ST. BUREAUCRATIUS Het Nederlandsche Paviljoen VI IF DINSDAG 18 AUGUSTUS 1931 f 40 Verduistering van f 20.000 De macht van Gandhi Warmwaterzakken en Wind kussens De Riiksmiddelen JOH. LAUWERS Ernstige autobotsing onder Ede Cyclooncatastrophe in Paraguay Kinderellende in Duitschland DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN PJMCnAf? io AT T/ZÏ TC’TT TC inn VTIF EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 192 Examen Fransche taal akte 1. o. f 3000.- f 750.- ttesrtó f250.- f 125.- f50- AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL VOORNAAMSTE cMEUWS I Alle «bonne's op dit blad sijn ingevolge de verzekcringsvoorwaarden Barometerstand 9 uur vm.: 7.60. Vooruit. Vier gewonden, twee auto’s vernield de Goedkoope trein MARTIN BERDEN. „De Socialist” verdwijnt. Jef Denijn 50 jaar beiaardier Huldiging te Mechelen. 400 huizen verwoest Oud-directear der spoorwegen. naar eveneens de Twee sleepkranen gezonken Bjj Enkhulzen omj Ons nieuwe Paviljoen Ireküng aal «orden tosgeataan. FAXOLOP 3 ALKMAAR Gaat H. M. de Koningin Luxemburg De kinderen in nood beteekent de toekomst in gevaar De linkervleugel der S. D. A. P. capituleert Geen mondel;n»»e vert?<:ng meer uit het Fransch Een cycloon heeft, volgens berichten uit Asuncion In Paraguay groote schade aange richt. Te Villa Rlca en In andere gebieden zijn In totaal ongeveer 400 hulzen verwoest Er zjjn verscheidene dooden en honderden gewonden. Het verkeer Is gestagneerd. Er «ouden voorbereidingen worden getroffen Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 8.47 uur. bij verlies van *n anderen vinger te o a? echter daar h helmin reeds voor ifdt, is nie- der Neder- U-bd£ëmburgsche hof, dat na den log In allen eenvoud leeft, schaf- paarden af. Nu zijn dezer dagen Dank zjj de voortdurende bemiddelingspo gingen van Mr. W. M. Kolf, burgemeester van Deil, bijgestaan door den korten tijd geleden benoemden burgemeester van Gel- dermalsen, den heer F. F. van der Ven. werd de sedert 16 Juni 1930 heerschende staking aan de Chamottefabrlek te Geldermalsen op geheven. Minister Beelaerte van Blokland naar Parijs Anderhalve maand geleden Ging een jammer door het land. Want ons Paviljoen m Frankrijk Was volkomen af gebrand. Daar, de roem van Insullnde, aan etc. noord-hollanDscb dagblad - ONS BXAD - Herleving van de ongehoorzaamheidsbeweging in Indië De staking aan de chamottefabriek te Geldermalsen opgeheven Over Juli 1931 f 5 millioen minder opbrengst dan over Juli 1930 De Nederlandsche Spoorwegen hebben blij kens een advertentie in dit nummer een goedkoope reis per trein en per boot georga niseerd naar de Zuiderzeewerken van de sta tions Rotterdam DJ*., Schiedam. Delft, den Haag H. SM., Leiden, Haarlem. Utrecht CS., Hilversum, Amersfoort, Amsterdam C.S., Zaandam. Wormerveer. Uitgeest. Alkmaar en Hoorn (per trein) naar Enkhulzen en terug van Enkhulzen met een der booten van den veerdienst op Woensdag 26 Augustus 1931 voor reizigers le, 2e en 3e klasse. de stuurkas boven het water uit. Daar de schepen gezonken zijn in het vaarwater leveren deze gevaar op voor de scheepvaart. De riiksbetonnlnasdienst is ge waarschuwd. Jhr. Ir. J. A. van Krekschmar van Veen overleden ABONNEMENTSPRIJS) per kwartaal, voor Alkmaar L— Voor bulten Alkmaar 2.85 Mei Geiiiustreera Zondagsblad f 0.60 booger ADVERTENTIEPRIJS» Van 1—5 regels 1.25: elke regel meer 0.25. RECLAME per regel ’r°or de eerste pagina: voor de overige p*fin**s f 0.50. RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD” bjj vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie vaicS re Iedere regel meer 6.13 Kostelijk ten tam gesteld. Was volkomen wèg, vernietigd Door het brute vuur-geweld. Even was men neergeslagen Even toch ontzonk de moed Maar toen klonk alras de uitroep: Opgebouwd! en thans met spoed! Opgebouwd! Men is gaan bouwen Met bekende energie. En men vond ook dra den weerklank In een groote sympathie. 1 Paviljoenhet staat herrezen. En het geeft opnieuw weer blijk Van den rijkdom en de schoonheid Van ons Koloniale Rijk. Maar het staat er óók als teeken Wat de energie vermag. Trots bekroond en opgelulsterd Door de Nederlandsche vlagt De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt, in het belang van toekomstige candldaten voor de akte Pran- sche taal L o„ reeds thans ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie, aan welke dit jaar het afnemen van dit examen is opgedragen, haar opvolgster in overweging zal geven de mondelinge vertaling uit het Fransch te doen vervallen, aangezien zij van meentng is, dat de schriftelijke vertaling in het Nederlandsen voldoende gelegenheid biedt een oordeel te vellen betreffende do kennis van de candldaten in dit opzicht Te beoordeellng van de uitspraak komt bet der commissie gewenscht voor, dat aan de kandidaten voortaan ter lezing zal worden voorgelegd eene bladzijde eenvoudige proza uit een niet te voren aangekondigd boek. Men schrijft uit Luxemburg aan de „Tijd": „Sinds eenigen tijd vermelden de bladen alhier, dat binnenkort een vorstelijk bezoek te verwachten is aan de hoofdstad van het Groothertogdom. Thans twijfelt er niemand meer aan, of de hooge gast, die hier door Groothertogin Charlotte en prins van Bourbon, verwacht mand minder landen. zich van het geheele land niets aan trekt, maar zijn eigen gang gaat. Aan dat departement is nooit Iets te be reiken, wordt er dan gezegd. We heb ben er geen geloof aan willen hechten, maar nu beginnen we toch te twijfelen. Aan de Algem. Rekenkamer Is het lang zamerhand gelukt de departementen te dwingen tot een vlotte brlefwis iï- ling met het college, alleen Waterstaat doet alsof het daar onbekend la, dat de trage wijze van werken reeds jaar in jaar uit aan den schandpaal wordt ge nageld. Thans is het het eenlge depar tement waarover nog geklaagd behoeft te worden, wat natuurlijk meer opvalt dan voorheen. We zijn benieuwd, hoe lang deze klacht nog In de verslagen van de Algem. Rekenkamer zal prijken. En mocht men het volgend Jaar daar schrijven, evenals thans over onderwijs, dat de briefwisseling nu een bevredigend verloop heeft, dan zullen we het college de eer niet onthouden van hier in Ne derland St. Bureaucratius een nederlaag te hebben toegebracht, maar of het luk ken zal dient te worden afgewacht, veel hoop hebben we voorlooplg niet. De opbrengst der rljksmiddelen over Juli JX bedroeg 36.694.281.90 en over dezelfde maand Van het vorige jaar 41.778.891.74 of ruim 5 millioen gulden minder. De Inkomsten ten bate van het .JLeenlng- fonds 1914” hebben in Juli 1931 4.710.253.13 opgebracht tegen 5 518 897.75 in Juli 1930. De inkomsten ten bate van het ..Wegen fonds" bedragen over Juli 1931 f 4 293 833 79 tegen 4.513 296.02 in dezelfde maand in 1930. De inkomste ten bate van het ..Gemeen tefonds” bedroegen over Juli 31 J 736.080.6L WIJ behoeven daar niet veel aan toe te vosgen. De vooi beelden spreken voor zichzelf en zjjn werkelijk bedroe vend voor de wijze van werken, die men aan Waterstaat schijnt te huldigen.- Het gerucht gaat, dat men aan Waterstaat Volgens „de Tribune” is op een bijeen komst van de links-soclalistiscbe grospen uit de S.D.AJ*. besloten het weekblad de ..Socialist” op te heffen, hoewel de ver trouwensmannen zich met 32 tegen 29 stemmen tegen opheffing uitgesproken had den. Op voorstel van Schmidt is besloten te doen wat het partijbestuur van de 8J3A.P. eischte, namelijk het eigen weekblad te latén varen, In ruil voor een officieel partl)- weekblad. aan reaucratlus verstand. Het college van de Algemeene Reken kamer laat echter niet met zich spelen. Ieder jaar wordt In het verslag melding gemaakt van de gevallen, waarin het zich over een trage beantwoording te beklagen heeft en het dient geconsta teerd te worden, dat dit middel helpt, zelfs beter dan een openlijke klacht over dergelijke zaken In de Kamer. Het vo rige jaar vermeldde het verslag met andere zaken, dat het college zich ook te beklagen had over het Ministerie van Onderwijs. Nu lezen we, dat de mi nister zich gehaast heeft aan te toonen, dat de vertraging In de beantwoording te wijten Is geweest aan een onwillekeu rig verzuim. De Kamer voegt er echter goedkeurend aan toe, dat sedert deze mededeeling de verdere briefwisseling met dit departement een bevredigend verloop heeft gehad, pp dit oogenbllk heeft de Rekenkamer zich nog maar aleen te beklagen over het departement van Waterstaat. Reeds het vorige Jaar werd er melding van gemaakt, dat de briefwisseling met dit departement ernstige vertraging ondervond. Verbe tering Is er helaas niet ingetreden. Er schijnt daar tartend langzaam te wor“ ™èrd<-n don <y<zwxkv*lrW Tw 100*7 dood do Dolronlra_ De Minister van Bultenlandsche Zaken, Jhr. mr. Beelaerts van Blokland, Is gisteren avond naar Parijs vei trokken, om vandaag het herbouwde Nederlandsche paviljoen op de Internationale Koloniale Tentoonstelling waarbij hun een kwartier tjjd ter voorbe- Orde van Oranje Nassau werd toegekend, te openen. Van de ellende der kinderen in Bovjet- Rusland heeft iedereen gehoord, maar bet zou van kortzichtigheid getuigen over het hoofd te zien, dat ook Duitschland zijn kinderellende kent. Vooral in de groote steden heerschen toestanden, die om ver betering roepen. Zoo hebben b.v. 47 pCt. der Berljjnsche schoolkinderen geen bed voor zich alleen, maar moeten dit met an deren deelen. Meer dan 8800 Berltfnsche schoolkinderen moeten bovendien werken, de meeste van hen 3 uur of langer per dag, als loopjongens, als hulp in de huis houding en zelfs, ondanks het wettelljk ver bod in fabrieken. De schoo'artsen hebben vastgesteld, dat meer dan 1/6 deel dezer kinderen van dit werk na en tusschen schooltijd lichamelijk, moreel en geestelijk nadeel ondervinden. Volgens het oordeel der geneesheeren Is 30 pCt. van de kinderen der Gemeentescho’en in Berlijn ondervoed. Vastgesteld Is. dat 50.000 kinderen nuchter of zonder voldoende ontbijt naar school komen. Men heeft ontdekt, dat de kinderprostitu tie zelfs voor kinderen van 13 jaar terwille der verdienste door vele oud-rs wordt aangegrepen. Men bedenke wel: de kinderen in nood beteekent de toekomst in gevaar. stallingen weer opnieuw gevuld, nof-ceremoniëel van Koningin Wil- een intocht met galakoetsen In houdt. De Luxemburgsche soldaten oefenen een parade-pas, en het programma een ultvo~r|pg van Nederl. muziek (Wagenaar, Röntgen, Rulgrok, Schilfer. Pop per en Max Guillaume) Is al opgesteld. Het konlnk^jk bezoek zal, als de mededee- llngen der bladen Juist zijn, tn den loop van de maand September Disais hebben.” 1. Een vraag van 23 December 1929, of de Minister een hooge geldelijke uit- keering aan een ontslagen arbeider goed keurde, werd beantwoord op 18 Augustus 1930, nadat het college In een schrijven aan den Minister persoonlijk diens aan dacht had gevraagd voor de vert, aging, welke de briefwisselingen met diens De partement meermalen ondervonden. 2. Op een vraag van 3 October 1929 aangaande een contract betreffende den Rjjksafslag van visch te Wmuiden, ant woordde de Minister wel Is waar reeds op 12 November 1929, dat hij hoopte, spoedig een beslissing te kunnen nemen, doch van deze beslissing bleek het college, na rap pel, eerst op 18 Juli 1930. 3. Op een schrijven van 7 November 1929 betreffende de voorwaarden voor het gebruik van het Ijzeren drijvend droog dok te IJmuiden antwoordde de Minister na rappel op 4 Augustus 1930, dat aan der Kamer wensch zou worden tege moetgekomen. Zjj herinnerde aan deze toezegging op 18 September 1930 en ont ving op 12 Februari 1931 een definitief antwoord. 4. Op 5 September 1929 vroeg de Kamer naar de reden van toekenning (bij mi- nlsterieele beschikking) van een h. 1. hoog vacatiegeld. Ofschoon het Departement uit den aard der zaak met die reden be kend moest zijn, duurde het tot 11 Maart 1930 alvorens zij mededeeling er van ont ving. 5. Op 22 September 1930 wees het col lege op een kleine onvolledigheid in een circulaire betreffende de uitvoering van artikel 33 der Comptabiliteitswet. Eerst einde Februari 1931 ontving het bericht van de aanvulling. 6. Op 14 Juli 1930 verzocht de Kamer Intrekking van een rondschrijven, dat kon leiden tot moeilijkheden voor hare plaat selijke contröle en dat gebleken was, op een misverstand te berusten. Zij herin nerde aan dit verzoek op 1 December 1930, doch ontving tot dusver geen ant woord. Vrijdagmiddag zijn ten zuiden van Enk- huizen twee sleepkranen gezonken. De negen opvarenden konden door de begeleidende sleepbooten Pieter en Anthonla worden ge red en zjjn te Enkhulzen aan den wal ge bracht. De golven sloegen zwaar over de schepen heen, zoodat deze het water niet L.— verwerken. den gewerkt. In 1927 deed de Rekenka mer een voorstel betreffende betaling hulppersoneel. Hiernaar werd een on derzoek Ingesteld, dat 11 Augustus 1930 afgeloopen was, zooals bleek uit een kantteekenlng, het vorige jaar bij het verslag der Rekenkamer geplaatst, maar op dit oogenbllk heeft de Rekenkamer nog geen kennis gekregen van de be slissing van den minister. Hoe St. Bureaucratius aan Waterstaat schijnt te regeeren, blijkt uit een aantal ▼oorbeelden, door de Algemeene Reken kamer gegeven en waarvan we er hier eenlge overnemen. Op het vliegveld Waalhaven heeft de ri vierpolitie Zondagmiddag den 43-jarigen Hollandschen stukadoor J. M. L. uit Büren in Westfalen aangehouden, die daar in ge zelschap van zjjn vrouw en kind met een Belgisch vliegtuig aankwam. De aanhouding was verzocht door den commissaris van politie te Nijmegen naar aanleiding van een verduistering van f20,000 gepleegd ten nadeele van een te Nijmegen gevestigde bankinstelling. Op L. werd slechts een klem bedrag aan geld gevonden. Nader vernemen wij: L. was een vriend van den gepensionneer- den musicus M. uit Büren. Deze laatste had op een bank te Nijmegen f 20.000 gedepo neerd en toen L. hem wijs gemaakt had, dat dit geld niet meer veülg stond, wist deze van zijn vriend een volmacht te krijgen om het geld in Holland te balen. M. gaf hem die volmacht en L. inde het bedrag ad f 20.000. HU keerde niet terug naar Büren, maar bleef in Holland en liet zijn vrouw naar hier komen. Mdie zich bedrogen echtte, waarschuwde de politie te Nijmegen, die onmiddelltjk de signalementen van L., diens vrouw en zoon liet verspreiden door Luxemburg. België, Frankrijk en Nederland. Het drietal heeft zich ongeveer een maand weten te verschuilen, maar werd Zondagna middag gesignaleerd te Rotterdam. Hier i zjj aangehouden en naar Nijmegen overgebracht. Gistermorgen onderging het drietal een scherp verhoor bij het hoofd van de recher che, inspecteur v. d. Pool. L. deelde mede, dat het geld verborgen lag in een bosch onder Verray. loon de inspec teur hem aanbood het geld met den politie auto te gaan halen, maakte L. weer bezwa ren. De politie ging toen tot foullleerlng van de drie verdachten over en vond In het vest van den zoon van I-. nog I 13.030 ingenaaid. Dit geld werd in beslag genomen. Vader, moeder en zoon zijn bjj de politie in bewa ring gesteld er. zullen aan de justitie te Arnhem worden uitgeleverd. Het verslag van de Algemeene Reken kamer betreffende haar werkzaamhe den, dat de vorige week verschenen is, vormt altijd aangename lectuur. Het college bestaat wel is waar uit slechts vijf bezadigde en bejaarde leden, want de thans zitting hebbenden zijn niet afzetbaar, wat voor eventueele opvol gers niet meer geldt, maar zij kunnen in het verslag zoo heerlijk ondeugend zijn en de departementen aapklagen op een wijze als eenig particulier noch de Kamer dat zou kunnen. In de laatste Jaren werd er in de ver slagen steeds gefulmineerd tegen de trage wijze van beantwoording van brie ven der Algemeene Rekenkamer door de departementen. Ieder staatsburger heeft op dat gebied wel ondervinding als een of ander verzoek of een brief aan een departement gericht moet Wor den. Men kan dan gerust een paar maanden met vacantle gaan voor en aleer men zich de moeite behoeft te getroosten naar de brievenbus te loe pen om te zien of er ook al een ant woord 13 gekomen. Van een vlotte en zakelijke afdoening heeft men de departementen, waar St. Bu- zijn scepter zwaait, geen Man, vrouw en hun zoon aangehouden De oud-directeur der spoorwegen Jhr. Ir. J. A. van Krekschmar van Veen is gisteren op 73-jarigen leeftijd op zjjn buiten .Hei- depark" te Hilversum overleden. De teraar debestelling zal Donderdag as. op Zorgvlled te Amsterdam plaats hebben. De overledene werd op 14 September 1857 te Ellecom geboren. Na de H. B. 8. te Arnhem te hebben bezocht, zette hij zijn studies voort aan de Technische Hooge- schooj te Delft, waar hjj in 1881 het di ploma van civiel ingenieur verwierf. Tus schen 1883 en 1892 was Jhr. van Kretsch- mar van Veen werkzaam als ad lunet-In specteur. inspecteur en Chef van Beweging bij de H.TJ.SM. te Amsterdam en Amers foort. In 1894 volgde zijn benoeming tot ad ministrateur bU de Nederlandsche Zd.-Afri? kaansche spoorwegmaatschappij, in 1899 werd hij Directeur. Tildens den Boerenoor log keerde Jhr. Van Kretschmar naar Ne derland terug. H11 nam een werkzaam aan deel bü de voorbereiding van het locaal gnet van de Haarlemmermeer en ig. In 1907 werd hij benoemd tot Dl- Generaal der Staatsspoorwegen, te- "eljjk mbt^het Directeurschap van de Ne-< derlandsche^Gentraal spoorwegmaatschappij. Bjj het samengaan in 1917 van de Staats spoorwegen en de Hoilandsche spoorwegen, werd Jhr. van Kretschmar een der Direc teuren en eenlge jaren later werd hij tot 'ld van den Raad van Commissarissen ge kozen. In 1923 werd de overledene benoemd tot Directeur van de Dell spoorweg-maat- schapplj. Jbr. van Kretschmar was Ridder In de Orde van den Nederland«chen leeuw, terwlfl hem voorts het Commandeuskruls in de Gisteravond omstreeks zes uur is een luxe auto op den Otterlocchen weg onder Ede in een bocht met volle vaart tegen een vracht auto gebotst. De vrachtauto werd zwaar be schadigd, terwijl de luw-aute geheel.in el kaar werd gedrukt. De vier inzittende jon gelui van den luxe auto werden allen' ge wond. rfun verwondingen bleken later, won der boven wonder, niet van emstlgen aard te zijn. Omtrent de toedracht van het on geval vernemen wjj nog het volgende: Een groepje jongelui, twee jongens van 15 jaar en twee meisjes van 17 jaar, waren op een fietstochtje een kennis met zijn auto tegengekomen. Deze, zekere G. uit Groningen, had zijn wagen daarop even aan het Jeugdige gezelschap afgestaan om een ritje In de omgeving 'te maken. De 15-jarige A. F. uit Apeldoorn, die, zooals vanzelf spreekt, geen rijbewijs bezat, ging vervolgens achteijhet stuur zitten om met de drie andereftoft den om trek te gaan toe ren. Eenigen tijd ging alles goed, totdat het ventje in de bocht van den Otterlo- schen weg. het beheer over de stuurinrich ting verloor en tegen een tegemoetkomen den vrachtauto opbotste met bovengenoemd gevolg. De Commissaris van Politie te Ede. heer Hulsman en de Majoor der Rljks- veldwacht C. de Vree waren spoedig na het ongeval ter plaatse Ook een ziekenauto was spoedig aanwezig. De vier jongelui, die he vig bloedende verwondingen hadden beko men. werden naar de doktoren De Haan en Hevmans vervoerd, die geneeskundige hulp verleenden, terwijl ook Dr. Hoekstra as sistentie verleende. De gewonden waren allen bil kennis. Twee der jongelui, die al len in Ede logeerden, konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren. De andere twee werden/ door hun ouders gehaald, en kon den eveneens naar hun woning terugkeeren Volgens verschillende berichten is het Congree werkelijk voornemens den onge- hoorzaamheidsveldtocht tegen de Britsch- Indlsche regeerlng weer te doen herleven. Natuurlijk zou door een dergeljjk besluit de nog steeds binnen het gebied der mo«e- Hjkheld liggende deelneming van Ghandl aan de Ronde Tafel Conferentie ónmogelijk gemaakt worden. Terwijl Ohandi nog be zig is met onderhandelen met de regeerlng over de voorwaarden zijner deelneming, zou reeds een circulaire van het congres alle handelsondememlngen, winkels verzonden zijn, waarin deze worden opgë- roepen zich gereed te houden voor een nieuwen boycot van Brltsche goederen. Bovendien zouden bij het Congres verzoeken zijn ingekomen om in het strijdperk te tre den voor het recht tot staking en om de bevolking van het platteland op te roepen tot het bieden van tegenstand tegen het heffen van belastingen. Ofschoon het Congres het nog niet tot een openlijken breuk heeft laten komen met de regeerlng, schijnen toch verschillen de aanwijzingen te bestaan, dat verdere moeilijkheden te verwachten zijn. konden Belde schepen waren geladen met basalt, het eene genaamd „Orpheus" met bestemming voor Wleringen, en het andere genaamd „Nlwana” komende van Bendorf met Harlingen als bestemming. Een der gezonken schepen steeks een weinig met Te Mechelen Is een schitterende hulde ge bracht aan Jef DenUn. bestuurder van de Beiaa -dschool, naar aanleiding van zjjn 50- jarig belaardierschap. De hulde besond uit een plechtige ontvangst op het stadhuis, belaardconcerten en de Inwijding van een bronzen gedenkplaat aan den voet van den St. Romboutstoren naast den ingang. De burgemeester heeft een gedenkpenning aan geboden met een inschrift, waarin ook wordt herinnerd aan het 32-jarlg belaardierschap van den vader van Jef Denjjn. Door de aanwezigheid van vele bulten landsche afgevaardigden had de hulde een Intemat'onaal en door een volksbetooging en een openbare feestvergadering een waar volkskarakter. Van Nederlandsche rilde wa ren aanwezig de beiaardiers Van Valkotn Cs-Hertogenbosch(, Timmermans Rotter dam), Van Langen (Alkmaar). Meyll (NM- kerk), Bruljn (Almelo), Creman (Zwolle) en hun confraters, uit NlJYnegen. Amsterdam, Zierikzee, Delft en Breda. Minister Van Hacker heeft plechtigheid bü gewoond. Hei u_eawe Nederlandsche Paviljoen op de Internationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs, dat heden 18 Augustus geopend sal worden. Inset de heer Mootjen welke een belangrijk aandeel in de^opbonw van 't nieuwe Nederlandsche Paviljoen heeft gehad. BUREXUi HOF ALKMAAR Telefoon: Administratie No. 433 Redartle No. 633 Jhr. tr. J. A. van Kretechniar van Veen, oud-directeur der Ned. Spoorwegen, overle den. te Wederom verzet in Britech-Indi< en on gehoorzaamheid aan de volgelingen van Gandhi? Ernstig auto-ongeluk bjj Ede. Paragua ydoor een eycïoon geteisterd. Vele slagtoffere. Ondersoek naar bet treinongeval op de lijn Rome—Weenen. HartJeodagreUetjes te Amsterdam. De staking aan de Chamottefabriek in Gel dermalsen opgeheven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 1