««- m m m m en HOOGWOUD OUDKARSPEL (F GROOTEBROEK SPIERDIJK HOOGKARSPEL BERKHOUT HOORN BLOKKER CALLANTSOOG ENKHUIZEN ZIJPE HEER-HUGOWAARD RAADSVERGADERING MEDEMBLIK BEEMSTER ANDIJK AKERSLOOT HEEMSKERK verdere in r- #u Pieter Bossert, brachten dank voor het in hen ge- lo Haven- m tc- iet B. en voor moet ver op t er n. V. voetbalwedstrijd d sn •r in en et ot r- m id a. at m n- ar or de het Na opening den sr- en oi lit iet ng en ler er et, ke an ke en schoolkinde- wor- sn r- m en or id ou n- en it. ►ft its de id en r- tn K. IF- tto in in ht in it m er a. schitterende Koningin ne- en ek n- rd en in a- >g 1- n, m K. do Of je er. n< 4: tn rs- :rs Ue en it- Haker, 23 jaar te met Cornelia Agatha Nobel, 23 Borgerlijke Stand van 1 tot en met 31 Augustus 1931 Geboren: Jaccbus Petrus, soon van Johannes Theodorw Nlele en van Guurtje Wyte. Diever* Cfeertruida, doch ter van Adrtanus Johannes van Diepen en van Neeltje Klaver. Arlen, soon van Gerrit Rooker en van Trijntje Pijper. Overleden: Leonardus Theodorus Schippe ren, 18 Jaar, aoon van Cornelia Schlpperijn van der Sluys (overleden te pr. A. Gleling; 2e pr. M. Bijman; 3e prijs M Pater; 4e pr. Pr. Rood; 5e pr. Pr. Rood; 5e pr. Tr. Klaver; 6e pr. O. v. Kun- werd bepaald op t 1000. Op voorstel van B. en W. wordt afwysend beschikt op een verzoek van den heer H. Murs om verlaging van huur van een stukje tuingrond gelegen aan den Hukerweg. Na de rondvraag die niets opleverde, volgt sluiting- en Hendriks Hilversum). Ondertrouwd: Abbekerk Jaar. Getrouwd: Jacob Heneweer, 18 jaar te Sint Maarten met Maria Zweep. 17 jaar. Pieter Haker, 23 jaar te Abbekerk en Cornelia Agatha Nobel. 23 jaar. O. Blaauw; 4e pr. M. Borst. 7e klas; le prijs Cornelia van Kampen: 2e pr. Cato Rood; 3e pr. Jo van Stralen; 4e pr. M. Ko- nlng; 5e pr. Corn. Korf age. Daarna had nog een voetbalwedstrijd plaats tusachen 8de en 7de klas, jongena. B en W stellen voor aan dit verzoek te voldoen en’3 per week te vergoeden aan allo gehuwde arbeiders die in den Wlerln- germeerpolder werken. Ingaande 17 Aug. jX Wordt opnieuw een groot getal personen by de Zuiderzeewerken geplaatst, dan zal men een nadere regeling, wat het vervoer aangaat, moeten treffen. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, nadat de heer Maas voorge steld had dit ook In te stellen voor onge- huwden, maar kostwinner zijnde, hetgeen in de bedoeling van B. en W. bleek te liggen. Th. Roosje; voor Lutjebroek: Paul Buysman en C. Broersen. Tegen de ontheffing van de afstandsbe- pallng der bouwverordening ten behoeve van het in aanbouw zynde pand A. Koomen, ten opzichte van het pand A. May, bestond geen bCZWMU". Het nieuwe raadslid Jac. Buysman was dankbaar voor de waardeerende woorden van den voorzitter en bereid, zich «*"*'eel te geven in het belang der gemeente Daarna volgde sluiting. VERGADERING VAN DEN RAAD Na de opening door den voorzitter, burge meester A. J. wynveldt, vindt de Installatie plaats van de nieuw benoemde leden van den Raad. De voorzitter heet de nieuwe leden harte- lyk welkom en vertrouwt dat allen eendrach tig zullen samenwerken In het belang der ge meente. Uitslag 12. waarna uitreiking der prijzen. Tusschen de spelen werden versnaperingen rondgedeeld. Te ongeveer 8 uur (O.T.) waren de feeste lijkheden afgeloopen. ke oefening der O. L school, daar zy er niet in geslaagd was een terrein voor deze oefe ningen te bekomen. In een vorige vergadering staakten de stemmen. Thans werd het verzoek Ingetrok. ken, daar het seizoen reeds te ver gevorderd was. Met voldoening werd kennis genomen van een beschikking van den Minister van Bln- nenlandsche Zaken en Landbouw tot toe kenning van een subsidie groot f 337.50 In de kosten van werkverschaffing (verlegging van een deel der vaarsloot tusachen de bruggen 23 en 24). Ingekomen was een verzoek van een ge huwd arbeider uit de gemeente, die werk gevonden heeft In den Wleringermeerpolder en dagelijks per autchus daar heen gaat, hetgeen 8.per week kost, om een by- drage in deze reiskosten uit de gemeente kas te mogen ontvangen Rood, 5e pr. Tr. Klaver; 6e pr. G. pen. Se klas: le prijs A. Borst; 2e prys M. Boots; 3e pr. Der» wyte Cd.; 4e pr. Cofnella Pronk; 5e pr. Jansje Snoek; 6e pr. An Rood. 6e klas: le prys An Smlt;{2e pr. An Veld; 3e pr. Lakeman; 5e pr. T. ingekomen een schrijven, verzoekende ontslag als ambte naar van den Burg. Stand Idem, van het R K. Schoolbestuur te Oosterblokker. verzoekende medewerking In de kosten voor eene overdekte Speelplaats en het maken van een toegangsbrug vanaf het terrein van den nieuwen schoolbouw naar de kerk. Waar belde laatstgenoemde stukken nog niet door B. en W. konden worden geadvi seerd werd besloten dezelven in handen van B en W. te stellen, ter fine van advies. Aanbieding begrootlng dienst 1932. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten. dat de raad met uitzondering van de wethouders deze begroeting als commissie van onderzoek zal nagaan. Insgelijks wordt met alg. stemmen beslo ten het volgende punt der agenda, vaststel ling van de rekening der gemeente en van óen brandraad, over 1930, uit te «tellen tot de volgende vergadering. Nadat de nieuwe leden en wethouder den voorzitter bedankt hadden voor de tot hen gehouden toespraken, werd de openbare ver gadering gesloten. im Voor de vaste commissie «oor het grondbe drijf werden benoemd J. Betlem, Spaander, Bossert, Bockxmeer en als no. 5 Dr. Baesjou. Voor het slachthuisbedryfmevr. Rupert, Droog. Plomper. Betlem Spaander en het vyfde Ud Dorhout. Voor het marktwezen: Betlem. Smits, Bockxmeer en Spaander. Voor de openbare werken: Betlem,, van der pias, Smits, Bossert en als vyfde lid Esser. Voor het Onderwys: Dorhout. Baesjou. mevr. Machielse-Veldhuls, Hendriks en als vyfde Ud v. d. Plas. Voor het georganiseerd overleg Hendriks, Bockxmeer. Dorhout, en Esser. Hierna volgde benoeming van een Ud tot onder-voorzltter van het dageiyksch bestuur der gem. Instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. Benoemd werd de heer Plomper. Tot Ud der Commissie voor den dienst werd de heer Esser benoemd. Hierna volgde sluiting. Gemeenteraad Dinsdagmorgen was de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen onder praesidlum van burgemeester Schril nder. By de opening verwelkomt de voorzitter tn het byzonder het nieuwe raadslid Jac. Buysman en feliciteert de raadsleden, die het vertrouwen der kiezers weer hebben verkre gen Daarna leggen de leden van den raad den eed af. De voorzitter feliciteert de raadsleden. De vier ketnende jaren zyn waarschyniyk rnoel- lyker dan de afgeloopen vier jaren. Daarom met vaste hand het schip der Gemeente Grootebroek voorzichtig en met tact door de golven heen gestuurd. Spr. eindigde met een gebed om Gods hulp af te vragen In dezen tijd van egoïsme en materialisme; om d<x>r eendrachtige samenwerking de solidariteit te bevestigen In het belang van de gemeente Groo tenbroek. Volgde wethoudersverklezlng. Voor Lutjebroek werd P. J. Jong herkozen met 74 stemmen. Voor Grootebroek werd R Berkhout herkozen met 85 stemmen. De voorzitter feliciteerde de belde wet houders met hun herkiezing en verwachtte weer de volle sympathieke medewerking wel ke spr. In de afgeloopen periode heeft mo gen ondervinden. In de llchtcommlssle werden gekozen de heeren K. Koot en Th. Roosje; tot plaats vervangers K. Neuvel en C. Broeraen. Voor oe vergaderinjen van de Broeker- haven werden de heeren C. Broersen en Th. Roosje gekozen als p'sa* vervangers. In de werkloosheid? c.-mmlssie werden be noemd voor Grootebroek G Kieuwboer en Schoolfeest Begunstigd doo- prachtig zomerweer had alhier een schoolfeest plaats, georganiseerd door den Jeugdraad. Het begon v m. te 8 uur met een H. Mis, waarna bezichtiging der pryzen. Om 9 30 uur werd gegaan van de H. Martinusschool naar het voetbalterreln, waar een aanvang werd gemaakt met verschillende spelen. De uitslagen zyn: le klas, jongens, houtjesrapen W. Klaver Jr. le prijs; P. v. Stralen 3e; C. Wlerlng 3e; Ant. Bakker 4e; P. Leek 5e; H. v. Kampen 6e. 2de kls& jongens, houtjes In een stoof zet ten: le prys D. Snoek; 2e pr. D. Breg; 3e pr. J. Koopman; 4e pr. P. Vlaar; 5e pr. Kees Klaver; 6e pr. W. Groot. 3e klas, jongens houtjes plaatsen: le prys Kobus Komen; 2e pr. D. Snoek; 3e pr. A. Noordstrand; 4e pr. M. Blaauw; 5e pr. Joris Laan; 6e pr. N. Wlerlng. 4e klas, jongens, Zakioopen le prijs J. Boots; 2e pr. Ant. Groot; 3e pr. M. Spruit; 4e pr. 8. Rood; Se pr. A. Oud; 6e pr. Jac. Hoedjes; 5e klast jongens ook Zakioopen: le prys Cor ConUn; 2e pr. J. wyte Jacsn.; 3e pr. W. Bakker; 4e pr. M. Smit; 5e prijs P. Dekker; 6e pr. P. Obdam. 6e klas, jongens. le prijs J. Paauw; 2e pr. J. Hoedjes; 3e pr. J. Ruiter; 4e pr S. de Jong; 5e pr C. Stoop. 7e klas, jongens voetbal voortbewegen: le prys D' Overtoom; 2e prys Joh. Duin; 3e prijs Jac. Floris; 4e prijs N. Groot; 5e prys 8. Borst. Meisjesspelen: le klas. le prys Jansje Commandeur: 3e pr. Martha de Haan Cd.; 3e pr. Trien Rood: 4e pr. R. Borst; 5e pr. Aafje Stroomer; 6e pr. Cath. v. Kampen Jd. 2e klas. le pr. Cath. Conyn; 2e pr. A. Kok- 3e pr. Ag. v. Dam; 4e pr. M. Korfage; 5e pr. Dlna Pater; 6e pr. Dlvera Groot. 3e klas: le prijs M. Smit: 2e pr. Jaantje v. Baar; 3e pr An Schipper; 4e pr. Agt. Komen; 5e prys M. Giellng; 6e pr. T. Koopman. 4e klas: le Vergadering van den Raad Na opening der vergadering had de belediging plaats der raadsleden. Daarna stelde de voorzitter de Wethoudersbenoemlng aan de orde. By de eerste stemming worden op den .heer Rens 4 stemmen uitgebracht en op den heer Beemster 2 en op den heer Maas 1. zoodat de Heer Rens gekozen was en de heer Beem- ster niet herkozen werd i By de tweede stemming werd de i aftre dende wethouder, de heer P. Schaper, ver vangen door den heer K. Schuurman. Voorzitter deed een krachtig beroep de medewerking van de raadsleden In deze sombere tyden. waarin veel van hun werk kracht gevorderd zal worden. Hy bracht dank aan de niet herkooen wethouders, met wie hy 7 Jaar vrienschappeiyk samenge werkt had aan het welzyn der gemeente. De heer Rens deed de toezegging, dat hy naar vriendschappelijke samenwerking zal streven en zyn beste krachten zal wijden aan de belangen van gemeente en Inge zetenen In behandeling kwam een verzoek van de R. K. Gymnastlekvereeniging om voor haar athletlek-ultvoeringen gebruik te mo gen maken van het terrein yoor Uchameiy- Paard op hol Een paard van den reini gingsdienst alhier scrok aan den Oosterdyk en sloeg op hol naar de stad. Den geheelen weg ging het goed totdat op het Spaanach Lager een lantaarn werd omvergereden. Hier na kwam de achter het dier aanslingerende wagen in aanraking met een boom, waarach ter de wagen bleef steken. Het paard dat er nu alleen van doorging, werd later gegrepen. Persooniyke ongelukken kwamen niet voor. J. P, Koopen en L. van Doornik. Laurentlus Johannes Jozef, z. van L. J. Schaap en M. J. Klein. Joukje d. van R Kraak en W. van der Wey. Trijntje, d. van O. Groot en C. Fluiter. Hendrlkus Johannes, z. van P. B. Kenter en M. C. van Galen. Marytje, d. van Y. H. Broekhuizen en M. Bruin. Hen drik, z. van P. J. Koopen en H. Goos. Pie ter, z. van R. Maartens en W. M. E. van de Peppel. Willem, z. van A. Loots en E. Hak- voort. Jacob, z. van 8 Buis en A. vyselaar. Slemona, d. van R. Goos en J. H. Wolf. Ondertrouwd: J. Schouw en M. Loetlnga. de Bruin en G. Hovenier. P. Groot en M. Visser. A. Tuitert en J. Plenstra. A. Mos en H. Wezelman. Getrouwd: C. Rolle en H. Visser. C. Buis en W. Kramer. A. A. Berkhoff en A. Groot. R Loots en C. M. L. MeUer. J. Schouw en M. Soetlnga. P. Groot en M. Visser. O. de Bruin en O. Hovenier. Jan Franx en M. K. Slnzger. Overleden: Engelberius van Koll. 72 jaar, echtg. van A. van Breukelen. Johannes Vis ser, 60 jaar, echtg. van A. Byi. Hendrik Ge rardus, 3 jaar, z. van C. A. Peerieman en L. H. Goers. ▼ergadering van den Raad, eer vergadering met een welkom aan raad en installatie, werden de heeren Bakker en D. Wit als wethouders herkozen. Ingetrokken werd het raadsbesluit van 13 Augustus 1925 waarby subsidie is verleend voor schoolreisjes ten behoeve aan leerlin gen der R. K. scholen. Vastgesteld wordt de instructie en borgstelling van den admini strateur van het Burgeriyk Armbestuur. In de vac. als administrateur daarvan, ontstaan door het bedanken van den heer A. Wit, werd benoemd de heer K. Takeman, op een salaris van f 200. Daarna had de belediging plaats van den nieuw benoemden gemeente-ontvanger, den heer Th. Tromp. Zijn pensioensgrondslag Burgeriyke Stand Geboren: Simon Pe trus, z. van N. J. Buisman en G. Hulsman. Wlllempje, d. van W. de Boer en B. Maze- reeuw. Jacoba Elisabeth, d. van C. Jorna en J. P. Slop. Adriana, d. van K vn Kuyk en A. Karemaker. Willem Gerrit, z. van C. Leegwater en C. Kieuweboer. Pieter, z. van als vyfde Ud Spaander. gaven f 52435.87, daarvan Is ten laste der begrootlng gekomen f 317.47.81. De Vleesch- keuringsdienst heeft een batig saldo opge leverd van f 5972 46 Het gasbedryf heeft een winst opgeleverd van f 6909 83 Het electricl- teltsbedryf van f 17147.52. Het voorstel betreffende de rekening van het brandwezen werd conform vastgesteld, evenals die van het St. Pietershof. Mededeellng werd gedaan door het dage- lyksch bestuur, dat de functies al vast zyn verdeeld: Wethouder Stumpel. financiën, havendienst, slachthuis, technische bedrijven, volkshuisvesting. Wethouder Zijp: arbeidsbe middeling. begraafplaats, grondbedrijf, open bare werken, plantsoenen, reiniging. De burgemeester de overige diensten. Benoemd werden, conform het voorstel, tot leden der commissie van advies voor de werkverschaffing de heeren: v. d. Plas, Bos sert. Hendriks en Bockxmeer. Voor de vaste commissie der 'trafbedrel- gende verordeningen werden benoemd, mevr. Machielse-Veldhuls en de heeren; Smits, Dorhout en Esser. Voor de vaste commissi: 'oor de financiën werden benoemd de heeren: Hendriks. Plom per. v. d. Plas en Spaander en voor vijfde Ud N. Bossert. Voor de commissie technische bedryven de heeren, Betlem, Plomper, Bossert en Bockx meer, Voor den reinigingsdienst: mevr. Rupert- Droog, Dr> Baesjou, Dorhout. Hendriks en De weg door Geeatmeramba«it Ingekomen is een brief van het gemeente^ stuur van Koedyk, dat aandringt op het ver- leenen der geweigerde bydrage van f 1000 per jaar, voor den Provlndlalenweg, mede In ver band met de werkloozenzorg. De voorzitter stelt voor dezen brief voor kennisgeving aan te nemen, omdat de Raad zelf wel kan beoordeelen, wat al dan niet In bet belang der gemeente dient te worden be sloten. Hy wil deze gelegenheid aangrijpen om nog eens den aanleg van den bewuzten weg door het Geestmerambacht ter sprake te brengen en komt tot de conclusie, dat het ook met het oog op de In onze gemeente gevestigde houtzagerij en als object van werkverschaf fing gewenscht la, ons standpunt nogmaals te herzien. Da beer Rijper ia in principe voorstander van den «eg. Het is een groot marktbelang, dus ook een belang voor onze gemeente. Hy sou een middenweg wUlen Inslaan: laten we f 500 geven. Uit de bespreking biykt dat de heeren wel voor het „bemiddelingsvoorstel” van den heer Ryper voelen, mits de Spoorstraat in het tracé wordt opgenomen. Daarom stelt de voorzitter voor, om aan de commissie mede te deelen, dat een bedrag van f 500 wordt toegestaan onder die voor- waarde. Dan toont de Raad zyn goeden wil Aldus wordt besloten met 6 tegen 1 stem, de heer Zaagman. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van de ysclub Volharding” om gedurende de volgende maanden 2 avonden per week het gymnastieklokaal te mogen gebruiken voor z.g. droge training. Vervolgens komt In behandeling de vast stelling van de gemeenterekenlng over 1930. Deze wordt voorlooplg vastgeateld In ontvang sten op f 102.901,65 en In uitgaven op f 67.829.77%, dus een batig saldo van t 35.071.87%, waarvan f 3500 Is overgebracht naar den dienst 1931. De rekening van het Electriclteltsbedrtjf sluit met een batig saldo van f 3904.66. die van het Gasbedrijf met een saldo van f 868.17. Rekening Burgeriyk Armbestuur, ontvang sten f 5.190.15%, uitgaven f 4.777.09%, saldo f 413.06. Het door B. en W. voorgedragen Ambtena renreglement kan de goedkeuring der leden wegdragen. Tot leden der commissie van Beheer der Lichtbedrijven werden benoemd H. Bakker (8 D. A. P.), P. Kosteiyk (V. D Tot plaatsvervangende leden dier commis sie: Mr. C. P. Eecen (V. D.) en JT>. de Boer (V. D.), voorzitter Burgeriyk Armbestuur Jb. de Boer. De voorzitter hoopt dat men over den nieu wen voorzitter even tevreden zal zyn als over den afgetredenen, den heer Kroon. Tot leden der commissie van toezicht op de landerijen: P. Kosteiyk, B. Bommer (R.K.) en Jb.de Boer Hierna sluiting. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester Allereerst was aan de orde Installatie van de nieuw bsnoemde raads leden, die allen de eeden en beloften afleg den. De voorzitter wees op den uiterst on- gunstigen toestand en noemde o.a. de werk verschaffing als een zeer moeiiyk probleem. Hierna volgde wethoudersbenoemlng. Be noemd werden de heeren Stumpel en Zyp Daarna werden de diverse ingekomen stuk ken en mededeellngen behandeld. De ge- meenterekenin? met bedryfsrekeningen over het jaar 1930 werden aangeboden. De gewo- nlet zal worden ingegaan, van exploitatie af te zien. Het voorstel van B. en W. werd vmatapen met 6 van de 7 stemmen. Alleen de hoer Kooger stemden voor. Van de firma Sardeman. leverancier van het torenuurwerk is, In verband mat bet verzoek om de aan Thomasz toegestane gra tificatie ad 25, en om dit bedrag van den leverancier terug te ontvangen In verband met de gegeven garantie, bericht ingekomen dat de hoofdfirmant thans In het buiten land vertoeft, zoodat het verzoek van de ge meente nog niet In behandeling kon worden genomen. Van den heer P. ten Boekel was een schrijven Ingekomen waarin de raad werd gewezen op het wegwerpen van papier, vuil en slachtafval, door verschillende Ingezete nen. De Voorzitter zegt dat het schrijven niet erg sympathiek is opgesteld en het beterder hebben gevonden, indien de vuilnisman er op gewezen was, liever, dan het’ maar direct in den raad te brengen. Of het wel zoo erg is mag wel betwyfeld worden. Niettemin zal de noodige aandacht aan het feit worden geschonken. Voorstel tot intrekking van het raadsbe sluit van 4 Augustus 1931 tot toekenning van een vergoeding ex artikel 13 der Lager Onderwyswet 1920 aan A. Bellis, wegens later gebleken gerlngeren afstand van 4 KM. van zyn woning tot de O. L. School re •t Zand. Overeenkomstig het voorstel met algemee ne stemmen besloten. Voorstel tot het doen plaatsen van een straatlantaarn by „Het Sluisje” In Koegras. Goedgekeurd. Mede werd op voorstel van B. en W. be sloten. om ruiling van grond over te gaan met de N.V. „Het Zwanenwater". De Gemeente-rekenlng dienst 1930 werd vastgesteld voor den gewonen dienst op een bedrag van: ontvangsten 48.338.65, ultg- 44.170.95, voordeelig slot 4167.70, die van den kapltaaldienst op een bedrag In ontvangst en uitgaaf van 13.549.50 met een voordeelig slot van 43 centen! De rekening van het Armbestuur over 1930 werd vastgesteld op een bedrag van: In ont vangst en uitgaaf 3990.02 met een voordee lig slot van 585.48. De Gemeentebegrooting, dienst 1932, we.'d aangeboden op een bedrag van 44.920.30. waarin een post onvoorziene van 806.83. Die van het Alg. Armbestuur op een be drag van 4545.— waarin een gemeentelyke substdlepost van 3300. De gemeentelyke subsidie is met ongeveer de helft moeten worden verhoogd in verband met het nieuw te bouwen armenhuis. ne dienst wyst aan: ontvangsten f 1 035.916.74 uitgaven f 993 545 79. saldo f 42 370 95. De kapltaaldienst wyst aan: Ontvangsten f 1.977 232 10, uitgaven f 1.384.157.91 saldo f 93.074.19. De gemeenterekenlng wyst aan: Totaalult- Gemeenteraad Op de den len September gehouden gemeenteraadsvergadering dezer gemeente waren alle leden aanwezig. Voorzit ter: burgemeester H. Oost veen. Na opening der vergadering werden door alle nieuw benoemde leden de eeden afge legd. By de wethoudersverklezlng verwierf in de vacature C. Dekui de heer Deken 6 stemmen en werd 1 stem blanco uitgebracht. In de vacature K. Water werden 6 stem men uitgebracht op den heer J. Koeman en 1 stem blanco. Na voornoemden uitslag volgde de instal latie. Met een beroep op de medewerking van den geheelen raad in deze nieuwe zittings periode werd de installatlerede besloten. Een tweetal Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den heer K. Water was Gemeenteraad Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 1 September. Da vergadering werd door den voorzitter geopend? met welkom. waarop belediging en installatie voor de leden van den Raad volgden en de vereischte belofte werd afge legd. De Voorzitter feliciteerde den raadsleden met hun verkiezing. Verkiezing van wethouders. Met 6 van de 7 stemmen werden gekozen de heeren H. Kruisveld en 8. Kooger. Beide heeren nemen de benoeming aan. Medegedeeld werd o.a. dat B. en W. heb ben getracht verlagingen van pacht voor de ■■'tortgronden te verkrügen. Doch zyn hierin heden niet geslaagd. Van den Ontvanger van registratie is een schrijven Inggkomrn. óat zoo men werkeiyk vermindering van pacht wenscht t% verkrijgen, hst gewenscht is dat een exploltatie-trekening wordt Inge diend over de jaren 1927, 1938. 1929 en 1930 Waaruit dan zou moeten biyken dat ver- m.ndering van pacht noodzakeiyk is. Voorzitter zegt dat B. en W. gezien de groote moetiykheden hieraan verbopden en gezien de pacht nogmaals voor 1 jaar Is. de zaak verder maar te laten rusten. Zyn Edelachtb. acht het by verder doorgaan noo- dig de pachters byeen te roepen, waarin deze dan zouden moeten aantoonen, dat de pacht of huur werkeiyk te hoog is. Voor zitter Is het in dit geval wel met dén Ont vanger eens dat de grond door de meeste geëxploiteerd wordt voor eigen gebruik. Waardoor het niet is uit te maken of de nuur te hoog is. B. en W. stellen voor, deze aangelegenheid te laten rusten en dan in 1932 de pachters te vragen voor hoeveel zy de stortgronden «enschen te huren. Dit bedrag aan Water raat op tc geven en zoo er op het aanbod Gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam Dinsdag byeen. Allereerst leggen alle raadsleden In handen van den voorzitter de vereischte eeden en beloften af. De voor zitter feliciteerde hierna de herkozen en nieuw gekozen leden en sprak de verwach ting uit, dat, ondanks dat zeer zeker mee- ningsverschilien zullen voorkomen, toch altyd een goede bedoeling moge voorzitten. Twee zaken zullen de uiterste aandacht vragen van den raad en dat zyn het financleele vraagstuk en de werkloozenvoondenlng. Deze belde punten zullen niet kunnen worden gescheiden. Aan de orde komt hierna de verkiezing van een tweetal wethouders. De heeren De Vos en Stapel worden gekozen. Belde heeren nemen de benoeming aan en worden door den voorzitter gelukgewenscht. Tot leden der commissie van bystand in het beheer van het gas en electriclteltsbedryf worden benoemd de heeren Sluis en Roo sendaal. Tot leden der commissie van by- stand In het beheer van den reinigings dienst de heeren Visser en Groot, Tot voor zitter ier commissie van toericht op de explattatie van den Kulperadijk, de heer Vis. Tot leden der commissie van advlea. inzake verstrekking van goedkoope brand stoffen, de heeren Stavenulter en Kofman. Tot lid der commissie van advies voor de werkverschaffing, de heer Kofman. Werkverschaffing. Aan de orde komen de voorstellen van B. en W. tot het uitvoeren van werken in werkverschaffing. Hiervoor komen volgens B. en W. In aanmerking het verbeteren van grachtwallen. Begrootlng 11700.waaronder begrepen aan loonen 5170.Het aan’.eggen van trottoirs in de Westerstraat. Begrootlng 26000,waar onder begrepen aan loonen 14400.en demping van den Zulderhavendyk. Begroo tlng 106000.waaronder begrepen aan loonen f 51380. Verder is ingekomen van de 8. D. A. P - fractle, een voorstel tot het bouwen van een 50-tal arbeiderswoningen, met het oog op het scheppen van werkgelegenheid en voor ziening In den woningnood. Op aanvrage van het gemeentebestuur aan den Minister Is van den Minister de toezegging gedaan, dat op de loonen voor deze werken door het rijk 50 pet. vergoeding zal worden verstrekt met bepaling, dat zooveel mogeiyk in ac- coordloon moet worden gewerkt en dat hiermede een loon kan worden verdiend van 32% cent per uur. Allereerst wordt aan de orde gesteld het voorstel van de 8. D. A. P. tot het bouwen van 50 woningen. Het voorstel wordt worpen. Hierna komt in behandeling de circulaire van den Minister. De heer Stavenulter Is van meening, dat de gemeente zich gelukkig mag rekenen, dat de Minister deze toezegging heeft gedaan, doch volgens het besluit van den raad ge nomen, tydens het vorig seizoen zullen de werkloozen hier slechter van worden. Toen Is bepaald, dat de georganiseerde arbeiders een loon zullen ontvangen van 15.50 por week met f 1.toeslag voor leder kind beneden 15 jaar en by de regeling van den Minister mogen geen toeslagen gegeven worden en kunnen de arbeiders met dit loon hier niet aan toekomen. Spr. stelt voor den Minister te verzoeken, dat evengoed toeslag kan worden verleend. De heer Elders voegt hieraan toe, dat desnoods het ryk de toegezegde vergoeding verstrekt en de gemeente de toeslagen voor haar rekening neemt. De heer Vis stelt hierna voor, dat de gemeente by weigering van den Minister toch de werker, laat uitvoeren met ryks- stoua cn dan aan deze werken te plaatsen de huisvaders en kostwinners zonder kinde ren. Vele leden noemden dit laatste een gevaariyk voorstel, omdat de meeste hoofden van gezinnen toch kinderen hebben. Na lange discussies werd het voorstel van de heeren Stavenulter, Elders. Kofman aan genomen en het voorstel van den heer Vis verworpen. Met het oog op het middemachteiyk uur, dat reeds is gepasseerd, werd de verdere be handeling der agena uitgesteld tot een nader te bepalen vergadering. dan by de verdediging wilt zyn, moet Je bedenken, dat d» hoofdzaak van wat je te doen hebt, is den keeper te dekken.” (Gutierrez, Inlevering ryksgoederen De Inlevering van rijksgoederen door dienstplichtigen van dellchtlng 1916 zal voor deze gemeente plaats hebben te Behagen In de gemeente- bewaarschool op Woensdag 21 October as., des voormlddags te 11 uur. Dinsdag vergaderde de raad dezer meente. onder voorzitterschap van burge meester Van aiooten. Allereerst vond de eedsaflegging plaats. De voorzitter heette allen welkom In het college. By de hierna volgende wethoudersverkie- zing werden gekozen de door de R.K. frac tie voorgedragenen, n.l. de heeren Tromp en wynker, de eerste met 10 stemmen en 1 blanco, de laatste met 9 stemmen, 1 blanco, terwyi 1 stem op den heer Van Langen was uitgebracht. Medegedeeld werd, dat by de op 20 Aug. gehouden contróle by den gemeente-ont vanger in kas werd bevonden 7093.28, terwyi het reservefonds f 13.464.48 bevatte. Een en ander werd goedgekeurd. Tot leden van de Comm, van Bystand G. E. B. werden benoemd de heeren Kooy, Krom en Quant, die allen hiermede ac- coord gingen. Nadat een opmerking van den heer Wa- genaar door den voorzitter was beantwoord, werd het voorstel om aan de plaatseiykei afd. van het Witte Kruis een jaarL sub sidie ad 20 cent per inwoner te verstrek ken, met algemeene stemmen aangenomen. Een wyzlglng begrootlng 1931 tot een totaal bedrag van f 437336. hoofdzakeiyk bestaande uit een som van 2000, te ver strekken aan hulpbehoevende tuinders en een post 1400 te weinig geraamde kwade posten der directe belastingen werd, na toe lichting door den voorzitter, ongewyzlgd vastgesteld Hierna volgde vaststelling der kosten van het openb. lager onderwys 1930, die per leer ling 16.74 hadden bedragen. Na langdurige besprekingen omtrent den tegenwoordlgen toestand en de daaruit reeds nu voortvloeiende werkloosheid werd een voorloopige steunregeling vastgesteld, waarby als norm een bedrag van 6 per gezinshoofd werd genomen, met te verlee- nen kindertoeslag ad 0.50 per kind en zoo noodlg een vergoeding van 1.50 per week huishuur, terwyi uitgetrokken werkloozen bovendien 2 per week extra worden gege ven. Voor een volgende vergadering zullen door het college van B. en W nader om- lynde voorstellen worden aangeboden. Nadat nog de heeren Kooy, Van Langen en Wagenaar benoemd waren tot leden der commissie, belast met het nazien der be grootlng 1932, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Eerste raadsvergadering nieuwe raad. De leden leggen de eeden of beloften af. Verkiezing wethouders: 1ste wethouder: J. v. d. Lee 5 stemmen, 1 blanco; 2de wet houder: P. Kooy 5 stemmen. 1 blanco. Ingekomen van de heeren W. C. Snel, H. Lakeman. N. Hoogendyk en C. Warnaar een schrijven, dat zy bedanken voor bet lid maatschap. daar bet niet mogeiyk is met de 2 R. K. raadsleden samen te werken, zy verzoeken echter op de lijst te biyren. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van drn heer W. Walboer te Ewyksluls om te mogen bouwen een hotel- café-restaurant naby de Zuiderzeewerken. Hy verzoekt tevens, dat B. en W aan H. M. de Koningin zullen verzoeken, om In dit pand vergunning te krijgen. B. en W. meenen, het te moeten reepec- teeren dat aanvrager het Idéé en den moed heeft by de Zuiderzeewerken een zoo groote zaak te bouwen en stellen voor goed gunstig te beschikken. Aldus besloten. Van de vereenlging „Hendrik de Keyser was Ingekomen een request Inzake bet kasteel Radboud, om, nu de conservenfa briek Is verbrand, deze aldaar niet meer te herbouwen, waardoor bet monumentale kasteel beter tot zyn recht komt. In hetzelfde verband een verzoek van V.V.V. alhier, aangevende brandgevaar, schoonheldsoogpunt en verkeersverbetering. Voorz. zegt een bezoek te hebben gebracht by verschillende autoriteiten welke te Me- dembllk zullen komen, en stelt voor deze zaak in geheime vergadering te bespreken. Goedgekeurd By de - vaststelling der gemeenterekenlng 1930 biykt, dat er een nadeellg saldo is van f 74670.—. Benoeming Commissies Gas- en Grondbe- dryf wordt ultgesteld totdat de raad voltal lig zal zyn. De Voorz. betreurt, dat door verschil van meening 4 leden hebben bedankt. Hy mag niet nalaten belde wethouders en den heer Lakeman dank te brengen voor al hetgene wat zy In het belang der gemeente hebben gedaan. De heer Kooy gevoelt zich gedrongen naar aanleiding van zyn benoeming tot wet houder, den heeren dank te brengen. De hee ren hebben biyk gegeven, den onblllyken toestand, welke 8 jaar heeft geduurd, niet te tolereeren. De beer Bos is 8 jaar wet houder geweest en had hier geen recht op. Veel Is er gekonkeld, waar Jinks” mach teloos tegenover stond. De heer v. d. Lee dankt voor bet tn hem gestelde vertrouwen. De heer P. Koomen létt.' dat hy op het oogenbllk bet eenlgste roomsche raadslid Is en gelooft, dst zeer vele katholieken sullen instemmen met de benoeming van den heer Kooy als wethouder. Het spyt my, dat wy in onze fractie hierover geen overeen stemming konden bereiken. Ik hoop, dat de 4 nieuwe leden, die zullen komen, mee zullen samenwerken In het belang van Me- dembllk. De heer Mulder acht bet voor MedembUk van groot belang, dat de dlctatorlsche geest 1» weggewerkt. De voorzitter sluit de openbare vergade ring. Uitslag verkooping door Notaris Kroeb tn het café van mej. de wed. v. Dyk voor de Erven van wyien mej. Wajer—Glas. Perceel I huls met erf aan de Muntstraat. Kooper de heer H. Vyn voer f 1920.—. Perceel II, UI en IV, 3 woonhuizen tn de Tuinstraat, in massa gekocht door den heer A. Molenaar voor f 1683.00. Schuur en erf aan het Keem, eigendom van den heer D. Blokker te Twiak, kooper de heer N. Hoogendyk voor f 1060. WETHOUDER8VERKIEZING Herkooen H zyp (Lib.) en IJff Benoeming wethouders In de eerste vacature zyn uitgebracht op H. Bakker (S. D. A. P.) 4 stemmen. P. Ryper (R. K.) 2 stemmen en 1 blanco. In de tweede vacature verkrijgt de heer P. Kosteiyk (V. D.) 4 stemmen, P. Ryper (R.K.) 2 en blanco 1. De voorzitter wenscht de nieuwe wethou ders van harte geluk. Bericht Is Ingekomen dat Jan Bakker, die, gedeelteiyk voor rekening der gemeente ver pleegd werd te Gheel (België) op 15 Augus tus is overleden. Ds Commissaris der Koningin heeft den burgemeester verlof verleend van 7 tot en met 23 September as. De voorzitter zegt dat B. en W. met de werkzaamheden ter secretarie gedurende dat tydvak hebben belast den heer A. Groen, werkzaam ter secretarie, tegen een vergoe ding van f 40. Spr. vraagt voor dit laatste de machtiging van den Raad. Wordt ver leend. Koninginnedag. Door weersomstandigheden is feest prachtig geslaagd. Om 8 uur waren ruim 300 ren byeen om in optocht opgesteld te den. Met het fanfare-corps „Sursum Cor- da” voorop, zette de stoet zich In bewe ging. By de woning van burgemeester Groot Jnz. werd stilgehouden en den bur gemeester en zyn gezin een hulde gebracht. Door het fanfare-corps werden eenlge Va- derlandsche liederen ten gehoore gebracht. Daarna sprak de heer De Boer, hoofd van een der Chr. scholen, een hartelyk woord tot een burgervader. Door een meisje der oud ste klasse werd den burgemeester een mooie ruiker overhandigd. Daarna ging de optocht naar het feest terrein. waar de kinderen verschillende spe len deden. Alle kinderen werden vergast op versnaperingen en keerden smlddags vol daan naar nuls. 's Avonds had de groote slultingssamen- komst plaats. De avond werd opgelulsterd met eenlge liederen van de zangvereenlglng „Halle- lüta". Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag. Allereerst was aan de orde beëediging van de raadsleden. De vereischte eeden werden afgelegd. Na een welkomstwoord en gelukwensch, werden tot wethouder benoemd de heer M. Groot, aftr. en J. v. t Hof 8r. (vacature Helder). zy stelde vertrouwen. De voorzitter hoopt, dat B. en W. In het belang der gemeente moge werkzaam zyn en de gemeente met behulp van den raad tot grooteren bloei moge komen. Ingekomen was een schrijven van den pensioenraad te 's-Gravenhage, dat de pen sioengrondslag van den veldwachter Hoog land wyzlglng behoeft, daar het vrij wonen moet berekend worden naar 15 pct. van het inkomen en niet op 100 per jaar, zoodat het nu wordt 225 per jaar. In deze wordt aan B. en W. machtiging verleend deze wyzlglng by suppl. begrootlng te regelen. BU de rondvraag dankte de heer Schou ten voor de woorden, by den aanvang der vergadering tot hem gesproken en hoopte zyn beste krachten aan de gemeente te verltenen. Hierna sluiting. Koninginneteelten Woensdag werden de Konlnglnnefeesten ingezet met een op tocht van alle schoolkinderen. Begeleid door het fanfarecorps jBt. Ce cilia” werd een rondgang gemaakt door bet dorp, waarna opstelling voor het Raadhuis en aubade door de kinderen met medewer king van het fanfarecorps. De burgemeester, die op het bordes van het Raadhuis met mevrouw Vreugde een en ander gadesloeg, hield, hierna een ope ningsrede. waarna de feesten werden ge opend verklaard. Aan mevrouw Vreugde werd namens de vereenlging ..Koninginnedag" een prachtige bouquet bloemen aangeboden door het zoontje van den heer J Tromp. De heer C. van Veen, voorzitter van de vereenlging „Koningiifnedag”. sprak nog tot den burgemeester en mevrouw Vreugde, en vervolgens to tde talryke aanwezigen. Het ringrijden met paard en kar had na spannendën kamp den volgenden uitslag: le prys W. van Tunen en mej. W. van Tunen; 2e prys J. de Ruyter Gzn en mej. Lena de Wildt: 3e prijs L. Hoogewerf en mej. C. Albrink. In den Joop van den voormiddag hadden po het Patronaatsterrein diverse kinder spelen plaats. De uitslagen waren als volgt: le Afdeellng, prijswinnaars reap. W. Schuit, Ant. Glorie, B. Beentjes, C. Zonne veld. A. Koe. Estafetteloop voor jongens 7e klas R. K. Jongensschool. 2e afdeellng. pryswlnnaars resp. P. Kuiper, J. v. Hooff, L. Aardenburg, P. Zonneveld, Ant de Ruyter. Touwtrekken 6eklas. Winnaars resp. C. ptemers, Th. Beentjes, W. Vendel, G. Aar denburg, L. Beentjes (eerste afdeellng Touwtrekken 6e klas, winnaars reep. G. de W de Zeeuw, H. v. Roon, P. Henne- tnan, C. Bloedjes. Kegelrapen le afdeellng waarvoor de vol gende jongens in aanmerking kwamen: le pr. Ant. de Ruyter. 2e pr. P. Beentjes, 3e pr. B. Beentjes, 4e pr. J. v. Hooff, 5e pr. J. Welp; voor de 2e afdeellng in kegelrapen le pr. C. Zonneveld, 2e pr. J. Zonneveld, 3e pr. C. Zonneveld, 4e pr. D. Koeeen. 5e pr. A. Mlnebo Kegelloopwedstryd voor meisjes van 10 14 jaar.' le pr. M Schuurman, 2e pr. A. Kuyper, 3e pr. A. de Ruyter. 4e pr. M. Joos- ten. 5e pr. J. de Ruyter. 6e pr. J. Beentjes, 7e pr. A. Stengs, 8e pr. M. Bakker. 9e pr. C. Smit. 10e pr. Gr. de Roode, lie pr. N. de Vries, 12e pr. Tr. Mulder. 13e pr. A. Kuil, 14e pr. N. Evkhardt, 15e pr. O. Apeldoorn Antd., 16e pr. M. Zonneveld Jacd., 17e pr. C. de Ruyter, 18e pr. M. de Hunck, 19e pr. N. Kloes. 20e pr. Tr. Beentjes, 21e pr. B. Strik. 22e pr. St. Castrlcum. Hardloopen Aet hindernissen voor jon gens van 1014 jaar: le pr. M Groot, 3e pr. A. de Ruyter, 3e pr. W. de Wildt. 4e pr. A. Mlnebo, 5e pr. C. Kos. 6e pr. H. Zonneveld, 7e pr. A. Adrlchem, 8e pr. L. Beentjes, 9e pr. N. Zonneveld. 10e pr. N. Veldhuis. Wedstrijd In het poprliden, meisjes van 14 —17 jaar: le pr. C. Bakker. 2e pr. M. Duin, 3e pr. T. Kossen, 4e pr. Guurtje Beentjes. 5e pr. A. Hennemen, 6e pr. J. de Roode. Het nummer wstersteken kon tot teleur stelling van velen niet doorgaan wegens ge ringe deelneming. De eerste dag van de feesten had een kalm verloop en de verschillende vermake- lykheden werden matig bezocht.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 7