i l' Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws N.V. JAN DE VRIES f’l „VRIESIA” stadsnieuws LUCHTVAART I I i 'a TWEEDE BLAD BLADZiJur, DINSDAG -4 AUGUSTUS 1931 Opbrengst collecte jij Lichamelijke oefening BOEKBESPREKING Twee gewonden overleden DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE Personalia Vereeniging Faillissement FAILLISSEMENTEN Ingekomen personen Mededeeling SCHAGEN Zomer-voetbal Even om denken s.v.p. VRAGENBUS PROVINCIAAL NIEUÜTS HEILOO Bijzondere Vrijwillige Landstorm in het verband Alkmaar Amy Johnson te Tyita in Oost-Siberië Kon rille VERBAND- EN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN De bomaanslag op een internationalen trein CASTRICUM J— u-* Een gedenkwaardig feit Fransch L. O. Veen, EX., z. ber. DINSDAG 4 AUGUSTUS (cable) lii Opgegeven door DINSDAG 4 AUGUSTUS IS 14 Geslaagd De Bergerweg Voorzluer- Amsterdam, imm. 303% •'er- nlet Nog geen nieuws 21 d. Veen. Prolongatie Nassau, Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer - T Vrijdagavond werd In het lokaal van ,J3e Rustende Jager” een buitengewone vergade- „LEUKE BEDELAARTJES”, door Jo Ratten. Ultg.: L. C. O. Malm- berg, 's-Bosch. binnen geleid Industrle- gevestlgd 304% 21% 81 50 24 202 155 13 30 70 Mej. F. Dijkers, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. o. geheel eenlge Vraag: Ik heb een Clivia staan welke ge bloeid heeft en nu ziet men enkel nog een kalen steel. Kan deze afgesneden worden of sterft hU zelf af? Antwoord: Den bloemstengel kan men af snijden. het gedeelte dat blijft zitten, ver droogt en kan later uitgetrokken worden. uit- de De Engelsche vliegster Amy Johnson haar vlucht EngelandTokio te Tyita in Oost-Slberlë aange korte rustpauze zette zij haW^ Is op gisterenavond JyRhen. Na een vlucht voort. Dultschland ook credleten op korten termijn noodlg voor zijn buitenlandschen handel. 185 23% 203 103 5*/. 8T/. 6 103% >00% 117 Vorige Koersen >53% 83 54V. 107 8 doch kan duur Scheepvaart Hol! Amerika LQn lito Oem Elgend Kon Ned Stoom c Scheepvaart- Unie Marine Marine1 Suiker H V A. 'oerworedjo 'orstenlanden Actions idem 170% 202% 28*/, 249 *02*/,. >02% 102% 101 97*/, ndastr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0. 8 Leather Intern. Nickel ALKMAAR 175 205 28% 252% 40 153% 83% 56 40 79 12% 249 30% 66 75 56% 36 19 40 18% 36*/, 32 27/. 8% 6 73% 55 9 7% 38 106 7’/. 8 Tabak Dell Batavia hide Dell xwtkust ’enembab taxwell l'i Spoorwegen Union Pacific Wabash Jhlc Mllw St Pau> Kansas City South Erie Railr Het werk aan den Bergerweg vordert maar langzaam. Gisteren Is de Hoeverweg voor alle verkeer afgesloten, ten einde de Kluft bij den drie sprong aan te leggen en te bestraten. Heden werd de Bergerweg afgesloten, om de aanslui tende Kluft naar Bergen op te hoogen en van een wegdek te voorzien. Daar de nieuwe, opgehoogde 15 M. breede weg eimllgt in twee 4 M.-smalle lager-gelegen wegen, rs hier op dezen driesprong een ge vaarlijke situatie ontstaan; ofschoon deze slechts van tijdelijken aard is, achten wij een aanduiding als .gevaarlijke bocht” daar ter plaatse wel gewenscht Heden werd de P. E. N.-kabel gelegd en deze week zal men gereed komen met den aanleg van het nieuwe bulzenstel voor het waterleidingsnet en het wegnemen van de oude noodlelding. Dat het werk niet In het gewenschte tempo kan voortgaan vindt voor een groot deel zijn oorzaak in het feit, dat er drie aannemers aan werken; bU uitvoering door één aanne mer zou het veel vlugger gaan. Het zal wel September worden voor het werk aan een goed einde zal zijn gekomen. 9.70 34.55 12.04% 2-47% 58.70 48.25 12.95 22.30 66.30 66.30 66.25 7.30 34.80 De heer F. H. Dlngerdls, alhier, slaagde op het onlangs te Utrecht gehouden examen van de Vereeniging ter veredeling van het Am bacht voor het diploma ter verkrijging van den titel van Mr. metselaar. S taa Meen togen 5 Nederland 1919 4H Nederl 4H Neder! 1811 4% Nederland 1931 414 N .Ind. 1836 B De directeur van het postkantoor te Alk maar maakt bekend, dat het agentschap Alkmaar Houttll 32 op 5 Augustus as. voor alle diensten zal zijn gesloten. Houders van cheques, welke dien datum op genoemd agentschap betaalbaar gesteld zt'n, kunnen zich op het hoofdpostkafitoor vervoegen. speciaal hebben wissel-affaires, die door de deviezen-contröle van de Rijks bank in gevaar zouden kunnen komen, te waarborgen Daarentegen zijn de banken be reid. om de aan Duitsche gemeenten en bank firma s verstrekte credleten op korten termijn nog voor een nader te bepalen pe riode te verleng-n. Wallstreet verlangt ech ter, dat ten aanzien van de behandeling der credleten op korten termijn volledige over eenstemming wordt verkregen met de En gelsche, Fransche. Nederlandsche en Zwlt- sersche bankiers. Hierover zullen besprekin- IJsselt. Cur op Zoom. In de week van 27 Juli1 Augustus 1931 zijn In Nederland uitgesproken 46 faillisse menten. Mej. E. G. Margadant. alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Lichamelijke Oe fening. Parijs Brussel - ixmden New-York Berlijn ZUnch Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau Banken Koloniale Bank Indische Bank Gert. Handel-Ml). 51“/,. 39% De heer Maandag hoofdacte. Petroleum "•ortsche Petr. Gaboes Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU In de eerste week van November zal de Ijverige secretarls-propagandist van den Bij zonderen VrUwUlfgen Landstorm In het ver band Alkmaar zijn 12‘4-Jarlg jubileum her denken. Wie den gemoedelljken jovialen Oolders kent en wie is dit niet? daar de heer Oolders jaarlijks alle vergaderingen der plaatselijke afdeellngen bijwoont, zal wel willen medewerken om hem dien dag dank en hulde te brengen voor zijn vele verdien ste® voor den Bljz. VrUw. Landstorm. MUnboow Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie ALKMAAR, 3 Aug. Ter Griffie van de Arrondlssements-Rechtbank alhier, is gede poneerd de slot-uitdeellngslijst in het fail lissement van de N. V. Noord-Holl. Bank, v. d. StokKaan Sc Co., v. d. Wolf Courrech en Zn. te Nieuwe Niedorp. Cur. Mr. P. A. Offers en Mr. M. Moens. Ultkeerlng 5.65 pet. 75% 10 248 industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkels Pet Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Inzake den bomaanslag op den D-trein München- Belgrado wordt nader gemeld, dat faog twee zwaar gewonden zijn overle den. Vermoed wordt dat Kroatlstlsche emigran ten In het buitenland de bommen In den trein hebben gebracht. Het eerste verhaaltje In dit boekje is een gezellig vertelseltje voor kinderen van een zusje en een broertje, die samen b(j een Heeroom logeeren en daar veel pleizlerigs beleven. Heeroom leert hun nog stllletjes- weg, veel wel te doen. In het tweede Verhaaltje lezen we van twee kinderen van een burgemeester, die tegen het verbod van moeder In, snoepgoed koopen en daarvoor dan gestraft worden. Of het echter noodlg was, dat zoo gering schattend gesproken moet worden over „snoepwinkeltjes”, betwijfelen we. Voor leuke, passende teekenlngen zorgde David Tornklns. 103% 100 65ste jaargang No. 45 Met een foto van een zeer geliefd vacantle- genoegen opent dit nummer, waarop na weer een drietal spannende romanpaglna’s een zonnige groep „Schilderachtig Neder land’-foto's volgen. Met F. J. Walden ma ken we een prettig uitstapje door Londen, om met A. Vroklage-Wolf de diepe ontroering te genieten, die haar aanzette haar vernaai „Werelden” aan het papier toe te vertrou wen. Dan onthaalt Robert van Passen ons op een Dulven-hlstorie met een amoureuse tint, waarna we Ilse Möllendorf ons „Rond om het Bodenmeer" laten voeren, om ten slotte van Patr. Cornelissen ,JDe moelljke les" te leeren. Met een keur van actueele en genre-foto’s behoort dit nummer weer tot de beste wekeUJksche kjjk-leesmenu’s. 52% 40 6*/. De opbrengst van den bloempjesverkoop. Zondag JJ. aan de R. K. Kerken hier ter stede gehouden, ten bate van de Missie In Uganda, bedroeg f 234.59%. Onze Speciale Afdeellng levert U Verbandtrommels in alle mogeljjke modeUen en afmetingen. Ook volgens de voorschriften van de Arbelds-Inspectle. Verbandtrommels voor: groote en kleine Bouwwerken, Scholen. Fabrieken, Inrichtingen, Werkplaatsen. Huishouding Automobiel, Autobussen, enz. Bfj-vu’ling van verbandtrommels geschiedt' by ons correct, goedkoop en zeer spoedig. Alle verband-artikelen en Instrumenten ook los verkrijgbaar naar gewenschte hoeveelheid en soort. DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL TELEFOON 324 102’/,. 102% 102% 101 97»/. 154»/, 12"/.. 5*/. 27 19% 9.72% 34.59 12.04% •47*»/,. 58.80 48.37% f 12.97 22.40 66.30 66.40 66.30 7.35 34.90 Inbraak station ^astricum Gisternacht is Ingebroken In het station der Ned Spoor wegen vermoedelljk met de bedoeling een aanslag te plegen op de brandkast welke in band met het groot aantal vervoerde reizi gers wel gevuld zou moeten zijn. Zoover is men echter niet kunnen komen. Wel heeft men een klstjekaartjes van geen waarde medegenomen, anders wordt er niets ver mist. Vermoedelljk zijn (Is) de daders of dader gestoord. De Zusters verpleegden In de maand Juli 100 patiënten en legden rit bezoeken af, waarvan 503 bet. bezoeken, 1114 bez. voor t A. Z. A. en 254 gratis bezoeken. Er werd 4 maal de dokter geassisteerd en 6 maal de laatste hulp verleend bij t afleggen. De WUkkraamverpleegsters verpleegde 6 patiënten, legde 145 bezoeken af en heeft twee maal den dokter geassisteerd. Vertrokken personen G. van Aarde, geen, z. ber., van Hilversum naar Overdiepad 32; P. Wouda, N.H., arbei der, van Leeuwarden naar Tuinstraat 56; S. Golzinne. geen, handelsreizlger, van Wormer naar Paardenmarkt 6 a; K. Bartenwerfer, D. E. dienstbode, van Gelsenkirchen, naar Langestraat 94; J. H. Hoogeveen, N.H., schipper, en gezin, van Helloo naar N. G. Piersonstraat 14; J. M. Nanne, R.K., dienst bode, van Llnunen naar Mlent 25; N. G. G. Kroese, geen. z. ber. van Engeland naar Nassaulaan 8; C. Ruddigkelt, E.L., meubel maker en echtgen. van Tammovlschken (D.) naar Clarissenbuurt 59; F. J. Feijen, R.K. schoenmaker, van Tlel naar Langestraat 59; J. A. Koster, R.K., z. ber. van Ambt Har- denberg naar Langestraat 22; C. C. Gal braith, H. d. 1. <L, zendeling, van Delft naar Kooltuin 21; H. Strovink, geen, z. ber., van Deventer naar Wilhelminalaan 21; B. M. Bakker, G. K. z. ber., van Cleveland US A. naar Vamebroek 2; N. v. Doorn, nJi. arb., van Velsen naar Krelagestraat 1; M. Bar- bulo, R. K„ granletwerker en gezin, van Sneek naar Hekelstraat 7 (Inw.); Fr. Kooij, N.H., dienstbode, van Baarn naar Nassaulaan 6; H. Schut, G, K., trelnbouwer (arb.), van Bt. Pancras naar Stationsweg 178; N. H. Oudejans. R K.. schilder, van Beverwijk naar Verdronkenoord 12; K. M. Vreenegoor, R.K., dienstbode, van Beverwijk naar Achterweg 51; C. J. Gljzen. R.K.. winkelbediende, van Lelden naar Snaarmanslaan 23; A. H. Hen driks, N.H telefoniste, van Doetlnchem naar Turfmarkt 1; A. C. Vlam, N.H., verpleegster, van Haarlem naar Wilhelminalaan 11; J. G. M. Ypma, R.K., boekhoudster, van Bergen naar Langestraat 69; J. P. Mulder, G.K., procuratiehouder, en echtgen., N.H., van Am sterdam naar Westerweg 286; G. F. J. LeUj- veld. RK„ reiziger, en echtgen., geen en dochtertje, R.K, van Amsterdam naar Hoe neskade 8a; A. L. Remme N.H., onderwijze res, van Arnhem naar Verdr.oord 5; Th. C. Leek, R.K., slagersknecht, van Venhuizen, naar Snaarmanslaan 17A. E. Keizer, R.K dienstbode, van1 Hoorn naar Wilhelminalaan 11; C. E. M. Swagennan, RK., verpleegster, van Poortugaal, naar Wilhelminalaan 11. Hiervoor hadden 4 personen Ingeschreven nJ. Quant, Schene. Simons en Smit. Na een valpartij en ronden te hebben gereden gaf Quant op. In een mooie race werd no. 1 Smit, no. 2 Simons en no. 3 Schene. Hierna werd een kwartier gepauzeerd. No. 9. Wedstrijd voor Amateurs en onaf- hankelljken, over 75 ronden. De groote wed strijd volgde, waarbij alle onafhankelljken en amateurs startten. Deze -vedstrljd werd in zeer snel tempo ver reden. Hoewel verschillende ronden achter heeft onze p’aatsgenoot A. Willemse tot het laatst toe volgehouden en was hij bij de laatsten seven die overbleven van de circa 20 rijders. No. 1. J. Hiddes. Amsterdam (één ronde voor). No. 2. W. Vrlens. Tilburg. No. 3. J. v. Dijk. Amsterdam No. 4. G. Pelser, Amster dam. No. 5. C. v. Pöl, Amsterdam. No. 6. A. üe Boer, Hilversum. Hiddes won tevens de premie van f 5.00. uitgeloofd voor dengene die de eerste ronde zou ultloopen Na af'oop had in café Céres de prljsultdee- ling plaats. De heer C. Blanken sprak namens de com missie woorden van dank aan de juryleden, die ook dezen wedstrijd wederom zoo uitste kend hadden geleld, alsook aan de renners voor hun goede praestatle’s ondanks de warme temperatuur. De prijzen bestonden uit fraaie luxe voorwerpen, terwijl de onaf- hankelljken hiervoor in de plaats geldprijzen In ontvangst konden nemen, zoo zulks ver langd werd. Deze wedstrijden zijn voor Schagen ook thans weer een succes geweest. Hulde aan de commissie die haar werk beloond zag. in 4 demifinale’s, plaatsten: le demifinale J. 2e demiflnale H. Dieterman, 3e demiflnale G. Pelser, 4e demiflnale H. Thiel. No. 5. Finale van den afvalwedstrUd voor nieuwelingen. No. 1 werd J. Soeurt, no. 2 J. no. 3 S. Veger, no 4 H. Leeger. No. 6. Flna’.e korte afstand (Sprint), voor amateurs en onafhankelljken (3 ronden). No. 1. H. Thlel. Hilversum. No. 2. J. v. d. Veen, Amsterdam. No. 3. H. Dieterman, Zaandam. No. 4. G. Pelser, Amsterdam. No. 7. Wedstrijd voor Nieuwelingen over 40 ronden, waarbij alle nieuwelingen startten. 1. v. Nassau. 2. B. Daenen, 3. P. Nleien, 4. F. Fehres, 5. H. Leeger. Een premie van 2.50 beschikbaar gesteld door de Jury voor dengene die één ronde het eerst zou ultloopen werd Tiet gewonnen. No. 8. Wedstrijd voor Schager nieuwelingen, 10 ronder A. A. Monden, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen DEkA wist te scoren Direct hierop maakte KOFA een tegen- punt doordat door 'n misverstand van Deka's achterhoede, de spelers van KOFA vrij spel hadden, en de bal via DEKA-beenen In het doel verdween. Na eenlge wederzljdsche aanvallen had de middenvoor van DEKA succes en wist met één hard schot DEKA opnieuw de leiding te geven, waarop direct de rust aanbrak. Na de thee werd door de KOFA hard ge werkt om gelijk te maken en kwam het DEKA-doel meermalen In gevaar maar dank zij een dos's geluk wist de keeper zijn doel schoon te houden. Een snelle uit zul van de DEKA-voorhoede werd KOFA noodlottig en zoo werd 't derde doelpunt voor DEKA gescoord. In dezen stand kwam geen wijziging meer waardoor DEKA dezen vriendschappelijk gespeelden wedstrijd met 31 won. ’De scheidsrechter leidde dezen wedstrijd goed. d. Graaf Sc Co. N. V. (Afd. Handelslnfonnatles) Uitgesproken 31 Juli: A. J. Coljée, zaakwaarnemer en gemeente- deurwaarder Voorschoten. Schoolstraat 43 R.c, Mr. G. H. B. V. d. Boom. Cur. Mr. P. E. Briët. Lelden. C. J. van den Berg, winkelier en behanger, Den Haag, Paul Krugerplein 13. Rx. Mr. G H. B. van den Boom. Cur, Mr. P. J. de Kan ter, Den Haag. F. A. Müller, Schevenlngen, Seinpostduln 17. R.c. Mr. G. Scholten. Cur. Mr. J. F. B. Rutgers. Den Haag. A. Greeve, bloembollenkweeker, Berkel (ZA). R.c. Mr G. Scholten. Cur. Mr. W. van .der Chijs, Delft. N.V. Industrie- en Handel Maatschappij „Boro", gevestigd te ’s-Gravenhage, doch kantoorhoudende te Amsterdam, Kromboom- sloot 51. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. F. Braakman, Amsterdam. C. W. van Bronkhorst, monteur. Den Haag. Weesperstraat 122. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. R. P. E. Dahmen, Den Haag. C. van Bert, timmerman. Den Haag. SpU- straat 26. R.c. Mr. G. H. B. v. d. Boom: Cur Mr. G. H. C. Bodenhausen, Den Haag. N. V. Porcelein- en Glashandel „Gema" Den Haag, Conradkade 77. R.c. Mr. G. Schol ten. Cur. Mr. mej, P. A. E. Huykman, Den Haag. J. J. H. van der Strujjk, boekhouder, Den Haag, van Zeggelenlaan 336. R.c. Mr. J. H van Laer. Cur. Mr. H. Parfumeur, Den Haag F. A. Posthuma, pensionhouder, Den Haag. Trompstraat 93. R.c. Mr. G. H. B. v. d. Boom. Cur. Jhr. Mr. E. N. de Brauw, Den Haag. Gisteravond had op het terrein aan de Wilhelminalaan achter het café van den heer Swager een. voetbalwedstrijd plaats tusschen de elftallen van de voetbalvereenl- ging DEKA en KOFA. Onder applaus kwam tegen half acht het DEKA-elftal li» groene pantalon en geel shirt waarop mei roode letters DEKA, in het veld, en .stelde zich m het midden van het veld op. Daarna kwam onder handgeklap het Kofa-elftal in het bekende costuum aange beden. De voorzitter van de DEKA. de heer De Looze, nam vervolgens het woord en memo reerde, dat de vereeniging DEKA, die een paar weken geleden is opgericht, nu reeds zijn eersten wedstrijd speelde op dit terrein waarvoor door de diverse leten van DEKA in hun vrijen tijd hard was gewerkt. Vooral de heeren Aanholt en v. d. Helm hadden zich erg verdienstelijk gemaakt. De spreker hoopt dat deze eerste wedstrijd een vriendschappelijk ve.-loop zou hebben. Vervolgens werd door den secretaris van KOFA een prachtig bloemstuk aangeboden, dat door den captain van DEKA onder dank werd aanvaard en aan Mevr. De Kadt, echtgenoote van DEKA’s beschermheer werd overhandigd. M. Wallega, koopman, Den Haag, Hoef- kadc 843. R.c. Mr. O. Scholten. Cur. Mr. E. Hertzberger. Den Haag Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. H. van Peelje, Naaldwijk. Hertzberger, Den Haag. Uitgesproken C. L. den Boef, schilder, Westvoortstraat B 24, Dlngeloord. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van IJsselt. Cur. Mr. J. C- A. P. Kuy- pers. Oranje Nassaustraat 13. Bergen op Zoom. H. G. Landa, caféhouder, Heren straat 225, Steenbergen. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van IJsselt. Cur. Mr. J, C. A. F. Kuypers, Oranje Nassaustraat 13. Ber gen op Zoom. W Klippel. rijwielhandelaar, Oud Vossemeer. R c. Jhr. L. J. M. van Bas se van IJsselt. Cur Mr. P. G. A. J. Horsten. St. Josephstraat 9, Bergen op Zoom. H. J. v. d. Broek, expediteur. UIvenhout C 177. R.c. Jhr. Mr. J. M. van Sasse van IJsselt. Cur. Mr. G. L. K. van Gorkum, WUh. Singel 26, Breda. C. J. Peeters, timmerman, Woens- drecht. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van Mr. A. A. J. Dirven, Bergen VACANTIECURSUS BINNENVAART. Het kanalenvraagstuk in Fries land. De afsluiting der Zui derzee. Medemblik en Enk- hulzcn en de Zuiderzeewerken. Van 4 tot 8 Augustus zullen de directeu ren en leeraren der Binnenvaartscholen van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart aan boord van het Instructievaartulg „Prins Hen drik" een vacantiecursus maken. De „Prins Hendrik" brengt de cursisten door Friesland en vervolgens vla de Zuider zeewerken, Medemblik en Enkhuizen weer naar Amsterdam. In verband met dezen cursus is deze week het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, het weekblad „De Bin nenvaart” verschenen met artikelen, die ver band houden met het doel van den cursus, geschreven door de burgemeesters van de ge meenten, welke door de cursisten zuilen wor den bezocht. De burgemeester van Lemmer, de heer H. Pollema, wijst op de beteekenls van de bin nenscheepvaart in deze gemeente. Niet min der dan 16 tot 17 duizend schepen passeeren jaarlijks de Lemstersluis. Onder den titel „Sneek en de binnen vaart” wijst de heer P. J. de Hoop, burge meester van Sneek, er op, dat Sneek een knooppunt van kanalen vormt. Voor heel het waterrijke midden en Zuid-Westen van Fries land is Sneek als centrum aangewezen. HU bespreekt de ontworpen kanaalverbln- ding van Stavoren naar Groningen en wijst er op. dat dit kanaal van de Friesche grens tot Stavoren geen enkele plaats van eenlge beteekenls passeert en dat uit dit gedeelte dus voor Friesland niet dat wordt gehaald, wat mogelijk zou 4jn. „Het gemeentebestuur van Sneek meent, dat door eenlge wijziging in de route te brengen. Friesland in belangrijke mate meer gediend zou kunnen worden. Indien nl. het kanaal van het Sneekermeer af niet zou loopen over Ultwellingerga en Oudhof naar Heeg, maar over Sneek en IJlst naar Heeg, dan zouden deze beide plaatsen met een vrij beduidenden handel en industrie veel meer rechtstreeks gebaat zijn.” De burgemeester meent, dat de verlenging van het kanaal met ongeveer 1900 M. en de verhooging der aanlegkosten met f 550.000. geen bezwaar mogen zijn uit dit belangrijke werk voor Friesland het meest mogelljke profijt te trekken. Het betoog van den heer de Hoop gaat vergezeld van een situatiekaart, en een op gave der soheepvaartbeweglng gedurende 1921—1931. .Stavoren, Friesland’s Toegangspoort voor de binnenvaart” is de titel waaronder de heer 8. M. van H(aersma) B(uma). burge meester van Stavoren verhaalt van de oude glorie van Stavoren, zijn ondergang, het her stel, nieuwen ondergang, nieuw herstel en na den dreigenden teruggang door de afsluiting van de Zuiderzee nieuwe hoop voor de toe komst door de ontworpen kanaalverbindlng StavorenGroningen. Ook bij dit artikel is <en kaart. De burgemeester van Medemblik, de heer P. Schoutsen, schrijft over de belangen, die zijn gemeente heeft bij de drooglegging van de Wierlngermeer, terwijl de heer D. Baron Mackay, burgemeester van Enkhuizen voerig schrijft over de beteekenls van Zuiderzeewerken voor Enkhuizen en de be teekenls van de binnensclieepvaart voor de ze gemeente. Hij wijst hierbij op de noodza kelijkheid, dat bij het droogmaken van den Zuld-Oostpolder der Zuiderzee het scheepvaartverkeer over Enkhuizen wordt Tenslotte bevat „De Binnenvaart" in ver band met de voltooiing van den afsluitdijk der Zuiderzee in 1932 een overzicht van de ontwikkeling der Zuiderzeewerken<*met een situatieteekenlng dezer werken op einde 1931. Op deze kaart is precies aangegeven in wel ke jaren de onderscheidene dijkvakken van den afsluitdijk zjjn gemaakt. Het blad bevat verder de gewone wekelljk- sche rubrieken. We ontvingen vanmorgen enkele klachten van bewoners uit het „Nooit Gedacht”-kwar tier. achter het St. Elisabeth Ziekenhuis. Dezen zeiden de laatste dagen nogal eens hinder te ondervinden van de vllegersport. Sommige liefhebbers hiervan hebben aan hun papieren vogel schijnbaar een apparaat be vestigd, dat voortdurend een geluld maakt als een reusachtige wesp. Dit uren achter elkaar aanhoudend gezoem mag voor gezon den hoewel hoogst onaangenaam nog wel te verdragen zijn, op zieken werkt het in ieder geval zeer irriteerend. En waar op deze warme avonden ook de ramen en deuren van ziekenkamers open staan, wekken wij gaarne de vllegersportllef- hebbers op, de zenuwen van lijdende mede- menschen te sparen. Men bedenke dat hier ook een ziekenhuis met tientallen patiënten in de nabijheid ligt Er zijn* wel andere, minder hlndergevende attracties, zooals we b.v. Zondag zagen, in den vorm van een met 'n electrisch lampje ver lichten vlieger. voor Gezinsverpleging Naar aanleiding van sommige berichten uit New York, is in sommige kringen de vrees opgekomen, dat de Amerlkaansche bankiers, die de onderhandelingen met de Duitsche Rijksbank voeren over de verlen ging der credleten op korten termijn, niet optraden namens alle groote Amerlkaansche bankinstellingen. Volgens de laatste berich ten zouden sommige New-Yorksche banken hun credleten jp korttn termijn, hun goederenwissels, reeds eerder opgenomen, teneinde hun De credietverstrekking aan Duitschland Blijkbaar geschrokken van de uitvoerige verslagen, welke vorige week over de onder handelingen inzake de wethoudersverkie- zlngen werden gepubliceerd, hebben de fractle-voorzltters, die gisteravond verga derden, elkaar geheimhouding beloofd. Waar wij er niet toe willen medewerken, dat plechtige beloften gebroken worden, zullen we van het verhandelde op dit se niorenconvent geen verslag geven. In gewoonlijk goed ingelichte ’kringen wordt aangenomen, dat men nog niet tot overeenstemming is gekomen, doch dat toch ook niet kan wordm gezegd, dat de onder handelingen zijn afgebroken. Er gaan de laetst; dagen Itemmen op, om de oplossing in dezen geest te zoeken twee R. K. wethouders, 1 S. D. A. P-er en 1 C. H. Om echter verzekerd te zijn van een democratisch college, zouden dan de twee R. K. wethouders uit de z.g. democra tische groep der Staatspartljers gekozen moeten worden. NATIONALE GRASBAAN WIELERWEDSTRIJDEN Zondag werden alhier grasbaan-wedstrijden gehouden, onder de reglementen van de Nederlandsche Wieiren Unie. De Jury bestond uit de Heeren: H. W. Thysslng, Amsterdam, starter en leider. J. M. Douwes, kwamprechter. Ph. D. Visser, Zaandam, Kamprechter. W. v. d. Kuik, Commissaris. De commissie van organisatie bestond uit de Heeren: C. Blaauboer, W. Gorter. J. Schenk Dz. en A. M Kossen. 7 en aarïschouwe van een talrijk publiek, circa 1400 personen, werd om 2.30 uur de voorstellingsronde gereden. Als no. 2 de wedstrüd voor amateurs en onafhankelljken over korten afstand (Sprint) over 3 ronden. 5 Series, 4 demlfina'.es en een finale. De le en 2e aankomenden in elke serie werden in de demiflnale geplaatst. le Serie 1. J. v. d. Veen, 2. W. Schlebaum. 2e Serie 1. H. Dieterman, 2. A. de Boer. 3e Serie 1. G. Pelser, 2. P. Kesselaar. 4e Serie 1. J. v. Dijk, 2. J. Korsten. 5e Serie 1. H. Thlel, 2. M. de Jonge. Voor de 10 die afvleien werd een kanslngsrit verreden. Hierbij wisten zich J. Hiddes en onze plaatsgenoot A. Willemse zich te plaatsen in de demiflnale. Een mooie praestatie, die een luid applaus ultlokte. Ais no. 3 volgde: Afval-wedstrljd voor nieuwelingen. Verreden in 2 Serie s. Na Iedere twee ronden valt de laatste af, totdat er vijf renners overblljven. In de le serie plaatste zich J. Soeurt. H. Leeger, B. Daenen, J. Malcsteln en P. Nielen. In de 2e serie plaatste zich J. v. Nassau, F. Fehres, S. Veger, K. van ’t Veer, C. Kos. Als no. 4 werden verreden de demifinale’s voor amateurs en onafhankelljken. Verreden waarbij de eersten zich ring gehouden door bovengenoemde vereeni ging. De voorzitter, de heer Hopman, opende de weinig bezochte vergadering en heette allen tartelljk welkom. Spr deelde mede, pat deze vergadering was ultgcschreven naar aanleiding van het bedanken van den heer W. Pool, penning meester, wegens vertrek uit de gemeente. Spr. wijdde eenlge waardeerende woorden aan het adres van den heer Pool. Ook zei spr.. heeft de secretaris, de heer Dumans. bedankt als bestuurslid. Voorlooplg is de functie als penningmeester opgedragen aan der heer J. Th. van Diepen en die van pen ningmeester aan den heer Visser. De waarn secretaris, de heer van Diepen, las daarop de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna kwam de bestuursverkiezing. De heer van der Werf stelde voor den heer van Gemeren te kiezen. De heer Smits meende vernomen te heb ben dat de heer van Gemeren voor alle be stuursfuncties wil bedanken. Spr. stelde den heer Rus voor. De heer van Diepen achtte het niet ge wenscht. dat slechts drie menschen de ver antwoordelijkheid dragen voor de exploi tatie van het sportgebouw. De voorzitter deelt mede dat de heer Du mans wet bedankt heeft als secretaris C niet als bestuurslid. De heer Dumarik echter geen werkzaamheden in het oesl verrichten. De voorzitter vroeg na eenlge discussie of de vergadering er mede accoord kon gaan, de verkiezingen aan te houden tot de Octo- bervergaderlng. Hiertoe werd besloten. De voorzitter deelde mede dat het bestuur zich in verbinding heeft gesteld met het be stuur van de fanfare „Eensgezindheid" om een concert in den avond op Zondag te geven. Deze avond is bepaald op Zondag 16 Augustus. Dit concert zal gegeven wor den door de harmonie „Ons Genoegen” uit Wormerveer. De kosten hiervan bedragen ongeveer f 70. Het podium, dat gebruikt is voor het zang- concours, en ook de banken zijn door den heer Rus gratis aangeboden. Het gemeente bestuur zal de verlichting aanbieden. Het muziekgezelschap zal gratis de uitvoering ge ven. Ook zal reclame gemaakt moeten worden door het plaatsen van eenlge advertenties. Spr. hoopt dat het Heüooër publiek een goed concert zal weten te waardeeren. De heer Rus Czn. zei. de f 150.welke het gemeentebestuur meer geeft voor een con cert, iets buitengewoons te vinden. Spr. vond de kosten erg hoog en meende, dat dit geld beter besteed kon worden. Na eenlge bespreking werd bepaald, dat wanneer weer een subsidie zal worden aan gevraagd. wederom f 250.zal gevraagd worden. Besloten werd dat op Zondag 16 Augustus bovengenoemd concert zal worden gegeven in de Nieuwe Laan. De heer J. Rus Czn. vroeg of het niet to overweging kon worden genomen om te be proeven dat in de Nieuwe Laan een muziek tent door de gemeente wordt gebouwd. De neer v Diepen zei, van plan te zijn, to de October-vergadcring voor te stellen een tweeden secretaris te benoemen. Ook de wij ziging van de statuten zal grondig moeten worden voorbereid. Voorts zou spr. willen voorstellen afschaffing van het St. Nicolaas- feest dat geheel niet in de. lijn van V.V.V. ligt. In den zomer zou spr. een bloemencorso wenschen De gids is z.i. veel te groot, spr. zou een kleinen gids willen die gemakkelljk meegenomen kan worden. De voorzitter beaamde dat het wenscheljjk Is, dat voor het St. Nlcolaasfeest een afzon derlijke commissie wordt benoemd, doch spr. was het niet met den heer Van Diepen eens dat het niet op den weg van de V.V.V. zou leggen. Bij de rondvraag werden nog verschillende andere plannen, ook inzake verlaging perso- neele belasting, waterleidlngstarieven enz. besproken waarna de voorzitter de vergade- rlng onder dankzegging sloot. Rubber A^mm Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott TapanoeU Serbsdjadl Silau V 1 OG-- Allied Intercontin Rubber gen worden gevoerd, die waarschijnlijk eenl ge dagen zullen duren. Het converteeren der credleten op korten termijn in credleten op langen termijn acht men in Wallstreet niet verstandig. Beter zou de te Londen ingestelde commissie doen, door de mogelijkheid te onderzoeken van nieuwe credleten op langen termijn. Van geen enkelen kiemen bankier con men ver wachten, dat hij zonder meer -n een con- verteering zou toestemmen. Bovendien heeft C. van ’t Hof, NJi., stoffeerder van Roch- dalestraat 26 naar Den Helder; K. Klimmer- itog, E.L., buffetjuffrouw, van Laat 99 naar Haarlem; M. A. Christian, R.K., winkelbe diende, van Laat 221 naar Haarlem; P. Noe. N.H., techn. ambt. Rijkswaterstaat en echt gen., van Pr. Hendrikstraat 50 naar Temeu- zen; D. A. Kloos, N.H., z. ber., van Van der Mejjstraat 14 naar Dordrecht; J. Prins, N.H z. ber., van Geesterslngel 46 naar Amers foort; Wed. O. Wlemer en gezin, N.H., z. ber van Eikelenbergstraat 17 naar Bergen; H. J. Jansen, R.K., onderwijzer en gezin, van st Anthonlusstraat 16 naar N. O. I.; Wed. G^ Veen. El, z. ber., en pleegzoon. N.H., landb van Kennxtr.weg 15 naar Sint Pancras; A W. Deekens. NU, z. ber.. van Hofdijkstraat 2 naar Helloo; J. Kiewitt, echtgen. P. S. Teeling, geen, z. ber., van Cobdenstraat 4 naar Maastricht; T. A. Overtoom, R.K., bak ker, van Scheteldoekshaven 8 naar Medem blik; T. Zoetelief, R.K., spoorwegarbeider, eu echtgen., van Kennxlngel 26 naar Hoorn; L. Kraakman, R.K., huisknecht, van Landstraat 34 naar Amsterdam; A. Tamis, R.K.. z. ber.. van Vamebroek 11 naar Helloo; J. Koeman. N.H.. z. ber., van Luttik Oudorp 40, naar Enschede; W. Michels, R.K, strijkster, van Bierkade 10 naar 's-Gravenhage: C. M. Bos man. Rem., z. ber., van Kerm .singel 13 naar Amsterdam; SJ. Prins. GX... dienstbode, van Kenn.singel 13 naar Amsterdam; J. de Boor- der, N.H., timmerman, van Snaarmanslaan 88 naar Urk; M. Chatlilon, N.H., dienstbode, van Dijk 13 naar Oudkarspel; D. C. te Lin tei Hekkert. geen, z. ber.. van Lamoraalstraat 3 naar Hoorn; L. Nlerop Groot, geen, sla gersknecht, van Bleekerslaan 115 naar Vel sen; A. G. Galjk, D.E., meubelmaker, van Ridderstraat 2 naar Buer-Erle (D.); G. J. M. Borst. R.K., leerl. verpl., van Van Everdto- genstraat 18 naar Amsterdam; J. A. Pauw, N.H., z. ber., van Oudegracht 67 naar Koe dijk; J. van Muüden, N.H., machinist en ge zin, van Bergerweg 7 naar Amsterdam; C. M. Kueter, R.K.. z. ber., van Laat 138 naar Hillegom; E. M. Elders, EX., leerl. verpl., van Wilhelminalaan 11 naar Amsterdam; P. Ver meulen, N.H., vrijwilliger Marine, van Om- val 6 naar Den Helder. Niet vertrokken naar Lelden; doch wonen de Baanstogel 27a, W. Zimmer, R.K., orgel maker. Tevens werd na het beginsignaal de bal door Mevr. De Kadt aan het rollen gebracht. Direct ontwikkelde zich een vlug spel waarbij beide doe'.en in gevaar kwamen. De invaller keeper Van KOFA maakte een onzekeren todruk en wist soms niet vol doende den bal weg te werken. Na eenigen tijd maakte de keeper van KOFA een overtreding waarvoor een vrije schop werd gegeven uit welke doelworsteling

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 12