BE PROVINCIAAL NIEUWS BINNENLANDSCH NIEUWS INGEZONDEN VEILING-O VERZICHT AVENHORN DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE SPORTEN WEDSTRIJDEN SCHAKEN ONZE OOST KANOSPORT ENKHUIZEN ASSENDELFT ’T ZAND MEDEMBLIK HOOGWOUD HEEMSKERK HOORN UITGEEST DEN HELDER WINKEL BEEMSTER ANNA PAULOWNA Roode bewaarkool Proeven voor betere soort Na den brand te Vincennes deze ral, «Saté jaargang No. 42 maker te Berkhout. overwegen, De match EuweCapablanca Indische Dienst te 59 36 naar bezocht. De barbier die vroeger brandweerman was. (L istige Bl&tter) o »s Derde Kano-landen wedstrijd West-DuitschlandHolland „Apollo” In den eere-wedstrijd van het concours .te Wonnerveer behaalde .Apollo” naast de 2 eerste prijzen, een 3en prijs. der te Oostwoud, B. der Kinderen, C. Zand, J. Zaal, M. Boom, J. H. Beerdlng, C. Klein, L. de Leur allen te Hoorn en D. J. Schulte- Jubileum 1 Augustus ts. ral het 12 S jaar geleden zijn, dat de heer R. van der Werf werd benoemd tot veldwachter dezer gemeente. goede lange het beschot niet mee valt. Vol- wordt thans de helft mln- Retraiteclub. Dezer dagen vergaderde In café de Wit de Retralteclub. De vergadering was zeer slecht Het werk van de vereeniglng echter bloeit. De Retraitepennlng telt thans 335 leden. In De heropbouw van de Nederlandache afdeeling Gewetentgeld BIJ den ontvanger der directe belastingen, alhier, te 5936 aan gewetensgeld Ingekomen. Trekhondenkeuring Door den burge meester te de keuring van trekhonden voor deze gemeente bepaald op Dinsdag 21 Juli 1931. Postduif In deze gemeente te Maandag avond komen aanvliegen een postduif, groen ringetje aan rechterpoot, sterretje, 3 3 3 C 10041. Het I irdwij :vihg Voor den inhoud van deze rubriek ttelt de Redactie zich niet aanaprakelijk rerdwij gevihg n°g gt verschi: bijna e georgai dienst En e van be voorloo zal Mi vcelges: middelt als allt schavir later, ges lach cultuur De n geschie Door d tect mi de lam over, e streek dernem gevorm nieuws! m de lebben de 16e "henei nneii De tweede partij tusschen dr. Euwe met wit spelend en Capablanca, eindigde gister middag na ongeveer vier uur spelen in remise, nadat 26 zetten waren gedaan. Ook gisteren waren vele belangstellenden In de MlllUezaal aanwezig om getuige te zijn van de tweede partij. Euwe speelde met wit en kwam in het middenspel door tem poverlies in een Iets minder gunstige positie te staan. Slechts door een pion te offeren wist Euwe ernstiger dreigingen te voorko men. Na een looperoffer van Euwe kwam na een zeer Interessant en levendig spel Euwe weer in gelijke positie te stwi met zijn tegenstander. In het eindspel hadden belde schakers de belde torens en vijf plannen. Na 26 zetten werd tot remise besloten. De stand te dus nu, dat leder een punt heeft. De derde partij wordt Donderdag 16 Juli wederom In de Milltlezaal gespeeld, aanvang twee uur. Politieverordening Afgekondigd is een wijziging van de algemeene politieverorde ning, waarbij het verboden is om in de be bouwde kom dezer gemeente sneller te rijden dan 30 K.M. per uur. Tevens is thans verboden met fietsen en andere rij- en voertuigen op de trottoirs te rijden. Van deze laatste verbodsbepaling mag wel goede nota genomen worden, daar het den laatsten tijd zeer dikwijls gebeurt, dat voor al Jongens over de trottoirs fietsen, hetgeen thans een bekeuring ten gevolge kan hebben. P. TROMP, Lid van den Gemeenteraad. Heerhugowaard. P. V. „Hoornsche Luchtbode” Dezer da gen was door bovengenoemde vereeniglng een concours georganiseerd vanaf Limoges, afstand 805 K.M. Duiven los om 8 uur 20 minuten. In con cours waren 18 duiven. Eerst aankomende die van P. Pranger, om 8 uur 24 mm. 26 sec. Het kampioenschap oude duiven weid behaald door Pé Feller met 438 punten. Dekenaat Wegens afwezigheid van den Hoogeerw. Heer Deken J. P. Hulberts van 1424 Juli, zullen de raken van het Deke naat gedurende dien tijd worden behartigd door den Hoogeerw. Heer C. M. Jonckbloedt. Een verre reis Op de akker van den bouwer D. Jongejeugd daalde een luchtbal lonnetje waaraan een label was bevestigd, waaruit bleek dat het ballonnetje afkomstig was van Buskeij Hert Ij, Engeland. Op de label was het verzoek geschreven, deze bij vinding te willen terugzenden, aan welk ver zoek door den heer Jongejeugd te voldaan. Gem. J. H. 2den „Alles wat de tnenschheid aan nood heeft aanschouwd, werd door den wereldoorlog overtroffen.” en nimmer meer Oorlog".) (Pater Ohlmeier in „Nooit Schuur ingestort Maandagmorgen half tien stortte onverwachts een schuur achter de woning van W. aan den Middelweg, groo- tendeels in. De schuur, welke reeds geruimen tijd bouwvallig was en dreigde in te storten, diende vroeger voor veestalling en de laatste jaren voor bollenbergplaats. Hoewel de eige naar reeds meermalen op 't gevaar voor in storten was gewezen, had deze tot nog toe verzuimd de schuur tijdig af te breken, 't Is dan ook wel toevallig, dat er op *t oogenblik van Instorting niemand in de schuur was. Zoodoende zijn persoonlijke ongelukken niet te betreuren. De tegenwoordige huurder. K., was ’n uur te voren nog in de schuur geweest. het afgeloopen Jaar werd door 20 leden voor rekening van de vereeniglng ran een re traite deelgenomen. Hieronder waren drie mannen en 3 Jongelingen. Hiermede hebben wij dan ook den angst (voor inkoopen van elders) ten deele van genoemden briefschrijver weggenomen. Hoogachtend, P. KOSTELIJK Pz. gr zi djn or ge een ten pl' jen vai Caesar dat zij den b' slag Ti por.ócr En t minutli en 8TC van eci tocht, wat ge meest nalistie Caesar maar: noemer drukke jeugdit versla» redacts ZOO o yhrikb volking Natu jehieds echter of mee beurlijl liever t baarde: kriigstx een Na gevens eenige boorte. De deelt n schen voorn ai en in meestal uit wa soort i Hf - werkelj regelnu diepen weer t< elk ge' daarvai Toen consul aldi Sue ton: srna". waarop ven. nr aard. I lezen k te schr lusrii". schreve buiten van de: „Diui Daaruii van joi acherpz Reed gaan morgen tuarii. van di plaats jt al gau' met m gelegen gevalle: voeld i piechtl gelijke grootst de ban werd t meestal blijven middel, zeer ve deelgen proconr uit P.m haalt i leger g Bijna en in duizend kens d iets an Er volg tje wei meerde nen dl familie ver, die te hou eribae openba Keize tendien prima distribt langer overbre bodend zijn Jt Van s lllboder consula Als c kran tel ken oo! niet: n macht het „v< werd v bericht al te g Keize aatie n handha eeuwen Romeir de dag zonken. We ontvingen de wekelljksche aflevering van de Kath. Illustratie, die technisch zoo wel als redactioneel een keurige verzorging ondergaan heeft. Naast de bekende en de actueele foto-rubrieken, treffen we bijdragen aan van Ko de Haan, een gedichtje „Voor zjjne Heiligheid Paus Pius XI”; van Willy Bader een markante beschrijving „Het land der elfen, Zweden.” Amanda Vroklage-WoU brengt haar gevoelig geschreven korte ver haal ,JDe rozen zonder geur”, waarnaast H. B. v. d. Sande zjjn in het hart van dezen tijd dringende, prettig geschreven vertelling „Naijver” bijdroeg. Met Anton LUbke gaan we de geschiedenis der Astronomische uur werken na, om te besluiten met het korte vervolgverhaal van Gaston Gulllot ,J3e doo- dende straal.” Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. „de Pool”, alhier. derlandsche deelneming langrijke bijdragen zullen dientengevolge Heemskerker Spaarbank Dinsdag had in het R. K. Vereenlglngsgebouw, alhier, een bijeenkomst plaats van spaarders bij boven genoemde bank, welke echter niet tot defi nitieve afwikkeling der zaken kon leiden, wjjl de beheerder der bank, de heer Kuhler uit Beverwijk, bericht van verhindering had gezonden. Het bestaande bestuur werd uitgebreid met twee leden, reap, de heeren H. Slnnige en O. de Wit Azn.. welke te zemen de afwik keling der loopende zaken in de-eerstvolgen de weken zullen behartigen. De bedoeling te, de van oudsher bestaan de bank, waarbij verschll'ende spaarders nog een te goed hebben, te llquideeren cn tot uitbetaling der nog aanwezige gelden over te gaan. Waar beleggingen zijn geschied in gelds waardige papieren, welke in den loop der jaren sterk zijn gedaald en zelfs waardeloos geworden, zal tot een percentage ge wijze ultkeertag moeten worden overgegaan. Zoo spoedig als de loopende zaken door bestuur en toegevoegde leden zullen zijn afgewikkeld, zal wederom een bijeenkomst plaats vinden. Heerhugowaard, 13 Juli 193L Aan de Redactie van bet Noord-Hollandsch Dagblad. Mijnheer de Redacteur, Gelieve onderstaande regelen te plaatsen Bij vooibaat mijn oprechten dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van „Abonné” in uw blad van Zaterdag 11 Juli het volgende: Hoe abonné denkt over de besluiten, die in den gemeenteraad worden genomen, kan ons koud laten. Wanneer men zelf de over tuiging heeft, gehandeld te hebben in het algemeen belang, is het welletjes; doch waar .abonné” tracht de ramp die onze tuinders heeft getroffen weg te moffelen, daar wil ik graag een paar opmerkingen maken. Waneer men het schrijven van „abonné” als geheel beschouwt, komt men tot de over tuiging, dat een van beide waar moet zijn, of „abonné" heeft niet het minste begrip van den toestand in het tuinbouwbedrijf en dan te bet niet verstandig daarover te schrijven, of, „abonné” wil deze zaak beschouwen door een gekleurde bril, zich on het stand punt plaatsende dat tulnder-werkgevers dus kapitalisten zijn, die natuurlijk niet ge holpen moeten worden. Is dat het geval, dan te het veel erger dan onverstandig. De kwestie der intrekking van de vervoerkosten der arbeiders naar de Zuiderzeewerken (in een vorige raadsvergadering genomen) heert met dit besluit niet het minst uit te staan, doch te .abonné" daarover ontstemd dan bewijst hij. dat bedoelde arbeiders, wanneer ze zelf hun vervoerkosten betalen, minde: verdienen dan de arbeiders hier ter plaatse, want dan aEeen te overheidshulp billijk en rechtvaardig. Nu de vraag: Wie ral dat be talen? Bij iedere hulp, die de overheid biedt, zal dat moeten worden betaald door alle belastingbetalers, dus door ieder die belast baar inkomen heeft; of daar ook onder val len de Zuiderzee-arbeiders weet „abonné" waarschijnlijk beter dan ik; één ding kan tk hem wel verzekeren: zeer vele tuinders zul len er niet aan betalen om de eenvoudige reden, dat ze zelfs geen belastbaar inkomen hebben, en waar niet te, kan niet betaald worden, zelfs niet door een tuinder. Wanneer het „abonné” dus misschien wei nig aanlokkelijk voorkomt er ook aan te moeten offeren, hjj trooste zich dan met deze gedachte, dat het tegenwoordig nog een voorrecht te een belastbaar inkomen te heb ben. Het verband tusschen een Raadsbesluit om menschen in hoogen nood te helpen en het niet gunnen van het eten van een stukje vleesch op Zondag aan anderen ontgaat mij ten eenen male; foei! „abonné", afgunst te een leelijk kwaad, waarvan ik u volstrekt niet wil verdenken; ware dit wel zoo, ik zou u misschien kunnen vragen of u eep in nood verkeerenden tuinder het dagelüksch brood voor zijn huisgezin niet gunt. Nu de kwestie der lage loonen der land arbeiders, en ik ben het met .abonné" eens. dat die loonen laag, zelfs te laag zijn, doch dat het de gemeente niet mogelijk te daar aan Iets te veranderen, zal .abonné” toch zeker wel begrijpen. Die loonen zullen pas beter worden, wan neer in den tuinbouw betere tijden aanbre ken en daarom doet het zoo vreemd aan, dat „abonné" reeds bij de eerste kleine po ging om de tuinders te helpen, ontstemd is. „Abonné" schijnt niet te weten, dat het Juist de tuinbouw is geweest, die indertijd, toen er een stuk brood in werd verdiend, de loonen der landarbeiders op een behoorlijk peil heeft gebracht; dat door de uitbreiding van den tuinbouw in de zomermaanden soms zeer goede loonen zjjn verdiend, dat in de welvarende tuinbouwstreken de toestand voor de landarbeiders het beste is. Wanneer de belangen der landarbeiders ons werkelijk ter harte gaan, laten wjj dan ook eensgezind trachten den tuinbouw te behoeden voor den ondergang en daarvoor ral heel wat meer noodlg zijn dan 2000 uit de ge:„c.ntekas; plaats er gerust twee nullen achter en de ramp te lang nog niet weggewerkt, alleen voor onze plaats. De hulp aan den tuin bouw (ook door het Rijk) te een algemeen en lang niet op de laatste plaats een arbeidersbelang. Is het niet diep treurig, dat hier productief werk kan worden verricht, doch de tuinders aanstonds hun personeel bedanken om de eenvoudige reden dat zU niet meer kunnen betalen? Ik zou zelfs geneigd zijn om aan „abonné” te vragen: „moet hier niet worden geholpen?" Ik wil eindigen met het woord, door mij in de raadszaal gesproken, „wanneer de midden stand niet haast het ónmogelijke doet om die menschen te voeden, dan wordt er nog dezen dag in sommige tutadersgeztanen, waarvan de vader 100 uren per week zwa nen arbeid verricht, honger gelsden." Hoogachtend. RUks Hoogere Burgerschool Tot de le klasse van de R.HB.S. alhier werden toege laten: J. M. Scholten, M. A. G. Doornbos, A. Brandenburg, J. v. Dam, A. C. Bakker, M. Jongebreur, A. Groen, E. J. Jansen, J. C. Molenaar, A. Jansen, C. W. de Blauw, G. J. Dobbe, allen te Hoorn, W. J. v. d. Oord te Noord-Beemster, IJ. G. Broekens te Ouden dijk, C. Kastelljn te Hoogkarspel, G. Spaan- Personalia B. en W. van Amsterdam stellen den Raad voor te benoemen tot onder wijzeres aan de Ranonkelschool mej. G. C. Schoorl, alhier. Na opening door den voorzitter, werd den Zeereerw. heer Pastoor het woord ver leend. Spr. zette uiteen, hoe noodzakelijk het is, dat de R. K. jongemannen zich vereeni- gen om pal te staan tegen de huidige ideeén, die helaas al zoo veel katholieke jongens hebben meegesleurd. Het is nu zijn plan dé sportvereenlglng te doen herleven, om van deze vereeniglng verschillende takken van sport te doen uit gaan. De jongelui kunnen zich nu opgeven als lid. voor voetbal, gymnastiek, of voor een anderen tak van sport, d)e de Jonge lui wenschen te beoefenen. Over 14 dagen wordt een vergadering ge houden. alleen toegankelijk voor hen, die als lid tot de vereeniglng zjjn toegetreden. Aanbesteding Maandag werd alhier ten raadhuize aanbesteed dc uitbreiding van de algemeene begraafplaats. Laagste inschrijvers waren de fa. de Moor en A. J. Visser te Schellinkwoude, voc- de som van 19920 LangendUk. De aanvoer van Vroege aardappelen te ook in de afgeloopen week dagelijks ach teruit gegaan en bedroeg 'n totaal aan beide veil.ngen samen 167 wagons. Bij normale jaren blijft het aanbod met meer dan 50 pct. ten achter. Niettegenstaande dezen ge- ringen aanvoer te de prijs steeds achteruit gegaan. Voor Duitschland wordt nog steeds zeer weinig gekoch en ook Engeland te niet meer aan de markt zooals het geweest te, met als gevolg dat de exportprijs, die aanvankelijk nog om de f 8 liep, de laatste dagen beneden de f 6 kwam en verschillen de partijen niet meer maakten dan f 5.50 per 100 Kg. Naar verhouding zijn dt wie lingen duurder (reeds voor pootgoed?) en brachten deze ook minstens f 550 op. Voor puike partijen voor het binnenland werd f 650750 betaald, terwijl Eigenheimers de laatste dagen voor f 5.50—7 van de hand ging. Ook werd reeds Due aangeboden en gingen deze voor f 56 per 100 Kg. De gang van zaken op de groentenmarkt was niet zoo goed als vorige week. Het aan bod van Tomaten liep terug van 100.000 tot 70.000 Kg. en ook in den prijs kwam een in zinking. Van ongeveer 40 cent in de vorige week, zakte de prijs zoodanig, dat op de laatste dagen voor A. en C. 28 k 29 cent per kilo werd betaald, voor B. 24 k 26 en voor C.C. 21 4 23 cent. Van de verschillende koolsoorten was het aanbod dagelijks toenemende, doch over het algemeen nog matig. Op de meeste da gen kon de Bloemkool van f 8 tot f 11 per 100 stuks maken. Vrijdag was de markt beter en werd nog f 15 besteed, maar Za terdag was het weer veel minder, zoodat toen meerdere partijen beneden het dubbel tje gingen. Van Roode kool wra «s een toUal-ranbod van 31 wagons en de week zette zich goed In. doch dagelijks liep de prijs achteruit. VrQdag werd nog ongeveer f 6 betaald en Zaterdag was dit, toen het aanbod nogal beduidend was, weer f 1 minder. De notee- ring was toen f 4.70—6.40 'per 100 Kg„ prijzen waarbij een loonende teelt alweer op T kantje af is. Van Witte kool bleven de quantums nog uiterst gering, wat niet wegnam, dat ook hiervan de prijs reeds af te. Tegen f 6—7 in het begin, kwam aan het einde der week de noteering op f 34 per 100 Kg. Voor Gele kool, met bijna nog geen aanvoer en waarvoor tot Vrijdag prijzen van f 7—850 werden gemaakt, bedroeg dit Zaterdag f 350 —550 per 100 Kg. Beter hield de markt zich voor het ar tikel Boswortelen, waarvan het aanbod weliswaar ster beperkt blijft, maar die over het algemeen graag gekocht werden. Wel was er eenige schommeling in de prijzen. Meestal werd f 8—10 betaald, maar Zater dag kwamen ook nog prijzen voor van hoo- ger dan f 13 per 100 bos. Het zijn nog wel geringe hoeveelheden, maar toch was er dagelijks wat Zilvernep aan de veiling. Ook hiervoor was de markt van Zaterdag ongunstig, toen de prijs, die steeds om de f 15 per 100 kg. liep, tot f 9 13 terugging bij een toch nog zeer gering aanbod van 3800 Kg. Voor het overige heeft de veiling nog niet veel beteekente en werden geringe partijtjes Slaboonen geveild, die aanvankelijk 48 en later 35 cent per kilo opbrachten. Peulen gingen voor 2528 ct. en later voor 16 ct. en Tuinbonnen voor 4—6 et. per Kg. BU het onderzoek door de Prov. Staten van Noord-Holland van het voorstel van Ged. Staten ten ranzien van subsldleverlee- ning voor proeven aan den Langedljk ter. verkrijging van een betere soort roode be waarkool, kwam het volgende naar voren: Welk belang kleine tuinders bij de proeven hebben, waarvoor het subsidie wordt voor gesteld, kon een der leden niet zien. Het ad vies van den Rljkstulnbouwconsulent werd door dit lid niet hoog aangeslagen, aangezien men in vergaderingen van de be n okkenen van diens adviezen niets wil weten. Verschillende andere leden konden zienswijze in geen enkel opzicht onderschrij ven. Wel degelijk te hier een belang van alle tuinbouwers, welke de bewaarkool verbouwen, aanwezig. Ook de adviezen van den Rijks- tulnbouwconsulent worden, voor zoover hun bekend, steeds ten zeerste gewaardeerd. In ’t belang der volksvoeding te het van groote waarde, de gelegenheid, om een zoo goed mogelijk product voort te brengen, te steu nen. Een ander lid vroeg, hoe het staat met het prae-advies op de motie-Asscher ca., waarin een onderzoek werd gevraagd naar den toe-« stand in den tuinbouw. Ook het demissionnaire lid van Gedeputeer de Staten wees op het groote belang van den tuinbouw bij deze proeven. Dat de adviezen van den betreffenden tuinbouw-consulent door de tuinders, ook de kleine, niet gewaar deerd worden, moest hij met stelligheid tegenspreken. Het prae-advies op de motie- Asscher c.s. kan in den loop van dit Jaar worden verwacht. Onder aanteekening, dat één lid wenschtc geacht te worden te hebben tegengestemd, adviseert de Commissie tot aanneming van deze voordracht. R. K. Fabrieksarbeiderabond. De vorige week hield de afdeling Assendelft een be langrijke vergadering, die goed was beiocht. Besloten werd, voor de gedeeltelijk wer kende leden de contributie voor de helft te verminderen voor rekening der plaatselijke kas. Echter niet voor hen, die na 10 Juli als lid toetreden. In de vacature Jansen werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Kramer, werkzaam aan fabriek „Zuid." Eenige' leden werden overgeschreven den R. K. Bouwvakarbeiders bond. In zijn slotwoord propageerde de voorzit ter, de heer J. van Gelderen, deelneming ran de encycllekmeeting te Utrecht op 6 September as. Postduivenverienlging „Altijd Verder” Zondag JJ. had de postdulvenvereenlglng JUtjjd Verder" een wedvlucht georgani seerd van Rozendaal af, een afstand van 152 KM. De duiven werden om 8 uur losgelaten. De eerste duif kwam binnen om 10 uur 16 mln. en 51 sec. De laatste prijswinnaar kwam aan om 10 uur 27 mln. en 5. sec. De prijzen werden gewonnen door: Jb. Cornelissen 1, 2, 17 en 19. Gebrs. Van Steui. 3, 4. 5, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 22, 23 en 24. 8. Hogewonlng 6, 7, 8, 9 en 18. W. Blaauwboe- 11, 21 en 25. R. Geerings 20. Heer-Hugowaard, 13 Juli 1931. M. de Redacteur, Van bevriende zijde werd Ik in kennis gesteld met het ingezonden stuk, ondertee- kend door den middenstander, die met smart op de achterstallige schuld zit te wachten en opgenomen in Uw blad van Zaterdag 11 Juii JX Gaarne zou onderge- teekende voor antwoord eenige ruimte in Uw blad willen hebben, waanoor ik U bij voorbaat dank zeg. Het te niet mijn gewoonte te reageeren op ingezonden stukken, welke niet met den Julsten naam van den persoon zijn onder- teekend, doch Ik meen ten deze een uit zondering te moeten maken, aangezien een 'weerlegging van een postgevat hebbende verkeerde meening in het belang kan zijn van hulpbehoe f'nden en midcj.'n<anders. In de eerste plaats dan geloof Ik, dat de door hem aangenomen titel hem niet eigen te, zoo niet, dan geef ik hem in overweging zich er maar zoo spoedig mogelijk eigen mee te maken. Zouden wjj van gemeentewege er toe wil len overgaan om achterstallige schulden te betalen, dan zou zeker het in de laatstge houden raadsvergadering uitgetrokken be drag vertiendubbeld behooren te worden en zag ik bij een dusdanig beleid den ther mometer van ons gemeentelijk budget onder nul dalen. Ten opzichte van deze steunverleenlng meen ik met mijn stelling in goed gezel schap te zijn. BI) de in dit jaar gepasseerde credietverleenlng aan tuinders door de Pro vincie Noord-Holland en gemeenten te toch ook uitgegaan van de gedachte, dat cre- dleten moeten worden gegeven voor de in standhouding der bedrijven en zeker geen achterstallige schulden in aanmerking mochten komen, met op dusdanige wijze verleende credleten, af te betalen. Deze meening was voortgesproten uit rakelijke overwegingen bij de colleges van Provinciale en Gedeputeerde Staten. Zoudt gij meenen, dat een gemeentebe stuur bij het nemen van een besluit in den vorm zooals gU dat niet zou wenschen, de goedkeuring van Gedeputeerde Staten zou kunnen verkrijgen? In verband met boven staande zal het ook voor U niet moeilijk zjjn deze vraag le beantwoorden. Neen, de steunbedragen zullen naar mijn opvatting behooren te worden gegeven voor de Instandhouding van bepaalde gezinnen, inzonderheid voor aankoop der in de huis houding benoodigde levensmiddelen. Hierbij kan tegelijkertijd naar een zoo danige regeling worden gezocht, dat de In koopen bü die winkeliers, bakkers enz zul len worden gedaan, die aldaar tot heden de leveranciers waren. Propagandavergadering der R. K. S. V. „Zwatawen A. F." De zoo onverwachts bijeengeroepen vergadering van bovenge noemde vereeniglng op Zaterdag 11 Juli, was goed bezet de P. T. T. te Soerabaja, Bussum; A. Neter, leerrar H. B. 8. te Soerabaja, ’s-Graven- hage. A. J. Hinen, kapitein der taf., ’s-Graven- hage; L. Kopenol, kapitein der mil. adm., *s-Gravenhage; D. Kamstra, kap. der mil. administratie, Interlaken; H van Dalen, dlr. off. van gez. 2de klasse. De Bildt; dr. A. Ligtensteta, off. van gez. 1ste klasse, Am sterdam; J. H. M. N. L. E. Ohl, Iste-lult. der infanterie, 's-Gravenhage; J. J. Qreter, Iste-lult. der artillerie, Villard de lans; M. B. Hijmans, onder-lultenant der taf., te Tiel; L. A. Snell, kolonel der infanterie, ’s-Gravenhage; 8. H. Kuypers; onder-lult. der infanterie, Apeldoorn; J. L. de Voogt, kapitein der infantie, Schrarsbergen (Geld.); R. Posthumus, kap. gen. staf, ’s-Gravenhage; J. Traas. Iste-lult. der infanterie, Vllssingen; J. Horsting, officier van ges. 1ste klasse, ’s-Gravenhage; M. Thomson, luit-kol. der cav., 's-Gravenhage; A. van Lingen, kapitein der Infanterie, ’s-Gravenhage; J. Stuart, Iste-lult. der art., Breda; L. C. Aletrino, officier van gezondheid 1ste kl„ Amsterdam; J. O. Richter, ouder-luit. der infanterie, Zaltbommel. Gepensionneerden (O-Indlè); J. M. Andreas, 1ste werktuigk. bid. Gouv. Mar., ’s-Gravenhage; B. H Stolte, mulo- onderw. b/d. 2de openb. tnulo-school te Bandoeng, Amsterdam; B C. Dijkstra, "hoofdojiz. b/d. Wat. en 's Lands B.O W., ’s-Gravenhage; J. F J. K. van Deun, kan- toorh. b/d. Gen. Thes./v/h. Dept, van Fin. Haarlem. J. Mloulet en J. J. van den Berge, luit- kol. der taf., beiden 's-Gravenhage; J. J. Kimmel, onder-luit -bps. der art’s-Gra venhage; W. J. A. van der Valk, ondgrlult. der inf.. NUmegen. G. Hermanides, ond’r- lult. der inf., Amsterdam; A. H. C Roelof- sen, onderlult. der taf., 's-Gravenhage; T. Möller, dlr. apoth. 2de kl.. Kopenhagen. Nieuwbenoemden J. de Ruiter, off. van gez. 2de kl. 's-Gra- venhage. Verlofgangers (W.-Indlf): Mej. N. F. Spalburg, verpl. 1ste kl. b/h. Mil. Hosp, te Paramaribo, Amsterdam; mej A. J. C. Jarman, onderw. 3de kl. b/h. openb. onderw. te Willemstad (Curacao), 's-Gra venhage; ds. M. W. J. van Llnschooten pred. b/d. Herr. Gem. te Paramaribo 's-Gravenhage; F. J. H. Verriet, R. K. geestelijke v. d 2den rang ta Curacao, Venray. Nadat na afloop der gehouden selectiewed strijden op 21 Juni JJ. 18 kanovaarders aan gewezen waren om ta training te gaan voor den AA. landenwedstrüd, welke op 1 en 2 Augustus te Duisburg plaats vindt, zijn thans definitief aangewezen om Nederland te ver tegenwoordigen de volgende kanovaarders: E. Schram en A. Meyer, Z.P.C., Zaandam; W. Hagen, De Waterkampers, Amsterdam; J. Steenman, Trekvogels, Haarlem; J. Viseer, Koog a. d Zaan; H. van Heyst. Velsen en H. de Wit, Koog a. d. Zaan. Voor de drie resteerende plaatsen zullen nogmaals selec tiewedstrijden gehouden worden, welke Zaterdag en Zondag plaats vinden. Behalve ran den landenwedstrljd sullen de Hollanders eveneens deelnemen aan de Dultsche kampioenschappen voor Junioren en senioren en ook aan de op 9 Augustus te Dusseldorf te houden lange afstands- kamploenswedstrjjden (175 KM.). In kanovaarderskringen is men seer op timistisch gestemd over den komenden strijd, daar de Hollandsche ploeg ta zeer conditie is. Omtrent de 550 KM. Duitechland-Holland kanotocht kinnen wij r.og mededeelen, dat hieraan door ongeveer 25 Hollandsche kanovaarders wordt deelge nomen, terwijl reeds 50 Inschrijvingen bin nen zijn gekomen voor de IJsel en Vecht- route. Verder worden 300 8 350 kano’s ver wacht bij de ontvangstfeesten op 16 Augus tus te Zaandam. Wannenhaisen Dat de aanvoer van Schotsche muizen niet meer toeneemt, Is blijkbaar een gevolg van het feit, dat het gens berekening der aangeveerd dan verleden Jaar cm dezen tijd. Waren de prijzen van de Schotsche muizen tweemaal zoo hoog als verleden jaar, dan zou de omzet over Juli 1931 niet veel verschillen met dien van Juli 1930. Thans is de prijs van de Schotsche muizen slechts een tikje hooger dan verleden Jaar. In de afgeloopen week is de prijs van de Schot sche muizen flink „gekelderd?*. Schotsche Muizen. JX Maandag (6 Juli) leek het alsof de oude prijzen gehandhaafd bleven. Voor de gewone Schotsche muizen werd toen bedongen van f 790 tot f 9.40 per 100 Kg. Voor Maandag was er toen een flinke aanvoer. Maar ach. den volgenden dag was de aardigheid er weer af. Tot en met JX Donderdag betaalde men voor ae Schotsche muizen (gewone grootte) van f 5.60 tot f 820 per 100 Kg. Vergeleken bu de prijzen van de laatste twee dagen dezer veillngweek waren deze prijzen nog niet zoo slecht. JX Vrijdag bleek het duidelijk, dat de prijzen nog meer konden rakken. Op laatstgenoemden dag werd betaald voor de gewone Schotsche muizen van f 5.50 tot f 6.70 per 100 Kg. 's Zaterdags daarop was het niet veel beter. De laagste noteering was bijna gelijk aan die van Vrijdag. Voor een enkel partijtje werd toen iets meer ge geven dan f 6.70. De hoogste noteering was j.l. Zaterdag f 730 per 100 Kg. Voor de drielingen Schotsche muizen werd in deze week betaald van f 4 tot f 6.60 per 100 Kg. Voor grove Schotsche muizen betaalde men van f 5.10 tot t 8.80 Alleen op Maan dag (6 Juli) werd voor de grove nog f 830 tot f 8.80 betaald. Op de overige dagen de zer week slechts ten hoogste f 630. Eigenheimers. Voor het eerst in dit sei zoen werden Eigenheimers aangevoerd. Voor Eigenheimers werd nog een vrij goede prijs betaald. Op JJ. Donderdag betaalde men f 7.90 en JJ. Zaterdag van f 8.50 tot f 7 per 100 Kg. Wanneer het beschot van de Ei genheimers normaal is, dan ziet het er met de opbrengst van de Eigenheimers niet slecht uit. De totale aanvoer van aardappelen be- droeg ta deze week 371.750 Kg., tegen 338326 Kg.-ta de vorige week. Bloemkool. Slechts 85 stuks bloemkool werden JJ. Vrijdag verkocht voor f 13.60 per 100 stuks. De vorige week was de aanvoer 130 stuks. Roode Kool. De eerste vroege roode kool kon men JJ. Vrijdag in de veiling aanschou wen. De kooper betaalde voor de 128 Kg. f 6 50 tot f 8 per 100 Kg. Zilvernep. Eveneens waren ta dit seizoen „eer voor het eerst ta de veiling Zilvernep en drielingen. De zilvernep bracht op f 12.60 per 100 Kg, en de zilver drielingen f 7. De prijzen zijn zeer matig te noemen. De aan voer bedroeg 350 Kg. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente kwam Dinsdagmiddag in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter J. de Groot. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Behalve enkele verslagen en goedkeurings besluiten van Ged. Staten is onder de inge komen stukken een proces-verbaal van kas opname by de Gemeente ontvangen d.d. 12 Juni JJ. In kas was conform boeken en be scheiden f 1465.71. Verder een schrijven van B. en W. der ge meente Berkhout, dat het in hun voornemen ligt een wijziging te brengen in de regeling betreffende het gebruik van brandspuiten in geval van brand ta de naburige gemeenten. In die regeling is bepaald, dat de hand- brandspuiten beschikbaar worden gesteld te gen een vergoeding van f 35 per keer, be nevens de onkosten van het personeel ter bediening van die spuiten, terwijl de motor- brandspult beschikbaar wordt gesteld tegen een vergoeding van f 50 per keer, benevens de onkosten van het personeel ter bedie ning van de brandspuit. De voorgenomen wliziging behelst de bepaling, dat slechts de noodrakelljke kosten ta rekening zullen wor den gebracht, bij gebruik van de brand spuiten dier gemeente ingeval van brand ta de naburige gemeenten. Teneinde een uniforme regeling te treffen wordt het op prijs gesteld, ta dien deze ge meente een dergelijke regeling ten opzichte van Berkhout vaststelt. B. en W. kunnen zich met die regeling volkomen vereenlgen, terwijl zij tevens den Raad machtiging vragen in overleg te tre den met de gemeente Onderdijk om ook met die gemeente een dergelijke regeling te treffen. De Raad keurde z.h-st. deze regeling goed. Hierna werden doof een commissie de ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raads leden. de heeren T. van Diepen, D. Kamp, J. Koster Pzn. P. Laan, O. Retfnders, C. Schou ten en H. Schouten onderzocht. Geen bezwaren werden ingébracht. De Raad gaat er mee ac coord, dat het voorgestelde ambtenarenreglement eerst ter kennis wordt gebracht ran de betreffende ambtenarenorganisaties. Ook wordt goedgekeurd de voorziening terzake de* heffing van opcenten op de ge- meentefondsbelasting. Besloten wordt die leder Jaar bü de begrootlng opnieuw vast te ■tellen. In verband met de as. afkondiging der winkelsluitingswet achten B. en W. het ge- wenscht van de geboden bevoegdheid om bepalingen ta afwijking van deze wet vast te stellen, het sluitingsuur vast te stellen op 9 uur ta plaats van op 8 uur. Voorts achten zij het billük voor de kappers- en barblers- zaken afwijkingen vast te stellen, dat deze zaken behalve op de ta art. 4 4e lid der Wet genoemde dagen ook op de werkdagen Woensdag. Donderdag en Vrijdag tot 11 uur n.m. voor het publiek geopend te doen zijn, doch na 10 uur uitsluitend voor het ver richten van bedrljfswerkzaamheden. Deze regeling wordt door den Raad goed gekeurd. Aangeboden worat de gemeenterekening over 1930, die voor den gewonen dienst ver meldt aan ontvangsten f 62219.06 en ultga- van f 55809.60, voor den kapltaaldlenst ont vangsten f 34257.97 en uitgaven f 37.29535. Tot armvoogd te Groothuizen in de vaca ture T. van Diepen wordt met algemeene stemmen gekozen de heer K. Kuiper. Nog wordt vastgesteld een wijziging in de begrootlng 1931. Na een korte rondvraag volgt sluiting. Het uitvoerend Comité voor de Neder- landsche deelneming aan de Intern. Kolo niale Tentoonstelling te Parü», heeft aan het Nationaal Steuncomité Parijs 1931 den volgenden brief gezonden: Het Uitvoerend Comité voor de Neder- landsche deelneming aan de Internationale Tentoonstelling te Parijs, gevoelt behoefte, uiting te geven aan zün groote erkentelük- heid voor den op initiatief van uwen voor zitter, den heer Zuyderhoff tot het Neder- landsche volk gerichten oproep ter bevorde ring van het verleenen van geldelüken steun voor de wederinrichtlng van de Ne- derlandsche afdeeling in het Bols de Vin cennes. Ons comité waardeert het ten zeerste, dat u zich spontaan heeft opge maakt om door middel van een nationale inzameling onzen arbeid te verlichten en de mogelükheid te vergrooten om het nieuwe Nederlandache paviljoen wederom In het middelpunt van de internationale aandacht te plaatsen. Ons comité is van oordeel, dat u, in ver band met de door u aangevatte inzameling, behoort te beschikken over eenige gegevens aangaande onze flnancieele positie. In de eerste plaats kan ons comité u mededeelen, dat de afwikkeling der verze keringen nog in vollen gang is en dat ons comité tot dusverre nog geenerlel ultkee- ring heeft ontvangen. Men behoort te on derscheiden de verzekering van het gebouw en de verzekering van de inzendingen. Ons comité meent te mogen vertrouwen, dat de wederopbouw van het paviljoen uit ver zekeringsgelden zal kunnen worden bekos tigd. De te ontvangen gelden uit de verze kering der inzendingen, zullen echter voor verreweg het grootste deel, door ons Comité moeten worden uitgekeerd aan de instel lingen en personen, ariër eigendommen in den brand verloren gingen. Ons comité ral dus alleen de beschikking hou'den over de verzekeringsgelden betreffende zün eigen inzendingen. Intusschen ral, in afwachting van de verzekeringsgelden zonder eenige onderbre king moeten kunnen "worden doorgewerkt aan den wederopbouw van het paviljoen en aan den wederaanmaak der inzendingen en daarvoor ral het geld, dat na den brand ta kas was, al spoedig niet meer toereikend zün. De door u aangevatte nationale inza meling zal het comité dus ta de eerste plaats aan kasmiddelen kunnen helpen. De nationale inzameling heeft intusschen nog een andere, een voornamere beteeke- nis, nJ. het scheppen van de mogelükheid van een snellen doeltreffenden arbeid. Het Uitvoerend Comité moet er nJ. bü voort during rekening mede houden, dat ta de huidige omstandigheden verschillende on voorziene uitgaven te vreezen zün en dat ook de exploitatie en de liquidatie der Ne- betrekkelük be vorderen. Ons comité is dientengevolge verplicht de uiterste behoedzaamheid in acht te nemen en elke uitgaaf zorgvuldig te hetwelk uiteraard de vlotheid van den ar beid beïnvloedt^ Welnu, het is de nationale inzameling, die ons comité de handen ral kunnen vrij maken en die het gelegenheid zal kunnen bieden, zonder schroom met kracht aan te sturen op de inrichting van een Nederland- sche deelneming, die, naar wü hopen, ta breeden kring ral worden gewaardeerd. Mocht te zijner tüd blüken ,dat de be schikbare middelen tengevo'ge van de offer vaardigheid van het Nederlandsche volk een batig saldo opleveren, dan zullen de niet gebruikte gelden natuurlük weder in de kas van het steuncomité terugvloeien, ten einde dan dat comité ta staat te stellen aan de schenkers een zeker percentage van de giften terug te gqyen. Met groote bekuigsteling ziet ons co mité de verdere resultaten van uw waariük nationalen arbeid tegemoet. Bestemd voor uitzending naar N.-Indié: Dr. mr. A. Büchenbacher, rechterl. ambt., Amsterdam. Verlofgangers (O.-Indlè) F. B. Brostowskl, iserrar b.d. Kon. Wtl- helmlnaschool te Batavia, Brussel; W. L. Theuvenet, douanekotnm. 1ste kl., 's-Graven- hage; G. J. Imbert, hoofdopz. bxl. Dienst vJi- Bosch wezen; mevr. P. W. B. Pabst, geb. Evers, contr. 2de kl. b.d. P.T.T., Arnhem; J. H Mostert, hoofdcomm. b.d. 8.8. en Tr., 's-Gra venhage; M. Valkenburg, tag. 1ste kl. b.d. W. en 's Lands B.O.W., Voorburg; H. J. Meu- leman, kweekschoolonderw., Eefde; W. S. de Haas, hoofd v.h. Tucht-, Opvoedings- en Armwezen, Bussum; A. L. van Lissa, school hoofd bJi. O.W.L.O, 's-Gravenhage; F. H. L. Henr.chs. praktük-ing. v.h. Veiligheldstoez., Heemstede; K. Sittrop, magazünbew. b.d. SJB. en Tr., Amsterdam; H. Ondang. afd. secr. o.h. Resldentiekant. te Poerworedjo, 's-Graven- hage; M. Anol. komm. v.d. bel., 's-Graven- hage; J. J. Breymann, onderoff.-adm. 1ste kL b.h. Korps Gew. Politie, Amsterdam; J. van Eek, tech-ambt. 2de U. b.d. P.T.T., Rot terdam; A. Gazenbeek, schoolhoofd Rh. O. W. L. O., 't Joppe; A. Ch. Heller, 1ste comm. b.h. Dept, van O. en E., 's-Gravenhage; E. P. F. Groeneveld, contr. 1ste kl. b.d. dienst der Landel. Ink., 's-Gravenhage; H. Zuidema, ld. iste comm. b.h. Hoofdkant. v. d. Dienst der Volksgez., 's-Gravenhage; J. Oray, ambt 3de kl. b.d. Dienst der In- en Uitvoer en Acc., 's-Gravenhage; J. A. Chr. Laurens, red. b.d. 8.8. en Tr., 's-Hage; H. A. Th. Derks, H.opz. bü de W. en ’s Lands B. O. W., Rotterdam; W. C. Klerks, boekhoudér bü het Haven wezen, 's-Gravenhage; J. C. Mlero Meüer, kantoorh. bü het Departement van Finan ciën, 's-Gravenhage; Ir. C. A. Scheepens, leerrar bü de H. B. 8. en Wis- en Natuur kundige afdeeling (V. H.'O. afd. B) der A. M. S. te Malang. ’s-Gravenhage; L. C. Lorié, technlsch-ambtenaar 1ste klasse bü

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11