FEUILLETON Buitenlandsch c^Cieuws Huiduitslag DE MAN VAN NERGENSHUIZEN RADIQ.QMRQEP KORT NIEUWS ELCK WAT WILS FINANCIËN De krisis in Chili KERKNIEUWS RADIO-NIEUWS As I Het huwelijk van prinses Ileana Twee priesters neergeschoten Ernstig scheepsongeval aan de Fransche kust De verschrikkelijke ramp te Pittsburg Na de Londensche Conferentie Gemengde ^Buitenlandsche berichten z o si h ti f< tc r zc De Duitsch-Oostenrijksche ToJ-Unie Paal Boneear’s pleMooi •D «8 De Soc. Arb. Internationale De toestand in Duitschland M. Uttel. avbo- 10.15 Gramofoonplaten Droevige tooneelen Harry Onrustig Spanje M.tM revolvers in beslag genomen. I Ze» personen verdronken Ean militair kabinet Jeugdcongressen der Derde Orde Kinderverlamming te New-York u Veel gevallen Hoover en de ontwapening Tegen Frankrtjks memorandum. Resultaat der emissie. Hulpmiddel voor zwendelaars Ci va (Wordt vervolgd). ^Of, f x 4 pet. Amsterdam 5e leening 1931 Dnitschlaads economische toestand. Nadat het Rykskabinet Vrydag de maat- t 1 Gemeenschappelijke actie der Duitsche banken 56 Slachtoffers. In verband met de revolutionnaire bewe ging hebben te Santiago de Chili relletjes plaats. Tot nu toe zijn reeds 50 slachtoffers gevallen bij de vuurgevechten op straat. Verwacht wordt, dat beden de ilgcmeene steking zal worden geproclameerd. opvragen landsche leend. De Nederlandsche Banken en de toestand in Duitschland De houding der Nederlandsche banken in zake het terugtrekken van credieten enz. Luisteraars in Nederland Aan het einde van het tweede kwartaal bedroeg het aantal aangegeven radio-ont- vanglnrtchtingen in ons land 276.711, terwyl het aantal aangeslotenen aan radie-distri- butiecentralen 200 043 bedroeg. Hart (zang). Begeleiding: 12.15—2.00 AVRO-kwartet P< di tl V d d 1 1 Kalmte te Sevilla. Behalve eenige pogingen der syndicalisten om de orde te verstoren, is de toestand te Se villa thans rustig. Elf vliegtuigen zijn ter versterking uit Madrid gerequireerd. Niette min heerscht in de stad een zekere nerveu- siteit, terwijl de militairen op hun hoede zijn. oprichting is blijkbaar alleen maar geschied om het de firma Tlede mogelyk te maken gunstige bedrfjfsuitkomsten te fingeeren. 20 Juli verdween de geheele firma met mede namen van alle waarden. Tegelijkertijd ver scheen in de bladen een advertentie die het overlijden meldde van den eigenaar Ludwig Tlede. Deze advertentie was slechts geplaatst om den oplichters tijd tot vluchten te geven. De politie tracht de daders op te speren en heeft de zaak in onderzoek. De inschrijvingen op de vijfde 4 pet. lee ning 1931 der gemeente Amsterdam sullen ten volle worden toegewezen. «t Kt in or or b« al be oc i 1 I va de de vo de Ki tri VO be dn «ei bel na ho uil SU rit di r m JC Ca de he to f e< v vi rl R C' d n V n h 1 i lin he va Waar een overlijdens-advertentie voor kan dienen De ..Temps” over het EKdoehe besoek aan Berlijn. Naar aanleiding van het bezoek van de Engelsche ministers aan Berlijn, stelt de „Jemps” vast, dat er van Engelach-Ameri- kaansche hulp voor Duitschland geen spra ke kan zijn. De desbetreffende geruchten zijn uit de lucht gegrepen. De resultaten van de Londensche conferentie hebben iedere poging tot bet brengen van nieuwe hulp aan Duitschland voor minstens 10 maanden ver daagd. Eveneens is het verkeerd te gelooven, dat men te Washington antl-Fransche doel einden nastreeft. In Engeland is men over tuigd. dat het herstel van het crediet in Duitschland slechts door ’n nauwe Fransch- Dultsche samenwerking mogelyk is, waartoe echter alleen onmlddeliyk besprekingen tusschen Berlijn en Parijs kunnen leiden. Nog steeds woelingen. Met geweren, lansen en sabels gewapende troepen voerden te Santiago een charge uit by een poging om de orde in de straten te herstellen. Valparaiso zou in groote opwinding ver keken. Vreeseiijke tooneelen Van degenen, die bU den vreeoeiyken brand in het oude lleden-gesticht van het Mino rietenklooster te Pittsburg zware verwondin gen opliepen, verkeeren 217 personen in le vensgevaar. Vreeseiyke tooneelen speelden zich tydens den brand in het gebouw af. Verschillende grijsaards, van wie eenigen blind waren, sag men als waanzinnig heen en weer loopen, tot hun kleederen door het vuur aangetast werden. Anderen putten uit hun angst de kracht om van de hooger liggende étages naar de benedenverdiepingen te vluchten, waar zy echter eveneens een prooi der vlammen wer den. De geheele benedenverdieping was bij de komst van de brandweer reeds afgebrand. In de maand Juli zijn te New York 157 gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. Van dit aantal kwamen 50 gevallen voor in twee dagen der vorige week, tegen een totaal van 35 in het eerste semester van 1931. Naar uit Sinaia gemeld wordt, heeft Zon dag aldaar het huwelijk van Prinses Ileana met den aartshertog van Habsburg plaats ge- vonden. By *t burgerluke huwelijk in het raadhuis waren, behalve de koninklijke familie, slechts weinig personen aanwezig. De koning ver scheen in marine-uniform. Als ambtenaar fungeerde de minister van justitie Hamangiu. Het paar en de gasten keerden na het hu welijk naar bet slot terug en begaven zich vervolgens naar de kathedraal van Sinaia voor bet kerkelijk huwelijk, dat voltrokken werd door den Roomsch-Katholieken Aarts bisschop van Boekarest Cisar. Na het huwe lijk werd het paar door alle in Boekarest ge accrediteerde buitenlandsche diplomaten ge luk gewenscht. 5 Augustus zullen de jonggehuwden over Boedapest en München naar Sigmaringen reizen, waar zij te gast zullen zijn bjj de fa milie Hohenzollern. Vandaar reizen zij naar Londen. regelen heeft besproken, die geboden zyn In verband met den huldigen flnancieelen toe stand in Duitschland. verluidt in de regee- ring na staande kringen, dat thans onder- handelingen worden gevoerd en ten deele reeds geëindigd zyn, die het tempo der maat regelen in verband met de beursvacantie es sentieel zullen beïnvloeden Ten aanzién der te Londen gevoerde on- derhandellngen is men in regeeringakrtngen overtuigd, dat voor de vorming van een .Btillhalteconsortium" niet alleen te Londen, doch ook in andere steden bUaondere com missies zullen worden samengesteld. Een onbekende heeft «enige schoten gelost op den president van de Turksche Kamer. Tiek Refat Pascha. Er' werd niemand gewond. De dader is voortvluchtig. In een open schuur by Keulen is het half verkoolde lyk van een 2025-jange vrouw gevonden. Een flesch met petroleum lag naast haar. Of misdaad in het spel is, zal moeten worden onderzocht Vijf arbeiders in de modder gestikt Vüf arbeiders, die des nachts werkzaam waren in een cylinder op den bodem van de Theems, vielen plotseling in de modder on der in de buis. De brandweer, welke te hulp werd geroepen, heeft hen slechts als gjken kunnen bergen. Wasemde aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep. droog daarna voor zichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purol- poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. De keizer van Abessinië beeft ver klaard, de slaverny in zyn land af te schaf fen. Men schat het aantal oersonen, dat daardoor de vrijheid verkrijgt, op circa twee mtllloen Omtrent den brand in het oude-lieden - gesticht van hret Minorietenklooster te Pitts burg wordt nader gemeld, dat het aantal slachtoffers 30 dooden bedraagt. Twintig per sonen worden vermist. De overste van het klooster moest met ge weld tegen, worden gehouden, toen zij in het gebouw terug wilde keeren. om aan het reddingswerk deel te nemen. ..Zeg Jacob, ik snap niet dat jy. die toch zoo’n een zaam leven leidt, niet eens trouwt!" „Och, wat zal ik je zeg gen DirkIk ben er al tijd bang voor, dat ik dan gauw weduwnaar ben en de rest van myn leven alleen moet siyten.” Infante Beatrice van Spanje verloofd Te Fontainebleau had de verloving plaats van prins Alvaro de Bourbon Orléans met de infante Beatrice van Spanje. Een tweejarig moratorium? De „Evening Standard” meldt, dat presi dent Hoover zyn moratoriumplannen voor de publicatie uitvoerig heeft besproken met de vooraanstaande Amerikaansche journalis ten en wel in een geheime zitting, ten einde zich van hun medewerking te verzekeren. Hierbij heeft hy besloten, zyn oorspronke- lyke plannen voor een tweejarig moratorium te wysigen en te beginnen met een voor den tyd van een jaar, ten einde na afloop hier van het moratorium voor een tweede periode van twaalf maanden te verlengen, voor het geval de toesta’'d een dergeiyken maatregel noodzakelyk zal maken. Dat is geschied met het oog op de nood zaak. de openbare meening in Amerika langzaam te voeren in deze richting, om in ieder geval lederen terugslag te vermyden. De stichting heden De Duitsche Hancelsdienst verneemt om trent de gemeenschappelijke actie der groote credietlnstelllngen nader, dat het initiatief voor deze schrede vm het Ryk komt. De officieele stichting van een nieuwe maatschappy zal eerst heden geschieden. Dan zal men ook overeenstemming hebben verkregen nopens de samenstelling van het bestuur en den raad van toezicht der maat schappy. Aangenomen wordt, dat de leiding in een of anderen vorm zal verbonden worden met de Oolddiskontbank De stichting is voorts een verdere schrede by da verdeeling van het risico en derhalve in zekeren zin de voortzetting van de ge dachte van een solidaire aansprakeiykheid, die in het giroverbord ligt opgesloten. De inschakeling van de Accept- en Oa- rantiebank vormt aan de eene zyde een breede en onaantastbare credietbasis en zal aan de andere zyde zeker een kalmeerende psychologische uitwerking hebben. Te Jalapa in den staat Vera Cruz (Mexico) zyn twee Katholieke priesters in de kerk La Doctrine voor het altaar door onbekende daders beschoten. By den aanslag werden bovendien twee kerkbezoekers gewond. Eveneens werd een aanslag gepleegd op den gouverneur van den staat, Tejeda. Terwyl Tejeda slechts een verwonding aan een oor opliep, werd de dader door begelei ders van den staatsgouveroeur doodgescho ten. Een decreet, waarby het aantal katholieke priesters in den staat Vera Cruz wordt be perkt. heeft algemeene onrust teweegge bracht. Zaterdagmiddag zyn In het Kanaal aan de Fransche kust, naby Etretat ten Noorden van Le Havre, zes personen tengevolge van een scheepsongeval om het leven gekomen. Een motorbark met zes man aan boord werd op den terugweg naar Etretat door een storm overvallen en fit een notedop heen en weer geslingerd. Van de kust af werd de strijd van het scheepje door belangstellen den waargenomen, maar men vermoedde geen direct gevaar, toen plotseling het lich te vaartuig door een stortzee werd bedolven en kenterde. Het vaartuig bevond zich op ongeveer een mijl afstands van de kust en men zag de opvarenden in doodsstrijd, zon der dat men iets tot hun redding kon doen. Toen de dadelijk uitgezonden reddingboot ter plaatse verscheen, vond men slechts de drij vende wrakstukken van de motorboot, ter wyl van de opvarenden geen spoor moer te vinden was. De onrust te Sevilla duurt nog steeds voort, doch ook in andere deelen van An- dalusië hebben botsingen plaats gevonden tusschen communisten en de guardia civil. De guardia civil heeft opdracht om- by onlusten na de eerste sommatie reeds te schieten. Zonder aarzelen zal van bombar dementsvliegtuigen en artillerie gebruik worden gemaakt, wanneer de opstandelin gen, d»e zich op de daken van verschillende gebouwen hebben verschanst, trachten te schieten. Een huiszoeking te Sevilla door de guardia civil bracht een voorraad van 20.000 revol- vers voor den dag, die korten tyd geleden Spanje binnen zyn gesmokkeld en thans in beslag zyn genomen. Ook te Barcelona vonden hevige schiet partijen plaats. Te Bremerhaven is men een groote zwen del-affaire op het spoor gekomen. Eenigen tyd geleden werd te Wesenmlinde- Geestemünde de firma Ludwig Tlede, le- vensmiddelen-groothandel opgericht By po litieonderzoek bleek deae firma in opdracht van een zekeren Ludwig Tlede uit Beriyn Charlottenburg te zyn opgericht door Theo Heukamp en den oud-kapitein Sehr uit BeriynNeuköln. Thans biykt, dat deae fir ma. die in verbinding is getreden met bin nen- en buitenlandsche hulzen tot een groot zwendel-consortium behoort, dat reeds allerlei ondernemingen heeft opgelicht.Voor al een expeditie-firma te Lubeck en een bank te Riga, zyn voor belangrijke bedra gen slachtoffer van de oplichters geworden. 1 Juli j.l. werd te Bremerhaven de Bank voor Handel en Industrie opgericht. Deae In de afgeloopen week heeft, naar het Hbdb55 uit goede bron verneemt, de Neder landsche Bank een uitnoodiging gericht aan alle banken en bankiers te Amsterdam tot pywoning van een Dinsdag IJ. te houden vergadering, waarby de kwestie van het nlct- van buitenlandsche 1. e. Neder- credieten aan Duitschland ver ier sprake zou komen. Aanleiding hiertoe was een telegram van Montagu Norman, den gouverneur van de Bank van Engeland, gericht aan de Ned. Bank, waarin werd medegedeeld, dat de Engelsche banken besloten hadden voorloopig geen gelden uit Duitschland terug te trekken, d w z. dat ze op haar getrokken Duitsche cheques zouden betalen, aan geopende rembourscredieten zouden voldoen, en de loopende credieten zouden handhaven en waarin verder verzocht werd, of de Nederlandsche banken eenzelfde houding zouden willen aannemen. In een Dinsdagmorgen gehouden vergade ring der Amsterdamsche BankiersveTeeni- ging is dit telegram besproken en de Neder landsche Bank is er van in kennis gesteld, dat de leden besloten hadden voorshands, hun welwillende houding tegenover de Duit sche banken te handhaven. In verband met dit antwoord heeft de voorgenomen bespreking by de Nederland sche Bank daarop *s middags niet plaats gehad. Officieel wordt uit Beriyn medegedeeld: Teneinde zoo spoedig mogelyk de huidige aeperkingen in het betalingsverkeer te be ëindigd, hebben het Ryk en eenige Ber- tynsche credietinstellingen op initiatief van da Ryksbank en met medewerking van het Ryk besloten tot een gemeenschappelyke actie. Hierdoor zal het mogelyk worden, de Darmstaedter en National Bank, voor wier crediteuren het Ryk zich garant heeft ge steld. weer in het Betalingsverkeer op te ne men. Teneinde zich van de verelschte mid delen te verzekeren, wordt onder de firma Accept- en Oarantiebank A. O. een maat schappy gesticht met een kapitaal van 200 mlllloen R. M. Deze maatschappy zal het ongeremd functlonneeren van het betalings verkeer waarborgen door het ter beschikking stellen der vereischtc middelen. De hiervoor noodzakelyke credieten z‘jn gegarandeerd. Aan deze gemeenschappelyke actie wordt deelgenomen door: Bank für Deutsche In- dustrieobllgationen, Berliner Handels Gesell schaft, Kommerz- en Privatbank A. O, Deutsche Bank en Disconto Gesellschaft, Deutsche Golddiskontobank, Deutsche Ren- tenbankkredit Ansalt Land wirtac haf tliche tentralbank), Deutsche Verkehrskredltbank A. O., Dresdener Bank, Mendelsohn Co Preussische Staatsbank (Seehandlungi en Rcichskredlt Gesellschaft A. G. Onlusten en aanslagen te Vera Cruz Staateeseretaris Stimson te Berlijn De Amerikaansche Staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Stimson, is Zater dagavond om kwart over rijf, komende uit Londen, aan het station Friedrichsstrasse aangekomen. Namens de Ryksregeering waren ter be groeting aan het station aanwezig „mi- nizterialdlrektor” Dieckhoff en de Duitsche ambassadeur te Washington Von Strickwitz, aoomede vele ambtenaren van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken en van de Ryks- kanselarlj. Voorts waren aanwezig de Ame- rikaansehe sm ha ene deur te Beriyn, Sackett en eenige leden der Amerikaansche kolonie te Beriyn. Het station en de naaste omtrek waren door een groote menigte politiebeambten af- geset. van dien mynheer ..Francis” wilkn noemen" beweerde Lady Baradell. ..Nu, wy dames zullen ons terugtrekken, dan kunt U er by een glas port verder over redeneeren." zei tante Mary, terwyl zy op stond. .Maurice, als de heeren dit onder werp en den port de noodige aandacht heb ben geschonken, kunnen zy ons m de bil jartzaal vinden." Zoodra de dames waren vertrokken, schoot Maurice zyn stoel naast den mhne. „Heb je zin om morgen te jagen, Stuart?” vroeg hy. ,,Ik had gedacht, als bet mooi weer is. om dan eenden te gaan schieten. De jacht opziener zei, dat er al groote koppels trek ken.” ,^a”, zei ik kalm, „als er wat te jagen valt, ben ik je man." „Goed”, zei hy hartelyk. „Als wy met zijn vieren zyn. kunnen wy een moolen buit ma ken.” Ik wilde juist een toestemmend antwoord geven, maar ons gesprek werd afgebroken door sir George Vane, die by het hooren van eenden direct inviel met een anecdote, zóó oud en zóó misseiyk, dat ik al by het begin een geeuw onderdrukte. Uit beleefdheid ho<^* den wy hem aan, doch zoodra hy geëindigd was, stelde Maurice voor, naar de biljartzaal te gaan. Hier vonden wy Miss York, die bezig was eenige moeiiyke ballen met veel vaardig heid te laten caramboleeren. waarby tania Mary en Lady Baradell belangstellend M*- keken Te Boekarest Cisar kerkelijk ingezegend MacDonald per trein naar Beriyn De Engelsche eerste minister MacDonald, die oorspronkeiyk hedenmorgen per vlieg tuig van Croydon af naar Beriyn wilde rei zen, heeft met het oog op het veranderiyke weer van zyn voornemen afgezien en is gis teravond met den trein van 20 uur 15 ver trokken. Zyn reis gaat over Hoek van Hol land, Osnabrück en Hannover. 34. „En dus heeft de groote man zich over ons ontfermd”, sprak zy met langzame, muzikale stem. „Was Londen zoo vreeselyk warm, mynheer Northcote?" „Ik schyn een onverdiende reputatie te ge nieten”, verweerde ik my. ,J3aul onder de profeten!” riep zy. .Mau rice. wat is er met hem gebeurd?” Ik wachtte het antwoord van Maurice met eenlgszins boosaardig genoegen af. „Ik weet het niet,” sleeptongde hy. „Ik heb het hem een paar dagen geleden ock al gevraagd en toen zei hy, dat men aan genaam moet zijn, als de gelegenheid zich voordoet, al was het alleen maar voor de variatie.” Hierop volgde een algemeen gelach, dat achter plotseling werd afgebroken dqpr het geluid van een gong. „Tijd voor toilet maken,” kondigde tante Mary aan. „Och hemel, wat gaat de tijd toch gauw voorby.” Wij giagen allen naar het huls en Mau- Geen doodstraffen. Op instigatie van de radicaal-socialistische ministers, heeft de regeering afgezien van ’n standengericht tegen de opstandelingen en zullen ook geen doodstraffen worden uitge sproken. Heden zal de definitieve ratificeering door de Kamer geschieden met een nolitieke rede van den premier. De minister van Binnenlandsche Zaken Maura is uit de rechts-liberale narty getre den, omdat eenige leden der partij by de stemming met de socialisten stemden. meren voet was gebaseerd, dan haar groet had doen vermoeden. Of zy al of niet iets van de geschiedenis van Northcote afwist, kon ik natuuriyk nog niet weten, maar ik gevoelde, dat er beslist een soort van ver houding tusschen hen bestond. Toen ik voor den spiegel myn das strikte, bekeek ik myzelf bij het licht van twee luchters met critisch oog. De geiykenls was voorzeker verbazingwekkend. Indien Ik niet had geweten, dat ik In werkeiykheid Jack Burton uit Buenoa-Ayres en God weet waar vandaan nog meer was, zou ik gezworen hebben, dat het gelaat daar in den spiegel, dat van den man was. van wien ik drie el lendige dagen geleden in Restaurant Milan afscheid had genomen. Toen ik in de eetkamer terugkwam, vond ik alle gasten daar reeds aanwezig, met uit zondering van Lady Baradell. Een oogenblik later zweefde zy. pralend van schoonheid, binnen. Zy droeg een prachtig, kostbaar avondtoilet van zwarte zijde, met laag uit gesneden hals, waarop een collier van bui tengewoon zeldzame edelsteenen rustte, welke volkomen met haar koperkleurig haar harmonieerden. Ik had in opdracht tante Mazy naar tafel te leiden (ik geloof niet, dat zy er byster mede ingenomen was); Lady Baradell en sir George Vane zaten tegenover my. Ik ben totaal vergeten, waarover wy ge durende den maaltijd spraken, het was na- tuiwiyk de gewone lotwisseling van den voorraad meest gangbare trivialiteiten, welke Voor de in Augustus tc Maastricht te houden congressen van jöngelings- en meis- jeetertlarisaen, bestaat zeer groote belang stelling. Uit alle oorden van het land kwa men reeds opgaven van deelname binnen. De Hoogeerw. Dekens van Maastricht en Wyk-Maastricht hebben het eere-voorzitter schap aanvaard. Als congres-voorzltter zal fungeeren de provinciale commissaris der Derde Orde, pater P. Nielen O. F. M. In leidingen zullen worden gehouden door pa ter Carolus Tesser O. F. Mmej. Hustinx. van Maastricht, mej A Heeke. van Rotter dam, pastoor J.> Ingendael, leider der K J. V., te Maastricht, de heeren P. Seelen. re dacteur van „De Limburger Koerier”, Maastricht en drs. Jos. de Boer, rector van ’t R.K. Meisjeslyceum.«Den Haag. Pater dr. Cassianus Hentzen O. F. M. zal de slotrede uitspreken. Het congres der socialistische Arbeiders- Internationale is te Weenen bijeengekomen. Ongeveer 600 afgevaardigden uit verschil lende landen nemen er aan deel. Eknlle Vandervelde. de voorzitter der Internationale opende het congres met een begroetings toespraak. waarin hy o.a. zeide, dat de zaak der Duitsche arbeiders de zaak van de In ternationale is en door de Internationale trouw en krachtig zal worden behartigd Hy gaf vervolgens een overzicht van de ontwikkeling van de politiek en de houding van het proletariaat in de laatste jaren De strijd om da democratie en voor den vrede heeft thans het hoogtepunt bereikt, aldus aette hy uiteen, en heeft vooral in Duitschland moeilykheden van allerlei aard gebracht De klassentegenstellingen zyn daar ten zeerste toegespitst en de toestand is onver- draaglyk geworden. De Duitsche arbeiders zullen vast op den steun van hun kamera den in het buitenland kunnen rekenen. werd afgewisseld door eenige versleten anec- doten van sir George, die op dit gebied een reuzen garderobe van oude kleeren scheen te bezitten. Ik weet wel dat ik. toen hy pas op een derde van zyn vervelende, gerekte verhalen was gekomen, zoo geërgerd was, dat zich plotseling een boosaardig besluit van my meester maakte, de belangwekkende ge schiedenis van „Francis” zoo mogelyk in den meest romantischen vorm te gaan ver halen Het viel my tn, dat indien Maurice er werkeiyz voor verantwoordeiyk was, dat die mynheer by my in huis was geloodst zoo’n naïef verhaal hem zou overtuigen, dat ik ten opzichte van zyn eerbiedwaardig persoontje niet de minste achterdocht koesterde Ik achtte het noodig. dat hy nu zou weten, wat het einde van den moordaanslag was ge weest en dat een zwijgen mynerzyds juist by hem verdenking zou opwekken. „Zeg, Maurice.” zei ik over de tafel heen. „Ik geloof, dat ik je nog niet verteld heb over die geschiedenis met dien nieuwen huisknecht dien Seagrave mu geleverd heeft” Indien de rakker werkeiyk schuldig was, dan had hy zyn zenuwen prachtig onder be dwang. .Meen, dat heb je niet,” antwoordde hy heel gewoon: ..heeft hy goed voldaan en is hy nog by Je?” Ik glimlachte. .Meen, hy is bUtseling vertrokken en dst nog wel midden in den nacht,” zei ik en De Chileensche staatspresident beeft de leiding der loopende zaken aan een militair kabinet toevertrouwd. Tevens heeft hu dit kabinet onbeperkte volmachten gegeven tot het onderdrukken van de revolutionnaire be weging. Wegens een opruiende redevoe ring is de Thüringsche La nddagaf ge vaar digde Hellmann uit Oostenrijk gezet. toen ik zag. dat ik de aandacht der gasten op my gevestigd had. gaf ik een beschrijving van het avontuur, zooals ik het tegenover münheer Seagrave had voorgedragen, be halve dat ik met geen woord over sir Henry Tregattock repte. Een storm van verrassing en verontwaar diging brak los. toen ik aan het einde van myn kleurenryk verhaal was. ^ady Baradell keek my aan en er flitste een eigenaardige glans in haar oogen. „Wat een schurk!" riep zy. „Je hebt Je toch, hoop ik, nfet onbetuigd gelaten?” „Ik veronderstel dat zyn neus, als hy ’m nog heeft, er tamelijk gehavend uit zal zien," zei ik met voldoening ..Vreesriyk.” vond miss York, „en dan te denken, dat zoo’n individu vry uit gaat,” voegde zy er rillend aan toe. „Heeft u de politie niet gewaarschuwd?” Ik schudde myn hoofd. „Ik had werkeiyk geen tyd mij met die zaak te bemoeien. Ik heb het Seagrave me degedeeld en het hem in handen gegeven.” Maurice leunde achterover in zyn stoel en lachte. .Met spyt me vreeselyk, dat ik je aan zoo’n slecht adres heb geholpen,” zei hy openhartig. Jk heb altyd gedacht, dat Sea grave absoluut betrouwbaar was. t Is ge lukkig, dat je jeaelven nogal goed kunt ver dedigen.” „O, het ligt niet aan jou.” zei ik edelmoe dig. Uk zou het eerder een ongelukkig fiasco 5' K Ja rice stak zyn arm door den mijnen alsof hy myn trouwste vriend was en zei, dat hy my boven zou brengen en my myn kamer la ten zien Het was een groote. vriendelyke kamer, die op den tuin uitkeek „Deze zal wel naar je zin zyn, denk ik,” zei hy. „Niemand zal je hier storen: alleen de heer en mevrouw Baradell hebben een kamer aan het einde van de gang. Ik hoop, dat er voor een en ander goed is gezorgd." ,Ja, dat zal wel in orde zyn," zei ik, „wel bedankt.” „Om acht uur gaan wy aan tafel,” zei Maurice, terwyl hy de deur uitging en haar achter zich sloot. Ik kleedde my langzaam en zorgvuldig en liet onder dit belangrijk werk alle gebeurtenissen sinds myn aan komst nog eens de revue passeeren. Tot dusver ging alles zeer bevredigend. Ik was weliswaar een beetje te vriendelyk en ernstig geweest voor een echten Northcote. maar betreffende myn indentiteit scheen niemand in huis, zelfs Maurice niet, eenige verdenking te koesteren. Wat myn medegasten aangaat, over hen kon ik nog niet voldoende oordeelen. Vane en York schenen ongevaarlyk genoeg en ik kon moeilyk gelooven, dat zy in het com plot tegen my indien zooiets tenminste werkeiyk bestond betrokken waren. Lady Baradell was een meer gecompliceerd geval. Luchtig en schertsend waren haar opmer kingen wel, maar toch gevoelde ik Instinct matig dat onze eeretondhm Kling op intie- DINSDAG, 28 JULI 1931 ..HUIZEN, 298 M. Uttel. KRO-ültxendinr 8.009.15 Gramofoonplaten 10.0011 jo Gramofoonplaten 11.30—12.00 Godsdlen stlg Halfuurtje 12.00—130 Concert KRO-Trio onder leiding van P Lustenhou wer 130—2.00 Mej. J. H. C. Lauwer» „Het uitmaken van vlekken” 2004 3o Concert KRO-Salon-orkest onder leiding van M van 1 Woud 430—5.00 Mevrouw J. W. Latotsjkin Pelsky: „Kinderpantoffei tjes” 5.00—630 Concert KRO Kunst- Ensemble onder leiding van P. Lustenhou- wer 6.45—7.00 I. Lessin ,X)e belangen der T. B. C.-Patiënten” 7.00—7.15 Ora- mofoonplaten 7.157.45 Dr. A. O. A. M Buwalda.Nederlandsche natuurkundigen” 7.458.00 Verbondskwartlertje (qq Gramofoonplaten 8 35 Concert uit Queen's Hall te Londen. Londensch Gem. Koor onder -onder BBC-Symphonie- 4 1100—12.00 President Hoover blykt op het oogenblik, nu de Londensche conferentie achter den rug is. voomamelyk het oog te richten op de komende Ontwapenings-confërentie. Het is vrijwel zeker, dat president Hoover het vrywel op alle punten oneens is met de Fran sche wenschen en dat hy niet voornemens is, aan deze wenschen tegemoet te komen. In Amerikaansche regeeringskringen ge looft men. dat Hoover den Europeeschen mogendheden zal wyzen op de verplichtin gen. die zy hebben en dat hy ze voer de keus zal stellen te ontwapenen ot te beta len. In verband met het steeds groeiend tekort op de Amerikaansche begrooting, heeft Hoover de hoofden der verschillende depar tementen nogmaals aangemaand, om alle uitgaven zooveel mogelyk te beperken. De circulaire van den president heeft vooral by het departement van marine verbazing ge wekt. Men verwacht, dat de marine-be- grooting belangryk zal worden verlaagd. Aanlokkelijke betrekkingen In Engeland is het aanbod voor huis- en keukenpersoneel seer gering. Dat bewyzen o.a. de volgende advertenties in groote En gelsche bladen: „Een vrouweiyke kok gezocht, wy hebben twee keukenmeisjes, bovendien een personeel bestaande uit twee manneiyke en 4 vroo- weiyke bedienden. Gezin twee personen. Pa- tenthaard. warmwaterleiding. Geen gas. Sollicitaties te richten aan „Vrouweiyke kok gesochu Een goede vrouweiyke kok wordt een betrekking aange boden in klein gezin op een landhuis 15 mij len van Londen. Geschikt voor iemand, die geen al te drukke plaats zoekt en bereid is zich by de wenschen van haar werkgever aan te passen. De rechten der kokkin worden gerespecteerd, maar men moet ze niet voort durend laten gelden. Ongeschikt voor babbe laarster en pessimisten of voor zulken. die zich voortdurend by het overige werkzame en tevreden personeel beklagen of die voort durend met den eersten tuinman overhoop liggen. Weinig gasten, tydens het vacantle- bezoek der kinderen is er iets meer werk, daarentegen in stille tyden des te meer vrij. Dit is het ernstig aanbod van een dame, die huiswerk respecteert en wat het loon oe- treft tot groote tegemoetkoming bereid te. SolUci talies aan leiding van A. Fulton. Nationaal Koor leiding van 8. Robinson, r orkest ca. 9.15 Vaz Dias Oramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 Uitzending 8.00 Gramofoonplaten iöyo Morgenwyding 1 1030 Gramofoonplaten 11.00—12.00 Con cert. J. H. L. Goudsmlt (plano), Harry van der Lyn «vioolMevrouw H. van der Hart (zang). Begeleiding: Egb. Veen - onder leiding van D. Groene veld 2 00—2 30 Gramofoon platen 2.30 Pauze —3.00—4.00 Knip cursus 430430 Gramofoonplaten 430 —5.30 Klnderuurtje 530—6.15 Aansluiting met Bellevue. Amsterdam. Concert door het „Oberbayrisches Orkest” onder leiding van Konrad Lotter 6.15—6 45 Onderwijs.’onds voor de Binnenvaart 6 45—7 00 Vervolg- uitzending Bellevue 7.00 mr. dr. A. A. van Rhyn: ..Adolf Hitler en het Natlonaal- Socialisme” 7.45 Gramofoonplaten 8 009 00 Concert Omroeporkest onder lei ding van N. Treep 9 00 Maxim 8a- kaschansky en Ruth Klinger zingen vroolyke Joodsche Volksmelodlën. Aan den vleugel Egbert Veen 9 30—10 00 Vervolg Omroep orkest 10 00 Vaz Dias 10.15—11.00 Vervolg Omroeporkest 11.00—12.00 Gramo foonplaten. DAVENTRY. 1554 M. 10 35 Morgenwy ding 11.06 Lezing 12 20 Concertorgel- muziek 1.20 Orkestconcert 2.25 Oramo- foon 435 Sonates voor viool en piano 430 Concert. Trocadero-orkest535 Kin- deruur 6.20 Lezing 6 35 Nieuwsberich ten 7.00 Moderne sonates voor cello en piano 7 20 Lezing 7 50 Vaudeville. Raie da Costa, piano en het B B. c.-' theater-orkest r. a. 930 Nieuwsberichten 9 40 Causerie 9 55 Concert. BNC- Symphonle-orkest. Nationaal koor en solis ten 11.101230 Dansmuziek. PARUS, 1725 M. 8.05, 1230, 135 en 630 Gramofoon 830 Concert ,Xa servante Maitresse” 9.05 Gramofoon. LANGENBERG. 473 M. 735, 1035. 1135. 1135, 12.30 Gramofoonmuziek 1.2# Orkestconcert 530630 Concert 830 Orkestconcert 9.20 Concert. Declamatie, zang en muziek. Kapel Wolf. KALUNDBORG, 1153 M. 1230—2.20 Concert. Strykensemble 3.50 Concert. In- strumentaal-ensemble 8301030 Min egen drong”, volksstuk met zang tn 5 ac- ten van Möller. 1035 Marschen en walsen. Omroeporkest 103012.50 Dansmuziek BRUSSEL, 5M3 M. 530 Orkestconcert 630 Klnderuurtje 6.35 Vertelling 630 Gramofoon 750 Nieuws 8.20 Trio concert 9.05 Lezing 9.20 Concert. Ca sino Knokke (3383 M 530 Orkest concert 6.05 Klnderuurtje 635 Gramo- fon 745 Teun de Klepperman 250 Nieuws 830 Orkestconcert met W. van CappeUen. In het slot van zijn pleidooi inzake de Duitsch-Oostenryksche Tollinie heeft Frank rijks afgevaardigde Paul Boncour, gehand haafd de conclusie van het Fransch me morandum. dat er onvereenigbaarheid be staat tusschen het protocol van Weenen eenerzijds en zoowel artikel 88 van het ver drag van St. Germain als het protocol van Genève van 1932, anderzijds.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 2