s ft 4 B a s i? tl I SM t W W I 1 1 ai E 9"""\ 9 91 4 I 9 fg Burgerlijke Stand van Alkmaar TO' A DAMRUBR1BK I ALKMAAR O, die Duim! SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL In WIELRENNEN ENKHUIZEN PROVINCIAAL NIEUWS I SCHAGEN ANNA PAULOWNA ANDIJK LUTIFRROEK CASTRICUM K. N. V. B. OPMEER VRIJDAG 14 AUGUSTUS 193L (Met keurig meerslagspel). S ct. per *ak je. 15 ct. per pak I de Adv. d Oord. Haarlemmer- ber. komen. 3. schade. 3. t 185 ult- strafverordeningen 6. Pandoer-rubriek Besmettelijke ziekte gewonnen. Wielerwedstrijden Stadion en Misère Onverte Imperiale (praatje) 7. Eenige gewonden Stadion baan Vuurwerk te Castricum aan Zee Perceel II vrouw. vrouw, r. 7. Rectificatie Afdeelin? Alkmaar der Hollandscbe Maatschappij van Landbouw Rportlust” ontvangen, waarbij vele van de eiste dravers en ook eenige nieuwelingen. In de afgeloopen week Is in deze gemeen te 1 geval van roodvonk voorgevallen. genoemd orgaar met de volhard! heeft zij dezer zèt. Met 't gevolg, dat zij Woensdag van en worden zelf het 8e- Herkuleyns vliegt met motor op de toeschouwers in groote spanning werd het nummer de beroeps-sprinters tegemoet gezien. „Met stijfsel, buurvrouw, stijf je toch? ’k Wist niet dat t anders kon.” „Noem dit geen stijfsel, dat 's te min. Want t is heusch OSALON." Stand: Zwart 3 schijven op 7 en 13. Burgert, stand Geboren: Antje, d. van Piet Klstemaker en Antje Abbekerk. Gehuwd: Gerrit Cornells en Adriana de Jager. Jan v. d. Braber en Hendrlka Vene- kamp. Overleden: Egbert Heins, 39 jaar, gehuwd met Aaltje de Vries. Indien wordt beschik - waarvoor Se Masse A Alphla, Bodegraven. Hilllnen. U. V. 8., A. 8 O., L. P- C. Lugdunum, Schevenlngen, R. V C., G. 8. V. De overige Indeellngen zullen wjj In ons blad van morgen bekend maken 3e klasse B O. V. V. O.. Z. R. C„ Oosterpark, D. J. K* D. 8. V.. 8. D. W., Allen Weerbaar, Rapidltas, D. W. V., De Zeemeeuwen. 3e klasse A Helder, Hollandla, K. V. VQ. 8. O.. Zaan dijk, Meervogels, O. 8. V., Assendelft, De Ken- nemers. Schoten. Alle correspondentie deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden aan P. Olgen, Haarlemmerweg 107, Amsterdam. „En als je denkt, dat ik nu snoet. Een praatje maar v rzon; Neem voor s'echts-5 cent dan *n proef; Probeer eens OSALON.” Stand: Zwart 10 schijven op 7, 13, 14, 17, 13, 19, PROBLEEM No. 587 van CH. A. MUIJ8SON te Apeldoorn. Zwart 17 39 29 38 23 31 Beide welge- „Mljn wasch doe ik al zestien jaar; Vanaf dat ik begon Was t nooit zoo vlug en mooi ook klaar Als nu met OSALON. de welke drie aantal Stand: Zwart 4 schijven op 8, 18, 31, 40 en 1 dam op IS. Wit 8 schijven op 18, 30, 31, 34, 38. 38, 39 -n 43. Wit speelt en wint. VRAAGSTUK No. 547. Auteur onbekend). en 43. Oplossing: .Wit 36—31 38—33 33 14 14: 3! Zwart 38 48 48 33 22 30 13 4 Zwart 14 :33 47 15 15 40 18 7 In fa. ge Uit de c dijk Velz vaar zag i doch een van reik< heef sluis aan een op <1 Past op t een de i dief i t 40< kerk geld H< heef wich latei La verti stelt O1 ners vertx loge< D< bant over raad tnbr gehs Vt ker< drut D< brei. VRAAGSTUK No. 537 van VARENKAMP. M NI wan al j, eiscl men niet Is geels friss te dien Ik Pers van kust Tt gelet ning gror gewi tljta Es War te klasse B Fortuna, Neptunus, C. V. V., Quick. Gouda, V. O. C., D. C. U, B. M. T, V. D. L.‘, B. E. C. kiel Cui telt gee nie das var E kar ma het roei Ilnf Lee ent sets den te C de bil V wet lijk, van Der mid kou om bet lich D heb elde kint T woo lied sett mar rom lief N teru E< Ml aani in h Mr scht gewi Hi maa koel van sela ond< Eng M gew. G Zaterdag 15 Augustus gaan de kinderen W» D. E. 8., ongeveer 400. naar Esmond aan Zee De stoet vertrekt vanaf den tuin Landstraat en Boomkampstraat om 1 uur met trommelslagers van diverse gymnastlek- vereenlglnven voorop naar het station. 's Avonds na aankomst der tram 19.39 zal een optocht gehouden worden met medewer king van de muziekvereeniging „Excelsior”, langs Scharloo, Geestersingelt Zevenhuizen, Koorstraat, Ritsevoort. Singel naar den tuin Landstraat, waar de stoet ontbonden wordt; de kleinste kinderen worden met de stadsbus thuis gebracht, de ouders worden verzocht de kinderen niet uit den stoet te nemen, daar ze op den tuin getracteerd worden. VRAAGSTUK Na 546 P. N. BUIS te Grootebroek. van (Het spel van kat en muis! Dwangspel- 1 zwarten dam wordt in z Hl Nooi Nooi ttng laat: de 1 man PROBLEEM Na 582 van KOEN 18 3e klasse C A. P. G. 8., H. V. C., Zest, D. O N. A R Watergraafsmeer, O D. E., Amstel, H. E. D. W., De Volewijkers. De Meteoor. 2e klasse A Excelsior, 8. V. V„ D. H. C„ Overmaas, V. L O. 8-, R. F. C, Unltas, O. D. 8., Steeds Hooger, O. N. A. Probleem na 559 a heeft sch. 7, 8 en vrouw, h. 7, kl 10, 9 en boer. b. beeft sch. 10, h. 8 en vrouw, kl. 9, boer en heer, r. 10 en heer. c. heeft sch. heer, h. 6, 9, 10 en aas, kl. 8 en aas, r. vrouw. d. heeft sch. 9, boer en aas, h. heer, kl. 7 en vrouw, r. 8 en asa Ktjkkaart h. boer, troef klaver. A. speelt kt 10. dammen op 36 en 48. Wit 10 schijven op 13, 14, 19, 22, 23, 27, VRAAGSTUK Na 538 van WAGENAAR. (Damslag die in twee gedeelten genomen wordt). Zwart 12 31 36 33 of 38 48 9 AFDEELING H le klasse Blauw-Wit, v. 8. V., Z. F. C, Feijenoord, Xerxes, A. D. O., V. U. C., D. F. C, Hilver sum. H. F. C. Probleem na 586 a. heeft kl. 7, 8 en vrouw, sch. 8, r. 8, h. 8, 7 en boer. b. beeft kl. heer, sch. 10 en aas, r. 7 en 9, h. vrouw, heer en aas. c. heeft kl. 10, boer en aas, sch. 7 en 9, r. 10 en aas, h. 9. d. heeft kl. 9, sch. boer, vrouw en heer, r. boer en heer, h. 8 en 10. KUkkaart r. vrouw, troef schoppen, a. speelt sch. 8. Stand: Zwart 8 schijven op 8, 17 tot 30, 23, 29 OPLOSSINGEN. PROBLEEM No. 581 van WAGENAAR. Sprintwedstrtjden Er volgde daarna een sprlntwedstrijd voor amateurs tusschen Van Egmond, B. Leene en Van der Linden. Uitslag: 1. B. Leene (laatste 300 meter 13 toonden); X Van der Linden; 3. Van Eg mond. Met van 2e klasse B Hercules, Velox, Baam, B F. C., D. E. C.. A. F. C., E. D. O., Zandvoort, T O. O.. Zee burg la. 2e klasse A H. R. C., Alcmarla Vlctrix, W. F. C., Z. V. V., Kinhelm, D. W. 8.. Haarlem, Bloemendaal, De Spartaan, V. V. A. ?8 34, 39 en 40. Oplossing: Wit 23—18 9— 3 3 3 gewonnen. HFFMqiCFRK PUBLIEKE VERKOOPING. (Aanvtdllng) Ten overstaan van de te Haarlem geves- tigden notaris Cranenburg, werd Woensdag middag in het koffiehuis van den heer P. van der Lem, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer L. Hoogewerf te Heemskerk verkocht: de boerenwoning ge naamd „Beyerlust”, met stallen, schuur, erf daarbij gelegen gronden, ter grootte van Goede oplossingen ontvangen van: mej. R. Brinkman, Adm. de Ruyterweg, Amster dam, en van de heeren: J. Ris, Overdiepad, W. Tullenaar, N. Poortslaan en D. v. d Lin den, Rochdalestraat, allen te Alkmaar: P. Heddea ’t Zand; J. G. Ottenhof, 8t. Bavo. NoordwUkerhout; J. Groot, Voorultstraat Purmerend: Simon Schuyt, Ooeterwijkstraat Beverwijk; G. Berghuis. Jacob Catskade. B Luc Gooi, Marnlxstraat en J. ten Boub .- J. M. Kemperstraat, allen te Amsterdam. ontvangsten: Batig saldo ten af te schaffen. Dit zal overwogen door belanghebbenden vraagd Van het R. K. Schoolbestuur te Hoog- Kindje in de haven verdronken Een driejarig zoontje van den heer C. Peerdeman. alhier, geraakte gistermiddag bij het spelen in de Oosterhaven en werd even later levenloos opgehaald en 3 Goedkoope reis Burgerlijke Stand Geboren: Bregltta Theresia, d. van Cornells Petrus Oudejans en van Grietje van Koeten; Anne, z. van Hepke Sipkema en van Jantje Douwes; Do rothea Catha-lna. d van Petrus God'efridus Keet en van Marie Sonhie Emma Meijer. OverledenPieter Buis, oud 79 jaren, wedn van Neeltje Woontjes. wasch die Is zoo keurig fijn Gebleekt al in de aotr. Ik strijk hem aanstonds in een wip. Want Tt stijf met OSALON.” In de Woensdagavond gehouden algemeens ledenvergadering, werden de periodiek af tredende bestuursleden, J. Ha Iff en D. A. Luiting, bij acclamatie herkozen, heeren lieten zich hun benoeming vallen. Vöor de op 9 September te Hoorn te hou- 33 tot 38. Wit 10 schijven op 37, 38, 32 tot 35, 37, «3, 45 en 47. Oplossing: Wit 37—31 47—43 33—29 39 9 35 2 gewonnen. systeem, waarbij aan den tweemaal eenige bewegingsvrijheid toegelaten.) De Harddraverij Dat de mooie grosbaan op het sportterrein te Kleine Sluis in de harddraverswereld goed aa""s-hreven, bewijst het groote aan- i .e L-»'br v!r en voor de draverij van aa. I Zrr ’t 16 Augustus. Stand: Zwart 10 schijven op 7 tot 10, 13, 17, 23 35 27 en 45. Wit 10 schijven op 34, 36, 38, 31, 33, 34. 39 41. 49 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen en correspondentie te zenden aan den Damredacteur. Hof 8, Alkmaar. Oplossingen van de problemen Nos. 504— 587 In te zenden tot 34 Augustus. Benoemd Onze oud-plaatsgenoote mej. Hoogenbirk, voorheen directrice der Lagere Nijverheidsschool alhier is benoemd als leerares aan een Nijverheidsschool te Rot terdam. Afscheid Kapelaan Pouw De. St Jcseph- gezellen waren Woensdag in vergadering bij een om hun dankbaarheid te toonen aan den scheldenden vice-president, Kapelaan Pouw, die drie jaren de belangen der gezellen als qen gezellenvader heeft behartigd. ,t Daar Pastoor Glelen, president, afwezig was, opende de senior met gebed en Kol- plngsgroet, waarna de secretaris, Jo Boukens, een kort overzicht gaf over de Gezellenver- eenlglng gedurende het 3-jarig vice-presl- dentschap van kapelaan Pouw. Spr. memo reerde hoe de vioe-praeses steeds de promotor van het gezellenwerk is geweest. Als een ge zellenvader wist Z.Eerw. met het Kolpmgs- huisgezin om te gaan. Door voorbeeld en daad wist hij het Kolplngsdevles levendig te hou den en door tact en leiding slaagde het vele soms moeilijke gezellenwerk. 8pr. memoreer de de vele lezingen en besprekingen voor de gezellen, waardoor de vereenlglng steeds crescendo ging. Met dankbare woorden sloot de secretaris zijn overzicht. De volgende heeren spraken namens de onderafd. waardeerende woorden tot den scheldenden vlce-praeses: F. Dulnramensde Gymnastiekclub D. 8. 8.; Nlc. Sijm aamens de Blllardclub K. O. T.Jn. Llgthart namens de Maria-Congregatie; Nlc. Buysman als vroegere secretaris; Jn. Kok en 8. Grootjes als penningmeester; A. Slagter namens T. O P.; P. Jong namens de Schletclub; Mr. v. Velsen, secr. van de voetbalclub „De Zouaven”, memoreert de totstandkoming van de voet balclub. Spr. heeft in functie als spelleider een grooten steun van den vioe-praeses gehad. Aan Z Eerw. Is het te danken, dat de voet balclub in de juiste richting Is gekomen. Ook heeft spr. met den vioe-praeses samen gewerkt als onderwijzer en In het patronaats- werk. Spr heeft toen duidelijk kunnen er varen, dat kapelaan Pouw een geboren leider Is. HU wist de jeugd, oudere en rijpere jeugd door zün sympathieken omgang en tactvolle leiding te vormen tot jongens en jongeman nen, die veel beloven voor de toekomst. Spr. was den vioe-praeses zeer dankbaar voor de nuttige wenken In de paedagoglek gegeven. De senior memoreerde hoe de vioe-praeses de Gezellenvereeniging ontving. Wanneer Z.Eerw. sprak over de mooie vereenlglng, den goeden geest enz., dan had Z Eerw dit zoo gekregen. Toch, zegt spr zjjn de drie jaren een moeilijke tijd van leiding geweest. De bakens moesten verzet worden. Gekomen Is de Maria-Congregatie en de voetbalbeweging, zoo juist geschikt in dezen tijd van zeden verwildering en sportvergodlng. De Maria- Congregatie heeft na tegenstand, door tact en Inzicht van den vioe-praeses levensvat baarheid gekregen. Ook de voetbalclub is in goede banen ge leld en in gezellenverband gebleven. Deze I twee onmisbare elementen In de jeugdbewe ging zijn gegrondvest door den vioe-praeses. Daardoor Is de jeugdbeweging versterkt en de toekomst van de Gezellenvereeniging verze kerd. Namens de gezellen bracht spr harte- HJk dank voor zijn voorbeeldig priester-zijn D. E. S. naar Egmond aan Zee Burgerlijke Stand Geboren: Anna Ma ria, d. van J. Scheerman en T. J. Schipper; Veronica Anna. d. van 8. Admiraal en M. Schermer; Agatha Maria Joanna, d. van J. Castricum en M. M. A. Kuilman; Petrus Joannes Gerardus, z. van J. A. van Ben- them en G. R. Heere. De competitie indeellng voor het komende seizoen, dat zeer waarschijnlijk 20 Sept. a s. 1 zal aanvangen luidt volgens de Sportkronie als volgt; Naar wij vernemen nd Zaterdagavond 9 uur en bij ongunstig weer as. Zondagavond, uitgaande van het badhotel, te Castricum aan Zee een groot Vuurwerk worden af gesto ken aan het strand, bestaande uit een veer tigtal nummers De traditie "an de laatste jaren, om een vuurwerk midden In het badseizoen af te steken, wordt ooor de directie van het bad hotel voortgezet. Getrouwd: Jacob Kaandorp en Emma Dam; Gerrit Woonijk en Ida van Duljven- voorde; Hendnka Johannes Andersson en Alida Catharina de Bakker. .Geboren: Jacobus, z. van* Nicolaas Anto- nlus Venneker en Guurtje Tesselaar; Eve- rardus Josephus Maria, z. van Petrus Ge rardus Maria Kok en Maria Christina Petro- nella Pasdeloup. Speidjesdag Ger. Ma jella-vereeniging Zondag 16 Augustus zullen na de H. H. Mis sen bij de uitgangen der kerk speldjes ten verkoop worden aangeboden, waarvan opbrengst ten goede komt aan de St. Gerar dus Majella-vereenlglng en het Diocesane Wit Gele Kruis. Op de spontane medewerking van allen wordt vertrouwd. AFDEELING I le klasse AJax. Stormvogels, K. F C„ Sp-’rta. Her- mes-D. V. 8 H B. 8.. H V. V., West-Frisla, ’t Gooi. R. C. H, Restauratie R. K. Kerk. Met de restau ratie aan de R. K. Kerk alhier, begint men goede vorderingen te maken, het gewelf is dezer dagen gereed gekomen, thans zjjn de muren aan de beurt. Ook is men bezig met het aanleggen der centrale verwarming. en 30. Wit 8 schijven op 26, 27, 38, 31, 33, 38, 43 IC. 23, 38. 35 en 1 dam on 47. Wit 11 schijven op 11, 20, 34, 39, 30, 31, 33, ’7 39, 43 en 44. Oplossing: Wit 37—32 31—27 27:39 32 1 1 45 gewonnen. Stand: Zwart 5 schijven op 4, 5, 7, 10, 13 Wedstrijd achter groote motoren Na den start is de volgoïde Krewer, Scalebaum, Lacquehaye, De Graaf, Bleke- molen, Sawall en Grassin. Als er 45 ronden gereoen zijn, gaat Sa wall Lacquehaye voorbij, doch zyn aanval op Krewer wordt af geslagen, waarna de Franschman weer op de tweede plaats komt. Eindelijk. In de 50ste ronde, doet Sa wall opnieuw een aanval en na een fraalen strijd rijdt hij Krewer los, waardoor deze afzakt naar de zesde plaats. Uitslag: 1. Sawall 31 min. 17 1/5 sec.; X acquehaye (20 M 3. Schlebaum (30 M.) 4. Blekemolen (110 meter); 5. GrassMI (250 meter); 6. Kaewer (480 meter); 7. De Graaf <680 meter). De tweede rit van de sprintmatch voor amateurs wordt genomen door Van Eg mond, dxe over de laatste 300 meter 13 sec. uoet. 2. Leene; 3. Van der Linden. Ais laatste nummer voor de pauze wordt rit voor beroepssp. Inters ver stand: Zwart 11 schijven op 2, 7, 8, 9, 13, 14, 16, idem, ter grootte van 1.0155 H-A. Inzet t 6000. door den heer M. D. W. Rozenbroek Cs., te Heemskerk en bij afslag gemijnd op f 10, door den heer P de Vries Thz., aldaar. Perc. XIIT. idem, ter grootte van 1.18.79 HA, kooper voor f 9800, de heer D. Kuiper 27 inschrijvingen mocht het bestuur van 1 te Heemskerk. Bij de totale elndcomblnatle stond de tn- zet op f 29.825 niet gemijnd, terwijl nog te zegen altijd en overal njn prlester-idealen mag verwezenlijkt zien. De vioe-praeses nam afscheid van zijn ge zellen. Gaarne had Z Eerw. nog gebleven, doch gehoorzaam aan den bisschop. moet hU vertrekken. Z.Eerw. heeft altijd met plelzler m de vereenlglng gewerkt en het heeft hem vanvond zoo getroffen, dat alle gezellen zijn den al gemeen e vergadering van de Maat schappij, werden als afgevaardigde en plaatsvervanger gekozen de heeren D. J. Covers en J. Swaag. woud was ingekomen een verzoek om sub sidie te willen verleenen voor het houden an een schoolreisje met de leerlingen van de school. B. en W. stellen voor evenals vorige ja ren 75 ct. per kind, die aan een school- feest deelnemen, beschikbaar te stellen. Besloten wordt 75 ct. per kind ':aar te stellen voor de kinderen aanvragen Inkomen. Van het voorloonlg bestuur van de opge richte voetbalvereeniglng S. O. V. V. te ■SpanbroekOpmeer was Ingekomen een verzoek om f 50.subeldie toe te staan. De meerderheid van B. en W. stelt voor f 25toe te staan. De meerderheid zou' terrein beschikbaar willen stellen. Na eenige bespreking wees de voorritter er op dat alles voor sport moet wijken. Een groot gemeentebelang achtte spr. niet aanwezig. Het voorstel van B. en W. werd hierna met 4 stemmen tegen 3 verworpen. De heeren G’as en de Roolj waren voor subsidie. Goedgevonden werd het paarden- marktterrein beschikbaar te stellen. De geloofsbrieven van de gekozen raads leden werden onderzocht door een commis sie bestaande uit de heeren Glas, de Roolj “n Grot. De stukken werden in orde bevon den waarna op advies van de commissie tot toelating werd besloten. Aangeboden werd de gemeen te rekening 1931. Gewone diensten: ontvangsten f 18.306 78, uitgaven f 16935.48, batig saldo De oplossing van probleem no. 548 Is: 1ste slag: a. r. 10, r. 9. r. beer, r. vrouw. 3de slag: b. kl. 8, r. boer. kL heer, U. 10. 3de slag: c. h. vrouw, r. 7, h. 7, h. heer. 4de slag: d. kL vrouw, kl. 9, h. boer, r. aas. 5de slag: o. kl. aas, sch. vr., kL 7, h. aas. 6de slag: c. kl boer, sch. aas, sch. b_, r. 8. 7de slag: b. sch. 9, h. 8, h. 10, sch. 7. 8ste slag: b. sch. 8, h. 6, h. 9, sch. 10. De oplossing van probleem no. 549, inge zonden door den heer E. J. J. v. Stralen te Alkmaar, Is: Iste slag: a. r. 8, r. heer, r. vrouw, r. 7. 3de slag: b. h. vrouw, r. 9, h. Sias, h. 10. 3de slag: c. h. boer, kl. heer, h. 9, r. aas. 4de slag: b. h. heer, kl. aas, kl. vrouw, h. 8. 5de slag: b. sch. 9, sch. boer, sch. aas, sch. 7. 8de slfg: d. kl. 8, kl. 7, z. boer, sch. vrouw. 7de slikg: b. h. 7, sch. heer, kl. boer, h. 8. 8ste slag: b. kl. 9, sch. 8, sch. 10, kt 10. Daarna werd nog geveild: Welland, genaamd ..Hulst", gelegen den Zaanlandschen Communlcatieweg, giftt 190.80 H.A. en .Breekamp", aan den Zwl- dermaatweg, groot 2.8790 H. A, Inzet f 10.420. resp. door de heeren Stam, te Beverwijk, en Jobs. Henneman J(b. te Heemskerk en op f 10 gemijnd door Afm heer G. van Tunen, aldaar. Ten slotte nog welland, genaamd „Schouts- weide” en „Plet Koperweldje”. groot 4 3050 H. A. en gelegen aan de Zuldermaatweg. Inzet f 9100, door deen heer Modderman te Haarlem en bij afslag niet gemijnd. De elndcomblnatle dezer 4 pérceelen gras land stond op f 19930 en bij afslag op f 170. gemijnd door den heer Johs. Henneman te Heemskerk. Totale opbrengst dezer verkooplng dus f 49 525. Brand. Woensdagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een brand bij den heer Phllipsen aan den Nieuwen weg, dit maal In een hooiklamp welke, naar ver moed wordt, door kinderen was aangesto ken. De brandspuit, spoedig ter plaatse, was het vuur weldra meester. Het hooi is door het vele water meerendeels bedorven. Ook hier dekt verzekering de 24. Miss Zelda Peter, S v. d. Oord, Haar lemmermeer, ber eig„ 290 M. 25. Rentner, J W. Borst, Castricum, ber. J. van Leeuwen, 290 M. 26 Odessa, J. W Borst, Castricum. ber. J. van Leeuwen Sr.. 290 M. 27. Jannet Harvester, elg. K. Taams, Am sterdam, ber. J. Verga ij, 295 M. Winners na 12 Augustus 5 Meter meer. Er zal den plqueurs op worden gewezen, dat vlug moet worden gestart, zoodat de draverij een snel en vlot verloop zal hebben, opdat ze op tijd zal zijn geëindigd. Vorige week signaleerden we. dat de redac tie van de Alkmaarsche Courant de beroem de zeeslang van dit seizoen had ontdekt toen zfj een'z.g. verslag publiceerde van de bijeenkomst der fractie-voorzltters. Het schijnt, dat die sport de redactie van irk uitstekend bevallen Is. want iiftg een betere zaak waardig, dagen haar training voortge- 'J J een re cord behaalde, dat voorioopig we] moeilijk te slaan zal zijn. Reeds jj. Zaterdag was zij een aardig stuk op weg geweest. Toen immers publiceerde ze een kolomlang verslag der vergadering van de R. K Raadsfractie, waarin alleen juist was de mededeeling. dat de bijeenkomst on voltallig was en dat die op Dinsdag 12 Aug 'ter P. Davidson, 290 M. ZOU voortgezet worden. Woensdagavond echter werd de finale van de zen interessanten wedstrijd gegeven. Weer verscheen een uitvoerig verslag goed ge teld 44 regels over het verhandelde in de R. K. Raadsfractie. Het eenige ware in dit proza Is de eerste regel, waarin verteld wordt dat die vergade ring gehouden Is. Met de grootste stellig heid omdat wij toevallig wèl weten, wet besproken en besloten is kunnen we ver zekeren. dat de rest van A tot Z fantasie is. Wy gunnen onzen collega van harte het gebruik van zijn formldabe'en duim, maar meenen In dit bijzondere geval bovenstaande toch even te moeten vast leggen Om het vormen van legenden, die dikwijls zoo n taal leven kunnen hebben, te voor- De wedstrijd van Donderdagavond op de begon nog voor den aanvang met een record, n.l. het aantal toeschou wers, dat dank zij het schitterende weer en het waarlijk uitgezóchte programma groo- ter was. dan wij gedurende dit jaar bi] wielerwedstrijden nog hebben gezien. Naar schatting waren tegen de 35000 toeschou wers aanwezig. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs over 10 KM., waaraan de beste krachten deelnamen. Er vormden zich pe letons, die op fraaie wijze uitliepen, zoodat Interessante jachten ontstonden. Het peleton, onder leiding van Dleterman, kwam het eerst door de finish. dienstkennls, en bisschoppelijk Inspecteur van het Lager Onderwijs in een gedeelte van het bisdom Haarlem. Den 23sten Mei l£30 werd hij benoemd tot -pastoor van de parochie St Lambertus te <!e Weere, waar hij den vorigen pastoor op volgde In zijn kwaliteit als directeur van Ce West-Friesche processie naar Héiloo. Te vens werd hij aangesteld als bisschoppelijk taspecteur van bet Lager Onderwijs In het dekenaat Hoorn. Hedenmiddag zou de jubilaris een rondrit door zijn parochie maken, aanvangende om half vijf op de Vekerbrug bij het huls van den heer Stapel. Na dezen rondrit zou een toespraak gehouden worden bij de kerk en een plechtig Lof. ■F De Nederlandsche Spoorwegen hebben blijkens een advertentie in dit nummer, een goedkoope iels per trein en per boot geor ganiseerd naar Urk en Kampen van de stations Rotterdam DJ*., Schiedam, Delft, den Haag HB.M, Leiden. Haarlem, Utrecht C8„ Hilversum, Amersfoort, Amsterdam CJ3., Zaandam, Wormerveer, Uitgeest, Alk maar en Hoorn (per trein) naar Enkhulzen en terug. Van Enkhulzen met een der boo ten van den veerdienst, op Zondag 23 Augustus 1931. in de heer alhier. Het gebouw ging geheel verloren, benevens de opbrengst van 2 HA. bloembollen. Ver zekering dekt de schade. f 1.37130. Kapitaaldienst ontvangsten gaven f 185. Rekening Armbestuur f 113734'4, uitgaven f 803.18. f 334.16 S. De gemeentelijke werden van kracht verklaard. Besloten werd tot aanschaffing van nieuwe schoolbanken en borden. Er zullen 35 banken en 3 borden noodlg zijn, waar van de kosten ongeveer bedragen respec tievelijk f 650 en f 170. Na rondvraag volgde sluiting. In fraalen tijd ging Moeskops m8t twee wiellengten voorsprong als eerste over den eindstreep. 1. Moeskops (laatste 300 meter 13 3/5 sec.); 3. Faucheux; 3. Mtchard. Raadsvergadering. De gemeenteraad ver gaderde Woensdagavond ten raadhuize. Afwezig de heer Klaver met kennisge ving. De voorzitter deelde mede, dat de ge- meenterekening over 1929 en de gemeente- begrootlng over 1931 goedgekeurd terug ontvangen zijn. Ingekomen was van de afd. Hoorn en O. van den Ned. Bond van Koffiehuishouders enz. een verzoek om de belasting op blljar- Uitslag: 1. H. Dleterman, 13 mln. 59 3/5 sec.; 2. W. Buis; 3. L. van Daal; 4. K, van Nek; 5. H. Ooms. Vervolgens kwamen de race-motoren in de baan voor een ultdaglngswedstrijd tus schen Herkuleyns en den Dultscher Soe- nlua Er zouden worden gereden twee ritten van 4 K.M. en een achtervolgingswedstrijd van 6 K.M. Voor den eersten rit startte Herkuleyns beter dan Soenlus, zoodat hij een voorsprong van ruim 100 meter kreeg. Geleidelijk begon Soenlus echter in te loo- pen en de spanning van de meer dan 25000 toeschouwers nam van moment tot moment toe. Toen er nog drie ronden te rijden wa ren, kon Herkuleyns juist op de helft van de bocht zijn stuur niet meer houden en begon te slingeren. Nog eenige seconden duurde het en toen vloog de renner in de geweldige vaart met zijn motor tegen de balustrade en vond het ongeluk plaats, waarover men elders in dit blad bijzonder heden vindt. De Stadiondirectie heeft even beraad slaagd of de wedstrijden al of niet zouden doorgaan, doch daar het ongeval betrekke lijk goed is afgeloopen, werd besloten de wedstrijden voort te zetten. opgekomen en de spontane uiting van dank- j baarheid door zoovele sprekers Z.Eerw. dankte alle sprekers In het buzonder en alle gezellen voor de trouwe volgzaamheid en aanhankelijkheid. I Nog drong Z.Eerw. er op aan, om vooral trouw lid te blijven van de Maria-Congrega- tie. Een trouw Congreganlst zal een goed ge- ze] zUn. Ook Ik, aldus Z.Eerw., ben blij, dat de vereenlglng naast de Maria-Congregatie ook met een voetbalclub is verrijkt Deze club is niet naast, niet boven, maar in het gezel lenverband. Spr. vertrouwde, dat onder de leiding der bestoren en de Maria-Cm-mera- tie en de voetbalclub levensduur zullen heb ben Daardoor is een goede toekomst ver zekerd voor de mooie Roomsche streek. Z.Eerw. vond het jammer, dat de pastoor niet aanwezig Is. Aan hem heeft Z.Eerw. veel te danken. Door zijn wenken en werken heeft Z-Eerw. Veel geleerd en spr. zegt, daar zeker In de toekomst veel mee tot stand te zullen kunnen brengen. Z.Eerw. hoopte op den Ge- zellendag te Bovenkarspel. 27 Sep’., alle ge zel'en van Lutjebroek weer te zien. Daarna volgde sluiting met gebed en Kol- 'o t - --- d- ■<("- "-roo"'- lijk afsche'd van hun beminden vice-presi dent namen. Bollenschuur verbrand. Woensdagmorgen brak brand uit btoembollenbewaarplaats van den Pennekamp aan den Mlddenvliet en 29937 H A. en gelegen aan den O. Assendelftstraat, hoek Jn. Kuikweg Hoogdorperweg, te vellen in 13 perceelen en daarna In combinatie. De uitslag luidde als volgt: Perceel I: boerderij met aanhoorigheden ter grootte van 22.37 Are, kooper voor f 6000 de heer L. Hoogewerf te Heemskerk. grond, ter grootte van 536 Are, kooper voor f 600, de heer P. Llef- tlnck te Castricum. Perceel III: Idem, ter grootte van pl.m 5J4 Are. kooper voor f 690, de heer S. Rijke te Heemskerk. Perceel IV: Idem, ter grootte van pijn. 5K Are, kooper voor f 690, de heer F. Spren- gers te Beverwijk. Perceel V: Idem, ter grootte van pl.m. 5)4 Are, kooper voor f 700, de heer F. Spren- gers te Beverwijk. Perc. VI: Idem, ter grootte van pl.m. 5 54 Are, kooper voor f 700, de heer Modderman te Haarlem. Perc. VII: idem, ter grootte van pl.m. 5H A kooper voor f 710, de heer F. Sprengers te Beverwijk. Perc. VIII: Idem, ter grotte van pijn. 544 Are, kooper voor f 715, de heer F. Spren gers te Beverwijk. Perc. IX: Idem, ter grootte van pijn 544 Are, kooper voor f 710. de heer K. L Spij ker te Uitgeest. Perc. X: idem, ter grootte van pl.m. 544 Are, kooper voor f 890, de heer G. F. Res te Castricum. Perc. XI: Idem, ter grootte van 7 'Are, kooper voor I 1530, de heer K. Dekker te IJmulden. Perc. XH de tweede reden. Uitslag: 1. Mlchard (laatste 200 meter 12 1/5 sec.)3. Faucheux; 3. Moeskops. Na de pauze wordt begonnen met den derden rit voor amateurs. De drie renners beginnen al heel vlug te spurten. Uitslag; 1. van Egmond (laatste 300 Me- ter 13 3/5 sec.) 3. van der Linden. 3. B. Leene. Totaal-uitslag: 1. Van Egmcnd 5 pnt. B Leene 6 pnt. 3. Van der Linden 7 pnt. Vervolgens wordt de laatste rit van prmtmatch voor prots verreden, zeer spannend was, aangezien alle sprinters tot nog toe een gelijk punten hadden. Uitslag: 1. Faucheux (laatste 200 Meter In 12 sec.). 2. Mlchard. 3. Moeskops. Totaal-uitslag: 1. Faucheux 5 pnt Mlchard 6 pnt. 3. Moeskops 7 pnt. Als laatste nummer wordt thans de tweede rit van den stayers wedstrijd verre den over 40 KM. Grassin neemt den kop, gevolgd door Lac quehaye, Sawall, Schlebaum, Blekemolen, Krewer en de Graaf. Nadat 10 ronden ge reden zijn komt Sawall naar voren en neemt zonder veel moeite de leiding. Een ronde later passeert Schlebaum Lac quehaye, doch weldra verovert de Fransch- man de derde plaats. Na 60 ronden krijgt Blekemolen een lap, 3 ronden later brengt Grassin de verrassing door Sawall, die tot nu toe onbedreigd de leiding had. te passeeren. Hij weet de lei ding tot het einde te behouden. De uitslag van deze rit is: 1. Grassin. 31 mln. 49 3/5 sec. 2. Sawall (30 Meter). 3. Lacquehaye (60 Meter). 4. Krewer (300 Me ter). 5. Blekemolen (600 Meter). 6. de Graaf <620 Meter). 7. Schlebaum <2050 Meter). Terwijl de aanwezigen zich van hun zetel verheffen, werd de Marseillaise gespeeld. Totaal-klassement: 1. Sawall 3 punten. 2. Lacquehaye 5 punten. 3. Grassin 6 pnt. 4. Blekemolen 9 pnt. 5. Krewer 10 pnt. Schlebaum 10 pnt. 7. De Graaf 13 pnt. 1. Northerman B, elg. N. Spaan Behagen, ber. D. Stam. 270 M 2. Monte Carlo, Stol, Bussum, oer Doorn, 270 M. 3. Saffier, P. Kramer, Nijland, ber. A. Wlt- teveen, 275 M. 4. Konora. D. Pronk, Rotterdam, ber. eige naar, 275 M. 5. Idylle, D. Pronk, Rotterdam .berijder eigenaar. 275 M. 6. Uniform, J. W Borst, Castricum, ber. J. van Leeuwen Sr 280 M 7. Kennuth, K. Davidson, Oosterblokker. ber. eigenaar 280 M. 8. Gerania. elg. C. v d. Horst, Anna Pau- lowna, ber. elg280 M. 9. Pietemel, elg. W Vessles. Beverwijk, ber. J. van Leeuwen Jr„ 280 M 10 Maggy Henry J. Schoon, Medemollk. ber. F. Broers, 280 M. 11. Silent Nancy, Th. Smit Alkmaar, ber. W Geersen. 280 M 12. Oplooper. G. Vergouw. Castricum, ber K Bakker, 280 M. 13. Kapitein de Bruane, G Vergouw, Cas tricum, ber. K. Bakker. 280 M. 14. Hartsteln, C. Vergal], Amsterdam, ber. elg. 280 M. 15. Marie. P. A Wltteveen. Schoor], ber. A. Wltteveen, 280 M. 16. Meteor. K Hart, Medembllk, ber. G. Hart. 280 M 17. New Bold, 8 v. meer, ber. elg.. 285 M. 18 Frettchen, H. Beets. Beemster, ber elg., 285 M 19. Qualiteit, J. Vergay. Purmerend. elg 285 M. 20 Edna M, elg. Brunt, Hilversum, ber. W. Geersen, 285 M. 21. Malle B. H. Thies, Hoorn, ber. W. Geer sen 290 M. 22. Catharina Spier, G. Hart, Medembllk, ber elg., 290 M. 23 Senator Axbond, elg. Z. Davidson. Hoorn L8_ f 8015 'in handen vielen van den heer K Dekker te IJmulden. Fransche kampioenen 1931 Moeskops en Faucheux, alsmede de Franschman Mlchard. 1 fet toe l

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6