Sport Wedstrijden en D s 1 WASSCHERIJ L JORRITSMA Bij Hoofdpijn 4* en bij Kiespijn o o o o o FIJNE GOEDEREN o ALKMAAR F PROVINCIAAL NIEUWS O PAARDENSPORT O O Landelijk Ruiterfeest te Bergen O VOETBAL VRAGENBUS R. K. Lyceum RECHTSZAKEN f INGEZONDEN Ui GYMNASTIEK MARKTNIEUWS (jOHAQUS Dt S1OAAD VOOR U Stelt de onderteeke- ning van het petition nement niet uit. Van uitstel komt zoo, licht afstek Voordeer 3 - Alkaaar Speciaal adres voor alle BERGEN 0 o Mijnhardt’i Poeders Doos 45 ct. BU Uw Drogist 0 De „dochter”, die een zoon was Athletiek-kampioenschappen 0 NOORD-SCHARWOUDE TEXEL Wereldkampioenschappen T ZAND ANNA PAULOWNA HOOGWOUD BARSINGERHORN HEEMSKERK Een voetbal-cocktail Gemlxed door Pico H (Z.H.), Roobeek, Goedereede, St. Ur- Bevordering leerlingen. Vergissing b|j den Burgerlijken Stand 1 4 WAAR MOET DAT HEEN! 28 per stuk. Perziken 8—13 te A 14, B 13 de avondexportmarkt Aan 10 I ver- aan- Op Tt September speelt Dultschland te Hannover tegen Denemarken. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Het gymnastisch gedeelte van de vaardig heidsproeven K. N. G. V. voor turners (sters) uit den Kennemer Turnkring wordt ax. Vrij dag in Beverwijk afgenomen. De BALLONWEDSTRUD CORPULENTE MENSCHEN kunnen door een conscentleus gebruik van het natuurlij;.» „Frons-JooeF’-bitterwater. bereiken, dat z; ruimen stoelgang zonder forceeren hebben. te Nii De Grasshopper Club te Zürich, de ver eenlging, waarin onze internationaal Adam speelt en ook zijn broer, behaalde het kam pioenschap Zwitserland. Ondanks de ook in Engeland heerschen- de malaise, beurde het populaire Chelsea dit seizoen 80440 pd st„ dus f 986.000, aan entries; t kan schikkenI f 11—13 per 100 Sav< Spinazie f 0.100.46 de ge g' di et se gemeente testigen. Reeds eenigen tijd is hier gevestigd dr. Vellinga, die vermoedelijk de praktijk van dr. Prakken zal overnemen. ve or ce at ve ui werd be- ee de be Wedstrijden om de Prov. kampioenschappen voor landelijke rtjvereenigingen in N.-Holland De balans van het Fransche internatio nale voetbal luidt: 5 gespeeld, 2 gew., 1 gel„ 2 verl.; nj. werd gewonnen van Duitsch- gelük Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mijnheer de redacteur, gelieve onder staande regels te plaatsen in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Tomaten. C 12, CC 8. Aardbeien, werd betaald 1417. Bloemenveiling „1 Centrum" Mar. Poch en Flaming Swod 35, Halley 23, Platine 35, White Giant 47, Souvenir 2—4, Mai den's Blush 3-4, Sunrise 2-4, Hadley 0.50-5. Briarcliff 055—4, Roselandia 0.60—4. Colum bia 0.40—3, Claude Pemett 0.70—4, Idlium Tlgrinum Simplex 413, id. Splendt 3—11. Longlflorum 58, Regala 47, Eng. Irissen 050—100 c. OaCDICDEOICDECDECDBCSaOa'i In de registers van den Burgerlijken Stand van Rijswijk was een jongeman, met de voor namen Johan Adolf destijds btf zijn geboorte ingeschreven als dochter van zijn ouders. Op zichzelf leverde deze vergissing gedurende de eerste levensjaren van bet jongmensch, aangezien men voor hem toen geen uittrek sels van zijn geboorte-akte noodlg had, na tuurlijk geen enkel bezwaar op. Ook vormdé deze onjuiste inschrijving blijkbaar geen belemmering, toen de betrok kene later werd ingeschreven voor den dienstplicht. HU werd goedgekeurd en ver vulde zijn dienstplicht bij bet regiment kust- artillerie. Toen hij in het huwelijk wilde treden, weigerde echter de ambtenaar van den Burgerlijken Stand het huwelijk te vol trekken en wel op grond, dat de wet een huwelijk van twee personen van hetzelfde geslacht niet kent. Een verzoekschrift om verbetering van de geboorte-akte werd door mr. Mobach bij de Haagsche rechtbank ingediend. Dit college gaf vervolgens een beschikking, waarbij op gedragen werd om door een deskundige te doen bewijzen, dat de in het verzoekschrift genoemde persoon dezelfde Is als die in de geboorte-akte en dat hij is van het mannelijk geslacht Gisterochtend zou dit bewijs geleverd wor den. Met mr. Mobach waren verschenen de jongeman in kwestie, zijn vader, die ver klaarde, van de verkeerde inschrijving niets te begrijpen, een overbuurman, die zelde dat de betrokkene van kind af bjj zijn ouders thuis is geweest, en een dokter die na onder zoek verklaarde dat de trouwlustige inder daad een Jongen was Het woord is nu aan de rechtbank om over het toekomstig levensgeluk van den verzoe ker en zijn meisje te beslissen. De athletiek-kampioenschappen van het K. N. G. V. zullen nu definitief op 29 en 30 Augustus in Apeldoorn worden vei werkt. HET NATIONAAL MUZIEKCONCOURS. De gebeurtenissen in deze gemeente staan niet stil. Eerst de Mlddenstandstentoonstel- ling en daarna het Nationaal Muziekcon cours ■iat plaats zal hebben van 1926 Juli as. Het concours zal gehouden worden op het terrein achter de O. L. School en een twintigtal corpsen zullen in verschillende af- deelingen uitkomen. Zaterdagavond voor den aanvang van het concours hoopt onze plaat- selijke harmonie ..Excelsior” zelf’een con cert te geven, terwijl in de week van 19 26 Juli ook nog eenlge concerten zuilen wor den gegeven door eenlge plaatseljjke veree nigingen. Op een en ander hopen wij nog nader terug te komen. Zie voor verdere bij zonderheden de advertentie in dit nummer. te voor Kweekschool te Beverwijk. Geslaagd Onze plaatsgenoot, P. Nyens, leerling van het pensionaat St. Radboud te Medemblik is geslaagd voor het toela tingsexamen voor de Bisschoppelijke Training De K. K. G. V. zal zich weer tot een bul- mlandschen keurturner wenden voor de training in kringen en vereenigingen. De cursussen zullen duren van half Sep- tember tot half 3 verl.; nj. werd gewonnen van land (1—0) en Engeland (5—3); tegen België (2—3), verl. van Italië (0—5) en Tsjecho-Slowakije (1—2). Holland kan zich voor den herfst te Pa rijs prepareeren. Heden, Zaterdag, worden in Parijs de we reldkampioenschappen in gymnastiek ver werkt. De strijd gaat daarbij tusschen de 13 volgende landen: Nederland, België, Bul garije, Finland, Engeland, Hongarije, Italië, Luxemburg, Zwitserland, Tsjecho-Blowakije, Yoego-Slavië en Frankrijk. Elk land moet 3 turners afvaardigen. Voor Nederland gaan Melkman, Van Dam en Enz, voor België ReiJnaert, Glbens en Defer. Zuiver gymnastisch zijn Zwitserland, TZje- cbo-Slowakije, Yoego-Slavië, Italië en Frankrijk zeer sterk, maar de toevoeging van athletische onderdeelen maken den uitslag onzeker. Ons land mag al zeer tevreden zijn, wanneer t één van de middelste plaatsen bereikt. Gisteren had de bevordering der leerlingen aan t r.k. Lyceum plaats Na weken van hard werken durende composities. Te half 11 hadden zich met *t bijna ge heel voltallige Curatorium, Rector en Leera ren (-essen), de Lyceïsten in de aula van 1 nieuwe gebouw vereenlgd. Spanningspanning, al wat de klok luidt. Jongens, wien anders de schalksche on deugendheid uit de oogen straalt, zijn nu onder een hoedje te vangen. Er zijn meisjes met hoogrood e gezichten en Al te schitteren de oogen. En als ze je eens toelachen, dan blijft 't bifseen pogen. Bjj de opening laat de rector de gewich tigste gebeurtenissen de revue paaseeren: 1 verhuizen naar de nieuwe school, de herden king van 't Patroonsfeest, de voordrachten middag van Paul Huf, de bedevaart naar Jleiloo. Spr. wijst op 't keurige gedrag en de voorbeeldige ijver der leerlingen. Vooral 1 nieuwe gebouw had t immers bij ietwat uitgelatenheid en overmoed geducht moeten ontgelden. Dank werd gebracht aan de goede zorgen van t Curatorium, aan de toewijding der leeraren (essen). Daarna volgde aflezing van de geslaagden. Tot klasse II zjjn bevorderd; Cor Bruin, Frans Cedee, Cor Goemans, Nico de Graa». SJef van Resteren, Antoon Kraakman, Oer. Lantman, Adr. v. Montfoort, Adr. Opde- weegh, Mljndert Philips, Jan Ranztfn, Jo Relnders, Frans Terluln, Wlllebr. Vogelpoel, Henk Arntz, Cor Heljnis, Jac. Klaver, Piet Mooy, Ger. Timmermans, Leny Busisink, An- ny Gerdes, Anny Gouverne, Beb Kuiper, Tilly Peet, Tiny Schneider, Rle Schouten, Liny Timmermans, Henny Woidendorp. Af gewezen: 8 leerlingen. Tot klasse UI (H. B. S. of Gymnasium) Piet Bolten, Theo Breed, Nico Buur, Thijs Gouverne, Leo v. Groeningen, Jac. Hoog land, Wim v. Kesteren, Jan Kuys, Hein Lohman. Jan Mlddelhoff, Theo Mulder, Ant. Pels, Ant. Punt, Cor Stroomer, Dré Verbart, Jan Worm, O. Woestenburg, Jo de Boer, Lucia Groot. Marie de Groot, Ine Hanraads, Tine Keesotn, Netty Middelhof, Gerda Moes kops, Trude Peet. Afgewezen: 4 leerlingen. Tot kl. IV Gymnasium: Cor Bakker, Jac. Langendijk, Dirk Meereboer, Han Moeskops, Han Overtoom, Jan Schmidt. Gretha v. Dijk. Jo Hollenberg, Frieda Jansen, Rie Lohman. Afgewezen: 2 leerlingen. Tot 4 H. B. 8.: Maarten Admiraal, Jan Arntz, Herm. de Munk, Plet Odders, Jan Sillacus, Paul Veltman (voorwaardelijk), Jans Boekel, Afgewezen; één leerling. Tot Se kl. Gymnasium: Wim Buers. Addy ConJjn, Slem Groen. Norb Groot, Dirk Hol lenberg. Leo Klüppel, Ev. Koning, Ton Lees berg, Jan Molenaar, Cor Overtoom, Theo Punt, Jan Rohde, Oer. Wanna. Jan en Tine Weyllng. Afgewezen: 3 leerlingen. Tot 5e kl. H. B. 8.: Jan Breed. Han Buis- slnk, Th. Jonker, Jac. Kabel. Plet Wage maker, Willem de Wildt. Afgewezen: 3 leer lingen. De Hoogeerw. heer E. P. Rengs feliciteer de de gelukkige geslaagden. Van harte wenschte hij allen een heel aangename va- cantle toe en spoorde aan. ook gedurende dien tijd van ontspanning zich te gedragen als echte Katholieken. Ze moesten steeds t voorbeeld van hun Patroon, den H. Petrus Canisius voor oogen houden. ZEerw. bracht nog hartelijk dank aan de leeraren (essen) Den nlet-geslaagden gaf spr. den raad of *t vaste voornemen te maken, t volgend Jaar in ijver en werklust toe te nemen, óf, zoo zU zich niets te verwijten hadden, dit ge beuren aan te nemen als een kruisje, dat O. L. H. hun toezendt. Van den teekenleeraar, die door ziekte niet aanwezig was, kwam een telegraphlsche ge- lukwensch in. Nadat nog een der oudste leerlingen uit V Gymn. namens allen op geestdriftige wijze aan het leerarencorpa dank gebracht had, was de plechtigheid geëindigd. Auto omgeelagen Gistermiddag te half één reed de vrachtauto van den heer N. C. van Schoorl, van Broek op Langendijk, in matige vaart langs den Kelnsmerweg, al hier. Tegenover de boerderij van den beer J. van Dam sprong één der banden. Door den hevigen schok kon de chauffeur den wagen niet meer houden. De auto reed links, dwars over den weg, viel om en kwam zijde lings aan den rand van de Egalementsloot te liggen. De chauffeur en nog een tweeden persoon, die met hem in de cabine zat, wis ten door het raampje naar bulten te komen. De lading, 3 ton haver, kwam geheel in het water terecht. De chauffeur was geschrokken en had zich, niet ernstig, aan het been be zeerd. Met behulp van een kraan is gister middag de wagen gelicht en de lading zoo veel mogelijk uit de sloot gehaald. Verzekering dekt, althans wat den wagen betreft, de schade. Bij een wedstrijd te New-York tusschen de Celtic (uit Glasgow), welk team momen teel in Amerika toert, en de Hakoah All Stars, welke strijd door tal van prominen te figuren werd bijgewoond, o. a. burge meester Walker, ontaardde de strijd in een zoodanige smijtpartij, dat vijf slachtoffers min of meer ernstig gewond werden wegge bracht. De burgemeester stak zijn ontstem ming niet onder stoelen of banken, en ver liet hoofdschuddend het stadion. Alle voetbalwedstrijden zijn in Engeland in den radio-ban gedaan. Echter één uit sondering heeft men kunnen bevechten, nX de Cup-flnale. Vr. Op welke tijden vertrekken Zaterdag 15 en Zondag 16 Augustus ia de booten van Amsterdam naar Harderwijk? Antw. 's Zaterdags vertrekken deze booten half 9 voormiddag en 3 uur 's middags, 's Zondags wordt deze verbinding niet on derhouden. Vr. 1: Waarmee kan ik wollen dekens uit- wasschen? 3. Ook heb ik watten deken. Hoe kan ik die schoon krijgen? Antw. 1: Wollen dekens kunnen gewas- schen worden in terpentijnzeepsop. Zij moe ten herhaaldelijk flink uitgeklopt en zoo mogelijk in de open lucht gedroogd worden. 2. Gewatteerde dekens worden als ze zeer vuil zijn 2 of 3 dagen in koud water ge weekt. Het water moet eiken dag vernieuwd worden. Dan legt men ze op een tafel en be strijkt ze met zeep en wrijft ze met een borstel, in zeepwater gedoopt, schoon. Daar na worden ze ultgespoeld, uitgedrukt, uitge slagen en in de schaduw of op zolder glad opgehangen om te drogen. Plechtige tnstalUUe Pastoor Van der Eem Donderdagavond om 8 uur had de plech tige installatie plaats van den nieuw be noemden Pastoor, den Zeereerw. heer M. van der Eem. in de parochiekerk van O. L. Vrouw Praesentatie aan de Spoorbuurt al hier. Na de uitstelling van het Allerheiligste werd het Venl Creator gezongen. De Hoogeerw. Deken Guillonard, van Schagen, las eerst de offideele benoeming van den Bisschop voor en leidde daarna ZE. achtereenvolgens naar het altaar, waar de liturgische voorwerpen en gewaden voor de H. Mis waren bijeengebracht, naar den preekstoel, de biechtstoel, het doopvont en de sacristie, waar de gebruikelijke gebeden door den Deken werden verricht. Na het zingen van het Tantum Ergo, werd de plechtigheid besloten met den zegen van het Allerheiligste, waarna nog een Maria- liedje werd gezongen. Aardappelen. Groots muizen ld. kleine muizen f 2.65—4.90. Due. f 3.303.45. Eigenheimers .Kriel f 0559.70. Tomaten A- Id. B f 14.10—1640. ld. V acantie-cursus De aangekondigde vacantle-cursus voor vereenlgtngslelders (sters) uit bet KJI.G.V. gaat wegens onvoldoende deelneming niet door. aangesloten. In alle deelen van het I worden rtjvereenigingen opgericht en Bond is reeds thans geworden tot een lichaam, dat in alle opzichten aan z'n doel beantwoordt. Het paardemnaterlaal is door den goeden Invloed van de Federatie be langrijk verbeterd en wie bij de parade der 8-tallen zijn oogen goed den koet geeft, zal verbaasd staan over de paarden, die in den ring verschijnen en dit te meer, omdat deze paarden regelmatig als werkpaarden worden gebruikt. De liefde voor bet paard komt in deze wedstrijden tevens tot uiting. Iedere ruiter beeft geleerd, met zijn paard één te zijn, omdat hij weet, dat het zijn paard is, dat hem veilig over hindernissen brengt, en graag ieder bevel opvolgt, mits hem dat met zachte hand en veel geduld is geleerd. wy zijn er zeker van, dat de duizenden, die verwacht worden, als zij de afwerking van het programma zullen hebben aan schouwd, sullen concludeeren, dat zij niet hadden vermoed zulk een rijvaardigheid, discipline, kameraadschappelijkheid en fris- sche geest onder de eenvoudige platteland bewoners, die 25 Juli ax. te Bergen hun rij vaardigheid zullen toonen. De leden van de landelijke rijvereeni- gingen beoogen niets anders dan door daden te toonen, wat zij als ruiters zijn geworden door zware inspanning en door met opge ruimdheid gedragen opofferingen, die sü zich uit liefde voor het paard getroosten, in de hoop, dat hun voorbeeld tot navolging moge leiden. Bergen geniet 25 Juli de eer, de grootste bijeenkomst van landelijke rtjvereenigingen, die ooit in Nederland heeft plaats gehad, binnen haar grenzen te kunnen begroeten. e V. V. V. moge het zich tot een eer re kenen, daartoe den stoot te hebben gegeven. door U begrepen, deze manier maakt t ge weten ruimer. Mijns Inziens moet 't precies andersom, eerst de achterstallige schuld be talen bij den eigen bakker en winkelier en dan zijn die menschen wel weer bereid om tot een volgenden oogst de zaak gaande te houden. Hopende, dat deze enkele regels er toe mogen bijdragen, om dergelijke te verwach ten misstanden, die hieruit kunnen voort vloeien, tegen te houden, nogmaals dankenk voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, met de meeste hoogachting, H. H. Waard, lO-?-^!. EEN MIDDENSTANDER, die met smart op die achter stallige schuld zit te wachten. De Brltsche 3e klasser Mansfield F. C„ welke van de Noordelijke naar da finan cieel betere Zuidelijke divisie werd overge- plaatgt, kreeg niet minder dan 500 aanbie dingen voor haar eerste- en reserve-elftak Burg. Stand. Gebaren: Camelia Cathari na, dochter van Jacobus Klaver en van Catharina Manshanden. Joannes Antonius, z. van Johannes Langedijk en van Gsertje Sjerps. Haale, zoon van Tjerk Andringa en van Akke Baron. Jacobus Petrus, zoon van Jacob Berkhout en van Johanna Been. Overleden: Geertje Groot, oud 75 jaren, weduwe van Dirk van Diepen. Geertje Zee, oud 6 maanden, dochter van Pieter Zee en van Jannetje Kleyne. Elisabeth Christina Wilhelmina Trik, oud 70 jaar, echtgenoote van Hendrik van Ree (overleden te Hoorn). Ondertrouwd: Simon Pieter Met, oud 46 jaren met Trijntje Weeshoff, oud 42 Jaren. Getrouwd: Petrus Schutte, oud 27 jaren met Wilhelmina Agnes Beers, oud 23 jaren. belden te Hoogwoud Jantinus Baron, oud 25 jaren, te Nieuwe-Niedorp met Hendrlkje Baron, oud 21 Jaar te Ooststelllngwerf. Si mon Pieter Met, oud 46 jaar te Hoogwoud met Trijntje Weeshoff oud 42 jaren te Alk maar. Na van goed ingelichte zijde wordt ge meld. moet de OostenrjjlMche V. B. uit- noodtgingen hebben ontvangen van de Royal Arsenal F. C. (Londen) en de Cel tic (Glasgow) tot het spelen van wedstrij den tegen het krachtigst mogelijke Oosten- rijksche elftal. De Oost V. B moet hebben geantwoord, dat men de uitnoodiging gaar ne accepteert, echter uit financieele over wegingen nog een derden tegenstander aan dit tweetal wenscht toegevoegd te zien. Heer Hugowaard 10-7-*31. Mijnheer de Redacteur. Gelieve onderstaande regels in uw blad op te nemen. Bij voorbaat mtjn dank. Naar aanleiding van het raadsverslag der spoedeischende vergadering op 7 Juli 1931 gelezen in het nummer van 8 Juli ”31, waar in met algemeene stemmen besloten is een bedrag van f 2000.beschikbaar te stellen voor de tuinders, wil ik er op wijzen dat voor de arbeiders, die uit nood dagelijks naar de Zuiderzeewerken reizen per autobus, de vervoerkosten worden ingetrokken. Zij kre gen van de gemeente f 250 per week en be talen voor vervoerkosten f 3.per week. Moeten deze arbeiders nu voor die f 2000. opkomen? Of de inwoners met vaste betrek kingen, wier loonen toch al zoo zijn, dat zij er net van kunnen komen, of mogen die op Zondag geen stukje vleesch eten? Als er ook eens een f 2000.wordt uitge trokken voor de slecht verdienende landar beiders dan zou dat niets meer dan billijk zijn. Laat de commissie van 4 personen ook eensl een kijkje nemen bij den landarbei der, inplaats van alleen bij de tuinders. Dan denk ik dat zil daar ook wel hulp kunnen verkenen, want bij lieden die je niet hoort klagen kan wel eens meer hulpverleening noodlg zijn dan bij de klagers. Het spreek woord zegt toch ook: .Klagers hebben geen nood”. Met dank voor de plaatsing. Een abonné uit Heerhugowaard. 4e pr. W. Urbanus, Lophem, België, Ber ger Schoolvereenlging. 5e pr. Cor Schoen, Koolkerke bij Brugge, O. L. S. 3e kl. 6e pr. Jan Bloetjes, Brugge, St. Adelber- tusschool. 7e pr. Piet Bakker, Heinkenszand (Z.), St. Albert usschool. 8e pr. B. v. Eijk, Veere, St. Ursulasch. 9e pr. L. Tengbergen, Wissekerke, N. Be velend, Berger School ver. 10e pr. Agnes Tengbergen, Wissekerke, N. Beveland. Berger Schoolver. lie pr. Cerlca de Koning, Ouwerkerk (Z.), 8t. Ursulaschool. 12e pr. Trientje Brands, Nieuwerkerk In Duiveland, 01.8, 13e pr. N. Hollenberg, Duivendijke (Z.), St. Ursulaschool. 14e pr. Ali Miltenburg, Duivendijke (Z.), St. Ursulaschool. 15e pr. Piet Huurman Duivendijke, Schou wen. O.L.S. 16e pr. Greta Kop, Zierlkzee, O.L.S. 17e pr. Gerrit Dilg, Kerkwerve bjj Zierlk zee, Berger Schoolver. 18e pr. Wim Mol, Zonnemalre (Z.), OLJ3. 19e pr. J. Mulder, Brouwershaven, Mulo. 20e pr. Caesar VoOte, Melissant, VLO. 21e pr. J. sulaachool. 22e pr. Tlni Müller, Rockanje a. Z., OL.8. 23e pr. Ali Beekman, Brielle, 0X13. 24e pr. W. Roobeek, Eiland Rozenburg, 8t. Adelbert usschool. 25e pr. P. van Duin, Rozenburg (Z.H.), St. Adelbertusschool 25. De in Engeland begonnen actie voor regelmatig contact met het continentale voetbal en de ruiterlijke erkenning van zijn kracht, heeft toch niet geheel en al tot een □egAief resultaat geleid. Alhoewel niet Oostenrijk, zooals algemeen werd verwacht, de eer te beurt viel de rij officieel te openen, komt in diens plaats Spanje op Woensdag 8 December as. op den Arsenal ground te Highbury. De bekende Weensche prof-vereenigin gen, Austria en Wacker, welke binnenkort ook in ons land komen, toerden in Zweden met groot succes. Austria speelde 7 wed strijden, won er 6, verloor er 1; doelpunten- average 218. Wacker speelde 5 matches, waarvan er 1 werd verloren, 4 gewonnen, met een average van 2311. Het nieuwe massale stadion te Weenen wordt op 13 September as. ingewijd met den internationalen returnmatch Oostenrijk— Dultschland. De ballonwedstrijd op Vrijdag 26 Juni ter gelegenheid van de herdenkingsfeesten te Bergen aan Zee was, zooals wij in het vorig nummer reeds berichtten, een groot succes. Ruim 300 kaarten kwam uit verschillende oorden bij den secretaris, den heer D. Haas broek In. Het is ons niet mogeljjk alle te publlcee- ren, waarom wjj hieronder de interessantste laten volgen. De prijsuitreiking heeft plaats Dinsdag middag 4.15 uur in de Rustende Jager. De gelukkige prijswinnaars worden zocht op dat uur aldaar in den tuin wesig te willen zijn. Ie pr. A. BeUekom, bij Parijs, R. K. Jon gensschool. 2e pr. Dickie Mol, Bergueneuse (Pr.) OL. 8. 3e kl. 3e pr. Trien Beentjes, Briellen bjj LJperen, België, Ursulaschool. ALKMAAR, 11 Juli 1931 Boter- en eierenmarkt Boter, fabriek 1ste soort f 0.650.75, Boter, fabriek 2e soort f 0.60— 0.65, Eieren, groothandel t 3.754, Eend- eieren f 3.25350. ALKMAAR, 11 JulL Plepkuikenmarkt. Aan gevoerd 56 kisten en 12 korven. Prijzen f 1.20 1.40. Handel vlug. ALKMAAR. 11 Juli Veemarkt 30 paarden 200325 per stuk; hitten 125275; 13 melkkoeien 280370 25 nuchtere kalv. slacht, per stuk 8—22; 7 vette schapen 30 34; 26 schrammen 1420; 98 biggen weken 615. Handel stug. LANGENDIJK. 11 Juli. Aangevoerd wer den: 8000 Kg. Tomaten. A 28.20—29.70; B 24.50—25.90; C 29.30; CC 22.90; 114.000 Kg. Aardappelen. Schotsche Muizen 5507.40; Eigenheimers 5.506.90; Drielingen 5.106.50; 1350 stuks Bloemkool, 1ste soort 9.2011; idem 2e soort 4.804.90; 80.000 Kg. vroege Roode Kool 4.70—6.40 5200 Kg. Gele Kool 350—5.70; 8000 Kg vroege Witte Kool 240 tot 3.10; 800 Kg. Zllvernep 1240—1350; ZU- verdriellngen 750 ALKMAAR, 10 Juli N. V. Alkmaarsche Exportveiling Aardappelen f 5.609.00 per 100 K.G.; Aardbeien 0.290.61 per slof; Andij’ le 0.702.80 per 100 stuks; Bloem kool I 13.00—25.00 per 100 stuks; Id. U 5.0010.00 per 100 stuks; Doperwten 9.00 —13.00 per 100 pond; Groene kool f 140 per 100 stuks; Kropsla f 050—140 per 100 Borg. Stand Ondertrouwd: Antonius van Heerwaarden en Agatha Zoetelief. Getrouwd: Oerhardus Schraag en Erena Edith de Grave. Overleden: Marretje weduwe van Antje De V. V. V. te Bergen organiseert in sa menwerking met het Hoofdbestuur van de NederL Federatie van Landelijke RUvereenl- gingen op 25 Juli op de Vlnkenkrocht (het voormalige Dultsche intemeeringskamp) wedstrijden voor de LandeL Rijver. In N.- Holland om de Prov. kampioenschappen, waaraan door 12 afdeellngen zal worden deelgenomen. Sommige vereenigingen ko men met twee 8-tallen uit, waaronder de Rüvereenlglng te Helloo, die ook met een dames-achttal uitkomt. Uit Nleuw-Vennep, Bovenkerk. Hoofddorp, Halfweg, Texel, Wleringen, Barslngerhorn, Anna Paulownapolder, enz. zullen de Rijver- eenlglngen aan de wedstrijden deelnemen en wel Iedere vereenlging met een 8-tal rui ten, een aanvoerder en een reserve-rulter. ▼oor het handicapspringconcours schreven t<l van ruiters bovendien afzonderlijk in. zoodat men op dien dag niet minder dan 180 ruiters gelijktijdig in den ring zal zien. Het programma vermeldt ook patrouille- springen in historische en folkloristische eostuums, waaraan door 10 patrouilles wordt deelgenomen, voorstellende de Fransche ca- vallerie uit den Napoleontischen tijd, Oud- Hollandsche ruiters, Poolsche ruiters, cow boys, Romeinsche ruiterij, de Oranjegarde van Prins Maurits, Kozakken enz. Voorts wordt er een push-baU-demoostra- tie gehouden (voetbal te paard met een bal van 145 doorsnede), benevens een tally-ho- wedstrtfd. De tally-ho-wedstrijd stelt als eisch, dat de ruiters in groepen WO M. stappen, 100 M. draven^en 100 M. galoppee- ren. Buiten f 600 aan geldprijzen, worden vele andere prijzen, bestaande uit kunstvoorwer pen en een gouden medaille van de ge meente, beschikbaar gesteld. De V. V. geeft bovendien aan lederen ruiter voor reiskosten een vergoeding van 5. Met het oog op het groote aantal deel nemers, heeft des morgens de voerkeuring plaats, waarin beslist wordt over de prijzen voor de dressuurproeven. Deze vporkeurlng is toegankelijk voor 25 cent. De jury bestaat uit de heeren: Jhr. H. W. M. van Coehoom van Smlnla, voorz. van de Federatie, P. H. Kleinjan, dierenarts te Alkmaar en mr. J. Linthorst Homan uit As zen, terwijl de eere-voondtter van de Fede ratie, de burgemeester van Hoofddorp, even eens aanwezig zal zijn. Het concours vangt des middags om 2 uur aan met als eerste nummer de parade van alle deelnemers. Aangezien elke groep ruiters voorafgegaan wordt door trompetters en een vaandeldrager, zal deze parade zeker een grootschen aanblik opleveren. In de afdeeling patroullle-sprlngen In historisch en folkloristisch costuum wordt een publieksprijs beschikbaar gesteld. Ieder bezoeker ontvangt daarvoor een stembiljet bij zijn entréebiljet. Vóór-verkoopkaarten zijn verkrijgbaar bij het Infonnatie-bureau van de V. V. V. te Bergen en geven 25 pet. reductie op de dag- prtiien. „De landelijke rtjvereenigingen hebben zich de laatste jaren krachtig ontwikkeld, zoodat reeds thans 56 afdeellngen bij de Federatie zijn land de en voort- stuks; Komkommers f 1.004.40 per 100 stuks; Meloenen 33.00r57.00 per 100 stuxs; Perzlkeh f 15.0018.00 per 100 stuks; Peucn 8.0017.00 per 100 pond; Postelein 1550 55 00 per bakje; Rabarber 4.008.00 per 100 bos; Roode Kool 7.008.00 per 100 stuks; Selderie 1,001.60 per 100 stuks; Spinazie 0.420.80 per bak; Snijboonen f 13.0024.00 per 100 pond; Spercleboonen, dubb. f 13.0020.00 per 100 pond; Tulnboo- nen 3.0010.00 per 100 K.G.; Dien 650— 1140 per 100 bos; Wortelen 2.60740 per 100 bos. WINKEL, 10 Juli Aalbessen f 10—30, Kruisbessen f 26, Aardbeien f 5—11, 81a- boonen f 1825, Peulen f 8—14, Doppers' f 89, Aardappelen f 34 per 50 kilo. Bloemkool van f 811, Andijvie f 4—6, Komkommers f 57 per 100 stuks. PURMEREND. Vrijdag 10 Juli „Afslag- vereeniging Beemster, Punnerend en Om streken" Aardappelen: Schotsche mui zen f 132231 per zak van 25 kilo, BI Eigenheimers f 1.511.78 per zak van 25 kilo. Kleine Aardappelen: Schotsche mui zen f 0.761.64 per zak van 25 kilo. Blauwe f 0.86144 per zak van 25 kilo, Tulnboo- nen f 0.420.46 per zak van 15 ktlo, Peulen f 39.50 pèr 50 kilo. Doperwten f 4—9 per 50 kilo, Roode Aalbessen f 1344 per 100 kilo. Zwarte Bessen f 815 per 100 kilo. Klapbessen f 1.20—2.40 per 10 kilo. Perziken f 412 per 100, Pruimen f 4—5.40 per 15 kilo, Kersen f 2556 per 15 kilo. Aard beziën f 1842 100 kilo. Komkommers f 1 f 6, Bloemkool f 2—25 per 100, Roode. kool -e kool f 14 per 100, sr mand van 6 kilo. Postelein f 030090 per mand van 6 kilo. Sla t 0.401.60 per 100 krop. Andijvie f 0.100.80 per 100 krop, Selderie f 3—9 per 100 bos. Rabarber f 4—6.80 per 100 bos. Wortelen f 2—730 per 100 bos (zak). ENKHUIZEN. 10 Juli 1931 Bloemen- lust Roselandia f 1.40—240, Hadley f 030—3.80, Ophelia f 1.40—230, Columbia f 130—240, Kaiserin 2, Butterfly f 130— f 3.10, Gladiolen f 2—230, Achillea f 030, Statice f 1, Lathyrus f 0.40030, Gaillardla f 0.40, Anjers f 030—0.70 per 100 stuks, Llllum Regale f 050—1.10 per kelk, Snjj- groen 5 tot 8 cent per bos, Chathla 4 cent, Stergras 4cent, violieren f 0.75—1 per bos. Sierdistels 4j{ cent per stuk. ENKHUIZEN, 10 Juli 1931 Aardappe len en fruitmarkt Schotsche (groote) f 350—450, Schotsche (kleine) f 235—3.45, Blauwe Eigenheimers f 4.45 per baal. Peulen f 0.150.18, Slaboonen f 046047, Snijboo nen f 0.16 fer kilo. Sla f 130 per 100 krop. HeM, 10 Juli. Zuider Kogge. Bloemkool, le soort f 13 80—1430, 2e soort f 630—1030. 3e soort f 3.60—540; sla f 0.60—1.60; sla boonen f 27—33; peulen f 6—20; komkom mers f 37; roode bessen f 832; zwarte bessen f 1250; Prolefic f 26—36; frambozen f 4852; aardbeien f 20—33; aardappelen, Schotsche gr. f 230—330, kleine f 2.46—3.65, witte f 33.40. Aanvoer 1400 baal. OBDAM, 10 Juli 1931. ,De Tuinbouw.” 38000 K.G. groote aardappelen t 530—5.70. 2000 KG drielingen f 4.70—490. BOVENKARSPEL (Station) 10 JulL ,De Tuinbouw.” f 2 .79—3 55. Koks Nin. f 4.15—5.10 f 25.402850. Id. B f 2430—27.40. ld. CC f 1040—12 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 10 JulL Heden besteedde men voor: Schotsche muizen 5.60 tot 7.10; idem groote 530—5.60; idem drie lingen 5.10640; bloemkool 13.60; roode kool 630—8.00 per 100 Kg. WOGNUM, 10 JuH. Groote muizen 230 tot 3; idem kleine 230—3.85; komkommers 4.509.10; bloemkool 6.701230; slaboonen 0440.33; snijboonen 042038; peulen 0.14 tot 0.19; wortelen 640—930; aardbeien 0.18 tot 0.26. AVENHORN EN OMSTREKEN. 8 JuH Aangevoerd werden 66000 Kg. groote Schot sche muizen 5.60630; 8000 Kg. kleine Schotsche muizen 5.10—5 70 per 100 Kg. dub bele slaboonen zonder draad 4.60430 per zak van 15 Kg., aanvoer 10 aak. HOOGKARSPEL, „De Eendracht” 10 Juli. Schotsche muizen 2.752.90; Ninityfold 3.15 tot 330; .kleine aardappelen 2502.80. MEDEMBLIK 9 Juli 1931. „Si. Joseph.” Aardappelen: Groote muizen 3.80340 per baal, Kleine Muizen 2.50—230 per baal. Ideaal 250—235 per baal, Geldersche 295— 3.15 per baal, aanvoer 725 baal. HEILOO. 10 Juli 1931 Exportveiling ,JBt. Wlllibrordus” Aardbeien, vroege 0.100.14, idem late 0.110.17, Doperw ten 0.120.16, Peulen f 0.25036, Tuln- boonen 0.050.08, Dubbele Stamslaboonen 047—033, Snijboonen 032—038 p. KG. Rhabarber f 034—0.47, Wortelen 055— 096 per 10 bos. Kropsla 0.40090, Bloem kool, le soort 12.6016.10. idem 2de soort 6.40—9.70 per 100 stuks. Rnteleln f 045— 0.40-per kistje. Andijvie 0.702.80 per 100. BEVERWIJK, 10 Juli R K. Coöp Tuinders vereenlging .Kennemerland" Aardbeien 14—20 Frambozen 5570. Kruis bessen 1820. Doppers 1830. Peulen 26— 42. Capucünders, br. 2030. Capucijnders, w. 1930. Tulnboonen 5—10. Alles per K.G. Snijboonen 4050 per K.G. Dikke spercle boonen 3240 per K.G. Sla 1035 per kist Postelein 1540 per kist. Spinazie 2550 T>er kist. Bloemkool 618 per stuk. Kom kommers per stuk. Wortelen 814 per bos. Rabarber Tomaten 1035 per K.G. Selderie 5—8 per bos. Tomaten 10—35 per K. G. BEVERWIJK, 10 Juli Coöp. Tuinbouw-. Groenten- en Aankoopvereenlging ,De Vrije Veülng” W.A. Tuinboonen 68‘4 c., Heereboonen 3438 c„ Snijb. 3437 c., Dop pers 1827 c., Capucijnders 20n e.. Ras pers 2831 c.. Groene 1620 c.. Peulen 23 32 c.. Aardappelen 610 c.. Tomaten 11— 29 c.. Druiven 8286 c., Asperges 2055 c„ Rabarber 24 c„ Aardbeien 1645 c., Pos telein 24 c.. Spinazie 510 c. per K.G. Peen 813 c.. Hout 48 e.. Asperges 1745 c. per bos. Andijvie 2040 c.. Sla 1025 c.. Postelein 1020 e.. Spinazie 3045 e. per kist. Bloemkool 818 S c.. Komkommers 1«—4 c„ 81a K—1 c. Andijvie 1—2 e.. Per ziken 58H c. per stuk. Frambozen per doos 40 c. Div. Aardbeien 4075 c. Aalbessen 90 c. per gr. chips. blocexportmarkt. Naar aanleiding van 't raadsverslag van 8 Juli IX *t volgende: bij de rondvraag de mislukte aardappelen-campagne sproken en merkte de heer Tromp op, dat de bouwers door een ramp zijn getroffen en dat er spoedig geholpen moet worden, daar vele tuinders leven ten koste van den Midden stand. Ondergeteekende is zoo vrij <xn dit onderstreepen, niets is meer waar dan dat, daar de Middenstand In den regel gebruikt wordt als voorschotbank zonder rente. Maar nu een voorstel van den heer Kostelijk. Deze merkt namelijk op, dat de beschikbaar gestelde gelden niet mogen gebruikt worden voor achterstallige schulden. Maar daar is de heer Kostelijk volgens mijn Inziens fou tief in. Een voorbeeld: Wie krijgen ondersteuning? dat zijn in de eerste plaats die menschen (de goede niet te na gesproken en dat zijn er goddank nog velen) waar de bakker en winkelier voorbijgaan, of waar al eens een nootje gekraakt werd. Nu komt er onder steuning. Naar denzelfden bakker of winke lier gaan, geen sprake van, wat is 't gevolg? Met zijn centen naar de stad of elders. De eigen Middenstander, die dergelijke menschen al Jaren door borgen op de been heeft gehouden, ziet met leede oogen de centen den verkeerden kant uit gaan, want je hebt geen recht op dat geld, daar beslo ten is, er geen achterstallige schulden mee te betalen. Neen, mijnheer Kostelijk, dit is niet goed Gomes, 70 Jaar, Johan Arnold Barrost. Koorn, 75 j-, gehuwd met Willem Visser. Thomas Thomassen, 86 J, geh. met Trijntje Arkema. Autotocht voor ouden van dagen De ouden van dagen zullen hun hart weer eens kunnen ophalen door een autotochtje. Het uitstapje zal gehouden worden op den 22sten Juli a.s. De omstreken van Bloemen- daal zullen, worden bezocht. Personalia De heer A. Prakken, arts alhier, zal, naar wij vernemen, spoedig deze verlaten, om zich elders te Heemafcerker Spaarbank Dinsdag 14 Juli ax., des avonds half 8, sal in het R. K. Ver- eenigifigsgebouw een bijeenkomst plaats vlnde* van spaarders van bovengenoemde spMrbank. De bedoeling is om op deze vergadering tot liquidatie derzelver te komen. Opkomst is met het oog op de belang rijke besprekingen dringend gewenscht.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6