BERVOETS Sport en Wedstrijden DE JAARVERGADERING VAN DEN D.H.V. B. VOOR U GEREED! ATHLETIEK LA WNTENNIS SCHAKEN WIELRENNEN SCHAKEN PAARDENSPORT WATERPOLO VRAGENBUS VOOR IETS GOEDS NAAR VOETBAL Toenemende bloei Berger f al Om den Davis Cup plotseling Het schaaktoumooi te Praag Kampioenschappen ran Nederland De schaakmatch EuweCapablanca De achtste partij remise Begonia wint den titel. Duindigt heatdra- Esser werd gemakkelük Pre- 4e Hei BelgiëHolland dit jaar te Brussel Eei Wedstrijden der Nederlandsche Wielren-Unie Tour de France door A. Magne (Fr.) gewonnen Het Haagsche district zal twee leden voor de kascommissie aanwijzen. Het lid aange wezen door het Haarlemsche district werd in deze commissie herbenoemd. De begroeting voor 19311932 werd vast gesteld, terwijl de commissie voor beroep her benoemd werd. De volgende Jaarvergadering zal te Haarlem worden gehouden, terwijl in afwijking van het vroeger bepaalde voortaan alleen Haarlem en Amsterdam in aanmer king zullen komen. Ladoumègue dr. Pelzer rood-wit-blauwe tricot onder daverende toe juichingen van het publiek, een eererondje. 1 1 ii i REGENJASSEN korting eei da ge da ha ne Zal kmd tuu.l rider de aa dei 1 zo< de te: da Er gel gel I Pol st t» zi b vt b ui T< met «aa sned Zat een kenm Plaat metei man strek! genat Weke moet V len strs gro daa nen N opz wel! H ken ben ters spijl ters Of i stee dire, vast D veel ging waa vooi Sta< zjjn bam Be brug wore door zond was wel was. de b dit n gelijl trein Hier van overt trein word t ge’ fonts laten locon Toen kig terug «et, t tiho Het Dravers-Kampioenschap van Nederland Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren H. N. Smits, vice-voorzitter, A. Hubaty, H. A. Roskam en G Kruijver. Waar geen nieu we candidaten zijn ingekomen werden de aftredenden bij acclamatie herkozen. vanaf .39 de laatste gespeeld zjjn, is de eindstand als FANTASIE-DEM1S vanal «JU.”korting Notulen Volgt voorlezing der notulen van de laat ste algemeene, en buitengewone algemeene vergaderingen. Na enkele opmerkingen wer den de notulen goedgekeurd. huurcommissie plaats is ge- baan voor I 1000 van ondervinde. in onzen kerken bouw allang voorbij en toch zijn er nog ve len, die hun godsdienstig leken schuil houden achter een mooi aangeleerde-’nëütVale le venspraktijk. Wij leven In een tijd, dat zooiets niet te dulden Is; die geest zonder ruggegraat moet verdwijnen, en plaats maken voor de fris- sche herleving, die door de jeugdbeweging waait. Van deze richting uit is alleen een ver steviging van onzen bond te verwachten; op deze wfjze alleen kunnen wij onze belang stelling handhaven. Schenkt dus in het ko mende seizoen hier bijzonder uw aandacht aan, en neemt elke gelegenheid te baat, die u in deze richting verder brengt. „Mijne heeren hic ik kwam u hic de geboorte van een tweeling aangeven hic!" ..Waarom zegt u tegen mij „mijne heeren”? Ik zit toch alleen!?-’ „O hic Het was Zondag de laatste dag van de kampioenswedstrijden van de Nederlandsche Wielren Unie, de dag van de finales. Tegen kwart voor twee, slechts een kwar tier na den vastgestelden tijd, ving de wed strijd aan. Ondanks het minder gunstige weer in de ochtenduren was het Stadion vrij goed bezet; 10.000 toeschouwers onge veer vulden de tribunes. Nadtt Zaterdag en Zondag ronden volgt: 1. Amerika 48 pnt.; 2. Polen 47; 3. Ce- choslovakfje 46 4. Joegoslavië 46; 5, 6 en 7 Dunitschlani Letland en Zweden, elk 45%; 8. Oostenrijk 45; 9. Engeland 44; 10. Hongarije 39%; 11- Nederland 35; 12. Zwitserland 34; 13. Litauen 30%; 14. Frank rijk 29%; 15. Roemenië 28; 16. Italië 24; 17. Denemarken 19%; 18 en 19 Noorwegen en Spanje, elk 15%. dan zie ik zeker dubbel hic wacht u dan maar effe hic ik zal voor secu riteit eventjes gaan kij ken hic of het soms toch geen tweeling is!” en Van der Zee in Berlijn In de Zaterdagavond geho-jden vergadering van den Koninklijken Belgischen Voetbal bond werd besloten ten einde te trachten het budget van den Bond in evenwicht te brengen voor het seizoen 1931'32 bij wijze van proef alle Internationa'e wedstrijden te Brussel te laten spelen. Ook de ontmoeting BelgiëNederland zal derhalve te Brussel plaats hebben. Begaafde coupeun mei ervaring in den moder, nen coupe, geschoolde ateliers, prachtige col- lecties nieuwe stoffen alles is voor U gereed op de maat-efdeeling van Bervoets. En ge durende onze Zomer. Aanbieding ontvangt U op bleeding naar maat bovendien "09 10% korting I Vraag’ 1 Mag een huis ter waarde van f 4500 A f 5000 waarde verhuurd worden voor f 9 per week? 2. Bestaat er nog een of iets, dat daarvoot in de komen? Antwoord Moeskops kampioen sprinters Na de tweede manche had Moeskops het kampioenschap van Nederland reeds behaald. Tot even voor de finish bleef hij rustig ach ter Van Egmond; toen een klein rukje en met een klein verschil ging Moeskops gemakkelijk opnieuw als eerste over de. lijn, direct gevolgd door Van Egmond én op korten afstand als derde door Van der Leur. De derde manche toonde voor de derde maal, dat de beide te genstanders van Moeskops geen kans hadden. Op zijn gemak passeerde hjj opnieuw weer als eerste de eindstreep met opnieuw Van Egmond als tweede en Van der Leur als eerde. Einduitslag: 1. Moeskops 3 p. 2. Van Egmond 6 p. 3. Van der Leur 9 punten. De voorzitter van de Nederlandsche Wiel ren Unie. Jhr. van den Bergh van Heem stede. bood den kampioen zijn gelnkwenschen aan en na het „Wllheln is" reed Moeskops gelauwerd met den grooten krans en in het Verscherping der leiding. Een gevolg van onzen groei zal in het komende seizoen zijn, dat de voorschriften en reglementen stipt en nauwkeurig nage leefd moeten worden. Dispensaties moeten door de vereen igingen zelden worden aan- gevraagd. als het gaat over uit te stellen wedstrijden: alles moet medewerken, om de competitie vlot te doen verloopen. Als er aan een groot lichaam ’n kleinigheid hapert, lijdt het geheel er onder. Eén dispensatie kan voor velen een ongewild déraillement zijn in hun berekeningen. De verscherping der leiding moet begin nen bij de vereenigingen zelf. De bestuurs leden zien goed toe. dat in hun club het reglement geobserveerd wordt. De leden stel len een groot vertrouwen in hun leiding, en wachten zich er voor onder elkaar ongegronde kritiek uit te oefenen. De bestuurderen der vereenlgingen beschouwen zichzelf als de da- geluksche uitvoerders der bevelen, en als de bewakers van het goed naleven der voor schriften. Het vertrouwen, dat zij verlangen van hun leden, geven zij zelf aan het bonds bestuur; de Bondsleiding gaat van het standpunt uit, dat zü verder kan zien, dan hun vereenigingsbelangen. dat zij een onder geschikt belang geen voorrang geeft boven het bondsbelang. Onderlinge waardeering is een eigenschap, die bijzonder bij bestuursleden sympathiek aandeed. Weet daarom eikaars werk te steu nen en begrijp, dat waarheidsliefde een deugd is, die ons sdlen bijzonder zal sieren. Ten slotte, blijft de Katholieke pers steunen duor uw medewerking, door accuraat en vlug de noodige gegevens te verschaffen. We staan aan het begin van onze twaalfde jaarvergadering, doch die mag niet begin nen. vooraleer ik namens het bondsbestuur hartelijk dank heb gebracht aan onze scheidsrechters, consuls, propagandisten, be stuursleden en vereenlgingsleden. voor alles wat zü in het afgeloopen seizoen hebben ge daan. De bond blijft ook in de toekomst op uw steun rekenen. Kampioenschap sprinters over 1 K.M. De finales der sprinters haddenr na de vele series van den vorigen dag. veel meer be langstelling; het waren nu alleen de sterke knapen, die aan den start kwamen. Deze finales werden verreden in drie manches. De renners, die in totaal het kleinste aantal punten behaalden werden kampioen van hun klasse en geplaatst in de finale om het kam pioenschap van Nederland. Het kampioenschap voor amateurs werd gewonnen door J. J. van Egmond met 5 pun ten na een spannende race tegen van der Linden <6 punten) en tegen P. Leene <7 pun ten), daar de drie renners na de 2e manche elk 4 punten hadden. Het succes van Van Egmond ontlokte bij het publiek een enthou siast applaus. Van de Onafhankelijken was het M. J. P. van der Leur, die met 3 pun ten het kampioenschap vrij gemakkelijk ver overde tegen van Vreeswijk met 7 en Hoe- vens met 8 punten. Bij de Professionals legde P. D. Moeskops beslag op het kampioenschap met 5 punten tegen Meijer met 5 punten en Pijnenburg met 8 punten. Moeskops, die zich in de beide eerste manches eerste had geplaatst, behoef de zich in derr derden en laatsten rit niet in te spannen daar Meijer minstens eveneens 5 punten zou krijgen en deze ook kreeg en Moeskops dan toch winnaar zou rijn. Moeskops bleef de groote rijder en hjj was ook heden weer in buitengewone conditie. Dit kwam vooral aan den dag 1>1J de finale om het kampioenschap van Nederland. In de eerste manche wist Moeskops zich op zeer gemakkelijke wijze één te plaatsen met Van Egmond als tweede en Van der Leur als derde. De laatste étappe van den „Tour de France.” St. MaloParijs, een afstajfia ’vah 313 K.M.. is gewonnen door Pélissler in 13 u. 15 m. 38 s.. gevolgd door Leducq. di Pac- co. Stöpel, Buil (geïsoleerd). De Franschman Antoine Magne is eer ste van hér algemeen klassement en heeft dus den „Tour de Franss” gewonnen in 177 u. 0 nr 3 s. 2. Demuysere 177 u. 22 m. 59 s. 3 Pesenti 177 u. 32 m 51 s 4. Rebry 177 u. 57 m. 43 s. 5. Dewaele 177 u. 59 m. 59 s. 6. Vervaecke 178 u. 20 m. 34 s. België heeft gewonrfen in het landen- klassement met 533 u. 19 m. 31 s. 3. Frank rijk 534 u. 16 m. 50 s. 3. Duitschland 536 U. 31 m. 9 s.4. Gemengd Zwitsersche-Austra- Ilscche ploeg 537 u. 1 m. 40 s. 5. Italiaan- sche ploeg 537 u. 13 m. 37 s. Wat wacht ons in 1931’32? Een algemeene consolidatie. Een plotseling uitgegroeide organisatie kan alleen stand houden, zoo met man en macht gewerkt wordt aan versterking, hech ter en duurzamer maken van den uitbouw. Gebeurt dit niet, dan zal de toename een waterscheut blijken te zijn, die geen levens vatbaarheid heeft. Behalve dat deze versterking zich organi satorisch zal moeten voltrekken, wil ik toch tiet zwaartepunt elders leggen. Daardoor meen ik alleen te handelen vol gens de algemeene gedragslijn, die op Ka tholiek Jeugdgebied gevolgd wordt. Door de sportclub „Charlottenburg” wer den Zondag internationale athletlekwedstrü- den gehouden, waaraan o.m. werd deelge nomen door de Nederlandsche athleten Ber ger en Van der Zee. Er waren 12000 toe schouwers. De uitslagen luiden: 100 M.: 1. Kömig (Charlottenburg) 10.5 sec. 2. Berger (Nederland) 10.7 sec. 3. Engel (Tsjecho-Slowakjje) 10.8 sec. 1000 M. hardloopen: 1. (Frankrijk) 2 min. 25.3 sec. 2 (Duitschland) 2 min. 27 sec. 3. Hobb (Ver. Staten) 2 min. 29 sec. Hoogspringen: 1. Van der Zee (Neder land) 3.80 meter. 2. Suthermeister (Ver. Staten) 3.70 meter. Zondagmiddag werd in de Militiezaal onder groote belangstelling de achtste party gespeeld van de schaakmatch EuweCapa blanca. Te zes uur werd de partij afgebroken en gisterenavond te acht uur hervat. Bij de 56ste Vet bood hjj remise aan, wat door Euwe werd aanvaard. De stand is thans: 7 partijen remise, één partij gewonnen door Capa blanca. Capablanca 4% punt, Euwe 3% punt De negende partij wordt Dinsdag as. even eens te Amsterdam gespeeld. Dr. Max Euwe. die wit speelde, opende met dezelfde variant die hij ook te Scheveningen heeft gespeeld. Bij de. negende zet week hjj echter hiervan af. Euwe wist een qualiteit te - winnen tegen twee pionnen, en kwam daar door eenigszins in het voordeel Door een fraaie combinatie wist Capablanca echter zijn positie te herstellen. In de 31ste zet werden de koninginnen afgeruild en na de 32ste zet werd de partij tot des avonds af gebroken. Na 56 zetten bood Capablanca remise aan en werd de partij beëindigd. Het was een der interessantste partijen, die tot nog toe gespeeld is, die ïnisschen slechts ge ëvenaard wordt door de te Rotterdam ge speelde partij. _alB^lee'?e_jt“rIer®ad'[in,g I stoffelijke, dat in de vorige eeuw, en in het J begin van deze eeuw zoo hoog stond aan geschreven een fiasco is geworden. Het bankroet van dit systeem, waarmee ook wij min of meer besmet waren, heeft zich in den laatsten wereldoorlog voltrokken. Direct daarna zien we een herleving van het gees telijke, en een omzwenking van den levens- koers. Deze herleving voltrekt zich langs den weg van het godsdienstige, waaraan meer aan dacht wordt geschonken, langs de kernvor ming naar de doordeeseming van de massa, langs nieuwe en vernieuwde methodes tot de ziel der jeugd. Ongetwijfeld heeft ook onze organisatie de laatste stuiptrekkingen van deze mentaliteit nog meegemaakt, ja. we hebben wellidht de voetbalbeweging, omdat het geen zuiver godsdienstige beweging is te stoffelijk be keken en geleid, te veel den nadruk gelegd op voetbalbeweging en te weinig op Katho liek. Willen we ons in de toekomst niet be lachelijk maken, dan moeten we ons aan sluiten bü de réveille over heel de linie van het Katholiek organisatie-leven. Dan moe ten we meer aandacht schenken aan de ze delijke vorming der sportbeweging. die het best zal gedijen bij een individueel hoog staand godsdienstig leven. Daarom meer deelname aan het kerkeHjk leven, aan gods dienstige vereenigingen, opdat daardoor de geest der leden zuiver blü re en het geheel er den weldadlgen invloed De tjjd der schuilkerken is Derde heerrjjdersren voor paarden van 3 jaar en ouder gereden door heerrjjders of officieren. Afstand 2500 M. 1. Fulliseumoy eig. W. Jochem tijd 2 min. 57 3/5 sec.; 2. Marialoa eig. P. J. Koneijne- berg op halslengte: 3. Mllo eig. stal Sport man, n.g. Amhemia eig. luit. M. J. v. d. Hoog (eig.) Francy eig. stal Sportman en Maluski eig M. de Vries. Een grootere waardeering van buitenstaanders De Katholieke voetbalbeweging in Ne derland doorleeft 'n heerlijken tijd en de D.H.V.B. deelt hierin. Het tot nu toe nog niet bereikte Katholieke volk van ons bis dom komt meer naderbij. Velen hebben onze organisatie ontdekt, en zijn er voor gaan voelen, anderen breidden hun sympathie uit. En onder deze laatste categorie rangschik ik met groote vreugde de Katholieke pers, die meer en meer intensief ons helpt en steunt door haar propaganda. Gaarne be trek ik hierin den KR O die zijn zender aan ons afstaat om t Katholieke volksdeel van Nederland, dus ook van dit bisdom, attent te maken op onze beweging. En als een negatieve waardeering kan vermeld worden, dat het groote nlet-confes- sioneele lichaam in Nederland met egoïsti sche belangstelling den bloei van onze orga nisatie volgt, en moet toezien, dat ook in bepaalde streken van ons bisdom zijn leden aantal slinkt. Een versterking naar binnen Vele vereenigingen bevestigden haar be staansmogelijkheid, wat bijzonder tot uiting kwam bü de vele lustra, die zü met vreugde en blijheid herdachten. Bü vele bloeit het godsdienstig leven, hetgeen blükt uit de Kerkelüke plechtigheden, die we meermalen in de krant vermeld vonden. Een niet te onderschatten wfflst valt te constateeren In de interesse, die personen uit het parochieleven, het sociaal leven, voor onzen bond betuigden, velen zelfs door ac tief hun werkkracht aan vereenigingen te geven. Met groote dankbaarheid moeten we mel ding maken van den steun en persoonlijke hulp van de geestelüke adviseurs, die aan onzen bond een benüdenswaardig cachet ge ven. En hun liefde gaat zóóver, dat hun zui ver geestelüke werking voor velen te eng is, om daarin hun medeleven alleen te reali- seeren; zü helpen zoeken naar geschikte terreinen, zü wenden hun invloed aan bü vooraanstaande leeken ter wille van hun jongens. Meermalen is het bestuur getuige geweest van uw üver. uw liefde, uw sympathie voor de vereenigingen en ik mag hier in het openbaar zeggen, dat een beroep op ons, dat wü, omwille van het algemeen belang niet konden inwilligen, ons evenzeer hin derde als u. De versterking naar binnen openbaarde zich in het afgeloopen seizoen dooi- de hulp en actie van het geheele corps van leiders, die gewerkt hebben voor hun club; met na- volgenswaardige inspanning, met ’n echten Katholieken geest bezield, geven velen hun tüd aan het vereeniglngsleven De groei van den bond is te danken aan die üverige pro pagandisten van onze beweging, die opricht ten, spraken, reisden en schreven en zonder anderen te kort te doen, memoreer ik ter loops, dat zonder deze harde werkers het district Noord-Holland nu geen 1593 leden zou tellen, d.l. 1/6 van den D.H.V.B. In den Challenge Round van den strijd om den Davis Cup sloegen Cochet en Brug- non (Frankrijk) in het dufjelspel Hughes en Kingsley (Engeland) met 6—1. 57. 63. 86. Op den laatsten dag van den Challenge Round ging de strüd tusschen Cochet (Frankrük) en Perry (Engeland) en tus schen Borotra (Frankrijk) en Austin (En geland). Eerstgenoemde partü werd door Cochet gewonnen, terwül Austin BorotnC versloeg, zoodat de eindstand luidt: Frank rük 3; Engeland 2. BelgiëNederland 30 Zondag heeft de Ostende een internationa le zwem- en waterpolo»edstnjd plaats ge had, waarbij een Nederlandsche estafette ploeg en het Nederlandsche zevental zyn uitgekomen. De uitslagen luiden: Estafette 4 X 200 Meter 1. België 10 min. 26 1/5 sec. De winnende ploeg bestond uit: Aerts, Blitz Malissart, Guilini. 2. Nederland 10 min. 28 1/5 sec. De Neder landsche ploeg bestond uit Van Goor, Van Hersbergen, de Haes en Ingelkuyff. Ondanks het minder gunstige weekwas de belangstelling voor de courses op zeer groot. De uitslagen luiden: Kampioenschap van Nederland, verü van meet, afstand 2000 M. Ie heat: 1 Begonia 2000 M. eig. L. J. Elk- huizen tüd 2 m. 591/5 sec.; gevolgd door Flambeau 2000 M. eig. D. de Vlieger tüd 3 m. 24 5 sec. 2e heat: 1. Begonia 2000 M. (C. F. Ock- horst) tüd 2 m. 59 sec.; 2. Flambeau 2000 M. (J. de Vlieger) tüd 2 m. 59 1/5 sec.; 3. Jud ge Scott 2000 M tüd 3 m 2 4/5 sec.; sent T 2000 M. tüd 3 m. 3 sec. Hollandiaprüs. prüzendraverü 4e klasse, afstand 1700 M 1. T. Ahista 1740 M eig. J. Vrülandt (eig.i’tüd 2 m 504/5 sec. 2. Tom Mia 1700 M. eig. L. de Vries (eig.) 2 m. 54 1/5 sec.; n.g. Tanny Eee van Kerrigan 1740 M. Vorstin Maria 1660 M„ Varia 1660 M Vera Brook 1660 M Quctteur 1700 M Vaandracht 1660 M. Helenaprijs, prüzendraverü 2e en 3e klasse, afstand 2040 M 1. Quettevollezoon 2100 M. eig. J. in t Veld (C. F Ockhorst) tüd 3 m. 15 sec.; 2. St. Ni- colaas 2100 M. eig. B. v. Teuw (eig.) tüd 3 m. 15 3/5 sec.; 3. Siem Claudy 2080 M tüd 3 m. 6 sec., n.g. G. Petite Am ie Peter Kerrigan. Queen H, Numas M. Prodigal St. Lancier, Sir Kerrigan. Quick G, Sire Axworthyk. Hypathiaprüs Ren op de vlakke baan paarden van 3 jaar en ouder. 'Afstand Meter. 1. Pommard eig. M. J. v. d. Velde tüd 1 m. 41/5 sec. 2. Mercedes eig. W. Jochems op neuslengte n.g. 3. Fanfam III, n.g. Theo- crite. Daoulah. Hortensiaprüs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1600 Meter. Ingeschreven 14, uitgekomen 7 deel nemers. 1. Paddy’s Darling eig. A. M. v. Oss tüd 1 m. 47 sec.; 2. Milano eig. W. Jochems op neuslengte; 3. Petit Pierre, ng. Frauj, Mael strom, La Becque, Avelin. COLBERT-COSTUUMS korting Een woord van Rector Braakman De geestelüke adviseur Rector Braakman, die niet op de vergadering aanwezig kon zün, had een schrijven gezonden, dat door Pater vorgelezen. Rector Braakman schreef, dat er over het algemeen wel wat werd overgegaan tot het op richten van een voetbalvereeniging. Sommi gen denken daarbü nauwelüks aan een ste- vigen grondslag en aan een goeden opbouw. Aan technische formaliteiten via het bureau van den secretaris-competitie-lelder wordt om wille van te kunnen spelen graag vol daan. maar meer idieele dingen worden ge makkelijk vergeten of slecht verzorgd. Ik noem: het maken van een degelük reglement de samenwerking met en de verhouding tot de andere vooral godsdienstige jeugdvereenl- gingen. de medewerking der geestelüke over heid, de bisschoppelüke goedkeuring. En dit alles moet gü uitdrukken door het R.‘ K. der vereeniglng. Wü willen daarom vooral de kleinere en de nieuwe vereenigingen hierop wüzen. De districtsbestuurders die zoo dik- wüls helpen bü de oprichting der vereeniglng hebben hier een taak. Die nog niet de bis schoppelüke goedkeuring hebben gevraagd, zün moreel verplicht dit alsnog te doen. Vervolgens moet ik nog iets zeggen over het spelen met neutralen. De mogelükheid bestaat hiertoe dispensatie te krügen, maar wü mogen het groote beginsel niet vergeten, dat wü nml. katholiek zün georganiseerd, dat is: dat wü spelen uitsluitend in katho lieke vereenigingen en in katholiek verband. Daarvoor hebben wü gevochten, daarvoor offers gebracht en dank zü die offers heb ben wü in ons bisdom zulke mooie resulta ten bereikt. En daarom Is sjVlen tegen neu tralen in zekeren zin een tegenstrijdigheid en doet het eigenlük geweld aan onze begin selen. daarvoor dispensatie te vragen. Zoo wordt ook in het algemeen in de rechtsge leerdheid dispensatie genoemd een vulnus legis. dat is: een wonde in de wet. Vraag daarom liever geen dispensatie, want er is gevaar, dat de katholieke geest en uw activiteit er onder lüdt. Wanneer men noch tans meent, dat er een gegronde rede aan wezig is en de plaatselüke geestelüke advi seur geeft daarvoor zijn schriftelük accoord, kan dit op de bekende wüze worden aange vraagd. Wanneer er toestemming wordt ge geven zullen er nog altüd twee zaken geob serveerd moeten wordenle. De katholiciteit zoowel van de leden als van de vereeniglng moet safe zün; 2e. De propaganda welke nu eenmaal van elk samentreffen uitgaat, moet niet aan de neutrale maar aan de katholieke sportbeweging ten goede komen. Op de derde plaats vragen nog onze aan dacht enkele moreele goederen van onze sportbeweging, die wel erg voor de hand lig gen. maar toch telkens weer naar voren die nen gebracht. Zooals daar zün eerlükheid in het spel en ook in het opgeven der leden onder den waren naam en kwaliteit, het ver- müden van ruw spel en van verderfelük club- chauvinisme; netheid zoowel in kleedlng als in allerlei gedragingen op het veld, in de kleedgelegenheld en op de reis. Bondsvrlenden, wü hebben als katholieken in deze dingen een roeping te vervullen. Wü treden als Roomsche organisatie naar buiten op. Wü moeten dat dan ook kunnen en waar- 1. Als een huurder bereid is. dat bedrag, dat voor die woning veel te hoog Is, te betalen, kunt u dat doen. 2. '«een. Vraag:-Bestaat er nu een koekoek, ja of neen, daar er zeer dikwüls beweerd wordt, dat dit eigenlük een sperwer is die in den zo mer het bekende geluid „koekoek” Iaat hooren en in den winter, vo’gens bewerin gen. een heel ander geluid? AntwoordEr bestaat Inderdaad een koekoek. Vr. Zün u ook titels bekend tevens uit gevers, van week- of maandbladen op was- scherijgebied? Antw. Het vakblad der Waschlndustrie. uitg. van den bond van Waseb-industrieelen in Nederland, bureau Valliantlaan 523, Den Haag. Technisch Vakblad voor de Waschlndustrie voor Nederland en België, bureau Singel Voorstellen. „Voorstel tot wijziging van Art. 85 H. R.: sub 4. Alinea I: „Een elftal kan van een lagere klas tot de naasthoogere opklimmen, of rechtens (art. 88), óf bü keuze door het bestuur van den bond, tenzü reeds een elftal der zelfde ver- eeniging in de naasthoogere klasse uitkomt.” De toelichting op dit voorstel zegt: Bü de uiteenloopende krachtsverhoudingen in de lagere klassen, kan het zich voordoen, dat het lagere elftal der vereeniglng kam pioen wordt in een afdeeling. terwül een hoo- ger elftal in dezelfde klas, doch in een an der afdeeling op een lagere plaats eindigt. Door deze bepaling zullen de vereenigingen meer nog dan vroeger genoopt worden de hand te houden aan het bepaalde bü art 97. Uit de discussie blükt dat verschillende vereenigingen bezwaar tegen dit voorstel hebben. Na hoofdelüke stemming wordt het dan ook verworpen. Voorstel tot wüzlging van Art. 83 H. R. sub. 2. „Het doelgemiddelde is niet beslissend voor de bezetting der eerste of laatste plaats der afdeeling. Voor deze plaatsen moet bü gelük aantal winstpunten een beslissingswed strijd worden gehouden ten einde uit te wü zen, welk elftal de eerste of welk elftal de laatste plaats moet innemen. Dit voorstel wordt aangenomen evenals het volgende: Voorstel tot aanvulling van Art. 96 H. R. sub. 6. „In kampioens-promotie, degradatie en beslissingswedstrüden mag aan de züde eener toegetreden vereeniglng slechts hü spelen, die minstens vier competltie-wedstrü- den in hetzelfde seizoen voor de betrokken vereeniglng gespeeld heeft. In buitengewone gevallen kan door* het bondsbestuur dispen satie op deze bepaling verleend worden. Deze wüzigingen vormen een nadere om schrijving van principieele beslissingen, welke reeds door vorige algemeene vergade ringen genomen zün. Nieuwelingenwedstrüd De nieuwelingenwedstrüd over 6 KM., ver reden in drie ritten en een finale, bracht aardige momenten. Winnaar werd tenslotte A. Westerveld met 5 punten in 8 mln. 10 3/5 sec. Tweede werd J. Soe-ir. eveneens met 5 punt en derde N. Repko met 6 punten. De 100 KM. achter de motoren wegens regen gestaakt Te ruim 4 uur werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd voor beroepsrijders en on- afhankelüken om het Kampioenschap van Nederland met motorgangmaking over 100 KM. Hiervoor verschünen aad den start: C. Blekemolen, F. Leddy, J. Schlebaum, C. J. Snoek. M. v. d. Wulp. A. W. A. de Graaf en J. C. Korf. Direct na den start nam Schlebaum den kop, gevolgd door De Graaf, Leddy, Korf. Blekemolen, Snoek en v. d. Wulp aan het einde. Na een paar ronden gaat Blekemolen naar voren en bezet dan de tweede plaats. Na 25 K.M. (50 ronden) is de volgorde: 1. Schlebaum (tüd 22 min. 24 2/5 sec.). 2. v. d. Wulp. 3. Snoek. 4 Blekemolen. t 4. Korf (op een ronde achterstand) 6. De Graaf (op een ronde achterstand). 7. Leddy twee ronden achter. Reeds bü den aanvang van dezen wedstrüd wordt de lucht meer betrokken en uit den Z. W hoek kwamen steeds meer wolken op zetten. Voorloopig blüft het echter droog en hield de straffe wind den regen weg. Na 50 K.M. (100 ronden) is de stand: Schlebaum. v. d. Wulp, Blekemolen, Snoek, (2 ronden achter), Leddv (3 ronden achter), De Graaf (5 ronden achter), Korf (zes ron den achter). Het wordt steeds donkerder in de lucht en men begint zich af te vragen of het nog lang genoeg droog zal blüven opdat de wedstrüd zal kunnen worden beëln iigd. Even later krmt de bui echter opzetten. De ope 1 tribunes worden haastig ontruimd. Na J48 ronden wordt de wedstrüd afgebro ken. De stand is dan: 1. Schlebaum 2. Snoek. 1 ronde. 3. Blekemoien 1 ronde. 4. v. d. Wulp. 3 ronden 5. De Graaf. 7 remden. 6. Leddy, 10 ronden. 7. Kor. 11 ronden. De sportcommlssle besluit dan dat de 100 K. M. wedstrijd Donderdag as zal worden overgereden. Wat laten we achter in het seiaoen 1930—'31? Een massale groei Op het einde van het hondsjaar 1929’30 waren er 6163 leden geregistreerd en nu telt de bond 8165 leden. Dat is een massale groei, dien de bond alleen gekend heeft in ’t sei zoen 1921’22. Vanwaar deze plotselinge réveille? Les idéés marchent. de Ideeën dringen door. Aan een gedegen, kalme vast beraden strooming kan niemand weerstaan. De sociale, economische, en niet in het minst ook de politieke aanblik der wereld heeft de oogen doen opengaan. Het veriies over de geheele lün dreigde funest te wor den. Da leiders in alle landen zagen bütüds in, dat de jeugd ons zou ontvallen, zoo niet vlug en cordaat werd ingegrepen. In Italië de Kath. Actie met haar jeugdvereenigingen, in Duitschland de groote activiteit der D. J. C.-leiders. in Frankrijk een opbloei van geestelük leven onder de jongeren, in België de groote organisatie der Ka jotters en in ons land de vernieuwing en opbloei van ae meisjes- en jongensbonden. Overal herle ving, overal nieuwe geestdrift. Deze algemeene opleving heeft haar in vloed gehad op onze organisatie. De diverse leiders van jeugdvereenigingen hebben hun oude ideeën naar de papiermand verwezen, en hebben hun boekenkasten verrijkt met moderne gegevens over jeugdorganisatie. De nieuwe opvattingen zün in de praktük doorgedrongen en we leven in een heerlüken tüd van opbloeiend jeugdleven. We moeten mee, we willen mee. we kunnen mee. Nie mand kan ons weerhouden. Is het er over eens. dat, althans wat het officieel nieuws betreft, het zoo niet langer kan gaan en op de a.s. federatie-vergadering zal deze zaak krachtig worden bepleit en wanneer geen afdoende oplossing wordt ge vonden, zal naar andere maatregelen moe ten worden uitgezien. Rrtralte De vergadering wordt onderbroken voor een propagandistisch woord van Pater Lau- ryssen. directeur van het retraitehuis te Noordwükcrhout, die er op wijst dat de katholieke ”eieenigingen op de allereerste plaats voor de zielen van de jongens moeten zorgen. De vereenigingen moeten van de jongens echte katholieke mannen maken, die een steunpilaar worden voor Kerk en Maat- schappü. Een geestelüke afzondering in het retraitehuis maakt hen sterk om in den strijd tegen den duivel te overwinnen. De retraite voor jongens wordt gehouden van 13 tot 16 November. Voor leiders zal bü voldoende deelname een speciale retraite worden gehouden van 31 October tot 3 No vember De discussies worden hierna weer voortge zet Leonidas wil met de ondernemingself- tallen ook de schoolelftallen uitschakelen. Na eenlge discussie besluit de vergadering de ondernemingselftallen niet meer toe le laten en een onderzoek te doen instellen of dezelfde maatregel op de schoolelftallen moet worden toegepast. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Nadat de kascommissie verslag heeft uit gebracht werden de kampioensdiploma's met een toepasselük woord uitgereikt. De twaalfde t’_ van den Diocesaan Haarlemschen Voetbal- I bond werd Zondag in Hotel Parkzicht te Amsterdam gehouden. Vele vereenigingen uit ons Haarlemsch Diocees hadden haar afgevaardigden naar de hoofdstad gezonden, waar pater F. L. Esser O. E. S. A„ voorzitter van den bond, de volgende openingsrede uitsprak: De tüd van het jaar. die niet appetütelük is voor het houden van vergaderingen, belet de leden van den bond niet, om telken jare in grooten getale naar de jaarverga dering te gaan. Een jaarvergadering is een gemeenschappelük samentreffen, wat zeer bevorderlijk is voor het bondsleven; le. omdat er gelegenheid is om kennis te maken met ideeën, opvattingen van ande ren, die je zoo zelden hoort; 2e. omdat men de mentaliteit kan waar nemen, die onder de leden heerscht; 3e. omdat er gelegenheid moet zün, waarbü het bestuur voor het publieke forum van den bond kan gecapitteld worden. Daarom een hartelük welkom. Ik kan aan u zien, dat velen uwer met groot verlangen dezen dag hebben opgewacht. Velen, die nog nimmer zoon eminent college van afge vaardigden zagen, velen die hun hart eens willen uitstorten, anderen, die zich in stilte vermaken, en beladen met wüze lessen naar huls terugkeeren. Jaarverslagen Bü de behandeling van het punt jaarver slagen vraagt de afgevaardigde van D. E. M. actie van bestuurszijde voor de bevordering der athletiek, waarop de voorzitter ant woordt. dat zulks op den weg der vereeni gingen ligt. Leonidas vestigt de aandacht op het groote aantal kleine vereenigingen, dat nog steeds wordt opgericht, tot schade van de grootere clubs. Gevraagd wordt verder, hoe het be stuur staat tegenover de ondememingself- tallen. Een splitsing van de Bondsadministratie voor Noord- en Zuid-Holla'nd komt Leonidas gewenscht voor met het oog op een vlottere afwerking der bondsaangelegenheden. Ook het officieel orgaan brengt de Leo- nidas-afgevaardigde ter sprake. Het orgaan stelt veel te weinig ruimte beschikbaar voor den bond en spr. vraagt zich af of de tüd niet daar is, dat de bond met een eigen or gaan komt. Tenslotte wüst spr. op de vele excessen die bü de wedstrijden voorkomen en vraagt hiertegen met üzeren vuist op te treden. De voorzitter zegt in zün ant»’oord, dat in sommige plaatsen het aantal vereenigingen van belang is voor de competities van ande re vereenigingen. De bezwaren tegen de on- dememlngselftallen kan spr. onderschrijven, voor zoover deze neutraal zün. Splitsing van defbendsadministratie is om de hooge kosten Onuitvoerbaar, uit organi satorisch oogpunt bngewenscht, terwül er nog vele bezwaren tegen aan te voeren zün. De kwestie van het jofficieel orgaan blüft de volle aandacht van (het bestuur hebben. De heer G. Kruüyer wil met ingang van het nieuwe seizoen In plaatsen waar zulks gewenscht is. spreekuur houden, om het per- soonlijk contact met dén secretarls-penning- meester-competitie-leidër te bevorderen. Zulks geschiedde reeds eerder, doch bü ge brek aan belangstelling is deze zaak verloo pen. De heer H. N. Smits verklaart zich voor stander van een voorstel om ondememings- elftallen niet meer tot den bond toe te laten. Aangaande het officieel orgaan vraagt spr waardeering voor alles wat het orgaan voor den bond gedaan heeft. Inmiddels blükt op büna alle vergaderingen, dat er in dit op- Het is bewezen, dat de kracht van het zicht iets niet in den haak is. Het bestuur dig doen, anders blüve men liever thuis. Onze mooie katholieke sportbeweging gaat ons ter harte, andersdenkenden zün er jaloersch op. Wü zün er groot mee. Welnu, deze enkele punten mede beharti gen zal onze mooie beweging nog verder brengen, op hoogr plan en rijker vruchten doen afwerpen! Bondsvrlenden in Nomine Domini. In den Naam des Heeren. Na een uitvoerige rondvraag werd de ver gadering gesloten, echter niet nadat van de bestuurstafel er op was aangedrongen de rondvraag in de toekomst te laten vervallen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6