GENEESKUNDIGE KALENDER VOOR ONS THEEUURTJE OP 'T TERRAS BLAZER VOOR MEISJES VAN 6 JAAR VROUWENSCHOON 4APANSCHE WIJSHEID WAT ZULLEN WE KOKEN? Inl Dl Ml 6/29 OP VERZOEK o GOEDKOOPE PATRONEN OVERNEMING UIT DEZE RUBRIEK ZONDER TOESTEMMING VERBODEN Reizen met kinderen voor recept. zal KN KT «AAR. VERA. ETA VROUWENWIJSHE ID en menschenheugenis speelt die DINY. s Alk Menige vrouw doet vergeefsche moeite om den „beroemden” man. wiens werken zü bewondert, aan het praten te krijgen. waarna ge opzetten secuur itrekkelükers denkbaar. gedekte theetafel op 't overschaduwde vroolijke bijdragen noot De liefde Vrl 8ang Fran Paus ken i diens Na dieve hing, besté ter t rijkst nu t Vei lan zoo aar tlje woi we aan toei het vini fen slot raa het lani ken en dat mof D MCI met dat hee: wor weri ook niet VoB lerh hoe toet E> grif: Oen den kun: een mog Zk die i in mee en 1 paai toe geae de mer keer van Nog dat de vens ledei een kiez< al d latei het dat *a i geve gesa niet: het snijc misi in dl de c nom Dat zich prog prop ting. Indi Volk schil vera alle slote druk hun peril W< op d hoes mag groo waai meei steil, blica aanj ten Prog meei antv misp ache er L aan. w— Daarom brief uit v. N. schrijft. Het is niet voldoende gezond verstand te hebben. Men moet het in voldoende hoeveelheid hebben, zooveel, dat men er voor kan zorgen, er niet te veel van te krijgen. blijkt, van Vest dragen het op van dat schoonste bloem der vergiffenis. Goede harten doen het dikwijls; slechte nooit. tinten. zeer zeker er toe onze theetafel een feestelijke te geven en.... de vliegen zullen niet van onze taart of koekjes kunnen genieten. we aan vi kend. De ei^ptr heidsw< wenwa: schaam een vrouw is als een het geurt slechts als het reinste is de Het is zoo gemakkelijk per telefoon iets te weigeren of iets te verzoeken. Want per telefoon ziet men het gezicht van den ander niet. Is er iets aan! dan een vroolfjk g met wingerd overschaduwde terras of onder de zonneparasol op 't gazon? Het eenvoudigste thee- of koffieuurtje wordt in zoon geval tot een feestje. Maar.... ja, er is ook een maar, ons feestuurtje kan totaal verstoord worden door een paar nietige vliegen of muggen. Aange- tule, maar rose linnen te gebruiken. Ze wordt met groen satinet gevoerd. Den rand van het theekleedje kunnen wij fes- tonneeren of. zooals op onze teekening. met een rose kant afzetten. Het laatste is bijzonder fraai. Dit garnituur, met zijn vraag in de wereldgeschiedenis een voor name rol, zoo niet de voornaamste rol als directe en Indirecte oorzaak van ge beurtenissen, welke ver strekkende ge volgen hadden. Zoo zeide een wijsgeer, dat het levens geluk van ontelbare meisjes beslist is door een kleine kromming van den neus naar boven of naar beneden. Een nie tigheid dus. een frivoliteit. En zoo heb ben we immers ook in onzen tijd nog voorbeelden genoeg voor oogen, dat een vrouw zooveel wordt vergeven als zij mooi is. Ook de schuldige vrouw. De Fransche rechtspraak van dezen tijd is daar ip rijk aan voorbeelden, welke tel kenmale weer worden gecommentarieerd. Het eigenaardige in de geschiedenis is echter, dat ook vrouwen, die niet schoon kunnen worden genoemd in de beteeke nis. welke daar algemeen aan pleegt te worden gehecht, toch zeer veel invloed hadden. De Fransche historie is daarin getuige. Claude de France, koningin van De menschen moesten zich voornemen om van de vrienden of familieleden. Dij wie zü zoo juist,gastvrijheid hebben ge noten, eerst op honderd meter afstand van hun huis kwaad gaan spreken. e nooitn Wiwwnj Mn verkleinde paxroonacheu. Franco toe rending. direct na onlvangu van beaei- Itng, met hot verv. huldigde bedrag aan posteegelt lm geeloten. waarbij vermeld: naam en adret, nammer van het model *n het blad, waarin her voorkomt M bovenwijdte. Men meet deee maat rondom het lichaam, recht onder de armen daar, gewoon glad, tonder ener a loegt/t. Het hart van wierookkorr^l brandt. Bovenwijdte 72 c.M, lengte 50 c.M. Be- noodigd: 1.60 M. blazerstof van 80 i 90 c.M. breedte, 4 knoopen; voor den kraag een stukje linnen of stevig geel katoen. Men begint op bovenstaande maten het patroon te teekenen. Het voorpand ziet er nogal ingewikkeld uit, doch als ge hiervoor een rechthoek opzet, welke 50 cM lang en 28 CM. breed is, dan kunt ge alle overige maten er in afteekenen. Van toet tegenbeleg maakt ge nog even apart een patroontje. Men legt de patro nen zóó op de stof, dat ge eerst de mou wen, daaronder de beide voorpanden en daar weer onder den rug en de tegen- beleggen weg kunt knippen, met den kraag. Men begint aan den voorkant de knoopsgaten in te maken. Hiervoor rijgt ge op de daarvoor bestemde plaatsen het knoopsgat even af (op 12 c.M. en 24 c.M. vanaf den onderkant), waarna ge hier op den goeden kant een lapje oplegt, dat 6 cM. lang en 4 cM. breed is, midden op midden, waarna ge het knoopsgat op 2 m.M. vanaf den rijgdraad rond stikt. g En intusschen merkt zij den onbekende aan haar andere zijde niet, die haar toch zulke interessante dingen te vertellen heeft. Menige leugenaar amuseert met zijn leugens een heel gezelschap. costumes met tjes, zakjes en allerlei versieringen zijty niet meer In de mode. Er is ’n neiging van steeds stren gere tailleur-pakjes, zoo als uit bijgaand voorbeeld Hi?r is het jasje zwart laken en het vanlicht-grijs. Wc een rok schuin-geruite stof, 'n weinig klokkend valt (6129). 'n Bijbehoorende blouse zien we in fig. 6228. Een apart opgestikt voorstuk vormt hier ’n soort vest, dat in lederen hoek be vestigd is met een knoop. Eenige sma.le plooitjes vormen de versiering. Voor iets oudere dames staat de driekwart, een Het mantelpak is een bi; iltstek i voor het Als wjj rekening houden wisseling der jaargetijden in ons land. De mantel- ceintuur- en al ziji)/ Frankrijk, die aanvankelijk als echtge- noote voor den tateren keizer Karel V bestemd was, doch in 1514 met Frans van Valois, den troonopvolger van Frankrijk, huwde, was heelemaal niet mooi. Zjj wist echter door haar gaven van geest en hart haar echtgenoot voortdurend te boelen en eveneens de liefde te verwer ven van haar volk, dat haar steeds „de goede koningin" noemde. Veel zou te vertellen zijn over de vrou wen aan het hof van Lodewük XIV. Ook over haar slechten invloed. Volstaan we met prinses Henriette van Engeland, de echtgenoote van den Hertog van Orleans. Zij had meer dan wat wjj in onzen tijd de slanke lijn hebben genqpmd. Brood mager was zij, «ouden we kunnen zeg gen. Dat viel al vóór haar huwelijk zóó op. dat de hertog wegens wat men noemde zijn „beenige liefde" heel wat spot te verduren had. En toch was «ij meer m tel, maakte meer opgang, was een vrouw ook van werkelijk meer betee kenis dkn de mooiste, die aan het hof vertoefde. Dat kwam door haar geheele wijze van doen, door haar spraak, door haar gang, haar bewegingen, ja, zooals men in die dagen zeide: door haar lachen en zelfs door haar weenegdat alles scheen zij, zoo uitte men zijn be wondering. van de Gratiën zelf te heb ben afgekeken. En eveneens van een harer tijdgenoo- ten, de hertogin van Bourgondlë. Ade laide van Savoje, wordt verhaald, dat de gebreken van haar lichaam en haar on regelmatig gezicht werden vergeten door oneindige gratie. Hoor wat een Fransch geschiedschrijver van haar zegt: ,Xicha- meUJk was zij zeer leelljk, zij had afhan gende wangen, een vooruitstekend voor hoofd, een onbeduidende neus en groote. dikke lippen. Haar hals was lang en door een gezwel ontsierd. Alleen haar kastanjebruin haar was fraai en weelde rig en haar oogen waren mooi. *En ook haar huid was zacht en blank. Doch zoo karig als de natuur haar met uiterljjk schoon had bedeeld, zoo rijk was zij aan betooverende gaven. Zij droeg haar hoofd op vorstelijke wijze, haar lachen en haar gebaren waren bekoorlijk. Alles wat zij deed was gratie. En nooit ook was iets haar te veeL Haar vriendelijkheid was natuurlijk en schier onuitputtelijk. Haar opgewektheid en vroohjkheid nam ieder in en werkte aanstekelijk op leder, dia met haar in aanraking kwam. Zij was de ziel van alle feesten en het middelpunt van alle bijeenkomsten. Zij kon zelfs den konlng en sommige dames uit diens om geving de waarheid zeggen, zonder dat men dat kwalijk durfde te nemen." Het meest treft hier nog wel, dat bjj deze laatste beschrijving van natuurlijke vriendelijkheid wordt gesproken. Bij alle andere vrouwelijke gaven, welke met uiterlijk schoon direct niets te maken hebben, drukken vriendelijkheid en opge wektheid nog wel het meeste cachet op den omgang. De beteekenis der vrouwen wordt daar dikwijls door bepaald, zooals we trouwens ieder voor zich uit eigen ervaring kunnen weten. Het zonnetje in huis en daar buiten het is de groote en de grootste kracht der vrouw, en haar volle beteekenis voor allen, die met haar omgaan. Als daar wat meer aan werd gedacht, zou alles veel beter gaan en een zonniger aanzien krij gen in het dagelijksche leven, in den ge wonen gang van huiselijke- en gezinsza ken en in alles, waarin we van de vrouw verwachten, dat zij zich van haar beste zijde zal laten kennen. MYRIAM van ul’onee modellen, die genummerd etjn boven 4000, rijn verkrijgbaar aan ,,Htt PatrorunkanloorPostbus No. 1, Haarlem. Onberispelijke coupe. Dameskleding in de maten 88, 96, 104 bovenwijdte, a f 0.55. Kmder- kleeding, alleen voor den in de beschrijving genoemden leeftijd a /0.35. Niet of lager dan 4000 genummerde patronen het dubbele bedroe. Bij elk patroon wordt oen handleiding voor het knippen Het lijkt mij goed in dezen tijd eens met elkaar te bespreken op welke wijze Wü het best met kinderen kunnen reizen en waar wij zoo al aan te denken heb ben. Voor ouders van groote gezinnen is dat niet allemaal plezier, ook al is er een bekoring in om met zijn heele gezin er op uit if trekken. Voor degenen, die niet over een auto beschikken en een groot traject moeten afleggen, is de trein w<el aangewezen. Vooral in den zomer is het aan te bevelen om vroeg te reizen. De wagons zijn dan nog frisch en niet zoo vol als midden op den dag. Men heeft verder beter gele genheid zich rustig te installeeren en de coupé nagenoeg te vullen, hetgeen bovendien nog het voordeel heeft, dat andere reizigers in zoon geval vaak een compartiment zoeken, waar het familie leven minder ontwikkeld is. Een speciale bespreking vraagt hier weer de kleinste van het gezelschap, de zuigeling. Wil men hem niet de geheele route op schoot houden, hetgeen ook zijn eigenaardige bezwaren heeft, dan is zeer aan te raden het gebruik van reismandjes, welke in verschillende doel matige vormen in den handel zijn. Op deze wijze is de zuigeling, hoewel geen gemakkelijke reiskameraad, toch zeer goed transportabel. Welke nadeelen moet men nu voor komen? In de eerste plaats den slech ten Invloed van Ijet lawaai, aan het reizen per spoor verbonden. Het flui ten en puffen der locomotieven, de sta tionsdrukte, het slaan met portieren, doet den zuigeling ineen krimpen. Men behoeft nog geen nerveus kind te heb ben om dit herhaaldelijk te kunnen waarnemen. Daarom geef ik steeds den, raad om kleine kinderen gedurende de reis watjes Jh de ooren te doen. Hier- ---- geschikte dracht tusschenseizocn. tenminste nog wenschen te met de geringe door wordt althans dit bezwaar een zeer groot gedeelte opgeheven. Een belangrijk punt, althans voor het fleschkind, is de voeding. Ik noem de dit reeds in een vorig artikel, maar het dient hier bij het reizen nog eens afzonderlijk vermeld omdat er weer nieuwe momenten tn het spel komen. De voornaamste stelregel is deze: zorg de voeding constant te houden, dus zorg, dat het kind op reis zooveel moge lijk dezelfde voeding krijgt als thuis. Gebruik daarom de fabriekmatig ver vaardigde praeparaten van groote fa brieken. die overal haar filialen hebben, waardoor kwaliteit gewaarborgd is. Het is verder noodzakelijk, dat op de plaats van bestemming aangekomen, de zuigeling op een rustige plaats wordt neergezet. Sleep hem dus niet' in triomf, al is het nog zoon prachtexemplaar, de heele familie rond, maar, laat hem rustig staan en geef hem de gelegen heid zich zoo gemakkelijk mogelijk aan te passen. Nog andere wijzen van vervoer komen in aanmerking. De ouderwetsche wijze van reizen per boot geeft wel verschei den voordeelen, omdat de accommodatie op een boot meestal veel beter is dan in een trein, maar in onzen tijd, waar wij leven in het teeken van de snelheid, raakt dit voorvaderlijk vervoermiddel wel meer op den achtergrond. Welke wijze van reizen men ook kiest, wanneer men aan het boven staande denkt en voor ieder geval zijn gezond verstand laat werken, dan is zeker wel te bereiken, dat men ook met kleine kinderen kan reizen zonder ze te scha den. Vooropgesteld blijft hierbij, dat men niet met zieke kinderen op reis gaat. leggen. De komkommers won in de lengte doorgesneden, van alle zaad ontdaan en In water met zout bijna gaar gekookt. Van boter, bloem en melk met zout wordt op de gewone manier ’n sausje gemaakt; de eieren worden hard gekookt, dan in stukjes gesneden en door de saus geroerd. De komkommers worden met den open kant naar boven in ’n vuurvasten schotel geschikt, ze worden met de ragout gevuld, waarop ‘n paar stukjes boter gelegd wor den en moeten dan, in den matig warmen oven, ’n mooi bruin korstje krijgen. Beide schotels versier ik met 'n paar takjes peterselie. Wortelen voor de boterham. De dame, die me 'n recept vraagt van iets, dat sma kelijk. voedzaam en goedkoop is voor de boterhammetjes van de kinderen, raad ik aan het eens te probeeren met fijn ge raspte wortelen. Er kunnen kleine en ook groote wortelen voor gebruikt worden. Ik roer er wat suiker door en "n beetje ci troensap en onze kinderen vinden het heerlijk. ADRIANA KNUIST—POLLEPEL zoo’n soort krans, waar we met mekaar kokerellen. Dat vind ik leuk, ben ik nu weer blij met 'n 1 Arnhem. Mevrouw C. dat ze altijd met plezier onze recepten leest en blij is nu ook eens wat tot deze rubriek te kunnen bijdragen. U weet im mers nog wel, dat ik ’t recept van bes senwijn, waar een van de abonné's om vroeg, was kwijt geraakt? Nu stuurt de ze mevrouw me het recept, dat ik hier onder voor u zal afdrukken. Bessenwijn. Na de bessen goed ge- wasschen en af gerist te hebben, draai ik ze door de vruchtenpers. Het nat doe ik in een emaille bak en laat het met een doek overdekt, zes dagen staan. Na die zes dagen ziet het er zeer on smakelijk uit; er heeft zich een dik, soms wat schimmelig vlies op gevormd, dat men met behulp van een schuimspaan, gemakkelijk kan oprollen en verwijderen. Het overgeblevene doe ik in een bessen- sapzakje en knijp het uit, zoodat alleen het vleesch van de bessen als een koex in het zakje blijft. Het doorgeloopen sap kook ik op met de helft, van het ge- j wicht aan suiker, roer het en schuim i het af. totdat er geen schuim meer op j komt. Na afkoeling gaat het sap in goed schoon gemaakte flessthen. die later dicht gelakt worden. Met toevoeging van wat water Is dit sap ook uitstekend voor sauzen enz. Mijn hartelijken dank aan mevr. C. v. N. voor het gezonden recept, mede namens de dames, die er om gevraagd hebben Tomaten. Er worden me weer verschil lende tomatenrecepten gevraagd. Ik beginnen met „een smakelijken. maar voedzamen, mooi ultzlenden schotel van tomaten met macaroni of spaghetti". Hier kan werkelijk een prachtige schotel van gemaakt worden. De maca roni of spaghetti moet dan In mooi ge lijke kleine stukjes worden gebroken, en het is nog mooier als men er die kleine elleboogstukjes macaroni voor neemt. Op ’n pakje macaroni neem ik 4 flinke tomaten. 1 hard gekookt el, 3 lepels bo ter, 1 lepel bloem, 1'4 kop heete melk, H kopje geraspte kaas. 1 theelepeltje zout, ‘n snuifje peper, wat paneermeel en 'n paar takjes peterselie. De macaroni kook Ik tien minuutjes In kokend water en hou ze 'n beetje voch tig. De boter smelt Ik. roer de bloem er door en ten slotte de heete melk. Als de saus klaar is. roer ik er het zout door, de geraspte kaas en de peper. Van de ge kookte macaroni neem tk anderhalf kopje af en roer daar de helft van de saus door. Van de tomaten snijd ik de kapjes af en hol ze uit. Het fijn geweekte vruchten- vleesch roer ik door de macaroni met saus en met dit mengsel vul Ik de tomaten. Ik bestrooi ze dan met paneermeel, leg er n vlokje boter op en laat ze In een matig warmen oven gaar worden. Is het zoo ver, dan roer ik de overgebleven saus door de overgebleven macaroni en laat alles nog even goed heet worden. Dan schep ik de macaroni op 'n langwerpige schaal, leg de tomaten daar in 'n rijtje midden op en aan weerskanten van de tomaten schijfjes hard gekookt ei. Dan komt er nog 'n klein takje peterselie midden op iedere tomaat, een klein stukje tomaat op leder eierschijf je en wat mooie peterselle- takjes of slablaadjes rondom. Magere tomatensoep. Hiervoor neem ik, op 2H liter water, 2 pond tomaten, 1 ons boter, 1 schraal onsje bloem. 1 eier dooier. 1 flinke ui, 2 worteltjes, een paar takjes peterselie, een stukje foelie, ’n paar schijfjes citroen zonder pit, en zout naar smaak. De tomaten snijd i£ in stukjes en smoor ze met de fijn gesneden ui. worteltjes, pe terselie, de citroenschijfjes en de foelie ongeveer 10 minuten met ’n stukje van de boter op 'n zacht vuurtje. Dan doe ik er het water bij en laat alles goed gaar koken. Is het zoover dan laat ik de soep door een paardeharen zeef loopen, waar ik de tomaten en 'groente zooveel mogelijk doorheen wrjjf. Tot slot breng ik de soep dan weer aan de kook met de rest van de boter. Ik bind ze met de bloem, kluts de eierdooier in db pan en giet de soep daar voorzichtig bij. Wat fijn gehakte pe terselie leg ik. In ’n klein hoopje, op ieder bord ofwel strooi ze over de soep in de aoepterrien. Gevulde komkommers. Hiervoor heb ik twee smakelijke-recepten. Voor het eerste gebruik Ik op 2 flinke komkommers: 1 ons rijst, 1 ons koud vleesch. 1 ui, wat overgebleven jus of jus-vet. 1 dessert lepel kerry, zout en paneermeel en 'n paar stukjes boter. De komkommers schil Ik en snij ze in de lengte door, haal al het zaad eruit en kook ze dan half gaar üi ruim water met zout. Intusschen kook ik de rijst gaar; ik neem schraal 2 kopjes water op 1 kopje rijst. Het water laat ik met zout eerst goed koken en doe dan de gewasschen rijst er In. Nadat zij even voorgekookt is. zet ik haar in de hooikist. U weet na tuurlijk wel, dat de rijst ook gaar wordt als de pan goed en vlug in kranten wordt verpakt' in plaats van in de hooikist? Het vleesch snijd ik fijn en de ui wordt heel fijn gesnipperd. Ik braad ze lichtbruin in jus-vet of boter, doe de kerry er bij, wat overgebleven jus of melk, roer er het vleesch door en ten slotte de droog 'ge kookte rijst. Alles bij elkaar moet ’n beetje stoven; het geheel mag niet te droog wezen. De komkommers schik ik, met den open kant naar boven, in een vuurvasten scho tel, vul ze met het mengsel, zóó dat er ’n kopje boven op staat, strooi er wat pa neermeel over, leg er hier en daar •n vlokje boter op en lanter in den oven ’n mooi bruin korstje odfkomen. Voor het tweede recept, zonder vleesch, neem ik op 2 flinke komkommers: 4 eieren. 3 lepels boter, sdhcaal ’n halve li ter melk, 1 lepel bloem i/siat peper, zout en noot en nog wat boter om bovenop te d m weer geschild. In onzen tijd wordt vrouwenschoon dikwijls in verband gebracht met de be teekenis, welke aan vrouwenwaarde moet worden gehecht. Moet worden gehecht! Men neme dit vooral met de noodige beperking In acht. En gelukkig gaan er al steeds meer stemmen op. welke bijv, van de schoonheldswedstrijden. als mo derne modedwaasheid. niets meer willen weten. Terecht. Het is een miskenning van het werkelijke, het wezenlijke schoon, dat we aan v^rdfhen willen zien toege- uttring leert, dat die schoon- jden aan de wezenlijke vrou- Jé te kort doen. Het vrouwelijke •gevoel wordt erdoor met voe ten getreden en de vrouwen, die de dupe worden van de min-verheven bijbedoe lingen van enkelen, boeten er het beste, dat zij hebben en dat zij met hand en tand moesten verdedigen, bij in. Wanneer is een vrouw eigenlijk mooi? Wanneer we de innerlijke schoonheid der vrouw en der vrouwenziel beschou wen en ons als het allerschoonste daarbij willen bepalen, is het antwoord op die vraag niet moeilijk. Toch kan ook de vraag, wanneer een vrouw schoon is. Wel uit ander oogpunt onder de oogen wor den gezien. En. dan weten we allen, uit de historie en uit het hedendaagsche leven, dat die vraag heel wat kan betee- kenen. Zij is oorzaak van velerlei ver wikkelingen, van geluk, maar meer nog van ongeluk. Sinds 1 Dan knipt ge het knoopsgat in. waarna het lapje naar den verkeerden kant wordt omgehaald en opgek ruist. Hierna kunt ge het tegenbeleg langs stikken tot 5 c.M. voorbij het hoekje (dus precies tot den! middenvoorlijn). Op dit punt geeft ge een knipje, waarna de revers 'naar den verkeerden kant worden om gehaald. Dan kunt ge zij- en schouder- naden, benevens de naden van de mouw dichtstikken, waarna ge onder aan den blazer den 8 c M. breeden zoom Inmaakt. Op den onderkraag wordt het linnen, dat vooraf gekrompen is. stevig vastge hecht, waarna ge den bovenkraag, welke 1 c.M. grooter is geknipt, langs den bui tenomtrek stikt, omhaalt en op den kant omrijgt. Dan kunt ge den kraag aan den achterkant opstikken, tot het knipje toe, den bovenkraag opzoomt. Het van een tailleurskraag is een werk, hiervan hangt dan ook grootendeels het aardigè of minder aar dige effect van de blazer af. Bij het inzetten der mouw wordt de mouwnaad 3 cM. meer naar voren genomen dan de zijnaad van de blazei^ Alle naden worden met een schuin biesje van satinet afgewerkt, zoo ook de onderkant der mouw. Bü de knoopsgaten wordt de ach terkant (tegenbeleg) ingeknipt en tegen- gezoomd. Hierna wordt de blazer geperst, waarna men de knoopen op de daarvoor bestemde plaatsen opnaait. ö-okken door het zoet van een gebakje, van de suiker, kunnen zij met hun ge gons onze stemming zoo doen dalen, dat wü ten einde raad maar besluiten, om „binnen" het theeuurtje voort te zetten. Daarop heb ik iets bedacht. Ik breng onze lezeressen een vroolük garnituur, bestaande uit een vllegenkap, theemuts, tafelkleedje en aanpakkertje, alles bü elkaar passend. De vllegenkap is vervaar digd van zacht-roee tule en wordt ver sierd met applicatiewerk ran appel-groen linnen. Het üzeren geraamte kunnen wü klaar koopen (in lederen lampen winkel verkrijgbaar). Dit moet nu eerst met smal wit keperband omwonden worden. Dan knippen wü een reep tule van 20 c.M. breedte, en de wüdte van den om trek en naaien deze strook op het ke perband vast. Naar boven toe wordt de strook Ingerimpeld en samengetrokken. Voor den omtrek wordt weer een rechte reep tule gebruikt. Wü spelden dezen reep om den op. tule - om den rand en hechten er de bloemen op. opdat deze zuiver in elk vakje komen te staan. Dan wordt de reep weer afgenomen en eerst bewerkt. Dit is veel gemakkelijker voor ’t bor duren dan wanneer het reeds op den rand vast zit. De bloemen, welke wij eerst op papier geteekend hebben, knip pen Wü uit appelgroen linnen. Wij Rangschikken deze zooals op de teekening is aangegeven en festonneeren ze met den wüden festonsteek. Hiervoor gebrui ken we donkergroen perlé-garen. Het hartje der bloem wordt met den knoop- jessteek gewerkt en wel met rose perlé- garen. De blaadjes bestaan uit steel en platsteekjes in groen. Een met rose züde omwoelde gordijnring dient als aanplakker en is versierd met een rosen strik. De theemuts wordt op dezelfde wijze be- werkt, alleen dienen wü hiervoor geen Zoo meer en meer krüg ik ’t idee, dat we hier in dit hoekje van de krant ’n knus huisvrouwen-onderonsje hebben. weinig getailleerde mantel, altijd beter dan zoo’n kort Jasje. We geven hiervan n bijzonder goed voor beeld in fig. 6127. De dé- coupes, die vanuit het armsgat loopen en eindi gen in een puntig pseudo- zakje, dragen bij tot de „slanke lijn” evenals de smalle revers en de een voudige rechte mouw. De rok heeft breede, platte plooien. We kunnen onder de zen langen mantel na tuurlijk best ‘n corsage dragen, wat sommige fi guren nu eenmaal beter kleedt dan een blouaje tot het middel. Een eenvoudig model hiervoor .vinden we in fig. 6244. Een ronde bies langs den hals doet dienst als kraagje. Als afsluiting dient een strikje. Ter hoogte van de taille zien we een ceintuurtje van dezelfde stof. Eenige groo te knoopen dienen deels als sluiting en deels als versie ring. f

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11