Pek - Mastiek - Breeuwerk enz. enz. Carboiineum - Koolteer - Bruine Teer Amsterdamsche Beurs Chequz' koersen Ti I Laatste Nieuws Stadsnieuws N.V. Burgerlijke Stand van Alkmaar „VRIESIA” JAN DE VRIES OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Spanje en de Kerk De a.s. Wethouders- benoeming Ontploffing van 10 ton dynamiet te Macao Mgr. F. J. H. Evers 18811931 si y, 41 y« 508 ALKMAAR TELEFOON 324 Weer pech? UITERST LAGE PRIJZEN Het eerste brood voor de autoriteiten vertoefde Mgi. Betalingen gestaakt De Kaasmarkt beklommen. VRUDAG 14 AUGUSTUS 1831 Bij het baden verdronken 1917 Benoemingen Vlucht van Von Gronau Bjj ongunstig weer gestart in de voor 69% 28 dooden Brand bij Zuidhom Geslaagd 105 De moeilijkheden in Spanje 283% i A. R. C. 'rolongatte De spoorweg-aanslag bij Jueterb Faillissementen Geen dooden VRUDAG 14 (eaole R. vermiste Personalia Me; Gladiolen uit den Wieringermeer- polder Roggebrood uit den Wieringermeer- polder 30 65 y, door mate zake de ai Nationale I Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. - Vorige Koersen 144 11 5 Begin volgende week zal de R K. fractie opnieuw vergaderen alcohol ves- bezlg sprekende Daal- Frede- Het ongeluk in het Stadion De toestand der gewonden Naar wij hedenmorgen vernamen, is de toe stand van den wielrenner H. Herkuleyns, die in het Binnengasthuis wordt verpleegd, gun stig te noemen De toestand van de beide patiënten in het Wilhelmlnagasthuls, de heeren De Koning en Bootsma uit Hoofddorp, is redelijk wel. 149% 76 56 28 81»/, 13% 255 100 98 den tus- D. Baltus, alhier, behaalde aan de tilna-school, kweekschool voor vroed- iets merkbaar Bezuinigingsvoorstellen der Londensche banken Aangebod enaan H. M. de Koningin-Moeder eiker d V A. oerworedjo orstenlanden xctlons idem 169% 204 26% 240 40 144% 74 55% 27 79% II»/, 243 98 99% 115% >65% 208% 27% 240% poorwegen tmon Pacific «Vaoasn Jhic Milw St Pau ansae City Soutt -'rte Rallr Br Mt me Be< bes gra C leg op bet opc cal leg! een wo< B te in me! van gesi stoi Va< ont blot onz zijn H of onz bub ger< vooi ons Ji zaki in devi daa wen baa roei stee Tabak )eli Batavia >ude Dell ostkust ’enembah taxwell 194% 94 4% 9»/. 6»/,. ndustr Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0 8 Leather intern Nickel “arijs Brussei .vonden 'Jew - Y ork Berlijn <unch Home Madrid Jslo Stockholm {openhagen Praag Weenen - 49% 40*/,, 5"/i. 13 Bij het baden in zee is gisterenmiddag 2 uur aan het stille strand te Scheveningen door den stroom afgedreven de 45-jarige L. de V., gepensioneerd ambtenaar te Am sterdam en wonende te 's-Gravenbage. Na dat andere baders den drenkeling op het droge hadden gebracht, heeft een agent van politie nog langdurig kunstmatige ademha ling toegepast, echter tevergeefs Een inmid dels geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. 173% 22% 191% 91 4%. 8»/„ 5“/„ 9.65 34.50 12.04% 2.47% 58.65 48.35 12.95 21.25 66.25 66.30 66.25 7.30 34,80 Uit Reikjavik wordt gemeld, dat. hoewel de weerberichten van Angmagsalik niet gunstig waren, de Duitsche vlieger Von Gronau om 2.45 uur uit Reikjavik is gestart in de richting van Scoresby Sund. dat hij als eer ste landingsplaats heeft gekozen. Van hier wil hij verder vliegen naar Ang magsalik en dan dwars over Groenland naar Groshaab. Wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn, zal Von Gfronau naar Reikjavik terug vliegen. Louis Chrispijn f c> Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott Tananoeii Serbadjadl Silao V 1 O. O. Allied intercontln Rubber De krantenkoning Hearsch Op de Kaasmarkt Toen 1 Augustus 1914 de Nederlandscbe land- en zeemacht gemobiliseerd werd, bleek reeds dadelijk de noodzakelijkheid van gees telijke verzorging der militairen. Als gevolg van gepleegd overleg werd met ingang van 28 Augustus 1914 het Instituut van de aal moezeniers voor de katholieken in het leven geroepen en pastoor Evers van Dulvendrecht die door zijn lidmaatschap van den Raad van Defensie en zijn geschriften over de Marine blijk had gegeven groote belangstel ling te koesteren voor de weermacht, met de leiding belast. Zeer, we zouden bijna durven schrijven on noemelijk, veel is door Mgr. Evers, die op 16 Augustus den dag zal herdenken van zijn 40-jarig priesterschap, tot stand gebracht. Een’wereldgebeuren haalde den pastoor plots uit zijn landelijke pastorie en plaatste hem aan het hoofd van een nieuwe parochie van uitsluitend militairen, maar waarvan de grenzen als het ware samenvielen met de landsgrenzen. Mgr. Evers werd daardoor, zou men kunnen zeggen, pastoor van Nederland Heel veel is in die functie van zijn arbeids kracht gevorderd, want als een missionaris trok hij door bet geheele land, om overal voor de militairen het heilig Misoffer op te dragen. Kerken en zelfs lokalen ontbraken ir de ver afgelegen oorden, kampen en stellin gen meermalen, zoodat de dienst vaak In de open lucht, o< in een tent moest geschieden. Staatsleenmgeo 5 Nederland 1919 4S Neden 1919 4H Neden 4% Nederland 1931 H N lnd. 1926 B AUGUSTUS 1931 9.72 34.54 12.04»/, 2.49 58.60 48.36 13.— 22.40 66.32% 66.30 66.35 7.35 34.85 Scheepvaart Holl Amenka Ljjn ilto Gem Elgena Kon Ned StoomD Scheepvaart- Onle Marine comm Marine pref. Petroleum ''ortsche Petr. Oaboee Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Onion OU I. Algemeen Meer doeltreffende organisatie van gemeentedienst; meer samenwerking schen de Verschillende gemeente-bedrijven. Bij de uitvoering van den op de Gemeente rustenden plicht om door het treffen van sociale maatregelen het algemeen welzijn te bevorderen, overeenkomstig de solidarlteits- gedachte rekening te houden met de belan gen der verschillende maatschappelijke groe pen, met uitsluiting van alle eenzijdige po litiek. 67»/, 52% 34»/, 15»/, 34% >5% 30 30 2*/» '40% IG«/lt 5 25».-,. 20 MUnbouw Boeten Mijnbouw Alg Exploratie Het bankiershuis De Koster en Co. te Vllssingen heeft hedenmorgen rijn betalin gen gestaakt. De bank en bankiershuis bestaan reeds 100 jaar. Hl Onderwijs Beperking van het aantal boventallige on derwijzers daarbij rekening houdende met de belangen van het onderwijs. Soberheid dient te woruen betracht bij den bouw van nieuwe scholen. Overleg met schoolbesturen omtrent de 'oepasalng van de art. 72 en 101 van de La- ?r Onderwijswet 1920. Doorvoering van de gelijkstelling va'n het 102»»/,. 103 102»»/,. 102’/,. 96»*/,. industrieën Onliever - Oalve Delft Alg Kunstzijde Van Berkels Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustlek Ned. Ford Door het bestuur der Eerw. Broeders te Oudenbosch is de Eerw. Broeder Norbertus. overste van huize St. Louis, alhier, benoemd tot assistent-novicenmeester te Oudenbosch. In zijn plaats is tot overste benoemd de Eerw. Broeder Thomas. V. Arbeid Bij de bepaling van het loon rekening te heudep met de grootte van het gezin. Bij werkloosheid wordt voor productieven arbeid zooveel mogelijk gezorgd en dient te worden gestreefd, dat eventueele subsidie van Rijk en provincie niet verloren zullen gaan. Onze oud-stadgenoot de heer N. A. B. F. Pels, werktuigkundige, slaagde heden voor het te Utrecht gehouden examen van op- zlchter-teekenaar der Nederlandscbe Spoor wegen. H zon< Brk D den het Nov vert Plui D den omt in Kar. Rug D gebc voor ge lx Juni plee In koor schi Li dras kwie der kosti groo Vt kant Kon den stel blijk deze Ac derij der VI een Heil vise! ter. 1615 schil wate dit 1 een grim brul In Mijl uw blau gras ligpl dam van over door balk Gi licht soldi gem gegr scha 1572 wed, door OP met In Sint schil maa buiti daar gesv dlerl soch Ni dom lem, gen gest gelo gekr 9*/. 7’4 31% 105 7»/, 6“/„ Burgemeester en Wethouders van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van D in 1 ring grïii Z. I J. r D de i ond well het waa Uikl wek ting geb, de I mee D rija tot von eige O de zen* 1401 Klo Hen geb bra ter, iels volt In den ouderdom van 55 jaar is heden morgen te Amsterdam overleden de be kende tooneelspeler Louis Chrispijn, die verbonden was aan de Koninklijke Vereenl- ging „Het Nederlandsch Tooneel”. HU was reeds eenige maanden lijdende aan een ernstige ziekte. West-Friescho processie naar Heiloo. Te vens werd hij aangesteld als bisschoppelijk Inspecteur van het Lager Onderwijs in het dekenaat Hoorn Hedenmiddag zou de jubilaris een rondrit door zijn parochie maken, aanvangende om half vijf op de Vekerbrug bij het huls van den heer Stapel. Na dezen rondrit zou een toespraak gehouden worden bij de kerk en een plechtig Lof. De „Daily Herald” weet mede te deelen, dat de bezuinigingsvoorstellen, die de Lon densche banken hebben uitgewerkt tenein de de Engelsche begroeting in evenwicht te brengen, en welke voorstellen gisteren ter hand zijn gesteld aam de bezuinlgings- commtssie van het Brltsche Kabinet, op het volgende neerkomen: 1. Een speciale belasting ten bedrage van 1 procent op alle vaste re. egevende waar den. en wel niet op staatsleeningen, doch uitsluitend op industrleele waarden. 2. Bezuiniging op de begrootlng zelf voor ongeveer een even groot bedrag de on der 1 genoemde belasting oplevert. 3. Conversie van de Engelsche oorlogs- 102»»/,. 103 102»»/,. 102»/,. 96“/,. Uit Hongkong wordt gemeld, dat gisteren in het Portugeesche pakgebled te Flora bij Macao, ten gevolge van het explodeeren van 10 ton dynamiet, 28 personen werden gedood en 62 gewond. Een groot aantal huizen werden door de buitengewoon hevige ontploffing totaal verwoest, o. a. het zomer verblijf van den Portugeesche gouverneur. In de stad ontstond een paniek. De oorzaak Is te zoeken in zelfontbranding onbekend. In het geheele district zijn de telefoon verbindingen en het electrische licht afge sneden. De oorzaak s te zoeken in zelfontbranding van het opgeslagen materiaal. Bijna ale huizen in Macao werden de ontploffing in meer of mindere beschadigd. 1b 42 Er is in de laatste dagen wat meer teeke- ning gekomen in de tamelijk vei warde poli tieke situatie. Zooa's bekend zijn vorige maand réëds op katholiek initiatief de besprekingen be gonnen. Als eerste mogelijkheid werd door de Kath fractie voorop gesteld de samenstelling van een college, dal zooveel mogelijk een afspie geling zou zijn van de grootste politieke groe pen uit de burgerij. Hoewel na de katholieke en 8.D.A.P, wat getalsterkte oetreft, daar voor allereerst in aanmerking zou komen de Vrijheidsbond, meende men deze groep te moeten uitschakelen omdat die reeds door den burgemeester, dit jaar als Vrljheldsbon- der tot lid van Provinciale Staten gekozen, Invloed in het college kon uitoefenen. Waar de V. D.-fractle wegens persoonlijke redenen geen wethouder kon leveren evenmin als de eenman-fractle der AR. bleef prac- tlsch als derde groep enkel over de Chr Hist Op de basis van 1 R. K., 1 8.DA P., 1 O. H. zijn dan ook voorloopige besprekingen gevoerd. We kunnen nu mededeelen, dat na een zeer diepgaand onderzoek der politieke situa tie, de R K.-fractie tot de overtuiging is gekomen, dat een dergelijke combinatie voor de komende vier jaren geen perspectief biedt. Dit is gisteren per brief aan de C. H.-fractle medegedeeld. Hierna heeft men zich gewend tot de 8.D.A J» om het oordeel dezer fractie te vragen over het volgende piogramma: P.S. Bij alle pech is er toch weer een ge- 'ukje- de menschen behoeven vanwege den vastendag voor Maria Ten Hemelopneming hun gewonnen zoetigheden niet ter plaatse te verorberen, maar zijn nu in de gelukkige conditie dat ze het kunnen bewaren tot den volgenden dag. Ondanks de omvangrijke politiemaatrege len. neemt de opwinding der bevolking in verband met de communistische en syndica listische actie in Cordoba en Saragossa, waar verscheidene botsingen tusschen po litie en militairen en onruststokers plaats hebben, toe. De syndicalisten bedreigen de socialistische arbeiders, die van hun rilde krachtig bU de regeering protesteeren en bescherming eischen, daar de soclastische partij anders haar leden -al Se- - en -\ Ondanks het feit, dat de regeering in ge heel Spanje ernstig naar wapenen laat zoeken, overvallen in Anda'uslë steeds weer met geweren bewapende landarbeiders, de groote landgoederen en steken zij den oogst in brand. Heden zal overste Maria het statuut in- lomle van Catalonië aan de adering overhandigen. 31% 63% VII Diversen Nieuwbo iw en onderhoudswerken worden. It.dien eenigszins mogelijk, openbaar aanbe steed. Er worde een zoodanige grondpolltiek ge voerd. dat steeds voldoende bouwterrein be schikbaar zij voor elke klasse van woningen en opdrijving van den prijs der bouwterrei nen worde tegengegaan. Dank zy zijn grooten tact in den omgang met de bevelvoerende officieren, genoot het instituut van de aalmoezeniers onder leiding van Mgr. Evers spoedig algemeene waardee- ring. Ondubbelzinnig bleek dit reeds in 1916 bjj zijn zilveren priesterfeest, toen hoog en laag, opperbevelhebber en soldaat, blijken van belangstelling gaven, maar nog veel meer bij de herdenking van zijn arbeid van 12 H jaar hoofdaalmoezenier en zijn afscheid op 31 Mei van het vorig jaar. Zeer veel Is dooi Mgr. Evers tot s—nd gebracht, zoodat hij zonder twijfel bjj zijn veertig-jarlg feest de overtuiging in zich mag dragen, echt grootsch priesterwerk te hebben verricht. Aan de oprichting van tal van R. K. Mili taire Tehuizen, zooals te Waalsdorp en Ol- denbroek, heeft hij daadwerkelijk medege- arbeid en niet alleen zijn steun gegeven. De offlclers-rdtralte. die sedert 1915 jaarlijks te Vught gehouden wordt, is mede door hem tot stand gekomen en als geestelijk adviseur van de Alg. R. K. Officierenvereenlging was hij er steeds de pleitbezorger, door zijn regel matige aanbevelingen tot bijwoning in het maandblad. Om studie te maken van het werk der aal moezeniers in den oorlog. Evers in 1917 gedurende enkele maanden aan het Duitsch-Russlsche front. Ten einde advies uit te brengen aan de Regeering en het instituut der aalmoezeniers ook in Ned. Oost-Indië voor te bereiden, vertoefde Mgr Evers van October 1924 tot en met April 1925 aldaar. Na terugkeer volgde de benoe ming tot Huisprelaat van Z. H den Paus De Alg. R.K Offlcieren-Vereenlglng, waar van Mgr. Evers thans nog geestelijk adviseur is, maar waarvan Zjjn Hoogeerw. op zijn verzoek met Ingang van 1 September ook eervol ontslag gekregen heeft, dankt haar ontstaan ook voor een groot deel aan het werk van den oud-hoofdaalmoezènier. Het veertigjarig priesterfeest van Mgr Evers beteekent dus tevens het einde van zjjn priesterlijke werkzaamheden, want na het neerleggen van het ambt van hoofdaal- moezenler, volgt thans het afscheid nemen van de vereenlglngen. Mgr. Evers zal daar, wij zjjn er diep van overtuigd, slechts noode gemist "vorden. Op de jaarvergadering van de Alg. R.K Offlcieren-Vereenlglng, onlangs gehouden is dat duidelijk gebleken, toen Mgr. dank werd gebracht voor zjjn leiding, zijn be- mlnnelljken omgang en vooral zijn grooten steun In dikwijls moeilijke omstandigheden. Alle R. K. Militairen van Zee- en Land macht, die sedert 1914 het land hebben ge diend, zullen zonder twijfel bit dit veertig jarig priesterfeest den priester gedenken, die zooveel gedaan heeft voor hun geeste lijke verzorging gedurende hun diensttijd Gemakkelijk Is dit werk niet geweest, want het was veelomvattend en eischte, be halve geestelijke zorg ook zeer veel beleid bt den opbouw er va». Mgr. Evers zal de eerste zijn om God op dezen herdenkingsdag te danken voor den steun van Hem daarbij ondervonden. Maar als van de zjjde van de^l officieren, onderofficieren en oud-mllltalr^A? op dezen herdenkingsdag van deze priester wijding de blijken van waardeering niet zul len ontbreken, dan zal dit voor den jubilaris immer een groote voldoening zijn, waaraan hij tijdens de welverdiende rust, die hij nu genieten gaat, meermalen met dankbaarheid zal kunnen terugdenken. Wij hopen op dezen herdenkingsdag, dat Mgr. Evers, die zich zooveel jaren onver moeid en vol toewijding gegeven heeft aan den geestelijken arbeid onder de militairen, nog vele jaren door God gespaard moge worden en een gezegende rust mag genie ten. A.s. Zondag 10 Augustus heeft de eerste van de serie-wedstrijden plaats, welke door A. R. C. zjjn uitgeschreven. Als tegenstan der ontvangt A. R C. de vereeniging .Santpoort I”, welke In de federatie 2de klas uitkomt. Daar A. R. C. al zijn krach ten zal inspannen, om definitief op den beker beslag te leggen, zal het ongetwijfeld een spannende en uiterst felle strijd worden. Als A. R- C. speelt, zooals jj. tegen de ..Alm. Boys”, die zij met 53 versloeg, zal Santpoort I de handen vol hebben Vooruit A. R. C.'ers. Rede van Lerroux cienstkennis, en bisschoppelijk Inspecteur vaa het Lager Onderwijs in een gedeelte van het bisdom Haarlem. Den 23sten Mei 1930 werd hij benoemd tot pastoor van de parochie 8t. Lambertus te de Weere, waar hij den vorlgen pastoor op- volgds in zijn kwaliteit als directeur van de onderwijzeres aan de Lindenschool (hoofd de heer H. J. v. d. Winden). Verelscht is hec bezit van bevoegdheid voor nuttige handwerken en van de nieuwe bevoegdheid voor lichamelijke oefening of het bewijs van het met goed gevolg door- loopen hebben van een appllcatie-curaus, terwijl het bezit van bevoegdheid voor han denarbeid en eenige jaren ervaring in vasten dienst tot aanbeveling strekt. Salaris volgens Rijksregellng (le klasse). Geen bezoek dan në oproeping. Sollicltatie-stukken (adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of 1 September aa. Overlegging van getuigschrift (en) van ze delijk gedrag kan voorbands achterwege blijven. Alkmaar, 14 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. WESTERHOF. Loco-Burgem. A. KOELMA, Secretaris. II. Financiën. Behoud van het financieel evenwicht. Doorvoering van het beginsel: belasting naar draagkracht, daarbij rekening houden de met de grootte van het gezin. Bij het indienen van voorstellen en der- ■elver uitvoering rekening houden met fl- nancleele en economische mogelijkheden. Het streven moet er op gericht zijn belas- tingverhooging te voorkomen. Geen belangrijke uitgaven zullen worden voorgesteld, die niet in de begrootlng zijn aangenomen. Afwijking der begrootlng moet uitzondering blijven. De eerste rogge uit den Wierlngermeer- polder is reeds gedorscht, en aangekocht aoor oakker S. Halfweeg te de Haukes. Van deze nog versche rogge heeft bakker Halfweeg met veel moeite zoo goed moge lijk het eerste echte Wieringer rogge brood gebakken. Het brood is aangeboden tan verschillende ingenieurs en andere autoriteiten, die bij den roggebouw betrok ken waren.. De smaak was zeer goed. Ook beeft voornoemde bakker er Groninger brood van gebakken, welk gebak zeer goed voldeed. De Directie der Rijksspoorwegen deelt In verband met den spoorwegaanslag bij Jue terbog mede, dat het gerucht, dat zich onder een der Ómgeslagen wagons nog een zou bevinden, gelukkig onjuist is gebleken. De als vermist aangegeven Tizlan Janel uit Winterthur in Zwitserland, was m Halle uit den trein gegaan en is inmiddels behouden te Breslau aangekomen. Van de zeven omgeslagen personenrijtuigen xijn vier overeind gezet en op de rails gebracht zoodat nog drie rijtuigen en het restauratie rijtuig onderste boven liggen. De zestig tons kraanwagen van de spoorwegen is ter plaatse aangekomen en men hoopt heden Naar ..El Mati' uit Sorla verneemt, werd aldaar dezer da jen door de republikelnsche alliantie een meeting georganiseerd, waaraan ongeveer vjjt duizend pe-sonen deelnamen. Op deze bijeenkomst werd os. ook het woord gevoerd door den minister van bultenland- sche zaken. Lerroux, die in een rede behan delde de kwestie tussdhen Kerk en Staat. Men beschuldigt mij ervan, zelde hij, dat ik, de Kerk vervolg. Toen ik vandaag echter een bezoek bracht aan Burgo de Osma, ont ving mij de bisschop van dit diocees met alle eerbewijzen, die net gezag, dat ik vertegen woordigd, verdient, waardoor de bisschop aan den keizer gaf wat des keizers is. Ik heb den prelaat gezegd, zelde Lerroux, dat ik *n voorstander ben van de scheiding van Kerk en Staat, op dat beiden zichzelf in volkomen vrijheid besturen, ieder binnen zjjn eigen rechtsgebied. Boven alles echter, zoo zelde ik den Bisschop, snoet deze kwestie worden opgelost door het p^iement. waarin ook ver tegenwoordigers van de Kerk zitting hebben en waarin het mogelijk zijn zal de juridische wegen van een concordaat te zoeken en te vir.den. Wij kunnen ech’er niet dulden, dat de bedienaren der Kerk reactlonnairen en vijanden van de vrijheid zijn, daar zjj het geestelijk gezag vertegenwoordigen, dat in overeenstemming moet zijn met het men- schelijk gezag, om daarmede samen te wer ken. Met betrekking tot de regionale vraag stukken zelde de Spaansche minister van buitenlandsche zaken alleen dat dezë door het parlement zullen worden opgelost Lerroux besloot zijn rede met de verkla ring, dat hij niet rfaar de macht streeft. Mocht ik echter zoc besloot hij, tot president der Spaansc-ie republiek worden gekoeen, dan zal ik mij zelf opofferen voor de repu bliek en voor de vestiging van het rijk van vrede en rechtvaardigheid werken. Hedenmorgen Is vermoedeltjk door een de fect aan een petroleumtoestel een geheel met koren en hooi gevulde groote landbouw- schuur. toebehoorende aan den landbouwer Rosema te Briltll bij Zuidhom. geheel afge brand. Door haastig ingrijpen wist men uitbrei ding te voorkomen. Verzekering dekt de schade. VI. Volksgezondheid en Volkshuisvesting Bevordering van de volksgezondneid. Steun aan vereenlglngen, wier doel bevor dering der volksgezondheid beoogt speciaal wat betreft gezinsverpleging en huisverzor ging. Bevordering van het sluiten van verzeke ringen voor zlekenhuis-verpleging o.a. door subsidteerlng van het R. K. Verpleglngs- fonds. Opruiming van krotwoningen. Loyale medewerking aan woningbouw door - articulieren. Steun aan woningbouwverenigingen, in dien het particulier initiatief tekort schiet, meer speciaal wat betreft den bouw van wo ningen voor groote gezinnen. Maatregelen tegen misbruik van en de danswoeue; beperking van het tlgen van bars veriofzaïcen) OndertrouwdPetrus Henr inus hulzen en Jannetje Duin. Willem rik Stoel en Johanna Adriana Maria Boos. Christoffel Pieket Weeserlk en Elisabeth Maartje Broks. Wilhelmus Horris en Geertje Sas. Cornells de Groot en Cornelia Brouwer. Samuel Dresden en Rebecca Pe saro. Pieter Adrianus van der Horst en Alice Emmanuelle Gerardine Jochlm van Nootdorp. Johannes Rekveld en Jacoba Goosem. Geboren: Hendrik, z. van IJpe van Dijk en Antje Swager. Overleden: Anthony Hofmeester, 70 jaar. Johannes Diemeer, 70 jaar, wonende te Egmond-Blnnen. Wilhelmina Johanna Francises Bakker, weduwe van Laurentius Wljdeman. 80 jaar. Opgegeven door v. d. Graaf A Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken 7 Augustus: A. Luteijn, caféhouder. Groningen. Gel- kingestraat. R.C. Mr. J. Feltsma. Cur. Mr. H. T. Meyerlng, Groningen. Uitgesproken 12 Augustus: KI. J. de Vries, zonder beroep. Warns. R.c. Mr. J. F. van Beeck Calkoen. Cur. Mr. J. Vis, Leeuwarden. J. BlokCok, landbouwer. Krulnlngen. R.C. Mr. Th. Portheme. Cur. Mr. J. W. Óoed- bloed. Goes. P. de Boer, kaashandelaar cn handel in koffie en thee. Winterswijk, Mtsterweg 47. R.c. Mr. W. H. van Basten Batenburg. Cur. Er werd verteld, dat er in Alkmaar gfcn snijkoeken meer te krijgen waren, toffles’en lollies waren nlrt meer voorradig. Kwatla en allerhande cakes, tulbanden en gebakken Wa ren op.... Allemaal weggegaan op de fancy- fair van St. Fidelis Bakkers en dergeiyken waren zoogenaamd radeloos. Alles was op gegaan in de fancy-fair. Het feest op Ver- dronkenoord 44 moest geschorst worden wegens ontbreken van bovengenoemde za ken; de arbeidstijd in de banket- en suiker- bakkerijen moest verlengd worden, en dit had eenige ontstemming gebracht.... en nog veel meer pech. Maar dat is niet waar! Het is niet waar! Zuiver verzonnen of tenminste grooten- deels. Tot de eer van de Alkmaarsche bakkers van snijkoeken, tulbanden, cakes, gebakjes, lollies, ijsco'tjes en nogablokjez moet gezegd worden, dat zij berekend zijn voor hun taak. De fancy-fair gAAt door! Ook vanavond. Vrijdagavond, om half acht. Dan trekt o.a. St. Caeciha heb ik ten minste gehoord de stad door ter eere van het feest. Crescendo gaat het! Ja^-band en komieken, alles in trio incluis. Inkomsten ook geen klagen. Hoe kan het ook anders, gezien de vroolijke gezelligheid, die er heerscht.... Over die dubbeltjes mag ik tot Heden niets verklappen, maar dat kom ik als journalist nog wel precies te weten, en dat komt wel voor mekander. Geduld alleen tot de groote sluitingsdagen Zaterdag en Zondag voorbij zijn. Correspondent van St. Fidelis. -Vanaf Zondag 23 tot en met Zondag 30 I Augustus a.s. zal gedurende de kermisda gen in de Groote Schouwburgloge, staande aan het Doeleveld, worden opgevoerd de Hollandsche revue „Hallo Hierheen!” van Rido in 1 proloog en 18 tafereelen. Mede werkenden zijn o.a. Lou Bandy en Roosje Kohier. Het gezelschap bestaat uit 40 per sonen. waaronder het werelcfberoemde Dicksonballet. Johan Kohier, de ex-dlrec- teur van het vroegere gezelschap van Hemi ter Hall, voert de directie, terwijl Bob Peters, vroeger manager van Louis Bouw meesteres Revue, de zakelijke leiding heeft. Wij komen op deze revue nader terug. Voor de kinderen zal op Woensdag 26 en op Zaterdag 29 Augustus as., ’s middags om 2 uur, worden opgevoerd de groote kinderrevue, getiteld: „De Avonturen van Micky Mouse”. Onder de duizenden vreemdelingen, die de kaasmarkt bezochten, bewoog -Zich ook de bekende Ameiikaansche persmagnaat Hearsch, die sinds Donderdag in ons land vertoeft. In gezelschap van zijn echtge- noote, zjjn zoon, diens echtgenoote en kin deren vertoefde hij ongeveer een uur op de kaasmarkt, waar hij met een filmtoestel verschillende opnamen maakte, waarbij hij zich tegenover de kaasdragers als een royale toerist deed kennen. De kranten koning gebruikte daarna in hotel Proot den lunch, waarna hij wederom naar Amster dam vertrok. Rx. Mr. H. Sluyterman. Cur. Mr. L. P. A. Akkerman—Weber, Zutphen. W. J. Peters, café- en logementhouder, Apeldoorn. Molenstraat 10. R.c. Mr. H. L. Wilkens. Cur. Mr. 8. G. de Jong, Apeldoorn. B. Mentink, koopman, handelende onder den naam of firma „Au Bon Marché”, Apel doorn. R.c. Mr. W. H. van Basten Baten burg. Cur. Mr. W. L. van Spengler, Apel doorn J. A. H Slotboom. Apeldoorn, Rondweg Zuid 64. R.c. Mr. H. L. Wilkens. Cur. Mr. J. A. H. Coops. Apeldoorn J. J. L. Visser, garagehouder, Amsterdam. Admiraal de Ruyterweg 187. R.c. Mr. N. de Beneditty. Cur. Mr. W. J. Wjjtenhorst, Am sterdam, Amstel 344. J. H. Melcher, drogist, Amsterdam, Am- bonpleln 12. R.c. Mr N de Beneditty. Cur. Mr. J. Loonstijn, Amsterdam. Oostelnde 9. G. Bohlander. bankrt* nkcci, Amsterdam, van Woustraat 121. R.c. Mr. -N. de Beneditty. Cur. Mr. J. Loonstijn, Amsterdam, Oost elnde 9. G. J van Leeuwen, garagehouder. Amster dam, Bllderdljkkade 83. R.e. Mr. J. Verdam. Cur. Mr. A. F. Schepel, Amsterdam. Heeren- gracht 352. D. Stumeyer, garagehouder, Amsterdam. Tweede Hugo de Grootstraat 44. R.c. Mr. J. Verdam. Cur. Mr. A. F. Schepel, Amsterdam, Heerengracht 352. •K. Koppenol. beddenmaker en behanger Amsterdam. De Wittenkade 86 winkeladres Ljjnbaansgracht 35. R.c. Mr. J. Verdam. Cur. Mr. A. F. Schepel. Amsterdam, Heeren- gracht 352. H. J. Wiersema. stucadoor, Amsterdam. Warmondstraat 115/1. R.c. Mr. J. Verdam. Cur. Mr. A. F. Schepel, Amsterdam, Heeren- - gracht 352. Vernietigd na gedaan verzet: A. H. van Hesteren, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief 12 Augustus M Lipschitz. Zutphen. E. Schoonhoven, Apeldoorn. De revue „Hallo Hierheen!” te Alkmaar In open water gedaald. Uit Kopenhagen wordt gemeld dat de Duitsche oceaanvlieger von Gronau in de Scoresby Sund op de kust van Ooet-Groen- land met zijn vllegboot in open water is ge daald. IV. Handel en Nijverheid Bevordering van het vreemdelingenverkeer, marktwezen, handel en nijverheid. Bevordering vmi industrie-gelegenheid de gemeente. Overheidszorg voor het behoud van schoonheid der stad en omgeving. Billijke tarieven voor gas en electrlclteit, daarbij rekening houdende met het gebruik voor het bedrijf en voor huishoudelijke doeleinden. Onderscheiden tarieven voor afname tij dens en buiten de z.<. speruren. De drukte op de Kaasmarkt wordt minder. Het aantal auto’s was niet zoo groot Op de Kaasmarkt was Polygoon opnamen te maken voor een film. Behalve rond de Kaasmarkt was het in de binnenstad ook erg druk. De Waagtor enwerd door 800 bezoekers Ir. Van Oppen, heeft aan den bloemist F. Brakenhof drie bouquetten gladiolen aangekocht, welke in den Wieringéhneer- polder waren geteeld. Deze bouquetten werden heden aange boden aan H. M de Koningin-Moeder. noemde belasting. H. W. Vlasveld, meubelmaker, Zutphen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 14