alkmaar naar F 201. W. van Dok en gez., geen, van Enkhuizen naar K 73. A. Delver en echtgen.. geen, van Alkmaar naar J 67. Wed. S. van DiepenKomen, rk., van Alkmaar naar C 251. Gr. Tak, rk., van Alkmaar n F 261. Jac. Kuitwaard en echt- irenoote, n.h., van Schoorl naar J '•hoonbeek. geen, van Maastricht A 23S M. Loos, rk., van Amsterdam L 184. Joh. Deurloo, geen, van naar 67. Jac. Fatels. rk., van naar M 78. Ca. Mulder, rk., van Alkmaar naar C 300. A. M. Pronk, rk., van Heer- Hugowaard naar C 274. G. A. Willemsen, rk., van Amsterdam naar I 55. M. Baltus, r.k.. van Berkel en Rodenrijs naar K 66. H. Kllnievski. rk.. van Beverwijk naar A 252. Vertrokken: A. Vlaar-Biersteker naar Ob- dam; G. H. Christiaans naar Hoorn: G. van der Meij naar Nijmegen; C. Vader naar Akersloot; D. Leegwater en echtg. naar Wognum; M. Schoenmakers-Kaandorp naar Alkmaar; B. H. Pieten naar 's-Gravenhage; Tr. Bankersen-Zwaan naar Akersloot; A. Klompmaker en gezin naar Doornspijk; G. B. van Hagen, Rotterdam; 8. Schuijffvan der Pol en dr. naar Alkmaar; M. M Oi ling-Dekker naar Berkhout; H. B. Lenghaus Schoorl; I. Koch naar Duitschland; P. Hoek stra en gezin naar Alkmaar; E. J. Kraije- naar naar Akersloot; M. F. W. Meijer en gez naar Berlijn; G. G. Bas naar Hensbroek; Wed. D. Zuidscharwoude-Glas. naar Am sterdam; J. Beets naar Beemster: H. O. Boersen-Cornegoor naar Alkmaar; K C. A Rebs en gez. naar Alkmaar. Verhooging broodprijs Alhier ie beslo ten, de broodprijzen met 2 cent per 8 ons te verhoogen. Ingaande 6 Juli 1931. zulks in verband met de Inwerkingtreding der Tarwewet. Vreemdelingen-beeoek Het vreemdelin- genboezoek beantwoordt niet aan de gestelde verwachtingen. De eerste maanden gaven den indruk dat men op een groot aantal vreemdelingen mocht rekenen. Na de Pink sterdagen is het aantal sterk verminderd. Wel komen nog dagelijksch meerdere plei- zlerbooten, doch deze „vreemdelingen” wor den door de straten „gedreven”; n een zeer snel tempo worden de verschllende besena waardigheden in oogenschouw genomen, bovendien meestal met slechts een paar woorden aangeduld. Steeds blijkt dat de gidsen slechts zeer oppervlakkig met ver schillende bijzonderheden bekend zijn; de vreemdelingen die werkelijk iets naders om trent verschillende plaatsjes zooala Broek In Waterland, Monnikendam, Edam, Volen dam en Marken wenschen te weten zijn Burg. Stand. Geboren: Nicolaas Theodo- rus, s. van C. Ridder en Jantje Sweep. Ondertrouwd: Gerard Scheepbouwer 24 jaar en Lena Jongens, 21 jaar. OverledenNicolaas Theodoras oud 3 dagen. over een dergelijke trip dan ook over het algemeen onvoldaan. Voor de verschillende hotels en restau rants kan men dan ook hier van een slap seizoen spreken. Algemeen hoopt men dan ook dat de nazomer wat meer drukte zal brengen, waardoor nog veel goed gemaakt kan worden. Burgerlijke Stand. Geboren. Gerritje, d. van L. Boot en M. M. Duinkerken Corne ll» Hermanns, a van H. Buter en M. E. Voorvaart Cornelia,d. van F. de Waart en T. Oud. Burgert Stand Geboren; Bregitta, d. v N. Reus en A. Beerse. Hubertus Gerar dus, z. v. Th. Wester en G. Boe. Geertje, d. v. H. Mijnheer en R. Ooetlndie. Paulus Cornells, z. v. C. Reus en M. M. Bakker. Johannes, a v. G. Bijvoet en V. Weel. Nicolaas Simon, z. v. Jb. Mak en A. Groot Overleden; Nicolaas Put, 20 Jaar, z. V. Joh. Put en Anna Bijl. Getrouwd: C. W. Vlaar beiden van Obdam. compl. 2 club-crapauds, 4 stoelen met 1 tafel; 1 i garan- F210.— Voor reclame daarbij cadeau 1 MODERN THKF.MEITF.y.I, Geen zg. goedkoope aanbieding wegens afstel huwelijk. Alleen bij HENK BROUWER STOFFEERDER LAAT 183-185. t.o. Harddravriijvereeniging „Hoorn en Laagste inschrijver Het maken van twee betonbruggen in den Rijksweg, respec tievelijk te Burgervlotbrug en te 't Zand in deze gemeente, is door het departement van Waterstaat, na gehouden aanbesteding op gedragen aan den aannemer P. Tuin te 't Zand. vóór de rast dreef, zoodat de stand vóór rust was 1--0 in het voordeel van Zwaluwen. Na rust kreeg Rohda én zon èn wind in haar «oordeel. Direct zette Rqhda alles op het spel om een tegenpunt te maken, toch duurde >iet nog eenigen tijd voor dat de mid-voor van Rohda den stand op 11 kon brengen. De Zwaluwen trokken zich daarna terug en regelmatig blijft de bal op de helft van de Zwaluwen. Een van de kansen wordt benut door den links-binnen. Een hachelijk moment ontstaat voor Rohda wanneer een van de halfbacks hands maakt binnen het strafschopgebied, met echter Wortelen per bos 16—17%, Rabarber per bos 3—6, Selderie per bos 4—8, Pieterselie per bos 48, Prei per bos 4454, Aard appelen per kilo 810.50, Tomaten per kilo 34—36. WOGNUM, 6 Juli Aardappelen, gr. Muizen f 4.154.30. idem kl. f 2.60 per halve H.L., Bloemkool per 100 stuks f 6.8013, Siaboonen per 100 st. f 045—0.45. Snijboo nen per 100 stuks f 0.30—0.40. Peulen per half kilo f 0.16—045, Sla per 100 krop f 0.40 1.80, Aardbeien f 0.16—0.32. WARMENHUIZEN. 4 Juli Heden be steedde men voor: Schotsche muizen f 6.40 8.40; Idem groote 5.90630; idem drielin gen 4.70—590; 100 K G AVENHORN Tuinbouw- en 6 JulL Coöp. Land- en Markt vereen. Avenhorn en Omstreken. Vroege AardappelenGroote Schotsche 8.008.70 per 100 K.G., aanvoer 57500 K.G., Kleine Schotsche 4.70570 p. 100 K G., aanvoer 3500 K.G. Perziken 0.16— 0.19 per stuk. Dubbele z. dr. 15.0015.p. zak. (15 K.G.) PURMEREND. Noteering van de ,,Afslag- vereenlging Beemster, Purmerend en Om streken" van Maandag 6 Juli. Aardappelen Schotsche muizen f 1.882.35 per zak van 25 K.G. BI. Eigenheimers f 2.023.32 per 25 K.G. Kl. Schotsche muizen f 0.66154. Kl. Blauwe f 0.82144. Tuinboonen f 0.781 per 15 K.O. Peulen f 10—1550 per 50 K.G. Dop erwten f 6—1050 per 50 K.G. Roode Aalbes sen f 24-48 per 100 K.G. Kruisbessen X 2.70 per 100 K.G. Perziken f 5—13 per 100. Sia boonen f 36—38 per 100 K.G. Snijboonen f 17—38 per 100 K.G. Aardbeziën f 16— 46 per 100 K.G Bloemkool f 2—19 per 100 Roode kool f 8—14. Spinazie f 0 10—0.48 per 6 K.G. Postelein f 0.72—140. Sla f 0.40— 2.10 per 100 krop. Andijvie f 0.25—090 per kist. Radijs f 2 40 per 100 bos. Rabarber f 6 —8.60 per 100 bos. Wortelen f 6—15 per 100 bos. Prei f 2.104.60 per 100 bos. No. 10 7 Juli BEVERWIJK. 6 JuU 1931 Coöp_. Tuin bouw Groenten-, Fruit- en Aankoopver- eeniging De Vrije Veiling W. A. Sla 10— 40 c., Postelein 30—35 e., Andijvie 40—60 e.. Spinazie 4070 c. per kist. Komkommers 6, 23% c.. Perziken 512 c.. Bloemkool 20, 2y,9 c. Sla 43 c., Andijvie 23 c. per stuk. Asperges 17—44 c., Rhabarber 4—8 c., Peen 1315 c.. per bos. Groote Boo nen 8—10., Dikke 53—61 c.. Dun 37 e., Snij boonen 4054 c.. div. Doperwten 2328 C., Peulen 3543 e.. Tomaten 28—37 c.. Druiven 8800 e., Postelein 47 c.. Spinazie 518 c„ Aardbeien, zoete Franschen 35—56 c., 2028 C., Frambozen 70100 c. Caecilla" Joosen. Vrij C. Gounod. 2e prijs met 88 punten Harmonie „Excel sior” te Noord-Scharwoude. directeur Pranger. Vrij nummer: „Scènes Poétiques" van B. Godard. 3e prijs met 75 punten Harmonie „De Adelaar” te Weesp. directeur A. Hamme. Vrij nummer: „Suite Oriëntale” van F. Popy. De jury bestond uit de heeren: F. H. E. Blrknese te Rijswijk, A. L- Hazebroek te Rijswijk en Joe. de Klerk te Haarlem. Rohda IZwaluwen I (Egm. a. d. Hoef) Zondagmidag had op het terrein van Rohda een vriendschappelijke wedstrijd V— tusschen twee genoemde elftallen. De wedstrijd ging om een medalje uitge loofd door den heer P. Overtoom. De wedstrijd had oen tamelijk tam ver loop: vóór de rast was Rohda lang niet op Burg. SUnd. Getrouwd: Cornells nlng oud 27 jaar te Oterleek en Brouwer. 19 jaar. AMSTERDAM, 7 JuU. Aardappelenprij- zen. De prijzen waren heden Westlandsche muizen 910 ct. Kleine 6 ct. Langendijker muizen 9ct. Andijker muizen 9—9’.4 CU Andijker blauwe 10% ct. Alles per K.G Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 35725 K.O. PURMEREND, 7 JuU. Aangevoerd pl.m. 22.000 K.G. kaas. Kleine fabriekskaas stapels, 38.per 50 Kilo, handel matig. Kleine BoerenKaas 24 stapels 38.00 per 50 K.G., Goudsche kaas 1 stapel, Comniissie- kaas 1 stapel 39.— per 50 K.G.. Boter 2833 K.G., weiboter 0.70—1.30 per K.G».. melk- boter 1.10—150 per K G. Runderen, 230 vette f 0.961.00 per K.G., handel vlug. 164 melk- en gelde f 160370, handel stug; 33 stieren t 0.700.80 per K.G., handel stug; 39 paarden f 80200 per stuk, handel stug: 65 vette kalveren f 11.20 per K.G., handel stug; 333 nuchtere kalveren f 930 per stuk, handel matig; tokkalveren f 1830 per stuk, handel matig; 516 vette varkens f 0.370 40 per K.G., handel vlug. Magere Varkens 119 f 1328 per stuk, stug; Zouters f 0.35046 per Kg., vlug; Biggen 363 f 7—12 per stuk, vlug; Schapen 194 f 24 33 per stuk, stug; Lammeren 247 f 16— 22 per stuk, stug; Piepkuikens f 1.10—1.40 per Kg.; Kipeleren f 34J4.25: Eendeieren f 3.40 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 6 JuU 16600 JC.G. Tomaten: A 3590—38.70, B 33.80, C f 3640, CC 2850; 154.000 K.G. aardap pelen: Schotsche Muizen 6.70—9.60; Eigen heimers 10.90; Drielingen 4.306.20; Klei ne 1 10—1.20; 2250 bos Wortelen 6 70— 8.90; 2000 stuks Bloemkool, le soort 9.00 13.40, id. 2e sooftV 5 90—6.40; 28000 K G. Roode Kool 8.00—9.30; 1000 K.G. Vroege Witte Kóól 590—7.40. BROEK OP LANGENDIJK veiling van 7 Juli Langendijker Groentenveiling 22000 kilo Tomaten A f 31.50—3290. idem B f 29, idem C f 33.1033.30, idem CC f 24.80 202.000 kilo aardappelen: Schotsche Muizen f 8.208.60, Eoigenhc-imers 650 7.80, Drielingen f 3.80—5.50, Kyelne X 1— 120, 13600 bos Wortelen X 8.60—1250, 625 ktuks Bloemkool f 10.6014. 41000 kilo Roode kool f 740—940, 825 kUo Gele kool X 4409.60. 150 kilo Zllvernep f 15.30. NOORD-SCHARWOUDE. 7 Juli Aange voerd 137.200 Kg. Aardappelen Schotsche Muizen f 6—7.80; Drielingen f 390—540 Kl. f 1-602.70 900 stuks Bloemkool f 710.10; 150 Kg Roode kool f 8.60; 2400 Kg. Witte kool t 690—7.60; 75 Kg. Zllvernep X 14.70. ALKMAAR, 8 Juli Alkmaarsche Export veiling Aardapelen 6.00—9.40 per 100 K.G.; Aardbeien f 0.250 75 per stof; Bloem kool I f 790—13.00,, ld. II 2.00—6.00 per 100 stuks; Doperwten 9.0014.00 per 100 pond, Kropsla 0.40—1.30 per 100 stuks- Komkommers 190—750 per 100 stuks; Meloenen 33.00—75.00 per 100 stuks; Perzi ken 0.06—0.14 per stuk; Postelein 0.11— 0.61 per bakje; Peulen f 22.00—24.00 per 100 pond; Rabarber 6 00—10.00 per 100 bos; Roode Kool 11.00 per 100 stuks; Selderie 250—8.10 per 100 bos; Snijboonen 19.00— 26.00 per 100 pond; Spercieboonen. dubb. 26.00—81.00 per 100 pond; Tuinboonen 3-008.00 per 100 pond; Wortelen f 3.40— 10.40 per 100 bos. WINKEL, 6 Juli. Aardbeien f 813. Ker nen f 18—19. Peulen f 13—15. Aardappelen f 24 per 50 K.G. Bloemkool f 16—1750. Kropsla t 12 Komkommers f 8—9. Rabar ber f 2—4 per 100 stuks. 3 1 Juy BEVERWIJK, 6 Juli Prijsnoteering van de R.K. Coöp Tulnderwereenlglng „Kennemerland” Aardbeien per kilo 19—27, Doppers per kUo 24—30, Peulen per kilo 3042. Capcjjnders Br per kilo 22— 28. Capcijnders W. per kilo 24—35, Tuinboo nen per kilo 7—11, Groentjes per kilo 22 Snijboonen per kilo 40—58, Dikke boonen per kilo 60, 81a per kist 16—50. Postelein per kist 2540, Spinazie per kist 3090, Bloemkool per stuk 6—21, Komkommers per stuk 26, Meloenen per stuk 613,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 9