J. B. Koster E h in ri B 'SI'! i Het WASCHMICDEL I Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen voor SCHAPEN en LAMMEREN Alkmaar Laatste Nieuws OPRUIMING U KOOPT THANS VOOR WEINIG GELD EEN PRIMA HEEREN- OF JONGENSCOSTUUM p B v I o o o o o o Burgerlijke Stand van Alkmaar I I i BLADZIJDE 1 ’lAVctbE BLAD DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1931 OFFICIEELE STADSNIEUWS MEDEDEELINGEN 0 0 0 0 4Ó GEMENGD NIEUWS MARKTNIEUWS ANDIJK HEM VENHUIZEN I TEXEL WIERINGEN ZWAAGDIJK BERKHOUT OUDORP KOEDIJK PROVINCIAAL NIEUWS hl i4sy, 75 49)4 0 ul 0 Langestraat - Magdalenenstraat Kosters Volkszaak ST. PANCRAS i ii FABRIKANT JAN DE VRIES N.V. CHEMISCHE FABRIEK „VRIESIA” Bekendmaking WESTWOUD OPPERDOES Personalia Een motie Oneerlijke reiziger 7 maanden gevangenisstraf geeischt Door den stroom gegrepen den er Zwemmer nog juist bijtijds gered die elsch luidde 7 maanden gevangenls- 1 pr De reis van de „Nautilus" (cable Naar Tromso vertrokken 1 Gekozen De dader voortvluchtig 1 i Vonken uit den schoorsteen i Jeugdherberg in Beek afgebrand De warmte i f Het Amerikaansche vlootbouw- programnia Kosten 136 milltoen dollar juichen. 34 I Onlusten in Oklahoma gevreesd 103 Olieprijzen de oorzaak Sint Joseph Gezellen-Vereeniging »2% ge- Een verbod afgekondigd 20 i nlnnotie een auto aangereden Meisje door van X 4 -F DONDERDAG 6 AUGUSTUS MeJ. M. Bobb, alhier, slaagde te Amster dam voor het examen fraaie handwerken. Feestelijke intocht Op 15 Augustus zal den Weleerw. "Pater C. Molenaar een fees telijke incomste bereid worden. Z.Eerw. zal ten 1 uur met den trein te Hoorn aanko men. Aan de N. grens der parodfiie zal het feestelijk geleide van ruiters en fietsers, com missieleden en kerkbestuur zijn komst ver beiden. Onder de tonen van het fanfare korps van Wervershoof zal daarna een om megang door de Parochie gehouden worden, waarna te ongeveer half 3 een plechtig Lof zal plaats hebben Onder zijn plechtige eer ste H. Mis zal de welbekende pater Verkleij de feestpredikatie houden/ Raadsvergadering. Vrijdag 7 Augustus komt de Raad dezer gemeente voor den laat- sten keer bijeen in deze samenstelling De vergadering vangt aan om half acht Burgemeester en Wethouders voomoemd J. WESTERHOF, lo. burgemeester. A. KOELMA. secretaris. KG Witte vorige Komen 2S 65 146 12 4% en in scheepvaart Holl Amerika ijjn llto Gent Etgena Kon Ned Svootno Scheepvaart- Unie Manne comm tsnne pret 48.35 12.90 21.60 66.25 66.25 66.30 7.30 34.80 151 187 27 235 40 22 191 '56% 188 26 2357, 66»/, 51 30 102»*/,. 102 102»/, 101% 97 100 98 115 (T loorwegeu Jmoo Pacific «vabasn jhK Mus dl Paui Kansas City South 'ne Rallr 285 19»/, 80% 43 30% 68 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MÜ Petroleum ">ortsche Petr. Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU sneu Onion OU ra bak Jell Batavia >ude Dell «tkust enembah szwel! 45% 38% 5% ge- 48.42»/, 13.— 21.40 66.30 66.35 66.30 7.35 34.40 ParUs Brussel temden New-York Berlijn ZUricb Rome Madrid □aio Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 'ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0. 8. Leather intern. Nickel 102»»/,, 102% 102»/, 101% 97 t 2ZJ 174 23% 192% 95 5 7“'.. 571. '49% 127„ 5 25*. 20% Staatsleentngen 5 Nederland 1919 «H Neder! 1916 4H Neder! 1917 4% Nederland 1931 4H N Ind 1936 B Bekeurd Dinsdag zijn alhier 6 personen bekeurd, omdat zij niet in het bezit waren van een belastingplaatje. Been gekneusd Het 5-jarig dochtertje van Jan de Vries, dat bü haar moeder ach ter op de flets zat stak haar beentje tus- sefhen de spaken, met het gevolg dat haar beentje gekneusd werd, en zij onder,.dokters behandeling moest worden gesteld 9.70 34.50 12.03 2.47% 3 - 'I uiker rl V A >erworedjo - s’enlsnden xctlons idem te eigendom 100»/, 98% «15% gC21C2BCDBCDBCZ>8CDBC38C3B Gratis kool. Als een droevig teeken van den ongunstigen economischen toestand diene, dat de heer P. Kolles alhier, op zijn erf een stapel roode kool heeft geplaatst met het opschrift dat de voorbijgangers ze gratis mogen medenemen. De kool is on verkoopbaar. De onderzeeboot van kapitein Wilkins, de ..Nautilus", is gisteravond uit Bergen naar Tromsö vertrokken, om vandaar de reis naar Spitsbergen voort te zetten. Een groote menschennienigte had zich aan de haven verzameld en vele kleine booten vergezelden de duikboot tot buiten de haven. Professor Bjerknes van het geophysisch instituut te Bergen, sprak als zijn meenlng uit .dat de onderzeeër juist op een gunstig tijdstip in het ijsgebled aankomt. Hij sprak zijn vertrouwen uit in de weten schappelijke resultaten, die men met de „Nautilus” zal kunnen bereiken. 67% 54 31% 18 35 17 35 30 2‘7„ Gistermorgen was de heer H. van Kam pen bezig met het plukken van peren. Hij viel uit den boom en was plotseling over leden. BC3 8CD8CD8CD8CDflCD9CD6CD6CD6<6CD9CDflC3flQflC3flCDflCDflCDBCDfl< Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie Rubber 4 dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott TapanoeU Serbadjadl SUau V I O O. Allied tnterconttn Rubber Een bewoner der Nleuwebrugsteeg te Am sterdam is gisteravond voor zijn huls door iemand uit de St. Olofssteeg in de borst ge stoken. De bewoner van de St. Olofssteeg had zich, om over een oude veete wraak te nemen, naar eerstgenoemde steeg begeven, waar hij den persoon, tegen wien zijn woede gericht was. tartte, naar bulten te komen. Deze gaf hieraan gevolg, waarop hij onmlddellük door den bewoner van de St. Olofssteeg werd aan gevallen en met een mes of een ander scherp voorwerp in de zij werd gestoken. De ge wonde zakte ineen en daar hij veel bloed ver loor, Het zich zijn toestand aanvankelijk ern stig aanzien. Per auto werd hjj naar een der ziekenhuizen overgebracht. De dader vlucht te; hij is echter bij de politie bekend. Gisteren is begonnen met het leggen der kabel van af het transformatorenhuisje Kerkweg te Venhuis. Als eenmaal de ge- heele lichtlelding onder den grond is ge bracht zal dit zeker een groote verbetering beteekenen. >BO 9O1CD IOIOIOIOBOIOBiIO 0 Maria ten Hemel-opneming Hoogfeest voor de leden der Aartsbroe derschap van O. L. Vrouw van Rust. Zij die zich voor het lidmaatschap, waaraan zoo vele gunsten zijn verbonden, willen laten opnemen, kunnen ^jeh vervoegen aan het adres: Alkmaar. Oudegr. 205 De onkosten zijn slechts zeer laag. 49’% 38»/, 5% 12»/. Getrouwd: Willem Karsten en Geertruida Groot. Gerardus Hennes en Anna Teijen Johannes Ket en Hendriks van Lejjen. Jan Moojj en Adriana Schot vanger. Simon van der Meulen en Cornelia Schoen Gerardus Rabeling en Antina Beek. Geboren: Martlnus. z. v. Martinus Uiten- bosch en Anna Schadenhost. Overleden: Grietje Swaan, wed. van Dirk Schoen. 84 j. Het vlootbouwprogram der Ver. Staten voor het begroot ings jaar 1933 voorziet in den bouw van een vllegtuigmoederschip, 6 duik- booten. een 10 000-tonskruiser met vllegtuig- dek, een 10.000 tons kruiser met 6 duims- geschut en een torpedojager. De kosten bedragen 130 millioen dollar. HEILOO, 5 Aug. 1831 Exportveiling ,Bt. Wllllbrordus" Aardbeien, late f 0.22 0.28. Zwarte bessen f 0.230.26. Roode bes sen f 0.14021. Doperwten 0.060.18. Peulen f 0.100.14. Tulnboonen 0.030.07 Dubbele Stamslaboonen 0.060.10. Enkele idem 0.110.14 Snijboonen 0.140.22. Augurken f 0.050.09. Alles per K.G. Rha- barber 0.280 45. Wortelen 0.30 —0.60. Alles per 10 bos. Kropsla 0601.70 Bloem kool: 1ste soort 5.809 40. idem 2de soort f 1J03.10. Per 100 stuks. Postelein f 0 30— 0.45 per kistje. Raadsverslag laanvulllngl Ter aanvul ling van ons raadsverslag in ons nummer van Woensdag vermelden^ we nog, dat het voorstel om de schoonmaakster van het Raadhuis opnieuw voor een Jaar te benoe men na de- gehouden comité-zlttlng, werd aangehouden. Aan de orde kwam hierop een verzoek van de werkloozen om voor hen een steun regeling in het leven te roepen. Besloten werd om bij den minister aan drang uit te oefenen de menschen te werk te stellen en een steunregeling in net leven te roepen. Uitstapje voor ouden van dagen. Dins dag 4 Augustus zal in lange herinnering blij ven bij de ouden van dagen van 8L Pan- cras en Koedijk (Zuidelnde). Wederom zijn ze uit geweest met twee bussen van de fir ma Kok, Tuijnman en Wilken, is een rond rit gemaakt door Noord-Holland. Door Schenner, Beemster over Purmerend was Volendam het eerste doel der reis. Daar zijn de reizigers in hotel Spaander onthaald op de bekende manier. Heel de middenstand van St. Pancras en Koedijk Zuid zorgt steeds voor alle benoodlgdheden voor de reis der ouden van dagen. Brood, vleesch, vlsch, koek, gebak als taart enz. Zelfs sigaren en eau de cologne ontbraken dezen keer niet. De commissieleden hebben dan ook druk werk om voor allen de boterhammen klaar te maken, een ieder van eten en drinken te voorzien; maar het maakt dezen uitgangsdag juist zoo gezellig. De commissieleden zorgden voor de ouden van dagen om dezen dag zoo mooi mogelijk te maken. Van Volendam trok men naar Amsterdam en na een rondrit door de stad naar Schiphol, waar een gids van de K. L. M. uitleg gaf van alles wat daar te zien was. Van Schiphol naar Haarlem, op welken rit de oudjes vol verbazing kennis maakten met het geweldig snelverkeer tusschen Am sterdamHaarlem en Den Haag. Na Haarlem, de derde etappe, met dezelfde smulpartij en dorstlesschlng. vertrok men door het mooie Kennemerland naar Helloo, waar voor het laatst kort werd verpoosd. Vol dankbaarheid voor de commissie en allen die hebben bijgedragen tot het welsla- slagen van dezen tocht bereikten men om ongeveer 10 uur wederom de „Heimat”. Tot 1932! 35»/, 193% 7y« 77. «45»/, 76\; 50 35 67% 9 234% Leeningen en voorschotten in Duitschland 9.72% 34.57 g 12.09 2.48»/, Aanbesteding Door den directeur-ge- neraal der Zuiderzeewerken te ’s-Graven- hage werd gisteren namens den Minister van Waterstaat aanbesteed: het maken van boordvoorzienlng langs het kanaal Sluis I naar Nieuwesluls en aan het gemaal Xee- mand” in de Wieringermeer. Laagste in schrijver was H. M. Muskens, te Arnhem, voor f 77.450. Unilever Calve Dem Alg. Kunstzijde Van Bertel’s Pat Nieuw* Philips Kueh. Accoustlet Ned. Ford Dinsdagavond was de 27-jarlge typograaf D. v. Boven aan het strand te Huisduinen, nabij ^n Helder, aan het zwemmen. Hij zwom bij een der golfbrekers, waar steeds een sterke stroom staat, en het zwemmen dan ook uiterst gevaarlijk is. De stroom kreeg ook dezen zwemmer te pakken en trok hem naar bulten. Van het strand af trachtte men hem nog met een lijn en een boel te bereiken. Tevergeefs echter, de man dreef steeds ver der van den wal en riep luid om hulp. Hij werd opgemerkt door een passeerenden vis- schersbotter. de HD 5. De schipper zwenkte oogenblikkêlijk en juist op het oogenbllk dat de krachten den zwemmer begaven en hij sou zinken, kon men hem grijpen en binnenboord brengen. De botter zette direct koers naar Den Helder, waar de man in het tnarine- hospitaal werd opgenomen. Zijn toestand is redelijk wel. 50-jarig jubileum Gem.-Reiniging Zooals wü gisteren reeds berichtten, heeft het personeel der Stadsreiniging z’n feest dag gehouden. De autotocht vertrok vanaf de Bierkade om half 8 uur ’s morgens richting Velsen. Bloemendaal, Overveen, vervolgens richting Wassenaar, waarin het restaurant „De Oude Deijl” de koffietafel is gebruikt. Voor den aanvang werd eerst het woord gevoerd door den wethouder, den heer v. Slingerland, tevens voorzitter van het ge zelschap. Spreker riep de aanwezigen het welkom toe en wenschte hun .een aangename dag, tevens liet spreker uitkomen, dat de commis sie van Reiniging aanvankelijk gemeend had niets te doen, maar dat B en W. nadien een besluit hebben genomen, dit feit niet geheel ongemerkt voorbij te laten gaan. Na afloop van de koffietafel verscheen de leider van het gezelschap, de heer J. Bok, uit Den Haag (oud Alkmaarder) om plaats te nemen in de voorste wagen om het ge zelschap verder te begeleiden naar den Haag en Scheveningen, met vooraan de stoet een motorbrigade van het verkeerswezen der Gem. Politie om de moelelijke klippen te ontzeilen. Ongeveer om 2% uur kwam men in Sche veningen aan en na zich wat verfrischt te hebben, kon, verder ieder zich vrijelijk bewe gen totdat de voorzitter pl.m. 4% uur het sein gaf om te vertrekken naar Den Haag terug, waar verder nog eenige bez.ensv. aardig, heden in oogenschouw werden genomen. Na afloop daarvan werd in „De Galerij” in de Laan van Meerdervoort” een eenvoudig middagmaal gebruikt. Alvorens de feestgan gers de eetzaal binnen traden, werden zij vooraf in een ontvangzaal ontvangen, waarna zjj daarna de eetzaal werden binnengeleid, waar de Alkmaarsche kleuren duidelijk tot uiting kwamen. Hierop nam de voorzitter het woord en sprak zijn vreugde uit over de keurige verzorging, een compliment voor de verzor gers, de opz. Bok en Bok Jr. (Den Haag). Ook sprak de heer Woldendorp zijn vreugde er over uit zich in dit geval volkomen bij den voorzitter aansluitende. Hierop namen nog verschillende andere heeren jiet woord: de heer Grootegoed als directeur. De heer Bok (Den Haag) dankte voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Hjj beschouwde het als een plicht als Oud- Alkmaarder, door al zijn diensten aan het gezelschap dien dag beschikbaar te moeten stellen. Hierna nam de heer J. Dobber het woord, die sprak namens zijn collega's en den voor zitter hartelijk dank bracht voor dezen dag die voor allen nog lang in het geheugen blijven. v Hierna was het officleele van den dag af- - geloopen en trokken de feestgangers huis waarts. Aankomst pl.m. 12 uur. Vermeld zij nog, dat ook de gepenslonneer- den niet zijn vergeten Hun werden tractatles thuisbezorgd. DONDERDAG AUGUSTUS Men verzoekt ons opname van het vol gende: Aan de Ouders der Gezellen. Reeds is aan de leden der Gezellen- vereeniging medegedeeld, dat voor hen een Retraite is vastgesteld in het Retraitehuis te Bergen van 19 tot 22 September van dit jaar. Nu komt de Praeaes der Gezellen uwe on misbare en zoo bereidwillige niedewerkuig vragen, om owen zoon deze Retraite te doen medemaken. Wanneer een Gezel warme be langstelling voor deze zoo gewichtige zaak niet bjj zijn ouders vermag te bespeuren, dan zou hjj er ook al licht toe komen deze ge legenheid niet* te benutten. Het hangt dus ook van u af. of uw zoon al of niet naar de Retraite gaat. De tijd, waarop deze Geestelijke Oefening gesteld is, is voor allen, wat betreft de maand waarin en de dagen waarop. Zeer geschikt. Men behoeft slechts te zorgen voor twee Vrije dagen in de maand September. Deze Retraite Is alleen voor leden der Gezellenvereeniging Men treft dus daar jongemannen van denzelfden stand en ge lijke gezindheid. Wü kunnen onzen zoon, teen grooter weldaad bewüzen op dezen leeftüd dan onze krachtige medewerking te geven aan bet medemaken eener Retraite. Wü behoeven slechte te denken aan de ont zaglijke gevaren, waaraan zün onsterfelüke ziel bloot staat. Door al die gevaren heen moet hjj het leven züner ziel voor een ge lukzalige eeuwigheid weten te behouden. De Retraite kan hem in enkele dagen leeren en aanbrengen datgene, wat voor het be houd van zün Geloof noodzakelük ia. Velen zullen ongetwijfeld aan de groote genade der Een zekere dood voor LUIZEN en TEKEN en ter voor koming en genezing van Wormziekte en Schurft alsook ter bevordering van den groei en de blankheid der WoL Verkrijgbaar in elke hoeveelheid. Eervolle vermeldingen 1919. 1920 en 1921. Slaboonen 6.00—7.38; 100 K.O. Snüboonen 12.00—13.50 300 K.G. Bleten 2.90—3.00. SCHADEN. 6 Aug 1931. '.eemarkt. Aan- ioer 17 180. 3 HOORN, 6 Aug. Kaasmarkt. Kleine kaas f 37.Commissie kaas 41.Fabrieks- kaas 38Fabrleks Commissie geen aan- vore. -Aanvoer 19 stapels, wegende 37838. Handel goed. Heden Is de verordening van den Duit- schen Rükspresldent gepubliceerd over de siiaarbanken en glro-instellingen en gemeen- telüke glro-inrichtingen. waarbü het In de eerste plaats aan deze Instellingen verboden Is aan gemeenten, publiekrechterlüke In stellingen, enz. leeningen of voorschotten, direct of Indirect te verschaffen. Voor de Gronlngsche Rechtbank stond he den terecht de 36-jarige H W. K. reiziger bü de N.V. Tabaksfabriek ..Oruno’ te Gro ningen, die te Groningen en In andere plaat sen van ons land gelden voor zün firma Inde en deze ten eigen bate gebruikte. Hü heeft zoodoende ruim f 1400 verduis terd, terwül hü eenige jaren geleden in de zelfde betrekking er op dezelfde wü*e zün firma voor een nog grooter bedrag bena deelde. De straf. Uitspraak over 14 dagen De warmte, die gelukkig, af en toe door een malsch regenbuitje getemperd wordt, Is overdag toch van dien aard, dat nie mand zooals in het voorjaar, als de zon nog slechts weinig kracht heeft de zon zijde van de stratrt zoekt, om zün teint te laten bruinen. Er zün echter van die beroepen, die nood zakelük meebrengen dat de beoefenaren daarvan in de zon moeten werken. De straatventers, melkboeren, bakkers e. d. steken zich in een luchtig pakje; onze kaasdragers verschünen in het zomersche wit. Ook voor onze polltie-agenten, die soms op een zonnig plekje druk verkeer moeten re gelen, is gezorgd. Ook zij verkeeren In de gunstige omstandigheid een zomertenue te dragen, zoodat zü geen gevaar loopen last van de warmte te krijgen, en met een koel hoofd het publiek op eventueele foutjes tegen de last.ge verkeersverordening kunnen wüzen. Oningewüden zullen niet gemerkt hebben, dat onze agenten hun zware blauwe politle- kleedlng door een lichte zomerkleedlng ver vangen hebben; zeils iemand, die wel eens met de politie in aanraking komt, kan zich daarmee vergissen, omdat wel de kleur van het zomertenue der agenten dezelfde Is, als die van het wintertenue, doch de stof, eeiP dunne serge, is speciaal voor een zomer pakje geschikt. Juist déArom Is het zoo toe te dat ook polltie-agenten zomerkleedlng dra gen, omdat daar èn in het belang van de agenten zelf èn in het belang van het pu bliek voorkomen wordt, dat er conflicten ontstaan met agenten die last van de warm te hebben, terwül de agenten tevens beter in staat zullen zün hun zware taak naar behooren te vervullen. Sinds Mei dragen de agenten reeds dit luchtige zomertenue. Steekpartij om een oude veete WARMENHUIZEN, 5 Aug. Heden be steedde men voor: Zilvernep f 8.10—8.70, ZUverdrieling f 5.405 90, Zllveruien t 110 tot f 2, Oele -Nep f 9.009.60. Gele -jrielin- gen f 4.60—5, Gele Uien f 4.104.70, Slaboo nen f 8.1010. Eigenheimers f 4.406.10, Schotsche Muizen f 4 705 20. Schotsche Drielingen f 5.10 per 100 Kg. Een ultimatum van den gouverneur van Oklahoma, om de prijzen der ruwe olie te verhoogen van 50 cent tot 1 dollar. Is door de olieraffinaderijen afgewezen. ‘in verband met de te vreezen ernstige gevolgen van het conflict heeft de gouver neur den staat van beleg afgekondigd In Oklahoma zün 3106 ollebronrten sloten. Gistermiddag is het 10-jarlg meisje 8„ flat op de fiets uit een slop kwam rüden. op den Boer en Burger weg te Noordwük aangereden door een vrachtauto. Het kind kreeg een wiel over het lichaam en werd met een beenbreuk en een zware herten- schudding opgenomen In zorgwekkenden toestand Is het meisje naar het Academisch ae.enhuU te Leiden vervoerd. De heer Hart wees er op. dat er In Geest- mèrambacht veel werk Is, doch de tuinders hebben het geld niet om de werklieden te beótlen. De voorzitter zal hierover een conferentie met den minister aanvragen. pok werd besloten aandrang op de ge meente- en polderbesturen uit te oefenen voor het toekennx van steun voor den door de provincie geprojecteerden weg door Gebstmerambacht, die aan 'velen werk kon verschaften en dadelük door de Provincie wordt ondernomen, wanneer de steun van belanghebbenden (het aankoopen van den grond) er is De voorzitter richtte hierop een woord van afscheid tot den heer Commandeur, die voor het laatst de vergadering büwoonde. Spr. wees op de prettige samenwerking en uitte den wensch, dat de aangename ver houding zal olijven voortbestaan. De heer Commandeur dankte voor de vnendelüke woorden en de raadsleden voor de prettige samenwerking. Hierna sluiting. Het vroegere landhuis Wolkenland Beek <gem. Bergh), sedert kort van het Amsterdamsch lyceum en dat als jeugdherberg was Ingericht, is gisteren to taal afgebrand. De vader der stichting, de heer Labruyère, heeft nog tevergeefs getracht het vuur met snelblusschers te stuiten. Verzekering dekt dc schade. De brand Is vermoedelük ontstajn, door dat vonken uit den schoorsteen van de bü- keuken op het rieten dak terecht kwamen. De jeugdherberg, die de volgende maand officieel zou worden geopend, zou gisteren door 32 personen bevolkt worden. Dezen zijn thans ondergebracnt In hotels en zalen In de omgeving. Retraite hun eeuwige gelukzaligheid te dan ken hebben. Wanneer door het houden eener Retraite een of ander offer gevraagd wordt, dan wordt dat ruimschoots beloond door de Retraite zelf en vooral door de blüvende vruchten, welke iedere Retraite In de ziel van den mensch achter laat. De waarde eener goede Retraite gaat boven alle andere geestelijke oefeningen, daar juist zij op de meest volmaakte manier aan de ziel geeft wat voor haar behoud noodzakelük is en ook zeer dlkwüls blüvend herstelwerk verricht De Retraite is niet alleen het werk voor de vrouw of het meisje maar evenzeer voor den man en jongeman. Door een Retraite te houden, toonen wü, wat wü zün moeten -Mannen van GelooF’. Op Woensdagavond 1 Juli werd door eet) Pater van het Retraitehuis .Petrus Canislus” te Bergen gesproken over de beteekenis van het Retraite-werk tot onze gezellen. Het woord werd met llchtbeeelden verduldelükt cn veraangenaamd. Haast alle jonge mannen zün in staat om zonder veel moeite een retraltekaart zich ten allen tüde aan te schaffen, maar zonder uitzondering doen allen het verstandigst door sparen zich van een retraltekaart te verzekeren. Zoo gemakkelijk komt ook bü gezel het duiveltje van den mammon hem verleiden, om zün centen een andere bestemming te geven. Daarom is er In de vereeniging een Retraiteclub, waarvan de penningmeester wekelüks gelegenheid geeft voor sparen. Ouders, die u steeds zoo bereid stelde uwe medewerking te geven aan alles, wat de eeuwige belangen van uw zoon op het oog had, doet dit ook nu vooral. Met kolpingsgroet Uw dn. In Chr. Praeses C. P G. PERSOON, Burgemeester en Wethouders van Alk maar maken tngevolgë artikel 6, 2e lid der Warenwet, S 1919 no. 581, bekend, dat bij onherroepelijk geworden vonnis van den Kantonrechter te Alkmaar van 5 Juni 1931 is veroordeeld Gerrit Blankendaal. van beroep veehouder, wonende Omval 62. tot een geldboete van f 15.subs. 15 dagen hechtenis wegens het verkoopen van melk, die bestanddeelen van uierzlek vee bevatte. Alkmaar, 6 Augustus 1931. De redactie van het Noord-Hollandsch Dagblad, in onvoltallige vergadering büeen, op Donderdag 6 Augstus 1931, Overwegende, dat zü in deze dagen van tropische hitte het voorwerp van medelijden schünt te zün geworden van llmonade-fabrikanten en roomüs-dito's; Overwegende, dat genoemde llmonade-fabrikanten daar om gemeend hebben goed te doen, door de redactie, bovengenoemd, te moeten aanbie den een flesch limonade—siroop, teneinde dit kleverige vocht, product van hun ver nuftig fabrikanten-intellect, door vermen ging met het verre-van-koele-leidingwater, in een verlrisschende drank te metamor- phoseeren; Overwegende, dat de eveneens genoemde roomljs-dito's het aanstekelük-werkende voorbeeld van hun limonade-collega’s hebben gevolgd en de redactie hebben verrast met een zending roomüs en koele ice-cream-soda; Overwegende, dat ook de maag van een journalist wel eens wat anders vraagt dan zoete spüzen en dranken en ook gevaar kan loopen van streek te raken door ontüdig en overvloedig gebruik van üs en limonade; Overwegende voorts, dat de hierboven gesignaleerde uitingen van vrijgevige medelüdendheid, oftewel me delijdende vrügevigheid, ten gunste van journalisten meer ten doel hebben de aan dacht van het publiek op de producten van de medelijdende llmonade-fabrikanten en vrügevlge roomüs-dito's te vestigenf dan om de leden der redactie een opfrisschertje te bezorgen; Overwegende tenslotte, dat de redactie, ondanks de tropische hitte en ook zonder de verfrisschende producten van adverteerders, er ten volle In zal sla gen hare lezers des avonds van het noodige geestelijk voedsel te voorzien; Verklaart: ook zonder aanbiedlng-van-monster loof te zullen schenken aan de mededee- lingen over kwaliteit van producten der ad verteerders; Verklaart alsnog: dat de dezer dagen op het redactlebureau aangeboden artikelen als roomüs en Ice cream-soda van Kamps’ Ijssalon In de Schoutenstraat van büzondere kwaliteit zün; Verklaart tenslotte: dat In den vervolge geen monsters als bo venbedoeld door de redactie meer zullen worden geaccepteerd; En verboekt derhalve heeren llmonade- fabrikanten, roomüs- en andere dito's l>un medelüdende vrügevigheid te staken en be sluit: deze motie ter kennis te brengen van alle fabrikanten van zomer- en andere dran ken en spijzen en niet aan de pers. Deze motie werd bü acclamatie door de onvoltallige redactie-vergadering aangeno men. In de gisteren te Rotterdam gehouden jaarvergadering van den Nederl. Politie Sportbond, is weder herkozen als hoofdbe- stuurslld en competltle-lelder de heer A. J. ter Horst, Hoofdagent van Politie en admi nistrateur, alhier. ALKMAAR, 5 Aug. N V. Alkmaarsche Exportveiling Aalbessen 8 tot 13 ct. par pond, adüvie 0.40 tot 180, appelen 5 tot 16 ct. per pond, augurken 5 tot 20 ct. per pond, bloemkool I 1 tot 6 ct. per stuk, doperwten 1.— tot 10 per 100 pond, druiven 35.tot 43.— per 100 pond, gele kool 3.50 per 100 st„ komkommers 0.50 tot 4.40 per 100. meloenen 0.15 tot 50 ct. per stuk post^êln 12 tot 18 ct. per bakje, peulen 1.tot 5jy-_ per 100 pond rabarber 4 tot 8 ct. per borf1 roode kool 0 80 per 100 stuks, selderie 1.20 tot 2.20 per 100 bos, spinazie 12 tot 28 ct. per bak. snüboonen 3.— tot 9 per 100 pond, dubbele spercle- boonen 1.70 tot 5.20 per 100 pond, uien 4.00 per 100 bos, wortelen 2.— tot 7.per 100 bos, zwarte bessen 12 tot 15 ct. per pond. BROEK OP LANOEND1JK 6 Augustus 10.400 K G Tomaten A 7.40—8 00; Idem B 6 40; Idem C 7 30; Idem CC f 1.90; 21.000 Aardappelen: Scnotsche Muizen 3 705 80; Blauwe Eigenheimers 4.20; Due of York 3 80; Drielingen 6.00—6.30 2000 bos wortelen 1001 80; 1450 stuks bloemkool. 1ste soort 2.10T-4 50; idem 2e soort 0.70; 650 Roode kool 0 60 23 000 K G Vroege kool 0 600 80; Uien Drielingen 5.20; Nep <24 KG) 8 50—9.20 550 KG Zilvernep 740 17.80; Zllverdrlellngen 5.20550 300 KG. •luchtere kalveren 41—26 20 -bapen 'mage re) 22—26, 67 idem (vette* 36—35, 105 lam meren 1626, 5 vark-ns (magere) 14 17. 67 idem (vette) p. KG 0.46 -051, 265 liggen 9—13. 6 konijnen 0.40—125. 74 klnpen 0 75 1.50. Hanen 0.100.90. SCHAGEN, 6 Augustus. Eierenveiling. Aangevoerd werden 96524 kipeieren Witte f 4—4.40, kleine witte f 3.30. bruine t 4 20- f 4 90; 1367 eendeleren f 3 50—3 70 per 100 stuks. HEM. 5 Augustus 1931. Zuider-Kogge. Sla f 1.10—2; Slaboonen f 3.60—11; Snü boonen f 14.2018 60; Komkommers f 130 —320; Prolefic f 27 33; Trosbessen f 1720 —24 80; Roode bessen f 14 1018;; Witte bessen f 1114; Kruideniers f 1624.50; Fr suikerperen f 4 506.70; Kruisbessen f 8 12; Tomaten A f 910; B f 190; C f 8 10; CC f 5 20; Zwarte bessen f 2260. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Augustus. 24.000 K G. aardapplen. Groote Schotsche muizen f 2.903.20. Schotsche muizen f 5.60 —5 80 Schoolmeesters t 2 703 40 Blauwe Eigenheimers f 4.204.40 Due of York t 3 50 —3 90 Drielingen f 5 706 50 550 bos worte len f 2452.70. Roode kool onverkoopbaar Gele kool onverkoopbaar. 7500 K.G. vroege witte kool f 0 70—0 80 per 100 K G 13 200 K G uien f 4.10—4.50. Zilver uien f 1.10— 130. Drielingen f 5.106. Gele nep f 7 409 Drielingen gele nep f 4 505 90. 21 400 K G zilvernep f 6 908 60. 525 K G. Snüboonen f 9 30. 1900 K G. Spercieboonen f 710—11. 60 K G. Tulnboonen f 2. 570 K.G. kroten f 1.10 Aanbesteding „T. E. M.” Door het be stuur van de N. V. „T. E. M.”. alhier, werd Woensdag ten raadhulze aanbesteed de be tonwerken van de Electr. Centrale. Inge schreven werd als volgt: Gebrs. Boekel, Oude-Niedorp, f 12890. V O. B„ Vinkenveen, f 12900.J. Daalder, Texel, 12942.— D. Wout, 12980.—; L. Bruin en Zn., Texel, f 13220.Haitsema. Harlingen. 13260.—; N. Graaf. Texel. 14700.G. Logman, Texel. 14875.J; Gebrs Schoenmaker, Texel, 15050.—; P. Boltje, Heerenveen, 16300.Grlmüzer. Helder, f 16600 Het werk is nog niet gegund. paêrden 225- 410, i veulens HO stieren 110—275. 14 geldekoeten (mag.) 100—150. 73 dem vette) '45'*— 530, 12 kalikoeien 300—375, 2 pinken 1-10- 170, 45 LEIDEN. 4 Aug. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd totaal 481. Prijs per Kg. levend gewicht In centen: 429 zwaar 40—47, 52 licht 47—46.. Handel tamelük vlug. Een enkel vleeschvarken 1 cent boven noteerinc. Zware hersenschudding opgeloopen. Geslaagd. BU het te Utrecht gehouden examen voor assistent van den stations dienst slaagde de heer H. Kooiman, werk zaam aan het station alhier. Burg. Stand. Geboren; Dirk, z. van D. Zwaan en 8 Boes. Dirk. z. van P. Stam en T. Vün.' Cornells, z. van G. Klopper en A. Zwaan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 9