Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs ,2 HET PROVINCIAAL DEMONSTRATIE JAN DE VRIES, Opticien, Alkmaar TWEEDE blad BLADZIJDE 1 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1931 PROVINCIAAL NIEUWS ZU1D-SCHARWOUDE KERKNIEUWS ASSENDELFT BOVENKARSPEL VRAGENBUS VEILING-O VERZICHT WORMER ZIJPE WIERINGEN HOOGWOUD MONNIKENDAM EGMOND AAN ZÈE T ZAND HIGHWAY FUL-VUE Brillen zijn beter. De armen of „oorhaken" zijn waar ze behooren te zU«* 5 hooger, bulten de gezlchtslljn niet langer eene ontsiering. Het oog, punt van belangstelling, staat vrij. Men ziet beter Highway” Ful-Vue Brillen. HOORN BERGEN EDAM OUDORP x ANNA PAULOWNA SCHAGEN KOEDIJK LIMMEN UITGEEST HEEMSKERK geschaft van mer- d. Welle, 3e voor t SAO. Meisjes Euch. Re Cr. Passion 1st. kan prüs Meisjes f SAO P Pranctsc. het kanaal be- fsn Retr mee dames middenstand 14 vanaf jaar Meisjes verwacht vóór 64 cirka Q Gebrs. DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1931 voor Hillegom. Veenis, 138% Crok. Een kjjkje in de druivenkas van het Provinciaal Demonslratiebedrjjf te Heemskerk. 5“/,. 25 27 1% «er 205 132 tot 3% ‘rolongaUe het kind niet willende aanrijden, gooide het >30 p.; K -•r. 3e prijs. Tabak Dell Batavia Oude Teil Oostkust Senembah Marwei) Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 Nederl 1919 «H Nederl 1917 4 Nederland 1931 4H N.Ind. 1936 B Spoorwegen 'nion Pacific Wabash Chic Mllw St. Paul Kansas City South Erie Rallr 75% 73 91 234 12 67 150 185 25 50 83 84 99 57 46 Opdracht De leverantie van brand stoffen voor de Openbare School te Aards- woud is door B. en W. opgedragen aan den brandstoffenhandelaar K. Bakker, aldaar. 7.35 34.75 126 161 16 180 35 Vorige Koersen 162% 80 36 38*/; 23 93% Burgerlijke Stand van 37 Aug. tot en met 34 Sept. Geboren: Margaretha Maria, d. van F. J. Vonk en M. van der Wordt. Ber ber, d. van 8. Koopmans en G. Doets. Ja cobus Maria, van F. Noé en O. Timmer. Gertrudis Anna Marla, d. van F. Meijer en E. A. M. Wamelink. Marinus Gerrit, s. van J. J. Schram en A. ter Steege. Overleden: Bregje Witkamp, 69 Jaar, echt genoot* van J. Joogert. welke ge- adsplranten en Wa- je, 33 jaar. echtgen. van Cornells Schoort Willy Oosthelm. 18 dagen, Den Helder. Verloren en gevonden voorwerpen Ver loren een bankbiljet. Gevonden een bank biljet. Rubber A dam Rubber Bandar -- Dell Batavia Rubb Rott Tapanoell Serbadjadl Silau V L O. O.- Allied tntercontln Rubber Suiker H V A «oouueaaeeeeeei Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 101% 99% 99% 97 89% 120 8% 3’/, 15 15Ti, 22% 47 *9% 29 73% 8 227% 101% 99% 99% 97 89% 53150.— Cobelens. Haarlem, Loco-burgemeester Door burgemeester en wethouders is tot plaatsvervangend bur gemeester aangewezen de beer G. van der Siuijs, wethouder dezer gemeente. f 30.— Mindere prijzen. per 5*/, 21 79% 4% Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8. Leather Intern Nickel Scheepvaart Holl Amerika Lijn iito Gem Elgend Kon. Ned Stoomb. Scheepvaart-Unie Marine oomm Marine pret. 36»/,. 36% 3t,. ’’'is De leider van het Provinciaal Demonstratie bedrijf te Heemskerk, bij het oogsten in de druivenka*. DONDERDAG 24 SEPTEMBER 9.76 34.65 9.75 2.48% 55.75 48.25 12.80 Personalia Met ingang van 1 October is de brigadier der Rijksveldwacht A. Bergs- ma van Egmond aan Zee naar Wleringen verplaatst. Vr.: 1. Mag men met het duizenden een honderd roemen van 4 Azen en een twintig van ruiten Aas in denzelfden slag? 3. Speelt pandoer met pot hooger dan polk zonder pot? Antw.: 1. Neen. 3. Ja. Vraag: Kunt U mij opgave doen van be staande week- of vakbladen, met het adres van den uitgever, op het gebied van toto grafie? Antw.: Per J. zag versperd door Hoewel De rijpe 13 44% 41% 15*/, 12 22 25 23% 1’/. 129 61% 41% 27 63% 215^ De politie, mocht het tot heden niet ge lukken een spoor te vinden van den dader of daders, die zich door het overklimmen van een tuindeur aan he- Wagennad toe gang tot het perceel hadden verschaft. I 130 16% 142 72*/. 4“/„ Taschjes gestoten Terwijl dezer dagen ts avonds In een café alhier gedanst werd, kwam een vijftal dames tot de ontdekking dat haar handtaschjes, die langs den muur waren gelegd, ontvreemd waren. Den ande ren dag werd hiervan kennis gegeven aan de politie, die een onderzoek Instelde. Twee taschjes zijn teruggevonden in een hand wagen, die in de omgeving stond, van de andere is nog niets ontdekt. In de gevonden handtaschjes 'werd de inhoud aangetroffen, uitgezonderd het geld. 1000ste retraite. Op 1 October a.s. zal de duizendste Re traite in het Bisschoppelijk Retraitenhuls „De Thabor” te Rotterdam, gesloten worden. Provinciaal nieuws Door den heer W. Prins te Den Helder Is aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een aanvrar.g ingediend voor een autobusdienst Den Hel der over Alkmaar en Haarlem naar Am sterdam en terug. Industrieën Jnllever Calve Delft Alg Kunstzijde Van Berbers Pat Nieuwe Phlllpa Kuch Accoustlek Ned Ford POGING TOT INBRAAK In den nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks kwart voor één uur werd de heer C. M. Kroon*, juwelier en horlogemaker, In de Kerkstraat alhier, gewekt door het heftig keffen van zijn hondje. Aangezien genoemde heer het een en ander niet vertrouwde, toog hij op onderzoek uit. doch bemerkte bin nenshuis nle's. In de steeg, toegang gevende tot den tuin en het woonhuis, vond bi) eenige kleedlngstukken. Een en ander wees er op. dat men hier te doen had met een inbreker, die het gemunt had op den voor raad gouden en zilveren voorwerpen uit den winkel. De inbreker achtte het raadzamer, na het blaffen van den hond en het onder zoek van den heer K.. de vlucht te nemen met achterlating van zijn gereedschappen Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie den stellen. Van exporteurszjjde werd wei nig animo getoond. Personalia Met ingang van 1 October is de Rijksveldwachter A Bergsma. alhier bevorderd tot brigadier, met standplaats Wleringen. BHndenbond Naar wij vernemen, zal October, des avonds half 8 uur in t café „Het Roode Hert" een bllndenavond wor den gegeven, welke door den burgemeester met een rede zal worden geopend. Collecte 39 September zal in de ge meente een collecte worden gehouden voor de R K Vereenlglng tot tuberculosebestrij ding Herwonnen Levenskracht". Het behoeft geen betoog, dat deze collecte in Ieders milddadigheid wordt aanbevolen In hetwater gereden Gistermiddag overkwam mej. Meijer—Bakker een ongeval, hetwelk echter gelukkig goed afliep, fiets rijdende langs den K zij zich als t ware den w< een heele rij schoolkinderen. Hoewel zü voortdurend belde, werd zü toch niet op gemerkt door een kleinen Jongen, die aan den slootkant liep. Tot overmaat van ramp bleef dit knaapje plotseling staan. Mej. B„ Burgerlijke Stand Geboren: Theodonis Oetardus. z. van J. M. Verdegaal en J. C. Alkemade Aafje, d. van J. van Teullngen <n D. Leyen Gerardus Wlllebrordus, r. van J. C. Grieken en Chr. J. van der Pjji altijd het middel en se staan beter, de Aanbevelend z 811 Febr P Augustijn. 14—17 Febr 21—34 Febr. Jonge f 10.—. P 34—37 Febr. r 6 50. P Opening der Retralten des namiddags om 6.30 uur Sluiting omstreeks 3.30 uur. De Retra'.tenten worden half 6 uur. 202 10*/, 49^ 20.10 Hetzij men er door ziet of er naar kijkt. Persanalia De heeren I. Meijer en H E van Leeuwen, alhier, verwierven te Am sterdam het politiedlploma van den Alg Ned. Politiebond met aanteekenlng. .Harmonie” Het fanfarekorps ..Har monie”. directeur de heer J. K. Jongejans. beeft In een IJ. gehouden vergadering be sloten deel te nemen aan een groot natio naal concours, hetwelk wordt gehouden In de maand April in het Concertgebouw te Amsterdam. „Harmonie" zal uitkomen in de superi eure afdeellng fanfare. stuur oen, doch geraakte tevens door deze manoeuvre het beheer over haar rijwiel kwijt en reed tegenover het café van den heer G. A. de Wit de Egalementsloot in. Zij viel op het hoofd, doch wist zich on- mlddellijk om te wenden en het hoofd bo ven water te krijgen. De rij schoolkinderen stond op den kant het geval aan te zien. Gelukkig passeerde daar de heer J. Kooi), die haar de behulpzame hand bood en haar spoedig op het droge bracht. Het is nu een jaar of vier geleden, dat de Provincie in verschillende tuinbouwcentra een drietal demonstratle-bedrijven stichtte ter voorlichting van de tuinders. Eén hier van is gevestigd onder Heemskerk, waar dan gedemonstreerd wordt, dat de glascultuur, waarin, volgens deskundigen, de toekomst van de tuinders ligt, ook op hoogere gronden goede resultaten geeft’ Voor dit doel is een flink warenhuis aangelegd, benevens een aantal broeibakken, z.g. plat glas, terwijl ook een druivenkas opgericht werd. Toen wij dezer dagen, bij gelegenheid van de druivenoogst een bezoek aan het bedrijf brachten, heboen wij den kundigen leider, den heer Paschier, eens gevraagd niet om een trosje sappige Frankenthalers maar naar de resultaten, welke het demonstratie- bedrijf gedurende de eerste Jaren van het be staan, opgeleverd heeft. Het bleek, dat de leider tevreden was. Niet alleen wat de opbrengst betreft, maar ook om de belangstelling, welke hij van de zijde der tuinders heeft ondervonden. Deze teresse werd voornamelijk van bulten Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell ümon OU stipe tijdsomstandigheden de prikkel meer vakkennis op te doen, aanleiding ■ün tot ruime opgave van deelnemers. Banken Koloniale Bank ••'iische Bans Cert. Handel-MU- in de gemeente Heemskerk betoond, ofschoon er ook in de gemeente zelf waren, die het de moeite waard vonden om dit model-bedrijf eens te bezoeken. Er is dan ook veel wat den vakman kan interesseeren. Onze belangstelling werd de sen keer voornamelijk gewekt door de drui venkas. Het was een prachtig gezicht de ranken langs de wanden omhoog te zien stijgen, beladen met een rijkdom van prach tige trossen Frankenthalers en Black Ali- canten. De kas is voor het vierde jaar in bedrijf. In het tweede jaar kan voor de eerste maal Bisschoppelijk Retraitenhuis „De Thabor” 913 Nov Meisjes, verloofden t SAO. P. Capucijn. 1819 Nov. Jonge dames mlddenst. f 10.— P Franclsc 32—35 Nov P Dominic. 35—33 Nov Meisjes t 650. P 30 Nov.3 Dec. Gehuwden f 850, P. Ca pucijn. 7—10 Dec. Meisjes 650, P 1316 Dec. Meisjes Congr f 650, P. Je zuïet. 3033 Dec. Voor aan te vragen. 27 -30 Dec. Jonge dames middenst. f 10.— P Dominic 69 Jan Lambertus, z. van J. Kalter en A. Kalter Anna, d. van J. Meeldijk en T. Groeneweg Maria Jacoba, d. van J. van Zundert eh A. H. Verreijen. Getrouwd: M. van der Hoeven en D. J. C. Cornelissen W J. c. Brokken en A. Glasbergen C. Verbruggen en J. J. den Bergh. Overleden: H. Kuiper, ongehuwd. Meisjes f 650. P. Augustijn. 11—14 Jan Gehuwden f 650, P. Carme- ttet. 17-20 Jan 3033 Jan. Meisjes f 650. P H Harten 3528 Jan. Gehuwden f 650. P. 25 FebrGehuwden f 6.50. P Meisjes Euch. der jiummer ringsteken mocht zich ook thans weer in groot* langstelling verheugen. 25 sjeezen waren ingeschreven Onder groote belangstelling van het pu bliek werd des middags op Hallgt de kamp gestreden. De einduitslag luidde ten slotte als volgt: le prijs H. Wessels, te Purmerend mej. J. PronkVerwelj. te Broek in terland; 2e prijs K. de Boer en echtgenoot*, te Zaandam; 3e prijs K. Box en echtge- noote te Purmer, gemeente üpendam. Gegund Aan den heer K. van t Veer, aannemer, alhier, is door de N. V. Duyvis Btijfselfabrieken te Koog a. d. Zaan, opge dragen de verbouwing der fabrieken de som van f 25.090. Bedrijfsfotografle Uitg. MU. „Fo cus”, Bloemen daal; „Focus", ultg. Idem; „De Fotograaf", ultg. B. Cuperus Az., De BUt; Vereenlgde Fbtobladen „Luxe De Camera”, uitg. Ellerman Harms en Co., Warmoes- straat 147-151, Amsterdam. Vraag: Waar wordt een betrekklngglds uitgegeven voor dames? Kunt U mij eenige betrekkinggidsen opnoemen? Misschien ook nog een te Amersfoort met adres? Antw.: „De Betrekklngglds”, weekblad ge wijd aan de belangen van mannelijk en vrouwelijk dienstpersoneel in Nederland. Ultg.: L. van Dijk te Vlanen. Vraag: Iemand heeft een middenstands- wonlng gehuurd voor den tijd van 2 Jaren. Na teekenlng van net huurcontract ontving hij echter, even onvoorzien als onverwachts, een salarisverlaging van pijn. 20 pet., zoo- dat hij niet meer In staat is de overeenge komen huursom op te brengen. Kan hij, het betreft hier toch een ge val van force-majeure Indien de ver huurder niet tot een minnelijke schikking bereid is. het contract als geannuleerd be schouwen en het huls zonder kosten ver laten? Antw.: Neen. geplukt worden. De opbrengst bedroeg toen 1150 pond. Thans kon de oogst op 1750 A 3000 pond geschat worden. Interessant Is de nachtvorstverwarmlng, welke hier aangebracht Is. Aan weerszijden van de kas zijn draden gespannen met een speciale isolatie. De electrtsche stroom, wel ke door deze draden geleid wordt, verwekt warmte, waardoor voorkomen wordt, dat de temperatuur te ver zou dalen. Een speciale schakel-torlchtlng zorgt er voor, dat de stroom automatisch wordt Ingelaten, wan neer de temperatuur in de kas tot beneden de 47 graden F. daalt. Bovendien kan deze verwarming worden gebruikt om bij koud weer het rijpen de* vruchten te bevorderen. Deze verwarming kan ook in andere kas sen worden toegepast. Voorts worden in het bedrijf proeven ge nomen met electrtsche grondverwarmlng. De resultaten hiervan zijn eveneens bevredi gend. De productie In de hakken, na de toe passing der flectricitelt, procentsgewijze be ter, dan bij het gebruik van paardenmest De proeven zullen het volgend jaar dan ook worden voortgezet. We konden verder In het warenhuis nog de tomatencultuur bewonderen. Vooral ten aanzien van de tomatenteelt kan het glas ons een voorsprong geven op het buitenland. In Hongarije b.v. neemt de tomatenteelt zeer toe Dultschland is daarvoor het afzet gebied. Wanneer we in cultuur vóór zijn, dan zijn we ook vóór op de bultenlandsche markt. In elk geval levert de glascultuur hier goe de resultaten op. Op verschillende plaatsen In Kennemer- land wordt zjj dan ook reeds met succes toe gepast. Een zwerver Door den veehouder L. Bruin Is In zijn welland aan de Schapenlaa.i aangetroffen een zwart bonte koe. waarvan de eigenaar onbekend Is. Het dier is ge schut in de gemeente-boerderij aan den Kerkedijk. Bijkantoor- telefoon Door den Rijksdlenst der Telefonie is in de au toga rage Centraal van den heer Smulders aan de Breelaan de gelegenheid opengesteld om bulten de tij den van openstelling van het postkantoor, dus ook op Zon- en Feestdagen, zonder extra-kosten te telefoneeren. Voorts ligt het in het voornemen ook te Bergen aan Zee die gelegenheid te geven In het hulppoetkantoor, doch tegen betaling van extra-kosten. De Kennis Tot aanvulling en opluis tering der feestweek, gaf de gymnast lek - vereenlglng F. L. Jahn Woensdagsna bij het Oosterglop een openluchtdemon stratie. De leden en adspiranten hadden zich tegen half 8 op het Marken opgesteld, waarna eerst onder leiding van den direc teur, den heer A. Prins, een rondwandeling door de stad werd gemaakt. De verschillende oefeningen, daan werden, zoowel door de als de leden, waren het aanzien werkelijk waard. De mooie llchtschakeerlngen mask- ten het geheel tot een sprookje. Vooral het slottableau was mooi. Een en ander werd opgeluisterd door mu ziek van het Chr. Harmoniegezelschap „Nut en Genoegen”. Bet 25-jarig bestaan der R.K. School Zooals onze oudere plaatsgenooten zich nog »el duidelijk zullen herinneren, had op 1 October 1906 door den Zeereerw. Pastoor H. C. Maat de stichting van de R.K. La tere School plaats. Het onderwijs is gedu rende al die jaren gegeven door de Eerw Zusters. Vanzelfsprekend wilde men, ondanks den slechten tijd, het 25-jarig bestaan niet ongemerkt laten voorbijgaan en heeft zich o*n feestcommissie gevormd, die gelden heeft Ingezameld. Ter gelegenheid van het leest heeft de feestcommissie de kapel In het Zusterhuis laten restaureeren. De volgorde der feesten Is aldus: 8 uur H. MIs, op te dragen door den Hoogeerw. Deken E. F. Rengs, waaronder ■IgruuLue H. Communie der kinderen. Te 10 uur zullen de nieuwe gebouwen door den Hoogeerw. Deken worden ingezegend, yoarna te half 11 in het Vereenlglngsge- bon» gelegenheid zal zjjn de zusters te oonpllmenteeren. Natuurlijk zullen de kin deren ruimschoots worden onthaald. Des middags zullen kinderspelen worden «ehouden. We vertrouwen, dat de gebeele parochie dtt feest sal medevieren. Humberts Entlus. Overleden: Wilhelmina Antonia Korsten- Aanrijding Woensdagmiddag te onge- ,eer 3 uur werd door de bus van Naastepad een kleine jongen, genaamd C. van den geig van den Middenweg, aangereden op ge Molenvaart nabij het café van den heer Kossen. De jongen kwam er. behoudyns a£ele schrammen, tamelijk goed af. Hij tjteg een klap van het spatbord. Den chauf feur treft geen schuld. H|j bracht het vent je per auto naar huls. Parus Brussel Londen New-York (cable) Berlijn Zürich Rome 54adrid Osle Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau Brandvrije kluis De uitslag der aanbeste ding voor het bouwen van een brandvrije kluis in en een steenen bergplaats achter het Raadhuis Is als volgt: J. Rol Czn., Uit geest f 1274.— Jn. Tleble en Zn.. Akersloot f 1393.75; Muys en De Waal. Uitgeest f 1500.—; fa. J. Roosendaal Cm., Uitgeest f 1570.—; E. van Twuijver, Uitgeest f 1575.—; J. Krom, Uitgeest f 1648.K. Tromp. Uit geest f 1748.N. 8. Scheerman, Uitgeest f 1848.40; P. Berkhout, Uitgeest f i860.—; Jn. Knegt, Uitgeest f 1980.—. De kennis De kermis is weer achter den rug. De crisistijd was niet zonder in vloed. Hieronder laten wij den uitslag volgen van de gehouden kolfwedstrijden. Kolfbaan van den heer P. Kramer: le klas: P. Molenaar, le prijs, 155 p.; K. Quant. 2e prijs, 139 p.; J. Schrieken, serle- prjjs, 48 p. 2e klas: W. Kraakman, le prijs. 138 p.; J. Reijne, 2e prijs, 138 p.; J. de Geus, 3e prijs. 134 p.: P Goet, serieprijs, 54 p. 3e klas: W. Kruin, le prijs 13 Kout. 3e prjjs. 116 p J. Kranttei 113 p.; Jb. Strubls, serieprijs, 39 p. Kolfbaan van den heer D. Rijper: le klas: P. Molenaar, le prijs. 148 p.; G. Hettes, 3e prijs, 119 p.; J. Schrieken. serie prijs, 45 p 2e klas: W. Kraakman, le prijs. 156 p.; P. Goet. 2e prijs. 130 p.; P. v. prijs, 119 p.; Jn. Bruin Jbz., serieprijs. 41 p.; 3e klas: Rijper Dz.. le prijs, 133 p.: P. Zijp Tz._ 2e prijs, 109 p.; P. Bruin Kz serie prijs, 136 p. De heer P Molenaar behaalde alzoo op deze beide banen in de eerste klas den eer sten prijs; de heer W. Kraakman op beide banen in de tweede klas den eersten prijs en de heer J. Schrieken wist op belde ba nen in de eerste klas den serieprijs te be halen. Burgerlijke SUnd Geboren: Hlllegonda Maria, d. van Pieter Pannekeet en Anna Bregettha Ligthart r- Simon, z. van Ge rardus de Boer en Trijntje Adriane Schut Lubertus Andreas Jan, z. van Marius Pieter Jacob van Rijswijk en Helena Maria Ligthart Cornelia Marie, d. van Lourens Wurkum en Maait je de Boer Jacobus Adrianus, z. van Petrus Blokker en Cornelia Klaver Maria Johanna, d. van Jaeob en Catharina Agnes Geertrulda Aanvaring Woensdagavond had alhier een aanvaring plaats met de overzetpont over het Noord-Hollandschkanaal. Een tno- torschipper, wien niet bekend was, dat de vlotbrug voor reparatie was weggehaald, voer met volle kracht door de brug en be- mekte te laat de pont, die zich even ver derop in het midden van vond De lier aan oe Oostzijde van het kanaal werd van zijn plaats gerukt en kwam in het kanaal terecht. Doordat direct met veile kracht werd achteruit gestoomd, werd erger voorkomen. Op de pont bevond zich een met een jong paard bespannen wagen. Kermis De kermis behoort weer tot het ’•daden. Was den eersten dag het weer niet gunstig, Dinsdag was hst des te beter en vsel publiek op de been. Er heerschte een gezellige drukte in de café’s. voldoening mag worden vermeld, dat kalm en ordelijk is verloopen. In het nieuwe Parochiehuis „Sint Maarten" gedurende de kermis ’s avonds een blos- yiwoorsteUlng gegeven met een zeer va- ”®'*end programma. Blijkbaar viel deze voor- T®®* wel In den smaak, want belde avon- groote zaal tot in de uiterste Schouw De groote schouw over vaarten “••^erlngen en slooten in den Groot-Lim- J^^lder **1 dit jaar gehouden worden op j Uitbreiding R.K. School Donderdag heeft ten overstaan van het R.K. School bestuur alhier, de aanbesteding plaats gehad van het aanbouwen van 4 lokalen aan de bestaande R.K. Bijt School en het bouwen van een gymnastieklokaal. De raming bedroeg 54500.Ingekomen waren 62 biljetten. De uitslag luidt als volgt: Aaiyi. Mij. Rozenhart, Haarlem, 49779. d. Putten, Heemstede, 47178. V. d. Ven Venhoven. Haarlem 40577 Van Deek en DesnoU, Grootebroek. 54900; Kabel. Castricum, f 54200.—; J. Mooi], Krommenie, 48500.—; A. Voordam, Zwam- merdam, 56200.Dujjn, Beverwijk, 54800.Zwaan. Nleuwendam. 58950. Aann Mjj. Noord-Holland. Heemskerk, 49500 Schuit. Hillegom. 48500 KI. Wester P. Borst, St. Pancras. 47480. De Njjs. Castricum, 54750.Borst. Obdam 53246.Henselman, Llmmen, 55749. Goedhart. Diemen, 56913.De Vries Wijk aan Duin, 44371.—; G. P. Hetem, Haarlem, 50310.V. D. Steen. Bergen, 51600—; A. Buur, Alkmaar, 48895.—; Schouten. Blokker, 41840.Koomen. Uit geest. 62400.Brinkman. Purmerend. 49340.Gebrs. de Vries, Purmerend. 47975.Duijnmajjer. Alkmaar f 47750. Brink. Umulden. 60620.Zuldervaart. Assendelft, f 48692Oebr. Vrouwe, idem. 53095—Rings, Santpoort, 50600.—; G. v. d. Laan Iz H. Mejjne, Wormerveer, 48780.—;Langendük. Beverwijk, 50797.—; Dierenberg. Alphen a. d. Rijn, 55180. Seijsener, Hillegom. 51700.P. Buts. Oudorp, 50980.A. Komen, Zaandam. 48850.Volkers, Hilversum, 49900. Bussum. 49770.Fa. Kempen. Assendelft, 53059.Rutsen, N. Nledorp. 52100.—; Crok, Assendelft, f 53180 P. Veenis, Assendelft, 51880.Wittebrood, Beemster, f 48150.Wouda, Krommenie, 46450.Zaanl. Coöp. Wormerveer, 46230.A. de Boer Hollander. Bols- ward, 53999.—; H. Boer, Bols ward, 53900; Krom, Akersloot, 44793.Schutte, Zaan dam, 49890—; Verbaan, Velsen, 49500; Niemer, Zwolle, 61100.Kool, Wormer veer. 51900.J. F. Philips Jr., Haarlem, 48838 de Goede. Wijk aan Zee, 55600; N. J. Tromp, Overveen, 48499.v. d. Put ten, Haarlem, 56565.—; Nells, Wjjk aan Duin, 49210.C. Noort, Bergen, 47374. Doedens <Sc Schilder, ’t Zand, 47374. Apeldoorn, Egmond-Blnnen. Glelllnk, Zuidermeer, 43978. Haarlqpi. 49600.—; F. Philips. 49920 Het werk is nog niet gegund. „Afslaffver. Beemster, Purmerend en Omstreken." De augurkenaanvoèr liep meer en meer terug, zoo zelfs, dat verder nog eenmaal per wee* en wel op Zaterdag, veiling zal worden gehouden. Den laatsten dag bedroeg de aan voer nog slechts zoon 6000 kilo waarvan ruim de helft stek was. Voor de sortimenten Grof en Basterd bleek nog steeds goede vraag te bestaan, met geringe afwijkingen in de bestaande noteeringen. De prijs kwam iets meer in het voordeel van basterd. Voor eerste kwaliteit bewoog voor deze sortimen ten de noteering zich om de f 13.per 100 Kilo. De stekprijs liep tamelijk terug en wel tot f 2.50 per 100 Kilo. Als we even wel de kwaliteit in aanmerking nemen, is zulks volkomen verklaarbaar. Bommen von den hun weg nog weer naar de Engelsche markt. Het artikel slaboonen was nog steeds zeer gewild, temeer waar ook hiervan het aanbod tamelijk beperkt was. Voor de beste kwaliteit zagen wy nog tot f 27.— per 100 K.G. betalen, terwijl zelfs sterk afwij kende partijen nog f 15.— en daarboven konden halen. De snljboonen-aanvoer viel nogal mee. hoewel natuurlijk allerminst van groote «anvoeren sprake kan zijn. De mooi ste kwaliteit kwam in prijs nog om de f40 per 100 K.G. Het zeer ongunstige weer heeft aan bovengenoemde producten een vroegtij dig einde gemaakt. Bij teruggaanden bloemkoolaanvoer konden de prijzen zich nog weer tamelijk verbete ren. Voor de beste kwaliteit, zagen wij nog weer tot f 31.per 100 stuks betalen. Minder goed ging het weer met andijvie. Dagelijks ziet men weer, dat de vraag niet evenredig is aan het aanbod. Niet alleen is het aantal groot, maar bovendien zijn de kroppen over het algemeen ook nog van ongekenden omvang Als men een cent per bos kan bekomen, moet men zeer tevreden zijn, wat voor zulke bossen eigenlijk vrijwel niets is. De aanvoer van sla was minder ruim, maar doorgaans was er voor de vraag goed voldoende. De prijs liep van 40 cent f 3.per 100 krop. Roode en Savoye kool gaf geen verbete ring te zien In den prijs, temeer niet waar het aanbod grooter werd. Strikt genomen zijn ze eigenlijk waardeloos. De uienaanvoer nam sterk toe. doch de orijs werd er niet beter op. Met f 3.40 6 f 2.60 per 100 K.G. moest men zich tevre- Van ouds „de beste dag van de kermis” is Donderdag weder op traditloneele wtlze gevierd. Hoewel de gewone jaarkermis al ls en het thans alleen kermesse d’été Is. welke dan nog bovendien een week vroeger is dan de vorige kermis, kon men dit aan het bezoek en de viering niet ken. Het telken jare weder op het programma harddraverij-commissie verschijnende voor paard en kar, be- Fruit van goede kwaliteit bleek voor be vredigende prijzen gemakkelijk te plaatsen. Voor de goede soorten handperen als Triumph de Vienne en Seigneur de Espe- ren werd voor de eerste soort tot f f 36 per 100 Kilo betaald kwaliteit ging voor allerhande Stoofperen werden met 4 A 11 gulden 100 K G. betaald. Keukenappelen prijsden naar kwaliteit van 5 tot 11 gulden, zoowel zoet als zuur. Al waren de prijzen nu Juist niet zooveel hooger. over het algemeen kwam het ons voor dat er wat meer leven In den fruithandel zat. "■ruimen waren bepaald gezocht en voor al 'n de beste kwaliteit viel verhooglng van pr waar te nemen. Voor de mooiste par tijen kwam de prijs boven den halven gulden per Kilo. Inmiddels is het ook met dit ar tikel weer gedaan. Meer en meer komen nu de druiven uit den hoek, doch voor dit ar tikel is de animo maar zeer matig, met teruggaande prijzen. Wü zagen nog mooie alicant voor 36 cent per K.G gaan, wat een onbevredigende prijs genoemd worden. Tomaten kwamen voor export met den prijs weer wat naar boven, wat door binnenland niet werd opgevolgd, tomaten werden gemiddeld met 11 A gulden per 100 Kilo betaald. Bloembollen en cursus bloembollenteelt Woensdag werden aan de leerlingen van de RX en Chr. Jongensscholen (drie hoogste klassen) bloembollen uitgereikt, welke zijn bestemd voor den te hesiden wedstrijd In het forceeren van bloeiende,bolgewassen. Voor dit doel was door de verschillende bloembollenkweekers een mooie collectie bollen, bestaande uit hyacinten en de beste tulpensoorten gratis beschikbaar gesteld. Er bleek onder de leerlingen groote be langstelling voor den wedstrijd te bestaan, hetgeen veel belooft voor de as. winterten- toonstelllng der bloeiende planten. De uitreiking geschiedde in tegenwoordig heid der respectievelijke hoofden der scho len en overige onderwijzers, terwijl mede de Directeur van het R K. Jongenspatronaat. de Weleer» heer kapelaan Hondijk aanwezig was. alsmede de commissie, welke de ten toonstelling vcorbereiöt. In de eerstvolgende dagen bestaat In aan sluiting op bovenstaande gelegenheid de belanghebbenden zich op te geven vcor den as. wintercursus in bloembollenteelt, welke de Commissie zich voorstelt bij vol doende deelneming te organiseeren en be ginnende in October a.s. Verwacht wordt, dat door de minder gun- om zal Druiven oo£st

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5