IS De Chocolaterie PROVINCIAAL NIEUWS VEILING-OVERZICHT r. t. DEN HELDER KONINGINNEDAG OUDKARSPEL TEXEL PURMEREND MEDEMBLIK WARMENHUIZEN VENHUIZEN OUDORP WERVERSHOOF SCHOORL ASSENDELFT UITGEEST HOORN HEERHUGOWAARD- BRAND 8 t t vooraf heet 8 stem de k. 1. de over LIDO in F. L t Aan een tl Hr. r ten de prijzen vaa een jaar. echt- dlt den juist tien jaar geleden. aan de R.K. i Giater- voorzitterachap van spr. hoopt, dat er een onderlinge a V s. a. 1. L 1 n a e B L 1 t k t. voor tigt m Is, zijn Deae van 1 Werv C. n. n I A, Ik t; Burgerlijke Stand over de maand Aug. Geboren; Trijntje Cornelia, d. van Roelof Rjjkeboer en Cornelia Roelotje van Dort. Adrianus Cornelia, zoon van Willem Kaag en Anna Groen. Getrouwd: Johannes Kramer. 25 jaar, van beroep tuinbouwer te Zuld-Séharwoude en Adina Agatha Bommer, 22 jaar. Overleden: Jan Paarlberg. 76 genoot van Gerritje de Wit n r. J. t- J. ir. sr i: i- k. c H. Missie In de parochiekerk St. Joan nes de Dooper te Den Burg zal dit jaar door Eerw. Patere Franciscanen een H Missie worden gehouden van 3 tot 11 October De laatste Missie in deae kerk werd gehou- VOORZICHTIGHEID AANBEVOLEN Het staat er zoo heel verleidelijk het woord „Geld”. En we weten, dat zoovelen ook uit onze naaste omgeving, dat woord met meer dan gewcne belangstelling aanzien, nu de tuinbouwkrisls offers vraagt, die door hen uit de gewone middelen van hun bedrijf niet zijn op te brengen. Misschien bezoeken zoons of dochters in richtingen van onderwijs, misschien moet er rente of huur betaald worden of hypotheek afgelost, misschien ook is men borg geweest voor de betaling dier penningen voor een bloedverwant of buurman, die niet meer aan zjjn verplichtingen heeft kunnen voldoen, misschien.Maar geld moet er zijn, hoe dan ook. En het staat er zoo heel verleidelijk in groote letten: „Geld" en weer wordt de aanbieding, die redding belooft, opgenomen en nogmaals doorgelezen. Geld verkrijgbaar zonder borg. Gemakkelijke terugbetalings- voorwaarden. Voorzichtig aal men zijn, ja, en zich niet aait bepalingen onderwerpen, die bezwarend zjjn, doch gak* hier geldt het. dat als de eerste stap eenmaal gedaan is, de tweede ge- prijs Corrie Bourgon je. Je prijs Mlent je Vonk. 2e Arte sen, werd „Wlnnubet" dames. Als volgt werden overdle pr. Aagje Rika Kooy; 3e pr. Tkten troostprijsTruus Dijkman. Hiermede was het Koninginnefeest einde. Opbrengst bloemendag De ophrzngst van den bloemendag ten bate van de R.K. V.V. .JPurmerend’ bedraagt 158 kema; troostprijs J. Bakker. Hierop volgde ringsteken op fietsen voor de prijzen ver- d. Kamer; 3e pr. Rooeendaal; R. K. Volksbond Maandagavond hield bovengenoemde ver- eeniging in het 8t. Werenfridusgebouw een algemeene ledenvergadering. De nieuwe geestelijke adviseur. Kapelaan Van Vliet, opende de vergadering met gebed en heette alle leden hartelijk welkom. Spr. relde dat het hem een genoegen was. deze eerste vergadering bij te wonen en deelde mede, alle medewerking te zullen verleenen voor den Rerum-Novarum-dag, welke as. Zondag in Utrecht zal worden gehouden. Te- vens zou spr. alle medewerking verleenen voor den R. K. Volksbond. Daarna werd Z.Eerw. als nieuwe adviseur geïnstalleerd door den voorzitter, den heer Jn. Kok. Het voornaamste punt der vergadering was deelneming grooten Rerum-Novarum-dag te i Utrecht. De kosten zullen ongeveer f 2.10 per per- i soon bedragen l Besloten werd naar Utrecht te gaan en een' 30-tal personen gaf zich op. Tot Woensdagavond bestaat gelegenheid zich op te geven. De autobus zal as. Zondag, 's morgens om half 7 (O. T.) uit Wervershoof vertrekken. I Nadat bij de rondvraag nog een en ander was besproken, sloot de adviseur de vergade- i ring met gebed. klas jongens. Blokjes rapen, le prijs Berkhout. 2e prijs Arte Meiland, 3e prijs 8y brand Groen. Koninginnedag Medemblik was ook jaar in volle actie om den verjaardag van H. M. de Koningin te vieren. Met de opgewekte muziek van „Crescen do" trokken 's morgens de kinderen onder leiding van den directe ir Groen in een op tocht door de stad waarna allen zich verza melden voor het stadhuis, en de kinderen onder leiding van den heer Binjewel eenige liederen zongen. De burgemeester hield hierna een enthou siaste toespraak tot de kinderen. Hierna volgden kinderspelen en 's middags wedstrijden voor de grooteren. Ook de demonstratie van O. 8 8. onder leiding van den heer Loots, vormde een at tractie. Het Harmoniecorps „Crescendo” verleende den geheelen dag muzikale medewerking en gaf 's avonds een concert. Tot slot volgde een uitvoering van plaatselijke sangvereeniglngen ..Halleluja”, directeur de heer de Birk, en van .Nieuw Leven" directeur de heer Moeskops. Medemblik heeft wederom den koninginne dag op waardige wijze gevierd. geveer f 5.— van de hand. De aanvoer van Boswortelen had geen be- teekents; er werd ook weinig voor gemaakt. Ook voor losse peen kwamen maar enkele maar laten wij vertrouwen op God, welken wij niet kunnen missen en ontberen. Spr. be sluit met den wensch, dat in deze school onder den zegen van God een geslacht moge op groeien van prima katholieken en burgers. De heer Jansen, hoofd der jongensschool, aanwezigen namens het onderwijzend 61 hartelijk welkom en zegt verrukt te ir de goed geslaagde totstandkoming. Eg. Konlnginne-dag 1931, is een dag ikenis voor de gemeente en parochie noot, omdat de nieuwe school wordt Deze school' wordt door groot en klein op hoogen prijs gesteld en heel hartelijk ontvangen, de ontvangst kon niet beter ge weest zijn, maar terecht, omdat het gaat over een instituut voor de jeugd. Spr. brengt lof en hulde aan de bouwhee- ren voor de gaven, die zij naar hart en geest gegeven hebben. De school is mooi, en als de school mooi is dan is dit om den smaak en eenvoud. Spr. zegt dat hij met het onderwijzend personeel tevreden leeft en hoopt dat dit zoo zal mo gen blijven. Spr. sluit met den wensch dat allen aan dezen bouw hebben medegewerkt, goede vruchten zullen mogen beleven makkelijk volgt. En voor men weet, wat er eigenlijk gebeura is, heeft men zich door onderteekenlng van een of andere op het oog onschuldig lijkende verklaring aan handen en voeten gebonden. Meermalen komt het voor, dat dit inder daad niet het geval is, doch de geldschieter deze gedachte zijn klanten slechts bijbrengt en zij. in den waan verkeerende, dat dit waar is, zich aan bepalingen onderwerpen, die ze zeker niet zouden hebben aangenomen, ars ze de zaak onbeïnvloed waren blijven be kijken. Valsche schaamte weerhoudt dergelijke slachtoffers dikwijls van een gang naar de politie. We meenen, waar de nood in vele gezinnen zoo dringend is, dit onder de aandacht van het publiek te moeten brengen. Ver van ons, te beweren, dat in al derge lijke aanbiedingen een adder onder het gras schuilt, doch de ervaring leert, dat men niet te voorzichtig kan zijn. Laat men in ieder geval eerst Informeeren, en laten ook zij. die reeds gedupeerd zijn, inlichtingen vragen daar, waar men deze be reidwillig en kosteloos zal verstrekken. Dit kan geschieden o.a. op het bureau van den Armenraad te Alkmaar. Doelenstraat 30. In verband hiermede kan nog worden medegedeeld, dat de vorige week door den Armenraad te Alkmaar een schrijven aan verschillende autoriteiten werd gezonden, dat o.a het volgende inhield: „Het komt in den laatsten tijd herhaalde- lijk voor, dat personen aanbiedingen ontvan gen van zoogenaamde spaar- en voorschot banken. welke credietverstrekklngen garan- deeren sender borgen. In verband hiermede wordt Uw aandacht gevestigd op het feit, dat het Bureau van den Armenraad in het bezit is van gegevens om trent pl.m. 300 voorschot ver leenende instel lingen. welke ongunstig bekend staan. Zij, die bovengenoemde aanbiedingen ont vangen. zullen goed doen op het Bureau van den Armenraad de noodige Informaties in te winnen. Deze inlichtingen worden kosteloos verstrekt.” „Hoornsehe Luchtbode" Wedvlucht Leerdam. 100 K.M No. 1 P. Swinkels, 20 p. In concours waren 49 duiven. Koninginnedag De verjaardag van onze Vorstin is weer op de gebruikelijke, prettige wijze gevierd. Des morgens te 9 uur hield „Crescendo” weer haar ommegang door de stad. Hierna werden de ouden van dagen onthaald op een autotocht naar Enkhulaen en Medem- tlik. waarvan zij te pl.m. één uur terug keerden. Voor dit mooie doel waren een 50-tal auto's ter beschikking gesteld. Ook de kinderen genoten volop van den optocht in groepen door de stad en daarna in het Wllson-Theater, waar een goochelaar voor hen optrad, wat natuurlijk bijzonder in den smaak viel. 's Middags om drie uur was er ruitei door de Hoornsehe Rjjvereenlging op de terreinen aan den buitenlulendijk. Uitgevoerd werden, voor een talrijk pu bliek, dressuurnummers, carroussel in draf en galop, springnummers enz. Tijdens de pauze s werden nog eenige athletleknummers uitgevoerd. Tot slot was er op de kaarmarkt een concert en open- luchtbioscoop. Interessant was ook de in het Spoorplantsoen staande Jullanaboom, die ge heel met lampions verlicht was. Alzoo een goed geslaagde feestdag. Onvoorzichtig chauffeur Eenige jonge lui uit Beverwijk zijn tegen de afsluitboomen aan den Koepoortsweg gereden, door te snel rijden, waarbij niet op de afsluitboomen ge let werd. Getracht werd nog een aanrijding te voorkomen, doch toen werden het hek en lantaarnpaal omver gereden. Behoudens deze materieele schade liep het ongeval goed af. voor de maatschappij worden opge- Daama werd men in de gelegenheid gesteld de 13 nieuwe lokalen der school te bezichtigen. Het gebouw is van buiten als mede van binnen een sieraad voor gemeente en parochie en het katholieke leven. .- BU den hoofdingang is een raam aange- bkacht, waarin is gesymboliseerd de H We- renfrldus. als stichter der Parochie, waar onder het volgende te lezen staat naar kro niek van Hovens: „Ende niet ver van Me demblik heeft een Heyllch Priester, genaemd Werenfridus Zijn woonplaats genomen.” Aan de uiteinden der gangen zijn om. de volgen de symbolen aangebracht: een kruis, waar onder bloemen opwaarts wassen, voorstel - lende de katholieke jeugd van Wervershoof en het wajien van Nederland met daarnaast het wapen van Wervershoof. Een gedeelte is van het Koninkrijk van Nederland. Het ge heel is comfortabel Ingericht en bezit onge twijfeld vele paedagogische waarden. Donderdag 3 Sept, beginnen de scholen weer en zullen de nieuwe lokalen in gebruik worden genomen. LANG ENDLIK. In het algemeen blijft de toestand onge veer dezelfde De totaal aanvoer aan de veilingen blijft gering Van de slultkool- soorten «ras er ook In de afgeloopen week alleen een eemgszins beduidend aanbod van Witte kool, nJ. gemiddeld 8 wagons por dag. De prijs bleef ook nu vaststaan op f 00 k f 80 per wagon. Roede kool had een gemiddelden aanvoer van slechts 5 wagons, waarvan de grootste kool nu eens geen koo- pers kon vinden en dan weer 8080 cent per 100 K.G. opbracht. Het mooiste klein» goed ging weg voor f 1.00—130. Van Gele kool kwamen dagelijks slechts enkele partijen en over de geheele week niet meer dan 10 wagons aan beide veilingen samen. Gemeenteraad De voorzitter sprak woord van welkom aan de heeren, vooral aan de heeren C. Geus, J. Mink, Joh. de Groot en W. Dekker die als nieuw gekozen raadsleden voor den eersten keer aanwezig waren. Hopende, dat de beraadslagingen in de komende vier Jaren in het belang van de gemeente zouden zijn. Daarna werden door leder de verelschte eeden af gelegd. BU de eerste stemming kreeg de heer Mo lenaar 3 stemmen, de heer Slot 2 en waren er 2 stemmen blanco. Gekozen de heer K. Molenaar met 3 van de 5 stemmen. BU de tweede stemming kreeg de heer Slot er 4 en waren er 3 blanco stemmen. Op de vraag van den voorzitter of de heeren hun benoeming aannamen antwoordde de heer Slot bevestigend, terwijl de heer K Molenaar zUn benoeming nog een paar dagen in be raad wenschte te houden. De voorzitter feliciteerde daarna den heer Slot met zUn benoeming. Na korte rondvraag volgde sluiting. Raadsvergadering Nadat door de raads leden de eeden of geloften waren gedaan, sprak de voorzitter den wensch uit, altijd harteUJk te mogen samenwerken in het be lang der gemeente. Daarna algemeene feli-y. citatie. Punt 1. Benoeming wethouders. Na', gehouden stemming kregen de heeren T. Groot en P. Konijn elk 6 stemmen, terwijl op den heer Jac. Ruyter Pa. een stem werd uitgebracht. De uitslag, aldus voorzitter, waa niet twijfelachtig en is zeer vereerend, en ik hoop op dezelfde wUze, op dezelfde pret tige manier te kunnen doorwerken. Volgt algemeene felicitatie. Het voorstel tot aangaan van een geldlee ning, groot 1980, tegen ten hoogste 4>( j>ct.. af te lossen In 30 jaar en dienende tot het betalen van kosten nieuwgebouwde school te Venhuizen, en het voorstel tot wij zigen der begrootlng 1931 werden met alge meene stemmen aangenomen. Bij de rond vraag werd door den heer T. Groot een woord van dank gebracht voor het in hem gestelde vertrouwen en hij hoopte in de ko mende periode weer prettig te mogen sa- menwerken. Ook de heer P. Konijn ultte zich In dien geest. Door de heeren C. Blok dijk, L. Bruenesky en J. H. Ham werd dank gebracht aan den voorzitter voor diens feli citatie bU den afnvang der vergadering. partijtjes, die voor f 130 A f 3.— werden afgedrukt. Wat er aan Kroten kwam kon niet meer dan f 150 k f3.— per 100 K.G. opbrengen. Op de aardappelmarkt kwam ook deze week nog een gemiddelde aanvoer van 5 wagons per dag. De soort Due kon in prijs standhouden op f 3.50 in doorsnee en Eigen heimers brachten naar f-elang van kwaliteit f 350 A f 5.op. De Schotsche mutsen ble ven voor pootgoed vrU graag en konden voor de gevrone maat zoowel als de drie lingen gemiddeld f 7.— per 100 K.G. me- ken. worden samengewerkt. medewerking toe. samenwerking moge zijn. Alvorens wordt overgegaan tot benoe ming van twee wethouders, deelt de heer Kunst mee, dat hij blanco zal stemmen, omdat hU zich niet kan vereenigen met de wijze, waarop de onderhandelingen ZUn geveerd De heer A. de Boer wordt met men en 1 stem blanco herkozen. In de vacature-Bleeker werd de heer Schardam met 6 stemmen en 1 stem blanco gekozen. De voorzitter brengt hulde aan den raad voor zUn verdraagzaamheid,- waardoor een groot deel van <fe burgerU door deze be noeming in het college vertegenwoordigd is. Een verzoek van het Wlt-Gele Kruis om f 200.subsidie, werd in handen gesteld van B. en W. om preadvie* De heer Kunst vraagt B. en W. te Infor meeren naar wat andere gemeenten subsl- dieeren. De heer Leering meent, dat daar ook re kening mee gehouden moet worden. De gemeenterekening 1930 sluit met een batig saldo van f 3.77054., die van het B. Armbestuur met een nadeelig saldo van f 17851, die van het G. E. B. met een ba tig saldo van f 2.695.29 Deze rekening wordt In, handen van Commissie gesteld. Door den heer Kunst werd voorts in gediend een voorstel om vast te stellen een algemeene steunregeling in zake werkloos heid bevattende de volgende bepalingen: Art 1. Er zal gesticht worden een plaat- selUk bureau voor arbeidsbemiddeling, waar de werklooeen zich kunnen aanmelden. Art. 2. Als er werkloozen zich hebben aan gemeld. en wel naar het oordeel van Burge meester en Wethouders in voldoend aan tal, kan tewerkstelling plaats vinden volgens de hierna te stellen regelen. Vergadering van den Baad avond vergaderde om 7 uur de nieuwe ge meenteraad onder t-- burgemeester Bos. Alle raadsleden legden in handen van den voorzitter de verelschte eeden af. X De voorzitter wenschte de raadsleden ge luk, speciaal de nieuwbenoemde raadsleden; Inwijding der St. Werenfridusscholen Maandag 31 Augustus J.l. heeft de plechtige inwUding plaats gehad van de nieuwe 8t. Werenfridusscholen. Het werk werd verricht door den Hoogeerw. Deken Jongbloed. daarbU geassisteerd door de Zeereerw. heeren C. J. Karskens en P. M. J. van Vliet resp. pastoor en kapelaan der Parochie, 's Morgens om 9 uur werd door den Zeereerw. heer Pastoor een plechtige H. Mis opgedragen tot intentie der schoolkinderen. Alle schoolgaande kinde ren woonden deze plechtige H. Mis bij als mede vele Parochianen en onderw. personeel. Onder de H. Mis hield Z.Eerw een toe spraak tot de kinderen, hun ouders en het ondervrijzend personeel ter gelegenheid van de opening der nieuwe scholen. Nadat de plechtigheden bulten de school waren ver richt. werd de deur der scholen ontsloten door den Inspecteur van het Onderwijs den heer Westerouwen van Meeteren. Daarna werd de inwijding binnen de scholen voort gezet. en tevens de crucifixes gewijd bestemd voor de verschillende lokalen. Hierbij waren aanwezig het kerk- en schoolbestuur. B. en W. en eenige raadsledeh. het onderwijzend jjersoneel, de president der St. Vlncentius- veréeniglng. de architect, de heer Joh. Ver- berne. de aannemer D. Beemster, de opzich ter en verdere genoodigden. Na afloop der inwijding werd door jongeheer S. Schouten •n de jongejuffrouw C. Huisman een mooie wensch opgedragen welke behelsde de Koninginnefeest. Maandag heeft te Groet het tradltioneele Koninginnefeest wederom plaats gehad. Evenals de vorige jaren stond ook dit jaar het Oranjefeest in het teeken van gezelligheid. 's Namiddags om ongeveer twee uur werd een aanvang genomen met de feestelijkhe den, n.l. met de kinderspelen. Vooreerst het leuke „Ezeltje prikken" voor meisjes van 6 tot 7 Jaar. De aardige prij zen zijn behaald door: le jw Jannetje Praat; 2e pr. Annie Ivank; 3e pr. Dins Stam Daarop volgde „vlaggetje steken” voor jongens en meisjes van 6 tot 7 jaar. Van dit aardige spelletje waren de gelukkige prijswinnaars de volgende: le pr. Hlelke Dijkstra; 3e pr. Kees Tromp; 3e pr. Kees Kaag; 4e pr Tr. Kooyman. Het volgende nummer was zakloopen voor jongens van 8 tot 10 Jaar. Als overwinnaars traden uit den strijd te voorschijn: Theo Lau. le pr.; 3. Louter. 2e pr.; D. Bootsma, 3e pr. Dan was aan de orde mast klimmen voor Jongens van 10 tot 14 Jaar. le pr. Joop Klop; 3c pr C. Rens; 3e pr. P. Berkhout. Tot slot van den feestmiddag onthaalden de meisjes van 11 tot 13 jaar het publiek op een mooien wedstrijd in het hoepelen met hindernissen: le pr Tr Rens; 2e pr. Corrie Bakker; 3e pr Tr. Kaag. Omstreeks half negen was de Dorpsweg in Groet weer druk bezet. Nadat, het fanfarecorps „De Vriendschap” met enkele mooie nummertjes de gezellig heid nog hooger op voerde, begon men met de volksspelen voor heeren en dames. Vooreerst tonrollen voor heeren. Na lang worstelen, wisten de volgende heeren de prijzen te bemachtigen: le pr P Balen- berg 8r.; 2e pr R. Schoen; 3e pr. 8J. Min school als instituut van de opvoeding der jeugd, moet naar de eiachen des tijds zijn ingericht. Een meisjeskoor gevormd uit de leerlingen der Meisjesschool voerde daarna enkele hulde- en dankliederen uit. Op ver zoek van ZNerw heer Pastoor werd nog ter eere van den verjaardag der Koningin het Wilhelmus gezongen. De Hoogeerw. Deken nam daarna het woord, zeide de invitatie van de plechtige inwijding te verrichten met vreugde te heb- 'ben aangenomen Nu alles is gedaan, aldus Z. HKêrw. mag ik wel een gelukwensch aanbieden aan allen die er toe hebben bij gedragen. op de eerste plaats den Z.Eerw. heer Pastoor nu een zijner vurigste wen- schen in vervuiling is gegaan. Het zielen heil der menschen sluit in zich het zielen heil der kinderen. Spr. wenscht de Eerw. Zusters en de onderwijzers geluk die de kin deren zullen leeren in deze school, die de kinderen niet alleen sullen leeren lezen, re kenen en schrijven, doch ook en vooral aan de opvoeding hun krachten zullen wijden. Daar is nog een groot verschil tusschen lee ren en opvoeden van de kinderen. De op voeding is immers de kinderen lelden. De kinderen leeren handelen naar vaste beginselen, hen te vormen tot karakters om later staan te kunnen blijven In de groote maatschappij, waarin zij eenmaal zullen ko men te staan Velen gaan ten gronde, niet omdat Zü geen rekenen, lezen en schrijven hebben geleerd, maar omdat zjj niet opge voed zijn in de waren zin van het woord. Z. H. E. heeft al vele nieuwe scholen mogen Inwijden en zien, maar deze school was wel de mooiste. De kinderen zijn gelukkig nu zjj zoo n schoone school hebben gekregen, waar in het zonlicht doordringt en waar hun alle middelen ten dienst staan om te kun nen leeren. De gedachte dat 'n kind heden te veel leen is niet waar. Want 'n landman die veel zaait heeft meer te verwachten dan degene die weinig zaait en zoo is het ook met het leeren van het kind. Ge moet menschen worden van plicht en daarom hebben wij het kruisbeeld opgehan- gen en naar dat kruisbeeld hebben wij de lessen gemaakt. Van dat kruisbeeld kunt gij leeren, meer dan uit de boeken. Jezus heeft het kruis uit gehoorzaamheid gedragen. Jezus die de wereld zoo heeft liefgehad, dat hij zich heeft opgeofferd. De H. Schrift zegt: leert kinderen den weg en als zij groot geworden zijn zullen zij daarvan niet afwij ken. Z. H. E. spoort tenslotte aan de deugd van gehoorzaamheid en liefde te beoefenen opdat wij zullen toenemen in welbehagen bij God en de menschen. In de bovenzaal gekomen, heette de Z.Eerw. heer Pastoor alle genoodigden hartelijk wel kom, en verzocht den eersten dronk te wij den ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin. Daarna sprak de Inspecteur van bet onder wijs een kort woord. Spr. voelde zich ge drongen Sfjoedig en het eerst in de ontvangst zaal het woord te nemen. Het deed spreker genoegen, bij de inwijding aanwezig te kun nen en mogen zijn. Spr. zag er van op bij het aankomen, dat de school vanaf den weg zoo mooi uitkwam. Nog meer werd Ik getrof fen. aldus si>r.. dat de school van binnen zoo mooi was uitgevoerd. Het speet spr., dat hij Zuster Evarista, die ruim 40 Jaar hoofd vau de meisjesschool was geweest, wegens ver plaatsing niet hier anatrof. temeer waar spr. zoovele malen een onderhoud had gehad. Spr. sprak verder den wensch uit, dat de nieuwe school, die voorheen een boomgaard was en veel vruchten voortbracht, nu ook veel vruchten' zou vóórtbrengen Daarna sprak de edelachtbare heer M. J. H. Raat een woord van gelukwensch namens het gemeentebestuur. Spr zegt met belangstel ling den bouw der nieuwe school gevolgd te hebben. De bouw dezer school heeft ook zijn geschiedenis. Vele conferenties zjjn noodig geweest om tot de totstandkoming te ge raken. De uitgaven dezer school zijn ongeveer f 125.000 geweest. Door dezen nieuwbouw heeft men gelegen heid gekregen tot uitbreiding van de bewaar school en het liefdehuis. Gaarne wil spr. eenige woorden tot degenen die tot den bouw hebben medegewerkt spreken. Spr. brengt dank aan den architect, aan nemer. onderaannemers, oprichter, maar ook vooral de arbeiders, die ook vooral de saam- hoorigheid in acht hadden genomen. En dit doet spr. pleister. Deze school is, zegt spr., gebouwd ia benarde omstandigheden. RAADSVERGADERING Gistermiddag om 230 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Burgemeester van Pridag opent de ver gadering. met een woord van welkom. Daarna worden de heeren raadsleden be- eedigd. De heeren Schermer en Gutter legden de belofte af. De heeren Van Lienen, Duin. Dapper. Koog en Bijl den eed. De voorzitter feliciteerde de heeren. Daarna worden tot wethouders benoemd de heeren A. v. d. Lienen en A. Bijl met vijf stemmen op de heeren. mevr. Schermer en Gutter één stem en één stem blanco uit gebracht. De voorzitter wenschte de heeren geluk; de heeren Bijl en Van Lienen danken voor het vertrouwen dat wederom in hen gesteld werd. De voorzitter herinnert aan de gewichtige besluiten in de afgeloopen vier jaren Daarna mededeellng van het bericht der goedkeuring der leening van f 34.000. Een mededeellng inzake het ingebruikne ming van het sportterrein en verhuring van een woning aan den kommies Bulstra voor een som van f 23 per maand. Op voorstel van B. en W. werd besloten inzake de winkelsluitingswet, om te veraoe- ken uitzonderingen te verkrijgen voor den tijd van 15 Juni tot 15 September, terzake verlating van het sluitingsuur en wel tot 10 uur n.m. Terzake de automaten wordt voorgesteld op dezelfde wijze als Bergen deze te regelen. Aldus besloten. In de gascommissie wérden herkozen de heeren Duin. Koog en Schermer. Op voorstel van B. en W. wordt het col lege een credlet verleend de van f 190. om een som uit te keeren aan de heeren Scher mer en Erdtsieck. resp. f 40 en f 150 als be wijs van erkentelijkheid voor hetgeen zij ge daan hebben ten dienste van het „Wegen plan 1930". De raad gaat hiermede accoord. De heer Schermer verklaart geen bedrag te zullen aanvaarden. Als slotpunt der agenda kwam een voorstel van B. en W. om een nieuwe steunregeling in het leven te roepen, terzake de tewerk stelling en belooningen van werkloozen ge rangschikt naar georganiseerden zonder en georganiseerde mét ultkeerlng en ongeorga- Gemeenteraad Dinsdag werd de eerste vergadering gehouden van den nieuw geko zen raad. Na beeedlging van de raadsleden sprak de voorzitter een hartelijk woord van wel kom tot de nieuwbenoemde raadsleden, in- zonder tot de heeren J. Huygen enJob. van der Laan, die voor de eerste maal in den raad zitting hebben. Hij vertrouwt, dat ook zij spoedig blijk zullen geven, hun plaatsen waard te zjjn. De wethoudersverkiezlng had tot uitslag, dat de heer E Boon (Kath.) 10 stemmen, D. Bijl (8.D.) 8 stemmen, IJ. Veenls (SXl.i 2 stemmen en H. Aafjes (VJ>.) 1 stem had. Alzoo gekozen de heeren Boon en Bijl, de aftredende wethouders. Met een dankwoord aanvaardden zjj hun functie. Aan mej. C. M. Teljeqr werd eervol cnb- slag verleend als onderwijzeres aan do O. L. School met ingang van 1 October a-s., daar zij benoemd Is te Voorschoten. Op voorstel van de 8. D.-fractie wera een commissie benoemd, die advies zal ge ven inzake ambtenaarsaangelegenheden. Door iedere fractie zal een lid worden aan gewezen De lichtcommissle. bestaande uit de hee ren W. Noom (Kath.), O. Valkoog en W. Jongejans (S.D.) en H. Aafjes <V_D.>, werd in zijn geheel herkoeen. De gemeentereksnlng 1930 sloot in ont vangsten en uitgaven op f 197534,16. Eeu batig saldo van f 5746.01. De rekening van het B. A. sluit 1930 in tc'Aal met f 10321 04. Wethouder Bijl sprak een woord van lof aan het adres der leden van het B. A. voor het vele werk, dat zij belangeloos hebben verricht. De begrootlng 1932 werd aangeboden. Hierna volgde sluiting. Kaartenverkoop Den deelnemers aan het congres te Utrecht werdt er op gewe zen, dat de spoorwegen de kaarten voor den extra-treln niet langer dan tot Donderdag beschikbaar gesteld hebben. Men wordt daarom verzccht de kaarten Donderdagavond te komen halen. 2e klas meisjes. Vlaggetjes steken: le pr. Trientje Hoek, 2e prijs Coba Tromp, 3e prijs Betsle Vrouwe. 2de klas jongens. Ringen gooien: le prijs Maarten Admiraal, 2e prijs Lou v. d. Zee, 3e prijs Cor Sinhlge 3de klas jongens. Zakloopen; le prijs cob Visbeen, 2e prijs Jo Berkhout, 3e prijs Cor Sinnige. 3de klas meisjes. Ringen gooien: le Prijs Ma rietje Krom. 2e Prijs T. v. Zon Xe, 8e pc. Nel van Duin. 3e klas meisjes. Korfbal: le prijs Marlet je Mooi). 2e prijs Alle Laan. 3e prijs Janaje v. d. Laan. Tusschen de spelletjes werden versnape ringen en limonade rondgedeeld, terwijl in de pauze de tombola, In de zaal van hotel ,X>e Ooievaar" opgesteld, door de belang stellenden kon worden berichtlgd. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Te half vijf waren de spelletjes afgeloopen, zoodat met de uitreiking der prijzen door de commissie aan de prijswlnners (sterol kon worden begonnen. Elk kind kreeg bo vendien nog een stukje speelgoed van de tombola. Vroolijk gingen de kinderen huis waarts. Het was voor de commissie, die vele kleinen gelukkig vermocht te maken, een goed geslaagd feest, waarvoor haar zeker een hartelijk woord van dank toekomt. Benoemd Mej. V. Beerepoot, onderwij zeres aan de RJC. school alhier, is met ingang van 1 Jan. 1932 als zoodanig benoemd aan de R.K. school te Hoogwoud. SchooJfeest Eergisteren. Konin ginnedag, hadden de leerlingen der 3 laag ste klassen der R.K. school hun school feestje. Te half twee kwamen zij op het schoolplein bijeen en trokken in een lange rij, voorzien van vlaggen, door het dorp naar het Ooievaarsterrein. waar verschil lende spelletjes werden gedaan. De uitsla gen daarvan zijn als volgt: le klas jongens. Hardloopen met balletjes op blaadje: le prijs Arie Visbeen, 2e prijs Henk Teeling, 3e prijs Herman van Eerden, le klas jongens. Blokjes rapen: le prijs Bertus Moojj, 2e prijs Nioo Daan, 3e pr|js Joop Vos. 1ste klas meisjes. Hardloopen met balletjes op blaadje; le prils Marlet je v. d. Ene. 2e «^.oesteding Naar wij vernemen is bij de gehouden aanbesteding van het wegen- plan te Oosthuizen gebleken, dat onze plaatsgenocten P. Ajj en J. Aarnouts de laagste inschrijvers waren, voor de volgende perceelen: a. Straat met steenslagwegen 34900.—. b. Gesloten wegdek met steenslagwegen f 19050—, Warderpad-opjiervlakte met trottoir 367. Besloten is tot uitvoering van straat met steenslagwegen. t Gunning onder voorbehoud aan bovenge noemde heeren, voor 24900.Over het Warderpad volgt nog een beslissing. Tentoonstelling „Stad Hoorn” Op het programma voor deze tentoonstelling, welke van 8 tot en met 14 September gehouden wordt, staat o.a.: schitterend versierde stad, 100 fraaie etalages, feestverlichting, provin ciale eetentoOzistelllng en kaaskeuring. reclameoptocht. canowedstrifd «root festi val. internationale harddraverij met des avonds vuurwerk, autotrein door de stad, enz. Gezien de voorbereidingen, be'ooft de tentoonstelling een succes te worden. Ook hiervoor varieerden 0.60—130 per 100 K.G. Op een drietal dagen werd nu weer wat Bloemkool geveild; het totaal aanbod be droeg «chter slechts enkele duikenden. Voor de besten kwam de prijs'tot hoogstens f 12r— en de overigen gingen vanaf f 7.per 100 stuks van de hand. Voor enkele producten was de gang van zaken iets beter dan vorige weken. Nu het aanbod van Tomaten gering wordt (dit be droeg over de geheele week niet meer dan 12.000 K G.) wordt het met den prijs ook iets beter. Op de laatste veiling bracht A f 15.50, C f 1450. B f 7.— en C C f 6.40 per 100 K.G. op. Zeer graag zelfs waren deae week de 81a- booneu. Er was een lotaalaanvoer van 35.008 K.G. en hiervan ging zelfs de afwijkende kwaliteit voor 10 k 13. terwijl mooie boonen voor 15 cent en hooger en soms tot 20 cent pier kilo van de hand gingen. Enkele p>ar- t(jen Snjjboonen konden I i 14 cent op brengen jjer kilo. Minder gunstig was deze «-eek voor de diverse uiensorteeringen. Vooral Gele nep la sterk in prijs gedaald en bracht de laatste dagen niet meer dan f 450 tot f 530 per 100 K.G. op en drielingen nog ruim een gulden minder Dank zij het mooie weer was er opde laatste dagen nog weer heel wat zilvernep aan de veiling, waardoor de hooge prijzen van t 14.tot f 18.spoe dig tot het verleden behoorden, maar ze werden toch grager gekocht dan de gewone nep; de laatste dagen voor f 8.— k f 11 en de drielingen voor gemiddeld f 5— per 100 K.G. Van gewone l'iew was eveneens de aanvoer te groot om de prijzen te hand haven: deze gingen dan ook op de laatste veilingen voor f 3.50 ii f 4 per ioo K.O. Alleen de grove sorteering ging nog voor on- Art. 3. Als werkloozen hierboven bedoeld komen in aanmerking zij die kostwinner zijrt, alsmede alleenstaande personen. Art. 5. Er zal onderscheid gemaakt wor den in sake georganiseei den en ongeorgani seerden. De voorzitter stelt voor het voorstel handen van B. en W. te stellen. De heer Kunst achtte tegen aanneming geen bezwaar. Conform voorstel van B. en W. wordt be sloten; de heer Kunst behoudt zich dan voor het voorstel nader toe te lichten. BU de rondvraag uit de. heer Van Wees den wensch, dat de eerste vier volgende ja ren gezellig mag Spr. zegt daarvoor zjjn De heer Jongbloed uit ook den wensch een plezierige samenwerking en ves- de aandacht op met gras-begroeide straten in het Ooievaarsnest. Hierna sluiting. Zondagavond ongeveer 4 uur brak door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit in de woning van T. C., staande aan den Middelweg alhier, terwUl de bewoners af wezig waren. Door buren werd opgemerkt, dat er zich een eigenaardig gekraak in het huls voor deed. wat bU nader beschouwing brand bleek te zijn. Toen alarm was gemaakt, had het vuur reeds zooveel voedsel gevon den, dat het huls spoedig geheel in vlam men stond. Daar voor de belendende per ceelen geen gevaar bestond en het huis te vens een eind van den weg af stond, werd niet noodig geacht, de brandweer te alar- meeren. daar van behouden geen sprake was. Het perceel brandde dan ook tot den grond toe' af. Een klamp hooi, welke naast het perceel stond, bleef behouden. Persoon lijke* ongelukken kwamen niet voor. Verze kering dekt de schade. De belangstelling van het publiek was groot. prijs Gonnle Tol, 3e prijs J. Rodenburg, le klas meisjes. Vlaggetjes steken: le pr. Gonnle Tol, 2e prijs Claslna Grom, 3e prijs Trientje Terra. 2de Ha»* jongens. Hardloopen met bolletjes op blaadje: le prijs Arte Meiland. 2e pru» Han van Duin, 3e prijs Gerard Vonk. 2de klas meisjes. Hardloopen met balle tjes op blaadje: le prijs Jacoba Tromp Pd.. 2e prijs Corrie Bourgonje. 2e prijs Mlentje Zooals ieder jaar reeds is geschied, is ook nu weer de Koninginnedag met eenige fees telijkheden gevierd Des morgens te ■half negen werd door 2 trompetters te paard van de riJvereenlglng .Anna Paulowna" op verschillende punten der stad reveille geblazen. De ouden van dagen werden wederom verblijd met een aangenamen autotocht, welke om 10 uur van het Stationsplein vertrok. Om kwart voor tien verzamelden zich de diverse marinetroepen op het sportterrein op de Rijkswerf en marcheerden van daar uit naar het Westpleln, waar evenals vorig jaar de parade met het défilé der troepen werd gehouden. Commandant der parade was de kapltein-lultenant ter zee J. 8. C. Olivier, met als adjudant den Isten luitenant der mariniers W. J. van RhUn. de parade werd deelgenomen door een comjiagnle van Hr. Ms. „Heemskerk”, compagnie van Hr. Ms. „Gelderland”, een compagnie van Hr. Ms. „Schorpioen”, een compagnie gevormd door 2 secties van Ms. „Wachtschip” te Willemsoord en 2 secties van Hr. Ms. „Van Speyk", onder be vel van den kapitein der mariniers T. C. W. Mlchaëlls, een compagnie gevormd door één sectie van de Marinekazerne te Wil lemsoord, twee secties van de kazerne voor den Onderzeedienst en één sectie van de vliegkampen, aangevuld door manschappen van de Z booten, onder bevel van den Isten luitenant de mariniers W. Schulling; en een compagnie of peloton van het regiment kus (artillerie. Aan de parade namen tevens deel de tamboers en pijpers en de stafmuziek. Des middags te 2 uur werd voor het paleis .aan de Buitenhaven aan den ichout bU nacht, commandant van de marine te Willemsoord, een aubade gebracht door een 400-tal kinderen. Onder leiding van den heer Asma werden met medewerking van de muziekvereeni- glngen „Wlnnubst” en „Oranje Harmonie- kapel” eenige vaderiandsche liederen ten gehoore gebracht. Hierna werd, voorafgegaan door boven genoemde muziekcorpsen, naar het feestter rein aan den Strooweg gemarcheerd. Te ongeveer drie uur had aldaar een demonstratie met paarden van de rijver-, eeniging „Anna Paulowna” plaats, welke door een groote menigte belangstellenden werd bUgewoond, ojn. door den schout bij nacht, commandant der marine te Wil lemsoord. Bnitell de la Rlvtero, benevens den burgemeester en vele andere autoritei ten. Door den burgemeester, den heer Dries namens de muzlekvereenlglng hulde gebracht voor bet op Zondag jJ. drievoudig behaalde succes op het concours te Amsterdam. De burge meester sprak een hartelUk woord van feli citatie en overhandigde als blijk van «raar- deering een lauwerkrans. ’s Avonds van 8—9.30 uur concerteerde het Stedelijk Muziekcorps In het Juliana- park, terwijl te 8.30 uur te Huisduinen een concert werd gegeven door „Wlnnubst". Aldaar werd te 10 uur begonnen met het afsteken van het tradltloneele vuurwerk, waarmede de feestelijkheden werden beslo ten. die vele en niet alleen ruim maar ook duurzaam. Daarna brengt de architect dank aan den aannemer, schoolbestuur en vooral ook aan den kunst schilder Roozelaar voor sUn mooi kunstzin nig werk. Daarna sprak weth. Schoenmaker nog 'n enkel woord van gelukwensch en dank aan allen die den bouw der school hebben mede voltooid. Het slotwoord werd gevoerd door den Z.Eerw. Heer Pastoor Karskens, als voorzitter van het schoolbestuur Spr. brengt dank voor de vele gelukwenschen Vanmor gen hebben wij O. L. Heer onzen dank gebracht. Wij mogen wel opmerken dat zich tijdens den ganschen bouw geen enkel onge val heeft voorgedaan. Als voorzitter van het schoolbestuur brengt spr. dank aan den H. Eerw. Deken, Inspecteur enz. enz., aan B. en W voor hun volledige medewerking in deze. Maar vooral persoonlijk aan den Bur gemeester die mi), aldus spr. veel werk heeft ontnomen. Verder nog het onderwijzend per soneel van de Jongensschool dat zich den laatsten tijd zoo moest beheljjen. maar dit gaarne deed uit liefde voor de jeugd. Spr. hoopte, dat zij in de nieuwe scholen veel pie- hler zouden mogen beleven en allen nog vele jaren de vruchten er van mogen zien, dat de kinderen er tot flinke geschikte men schen voed. niseerden, welke voorstellen na eenige be- spreklng werden goedgekeurd. Het voorstel behelst om. het volgende: De werktijd duurt 8J4 uur behoudende den i vrijen Zaterdagmiddag aanvangende te half een uur. De loonen zUn respectievelijk f 8.00 en f 250 terwijl er rekening gehouden zal wor den met de ultkeering der organisaties en tevens het kindertal der gezinnen. Alleen zij die eenlg kostwinner zUn In hun gezin en alleenstaande personen komen in aanmerking bij de tewerkstelling. De voorzitter en wethouder Bijl beant-l woorden eenige vragen van de heeren. Gutter en Duin, waarna accoord gegaan werd met de voorstellen van B. en W. De voorzitter deed nog mededeellng van het feit, dat er reeds een aantal werkloozen zUn In de gemeente en dat er besteed is een som van f 1075. De heer Schermer geeft te kennen, dat de mogelUkheid voor tewerkstelling bij het Staatsboschbeheer, zeer zal versterkt worden als de Burgemeesters der vier omliggende ge meenten gezamenlijk veizoeken zullen De heer J. Dapper stelt voor 'n nieuwe vlag aan te schaffen opdat er fatsoenlijk gevlagd zal worden op feestdagen. De heer Schermer komt op tegen de wijze van straat vernieuwing, waar de raad had besloten dat de weg zou worden opgehaald, waar, noodig. De voorzitter zegt de heeren eA. toe. Daar na sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 7