w r fi II VOORWAARDEN 1 1 Hiermede zijn alle vorige bepalingen vervallen III OUDE NIEDORP PROVINCIAAL NIEUWS UITGEEST HOORN SPORTEN WEDSTRIJDEN WIELRENNEN j H il ST. PANCRAS 'i ZIJDEWIND CASTRICUM BOVENKARSPEL EGMOND-BINNEN <0 i-'j SPIERDIJK ’T VELD EGMOND AAN ZEE ZIJPE EGMOND AAN ZEE UITGEEST MEDEMBLIK Club-kampioenschap van Nederland Schietwedstrijden van Burgerwachten in den Kring Alkmaar en Omstreken ENKHUIZEN voer de gratis-Oegevallea Verzekeriig voer de aboaoé’e ep het Neerd-Hellaodsch Dagblad HEILOO 5 te s 3 d. O Eng en i Morsch en Mart* Oeertrulda prtjs S Pepping, Llmmen, 52 p., 39 3/5 worden I prijs J. Bekker, Alkmaar, 48 p., 43 2/5 H. Levering. Llmmen, 46 p„ 42 J. Holstein. Alkmaar, 44 p., 49 en Maantje A. Besteman, Alkmaar, 43 p, Klasse Wedstrijd achter groote motoren B. Guttèr, Noord-Scharwoude, Metzelaar, Zuld-Scharwoude. komt en Manera uit een uiterlijk voorbe- of bo- f 1 1 5 5 Olympia r. Steen de voor Bernardus Alber- Johannes van der Cornelia Maria Rtfs. Johanna Ca- door voor die verschuldigd is. zal tn- •'n. ook n*et in de pas- een en i gewonnen verandering Broodprijs verhoogd Met ingang van insdag is door alle bakkers de broodprijs ct 3 cent per 8 ons verhoogd. Personalia MeJ. B. Bood, alhier, slaag de te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. e- Voorschot Landarbeiderswet. Aan deze ge meente is een voorschot uit *s Rijks kas -X- Vereeniging tot exploitatie eener Dorsch- en Zaaimachine. Woensdag had de eindaf rekening plaats van bovengenoemde veree niging, zoodat hiermede deze organisatie ge heel is opgeheven. prjjs J. Wokke, Llmmen, 54 p„ 50 sec. prijs J. Hulskamp, Alkmaar. 48 p., 43 Gedenkteeken mej. J. J. Vahl Naar wij vernemen zal een comité in Hét leven worden geroepen om gelden bijeen te brengen voor een blijvend aandenken op het graf van mej. J. J. Vahl, die verleden week op zulk een noodlottige wijze om het leven kwam. In het eerecomité hebben zitting genomen mevr. Lommen-Maurymevr. Aukes-Timmer en mevr. Leenaers-de jongh. Binnen eenige dagen zullen verschillende dames zich belasten met de inzameling der gelden. Opbrengst collecte. De collecte, alhier ge houden voor de alleenstaande blinden Wolfheze (Gld.) heeft f 8.— opgebracht. 3e sec. 4e sec. 5e 28 3^5 Burgert stand Getrouwd: Q. Stolk en M. M. Vos beiden te Castricum, C. Hage- rnanten Castricum en M. Sombroek te Hel- ioo, N. Sombroek te Heiloo en A. A. Borst te Castricum, J. C. Demoitie en J. Twisk beiden te Castricum en H. van der Laan te Wjjk aan Zee en Duin en J. Steeman te Castricum. Overleden: 8. Al, oud 10 jaar te Castri cum,' O. Liefting. oud 32 jaar te Venray en J. J. Vahl, oud 48 jaar te Castricum en Jo. de Pagter, oud^il jaar te Amsterdam. Geboren: Antonia Christina, dochter van D. van Deelen en A. H. Klopman, Marga- retha, dochter van W. Castricum en A. de Munk. Wilhelmus Alphonsus, zoon van W. Drujjven en C. Bruine Alida Anna, dochter van F. Zonneveld en A. A. de Wit. ongeval de het lichaam worden gescheiden door snijding, 199 p. 187 p. P- 1 Voetbalclub Zondag as. zal de R. K. voetbalclub ,K G. B." een optocht houden door de gemeente, voorafgegaan door het mu ziekkorps. De optocht wordt samengesteld bij het station BovenkarspelGrootebroek en vangt aan om 3% uur (o. t.) Daarna zal de Zeereerw. heer pastoor op het voetbalter- rein den eersten aftrap doen. Bij dege gele genheid zijn verschillende personen ultgenoo- digd. Wij wenschen de nieuwe R. K. voetbalclub nog menigen gelukkigen wedstrijd op haar nieuwe terrein. Raadsvergadering Donderdagmorgen hield de Gemeenteraad een buitengewone vergadering in verband met het besluit der vergadering van Zaterdagavond in zake over dracht van het electrisch bedrijf- Alle leden waren aanwezig. - Na de opening te ongeveer half 12. ging de raad onmlddellijk in gesloten zitting, waarbij de heer Oldenburg namens het P. E. N. aan de raadsleden alle gewenschte In lichtingen over de voorwaarden van over dracht verschafte. Toen de Ingenieur ver trokken was. bleven de deuren nog tot half één gesloten. Na heropening bleek, dat de heeren nog huiverig waren om het bedrijf over te doen aan de provincie: waarin de bezwaren bestonden bleek niet, want zonder eenige discussie werd met algemeene stem men besloten, de overdracht aan te hou den en aan B. en W. opdracht gegeven uit te zien of er iemand te vinden zou zijn die bekwaam is om als technisch leider van het gemeentelijk bedrijf op te treden. Besloten werd verder aan KI. Groot een nieuw verlaagd krachttartef toe te staan met restitutie van het te veel betaalde. Daarna sluiting. Verloting „Accordando” Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie is de verloting van „Accordando" uitgesteld tot October. Veefonds. In het vee/onds alhier, waren in de 3 afgeloopen maanden verzekerd ge middeld 390 runderen. Hiervan werden 6 stuks vee afgekeurd. De omslag moest wor den vastgesteld voor de maand Mei 03 pCt., voor Juni 0.4 pCt. en voor Juli 0 3 pCt dit is gemiddeld per rund berekend in de maanden f 2.70- Tjaddinxrtfterpolder De rekening van dit waterschap over 1930 werd door een com. missie, bestaande uit de heeren P. Koomen Kz. W H. Bierman en C. Veldman Jz. on- pfc - Vedder. Overleden: Teuntje Vedder. echtgen. van v. Dasler, 35 jaar. Cornells Jacobus Ur- sem, 2 jaar. Catharina Bleeker, wed. van P. Beemsterboer, 69 jaar. Zwemtocht StavorenEnkhuizen In al le stilte voorbereid, is het aan Mej N. Dehvel van Rotterdam gelukt te zwemmen van Sta voren naar Enkhuizen. Naar wij vei namen werd de tocht georganiseerd door den heer K. Boon, bestuurslid van de Zwemvereeni- ging „De Jonge Kampioen” te Zutphen Mej. Dehvel startte des morgens om $.40 te Stavoren en zette 4.40 te Enkhulftn voet aan land. De tocht oegon met na-eb, ioch al spoedig kwam de vloed opzetten en deze heeft den geheelen tocht de koene zwemster begunstigd. Met stilstaand water were Enkhuizen be reikt. Daar van den tocht niets bekend was, was bij aankomst weinig belngstelling. De koene zwemster vertoonde geen eekenen van ver moeidheid en ging met haar begeleiders zich eenigen tijd rust gunnen in het hotel Die Port van Cleve. Autobusdienst Egmond—IJmuiden Ver schenen is het Provinciaal Blad van Noord- Holland, bevattende het besluit van Ged. Staten, houdende afwijzende beschikking op het verzoek van A. Wijker. geboren Dekker, J. Gul en C. de Graaff, allen te Egmond a^n Zee om vergunning tot bet in werking bren gen van een autobusdienst van Egmond aan Zee naar Umuiden en terug. Keuring trekhonden. De algemeene keu ring van trekhonden in deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdag 14 Aug. as. te Schagerbrug. voor het café van Mevr, de wed. J. Broer. De wedstrijd achter groote motoren Deze wedstrijd wordt verreden in drie rit ten over 25 K.M. Na den start is de aanslui ting in de volgende volgorde: Linart (Bel gië) achter Pasqier Jr„ Breau (Frankrijk) achter Lallier, Paillard (Frankrijk) achter I I - ■H De lauwertak door hotel Trompenberg; verguld zilveren medaille door de N. V. Mij. Noordzeebadhet kunstvoorwerp door de Mjj. Badbedrijf Castricum aan Zee; de verguld zilveren medaille, 3e prijs rennen, door luitenant Brunner; medaille schoon ste geheel is aangeboden door de stoom- zuivelfabrlek ..Juliana” te Bergen. De voorzitter, de heer H v. de Plas bedankte met een hartelijk woord de schen kers <sters) van dc prijzen en eindigde met den wensch, dat het autogetoeter nog eens overtroffen zou worden door het hoefge trappel. Bloempjesdag Ver. Ziekenhuisverpleging. De netto-opbrengst van den bloempjes-ver- koop is f 120.—. Zaterdag. Zondag en Maandag JJ. hadden op den bond te Limmen de jaarlüksche kring-schietwedstrijden plaats. derzocht en goedgekeurd op de volgende be dragen. Ontvangsten 1412.21 Uitgaven f 1107.30 Batig slot 304.91. De begroeting voor 1931 werd door het be stuur vastgesteld op de volgende bedragen. In ontvangst en uitgaaf op 1435.78 S, "ter wijl voor onvoorziene uitgaven daarbij ge raamd werd 430.78 en over dit jaar geen* lasten van de landerijen behoefde geheven te worden. verleend tot een maximum van f 3270, ter verstrekking aan da- stichting, in die ge meente uitsluitend werkzaam ter bevorde- nog in leven blijkt te zijn. Bij het overlijden van den verzekerden geabonneerde binnen voornoemden termijn van zes weken vervalt het recht op verdere uitkeering. 750 gulden. Indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak Is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmlddellijk. hetzij binnen driemaal 24 uur na het ongeval. 250 gulden, Indien het ongeval binnen de grenzen van deze Strandren. Draverij en Springdemon- stratie. Woensdagmiddag had op het strand- terrein van de Mij. „Zeebad” een strand ren, draverij en springdemonstratie plaats, georganiseerd door de Egmondaeeër Paar- densport vereeniging. Langs de lijn en op de glooiing van het duin had zich een groot aantal belang stellenden opgesteld om getuige te zijn van hetgeen gedemonstreerd werd. Na afloop had in hotel „Welgelegen" de officieele prijsuitreiking plaats. Hierbij wa ren tegenwoordig de heeren C. J. Eyma. burgemeester, J. W. Kockx, directeur van de Mjj. „Noordzeebad" en de directeur van de Mjj. „Zeebad Egmond”. De Burgemeester reikte de volgende prij zen uit: Draven: le prijs wisselbeker: K. Nottel- man, 2e pr. lauwertak en f 15.Voort huizen, 3e pr. kunstvoorwerp: J. Zwart. Rennen: le prijs verguld zilveren me daille en f 50.—: P. de Jager, 2e pr. kunst voorwerp: H. Schouten. 3e prijs verguld zilveren medaille en f 10.H. Schouten. Schoonste geheel, medaille: mej. Spaan. De wisselbeker is m 1929 aangeboden door de N. V. Mij. Zeebad Egmond. Spoedvergadering. De Raad dezer ge meente komt Vrijdag 7 Aug. in spoedver gadering bijeen. Naar wij vernemen, zal de vaargeul een punt van bespreking uitmaken. Benoemd. De heer J. Bungener, alhier, is benoemd tot teekenaar bij den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland. Personalia De heer H. J. Schmidt, al hier. slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch M. O. akte A. uur na bet ongeval is geschied, zal geen uit keering plaats hebben. Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving van het overlijden geschie den binnen drie dagen na het bekend wor den van het ongeval aan de belanghebben den. Zoo spoedig mogelijk na het ongeval moet de hulp van een bevoegd geneeskundige wor den ingeroepen, en de verzekerde is gehou den onder geneeskundige behandeling te blij ven, de voorschriften van den geneesheer on afgebroken op te volgen, totdat hjj volkomen hersteld is; en moet door den verzekerde in t algemeen alles worden gedaan, wat mo gelijk is, om de schadelijke gevolgen van het ongeval te beperken, en zoo mogelijk te voor komen. In ieder geval moet den geneeskundige van het Noord-Hollandscb Dagblad toege staan worden, den getroffene te onderzoe ken, wanneer en zoo dikwijls dat billijkerwijze geëischt kan worden, en de Directie van het Noord-Hollandsch Dagblad heeft even eens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige behandeling te doen verstrekken, als zij noodig acht. Elk bewijs, hetwelk genoemde Directie van tijd tot tijd zal eischen betreffende eenig on geval op grond waarvan een eisch tot uit keering werd Ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het achriftelijk ver zoek gedaan werd, gegeven moeten worden Ingeval van eenig ongeval met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van het Noord-Hollandsch Dagblad schriftelijk worden kennis gegeven, onmlddellijk nadat het ongeval aan belanghebbenden zal zijn bekend geworden. Het niet nakomen van een of meerdere der In dit artikel genoemde verplichtingen zal elke aanspraak op uitkeering voor belang hebbenden van rechtswege verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem of den belanghebbendende inge vulde aanvraag-formuller tot uitkeering, een schriftelijke verklaring van den behandelen den geneesheer, alsmede schriftelijke verkla ringen van twee ooggetuigen, en in geval van overlijden van de doodacte. kan de belang hebbende aanspraak maken op de behande ling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigen dom van de Directie. De kosten der geeischt-e verklaringen komen ten laste van dengenc, die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verze kering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van het Noord-Hollandsch Dagblad en slechts na ontvangst van een door den rechthebbende geteekende qui- tantie, en nadat geconstateerd is, dat de be langhebbende gedurende de laatste 2 maan den regelmatig zijn abonnementsgelden heeft betaald. Van geen som (•rest bet'’»’"' >rin d Personalia. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de Rijkslandbouwwinter- school te Drachten ir. J. Middelveldt alhier, met ingang van den datum waarop hjj zijn betrekking zal aanvaarden, tot 1 Oct. 1932. Geslaagd. Mej. Schil alhier, gedipl. wijk zuster der Gezinsverpleging, slaagde giste ren voor het examen voor de afdeeling Tuberculosebestrijding. Personalia De heer J. J T. van Rooy, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. Willibrordus en Anna de Vries~22 jaar, te Castricum. Koenraad Ur- sem. zonder beroep. 65 jaar, te Heerhugo- waard en Seeltje Spil, 64 jaar. Theodorus Gerardus Louter, opperman, 27 Jaar en Aaltje Tamis, 21 jaar, te Alkmaar. Cornells Hageman, bloemistknecht, 26 jaar, te Castricum en Maria Sombroek, 30 jaar. Ni ko Sombroek. tuinder, 28 jaar en Agatha ^nna Borst, 25 jaar, te Castricum. Jacob Kaandwp. timmerman. 32 jaar en Emma Dam, 25 jaar, te Alkmaar. Getrouwd: Poulus Spaans Scholten. Koenraad Ursem en Seeltje Spil. OverledenLevenloos aangegeven kind van Gerrit Coenraad Femée en Barbara Schouten. Dirk Peet, 78 jaar. Cornells Tim merman, 88 jaar. Pieter Johannes Fredrik ter Heege, 34 jaar. Petrus Smit, 32 jaar. Grietje de Geus, wed. van Dirk Bakker, 81 jaar. Maria Anna Theresia Apeldoorn, 8 maanden. Hendrik Cornells Seegers, 70 j. Gerrit Leonardus Vermeij. 73 jaar. Eijtje Beemster, echtg. van Pieter Dekker. 72 j. Hendrikus Johannes van Dijk, 2 dagen. Wil helmina Wils, 68 jaar. Ingekomen en vertrokken personen gedu rende de maand Juli 1931. B. Postema, n.h., un Veendam naar I 107. W H. P. Hul- termans, ri., van Dongen naar A 385. F. Damen, rk„ van Dongen naar A 385. Me. Scbuuring. nh„ van Heerhugowaard naar A 243. Th. Fuchs, rk., van Alkmaar naar F 56. W. W. Kemmeren, rk., van ’s-Herto- genbosch naar A 385. B. de Haas, nh„ van Den Helder naar H 43. Wed. G. Huijsman - Mieldijk en gezin, geen, van Den Helder naar H 43. J. C. Ham en gez., ojc.. van Koe dijk naar C 130. J. J. Habich en gezin, geen, van Alkmaar naar H 45. Mej. Mosk. nJi., van Alkmaar naar J 93. S. Menist en echt gen.. n.L van Amsterdam naar F 243. M. Femhout en echtgen. gk., van Alkmaar n. F 185. Mej. Vlas, n.h. van Sneek naar G 53. Ma Kraanycki, rk., van Buer (Did.) naar A 240. G. Alders en gez., rk., van Haar lem naar L 182. C. B. Termaat en gez., nli van Kampen naar A 131. EL M. Weel, rk., '.an Haren karspel naai F 200. Wed. Joh. de Vries—Kossen en gez, geen, van Alkmaar raar B 54. F. H. Koch en gez., el. van Ber gen (N.-H.) naar O 40. Vertrokken: Sa. M. H. W. van Zomeren n. A M. H van de Kaa naar Hoorn. P. Reus naar Alkmaar. Wed. C. C. Kaandorp Zeist. Th. P. Bakker naar Egmondbinnen. van der Park naar Alkmaar. C. van Urk n. liaarlem. I. Posthuma naar Oudorp. L. van Til en echtg. naar Akersloot. W. Pool en echtg. naar Alkmaar. E. van het Kaar le Mair en gezin naar Velsen. J. H. Lutke raar Dalen (Dr.) C. W. Koster naar Am sterdam. J. H Hoogeveen en gezin naar A'kmaar. Wed. A. A. A. MoersBrockhus naar 's-Gravenhage. G Alders en gezin naar Nijmegen. prijs 2/5 sec. 5e prijs 2/5 sec. 6e prijs 40 sec. Afd. B Korpswedstrijden max. 300 p. Klasse Klasse prijs H. van Galen, Alkmaar, 50 p.. sec. 6è prijs S. Veel. Alkmaar, 50 p„ 40 sec. Klasse C: le 2e sec. 3e sec. 4e 2e prijs J. Snijders, Zuld-Scharwoude, 45 p., 29 4/5 sec. 3e prijs KI. Bekker, Noord-Scharwoude, 44 p.. 30 sec. 4e prjjs A. Oud, Zuld-Scharwoude, 42 p„ 25 3/5 sec. 5e prijs 40 p-, 30 sec. 6e prijs Ide Zijp. Noord-Scharwoude, 38 p 30 sec. Klasse B: le prijs W. Meijles, St. Maarten, 50 p„ 38 sec. 2e prijs A 48 p., 33 sec. 3e prijs E. BIpedjes, Heemskerk, 45 p„ 37 sec. 4e prijs Jb. Castricum. Heemskerk, 41 p„ 31 2/5 sec. 5e prijs J. Heeringa, Noord-Scharwoude, 41 p., 35 sec. 6de prijs KI. Komen, Zuid-Scharwoude, 41 p., 37 sec. Klasse C: le prijs C. Kaandorp, Schoorl, 54 p„ 45 2/5 sec. 2e prijs L. Meinema. Noord-Scharwoude, 51 p., 43 sec. 3e prijs Jb. Kaandorp, Schoorl, 49 p., 35 sec. 4e prijs J. Kraakman Pzn., Zuid-Schar woude, 49 p., 42 sec. 5e prijs M. Zijp Mzn., Zuid-Scharwoude, 48 p.. 38 1/5 sec. 6de prijs P. Swart, Akersloot, 46 p., 30 s. De 6 eerste prijswinnaars, zijnde tevens de hoogste korpsschutters, ontvangen leder bovendien een herinneringsmedaille. De plaats, datum en uur der prijsuitrei king wordt nader bekend gemaakt. A: le prijs Z.-Schawroude, B: le prijs Z.-Scharwoude, 2e prijs Heemskerk. 184 C: le prijs Schoorl. 184 p. 2e prijs Heemskerk, 172 p. 3e prijs N.-Scharwoude, 163 p. Afd. B. Personeelenwedstrüd, max. 60 p. Klasse A: le prijs J. van Kleef, Zuid-Scharwoude, 46 p., 30 sec. prijs Deelgenomen werd door de Burgerwachten van Akresloot, Heemskerk, Noord- en Zuid- Scharwoude, Schoorl, St. Maarten, Heiloo. Limmen en Alkmaar, in totaal 180 schut ters De uitslagen waren als volgt: Afd. A (max. 300 p.) Korps wedstrijden: Klasse A: le prijs Alkmaar II, 226 p. Klasse B: le prijs Alkmaar I, 245 p. 2e prijs Limmen n. 218 p. Klasse C: le prijs Heiloo I, 198 p. 2e prijs Llmmen I, 177 p. 3e prjjs Llmmen II. 168 p. Personeel wedstrijd. Klasse A. max. 60 p. le prijs j- Buis. Alkmaar. 50 p. 28 sec. 2e prjjs P. v. d. Bosch. Alkmaar, 49 p., 25 1/5 sec. 3e prijs Jb. Plas. Alkmaar, 48 p„ 25 sec. 4e prijs J. Besteman, Alkmaar, 48 p., 30 sec. 5e prijs Th. v. d. Aakster, Alkmaar, 46 p„ 30 sec. 6e prijs A Boersen Jz., Alkmaar, 45 p 28 sec. Klasse B: le prijs S. Admiraal. Limmen, 54 p. 36 1/5 sec. 2e prijs P. Commandeur. Llmmen, 53 p., 35 2/5 sec. prijs A. Doets, Alkmaar, 52 p., 37 2/5 digd zou zijn, terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, is Ingevorderd. Art. 7. Alle geschillen uit deze voorwaar den en de geldende verzekering voortvloeien de, zullen beslist worden door drie scheids lieden. Nederlanders, bij onverdeelde keuae door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den bevoegden rechter te Haarlem. Ieder der partijen Is verplicht binnen 14 dagen nadat de scheidslieden ingevolge da vorige alinea door partijen zijn benoemd, en deze benoeming hebben aanvaard, in handen van een dezer, als waarborgsom voor kosten der arbitrage, te storten de som van twee honderd vijftig gulden ieder. Indien partijen ten aanzien van de benoe ming der scheidslieden niet tot overeenstem ming zijn gekomen, zullen partijen verplicht zijn binnen 14 dagen nadat die benoeming van arbiters bij rechterlijk gewijsde zal heb» ben plaats gehad, een bedrag van 250. te storten in handen van een dezer als waar borgsom als voorschreven. Partijen zijn aan de uitspraak der scheids lieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort. Scheidslieden zjjn bevoegd, een der partijen in de kosten van het geding te veroordelen, waaronder begrepen de kosten en honora rium van arbiters, of die geheel of gedeelte lijk te compenseeren. Elk recht op uitkeering krachtens deze verzekeringsvoorwaarden vervalt van rechts wege. indien niet binnen den bij dit art» bepaalden tijd van 14 dagen door den ver» zekerde, of ingeval van art. 4 eerste alinea door de echtgenoote of erfgenamen daar vermeld, voldaan is aan zijn verplichting tot storting van de waarborgsom voor de kosten der arbitrage. Art. 8. Het ontvangbewijs van den ver zekerde of van de erfgenamen van den ver zekerde zal in ieder geval volledige kwijting tengevolge hebben. Met het oog op de vaststelling der iden titeit van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderzins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Direc tie van het Noord-Hollandsch Dagblad. Art. 9. De Directie van het Noord-Hol landsch Dagblad zal ten allen tijde het recht hebben deze verzekering te doen eindigen of wijzigingen in de voorwaarden daarin aan te brengen, welke beëindiging of wijziging door het enkele feit der aankondiging in het Noord-Hollandsch Dagblad of hare bij lagen van kracht zal worden. Art. 10. Ieder verzekerde dient te zorgen, op straffe van alle recht op uitkeering te verliezen. dat omtrent de(n) persoon, tz wiens of te wier naam de graÜs-verzekerinc van het Noord-Hollandsch Dagblad loopt niet de minste onzekerheid kan bestaan. ring vande verkrijging van oni oetend goed door landarbeiders, ter uitbetaling van het een landarbeider benoodigd bedrag de verkrijging van een plaatsje. Een tienduizend toeschouwers woonden gisteravond de wielerwedstrijden bij in het Stadion te Amsterdam, die begonnen met t verrijden van de Clubkampioenschappen van Nederland, sprintwedstrijden over 1 KJU. In de eerste serie kwamen tegen elkaar uit De Kampioen (Haarlem) met Van Eg mond en Van Dijk, Ulysses (Amsterdam) en Excelsior (Den Haag). De Haarlemmers toonden zich de meer deren en wonnen den rit. In de tweede serie kwam uit (Amsterdam) met v. d. Hoeven en bergen, De Bataaf (Halfweg) en Germania (Amsterdam) Zbowel V. d. Hoeven als Van Steenbergen gingen voor de anderen over de eindstreep. De derde serie, waarin uitkwamen de wie- lervereeniglng ,.’s-Gravenhage” met B. P. Leene, „Le Champion" (Amsterdam) en ..De Germaan" (Den Haag) wordt gemak kelijk door de Gebr. Leene gewonnen. In den vierden rit hebben Vreeswijk en v. d. Leur voor Sparta uit Den Haag weinig moeite om te winnen van De Gazelle Amsterdam. Benoemd De heer B. van der Land, ambtenaar ter Secretarie alhier. Is in ge lijke betrekking benoemd te 's-Gravenzande (Z.H.). Art. 1. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende geabonneerden op het Noord- Hollandsch Dagblad, die hun woonplaats hebben in het Rijk der Nederlanden, m Europa, en voorts aan de navolgende ver- eischten voldoen: a. gedurende minstens 60 achtereenvolgen de volle dagen als geabonneerde in de regis ters van het Noord-Hollandsch Dagblad zijn ingeschreven/ b. tusschen 18 en 60 jaar oud zijn; e. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hun ledematen cn zintuigen. Art 2. Onder ongevallen, als In deze voor waarden bedoeld, wordt verstaan, het beko men van een geneeskundig vast te stellen lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken wordt verstaan), den verzekerde on- afhankelijk van zijn eigen wil en van den wil van Iemand, die bü de verzekering belang heeft, door geweld van bulten af uitsluitend en rechtstreeks toegebracht, met een der ge volgen als in art. 3 vermeld. Uitdrukkelijk wordt bepaald, dat geen ver plichting tot uitkeering bestaat. Indien het ongeval als omschreven in dit artikel niet heeft plaats gevonden in tegenwoordigheid •van ten minste twee getuigen, die het onge val en de omstandigheden waaronder bet p>ats vond, hebben zien geschieden. Art. 3. De uitkeeringen bedragen: 3000 gulden, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwanden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid tot werken van den verzekerde, waaronder verstaan wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel een voet en een hand, boven den enkel of den pols, of onherstelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het on geval. Van het verzekerde bedrag zal een som van 750 gulden worden ultbetaald. nadat het recht op schadeloosstelling ten genoegen der Directie zal zijn oewezen. De restcerende 2250 gulden zullen alleen dan worden iritbetaald, indien de verzekerde ses weken na den datum van het ongeval Indien een verzekerde geabonneerde In staat van krankzinnigheid of verstandsver bijstering zal raken, of zich buiten Europa mocht begeven, (behalve indien hij van eene Europeesche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede), of, indien hjj zich in krijgsdienst te land of te water be geeft, en evenzeer van den dag af, waarop hij ophoudt den abonnementsprijs van het Noord-Holl Dagblad te betalen of deze uit gave ophoudt te verschijnen, of de Directie van het Noord-Hollandsch Dagblad ver klaart de verzekering te doen eindigen, zal alsdan deze verzekering van rechtswege ver vallen en krachteloos worden. Van deze verzekering zijn uitdrukkelijk uit gesloten: a. allen, die zich met de bereiding ot het verwerken van, of proefnemingen met, bus kruit, schietkatoen, nitro-glycerine, dynamiet, naphta, acetyleengas of andere licht ontplof bare stoffen bezig houden, of daarbij desbe- wust tegenwoordig zijn, alsook b. acrobaten, circusrijders en zij. die dergeljjk beroep uitoefenen. Bij een ongeval, aan abonné’s overkomen in een der bovenvermelde omstandigheden, geschiedt dan ook geen uitkeering. Ook verzekeren deze voorwaarden niet te llen en geschiedt geen uitkeering voor verkeersongevallen, tenzij het ongeval den getroffenen en verzekerden abonné overkomt, terwijl hjj als betalend passagier zich bevond' in een openbaar middel van vervoer. Zeevlsschers. zeevarenden en personeel van den loodsdienst zijn in de verzekering begre pen, en wel, wat betreft ongevallen aan den wal, voor alle uitkeeringen. Wat ongevallen aan boord betreft, verko keren deze voorwaarden, voorzoover ze val len onder die in art. 3 eerste alinea ver meld, doch op uitkeering bij overlijden kan door hen uitsluitend aanspraak worden ge maakt, indien het ongeval, dat het over lijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeval door ziekte, kwaal of voorbeschlktheid, waaraan de verzekerde lijdende was op het oogen- blik, dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere scha deloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen advi seur van het Noord-Hollandsch Dagblad zou hebben moeten zjjn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeval ge troffen. Gedurende den termijn, waarin de verze kerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeval, zal de verzekering lijdelijk zijn uit gesloten, met betrekking tot elk nieuw on geval, dat den verzekerde gedurende dien termijn mocht treffen. Art. 6. Ingeval een geabonneerde een on geval overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogeülk schrif telijk worden medegedeeld aan de Directie van het Noord-Hollandsch en b>- dien zoodanlae kennisgeving niet binnen 7" 250 gulden, Indien het ongeval (vallende -> voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van een hand of een voet ho vend den pols of enkel, of van t onherstel baar gezichtsverlies uit een oog (totale blind heid van dat oog), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 125 gulden. Indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijs vinger of beide leden van een duim, binfien tien dagen na den datum van het ongeval; 40 gulden, indien het ongeval fvallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger, binnen tien dagen na dep datum van het ongeval; 50 gulden, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak Is van de breuk van een boven- en/Of onderarm of van de breuk van een boven- en/of onder- been; terwijl krachtens deze verzekering alle uit keeringen, op het hoofd van een persoon ver zekerd, en om welke reden ook te doen te zamen nooit meer dan 3000 gulden kunnen bedragen; en verder: Onder bepaling, dat, ingeval reeds bij het plaats grijpen van een c vengenoemde ledematen van mochten wringing scheuring- knelling at anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijk gesteld; en onder bepaling, dat het verlies van voor het ongeval reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geeft Burgerlijke Stand. GeborenGrietje', van Dirk de Ruüter en Maartje Leijen. Arts Gjjsbertus, z. van Gerrit de Heer en Anna Maria Plevier. Petrus Coenraad, z. van Adrianus Dekker en Catharina Bruyns. Evert, z. van Gerard van Dasler en Teuntje Querin. Blekemolen (Holland) achter Ki- serf, van der Wulp (Holland) achter Massi cot, de Graaf (Holland) achter Didier, en Manera (Italië) achter Menara Sr. In de tiende ronde komt Blekemolen plotseling opzetten en passeert Béau. Na een prachti- gen strijd rijdt hij den Franschen kampioen los en verovert de tweede plaats. Ronde na ronde jaagt hij nu achter Linart aan zonder tot een eigenlijken aanval over te gaan, waarschijnlijk uit angst voor Piilard, die een gevaarlijke derde blijft. De uitslag luidde: 1. Linart 19 min. 48 sec., 2 Blekemolen op 20 M. 3. Paillard op 150 M. 4. Manera op 250 M. 5. Bréau op 376 M. 6. De Graaf op 500 M. 7. Van der Wulp op 1550 M. Voor het clubkampioenschap van Neder land wordt verreden een achtervolgingswed- strijd over 8 baanronden. In den eersten rit komen uit: Sparta (Den Haag), Ulysses (Amsterdam) en de Kampioen (Haarlem), Weis. Heslinga, en Krens zijn verreweg de sterksten en wiimen in gesloten formatie den rit voor Sparta. In den tweeden rit ko men uit Olympia (Amsterdam), De Wielér- vereenlging 's-Gravenhage en Le Champion (Amsterdam). Olympic wint met Brilman, Van Dijk en de Wolf. In den eersten rit van de demi-finale voor de sprintclubkampioenschappen komen Olympia en Sparta tegen elkaar uit. Met een fraaie spurt weten van der Hoeven en Ikelaar de overwinning in de wacht te stee pen én Olympia in de finale te plaatsen. De tweede rit geeft een mooien strijd tusschen den Kampioen en Wielerver. 's Graven- bage. De eerste, met Van Leksmond en Vah ruk wordt in de finale geplaatst. De achtervolglngswedstrijden voortgezet met den derden rit waarin uitko men de Bataaf (Amsterdam), de Gazelle (Amsterdam en Excelsior (Den Haag). De eerstgenoemde met de renners Bakker. Schellens en Koenen wint den rit De vierde serie brengt de belde Amsterdamsche clubs de Germaan en Germania op de baan. Eerstgenoemde met Punder, Adap en Kor- laar wordt eerste. Na den start voor den tweeden rit met motorgangmaking over 25 K.M. Is de volgor de van aansluiting: Manera, Blekemolen. Paillard, Bréau, de Graaf, van der Wulp en Linart. Blekemolen gaat direct op den Itali aan af maar deze weet zijn aanvallen keu rig af te slaan. Paillard maakt hiervan ge bruik om in prachtig tempo de eerste plaats te veroveren, terwijl even later z(Jn land genoot Bréau, Blekemolen en Manera seert en de tweede plaats bezet. Na irigen strijd tusschen Blekemolen die door den Italiaan wordt, komt hst einde zonder i in den kop. Uitslag tweede rit: 1. Paillard 19 mln. 52 sec. 2. Bréau op 40 M. 3. Manera op 60 M. 4. Blekemolen op 100 M. 5. Linart op 450. 6. V. d. WUlp 750 M. 7. de Graaf 1500 M. Voor de pauze wordt nog verreden deml-finale van den achtervolgingsrit het dubkampioenschap Nederland over 8 baanronden. De eerste rit gaaj. tusschen Germaan en Sparta en wordt door de Am sterdammers gewonnen. De tweede rit tus schen Olympia en den Bataaf wordt door den Bataaf gewonnen. In de finale om het dubkampioenschap sprint komen voor Olympia (Amsterdam) v. d. Hoeven en Ikelaar. voor den kampioen (Haarlem) Van Egmond en v. Dijk op de baan. Van Egmond gaat als eerste over de streep en de Haarletnsche wielrennersver- eeniging de Kampioen wint de finale. Na de pauze wordt de laatste rit achter groote motoren gereden. Paillard neemt den kop gevolgd door Linart, Manera en Bleke molen. Blekemolen verdringt den Italiaan echter spoedig van de derde plaats. Een aanval van den- Italiaan in de 25ste ronde slaat Bleke molen af. Zonder veel verandering dan het einde. 1. Paillard in 19 min. 7 2/5 sec. 2. Liflart op 20 M. 3. Blekemolen op 40 M. op 100 M. 5. Bréau op 200 M. 6 de Graaf op 560 M. 7. v. d. Wulp op 1050 M. Totaaluitslag1. Paillard (Frankrijk 5 punten, 2. Linart (België) 8 punten, 3. Ble kemolen (Holland) 9 punten. 4. Manera (Italië) 11 punten. 5. Bréau (Frankrijk) 12 punten. 6. de Graaf (Holland) 19 punten. 7. v. d. Wulp 20 punten. Verreden moet nog worden de finale van den achtervolgings- wedstrtjd over 8 ronden, maar aangezien de Bataaf niet meer uitkomt is Sparta club kampioen van Nederland. Burgerlijke Stand over de maand Juli -31. Geboren: Bouwe, z. van Bernard’-* tus van Dijk en Fokje HeerlMa Nicolaas Antonius, z. van Nlcölaas Ensr en C— tharina, d. van Hugo Petrus van der Poel en Jacoba Cornelia Duivenvoorden. Hen drik z van Cornells Molenaar en Maria Vrugt Dirkje, d. van Leendert Jacobus Kruijt en Cornelia Geertruida Balder. Lam- bertus Petrus Franciscus, z. van Petrus Ntf- man en Maria Elisabeth Bruins. Cornells, z. van Theodorus Dekker en Engelina Pover. Hendrikus Johannes. S. van Nicolaas van Dijk en Catharina Overman. Agatha Anna, d van Nicolaas Schouten en Anna Min. Ali da Elisabeth, d. van Johannes Theodorus van Diepen en Elisabeth van Westen. Maria Magdalena, d. van Mattheus Zonneveld en Magdalena Cornelia Knljn. Simon Petrus, z. van Jonannes x— Duijnmaljer. OndertrouwdHendrikus Oudhoff, arbeider, 21 jaar op, en niet in aanmerking komt bjj uitkee ring. Aan mijnwerkers, die ondergroindscbe werk zaamheden verrichten, wordt voor ongeval len (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden), welke hun tijdens het verblijf onder den grond overkomen, 50 pCt. uitbe taald van het verzekerde bedrag der uitkee ring, volgens deze voorwaarden vastgesteld. In verband met de omstandigheid, dat het hier geldt een gratis-ongevallenverzekering, zal. Ingeval van massa-rampen (als: mijn rampen, spoorwegrampen, rampen door over- stroomingen of cyclonen veroorzaakt, en der- gelijke). terzake van aan verzekerden bij die rampen overkomen ongevallen, het aan rechthebbenden tezamen uit te keeren be drag nooit meer dan In totaal 5000. bedragen; terwijl indien de geldige aanspra ken terzake van die ongevallen in totaal dat bedrag van 5000.overschrijden, deze laatste som ponds-pondsgewljze over dege nen, die te dier zake aanspraken kunnen doen gelden, zal worden verdeeld. Art. 4. De uitkeering ingeval van over lijden geschiedt aan de echtgenoote, of, bij ontstentenis daarvan, aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Ingeval recljt op schadeloosstelling ont staat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen, nadat de noodige inlichtingen zijn verkregen, en het ongeval en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoegen der Di rectie van bet Noord-Hollandsch Dagblad Art. 5. De voorwaarden verzekeren niet tegen dood of verlies van ledematen of oogen of eenig ander lichamelijk letsel direct of Indirect veroorzaakt: a door eenige ziekte, kwaal schiktheid van den verzekerde; b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens het letsel, waartegen verzekerd is); c. tengevolge of mede tengevolge van be valling; d. door zonnesteek, of terwijl de verzeker de tijdens het plaats vinden van het ongeval onder den Invloed van overprikkellng of som nambulisme was, of door bedwelmende dran ken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zichzelf te dragen. e. door zelfverminking of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bjj zinnen was; f. in duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden, of bij vlieg- of luchtvaarttochten, of bij baden of zwemmen; g. indien het ongcvql te wijten is aan na latigheid of onvoorzichtigheid van den ver zekerde. of in buitenlandschen oorlog of bin- nenlandsche beroeringen. Deze voorwaarden verzekeren echter wel tegen ongevallen, veroorzaakt ten gevolge van rechtmatige zelfverdediging ofwel bij po - ging door den verzekerde tot redding van personen of tot afwending van dreigende ge varen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 7