s BRILLEN Cheque-koersen l l Amsterdamsche Beurs N.V. I iï l I „VRIESIA” JAN DE VRIES ZAADMARKT 38 TEL. 324 ALKMAAR Burgerlijke Stand van Alkmaar ALKMAAR t BOEKBESPREKING GEMENGD nieuws VEILING-O VERZICHT PROVINCIAAL NIEUWS TEXEL KUNST EN KENNIS c. BINNENLANDSCH NIEUWS HEERHUGOWAARD Voor Het adres te Alkmaar OUDKARSPEL DEN HELDER 55'4 5% 172 ZIJDEWIND WESTWOUD OUDESLUlS 3»,„ ASSENDELFT WERVERSHOOF SCHAGEN CASTRICUM WIJDE WORMER SCHAGERBRUG BURGERBRUG HEILOO INGEBOREN ANDIJK EGMOND AAN DEN HOEF ANNA PAULOWNA BURGERVLOTBRUG Aan de gevolgen .overleden Besmettelijke ziekte 4. 39, «e- beloopende van 5. 17, ingebro- L. 41, veel Ongevallen I en I, 42 Een verborgen schat is opgedragen aan de fa. Wat meer accuratesse s. v. pl.I DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 23, De Nederlandsche Spoorwegen 38, Opheffing locomotiefdepAt te Schagen Om honderd gulden in gijzeling gezet Winkelier gered door faillissement 35% 3’/. n 120 «1 4k De O 4 73 Bjare 171 41 117 bet 138 1 13 1% i V V K 1). Dinsdagavond had op den een aanrijding plaats lus- 22% 46% >n m ui n ir Maandagavond is op het Stationsplein een zeer goed onderhouden heerenruwlel aange troffen, hetwelk door den vinder naar het bureau van politie is gebracht. De eigenaar kan zich daar vervoegen om zijn eigendom weer in ontvangst te nemen gou- werd Geld en kostbare voorwerpen in onbewoonbaar huisje ontdekt voor een Staataleenlngea 5 Nederland 1919 4K Neder! 1918 4M Neder! 1917 4 Nederland 1931 «K N.Ind. 1938 B 62 70% 83 121 y4 50 50 la t it n V t 9 t fanfarecorps „Excelsior", directeur Boeüer, verleende wederom -4 in optocht vanaf de naar het terrein werd gemar- Opgedragen De bouw van de nieuwe woning voor rekening van den heer F. Com mandeur is opgedragen aan de heeren J Kamp als timmerman en J- Borst als met selaar. 127% 148 15% ‘«9% 35 Vorige Koersen n t t i i t 1 I t Getrouwd: Jacob Maasdam en Harmina van t Veen Willem Brouwer en Tjitte Aukema Joris Ott en Anna Houtzager. Jacob Bakker en Hendrika Opdenkamp. Overleden: Wilhelmina Antonia Kors tan- Je. gehuwd met Cornells Schoort, 32 Jaar. dan contract Bij de firma Pels op het Verdronkenoord kwam Woensdag een vrachtauto in botsing met een petroleum wagen van den heer Zon- derhuis, met het gevolg, dat deze laatste wagen met inhoud in hat water terecht kwam. Met vereende krachten weid de wagen op het droge gebracht. .Turnlust”, onder leiding van een openlucht-demon- Kaatsbaan van café ..De te ook be ult vol- HJ hadden Februari Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU 190% 10»/, 44 21 6»/, 8 frap- neens len. 1L Loco-Burgemeester Tot waarnemend Burgemeester Is alhier benoemd de heer G Wjjnker Dzn. J. Wijkhuizen, op de Oudegracht rijdende met fiets en al te water geraakt. Hjj kwam met den schrik en een nat pa: vrij. 115% 48 37 47% 41 )6«/, 12 19 16 23 23% >P id 1- re Jt ir Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic MUw. St. Paul Kansas City South Erie Ratlr 5% 4 20 75 5% het teekt beter irbro- e be- Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Roti. Tapanoell Serbadjadl Silau V L O O Allied Intercontln Rubber Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell 9.65 34.4J 12.04 2.47% 58.30 48.30 12.95 22.25 66.15 66.25 66.20 7.30 34.75 27.- >r. of Afdeeling Optiek Zijn Dr. Krüger en omgekomen? Een wilde Jacht met als slot een aanrijding Woensdagavond ongeveer 11 uur verbali seerden de belde veldwachters op de Spoor straat een wielrijder wegens het rijden zon der licht. Terwijl zij hiermede bezig waren, naderde nog een persoon, die eveneens zonder Jicht reed en dus werd aangeroepen. Deze, op een raoe-rtjwiel gezeten, stoorde zich niet aan het bevel en ging er met een groote vaart van door, achtervolgd door de beide politie ambtenaren. Op de Dorpsstraat gekomen hield de racer den linkerkant van den weg en zag blijkbaar niet, dat van den tegenover- gestelden kant een andere wielrijder naderoe. die geheel rechts ree 1. Een botsing was niet ir.cer te voorkomen en ter hoogte van den drogist Bakker reden zjj met een geweldigen kna> op elkaar. De aangereden persoon areeg gelukkig slechts weinig letsel. De ander, die bleek te zijn de alhier wonende J. K., was er slechter aan toe en zakte bewust -loos in elkaar. Later is hu fier brancart uur zijn woning vervoerd. Wij vernamen dat de toestand thans goed is. De groote snelheid, waarmede gereden werd, in aanmerking genomen. is dit ongeval dus toch goed afgeloopen, hoewel we niet behoe ven te zeggen, dat van de fietsen weinig meer heel was Personalia Voor het machinisten examen. diploma A. slaagde te Den Haag de heer W. H. C Klos, alhier SEPTEMBER 1931 9.71»/, 34.47$ 12.04% 2.47*/, 58.22 48.35 12.98 22.30 66.25 66.35 66.25 7.34% 34.85 27» Waarschuwing tegen voorschotinstellingen In verband met den financieelen toestand van vele tuinders heeft het gemeentebestuur gemeend te moeten waarschuwen tegen aan biedingen van voorschotbanken om zonder borgstelling crediet te kunnen kragen. Het is nJ. gebleken, dat verschillenden van die in stellingen niet te veel vertrouwen moet worden geschonken en treedt men in onder- handeling en neemt men voorschot, dan is dat In vele gevallen het paard geheel Achter den wagen spannen. Daarom Is het geraden met dergelijke instellingen, hoe mooi ook de aanbiedingen mogen zijn, zeer voorzichtig te zijn en daartoe niet over te gaan voordat men zich zeker heeft gesteld, dat men er geen nadeel van zal ondervinden. Abonnementen voor Texel tenomen in den boekhandel REU. Den Burg. Aanrijding Waardük alhier schen een vrachtauto van de fa. Schot en den vrachtauto van Verhaar te Zijdewind. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat beiden tegelijk de brug over wil den nabij het stoomgemaal. Door den chauf feur Mors, die den wagen van Schot be stuurde. is aangifte gedaan bij de politie, daar hij reads over de helft van de brug was en zijn wagen tengevolge van de aan rijding nogal vrij ernstig beschadigd is. Niemand heelt zich te schamen om ter sake Inlichtingen te verschaffen, te meer niet omdat men zijn toestand niet heeft bloot te leggen aan plaatselijke instellingen, maar dit kan doen ten kantore van den Armenraad te Alkmaar, welke instelling ter zake van genoemde voorschotbanken zeer goed georiën teerd is én de menschen geheel te goeder trouw en kosteloos kan inlichten en meestal kan behoeden voor financieel nadeel. Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 3e dag der Kermis Door schitterend weer begunstigd, werd op het land van den heer P. Wynkerveen een veteranenvoetbal wedstrijd gehouden, tusschen Waarland en 't Veld. Dè wedstrijd was zeer spannend, ’t Veld moest het van Waarland verliezen met 31. Voor de schoolkinderen waren bonnen uitgedeeld voor de zweefmolen. Ook was er een grabbelmand, waar ieder kind een prijs kon grabbelen. R. K. Voetbalclub „Woudia” Naar wij vernemen is het bestuur van bovengenoemde vereeniging samengesteld als volgt: burge meester Haverkamp voorzitter, M v. d. Vlugt. secretaris en Th. Ruiter, penning meester. Overkapping station Met de overkap, ping wordt thans flink voorgang gemaakt, soodat de verwachting is, dat binnen eenige weken deze geheel gereed zal zijn. Voorts zullen na de tot standkoming van die over kapping op het alsdan overdekte perron aan weerszijden van den tunnelingang een tweetal wachtlokalen worden gebouwd, waar toe reeds toestemming aan het gemeentebe stuur is gevraagd. Voor de wintermaanden zal dan eindelijk het perron gereed zijn en de réizigers bij guur of regenachtig weer niet meer gedwongen worden om hun toevlucht zoeken in den tunnel, welke bovendien niet voldoende tegen regen en wind beschutting biedt. De beer P. S. de Nijs heeft voor de ko mende kermis gezorgd voor een genotvol- len avond,' floot* het engageeren van den bekenden cabarettier en voordrachtkunste naar Daan Pool bestaande door de Tooneel uit voering Eenige dames en heeren alhier, hebben in studie genomen, om het aanstaande najaar op te voeren, het tooneelstuk van Inte Onsman: „Het licht in den nacht”. Gistermorgen ongeveer tien uur begaf men een groep bedevaartgangsters uit een der omliggende dorpen per flets in de richting Alkmaar. Plotseling geraakte op den Frle- scheweg een tweetal dames met elkaar in aanraking, waardoor beiden kwamen te val len. Een der dames verwondde zich dusdanig aan de beide beenen. dat zit per passee ren den auto onmlddellljk weer naar huls moest worden vervoerd. In de afgeloopen week zijn in deze cc meente 2 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtherie voorgevallen. 102»/, 102% 102«/M 101’/, 95 big zou bevorderen. Eenparig besloten de Aanwezigen, dat het op dit oogenbllk beter niet tot het sluiten van een collectief •rbeidscontract over te gaan. De heer Heidemann van hier, die Dins dag, toen bij. op een auto staande, met bet hoofd tegen de viaduct te Purmerend is gestooten en met een schedelbreuk bewuste loos neerstortte, is thans in het Binnengast huis te Amsterdam, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan zijn verwonding overle den. expeditie uitgerust, die systematisch het door de beide onderzoekers bezochte gebied door kruiste. De expeditie vond geen spoor van de beide geleerden, zoodat aangenomen kan worden, dat belden zijn omgekomen. Voorts rapporteerde de kapitein, dat het dezen zomer zeldzaam warm in Noord Groen land was geweest. Men heeft verscheidene dagen een temperatuur van 22 graden Cel sius in de schaduw kunnen waarnemen. Uit gestrekte gebieden, die anders altijd onder de sneeuw liggen, waren ditmaal geheel sneeuwloos, waardoor het niet mogelljk was geweest tochten per slede te maken. 121% 52% 43»/, 25'/, 59 7‘/, 191% worden aan- firma W. 102»/, 102% 102»»/,, 101’/, 95 39% 35»/, 10»., Ernstige aanrijding Op het drukke kruispunt Dorpsweg-Communlcatieweg. heeft Woensdagavond een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijder en een auto. De motorrijder bereed den Dorpsweg, terwijl de auto van den Communlcatieweg kwam. Deze had den motorrijder moeten laten voorgaan. Nieuwbouw Aan den heer Jb Dekker Tz. alhier, is door B en W. vergunning ver leend tot het bouwen van een nieuwe wo ning aan den Middelweg, alhier. De uitvoering Poland, alhier. Nog een motorrace dit jaar? Mooi resultaat Op de Landbouwten toonstelling te Schagerbrug. behaalde onze plaatsgenoot, de heer D. Portegies. eigenaar van de kweekerV „Tulnlust” een eersten en een tweeden prijs, voor de fraaiste inzending druiven en fruit. Vergadering Propagandaclub Benedietus XV Bovengencemde vereeniging hield In het vereenigingsgebouw een belangrijke al- gemeene ledenvergadering. Het gebouw was tot de uiterste hoeken gevuld. De voorzitter, de heer A. v. d. Geest, opende de vergadering met den Chr. groet, en een woord van welkom, in het bijzonder tot kapelaan van Vlfet Daarna werd het lid wijlen Jacob Kuln herdacht. Bespreking fietsclub. Vóór deze vergade ring had zich reeds een 12-tal personen op gegeven. Wie zich voor de fietsclub wil op geven moet lid zijn of worden van de Pro- Door een toeval is dezer dagen een vrij groot bedrag aan geld ontdekt in een bouw vallig huisje te Glanerbrug, dat daar reeds ongeveer drie jaar onbeheerd stond. Toén het huisje onbewoonbaar was verklaard, was de eigenares, een eentgszlns zonderlinge we duwe, met achterlating van een deel van het huisraad, naar Enschede vertrokken. Eenige jongens kwamen nu dezer dagen op het idee, eens binnen te gaan kijken. Zij klommen door de reeds vernielde ramen, snuffelden In kasten en laden en vonden op verschillende plaatsen verborgen, in kran tenpapier gewikkeld, geld. Toen ze nogal groote verteringen In het dorp maakten, kreeg de politie al spoedig argwaan. En bij een verhoor kwam aan het licht, welke ont dekking ds jongens hadden gedaan. Zij ver telden, dat ze eerst een briefje van f 25 ge vonden hadden. Ze durfden dit echter niet wisselen en brachten het weer terug. Later vonden ze ook een bankbiljet van f 200. Er lagen ook gouden ringen enz. De politie stelde een nader onderzoek in en vond op vele plaatsen verborgen, een be drag in totaal van f 350. Ook verschillende andere voorwerpen van waarde werden er aangetroffen. Alles had, voor iedereen toe gankelijk, ongeveer drie jaar lang onbeheerd gelegen. Op last van de autoriteiten zijn deuren en ramen nu dichtgespijkerd, nadat alle voorwerpen van waarde onder de hoede der politie zijn gesteld, totdat de rechtma tige eigenares zich zal hebben aangemeld. Industrieën □nllever Calve Delft Alg Kunstzijde Van Berkel’s Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustiek f^d Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. Leather Intern Nickel Motorwagens op de Hin SchagenEwijck- sluis Te beginnen met October a.s„ zullen de stoomtreinen op bovengenoemden lijn vervangen worden door éénmansmotorwa- gens. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Catharina, dochter van J. Meijne en H. de Winter. Anna Carla, dochter van C. Assmann en A. van Beek. Overleden: Klazina Johanna Krul, «0 jaar. wonende te Amsterdam. Anna Al. 48 jaar. echtgenoote van E C. J. Sprengen, wonende te Castricum -» Gerrit Nijman, 74 jaar. echtgenoot van P. Rijs, wonende te Castricum. Ondertrouwd: Jacob Zomerdijk. 28 jaar. tuihder en Cornelia Jacoba Res, 25 ,aar, zonder beroep, beiden wonende te Castricum. Johannes Henricus Zonneveld 34 jaar. tuinder, wonende te Heiloo en Johanna Petrenella van Diepen. 22 jaar. tonder be roep, wonende te Castricum. Verloren: een spoorwegabonnement. 115 16 137 61 3 7’'., 4”„ koud, waardoor ook de belangstelling veel minder was dan gewoonljjk. De turners lieten zich hierdoor niet uit het veld slaan en zoowel de vrije- en orde-oefenlngen als het turnen aan toestellen liep vlug van stapel. Als attractie wras een wed strijd op fietsjes en Vliegende Hollanders voor meisjes en Jongens van 88 jaar uit geschreven, waarvoor veel animo bestond en dat Inderdaad een mooi nummertje op he» programma bleek te zijn. De muziek was weer een aangename afwisseling, soo dat deze middag vrij goed geslaagd mag heeten. Turnen heeft nog steeds vol doende belangstelling. Viscbverbod Wegens het visschen In verboden water (Polder Amerswell) is door de politie alhier, tegen 7 personen proces verbaal opgemaakt en zijn de hengels in be slag genomen. Alle personen sterdam. In het Jongste nummer van „De Auto kampioen” stond vermeld, dat Zondag a.s. hier ter stede grasbaanraces zouden plaats hebben. Naar aanleiding van dit bericht, dat ons zeer onwaarschijnlijk voorkwam, hebben wij hedenmorgen ter bevoegder plaatse geïnfor meerd, waarbij ons werd medegedeeld, dat hier Inderdaad nog een race zal worden ge houden en wel op Zondag 4 October «s. notulen gelezen en goedgekeurd. Namens de commissie, belast met het nazien der bescheiden, bracht de heer J. Ploegen een kort verslag uit. Alles bleek in goede orde te zijn. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren W. Rampen en Th. Nanne. De heer W Rampen stelde zich niet herkiesbaar. Het resultaat der verkiezing was als volgt: P. de Heer, voor zitter; Jb. Struüf. secretaris; P. 8. de Nijs. penningmeester; J. Ploeger, vice-voorzitter; W Watertor, vice-secretaris; Jb. Pool, com missaris; Th Nanne. commissaris. Daarna werd besloten, de Nutsavonden te houden op 21 en 22 November as., waarbij de wensch werd uitgesproken, dat de wer kende leden wederom eentgen flnanciéelen steun zullen verleenen, om hierdoor deze avonden volkomen te doen slagen. Tot slot bracht de voorzitter dank aan den oud-penningmeester. den heer W. Rampen, voor de bewezen diensten en de prettige samenwerking .die zoowel het bestuur ais de leden steeds van hem mochten ondervinden. BOERDERIJ IN BRAND Woesdagavond is door onbekende oor zaak uitgebrand de boerderij van J. Brou wer, alhier. De boerderij was laag verzekerd. Biljartwedstrijd. Woensdagmiddag j.1. werd in het café „Het Wapen van de ZU- pe" een handicap-'biljartwedstrijd gehou den. waaraan 12 personen deelnamen. Na een vinnigen strijd werden de schikbaar gestelde prijzen, luxe voorwerpen, gewonnen gende heeren: le pr. P. Wittebol; 2e pr. K Troost; 3e pr B. Noorman, allen alhier Platen nit Dultschland. De ,*General-Vertretung der Relchsbahn- zentrale für den deutschen Reiseverkehr Parklaan 28, Rotterdam zond ons een vier tal koperdiepdruk-platen, voorstellende af beeldingen van mooie, pittoresque gedeelten van Dultschland. Voor de platen, welke prachtig van uitvoe ring zijn, zal ongetwijfeld gaarne een plaats je op kantoor of bureau worden Ingeruimd. ..Nut en Lisbond” In het lokaal van den heer P 8. de Nijs alhier, werd een vergade ring gehouden van de vereeniging „Nut en Ijsbond”. Na opening door den voorzitter werden de Naar het „Hdbd verneemt, zal binnen kort het locomotiefdepót te Schagen door de Nederlandsche Spoorwegen worden op- gehe en en samengevoegd worden met het depót te Alkmaar. Banken Koloniale Bank Indische Bank Gert. Handel-MU Gisternacht is alhier opnieuw ken. thans in het woonhuis van den heer J. O., aan den Rjjksstraatweg. De dieven hebben een ruitje van de tuindeuren uitge sneden. Vermist wordt eenig geld en den en zilveren sieraden. Eveneens een aantal sigaren meegenomen. Deze diefstal toont merkwaardig overeenkomst met die, welke deze week reeds te Heiloo hebben plaats gehad. Alles wijst er op, dat waarschijnlijk dezelfde daders aan het werk zijn geweest. Scheepvaart HolL Amerika Lijn lito Oem. Elgend Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart - Unle Marine oornm. Marine pref Het water van de Oudegracht schijnt de laatste dagen een bijzondere aantrekkings kracht te hebben. -W??^?<?af5avond om h*1? acht de 12-jar‘S> doch de bestuurder reed door TSHHHHRRR vnart nam hij den motorrijder in de flank. 'U vel zoodanig, dat het heele geval tegen en lantaarnpaal aan den kant van den weg •■•rd geduwd. De motorrijder geraakte bewusteloos en had zich ernstig aan gelaat en handen ver wond en klaagde toen hij bu kennj/> kwam over zijn beenen. Doktershulp was spoedig aanwezig, doch deze constateerde gelukkig geen inwendige kneuzingen. Van den auto was het stootgedeelte gehavend. Voor den eigenaar van den auto werd het echter een f’inke schadepost, daar hij de materieele schade aan den motor en ook nog een fiets moest vergoeden, die tegen den lantaarnpaal stond en in elkaar was gedrukt. Daar de bestuurder aanbood om alles royaal te betalen, naar we vernamen, werd er geen procesverbaal van gemaakt, ongeval, dat echter nog bijzonder van dit Collectief arbeidscontract In een druk bezochte vergadering van den Boeren- en Tulndersbond kwam het sluiten van een collectief contract ter sprake. In zjjn openingswoord wees de voorzitter de heer Kooiman Pz.. er op, dat beide partijen belang hebben bjj den goeden gang van zaken in het bedrijfsleven en middelen hebben te beramen om den be- drUfsvrede te bevorderen. Bij de aanwezigen kwam de vraag naai vorenZal, gezien de tamelijk gunstige en vredige bedrljfstoestanden, welke tot nu toe te Andjjk heerschten, de invoering van het collectief contract verbetering, of verslech tering brengen? Algemeen was men het er over eens. dat vooral in deze tijden van teruggang langs den weg van gemeenschappelijk overleg tusschen beide partijen de goede gang var. zaken het meest wordt bevorderd. Toch leefde bij de aanwezigen de ge dachte. dat hier plaatselijk de invoering van het collectief contract de toestanden eer zou verscherpen dan verbeteren. Ver schillende bezwaren werden naar voren gebracht Het collectief contract werd hier *er plaatse meer een strijdmiddel dan een vredes-instltuut geacht. Als verdere bezwa ren werden genoemd, dat allerlei vastge- *egde regelen de zoo hoog ncodige soepel- he»d iq het landbouwbedrijf in den weg zouden staan; de inmenging va i derden in den gang van het plaatselijk bedrijfsleven, de waarschijnlijkheid, dat vooral in deze moeilijke tijden een iets te hoog overeen gekomen contract de werkloosheid niet wei- Conversie van leeningen Paard op hol Woensdagmiddag sloeg een paard van den heer A. v. d. B„ gespan nen voor een driewieltgen wagen, op hol. Het dier bevond zich op het erf van den heer J. N. en liep weg. zonder berijder. Van den Nieuweweg holde het de rails over, den Grasweg op. waar het rakelings langs een wagen vol aardewerk liep. Achter op den Grasweg, bij het kanaal, wist men het dier tot staan te brengen. Ongelukken kwamen niet voor. waren afkomstig uit Am- DONDERDAG 17 Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau Over de voorwaarden zou men het niet terstond eens zijn en het afbreken der °*xierhandelingen zou waarschijnlijk meer schade aan den gang van zaken toebrengen het niet aangaan van een collectief Een winkelier in lampekappen en aanver wante artikelen te Zaandam heeft weer eens aan den lijve ondervonden, dat er in het handelsverkeer nog Immer een harde me thode bestaat om onwillige of onmachtige schuldenaren tot het nakomen van hun ver plichtingen te dwingen. In een gesprek, dat „Het Volk" met het slachtoffer der gijzeling had, vertelde deze, dat h{j In de afgeloopen maanden, ^ooril ten gevolge van een vrij langdurige ziekte, emstigen teruggang in zijn zaak had onder vonden. Dit bracht hem in financieele moei lijkheden. Hij verzocht zijn crediteuren om eenig uit stel en gaf de verzekering, dat alles te zijner Hjd In orde zou komen Maar er was één schuldelscher. een grossier uit Rotterdam, die bleef aandringen op directe betaling. De winkelier verklaarde hiertoe niet in staat te zjjn en toonde zijn goeden wil, door de totaal- schuld var» 160 geleidelijk tot 100 te doen verminderen. Dit ging den grossier, die reeds verscheidene malen met het paardenmiddel van de gijzeling bad gedreigd, niet vlug ge noeg. Een deurwaarder en het kantongerecht moesten er aan te pas komen. Op Koningin nedag betraden de mannen der wet, ver sterkt met een rüksveldwachter, de woning van den winkelier, die nóg eens vertelde, da: hjj niet kón betalen. Onverbiddelijk luidde de conclusie: dan mee naar Haarlem om gegijzeld te worden En de winkelier nam afscheid van vrouw en kind, en stapte met deurwaarder en veld wachter in de auto, die hem naar de arron- dlssements-rechtbank zou vervoeren. Bij de rechtbank betaalde de gijzelaar een maand kostgeld vooruit en de winkelier ver dween in de cel. met het vooruitzicht, om als misdadiger in optima forma tweemaal een half uur per dag te worden gelucht.... Na vijf dagen werd het faillissement ge lukkig uitgesproken, waardoor de winkelier in vrijheid kwam. Ongeval Dinsdagmiddag had de 72- jarige alhier wonende M. het ongeluk, bij het sloepen van een huis te Alkmaar, door den zolder te vallen, waarbij hij zijn sleutel been en een rib brak. M. kon naar zijn woning worden overgebracht. Later bleek echter overbrenging naar het Ellzabeth- Ziekenhuls te Alkmaar wenscheiijk. ProlongVte Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken. Het hoogst ongunstige weer, met soms vrij strenge nachtvorsten, was oorzaak van sterk terugloopende aögurkenaanvoeren, en wel op den laatsten dag tot 18.000 kik». Vrijwel de helft van dezen aanvoer was stek, wat voor 4 gulden per 100 kilo weer goed was te plaatsen. Eerste soort basterd werd met 12.50 per 100 kilo betaald. Grof en Bom men waarvan resp. 4000 en 2000 K.G. was aangevoerd trok de export tot zich voor pHjzen van reep, even 11 en 8 gulden. Fijn werd er hoegenaamd weer niet aangeboden Jammer dat. waar de vraag naar augurken zoo goed is en er van verschillende perceelen nog zoo n goede pluk verwacht mocht wor den. de weersomstandigheden zoo tegen werken. Slaboonen vonden bij dagaajivoeren van gemiddeld 6000 K.G. tegen goedé prijzen grif koopers. De mooiste partijen worden met 20 A 22 gulden per 100 K.G. betaald. Sterk af wijkende kwaliteit werd vaak nog met 12 A 14 gulden betaald. SnUboonen komen geregeld minder ter markt en veel laat meer en meer aan kwali teit te wenschen over, doch voor alles was zoo wat plaatsing. De prijzen varieerden naar kwaliteit van 2 tot 36 A 38 gulden per 100 K.G. Andyvie werd weer sterk aangeboden en over het algemeen was die van buitengewoon mooie kwaliteit Hoe schitterend de kwaliteit ook was. van een behoorlijken handel was geen sprake. Vrijwel alles ging voor een zacht prijsje van de hand en dan vond een belangrijk deel nog plaatsing naar de pluirn- veebedrljven. Met de sla was het meestal niet veel beter, hoewel hier de eene dag bij den ander nog wel wat uiteen liep. Bloemkool was iets minder aangeboden, wat evenwel geen aanleiding was tot hoo- gere prijzen. BIJ een hoogste noteering van 16 per 100 stuks voor extra kwaliteit werd als gemiddeld voor eerste soort 10 A 12 gul den besteed. Roode zoowel als Savoyekool werd door gaans met 150 4 2.00 per 100 betaald voor mooie kool, wat nauwelijks een prijs is die de vervoerkosten dekt. Bij ruimer aan bod raakte de tomatenprijs met den dag weer qpeer den put in. De A en B zagen wij zelfs tbt 6 A 7 gulden dalen. Voor enkele partijen C en CC was tegen den minimum prijs zelfs geen kooper te vinden. Spinazie kwam er nog al. De kwaliteit liep nogal uiteen, wat ook met den prijs het geval was. Wij zagen van 2 tot 13 cent per kilo betalen. Het aanbod van uien nam tamelijk toe. doch de vraag was hiermee Juist niet m overeenstemming. De noteering liep terug tot 2.80 A 3.40. Drielingen bewogen zich om de 2.00 of 2.20. De grootste belangstelling bestond deze week voor de <teine Victoria pruimen. ^kwaliteit en evenzoo de prijs liep zeer sterk uiteen. De extra kwaliteit kon ook extra prijzen bedingen namelijk zoon 40 A 46 per kilo. Voor druiven werd weinig animo aan den dag gelegd, getuige de noteering van 36 tot 50 cent per kilo. De laatste dagen bleek er voor appelen en peren iets meer belangstelling. Vooral voor de betere kwaliteit. Handperen. als Seigneur d Esperen. Triumph de Vienne e.a. kwamen als hoogste prijs tot om de 30. Stoofperen liepen tot 12.50. Van de appelen noteerden Graham Jublle tot 21, Transparant de Cronselss tot 18 en Keswick tot 15 gulden. Gewone soor ten keukenappelen prijsden van 8. tot 14. per 100 kilo. ®-en - - goed is afgeloopen. De belangstelling het publiek was vanzelfsprekend op drukke verkeerspunt verbazend groot. Burger!. Stand Geboren: Aagje Cor nelia. d. van G. Schenk en p. van Duin; Aaltje, d. van M. Th. Wits meer en M. Ver- wer; Wilbrand, z. van J. Boon en G. Klay; Antje Harmina, d. van N. Kamst en H. Wilbers. pagandaclub. De voorzitter xet verder uit een, dat het doel der fietsclub nj het be zoeken van bedevaartplaatsen, deelname aan Stille Omgang* enz. is. Kapelaan Vliet stelde voor, dat de fietsclub los acu staan van de Propagandaclub. Dit voorstel werd aangenomen. Daarna gaven zich 44 leden op. Verder werd besloten om Rector Vis van Alkmaar te vragen om alhier te spreken over de fietsclub Daarna werd de nieuwe adviseur, kapelaan van Vliet geïnstalleerd. Z. Eerw hield een lezing met als onderwerp: „Propaganda in onzen tijd". Spr. zeide alles te zullen doen om de Propagandaclub te doen groeien. Door sa menwerking is veel te bereiken. Spr. geeft enkele punten aan: hoe en wat men door samenwerking kan bereiken. Wij moeten katholieken van de daad zijn. Spr. zette verder uiteen de noodzakelijkheid van het organisatiewezen in onze dagen en eindig de met den wensch dat alle leden goede le den van de Propagandaclub en het organi- satleleven zullen zijn en blijven De voorzitter dankte Z. Eerw. voor zjjn mooie lezing. Daarna bespreking ontwikke- ilngsavonden. In November zullen de eerste ontwikkelingsavonden aanvangen Ongeveer 13 A 14 spreekbeurten zullen vervuld worden Daarna hield de voorzitter een causerie over zjjn reis naar Lisieux en Lourdes. De vice-voorzltter bracht dank aan den voorzitter. 18 Jan. zal een feestdag worden gehouden ter gelegenheid van het 3de Lus trum. -s Morgens om 9 uur zal een H Mts worden opgedragen, waaronder algem. H. Communie der leden, 's Avonds groote feestavond. Als spreker zal gevraagd worden Pastoor van Baarn te Enkhuizen. Verder zal het tooneelgezelschap alsmede het Har- moniegezelschap den avond oplulsteren. Expeditie onverrkbterzake teruggekeerd Gisteren is de met spanning verwachte expeditie van Dr. Knud Rasmussen van de nederzeting Thule in de hoofdstad van De nemarken teruggekeerd. De veronderstelling dat men berichten zou hebben van den Duit- schen geoloog Dr. Krüger en zijn Deenschen metgezel Aage Bjare is niet juist gebleken. De kapitein van het expeditieschlp, de „Sö- kongen”, rapporteerde dat beide onderzoe kers in den zomer van 1929 naar Groenland zijn gekomen, en te Kaap York hun expedi tie naar het Ellesmere-Land zijn aangevan gen. Nadat zi) den eersten winter te Thule hadden doorgebracht, vertrokken zij in Februari 1930. Afgesproken was, dat zij In Augustus weer naar Kaap York zouden komen om van daar uit aan boord van de „Sökongen" weer naar Europa terug te keeren. Men heeft echter sinds hun ver trek van Thule niets meer van de onderzoe kers vernomen. Op Instigatie van den leider van het Kaap York-station werd in het voorjaar 1931 een I25»/It 3“/w 20 15’/. KemiiscnmKé. In het café van den heer P S. de N'jjs alhier, werd een bijeenkomst gehouden door het Kermiscotnlté Na eenige besprekingen werd besloten, evenals vorige jaren, verschillende feeste lijkheden te organiseeren Wanneer mag worden gerekend op den, onmisbaren financieelen steun van be langhebbenden. kan op een kermis vol af- wlsyling worden gerekend. Tarndemonstiatie Voor de tweede Haal in korten tijd hield de gymnastiek- vereeniglng „Turnlv’” de“ heer J. Koster, «rztle op de Krimper" Het de heer C. medewerking, terwijl 'Veste rschool cheerd. ^Het, weer liet veel te wenschen over en °°ral den toeschouwers was het veel te van f 299.472.000. Als dekking kan worden beschikt over ontvangen extra-aflosslngen op voorschotten ingevolge de Woning wet en op voorschotten voor woningbouw met premie tijdens het indienen van dit wetsontwerp beloopende een som f 24.597.000 Daarnevens wenschte de regeering de gemelde aflossing te bestemmen bedrag van f 40 0930 000, de opbrengst van inschrijvingen in bet 3 pet. Grootboek ver kocht ingevolge de wet van 24 December 1930 tezamen f 64 600.00, welk bedrag wel licht op het tijdstip der conversie nog zal zijn toegenomen. De in het ontwerp voorgestelde machti ging strekt derhalve niet verder dan ter verkrijging van de overige ter aflossing der belde 6 pet. leeningen benoodlgde middelen tot een maximum van rond f 240 mlllioen. De looptijd van de nieuwe schuld zal ge lijk zijn aan den levensduur, welke de lee ningen na 1932 nog zouden hebben. Indien niet tot vervroegde aflossing werd overge gaan. Ingediend Is een wetsontwerp tot aangaan van een of meer geldleeningen, ten laste van het Rijk, strekkende om de regeering te machtigen over te gaan tot con versie van de 6 pet. staatsleeningen 1922 A en B,waarvan conversie mogelljk is van 1 Maart 1932 af. Schuldbekentenissen van deze leeningen zijn nog in omloop tot de volgende bedra gen. van de leening 1922 A f 149-587.000. van de leening 1922 B f 149.885.000, zoodat voor de dekking der uitgaven wegens haar aflossing valt te rekenen met een totaal

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11