r Laatste Nieuws tweede blad Burgerlijke Stanu van Alkmaar DONDERDAG 13 AUGUóiUo i>öl O, die Duim! OFFICIEELE MEDEDEELINGEN FAILLISSEMENTEN VRAGENBUS LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS PROVINCIAAL NIEUWS F 4 Ernstig auto-ongeluk te Pemis STADSNIEUWS DEN HELDER M.KATER ALKMAAB MI&NTa^ CASTRICUM ZWAAGDIJK BERGEN HEILOO ANDIJK KALVERDIJK £>L,2AL>Z-.i J x>~ i SB Ja, Zuld-Oort Buitensingel, Den Frflien ran f 36.- ten Politie alhier, Alkmaar een vertoeven dan feeërieke Staking te Deventer 125 arbeiden er by betrokken. Amy Johnson blijft nog te Tokio Zy wacht op Lindbergh Vlieglust in het Noorden 32-jarig werkman gedood. Nu het vliegveld te Eelde geopend wordt Bestnettelijke ziekte MARKTBERICHTEN Drie gewonden Nu Chili weer Brüning en Hugenberg Verklaring gevraagd Fidelia' m Kamer van Koophandel ten vorige Jaren werden ook nu Jongetje onder wagen met zand Het sSachtoffer overleden Endel. bestrijding dingen overleden. Een treurige geschiedenis 1ste C. houtjesrapen: Hoeveel ■v De New-Yorksche bankiers tot tegemoetkomingen bereid Afdeeling Alkmaar der Hcllandsche Maatschappij van Landbouw 600 ten nadeele van illn patroon ver duisterd, daarna brand gesticht. In de afgeloopen week is in deze gemeen de 1 geval van roodvonk voorgevallen. wandelingen menschen Driesprong, ügchelen, 3222 480* 5807 8013 10374 11355 12949 14918 15735 18536 19990 3447 5201 7076 9307 10723 11647 13585 15156 17240 19228 20339 Belde welge- Jongens tot 16 Jaar, tonrollen: 1ste D. Hoogeboom, 2de O. Boekel, 3de Jac. Glas. Jongens boven 16 jaar: 1ste A. Spaansen. 2de G. Gla^pbe J. Spaansen. Mannen, tobbesteken: 1ste J. Burger, 2de P. Karsten, 3de prijs J. Mulleboom. Hilversum Soestdljk, Nleuw- Gonda. (50.6 NIET OFFICIEEL «7a STAATS1OTERU Trekking vee Donderdag 2e Klasse. 4< liooge Prg 3312 5071 6832 8830 1C6C4 11403 13394 15026 16922 18859 20291 Besmettelyke ziekte In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van me ningitis cerebrospinalls epidemica voorgeval len. 2794 4700 5667 7059 10334 11227 12808 14656 15618 18327 19952 20939 3224 5020 5979 8167 10'83 11352 13222 14964 15802 18849 20288 Antw. Haag. Vraag: Welke is de beste en kortste weg van Deume naar IJmulden O. per motor? Antw.: Deume, Wljneghem, Westmalle, Oostmalle, Rijckevorsel, Hoogstraeten, Min derhout, Meerle, Belgische grens. Strijbeek, Zaterdag 15 Augustus gaan de kinderen van D. E. 8.. ongeveer 400, naar Egmond aan Zee. De stoet vertrekt vanaf den tuin Landstraat en Boomkamnstraat om 1 uur met trommelslagers van diverse gymnasUek- vereenigingen voorop naar het station. 's Avonds na aankomst der tram 19 39 zal een optocht gehouden werden met medewer king van de muziekvereenlglng ..Excelsior", langs Scharloo. Geestezsingel, Zevenhuizen, Koorstraat. Rltsevoort. Singel naar den tuin Landstraat, waar de stoet ontbonden wordt; de kleinste kinderen worden met de stadsbus thuis gebracht, de ouders worden verzocht de kinderen niet uit den stoet te nemen, daar ze op den tuin getracteerd worden. De Zeereerw. Pater L. C. Biest* O. P„ de nieuwe Pastoor der SL Dominicuskerk. Hedenmorgen is de 32-jarige werkman M. v. d. Koevering, wonende te 8t. Mlchela- Gestel, bü het heiwerk op een houtwerf van den heer H. W. Welnroy tusschen heiblok en stelling geraakt met het gevolg, dat hij zóódanig werd gekwetst, dat de dood onmld- deliyk intrad. Het slachtoffer viel daarna in de rivier de Aa. waaruit even later zijn lijk werd opgevischt. De man laat een vrouw en 5 kinderen achter. Opbrengst collecte De door het comité „Herwonnen Levenskracht” tot der tuberculose, alhier, op Zondag JJ., ge houden collecte, heeft opgebracht f 110 56. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergadert Donderdag 20 Augustus a.s. 13 Augustus 1». IHst 7573 f 400.— 5066 f 100.- Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N. V. (Afd. Handelsinformatles) Uitgesproken: 11 Augustus. B. Kollau, koopman. Tilburg. R.c. Mr. Ch. Roebroeck. Cur Mr. van Dyl, Tilburg. W. J. van der Linden, koopman, Glnne- ken, Oranjeplein 15. R.c. Mr. Ch. Roebroeck. Cur. Mr Jos. Maeyer, Breda. W. Stolk, Industrieel, Ginneken, Overak- kerstraat 13. R.c Mr Ch. Roebroeck. Cur. G. E. F. M. van der Schrieck, Breda, N. Ginnes.enstraat. Nadat de New-Yorksche banken principieel hun Instemming met de definitieve overeen komst van Bazel hadden betuigd, heeft de Amerikaansche vertegenwoordigd In de des kundige Commissie Wiggin telegrafisch de formeele volmacht ontvangen om de belan gen van alle Wallstreet-Banklers te behar tigen. waarbij echter het voorbehoud werd gemaakt, dat men alvorens de overeenkomst definitief te sluiten wel eenig bericht wensen - te te ontvangen. De New-Yorksche bankiers zijn klaarblijkelijk tot vergaande tegemoet komingen bereid en gaan er principieel mede accoord, dat de credieten op korten termijn met zes maanden verlengd worden. De staking bij de Koninklijke Vereenigde Tapytfabrleken te Deventer is hedenmorgen een feit geworden. Ongeveer 125 arbeiders hebben het werk neergelegd. Alleen drie ou dere werklieden zijn met goedkeuring der organisatie aan den arbeid gebleven. Omtrent het al of niet deelnemen der werkmeesters aan de staking, is nog geen beslissing genomen, daar hun vacantie eerst Maandag is geëindigd. By de fabriek wordt gepost, doch alles is rustig. De Commissaris van Politie der gemeente Alkmaar, maakt bekend, dat tijdens de ker mis van 22 Augustus 1931 tot en met 30 Augustus 1931, slechts vóór, een beperkt aan tal straatorgels (uitsluitend Boekorgelsi of straatmuziekkorpsen minstens bestaande uit vier spelende muzikanten) vergunning zal worden verleend. Kunstenmakers, acrobaten, dlerenvertoo- nlngen, straatzangers, boelenkoningin, de genslikkers. enz enz., worden beslist niet op den openbaren weg toegelaten. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet, betrekkeiyk jeugdige personen, die luidt: „Een Jeugdig persoon mag geen arbeid ver richten, bestaande in gevaarlijke kunstver richtingen en in het deelnemen aan kunst verrichtingen, voor zoover dit gevaar op levert.” (De wet verstaat onder jeugdige personen, zoowel jongens als meisjes beneden 18 jaar). Het „Journal of Commerce” meldt, dat zich een coalitieblok gevormd zou hebben, bestaande uit Democraten en republlkeln- sche Progressieven die een gemeenschappe lijke actie willen Inzetten voor verlaging Jer douane-tarieven VerUchtlngsavond Ofschoon het weer den geheelen middag en in den vooravond dreigend was, besloot men toch de verlich ting van het dorp door te laten gaan, in de hoop, dat het weer zich heel den avond goed zou houden. Die hoop is niet verwe zenlijkt geworden, want om negen uur begon reeds een kalm regentje het spel te storen; nadien bleef het weer eenigen tijd droog, totdat om half elf opnieuw een re genbui de vreugde kwam bekoelen. Reeds dagen van te voren hadden ver schalende buurtcommlssies gewerkt aan de voorbereidingen voor dezen avond; draden werden gespanen en betimmeringen werden aangebracht. Gisteravond waren vele handen van jong en oud, van Bergenaar en pensiongast in de weer, om de duizenden oranje-lampions op te hangen tusschen het groene loover der boomen. Terwijl men hiermee bezig was, begonnen de eerste druppels te vallen; in de Stations straat, die met een dak van lampions be- Tusschen heiblok en stelling bekneld 4610 5463 7293 9682 10858 Vorige week signaleerden we, dat de redac tie van de Alkmaarsche Courant de beroem de zeeslang van dit seizoen had ontdekt, toen zij een z.g. verslag publiceerde van de bijeenkomst der fractie-voorz'tters. Het schijnt, dat die sport de redactie van genoemd orgaan uitstekend bevallen is, Want met de volharding, een betere zaak waardig, heeft zit dezer dagen haar training voortge zet. Met het gevolg, dat zij gisteren een re cord bepaalde, dat voorloopig wel moeUijk te slaan zal zijn. Reeds JJ. Zaterdag was zij een aardig stuk op weg geweest. Toen immers publiceerde ze -en kolomlang verslag der vergadering van de R. K Raadsfractie, waarin a'leen juist was de mededeeling, dat de bijeenkomst on voltallig was en dat die op Dinsdag 12 Aug. zou voortgezet worden. Gisteravond echter werd de finale van de zen Interessanten wedstrijd gegeven. Weer verscheen een uitvoerig verslag goed ge teld 44 regels over het verhandelde in de R. K. Raadsfractie. Het eenlge ware in dit proza is de eerste regel, waarin verteld wordt dat die vergade ring gehouden is. Met de grootste stellig heid omdat wij toevallig wèl weten, wat besproken en besloten is kunnen we ver zekeren. dat de rest van A tot Z fantasie is. Wy gunnen onzen collega van harte het gebruik van zijn formidabe’en duim, maar meenen In dit bijzondere geval bovenstaande toch even te moeten vastleggen. Om het vormen van legenden, die dikwijls zoo’n taai leven kunnen hebben, te voor komen. Personalia. De heer A N. A Greuter, al hier, slaagde gisteren te Haarlem voor het examen hoofdacte. avond maakte Bergens kranige Alkmaarsche 4399 5296 7244 9398 10751 12199 12462 13775 14072 15173 15323 17378 17769 19311 19705 20488 20660 v d. Kamp te Pemis te zijn is hi) naar het ziekenhui* Rotterdam overgebracht. De twee andere inzittenden bekwamen eenige lichte verwondingen. daagsche en 14-daagsche abonnementen verkrijgbaar zijn en veel meer gereisd wordt dan In ons land. Besloten werd zich tot de directie der Spoorwegen te richten met het verzoek 8- dacgsche abonnementen het geheele Jaar be schikbaar te stellen. Het 5-jarig zoontje van de nheer O., wonende in de Jacob van Heemkerckstraat te IJmulden, is gisteren onder een met zand geladen wagen geraakt, waardoor het zware Inwendige verwondigen kreeg. In het Antonius-Ziekenhuis te Velsen. waarh?en het direct vervoerd was, is het knaapje gisteren aan de bekomen verwon- Amy Johnson, de Engelsche vliegster, die van Engeland naar Tokio is gevlogen en voornemens was In den loop van deze week weer terug te vliegen, heeft besloten te Tokio te biyven wachten op de aankomst van kolonel Lindbergh, die met zijn vrouw een vliegtocht via Alaska naar Tokio maakt. schappij, werden als plaatsvervanger gekozen Covers en J. Swaag. GetrouwdJacob Kaandorp en Emma Dam; Gerrit Woonijk en Ida van Duijven- voorde; Hendnka Johannes Andersson en Alida Catharina de Bakker. Geboren: Jacobus, z. van Nicolaas Anto- nlus Venneker en Guurtje Tesselaar; Eve- rardus Josephus Maria, z. van Petrus Ge rardus Maria Kok en Maria Christina Petro- nella Pasdeloup. Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat het Chlleensche kabinet het congres heeft voorgesteld een volledig bultenlandsch mora torium af te kondigen, aangezien zelfs het op brengen van de rentebetalingen der buiten- landsche leeningen in Chlleensche Pesas on mogelijk is. Hulde Dat ondanks den minder gunstl- gen toestand. De Zwaagdijkers hun bekende goedgeefschheid niet verloren, b'ijkt wel. nu het comité voor de feestviering ter gelegen heid van de eerste H. Mis van pater C. Mo lenaar, een bedrag van byna 400 inznmelde. Een 22-jarige reiziger, te Haarlem, had van zijn patroon een bedrag van ongeveer f 600 in zijn bezit. Hij moest het geld een dezer dagen afdragen. Langzamerhand was het geld echter >pgeteerd, doordat de man telkenmale er van voor zijn gezin gebruikt had. De man, die zich waarschynlijk geen raad wist, stak, ten einde de gevolgen van zijn daad te ontkomen, de kleeren waarin hy eewoonliik zijn geld bewaard» in brand Deze kleeren hingen in een kast in de woning. Op deze manier wl’de hij het doen voorko men. of het geld verbrand was. De vrouw van den reiziger die van het heele geval niets wist, bemerkte het vuur, waarna het spoedig met eenlge emmers wa ter gebluscht was. De man is in bewaring gesteld. Politie In de vacature bij de gemeente politie alhier, ontstaan door het met in gang van 15 Augustus a.s. verleende eervol ontslag aan den heer J. van der Kerk, is door den burgemeester voorzien door be noeming van den heer H. G. Vermeulen, rijksveldwachter, alhier. Voor den proefdlenst van de K. L. M., die Zaterdag op het vliegveld Eelde zal worden geopend, bestaat reeds groote belangstelling. Het eerste vliegtuig dat Maandagmorgen van Eelde zal vertrekken, is reeds volge boekt. Twee passagiers zijn doorgeboekt naar Londen. Op de plaatsen in het vlieg tuig van Dinsdag is ook reeds voor de helft beslag gelegd. Naar aanleiding van de geruchten om trent toenaderlngsplannen tusschen Brü ning en Hugenberg, betoogde de leider der Soc -Dem. Ryksdagfractie, Breltscheid. de „Vorwarts”, dat het zeer wenscheiyk zou zyn, dat het kabinet en zijn leider spoedigste openlijk hun plannen uitspra ken. De soc.-dem. wenscht te weten of Brü ning uit den uitslag van het Volksentscheid de consequenties trekt, welke men hem toe- schrifft. Welke buitenlandsche sociale en econo mische politiek denkt hij met de Dultsch- Nationalen te kunnen voeren. Wy begrijpen, dat hij de regeeringsbasls wenscht te verbreeden, maar door zich tot stortbuien terwijl Dinsdag le door het betere weer vrij goed 1 Hugenberg te wenden, maakt hij de basis sma'ler en niet breeder. Als hy naar rechts gaat, zal hy de ge volgen hiervan goed moeten overwegen Een beslissing is nog niet' gevallen, doch blijkbaar zijn er krachten aan het werk die Brüning in een bedenkei ijke politiek willen storten. WU hopen, dat die vrees ongegrond is. doch een duidelijke verklaring zal noodlg zyn om deze te verjagen. In de gisteravond gehouden algemeene ledenvergadering, werden de periodiek af tredende bestuursleden, J. Halff en D. A. Lultlng. bij acclamatie herkozen, heeren lieten zich hun benoeming vallen. Voor de op 9 September te Hoorn te hou den algemeene vergadering van de Maat- afgevaardlgde en de heeren D. J. Hedenmorgen vroeg is aan den Jachtdijk op de grens van de gemeente Pemis een ernstig ongeluk gebeurd. Een luxe-auto, komende uit de richting Rotterdam en be stuurd door J. v. d. B„ landbouwer tc Nieuw-Hellevoet, moest ultwyken voor een van tegenovergestelde richting komenden auto. Waarschyniyk is de bestuurder van eerstgenoemden auto zyn stuur kwyt ge raakt, waardoor de auto in volle vaart tegen een boom reed. De wagen is aan één zyde geheel vernield. De bestuurder, de heer v. d. B., bleek zeer ernstige wonden aan hoofd en armen te hebben bekomen. Na door dr. verbonden, Eudocia te Ten stadhulze te Alkmaar vergaderde gis terenmiddag de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier- Afwezig de heeren Valkering en Twee vacatures: Grünwald en Könlg. Na zyn openingswoord wyst de voorzitter op den slechten economlschen toestand, de hoop op verbetering uitsprekende. Ingekomen was een drietal klachten, in zake posteryen van Broek op Langendyk, Den Helder en Castricum, waarmede het hoofdbestuur der Posteryen door de Kamer in kennis werd gesteld. Voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd te sternen een adres van de K. v. K. van Amsterdam aan het hoofdbe stuur van den P.T.T.-dienst, verzoekende om weder-invoerlng van het gebruik van het nummerstempel voor brieven, briefkaarten en kennisgevingen voor aangeteekende stuk ken en daarby aan het stempel een zooda- nlgen vorm te geven, dat niet alleen het uur. maar ook de datum van uitreiking daaruit bliJV Van dezelfde Kamer was n afschrift van een adres ingekomen, gericht aan den Mi nister van Watenltaat, verzoekende verla ging van de pryzen der spoorwegabonnemen- ten; ingang der abonnementen op eiken da tum en verkrtigbaarstelling van 8-daagsche abonnementskaarten gedurende het geheele jaar. De heer Kolster. lid van den Spoorweg- raad, herinnert eraan, dat dit reeds eerder door deze en andere kamers gevraagd werd; indertyd is er ook door de directie over ge dacht: het kwam er echter niet van. Moge- Wk zal de minister tot wien de K. v. K. te Amsterdam zich thans wendt, de Spoorwegen dwingen ertoe over te gaan. Spr. acht het gewenscht het adres te steunen. De heeren Coltof en Grondsma drongen er op aan verlaging van de abonnementen voor handelsreizigers te vragen. De heer Wagenaar wees op België, waar 5- De aantrekkelijkheid van een moratorium Van het hoofdbestuur van den P.T.T.- dienst was bericht ingekomen, dat met in gang van 16 Juli, JJ. het hoofdkantoor te Anna-Paulowna door een hulpkantoor is vervangen In samenwerking met het bestuur deze ge meente en van de afd. Den Helder van de My. van Nyverheld en Handel werden door de Kamer krachtige pogingen gedaan om het Hoofdkantoor te behouden en zy be treurt het, dat dit kantoor in een sterk voor uitgaande streek, het inwonertal steeg In 8 jaar circa 40 pCt. toch is omgezet, ter- wllle van de bezuiniging. Voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een klacht van een exporteur van Alkmaar, dat na de electrifl- catle van de spooriyn AmsterdamAlkmaar de aankomst van de buitenlandsche port ver- trqpgd is, stelde het bureau zich in verbin ding met den directeur van het postkantoor te Alkmaar, waarna verbetering verkregen werd. Alsvoren. Van de Texelsche Middenstandsvereenlglng kwam een verzoek In. om medewerking der Kamer tegen strandvervuiling door T aan spoelen van vuil van Helder's Reinigings dienst. dat in zee wordt geworpen. Het bureau wendde zich reeds tot het ge meentebestuur van Den Helder, om. Indien de klachten gegrond zyn, maatregelen te ne men, die het aanspoelen voortaan onmogeiyk zullen maken. De heer KOLSTER vraagt een adres aan het gemeentebestuur te richten, verzoekende welke maatregelen er tegen genomen worden. Hiertoe wordt besloten. Van den Bond van Ned. Handelaren in Brandstoffen was een afschrift van een adres binnengekomen, gericht aan den minister van Arbeid enz., verzoekende een zoodanig huls- brandbesluit in overweging te nemen, zoodat op grond van wetteiyke regeling knoeierijen in den brandstoffenhandel afdoende worden bestreden. Voor kennisgeving aangenomen. Van de directie der Ned. Spoorwegen was bericht Ingekomen, dat zy geen aanleiding vindt, om den naam van de halte .Jleeren- weg” in „Barslngerhorn" te veranderen, het geen door de vereeniglng D. O. G. te Barsln gerhorn was verzocht, terwyi de kamer dit ondersteunde. De directie grondt hare wei gering op het feit, dat zy daardoor geen ver keerstoename verwacht. (Gelach).' De heer Schmalz betoogt, dat de naam „Heeren weg” thans niets meer be teek ent; het verzoek beoogde niet relzigerstoename, doch voorkoming van onzekerheid en verwarring. De heer Wagenaar stelde voor de directie der Spoorwegen te verzoeken den naam .Bar slngerhorn” toe te voegen aaa den naam ..Heerenweg Aldus besloten. Naar aanleiding van de uivoering en wederop- hefflng van de noodverordening In Duitsch- land betoogde de heer Grondsma, dat het nog nimmer en in nog geen enkel land was voorgekomen, dat particulier kapitaal werd vastgehouden. Spr. achtte het In het belang van den handel, dat de Kamer er by de Re- geering op zou aandringen, deze zaak tot klaarheid te brengen en zulks in de toekomst te trachten te voorkomen. By de levering van het groote crediet voor de levensmiddelen moet de Regeerlng er voor zorgen, dat zulks niet meer geschiedt. Wat de verhooglng van de invoerrechten betreft, verwacht spr. zoolang Dr. Schiele in Duitschland aan het hoofd van de Land bouw staat, verhooglng van invoerrechten van groenten, boter en kaas; de Regeering moet daarom niet doorgaan met Duitschland alle mogeiyke faciliteiten te verleenen. De heer Wagenaar ondersteunt ‘iet voor- stel-Grondsma zich tot de Regeering te wenden. De heer Mr. Moens betoogt, dat de nood verordening wellicht beoogde voorkoming van kapitaalvlucht en niet een trachten om zich aan verplichtingen te onttrekken. De heer Nobel wil, alvorens zich tot de Regeering te wenden, eerst een nauwkeurig onderzoek naar den toestand in stellen. De voorzitter stelde voor, een commissie te benoemen, waarin o a. de heeren Mr. Moen* en Grondsma zitting hebben. Aldus besloten. Na rondvraag sluiting. hangen zou worden, waaraan een tiental Stationstraten druk werkte, was men zoo verstandig het werk te staken, omdat men er niet voor voelde de kostbare verlichting in een minimum van tyd te laten verre genen. Zoodoende is de Stationsstraat dit jaar niet geworden, wat zy andere jaren was, de mooiste verlichte straat in liet dorp; met deze eer ging thans de School straat strijken, die onder leiding van den heer Roggeveen in een langen tunnel van oranje-licht wa* herschapen en aller be wondering wekte. Ook de mooie Hoflaan, die van het jaar voor het eerst verlicht was, leverde een mooi effect, terwyi het rond de Ruïne, die wederom door de V. V. V. verzorgd was. evenals vorige jaren, idyllisch was. De Dorpsstraat was beter verzorgd vorige Jaren, terwyi de Jan Oldenburglaan en Russenweg hun traditie van verlichting handhaafden. Het aantal gevels, dat verlicht was, over trof thans dat van het vorig jaar; even als vorig jaar was de villa Vogelenzang smaakvol met vetpotjes geïllumineerd. We gelooven, dat de jaariyksche verlich- tlngsavonden aan bekoring zullen winnen, al* meerdere gevels en tuinen verlicht wor den hetgeen het dorp-centrum een aardiger aanblik biedt dan lange eentonige lynen van lampions, zooals b.v. nu in de Bree- laan; met hetzelfde aantal lampions kan zeker een veel mooier effect bereikt worden, dan daar thans het geval was. Den ganschen Harmonie en het jongenecorps „St. Louis” muzikale rond- door het dorp, hetgeen veel op de been bracht; vooral in het centrum was het druk van gasten en Bergenaren, terwyi er ook duizenden vanuit de omgeving van het sprookjesachtige, dat zoo’n verllchtlngsavond biedt, hebben ge noten. De terrassen van de restaurants rond de Ruïne zaten vol, terwijl duizenden af en aan liepen, om van al het moois te genieten, of om naar ’n concerteerend corps te luisteren. Af en toe bleef een der corp sen hier of daar stil staan, om een extra concertnummer te geven; het publiek toon de zich steeds dankbaar door harteiyk te applaudisseeren. De bussen en de trams hadden het den geheelen avond druk met het vervoeren der vele vreemdelingen, terwyi de versterk te politiemacht het verkeer in goede banen leidde en zorgde, dat alles goed verliep. Zooals gezegd, begon het om half -elf wat harder te regenen, zoodat de drukte, vooral toen de laatste tram en bus de meesten hulstoe had gebracht, allengs minder werd. Al mogen dan niet alle tienduizend lam pions ontstoken zyn geweest en al is de regen gedeeltelijk spelbreker geweest, toch hebben de ruim 5000 gasten, die momen teel In Bergen vertoeven, dezen avond een aardige herinnering meegekregen aan „dat dorpje klAn, daar aan der duinen rand". De a.s. Wethouders verkiezing Naar wy vernemen, hebben dezer dagen ten raadhulze besprekingen plaats gehad tusschen de verschillende raadsfracties over de as. bezetting der wethorderszetels. Tot overeenstemming is men nog niet ge komen. Deze week zal de R. K. raadsfractie hier voor opnieuw byeenkomen. terwyi volgende week de besprekingen over deze zaak met de andere raadsfracties ten raadhulze zullen worden voortgezet. Personalia. De heer A. Klaasse. slaagde gisteren te Haarlem voor het examen hoofdacte. Aanrijding Dinsdag geraakte het 7-ja rig zoontje van H. Brinkman te Anna-Pau lowna, dat alhier by familie logeert, spe- lenderwyze onder een luxe-auto Het kind kreeg een lichte hersenschudding en gapende hoofdwonde. Dr. Pinxter van Wer- vershoof verleende eerste hulp De toestand van het kind is naar omstandigheden be vredigend. Den autobestuurder treft geen schuld. Alkmaar, Verdronkenoord 44, „SL Fldellahuls” Woensdagavond. 23.15 uur. Handel niet vlug. Opkomst middelmatig. Vrooiykheid zeer hoog. Gezelligheid onveranderd (toppunt hoogte). Humoristen. Klaver en Gezellentrio prima Strykje met slagwerk, met eenlgszlns verminderde krachten, na eenlge storing in aanvangs-tydstlp, alleruitstekendst, Aangezien Woensdagavond de dag is. dat vele beurzen surseance van betaling noteeren. regen en buitenland (Berger illuminatie) be lemmering brachten, geven de experts zeer goede kans op styging der koersen. De 2 dakpannen, die ontbraken aan het nog ont brekende derde gedeelte dak (zie N. H. D. Dinsdagavond) zyn onderwUl aangevoerd. Aangezien het seizoen fancy-fair St. Fide lis Woensdagavond gekomen is in haar eigen middelpunt, zynde de vyfde van de negen avonden, zynde aldus een rustpunt in de meergenoemde campagne, en groote inspan ning nog te wachten staat, werd 23.15 geslo ten en dropen de bezoekers na een krachtig „van je hela, hola”-lied (speciaal op de fancy-fair stands gedicht en gezongen) in den overvloedigen regen huiswaarts, om in zoete rust nieuwe krachten te vergaren voor het tweede deel der fancy-fair-perlode van ,J3t De Kermis Hoewel de tydsomstandig- heden en het weer zich er niet byzonder toe leenden, om de kermis normaal te doen verloopen, kan deze toch nog 'als vry goed geslaagd worden beschouwd. De drukte viel vooral Zondag en Dinsdag mee. en alles in aanmerking genomen werden vry goede zaken gemaakt. Als byzondere attractie was er dit Jaar een circus tydens de kermisdagen. Zondag kon door het slechte weer de vastgestelde openingsvoorstelling niet doorgaan. Deze had Maandagavond plaats voor een niet zeer talrijk publiek, onder het gerulsch van neer plassende opkomst was. F Evenals weer volksspelen gehouden. Maandagmor gen hadden de wedstrijden plaats voor de jongeren. 's middags voor de meer vol wassen. Tusschen d<* buien door werd ge streden om een prysje te bemachtigen, totdat ten slotte Pluvius de laatste feeste- lykheden in de war stuurde en om de prij zen moest worden geloot. Dinsdag werden de prijzen, bestaande uit kunst- en gebruiks voorwerpen, uitgereikt door den heer 8. Burger. Deze wees er op, dat niettegen staande de slechte tijdsomstandigheden, de burgers als altyd weer hebben getoond, mee te leven met de kinderen en de feestcommis sie. De uitslag van de wedstrijden was als volgt: Jongens le en 2e klas: 1ste prijs G. Tijm, 2de S. Kuilboer, 3de F. Mulleboom, 4de G Hoogeboom. Jongens 3de en 4de klas, elerloopen: 1ste Jac. Glas, 2de S. Hoogeboom, 3e Jac. Hooge boom. 4de C. Klelbroek. 5de, 6e en 7e klas, ringgoolen: Tesselaar. 2de P. Mulleboom 3e J. Boekel, 4de Jac. Kos. Meisjes 1ste en 2de klas, 1ste G, Klelbroek, 2de L. Glas, 3de A. Koe, 4de M. Hoogeboom. 3de en 4de klas, elerloopen: 1ste Cath. Boekel, 2de G. Boekel, 3de D. Boon en 4de G. Kos. MeL«jes 5de 6de en 7de klas. 1ste L. Kull- boer, 2de G. Boekel Pd., 3de T. Kuilboer, 4de T. Tesselaar Meisjes tot 16 jaar. draad in de naald: 1ste M. Wester, 2de D. Kraakman, 3de Coba Dekker. Meisjes boven 16 Jaar, ringsteken: 1ste T. Kamper, 2de G. Bommer, 3de Annie Broersen. Gehuwde vrouwen: 1ste prijs: Cath. KarstenVan Duin 2de M. DekkerBur ger, 3de A. TUm—Zoon. Vraag: Welke is de beste weg van Monni kendam naar Utrecht per flets? Hoeveel K.M.? Antwoord: Monnikendam, Broek in Water land, ’t Schouw, Buiksloot, Tolhuis, Amster dam (13.7 KM.) Duivendrecht, Abcoude, Baambrugge, Loenersloot, Loenen. Nleuwer- sluis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (38.2 KM Totaal 51.9 K.M. Vraag 1: Welke 1* de mooiste en kortste weg van Hlllegom naar Kampen? Hoeveel K.M.? 2. Welke is de mooiste en kortste weg van Bennebroek naar Buren? Hoeveel K.M.? Antw. 1. Hlllegom, Hoofddorp, Aalsmeer. Kudelstaart, De Kwakel, Uithoorn, Vlnke- veen, Baambrugge, Loenersloot, Vreeland. Kortenhoef, 's-Graveland, Hilversum <50.8 K.M.) Hoog^Vuursche, Baarn, Eembrug, Njj- kerk, Putten, Ermelo, Tonsel, Harderwyk, Hlerden, Hulshorst, Nunspeet, Doomspyk. Elburg, Kamj>er-Nieuwstadt, Kampen. (82.1 K M.) Totaal 132.9 K M. Antw. 2. Hlllegom, Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelstaart, De Kwakel, Uithoorn, Mydrecht, Wllnls, Ru wiel, Breukelen, Utrecht, (49.9 K.M.) Houten, ’t Gooy, Beusichemsche Veer. Beuslchem, Zoelmond, Buren. Afstand 76 KM. Vraag: L Welke is de kortste en mooiste weg per auto van Bennebroek naar Gorssel? Hoeveel K.M.? II. Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Vogelenzang naar Scheveningen? Hoeveel KM Antw.: L Bennebroek, Hoofddorp, Aals meer, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Vlnkeveen. Baambrugge, Loenersloot. Vree land, Kortenhoef, 's-Graveland. (5Ö.6 K.M.), Hooge Vuursche, Soest, Amersfoort (18.7 K.M.), Achterveld, Barneveld, Kootwykerbroek, Radlo-Statlon, Hoog-Buurlo, Beekbergen, splitsing by Klarenbeek, Voorst, Gorssel (62.3 K.M.). Totaal 131.6 KM. Antw.: n. Vogelenzang, De Zilk, Huigen hoek, Noordwykerhout, Noordwyk, Katwyk, Wassenaar, Den Haag, Schevenlngen. 40.3 K.M. Vraag: I. Welken weg moet ik rijden van Velsen naar N'jmegen, H. Landstichting? n. Welke Is de mooiste terugreis per auto? Antw. I en II: Velsen. Santpoort, Spaaro- dam. Halfweg, Sloterdyk, Amsterdam, Dle- merbrug. Mulden, Hakkelaarsbrug. Naarden, Laren, Eemnes-bulten. Eemnes-blnnen, Soestdljk, Soest, Amersfoort, Nleuw-Leus- den. Woudenberg, Scherpenzeel, Renswou- de, De Klomp, Ede, Arnhem, Eist, Lent, Ny- megen. Vraag: Welke is de kortste weg van Uit hoorn naar Breda? Hoeveel K M.? Antw.: Uithoorn, Vrouwenakker, koop, Zwatnmerdam, Bodegraven, Nieuwerkerk, Kralingen, Rotterdam K.M.), Wevershoek, Rysoord, Zwyndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Zevenbergschen Hoek, Terheijden, Breda (405 K.M.). To taal 100.1 KM. Vr. van Mej. J. M. v. K. Antw. Uw varenplant Cyrtomium falcatum draagt aan de onderzyde der bladeren „spo ren” d.l. doosjes gevuld met fijn poeder, dat na uitgezaaid te zyn, de voorkiemen geeft, waaruit later plantjes ontstaan Uw Azalea's vragen in den zomer veel wa ter en veel mest en in den winter een vorst- vrlje, koele, maar ook lichte plaats. Vr. Ik heb eenige Phoenixpalmen, waar van de bladeren zijn aangetast door witte plekjes. Zoowel de oude, als de pas uitko mende bladen zyn daarmede bezet. Zoudt u my ook kunnen zeggen wat dat is, en hoe dit te voorkorten is? Kan de vorming ook in de hand gewerkt worden door te weinig bemesting of bestre den worden door het geven van een of an dere meststof? Antw Uw palm zit zoo onder de luis dat een kweeker de plant reeds zou verbrand hebben om verdere besmetting tegen te gaan. Ongeregelde en droge warme lucht is meest al oorzaak. Wasschen en nog eens wasschen met zeep en tabaEswater kan veel nut heb ben. Het lykt o.l. onmogelijk, deze piant nog te redden. Phoenix staan in de zomermaan den gaarne buiten in den tuin op een eenlgs zlns beschaduwd plekje. Vraag: Kunt u my een recept geven om •aberberjam te maken? Antw.: 1 K. G. rabarber, KG suiker, pl.m. 1 d.L. water, geraspte citroenschil van 2 citroenen. De rabarber al of niet schillen, wasschen, in kleine stukjes snyden, in het water tot moes koken, de suiker en de ge raspte citroenschil toevoegen en samen zoo vlug mogelyk tot jamdikte laten Inkoken. De Jam overdoen in de goed schoonge maakte potjes, laten bekoelen, een wit pa piertje gedrenkt in brandewyn er bovenop leggen en de potjes afsluiten met vochtig 'gemaakt perkamentpapier of met een schrocfsluiting. Vraag: Welke Is de kortste en mooiste weg van Hootddorp naar Nymegen? Hoeveel KM.7 Antw.: Hoofddorp. Aalsmeer, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mydrecht, Wllnls. Ru- wlel, Breukelen. Maarsen. Utrecht (43.7), de Bilt, Zeist, Rljsenburg, Driebergen. Doom, Leersum, Amerongen, Eist, Rhenen. de Grebbe, Wageningen Lexkensveer, Zetten. Andelst, Loenen. Slijk-Ewyk, Lemt. Nymegen (67.4) Totaal 111.1 K.M. Vr. Is er in Den Haag ook een pension voor RJC. jongemannen? Terheyden, Zevenbergen. Móerdyk, Wil- 2732 lemsdorp, Dordrecht. Zwyndrecht. Rysoord, 4680 Wevershoek. Rottenlam Overschie. Delft, 5’’* Hoornbrug, Ryswijk, ’s-Gravenhage (72.9 KM.), Den Deyl. Haagsche Schouw, Kat-mg) wyk. Noordwyk, Noordwykerhout, Vogelen- j zang. Aerdenhout. Overveen, Bloemendaal, i 131 Drulehuis, Santpoort. IJmulden (55 K.M.), 15599 Totaal 185 1 K.M. ';869 Vr. 1. Welke Is de kortste weg van Bever- !?!-- wyk naar Wlerlngen? 2 Is de afslultdyk Wleringen-Medembllx voor wlelryders opengesteld? Antw. 1. Beverwijk, Castricum. Llmmen, Heiloo. Alkmaar, Heer Hugowaard. t Ve»~ laat, Z'tdewind, Behagen, Wleringerwaard, Kleine Sluis. Van Ewyksluis. Wleringen. Af stand 60 KM. 2 Ons niet bekend. Vraag 1Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Alkmaar naar Laren (niet over Amsterdam)? Hoeveel K.M? 2. Welke is de mooiste weg naar Wassenaar Hoeveel K.M.? Antw. 1: Alkmaar. Heiloo, Llmmen. Castri cum, Beverwijk, Velsen, Santpoort, Spaam- dam. Halfweg, Oédorp. Sloten. Amstelveen, Ouderkerk. Abcoude, Loenersloot, Vreeland, 's-Graveland, Bussum, Laren. Afstand 88 KM. Antw. 2: Alkmaar, Heiloo, Llmmen. Castri cum, Beverwyk. Velsen. Santpoort. Driehuis, Bloemendaal. Overveen, Aerdenhout, Voge lenzang. De Zilk. Rulgenhoek, Noordwyker hout. Noordwyk, Katwyk Wassenaar. Af stand 67.2 K M. D. E. S. naar Egmond aan Zee

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11