R.K. TUINBOUWWINTERSCHOOL TE BEVERWIJK r PROVINCIAAL NIEUWS VRA GENBUS Officieels in&ebruiknemimè 1 October RECHTSZAKEN BOEK EN BLAD OUDESLUiS OBDAM CASTR1CUM HEERHUGOWAARD- LUT.IFRROEK ENKHU1ZEN SCHAGEN HEEMSKERK DE AARDBEIENCAMPAGNE. HOOGWOUD VENHUIZEN ZIJPE PETTEN BEVERWIJK ANDIJK BOVENKARSPEL ge- narien o. der II de d. wedstrijd Kantongerecht te Alkmaar Mondelinge uitspraak 17 Jall 1911 h< I ■K 0 4 1 steeds In ‘rd 15 In saldo Hierdoor wordt de winnaar W. F. C. IIISparta I kampioen van den N. H. V. B. Eindigt de wedstrijd in gelijk spel dan wordt een halve competitie der drie deelnemers noodzakelijk. De voorzitter herinnert eraan, dat de heer Muis, die niet meer herkozen is, thans voor het laatst in het midden is. Spr. betreurde het, dat de heer Muis dit besluit beeft ge nomen. Spr. dankte hem voor de aangena me samenwerking en hetgeen hjj heeft ver richt in het belang van de gemeente (in stemming) Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Met een mes gestoken. Op de kermis al hier werd A. S. een zoon van den heer K. 8. zoodanig met een mes in den rug gestoken, dat onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis noodig werd geoordeeld. De dader schijnt iemand te zijn afkomstig uit Fries land. overtreding wet van openbare vervoermiddelen, f 3 boete of 3 da gen. L. J. R., te Alkmaar overtreding straat schenderij, t 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. Z., te Egmond aan Zee, P. V„ A. H., te Alkmaar dronkenschap, de le f 13 boete of 12 dagen hechtenis .de 2e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3de f 3 boete of 3 da gen hechtenis. A. D., te Bergen, E. O., te Egmond aan Zee, Th. van der B„ J. K„ te Amsterdam, Th. M., te Utrecht, A. van der P., te Hil versum. loopen over verboden grond, de le, 3e, 4e, 5e en Be, leder f 4 boete of 4 dagen de 3e f 8 boete of 8 dagen N ederiaagwedstriJden van Victoria speelde U doet het beste, kleine gidsjes waarin u alles kunt vinden, van genoemde paspoort heeft om vanuit Nederland naar Kleef in Duitschland te gaan en eventueel verder, of Is t bewijs van Nederlanderschap daartoe voldoende? 3. Wordt men per fiets in Duitschland toegelaten of moet dan reeds voor de flets invoerrechten betaald worden? 3. Wanneer ingevolge vraag 3 geen in voerrechten betaald moeten worden, moet men dan nog Invoerrechten betalen om weer terug in Nederland te komen? 4. Hoeveel bedragen de kosten ven een pas en hoeveel voor een bewijs van Nederlanderschap, of is dat voor iedere gemeente afzonderlijk? Antw. 1: Paspoort is noodig. 3 en 3. Indien u al Iets moet betalen, wordt dit bij te rugkomst terug verstrekt aan u. 4. Pas t 3. R. K. Voetbalclub 8. R. C. Zondagmid dag om 2.30 uur speelde de R. K. Voet balclub S. R. C. een wedstrijd tegen de plaatselijke vereenlging Sparta 2. Voor rust was het een aantrekkelijke strijd, waarbij beide partijen elkander niet veel toegaven. De het voordeel va» I Miltvuur! Zaterdag werd door den dieren arts Btokreef uit Alkmaar alhier miltvuur geconstateerd b(j een reeds dood varken aan het ziekenhuis Duin en Bosch. Direct is de inspecteur van den Veterinalren dienst ge waarschuwd, op wiens last het cadaver door de verwerkingslnrtchting uit Baralngerhom Zondag oer extra auto is opgehaald, terwijl Maandagmorgen door den rijksdienst de stallen zijn ontsmet. Binnen een tijdsverloop van 10 dagen mag van het ziekenhuis geen vee vervoerd worden noch vee uit den be- staanden veestapel worden geslacht. Rookverbod Naar wij vernemen zal het rookverbod, dat door B. en W. ten aanzien van vele deelen van het Provinciaal land goed is toegepast, dezer dagen in werking treden. Ter waarschuwing van de wande laars zijn op de hoofdwegen van dat land goed de border, geplaatst met het opschrift: Verboden te rooken. nummers zeer goed werden uitgevoerd. Het corps gaf blijk, dat de nieuwe directeur een zeer te waardeeren kracht is, die het corps wel tot een flinke hoogte zal opvoeren. Ingekomen stukken De voorzitter deelt mede, dat o.a. zijn In gekomen: Een verzoek van het R. K. Militair tehuis te Amersfoort om ook voor 1932 weder een Onder Directoraat den land- en talnbouwdeskundige den heer Ir. H. Bünne- meyer, te te Beverwijk gesticht een R. K. Tulnbouwwinterschool, waarvan de officieele opening begin October door Z. H. E. Mgr. Aengenent zal plaats hebben. Het gebouw Is reeds bedrijfsklaar, gunstig gelegen en uitstekend geoutilleerd. Wij geven hier twee foto's: boven het exterieur: onder eetzaal. Herwonnen Levenskracht Zondag werd alhier de jaarlijksche speldjesdag gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht. De opbrengst was als steeds niet slecht, zelfs is dit Jaar het bedrag, dat ongeveer f 150.be droeg. hooger dan vorige jaren. Een mooi succes. Sparta I. Sparta I heeft haar protest te gen Verkade I niet toegewezen gekregen. Reeds lang werd door vooraanstaande ka tholieke kweekers en handelaren in tuin bouwproducten de wensch geult, dat er voor hun zonen een school zou komen tot het volgen van middelbaar tulnbouwonderwM», gebaseerd op katholieken grondslag. Toen dan ook de R. K. Onderwljsvereenl- ging van den Land- en Tuinbouwbond In het Bisdom Haarlem den tijd rijp oordeelde om tot het stichten van een R. K. Tuin- bouwwlnterschool over te gaan, kwamen reeds voor de bouw van de school was vol tooid en het onderwijsprogramma was vast gesteld. van verschillende zijden aanvragen om toelating binnen. kend hadden dat reeds in 1930 de school klaar zou zijn om hun zonen op te nemen, niet te leur te stellen, werd in November van het vorige jaar de eerste wlntercursus in eenlge in bruikleen verkregen lokalen be gonnen. Met den aanvang van den tweeden cursus op 1 October as zal de nieuwe school offi cieel in gebruik worden genomen. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent heeft toegezegd, het groote gebouwencomplex, waaruit de R. K. Tulnbouwwinterschool be staat, in te wijden. Het gebouwencomplex bestaat uit school. Internaat en broederhuis. De school bestaat o.a. uit vijf ruime lea- EEN ALKMAAR-NUMMER VAN „ONS NEDERLAND" (Uitg- A. Strengholt, Amster dam). Meenden wij te bespeuren. lokalen, laboratorium, directeurskamer, leer- arenkamer, donkere kamer en spreekkamer. Het Internaat biedt gelegenheid voor huis vesting van 50 leerlingen en heeft, behalve twee groote, frissche slaapzalen, een recratle- zaal met biljart en. leestafel, alsmede een ruime eetzaal, dienkeuken èn ontvangkamer. De verzorging van het internaat geschiedt door de Eerw. Broeders van O. L. Vrouw van Zeven Smarten, terwijl in de avonduren de Broeders ook toezicht houden op de studie der leerlingen. Voor de toebereiding der spijzen voor de leerlingen van het Internaat wordt gezorgd door de Eerwaarde Zusters van den Allerhei- llgsten Verlosser. t Onderwijs omvat behalve de alg. vormen de vakken, de hoofdvakken bollen-, groente en fruitteelt, terwijl ook aan het onderwijs in de handelsvakken bijzondere aandacht is besteed. Zoo wordt os. facultatief les gege ven in de drie moderne talen, alsmede ste nografie en machinekchrijven. De katholieke tuinders en handelaars kun nen zich gelukkig prijzen met de moderne tulnbouwwinterschool, welke te Beverwijk is opgericht, daar hier de gelegenheid wordt geboden om de wetenschappelijke en gods dienstige vorming hunner zonen in ieder op zicht te verzorgen. VERGADERING VAN DEN RAAD De Raad dezer gemeente kwam gistermid dag te half 3 in voltallige zitting bijeen on der voorzitterschap van burgemeester Wiebe van Slooten. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de op 7 Juli j.l. gehouden vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. De heer Kostelijk vreesde, dat ook andere instellingen, die hetzelfde doel beoogen, om subsidie zouden aankloppen. Wethouder Krom vestigde er de aandacht op, dat de meeste jonge mannen uit deze gemeente naar Amersfoort gaan, terwijl spr. het groote nut nader uiteen zette. Het verzoek werd z.h.st. toegestaan. Een verzoek van de R K. Gymnastiekver- eeniging K.D.O. te H H. Waard, verzoekende om over het tijdperk 1 Juli 1931—1 Juli 1932, een bijdrage van f 75 te mogen ontvangen. Aivoren. Het verslag van den Keuringsdienst voor waren te Alkmaar, zal bij de leden circu- leeren. Te beeroot ineen van het Electrisch Bedrijf en het Armbestuur. Tot leden van de Commissie tot der b—’rnottag ook van de eemeent»-be- we-den gekozen de heeren Koog. brieven in orde bevond en adviseerde toelating. Aldus besloten. Daarna rondvraag. De heer O. de Moei verzocht aan B. en W in overweging te ne men, de stortingsplaats van vuil der gemeen te te willen sluiten of wel deze te verplaat sen, daar zij des zomers bij warm weer een ondraaglijken stank verspreidt en noch deu ren of ramen open kunnen worden gezet. B. en W. zullen trachten daarin verande ring te bréngen. Niets meer aan de orde zijnde sloot voorzitter de vergadering en ging de raad in comité. Ongeval. Zondagmiddag, terwijl de Patfo- naatsjongens zich op het terrein achter het gebouw vermaakten, had de jongeheer F. G. het ongeluk te vallen, waardoor hij den pols brak. In het gebouw binnengebracht, ver leende Dr. Steenhuizen -medische hulp, waar na de jongen per auto naar zijn woning werd gebracht J. B., te Egmond aan den Hoef, overtre ding Spoorwegwet, f s boete of 5 dagen, hechtenla F. V., te Uitgeest, in staat van dronken schap de orde verstoren, f 7 boete of 7 da gen hechtenia J. B, C. de J., te St. Pancras, overtre- ng Kieswet, ieder f 050 boete of 1 dag M&tenia J. M, te Velsen, de hoofdprijs verlaagd te worden en wel bij een verbruik van 175000 M3, tot 10 cent, bij een verbruik van 225000 M3, tot 9% cent en bij een verbruik van 275000 M3, tot 9 cent per Het le elftal Victoria speelde j.l. Zondag tegen S. E. W. I uit Nlbblxwoud. vorige week vooruitgang thans was het spel wel zóó onbenullig, dat elk woord van lof misplaatst zou zijn. Met liefst 5—0 werd verloren, waarvan 3 doel- i rust ging in met 31 in Sparta II. Na de rust was het een slap partijtje waarbij Sparta nog 3 goals scoorde en S. R. C. nog twee maal deel trof Sparta n won alzoo verdiend, al is uitslag wat geflatteerd, met 53. Kan men een reeds gebruikten in maak pot (voor groenten enz.) gebruiken om eieren in te leggen?. Antw.: Indien de pot goed gereinigd en ook overigens bruikbaar la, ja. Vr.: 1. Welke zijn de bezienswaardigheden van den Haag? 2. Op welke dagen zijn die geopend en wat zijn de kosten daarvan? 3. Idem van Amsterdam. 4. Idem van Rot terdam? Antw.: JUBILEUM MOEDER ANTOINETTE Zondag is onder groote belangstelling het zilveren H. Professie feest van moeder An toinette gevierd. Reeds vroeg wapperde de vlag van den tonen der kerk, die de parochianen uitnoo- dlgde mede feest te vieren. Geheel de pa rochie was' weldra getooid met vlaggen en Pauseljjke wimpels. Een mooie eerepoort was geplaatst voor den hoofdingang van het St Nicolaasgesticht. Om 10 uur werd door den Zeereerw. Di recteur der Eerw. Augutlnessen een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, ge assisteerd door pastoor Gielen en kapelaan Pauw Het zangkoor ..St. Oaecilla" zong ver dienstelijk de Mis .Jeanne d'Arc" van H. Ouypers. Om 3 uur werd een plechtig Lof gecele breerd door Pastoor Gielen, geassisteerd door den Zeereerw. Directeur en kapelaan Pouw. Daarna werd aan God dank gebracht door een „1> Deum." Na het Lof was er punten beslist te houden waren geweest. De voorhoede bracht er letterlijk niets van terecht, zoodat de hechte 8. E. W.-verdedl- ging geen moeilijke taak had. De achter hoede was lang niet „safe" en In de mld- denlinle rammelde het geweldig. Nlbblxwoud beschikt over een goed elf tal met een gevaarlijke voorhoede en met veel meer Ausdauer en energie dan Victoria. Het 2e elftal deelde in de malaise en ver loor in Wognum van Sparta II met 71. Voor de Vlctorianen dus een slechte dag! hechtenis, hechtenis. A K. ,W. W„ P. G„ C. de G., te Egmond aan Zee, J. van 1 H, te Akersloot, P. B„ te Alkmaar. N. van B., A. B. van G., P. J. A. B te Amsterdam, overtreding Jacht- en Visscherijwet, de le f 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e f 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 3e en 4e vrijspraak, de 5e 2 x f10 boete of 3 x 10 dagen hechtenis, de 8e t 5 boete en f 7 boete of 6 en 7 dagen hechtenis, de 7e 3 x f 30 boete of 3 x 30 dagen hechtenis, de 8e f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 9 f 3 boete of 3 dagen hech tenis. P. N„ Th. P. V„ te Heiloo, A. Z„ te Eg mond aan Zee, M B„ te Mensbroek. P. D„ te 's-Gravenhage, G. C. 8., te Amsterdam, J. H. V., P. J. 8„ - - Vreemdelingenbezoek Aan deze ge meente werd Maandagmorgen een bezoek gebracht door de deelnemers aan het Phyto- pathologisch congres te Wagenlngen. Wielerwedstrijd Bij de op Zondag 3 Aug. as te houden grasbaan-wielerwedstrij den zal er ook gelegenheid zijn voor een speciale ronde van Schager nieuwelingen evenals zulk bij vorige wedstrijden 't geval was. De commissie verwacht, nu velen hier ter plaatse reeds een racekarretje hebben, niet alleen flinke deelname maar ook rekent zU op het maken van goede tjjden. Teleurstellende uitkomsten. Nu de aard- beien-campagne vrijwel als geëindigd kan worden beschouwd, blijkt pas hoe slecht de bedrüfsuitkomsten van vele tuinbouwers ter plaatse is. Door d- ongekend lage prijzen der aard beien is het hoewel de oogst over het algemeen goed was met zijn geldelijke uitkomsten bedroevend, zoo zelfs, dat met den pluk ternauwernood een dagloon te verdienen viel. Waar deze cultuur ter plaatse nog over wegend is, beteekent dit een zware slag, te meer wijl de bljcultures als bollen en groen ten oc^i onbevredigende resultaten opleve- ven. Herwonnen Levenskracht De collecte, gisteren bij de uitgangen der kerk gehouden, heeft in totaal opgebracht f 97.25. Het be stuur van den R.K. Volksbond, afd. Heems kerk. dankt allen, die hiertoe hun mede werking hebben verleend. St. Gerardus Majellavereeniging Op den Isten Zondag van Augustus zal in het café van het R.K. Vereenigingsgebouw van 8 tot 12 uur gelegenheid zijn tot het betalen der contributlegelden van bovengenoemde vereenlging. ^oor den Commissaris der Koningin in deze provincie is het aandeel, door elke niet samengevoegde gemeente of groep van gemeente te dragen in het voor deze pro vincie door den Minister van Defensie be paalde getal tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschrevenen der lichting W33 ’■oor de groep ZUpe vastgesteld op 72. en Tromp. Peno-min» onderwhzeres O L. School no V rv« Rlphabetis~he voordracht van B. en W. luidde: 1. Mei. J. P. Noorman. Zwolle. 2 Mei. K. E Teeviro Ahrmnar. 3. Mej 8. Wezeman. le Exloërmond. Nadat de raad in comité was geweest, her opende de voorzitter de vergadering. Benoemd werd mej. 8. E. Teerlng te Alk maar- met 9 stemmen. Mej. J. P. Noorman verkreeg 2 stemmen Benoeming onderwijzeres handwerken aan O. L. School No. 4. Benoemd werd mej. Brouwer met alge- meene stemmen. 3. Voorstel van B. en W. tot reparatie der O. L. School no. 3 B. en W. deelden mede, dat zij met den gemeente-opzichter een be zoek aan de school hadden gebracht. Er werd op gewezen, dat de vloer in meerdere lokalen vernieuwd dient te worden, terwijl de wanden der lokalen opnieuw behooren te worden ge- stucadoord. terwijl het houtwerk dient te worden geschilderd. Wat het rooken betreft zal getracht wor den, door bijhouw van een nieuwen schoor steen, verbetering in den toestand te brengen. Daar de banken ook in een slechten staat verkeeren, oordeelen B. en W. het gewenscht. nieuwe aan te schaffen, daar reparatie bijna evenveel zou kosten. Ook buiten aan de school dienen de noo- dlge reparatlën te worden aangebracht. De kosten van een en ander worden ge raamd op f 3000. De inspecteur van het L.O. voelde meer voor den bouw van een nieuwe school, met behoud van de bestaande woning. Voor het afkeuren van de school kan hij geen genoeg zame redenen vinden, tenminste wanneer bovenbedoelde herstellingen worden aange bracht. B. en W. stellen voor bedoelde herstel lingen te laten aanbrengen. De heer Koog vroeg hoelang de school nog zal mee kunnen na deze herstellingen. De voorzitter zei. dit niet zoo precies te kunnen zeggen. *t Kan, 5, maar ook wel 8 jaar duren. Wethouder Wijnker dacht van ongeveer 30 Waar echter de verlaging van den hoofd prijs het verbruik niet ten goede zal komen, heeft de Directeur B. en W. geadviseerd om. in afwijking van bet contract, de prijzen van het gas voor de inwoners van Uitgeest, behoudens een kleine uitzondering, gelijk te stellen met de prijzen, welke in deze ge meente gelden n.l. bij een gebruik tot 500 M3, per jaar 9 cent per M3; daarboven voor eiken volgenden M3. 4 cent. Een dergelijke verlaging van den prijs biedt op commercieel gebied meer perspec tief en heeft vele voordeelen van admlnl- stratieven aard. Bovendien is te verwachten, dat nog dit Jaar te Uitgeest een verbruik van 235000 M3, zal worden bereikt, zoodat dan contractueel de hoofdprijs moet wor den verlaagd tot 9S cent. De Commissie voor de Bedrijven heeft tegen de voorgestelde contracts-afwljklng geen bezwaar, mits de gemeente Beverwijk geen afstand doet van hare rechten, om- «OiMSVen in het contract en mitsdien te al len tijde het recht blijft behouden, de tarie ven in Uitgeest te regelen overeenkomstig de bepalingen van het contract en onder voorwaarde, dat de gemeente Uitgeest tij dens den duur der contracts-afwijklng geen toepassing zal vorderen van het bepaalde bij sutlkel 3. 4e lid van het contract. B. en W. kunnen zich hiermede zeer goed vereenigen en stellen den Raad mitsdien voor in dien zin een besluit te nemen. Gemeenteraad Een vergadering van den raad werd Maandag gehouden. De voorzitter, burgemeester J. Zijp, opende de vergadering met een woord van welkom. Ingekomen was een circulaire van de Ver- eenlglng van Ambtenaren voor de gemeente- flnanclën, houdende verzoek om toetreding als buitengewoon lid of tot bet toekennen eener jaarlijksebe bijdrage. Hierop werd afwijzend beschikt. Missive van den Commissaris der Konin gin in de provincie Noord-Holland betref fende vakonderricht politiepersoneel. Voor het personeel der gemeente-polltle in Noord-Holland zal een vakcursus worden georganiseerd. De kosten van deelneming zullen ongeveer f 30.per jaar en per man bedragen. B. en W. stellen voor hiervoor een bedrag van f 30.beschikbaar te stellen teneinde den veldwachter aan den cursus te doen deelnemen. Aldus besloten. Verzoekschrift van C. P. Botman namens enkele ingezetenen dezer gemeente om over te gaan tot de Invoering van een vastrecht- tarief voor gas. B. en W. hebben ter zake overleg gepleegd met de directie van de lichtbedrijven te Hoorn. Het gasverbruik zal door de invoering van zoodanig tarief ongetwijfeld worden be vorderd, weshalve zjj voorstellen, het in te voeren. Aldus beslotejg! Een verzoek fan den heer Caspers om ver goeding ingevolge art. 13 der Lager-Onder- wjjswet 1920 werd toegestaan. Onderzoek van de geloofsbrieven der op 10 Juni JJ. gekozen leden van den raad. In de commissie tot nazien geloofsbrieven werden benoemd de heeren Jac. Ruyter Pz. en K. Visser, welke commissie de geloofs brieven in orde bevond en adviseerde tot In Bergen ging men van het standpunt uit, dat, wanneer een uitgever van zijn tijdschrift een bepaald stad- of streek- nummer wil uitgeven, dat niet moet ge schieden met eenlge honderden guldens uit de kas van gemeente of V. V. V. Daar aan wilden gemeente en V. V. V. In Bergen niet meewerken en daarom kreeg Bergen maar een tertoopeche vermelding in dit officieel orgaan van de A. N. V. V. En nu mag Alkmaar en omgeving wel heel blij zijn met .een dergelijke extra- reclame; want dat Is zoo'n nummer onge twijfeld. te meer daar het In de treinen ter lezing wordt gelegd; maar wj) vragen ons af, hadden de honderden guldens niet doelmatiger besteed kunnen worden? We kunnen het geen gezonde propa ganda voor Vreemdelingenverkeer noemen, als die in zoo'n officieel orgaan wordt cfgemeten naar de geldelke bijdrage van de belanghebbende gemeenten. Inwoneraantal. Het aantal inwoners van Zijpe is thans gesteken tot 5500. Brand Zondagmiddag is een oud woonhuis, thans In gebruik als bollenschuur, In brand geraakt. Toevallig stond tegenover bet brandende perceel een brandkfban van de waterlei ding. Door het bevestigen van een slang op deze kraan, beschikte men onmiddellijk over voldoende water, om den brand mees ter te worden. De Inmiddels uit Schagerbrug te hulp gekomen brandspuit behoefde dan ogk niet te asslsteeren. Met het oog op het drogen van de bloem bollen, werd op den bewusten Zondag voor het eerst een kachM in het gebouw ge stookt. Vermoedelijk is hierdoor de brand ontstaan. <J Schoolfeest In een daartoe gehouden vergadering alhier, werd besloten het jaar- lijksch uitstapje der schoolkinderen van Petten te houden op 1 en 2 Sept. as. Den eersten dag gaan de jongste leerlin gen naar Schoorl, Beigen en Egmond. pen tweede dag zullen de oudste leerlingen een bezoek aan Amsterdam brengen. receptie voor de vereenlglngen in het Pa tronaat. Pastoor Gielen feliciteerde moeder An toinette namens de parochie» Z. Eerw. wildé zijn wensch samenvatten in de woorden op de eerepoort: „Huide en Dank." Hulde aan de Bruid des Heeren in bij zonderen zin. G|j hebt, aldus Z. Eerw., het voorrecht van O. L. Heer ontvangen om bo ven velen te zijn uitverkoren om Hem vol maakter te dienen door geheel uw persoon, geheel uw leven te geven In dienst van God en de evennaaste. Dank voor de verantwoordelijke taak van moeder overste, welke gij reeds 2x8 jaren zoo met tact en nauwgezetheid hebt vervuld geheel In het belang van de zieken, ouden van dagen, bewaarschoolklnderen enz.. waarvoor ge steeds de zusters wist te vinden berekend voor hun taak. Hulde voor uw religieus leven. Dank voor uw werk hier. Z. Eerw. sloot met den wensch, dat moeder Antoinette nog vele jaren onder God’s zegen haar schoone taak mag vervullen. Dr. Beboeren feliciteerde moeder Antoi nette namens het parochiaal comité van actie. Spr. memoreerde hoe vele kwesties inzake de beperkte plaatsruimte steeds met act en volle medewerking van moeder An toinette werden opgelost. We zijn dankbaar voor het veelzijdig werk dat reeds begint voor de prille jeugd en eindigt bij de zieken en ouden van dagen Met dankbaarheid viert geheel de parochie feest met den wensch. dat u nog vele jaren een steun mag zijn voor de zieken en zwakken en ouden van dagen u zich nog vele jaren mag geven volgens den stelregel van den H. Augustinus: „Ik wensch niet te dienen, maar nuttig te zijn". Daarna was er gelegenheid voor de paro chianen om moeder Antoinette te fellcltee- ren. Algemeen werd daarvan gebruik ge maakt. De vele cadeaux waren tevens te be zichtigen. Om half 7 bracht de Harmonie ,Bt, Caecllla'* moeder Antoinette groote belangstelling een serenade Op een desbetreffende vraag van den heer Groenland antwoordde de voorzitter, dat on geveer 45 leerlingen de school bezoeken. De heer Kostelijk acht een bedrag van f 3.000 voor een tijdelijke verbetering wel wat hoog. Spr. wees op de onzekerheid, die thans nog bestaat, na.v. de nieuwe flnancleele verhouding tusschen het rijk en gemeenten. Indien de school binnenkort vervangen zal moeten worden, zag spr. gaarne het Dalton- stelsel ingevoerd, waardoor geen nieuwe banken behoeven te worden aangeschaft. 8pr. wilde de herstellingen op meer be scheiden voet aanbrengen. Waar het volgend jaar een nieuw hoofd aan bedoelde school zal komen, wilde spr. tot dien maatregel over gaan. De voorzitter merkte op, dat in het be drag van f 3.000 een post van f 800 is begre pen voor het aanschaffen van nieuwe ban ken. De reparatie aan den schoorsteen kost ongeveer f 180, terwijl een bedrag van f 200 is genoemd, voor onvoorziene verbeteringen. Wethouder Krom wijst erop, dat de voor gestelde verbeteringen dringend dienen te worden aangebracht. De heer Kostelijk komt, gezien de uiteen zettingen tot de conclusie, dat de helft der kosten beslist noodzakelijk ia. Het voorstel wordt z_h.st. aangenomen. Namens de commissie tot nazien der reke ningen, rapporteerde de heer Koog dat alles in orde was bevonden. De rekening van het Armbestuur sloot in ontvangsten ad f 9A42.91M, in uitgaaf f 9670 78)4, met een nadeelig saldo van f 127.85 De rekening van het Electrisch Bedrijf sloot in ontvangst ad f 45.757.03 K, In uitgaaf ad f 35.72057 S. met een voordeellg saldo van f 10.036 48 De rapporteur merkte nog op. dat de Com missie de leenlngen van het G. E. B. tegen 5 pCt. gaarne aflast en opnieuw tegen een lageren rentevoet aangaat. De heer Kostelijk zette de meening van de commissie nader uiteen. De voorzitter zeide toe te zullen onderzoe ken of het mogelijk Is bedoelde leenlngen te converteeren zonder daarvoor' i pCt. boete te moeten betalen. Het rapport werd aldus vastgesteld. De heer Tromp bracht rapport uit namens de Commissie tot het nazien der gemeente- rekenlng. Spr. deelde mede, alles in orde te hebben bevonden en bracht een woord van dank aan den ontvanger voor het nauwkeu rig beheer. De voorzitter dankte de Commissie voor de verrichte werkzaamheden waarna het rap port aldus werd vast gesteld «K groote landbouw- Méllen, dat het u(dt geschaad. Spr. !ur van het onder en, maar achtte het le verlot-tijd voor dit rden geregeld. In vroeg of de vacantles vervroegd. De voorzitter zegde wat dit betreft, toe een onderzoek te willen Instellen. Aldus werd besloten. De gaslevering aan Uitgeest Prijsverlaging van hetgas Ingevolge art. 2 van de tusschen de meente Uitgeest en deze gemeente gesloten overeenkomst omtrent gaslevering, moet de gasprijs voor de verbruikers in Uitgeest ver laagd worden, indien het gasverbruik aldaar is gestegen boven een verbruik van 175000 M3, en de gemiddelde opbrengst hooger is dan 10 cent per M3. Een en ander is thans het geval. Reeds bij de laatste gasprijsverlaging bij raadsbesluit van 27 November 1930 heeft het een punt van oveMvegtng uitgemaakt of het mogelijk was de prijzen In Uitgeest ge lijk te stellen met de prijzen, welke in het overige deel van het gasverzorgingsgebied gelden. Aangezien echter toen de gevolgen van een dergelijke prijsverlaging niet precies waren te overzien, is dit punt blijven rus ten. Nu echter contractueel tot prijsverlaging moet worden overgegaan, is deze gelijkstel ling der prijzen opnieuw overwogen. Volgens het contract behoeft alleen kerk, kan men deze opzenden naar het>sub81dl* van f 15 te mogen ontvangen. Missiehuis van Steil. Men moet er bij vei- ---- - - - melden, dat de gift speciaal voor Pater P. Hooiveld bestemd Is. Pater P. Hooiveld De Weleerw. Patei P. Hooiveld, onze oud-plaatsgenoot, die hev vorig jaar van hier naar de noree-Mlssle vertrok, was tot nu toe werkzaam bij een Duitschen Pastoor te Bola, waar hij de lant- ste hand legde aan de voltooiing van de Pastorie aldaar. Z. Eerw. heeft thans de opdracht gekregen °m op een hoogen berg te Botang een nieu we betonnen kerk te bouwen voor rutm 3000 zielen, die reeds een 10-tal Jaren verlangend naar een kerk uitzien. Indien men een gift voor Z. Eerw. be schikbaar wil stellen voor zijn te bouwen kerk, kan men deze opzenden naar 1 Vaandelwijding. Zondagmiddag had onder het lof de plechtige wijding plaats van het nieuwe vaandel der Harmonlevereeniglng „Crescendo”, waarna op het schoolplein der jongensschool een openbare uitvoering werd gegeven. Nadat een paar nummers ten beste waren gegeven, sprak de burgemeester het corps toe. HM feliciteerde de leden met hun nieuw vaandel prees oen directeur, den heer Van Westen, van Zwaag als bekwaam leider en hoopte dat onder zMn leiding met zooveel succes zou worden gewerkt, dat mocht bet tot concoursbezoek komen, „Crescendo" een lauwerkrans of medaille aan het vaandel zou kunnen hangen. Daarna sprak de ZeerEerw Heer Pastoor zMn corps op de meest hartelMke wMze toe. HM wees op de beteehenis van een vaandel, en spoorde de leden aan, trouw te blMven aan hun vaandel, trouw aan hun Mverlgen directeur en aan hun harmonie. Zorg dat het met uw kunnen „Crescendo” zal gaan en dat gij, In het strMdperk tredend, met den palm der over winning zult huiswaarts keeren. Hierna werden nog een aantal ten gehoore gebracht, die alle Vr.: MMn dochter is reeds meer dan een jaar m uuueazmg vovr ueu uag van 8 uur voormiddag tot 7 uur namiddag. ZM krijgt nu een week vacantie, maar geen kostgeld. »iecil zu daar nu reent op? Antw.: Ja, tenzM bM de indiensttreding anders afgesproken is. Vr.Is een Oostenrijker, die zich laat natu- raiiseeren, nog dienstplichtig? HM is 34 jaar oud. Antw.: Ja. Vr.: Is het boek „De Doodensp,egel" nog te Kragen? Wie is de uitgever? Antw.: Ons onbekend. Vr.: Koit geleden kocht ik aan de deur van een jongen een aandeel in de verloting van door de leerlingen van 'n ambachtsschool vervaardigde voorwerpen. 22 Juni heeft, vol gens bekendmaking aan de achterzijde nn net lot, de verloting plaats gehad, doch Ik heb daar niets meer van vernomen. Heeft deze verloting al plaats gehad? Nummer van het lot Is 1988. Antw.: Informeer bM den secretaris van de verloting, wiens naam op het lot voor komt. Vr.: Rondvraag Op een desbetreffende vraag van den heer Quant deelde de voorzitter mede, dat aan de kinderen 2 x per Jaar Landbouwverlof wordt gegeven. De heer Quant merkte op. dat meerdere ouders het op prMs zouden stellen. Indien de kinderen In den zllverulen-tMd het lanf bouwverlof zouden mogen genieten. ZM den het op prijs stellen, als het verlof bepaald, in plaats van 1 tot 15 Juli, i Juli tot 1 Augustus. De voorzitter merkte op. dat moeilMkheden oplevert om verlof zoodanig vast te onderwMs er niet door wi zal zich met den inspecjl wMs In verbinding stel niet wel mogelMk, daty jaar nog zal kunnen De heer van Lana niet konden worde»! H. A. J., J. H. V„ P. J. 8„ J. de W, J. H„ B. J. B., 8. N. B„ H. B. J M-, M. J., te Alkmaar, overtreding Politiever ordening, de le, 4e, 10e 11e, ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e f5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e en 18e, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e, 6e en 13e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e, 8e, 9e, 14e en 15 leder f 150 boete of 1 dag hechtenis, de 12e f 1 boete of 1 dag hechte nis. G. H., te Bergen, J. J. de V„ te Heiloo. W. 8., te Velsen. G. H., te Santpoort, G. K. te Castricum, D. de J„ te Egmond aan dea Hoef, A. P. L-, D. K„ P. J. vander K J. K„ te Alkmaar, V. F., te Stompetoren. D. H„ J. D-, te Oterieek, A. de G„ te Ursem, M. O., te Broek op Langendijk, J. F te Purmerend, A. B„ te Haringbuizen, H. B„ A. F. V., te Amsterdam, D G., te Zuid- en Noord-Schermer, J. W.. te Graft, 8. G„ 8. B., te Hugowaard T. M., te Warmen hulzen, C. van D., te Hoogwoud, H. van der W., te Edam, 8. de H., te Oosthuizen, J. L.. te Noord-Scharwoude W K te St. Pancras, E. J. te Ursem. H. J. K„ te Hoorn, J. J. van 8., te Schermerhorn, P. F., te Midwoud, G. 8„ te Zijpe, overtreding Motor en RM- wlelwet, de le, 4e, 16e, 21e leder f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e. 9e, 28e leder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e, 13e, r14e, 22e en 25e leder i 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5«. Ie, 10e 16e, 18e, 19e, 30e, 23e, 26e, 27e. 30e leder f 4 boete of 4 da gen. de 6e f 3 boet, en f 7 bo-*te of 3 dagen en 7 dagen hechtenis, de 13e, 31e, 33e leder f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 11e f 3 boete of 1 week tuchtschool, de 17e f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 24e en 29e leder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 33e f 25 en f10 dagen hechtenis of 15 en 10 dagen hechtenis, de 34e f 40 boete of dagen. „Ons Nederland" biedt zich aan als offi cieel orgaan der „Algemeene Nederlandsche Vereenlging voor Vrezmdelingen-verkeer”. Als dit er niet met groote letters op gedrukt stond, zou men het aan het nummer, dat wM vanmorgen op onze boekentafel vonden, niet kunnen bespeuren. Van A, N. V. V. geen regel vereeniglngs- of ander nieuws. Maar dat was ons bekend. Deze naam van officleel-orgaan” dient slechts als de vlag, aie een zekere lading moet moete dekken Die lading bestaat in leder nummer hoofdzakelMk of alleen uit een serie al of niet lezenawaardige artikelen van auto riteiten of van tot autoriteit gepromoveer den. over een bepaalde stad of landstreek waaraan zoo’n nummer dan gewMd is. Zoo ook dit Alkmaar-en-omgevlng-num- mer,dat een 20-tal geïllustreerde pagina’s bevat met artikelen van jneer-bedoelde aptoriteiten over onze stad, uit verschil- leude gezichtspuntenen bezien. Eigenlijk vertellen alle „schrijvers" zoo- itat hetzelfde, doch leder op zMn manier Van de randgemeenten Heiloo, Egmond aan Zee en Schoorl vinden we een viertal pagina's van gelljksoortlgen inhoud, ter- vijl Bergen erg stiefmoederlijk bedeeld schijnt te zMn; vergeten kon men het Latuurlijk niet In een nummer aan Alk maar-en-omgeving gewMd. Naar we vrenemen, ia de reden hiervan het volgende: aB.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6