5 Ned. Staatsloterij OOSTENRIJK IN DE KRISIS VAN MIDDEN-'EUROPA rs Hooge Prijzen PROVINCIAAL NIEUWS Telegrafisch Weerbericht De krisis in de tuinbouw bedrijven ELCK WAT WILS PAARDENSPORT MARKTNIEUWS WS >EP NOORD-SCHARWOUDE UITSLAG EEREWEDSTRIJD HOOGKARSPEL I GROOTEBROEK mo- 10.00 :n Con- larry i der i idfaig foon- tnip. UITGEEST MEDEMBLIK EGMOND AAN ZEE TEXEL ANDIJK SCHAGEN EGMOND AAN ZEE ASSENDELFT HEEMSKERK HOORN i Zesde Westfrieaendag d Wal”, U de ..HeJlo en omstreken”, te te de te nemen Lof ter eere uur van 8.15 Congregatie der H voor de De Brillantenkoning Te voornaam- een de nen’ hoot valt. s=s Vereeniging voor vrije Ziekenhuis verpleging Het testament van den stervenden goudzoeker HISTORISCH GENOOTSCHAP „OUD WEST FRIESLAND’ Jaarvergadering van de Federatie Noord-Hotland viering van het feest van haar patrones Sint Martha. betreffen de reconstructie het evenwicht van het de verbetering der eco- 33 Schapen per stuk; 5 en rante inflatie ingezien, niet lasten aangroeien reusachtige Te van 1035, 12» 830 latle. Geslaagd. Mej L. Beinema behaalde t diploma als costumière aan de Hoornsche Huishoud- en Industrie|chool terlled Louis Smit. Des Weenen van niet het der Handicap springconcours 1. F. Verdegaal op Black Boy (Amstel- ruiters). 2. Joh. Gehrels op Bleu te (Ritmeester de Kruyff, te Halfweg. 3. Jacob Schorel, op Lady (West-Friesland) Wedstrijd patrauUlespringen 1. West-Friesland. Schagerbrug 2. Ver „Kapt. v. d. Wal", Hoofddorp. 3 Amstelruiters, Bovenkerk. Trekking va* Maandag 91 J»11 No 6982 f 1500—. No. 7511 f 1000 Nas. 0703. 7871 en 20002 f 400.—. Nas 17044 en 30089 f 300.—. Noa 4617 en 20434 f 100 Trto- Ca- kest- amo- «0 irt?’ weer icht- trek- Veiling ..de Tuinbouw." Met ingang van heden moeten de witte soorten aardappelen ter verkrijging van het label, worden gesor teerd op 40 m M. rtaal ■ont- rwul stri- zü» ma- -320 In- .Min i ac- ilaen. ixiek. ncert nwfj- irgel- amo- 10 Kin- rich- o en ■ville. C.- ihten BNC- solls- lel- 8a- ollike eugel roep- 11.00 amo- Hge r - Hugowa a rd 1 de heeren Kos telijk, Pool. Tromp en Quant, onder voorzit- - - I ge oord oken van zóó cgin oor- digd •.zaal lestt ■dig- anM loe it te, neis- lang- kwn- inen. t en tter- r zal der In- ps- itinx, tter- K. J. re- rier”, van r dr trede •arm oor- en irol- lang eken, over op- ider- heb- bil- idlng. -1130 dien steen ihou- wers: ‘30 ■idlng touw offel- unst- ihou- ingen Ora- k. M. Igen" 0.00 teen’s onder onder onle- -12.00 430 üting r het van fonds volg- van naai» Landelijke Rijvet eenigingen in Noord-Holland Gcmeente-bodc Naar wij vernemen is door B en W van Heemskerk hl de be staande vacature als gemeentebode benoemd de heer J. Kloes Jzn. R. K. Volksbond De leden van den R K. Volksbond, zoowel stands- als vakorganisa tie, die alsnog wenschen deel ts nemen aan het congres en de demonstratie te Utrecht op 6 September, ter herdenking der uitvaar diging der Encycliek „Rerum Novarum”. worden verzocht zich op te geven voor Dins dag 28 Juli as. z- den secretaris C. Mole naar. De reiskosten worden gedeeltelijk ver goed. Opgave noodzakelijk voor maatregelen. Ongeval De werkman A Thepen. werk zaam aan het nieuwe huizencomplex voor den heer O. Hoogendijk. had het ongeluk te vallen en in een kelder terecht te komen Dr. Doorn, die spoedig aanwezig was. ver bond den man. die aan het hoofd gewond was. Daarna kon hl) huiswaarts kceren. Kruisweg; te 8.1S Congregatie der mannen. ZATERDAG, te 4 uur blechthooren. 7 uur roeenhoedje voor de bekeering ons vaderland. ver In zee gewaagd. Ondanks de waarschuwingen van den badmeester hadden twee dames zich te ver in zee begeven. Op het hulpgeroep werd onmiddellljk een roei boot te water gelaten, waarin ook de rjjks- en gemeentepolitie plaats namen. Bij de drenkelingen aangekomen was der dames reeds zinkende. Gelukkig wist men de zwemsters behouden op het strand te brengen Een woord van hulde aan de redders is hier zeker wel op zijn plaats. Jacht vernield Dezer dagen geraakte een klein Dultsch jacht door het stormweer op de glooiing bij den vuurtoren. Het scheepje we-d totaal vernield. De beman ning kwam er zonder ongelukken af en heeft overnacht bij een Ingezetene. in het budget bereikt, digd. Schipper verdronken Vrijdagavond laat zijn vier schippers, die uit de stad kwamen, aan boord van het in de Leuvehaven te Rotterdam liggende motorschip ..Texel" ge gaan. De mannen gingen te kooi, een van hen ia echter nog even aan dek gegaan Tegen den ochtend misten de drie anderen hun kameraad, de 25-jarige H. J Prins, af komstig van hier Zij waarschuwden de po litie. die na eenigen tijd dreggen het luk ophaalde mng. Daar woonde hjj. oud. ziekelijk, on gelukkig. Zijn gewone spreuk was „Het geld beeft mij geen geluk gebracht." In het oostelijk stadsgedeelte, waar hij zich ai en toe liet zien riepen de straatjongens hem nog alftld jSolly na. Voor hen is hjj nog steeds Solly. De kleine Solly van toen. Toen hij stierf, was zb nvermogen met 10.000 000 pond verminderd, door de daling der diamantnrijzen. Maar hjj laat toch al tijd nog 15.000.000 pond achter. Malaise. Dal de tüden slecht zijn blijkt wel hieruit, dat 75 tuinders uit deze ge meente* zich ten raadhuize om steun aan meldden. Tentoonstelling Dinsdag 28 Juli des avonds wordt een tentoonstelling gehouden van werkstukken der leerlingen van de naai school der Eerw Zusters. Tevens wordt dan tentoongesteld het fröbelwerk der leerlingen van de R. K. Bewaarschool, eveneens onder leiding der Eerw. Zusters De tentoonstelling wordt gehouden in het Gezellenhuis alhier. R. K. Vrouwenbond Woensdag 29 Juli, na het Lof, komen de leden van den Vrou wenbond in het GeaellengFbouw bijeen ter geleidelijke vooruitgang De federatie kwartieren de veronderstel len- firma's in Johannesburg. Hij was fei- tolük da onbeperkte heerscher der brillan- regelt de avonds zeven uur vond het plechtig dankiof plaats met dezelfde assistentie als bij het Lof van Zaterdagavond. Tot slot werd een danklied gezongen. Van de receptie in den namiddag werd druk gebruik gemaakt. Hoogste barometerstand 762.9 te Ingö. Laagste barometerstand 745.0 te Storno way. Verwachting: Matige tot krachtigen. Zuid- Westelüke tot Noord-Westelijken wind, af wisselende bewolking, waarschijnlijk nog en kele regenbuien, weinig verandering in tem peratuur Op 5 Augustus as. zal in „Het wapen van Medemblik" te Medemblik de zesde West- Friezendag worden gehouden, die als immer weder zeer belangwekkend schijnt te zullen worden De agenda luidt: 1. Openingswoord: „Wat nu?" 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeèllngen 4. Verslag van de flnancieele commissie 5. Jaarverslag van den secretaris. Verkiezing van een bestuurslid (vacature Wardenaar). 7. Verslag van de commissie ter bevordering van het landelijk schoon. 8 Mededeelingen Claes Barendsfonds, 9 Inleiduig van den heer P. Schuurman over „Folklore". 9. Be handeling van de vraag „Zal er weer een prijsvraag voor teoneelstukken worden uit geschreven? 11. Bepaling van de plaats der volgende algemeene vergadering. 12. Bespre king van de algemeene belangen van het Genootschap en rondvraag. Te half 2 's namiddags lezing met licht beelden van den heer Wicher Bruin, leider van de Adviescommissie der N.-Holl. Ge meenten over bouwontwerpen en uitbrei dingsplannen. In het teekenlokaal wordt een tentoonstelling gehouden van ontwerpen, die gedurende een week geopend blijft. Na de lezing opvoering van „Een Folklo- rische kraamvisite door „Justus van Mau- rik" te Grootebroek. Na afloop bezichtiging van het Electrisch gemaal „Lely". In samenwerking met de V. V. V. zal ge legenheid gegeven worden ter bezichtiging van Radboud en andere bezienswaardighe den Klokslag 5 uur gemeenschappelijke maal tijd. opgeluisterd dooi muziek van Gebrs van Meurs te Hoorn, zang en voordrachten. Vóór meer dan 30 jaren H L. Lasseler telde toen juist 20 begon het groote avontuur. Het was juist in den tijd, toen er allerlei fantastische gegpchten over fabel achtige rijke goudfondsten in de woestijn van de Australische oinnenlanden de ronde de den Duizenden trokken toentertijd uit de steden aan de kust op zoek naar goud. Verre weg het kleinste gedeelte was voldoende uitgenlst en honderden keerden nooit te rug. Tot deze laatsten had bijna ook Las seter behoord Hi) was de woestijn Ingere den en had ook werkelijk goudhoudend ge steente gevonden Maar in liet beslissende oogenblik raakte zUn geringe watervoor raad uitgeput I^sseter wilde terugkeeren, bleef echter halfdood van dorst en volkomen uitgeput liggen. Een gelukkig toeval wilde, dat een Afgha- nische kameeldrijver den van dorst ver smachtenden goudzoeker vond en van een wissen dood redde Vijf Jaar later herhaalde Lasseter de proef in gezelschap van een ervaren goudgraver. ZU vonden ook de mjjn, die zooveel goud bevatte, maar ook ditmaal mislukte de on derneming wegens gebrek aan water. Nadat de oeide gelukzoekers reeds lang als ver loren cpgegeven waren, keerden zij onver wacht terug zoo mager als een geraamte Lasseter had nu genoeg van de gevaren en de wederwaardigheden en zwoer, de proef niet meer te herhalen. Doch in het jaar 1930 vergat hjj zijn eed. omdat hij al maan denlang werkloos was en met zijn gezin verhongerde. In den herfst vertrok hu voor de derde maal naar de woestijn. Maandenlang hoorde men niets van hem. Toen kwam bij den laatsten voorpost der be schaafde wereld een brief van hem aan. .die de volgende weinige woorden bevatte: .Alles wat ik bezit, vermaak ik aan mijn vrouw". Wie den brief afgegeven had. was onbekend. Maar de raadseiachtlge woor den en het overigens zoo lange- zwijgen van Lasseter werden voor de overheidspersonen aanleiding een onderzoek naar den man in te stellen. Na drie maanden zoeken in de woestijn werd hij gevonden. Hij werd dood gevonden naast een plaats, waar hij met spade en houweel naar goud gegraven had Zijn laat ste groet kon nu maar één beteekenis heb ben. lasseter was zoo voorzichtig geweest reeds voor zUn binnendringen in de woes tijn zijn aanspraken op de mijn bij de re- geering in te dienen. Zoo ging nu het bezit van de claln op zijn vrouw over. De waarde der goudmijn wordt op ongeveer een half mlllioen geschat Vijfmaal een procesverbaal Het jong- mensch J. K.. alhier, kreeg vijfmaal een procesverbaal, n.l. 1ste voor het rijden met een motorfiets zonder licht, 2de geen rijbe wijs. 3de te jong om een motorfiets te be rijden. 4de geen wegenbelastingkaart en ten slotte omdat hjj geen nummerbewUs had. Jaarveedag In het vervolgens door den secretaris uit gebrachte jaarverslag werd allereerst -ere- sumeerd. dat de vereeniging veel verloren heeft aan de beide i ecretariss?n Het resul taat van hun werkzaamheden is. dat de federatie in deze 6 jaar reeds gestegen is tot 18 aangesloten vereenigingen. In het af- geloopen jaar traden 8 vereenigingen toe, zoodat een geleideluke vooruitgang nu? worden geconstateerd. De federatie telt thans 18192 leden, tegen 12.327 In 1930, het geen een vermeerde: mg is van 3865 leden. Uit het gegeven overzicht bleek, dat 399 patiënten werden verpleegd, terwijl gemid deld 63 97 per patiënt werd uitgekeerd. Het aantal verpleëgdagen bedroeg 6811, of wel gemiddeld per patiënt 17 dagen. De totale ontvangst der afdeelingen bedroeg 27398 77; de uitgaven 25322 99, aldus een batig saldo van 1875.78. Het verslag werd, ender applaus der ver gadering. aldus vastgesteld De penningmeester, de heer Kramer (Zuid- Scharwoude) deelde hierna mede, dat de ontvangsten van bet federatie-bestuur heb ben bedragen 122.17, de uitgaven f 105.10; aldus een batig saldo van 17.07. De commissie tot nazien der rekening, be staande uit de afgevaardigden van Barsin- gerhorn en Burgerbrug. deelde mede, alles in orde te hebben bevonden en adviseerde om den penningmeester te dechargeren. Aldus besloten. De contributie-afdracht aan het federatie bestuur ad 1 cent per betalend lid. werd ook voor dit jaar gehandhaafd. Ook te Heer Hugowaard een bonnenstelsel Een dochter van den heer Westerveld. alhier, per rijwiel op weg naar een dlrectle- keet te Lambertschaag. geraakte, vermoede- lijk doordat haar hond voor de fiets liep, in de diepe DUkgracht Niemand was op dat moment aanwezig. Buna een kwartier wist het meisje zich vast te houden aan het riet. Toen passeerde de heer Posthuma eu, opmerkzaam gemaakt door den hond, zag deze het meisje in haar benarde positie Met behulp van eenlge polderjongens wist hij haar te redden. Medische hulp was spoedig aanwezig. De uitslagen van de provinciale kam pioenswedstrijden van de Landelijke Rljver- eeniging in Noord-Holland Zaterdag te Ber gen gehouden luiden ais volgt: Dre-ssuurproef voor afdeelingen: 1. Vereeniging „Kapitein Hoofddorp 2 Vereeniging „Anna Paulowna", te Anna Paulowna 3. Vereeniging .Amstelruiters". te Boven kerk 4. Vereeniging „West Friesland”, te Scha- gerbrug 5. Vereeniging „Bucephalis", te Barslnger- hom 6 Vereeniging HeUo 7. Vereeniging „Heilo dames achttal”. Hello. R.K. Armbeataur Tot lid van het R K. Armbestuur is door Z H. Exc Mgr Aenge- nent herbenoemd de heer H. Knüwer R. K. Voetbalclub S. R. C. Zondag 26 tJull speelde de R K Voetbalclub S R. C. II een wedstrijd tegen de R K. Voetbalclub 8. V W JI te Heer Hugowaard om een medaille In dezen wedstrijd toonde S R C II zich de sterkste, door met 43 verdiend te win nen Ruststand 21. ten-markt, dicteert de prijzen, markt. Op lateren leeftijd keerde hü naar Lon den terug, njet meer in het Ooeteinde. waaruit hij vertrok. Een der schoonste landgoederen van Londen weid xjjn wo- kozen door het federatie-bestuur en 2 door de algemeene ledenvergadering uit de leden. Het reglement werd hierna z. h. st. vast gesteld D voorzitter was van oordeel, waar de vereeniging ruim 16000 leden heeft, er min stens 500 personen rich moeten opgeven, om als lid te willen toetreden. De heer Kramer Zuid-Scharwoude> stel de voor per circulaire de leden attent te maken op de operatie-kas. Besloten werd een en ander aan de te benoemen commissie over te laten. Hierna sloot de voorzitter, na gehouden rondvraag, die slechts huishoudelijke aan- gelegenheden behelsde, de vergadering. Afd. Fanfare le pr. Genot door Kunst. Noord Schar- woude. 60 p. 2e pr. Tavenue. Wannenhul zen. 52 p. 3e pr. St. Hlldegardus. Tultjen- horn. 50 pExcelsior te Wormerveer ont ving nog een gouden medaille voor het hoogst aantal punten over het geheele con cours In de afd Fanfare kreeg Genot door Kunst een gouden medaille voor het noogst aan tal punten in deze afdeeling. komst van Oostenrijk, zullen ons bu onzen verderen arbeid leiden! De woorden van den bondskanselier, welke door een zekere voldoening en vertrouwen gedragen worden. zUn niet zonder grond. Het Oostenruksche parlement, dal nog niet zoo heel lang geleden allesbehalve levens krachtig was. Heeft in een moeilijke periode een belangrijke en omvangrUke wet. welke den grondslag voor het economische en flnancieele herstel van Oostenrijk vormt, vlug en zonder strijd besloten en heeft ge toond. tegen een groote taak te zun opge wassen. Deze wetten der Creditanstalt, staa tshuishouden nomie, vooral óp het gebied van den land bouw en verder de tarieven, Bijzonder op merkelijk Is. dat de minister van financiën, dr. Josef Redltch. de moeiluke ambtenaars kwestie uit den weg heeft kunnen ruimen en daarmee een beletsel voor de samen werking der burgerluke partijen in het regeeringsblok. Dc minister van financiën heeft aanmerkelijke bezuinigingen in het budget verzekerd, welke echter nog niet nauwkeurig becijferd zun. HU heeft dit klaar gespeeld, zonder de vertegenwoordi gers der ambtenaarsbelangen in de regee- ring. de Groot-Duitschers. voor het hoofd te stooten. De tegemoetkomende houding der ambtenaren zelf wordt, met het oog op de offers, die gebracht moeten worden, ook gewaardeerd. Onder de overige bezuinigin gen in het staatshuishouden valt ook een vermindering van de subsidie voor de beide staatsschouwburgen van 800.000 Schilling. Vooral de hoogste gages, die aan de opera nog altud 2500 Schilling per avond bedroe gen. worden verlaagd. De Dultsche conven tie zal ook hier worden toegepast. Over het algemeen kan worden gezegd, dat Oostenruk nu onder de leiding van het kabinet-Bureach beslist tegen den geest der is opgetreden. Op alle plaatsen is dat de middelen van den staat onbegrensd zUn. dat sociaal-politieke niet tot in het oneindige mogen en dat er van den staat geen inkomsten mogen betrokken worden, zij het als waarborg of als hulp Bescheidenheid, vrijwillig of gedwongen, kenmerkt de situatie. Het verblUdende is, dat is gebleken, dat men ook in Oostenrijk behoorlijk de zaken der politiek en staats financiën kan voeren. De Oostennjkscne zenuwen zun in dit opzicht sedert jaren genoeg getraind De koers-Buresch betee- kent, ook wat dit betreft, een groote ver ren. zou n.cer geweest zUn. ZUn vader was rosidtrekkend acrobaat. Zomer en winter trok hU met een versle ten karpet onder den arm het eenlge be zit der fanfllle door de straten van de wijk en demonstreerde zun kunst aan de voorbijgangers De zoon verzamelde in een ouden hoed de koperen munten, die men hem geven wilde. Zes Jaar leidde de jongen dit leven. Op zekeren dag nu kwam Isaak Bar net. zyr. oom. in Londen. Deze matroos en avonturier, bracht het bericht mee van de eerste groote bnllantenvondsten in Afri ka. HÜ beproefde den ouden J. om de zee mee over te steken In gloeiende kleuren schilderde hü den acrobaat het geluk en de toekomst, die daar voor hem open lag. Maar .niet gloeiend genoeg voor den afge- rlchten en algestompten acrobaat. Hü wil de er niet op ingaan Tenslotte gaf hü toe op aandringen van zün zoon. En zoo voeren in den herfst van het jaar 1870 de zesja rige knaap en de 50-jarige man. die intus- schen den naam Barneja Ba mei o aange nomen had. on een oud zeilschip van Lon den naar Afrika Het sprookjesland bleek werkelükheid. Zü waren toen reeds in korten tüd naast zooveel andere avonturiers vermogende lie den Maar de oude man hield hetgeen zü gewonnen hadden, vast in handen Het duurde niet lang of zij hielden op met gra ven. Zü kochten op, handelden, organi seerden Barnelo greep iedere gelegenheid aan om zün bezit en de exploitatie te eoncentree- ren Zijn invloed en zitn vermogen groeiden aan tot het fabelachtige.. Toen zijn neef, thans 20 jaar. op zekeren dag gearresteerd werd, dwong hü de Re geer ing door een ultimatum hem weer vrü te laten. Kort hierop stierf hü De jonge J was zijn universeele erfgenaam. Hü volgde de traditie van zün oom en overtrof hem zoo mogeltik nog Bü de diamantvel den verwierf hü reusachtige kopergroeten in Rhodesië Hü werd het hoofd der brll- •lantencompagnie. president van het Jonn- comlté. de vereeniging der groote brtllan- Propaganda-kunstavond Ned. Blindenbond Voorbereid door een comité, bestaande uit de heeren C. J. Eyma, burgemeester, B A van Kleef, pastoor O. K. Gemeente. J. W Roobol. predikant Ked. Herv. Gemeente. W van Eennennaam. voorzlter V.V.V.. J H. van den Berg, directeur Prins Hendrikstich- tlng en J. G Bcsschaart. hoofd O. L. 8., werd in de zaal van het O K. Vereeniglngs- gebouw een p'ropaganda-kunstavond voor den Ned Blindenbond gehouden. Burgemeester Eyma opende met een har- telük woord van welkom deze büeenkomst. Medewerkenden waren de heeren: Herman Bresser, bariton, te Arnhem; Plet Meyer, gedipt pianist te Amsterdam en Henry d. Heuvel, declAmator te Utrecht, allen leden van bovengenoemden Bond Door verschillende omstandigheden moes ten er eenige wijzigingen in het programma worden gebracht, die aan het mooie van den avond geen afbreuk deden. In de pauze werden woorden van dank geutt. in «het bijzonder aan den heer Boa- schaart De burgemeester sloot het officieele ge deelte van r ezen avond met een hartelük „Tot weerziens". Na afloop bitef men nog eenigen tüd ge zellig bijeen. Raadsvergadefpig. Donderdag 30 Juli, des avonds half acht is er vergadering van den Raad De agenda luidt als volgt: 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om verhooging van het subsidie der gemeen te over 1931 4. Verstrekken van bouwëredieten van f 2400 aan W. Peetam, G. J. Geuke en P. Smit. 5. Aanwüring van een deskundige voor het deugdelük verklaren van het G E B over 1931 en volgende jaren. 6. Vaststelling van de vergoeding aan de R K bijzondere scholen over de jaren 1927. 1928 en 1929 7. Onderzoek der geloofsbrieven van nieuw gekozen leden vin den Raad 8 Crediet voor het verstrekken van vak- onderrlcht aan het politiepersoneel. 9 Verzoek van de Radio-Omoepcommisale te Hilversum om subsidie. 10 Bezwaarschriften tegen plaatselijke be lastingen. 11. Aanbieding gemeenterekening 1930 Auto te water In den nacht van Vrijdag op Zaterdag geraakte de bestuurder van een luxe auto in de bocht even voorbij de melk inrichting H A M O. het spoor büster, met als gevolg, dat men in de wegsloot terecht kwam ljy>i het lawaai werden de omwonenden wa#h r. Direct werd de behulpzame hand geboden en na veel moeite alles op het droge gehaald Eén der inzittenden was door de voorruit gevlogen en had een flinke snede over zün voorhoofd gekregen. Door dr. Ouwerkerk werd hü verbonden. Ook de heer G. Wff. die bü het helpen nog een ongeluk kreeg moest zich onder dokters behandeling stellen. De auto bleek geen ernstige schade te heb- ten gekregen zoodat met eenige uren ver traging de reis naar Bergen kon worden voortgezet. Intocht en eerste plechtige H. Mis Weleerw. Pater P. de Ruijter Zaterdagmiddag half zeven deed de Weleerw. Pater P. de Ruuter op feestelüke wüze zün intrede te Heems kerk. De pas gewüde priester was om 6 uur uit Haarlem vertrokken en werd aan de grens der gemeente KuikenswegRjjksstraatweg afgehaald door de Eerw. Heeren geestelüken der parochie, de ouders en overge familie leden. terwUl zich een keurige stoet van rui ters te paard getooid met de pauseluke kleu ren had opgesteld, voorafgegaan door het fanfarecorps St. Cecilia. Toen ongeveer half zeven de jeugdige priester per auto arriveerde en de eerste be groeting had plaats gehad, stelde de lange- en kleurige stoet zich in beweging langs Kuikensweg en Maarten van Heemskerk- straat waarlangs overal vele belangstellende parochianen stonden geschaard en welker be woners door het uitsteken van vlaggen voor een feeatelük aanzien hadden gezorgd. Aan de Maarten van Heemskerkstraat, waar de ouderluke woning van den Weleerw. Pater is gelegen, was door de omwonenden een prachtige eerepoort opgericht. Te ongeveer zeven uur werd de parochie kerk. Deze was tot In de uiterste hoeken zegen gegeven aan de talrük aanwezigen, BROEK OP LANGEN'DIJK, 27 Juli. Aan gevoerd werden; 8000 Kg. Aardappelen. t.w.; Schotsche Muizen f 4.30530. Schoolmees ters f 4.90; Eigenheimers f 3.80430; Drie lingen f 4.805 30; 5700 stuks Bloemkool. Ie soort f 6 409 30. idem 2e soort f 1150; 43000 Kg Roode kool f 0.80—130; 9000 Kg. Gele kool f 1.80—230; 5000 Kg. Witte kool f 1.40—1.70; Gele Nep f 9.80; 1500 Kg Zil- vemep f 9.109.70; Zilverdriellngen f 3 60 f 4 60: 400 Kg Slaboonen f 11 10—13; 300 Kg. Bieten f 3 30. AMSTERDAM. 27 Juli Veemarkt 436 Vette koeien: le kw 034—1.02. 2de kw. 030—0 92. 3e kw. 0 68—0 78, mindere soorten 0380 66. per K aG slachtgewtcht 110 Melk- en Kalikoeien 380 per stuk; 161 Veete Kalveren: 2e kw. 0 580.64. 3e kw. 0 500.56 per KG. levendgewicht 56 Nuchtere Kalveren 915. 3034. 42 lammeren 2230 900 VarkensVleeschvarkens. wegende van 90—110 K G 0.57—0.58 per K.Q.. Vette varkens 058—055 pjer K.O slachtgewtcht; 110 Paarden f 100—220 per stuk. Aan het abattoir zün heden aangevoerd 10 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORD 8CHARWOUDE. 27 Juli. Aanvoer 14 000 Kg Aardappelen: Schotsche Muizen f 3.805 70.Eigenheimers f 430—7.70; Blausre Eigenheimers f 5306: Drie lingen f 4905.60: 1300 stuks Bloemkool Drielingen f 430—5 60; 1300 stuks Bloemkool f 530—7.50; 5000 Kg Roode kool f 030—130; 100 Kg Gele kool f 140; Zllveruien f 190; 125 Kg ele Nep f 9.50; 4900 Kg. Zilver- nep f 89011.70; Zilverdriellngen f 4.10— 490; 100 Kg Spercleboonen f 13; 100 Kg. Tuinboonen f 4 20 ALKMAAR. 27 Juli 1931 Veemarkt 65 vette Koeien f 250345 per stuk. Han del matig. 13 vette Kalveren f 27100 per stuk, idem per K G. 0 80—1 20. 37 nuchtere Kalveren, slacht, per stuk f 1026. 597 vette Varkens f 0 450.50, Zouters f 0.440.45, per KG. Handel goed. 'i FNKHUIZEN. 25 Juli Aardappelen en fruitmarkt Eigenheimers 2 652.75 per baal; Yellow Transparant 15—17 70; Haan- tjesperen 6 70 per 100 pond; Slaboonen 0.10 per K.G ENKHUIZEN, 25 Juli Bloemenlust Headley 0.702.80; Roeelandla 0.802.00; Butterfly 0.50—2.40; Columbia 030—130; Kalserin 12; Anjelieren 0.400 70; Gladio len 0.500.80 per 100 stuks. BOVENKARSPEL. 25 Juli 1931 Marktbe richt „De Tuinbouw”. Aardappelen gr. M. f 1.30—355; kl M. f 230—235: Koks Nln. Due. f 135—1.70; Eigenheimers f 1.401.85; per baal; le Bloemkool f 4.106 70: 2e idem f 1—2 90 per 100 stuks; Roode kool f 0.60— 140; Gele kool f 3.50—390; Witte Kool f 1301 90 per 100 Kg.; Augurken fijn f 0 13 0.32; grof 37 ct. per Kg MEDEMBLIK. 25 Juli 1931. Marktvereeni- ging „8t Joseph”. Aardappelen; Groote Mui zen f 235—3.45: Kleine Muizen f 2.06—2 35; deaal f 1.40—130. Gelderschen f 1 35155; Witte f 1.60—175 per baal. WARMENHUIZEN 25 Juli 1931. Marktbe richt. Heden besteedde men voor: Zilvemep f 750—860; Zilverdriellngen f 4.505.50; Zllveruien f 1 10—1.40; Roode kooi f 0.60— 1.60; Gele Nep f 930; Schotsche muizen f 4.40—5.70; Idem groote f 3.50390; idem drielingen f 4 40—4 70; Eigenheimers f 5— 5.70 per 100 Kg.; Bloemkool f 5 70—9.90 per 100 stuks. WOGNUM. 25 Juli. Aardappelen gr Mui zen f 195—265; idem kl. Muizen f 2 15— 2.25 per halve H.L. t HOORN, 25 Juli 1931 Veemarkt 3 Zeugen f 50—80; 129 Schrammen 14—24; 253 Biggen 815. Handel goed. AVENHORN. 25 Juli 1931 Vroege aard appelen: Groot Schotsche (grootei 2.00— 2 60 per 100 KG, aanv. 10000 K G.; Groote Schotsche (middel) 3.405.10 per 100 KG. aanv. 23.000 K.G.; Kleine Schotsche 330— <40 per 1000 K.G.. aanv. 6000 K.G.; Groo te Due II 2.70—330 per 100 K G aanv. 1500 K.G.; Groote Due W 3.00—3 30 per 100 K.G., aanv. 9000 K.G Augurken: Grof f 0.19 per mand; Basterd f 038 per mand; Stek f 0.13 per mand; Bommen 0.04 per mand. aanv. 460 manden A 6 K G.; sla boonen: Dubbele 8. dr. 160—330 per zak. ld. m. dr. 130—2 20 per zak, aanv. 200 zak 3 6 K.O. Onderlinge Operatie-kas Hierna leidde de voorzitter de besprekin gen in tot bet vaststellen van het regle ment. Spr. legde er den nadruk op. dat de ..O. O. K.” geheel buiten de afdeelingen om gaat. Een aan te wijzen commissie behan delt dese geheele aangelegenheid, ook wat bet flnancieele gedeelte betreft. De heer Mulder (Koedijk) achtte het op richten van bedoelde kas onnoodig. waar de meeste leden, ten minste wat betreft Koe dijk. reeds zün verzekerd bu het A. A. Z. A. Hierna werd in beginsel tot oprichting van de „O. O. K.” besloten. Hierna werd tot artikelsgewüze behande ling van het ontwerp-reglement overgegaan, hetwelk na uitvoerige besprekingen werd vastgesteld Os. wordt in dit reglement bepaald, dat v»n een gezin zoowel de ouders als de kin deren beneden 16 jaar lid moeten zün. Kin deren boven 16 jaar betalen de contributie voor volwassenen. De rechten der leden van de „O. o. K.” gaan drie maanden na in schrijving in. De leden betalen 50 cent en- tteegeld per persoon, terwül de clntributle voor volwassenen 3 cent en voor kinderen beneden 16 jaar 2H cent per week be draagt. Voorts bestaat de mogelukheid voor een heffing van een omslag, indien de uit gaven de Inkomsten overtreffen. Bü vertrek behoudt het lid 3 maanden zijn rechten tot na dien datum. Bü een operatie wordt ten hoogste een bedrag van 100.— per geval uitbetaald. De commissie van toezicht be gaat uit 5 personen, waarvan 3 worden ge- waarna de stoet ontbonden en een plechtig Lof gecelebreerd werd. Tudens het Lof fungeerden als diaken de Weleerw. Heer kapelaan Verhoekx, als sub diaken de Eerw. Heer C. Juffermans van MUI Htll. Ceremonlanus was de Eerw. Heer Nlc. de Ruüter, Heerbroer van den net laist Zondagmorgen le 10 uur werd ooor den Weleerw. Pater P. de Ruü’.ïr eerste C. Juffermans van Mill Hill. Ceremonlarlus kerk. Deze was tot in de uitersten boeken gevuld en smaakvol versierd Als presbyter assisteerde de Zeereerw. Heer pastoor Pau- 1 ossen, als diaken de Weleerw. Heer kape laan Houdük. als subdiaken de Weleerw. Heer C. uffermans van Mill H1U. Ceremonlarlus was de Eerw Heer Nic de Ruüter, broeder van den neomist. Cantores waren de Eerw Heer A. Bisschop, theologant van het Groot Seminarie te War mond en de Eerw. Heer M Schipper, theolo gant te Mill Hill. Verdere assltenten waren de Weleerw Heer A. Wütenburg, theologant te Mill HUI, de Eerw. Heeren Jac. v. Dui venvoorde. theologant van het Groot Semi narie te Warmond en zoon der parochie en C Schrijnen te Mill HUI. In het priesterkoor hadden plaats genomen de Weleerw. Heer A. de WUdt, kapelaan van de St. Jaoobskerk te 's-Gravenhage, oud zoon der parochie en Weleerw. Heer kapelaan Verhoekx. Het zangkoor voerde op verdtenstelüke wüze uit de Missa ..Regina Marty rum" van Liclnlo Reflce. Onder de H. Mis hield de Zeereerw. Heer pastoor de feestpredikatie, waarin de verhe venheid van het H. Priesterschap werd ge schetst, maar ook het voortdurend gebed werd gevraagd voor het werk en streven van den priester Na de H Mis zong het zangkoor het Pries- „Benedicamus Domino", tekst van Kuitenbrouwer, muziek van Theo Geld heeft mij geen geluk gebracht. Eenigen tüd gek den stierf te Londen een oei rijkste mannen van Engeland, de bril- lantenkoning Salomon Baunato J. Een der meest avontuurlüke moderne carrières vond hiermee haar einde. J. werd vóór 66 jaren in een der beruchtste kwartieren van Oost-Londen geboren en ling, dat het leven hem van hieruit een maal naar een der grootste en ste landgoederen in de omgeving zou voe- dan belachelijk voor hem Afd. Harmonie le pr Excelsior. Wormerveer, 63 p 2e pr. Stedeluk Muziekkorps. Den Helder. 56 p. Naar we vernemen is te 1 de commissie, bestaande uit tenjx, rwi. a.vsuk vu wuwau, oiraer vo< terscb.ap van den burgemeester, gereed komen met haar onderzoek inzake de meest getroffenen in de tuinbouwbedrüven. Evenals in Obdam zal ook in Heer-Hugo waard een bonnenstelsel worden ingevoerd waarop per week voor éen zeker bedrag bü een bepaalden bakker, of kruidenier kan worden Ingekocht Zaterdag heeft de bon- verdeeling een aanvang genomen. In café ..Noord-Hclland” te Alkmaar had Zaterdagmiddag onder voorzitterschap van den heer Schuur (St. Pancras) bovenbedoel de jaarvergadering plaats. De voorzitter opende te ongeveer half 4 de vergadering, die te 3 uur behoorde aar. te vangen. Spr merkte op. dat de jaarvergade ring zoo laat wordt gehouden in verband met de plaats gehad hebbende verwisselin gen van het secretariaat. Spr. verwelkomt dan de aanwezigen en de pers, waami de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De secretaris, de heer H. Rüs. deed hier na voorlezing van een achrüven van den heer DUken. den oud-secretaris, waarin dank werd gebracht voor dc ondervonden mede werking en de beste wenschen werden ge- uit voor het welslagen van de vergad-rtng NAGEKOMEN KERKBERICHT. Hedenavond te 8 15 Congregatie der vrou wen. DINSDAG, te 7 1 den H. Antonius. WOENSDAG, te meisjes. DONDERDAG, geen H. Mis te 9 uur. maar te 9.15 Venl Creator en gezongen hu welüksmis voor Joannes Henricus *au Bcckxmeer en Columba Francina de Greeuw. Te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG, te 7 uur oefening van den H. Te midden van de groote economische krisis van Midden-Europa beeft Oostenrijk een standvastigheid en zün bevolking een zelfvertrouwen aan den dag gelegd, die bu- sonder opmerkelük zün. daar de republiek pas enkele weken geleden een schok heeft ondervonden door een gebeurtenis, welk; voor dit land nog veel meer beteekent dan de ineenstorting der Danatbank voor Duitschland. nj. de affaire der Creditan stalt. En toch is het in Oostenrijk niet tot het sluiten der bankloketten gekomen, men heeft geen maatregelen behoeven te nemen, om. zooals In Duitschland en Hongarije, alle banken te sluiten: ook werd een beursva- cantie in Weenen onnoodig geacht. De voorbeelden van het Noorden en Oosten behoefden niet te worden nagevolgd. De waardeerlng voor de vaste leiding van het kablnet-Buresch is in de Oostenruksche pers in deze kritieke dkgen algemeen uitgespro ken en een toonaangevend Weensch blad zegt, dat Oostenrijk er trotsch op kan zün, dat het zich door den chaos niet heeft laten meeslepen Bondskanselier dr. Karl Buresch zelf wüst er in een verklaring omtrent den politie- ken en econotnischen toestand op. dat Oos tenrijk natuurlUk met gespannen aandacht de besluiten der groote mogendheden te gemoet ziet. Maar intusschen heeft het al het mogclüke zelf gedaan, om het her stel en den opbouw van economie en finan ciën in te leiden. De wet voor de recon structie der Creditanstalt vormt het plat form voor het saneeringswerk van Oosten rijk. De overige arbeig der regeering stond teeken van de saneering san het Hier werd een flinke vooruitgang al is de actie ook nog niet geëin- Met de sociaal-pdittek heeft men rekening kunnen houden, maar al het ver dere hangt af van de ontwikkeling der staatsfinanciën. De ontwikkeling der han delspolitieke betrekkingen tot de naburige staten noemt dr. Buresch bevredigend. Na het handelsverdrag met Hongarije te heb ben gesloten, zal Oostenrijk in de komende dagen handelsverdragen met Italië. Tsje- cho-Slowaküe en Joego-Slavië ten einde voeren. De onderhandellngen met Roemenie zün goed op gang, met Polen zUn de be sprekingen omtrent de handelspolitiek inge leid. Ik moet er bijzonderen nadruk op leg gen, zegt bondskanselier Buresch. dat Oostenrijk in dese kritieke dagen de beste houding heeft ingenomen; overal is de rust bewaard en de bevolking beeft geen oogen- blik het vertrouwen verloren. Dit vertrou wen. het geloof aan de levenskracht der BOTSING Tl'SSCHEN POLITIE EN ARBEIDERS. Te De Cocksdorp werd Zaterdagavond de veldwachter Jellema. gewond bü een vecht- partij tusschen aldaar bü de dijkwerken ge- stationneerde vreemde arbeiders en de po litie. De aanleiding tot de vechtpartü was. vol gens de „Tel.”, dat vier druktemakers een café niet wilden verlaten, toen hun dat door de politie gelast werd. De politie kreeg hulp van ingezetenen. Een zekere 8. sloeg een der vechtersbazen met een biljart-queue op het hoofd, zoodat deze een ernstige blessure op liep Het dreigde daarop op een algemeen handgemeen uit te loopen. doch na aan komst van polltleversterking onder leiding van den burgemeester werden de vreemde arbeiders uit het dorp verwijderd Zü keerden echter weldra in grooter aantal terug en be gonnen de politie met steenen te bombar- deeren. Hierbü werd de veldwachter ernstig aan het hoofd gewond. Ten slofte wist de politie door "gebruik te maken van vuurwa penen, de woestelingen terug te drüven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 3