ONS BLAD 1 tö aangifte moet, op straffe van verlies van alle rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren na het ohgeval DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN VIJF EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 203 f40 VOORNAAMSTE NIEUWS Vlieg-ongeluk in Indië Woldemaras vrijgesproken Zonnebrillen - Pince nez Zeer ernstig verzet tegen de politie MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931 Een Amerikaansche Landru JOH. LAUWERS De Graaf Zeppelin naar Zuid-Amerika DER REGEERING ONWAARDIG NQORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Alle sbonnó's op dit blad din Initevolae da venekeriiuuvuorwaarden De Waalbrug bij Nijmegen Ondersoek van de methode in Engeland .Lancet” den Inwissettermijn der van Woldenaras vrijgesproken. een de den Katholiekendag te van Zaterdagavond vertrokken Het 7e Minderheidscongres geopend. De aaradbevingsramp in Beloedsjistan. 14 beklaagden veroordeeld naar Groot-Kapittel te Weert Benoemingen bij de P.F. Franciscanen Inwisseling oude guldens van een Spoorwegpersoneel Ongeluk met doodelijk gevolg Ernstige autobotaing b« Barneveld Ongewoon verkeers-ongeval waren Twee wielrijders gewond r Leerstoel in de Sociologie Vanwege een socialistische vereeniging Een goede vangst Eerste Kamer Café uitgebrand Zestig kippen omgekomen Auto door een tram aangereden Vliegveld Twente De bestuurder gewond Zaterdag geopend te Verschillende gewonden Geen gekwetsten de Één inlander gedood, twee ernstig gewond Noodlottige afloop snoepreisje De Graf Zeppelin naar Zuid-Amerika ver trokken. ALKMAAR Nu. «33 Groot-kapittel der Eerwaarde Paters Fran ciscanen. Overplaatsing van honderd man werkplaats- personeel van Utrecht naar Amersfoort De termijn verlengd tot 31 December Naar de ,Jdsb." verneemt, zal de termijn tot inwisseling van oude guldens op de post kantoren worden verlengd van 31 Augustus tot 31 December. Zaterdagavond om uur kwam de 81- 'iartge schipper H. van OaMer hij de los plaats der zlnkfabriek te Budel, toen hij het schip wilde vastleggen, met zijn hoofd op 'n aldaar staanden paal te vallen met het ge volg dat hij in het water viel. Alhoewel hij onmiddellijk uit het water werd opgehaald, bleek hij reeds te zijn overleden. Niet ver drinking, doch hersenschudding wordt aan gemerkt als de doodsoorzaak. Zooals reeds werd gemeld, is de politie te Gorinchem er in geslaagd de hand te leggen op een man, die op a Aug. j.l. uit het psycho- In het Groot-Kapittel der Paters Fran- ciscwien zjjn de volgende benoemingen ge daan: Pater Honoratus Camlnada. Provin ciaal: Pater Regelatus Hazebroek, Custos; Pater Damaacenus Rombouts, Pater Ger- manus Vrjjmoed, Pater Marius Larners en Pater MUnardus Broersen, deflnltores. Dr. F. M. Wlbaut door zijn partij en de moderne vakbeweging gehuldigd. B<j een vliegongeval in Indië werd een inlander gedood en twee ernstig gewond. Tenzij de Nijmeegsche raad vóór 15 Septem ber anders beslist.' komt de brug op eert ander punt Verlenging oude guldens. Circulaire Tarwe-regeeringsbureau aan de bakkers. PATGLOP 3 - ALKMAAR Barometerstand 9 uur vrn.: 7.85. Achter uit. J. in Groote boerderij afgebrand te Goingarijp ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal, voor Alkmaar 2. Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 hooger Wolf seint uit Friedrichshafen dat de Graf Zeppelin Zaterdagavond te 2135 uur onder leiding van dr. Eckener voor de vlucht naar Zuid Amerika is gestart. Behalve de beman ning zijn er 12 passagiers aan boord. Het luchtschip zette direct koers Bazel. Zaterdagnacht is te Rltzumarijibij Mars- sum het café van 8. Douma geheel uitge brand. Zestig kippen verbrandden. Hooibroel de oorzaak; de brandweer machteloos. De Tweede Ronder Tafelconferentie begint 5 September. Slotzitting Neurenberg. □H verlies vsn 'n anderen vinger X*on^:i£ versZ^n^^^ f3000.- f750.- f 250.- f 125.- f50.- Dezer dagen is gemeld, dat de minister van Waterstaat aan het Nijmeegsche gemeente bestuur heeft doen weten, dat het alsnog tot uiterlijk 15 September as. de gelegenheid zou hebben om door een nieuw raadsbesluit vertraging in den bouw van de geprojec teerde Waalbrug te voorkomen. Nader verneemt het „Hdbd.” nog, dat het groote belang, dat bij een goede oeverver binding is betrokken, het voor Waterstaat noodzakelük maakt om, na het verschijnen van vermelden termijn, onverwijld de werk zaamheden voor de Waalbrug aan te van gen, m?ar dan op een ander punt, waar de medewerking van het Nijmeegsche gemeen tebestuur nlei noodig zal z'Jn. De methode van Dr. Bendien Toen G. J. uit Wagenberg met zijn met zware vloerblnten beladen vrachtauto uit de richting Breda kwam, viel aan 't Moleneind onder Terheyden een der baddings er af, juist toen daar een heer uit Rotterdam met zijn dochtertje op de fiets passeerden. Beiden werden van het rijwiel afgeslingerd en lie pen vrij ernstige verwondingen op. Vrijdagavond is de bestelauto van de ban- ketfabrlek Gruno te Groningen, bestuurd door den reiziger Oostervelt, door te groote snelheid door een der gesloten spoorweg- boomen van den overweg aan de Smilder- vaart te Meppel gereden. De auto bleef voor den tweeden spoorboom staan en direct daarop vloog de goederentrein Leeuwarden Meppel voorbij, zonder evenwel den auto te raken. Door de botsing met den eenen spoor- wegboom werd de auto deerlijk gehavend en is 's nachts naar Groningen gesleept. De be stuurder en zjjn mede-lnrittende schoonvader bleven ongedeerd. B|j de Canarische eilanden. Het radiostation van de luchtschepenwerf te Friedrichshafen, heeft van boord van den Graf Zeppelin de volgende plaatsopgave ontvangen: „23 uur, 31.10 N.B 11.30 W.L. Varen met 70 zeemijlssnelheld. Koers naar de Canarische eilanden. Willen tegen 3 uur M.E.T. de Canarische eilanden bereiken. Alles in orde. Graf Zeppelin”. spoedige liet men ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels f 1.25: elke regel meer 0.25. RECLAME per regel 8.75 voer de eerste pkgina; voor de overige pagina's 0.50. RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD” bjj vooruitbetaling per plaatsing 0.80 per advertentie van 5 regels: Iedere regel meer 0.12 Te Roiduc is een groote reünie van Rolduciens gehouden, waaraan vele voozUarwtszTMte Katholieke personen deelnamen. De meer dan 170 deelnemen w bei ralnto. I pathen-asyl te Leiden is ontvlucht en zich sindsdien heeft schuldig gemaakt aan verschil lende inbraken in goederenloodsen van de Ned. Spoorwegen, w.o. ook in Alphen a. d. Rijn. Bij onderzoek bleek, dat de man in het bezit was van een aantal ree u’s, waardoor kwam vast te staan, dat hij op verschillende stations in den lande koffers in depot had gegeven. De inhoud van deze koffers, welke door de politie in beslag werden genomen, bleek geheel te bestaan uit van inbraken in verschillende goederenloodsen afkomstigt goederen, bericht het „Hdbi.” Bij het bericht van zijn arrestatie kwamen dan ook uit alle deelen van het land verzoeken om inlichtingen met betrekking tot vermiste goederen. Nochtans bleek lang met alles door hem in depot te zijn gegeven. Zoo vond b.v. de Alphensche politie in de in bewaring gegeven koffers slechts enkele paren pantoffels terug, terwijl hier, behalve een rijwiel, gen partij kinder- en heeren- kleeding, alsmede twaalf paar pantoffels waren ontvreemd. Men vermoedt dan ook, dat de man er nog wel andere bergplaatsen op na houdt. Hij weigert echter daarover inlich tingen te verschaffen. Daar hij voor het laatst te Wadenoyen heeft ingebroken, is hij ter beschikking ge steld van den Officier van Justitie te Tiel. Bij een gistermorgen in de hoofdstad ge houden betooglng van leden der Internatio nale Antl-Militatristische Vereeniging, waar-, aan ongeveer 600 personen deelnamen, is het in de Roeterstraat tot ernstige botsingen ge- k omen* met de politie, nadat het in de Sar- phatistraat en andere straten reeds rumoe rig was toegegaan. De aanleiding was hel feit dat de betoo- gers, die stoetsgewijze marcheerden, in den stoet een doek meedroegen, waarvan het op schrift dermate aanstoot kon geven, dat de politie verwijdering van dit doek noodzake- HJk achtte. Toen dit geweigerd werd, greep het detachement geleide, dat onder bevel stond van inspecteur Ruig, met kracht in. Met sabels en gummistokken werd de stoet uit elkaar geslagen en er werden aan beide zjjden zulke rakefj> klappen uitgedeeld, dat verschillende personen min of meer ernstige verwondingen opliepen. De te voet zijnde agenten kregen versterking van een aantal ruiters; dat de situatie ernstig was, bleek wel uit het feit dat ten slotte biina S0 poli tiemannen handen vol wêrfcjiaddïn met het herstellen van de orde. ¥>n bekende aan voerder bij anti-militairlstlsche betooelngen, B. Groeneveld. en een ander persoon, die tot verzet tegen de politie hadden aangemaand, werden gearresteerd en naar het bureau D. Meyerpletn overgebracht, waar hun den namiddag door den waarnemend Hoofd- commt^aris van Politie, den heer Haarman, een verhoor is afgenomen. Vrouwen vermoord, om haar geld te bemachtigen Zaterdagmiddag vond onder zeer groote be langstelling de opening plaats van 't lucht vaartterrein Twente. Naar schatting waren 10 12000 personen aanwezig, onder wie vele autoriteiten. De heer Edo J. Bergsma, burgemeester van Enschede hield een openingsrede. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester Manssen van Lonneker Hierop voerden het woord de heeren De Veer, directeur der Luchtvaartdienst te 's Gravenhage, Plesman. directeur der K. L. M Nallaert Sacré, seer, van de K. N. Ver. voor Luchtvaart, baron Krayenhoff voorzit ter van dé Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelin genverkeer. dr. Scholten, namens de K. v. K. te Almelo en Robers, namens de landbouwers van Lonneker. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma der vlleg- feesten. In alle Twentsche steden wapperden vlaggen van de openbare gebouwen. Auto door de boomen gereden Het Weensche Handelsgerecht heeft gevolg gegeven aan een verzoek om een accoord van de Amstelbank en op voorstel van het Oostenrijksche ministerie van financiën de Oesterreichlsche Industrie-und Treuhand- O M. B. H.. Wien I tot curator benoemd. De opgaven van activa, die alleen betrekking hebben op het Oostenrijksche vermogen, be dragen 40 millioen Hollandsche guldens en de passiva 110 mi’lioen gulden Aangeboden wordt een accoord van 3f pet Het accoordvoorstel bepaalt uitdrukkelijk, dat de anspraken van de schuldelschers op het in het buitenland zijnde vermogen hier door niet worden betrokken. Zaterdag reed de heer G. Gemand, Winschoten, die de werken aan de brug te Norgervaart uitvoert, met zijn auto langs den Hoofdvaartsweg in de richting Norger vaart. In de nabijheid van de Primo’s draai zou hij de daarbij de Naar het „Volk" verneemt, is binnen kort een Kon. besl. te verwachten, waarbij de Socialistische vereeniging tot, bevorde ring van de studie van maatschappelijke vraagstukken aangewezen is als bevoegd om bjj de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht een bijzon deren leerstoel te vestigen, opdat door den daarvoor te benoemen hoogleeraar onder wijs wordt gegeven in de sociologie (maat schappijleer). Bjj een proefvlucht voor de voorgenomen maanllchtvluchten, ter gelegenheid van den Pasar Gambir, schoot Schot met de P. K. A. F. F. na de landing op TJililltjan door tot bulten de grens van het terrein, waarbij hij met zjjn machine tegen een inlandsch huls optornde, waardoor een Inlander werd ge dood en twee Inlanders ernstig werden ge wond. Het toestel is zeer beschadigd. De heer Schot bleef ongedeerd. Na langdurige beraadslagingen werd Zondagmorgen kort na half tien vonnis ge wezen In het Woldemaras-proces Van de 24 beklaagden werden 14 veroor deeld en 10 vrijgesproken. Woldemaras, kapitein Maciuika en kapi tein Virblckas, de vroeegre adjudant van Woldemaras, zoomede zeyen andere be klaagden werden van de hun ten laste ge legde strafbare feiten vrijgesproken. De aanslagpleger Valtkovicius, de hoofd schuldige, werd tot 15 jaren tuchthuisstraf veroordeeld en Pupaleigis tot twaalf jaren tuchthuisstraf, zoomede verlies van burger rechten enz. Kapitein Glneltls. die mede plichtig was aan de voorbereiding van den aanslag, werd tot een jaar gevangenisstraf en verwijdering uit het leger veroordeeld Andere beklaagden werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van een jaar. Noch de vrijspraak van Woldemaras noch het vonnis hebben eenig licht geworpeÈ op de gebeurtenissen, die tot dit politieke proces leidden. Woldemaras heeft verklaard, dat hij zich in de toekomst van iedere politieke werk zaamheid zal onthouden. Het Centraal stembureau voor de verkie zing van leden der Eerst? Kamer heeft in de vacature door het niet-aannemen van zijn benoeming tot lid der Kamer door mr. F. 3. Reijmer, als opvolger van wijlen den heer 3. N. Hendrix, benoemd verklaard den heer M. Visser, te Leeuwarden. De accoord-aanvrage van de Amstelbank In de .Lancet” van 28 Augustus komt, naar het „Hdbd." meldt, een artikel voor van dr. Frank Campbell Smith, dr. Ensor Roslyn Holiday en dr. John Marrach, alien werkzaam aan het London Hospital, over de methode van dr. Bendien om door bloed onderzoek de diagnose van kanker te kun nen stellen. Gezien het belang van de zaak en het feit, dat de schrijvers reeds zes jaar lang gewerkt hadden en dus volkomen ver trouwd zijn met de spectro-fotografische methode, die ook dr. Bendien bij zijn on derzoek heeft gebruikt, hebben de schrijvers, met goedvinden van het Medical Research Council, de methode van dr. Bendien onder zocht. Zij hebben het nieuwste apparaat kunnen gebruiken voor spectrografie van de firma Adam Hllger Ltd. De schrijvers hebben zoo nauwkeurig mogeljjk de twee methoden van dr. Bendien nagevolgd. ZU hebben de bloed- sera onderzocht van twaalf normale perso nen. vijftien lijders aan kanker en 22 van lijders aan andere ziekten. Een verschil tusschen deze sera was met de chemische methode niet te vinden. Wat de spectro- graflsche methode betreft, ook hier konden de onderzoekers geen positieve resultaten verkrijgen. Alleen hebben zij gevonden, dat sera, die onmiddellijk werden onderzocht na afneming van het bloed, het beeld ver- toonen van het tuberculose-type volgens dr. Bendien, onafhankelijk aan welke ziekte de patiënten lijden. Worden zij echter pas on derzocht een dag na het afnemen, dan verkrijgen alle sera het type van de kanker sera volgens dr. Bendien. De schrijvers komen tot de volgende con clusies: De absorptle-curven. die volgens de methode van dr. Bendien worden verkregen, zijn alle dezelfde voor sera van patiënten, die aan zeer verschillende ziekten lijden, ook aan kanker; worden de sera direct on derzocht, dan verkrijgt men het type van een tuberculose curve volgens dr. Bendien; laat men de sera staan, dan krijgen zij het kanker-type volgens dr. Bendien. De schrijvers zijn overtuigd, dat de spec tro fotografische methode, toegepast op de oplossingen van dr. Bendien, geen waarde heeft voor de diagnose van kanker. uitlevering een massa-moor- ir, dien men wegens zjjn gruweldaden Zaterdagmiddag ontdekte de veehouder TJ. Rijpkema te Goingarijp, dat het hooi In zijn schuur geweldig broeide. Onmiddelijk werd de brandweer uit Akrum en Ter Kapte gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Ook werd getracht, door het hooi uit de schuur te verwijderen, brand te voorkomen. Dit mocht echter niet gelukken, bericht de „Ort.” Plotsellfig laaiden de vlammen hoog op en moest het personeel zich in allerijl uit de voeten maken. Het vuur greep zoo snel om ich heen, dat niets kon worden gered; en ook de brandweer kon tegen de vlammenzee niets uitrichten. De kapitale boerderij met haar schuren, waarin 70 voer hooi was geborgen, brandde tot den grond toe af, terwijl direct daarop het vuur over sloeg naer een blok hooi, dat naast de schuur stond. Ook dit ging geheel verloren. Met groote moeite wist men een der bjj- schuren nog te behouden. Van den inboedel kon zoo goed als niets worden gered, terwijl tevens een groot aantal landbouwwerktuigen door het vuur verteerd werden. Nog langen tijd was de brandweer en politie op het terrein aanwezig en met man en macht werd gewerkt om de smeulende hoolklampen te verbranden, daar deze gevaar opleverden voor de omgeving. Het huls, dat toebehoorde aan 3. van Welderen baron Rengers uit Leeuwarden, alsmede de inboedel, waren venelurd. Lieht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 8.19 uur. 5 mbaan oversteken. HU hield idacht gevestigd op een wlel- rUder die voor hem uit reed en zag niet de tram naderen. Kort voor de plek waar de tram den weg kruist, zag hU het gevaar en remde. De wagen schoot echter nog door en bleef midden op de trambaan staan. Een bot sing was onvermUdelük. Met een hevigen schok reed de tram den auto aan, die over een afstand jjan een meter of tien werd me- degesleurd en toen op zij van den berm werd geworpen. De aanrijding bleek buitengewoon goed te zUn afgeloopen. De heer P. had alleen een hoofdwonde gekregen, die niet van ernstlgen aard was. De auto was geheel gekraakt, o.m. waren er twee wielen totaal beschadigd en ook de carrosserie was zwaar beschadigd. Zaterdagavond heeft op den Rijksweg te Teraohuur bU Barneveld een ernstig auto- g-ir-F plaats gehad. Ben luxe-auto uit Groningen, waarin vier personen waren ge zeten, die met een wagen van den vader van een hunner, den heer 8.. zonder dat zulks dezen bekend was, een ritje maakten. De auto is in zeer snelle vaart in een flauwe bocht tegen een boom gereden, waarna het voertuig draaide en in botsing kwam met een personenauto uit Haarlem, waarin even eens vier personen zaten. Drie der inzit tenden van den Gronlngschen wagen werden ernstig gewond, terwUl uit den Haarlem- schen auto een persoon eveneens wonden bekwam. Alle vier zUn zij naar het zieken huis te Amersfoort vervoerd. De auto's werden alle twee zwaar bescha digd. In de „Nederlandsche Mercuur” van 20 Augustus j.1. wordt In een artikel, handelende over de exploitatie onzer spoorwegen, naar aanleiding van de onlangs wettelUlc bekrachtigde over eenkomst tusschen den Staat en de spoorwegmaatschappijen, uiteengezet, s dat de eenige, die thans in en over het bedrijf nog Iets te zeggen heeft, de di rectie is en niemand anders. De parti culiere aandeelhouders zijn praktisch allen weggewerkt en de regeering waagt het niet, spoedig In te grijpen. Zelfs als de directie haar wil aan de Staten- Generaal oplegt, dan nog verklaart de minister daarvoor geen verantwoorde lijkheid te willen aanvaarden en deze voor rekening van de directie te laten. De Staten-Generaal kunnen, volgens dr. Knibbe, den schrijver van dat arti kel, hoogstens op een enkel punt iets mopperend opmerken, maar daar blijft het bU. We zullen niet nagaan, in hoeverre dit inzicht juist is of voor bestrijding vatbaar, maar een niet te loochenen feit is het, dat het optreden van de directie der spoorwegen inzake de tarieven voor het vervoer van land- en tuinbouwpro ducten hem in het gelijk schijnt te stellen. De Kamer heeft het vorig jaar bij monde van wel twintig sprekers, behoo- rende tot alle partijen, er de noodza kelijkheid van betoogd, zoodat den mi nister slechts een commissie overbleef om op dat oogenblik aan een beslissing te ontkomen en nadien gebeurde er niets meer. Den minister, die de meest positieve verklaringen deed omtrent spoed bij dit onderzoekingswerk en een beslissing in uitzicht stelde, praten. Geheel in overeen stemming met bovenstaande uitspraak schijnt de minister machteloos te staan en dat in deze tijden, nu de nood bij land- en tuinbouw nog steeds stijgende is. In het begin van dit jaar heette het nog, dat de prijzen der producten goed en dat er geen wanverhouding bestond tusschen de waarde van de te exporteeren groenten «n de vrachtprij- Mn, maar dat kan nu niet meer gezegd worden. De prijzen der producten van land- en tuinbouw dalen met den dag en zijn lager dan ooit, ook vóór den oorlog, maar de vrachtprijzen blijven gelijk. Als op dit oogenblik sluitkool uit Noord-Holland geëxporteerd zou moeten worden, dan zou de vrachtprijs per wa gon ongeveer gelijk zijn aan de waarde daarvan. Ook met andere producten is dat het geval. De prijzen van de veilingen in deze dagen willen we echter niet nemen, om dat men dan maar al te gemakkelUk in de verleiding zou kunnen komen om enkele heel lage prijzen uit te zoeken. De cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek over Juli zijn officieel en spreken reeds duidelijke taal, te meer als men weet, dat vooral in deze maand de prijzen nog sterk gedaald zijn. In Juli bedroeg de geheele export waarde van groenten nog geen 12 mll- lloen gulden. Niettegenstaande de enorme uitbreiding van het tuinbouw bedrijf was dit 3 millioen minder dan het vorig Jaar en 7.5 millioen minder dan in 1925. Was het vorige jaar de prijs voor de, evenals dit jaar, uitgevoerde 7 millioen K.G. bloemkool al niet hoog en werd op dien grond gevraagd verlaging der vrachttarieven, de prijs was in ieder geval nog 50 procent hooger dan dit jaar. De gemiddelde exportwaarde van komkommers bedroeg in Juli precies een derde van die in dezelfde maand in 1924. Met de tomaten was het al precies eender. De export van groenten en fruit naar Duitschland neemt enorm af. Bedroeg de waarde daarvan in Juli 1930 nog ruim 8 millioen, dit Jaar was het slechts 4.3 millioen. We zullen niet ontkennen, dat er ook andere oorzaken zijn voor den achteruitgang van den export dan de hooge vrachttarieven der spoorwe gen, maar zij vormen toch ook een fac tor en wel een zeer belangrijken. Nu de spoorwegen niets doen om hieraan tegemoet te komen, de commis sie feitelijk haar werk staakt en de mi nister machteloos schijnt toe te zien, kan men niet verwachten, dat land- en tuinbouw in deze tijden maar goedig blijven toekljken zonder te weten, wat men nu eigenlijk van plan is. De nood in land- en tuinbouw is hooger gestegen dan zelfs te voorzien was, toen door den georganiseerden tuinbouw de actie voor vrachtverlaging werd ingezet. Deze groote tak van volkswelvaart heeft er recht op eindelijk te weten, wat er zal geschieden en of de directie van de spoorwegen en de regeering weigeren de vrachttarieven voor het vervoer der te exporteeren producten te verlagen, ja of neen. In het laatste geval kan land en tuinbouw pogen, maatregelen te ne men zichzelf te helpen, maar de behan deling, die hem en de Tweede Kamer nu te beurt valt, is een regeering on waardig. BUREAU: HOF Telefoon: Administratie Redactie No. «33 In verband met een t>U de Nederlandache Sjmnrwegen gewijzigde methode voor hst herstellen van spoorwegrUtuigen en goede renwagens. waardoor voortaan in de wagen- werkplaats te Amersfoort uitsluitend goede renwagens hersteld zullen worden, zullen, naar het „Hdbd.” meldt, met Ingang van 1 Octo ber zeventig man, die in vasten spoorweg dienst rijn, van Utrecht naar Amersfoort overgeplaatst worden. Bovendien zullen zoodra de werkzaamheden voor de Kunze- Knorr-rem aan de werkplaats te Utrecht beëindigd zUn, nog dertig losse werklieden te Amersfoort op arbeidscontract worden aangenomen. De ongehuwde werklieden zullen zich var een kosthuis moeten voorzien. De gehuwde werklieden, die in Amersfoort geen woning kunnen vinden, mogen heen en weer reizen en ontvangen 30 cent per dag koffiegeld terwijl de gehuwden die voorloopig in een kosthuis gaan wonen daarvoor f 12.25 per week kostgeld zullen ontvangen. Sinds Vrijdag staat voor de gevangenis te Quiet Dells in West-Vlrginia een veront waardigde menigte, die met luide kreten den gevangenisdirecteur vraagt van Harry Powers, dsnaar, dli wil lynchen. In den tuin van Powers' nette villa, ver telt de „Courant.” heeft men de lijken op- gegraven van vier vrouwen en drie kinde ren. Power, die met zUn slachtoffers door middel eener huwelijksadvertentie in con tact kwam, heeft deze personen om het leven gebracht in den donkeren kelder van de naast zijn villa staande garage en heeft zUn misdrijf bedreven, om zich van het ver mogen der vrouwen meester te maken. HU had In zUn kantoortje een kartotheek met de namen van vrouwen, die naar zUn mee rling voor zUn lugubere doeleinden geschikt waren en oefende zUn misdrijven op zoo groote schaal uit, dat hU de namen dezer vrouwen in tien categorieën had onderge bracht en voor elke categorie een aparten brief gereed had liggen. Men verdenkt hem er van, dat hU nog meerdere vrouwen heeft laten verdwUnen, daar den laatsten tUd twaalf vrouwen van middelbaren leeftUd op geheimzinnige wijze zUn verdwenen. Tevens wordt hU van bigamie beschuldigd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 1