J ‘Van Alles en van Overal HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP I zijn Openlucht-th eater PROVINCIAAL NIEUWS W. Balk f PAARDENSPORT Meer dan 10.000 bezoekers WIELRENNEN GEMENGD NIEUWS Kind onder de tram BINNENLANDSCH NIEUWS geraakt Onze Koleninvoer in Frankrijk V 1 1 Internationale wedstrijden op de Stadionbaan Valkenburg en ANDIJK tl sedert vermeldingen aangeboden Den Kaag, met „Victoria". t Groote belangstelling Vulpen te Geen enkel raadslid toegelaten Delden O Op slag gedood van No. 4. B o de van De Nederlandsche invoer wordt met meer dan de helft verminderd De gemeenteraadsverkiezingen van Zoeterwoude Eere-prijs: Zilveren wlsselbeker, aangebo den door de Centrale Onderlinge te Utecht, Directie Holtrust, voor t beste span met langen staart plus f SO. Verguld zilveren me daille, aangeboden door de Amsterdamsche P. v. Tentoonstelling voor het beste span uit Haarlemmermeer. Zilveren medaille, aangeboden door de As- surantie-Maatechappij van 1806. Ie pr. .Luchie” en Mirzada'’ van D. van Weringen te Abbenes; 2e pr. .Jiemaja” ca Woensdag 29 Juli wordt te Schagen de zestigste algemeene vergadering der ver eeniging van oud-leerlingen der Rijksland- bouwwinterschool aldaar gehouden. De deelnemers aan het congres zullen on der leiding van den heer Ir. S. Smeding, een excursie maken naar de Wieringermeer. o Vereeniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen Prijzen 75.—, 50—, 25.— en 25.—. Eere-prijs verguld zilveren medaille, aan geboden door den Hoogwelgeb. Heer Baron Het 12 K"Jarig jongetje B. speelde giste renmiddag in de Rozenstraat te Haarlem. Plotseling stak het kind de straat over, met het noodlottig gevolg, dat het onder een juist passeerende tram raakte en door de voorste wielen overreden werd. Het kind was op slag dood. Het deerlijk verminkte lijkje is naar het 8t. Elisabeths-Gasthuis overgebracht. In de gisteren gehouden raadszitting der gemeente Zoeterwoude adviseerde de com missie, belast met het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuwbenoemde raads leden tot niet-toelating vari deze personen. De raad nam dit advies aan met 6 tegen 3 stemmen. De oorzaak van deze niet-toelating is ge legen in het feit, dat er onregelmatigheden zouden hebben plaats gehad in het stem bureau aan den Hoogen Rijndijk. Hier zou nJ. een verpleegster tot driemaal toe iemand, welke lichamelijk niet hulpbehoe vend was, bijgestaan hebben zonder toe stemming van den voorzitter. Burg. Stand. Geboren: Trijntje, d. van Evert Schuurman en Maartje Gutter. Lambert, z. van Barend van Dijk en Grietje Bloemendaal. Klaas, z. van Aart Kar- reman en Dorothea Weetellng. J. de Gruijter te ’s-Hertogenbosch; 3e pr. „Seagule" van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 4e pr. .Ankona” van mevr. D. H. Pasman te Schevenlngen. De zilveren beker verwierf „Upper Ten" van Diederik Gelderman te Oldenzaal. Nb. 14 (3.25 uur) tweespannen landbouw- ligpaarden voor luxe rijtuig. Prijzen; f 100 f 50.—, 25 en f 25 Eere-prijs zilveren medaille, aangeboden door de Assurantie-Maatschappij van 1896 (Oude Zwolsche). Ie pr. „Jetta" en „Oldova" van Wed. C. Bruynis te Nieuw-Vennep; 2e pr. „Luchie" en „Mirzada" van D. van Wleringen te Abbenes; 3e pr. „Jutaa" en „Maronla” van J. H. Hofkamp te Ubbene (Dr.); 4e pr. „He- mara” en „Gardlsta” van J. L. en O. War- naer te Dirksland. Eervolle vermeldingen: „Drilkla" en .Adriana” van P. C. C. v. d. Touw te Den Haag; „Houtra" en „Isatine” van D. Bies heuvel te Spaarndam; „Jovial" en „Hen drik" van N. V. R. St. v. Delden te Amster dam. No. 15 (3.40 uur) tweespannen luxe tulg- In Valkenburg, zeker wel onze drukst be zochte vacantle-stad begint het weer te leven. Het is er evenwel nog niet vol en de zeker wel vijftig hotelknechts staan nog al tijd bjj de aankomst van lederen trein op Tiet stationsplein om den aankomenden vreemdeling op 'n alleronaangenaamste ma nier lastig te vallen. Een verblijf is heel aan genaam, maar met het verblijf is voor den .vreemdeling onvermijdelijk het aankomen .verbonden en dat is in Valkenburg aller onaangenaamst. Zoodra men het station uit komt begint een soort spitsroeden-loopen tusschen een dubbele haag geuniformde hotel-knechts. die je allen toeschreeuwen, .dat hun hotel het beste is en zich daarbij vaak niet ontzien den teiziger bij arm of De stayerswedstrijd. Direct na den start neemt Lacquehaye de leiding, gevolgd door Grassin, Möller, Krewer, Schlebaum. Blekefiiolen en-Paillard. Er ont staat eenige strijd om de leiding tusschen Grassin en Lacquehaye, maar tenslotte weet Lacquehaye zich te handhaven. Als onge veer de helft van den wedstrijd is bereikt komt Paillard op de tweede plaats. Maar in een ontzaglijk tempo komt Krewer op zetten. gaat Paillard voorbij en op Lacque haye af. In het felst van den strijd begaat de gangmaker van den Duitscher een fout, waardoor Krewer moet loslaten en 1 ronde achter raakt. Op 40 KM. krijgt Grassin zijn eersten lap en" vijf ronden voor het einde weet Krewer, die spoedig zijn tempo heeft teruggevonden, zijn ronde achterstand terug te nemen en op de derde plaats te komen. De uitslag luidt: 1. Lacquehaye, tijd 39 min. 48 2/5 sec.; 3. Paillard op 175 Meter; 3. Kremer op 190 Meter; 4. Möller op 350 Meter; 5. Grassin op 875 Meter; 6. Schle baum op 900 Meter;.?. Blekemolen op 925 Meter. Hierna volgen nog twee ritten op race motoren. Medegedeeld wordt, dat Herku leyns izch terugtrekt op advies van zijn dokter. De uitslagen der beide laatste ritten lui den: 2e -rit: 1. Soenius; 2. Quaglini; 3. Wem- höhner Tijd 2 min. 143/5 sec. 3e rit: 1. Soenius, tijd 2 min. 10 sec; 2. Quaglini; 3. Wemhöhner. Totaal-klassement: 1. Soenius, Duitsch- land, 3 punten; 3. Quaglini, Italië, 6 punten; 3. Wemhöhner, Dultachland, 9 punten. Nog voor de pauze wordt de tweede rit gereden voor de sprint voor amateurs. De uitslag van dezen tweeden rit: 1. Van Steenbergen, 13 see. over de laatste 200 Me ter; 2. v. d. Linden; 3. Leene. Bjj de derde manche van den sprint wed strijd over 1 KM. zorgde Leene voor een verrassing door plotseling weg te schieten Van der Linde en Steenbergen bleven op de van Doorn van Westcapelle te Brussel. Ie pr. „Hockwald Robert” van Gebrs. v. d. Haar te Zeist; 2e pr. „Tudor Emperor" van H. F. Bultman te Heemstede; 3e pr. ..Donny brook" van mevr. Ch. Dentz van Schalk— Marloff te Amsterdam; 4e pr. „Bengley Victor” van H. F. Bultman te Heemstede. No. 11 (2.50 uur) eenspannen fokmerrlën van de jaren 1929 en 1930 en le en 2e Prijs- winners no. 9. Prijzen 50.—, 30.— en f 25.—. (Deze prijzen zijn uitgeloofd door hengstenhou- ders uit Haarlemmermeer). Eere-prijs: zilveren wlsselbeker, aange boden door mevr. HelnsiusHoubolt; zil veren medaille, aangeboden door Van der Marel's Kunstmesthandel te Aalsmeer. le pr. „Diana” van M. G. van Vulpen te K. Avezaath; 2e pr. „Luxe" van A. Buur man cs. te Spaarndammerpolder. No. 12 (3 uur) Championaat tusschen de prljswlnners van de nummers 2, 7 en 10. Eere-prijs: Zilveren beker. Deelnemers waren: „Elza.” van R. K. Vel stra te Marssum (Fr.); „Minlata” van C. Spanhaak te Zwolle en „Hpckwold Robert” van Gebrs. v. d. Haar te Z Kampioen werd .Rockwi Gebrs. v. d. Haar te Zeist. No. 13 (3.15 uur) schoonste rijpaard. Voerkeuring in den voormiddag om 10 uur. a. licht gewicht; b. zwaar gewicht Wlsselprijs: zilveren beker, uitgeloofd door de Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij te Amsterdam, benevens zilveren medaille, aan geboden door den Hoogwelgeb. Heer C. J. J. Baron van Heemstra Rijsenberg. Prijzen in elke rubriek: 75.f 50. 25.— en 25.—. a. licht gewicht: „Lady Ansley” van tnej. Th. Stokvis te Schevenlngen, le pr.„Upper Ten” van Diederik Gelderman te Oldenzaal. 2e pr.; 3e pr. ..Prince Charming” van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 4e pr. „Espoir" van mevr. E. Kahn te Schevenlngen; 5e pr. „Belle et Bonne” van H. F. Bultman te Heemstede. b. zwaar gewicht: le pr. „Sunshine” van F. Uitudftal te Bied»; 2» PT. aKobolt” van Gisteren verscheen te Parijs een decreet, waarbij het principe van de invoerbeperking van steenkolen wordt vastgesteld. Voor het einde van deze week volgt daarop het per centage, waarmee de invoer wordt beperkt; welk percentage vastgesteld Is op 25% en dat wel over den gemiddelden invooer van 19281929 en 1930, hetgeen dus beteekent, dat onze steenkoleninvoer in Frankrijk, ge nomen over het laatste jaar, met nog meer wordt beperkt dan de 40%, welke door de staatscommissie was geadviseerd. De slag voor onze mijnstreek is zeer zwaar, schrijft het „Hdbd.” Onze kolenult- voer bedroeg in 1930 goed 2.000.000 ton. Daar het gemiddelde over de jaren 1928, 1929 en 1930 echter slechts 1500.000 ton bedroeg en thans maar weer 75% van dat gemiddelde Ingevoerd mag worden, zal Nederland zijn uitvoer naar Frankrijk met ongeveer 875.00b ton verminderd zien. Dit beteekent voor eenige der particuliere mijnen, die het zwaarst getroffen worden, meer dan 50% van haar tegenwoordigen uitvoer naar frankrijk. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer is benoemd de heer W. J. Petersen, thans werkzaam te Alkmaar. „Een weinig verder zag tk een afgrijseltjk bloedend voorwerp zitten, een man, wiens gelaat verbrijzeld was door een granaat Eén zijner oogen zoo niet beide was hem uitgerukt Hfl hief zjjn hoofd op, toen hij mijn stem hoorde. „Is dat de Priester? Goddank, zoo is het goed." Ik nam z(jn be bloede handen in de mijne, terwijl ik tracht te een gave plek in zjjn gezicht te vinden om de H. Olie toe ie dienen. Ik geloof, dat ik nu beter begrijp, waarom Pilatus reide: „Ziet den Mensch.” toen hij Onze Lieve Heer aan het volk toonde.” (Pater Aalmoezenier W. Doyle 8J. in zijn brieven van het slacijtveld) Het uitgezóchte programma had gister avond talrijke toeschouwers naar de Sta- dionwielerbaan getrokken. Naar schatting waren zeker 20.000 toeschouwers aanwezig. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs, te verrijden over 8 KM. met 3 klassementen. De einduitslag werd: 1. J. Homma, 2. J. van Egmond, 3. J. Engelmoer, 4. P. Bos man, 5. Pelser. Hierna volgde de eerste rit van het sprint- ntunmer voor amateurs over 1 KM. 1. v. d. Linden. Tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec.; 2. B. Leene; 3. Van Steenbergen. Het nummer racemotoren was goed bezet. IMt nummer wordt verreden in drie ritten, ieder over 4 KM. Deelnemers zjjn de Hol lander Herkuleyns, de Italiaan Quaglini, de Duitsche kampioen Soenius, en de Duitsche motorrijder Wemhöhner. Soenius maakt een slechte start, maar dreigt weldra Herkuleyns te pasaeeren. Op dat moment krijgt de Hollander motorpech en moest opgeven. Soenius wint dan gemak kelijk. De uitslag van den eersten rit luidt: 1. Soenius, tijd 2 min. 1 4/5 sec.; 2. Quaglini; 3. Wemhöhner; 4. Herkuleyns. jaspand te trekken, of trachten zich van jllens koffer meester te maken. En als je dan eindelijk met dringen en duwen door de Jange dubbele rij lastposten heen bent en je denkt dat het nu uit is met het gezanik, dan komt nog het alleronaangenaamste, pan word je door een legertje van andere hotelknechts, ditmaal ongeuniformde, hin derlijk gevolgd, die je allemaal mee willen hebben, naar hun hotelletje, naar hun penslonnetje, waar je volgens hen zoo heer- Mjk rustig kan logeeren en waar je de aller mooiste kamer met het allerbeste bed en het allerlekkerste eten kan krijgen voor ten en- kelen harden rjjksdaalder per dag. Het kan voor den naam van Valkenburg als zomerverblijf allerminst goed zijn, die strijd om den aankomenden vreemdeling, die hier erger wordt lastig gevallen dan In een Italiaansche havenstad door de spreek woordelijke bedeljongens. Dat daaraan door liet gemeentebestuur al niet lang een eind is gemaakt begrijp ik gewoonweg niet. t Intusschen, is men eenmaal aan de klau wen dier op menschenroof uit zijnde gieren ontkomen eh heeft men zich in een der on telbare goede hotels, of pensions geïnstal leerd, dan verloopt alles verder uiterst pret tig en vlot. Men kan zich dan dagenlang uitstekend en aangenaam bezig houden weer, of geen weer. Regent het, dan kan men de grot gaan bezichtigen of de, vooral voor katholieken zoo uiterst belangwekken de, Catacomben; Is 't mooi weer, dan biedt (le omgeving gelegenheid te over voor heer lijke wandelingen of kan men uitstapjes maken per auto-car naar alle mogelijke plaatsen: Aken, Keulen, Bonn en nog ver der, tot Zwitserland en Ober Bayem toe. Voor amusement Is hier In Valkenburg wel gezorgd, ook des avonds, wanneer het In de verschillende dansgelegenheden en in de ehte's vroolijk toegaat. Een der beste avond-amusementen Is wel d. „lenus” Vennep. No 2. (10.20 uur) Eenspannen Tulgpaard, in Nederland geboren (Hengsten en gedekte merriën uitgesloten). Prijzen f 75, f 50, f 25 en f 25. Zilveren medaille, aangeboden door de Vereeniging tot bescherming van dieren voor het best geplaatste paard met langen staart. Eere-prijs: zilveren medaille, aange boden door H. M. de Koningin-Moeder. Wis- selprijs: zilveren wlsselbeker, aangeboden door het Alg. Handelsblad. le pr. „Elza" van R. K. Velstra te Mars sum (F.); 3e prijs Umberto” van Gebrs. v. d. Haar te Zeist; 3e pr. „Tunney" van Die derik Gelderman te Oldenzaal; 4e pr. ./Se ducer” van mevr. Ch. Dentz van Schalk Marloff te Amsterdam; eervolle vermeldin gen: „Vera" van P. C. C. v. d. Touw te Den Haag en „Jovial” van N.V. R. Sth. te Amsterdam. No. 3 (10.40 uur) Dressuurproef klasse B. (invidueel) Kampioenschap van Noord-Bol- land. A. voor landelijke ruiters. B. voor po litieruiters. Prijzen A. f 40, f 25, f 15, f 10, f 5 en f 5. B. Kunstvoowerpen. Eereprijzen: Zilveren wlsselbeker aangeboden door mevr. Schwartz te Noordwijk aan Zee, zilveren medaille, aangeboden door den Hoogwelgeb. heer Jhr. Coehoorn van Sminla te Bram men. Zilveren medaille, aangeboden door den weledelen heer D. C. Hasselman te Zoe ten voor de beste merrie, type rijpaard. Kunstvoorwerp en rühoofdstel. A. voor landelijke ruiters: le pr. O. Clay met „Cora" van L. R. „Ka pitein van der Wall" te Hoofddorp; 2e pr. P. Meerburg met ,Jtes Nora" van „Kap. v. d. Wall"; 3e pr. 8. Verdegaal met .Black Boy” van L. R. ,J3e Amstelralters” te Nleuwer- Amstel; 4e pr. Chr. van Wijk met .Anton” van L. R. .Kapitein van der Wall” te Hoofd dorp; 5e pr. G. Griffioen met „Freule" van L. R „De Amstelralters" te Nleuwer-Am- stel; 6e pr. Joh. Gehrels met „Bleute” van L. R. „Ritmeester de Kraijff” te Halfweg. B. voor bereden Politie te Amsterdam: le pr. Brigadier W. Brauwer met „Oscar,” 3e pr. Agent J. C. v. d. Berg met „Lady.” 3e pr. Agent W. de Groot met „Dirk.” (11 uur). Tweespannen Landbouw- tuigpaarden, aangespannen voor boeren wagen, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouwer is. Prijzen f 75 en zilveren medaille, f 50, f 40. f 35, f 25 en f 35. Gistermiddag had op de algemeene Be graafplaats te Alkmaar de ter aardebestel- ling plaats van het stoffelijk overschot van den heer W. Balk. Onder de vele belangstellenden waren vooral bekende personen uit tuinders- en veilingkrlngen. Nadat de echtgenoote van een overleden vriend het woord had gevoerd, sprak de heer Kliffen van den Noorder Marktbond woorden van deelneming. Spr. bracht in herinnering wat de heer Balk voor de tuin ders geweest was en hoe hjj steeds een graag-geziene persoon op vergaderingen was. Spr. betreurde het, dat velen uit kleine tuinderskringen niet aanwezig waren, het geen spr. een schreiende aanklacht noemde voor de kleine tuinders Ir. Hazeloop, Rijkstuinbouw-consulent sch^ste de verdiensten van derj. heer Balk voor den tuinbouw; vooral voor de fruit teelt in West-Friesland had hjj veel gedaan, door deze met de glascultuur in nieuwe ba nen te leiden. Ook-in het vereenlgingsleven op tuinbouwgebied nam hjj een groote plaats in: vooral het veilingwezen had zijn groote belangstelling en zijn werkzaamheden op dit gebied werden gewaardeerd en beloond door zijn benoeming tot secretaris der Prov. Commissie uit de Veilingen in Noord-Hol- land, welke functie hij nagenoeg tot aan zijn dood vervulde. Als voorzitter van de Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde had hij een werkzaam aandeel in de organisatie van de Bloemen tentoonstelling, eenige jaren geleden in de voormalige Cadettenschool gehouden. Ook op het gebied van Tulnbouw-vakopderwljs heeft de heer Balk veel gedaan In het be lang van den Tuinbouw. Dat zijn leven welbesteed was moge zijn nabestaanden aldus besloot spr. troost en berusting geven. Nadat nog namens de Ned. Pomologlsche Vereeniging gesproken was dankte een zoon van den overledene voor de deelneming. vereeniging „Vooruit" tet bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer is weder gelukkig geweest met haar gisteren te Hoofddorp op het gemeentelijk sportter rein gehouden 23e concours-hippique. Hoewel daags tevoren de verwachtingen omtrent de weersgesteldheid niet hoog wa ren gespannen en velen angstvallig naar de barometer en de dreigende wolken zullen hebben gekeken, heeft bet weder zich Don derdag uitstekend gehouden eh tot het wel slagen van het concours In ruime mate medegewerkt. Et heerschte den geheelen dag op het In prachtige conditie verkeerende terrein dat met de reusachtige tribune en de nieuwge bouwde in gebruik genomen manege als een van de mooiste sportterreinen van Neder land kan worden aangemerkt en in het dorp een gezellige drukte en ook voor vele neringdoenden, die jaarlijks bij dit paarden- sportfeest met een tent of op andere wijze een extraatje trachten te verdienen, was bet een uitgezóchte dag. Het concours-hippique In Haarlemmer meer beeft altijd een bijzonder karakter ge had; dit Is de innerlijke waarde van solidi teit, van de prestaties en de groote deel name van de fokkers zelf in de gemeente. Haarlemmermeer zelf bekend om zjjn uitstekende paarden, zooals bij de onlangs In deze gemeente gehouden keuringen nog zoo tn ruime mate is gebleken bracht dan ook nu weder -vele edele dieren In den ring, terwijl men ook het beste wat men elders op het gebied heeft, in het middelpunt van den Haarlemmermeerpol„der had samenge bracht. De actieve vereeniging „Vooruit”, die zich ten doel stelt de paardenfokkerij te bevorde ren, heeft voor de 23e maal aan duizenden belangstellenden de gelegenheid geboden te genieten van het beste en belangrijkste dat op paardensportgebled gezien kan worden. Men kon het weder aan alles bemerken, dat de Haarlemmermeerbewoners trotsch zjjn op hun paardensportfeest en er ook thans tijd, moeite noch geld gespaard Is om den hoogst- gunstige indruk. welke dit concours steeds heeft gemaakt een blijvend karakter te geven. De opkomst van de bezoekers overtrof de verwachtingen. Vooral in den namiddag toen het weder zich al gunstiger liet aan zien, was de toeloop van de belangstellenden Zeer groot. Ze kwamen ook nu weder van heinde en ver. per trein, auto, autobus, motorfiets en rijwiel uit verschillende groote en kleinere plaatsen van vrijwel alle provinciën. Men schatte het aantal bezoekers op on geveer 11.000. Onder de aanwezigen werden nog opge merkt Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in deze provlnciw en andere en militaire autoriteiten. Z-Exc. nam ook deel aan de lunch in „de Beurs” tijdens de pause en werd aldaar har- telijk toegesproken en hem dank gebracht voor zijne tegenwoordigheid. Met de verkeersregeling is het in 1 cen trum van het dorp ook best van stapel ge- loopen, dank zij de getroffen uitstekende politiemaatregelen. De geconstitueerde vereeniging tot stich ting en instandhouding van een manege op bet concoursterrein kan ook met groote vol doening op de uitvoering van dit plan terug zien. Van dit naar de eiseben des tijds in gerichte ruime gebouw werd een ruim ge bruik gemaakt. Het bood aan vele bezoekers nog een ge- zelllg zitje met een mooi uitzicht op het ter rein. terwijl de manege ook tijdens bet concours als restauratie goede diensten be wees. Op een gedeelte van het terrein was nog een circus geplaatst van Carré om na afloop v»n het concours aan velen gelegenheid te geven nog een paar gezellige uren van de paardendxessuur enz. te kunnen genieten. het Openlucht-Theater. dat reeds eenlgen tijd weer met zlin voorstellingen begonnen is. Tot nog toe waren het de leden van het „Zuld-Limburgsche Tooneel”, een vereeni ging van dilettanten, die er optraden met Pieter Langendijk’s .Don Qulchot op de bruiloft van Kamacho”, waarvan ik Dinsdag de laatste voorstellingen heb bijgewoond, waarbij een talrijk publiek aanwezig was. Het waren, zoover gezegd, dilettanten, die het stuk opvoerden, maar dan toch dilettan ten van de beste soort, die zich over het algemeen op zeer verdienstelijke wijze van hun taak kweten. Boven allen blonk de heer Gerard Meussen uit, die de rol van Banche Pance vertolkte. Trouwens, de heer Meussen die ook al bij Verkade optrad, kan niet ge- heel-en-al meer als dilettant beschouwd worden, wat dan ook wel aan zijn spel was te zien. Naast hem mag ook iet Schillings ge noemd worden die de rol van Kamacho op meer dan verdienstelijke wijze vervulde. Ook voor de regie, die door dezen speler verzorgd was, komt hem een woord van waardeerlng toe. Ik zal niet alle meespelenden noemen, alleen zeggen, dat ze over het algemeen vol doende waren, zoodat de opvoering als ge heel uitstekend slaagde. Onvoldoende waren echter Mia Kohlen als Quiteria, die haar rol zei als een van buiten geleerd lesje en van dictie en actie weinig besef scheen te hebben en Felix Smeets, als Bazillus, die, al speelde hij overigens niet onverdienstelijk, door zijn zwaar leunen op den souffleur, aan den indruk van het geheel veel af breuk deed. Herhaaldelijk moest de rnan-ln- het-hok ter wille van dezen speler zjjn stem op een voor zijn beroep ongewenschte wijze uitzetten. Zaterdag heeft de eerste voorstelling plaats van het gezelschap ..Het Theater" uit Den Haag, dat met .Marieke van Nlmwegen" en „Een knecht voor twee Heeren”, blijspel van Goldoni, vier avonden achtereen zal op treden. En dan komt, van 25 Juli tot 35 Augustus, nu seeds voor de zesde maal, het gezelschap van den Kon. Ned. Schouwburg van Ant werpen zijn voorstellingen geven. O m. zal dit gezelschap opvoeren „Genesius” en Cal deron’s .Rechter van Zalamea”. Gezien het succes dat de Kon. Ned. Schouwburg uit Antwerpen nu al vijf jaren achtereen in het Valkenbürgsche Openlucht- Theater heeft gehad, zal het ook opgetwij feld ditmaal weer veel bijdragen om den be zoekers van dit vacantieoord het verblijf in het Zuiden van Limburg te veraangenamen. ARTHUR TERVOOREN. ditenstreiche” die nevens verdient. Nationalisten die hun volksliederen eens op een speciale, eigenaardige manier willen hooren, bestellen eens A 164062. Onze lie deren zijn hier op Jazz-wijze door Dajos Bela gespeeld. De melodie wordt eenige malen, hoogst gevarieerd herhaald. Het klokkenspel ontbreekt niet en zelfs de bandoneon krijgt haar aandeel in het vertol ken der melodie. Aantrekkelijk zijn ook de liederen, ge speeld door de Zigeuner-kapel van Magyarl Imre. Vraagt eens 011454 met een viertal kleine, ietwat melancholieke gezangen. Van de H. M. C. moeten we de opname op 4 platen van Chopin’s Plano-concert ver melden. Dit prachtig concertwerk is voor gedragen door den vermaarden pianist Arthur Rubinstein met het Londensch Sym- phonie-orkest. Van de Sodété des Concerts du Conser vatoire onder leiding van Piero Coppala is opgenomen Maurice Ravel’s hoogstaand or kestwerk: ,JLe Tómbea ude Coupérin”, be staande uit: Prélude, Fortane, Mennuet en Rlgaudon. Het is op 2 platen vastgelqgd. Ieder onderdeel beslaat één zijde. De num mers zjjn W 1163—^4. Prederik Lomond vertolkt de Waldsteln- Sonate van Beethoven (1983-5). De opnamen beperken zich lang niet tot Jazz, -Hot e.d.! Een goede orkestplaat is Si*raphoon B 0302 met een Fantasie uit Bizet's opera „Carmen”. Alle meest geliefde fragmenten uit deze populaire opera zijn in deze fan tasie opgenomen: Habanera, Toreadorlied, Zegemarsch, duet van José en Micaëla, duet van Escamlllo en Carmen, enz. Het orkest.- spel is zeer mooi en komt op de plaat goed tot zijn recht. Een volgende maal zullen we o.a. eenige nieuwe Jack Hylton-platen vermelden. tweede plaats rustig verder balanceeren om pas later den spurt in te zetten. Uitslag: 1. Leene (tijd laatste 200 Meter 14 sec.); 2. v. Steenbergen; 3. v. d. Linde. In 't totaalklassement hadden de drie rij ders leder 6 punten, waarom Leene als win naar van den laatsten rit, winnaar van den wedstrijd werd. De wedstrijd voor Racemotoren over 10 KM. leverde slechts even strijd tusschen Soenius en Wemhoener en werd tenslotte gewonnen door Soenius. Uitslag: 1. Soenius (Dultachland) 5 min. 30 sec.; 2. Wemhoener (Dultachland); 3. Quaglini (Italië). De tweede rit voor stayers over 50 KM. leverde aanvankelijk weinig strijd. De vqjg- orde is kort na den start: Paillard, Schle baum. Krewer, Moeller, Blekemolen, Lacque haye en Grassin. Er zijn nog maar 13 ron den gereden als Schlebaum een aanval op Paillard waagt en den kop verovert, terwijl hij gevolgd wordt door Lacquehaye. In de rest van het veld wordt dikwijls spannende strijd geleverd om de volgende plaatsen. Na 45 ronden lapt Schlebaum achtereen volgens Grassin, Moeller en Blekemolen, hoewel de laatste spoedig zijn ronde terug neemt. Als er nog 15 ronden te rijden zijn, schiet Paillard plotseling naar voren naar de twee de plaats, doch dan wordt hij gepasseerd door Krewer, die als er nog slechts 4 ron den te rijden zijn, in fabelachtig tempo naar voren schiet, om Schlebaum den kop te ont nemen. Onder luid gejuich weet Schlebaum echter dezen aanval af te slaan en gaat Kre wer, dicht achter hem als tweede door den finish. Uitslag: 1-- Schlebaum, 39 mln. 56 sec.; 3. Krewer, 50 M. achter; 3. Lacquehaye, 100 M.; 4. Blekemolen, 200 M 5. Paillard. 800 M.; 6. Grassin, 850 M 7. Moeller, 1100 M. Totaalklassement: 1. Lacquehaye 4 pnt.; 2. Krewer 5 pnt.; 3. Paillard 7 pnt.; 4. Schle baum 7 pnt.; 5, 6 en 7 resp. Blekemolen, Grassin en Moeller, leder 11 pnt. NEW RHYTHM STYLE Volledigheidshalve zjjn er in deze rubriek af en toe eenige platen van de „New Rhythm Style Serie” vermeld. Uit de nadere om schrijving dezer platen zullen de lezers wel hebben bemerkt dat wij dezen „nieuwen” stijl niet bijzonder gezind zijn. Over het algemeen vinden wij de num mers tamelijk onbenullig en de speelmanler gezocht, onmuzikaal, soms zelfs verdwaasd Onlangs kregen we echter een plaatje van dit soort in handen, hetwelk ons zeer vol deed. Het was O. R. 901 met een Spaansche Quickstep in driekwarts maat „Lady of Spain” door Odeon dansorkest met vocaal refrein. Dat is tenminste aardige muziek, in pit tig rhythme en met mooie klankkleur ge speeld. Aan de keerzijde dezer plaat staat de Foxtrot „We’re friends again", een amu sant dansnummertje. Zjj, die in dezen nieuwen stijl liever Iets hyper-moderns willen hooren, bestellen maar eens O. R. 108 met de trompetsolo’s: „Weather Bird” en .Dear old Luthland”. Wij hebben nog nimmer zulke gekke geluiden aan een trompet (het ding lijkt wel gebarsten) hooren ontlokken als In deze nummers. Dochsmaken verschillen. Een interessante plaat mag A 238231 worden genoemd. Ook met iets Spaansch: .Escamlllo", een fijn gerhythmeerde en bovendien melodieuze Pazo doble met refreinzang door Emile Vacher met banjo- begeleldlng. Alleen missen we hier de castagnetten van de eerstgenoemde plaat, overigens gaat hier echt-Spaansch, met vurig tempérament toe. Het doet ons denken aan de bekenden leuken Schlager: „Madrid”. Aan de andere zijde is vastgelegd de Java-dans „C'est la mlmile Java”, eveneens door Vacher. Een goed nummer in zjjn soort. Dajos Bela heeft voor Odeon (N 11470a) de Ouverture van Suppé’s operette: ,JBan- gespeeld. Opgewekte muziek, .Dichter und Bauer” aandacht Gymnastiekvereeniging. Alhier is met 39 leden een gymnastiekvereeniging opge richt. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Schenk, voorzitter, D. Brandsma, secretaris en D. Mantel, penningmeester, terwijl de heer van der Stelne technisch leider zal zijn. paard (open klasse). Prijzen; 100.—, 50 25.— en 25.—. Eere-prijs: zilveren medaille, aangeboden door de firma D. J. v. d. Have te Goes. le pr. „Greystone Primrose” en „Hockwald Robert”. Hierna volgde de Groote Historische Quadrille van 1831, uitgevoerd door 64, van de bereden politie uit Amsterdam en landelijke rijvereenigingen .Kapitein der Wall" te Hoofddorp, .Kite Seneng” te Nieuw-Vennep, .Ritmeester de Kraijff te Halfweg en ,De Amstelralters" te Boven kerk, onder leiding van de heeren J. H. Lijssen uit Bloemendaal en W. Slob Jr. te Hoofddorp. De mooie verrichtingen van deze kleur rijke groep werden door de vele aanwezigen met aandacht gevolgd, terwijl het publiek enthousiast was over de keurige wijze van uitvoering. No. 17 (4.20 uur) Tandems. Prijzen f 100, f 75 en f 50. Eere-prijs: zilveren beker, door dr. H. G. Bult te Hoofddorp. le pr. „Capenor Victor” en „Tudor Em peror” van H. F. Bultman, te Heemstede; 2e pr. „Charming Wonder” en .Revelation” van R. K. Velstra te Marssum (Fr.), en 3e pr. ..Princess of England” en „Lady Loschy”, van Joh. Dibbita te Breda. Hierna volgde een nog later bijgekomen attractie nummer: Hoogeschool-manoeuvre. uitgevoerd door de heeren J. de Gruijter te 's Bosch, met „Masslled”, L. van Loon, te Tilburg met .Anfarl”, P. j. v. Leeuwen burg te Baarn met „Najade” en H. J. Lij sen te Overveen met .Kobolt". Dit interessante nummer viel zeer in den smaak bij de toeschouwers en werd dan ook hartelijk toegejuicht. No. 18. Springconcours. E. voor paarden le, 2e. 3e en 4e klasse met handicap. Prijzen f 150, f 100, t 75, f 50, f 25 en f 25. Eere-prijs zilveren wlsselbeker, de beker van Hoofddorp. Zilveren medaille, aange boden door den weledelgeb. heer D. J. Couvé, Den Haag. le pr. 0 fouten, ritmeester G. P. de Kraijff, Den Haag, met .Kreten”; 3e pr., 4 fouten, D. H. Pasman, te Schevenlngen, met „Lotte”; 3e pr., met 4 fouten, N. Ulten- daal, Breda, met .Acrobate”.. 4e pr., 4 fouten D. H. Pasman, te Schevenlngen, met JUssy”; 5e pr„ 7 fouten, D. H. Pasman, te Schevenlngen met .Ankona”; «e pr. 8 fouten It. K. Schummelketel, Breda, met .Duivel tje”, 7e pr. met 8 fouten, N. Uitendaal, Breda met „Loock Out". Eervolle vermelding: It. A. Vlielander, Nu- mansdorp met .Marcius” en met .Mücke” en ritmeester Baron Sirtema van Grovetlns, „Vooruit" is met 16 Juli te feliciteeren en zal ongetwijfeld aangemoedigd door het succes van dezen dag op den Ingeslagen weg blijven voortgaan en er naar blijven streven om het concours-hippique al meer en meer tot steun te doen zijn van de paar denfokkerij en een lichtpunt voor de Neder landsche hippische sport. v Wij laten hieronder de volledige uitslagen van de verschillende programmanummers volgen: No. 1 (10 uur) Eenspannen dekhengsten, goedgekeurdlandbouwtuigpaard. Prijzen f 75, f 50 en f 25. Eere-prijs groote zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hendrik; 2e prijs, een zilveren medaille, aangeboden door de Groninger Assurantie Mij. te Utrecht. le pr. .Derenes” van D. van Wleringen te Abbenes; 2e pr. „Griedel” van D. van Wte- ringen te Abbenes; 3e pr. David” van G. v. Grift te Houten; eervolle vermelding van Ver. ,,Ons Belang" te Nieuw- „Gardista” van J. L. en O. Warnaer te Dirksland; 3e pr. Houtra" en Asatlne” van B. Biesheuvel te Spaarndam; 4e pr. .Jetta” en „Ovia’ van Wed. C. Bruijnis te te Nieuw-Vennep; 5e pr. „Incense” en „Oha- lane” van B. Biesheuvel te Spaarndam. Eervolle vermeldingen: „Nemi” en ,Muza I” van A. Buurman te Heemstede; ,jutea” en .Maronla” van J. H. Hofkamp te Ubbe- ma (Dr.) en „Okkertje” en „Netly" van M. A Nordam te Heemstede en B. de Breuk te Nieuw-Vennep. No. 5 (11.20 uur) Springen met groepen. A. voor landelijke ruitens, b. voor politierui ters. Prijzen a. f 60. f 40, aangeboden door mevr. Schwarz te Noordwijk f 25, f 10 en f 10; b. Kunst voorwerpen2e pr. kunstvoor werp. A. voor landelijke ruiters: (groepen van 3 ruiters): le pr .Kapitein van der Wall" te Hoofddorp (ruiters: G. Clay, A. C. van Nieuwenhulzen en Chr. van Wijk). 2e pr. ,D. R. Bevaert” Alblasserdam (rui ters: G. Baan, G v. d. Perk en W. Sprayt). 3e pr. L. R. „De Amstelraiters” te Nleu- wer-Amstel (ruiters: J. Saarloos, S. Verde gaal en G. Griffioen). 4de pr. L. R. „De Hoeksche Ruiters” te Oud-Beyerland (ruiters: D. Tonkert Azn., W. B. de Reus en J. de Boer Hzn. 5e pr. L. R. .Ritmeester de Krayff” te Halfweg (ruiters: Jac. Gravemaker, J. Zor ge en L. Biesheuvel. B. Bereden Politie te Amsterdam (groe pen van 3 ruiters): le groep: Agent P. de Graaff, agent C. de Groot en agent G. Cuppers en 2e groep; agent H. Elstnger, agent G. Mozer en agent H. van Haaster. Pauze van 121.15 uur. No. 6 (1.15 uur) M. O. Merriën. Voorkeu- ring 's morgens om 830 uur. PrUzen twee complete rijhoofdstellen en f 150 aan geld- pryzen te verdeelen door het bestuur. Eere- prijs zilveren medaille van H. M. de Ko ningin; zilveren medaille van het weekblad „Paard en Paardenwereld”, Den Haag. le pr. .Jetta” van VZed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 2e pr. „Nublina” van Joh. Gehrels te Halfweg, 3e pr. „Ogula I” van G. Baan te Alblasserdam; 4e pr. .Mirzada” van D. van Wleringen te Abbenes; 5e pr. „Houtra" van B. Biesheuvel te Spaarndam; 6e pr. „Tholanto” van B. Biesheuvel te Spaarndam; 7e pr. „Lympha” van J. M. Knoop te Nieuw-Venpep; 8e pr. .Julia V” van A. Buurman te Heemstede; 9e pr. ,Jn- cence” van B. Biesheuvel te Spaarndam; 10e pr. „Grada III” van M. W. v. d. Schans te Bovenkerk. No. 7 (130 uur). Eenspannen Luxe Tuig- paard, ben. 135 M. Prijzen f 100. uitgeloofd door de Centrale Onderlinge f 50, f 25 en f 25. Eere-prijs: Zilveren Beker door Kon. Be geer te Voorschoten. le pr. „Minlata” van O. Spanhaak te Zwolle; 3e pr. .Revelation” van R. K. Vel stra te Marssum (Dr.)3e pr. „Lady Locky” van Joh. Dlbblts te Breda; 4e pr. „Charming Wonder" van Jac. Rijks te Nijmegen; 5e pr. „Golden Melody” van Gebrs. van der Haar te Zeist. Eervolle vermeldingen: „Blalravon-Spark”, van Diederik Gelderman te Oldenzaal en ..Princess of England” van Joh. Dlbblts te Breda. No. 8 (130 uur): Opmarsch van alle lan- deiyke ruiters en prijsuitreiking der dres suurproef voor afdeelingen met parade. Prijzen f 75. f 50, f 25 en f 25. Eere-prijzen: Zilveren medaille, beste mer rie, type rijpaard L. R„ aangeboden door den Weledelgeb. heer D. C. Hasselman te Zoelen; zilveren lucifersdoos door N. N. le pr. L. R. Kapitein van der Wall te Hoofddorp (instructeur H. J. Lijssen); 3e pr. L R. ,De Amstelraiters” te Amstelveen (instructeur W. Slob); 3e pr. L. R. Ritmees ter de Kraijff te Halfweg (instructeur wachtmeester Woudenberg)4e pr. L. R. „Klta Seneng” te Nieuw-Vennep (instruc teur G. Slimmen). Aan den opmarsch deden nog mee L. R. ,De Hoeksche Ruiters” te Oud-Belerland en L. R. .Reyart” te Alblasserdam. No. 9 (3.10 uur). Eenspannen Fokmerrlën, type landbouwtulgpaard, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is. Eerste prilswinners 1929—1930 uitgesloten. Prijzen f 75, f 50. f 25, f 25, f 25, en f 25. Eereprijs: Zilveren Medaille, aangeboden door den Hoogwelgeboren heer Jhr. Roëll, Commissaris der Koningin in Noordholland gouden medaille, aangeboden door de Holl. Maatschappij van Landbouw voor de hoogst geplaatste merrie uit de provincie Noord en Zuldholland. Zilveren medaille, aange boden door den heer P. Oly, Den Haag voor de best geplaatste stamboekmerrie uit Haar lemmermeer. le pr. .Diana” van M. G. K. Avezaath; 2e pr. „Luchie" van D. van Wleringen te Abbenes; 3e pr. .Kurta” van G. v. d. Grift te Houten; 4e pr. „Nusta” van C. Bulk te Nieuw-Vennep; 5e pr. .Mir zada” van D van Wleringen te Abbenes; 6e pr. Jetta" vap Wed. O. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 7e pr. „Ovia" van Wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 8e pr. Annie” van M. Roos te Sloterdyk; 9e pr. .Jute" van J. H. Hofkamp te Ubbena (Dr.); 10e pr. .Maronla” van J. H. Hofkamp te Ub bena (Dr.) No. 10 (2.30 uur) eenspannen, luxe tuig- paard. open klasse, 1.55 M. en daarboven. Prijzen 75.—, 50 f 25.— en 25.—.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6