H ür I* -d 1 PROVINCIAAL NIEÜWS „Oud-Westfriesland” ZWAAGDIJK HOOGKARSPEL HEER-HUGOWAARD .Ssl OUDORP ST. PANCRAS OBDAM WERVERSHOOF AKERSLOOT F OUDE NIEDORP Provinciale Fokveetentoonstelling en Kaas-expositie BERKHOUT HARENKARSPEL OUDENDIJK WESTWOUD OPPERDOES HOORN SCHOORL HFILOO TEXEL -v#n den WIER1NGEN CALLANTSOOG - i Zesde Westfrieiendag te Medemblik te Singels deze fokveetentoonstelling CMKU' TN V het Witte handwerken mej. J. C. Kramer, ai de heer W. Nijboer, administratie kleiner ▼an garantie, doch vraagt fe en W. zoo soepel van Burg. het oude van ringsteken op rUwielen d. voor- ver- voor zoo De heer Lfgthart sluit rich aan btf de vo- 4' spr. Een verzoek van den een voorzlt- heer C. om de O. J. rige sprekers Hierna sluiting. 4 De stratlng aan- Met werd als vakonderwijzeres aan voor U. L. O. mej. E. De volgende bijeenkomst zal worden ge houden te Edam. 9 en 19 September 1931 te Hoorn. Raad om Afwezig de heer tember a.s gen L nisaties voor Het doel van en Zuivelfabriek Onder van den directeur, den het tabriekskantoor Burgerlijke Stand Geboren: 2 Juli. Cor nells Mana, d. van P. J. Haaker en O. Zoon; 8 Juli. Johannes, b. van J. Kleft en J. Beers; 9 Juli. Leonardus Nicoiaas. s. van A. C. v. leeuwen en M. Kapteijn; 11 JulL Cornelia Geertrulda. d. van H. Rood en C. Wester; Johanna Anna, d. van F. Hink* en E. M. Broersen; 20 Juli. Maria, d. van A. BeAe- *ig en C. Beemster; 21 Juli. Cornells Pe trus, z. van J. Beers en A. Ta mis. 22 Juli. Bregltta Geertrulda, d. van A. Bruin en A. Beers; 24 Juli. Alida Maria, d. van J. W. Bwr» en A. Mooü; Maria Af ra, d. van ste aangeraden 9 en 10 bezoek te brengen aan Hoorn. Raadsvergadering. Vrijdag 7 Augustus komt de Raad dezer gemeente voor den laat- sten keer bijeen in deze samenstelling. De vergadering vangt aan om half acht. i zou hl) volgens spr. schrappen. Uit de toelichting bleek, dat bepaling Uitstapje voor ouden van dagen. Dins dag 4 Augustus zal in lange herinnering blij ven bjj de ouden van dagen van Bt. Pan cras en Koedijk (Zuldeinde). Wederom zijn ze uit geweest met twee bussen van de fir ma Kok. Tuijnman en Wilken, Is een rond rit gemaakt door Noord-Holland. Door Schermer. Beemster over Purmerend was Volendam het eerste doel der reis. Daar zijn de reizigers in hotel Spaander onthaald op de bekende manier. Heel de middenstand van St. Pancras en Koedijk Zuid zorgt Ook bedankt Naar wij thans van be voegde zijde vernemen, heeft ook de heer J. Wagenaar Paulzn.. bedankt als lid van het R.K. Kerkbestuur dezer parochie. der ouden van dagen. Brood, vleesch. visch. koek, gebak als taart enz. Zelfs sigaren en eau de cologne ontbraken dezen keer niet. De commissieleden hebben dan ook druk werk om voor allen de boterhammen klaar te maken, een ieder van eten en drinken te voorzien; inaar het maakt dezen uitgangsdag juist zoo gezellig. De commissieleden zorgden voor de ouden van dagen om dezen dag zoo mooi mogelijk te maken. Van Volendam trok men naar Amsterdam en na een rondrit door de stad naar Schiphol, waar een gids van de K. L. M. uitleg gaf van alles wat daar te zien was. Van Schiphol naar Haarlem, op welken rit de oudjes vol verbazing kennis maakten met het geweldig snelverkeer tusschen Am sterdamHaarlem en Den Haag. Na Haarlem.’de derde etappe, met dezelfde smulpartij en dorstlesachlng. vertrok men door het mooie Kennemerland naar Helloo. waar voor het laatst kort werd verpoosd. Vol dankbaarheid voor de commissie en allen die hebben bijgedragen tot het welsla- slagen van dezen tocht bereikten men om ongeveer 10 uur wederom de „Heimat". Tot 1932! Feestelijke intocht Op 15 Augustus zal den Weleerw. Pater C. Molenaar een fees telijke incomste bereid worden. Z.Eerw. zal ten 1 uur met den trein te Hoorn aanko men. Aan de N. grens der parochie zal het rtfestelljk geleide van ruiters en fietsers, com missieleden en kerkbestuur zijn komst ver beiden. Onder de tonen van het fanfare korps van Werverehoof zal daarna een om megang door de Parochie gehouden worden, waarna te ongeveer half 3 een plechtig Lof zal plaats hebben Onder zijn plechtige eer ste H. Mis zal de welbekende pater Verklei) de feestpredikatie houden. Been gebroken Het elf-jarig dochtertje van P. Koopman Pz.. fietste in het dorp en werd door een grooten hond aangevallen met het gevolg dat zij van de flets viel en liaar been brak. Door Dr. Pinkster werd ’t been gezet. Harddraverij. Op 3 en 4 Aug. 1931 werd alhier de kermis gehouden, welke niet druk bezocht was, maar een zeer rustig verloop heeft gehad. Op 3 Aug. had een harddra verij plaats waaraan Voor 9 paarden werd deelgenomen De le prijs werd gewonnen door het paard van C v. d. Hulst, berijder H. v. d. Hulst, 2e pr. Jn. Blokker Jten.. ber. N. Blokker, le troostprijs J. P. Kraakman, ber. J. Kraakman Jr., 2e troostprijs J H Sander, ber. J. Sander Jr. Dinsdag 4 Aug. was er fietsen met hin dernissen voor heeren. le pr. N. Goeman. 2e pr J. Sander. 3e pr M. van Til. BIJ het ringsteken op rijwielen voor dames werd de le prijs gewonnen door mej. A. Hulst. 2e pr. mej. C. Schoorl en de 3e prijs Oranje vereeniging. De plaatselyke Oranje- vereeniging „Prinses Juliana" hield Maan dagavond een ledenvergadering in het ho tel Die Port van Cleve. De voorzitter de heer Jb. Zwaan spreekt een welkomstwoord en herinnert er aan dat 2 Augustus de verjaardag werd her dacht van H. M. de Koningln-Moeder. Met vreugde mogen we herdenken, dat het den goeden God heeft behaagd H M. in haar boogen ouderdom 'veder een Jaar te schen ken. In tegenstelling met zooveel andere landen mogen wij het wel waardeeren, dat wij een geliefd Vorstenhuis bezitten. Spre ker stelt voor gezamenlijk het Wilhelmus te zingen, waaraan spontaan wordt voldaan. Aan de orde komt hierna de feestviering on 31 Augustus a s. Door de commissie hier voor benoemd in de vorige vergadering, is hiervoor een schema ontworpen, bestaande uit: des morgens van 7 uur tot 7.15 uur klokkengelui, van 730 tot 8 uur carrlllon- muzlek door den heer Crevecoeur. Om 10 uur algemeene samenkomst van alle school kinderen op het Sijbraudsplein, waarna op tocht met muziek naar het Gemeentehuis. Daar zullen v orden gezongen het „Wilhel mus”, „Hollands vlag” en „Alleman van Néerlandsch stam”. Na een korte wande ling door enkele straten, wordt de stoet ontbonden bij de Oude Gracht, waarna de kinderen zich begeven naar de respectieve lijke scholen waar zjj zullen worden ont haald. De scholen zullen na afloop van den optocht door een delegatie van het bestuur worden bezocht Voor den middag staan op het program ma volksspelen op het West-Frisia voetbal- terrein met een voetbalmatch voor de besten uit de leerlingen van de hoogste klassen der scholen. Na de volksspelen geeft de heer Crevecoeur een orgelconcert in de Wester- kerk met medewerking van de zangver- eeniing Stern en Snaren Des avonds zal een openluchtfeest worden gehouden in het Bastion „Zeelandia”, waar gezorgd zal wor den voor muziek en meerdere attracties. Het Bastion zal worden verlicht. De ver gadering ging met de voorstellen accoordt N. Schouten en M. Sacha; 30 Juli. Afra An na. d. van N. Weel en Petronella Strooper. Ondertrouwd: 13 Juli. B. A. Pel. 25 jaar, Baam en P. M. v. d. Berg, 23 jaar; 33 Juli. A. Roose, 21 jaar en E. A. Kaptein. 20 jaar; G. Reus, 27 jaar, Gouda en C. Laan. 33 jaar. Getrouwd: 31 Juli. H. H. Haakman en Cornelia Ledermann. Overleden: 8 Juli. Grietje Hinke. echtg. van C. W. Offeringa, 80 jaar; 21 Juli. Jo hanna Putten. wed. A. Bleeker. 64 jaar (overl. te Oudkarspel); 22 Juli. Jacob Root jes, echtg. van A. Winkel, 52 jaar (overl. te Alkmaar); 34 JulL Pleter Kranenburg, echtg. van W. J. Roobol. 56 jaar; 25 Juli. Aaltje Winkel, wed. van Jb. Rootjes. 53 jaar. - - 9 Personalia De heer Jn. Jong sinds tien jaren pakhuisknecht en chauffeur bij den Handelsraad van den L. T. B., is benoemd tot meesterknecht aan het centrale pak huis van den Handelsraad van den T. T. B„ aan het Noord-Hollandsch Kanaal, bij Alkmaar. mens. In voorbereiding is eei van W.-Friesche dorpen; van ze gereed. Deaa rekening to reeds goedgekeurd door den minister. De heer Schuit vraagt of er geen kans bestaat, dat dit elk jaar weerkeerende ver lies niet kan verdwijnen of verkleind wor den. De voorzitter wijst er op, dat de huizen in den duren tijd gebouwd zijn. De kosten kunnen niet minder worden. Conform be sloten. Van de vereeniging L. E. T. T. was een verzoek ingekomen om een of meer me dailles beschikbaar te stellen. Besloten wordt als vorige jaren oen me daille beschikbaar te stellen. Van L. P. Warnles en. was Ingekomen een adres inzake classificeering der door hen bewoonde perceelen voor de personeele be lasting. De voorzitter deelt mede, dat bij het vast stellen der verordening tot Indeellng desar gemeente gedeeltelijk In dc 7e en gedeelte lijk in dc 4e klasse der personeele belasting niet de bedoeling heeft bestaan om wijzi ging in de grens tusschen die klassen te brengen. De ten opzichte van die indeellng bertaande omschrijving werd daarom bijna woordelljk overgenomen, met alleen een na dere preclseering v. d. in die omschrijving bedoelden grenspaal. De verwachting was dus gewettigd, dat de perceelen in dezelfde klassen zouden ingedeeld blijven, als waar in ze waren geplaatst. Uit een Ingesteld onderzoek is echter ge bleken, dat de bovengenoemde perceelen vroeger in de vierde klasse waren geplaatst en thans door de Rljksbelastingadministra- tie zijn gebracht in de zevende klasse. Die nieuwe Indeellng is, ook naar de meening van B en W. met den Inhoud van de veror dening in overeenstemming, waaruit volgt, dat de vroegere indeellng op een misver stand heeft berust. Waar de aanslag volgens de bestaande be palingen juist is, kan daarin geen wijziging worden gebracht, terwijl er ook geen en kele aanleiding bestaat om, op grond van een vroeger door de Rüksbelastlngadmini- stratie gemaakte fout, restitutie van belas ting aan adressanten te verleenen. Bjj een eventueele herziening van de be- lastingvoorschrlften kan nader onder het van den voorzitter van een Welstands- grens niet Ls toegelaten, doch wel rekening mag gehouden worden met de financieele draagkracht van den verzoeker. Hierop werd het voorstel van B. en W met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorstel verkoop van een perceel ge meentegrond aan het Algemeen Armbe stuur te Callantsoog voor, het bouwen van een dubbel woonhuis ten behoeve van arm lastige gezinnen. B. en W. stellen voor, aan het Algemeen Armbestuur te verkoopen een stuk grond ter grootte van 388 M2, voor den prijs van f 1-en zulks omdat het bedingen van een hoogeren prijs geen zin heeft, daar het te kort op de rekening door de gemeente moet worden bijgepast. Het gekozen terrein ligt voorbij de O. School. Het voorstel van B. en W, werd na de toelichting van den voorzitter goedgekeurd. door mej M. Polle. De prijzen bestonden alle uit luxe werpen. Gratis kool. Als een droevig teeken van den ongunstlgen economischen toestand dlene, dat de heer P. Kolles alhier, op zijn erf een stapel roode kool heeft geplaatst met het opschrift dat de voorbijgangers ze gratis mogen medenemen. De kool ls On verkoopbaar. Vergadering van den Raad der gemeen te Harenkarspel op Dinsdag 4 Augustus na middags 8 uur. Afwezig de heer Doodeman Na opening lezing der notulen, welke on veranderd werden vastgesteld. Ingekomen was om. de balans en winst en verliesrekening van het tuinbouwbedrijf der gem. Warmenhuiaen; hieruit blijkt, dat genoemd bedrjlf een verlies heeft gemaakt van pl.m. 1000 gld waarvan de gem. Ha renkarspel heeft bij te dragen 15 pCt Voorts was ingekomen een verzoek van J. Floris om ontheffing van de belasting op gebouwde eigendommen Dit verzoek is gericht op grond dat bedoeld perceel aan van het electrisch net is lastingvoorschrlften kan nader onder het oog worden gezien in hoever er aanleiding bestaat wijziging in de voorschriften aan te brengen. B en W. stellen den Raad voor thana af wijzend op het verzoek te beschikken. De heer Keekman zag gaarne de heele ge meente in de 7de klasse geplaatst. Conform voorstel van B en W. wordt z. h. st. besloten. Aan de orde was voorts het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekooen raads leden In de commissie tot nazien der geloofs brieven worden benoemd de heeren Kees man. Kostelijk en Schuit. De Voorzitter schorst de vergadering. Na heropening daarvan deelt de heer Kos telijk mede, dat alle bescheiden in orde zijn bevondennamens de commissie adviseert hij tot toelating der nieuwbenoemde raads leden. waartoe zonder hoofdelUke stemming wordt besloten. De gemeente-rekening 1930 werd aangebo den met een batig saldo voor den gewonen dienst van f 18.818.17Vi; voor den kapttaal- dlenst met eed batig saldo van f 139.50. In de commissie tot nazien der rekening werden benoefnd de heeren de Jager, Schuit en Vahl. Aan de orde was hierna een voorstel tot aankoop van een gedeelte grond ter veriaco- ding van den hoek Stationsweg—Rjjksstraat- weg. Door slooping van de werkplaats, vroeger in gebruik bjj den heer J. Masclé, is het ter rein op den hoek van den Stationsweg— Rijksstraatweg (zuidzijde» vrijgekomen. B. en W. hebben onderhandelingen den eigenaar geopend om een gedeelte trouwen dienst vele diensten aan de fa briek heeft bewezen In het bestuur kwam geen verandering. De fabriek werkte in het gepasseerde jaar tot aller tevredenheid. Groote bedrljfs- stoomissen kwamen niet voor. De hoogst ge maakte prijs was voor de Edammers, 42. de laagste prijs 29.—. De lunchkaas bracht op 39.66, dè babykaas 141.30. De gemid delde prijs van alle verwerkte soorten was 38 25. Evenals vorig jaar werd de geheele pro ductie afgeleverd aan de firma Kroon te Hoorn. De boter had een gemiddelde opbrengst van 1.60 per kilo. De karnemelk leverde 3 ct. per Liter en de room 80 et. op. Voor 1 K G. kaas was gebruikt 11.83 K G. melk. Het gemiddeld berekend vet was 6.14 vorig jaar 6.16. De toeslag welke dit- jaar kon worden uit betaald werd bepaald op 23.06 ct. per 100 K G. geleverde melk. De waarde van 1 K G. melk kon worden berekend op 8 ct. per L., vorig jaar 9.49 ct. De rekening door de financieele commissie nagezien, werd bij monde van den heer P. Koopman accoortï verklaard, waaraan de vergadering goedkeuring hechtte. Daarna had een vruchtbare gedachten wisseling plaats, waarbij de directeur de le den aanspoorde hun uiterste best te doen om de melk zoo zuiver mogelijk te winnen en af te leveren, opdat het de fabriek mo gelijk zal zijn haar product zoo te blijven maken, dat de goede reputatie van de fa briek zal behouden blijven. mogelijk te werk te gaan bU het doorvoeren der verplichte aansluiting. De Voorzitter zegt, toe met dezen wensch rekening te zullen houden. Conform besloten. Alvorens te sluiten spreekt de Voorzitter woyden van afscheid tot de heeren raads leden. die niet meer in den Raad zullen te- rugkeeren Speciaal wil spr. ’t woord richten tot den heer Van t Veer, die zUn plaats aan een jongere afstond en bijna 20 Jaar raadslid was, die steeds belang stelde in het werk van den Raad. Spr. dankt voor de prettige samenwerking van den heer Van 1 Veer on dervonden Spr. hoopt, dat hij nog vele ja ren in Helloo blijft wonen en dat de vriend schapsbanden niet verbroken zullen worden Zich richtend tot den heer Sengers. die 14 jaar raadslid ls. hoopt spr. dat hij nog vele jaren in goede gezondheid, met zijn ge zin. in Helloo zal doorbrengen. Ook richt spr. woorden van afscheid aan het adres van de heeren Lighthart en Koo- men. De heer Van t Veer dankt den Voorzitter voor diens woorden en den heer Brunt voor diens medewerking Ook de heer Sengei-s dankt voor de steeds ondervonden aangename samenwerking Spe ciaal brengt spr. den heer Vahl dank voor de prettige samenwerking in de commissie. De heer Keesman richt als jongste van den Raad ook woorden van afscheid, er UJn spijt over te kennen gevende, dat de heeren Sengers en Van t Veer heengaan N. V. terschap Zeilemaker, werd in de jaarvergadering gehouden van de N V. Zuivelfabriek „Hoogkarspel". In zjjn openingswoord wees de directeur er op, dat ongunstige tijdsomstandigheden nadeeligen Invloed hebben uitgeoefend op het bedrijf van den veehouder Met zekere blijdschap mocht spreker constateeren. dat de bestrijding van tuberculose onder het rundvee zich in toenemende belang stelling van de leden mag verheugen. In het afgeloopen boekjaar was werkt 2.102.883 K.G. melk, wat ongeveer 450.000 K.G. meer is dan het vorig jaar Als nieuwe aanwinst waren 4 veehouders- bedrjjven toegetreden. Verscheidene vragen moesten worden afgewezen. genoegen wees de directeur er op. dat de melkleverantie tijdens de wintermaanden toeneemt. Spr. hoopte, dat dit zoo mag blijven. Dankbaar herdacht werden aan de bovenge- het 8t. Pietershof de heer H. Schulte, dit wegens verleend eervol ontslag aan den heer H. A. Renekens. Hierna sluiting. Burg. Stand. Geboren. Sletze. z. van G Wassenaar en D. Elsinga. Jan. z. van Has en J. T. Roelofs Geslaagd. BU’ het te Utrecht gehouden examen voor assistent van den stations dienst slaagde de heer H. Kooiman, werk zaam aan het station alhier. Burg. Stand. Geboren: Dirk, z. van D. Zwaan en S. Boes. Dirk, z. van P. Stam en T. Vjjn. Cornells, z. van C. Klopper en A. Zwaan. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergaderde onder praesldlum van burge meester Mr. G. J. Btsschop. Afwezig waren de heeren Zijp, Sant en v. d. Veer. Nadat op de gebruikelijke wyze was ge opend, volgde het onderzoek der geloofs brieven van de nieuw benoemde raadsleden. Den heeren Stultlens, Esser en Plomper werd verzocht, dit onderzoek waar te nemen. Tet) elpde dit te doen plaats hebben werd de vergadering voor eenigen tijd geschorst. Nadat de vergadering heropend was bracht de lieer Esser, namens de commissie, verslag uit van het onderzoek en deelde mede, dat tegen toelating geen bezwaar bestaat. Be sloten werd tot toelating. Os was ingekomen van den heer Plomper een voorstel, om werklooze grondwerkers, fabrieksarbeiders, betonwerkers, opperlieden enz. zoo noodig bjj toerbeurt te laten werken bij de technische bedrijven, den reinigings dienst, het plantsoen wezen, de openbare de aansluiting in verband materiaal de worden, soodat deze nu 7200 worden. De heer Betlem achtte op dit gedeelte, n.l. op het breede, geen verkeersleider noodig. Mevr. Keyser vroeg hoeveel de kosten van dezen verkeersleider zullen bedragen. heer Boesert zag 'in dezen ver een verkeersbelemmering en kort is, komt u te staan, de belangen der gemeente zal behartigen. hoopt dat hij evenals zijn voorganger -- Krats om subsidie voor de ontsmettingsinrichting. zal worden behandeld bij de begrooting 1932. Medegedeeld werd dat door B. en W een dankschrijven is verzonden aan de V.V.V. voor de schenking van een standbeeld, het welk geplaatst ls op het Dorpsplein. Van den heer M. C Tuinman te Scha- gen was een verzoek Ingekomen om een stuk grond in erfpacht te mogen hebben voor het bouwen van een zomerhuis. Voorlooplg van een houten gebouw hetwelk zoo ge maakt zal worden dat het gemakkeluk uil elkaar te nemen is. Voorzitter zegt dat hoewel het punt niet op de agenda staat ZE het toch zou wil len behandelen B. en W hebben deze aan gelegenheid reeds beraadslaagd en stellen voor, aan M. C. Tuinman den gevraagden grond. 1440 M2., voor den tijd van 29 jaar in erfpacht te geven, voor eenerfpachts- canon van f 45 per jaar en voor dit seizoen toe te staan dat het gebouw van hout zal zijn, later echter te vervangen door een steenen gebouw. Met algemeene stemmen werd het voor stel van B. en W. aangenomen Mededeeling van het proces-verbaal van opname van kas en boeken van den gemeen teontvanger. Bij onderzoek was gebleken dat in kas moest zjjn en ook was f2888 39. Geldig verklaard werden de verordeningen tegen overtreding waarvan straf is bepaald ingevolge art. 208 der Gemeentewet. Verzoek van den heer A. Bellis te Koe- gras om een tegemoetkoming in de kosten van vervoer voor zijn dochtertje naar de school te Julianadorp zulks Ingevolge art. 13 der Lager-onderwyswet. In het verzoekschrift wordt gezegd dat de afstand naar genoemde school meer dan 4 K.M. bedraagt, dat de kosten a 60 cent per week door adressant niet kunnen wor den gedragen, redenen waarom verzoeker een tegemoetkoming vraagt van f 050 per week of f 2.10 per maand en zulks met terugwerkende kracht vanaf 1 Juli. B. en W stellen voor het verzoek tegemoetkoming in te willigen, maar vergoeding te bepalen op f 5.per jaar. Een en ander ter voldoening aan de Wet. De heer Vries vraagt of het niet mogelijk is een welstandsgrens te bepalen zoo ja, dan de aanvraag willen werken en het marktwezen, en de bedrijfs directeuren te^torpllchten zich in dit opzicht streng aan de uitspraak van den raad te houden. Besloten werd dit voorstel in han den van B. en W. te geven om prae-advles. Van den heer Plomper was voortslnge- komen een verzoek om een drietal vragen mogen richten inzake verbetering van verschillende Singels en lanen, door het aanbrengen van een z.g. teerbedekking. Dit verzoek zal nader behandeld worden. Volgde behandeling van een schrijven van den Minister van Justitie, inzake salaris herziening van den commissaris van politie. De heer Esser zag gaarne, dat het advies dat uitgebracht moet worden aan den minis ter in dien geest zal lulden, dat n.l. het salaris naar het inzicht van den raad vol doende is. Besloten werd te berichten, dat de raad niet kan adviseeren. daar hij de motieven niet kent, die geleid hebben tot deze herziening.. Het voorstel tot toekenning van een ver goeding als bedoeld in art. 101. negende lid der L. O.-wet 1920, aan de besturen van bijzondere lagere scholen alhier, over het jaar 1928, werd aangenomen. Ook bet voor stel tot toekenning van een vergoeding aan de besturen van bijzondere lagere scholen voor boventallige leerkrachten ï»ver het jaar 1929 werd aangenomen. Besloten werd tot het doen aanleggen van een nieuwe huistelefoon-lnstallatle in het Raadhuis. Aangenomen werden de voorstellen inzake uitkeering door de directie van de Neder- landsche Spoorwegen van een gedeelte van de verstrekte voorschotten, ten behoeve van de stoomtram Schagen-Wognum. Het voorstel tot uitbreiding van het ka belnet en transformatorruimte ten behoeve van het gemeentelijk electriclteltsbedrijf werd aangenomen, evenals dat tot wijziging van het reglement en tarief voor de leve ring van electriciteit door het gemeentelijk electriclteltsbedrijf Als ook werden aangenomen de voorstellen tot vaststelling van de ontwerp-verorden.n- gen tot heffing en invordering van rechten voor het veilen van boter. Hierop volgden de voorstellen tot het verleenen van een crediet ten behoeve van een vernieuwing van de bestrating van het Keern. De voorzitter deelde allereerst mede, dat met het verwerken van beter kosten' 200 hooger zullen onttrokken. Men was echter algemeen van oordeel, dat geen termen voor vrijstelling aanwezig zijn; de berekening is gebaseerd op het aantal aansluitingen en het ls daar om bezwaarlijk als op deze manier de weg om ontheffing wordt aangegeven. Alles voor kennLsgevlng aangenomen. Hierna volgde vaststelling eener verorde ning tot geldigverklaring der strafverorde ning. Aan de orde wat voorts: Onderzoek der geloofsbrieven Door de organisaties In Noord-Holland op het gebied der fokkerij van rundvee, scha pen varkens en geiten worden 9 en 10 Sep- -- Hoorn een tweetal fokveeda- t gehouden, terwijl door de zuivelorga- vc“ deze gelegenheid een expositie keuring van kaas ls georganiseerd. nev ‘--3 deze fokveetentoonstelling en^expositie van kaas is veelzijdig. Vanzelf sprekend is het. dat zij ten doel .hebben zoowel aan afnemers van fokvee als koo- pers van kaas in en bulten de provincie te toonen hetgeen men in Noord-Holland heeft weten te bereiken, in de hoop daardoor den aizet van genoemde producten te bevorde- rewat het rundvee betreft, Noord-Holland is een vanouds bekend fokcentram van het zwartbonte veeslag. Op de in 1928 te ’s-Gra- venhage gehouden Nationale Tentoonstel ling heeft het N. H. fokvee een uitsteken den indruk gemaakt, wat ook wel tot uiting kwam in de behaalde prijzen Indrukken vervagen evenwel vrij spoedig en ook weet men in Noord-Holland zeer goed dat men in andere fokcentra van het zwartbonte veeslag niet stil zit, maar ook zijn best doet om vooruit te komen, redenen waarom men het noodzakelijk oordeelde een groote provinciale fokvee-expoaltie te erganiseeren. in de hoop, den in Den Haag in 1928 gevestlgden indrak niet enkel te bevestigen, maar te versterken. Behalve bevordering van den afzet van overtollig fokvee heeft een dergelljke pro vinciale fokvee-expoBiUe tevens ten doel, de bestuurders der organisaties alsmede de aangesloten fokkers een indrak te geven van het peil der fokkerij In haar geheel, om te kunnen constateeren of er sedert de laat ste provinciale fokvee-tentoonstelllng. voor uitgang, stilstand of achteruitgang is en of de getroffen maatregelen om de fok kerij te bevorderen en vooruit te brengen al of niet voldoende zyn, al of niet gew’U- zigd of uftgebreid moeten worden Voorts worden de fpkkers-inzenders op een dergelljke tentoonstelling In staat ge steld eikaars fokresultaten te vergelijken, waardoor velen geprikkeld worden, nog meer hun best te doen.... Tenslotte ls een dergelljke fokvee-expo- sltle zeer nuttig voor fokkers die zich niet bjj de contróle- of fokorganisaties hebben aangesloten, vooral li^ de tegenwoordige slechte economische omstandigheden, om dat in het bijzonder ten opzichte van de productiegegevens velen verschillen zullen vinden met’ de opbrengsten van hun eigen vee. Allicht dat dit een aansporing is om aan te sluiten bjj de bestaande organisaties, v aardoo?: zü in de eerste plaats hun eigen belang zullen dienen, maar daardoor ook een steun kunnen worden van de fokkerij en de desbetreffende vereenigingen. Beide dager, hebben randveekeuringen plaats, den eersten dag (9 Sept.) komt te vens het N. H. Texelsch Schapenstamboek met een uitstekende collectie schapen voor den dag, den tweeden dag (10 Sept.) het N. H. Groot Yorkshire Varkensstamboek en de Prov. Bond van Geitenfokvereenl- gingen. Door de Zuivelorganisaties wordt den tweeden dag op de oude Hoornsche kaas markt een kaaskeuring gehouden en ge ëxporteerd met stapels kaas. Wat h«*t rundvee betreft, staat de eerste dag in het teeken van de individueele keu ringen, de kampioenschappen en de ver- eenigingsgroepen De tweede dag is gewijd aan de inzendingen van familiegroepen, als afstammelingen van verschillenden leeftijd van één vaderdier en moederdieren met af stammelingen, Tevens worden dan de eigenaars in de gelegenheid gesteld om met een eigen groep samengesteld uit hun veebeslagen uit te komen. Ten behoeve van de reclame ls door het bestuur van den Prov. Bond van Rund- vtefokvereeniglngen een brochure ontwor pen, waarin zeer in het kort het een en ander omtrent de N. H. Rundvee-, Var kens-, Schapen- en Geitenfokkerij staat vermeld, voorsten van mooie foto's. Deze brochure kan worden aangevraagd bjj den lieer E. Koster Dz., Landbouwhuls te Alk maar. Personen of gezelschappen, die mochten besluiten de fokveedagen te bezoeken en die van de gelegenheid wenschen gebruik te maken het een en ander te zien van de in cultuur brenging van den Wtertngermeer- polder of van de Zuiderzeewerken, wordt in overweging gegeven hiervan spoedig mede deeling te doen aan bovenvermeld adres, omdat alleen bij vroegtijdig bericht even tueele excursies behoorlijk kunnen fcorden geregeld, o.m. wat betreft vervoergelegen- held en voorlichting ter plaatse. Een ieder, die belang stelt in de veefok kerij in het algemeen en in die in N00M- Holland in het bijzonder, wordt ten sterk- Beptember as. een het oude stadje Burg. Stand. Geboren: Jan. z. van Ja cob Hart en van Marijtje van Lente. *- An na Maria, d. van Cornells Dekker en van Barbera Maria de Lange Catharina Cor nelia. d. van Maarten Cornells Comeltese en van Elisabeth Slaats. Overleden: Wilhelmina Petronella Kazen- broot, d. van Bancras Kazenbroot en van Jannetje Schouten. 24 jaar Pleter Bak ker. 39 jaar. z. van Jacob Bakker en van Cobisje van Lienen. Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Arie Hoogvorst en van Marijtje Peljs. Ingekomen personen: D. G. W Mol en gezin van Bloemendaal. W. S. de Jong van Lemsterland. T. Steen van Amster dam. G. Eriks van Alkmaar. F Löf- felman van Alkmaar. G. Smit van Borger. P de Regt van Haarlem. W. P. de Vries van Alkmaar. L. Lakeman en echt genoot* van Purmerend en van Wannenhui zen. J. van der Wal van Warmenhulzen R. Mink en echtgenoote van Schoterland en van Doniawerstal. Vertrokken personen: M. W. van de Garde naar Enschede R van Dijk en gezin naar Diemen Verloren voorwerpen. 1 bruin lederen handtasch, 1 geruite dames-regenjasceintuur. 1 paars tricot Jasje. 1 dun gouden dames- armband. 2 olleleldfngen van motorfiets. 1 lognet. 1 bruin lederen portefeuille. 1 foto toestel (Kodak), 1 heeren-armbandhorloge, (zilver). 1 damesportemonnate, 1 jongens- jekkertje (blauw). Gevonden voorwerpen. 1 padvinderspor- temonnaie, 1 sleutelbos. 1 portefeuille, 3 badcetnturen <2 witte en 1 blauwe). 2 bad- schoentjes. 1 dop van radiator van Chevro let, 1 zwart lederen damestasch, 1 nikkelen horloge met ketting. 1 vulpenhouder, 1 kin- derportemonnaie. 1 wollen beige sjaal. 1 da- mes-ceintuur van gabardine regenjas. Te Medemblik werd gisteren de zesde Westfriezendag gehouden, onder presidium van dr. Van Balen Blanken. De vergadering Was druk bezocht. Uit de jaarverslagen bleek, dat de toe- stand van het Hist. Genootschap „Oud- Westfriesland” vooruitgaande is. Het leden tal klom van 311 op 330; saldo 1930 beloopt f 962.—. De commissie voor Landelijk Schoon kon wijzen op velerlei werk, dat met aanvanke lijk succes werd bekroond. Het streven van pet Genootschap werd in 1930 meer dan honderd maal aangehaald bij doctorale exa- beschrijving 45 dezer is de- Dankbaar herdacht de directeur den Overleden fabrieksarbeider, wijlen den heer 6. Vlam, die gedurende 31 Jaren door zijn Ook de keerslelder eerder een aanleiding voor ongelukken. heer Plomper zag gaarne, dat de be- met de z.g. dubbele klinkers ge schiedt. zooals oorspronkelijk het plan was. Spr. vroeg waarom dit veranderd is. De heer Weyllng wilde deze gelegenheid steeds voor alle benoodlgdheden voor de rete' benutten om te wijzen op het groote nut der rijwielpaden. Spr. zag gaarne, dat de mogelijkheid onderzocht werd om dit hier toe te passen Wethouder Stumpel verdedigde het voor stel. Volgens zijn meening is het noodzake- Hjk daar een veilig verkeer te hebben. Dan beantwoordde spr. de verschillende sprekers Aan mevr. Keyser deelde spr. mede, dat het juiste bedrag van de kosten niet bekend is, doch dat dit zeker niet te hoog is. De tegelbestrating op de plaats van dezen ver keersleider is goedkooper dan klinkerbestra- ting. Ook voor den weg zelf is het beter, daar men deze in twee gedeelten kan leggen. Ook de verlichting zal beter zijn, indien men op zoo'n breed gedeelte de lan taarns in het midden kan plaatsen. Tot den heer Plomper zei spr.. dat gebleken is, dat de bestrating met de z.g. dubbele klin kers niet tegen zoo’n druk bestand is dan met het materiaal, dat nu bewerkt is. Tot den heer Weyllng zei spr., dat In verband met het korte gedeelte het niet wenschelijk ls rijwielpaden aan te leggen. Besloten werd nu om het advies in te winnen van den inspecteur van den A N.W. B. en K.N.A.C. over de wenschelljkheid van een verkeersleider ter plaatse Het voorstel werd aangehouden, totdat dit advies verkregen zal zijn. Hierop werd besloten tot het verleenen van medewerking aan de R.K. Schoolver- eeniging St. Aloysius, om gelden beschikbaar te stellen uit de gemeentekas ten behoeve van aan te schaffen schoolmeubelen en leer middelen voor de R. K. ILL O.-school. Nu werd vastgesteld de^rootlljn voor het perceel Koepoortsweg 41. Hierop werd eervol ontslag verleend aan den heer D. A. A. W. Dobbe als leeraar tn natuur- en scheikunde aan de Huishoud en Industrieschool voor meisjes alhier. Benoemd werden alsnu aan de bovenge noemde school als leeraressen en leeraar: Voor koken en voedingsleer mej. A. C. v. Koïen te Amsterdam. Voor kinderverzorging en opvoeding mej H. Wagenaar Relsiger te Haarlem Voor huishoudkunde en waschbehandeUng mej. V. van der Plaats te Amsterdam. Voor hier. Voor alhier. Benoemd de openbare school Bourgonjen. Benoemd regenten van H. J. Vergadering van den Raad. De dezer gemeente vergaderde gisteravond half 8 ten Raadhuize Koomen. Na opening, volgde vaststelling van de notulen van 29 Mei en 6 Juli, waartoe na enkele opmerkingen van den heer Kosteloos en Keesman besloten werd. Enkele ingekomen stukken werden kennisgeving aangenomen. Ingekomen was o.m. een schrijven van oen Raad van Staten, waarin wordt me degedeeld, dat dit college het raadsbesluit Inzake het uitbreidingsplan (Westerweg- Westelijk gedeelte) heeft vernietigd. B. en W sullen thans een ander plan ontwerpen. Voorgesteld werd de balans- en winst en verliesrekening van de vereeniging Volks huisvesting over 1930 goed te keuren. Het verlies bedraagt f 468.93 S. Gebrs. Boekel, Oude-Nledorp, f 12890.—; V O B Vinkenveen, 12900.—; J. Daalder, Texel, 12942.— D. Wout, 12980.—; L. Bruin en Zn., Texel, 13220.Haltsema. Harlingen, 13260.—; N. Graaf. Texel. 14700.—; G. Logman. Texel, 14875.J; Gebrs Schoenmaker. Texel, 15050.P. Boltje, Heerenveen, 16300.Grimljzer, Helder, 16600.—. Het werk is nog niet gegund. Aanbesteding „T. E. M.” Door het be stuur van de N. V. „T. E. M.”, alhier, werd Woensdag ten raadhuize aanbesteed de be tonwerken van dc Electr. Centoale. Inge schreven werd als volgt: Politienieuws Bi' de politie werd aan gebracht een kleine jongen, die zelde af komstig te zijn van Andijk. Het bleek de politie, dat de klein'- logeerde te Enkhulzen en nu alleen op stap was gegaan en ver dwaald was Angehouden werd een zekere J. K die door de politie te Delft werd gezocht we gens verduistering. De aangehoudene werd overgebracht naar Alkmaar. Uitslag verkooping onroerende goeiteren De uitslag van de verkooplng van onroe rende goederen, ter. overstaan van notaris Veenen bos. was als volgt: Ten verzoeke van de Erven van mej. de wed. K. Buis Bzn: Een woonhuis met schuur en erf, aan het Dljkstraatje. sectie F. nos. 412 en 413, sa men groot 90 c. A. Kooper werd de heer B. Buis Bzn te Enkhulzen voor f 1975 Ten verzoeke van de Erven van den heer P. Braljn Jbzn.: Een woonhuis met erf in de Semeijnstraat, sectie E. no. 2638, groot 1.05 Are. Kooper de heer H. IJff te Zaandijk, voor f 3000. Een woonhuis met erf, ten Zuiden van perceel no. 1, sectie E, no. 2639, groot 1,12 Are. Kooper de heer H. IJff, te Zaandijk, voor t 3000. Een landbouwerswoning met erf en tuin- grönd aan het Handvatswater. sectie E, no. 2572. groot 4.25 Are. Kooper de heer H. IJff te Zaandijk voor f 2625. Een perceel tuingrond aan de Oude Gracht en het Spcansch Leger, sectie E. no. 2061, groot 23.35 Are. Kooper de heer A. Zwaan Jr. van f 6950. met - --wVMk het terrein aan te koopen, waardoor de ge- legenheid sou worden geopend om den boven bedoelden hoek niet onbelangrijk te verrui men. Het resultaat van die onderhandelin gen is. dat een gedeelte grond, groot ongeveer 30 M2., kan worden aangekocht voor f 200, plus de kosten van een eenvoudige afschei ding langs het perceel aan de zijde van den Stationsweg. Momenteel wordt de verruiming van den hoek nog belemmerd door den Ijseren mast van het G. E. B., doch binnenkort zal die mast toch komen te vervallen, althans ver plaatst moeten worden. In verband met de verplaatsing van het transformatorgebouw- tje. In dat opzicht zal dus de verbreeding van de straat geen extra kosten met zich brengen. De verbreeding zal nog moeten wor den uitgesteld, totdat het nieuwe transfor- matorgebouwtje gereed ls. B. en W. stellen zich voor, het aan te koopen gedeelte grond t. z. t. te doen be—' straten en de westelijk van het perceel ge legen beek gedeeltelijk te doen voorzien van riool bulseb. Het verkeersbelang, dat door een en ander zeer zal worden gediend, wettigt ten volle de kosten voor aankoop en bestrating. B. en W stellen den Raad daarom voor te besluiten het bovenbedoelde gedeelte grond op nader te stellen voorwaarden aan te koo pen. Conform zonder hoofdelijke stemming be sloten. Aan de orde was verder een voorstel tot het verleenen van garantie voor den aanleg van de waterleiding in het Zuidelijk deel der gemeente. De voorzitter deelt mede, dat thans ook op Kapel om waterleiding gevraagd ls. De kasten voor de gemeente zouden f 910 bedra gen, In 1932 te voldoen, de garantie voor de nlet-rendabele gebieden perceelen bedraagt f 236.74. Daar beide bedragen gaandeweg zullen worden, stellen B. en W voor het voorstel van de Waterleiding aan te nemen. De heer Sengers juicht het voorstel toe en hoopt, dat B. en W. er toe sullen mede werken werkloooen bij de uitvoering dezer werken te werk te stellen. De heer Schuilt is geen voorstander heer K ‘v~d. siu’is.’op 24 Juli 1931 benoemd verklaard in de vacature C. de Vries. Voor het onderzoek werden aangewezen de heeren C Bakker en A. Duljver. Door den heer C. Bakker werd gerapporteerd, dat ze in orde zjjn bevonden en dat de commissie adviseert tot toelating. Aldus besloten. Hierna volgde aanbieding der gemeente- rekening, idem van het Burgerlijk Arm bestuur en idem van het Electriciteitsbe- drljf over 1930. De gemeenterekening sluit met een voor- deellg saldo van f 73J032 kapitaaldlenst. nadeel Ig f 3000.—. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een voor- deelig saldo van f 1308.37, terwijl aan land- huur nog Ls te vorderen pijn, f 250. De rekening van het Electrlclteitsbedrljf sluit met een verlies van f 354.56, hootdzake- Hjk in verband met buitengewone werk zaamheden. Hierna volgde de voorloopige vaststelling van het plan tot aanleg van een weg te Kerkbuurt. In verband met de ontruiming van he^ kcrkplateau zal het vrijgekomen terrein gedeeltelijk als weg worden benut. Algemeen goedgevonden. Bij de rorgivraag Informeerde de heer 8. de Vries, hoe het zit met het terrein voor lichamelijke oefeningen by de bljz. school te Waarland. De voorzitter zegt, dat men zich in ver binding heeft gesteld met den Inspecteur, maar dat hierop nog geen nader bericht is ingekomen. Hierna sluiting. doel .hebben Aanbesteding Door den dlrecteur-^e- neraal der Zuiderzeewerken te 's-Graven- hage werd gisteren namens den Minister van Waterstaat aanbesteed: het maken van boordvoorzlenlng langs het kanaal Sluis I naar Nieuwesluls en aan het gemaal .Xee- rr.and” in de Wlerlngermeer. Laagste in schrijver was H. M Muskens, te Arnhem, voor f 77.450. Gemeenteraad. Een vergadering van den raad dezer gemeente werd Dinsdag gehou den. f Afwezig met kennisgeving de heeren J. C d. Plas en R. Hollander. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkcm. De notulen der vorige vergadering werd»n zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde en in de vergadering van 28 Ju ni toegelaten lid den heer W. de Wit Ai De beer de Wit verklaart op een vraag van dem» voorzitter, dat hij de bij de wet vereischte eeden wenscht af te leggen. Na d» beëedigir.g heet voorzitter den nieuwbe noemde welkom. Z.E. zegt: hoewel de duur van den zittingstijd zeer L— toch voor belangrijke besluiten

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 3