I I PROVINCIAAL NIEUWS HEILOO Pr I FAILLISSEMENTEN HOOGKARSPEL II INGEZONDEN WESTWOUD B II GROOTEBROEK ll ZEVENHOVEN ZUID-SCHARWOUDE MEDEMBL1K ENKH’UZEN HYPPOLITUSHOEF WOGNUM ST. MAARTENSBRUG LIMMEN ZIJDEWIND UITGEEST WEESPERKARSPEL BERKHOUT VENHUIZEN EGMOND-BINNEN NOORD-SCHARWOUDE o volgde sluiting op de ge- Vereenigtng voor Vreemdelingenverkeer hadden Dom- nieuwe het be- E Huykman, Daa Vrijdag wor- Ged. over- Westvoortstraat 13. zal door het rijk f 75051 betaald i Zondag op van des zijn in Nederland uitgesproken «6 faillisse menten. Veiling „De Tuinbouw” Met ingang van 4 Augustus zal lederen dag te 7 uur (O. T.) (behalve nes Maandags) koolvelling gehou den worden. Nummer-afgifte voor kool tot 7 uur, voor bloemkool tot half 8. *s Maandags koolvelling te 8 uur en bloem kool te 9 uur. Uw dw. Zuster W. Lanjouw. Wijkverpleegster, Dirkabom. Omslag De omslag der polders Noord- sche buurt en Voordijk blijft voor 1931 ge handhaafd op f 16 per H A. Na rondvraag brulkelijke wijze. Goedgekeurd doen van is. dat voor het St. Nicolaasfeest een afzon derlijke commissie wordt benoemd, doch spr. was het niet met den heer Van Diepen eens dat het niet op den weg van de V.V.V zou leggen. Bij de rondvraag werden nog verschillende andere plannen, ook inzake verlaging perso- neele belasting, waterleidlngstarieven enz. besproken waarna de voorzitter de vergade- ilng onder dankzegging sloot. Uitstapje Den hoogsten klassen van de R. K. Par. jongens- en meisjesscholen werd een aangenamen dag bereid. Onder geleide van Pastoor Oonijn. schoolbestuur en onder wijzend personeel ging het per autobus naar Bergen, waar de jeugd zich allerkostelijkst vermaakte. Van daar ging 't naar Schoort, waar nieuw genot in de duinen wachtte. jaar rente en den. De raad kan zich met dit idee wel ver- eenigen. Bargerl. stand Juli 1931 Geboren: Jacobus Bernardus zoon van Johannes Fre- deriks en Emma Beemsterboer; Guurtje, d. van Jan Marsman en Sljbregt Wardenaar; Cornells, i. van Pieter de Ruiter en Ple- tertje Liefhebber: Cornelia, dochter van Pie ter de Ruiter en Pletertje Liefhebber; Reijer, zoon van Willem Zoon en van Wilhelmina Bergen: Oeertruida Wilhelmina Elisabeth, dochter van Paulus Westenbrink en Corne lia Elisabeth Leering OndertrouwdPhillppus Martlnus merholt en Martha Keppel. Getrouwd: Phillppus Martlnus Dommer- holt en Martha Keppel. Reisvereeniging Alhier is een Reisver- eenlging opgericht. Tot bestuursleden wer den benoemd de heeren H. Berkhout, voor zitter; K. v. d. Meer, vice-voorzitterB Schildwacht, secretaris; K. Groot, penning meester en H. Kok. bestuurslid. Woningbouw Onze plaatsgenoot, de heer J. Bot, was laagste inschrijver voor het bouwen van 16 woningen te Behagen, voor de som van 44.700. Ofschoon het weer beter was om te zwem men dan te voetballen, werd Zondag hier druk gespeeld. Eerst een match tusschen Oranje-Wit I tegen ,JL S. V." van Egmond- Binnen om de medaille, uitgeloofd door laatstgenoemde vereeniging. Uitslag 1—1. De medaille werd door E. 8. V. toegekend aan Oranje-Wit L Daarna zou spelen Oranje-Wit II tegen D. O." van Heemskerk. Laatstgenoemde was wegens de warmte thuis gebleven. Vlug werd .Rohda” van Heiloo gevraagd, waarna de wedstrijd om half vijf kon aanvangen en eindigde met 42 voor Rohda. Tenslotte Oranje-Wit III tegen A. D. O. Ill van Heemskerk. Deze wedstrijd eindigde in gelijk spel 22. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Burgerlijke Stand 25 Juli1 Aug Geboren: Elisabeth, d. v. Herman van Schle en Gerritje Bor. Arnold Pieter, z. v. Lam- bertus Grekellng en Johanna van den Bosch Maria Wille mina. d. v. Cornells Kalisvaart en Bautje Oostenburg. GetrouwdAnthonius Geuzebroek en Maria Schoen. Jelle Herman Kloosterhof en Sientje Schoen. Harm Beishulzen en Meinoutje van Veen Personalia. Mej J. H. van Klijnde! r- de te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken. Personalia. De heer C. H. van.Rossum, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen hoofdact*. Burg. Stand tot en met 31 Juli 1931. Ge boren: Maria, d. van Johannes Hoogland en Anna Maria Laan. Johannes Petrus, s. van Ntcolaas Koeman en Aafje Klaver. Cornells Nicolaas, z. van Willem Bijvoet en Geertrui- da Bakker. Wietske, dochter van Durk Piers- ma en Klaaske ten Brink. Adrianus. z. van Theodorus Vriend en Neeltje Ruijter. Ellsa- Personalia. De heer T. Kingma, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen hoofd acte. Dirkshom, 29 Juli 1931. Aan de Redactie van het Noord-Hollandsch Dagblad. Geachte Redactie. Ondergeteekende verzoekt u bij de» be leefd in uw blad te vermelden, dat zij gaarne de thans af te danken fietsplaatjes ontvangt teneinde deze op te zenden naar „Zonne straal”, Sanatorium voor T. B C.-lijders. BIJ voorbaat dankend. De Watertoren Nu het terrein om den monumentalen watertoren gezuiverd is van puin, steenen en ander bouwafval, komt zijn schoonheid nog meer tot zijn recht dan te voren, temeer, nu de beide woningen, die hem flankeeren, geheel zijn afgewerkt en TV. den reusachtlgen toren een harmonisch vonnfcn’dat ieder bezoeker van ons dorp aangenaam aandoet. Reeds van verre treft de watertoren door zijn Oosterschen koepel, die aan een Turksche minaret doet denken, de aandacht. Hoe meer men nadert, des te meer men beseft, dat het streven naar een geheel, dat aan de elschen der aesthetics voldoet, voorzat en dat dit streven geleid heeft tot een gebouw, dat een sieraad der gemeente genoemd mag worden. De Hoogkarspelsche watertoren trekt dan ook als meesterstuk van bouwkunde de alge- meene aandacht. Autoriteiten van heinde cn verre voelden zich dan ook opgewekt dit be wijs van mensebelijk doorzicht en vernuft te bezichtigeh. De oudste leerlingen der R.K. Meisjes school alhier en te Venhuizen hadden al eens het verlangen te kennen gegeven van binnen eens een kijkje te nemen. Burge meester Middelhoff was zoo welwillend aan dit verlangen te voldoen en in groepjes ging het naar boven. Een heele klim, doch men beklaagde zich de moeite niet, toen men ge noot van het schitterend panorama, dat zich voor het oog ontrolde, toen de trans bereikt was en men een blik mocht werpen door burgemeesters kijker De huizen leken uit een speeldoos, grillig dooreen geworpen, de vaarten glinsterende linten. Noord- en Zui derzee doemden voor het oog op. Men kon bijna niet uitgekeken komen van verbazing, opgetogen over dit belangwekkend schouw- tooneel. Ook de machinerieën wekten be wondering. In bevattelijke bewoordingen zette burgemeester Middelhof! haar werking uiteen. De eene woning, door het Prov. Waterlei dingbedrijf gebouwd, is verhuurd aan den heer F. Appel, alhier, de andere zal door een beambte van het bedrijf, den heer Van der Toorn, betrokken worden. Vrijdagavond werd in het lokaal van „De Rustende Jager” een buitengewone vergade- r*hg gehouden door bovengenoemde vereeni ging. De voorzitter, de heer Hopman, opende de weinig bezochte vergadering en heette allen hartelijk welkom. Spr deelde mede, dat deze vergadering was uitgeschreven naar aanleiding van het bedanken van den heer W. Pool, penning meester. wegens vertrek uit de gemeente. Bpr. wijdde eenige waardeerende woorden aan het adres van den heer Pool, Ook zei spr., heeft de secretaris, oedankt als bestuurslid. Tot leden van de commissie voor het na den der rekeningen, dienst 1930. worden be noemd de heeren Straathof, de Waard. Bras en Groot. De heer Straathof vraagt, of er nog sprake van is. dat de provincie den Heerenweg zal overnemen en of de kosten van opmeting worden terugbetaald. De voorzitter antwoordt, dat er van de overname-plannen niets meer gehoord wordt. De onkosten komen terug. Verder deelt hij mede, dat in verband met het onzekere in de belastingontvangsten, dit jaar slechts het hoogst noodige aan de wegen zal gedaan worden. De heer Bras verzoekt den voorzitter er op te willen aandringen, als het electrisch bedrijf mocht overgaan, en er komen uit breidingen. dat er ook gemeentenaren te werk gesteld worden. De voorzitter zal er aan denken Hierna sluiting. De Voiderziekte. Wij vernemen, dat gelijk in den Anna Paulownapolder, ook hier de z.g. Voiderziekte onder de koplproducten heerscht. Een bouwer constateerde deze ziekte onder zijn roode kool-soorten op den akker. De omvang was echter van dien aard, dat hij alles heeft moeten opplukken, waardoor een as. voorraad van 6000 roode kooien verloren gegaan is. Daarbij komt nog. dat op het vrij gekomen veld geen koolplanten meer gezet kunnen worden De bouwers maken wel een zeer moeilijken tijd door. R.K. Voetbalvereeniging „Qranje-WH” De vergadering van bovengenoemde vereeni ging, welke in het patronaat werd gehou den. was flink bezet. Met het bestuur waren 29 leden aanwezig Ook was aanwezig de Zeereerw Heer Pastoor de Wolf. Een der voornaamste punten der agenda was het benoemen van een lid voor de elf talcommissie. in de plaats van den heer Jac. Stuifbergen. De heer Jac. Keizer werd na bespreking bij acclamatie gekozen. Behandeld werd een schrijven van den voorzitter der R.K Voetbalvereeniging „Vlos” te Warmenhulzen: tnhoudende een ultnoodiging tot deelnemen voor een athle- tlekdag. in de maand September te houden. Uit de discussie, welke hierop volgde, bleek, dat onder de leden wel belangstelling bestond, aoodat een twintigtal leden zich opgaf voor deelneming. Nog werd besproken het aanvangen van de wedstrijden. Hierbij werd vooral de wen- scheljjkheid betoogd, om eerst de namiddag- godsdienstoefening te laten vooraf gaan. Al- j^meen was men van oordeel, dat hieraan 'de hand moet worden gehouden. Door een beroerte getroffen Terwijl de wed P. Beemsterboer met haar dochter be zig was eenige machinale werkzaamheden te verrichten, werd zjj plotseling door een be roerte getroffen. Het H. Sacrament des Oliesel is haar nog toegediend, waarna zij spoedig zonder tot bewustzijn te zun gekomen is overleden. R. K. Patronaat. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van de Patronaatscom- missie. welke sedert de oprichting het jeugd werk met grooten ijver heeft aangevat, is de heer Jan Palmboom tot secretaris gekozen. Van nu af zal op verzoek van den wel- eerw. heer Kapelaan de Patronaatscommis- sie tevens als bestuur der Sint-Joief-Gezel- lenvereeniging optreden. Terwijl in den be ginne na de oprichting der patronaatscom- mlssie, plannen tot vorming eener voetbal club wegens vele groote bezwaren, voorloopig werden aangehouden, werd in deze bijeen komst toch in principe besloten tot oprich ting eener voetbalclub èn voor patronaat èn voor de Gezellen over te gaan. In een vol gende vergadering worden uitgewerkte plan nen voorgelegd R. K. Sehooifeestcommissie. Maandagmid dag. Koninginnedag, wordt het schoolfeest voor de leerlingen der laagste klassen van de R. K. school gehouden. Te half twee wor den de deelnemende leerlingen op ‘t school plein verwacht. De gewone tombola met prij zen wordt weer in de „Ooievaar” opgesteld, terwijl op T terrein voor het hotel verschil lende spelletjes, als zakloopen, vlaggetjes ste ken. ringen werpen, enz. worden gehouden. Een gevaarlijke hond Een hond van den heer A. B., beet Zondag een kind van den heer K. zoo ernstig in het hoofd, dat het kind onmiddellijk naar Hoorn moest worden vervoerd, alwaar het is behandeld. Vo*tbalwedstrijden D.V O. III speelde Zondag een voetbalwedstrijd tegen V. V W III. Kort na den aanvang nam D. V O. de leiding. Echter maakte V. V. W. spoedig ge lijk. D. V. O. zette opnieuw op en wist voor de rust den stand te brengen op 21. Na de rust was D. V. O. overwegend sterker en gaf nog 2 maal den V. V. W.-keeper het nakij- ken. zoodat D. V. O. den wedstrijd won met 4—1. Verder speelde D. V. O. II tegen 8. E. W II. Dlrekt nadat de bal was afgetrapt, was D. V. O. In volle actie. De linksbuiten wist den bal te bemachtigen en gaf met een keurig schot den 8. E. W -keeper geen kans. Spoedig wist 8. E. W. den stand op 11 te brengen en na een schermutseling voor het D. V. O.-doel zelfs op 21. Na de rust was D. V. O. sterker, doch kon het niet tot een doelpunt brengen. De kleine 8. E. W.-keeper werkte uitstekend en liet niets door. 8. E. W. won alzoo met 21. Besloten werd dat op Zondag 16 Augustus bovengenoemd concert zal worden gegeven in de Nieuwe Laan De heer J. Rus Czn. vroeg of het niet in overweging kon worden genomen om te be proeven dat in de Nieuwe Laan een muziek tent door de gemeente wordt gebouwd. De heer v. Diepen zei, van plan te zijn. In de October-vergadering voor te stellen een Een voorstel betreffende de herziening van' tweeden secretaris te benoemen. Ook de wij ziging van de statuten zal grondig moeten worden voorbereid Voorts zou spr. willen voorstellen afschaffing van het St. Nicolaas- feest dat geheel niet in de lijn van V.V.V. ligt. In den zomer zou spr. een bloemencorso wenschen. De gids is z.i. veel te groot, spr. zou een kleinen gids willen die gemakkelijk meegenomen kan worden. Vergadering van den Raad Vrijdag ver gaderde de Gemeenteraad. Na opening der vergadering werden de H.H. Maas, Schuur man en Messchaart benoemd tot commissie, belast met het onderzoek van de geloofs brieven der op 3 Juni jJ. benoemde raads leden. Bjj monde van den heer Maas bracht deze commissie rapport uit van baar bevin dingen en verklaarde, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Tot toelating van alle leden werd dan ook besloten. Een reeks van Ingezonden stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Op 22 Juli JJ. was de tijd van één jaar verstreken, gedurende welken de raad een bijdraoe van 160 verleende in de kosten va(f “jtéHengde openstelling van het hulp- postkantoor. De verzekering is ontvangen, dat de particuliere aangeslotenen op besten diging van de regeling prijs stellen en een zelfde bedrag als te voren zullen blijven betalen. B. en W. stellen daarom voor op nieuw voor een jaar bovengenoemde bijdrage toe te zeggen, waartoe de raad besluit. In behandeling komt een voorstel van B en W. tot aansluiting bij de Adviescommissie der N.-H. Gemeenten voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen. B. en W. achten het in het algemeen belang der gemeente zich te verzekeren van deskundig toezicht op het uiterlijk schoon der gebouwen en stellen voor in beginsel te besluiten tot aansluiting bij genoemde commissie, waartegen bij den raad geen bezwaar blijkt te bestaan. De vaste bijdrag van 10 per jaar en van 0.40 per duizend gulden voor elk beoordeeld plan kan geen bezwaar zijn. De laatste kosten kunnen op de ondernemers verhaald worden door een kleine verhooging van de leges. In behandeling komt een verzoek van de R.K. Gymnastiekclub om gebruik te mogen maken van het terrein achter de O. L. school voor athletiekoefeningen. B. en W. achten het ongewenscht het schoolterrein be schikbaar te stellen voor doeleinden bulten het schoolonderwijs liggende en adviseeren daarom afwijzend te beschikken. De heer Maas bepleitte inwilliging van dit verzoek, daar er geen ander geschikt terrein te bekomen is en de jongelingschap onder leiding haar oefeningen houdt. School lokalen worden verschillende vereenigingen ook wel tot het houden van cursussen af gestaan. Voorzitter Zegt, dat de beide wethouders dit prae-advles uitbrachten tijdens zijn va- cantle Hij zelf had geen ernstige bezwaren tegen inwilliging van het verzoek. Een paar keeren in de week zou hij het terrein tot dit doel wel willen afstaan. Over het voorstel van B. en W. om het terrein niet tot dit doel af te staan, staakten de stemmen. Tegen verklaarden zich de H.H. Maas. Schuurman en Beerepoot. Voor de H.H. Stapel, Beemster en Messchaart. <De heer Rens was afwezig). In een volgende verga dering zal de beslissing vallen. Ingekomen was een verzoek van het hoofd der school, den heer M. v. d. Kuur, om bij zijn woning een schuurtje te doen bou wen. B. en W. stellen voor den bouw van een klein houten schuurtje toe te staan. Het voorstel werd aangenomen. Voor een bedrag van 30 per jaar werd toe gestaan, den gemeenteveldwachter in staat te stellen een cursus te volgen tot Ver- grooting der theoretische kennis van het gemeentelijk politie-personeel. Gemeenteraad Een vergadering den Raad dezer gemeente op Vrijdag voormiddags half tien: Agenda: 1. Mededeelingen, 2. Onderzoek der geloofsbrieven van J. Hennipman en van de op 19 Juni gekozen verklaarde leden van den gemeenteraad. 3. Aanbieding der gemeenterekenlng over 1930. 4. Voorstel om de gemeenschappelijke rekening met de ge meente Weesp. In zake het toelaten van leerlingen uit Weesperkarspel op de open bare lagere school te verlengen. 5. Voorstel om presentiegeld toe te kennen aan leden van raadscommissicn 6. Voorstel om het onderhoud van een gedeelte der Dlemer- laan van de Genie ever te nemen 7. Voor stel tot het bepalen der huur der nieuwe onderwijzerswoning. 8. Verzoek om tege moetkoming Ingevolge art. 13 der Lager- onderwijswet 1920. 9. Voorstellen tot het vaststellen van een ambtenarenreglement. komende woningen zouden minder aansluitingen werd het bedrag merkelijk hooger. De voorzitter stelt hierop niet In te gaan, omdat er nog vele perceelen niet aangesloten zijn Ook deze 1 vra- zou beth Anna, d. van Johannes de Lange en aim. Mana Boukens. Theodorus, z. van Pe trus Stam en Catharina Bakker. Petrus Aloyslus, s. van Simon Rinkel en Catharina Maria Groen. Jacob, z. van Pieter Koppee en Jansje Poland. Cornells Petrus, zoon van Quirlnus Schouten en Anna Maria Potter. Nicoletta Anna. d. van Johannes Cornelia Stam en Geertruida Maria Koever. Jennie, dochter van Sake Bakker en Popke de Vries, Jacobus Gerardus, zoon van Johannes Ban kras en Cornells Beemsterboer. Afra Elisa beth, d? van Remberyis Pronk en Margare- tha Jong. Everdlna Hillegonda. dochter van Cornells Wester en Guurtje Tesael Nicolaas Petrus, z. van Pieter Vlaar en Cornelia Ma ria Lakeman. Overleden: Jacob Koppes. oud 3 dagen, s. van Pieter Koppes en Jansje Poland. Dieu- wertje Haas, oud 79 jaren. echtgenoote van Simon de Hart. Jacobus Gerardus Bankras, oud 3 dagen, zoon van Johannes Bankras en Cornelia Beemsterboer. Johannes Renekens, oud 56 jaien, echtgenoot van Catharina Ma ria Duin. Cornelia Beemsterboer. echtge noote van Johannes Bankras, oud 26 jaren. Ondertrouwd: Hendrlkus Cornells Joseph Elsendoorn en Catharina Mana Elisabeth de Koning. Everardus Namings en Geertje Veerman GetrouwdWalig Stapel met Kniertje Scheer Johannes Anthonius Oojjevaar en Maria Roozendaal. Willem Offeringa en Ma ria Kamp. Hendrlkus Cornells Joseph Eisen- doom en Catharina Maria Elisabeth de Ko ning. Burg. Stand Geboren: Jan. z. van Cor nells Tassel en Dieuwertje Bakker Jacob, z. van Albert Pronk en Anna Steur Ja cob. z. van Hantje Bakker en Rlnke Roosje - Manica, d. van Petrus Stam en Rosa Uitewaal. Ondertrouwd: Jacob Couwenberg te Bus- sum en Maria Jong. Getrouwd: Reindert Rus en Debora de Boer Jan Dorland te Purmerend en Her- mina Mats. Overleden: Frans Nobel. 73 jaar. weduwn. van Klaasje Zijp Theodorus Comman deur, 59 jaar. echtgenoot van MariJtje de Jong. Op verzoek van Ged. Staten worden in verband met de op 31 Januari 1931 van tracht geworden zijnde wijziging der Ge meentewet eenige wijzigingen aangebracht In de met de gemeente Venhuizen aange gane gemenschappelijke regeling aangaaande de plaatsing en het gebruik van brandkra nen In den Hout. Het bij de brandkranen behoorende brandbluschmaterlaal sal ge meenschappelijk eigendom zijn van Hoog- karspel én Venhuizen, doch bij opheffing der regeling aan de gemeente Hoogkarspel vervallen. Van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland was een schrijven Ingekomen aangaande het niet aangesloten zijn der ge meente bij den N.-Holl. Prov. Brandweer- bond. Het lijkt B. en W nuttig, aansulting te zoeken bjj een provinciale organisatie, welke op het geheele terrein van de Brandweer leiding kan geven. De jaarlljksche kosten van f 10.— komen hun niet bezwaarlijk voor Met algemeene stemmen werd tot toetreding besloten. De voorzitter deelde mede, dat de totale kosten van den bouw der O. L. School en onderwijzerswoning hadden bedragen f 78689 78 >4; dat bij hem een klacht Ingekomen is van de bewoners van den Wijzend over den over last, dien zij van woonwagenbewoners on dervinden. Hjj noemde deze klacht gegrond, doch alleen uit den weg te ruimen door het aanwijzen van een vaste stanaplaats. welke niet zoo gemakkelijk te vinden Is. zooals bij vorige besprekingen In de vergaderingen van den Raad bleek. B. en W. zullen nogmaals hun aandacht aan deze zaak wijden dat een schrijven ingekomen was van Bo venkarspel om mede te werken tot opheffing van de R. H. B. 8. te Enkhuizen. welke slechts door weinig leerlingen bezocht wordt, waardoor de lesgelden voor leerlingen bulten Enkhuizen zeer hoog zijn en ten laste van de gemeente komen. B. en W. hadden gemeend die opheffing niet te mogen bevorderen. Thans zijn er geen leerlingen uit Hoogkarspel. Komen die er, dan zou de mogelijkheid van verhaal op de ouders overwogen kunnen worden By de rondvraag richtte de voorzitter het woord tot den heer Messchaart, die geen herbenoeming ala lid van den Raad wenschte en dus de laatste maal de vergaderingen bijwoonde. De heer Messchaart had gedu rende meer dan 30 jaar als lid van den Raad de belangen der gemeente op hoogst verdienstelijke wijze gediend. Hij mocht dan geen spreker zijn, steeds toonde hij door da den, dat het gemeentebelang bij hem 6p den voorgrond stond. Vooral de Hout, het onder deel der gemeente waar hij woonde, was hem dank verschuldigd. De raad toonde door ap plaus zijn Instemming met deze woorden. Wethouder Stapel dankte zijn partijgenoot Messchaart voor den steun, dien hij steeds van hem had mogen ondervinden. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Mes schaart voor de vriendschappelijke samen werking met alle raadsleden, die. evenals hij, ieder naar eigen Inzichten, de belangen der gemeente gediend hadden. Hij gaf de ver zekering, dat hij de handelingen van den Raad steeds met belangstelling zal volgen. Nadat de heer Hellinga, gemeentesecreta ris, de raadsleden bedankt had voor het ge schenk. hem bij zijn huwelijk aangeboden, sloot de voorzitter deze laatste vergadering der vierjarige periode. Concours. Zondag behaalde de fanfare „Eensgezindheid" op *t nationaal concours van Waterlandsch Fanfarecorps te Nieuwen- dam-Amsterdam, met 105 punten een twee den prijs in de superieure eere-afdeeling. Dp dezen concoursdag werd in dezen con- certwedstrijo slechts één eerste prijs toege kend. Burgerlijke Stand over Juli. Geboren: An na. d. van Klaas van den Berg en Aaltje Francis. Johannes Josephus, z. van Johannes Swart en Alida Jak Dirk. z. van Elmert de Boer en Cornelia Hemmer. Maria Anna, d. v. Johannes A. Heddes en Anna Peetoom. Aag je. d. van Engel Zwart en Aagje Verver. Cor nells Josephus, z. van Johannes Lieftlng en Christina Nuyens. Catharina Maria, d. van Balthazar de Winter en Cornelia van Eg- mond Catharina Maria, d. van Adrianus Bakker en Aafje Baltus. Arendina Johanna, d van Johannes Peperkamp en Maria Kui per. Cornells Andreas, z. van Johannes Zent- veld en Anna Lieftlng. Getrouwd- Charles Gaston Maes en Pe- tronella Maria Apeldoorn. den Hoef. Gedepui echter, dat de Cas vastgestelden datum kon doorgaan Wsthou- er Apeldoorn merkt op, dat de raad vroe ger de kermis te Egmond-Binnen had wil len verzetten, en daardoor gelijk kwam met -Castricum. wat toen niet goedgekeurd werd. Hrt bericht van Ged Staten werd voor ken- '*>iégeving aangenomen. De heer v. d Molen vraagt, of het juist Is, dat het sluitingsuur te Egmond aan den Hoef met de kermis 11 uur zal wezen. De voorzitter antwoordt, dat dit tot de compe tentie van den burgemeester behoort Hij wil echter wel mededeelen. dat hij geen verten- ging heeft toegestaan. Als alles echter or delijk gaat, zal er niet om 11 uur gesloten behoeven te worden. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat de verordening betreffende de vijfjaar- lijksche herziening der strafverordeningen was Ingekomen. In verband met de wet op de winkelslui ting zal de gemeente voor 1 October een verordening kunnen maken. De hier reeds bestaande verordening wordt daardoor krachteloos. De wet schrijft voor, dat de winkels op werkdagen om 8 uur en op Zon de heer Dumans. Voorloopig is de functie als penningmeester opgedragen aan den heer J. Th. van Diepen en die van pen ningmeester aan den heer Visser. De waarn. secretaris, de heer van Diepen, las daarop de notulen.’ welke onveranderd werden goedgekeurd Hierna kwam de bestuursverkiezing. De heer van der Werf stelde voor den heer van Gemeren te kiezen De heer Smits meende vernomen te heb ben dat de heer van Gemeren voor alle be stuursfuncties wil bedanken. Spr. stelde den heer Rus voor. De heer van Diepen achtte het niet ge- wenscht, dat slechts drie menschen de ver antwoordelijkheid dragen voor de exploi tatie van het sportgebouw De voorzitter deelt mede dat de heer Du mans wet bedankt heeft als secretaris doch met als bestuurslid. De heer Dumans kan echter geen werkzaamheden In het bestuur verrichten. De voorzitter vroeg na eenige discussie of de vergadering er mede accoord kon gaan, ae verkiezingen aan te houden tot de Octo- bervergadering. Hiertoe werd besloten. De voorzitter deelde mede dat het bestuur zich in verbinding heeft gesteld met het be stuur van de fanfare „Eensgezindheid” om een concert in de» avond op Zondag te geven. Deze avond is bepaald op Zondag 16 Augustus. Dit concert zal gegeven wor den door de harmonie „Ons Genoegen" uit Wormerveer. De kosten hiervan bedragen ongeveer f 70. Het podium, dat gebruikt is voor het zang- concours, en ook de banken zijn door den heer Rus gratis aangeboden. Het gemeente bestuur zal de verlichting aanbieden. Het muziekgezelschap zal gratis de uitvoering ge ren. Ook zal reciame gemaakt moeten worden door het plaatsen van eenige advertenties. Spr. hoopt dat het Heilooër publiek een goed concert zal weten te waardeeren. De heer Rus Czn. zei, de f 150.—, welke het gemeentebestuur meer geeft voor een con cert. iets buitengewoons te vinden. 8pr. vond de kosten erg hoog en meende, dat dit geld beter besteed kon worden. Na eenige bespreking werd bepaald, dat wanneer wéér een subsidie zal worden aan gevraagd. wederom f 250.zal gevraagd dagen den geheelen dag gesloten moeten zijn. Om bepaalde redenen en voor bepaalde tijden kan de gemeenten daarin wijziging brengen. B. en W. stellen voor te bepalen, dat de winkels In de maanden Juni. Juli en Augus tus tot 10 uur mogen openblijven en de bar- blerszaken steeds des Zaterdags tot 11. uur. De heer De Waard zou de verlenging voor 5 maanden willen doen duren. Da voorzitter meent, dat daarvoor niet vol doende motieven kunnen aangevoerd den. Het voorstel van B. en W. overeenstem mende met de regeling te Egmond aan Zee, wordt aangenomen Staten hebben het geldleeningsoe- sluit ad f 9000.goedgekeurd. De R. K Woningbouwvereenlging had haar jaarlüksche exploitatierekening inge zonden, waaruit bleek, dat ontvangen wxs f 1145.84, uitgegeven f2346.11, tekort f1202.27. Wordt onder dank aan het bestuur voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de R. K. Militairenver- eeniglng te Amersfoort om subsidie, zal bij de volgende begrooting behandeld worden. De voorzitter deelt mede, dat er in ver band met de vele nieuwe wetten en voor schriften in Alkmaar een cursus voor ge meente-veld wachters zal gehouden worden. Van de Commissaris der Koningin en de commissie Inzake onderwijs aan de politie was daarover een schrijven ontvangen. Voor 1 September moet bericht worden, of daaraan wordt deelgenomen. De kosten bedragen f 30. Aangezien deze cursus practisch nut kan hebben, stellen B. en W. voor den gemeente veldwachter daar heen te zenden. Wordt goedgevonden. De 8t. Llduinavereenlglng te Bemmel ver zoekt verlenging van den verpleegtijd van een patiënte tot half September. Er bestaat hoop, dat de verpleegde dan geheel valide kan ontslagen worden. Daar ook de provincie de helft der kosten draagt, stellen B. en W voor, deze 114 maand nog te vergoeden. Aangenomen. Op een verzoek van den N.-H. Brandweer bom om als lid toe te treden wordt afwij zend beschikt Als bijdrage in het tekort van de woning bouw -exploitatie betaald worden. Nog was van den Minister van Financiën bericht ontvangen, dat Ingaande 1 Augustus de rente van gelden ingevolge de Landarbei- derswet wordt verlaagd tot 3 pet. Hiermede zijn 2 woningen gebaat Aangezien de gehee le aflossing over 33 jaren loopt, acht de voorzitter het wenschelijk, dat de eigenaren Over een zekere reserve beschikken. Deze zou nu gevonden kunnen worden, als er nog 4 pet. betaald wordt. Het te veel betaalde komt dan op een spaarboekje ten bate van den eigenaar. Daaruit zou dan in een slecht annuïteit betaald kunnen wor- Opgegeven door v. d. Graaf <k Co. N. V. (Afd. Handelslnformatles) Uitgesproken 31 Jull: A. J. Coljée, zaakwaarnemer en gemeente- deurwaarder Voorschoten. Schoolstraat 43. R.c. Mr. G. H. B. d. Boom. Cur. Mr. P. E. Briét. Lelden. C. J. van den Berg, winkelier en behanger, Den Haag, Paul Krugerpleln 13. Rc. Mr. G. H. B. van den Boom. Cur. Mr. P. J. de Kan ter. Den Haag. F. A. Müller, Scheveningen. Seinpostduin 17. R.c. Mr. G. Scholten. Cur. Mr. J. F. B. Rutgers, Den Haag. A Greeve, bloembollenkweeker, Berkel <ZJL). R.c. Mr G. Scholten. Cur. Mr. W. van der Chijs. Delft. Industrie- gevestigd Van de Bisschoppelijke Commissie voor den St. Adelbert-akker was een verzoek in gekomen om een strookje grond aan de oostzijde van den akker te mogen koopen. De oppervlakte zal plm. 94 M2. bedragen. Daar de weg langs den akker voldoende breed blijft, stellen B. en W. voor. dit strookje te verkoopen, behoudens goedkeu ring. voor f 50 Dit wordt goedgevonden. De gemeente-ontvanger heeft verzocht twee posten schoolgeld onlnvorderbaar te rerklaren. Het zijn slechts lage bedragen. Met één daarvan kan de raad zich vereenl- gen, met het andere echter niet. Van het P. E. N. was een aanbieding in gekomen tot overname van het electrisch net. De voorzitter zet het voorstel uitvoerig uiteen. Het P. E. N. wil alle bezittingen en schulden overnemen De schulden bedragen f 43000- Naar de meening van den voorzitter is het geheele net deze som niet waard. Bovendien betaalt het P. E. N. f 13000 aan de gemeente, De provincie zal ook zorgen voor uitbreidin gen. zoo bijv, naar de Egmondermeer, waar door 33 perceelen kunnen aangesloten wor den. De gemeente zal deze aansluiting nim mer kunnen bekostigen. Ook langs den Eg- mondzeeërstraatweg komen drie nieuwe aan sluitingen en In de West nog 1. Deze zullen gratis twee lichtpunten en een stopcontact krijgen. Al het bestaande zal zooveel noodig verbeterd worden en de palen die hinderlijk staan, terstond verplaatst. Deze verbetering komt anders op f 17000 en de bovenbedoelde uitbreiding alleen naar de Meer reeds op f 37660 De tarieven van de provincie zullen over genomen moeten worden, doch deze mogen in geen geval hooger zijn dan de bestaande. De gemeente is overigens vrij haar gasnet uit te breiden Het thans loopende contract zal over 8 jaar afgeloopen zijn, dan komt er toch een verandering in de verhouding. De Hjnwerker zal door de provincie worden overgenomen De administratrice zal echter ontslag krijgen. B. en W. stellen voor, op dit verzoek In te gaan. De voorzitter voegt hieraan nog toe. dat hij technisch niet op de hoogte kan blijven van de nieuwste verbeteringen, zoodat ons bedrijf ook daardoor geleidelijk achter raakt. De heer Van der Molen kan niet dadelijk met het voorstel meegaan. Waarom Is een voorstel tn deren geest verleden jaar afge wezen? De voorzitter antwoordt, omdat dit aanbod z.1 meer aannemelijk Is. De heer Straathof wijst op de bedrijven in de omstreken van Lelden en meent, dat we door de reeds vrijwillig ingevoerde ver hooging over 8 jaar toch op een welwillende behandeling mogen rekenen HU vreest ook hooger tarieven De heer Bras Is teleurgesteld, omdat niet alle perceelen in de Meer zullen aangeslo ten woeden. Ook de heer De Waard kan zich nog niet dadelijk tr?t het voorstel vereenlgen. hjj zou wenschen. dat een vertegenwoordiger van ’t bedrijf de zaken eens kwam uiteenzetten Dan konden daarbij ook nog vragen gesteld worden. Na uitvoerige discussie wordt tot dit laag ste besloten, zoodat er spoedig een vergadering zal belegd worden. wordt een voorstel tot af- en overschrijvingen op den dienst 1930, ten bedrage van f 1075.06. Aangereden Een winkelbediende van den heer Snijders alhier die per handwagen een ledikant vervoerde werd in de Wester- straat aangereden door een sleeperswagen Het ledikant werd van den wagen geslingerd en grootendeels vernield. De schade werd ondeHing geregeld. Personalia Bij een gehouden stemming voor molenmeester van den Slikvenpolder is benoemd de heer Jn. Nagelhout, te Oude Nledorp In de vacature-P. Stammes leden). Zilveren profeasiefroat 31 Juli vierden de Eerw overste van het Zustergestlcht en nog een andere zuster haar zilvren profes- siefeest. Het feest nam een aanvang met een plechtig Lof in de kapel van het gesticht der Eerwaarde Zusters. Vrijdag was het feest in het klooster en Zondag J.l. feest voor familie en genoodlgden. Zondag was de Hoogmis ter eere der feestelingen met Venl Creator. In den na middag was er receptie, waar druk gebruik van gemaakt werd. Daarna werden door naaimeisjes en kinderen verschillende lie deren gezongen. Tot slot werd door het muziekkorps een serenade gebracht. Gemeenteraad Zaterdagavond vergas derde de Raad der gemeente: aanwezig wa ren alle leden, voorzitter burgemeester Bos Na de opening worden de notulen ongewij zigd vastgesteld. Op voorstel van den voorzitter worden tot leden van de commissie tot nazien van de nieuw gekozen leden van den raad benoemd de heeren P. v. d. Molen. J. Bras m J. de Waard, waarna de vergadering een oogenbllk wordt geschorst. Na heropening adviseert de commissie tot toelating der benoemd ver klaarde leden. Aldus wordt besloten Een schrijven van de Gezondheidscommis sie te Beverwijk, houdende aanbieding der rekening over 1930 en een mët de begrooting voor 1932, waaruit blijkt, dat de kasten voor onze gemeente bedragen f 3931, worden voor kennisgeving aangenomen. Door 5 Doelenbewoners was aansluiting gevraagd aan de waterleiding. Een daarvan was op de aanvrage teruggekomen. Door het bedrijf was een berekening gemaakt waar- nlt blijkt, dat de gemeente jaarlijks f’ 20 zou moeten bijbetalen, als alle 9 In aanmerking komende woningen zouden aansluiten. Bij aan- voor. het kracht-tarief voor electrischen stroom van N. W. Groot wordt. In verband met de hangende beslissing van overname van het bedrijf aangehouden. Het ambtenarenreglement, dat In ontwerp bij de leden gecirculeerd heeft, wordt over eenkomstig dat ontwerp vastgesteld. Daar het. herbergbezoek In Egmond aan Zee aan sommige personen, die op de „zwar te lijst” staan, verboden is, zouden B. en W. dat verbod voor diezelfde personen ook voor onre gemeente willen doen gelden, omdat we hier van die lieden last kunnen onder vinden. De lijst zal dan aan Egmond aan Zee opgevraagd worden en aan onze kaste leins werden meegedeeld. Aldus besloten. Aan C. Groot, die 144 jaar lang de brand- bluschmlddelen te Egmond aan den Hoef heeft geborgen, zal een vergoeding gegeven worden overeenkomstig hetgeen te Egmond- binnen betaald wordt. B. en W. vragen een crediet ten bedrage van f 304.voor het aanschaffen van de al lernoodzakelijkste athletiekbenoodigdheden voor het lokaal der O. L. school te Egmond aan den Hoef, dat nu ontruimd is. Uitstel voor een gymnastiekterreln zal opnieuw aan- gevraagd worden Het crediet wordt toegestaan. In de nieuwe Katholieke school, die na de vacantie In gebruik genomen wordt, zal een lokaal vrij blijven. B. en W. vragen goedkeuring om dat lo kaal af te staan voor het gebruik als be waarschool. Zij meenen. dat het verschaffen van een lokaal overeenkomt met een subsi die. zoodat hier niet, evenals te Egmondbin- nen f 250 per leerling zal bijgedragen wor den. De Raad kan zich hiermede vereenlgen. Voor de gemeente is een gebouwtje ge sticht als bergplaats. B. en w. stellen voor, dat de gemeente de helft, het electrisch- en het gasbedrijf elk een vierde der kosten dragen De Raad gaat daarmede accoord. N V. Industrie- en Handel Maatschappij „Boro”, gevestigd te ’s-Gravenhage, doch kantoorhoudende te Amsterdam, Kromboom- sloot 51. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. F. Braakman, Amsterdam. C. W van Bronkhorst, monteur. Den Haag, Weesperstraat 122. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. R. P. E. Dahmen, Den Haag. C. van Bert, timmerman. Den Haag, Spli jt raat 26. R.c. Mr. G. H. B. v. d. Boom. Cur. Mr. G. H. C. Bodenhausen, Den Haag. N. V. Porcelein- en Glashandel „Gema", Den Haag. Conradkade 77. R.c. Mr. G. Schol ten. Cur. Mr. mej. P. Haag. J. J. H. van der Struijk, boekhouder, Den Haag, van Zeggelenlaan 336. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. H. Parfumeur, Den Haag. F. A. Posthiuna. pensionhouder, Den Haag. Trompstraat 93. R.c. Mr. G. H. B, V. d. Boom. Cur. Jhr Mr. E. N. de Brauw, Den Haag. M. Wallega. koopman. Den Haag. Hoef- kade 843. R.c Mr. G. Scholten. Cur. Mr. E. Hertzberger, Den Haag Opgeheven wegens gebrek aan acliat. J H. van Peelje. Naaldwijk. Hertzberger, Den Haag. Uitgesproken C. L. den Beef, schilder, B 24. Dingeloord. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van IJsselt. Cur. Mr. J. C. A. F. Kuy- l-ers. Oranje Nassaustraat 13. Bergen op Zoom H G Landa, caféhouder, Beren- straat 225, Steenbergen. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van IJsselt. Cur. Mr. J. C. A. F. Kuypers, Oranje Nassaustraat 13, Ber gen op Zoom. W Klippel. rijwielhandelaar. Oud Vossemeer R.c. Jhr. L. J. M. van Bas se van IJsselt. Cur Mr. P. G. A. J. Horsten. 8t. Josephstraat 9. Bergen op Zoom. H. J. V. d. Broek, expediteur. Ulvenhout C 177. R.c. Jhr. Mr. J M. van Sasse van IJsselt. Cur, Mr. G. L. K. van Gorkum, Wilh. Singel 26, Breda C. J Prefers, timmerman, Woens- drecht. R.c. Jhr Mr L. J M van Sasse van IJsselt. Cur Mr. A. A. J. Dlrven, Bergen op Zoom. In de week van 27 Juli1 Augustus 1931 zouden dan om een bijdrage kunnen gen, zoodat het einde niet te overzien wezen. De raad kan zich met dit voorstel vereenlgen. In een vorige vergadering was besloten den Minister te vragen, om een lager per centage voor de met rijkssteun gebouwde woningen. De Minister van A., H. en N. had bericht, dat daartoe niet kan worden over gegaan. Trouwens verlaging van de rente zou ook verlaging van de rijksbijdrzge ten ge volge hebben, waardoor het verschil gering zou zijn. Wel kon dc geheele som worden afgelost. Dit schrijven wordt voor kennis geving aangenomen. Door onre gemeente waren bezwaren Ingé bracht tegen de vaststelling van de kermis te Castricum gelijk met die van Egmond aan le Staten berichtten immer kermis op den Peraonalia. Mej. F. Oudshoorn, alhier, slaagde Maandag te Haarlem voor het examen hoofdacte.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 3