ONS BLAD LEEKEPREEKEN i K h AAN ONZE H.H. ADVERTEERDERS ABONNE’S W.M.H. PELS Zn., Alkmaar COGNAC Luxe-V er huur m. 67-pers. Buick-auto’s slechts 15 et. per KJS. GARAGE JAC. MET D!T NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VIJF EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 226 ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1931 f 40 VOORNAAMSTE NIEUWS Audiëntie v.a. f2.60 p. fl. Een oude teekening De Beurs van Amsterdam Motorschip gezonken B I FAILLISSEMENTEN en Ir A Koorstraat 49-51 - Tel. 207 De Kamerzetel van Mgr. Nolens Het drama op den Majellakerktoren Origineels Fraasche JOH. L AU WERS FATGLOF 3 - ALKMAAR Scheermessen F. Herder Koffie en Thee van De Ster ALTIJD BEST! r verzekerd voor «au der^X«?K^ f 3000.- f 750.- f 250.- T X f 125.- „’^‘“wi^ioS f 50.- oT"* X MM61 RE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD All* «bonne’i op <Ut blad «ito InKevoln da maakerinttsroorwaanleo SOBERHEID over Jos. Maenen opvolger A. I, 18.000 gewa- 5. Aardbeving Te Batavia geregistreerd de maan! van i De totale verduistering Barometerstand 9 uur vm. 777, vooruit. en dat toch te 9 i De opvarenden gered Vrouw in brand dan is I Wrak bij de kust Aan de gevolgen overleden Voortzetting der zaak op 17 October Het gevaarlijke oversteken i Verdachte toerekeningsvatbaar Ernstig ongeluk in Tilburg Doodelijke val i on- Motorrijder verongelukt een Vijf vingertoppen afgesneden Doodelijk tnijn-ongeval Laval heeft Hoon-rï nitnoodiging aan vaard. HOT Administratie Redactie Na. 633 ALKMAAR Nu «33 Groote haringvangsten op de Noordzee Z. H. Exc. de Biaschop van Haarlem zal Dinsdag, Donderdag en Vrijdag der volgen de week geen audiëntie verleenen. A. B. en publiek dat geen De strafzaak tegen den verdachte van den moordaanslag op den Majellatoren te Am sterdam wordt 11 October voortgezet. Geruchten over naar Amerika. Spoedige parlementsontbinding in Enge land verwacht 13 T it le n >3 De mijnwerker O. te Hoensbroek, die in de Oranje Nassau-mUn tn tegen een slag boom was gevallen, is in het ziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen daarvan overleden. Een 66-jarige bewoner van Valburg, die onlangs bij het op hol slaan van zijn paard van de kar viel, is aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. Een bewoner van Plataanstraat te 'sHer- togenbosch Is In zjjn donlng van de trap gevallen. Hij brak daarbij een der halswer vels en werd dood opgenomen. Botsing tusschen motorrijwiel en auto Geruchten van offieteele zijde tegengesproken Volgens rapport van binnengekomen sche pen werd eergisteren in de nabijheid van het Haaks-Uchtschlp het wrak van een onbe kend vaartuig drijvende aangetroffen. Het wrak dreef zeer gevaarlijk In de scheepvaart route rond. Rebellie in Brttsch-Indië; pende opstandelingen. het Departement Financiën BUREAU: Telefoon: Telefoon 573 en 873 De fraude aan van Met de hand tusschen zaagmachine Reuter seint uit Batavia d.d. gisteren, dat een zeer hevige aardbeving is waargenomen op het observatorium, aldaar. Het centrum daarvan moet liggen op 460 K.M. afstand in West-Zuld-WestelUke richting. Men ver moedt, dat het eiland Engano by de Zuld- Sumatraansche kust er door getroffen zal zijn. „Je duizelt van al die thee- en koffie- merken.” „Houdt je dan ook alleen aan een goede, vanouds bekende kwaliteit.” „Als ik maar wist welke!” „Vanzelfsprekend „De Ster". Buitenge wone kwaliteit en toch niet duur. Je kunt ze nu overal krijgen.” wtj meenen goed te doen nog eens onder de aandacht te brengen, dat onse administratie naast het plaatsen van Uw advertentiën in onse eigen uitgave, gaarne haar bemiddeling verleent voor het plaatsen van Uw gelegenheids-advdktentiën ook in and ars bladen. U kunt van onse bemiddeling gebruik maken zender dat do prijs vu Uwe annonce daardoor maar eenigsslns wordt verhoogd. nen. In schatten loosheid krachten De strafkamer van de rechtbank te Am sterdam zal 17 October de strafzaak voort zetten tegen den leidekkerspatroon J G. M.. verdacht van moord op zijn compagnon Arkenbout. Deze moord zou gepleegd zijn op 29 Maart 1929 op den Majellakerktoren. De behandeling van de zaak werd geschorst op 25 Mei. de rechtbank gelastte een derzoëk naar ver&'s geestvermogens. Volgens het nu Ingediende rapport is ver dachte toerekeningsvatbaar. Op Zaterdag 17 October zal de rechtbank de zaak voortzetten, requisitoir en pleidooi zullen dan gehouden worden ,n verlies vu 'a anderen vinger De geredde Dulische Oceaan vlieger» te New-York aangekomen. De scherpe daling van gisteren Gisterennacht ia op «te Kaulacha Vaart het motorschip „Onderneming" met een lading steenen op weg van Maurik naar Enkhutzen. in aanvaring geweest met een ander motor schip. De „Onderneming" liep daarbq wel eenige schade op, doch deze leek van dien aard, dat men de reis gerust kon voort zetten. L Gisterenmiddag echter, omstreeks 1 Rur, het. aehip nabij Edam gezonken. De schippers, de gebroeders Jot, wisten tijdig in de roeiboot te komen; beiden zijn door een Wleringer mosselschipper opgepikt en te Enkhulzen aan wal gebracht. Schip en lading zijn verzekerd. Donderdagmiddag stak de negen-jarige A. H. W. uit de J. v. Oudenhovenstraat te Til burg achter een wagen heen de Lange Nleuw- straat over, met het gevolg, dat het jongetje door een uit de tegenovergestelde richting aankomenden vrachtauto werd gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met een ernstige schedelfractuur. een her senschudding en een ernstige wonde aan het linkeroog is hy door den O O.D. naar het Bt. Elisabeth-zieken huls overgebracht. Voor- rijn leven wordt gevreesd. LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 7.18 u. en overmorgen ctn 7.15 u. Openbare Volkenbondsvergadering het Japnnsch-Chineesch conflict speekingen zonder resultaat ABONNEMENTSPRIJS! Pm kwartaal, voor Alkmaar 3^- Vasr bulten Alkmaar U5 Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger Correspondentie. De lezer, die nogmaals over de rechterlijke macht schreef, gelieve zijn adres op te geven voor schriftelijke beantwoording. De zaak kan verder niet meer op deze plaats behandeld worden. H. 8. Kijkt hedenavond naar .f - ADVERTENTIEPRIJS! Van 1—5 regels 1.25: elke regel meer 6J5. RECLAME per regel roar de eerste pagina; voor de overige pagina's f 0.50. RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD" bU vooruitbetaling per plaatsing 0.60 per advertentie van 5 regels: Iedere regel meer f 0.12 Donderdagavond is de 23-jarige motorrij der H. Bakker uit Huizum met zijn motor rijwiel op weg van Holwerd naar Leeuwarden in de buurt van Hyum, vermoedelijk omdat hij slipte, tegen een hekwerk gebotst. HIJ be kwam om. een khakfractuur en hersenschud ding. De getroffene Is naar het Diaconessen huis te Leeuwarden vervoerd; het bewust zijn was gisteren nog niet teruggekeerd. De toestand van den man Is hopeloos. Op de duo zat een zekere Barends uit Leeuwarden; deze liep un handen en ge laat ontvellingen op. werd te spoedig vergeten, dat de zieke ~alleen van den dood was gered, maar niettemin ernstig ziek bleef. Een nieu we schok, het sluiten van de Londen- •che beurs, gevolgd door het gesloten houden van bijna alle effectenbeurzen in Europa, was noodig, om de wereld aan die waarheid te herinneren. En opnieuw is er reden voor da vraag, of men zich wel voldoende rekenschap van den toestand zal geven en de noodige consequenties trekken zal. De heele geschiedenis Is daar om te bewijzen, dat de menschheld In haar geheel dom en hardleersch Is. Wij be hoeven ons slechts tot de historie van ons eigen geslacht te bepalen. Toen In Augustus 1914 de wereldoorlog uitbrak, werden alle volkeren met schrik en ontzetting geslagen. In paniekstemming rende men naar de banken om zijn gelden op te vragen; men eischte goud en zilver; In bankpapier had niemand meer eenig vertrouwen. Men sloeg le vensmiddelen in als werden de steden belegerd, zooals in den ouden tijd. De kerken waren tot In de uiterste hoeken gevuld en menigeen bad weer, die het In jaren niet meer had gedaan. Hoe l*ng heeft dat geduurd? Een jaar later vonden velen, dat een oorlog nog zoo kwaad niet was. Er kwam wel een alge- meene prijsstijging, maar ook een on gekende gelegenheid om geld te verdle- ongeregelden handel werden gouds binnengehaald. Werk- was onbekend, zelfs halve werden duur betaald. De fa brieken zwoegden dag en nacht en de oorlogswinst kwam zelfs tot in de hul len der gerlngsten. Groot was het aan- t*l gezinnen, waar man, vrouw en kinderen kans zagen om hooge loonen *e verdienen en In één week een geza menlijk inkomen te boeken, waar vroe- ger meer dan een maand voor gezwoegd moest worden. De oorlogswinst was zelfs zoet, dat de vrede met een zekeren *ngst werd tegemoet gezien. Moeten wij nog herinneren, hoe In <Ue dagen door verstandige menschen *md gewaarschuwd tegen een toene mende weeldezucht, tegen een gevaar- Wken snoeplust van de jeugd, tegen een gebrek aan spaarzaamheid In alle klas- •n, een gebrek aan arbeldslust, een al- gemeene zucht om op ongeregelde *IJie, met zoo weinig mogelijk werk zoo •Poedlg mogelijk rijk te worden? Waar- «huwingen hebben niet geholpen; ook niet in den na-oorlogstljd, toen er her- h**ldelijk teekenen waren, dat het eco- nomisch leven ongezond was en op den duur On m! nliiblrlna mnASt uitloö- VrUdag kwamen te IJmulden twee haring schepen van de vlsscherlj binnen, die een on gekende hoeveelheid haring aan den brachten. De ir.otorlogger SCH 47 had een vangst van 47 last of ongeveer 800 kantjes. Het laat ste .schot” leverde zooveel op, dat het niet mogelijk was alles te verwerken, zoodat men een groote hoeveelheid ongezouten aan dek ontbeerltjk waanden missen bleek en wij vergelijken dien toestand van toen met ons leven van de laatste jaren; wanneer wij vooral eens eén parallel trekken tusschen het leven van den gemiddelden Nederlander en de groote massa In andere landen, dan zien wij, dat ons levensniveau verge lijkenderwijze te hoog Is. Men mag dat betreuren, de harde werkelijkheid is geen andere. En het feit, dat er ook ten onzent den laatsten tijd een toene mende werkloosheid valt te bespeuren, dat er ook In ons land hier en daar armoede en vooral stille armoede wordt geleden, kan het feit niet wegnemen, dat wij vergelijkenderwijze nog schat rijk zijn en ver uitsteken boven het ge middelde levenspeil van verreweg de meeste volkeren van heel de wereld. De crisis in Engeland heeft bewezen, wat dadrvan het geveig is en de weg om ons volk voor zulke gevaren te behoeden is geen andere dan meer soberheid en levenseenvoud Toch moeten wij- bij deze aanmaning een waarschuwing plaatsen. Levensver- sobering mag geen ontwrichting van de maatschappij beteekenen. In het begin der oorlogsjaren hebben wij gezien, dat onder een paniekstemming bet natio nale huishouden noodeloos verwoest werd. De rijken hielden hun geld vast; alle betalingen werden uitgesteld; han del en nijverheid waren verlamd en de kleine man werd de dupe. Dat is het andere, gevaarlijke uiterste. Soberheid beteekent, dat men, ieder naar staat en stand, een treedje omlaag gaat. Zoo komen allen, geleidelijk, op een eenlgszins lager niveau en bij zulk een gezamenlijken neergang zal de te rugslag gemakkelijk te dragen zijn. Maar allen, die vaste, onverminderde inkomsten behouden en zij, die weinig of niets van de crisis te lijden hebben, mogen hun geld niet vasthouden, maar zorgen er slechts voor, dat het nuttiger dan tot nu toe besteed wordt. Er is In vele kringen schaarschte en gebrek en de naderende winter voorspelt weinig goeds. Wie op luxe en overdaad bezuini gen kan, die potte niet op, maar late het uitgespaarde voor nuttiger uitgaven naar minder bedeelden wegvloeien. Zoo blijft het economische leven in stand en worden de slachtoffers van dezen ongunstlgen tijd gered. Zóó zal sober heid allen ten zegen zijn! HOMO SAPIENS. Het koninklijk gebaar, waarmee H. M. Koningin Wilhelmina deze week de fees’. telljkheden, bij haar jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad belegd, plotseling heeft afgelast, heeft allerwege sterk de aandacht getrokken, kracht, zoowel ten kwade als ten goede, van alle daden door hooggeplaatsten gesteld, dat zij ófwel ergernis verwek ken ”en velen meetrekken, die tot dan uit sleur nog het goede pad volgden, ófwel de menigte tot bezinning tot nadenken brengen en tot het volgen van een goed voorbeeld prikkelen. Het is niet de eerste maal, dat onze Koningin eigener beweging zulk een opmerkelijke daad stelt, terwijl zij ove rigens altijd zoo min mogelijk de aan dacht op zichzelf vestigt en zich op den achtergrond houdt. Men herinnert zich, hoe zij in het begin van den oorlog, in de bange uren van oorlogsdreiging en van verwoesting en vernieling rondom onze grenzen, haar volk vermaande om tot God te bidden, van Wlen alleen heil te verwachten was; men herinnert zich hoe uit haar mond het „Christ avant tout” ontsproot. Met het afgelasten van alle feestelijk vertoon bij haar bezoek te Amsterdam, heeft de Koningin thans aan haar volk willen zeggen: „in deze dagen van financieele en economische crisis dienen wij allen ons leven te versoberen en af te zif^van overbodige uitgaven.” Deze gedachte, deze ia het overwegen ten volle waard. De crisis In Dultschland bracht eenige weken geleden alom schrik en verwar ring; het was als voelden wij den bodem onder ons wankelen. Er dreigde een economische Ineenstorting van Europa en velen vroegen zich af: staan wij aan den vooravond van de lang voorspelde wereldrevolutie? De toestand is inder daad zeer zorgelijk geweest en wij be twijfelen, of wel algemeen is begrepen, dat wij allen in die dagen aan den rand van een gapenden afgrond hebben gestaan. Het ergste ward toen nog op Heden (Zaterdag) heeft er een totale maansverduistering plaats, die bU goed weer onder gunstige omstandigheden kan worden waargenomen: de tweede van dit jaar. Begin der eclips: 19 uur 14 mln.; begin der totaliteit: 30 uur 25 mln.; midden der eclips: 31 uur 8 min.; einde der totaliteit 31 uur 50 mln.; einde der eclips: 33 uur 3 mln., al les In zomertijd gerekend. Zoowel vóór bet begin, als na het einde der verduistering zal men de maanschijf gedeeltelijk gehuld zien in den lichten sluier der halfschaduw. De maan komt ongeveer 18 uur 48 mln. op. Het is een groote zeldzaamheid, dat er in één jaar tn één landstreek twee totale maans verduisteringen volledig kunnen worden waargenomen. 8. schrijft In het „Oentrum”: Jaren geleden, lang vóór den wereldoor log, In den tijd dus, dat hij als de gebieder van een groot en bloeiend Rijk te Berlijn troonde, kreeg Keizer Wilhelm beaoek van een Amerikaanschen geldmagnaat, den ban kier Pierpont Morgan. Een onser weekbladen de „Groene" bracht dit bezoek toen In beeld. En hij liet daarbij met een veelzeggend gebaar door den milllardalr tot den zelfbe- wusten souvereln de vraag richten: .Majes teit, wat moet Dultschland me eigenlijk kos ten?" Op geestige wijze werd in deze gefanta seerde voorstelling de macht van het geld, en daarmee de Invloed van den bankier ge- teekend. De Keizer is sindsdien van het staatkun dig tooneel verdwenen, maar de positie van den bankier hij moge dan Pierpont Mor gan heeten, of een anderen naam dragen is gebleven. Zij is zelfs nog belangrijk versterkt; want misschien werd nimmer duidelijker dan in dezen tijd de macht van bet goud en van de middelen, waarover het beschikt, gede monstreerd. Frankrijk en de Vereenigde Staten te- heerschen thans door hun ruimen goudvoor raad een groot deel der wereld. En het is we] merkwaardig en eigenaardig tevens, dat juist in deze Republieken de „geldkoning” zulk een breede plaats Inneemt. Ongegronde vree» voor inflatie Over het beursverloop van gisteren schreef bet „Alg. Hbl”: Het verloop van de beurs van deze week kon men met recht bijna even beangstigend noemen als dat van de vorige week. Toen wierp de met rasse schreden naderende kriels in Engeland reeds haar schaduwen vooruit en talrijke balsse-poslties waren hierop opgebouwd. De krisis kwam als een soort opluchting. De baisse, die deze gebeurtenissen al had voorzien, had nu geen reden meer om in den wind te blijven en ging tot dekking over. Gevolg: koersstijging. Maar deze koersstijging zette daarop zóó krachtig door, dat velen het met groote bezorgdheid aan schouwden. Was de toestand nu opeens zoo veel verbeterdI Integendeel: H»t losslaan van het pond van zijn ankers beeft nieuwe factoren van onzekerheid gebracht, nieuwe verschuivingen. Wij wezen de vorige week er nog op. dat een herstel, als het intreedt, sear kalm en geleidelijk moet gaan Vertrouwen is een teer plantje, dat spoedig geknakt wordt. Een beurs, die pas hevig „slaag” beeft ge had, kan niet opnieuw beginnen, als of er niets gebeurd is. Steeds ziet men, dat, als een beurskrisis is uitgeraasd, *n periode van groote rust en kalrnen handel intreedt, waarna dan langzamerhand het herstel Inzet. Dat die koersverbeterlngen van deze week veel en veel te snel zijn gegaan, bewijst het beursverloop van heden: De reactie van vandaag heeft weer goeddeels het terug- keerend vertrouwen ondermljnd. Zij Is een natuurlijk verschijnsel, ontstaan dcor wtnst- nemlngen. Bovendien werd deze beweging heden aangemoedlgd door de nieuwe daling van het pond sterling en de déb&cle der firma Schoenberger, al was de beteekenls van dit huis voor de. effectenmarkt gering en bepaalden haar werkzaamheden zich hoofdzakelljk tot de valutamarkt. Deze waren heden heftig fluctueerend. Ponden waren opnieuw bijna een gulden la ger. Dollars waren daarentegen vast en ver beterden tot 3.49. Dit had op de effecten markt een ongunstlgen Invloed. Niet, dat deze nu blijk gaf van wantrouwen In den gulden, want de aandeelen waren vandaag lager, terwijl de Nederlandsche guldenswaar- den iets aangeboden waren, maar niet in die mate als gisteren. Het maakt ook lichtelijk een belachelljken Indruk, om van een de preciatie van den gulden te spreken. Onze valuta is niet, zooals het Envelsche pond met kunst en vliegwerk op peil gehouden, maar heeft op de vrije markt al 5 jaar lang zijn waarde gehandhaafd. Het „Amsterdamsch Ellectenblad” gaf gis teren hel volgende overzicht: De gedachtengang van beurs wordt zóó door elkaar geschud enkele richtlijn bj) mogeiykheid meer gevon den kan worden. Geënerveerd en zonder eenig systeem was vandaag de handel en vooral middenbeurs trad opnieuw het spook der guldennslnflatie op den voorkrond. Dit wordt in de hand gewerkt door bet feit, dat de dollarkoers gestegen was tot f 3 465. ter wijl verder geruchten clrculeeren, volgens welke de Nederlandsche Bank genoodzaakt zou zijn, in groote hoeveelheid Fransche de viezen af te geven, teneinde naar dezen kant den goudvoorraad te beschermen. wy kunnen er niet genoeg tegen waar-4 schuwen, de uit het buitenland komende ge ruchten zonder meer au serieux te nemen. Boeven van het ergste allooi vinden in de positie van ons land een dankbaar object voor hunne manipulaties en het Is vooral in Frankrijk, dat deze schuimers gezocht moe ten worden. Dat de dollar heden scherp monteerde, kan daarvan zeer goed een gevolg zijn, doch het Nederlandsche publiek houde onder alle omstandigheden toch vooral In het oog, dat noch de positie van den gulden op zich zelf, noch die der groote banken, aanleiding geeft tot nationale onrust. Nogmaals en met klemer is in onze po sitie niets, dat thans reeds beschouwd zou mogen worden als een symptoom van nade rende munt-deprecatie. Toch werd, gelyk gezegd, de beurs weer bezeten door het inflatiespook. Ouldensobli- gaties waren, practlsch. niet te verkoopen. Zessen Nederland golden 99 H. pCt. Gul dens Indië werden bedreigd met een notee- ring van 80. welke noteering echter niet tot stand gekomen is. In een timmerfabriek te Am by-Maastricht geraakte Donderdag de arbeider 8. uit Schimmert met de linkerhand tusschen een zaagmachine, tengevolge waarvan hem de vyf vingertoppen werden afgesneden. Onder he vige pynen is de man overgebracht naar het ziekenhuis Calvarlënberg Men verzekert de „Tel.” ten departemente op stellige wyze, dat het gerucht, als zou de fraude gepleegd door een ambtenaar van het Ministerie van Financiën drie ton of meer beloopen, ten eenen male onjuist is. Het verduisterde bedrag is. zooals oor spronkelijk gemeld werd, rond anderhalve ton. zouden kuntien handhaven. De volkeren zijn nu eenmaal In het moderne verkeer op elkaar aangewezen. Op den duur moesten ook de hoog gelegen eilanden worden overspoeld. Dultschland gaf het eerste sein, hoe de val van één groote Dit is altijd de de anderen na zich zou sleepen. En de scherpe waardevermindering van het Engelsche pond was een herhaalde aan maning om het leven internationaal op lager peil te brengen. Om dit laatste draalt heel de wereldcrisis, waarover zooveel geleerde betoogen wordelP’iÉe- houden: het is nu eenmaal onmogelQk, economisch gesproken, op een eiland te leven. Wij moeten ons internationaal aan elkander aanpassen. Daarom geldt ook en vooral voor ons vaderland en ons volk de leus: meer soberheid, meer levenseenvoud! En vandaar, dat het koninklijk voorbeeld, deze week gege ven, zulk een harde, maar waardevolle les bevat. Het is niet gemakkelijk, het is on aangenaam en het strijdt tegen onze natuur om afstand te doen van levens gewoonten, die wij ons hebben eigen gemaakt, van een zekere weelde en gemakken, die wij langzamerhand als onmisbare behoeften hebben leeren be schouwen en die toch niet anders dan luxe zijn. Wanneer wij ons nog even den ergsten tijd in de oorlogsjaren her inneren, toen er alom schaarschte was aan levensonderhoud, aan kleeren en schoeisel, aan zooveel, dat wij als on- 4 L A _1 1 i ka «V—3 AA r* „RWR *3 A A Het Koninklijk beaoek aan Amattréaai. Het bestuur der R. K. Staatsparty dat eergisteren in vergadering bijeenkwam, heeft zich vereenigd met het zitting nemen van den heer Jos. Maenen te Heerlen op den in de Tweede Kamer door het overlij den van Mgr. Nolens vaceerenden zetel. 25 September opgegeven door v. d. Graaf en Co. N V. (Afd. Handelslnformaties). Uitgesproken 23 Sept. Handelsvennootschap ouder de firma Gebr. P. J. en D. van Toledo, Obalaan w.d. 267, Ooatvoorne. Rx, Mr. J. C Bren gers. Cur. Mr. H. P. Hermans. Brielle. 23 Sept. P. J. van Toledo, Ooatvoorne, lid van de handelsvennootschap onder de tinna Oebr. P. J. en D. v. Toledo, Obalaan w.d; 267. Oostvoorne R.c. Mr. J. C. Brongers, Cur. Mr. H. P. Hermans, Brielle. 23 Sept. D. van Toledo. Oostvoorne, Ud van de handelsvennootschap onder de firma Oebr. P. J. en D. van Toledo, Obalaan w-d. 367 Oostvoorne. Rc Mr. J. O. Brongers. Cur. Mr. H. P. Hermans, Brielle. 23 Sept. Handelsvennootschap onder de firma v. d. Berg’s Banketfabriek firma Tm- teld Hollaar en Co., Spangenschekade 52-53a, Rotterdam. R.c. Mr. J. C. Brongers. Cur. W A. J. Hankes Drielsma, Rotterdam. Te Enschede is Donderdagavond omstreeks 9 uur de motorrijder Van D. op den hoek Deurmlngerstraatdr. Renthemstraat in botsing gekomen met den luxe-auto van S. Van D. werd teer ernstig gewond aan hoofd en beenen en is in het R. K. zierenhuls op- genomen, zyn vrouw, die op de duo zat, werd licht gewond. Girteravond is de 88-Jarige wed. Eng- berts te Belde, waarzchyniyk door een brandende stoof, in brand geraakt. Zij vluchtte naar buiten, waar buren baar te hulp snelden. In levensgevaarlijken toe stand is de oude vrouw naar bet Acade misch Ziekenhuis te Groningen overge bracht. ca tö moest laten liggen. De stoomlogger Victor UM 147 kwam bin nen met 33 last, gevangen in 13 dagen. Het laatste „schot” van dit vaartuig was wel zeer overvloedig. n.l. 350 kantjes of ruim 17 last. De eerste zes netten leverderf 90 kantjes op. Dergelijke vangsten kwamen dit seizoen nog niet voor. 1*°- Vooral de landen, die financieel c^aangetast schenen, Nederland, en de de lijke staten, Engeland en Ame- rtka. waren eilanden in een woelige Alles wees er op, dat wij en die *nderen onze bevoorrechte positie niet

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 1