Buitenlandsch Q^Cieuws FEUILLETON HET RESULTAAT DER LONDENSCHE CONFERENTIE OE MAN VAN NERGENSHUIZEN 'ich.tloopen.cl PADIO-QMRQeP De Duitsch-Oostenrijksche Tol-Unie Verdere besprekingen te Berlijn ei t( KORT MEUWS F Frankrijks Ontwapenings- memorandum Vanwaar die stijfheid? Gemengde ^Buitenlandsche ^Berichten ^HETSBANDE ter zal niet Wat bereikt werd Amerika's medewerking week. Party De lasten veer Duitschland Parijsche persstemmen. Trio”, Hoorspel credleten Tan New-Yorksche De troebelen in Korea Anti-Japansche bocott Tevredenheid over het resultaat 72 uur vasten Door Japansche oud-strijders. Meineed Berlijnsche politie-agenten Fransche Jtecht de stad door en „Ik ben zei Billy. links den (Wordt vervolgd Waarom werken de gewrichten niet meer? Dre- voor- halen. Ik kom met den auto. Ben tegen etenstijd aanwezig. President Hoover over de Conferentie. President Hoover publiceerde by het einde der Conferentie te Londen een verklaring, welke o.m. Inhoudt: Duitschland te leenen. Ramsay Mac- secretaris-generaal Sir 3 I 3 i 3 1 3 1 5 1 5 1 5 1 5 1 5 1 1 1 1 1 2 4 3 1 Talrijke Chineesche banken en beurzen te Sjanghai zijn gisteren gesloten wegens den herdenkingsdienst voor de Chineesche slachtoffers by de jongste onlusten in Korea. De beweging voor een antl-Japan- schen boycot neemt toe. Geen debatten in het Lagerhuis over den internationalen toestand In antwoord op desbetreffende vragen deel de Snowden in het Lagerhuis mede, dat naar zijn meening een bespreking in het Lager huis niet bevorderiyk zou zyn voor de uit voering van de door de conferentie der ze ven mogendheden genomen besluiten. druk heeft gemaakt. Zoowel Stimson als Mellon dementeeren zeer stellig, dat tijdens het verbiyf te Lon den eenige leening zou zijn besproken. 32. „Dat is een lastig geval met Milford," zei ik. „Het lijdt geen twyfel. dat de goede man 1 in zyn hoofd heeft gekregen. Ik zal nog dezen morgen een ondersoek instellen en ik verwacht, dat wij hem spoedig zullen vin den, maar inmiddels weet ik nog niet wat ik zal doen. Na hetgeen wy hebben onder vonden, zou ik niet gaarne een nieuwen huisknecht nemen, zonder de strengste in lichtingen in te winnen. Zouden jelui samen op bet huis willen passen, zoolang ik af wezig ben? Ik weet heel goed, dat het niet gemakkeiyk is en daarom zou ik jelui dub bel loon willen betalen, als het jelui aan nemelijk voorkomt" Mijn royaal aanbod bleek succes te heb ben. Beide vrouwen verklaarden zich bereid en in staat om bet vraagstuk op te lossen. Du keukenmeid ging zelfs zoover, te ver zekeren, dat sy alles in het werk zou stel len om het een beer, zooals ik was. naar den zin te maken Zij schenen bijzonder vsr- Waarom de Econ. Party de by eenroeping van den Rijksdag eischt. Naar verluidt, heeft de Economische Party Northcote”. Nadat ik het had verzonden, kocht ik een goede kaart van Essex, Suffolk en omstre ken en ging toen Billy opzoeken. Ik ontdekte hem in de overhemdenafdee- ling en ondergoederenmagazijn. Een bediende met ernstig gelaat was bezig een grooten lederen koffer vol te pakken. „Heb je gevonden, wat je zocht?" infor meerde ik. Billy knikte: „zy doen hun best", zei hy vriéndelijk. „Niet het soort, dat ik gewend ben, maar toch goed genoeg voor de pro vincie." Het gezicht van den bediende was een studie, maar wy hadden geen tyd er ons In te verdiepen, want er waren nog verschillen de artikelen noodig. zooals een spons, tan denborstel en dergeiyke kleine onmisbaar heden om de uitrusting te completeeren. Toen wy alles by elkaar en in den nieuwen lederen koffer hadden gepakt, gingen wy naar den auto terug en plaatsten den koffer by de andere bagage. Nadat wy onze plaat sen hadden ingenomen, nam Billy *t stuur rad ter hand en spreidde ik de kaart op myn knieën uit. „Vooruit maar”, zei ik. „langs de bank en dan het West-End in." En met vrooiyk getoeter, aanvaardden wy onze reis. De delegatie by den Engelschen koning. By de teaparty, welke de koning van En geland in den tuin van Buckingham Palace heeft gegeven, liet Z. M. zich voorstellen aan de leiders der verschillende delegaties. Met ieder van hen onderhield koning George zich eenigen tyd. stabiele verhoudingen in Duitschland. Het voornaamste probleem, dat voor alles bank en credietweaen raakt, is veeleer door de vrijwillige medewerking der wereldbankiers op te lossen, aan door de regeeringen met Bijeenkomst bankiere. De vertegenwoordigers van 12 leidende New-Yorksche banken hebben een conferen tie gehouden in het gebouw van de Federal Reserve Bank, waar echter geen besluiten weiden genomen. De meerderheid der ban kiers wil, naar het schynt, voorloopig geen verdere credieten aan Duitschland verstrek ken, doch afwachten, tot door de Europee sche flnancleele instellingen een actie wordt ondernomen. De kansen op succes van de besluiten van de Londensche conferentie worden algemeen sceptisch beoordeeld. Een leidend bankier verklaarde, dat Duitschland er niet slechter aan toe is dan voor het in werking treden van het plan Hoover. daarentegen De meeste markt en De bouw van oorlogsschepen. In het Lagerhuis antwoordend óp de vraag omtrent de wenscheiykheid van 'n „morato rium" voor den bouw van oorlogsschepen en andere oorlogDnstrumenten in verband met de Europeesche flnancleele crisis, antwoordde Thomas namens MacDonald in negatieven zin. De Duitsche Vlootvereeniglng heeft zich met een telegram tot den Rykskanselier ge wend, waarin o.m. wordt gezegd, dat door politiek niet verantwoordeiyke personen de indruk is gewekt en in Frankrijk en in Duitschland de gedachte is geopperd, ais zou men in verband met den economischen noodtoestand in Duitschland uitstel van den bouw van den pantserkruiser kunnen eischen of zelfs verder van dezen bouw afzien. Het bestuur van de vereeniging verwacht van den Rykskanselier. dat onder alle om standigheden aan het Ryksdagbesluit van 18 Juni 1929 zal worden vastgehouden, by welk besluit voorzien wordt in de vervanging van oude kruisers door nieuwe. De noodzakeiyke ontwikkeling van de Duitsche marine, aldus heet het in ^ret telegram, mag niet door de op het oogenbllk aan den gang zijnde in ternationale onderhandellngen worden beïn vloed. Een der grootste Amerikaansche bladen schrijft over het voor eenige dagen door de FTJUlritM! regeering gepubliceerde mtgMCfgn- dum over de ontwapening, dat de publieke opinie in Amerika geschrokken is van den onverzoeniyke toon, waarin dit memoran dum is opgesteld. De Ontwapeningsconferentie lijkt by een dusdanige houding van Frankrijk wel nutte loos. Er bestaat evenwel nog een zwakke hoop, dat het gezond verstand in Frankrijk de overwinning aal behalen en dat het Fran sche volk zal inzien, met hoeveel spanning de rest van de wereld op een vermindering der bewapeningslasten wacht. De Dtritach-Fransehe gedachten wisselingen. In welingelichte kringen verluidt, dat de gedachtenwisselingen, die naar aanleiding van het dejeuner tusschen de Fransche en Duitsche ministers zUn gevoerd, tot resultaat hebben gehad, dat een nauwer contact meer binnen het bereik der mogelijkheid is geko men. De Fransche ministers zullen Vrijdag in denzelfden trein als de Duitsche uit Londen vertrekken, terwyi het mogeiyk is, dat ook de Italianen dezen trein zullen nemen. In een onderhoud verklaarde Laval op nieuw. dat de besprekingen met de Duitsche ministers en vooral zijn onderhoud met dr. Brilning hen tot een politiek hadden bijeengebracht, die, mits verstandig en krachtig gevoerd, tot vertrouwensvolle sa menwerking kan leiden. Er is geen crediet aldus Laval zonder vertrouwen en er is geen vertrouwen zonder harmonie tusschen beide landen. Dit is het kernpunt van de zaak en hierin ligt de voorwaarde voor den vrede. Dat moeten alle volkeren begrijpen, waarmede vriendschap ons bindt. Onze po gingen zyn nog niet geëindigd. bewering al dadelijk van de zijde der com munisten in twyfel was getrokken. Gisteren las de president van de recht bank een verklaring voor van de beide agen ten, dat hun geweten hen dwong te erken nen onjuiste inlichtingen te hebben ver strekt. zy hadden het schieten niet kunnen waarnemen, daar zy op dat oogenbllk m een kroeg waren geweest om bier te drinken. Bij het vallen der schoten waren zy pas de straat opgeloopen. „Zeer goed, mynheer,” antwoordde hy be leefd. „Ik heb 'm gisterenmiddag goed na gezien en ik geloof niet, dat U ergens last mede zult hebben. De benzinetank van ach teren is gevuld.” ^Mijnheer Logan Ml sturen," zei ik. „Ik Vit vrees voor straf. In het proces tegen een twintigtal com munisten inzake een schietpartij te Berlijn is gebleken, meldt het „Hbd.", dat een twee tal politieagenten zich schuldig hebben ge maakt aan meineed en wel uit vrees voor bestraffing, omdat zy hun plicht niet had den gedaan en in een kroeg waren gaan zit ten. terwijl zij op straat hadden moeten sur- veilleeren. In verband met de schietpartij hadden zy n.l. verklaard, op eenigen afstand het flik keren gezien te hebben der schoten, welke en ontving be- was en of wü boven wilden komen, te" de bovengang- kamer” zei nij. Optimisme in Washington. In het algemeen is men in regeerings- kringen te Washington tevreden met het resultaat der Londensche Conferentie. Onderstaatssecretaris Castle verklaarde in een persconferentie, dat de conferentie de voornemens van Hoover in vollen om- vang beeft verwezeniykt. De beurs te New York reageerde zeer pessimistisch, fondsen lagen gedrukt in de konden onder beurstUd slechts een deel van hun koersverlies terugwinnen. De Duitsche leeningen waren uitgesproken zwak. Frankrijk maakt. Met betrekking tot de politieke gevolgen, welke de Tsjecho-Slowaaksche memorie aan de Tolunie verbindt, merkt pleiter op. dat deze memorie een Duitsch-Oostenrijksche politieke eenheid een onafwendbaar gevolg van deze Unie acht. Nooit echter heeft eeni ge Tolunie geleid tot nationale eenheid. Dit biykt ook uit de voorbeelden van Luxem burg. Monaco, Lichtenstein en andere kleine staten. Tenslotte betoogde prof. Kaufmann, dat Oostenrijk het recht heeft, om deze uiting van zyn onafhankelijkheid te zien eerbiedi gen. De president gaf daarna het woord aan den Raadsman van Oostenrijk, Prof. Dr. H. Sperl, teneinde nog enkele speciale punten van de Oostenrijksche these toe te lichten. De zitting werd om kwart over jjgp^jrer- daagd tot hedenochtend half elf. Dan is de Fransche advocaat, Mr. Paul Boncour. aan het woord. den eisch tot byeenroeping van den Rijks dag gesteld, aangezien de party van mee ning is, dat na het resultaat van de Londen sche conferentie Duitschland zelf alles moet doen, wat in zyn vermogen ligt, om de noo- dige maatregelen uit eigen kracht te nemen. Iet in de eerste plaats om tech- uiisatorische maatregelen, maar het is hoofdzaak een kwestie van vertrou wen, een psychologische kwestie geworden. Alle maatregelen tegen kapitaalvlucht, enz., zyn een slag in de lucht, wanneer aan bo vengenoemde voorwaarde niet voldaan wordt. Dat de Rijksregeering onder deze omstandigheden tegen byeenroeping van den Rijksdag is. spreekt voor ieder, die de po litieke situatie begrijpt, vanzelf. De uitbetaling der loonen voor heden verzekerd. Te bevoegder plaatse wordt verzekerd.dat de uitbetaling van loonen heden volkomen verzekerd is. Er worden geen moeilijkheden verwacht. XIII Precies half vyi reden wy de buitenwijk van Woodford binnen. De wagen had prach tig geloopen; met uitzondering van een kleine botsing met een groentenkar in de buurt van Chelmsford, was onze reis een eentonig succes geweest, wy hielden stil voor „de Ploeg”, een ouderweteche, degeiyke herberg in het centrum van het stadje. Er hing een rood en wit uithangbord, dat den automobilisten reeds van verre aankondlgde, hier te stoppen, want dat er een „Garage” ter beschikking stond. ,JMt ziet er nogal fatsoeniyk uit”, zei ik. „Als het bulten van Maurice niet al te ver hier vandaan is, zou je het best hier je in trek kunnen nemen." Wy reden met den auto het binnenplein op en stapten uit; onze bagage Heten wy er in en gingen de gelagkamer binnen Er za ten twee mannen in een hoek met elkaar te praten en een Juffrouw van middelbaren leeftyd voerde de heerschappU over het ge bied, dat in dergeiyke Inrichtingen met den naam „buffet” bestempeld wordt. Ik nam mün hoed voor haar af en bestel de twee whiskies. „Kent U misschien Ashton, bet buiten van mynheer Maurice Fumlvall?" „Ashton!" herhaalde zy. ,Jk heb den naam wel eens gehoord; *t moet hier ergens in de buurt zyn. Ik denk, dat de veldwachter het U wel kan zeggen. Mynheer Rowel Deze heer zou graag willen weten, waar Ashton is.” Een van de mannen in den hoek keek o&- Hoe Amerika er over oordeelt Geen leening voor de Rijks- regeering of de Rijksbank. In de kringen van verschillende delega ties heerscht de algemeene opvatting, dat er voorloopig geen sprake kan zijn van cre dieten aan de Ryksregeering en evenmin aan de Rijk? bank, aangezien de noodza keiyke voorwaarde hiervoor allereerst zal zyn de Fransch-Dultsche betrekkingen in het reine te brengen. Voor het geval in de naaste toekomst fl- nancieele transacties zullen worden over wogen. dan zal hiervoor slechts de Duit- Het officiee* communique van de slotzit ting luidt als volgt: o ...Het in den laataten tyd in overmatigen omvang onttrekken van kapitaal aan IAiltsc. .„1.d heeft een acute flnancleele crisis veroorzaakt. Deze opzeggingen zyn voornamelyk voortgekomen uit een gebrek aan vertrouwen, dat niet gerechtvaardigd wordt door den economischen en butgetalren Twee Engelsche officieren zyn in de Pundsjab door inlanders overvallen en door dolksteken gedood. Omdat zy overeenkomstig de huidige be palingen geen recht hadden op pensioen, begonnen 25 Japansche verminkte oud- stryders, een aantal anderen, die in het zelfde geval verkeeren, vertegenwoordigend. Maandagmorgen een twee en zeventig- urige vasten, gepaard met gebed by het grafvan keizer Msiji. De regen, die gestadig neerviel, vermin derde geen oogenbllk hun geloot, dat op hun openlyk smeeken de geest van den keizer hun nood zou lenigen. Zes van nen vielen achtereenvolgens in zwym, doch de anderen zetten hun wake voort. De beoordeeling ia Beriyn Het resultaat van de besprekingen te Lon den, beschouwt men ook in regeerlngskrin- gen te Beriyn slechts als een voorlooplge oplossing. Er wordt op gewezen, dat het thans in de eerste plaats op geld aankomt en men is er vast van overtuigd, dat het Duitsche bedrijfsleven en de financiën zich met behulp daarvan gedurende een bepaalde periode kun nen handhaven. Veel hangt echter ook af van de binnenlandsche politieke gebeurtenis sen. Botsingen tusschen de politieke partyen zyn weinig geschikt, om de binnenlandsche rust te waarborgen, die noodig is, om den overgangstyd door te komen. Het gaat nische of o: De verdere besprekingen Te half vier gistermiddag vervolgde prof. Dr. Kaufmann, de agent der Oostenryksche regeering, zyn pleidooi voor het Permanente Hof van Internationale Justitie, in de zaak van de Dultsch-Oostenryksche Tolunie. Prof. Kaufmann ving aan met de mede- deeling, dat hy op de vraag van rechter jhr. van Eyslnga betreffende de constitutioneels practljk in Oostenrijk met betrekking tot de opzegging van verdragen by zyn repliek zal antwoorden. Vervolgens betoogde hy, dat het onder ling vertrouwen, dat Oostenrijk en Duitsch land in elkaar stellen, geen Inbreuk vormt op de onafhankeiykheid. Het is onaanne- meiyk, dat na drie jaar de nationale eco nomie van Oostenrijk zoo zeer afhankeiyk zou zijn geworden van Duitschland, dat een opzegging van het Tolverdrag ónmogelijk zou zyn geworden. Zeker zal de Tolunie een aanpassing van de Oostenryksche economie aan de Duitsche ten gevolge hebben, maar deze is noodig voor Oostenryk, daar dit laatste zyn afzetgebied in Hongarije verlo ren heeft. Men heeft berekend, dat na drie jaar aanpassing het ruilverkeer tusschen Duitschland en Oostenryk met 1 milliard mark zal zyn gestegen. Zeker zal de Tol unie leiden tot de vorming van kartels tus schen Duitsche en Oostenrijksche onderne mingen. maar pleiter begreep niet, waarom zich daar zoo zenuwachtig over Laval en Briand zouden den riikskanse- lier en dr. Curtlus begin Augustus te Ber- lyn of anders in Zwitserland ontmoeten. Dit bericht wordt van andere zijde bevestigd. De Franschen ter Duitsche ambassade. Het noenmaal, dat gistermiddag ter eere van de Fransche delegatie op de Duitsche ambassade is aangericht, had, naar ver luidt, een zeer geanimeerd verloop. Na het maal vormde zich een groep uit de voornaamste Duitsche en Fransche hee- ren, die zich onderhield over politieke kwesties. De gasten zyn meer dan txee uren ter ambassade gebleven. Verzekerd wordt, dat geen enkel politiek verdrag is gesloten of toezegging is gedaan. Nieuwe Fransch-Duitsche ont moeting? Sauerweln, de bekende redacteur van de .Matin", meent te kunnen aankondigen, dat begin Augustus een nieuwe samenkomst der Duitsche en Fransche ministers zal plaats hebben. Alle niet direct noodzake iyke uitgaven uitgesteld. In het Duitsche Ryksmlnisterie van Fi nanciën wordt er in verband met de kwes tie-van den kastoestand van bet Ryk op gewezen, dat alles gedaan is om rekening te houden met den huldigen noodtoestand. Alle niet direct noodzakelijke uitgaven zyn uitgesteld. heb myn arm bezeerd." Billy, die al achter het stuurrad zat, on derzocht even de hefboomen, vroeg daarna nog een en ander aan Simpson, schakelde den stroom in en liet den auto zachtjes over de straat glijden. „Goddank, dat wy weg zyn,” zei ik met een zuchtje van verlichting. ,Jk begon juist genoeg van Park-Lane te krijgen." Hy glimlachte en nadat hy keurig voor een razende autobus was uitgeweken en een andere den pas had afgesneden, reed hy den Knightsbridge op, nog voor de verontwaar digde chauffeur van de laatste kans had ons een vloek na te zenden. „Zyn wy niet op den verkeerden weg?" vroeg Billy. *Hoe luidt het programma?" „Ik moet ëerst een telegram aan Maurice zenden.” zei ik; „dan gaan wy een beetje uitrusting voor jou halen. Wat dunkt je van Harrod?” „O. Harrod is best," niet ydel." HU draaide de Napier naar Bromptonroad op en stopte voor het prach tige magazyn Toen wy door de draaiende tochtdeuren gingen, overhandigde ik hem *n bundeltje bankbiljetten. „Koop maar, waar je zin in hebt, Billy en stop het in den wagen. Ik ga even tele- grafeéren.” Myn telegram aan Maurice bevatte de volgende woerden: Jjoe geen moeite mj] van den trein te De Parijsche pers toont zich over het al gemeen tevreden met het resultaat der Londensche Conferentie. Men geeft toe, dat het resultaat wel is waar niet beantwoordt aan de verwachtin gen, doch niettemin is men er over voldaan dat Frankrijk geen nieuwe credleten be hoeft te openen en dat het vraagstuk der garanties nog evenals tevoren openbiyft. Uit den toon der bladen biykt, dat men van Fransche zyde de Duitsche openbare meening wenscht te kalmeeren om niet eventueel den Indruk te wekken alsof de onderhandellngen mislukt zyn door de on- toeschietelljkheid der Fransche delegatie. MacDonald heeft na de sluiting der con ferentie aan de journalisten verklaard, dat hy zeer voldaan was, over het accoord tus schen de zeven mogendheden. „Het was niet gemakkeiyk,” zeide hy. „tot overeenstem ming te geraken, maar deze werd ten slotte bereikt. Deze overeenstemming zal van zeer groot gewicht zyn en waarschyniyk van overwegend belang in den bystand aan Duitschland verleend". Stimson verklaarde in een onderhoud met Reuter, dat hy volkomen voldaan was over het eindresultaat. Oorzaak en genezing Deze vrouw verbaasde zich over Aen plotse linge vreemde styfheld in haar heupen en ge wrichten. Ze kon maar niet begrijpen, waar om de tweede voet den eersten niet kon volgen als ze op een stoel wilde stappen. ZU dacht niet aan rheumatiek, maar geluk kig nam zy toch het juiste middel. Hier volgt het verhaal van haar eigen onder vinding: „Ik begreep maar niet, waarom ik zoo’n styf gevoel kreeg in mijn heupen en ge wrichten. Als ik op een stoel wilde stappen, kostte het mU groote moeite om myn tweeden voet op te lichten. Maar nadat ik een flesch Kruschen gebruikt had, werd het veel beter. Trappen loopen was eerst heel moeiiyk, maar gaat nu weer normaal en ik merk, dat ik in elk opzicht het „Kruschen- gevoel” gekregen heb. Eenige jaren terug leed ik aan geelzucht en zag gewoonlijk erg bleek, maar sedert ik Kruschen gebruik ziet mijn huid er weer friseb uit. Hoewel ik 62 jaar ben, werk ik beter dan menigeen van 20. Ik heb onlangs mijn man verloren, maar ik voorzie nu In myn eigen onderhoud, dank zy Kruschen Salts". Mevr. M. C. Weet U wat de oorzaak is van rheuma- tische pynen en styfheid, zoowel by deze weduwe als bij ieder ander? Niets anders dan de scherpkantige urine-kristallen, die zich tusschen de gewrichten gaan nestelen. Kruschen Salts zal deze naaldscherpe kristallen snel oplossen. En omdat Kruschen een combinatie is van zes verschillende zou ten, biyft het daar niet by. Kruschen zal ook elk spoor van deze opgeloste kristallen uit het lichaam verwyderen. Bovendien zal Kruschen Salts een opnieuw vormen van urinezuur voorkomen, omdat het de in wendige organen regelmatig doet function- neeren en het lichaam vrij houdt van giftige afvalstoffen. Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten 8 f 090 en f 1.60 per flacon Holandsche verpakking waarborgt echtheid. (Adv.) De conferentie der zeven mogendheden is gistermiddag gesloten, nadat nog de voornaamste gedelegeerden het woord had den gevoerd. basis van samenwerking beteekent veilig heid. Het in Londen geaccepteerde program completeert de reeds In werking getreden opschorting der Europeesche regeerings- schulden. De gemeenschappelijke werking van de betalingsopschorting en van 't Lon densche program moet het het Duitsche volk met medewerking zijner industrie en zijner hulpbronnen mogelyk maken de voorby- gaande moeilijkheden te overwinnen en zijn crediet te herstellen. Hèt Londensche pro gram zal tot een snel herstel der wereldde- pressle bijdragen door de overwinning der voornaamste Midden-Europeesche crisisele menten. De wereld Is dank verschuldigd aan de gedelegeerden, die hebben deelgenomen aan de Londensche Conferentie De confe rentie heaft een mooien geest van verzoening en wederzljdsch begrip getoond, wat even eens zal medewerken tot het herstel van stabiele verhoudingen." Weer de kwestie van byeenroeping van den Rijksdag. Het Persbureau der Economische deelt mede: Nadat heden het voorstel der Economi sche Party tot verdaging der byeenroeping van den Ryksdag is verworpen, heeft de voorzitter der Economische Party Drewitz den voorzitter van den Ryksdag voorge- steld het Seniorenconvent per 29 Juli by- een te roepen met als dagorde „bjjeenroe- plng van den Ryksdag". Tegeiykertljd beeft afgevaardigde witz namens de Ryksdagfractie den zltter van de Commissie van Buitenland- sche Zaken voorgesteld, de Commissie van Buitenlandsche Zaken tegen Dinsdag 28 Juli byeen te roepen, ten einde het rapport van den Rykskanselier en van den RUks- mlnlster van Buitenlandsche Zaken betref fende de resultaten der onderhandelln gen te Parijs en Londen ter kennis te ne men. De door Staatsdepartement gepubli ceerde verklaring, dat de bankiers met het nieuwe Amerikluinsche plan zouden instem men, is nog aangevuld met de mededeeling. dat Senator Dwight Morrow, die indertyd firmant van Morgan was en nauwe betrek kingen met Wallstreet onderhoudt, op wensch van president Hoover twaalf leiden de Amerlkaansche banken er toe heeft over gehaald zich te Verplichten gedurende de huidige krisis geen depóts, voorschotten of credieten uit Duitschland terug te trekken. Als onderteekenaars dezer overeenkomst worden door de ..Baltimore Sun” oa. ge noemd: de Chase National City Bank, de Chatham Phoenix, de American Exchange en de Irving Trust Bank. Morgan Co. wordt niet genoemd. De Fransche delegatie ter Londensche Conferentie zal Vrijdagavond weer te Pa rijs terug zyn. Zaterdagmorgen zal een kabinetsraad worden gehouden, waarin door de ministers rapport zal worden uitgebracht. De ernstige gevolgen van de herstel-beta- llngen door Duitschland op te brengen, biy- ken uit een statistiek, die bet departement van handel openbaar maakt. Volgens deze statistieken toonde de han- delsbalans met Duitschland In het zevenjarig tijdvak, geëindigd 31 December 1930, een nadeelig saldo aan van 1.500.000.0000 dollar. In denzelfden tyd moest Duitschland 2300.000.000 dollar uit hoofde van herstel- schulden betalen. Teneinde hieraan te kunnen voldoen was gedwongen 3.835.000.000 dollar langend, om nog verder over de verdwijning van Milford uit te weiden, doch ik ging, onder voorwendsel dat ik mijn koffer nog moest in orde maken, vlug de trap op naar de hal. waar ik Billy vond, die de .marmeren pilaren aan t bewonderen was. .Dat hutje zal een Heven duit gekost heb ben," zet hy critlsch. „Ik zou wel eens willen weten, hoeveel inkomsten die Northcote heeft." .Nu, het is vierhonderd pond per jaar minder dan het was,” zei ik. terwyi ik met voldoening op myn gordel klopte. „Kom, ga wies naar boven en help mij de riemen van mijn koffers vastmaken." WU waren juist met ons werk klaar, toen wU den auto hoorden voorryden en toen ik uit het raam keek, zag Ik den trouwen Simpson uitstappen. „HU ml de koffers wel in den auto dragen, Billy. Doe maar geen moeite." Ik ging naar beneden om den chauffeur mUn bevelen te geven en terwyi een en an der in den wagen werd gezet, nam ik de twee beste jassen van Northcote mede; een voor Billy en een voor mU. .Jïoe loopt de wagen, Simpson?” vroe^ ik, toen de chauffeur klaar was met laden en de deur beleefd voor mU open hield. Laval de volgende week naar Berlijn? Omtrent de besprekingen tusschen Briand en Curtlus, is door Laval nader verklaard, dat zy het begin zyn voor vol gende beraadslagingen, die moeten leiden tot het noodzakelljk betere gevoel van vei ligheid in Europa. Laval rekent er op. dat het contra-bezoek der Fransche ministers aan Beriyn zal plaats hebben in den loop der volgende toestand van het land. Ten einde de hand having van de flnancleele stabiliteit van Duitschland, die van essentieel belang is van de geheele wereld, te verzekeren, zijn de op de conferentie vertegenwoordigde regeeringen bereid, om. voor zoover het in hun macht ligt, samen te werken tot her stel van het vertrouwen. De op de conferentie vertegenwoordigde regeeringen zyn bereid in hun respectleve- lyke landen den financieelen instellingen aan te bevelen de volgende voorstellen voor de onmiddellyke verlichting van de huidige situatie: dat het door de Centrale banken onlangs onder auspiciën van de Bank voor Inter nationale Betalingen aan de Ryksbank verstrekte crediet van 100 millioen dollar op den vervaldag zal worden verlengd voor een tydsduur van drie maanden; dat de bankinstellingen in de verschillen de landen gezameniyk maatregelen zullen nemen, opdat de credieten, die reeds in Duitschland uitstaan, gehandhaafd zullen biyven. Voorts beveelt de Conferentie aan, dat de Bank voor Internationale Betalingen zal wordt uitgenoodigd. zonder dralen een commissie in te stellen van door de regee ring benoemde vertegenwoordigers van ge ïnteresseerde centrale banken, teneinde een onderzoek in te stellen naar den onmiddel- lyken verderen credietnood van Duitschland en ten einde de mogeiykheden te bestudee- ren van converteering van een deel der credleten op korten termUn tot op langen termyn. De Conferentie nam met belangstelling kennis van de mededeelingen van dr. Brue- nlng met betrekking tot den gemeenschap- peiyken waarborg, die onlangs door de Duitsche industrie ter beschikking is ge steld voor het gouddisconto van de Ryks bank. De Conferentie was van meening, dat een waarborg van dezen omvang het moge lyk maakt, een gezonde basis te vinden voor de hervatting van de normale werk zaamheden van het internationale crediet- wezen. De Conferentie was voorts van mee ning, dat wanneer de genoemde maatrege len uitgevoerd zouden worden zy een basis zouden vormen -van meer permanenten aard.” Het communiqué was geteekend door den voorzitter der Conferentie, Donald, en den Maurice Hankey. De Conferentie besloot tevens, dat de commissie van deskundigen de maatrege len, noodig voor de uitvoering van de voor stellen van president Hoover inzake op schorting der internationale schuldbetalin gen gedurende een jaar, in bijzonderheden zal uitwerken. De teksten van de gehouden redevoerin gen zullen woordeiyk gepubliceerd worden. ZATERDAG 25 JULI 1931 HILVERSUM. 1875 M. Uitsluitend VA RA-ultaending. 6.46—7.00 en 7.30—7 45 Gymnastiekles onder leiding van G. Kleere- koper, 8.00 Gramofoonplaten. 12.00 Politie berichten. 12.16- Concert VARA-septet onder leiding van Is. Eyl en Gramofoonplaten, L15 Pauze. 1.45 Gramofoonplaten, 2.15 Concert VARA-orkest, onder leiding van H. de Groot 4.30 Gramofoonplaten, 5.05 O. van Tussen broek: „Reizen en Trekken", 5.35 Gramo- foonplaten, 5.45 8o tanzt die Welt (Gramo- foonpl.), 7.30 Politieberichten, 8.00 So tanzt die Welt (II) Gramofoonpl., 9.15 Concert VARA-orkest onder leiding van H. de Groot 10.00 Vas Dias, 10.10 V«Avolg Concert, 10.45 Orgelspel door Joh. Jong, 11.15 Vervolg en slot concert, 13.00 sluiting. HUIZEN, 298 M. Uitsluitend KRO-uitaen- ding. 8.009.15 Gramofoonplaten, 10.00— 1130 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Gods dienstig Halfuurtje, door Pastoor Perquln, 12.001.30 Concert KRO-sextet onder lei ding van P. Lustenhouwer, 130135 Post- duivenberichten. 1.35230 Gramofoonpla ten, 2.303.00 Vragenhalfuurtje. 3.004.30 Klnderuurtje, 4.305.00 Zenderverzorging. 5.006.00 Concert KRO-Kunstensemble on der leiding van P. Lustenhouwer, 6.016.15 S. P. J. Borsten: Sportoverzlcht, 6.15—635 Journalist. Weekoverzicht door P. de Waart, 6357.15 Vervolg Concert, 7.15 tot 8.45 Gramofoonplaten, 8.45—9.00 Con cert KRO-Salonorkest onder leidingvan M. van ’t Woud, 9.00 Vaz Dias, 9.1510.00 Radio-hoorspel „De Zelfmoordenaar” vrij naar het Fransch door L. S. (Vertolking door G. Nielen en L van Dyk), 10.0011.00 vervolg concert, 11.0012.00 Gramofoonpla ten (Zomercabaret „The Rainbow Singers”). DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwij ding, 11.05 Lezing, 1230—330 Licht Orkest- conoert, 390 Concert door de Militaire Ka pel, 4.35 De King's cup air race, 5.35 Kln deruurtje. 6.20 Dansmuziek, 635 Nieuwsbe richten. 7.00 Bach’s orgelmuziek, 7.20 Le zing, 735 Lering, 730 Variété B. B. C. dans- orkest en solisten, 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lering, 10.10 De King's cup air race. 10.15 Orkestconcert National Orkest van Wales. 11.051230 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 795—8 20 Ge wijd Concert, 103511.35 Gramofoonpl., 1390 GramofoonpL, 1.25230 Orkestconcert. 5.206.20 Solistenconoert, 8.20 Vroolyke avond. Orkest, 11301.20 Dansmuziek. PARUS „Radio Faris" 1725 M. 1230 Gramofoonpl., 430 Dansmuziek. 630 Gramo foonpl., 9.05 Concert M. Doyen piano, 9.50 Concert M. Ttrmcmt, zang, M. Tennenbaum viooL KALUNDBORG, 1153 M. 830 Morgen wijding, 12.20—290 Orkestconcert. 330—530 Concert Omroeporkest. 6.106.40 Gramo- foonplaten, 830935 Populaire dansmuziek, 93510.06 Concert Omroeporkest. 10.20— 11.05 Concert „Venetiansk 11.051235 Dansmuziek. BRUSSEL, 3383 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl., 6.35 Vlaamsch praatje, daar na gramofoonpl735 Vlaamsch praatje, 8.20 Orkestconcert. *8.50 Bernard Shaw avond. Uit zyn werken, 9.50 Orkestconcert, 5083 M.: 5.20 Orkestconcert, 6.20 Vocaal concert, 635 Gramofoonpl., 890 J3e Barbier van Seville", opera van Rossini (uit Salzburg), 10.00 Gra mofoonplaten. ZEESEN, 1635 M. Circa 7.00—730 Gramo- foougiiaten, 10351230 Berichten, 12.28 Gramafoonpl„ 135290 Berichten, 230 3.20 Gramofoonplaten, 390490 Leringen. 4.20 Concert, 5.20—8.20 Lezingen. 890 Vn»o- lyke avond uit Langenberg, 1090 Berichten en daarna tot 1230 Dansmuziek uit Weenen door de kapel Charly Gaudriot. Verdere Uitbouw verwacht Door de vorming van nieuwe organisaties is het terrein voorbereid voor een verder onderzoek en behandeling van den toe stand. Daarom dient geconstateerd, dat niette genstaande de groote moeiiykheden, waar voor de vertegenwoordigers van het Duit sche rijk zich te Parijs of Londen geplaatst zagen, overeenkomsten met de overige mo gendheden zyn getroffen, welke het maxi mum beteekenen van het voor Duitschland bereikbare en van hetgeen met zijn prestige overeen te brengen is en welke de hoop doen koesteren, dat op de te Londen ge legde grondslagen nu verder gebouwd kan worden. Het belang van de Vereenlgde Sta ten aan duurzame medewerking biykt reeds daaruit, dat staatssecretaris Stimson waar- schynHJk tydens een weekend Beriyn zal bezoeken, terwyi de Britscbe ministers van plan zyn in het begin van de a. s. week naar de Rykshoofdstad te komen. „U behoeft niet ver te loopen" sprak M- „Recht de stad door en dan links af de heuvel af. De poort van de oprijlaan is aan de rechterhand." Ik bedankte hem en noodigde hem uit een glas met ons te drinken, hetgeen hU me vriendeiyke bereidwilligheid aannam, voor een veldwachter zag hU er nogal schranoer „Kan ik hier voor eenige dagen een slaap kamer krygen?” vroeg Billy terloops. Ja, dat zal wel gaan, mijnheer antwooro de de dame achter het buffet. „Ik zal mU heer Martin even roepen ZU ging de deur uit en kwam eenige oogro blikken later terug met den herbergier; ee voor zyn soort zeer tenger man met bazxe- baarden en zonder colbert. Billy herhaalde zyn verzoek richt, dat er ruimte genoeg maar mede naar I- wenteltrap voerde ons naar „Dit is een mooie ruime - terwyi hy een deur aan de Unkerhand ope de. „1 Is aan de hoofdstraat ook een moo uitzicht.” „t Is goed”, zei Billy. Jüs er een opstootje, of een paar vechtende honden zUn .paard op hol of Iets dergeiyks. ta het altU een mooi ultkykje. Enfin, ik zal ’m In leder geval nemen.** „Kunt u ons thee met lets er bU bezorgen vroeg Ik. m R R (8 n: Sc rr N n I- 7

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 2