Rechtszaken Superfine Borstsiroop K D. O. Al! Wi v.h. JAN DE VRIES „VRIESIA” Voor den Alkmaarschen Kantonrechter I PROVINCIAAL NIEUWS BERGEN VOETBAL Geneest den strengsten hoest In flacons a 40 ct. Vraagt Uw winkelier Zaadmarkt Alkmaar HOORN v.i HEILOO Telefoon 324- UITGEEST ZIJDEWIND HOOGKARSPEL HongarijeOostenrijk 22 CASTRICUM SPANBROEK MEDEMBLIK ENKHUIZEN 9 De nood in den tuinbouw PRINS JAIME VAN BOURBON Aan hartverlamming overleden. te leggen i boete of i' dag hechtenis. vragen onder de deze het lezen 1932 Alkmaar Stadsziekenhuis/C. Blankmaxt/ Onderwijs Tot onderwijzer aan de R. K. jongensschool te Heiloo is benoemd de heer H. Greuter alhier. z.b., n. Amsterdam, Amstellaan 3 M. M. Belleman, R.K., dienstbode, n. Alkmaar, Magdalenastr. 9. Opdracht Aan den heer Jan v. d. Kom mer is de levering van een vuilnisauto (Ford) opgedragen. Prins Jaime van Bourbon, hertog van An jou, hertog van Madrid en troonpretendent der Carlisten. is overleden. De pnns, die een autotocht maakte, moest in allerijl naar huis worden gebracht, daar zich de eerste ver schijnselen van een hartverlamming deden gelden. I mo me I str lai sta ooi set d. eer 1 thi elfl I pui Met de beste voornemens bezield, zich zelf tot een voorbeeldig staatsburger op te leiden De 20 jarige Lodewijk St. uit St. Pancras „Kijk uit” Dit is de titel der 12e Hoorn- sche revue, die de Hoomsche Revue-vereeni- glng dit seizoen wederom brengt. De voor bereidingen zijn reeds vergevorderd. Tu ZJ Go En A.< 1 kl» gel ste IJi gei sla 1 jas vel I zie en dai Stel tev 1 Bla Fe H.i V.l Schouw B. en W. brengen ter openbare kennis dat de schouw over de wegen en be ken wordt gehouden op 7 October as. Aja E.1 Stc Z.1 Ze G.’ F.I Vei Acl Alt V.l Ha H.1 Z.\ Sp. D.l Vd B.I Ba. W< H. 't K. Sp Pui Bei Scl W. Scl Zaï Zil Uil Av Rn SJ Or T.l S.C Ne Vo S01 W< A.1 Hi Ra Ble Lo N.< Eir De N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Gegund Den heer H- G. Kriek is het werk gegund in verband met den aanleg van de gasverwarming voor de oude en de nieuwe school. Naar aanleiding van een verzoek van de Tuinbouwvereeniging „De West" alhier aan de Provinciale Commissie uit de veilingen in Noord.Holland om medewerking ter verkrij ging van hulp voor de tuinbouwers, ia geant woord. dat dit verzoek een ernstige bespre king heeft uitgemaakt in de vergadering der prov. commissie, docht die Commissie meent dat een andere weg moet worden gevolgd en daartoe een Buitengewone Algemeene Verga dering zal worden belegd ter bespreking van den toestand in den tuinbouw, op 13 Oc tober a.s. in het Landbouwhuis te Alkmaar. Benoemd Met ingang van 3 October is benoemd tot besteller bij den Post- en Tele graafdienst met standplaats Medemblik de heer J. Koppedraeyer, tot heden hulpbestel- ler. Handels»vondcursus Voor den handels- avondcursus, welke dezen winter gegeven wordt, hebben zich ongeveer 50 leerlingen aangegeven. R. K. School De bouw van de R. K. Meisjesschool en het nieuwe gymnastieklo kaal is opgedragen aan den heer Giellnk te Zuidermeer voor f 43.978 Succes. Onze plaatsgenoot, de brood- en koekbakker Jacob Beemsterboer, behaalde Donderdag op den nationalen vakwedstrUd in hotel „De Europa", Vreeburg, te Utrecht, een 4en prijs met het artikel krentenbrood. De KJ 8:i S.I dj Oo Zei Scl Do Vo A.1 H. Alj Eli Ut u. Zei Cursus. Op 8 October begint voor de St. Jooefsgesellen een cursus voor eerste hulp bij ongevallen, welke gegeven zal worden door Dr. J. N. Scheeren te Lutjebroek. De landenwedstrijd HongarijeOostenrijk, gespeeld te Boedapest, eindigde onbeslist. Deze ontmoeting, welke door ruim 30.000 personen werd bijgewoond, droeg een zeer rumoerik karakter. Scheidsrechter Bauens werd, na afloop door het publiek gemoles teerd. Melkprijs Naa rwij vernemen is de straatprijs van de melk door de verschillende melksluters gebracht op 10 ct. Dit is in eenige weken tijds de tweede verlaging. Door een tweetal melkslijters wordt nog voor 9 en 8 ct. per liter gevent. Neuvllle, afstand 244 duiven. 1. D. v. d. stukjes en bewees dat hij zijn instrument meesterlijk beheerscht. Op den derden dag werd vooral de vader van den jubilaris een welverdiende hulde gebracht door verschillende sprekers. Het feest werd besloten met vuurwerk op de speelplaats van het instituut. St. Radboud heeft door deze feesthulde getoond, hoe goed het begrijpt de waarde van dezen jubilaris, zwoeger in eenvoud en liefde. Geen roosjes zonder doornen Een achtenswaardig gepensionneerd boek houder uit Amsterdam, de heer A. K. B., bevond zich omtrent 12 Augustus met zijn zoon en verdere bestaande en aanstaande familie te Egmond aan Zee ten einde te ge nieten van de heerlijkheden en gezondheid bij paplepels, die zee, bosch en duin hem aanbood. Onder het programma dier natuur- genietingen, behoorden ook longen en spie- rensterkende duinwandelingen, doch jammer genoeg waren het weer die schrikwekkende borden met strafwet bedreigingen, die het genot vergalden en oorzaak waren dat de heer Abram K. B. heden terecht stond wegens overtreding van artikel 461, het loopen over verboden grond. De zoon Theodorus K. B. was ook met zoo’n gewichtig proces vereerd, doch deze had de vertegenwoordiging maar overgelaten aan zijn vader, wat dezen hoffe- lijken ouden heer dan ook zóó goed was toe vertrouwd, dat hij de meeste sympathie verwekte en de kantonrechter met een vrien delijk woord zich vergenoegde aan deze zoo onschadelijke „verdachten” slechts op Burgerlijke Stand Geboren: Jacob, z. van 8. Blauw en 8. J. Arema Geertruida Elisabeth Maria, d. van J. Veken en E. Ten- sen Corrü, d. van P. A. Bakker en M. Zil ver Maartje, d. van P. W. Olofsen en M. Jonge jan. Overleden: Mina Broersen, 36 jaar, echt- genoote van S. Weel te Blokker Jan Hout man, 49 jaar, echtgenoot van M. Doets te Oosthuizen Trijntje Bras, 63 Jaar te Sjjbe- carspel. Ondertrouwd: Willem Luif en Erzsébet Irén Kis Klaas Stins (Hilversum) en Jo hanna Beek. Getrouwd: Hulbert Groenaijk en Klazina Schmidt (Oegstgeest) Willem van Laar en Bijtje Verdonk (Hoorn). cours 39 punten. Uitslag KM. In Een oppositie die geen voor maar nadeel bracht Een te Alkmaar wonend melkhandelaar, die zich volgens den eisch des tijds bedient van een vrachtauto, de heer Pieter B., was verzocht op 24 Juli terecht te staan wegens ’n paar door hem te Heiloo gepleegde en geconstateerde overtredingen der motor en rijwielwet. In de eerste plaats stak hij met zijn melkmotorrijtuig eensklaps den straatweg over zonder een teeken te geven, zoodat een achter rijdende automobilist, de heer J. H. Dyserink, koopman te Haarlem, met zijn wagen in aanrijding kwam en daar bij een niet onbelangrijke materieele schade beliep. Voorts werd nog opgemerkt door den rijksveldwachter Beekman uit Bloemen- daal, die zich in het rijtuig van den heer Dyserinck bevond ter uitoefening der Vrij willige verkeerscontróle, dat aan den vracht auto een wegspiegel ontbrak. De heer B., destijds niet verschenen, werd bij verstek veroordeeld tot 2 geldboeten, een van 6 öf 6 dagen voor den wegspiegel en een van ƒ15 of 15 dagen ter zake het nalaten van een te geven verkeersteeken, dat hij den rijweg wenschte over te steken. De veroor deelde kwam tegen deze veroordeelingen in verzet, doch was ook bij de vernieuwde behandeling niet tegenwoordig, welke af wezigheid niet in zijn voordeel werd uit gelegd. Trouwens had de geheele zaak een ongunstig verloop, aangezien nu de straf werd verzwaard tot 8 boete of 4 dagen en 20 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. VERTROKKEN PERSONEN W. Colijn, G.K., bloemb.kw., n. Anna Paulowna, Middenvliet C 64 E. Plöger, E.L., dienstbode, n. Amsterdam, Ban straat 60’; B. van der Ploeg, N.H., luit, ter zee, n. Den Helder, Javastraat 132 G. J. B. du Crocq, N.H., dienstbode, n. Amsterdam, Pelikaanstraat 9 J.Huurman, geen, werkt, ing., n. 's Gravenhage, To- matenstr. 189 C. Visser, R.K., z-b., n. Grootebroek, Lutjebroek Horn 75 T. Huisman, N.H., arbeider, n. Ede, Lunteren Overw. Ld 32 H. F. Kulker, geen, kok, n. Hilversum, Vosmaerlaan 6 H. Kager, R.K., slager, n. Velsen, IJmuiden, Trompstr. 187 G. J. Bakker, R.K., z.b. n. Nijmegen, Neerbosch, Rozenstr. D. Schagen, R.K., z.b., n. Westwoud, Z. 209 A. Snijder, N.H., z.b., n. Alkmaar, Dubbele buurt 4 A. van der Pol, R.K., arbeider N.S., n. Velsen, IJmuiden, Bloemstr. 112 C. C. M. Schmidt, R.K., z.b., n. 's Gravenhage, Hooge West- eind 18 A. Kleverlaan, R.K., arbeider, n. Noordwijkerhout, Zilkerweg 72 C. Kleverlaan, R.K., arbeider, n. Noordwijker hout, Zilkerweg 72 J. H. Selie, R.K., kruideniersbed., n. Zeist, filiaal Albert Heijn; P. van der Steen, R.K., bloemist-, knecht, n. Noordwijkerhout, Zilk p.a- J. Prins G. E. Lorenz, R.K., dienstbode, n. Alkmaar, Voormeet: 35 M. H. Smal, R.K., z> n. ’s Gravenhage, Westeinde 18 A. Kramer, G.K., dienstbode, n. Alkmaar, Stadszieken-' huisK. Knossen, G.K., dienstbode, tf.’ uiterlijk, maar ondanks zijn jeugdigen leef tijd helaas niet afkeerig van drankmisbruik en knokpartijen. Amusementen, die hem reeds ettelijke malen in aanraking brachten met den strafrechter. Onlangs was het ook weer leelijk mis me5 Lodewijk, toen hij zich bevond bij een feestelijke gelegenheid, te Oterleek, alwaar hij den bierpot weer ge ducht had aangesproken en alstoen in gevecht raakte met eenige andere personen, die ook niet gearriveerd waren om 'n uiltje te knap pen. De heer St. liet zich natuurlijk niet onbetuigd en sprong zelfs op de treeplank van een auto om de'rinzittenden door een geweldig gebeuk op de portierruiten duide lijk te maken, dat hij met den gang van zaken niet tevreden was. Hij stond nu terecht wegens ordeverstoring in staat van dronken schap en gedroeg zich waarlijk onberispelijk. Noemde zich slager, scharrelaar en thans werkeloos, deelde den kantonrechter mede, dat hij nu maar eens was uitgescheiden met die „rommelarij” en voornemens was zich behoorlijk te gedragen, vooral, en dit was blijkbaar de grootste stimulans tot zijn be- keering, nu hij in het gelukkig bezit was van een meisje De heer kantonrechter toonde zich dan ook verheugd over de Bekeering van den eenen zondaar, die meer, vreugde geeft dan 99 rechtvaardigen, met wien hij zich niet heeft te bemoeien en liet het voor ditmaal bij het opleggen van ƒ12 boete of 12 dagen en een ernstige vermaning aan verdachte om zijn goede voornemens stand vastig te handhaven. 0 ZJ H< Ar O. Sm D. ZJ H. BI. Vereeniging van Oud Leerlingen, onderafdeeling L.T.B. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Vrijdagavond in lo caal Groskamp. De heer Boots publiceerde den uitslag van het proefveld, van 8 perceelen, ieder groot a Aren, bemest als volgt Perceel 1 volledig mest (stalmest) 2. met stalmest en 800 K.G. T.S. per H.A. 3. volledige kunstmest als 800 K.G. T.S., 200 K.G. Z.A. en 800 K.G. Kalizout (20%) en 100 K.G. Chili per H.A. 4. 800 K.G. Kali zout (20%), 200 K.G. Z.A. en too K.G. Chili 5. volledig stalmest6. met stalmest en 800 K.G. T.S. per H.A. 7. volledig kunst mest als 800 K.G. T.S., 200 K.G. Z.A., 800 K.G. Kalizout (20%) en 100 K.G. per H.A. en perc. 8 met 800 K.G. Kalizout (20%), 200 K.G. Z.A. en 100 K.G. Chili. Alle hoeveelheden kunstmest hierin ge noemd per hectare gerekend. Deze perceelen brachten na weeguitslag op aan hooi, per hectare gerekend 1. 6000 K.G., 2. 5400 K.G. 3. 5550 K.G., 4. 4800 K.G., 5. 5800 K.G., 6. 5950 K.G., 7. 6850 K.G. en 8. 5750 K.G. Het gemiddelde per hectare van perceel X en 5 is 5900 K.G. a. en 6 is 5675 K.G. 3. en 7 is 6200 K.G. 4 en 8 5275 K.G. Een der leden hield een lezing over de narcissencultuur en beantwoordde de vele tot hem gerichte vragen. Een L.T.B.-bestuurslid deelde mede dat zich plusminus 20 personen opgaven voor den boekhoudcursus, welke half October aanvangt, als de aanvrage in Den Haag voor dien tijd behandeld is. Mededeeler zegt dat wegens de groote kosten van een dergelijken cursus, toch maar subsidie is aangevraagd. Nog deelde een der leden mede dat hij in een volgende bijeenkomst een lezing zal houden over iets zeer aparts en leerzaams Dus leden, zorgt dat ge allen den eersten Vrijdag der volgende maand aanwezig zijt. jplfr van Den HelderC. de Barbanson, «JK-, Z. b., Loudelsweg 20, van Den Helder M. E. Kuyken, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Blokker J. M. G. D. van Amersfoort, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam J. de Winter, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Nisse C. L. M. Rupert, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoorn C. C. Beerepoot, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoorn A. C. Droog, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoorn AM. Boon, A. M. Boon, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Bovenkarspel M. J. Vlaar, R. K., z. b., van Alkmaar C. M. Boon, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Bovenkarspel C. H. Groot, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Berkhout H. A. W. M. Osendarp, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Delft E. R. Bunnik, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Alphen a/d Rijn C. M. Bunnik, R. K., z. b., Loudelsweg 20, Alphen a/d Rijn B. P. Stolker, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Boskoop J. J. M. Groenewoud, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Monnikendam E. M. Dijkmans, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Leiden M. J. Hogguer, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam H. van Ederen, R. K., Z. b., Loudelsweg 20, van Krommenie L. W. M. Westendorp, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Haag J. A. de Jong, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem E. v/d Bosch Raspel, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Haag I. F. M. van Steenhardt Carré, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam J. M. van Beers, R. K., z. b., Loudelsweg 2O,van Beemster C. B. G. Ruitenburg, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Heiloo M. J. Hulsme yer, R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van Delft M. D. Kordes, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Helder M. J. van Amersfoort, R. K-, z. b., Loudelsweg 20, van Mook H. de Jonge, N. H., monteur, Schoolstr. 5, van Egmondbinnen A. Schip per, R. K., dienstbode, Prinsessen!. 30, van Spanbroek J. W. Prins, N. H., kruidenier. Meerweg 33, van Haarlem C. H. A. Fortuyn R. K-, buffetjuffr., Breelaan 2, van Amster dam E. Schrader, R. K-, z. b., v. Bladeren weg 18, van Duitschland E. J. Feldman, R. K-, dienstbode, Breelaan 38, van Duitsch land J. de Vos, N. H., werktuigkund., Burgerweg 23, van Rotterdam D. V. W. Gregoire, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van ’s Gravenhage L. Louwersheimer, R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van ’s Gravenhage A. C. J. Sweerts, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem C. M. Ursem, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard A. J. de Jonge, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Overzand M. E. Karskens, R. K., z. v., Loudelsweg 20, van Alkmaar C. Boon man, R. K-, z. b., Loudelsweg 20, van Haar lemmermeer C. G. Portegies, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Schagen P. C. Reekers, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem mermeer M. A. Schoorl, R. K., z. b., Lou delsweg 20, van Wervers hoof J. J. M. Verkley, R. K., z. b.' Loudelsweg 20, van Alphen a/d Rijn J. van den Berg, R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van Haarlem C. C. M. Vreeburg, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Lisse W. M. Tuin, R. K., z. b., Loudels weg ao, van Edam A. M. B. Assendelft, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hillegom M B. M. Scrhama, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hillegom Chr. L. Burger, R. K., z. b., Loudelswrg 20, van Beverwijk C. D. van Kampen, R. K., z. b., Loudelsweg 20, Obdam E. C. A. Volmer, R. K., z. b-, - Loudelsweg 20, van Arnhem C. M. Smiers, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Wognum - A E. P. M. Veltman, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van A’kmaar M. J. A. Bijvoet, R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van Haarlem C. Groot, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoogwoud T. G. de Haan, N. H., pluim veehouder, Oudburgerw. 9, van Opsterland C. A. C. Corbeel, R. K., huishoudster, Heerenweg 85, van Bergen op Zoom C. Kroner, R. K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, van Amsterdam A. M. Schmitz, R. K., dienstbode, D.r v. Peltlaan 13, van Duitsch land N. de Boer, geen, z. b., Kanaaldijk 27, van Pijnacker A. H. de Goede, G. K., kantoorbed., Geestweg 3, van Enkhuizen N. Tesselaar, R. K., chauffeur, Hoopweg 5, van Heerhugowaard C. W. van Romunde, R. K-, z. b-, Loudelsweg 20, van Alkmaar R. A. A. M. Bernards, R. K., z. b., Loudels weg 20, van Alkmaar A. A. Bleeker, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Beemster J. Spaansen, geen, dienstbode, Natie weg 17, van Alkmaar W. C. Speets, geen, metzelaar, Leo Gestelw. 11, van Anna Pauwlowna C. C. Keet, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Harenkarspel I. Willekens Macdonald, N. H., z. b.. Duinweg 5, van Haarlem C. M. M. Tromp, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Schoorl H. M. Verhagen, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam E. J. Vahle, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van ’s Gravenhage E. G. de Vries, R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van Alkmaar C. M. Kleef, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Bloemendaal C. C. Witteveen, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Helder J. Buys, geen, reiziger, Stroomerlaan a, van Assen delft P. H. A. Neuschafer, E. L-, z. b., Geestweg 20, van Duitschland H. Wöhlert, geen, ckker, Geestweg 20, van Duitschland E. van Beek, geen, dienstbode, Verspijkwe 7, van Nijmegen.; P. J. Uyttewaal, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Ter Aar E. Przy billa, R. K., z. b-, Lijtweg 34, van Duitsch land. een verzekeringsbedrag is Een motorkarretie dat op een fietspad reed De Handelsreizenden automobilist of auto- mobiliseerenden handelsreiziger H. V. te Alkmaar had zich veroorloofd op 13 Augustus te Oudorp op den z.g. Breelaan, met zijn motorrijtuig het rijwielpad te beroeren, *n misbruik, dat daar ter plaatse veelvuldig voorkomt en volgesn den heer V., die heden voor dit feit terecht stond, moet worden toe geschreven aan den buitengewoon slechten toestand van den rijweg. De kantonrechter kon zich het verleidelijke, zooveel mogelijk beveiligd te worden tegen het beenenkneu- zend, ribbenkrakend gerammel best in denken, doch vond daarin toch geen vrijheid den overtreder een veroordeeling tot 4 boete of 4 dagen te onthouden. Lage en laffe grap, gekweekt uit drankmisbruik en bal- dadigheidszin Een tweetal „broodvechters” te Uitgeest, de bollenhandelaar N. Willemse en zijn medestrijder voor een droge boterham Cor Twisk, besloten in den nacht van 22 op 23 Juli hun geluk te beproeven met den levende bloemenhandel in Rotterdam en moesten dus heel vroeg met hun auto op stap ten einde tijdig op de markt aldaar aanwezig te zijn. Hun wagen stond dus rijvaardig klaar en *n oogenblik onbeheerd, toen zij zich naar de woning van Willense begaven, ten einde nog een partij bloemen te halen. In dat onbewaakt oogenblik maakten echter eenige losbollen gebruik er met den wagen tusschen uit te trekken, ten einde een nachtelijke dronkemansrit te maken door omliggende dorpen. Tot het proviand be hoorde een flesch met sterken drank men behoeft dus niet te vragen, hoe ijverig den beest werd gespeeld door dit nobele gezel schap. Toen de auto dan ook na uren wach- tens weer in het bezit kwam van den eige- naar, bleek de wagen vrijwel uitgesloopt, r waren de ruiten verbrijzeld, de carburator lek gestooten en wat dies meer zij. Alléén een leege drankflesch was in het rijtuig achtergebleven. De eigenaar durfde echter maar geen critiek uit te oefenen uit vrees door de opgewonden bacchanten tegen de vlakte te worden geslagen. De handelaars waren echter ten zeerste gedupeerd, niet alleen door de schade, ongeveer 50, aan den auto toegebracht, doch ook omdat voor hen de kans was verkeken nog tijdig in Rotterdam te komen, zoodat ook een partij bloemen als waardeloos kon worden aangemerkt. De voornaamste bedrijver van deze misse lijke dronkemans grap werd geacht te zijn, zekeren A. S., *n bekend type, behoorende tot het clubje nachtrumoermakers, dat Uit geest op stelten zet. Tot hem wendde de heer Willemse zich om schadevergoeding, voornamelijk omdat deze snaak zou hebben gechauffeerd, hoewel hij niet in *t bezit was van een rijbewijs. Toen alsnu schadevergoeding uitbleef, werd het gebeurde ter kennis gebracht van de politie en omdat men niet met juistheid wist hoe men deze handelingen moest quali- ficeeren, tegen gemelden S. een straf vervolging ingesteld wegens het besturen van een auto, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Vrijdag werd deze zaak behandeld en tegen St. gevorderd ƒ40 boete of 40 dagen, doch de heer kantonrechter kon zich blijkbaar nog niet met deze strafvervolging vereenigen en rreesde kennelijk een echec. Besloten werd dus tot aanhouding voor onbepaalden tijd, teneinde te overwegen in overleg met den heer officier van Justitie of niet een vervolging ter zake wederrechtelijke toe- eigening van den auto kans op welslagen had. In ieder geval was een nader en meer uitgebreid onderzoek gewenscht en nam de ambtenaar de zaak voorloopig terug, ten einde het resultaat van deze instructie af te wachten. Hoomsche Luchtbode Uitslag wed vlucht Vilvoorde, afstand 196 K.M. In con- duiven. 1. D. v. d. Weijde met 38 Het einde bekroonde hier het doel De heer N. G. J. H., assistent aan de bekende zuivelfabriek te Stompetoren, wiens zaak bereids op 31 Juli en 7 Augustus werd voorgebracht ter beoordeeling van den rech ter, had heden bij de derde behandeling allerminst reden zich over den afloop te beklagen. Het betrof hier een weinig be duidende aanrijding te Oudorp op 2 Juni, met een vóór hem rijdenden vrachtauto, die, zooals de verdachte verklaarde, zonder dat eenig teeken werd gegeven, eensklaps dwars over den weg reed. Volgens den chauffeur, die zelf niet reed, maar zich onledig hield met de dressuur van een toekomstigen kilometer-vreter, was dat tee ken wel degelijk gegeven en kon de schuld der aanrijding alleen worden geweten aan den heer H., die niet goed uit zijn doppen zou hebben gekeken. Heden bleek echter bij de derde behandeling, de waarheid van het gevleugelde woord Wie wel doet, wél ontmoetDe heer H. had namelijk destijds welwillend een voetganger als passagier op genomen in den persoon van den heer C. de Nobel, destijds te Schagen en thans te Haarlem woonachtig en diens verklaring als onbevooroordeeld en onpartijdig getuige deed de weegschaal van het recht over wegend overslaan ten gunste van den ver dachte, die heden van het hem ten laste gelegde feit werd vrijgesproken, na een daartoe strekkend requisitoir van den heer ambtenaar. wedvlucht concours 37 Weijde met 32 punten. Ger., handelsreiziger, n. Alkmaar, SpoArstr. 1$ A. de Groot, N.H., dienstbode, n. Franeker, Harlingerweg a J. L. Vriezenberg, geen, kok, n. Leeuwarden, Wirdumerdijk 39 A. M. Morsch, R.K., dienstbode, n. Alkmaar, Steynstr. p.a. A. L. Gouwe C. S. Kolijn, N.H., dienstbode, n. Alkmaar, Oudegracht 182 H., Luder G.K., bakker, n. Bussum, Singel >36 T. M. Iping, R.K., z.b., n. den Haag, Koninginnegracht 23 A. Veldboer, R.K., z.b., n. den Haag, Koninginnegracht 23 A. C. Kleverlaan. R.K., z-b., n. Hazerswoude, Groenendijk Z. Urs. J. Oud, R. K., z.b., n. Boskoop, Zusters Urs. F. M. C. van Bree, R.K., z.b., n. Tilburg, Jan v. Beverwijkstr. 2a M. C. G. Delhaes, R.K., z.b., n. Alkmaar, St. Elisabeth gesticht W. Deykers, R.K., z.b., n. Fijnaart, Hijningen c. 110 H. F. Reuvers, R.K., z.b., n. Egmond a. Zee, R.K. Vacantie- kolonie M. Koree, R.K., z.b., n. Haarl. meer. Concourslaan 19 J. Stornebrink, N.H. z.b., naar Alkmaar, Noorderkade 62 R. Dornauer, Roomsch Kath., dienstbode, n. Zaandam, J. C. v. Wessemstr. 98 K. Bachle, E.L., dienstbode, n. A'dam, Govert Flinckstr. 95 I S. Hoogvorst, N.H., land bouwer, n. Den Haag, Pastorielaan 4 L. Beekenkamp, N.H., dienstbode, n. Den Haag, Pastorielaan 4 R. Stockhammer, R.K., dienstbode, n. Oostenrijk A. M. E. T. Hooyschuur, R.K., onderwijzeres, n. Haarl.- meer. Zusters Ursulinen M. Habler, R.K., diénstbode, n. A’dam, Heerengracht 46 J. C. van de Laak, R.K., h. in de huish., n. A'dam, Nassaukade 129 E. A. Brunner, E.L.. off. vliegenier, n. Zeist, Soesterberg vliegkamp B. C. Lap, geen, z.b., n. Hilver sum, Gijsbr. v. Amstell. 310 J. Bok, R.K., chauffeur, n. den Helder, Buitenhaven 51 J. J. Visser, R.K., arbeider, n. Texel, Oude Schild C. A. Vaissier, R.K., z.b., n. Maas sluis, Noorddijk 21 N. M. M. Sluyter, R.K. z. b., n. Bake!, de Rips C. G. M. de Munk, R.K., z.b., n. den Helder, hotlel Bellevue J. H. Doornbos, R.K., dienst bode, n. Naaldwijk, Molenstraat 19 A. L. Schoofs, R.K., beambte N.S., n. Zaandam, Leo XIII str. 13 M. F. Traanberg, N.H., tuinman, n. Alkmaar, Westerweg 106a P. Jomker, N.H., chauffeur, n. Warmen huizen, Oostwal 69 E. H. Klaassen, Rem., reiziger, n. Hilversum, Heerenstr. 77 xHagtingius, N.H., bakker, n. Schellmk- hout, p.a. C. de Hart A. F. Kaal, N.H., dienstbode, n. Alkmaar, Laat „café Hout- kooper”: H. Kaal, NJJ.- n- Alkmaar. Eikelen- bergstr. 17; H. T. Adema, N.H. dienstbode n. Leeuwarden, Zuiderstr. 1 C. J. E. A. Inckel, D. G., z.b., n. Naarden, Ter Gouwweg 46 H. Danowski, E.L., dienstbode, n. A'dam, Wouwermanstr. 37 J. J. van der Zei, N.H., timmerman, n. Wognum, Westeinde D.16 H. A. J. de Wit, R.K., z.b., n. A'dam, Admiralengracht 279 G. Jorna, R.K., reiziger n. Heiloo, Heilooerdijk B.22 J. W. Henneman, R.K., z.b., n. den Helder, Spoorstr. p.a. J. Slikker; C. M. A. Houtman, N.H., z.b., n. Haarlem, Hyacinthenlaan 24 zw. J. M. Vos, N.H., z.b., n. buitenland N. Houtenbos, R.K., z.b., n. Noordwijk, gest. Sancta Maria P. Balk, N.H., bakker, n. Schellinkhout, p.a. C. de Zwart B. J. Doornebos, N.H., timmerman, n. 's Graven hage, Ferd. Bolstr. H. Santema, N.H., dienstbode, n. Baarderadeel, Oosterlittens. M. Santema A. Steehouwer, N.H., predi kant, n. Apeldoorn, Loolaan 30 II H. Oberbillig, R.K., dienstbode, n. Duitsch land G. J. Hogervorst, N.H., z.b., n. den Burgerlijke Stand van 18 Sept.2 Oct. Geboren: Sonja, d. v.Willem Wieger Schza en Cornelia Blokker Martinus Johannes z. van Johannes Josephus Kooter en Allda Maria Winnubst Pieter, z. van Pieter Goed en Geertruida Makkes Gertruida Theresia d. van Jan Rens en Margaretha Petronelia Scheelings Gerrit, z. van Cornells de Greeuw en Meinoutje Zeilemaker. Levenloos aangegeven: kind van Jan Ma rti en Hlltje Verwefj. Overleden: Johannes Dirk Bode, onge huwd, 41 jaar Eeltje Ypma, gehuwd met Maria Susanna Goedkoop ComelB Vis ser, ongeh. 17 jaaor. NAGEKOMEN KERKBERICHT Parochie H.H. Cyriacus en Frandscua Deze week lederen avond te 7 uur Lof met de gebeden van de Octobermaand. HEDEN geen Congregatie. WOENSDAG geen H. MIs te 8.15. Des avonds half 8 Congregatie der meisjes. VRIJDAG te 8.15 Congregatie der mannen. ZATERDAG half 13 blechthooren voor de kinderen, te 4 uur voor de overige ge- loovigen. ZONDAG de groote jaarljjksche collecte voor de R. K. Parochiale armen. Witte Kruk Het Witte Kruis hield een ledenvergadering, welke goed was bezocht. Van de Provinciale Commissie voor Wijk verpleging was bericht ingekomen, dat de pensioenen voor de verpleegsters moesten worden verhoogd van f 500 op f 600, waar aan door de afdeeling is voldaan. In de va cature van Zr. Jonkman werd benoemd Zr. E. Groot te Emmen. Momenteel zijn twee t.b.c.-patiënten opgenomen in sanatoriums. Onze onderafdeeling ..Huisverzorging” die vanaf 1 Maart 1931 aan haar leden hulp verleent, doet prachtig werk. In 14 gezinnen waren de verzorgsters reeds 400 dagen werk zaam Hun loon bedroeg daarvoor ruim f 600.—. Het Wjjkgebouw en de materialen worden vanaf 1 Januari 1932 verzekerd tegen speciaal tarief. Het f 30 000.—. Aan de Chr. Vereeniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekten te Haarlem, is een subsidie toegekend van t 10. De totaalcijfers voor de begrooting zullen bedragen: Witte Kruis ontvangsten f 5420, uitgaven f 3880.wijkverpleging ontv. f 2300.uit gaven f 4500.T. B. C.-bestrijding ontv. f 1110.uitg. f 625.Diversen ontvang sten f 361.uitg. f 96. Totaal ontv. f9101. totaal uitgaven f 9101. Aan de orde was hierna bestuursverkie zing. Atredenden mevr. GrootKoning (niet herkiesbaar) en mevr. HuizingaMeulenaars herkiesbaar. Gekozen werden mevr. Groot Bakelaar en mevr. HuizingaMeulenaars. Inplaats van den heer Kappers die moet aftreden als lid der contróle-commissie werd gekozen de heer M. Aamout. De heer Van der Land Informeerde bij de rondvraag naar de overneming van leden van het Groene Kruis naar het Witte Kruis. Het bestuur is van meening dat deze leden, wanneer zjj komen van een andere plaats, moeten worden overgenomen. Hierna volgde sluiting. Ingekomen personen T. Huisman, N.H., arbeider, Loudelsweg 79, van Ede A. C. Ottenbros, R. K., dienst bode, Bergerweg 92, van Alkmaar A. C. H Klok, N.H., dienstbode. Hoflaan 2, van Ede H. Schuijt, geen, z.b., Zuidlaan 13, inw. van Alkmaar A. Flormann, R.K., dienstbode, Stationstr. 2, van Duitschland J. Schut, N. H., arts, Komlaan 14, van N. O. Indië W. Biesboer, geen, slager, Leo Gestelweg 9, van Zijpe N. Neeter, N. I., z. b., Breelaan 79, van België P. Brouwer, N. H., architect, Dr. van Peltlaan 17, van A’dam M. A. Mooy, R. K., z. b., Bergerweg 14, van Alkmaar B. Koopal, N. H., ,Z. b., Kom laan 14, van A'dam C. E. Godijn, geen, pensionh., Russenplein 2, van Alkmaar J. C. Kimman, R. K., bloemb.kw., Heeren weg 69, van Texel J. M. Bal, R. K., z.b., Loudelsweg 20, van Hoedekens kerke C. van Stee, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoadekenskerke H. H. de Boo, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoedekenskerke A. Remijn, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoedekenskerke M. K. A. van Leeuwen, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Leiden M. Verschoor, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Leiden M. M. Wijnker, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard van Eijk, R. K., z. b., van Alkmaar M. G. M. Bronsveld, R. K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, van Hoorn A. M. van der Salm, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Zoeterwoude P. M. Deyle, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Uitgeest H. A- G. Puplichhuizen, R. K., Z. b., Loudelsweg 20, van Koog a/d Zaan T. A. Wester, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard ;E. T. M. Kroon, R. K., Z. b„ Loudelsweg 20, van Haarlem J. C. van den Broek, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Assendelft M. A. A. Smits, R. K., z.b.. Loudelsweg 20, van Velsen J. M. Hulken berg, R. K.. z. b., Loudelsweg 20, van Hille gom H. B. Hoogvliet, R. K., z. b., Loudels weg ao, van Maassluis M. C. Grol, R. K., --X. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam Nog ‘geen vaarwel, maar een tot wederziens Volgens de dagvaarding had de heer Jan Gr. Pzn. te Egmond a. Zee ,van beroep trwalervisscher, uitgezonderd de laatste 10 maanden, die hij als gedwongen rentenier door bracht, zich in den avond van 17 Augustus in het* jachtveld bevonden met wildstrikken, welke voorwerpen blijkbaar niet in den smaak vielen van den surveilleerenden jachtopziener. De werklooze visschers, thans terecht staande, ontkende botweg het feit, waarop de kanton rechter de conversatie eensklaps afbrak en aan zijn cliënt beduidde, dat hij volgende week om 10 uur maar op zijn spreekuur terug moest komen, welken duidelijken wenk voldoende was om Jan met bekwanen spoed te doen verdwijnen. Zilveren jubelfeest op „Huize St Radboud". In den vroegen morgen van 30 September was St. Radboud wakker om het feest van hun beminden Directeur, den Eerw. Frater Alfonso, te beginnen met een stillen jubel. Dien morgen is door het geheele land een dankgebed tot den Gever van alle goeds opgestegen. Door het geheele land! dat Is geen grootspraak, getuigen hiervoor zijn de honderden felicitaties, zelfs vanuit Amerika, Oost-Indlë en China. Zeer vele oudleerlingen hebben trouw ge volg gegeven aan den oproep van een maand geleden, en hebben daardoor getoond dezen jubilaris naar waarde te kunnen schatten. Op overtuigende wijze bleek op de receptie welk een warm hart hem zijn collega’s leer lingen en oud-leerlingen toedragen. Een schat van bloemen en groen stond er in de feestzaal, door de bekende firma Vroom Dreesmann uit Hoorn gratis en keurig versierd. Onder de belangstellenden merkten wij op den Zeereerw. Frater Th. Horsten. Su perior der Congregatie uit Tilburg, den Zeereerw. heer N. J. Bakker, Pastoor van Medemblik. den Weleerw. heer Buisman en den Edelachtb. heer Burgemeester. Uit de woorden, door <ten Zeereerw. Over ste gesproken, bleek hoe hoog de werkkracht en deugdbetrachting staat aangeschreven van den feesteling. De Zeereerw. heer Pas toor dankte den Jubilaris voor de krachtige en gulle medewerking, die hij immer had ondervonden. De Eerw. Frater Directeur van het fra terhuis sprak tot den jubilaris als mede broeder. terwijl de Eerw. Frater Roeland hulde en dank bracht in naam van St. Radboud, collega’s, leerlingen, oud-leerlin gen en ouders. De leerlingen kwamen voor den dag met keurig verzorgde speeches, zang, viool- en pianonummers, terwijl de’ cantate, getoon zet door M. H. v. h. Kruis, met woorden van den Eerw. Frater Edwardtu, op mees terlijke wijze ten gehoore werd gebracht. Onder de cadeaux merkten wij bijzonder op het vrijgekochte slaafje in China, een naamgenoot van den jubilaris; een vaandel voor de jongenscongregatie, een vlag van het instituut en een filmtoestel, alle door de jongens geschonken. Zeer onder den indruk dankte de jubilaris voor de overstelpende sympathie die hij mocht ondervinden en die hjj in het geheel niet had verwacht. In den middag volgde het heerlijke diner, waaronder de jongelui op vroolljke wijze den opvoeder en leeraar bezongen. In den avond speelden drie clubjes de tooneelstukjes: „Joople als standbeeld", „Baas Jansen in De Brand van Rome”, en „Het Spook in de Canapé". Laat in den avond werd met theaterpop pen „De Bergpas van Mozala" vertoond, dat bij het jeugdige gedeelte der toeschouwen vooral een zeer jolige stemming bracht. Bijzonder werd op prijs gesteld het con cert. dat de harmonie „Crescendo” onder de bekwame leiding van den heer Groen op den tweeden feestavond gaf. De heer Keyser uit Medemblik gaf daarbij enkele prachtige solo- R. K. Volksbond De afdeeling Enkhui zen van den R. K. Volksbond hield een ledenvergadering in 't St. Gommarusgebouw. De voorzitter gaf na opening en lezing van de notulen 't woord aan den geestelijken ad viseur, die met een toepasselijk woord een drietal nieuwe leden installeerde. Aan de orde kwamen hierna de ingekomen stukken en het verslag 1930, waarin het ge heele werken van den Volksbond op bevatte lijke wijze werd aangetoond. In bespreking kwam hierna het winterprogram. Het be stuur heeft reeds de beschikking gekregen over een vijftal spreekavonden en wel Don derdag 15 October spreekt de heer Kuiper over Rerum Novarum en Quadrageslmo An no. Zaterdag 7 November spreekt de heer Hoogsteden. De vergadering wenscht hieraan nog een spreker toe te voegen die zal spreken over „Onze eigen Instellingen." Den eersten Donderdag van December spreekt de heer Van Slingerland over de Studieweek te Ber gen, den isten Donderdag van Jan. spreekt de Zeereerw. Heer pastoor met het onder werp .Reis naar Rome," den laten Donder dag van Febr. spreekt de heer Van Slinger land; den Isten Donderdag van Maart, verga dering met een spreker uit een der vakbon den over Vakorganisatie en Politiek. De ver gadering gaat met dit program accoord. Eenige bespreking volgde hierna over de jonge mannen van 16 tot 18 jaar. Besloten werd deze als aspirant lid aan te nemen tegen verminderde contributie. De Zeereerw. Heer pastoor hield hierna een bespreking over de slechte tijden en constateerde dat de menschen en vooral de arbeiders in dezen tijd meer moeten bidden. Het aantal H. Com muniën moet in dezen tijd toenemen. Door een der leden werd in de rondvraag geïn formeerd of bij de gemeente ook stappen kunnen worden gedaan om arbeiders die bui ten werken te voorzien van reisgeld en of ook de kostgangers bij de gemeentelijke werk verschaffing zouden kunnen worden ge plaatst. Het bestuur zal oogen zien. Hierna werd door den secretaris en den agent van de Volkskrant nog een krachtig pleidooi gehouden voor het lezen van de Volkskrant. Nadat door den voorzitter nog dank was gebracht aan de deelnemers aan het Congres te Utrecht, volgde sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6