Rechtszaken R.K. VOLKSBOND afd. ALKMAAR OFFICIEELE Voor den Alkmaarschen Kantonrechter p Dl 'CIAAL N7EUWS PRO GEN M.KATEH AUKMAAR MltNTflkV El i Ui bei wa act tin om 1 ZUID-SCHARWOUDE OUDORP T ZAND Auto-ongeval o c? 4 er- Th. STAM, voort. maar dienst ongelukken hadden niet Malaria-bestrijding in Noord-Holland Een leersaam verslaf Spreekuur Kamerlid Van de Bilt Rij] deter het Publicatie A niet tevreden was. Hjj Wond nu terecht staat van dronken- rrjijk onberispelijk. Directeur Havendienst Al tn Het Tweede Kamerlid, de beer Ch. L. van de Bilt, tal voor belanghebbenden te spre ken zijn: Donderdag te Hoorn van 3uur in Hotel Bellevue (tegenover Station). Vrij dag 9 October te Alkmaar van 4halt 6 in hotel Proot. 'ericht. Wij con- i onze be- Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeens kennis, dat de ge meenteraad In a(Jn op 1 October JX gehou den vergadering den beer H. O. Stoutjesdijk heeft benoemd tot lid der commissie van bij stand voor bet onderwijs en tot lid der com- D wel kon Voll L bea was HjU Li zier doo E ge fint kra. V ligt L LI een omi dat kort vrai slas riks trek BI Fint van «M ncei man sche to Ken sche ’s-G van mr. Zon. Aalt Stat Gen ven- berg H v miss Rltb Nedi ree ne< I sla dé gei I eey J sla i bij gul wai I sch get wa. in lijk we< der me die zjjr ber mo en L ricl h in E L slat hij Geen roosjes zonder doornen I Een achtenswaardig gepensionneerd boek houder uit Amsterdam, de heer A. K. B., bevond zich omtrent 12 Augustus met zijn zoon en verdere bestaande en aanstaande familie te Egrnond aan Zee ten einde te ge- nieten van de heerlijkheden en gezondheid bij paplepels, die zee, bosch en duin hem aanbood. Onder het programma dier natuur- genietingen, behoorden ook longen en spie- rensterkende duinwandelingen, doch jammer genoeg waren het weer die schrikwekkende borden met strafwet bedreigingen, die het genot vergalden en oorzaak waren dat de heer Abram K. B. heden terecht stond wegens overtreding van artikel 461, het loopen over verboden grond. De zoon Theodoras K. B. Was ook met zoo’n gewichtig proces vereerd, doch deze had de vertegenwoordiging maar overgelaten aan zijn vader, wat dezen hoffe- lijken ouden heer dan ook zóó goed was toe vertrouwd, dat hij de meeste sympathie verwekte en de kantonrechter met een vrien delijk woord zich vergenoegde aan deze zoo onschadelijke „verdachten" slechts op te leggen 1 boete of 1 dag hechtenis. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag passeerden een wagen en een auto elkander op den Waarddjjk. Achter den wagen liep het 4-jarig zoontje van den heer J. Gutter. Juist toen de voertuigen elkaar voorbijreden, liep het jongetje van achter den wagen en werd door den auto aangere den. Hevig bloedend werd bet kind opgeno men. dat eenlge uren later aan de gevolgen is overleden. Nu een enkel woord over onze stands organisatie in het algemeen. Onze standsorganisatie heeft zich in den loop der jaren uitgebouwd. Van een kleine groep, eerst bestaande uit werkgevers, mid denstanders en arbeiders, is het zoo lang zamerhand een organisatie geworden van alleen arbeiders, van hen, die in loondienst werkzaam zijn. De taak van onzen bond is dan ook veel grooter geworden, omdat de omstandigheden hem daartoe dwongen. Hij Met de beste voornemens bezield, zich zelf tot een voorbeeldig staatsburger op te leiden De ao jarige Lodewijk St. uit St. Pancras een reuzeknaap met een zeer presentabel Een oppositie die geen voor maar nadeel bracht Een te Alkmaar wonend melkhandelaar, die zich volgens den eisch des tijds bedient van een vrachtauto, de heer Pieter B., was verzocht op 24 Juli terecht te staan wegens *n paar door hem te Heiloo gepleegde en geconstateerde overtredingen der motor en rijwielwet. In de eerste plaats stak hij met zijn melkmotorrijtuig eensklaps den straatweg over zonder een teeken te geven, zoodat een achter rijdende automobilist, de heer J. H. Dyserink, koopman te Haarlem, met zijn wagen in aanrijding kwam en daar bij een niet onbelangrijke materieele schade beliep. Voorts werd nog opgemerkt door den rijksveldwachter Beekman uit Bloetnen- daal, die zich in het rijtuig van den heer Dyserinck bevond ter uitoefening der Vrij willige verkeerscontróle, dat aan den vracht auto een wegspiegel ontbrak. De heer B., destijds niet verschenen, werd bij verstek veroordeeld tot 2 geldboeten, een van ƒ6 of 6 dagen voor den wegspiegel en een van 15 of 15 dagen ter zake het nalaten van een te geven verkeersteeken, dat hij den rijweg wenschte over te steken. De veroor deelde kwam tegen deze veroordeelingen in verzet, doch was ook bij de vernieuwde behandeling niet tegenwoordig, welke af wezigheid niet in zijn voordeel werd uit gelegd. Trouwens had de geheele zaak een ongunstig verloop, aangezien nu de straf werd verzwaard tot ƒ8 boete of 4 dagen en ao boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Al degenen, die wenschen deel te nemen aan den cursus schriftverbetering en Ned. taal, worden dringend verzocht zich op te geven vóór 15 October bij den heer v. d. Eng, Uitteboschstraat 1 of bij den heer N. Stam, Tulpstraat 8a. VERTROKKEN PERSONEN W. Colijn, G.K., bloemb.kw., n. Anna Paulowna, Middenvliet C 64 E. Plöger, E.L., dienstbode, n. Amsterdam, Ban straat 60 B. van der Ploeg, N.H., luit, ter zee, n. Den Helder, Javastraat 132 G. J. B. du Crocq, N.H., dienstbode, n. Amsterdam, Pelikaanstraat 9 J.Huurman, geen, werkt, ing., n. ’s Gravenhage, To- matenstr. 189 C. Visser, R.K., z.b., n. Grootebroek. Lutjebroek Hom 75 T. Huisman, N.H., arbeider, n. Ede, Lunteren Overw. Ld 32 H. F. Kulker, geen, kok, n. Hilversum. Vosmaerlaan 6 H. Kager, R.K., slager, n. Velsen, IJmuiden, Trompstr. 187 G. J. Bakker, R.K., z.b. n. Nijmegen, Neerbosch, Rozenstr. D. Schagen, R.K., z.b., n. Westwoud, Z. 209 A. Snijder, N.H., z.b., n. Alkmaar, Dubbele buurt 4 A. van der Pol. R.K., arbeider N.S., n. Velsen, IJmuiden, Bloemstr. 1x2 C. C. M. Schmidt, R.K., z.b., n. 's Gravenhage, Hooge West- eind 18 A. Kleverlaan, R.K., arbeider, n. Noordwijkerhout, Zilkerweg 72 C. Kleverlaan, R.K., arbeider, n. Noordwijker hout, Zilkerweg 72J. H. Selie, R.K., kruidemersbed., n. Zeist, filiaal Albert Heijn; P. van der Steen, R.K., bloemist-, knecht, n. Noordwijkerhout, Zilk p.a. J. Prins G. E. Lorenz. R.K., dienstbode, n. Alkmaar, Voormeer 35 M. H. Smal, R.K., z. n. 's Gravenhage, Westeinde 18 A. Kramer, G.K., dienstbode, n. Alkmaar, Stadszieken huis K. Knossen, G.K., dienstbode, n. Alkmaar, Stadsziekenhuis C. Blankman, Dezer dagen was het 35 jaar geleden, dat onze afd. Alkmaar is opgericht. - stateeren dit feit en het ligt niet in doeling er veel ophef van te maken. Alleen zal ter gelegenheid hiervan onze bond twee feestavonden gaan organiseeren, waarin de tooneelvereeniging „Vondel" voor ons zal optreden, met een van zijn mooie opvoedende tooneelstukken. Daarenboven wordt op deze avonden het woord gevoerd door onzen Centraal Voor zitter den heer v. d. Akker. Deze feestavonden zullen plaats vinden op 16 en 17 November, in de zaal van den heer Mooy. Ook wordt als vanzelfsprekend ter ge legenheid van dit jubilé een Triduum ge houden in de Dekenale kerk aan het dronkenoord en wel door den bekenden Pater De Greeve S. J. op DinsdagWoensdag en Donderdag 3, 4 en 5 November. Wij drin gen er nu reeds op aan, deze dagen vrij te houden van vergaderingen, opdat nu eens werkelijk alle leden zonder uitzondering hieraan kunnen deelnemen. Lage en laffe grap, gekweekt uit drankmisbruik en bal- dadigheidszin Een tweetal „broodvechters" te Uitgeest, de bollenhandelaar N. Willemse en zijn medestrijder voor een droge boterham Cor Twisk, besloten in den nacht van 22 op 23 Juli hun geluk te beproeven met den levende bloemenhandel in Rotterdam en moesten dus heel vroeg met hun auto op stap ten einde tijdig op de markt aldaar aanwezig te zijn. Hun wagen stond dus rijvaardig klaar en *n oogenblik onbeheerd, toen zij zich naar de woning van Willense begaven, ten einde nog een partij bloemen te halen. In dat onbewaakt oogenblik maakten echter eenige losbollen gebruik er met den wagen tusschen uit' te trekken, ten einde een nachtelijke dronkemansrit te maken door omliggende dorpen. Tot het proviand be hoorde een flesch met sterken drank men behoeft dus niet te vragen, hoe ijverig den beest werd gespeeld door dit nobele gezel schap. Toen de auto dan ook na uren wach- tens weer in het bezit kwam van den eige naar, bleek de wagen vrijwel uitgesloopt, waren de ruiten verbrijzeld, de carburator lek gestooten en wat dies meer zij. Alléén een leege drankflesch was in het rijtuig achtergebleven. De eigenaar durfde echter maar geen critiek uit te oefenen uit vrees door de opgewonden bacchanten tegen de vlakte te worden geslagen. De handelaars waren echter ten zeerste gedupeerd, niet alleen door de schade, ongeveer 50, aan den auto toegebrXtht, doch ook omdat voor hen de kans was verkeken nog tijdig in Rotterdam te komen, zoodat ook een partij bloemen als waardeloos kon worden aangemerkt. De voornaamste bedrijver van deze misse lijke dronkemans grap werd geacht te zijn, zekeren A. S., 'n bekend type, behoorende tot het clubje nachtrumoermakers, dat Uit geest op stelten zet. Tot hem wendde de heer Willemse zich om schadevergoeding, voornamelijk omdat deze snaak zou hebben gechauffeerd, hoewel hij niet in ’t bezit was van een rijbewijs. Toen alsnu schadevergoeding uitbleef, werd het gebeurde ter kennis gebracht van de politie en omdat men niet met juistheid wist hoe men deze handelingen moest quali- ficeeren, tegen gemelden S. een straf vervolging ingesteld wegens het besturen van een auto, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Vrijdag werd deze zaak behandeld en tegen St, gevorderd ƒ40 boete of 40 dagen, doch de heer kantonrechter kon zich blijkbaar nog niet met deze strafvervolging vereenigen en sreesde kennelijk een echec. Besloten werd dus tot aanhouding voor onbepaalden tijd, teneinde te overwegen in overleg met den heer officier van Justitie of niet een vervolging ter zake wederrechtelijke toe- eigening van den auto kans op welslagen had. In ieder geval was een nader en meer uitgebreid onderzoek gewenscht en nam de ambtenaar de zaak voorloopig terug, ten einde het resultaat van deze instructie af te wachten. Den yen October aJ. zal het 12 1/2 jaar geleden zijn, dat onze pennm., de heer H. W. Koopmeiners, werd gekozen tot lid van het bestuur onzer standsorganisatie. Dit feit meenden wij even aan de vergetelheid te moeten ontrukken, ook al weten wij, dat wij hem daar nu juist geen pleizier mee doen- De heer Koapmeiners, die al jaren het penningmeesterschap waarneemt, is een onzer beste krachten, die behalve deze functie, nog tal van andere werkzaamheden in onze arbeiders-organisatie vervult, en altijd vol liefde voor onze beweging in de bres springt, dagen en nachten werkt hij aan den vooruit gang van den bond altijd op post, altijd vol vuur, altijd bereidwillig, zichzelf opofferende voor de belangen der leden. Een hartelijke felicitatie namens ons allen is hier dan ook zeker op zijn plaats. Teleurstelling en tegen werking is ook zijn deel geweest, ontmoedi ging is hem echter onbekend. Hij werkt voort aan dc opheffing, verbetering en ont wikkeling onzer leden. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren te arbeiden voor onze beweging en moge God hem de kracht geven, dit te doen met blijmoedigheid en volharding. Flyosan, R.I.DJS., Flit, Shellox e.d. vonden meermalen plaats; het gebruik van muggen gaas ..wil er nog niet goed In’; terwijl het gebruik van petroleumglas beneden verwach ting bleef. In de uitgeschreven prijsvraag voor een prent ter bevordering van de belangstelling In den strijd tegen de malaria door de be volking self, werd de eerste prijs toegekend aan den beer H. Heller te Den Haag. Vervolgens wordt een uitgebreid overzicht gegeven van het in de 11 afdeellngen ver richte werk, met aanduidingen betreffende het aantal bezochte woonvertrekken, stallen enz., benevens van het aantal bezochte ge zinnen. met opgaven van bet percentage aelf-ontmuggers. Voorts Is van een en ander een grafische voorstelling gemaakt. Het schoolfeest. Ook Zondag is het programma van Donderdag te zien geweest. De ouders der kinderen waren uitgenoodigd om de klnderhulde aan de zusters en kerk en gemeentebestuur te hooren. Van de gelegenheid om de schoolgebouwen te den werd druk gebruik gemaakt. 20, van Den HelderC. de Barbanson, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Helder M. E. Kuyken, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Blokker J. M. G. D. van Amersfoort, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam J. de Winter, R. K-, z. b-, Loudelsweg 20, van Nisse C. L. M. Rupert, R. K„ z. b-, Loudelsweg 20, van Hoorn C. C. Beerepoot, R. K.. z. b., Loudelsweg 20, van Hoorn A. C. Droog, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hoorn AM. Boon, A. M. Boon, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Bovenkarspel M. J. Vlaar, R. K., z. b., van Alkmaar C. M. Boon, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Bovenkarspel C. H. Groot, R. K.,. z. b., Loudelsweg 20, van Berkhout; H. A. W. M. Osendarp, R. K., z. b., Loudelsweg ao, van Delft E. R. Bunnik, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Alphen a d Rijn C. M. Bunnik, R. K„ z. b., Loudelsweg 20, Alphen a/d Rijn; B. P. Stolker; R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Boskoop J. J. M. Groenewoud, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Monnikendam E. M. Dijkmans, R. K.,^z. b., Loudelsweg 20, van Leiden M. J. Hogguer, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam H. van Ederen, R. K., z. b., Loudelsweg ao, van Krommenie L. W. M. Westendorp, R. K-, z. b., Loudelsweg 20, van Den Haag J. A. de Jong, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem E. v/d Bosch Raspel. R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Haag I. F. M. van Steenhardt Carré, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Amsterdam J. M. van Beers, R. K., z. b., Loudelsweg 20,van Beemster C. B. G. Ruitenburg, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Heiloo M. J. Hulsmeyer, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Delft M. D. Kordes, R. K„ z. b., Loudelsweg 20, van Den Helder M. J. van Amersfoort, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Mook H. de Jonge, N. H-, monteur, Schoolstr. 5, van Egmondbinnen A. Schip per, R. K., dienstbode. Prinsessen!. 30, van Spanbrqek J. W. Prins, N. H., kruidenier. Meerweg 33, van Haarlem C. H. A. Fortuyn R. K., buffetjuffr., Breelaan 2, van Amster dam E. Schrader, R. K., z. b., v. Bladeren weg 18, van Duitschland E. J. Feldman, R. K., dienstbode, Breelaan 38, van Duitsch land J. de Vos, N. H., werktuigkund., Burgerweg 23, van Rotterdam D. V. W. Gtegoire, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van ’s Gravenhage L. Louwersheimer, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van 's Gravenhage A. C. J. Sweerts, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem C. M. Ursem, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard A. J. de Jonge, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Overzand M. E. Karskens, R. K., z. v., Loudelsweg 20, van Alkmaar C. Boon man, R. K., z. b„ Loudelsweg 20, van Haar lemmermeer C. G. Portegies, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Schagen P. C. Reekers, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem mermeer M. A. Schoorl, R. K., z. b., Lou delsweg 20, van WervershoofJ. J. M. Verkley, R. K.. z. b., Loudelsweg 20, van Alphen a/d Rijn J. van den Berg, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Haarlem C. C. M. Vreeburg, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Lisse W. M. Tuin, R. K., z. b., Loudels weg 20, van Edam A. M. B. Assendelft, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hillegom M B. M. Scrhama, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Hillegom Chr. L. Burger, R. K., z. b., Loüdelswrg 20, van Beverwijk C. D. van Kampen, R. K., z. b., Loudelsweg 20, Obdam E. C. A. Volmer, R. K., z. b„ Loudelsweg 20, van Arnhem C. M. Smiers, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Wognum E. P. M. Veltman, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van A’kmaar M. J. A. Bijvoet, R. K., z. b-, Loudelsweg ao, van HaarlemC. Groot, R. K., z. b„ Loudelsweg ao, van Hoogwoud T. G. de Haan, N. H., pluim veehouder, Oudburgerw. 9, van Opsterland C. A. C. Corbeel, R. K-, huishoudster, Heerenweg 85, van Bergen op Zoom C. Kroner, R. K„ onderwijzeres, Loudelsweg 20, van Amsterdam A. M. Schmitz, R. K., dienstbode, D.r v. Peltlaan 13, van Duitsch land N. de Boer, geen, z. b., Kanaaldijk 27, van Pijnacker A. H. de Goede, G. K., kantoorbed., Geestweg 3, van Enkhuizen N. Tesselaar, R. K., chauffeur, Hoopweg 5, van Heerhugowaard C. W. van Romunde, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Alkmaar R. A. A. M. Bernards, R. K., z. b., Loudels weg 20, van Alkmaar A. A. Bleeker, R. K., z b„ Loudelsweg 20, van Beemster J. Spaansen, geen, dienstbode, Natte weg 17, van Alkmaar 77. C. Speets, geen, metzelaar, Leo Gestelw. 11, van Anna Pauw low na C. C. Keet, R. K„ z. b., Loudelsweg 20, van Harenkarspel I. Willekens Macdonald, N. H„ z. b., Duinweg 5, van Haarlem C. M. M. Tromp, R. K., z. b„ Loudelsweg 20, van Schoorl H. M. Verhagen, R. K-, z. b„ Loudelsweg 20, van Amsterdam E. J. Vahle, R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van 's Gravenhage E. G. de Vries, R. K-, z. b., Loudelsweg ao, van Alkmaar C. M. Kleef, R. K„ z. b., Loudelsweg 20, van Bloemendaal C. C. Witteveen, R. K., z. b., Loudelsweg 20, van Den Helder J. Buys, geen, reiziger, Stroomerlaan a, van Assen delft P. H. A. Neuschafer, E. L., z. b., Geestweg 20, van Duitschland H. Wöhlert, geen, ckker, Geestweg ao, van Duitschland E. van Beek, geen, dienstbode, Verspijkwe 7, van Nijmegen.; P. J. Uyttewaal, R. K Z. b., Loudelsweg 20, van Ter Aar E Przy billa, R. K., z. b., Lijtweg 34, van Duitsch land. is in vele gevallen zelfs een strijd-organisatie geworden, voor de belangen zijner leden, vooral wat betreft werkverschaffing en steun- uitkeering, welke vooral in onze dagen, helaas, zoo ontzaglijk veel geld en arbeid vraagt. Daarnaast is onze bond geworden een ontwikkelingsschool in het klein. De arbeidende mensch wenscht ook dat hij iets te zeggen krijgt in de verschillende maat schappelijke organen. Dit is aan een kant zijn recht, maar daar naast is de grootste moeilijkheid, de voldoende en hoognoodige ontwikkeling. Het is een waarheid, dar naar verhouding van het aantal, weinig arbeiders beschikken over een juiste opvatting van de dingen, welke om ons heen gebeuren, dit kan ook moeilijk anders, daar het grootste deel dage lijks opgesloten zit in de fabrieken of werk plaatsen, alwaar zij al hun aandacht bij hun arbeid moeten hebben. Er is dus veel kracht en energie voor noodig om zich op te heffen uit de dagelijksche sleur van het leven vandaar dat de ontwikkeling der arbeiders zoo langzaam vordert. Onze volksbond begrijpt echter volkomen zijn taak en met steeds terug komenden ijver organiseert hij de ontwikkelingsavonden in allerlei vorm, en het is voor den vooruit gang onzer leden gewenscht, dat een ieder daaraan medewerkt, zooveel dit in zijn ver mogen is, vooral door deze avonden te komen bijwonen. Hetgeen onze bond in de toekomst vraagt, is een nog steeds beter gaan medeleven in de verschillende onderafdeelingen. Hiermede bedoelen wij b.v. Winterzorg, Weduwen- steun, Vrijwillige Stuiversactie H.W.L. en aansluiting bij de Retraite-club, vooral het laatste is van groot belang, omdat dit de hartslag is voor het geestelijk leven in onze organisatie. Laat het 35-jarig bestaan ons het voornemen doen maken, meer mede te gaan leven, vooral wat betreft de geestelijke belangen, opdat de geest van den tijd ook onzen bond niet gaat beïnvloeden. Moge dit 'dan de vrucht zijn, van ons wer ken in den achter ons liggenden tijd, door anderen en door ons, dan achten wij ons voldoende beloond voor onze weliswaar zware, maar mooie taak, de verheffing van den arbeidersstand zoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied. Binnenkort zal worden opgericht een Commissie ter behartiging van de belangen der georganiseerde werkloozen, waarin ot^k onze Geestelijk Adviseur zitting zal nemen. Nog geen vaarwel, een tot wederziens I Volgens de dagvaarding had de heer Jan Gr. Pzn. te Egrnond a. Zee ,van beroep trwalervisscher, uitgezonderd de laatste 10 maanden, die hij als gedwongen rentenier door bracht, zich in den avond van 17 Augustus in het jachtveld bevonden met wildstrikken, welke voorwerpen blijkbaar niet in den smaak vielen van den surveilleerenden jachtopziener. De werklooze visschers, thans terecht staande, ontkende botweg liet feit, waarop de kanton rechter de conversatie eensklaps afbrak en aan zijn dient beduidde, dat hij volgende week om" 10 uur maar op zijn spreekuur terug moest komen, welken duidelijken wenk voldoende was om Jan met bekwanen spoed te doen verdwijnen. Toen de laatste bus van den AlkmaarDen Helder, 't Zand gepasseerd was in de richting Alkmaar, liep het voorwiel van den wagen, waardoqp^de as brak en ook het andere wiel van de as afliep. Daar er ter plaatse geen nachttelefoon- dienst is, moest men moest men wachten tot er een bus van Alkmaar kwam. Hiermede werden de passagiers naar Alkmaar ver voerd. Persoonlijke plaats. Den chauffeur treft geen schuld. Het einde bekroonde hier het doel De heer N. G. J. H., assistent aan de bekende zuivelfabriek te Stompetoren, wiens zaak bereids op 31 Juli en 7 Augustus werd voorgebracht ter beoordeeling van den rech ter, had heden bij de derde behandeling allerminst reden zich over den afloop te beklagen. Het betrof hier een weinig be duidende aanrijding te Oudorp op 2 Juni, met een vóór hem rijdenden vrachtauto, die, zooals de verdachte verklaarde, zonder dat eenig teeken werd gegeven, eensklaps dwars over den weg reed. Volgens den chauffeur, die zelf niet reed, maar zich onledig hield met de dressuur van een toekomstigen kilometer-vreter, was dat tee ken wel degelijk gegeven en kon de schuld der aanrijding alleen worden geweten aan den heer H., die niet goed uit zijn doppen zou hebben gekeken. Heden bleek echter bij de derde behandeling, de waarheid van het gevleugelde woord s wie wel doet, wél ontmoet J De heer H. had namelijk destijds welwillend een voetganger als passagier op genomen in den persoon van den heer C. de Nobel, destijds te Schagen en thans te Haarlem woonachtig en diens verklaring als onbevooroordeeld en onpartijdig getuige deed de weegschaal van het recht over wegend overslaan ten gunste van den ver dachte, die heden van het hem ten laste gelegde feit werd vrijgesproken, na een daartoe strekkend requisitoir van den heer ambtenaar. In gek o men personen T. Huisman, N.H., arbeider, Loudelsweg 79, van Ede A. C. Ottenbroe, R. K., dienst bode, Bergerweg 92, van Alkmaar A. C. H Klok, N.H., dienstbode. Hof laan 2, van Ede H. Schuijt, geen, z.b., Zuidlaan 13, inw. van Alkmaar A. Flormann, R.K., dienstbode, Stationstr. a, van Duitschland J. Schut. N. H., arts, Komlaan'14. van N. O. Indié W. Biesboer, geen, slager, Leo Gestelweg 9> van Ziipe N. Neeter, N. I., z. b„ Breelaan 79, van Belgié P Brouwer, N. H„ architect, Dr. van Peltlaan 17» van A'dam M. A. Mooy, R. K„ z. b., Bergerweg 14, van Alkmaar B. Koopal, N. H.. Z. b., Kom- laan 14, van A'dam C. E. Godijn, geen pensionh.. Russenplein a, van Alkmaar C. Kimman. R. K., bloemb.kw., Heeren weg 69, van TexelJ. M. Bal, R. K., z.b.. Loudelsweg 20, van Hoedekens kerke C. van Stee, R. K., z. b., Loudelsweg 20. van Hoedekenskerke H. H. de Boo, R. K., Z. b.. Loudelsweg 20, van Hoedekenskerke A. Remijn. R. K„ z. b.. Loudelsweg 20. van Hoedekenskerke M. K. A. van Leeuwen. R. K., z. b-, Loudelsweg 20, van Leiden M. Verschoor, R. K-, z. b., Loudelsweg 20. van Leiden M. M. Wijnker. R. K., z. b., Loudelsweg 30. van Heerhugowaard van Eijk. R. K., z. b., van Alkmaar M. G. M Bronsveld. R. K., onderwijzeres. Loudelsweg ao, van Hoorn A. M. van der Salm. R. K., Z. b., Loudelsweg 20, van Zoeterwoude P. M. Deyle, R. K., Z. b., Loudelsweg 20. van Uitgeest H. A G. Puplichhuizen, R. K„ z. b., Loudelsweg 20, van Koog a/d Zaan T. A. Wester, R. K.. z. b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard ;E- T. M. Kroon, R. K. Z. b.. Loudelsweg 20, van Haarlem 1 J C. van den Broek. R. K„ z. b., Loudelsweg 20. van Assendelft hfl. A. A. Smits, R. K., z.b.. Loudelsweg ao. van Velsen J. M. Hulken berg, R. K.. z. b., Loudelsweg ao, van Hille gom H. B. Hoogvliet, R. K., z. b., Loudels weg ao, van Maassluis M. C. Grol, R. K., z. b-, Loudelsweg ao, van Amsterdam E. T. M. Korter, R. 1G, Z.b„ Loudelsweg voor den en den (gem.bl. no. 1007), gelijk deze sedert is ge- wljsigd; b. het besluit van den Raad dezer ge meente van 4 Juni 1931 tot wijziging der Verordening, regelende het beheer van gemeenteslachthuls en den rang, het getal en de beaoldlging en de wijze van benoe ming van het daaraaft) verbonden personeel (gemeenteblad no. 1255); De datum van inwerkingtreding van de sub a. en b. vermelde besluiten is bepaald op 15 September 1931; c. hun besluit van 8 September JJ, waarbij de datum van inwerkingtreding der Veror dening, regelende de rechtspositie van de ambtenaren in dienst der gemeente, is be paald op 15 September 1931 (gemeenteblad no. 1237). De sub a.. b., en c. vermelde besluiten rij» heden afgekondlgd en gedurende drie maan den ter gemeente-eecretarie ter lezing ge* legd, waar sü tevens in afdruk tegen be taling der kosten verkrijgbaar rijn. Alkmaar, 8 October 1931. p Burgemeester en Wethouders voornoan». WINDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. uiterlijk, maar ondanks zijn jeugdigen leef tijd helaas niet afkeerig van drankmisbruik en knokpartijen. Amusementen, die hem reeds ettelijke malen in aanraking brachten met den strafrechter. Onlangs was het ook weer leelijk (nisjpej Lodewijk, toen hij zich bevond bij een feestelijke 'gelegenheid te Oterleek, alwaar hij den bierpot weer ge ducht had aangesprokenen ajstoen in gevecht raakte met eenige andey^p^rsonen, die ook niet gearriveerd waren ouiltje te knap pen. De heer St. liet WW)natuurlijk niet onbetuigd en ..sprong zelfs op de treeplank van een autö om de_ inzittenden door een geweldig gebeuk op de portierruiten duide lijk te maken, dat hij «net dén gang van zaken niet tevreden was. Hjj stond nu terecht wegens ordeverstoring in schap en gedroeg zich w, Noemde zich slager, scharrelaar, en thans werkeloos, deelde den kantonrechter mede, dat hij nu maar eens was uitgeschéiden met die „rommelarij” en voornemens was zich behoorlijk te gedragen, vooral, en dit was blijkbaar de grootste stimulans tot zijn be- keering, nu hij in het gelukkig bezit was van een meisje 1 De heer kantonrechter toonde zich dan ook verheugd over de Bekeering van den eenen zondaar, die meer vreugde geeft dan 99 rechtvaardigen, met wien hij zich niet heeft te bemoeien en liet het voor ditmaal bij het opleggen van 12 boete of 12 dagen en een ernstige vermaning aan verdachte om zijn goede voornemefc stand vastig te handhaven. doen van veel wat bereikt is, een indolente terugzinking van belangstelling en actie der bevolking met alle nasleep daarvan, aou het uitvloeisel zijn. Het aantal gerapporteerde gevallen be droeg in 1930 2122, in 1927, 1928 en 1929 reep. 1912, 1702, en 1092. Omgerekend op 10.000 Inwoners wordt voor 1930 als ziekte-cUfer verkregen 423 in 1827, 1928 en 1929 was dit cijfer resp. 53, 35,4 en 343. Ook het aantal gezinnen, waarin Malaria voorkwam, was booger dan in 1929, het be droeg: 1790 tegenover 1390, 1446 en 1430 in de jaren 1927, 1928 en 1929. Het aantal po- tlênten, omgerekend per gezin: 1.18; in de jaren 1927, 1929 en 1929. resp. 1.4, 1.17 en 1.18. Men mag aan deze stijging de overtuiging ontleenen. die onze Commissie trouwens steeds met klem heeft uitgesproken, dat het Malaria-gevaar voor Noord-HoDand nog allerminst als geweken mag worden be schouwd. Integendeel, waakMamheid en met energie voortgaan op den ingeslagen weg blijft 8e- boden. Aan den anderen kant meent de Com missie te mogen verklaren, dat de toename haar nog is medegevallen; kU had erger ver wacht. - Een deel van de vermeerdering moet echter worden toegeschreven aan een betere be richtgeving van de propagandisten Voorts wordt een dringend beroep gedaan op de medewerking der artsen. In Volksvoorlichting ligt het zwaartepunt van onzen arbeid; zij omvat bet streven, om de bevolking van Noord-Holland doelbewust te doen medewerken aan de campagne tegen de malariamug. Trad voorbeen de stalont- mugging bet meest op den voorgrond, in de laatste 4 jaren werd meer de strijd aan gebonden tegen de muggen in de woonver trekken van malarialiJders en in de wonin gen, welke in de onmlddelliJke nabijheid gelegen zijn; daar schuilt de besmette ano pheles. Ger., handelsreiziger, n. Alkmaar, Spoorstr. 15A. de Groot, NXL, dienstbode, n. F ran ek er, Harlingerweg 3 J. L. Vriezenberg, geen, kok, n. Leeuwarden, Wirdumerdijk 39A. M. Mórsch, R.K., dienstbode, n. Alkmaar, Steynstr. p.a. A. L. Gouwe C. S. Kolijn, N.H., dienstbode, n. Alkmaar, Oudegracht 18a H., Luder G.K., bakker, n. Bussum, Singel 136 T. M. Iping, R.K., z.b., n. den Haag, Koninginnegracht 23 A. Veldboer, R.K., z.b., n. den Haag, Koninginnegracht 23 A. C. Kleverlaan. R.K., z.b., n. Hazerswoude, Groenendijk Z. Urs. J. Oud, R. K., z.b., n. Boskoop, Zusters Urs. F. M. C. van Bree, R.K., z.b., n. Tilburg, Jan v. Beverwijkstr. 2a M. C. G. Delhaes, R.K., z.b., n. Alkmaar, St. Elisabeth gesticht W. Deykers, R.K., z.b.. n. Fijnaart, Hijningen c. 110 H. F. Reuvers, R.K., z.b., n. Egrnond a. Zee, R.K. Vacantie- kolonie M. Koree, R.K., z.b., n. Haarl. meer. Concourslaan 19.; J. Stornebrink, N.H. z.b., naar Alkmaar. Noorderkade 6a R. Dornauer, Roomsch Kath., dienstbode, n. Zaandam, J. C. v. Wessemstr. 98 K. Bachle, E.L., dienstbode, a. A'dam, Govert Flinckstr. 95 I S. Hoogvorst, N.H., land bouwer, n. Den Haag, Pastorielaan 4 L. Beekenkamp, N.H., dienstbode, n. Den Haag, Pastorielaan 4 R. Stockhammer, R.K., dienstbode, n. Oostenrijk A. M. E. T. Hooyschuur, R.K., onderwijzeres, n. Haarl.- meer, Zusters Ursultnen M. Habler, R.K., dienstbode, n. A’dam, Heerengracht 46 -J. C. van de Laak, R.K., h. in de huish., n. A’dam, Nassauitade 129 E. A. Brunner, E.L.. off. vliegenier, n. Zeist, Soesterberg vliegkamp B. C. Lap, geen, z.b., n. Hilver sum, Gijsbr. v. Amstell. 310 J. Bok, R.K., chauffeur, n. den Helder, Buitenhaven 51 J. J. Visser, R.K., arbeider, n. Texel, Oude Schild C. A. Vaissier, R.K., z.b., n. Maas sluis, Noorddijk ai N. M. M. Sluyter, R.K. z. b., n. Bakel, de Rips C. G. M. de Munk, R.K., z.b., n. den Helder, hotlel Bellevue J. H. Doornbos, R.K., dienst bode, n. Naaldwijk, Molenstraat 19 A. L. Schoofs, R.K., beambte N.S., n. Zaandam, -Leo XIII str. 13 M. F. Traan berg, N.H., tuinman, n. Alkmaar, Westerwég 106a P. Jomker, N.H., chauffeur, n. Warmen huizen, Oostwal 69 B. H. Klaassen, Rem., reiziger, n. Hilversum, Heerenstr. 77 X. Hagtingius, N.H., bakker, n. Schellink- hout, p.a. C. de Hart A. F. Kaal, N.H., dienstbode,_n. Alkmaar, Laat „café Hout- kooper”; H. Kaal. NB., n. Alkmaar, Elkelen- bergstr. 17; H. T. Adema, N.H. dienstbode n. Leeuwarden, Zuidentr. x C. J. E. A. Inckel, D. G., z.b., n. Naarden, Ter Gouwweg 46 H. Danowski, E.L„ dienstbode, n. A’dam, Wouwermanstr. 37 J. J. van der Zei, N.H., timmerman, n. Wognum, Westeinde D.16 H. A. J. de Wit, R.K., z-b., n. A’dam, Admiralengracht 279 G. Jorna, R.K., reiziger, n. Heiloo, Heilooërdijk B.22 J. W. Henneman, R.K., z.b., n. den Helder, Spoorstr. p.a. J. Slikker; C. M. A. Houtman, N.H., z-b., n. Haarlem, Hyacinthenlaan 24 zw. J. M. Vos, N.H., z.b^ n. buitenland N. Houtenbos, R.K., z.b., n. Noordwijk, gest. Sancta Maria P. Balk, N.H., bakker, n. Schellinkhout, p-a. C. de ZwartB. J. Doornebos, N.H., timmerman, n. *s Graven hage, Ferd. Bolstr. H. Santema, N.H., dienstbode, n. Baarderadeel, Oosterlittens. M. Santema A. Steehouwer, N.H., predi kant, n. Apeldoorn, Loolaan 30II H. Oberbillig, R.K., dienstbode, n. Duitsch land G. J. Hogervorst, N.H., z.b., n. den Haag, Badhuisweg 36 D. Krijnen, N.H., Z.b., n. Amsterdam, Amstellaan 3; M. M. Belleman, R.K., dienstbode, n. Alkmaar, Magdalenastr. 9. missie van bijstand voor het gemeente- alach thuis. Alkmaar, 5 October 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Een motorkarretje dat op een fietspad reed De Handelsreizenden automobilist of auto- mobiliseerenden handelsreiziger H. V. te Alkmaar had zich veroorloofd op 13 Augustus te Oudorp op den z.g. Breelaan, met zijn motorrijtuig het rijwielpad te beroeren, ’n misbruik, dat daar ter plaatse veelvuldig voorkomt en volgesn den heer V., die heden voor dit feit terecht stond, moet worden toe geschreven aan den buitengewoon slechten toestand van den rijweg. De kantonrechter kon zich het verleidelijke, zooveel mogelijk beveiligd te worden tegen het beenenkneu- zend, ribbenkrakend gerammel best in denken, doch vond daarin toch geen vrijheid den overtreder een veroordeeling tot 4 boete of 4 dagen te onthouden. Verschenen la het verslag over 1930 van de werloauunheden der commissie voor de malaria-bestriJdlng door de bevolking In Noord-Holland. Aan het uitvoerig verslag ontleenen we het volgende: In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. Ph. van Amstel, werd benoemd Dr. C. Splerings, te Heer-Hugo- waard, terwijl aan den secretaris-hoofdcon- troleur, den heer D. H. Prins, met Ingang van 1 November eervol ontslag werd verleend. Hij overleed plotseling spoedig nadien. In de ontstane vacature werd benoemd dr. E. R. de Vries. Het antwoord op de vraag door den Hoofd inspecteur bij de Installatie gesteld: „of men er in slagen zou, de bevolking in haar geheel tot deelneming aan dezen kruistocht te brengen" kan thans lulden: Langzaam maar zeker winnen wU v-’d. De bevolking, eerst wantrouwend, ongeloo- vig, soms zelfs afwerend, leerde, dank zü onze krachtig ingezette, volgehouden propa ganda en organisatie Inzien, dat zij actief kan medewerken tot verdelging der mug gen; meer en meer wordt zij er van door drongen, dat vernietigen van de muggen een krachtig wapen is bij de bestrijding van de Malaria. Grooter en grooter wordt het leger van hen, die voorgelicht door de propa gandisten den strijd tegen de mug aan binden. Het beoogde doel: „bestrijding door de bevolking” wordt langzaam maar zeker bereikt. Het zoude daarom zeer te betreuren zijn, indien door onthouding van medewer king van Gemeentebesturen, Witte- en Wlt- Gele Krulsbesturen, artsen enz., onze cam pagne zoude moeten verslappen; een te niet Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeens kennis, dat in het gemeenteblad zijn opgenomen: a. het besluit van den raad dezer ge meente van 4 Juni 1931, waarbU met ingang van een door hun college te bepalen datum. zOn ingetrokken: art. 16 van de Instructie voor den direc teur der gemeentereiniging te Alkmaar (gem.bl. na 84 van 1881); artt. 10 en 11 van de Instructie voor den directeur der gemeentelijke gasfabriek (gem. bl no. 103 van 1883); art. 18 van de Instructie voor den direc teur van het gemeente-slachthuis te Alk maar (gem.bl. no. 240), gelijk deze sedert is gewUrigd; de Instructie voor den Ingenieur bij den dienst der Gemeentewerken te Alkmaar (gem.bL no. 406); artt. 3, 4 en 9 der Instructie voor den electro-technlschen Ingenieur bl) het ge meentelijk electrisch bedrijf te Alkmaar (gem.bL na 415); de Verordening, regelende den rang, het getal en de beaoldlging van de ambtenaren en werklieden aan de gemeentegasfabriek (gem.bl. no. 514), geluk deze sedert is ge wijzigd; de Verordening, regelende het getal en de bezoldiging van de ambtenaren ten kantore van den gemeente-entvanger (gem.bL na 554); art. 3 en 4 der Instructie van den Deur waarder der piaateelUke belastingen te Alk maar (gem.bL na SM); de Verordening, regelende het getal en de bezoldiging van de bedienden bij het ge meentebestuur (gem.bl. no. 557); de Verordening, regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden bij den dienst der Gemeente werken (gem.bl. no. 558) de Verordening, regelende den rang, het getal en de beaoldlging van de beambten bij den dienst der plantsoenen (gen^l. no. 559) de Verordening, regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de beambten der Algemeene begraafplaats (gem.bL no. 560); de Verordening, regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden bij den gemeentelijken reini gingsdienst (gexn.bL 561); de Verordening, regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden bij het gemeentelijk electriseh bedrijf (gem.bL no. 567), gelijk deze sedert ia gewijzigd; de Verordening tot regeling van den rang, T getal en de bezoldiging van de ambtenaren ter gemeente-secretarie (gem.bl. no. 604’, gelijk deae sedert is gewijzigd; art. 6, lid 2. artt. 14 en 16 der Verordening tot regeling van den werkkring van het Bu reau voor verificatie en contróle der ge meente Alkmaar, en tot vaststelling van de instructie van den gemeentecontroleur (gem. bl. no. 780); art. 3 der Instructie van bet Marktwezen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 14