VOORWAARDEN s Hiermede zijn alle vorige bepalingen vervallen Italiaansche Operamuziek PROVINCIAAL NIEUWS VRAGEN BUS STOOMVAA RTLIJNEN BERKHOUT FAILLISSEMENTEN Hatee- voor de gratle-Ongevallee-VerzekeriRg voor de aboaaé’e op het Neord-Hollaedsch Dagblad SCHAGEN WARMENHUIZEN Heeren - le Amsterdam. le 3e 2e J. Nlese, Amsterdam derl. Bllndenbond. L. Bloch, wettige Huisman, Oct. 8 van Wend meisjes: le Berkhout. 2e Hou- jongens: le Wijdenes, 2e Bo- dames: le Avenhorn, 2e Hoog- heeren le Berkhout, 2e Hoog te 7 ■23 de So. -25 ro- oo. een uiterltfk o of voorbe- HOLLAND—AUSTRAUë-LUN TONIMBAR, thuisreis, 7 Oct. van Sydney. dan worden uitbetaald. indien de verzekerde res weken na den datum van bet ongeval timmerman, nir J0 er et at as het bo- KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ NEVEL, van Amsterdam naar Batavia, 8 Oct. mlddagbestek: 0 gr. 6’ Z.B. en 81 gr. 58’ O.L. HOLLAND—AFRIKA-LIJN MELISKERK. 8 Oct. van Belra naar Mo zambique. NIJKERK, uitreis. 7 Oct. van Port Soedan n&ar Aden. RANDFONTEIN. thuisreis. Duinkerken naar Antwerpen. SPRINGFONTEIN. 8 Oct. van Rotterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD DEMPO, 8 Oct. van Rotterdam te Batavia KERTOeONO. uitreis, 8 Oct. te Sabang KOTA AGOENG, 8 Oct. van Hamburg naar Bremen EMZKTCO-LUN JONGE ANTHONY, Malaga naar Londen- Rotterdam, pass. 8 Oct. Gibraltar. n; >1- U)k besluit 4 Aug. 1884. Heeft dit lot nu nog waarde? Antw.: Ja, vermoedelijk wel. Vraag: Ben ik verplicht om een werkster die Ik 2 dagen In de week had nog 5 gld. uit te betalen I Ik heb haar 'a Maandags opge legd. dat zij In die week niet behoefde te komen. Antw.: Ja, want u hebt haar te laat opge zegd. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 7 October: W. Leyenaar. Weesp 7 October: 7 October: J. ten Dam. Utrecht. 7 October: J. van Wijk, Lonneker. 8 October: 8. J. Puls. Amsterdam. 8 October: M. Baars, Amsterdam. 8 October: J. J. Simons, Amsterdam. 8 October: E. R. de Vos. v.h. Amsterdam,, thans zonder bekende woonplaats. Directie zal zijn bewezen. De resteerende 2250 gulden zullen alleen leiding: „Leben ohne Llebe” (Odeoa 11470)). Van de Supraphoon-Kerstplaten vermel den wij reeds een geheel bijzonder nummer: .Kerstverhaal Aartsengel Gabriel”, een de clamatie, afgewisseld door een achttal be kende Kerstliederen voor gemengd koor en symphonle-orkest. terwijl het orgel bij het gesproken woord zachtjes speelt, den tekst als het ware Illustreert. Declamatie, zang en spel zijn zeer fraai en maken een die pen-Indruk. Het Is nummer B 0603. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AURORA 7 Oct. van Piraeus naar Cavalla. CERES. 7 Oct. van Hamburg naar Amster dam CO PTIC Auitreis, 7 Oct. te Paramaribo. FAUNA 7 Oct. van Rotterdam te Gibraltar. HERMES, 7 Oct. van Bourgas te Varna. IRIS, 8 Oct. van Amsterdam te Rotterdam. TRTTO, 7 Oct. van Malaga naar Lissabon KON. HOU. LLOYD FLANDRIA uitreis. 7 Oct. van Las Palmas. GELRIA, 7 Oct. v. Amsterdam te B.'Ayres. SALLAND, thuisreis. 7 Oct. te Santos. STOOMVAART MU. OCEAAN MENELAUS, JapanRotterdam, pass. Oct. Pertm. STOOMVAART MU. NEDERLAND P C. HOOFT, uitreis. 8 Oct. te Genua. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisreis. 8 Oct. te Genua Personalia Benoemd tot, directeur van de N. V. Drukkerij en Uitgevers Mil. v.h. de West-Fiiesche Kerkbode, alhier de heer J. A. van Retel, alhier, sinds de oprichting be drijfsleider. Bllüke regeling Hoogheemraadschapslasten. Bij deze bespreking stelde de heer C. Bar- singerhorn de vraag of niet getracht ken worden om uitstel te verkrijgen van de be taling van deze lasten. Velen zullen het zeer op prijs stellen als deze lasten een aantal maanden later betaald kunnen worden. Besloten werd om van uit de Noord een schrijven te richten aan het Hcogheemraad- schap. waarin verzocht zal worden om uit tel van betaling. Tevens werd besloten om te trachten deze lasten te verminderen. Verplichte lasten sociale verzekeringen. De voorzitter zeide. dat wij het wel kun nen verzoeken, doch hjj vreest weinig resul taat. Alsvoren besloten. Actieve handelspolitiek. De voorzitter vindt hierin wel iets om bjj de regeering aan te dringen bij het sluiten van handelsverdragen gunstiger condities en bepalingen te stellen ten behoeve van den Landbouw. Van verschillende zijde wordt reeds aangedrongen om bij de onderhande- llngen in 1932 met ^Duitschland verlaging van den Invoer te Alschen. De heeren Slot ery Molenaar bespraken dit punt neg eens uitvoerig, waarna ook werd besloten dit punt te steunen. By de rondvraag werden besproken de ra dicaalste voorstellen voor de a.s. algemeene vergadering te Alkmaar Tevens werd uit voerig besproken het punt van de pachtver- laging. Onder dankzegging voor de aangename be sprekingen sloot de voorzitter daarna de vergadering Diploma Costumiêre Alle negen candl- daten van de naaischool der Eerw. Zusters alhier, zijn Woensdag 7 October geslaagd voor het diploma costumiêre De namen zijn: A. Potter. Behagen: A. Kroone. Behagen; T. de Ruijter. Behagen; M. Kronenberg. Behagen; G. v. Stralen, Behagen; J. Faase, Anna-Paulowna; M. v. Kooten. Anna Pau- lowna; C. Kruller. Kalverdjjk: O. Mosterd. Wlerlngen. De „Societa Itallana dl Fonotlpia-Mllano” brengt een belangrijke aerie opera-platen in den handel, waarop wij gaarne de aandacht willen vestigen. De meest bekende en ge liefde opera-fragmenten zijn op de zwarte schijf op een bijna onnavolgbare wijze vast gelegd. peze Italiaansche muziek is door Italiaan sche eerste-rangs-artisten vertolkt met zulk geestdriftig vuur, dat men nauwelijks de tooneelhandellng mist. Bij het aanhooren van deze muziek, die buitengewoon goed geslaagd is opgenomen, kan men zich ge- makkelijk het spel voor oogen tooveren. Wij ve’ onderstellen, oat de zang acteerende is opgenomen. De voordracht en de dictie doen geenszins aan een opera-ultvoering in con- certvorm denken. Eenige platen noemen wij hier in het bijzonder: N 6572 met het duet voor sopraan en bariton: V ho ingannato, colpeoole fut, ook bekend met den Dultschen tekst: „Ich bin strafbar, ich tauschte dlch, Vater!" Aan de keerzijde staat het duet voor tenor en bariton uit Madama Butterfly: „Addio 1 tori to asfl” Leb’wohl mein Bltlmenrelch). N. 8904 met het duet van Azucena en Manrico In twee deelen. I „Mal regendo” <Dasz noch elnmal sie erschlene), II „On. giusto cielo” (O, ewlge Götter). N 172078 uit Rossini’s Willem Teil het duet der eerste acte voor tenor en bariton .Ah, Matilde”. Aan de keerzijde staat de Romance voor sopraan uit de tweede acte: ..Selva, opaca”. N. 120070 uit Paljas van Leoncavallo met twee tenorsoli: „Un grande spettacolo" en „Un tal gioco”. uur na het ongeval is geschied, zal geen ult- keering plaats hebben. Indien de getroffene zeevarende is. moet de kennisgeving vap het overlijden geschie den binnen drie dagen na het bekend wor den van het ongeval aan de belanghebben den. Zoc spoedig mogelijk na het ongeval moet de hulp van een bevoegd geneeskundige wor den ingeroepen, en de verzekerde is gehou den onder geneeskundige behandeling te blij ven, de voorschriften van den geneesheer on afgebroken op te volgen, totdat hij volkomen hersteld is; en moet door den verzekerde in t algemeen alles worden gedaan, wat mo gelijk is, om de schadelijke gevolgen van het ongeval te beperken, en zoo mogelijk te voor komen. In ieder geval moet den geneeskundige van het Noord-Hollandsch Dagblad toege staan worden, den getroffene te onderzoe ken, wanneer en zoo dikwijls dat billijkerwijze geëlscht kan worden, en de Directie van het Noord-Hollandsch Dagblad heeft* even eens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige behandeling te doen verstrekken, als zij noodig acht. Elk bewijs, hetwelk genoemde Directie van tijd tot tijd zal elschen betreffende eenig on geval op grond waarvan een eisch tot ult- keering werd ingeeteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk ver zoek gedaan werd, gegeven moeten worden. Ingeval van eenig ongeval met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van het Noord-Hollandsch Dagblad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeval aan belanghebbenden zal zijn bekend geworden. Het niet nakomen van een of meerdere der in dit artikel genoemde verplichtingen zal elke aanspraak op ultkeerlng voor belang hebbenden van rechtswege verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem of den belanghebbendende Inge vulde aanvraag-formuller tot ultkeerlng, een schriftelijke verklaring van den behandelen den geneesheer, alsmede schriftelijke verkla ringen van twee ooggetuigen, en in geval van overlijden van de doodacte. kan de belang hebbende aanspraak maken op de behande ling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigen dom van de Directie. De koeten der geëischte verklaringen komen ten laste van dengene, die de ultkeerlng aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verze kering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van bet Noord-Hollandsch Dagblad en slechts na ontvangst van een door den rechthebbende geteekende qul- tantie, en nadat geconstateerd is, dat de be langhebbende gedurende de laatste 3 maan den regelmatig zijn abonnementsgelden heeft betaald. Van geen som. die verschuldigd is, zal in terest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verachul- K. F. van Westen, Amsterdam, gracht 147 7 October: A. H. Huisman, handelaar in papierwaren. Amsterdam, Davisstraat 51 huis; rechter-commissaris mr. D. H. Feen- stracurator mr. L. Bloch, - Keizersgracht 729. 7 October: E. J. van Wisslnk, winkelier in sigaren etc., Amsterdam, Utrechtsche- straat 8; rechter-comm mr. H. D. Feen stra; curator Jhr. mr. D. Bas Backer, Am sterdam, Heerengracht 388. 7 October: H. Buxtorif, weduwe- Van Albertus Frederik Chr. van de Water, warmoezenierster, Amsterdam. Zuider Ak- kerweg 138; rechter-commissaris mr. H. D. Feenstra; curator mr. L. Bloch, Amsterdam. Keizersgracht 729 Oostereche muziek Van de serie .Musik des Orients” vermel den wij thans de Ball-hummers. De vorige maal wezen wij reeds op de hooge cultuur der Balineezen. Men bemerkt het terstond, zoowel aan vorm, melodie en rhythme, als aan de tallooze schakeeringen inzake tem po. nuance en dynamiek. Bovendien dwingt het volmaakt beheerschte spel der uitvoe renden aller bewondering af. Plaat 11 bevat muziek bij een schimmen spel (Wajang Parwa) voor klein orkest (me- talophoon met bamboe resonanspijpen)Op vallend is hier het rhapsodische aanvangs- en slotdeel, en de ligging van de kemmelodle in de basinstrumenten. Plaat 12 laat de Gamelan Anklung hoo- ren. Dat is muziek die bij rellgieuse cere moniën wordt uitgevoerd. Hier zijn trom mels aan het orkest toegevoegd. Op plaat 13 is een Gamelan-djoged-orkest opgenomen. Dit orkest begeleidt de danse ressen en bestaat In hoofdzaak uit xylo- phoons, de voorloopers der metalophoons. Plaat 14 geeft DJanger-muzlek. welke ge speeld wordt bij een zit-dans (louter bewe gingen van het bovenlichaam). De functie dezer muziek is door beweglngsgeruisch ex tase te verwekken Hiermede steunt zij den aanvoerder, die de aanwezigen moet hypno- tiseeren. Plaat 15. Een nummer van het groote Bali-orkest Gamelang Gong. Hier hoort men ook harmonische samenklanken zonder de polyphonic te schaden. Het nummer vormt het hoogtepunt in samenspel, instrumentale klankkleuren en dynamische schakeeringen. Deze Ball-platen zijn de meest aantrek kelijke op instrumentaal gebied der gehee- le serie. Indien een verzekerde geabonneerde In staat van krankzinnigheid of verstandsver bijstering zal raken, of zich buiten Europa mocht begeven, (behalve indien hl) van eene Europeesche haven reist In een schip met vast dek in tijd van vrede), of. Indien hjj zich in krijgsdienst te land of te water be geeft, en evenzeer van den dag af, waarop hij ophoudt den abonnementsprijs van het Noord-Holl. Dagblad te betalen of deze uit gave ophoudt te verschijnen, of de Directie van het Noord-Hollandsch Dagblad ver klaart de verzekering te doen eindigen, zal alsdan deze verzekering van rechtswege ver vallen en krachteloos worden. Van deze verzekering zijn uitdrukkelijk uit gesloten: a. allen, die zich met de bereiding of het verwerken van, of proefnemingen, met, bus kruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphta, acetyleengas of andere licht ontplof bare stoffen bezig houden, of daarbij desbe- wust tegenwoordig zijn, alsook b. acrobaten, circusrijders en zjj. die dergelijk beroep uitoefenen. Bij een ongeval, aan abonné’s overkomen in een der bovenvermelde omstandigheden, geschiedt dan ook geen ultkeerlng. Ook verzekeren deze voorwaarden niet te gen en geschiedt geen ultkeerlng voor verkeersongevallen, tenzij het ongeval den getroffenen en verzekerden abonné overkomt, terwijl hij als betalend passagier zich bevond in een openbaar middel van vervoer. Zeevisschers. zeevarenden en personeel van den loodsdienst zijn in de verzekering begre pen, en wel. wat betreft ongevallen aan den wal. voor alle uitkeeringen. Wat ongevallen aan boord betreft, verze keren deze voorwaarden, voorzoover ze val len onder die in art. 3 eerste alinea ver meld, doch op ultkeerlng bij overlijden kan door hen uitsluitend aanspraak worden ge maakt. indien het ongeval, dat het over lijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeval door ziekte, kwaal of voorbeschiktheld. waaraan de verzekerde lijdende was op het oogen- bllk. dat het ongeval plaats had. vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere scha deloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen advi seur van het Noord-Hollandsch Dagblad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeval ge troffen. Gedurende den termijn, waarin de verze kerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeval, zal de verzekering tijdelijk zijn uit gesloten. met betrekking tot elk nieuw on geval. dat den verzekerde gedurende dien termijn mocht treffen. Art. 6. Ingeval een geabonneerde een on geval overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelUk schrif- telijk worden medegedeeld aan de Directie personen of tot afwending van dreigende ge- van hêt Noord-Hollandsch Dagblad en in varen. I dien zoodanige kenniMBVing niet binnen 73 Athletiekwedstrfjden. Alhier hebben on der begunstiging van goed weder de athle- tiekwedstrüden plaats gehad van den turn bond W.-Friesland. Er was flink publiek aanwezig en de wedstrijden hadden een vlot verloop. Over 't geheel genomen is er goed werk geleverd, hoewel enkele nummers be ter hadden kunnen zyn. Jammer, dat de 100 M baan tegen zwaren, wind was. Het nummer 1500 M. was een mooie prestatie, hetwelk ook de tijd wel aanwees. De vioe- voorzltter van den bond de heer C. Zee van Abbekerk, bracht zijn dank aan allen voor hun medewerking aan dit geslaagde feest. De uitslag was als volgt: Jongens 3-kamp: le P. Hom. Wijdenes, 2e F. Peereboom, Hoogkarspel. Meisjes 3-kamp: le K. Kollis, Berkhout, 2e G. de Jong. Blokker, 3e A Blerhaalder, Berkhout. Dames 3-kamp: le N Bommezij. Blok ker, 3e C. Groot, Andijk. 3e T. van Har lingen, Hoogkarspel. Heeren 5-kamp: le St. Riemersma. Mid- woud, 2e P. Jongens. Hoogkarspel, 3e J. v. d. Oord, Hoogkarspel. Bulten mededinging V. Bobeldijk, Abbe kerk Estafette wert. Estafette venkarspel. Estafette karspel. Estafette karspel. Heeren discuswerpen, personeel: Boot. Bldkker; 2e D. Visser, Hoogkarspel. Heeren vérspringenle C. Klaij. Berk hout; 2e W. Riemersma, Mldwoud. zonder mededinging V. Blokker, Abbekerk. Hoogspringen: na loting le H. Schekker- man, Wijdtnes; 2e C. Visser, Blokker. Heeren, 100 M. hardloopen: le N. Kop- pes. Berkhout; 2e H. Knol. Grootebroek; 3e K. Wals, Avenhom. Heeren. polsstokhoogspringen: le J. v. d. Oord, Hoogkarspel. Jongens, hink-stap sprong, personeel: le P.. Ham, Wijdenes; 2e D. de Groot, Hoog- katspel; 3e K Laan. Wijdenes. Jongens, speerwerpen: le P. Boon, Groo tebroek, 3e D. de Groot, Hoogkarspel; 3e J. Barmentloo. Berkhout. Jongens, 100 M. hardloopen: le P. Rooker, Bovenkarspel; 3e P. Pereboom, Hoogkarspel; 3e P Ham. Wijdenes; 4e P. de Winkel. Mld woud. Jongens, hoogspringen: le P. Ham, Wij denes: 2e P. Pereboom, Hoogkarspel; 3e J. Barmentloo, Berkhout; 4e P. v. d. Helde, Blokker. Dames, verspringen personeel: le N. Bom mezij, Blokker; 2e T. Schuts, Berkhout; 3e T. v. Harlingen, Hoogkarspel. Dames. 80 M. hardloopen: le T. Reijn- ders. Avenhorn; 3e J. Kolkman, Avenhom; 3e T. Schuts, Berkhout. Dames, grensbalwerpenle M, Verstrate, Allerlei. Van de nieuwe Odeonplaten noemen wij hier vooral N. 338483 met twee num mers door Balalalka-orkeet: .Au clalr de la lune", variaties fop een Russisch lied en ..Remplis mon verre", een geweldig imponee- rend lied, gezongen door den bas-chantant Koblikoff met orkestbegeleiding. Een bij zonder mooie plaat, zoowel wat spel als zang betreft. De muziek draagt een echt Rus sisch cachet. Uit de nieuwe klankfiim „Nie wieder Llebe” speelt het Odeon-dansorkest„Lang 1st es her” en zingt Lilian Harvey met orkestbege- Art. 1. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende geabonneerden op het Noord- HoHandsch Dagblad, die hun woonplaats hebben in het Rijk der Nederlanden, in Europa, en voorts aan de navolgende ver- eischten voldoen: a. gedurende minstens 60 achtereenvolgen de volle dagen als geabonneerde in de regis ters van het Noord-Hollandsch Dagblad zijn ingeschreven; b. tusschen 18 en 80 jaar oud zijn; c. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hun ledematen en zintuigen. Art 2. Onder ongevallen, als in deze voor waarden bedoeld, wordt verstaan, het beko men van een geneeskundig vast te stellen lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken wordt verstaan), den verzekerde on afhankelijk van zijn eigen wil en van den wil van iemand, die bij de verzekering belang heeft, door geweld van bulten af uitsluitend en rechtstreeks toegebracht, met een der ge volgen als in art. 3 vermeld. Uitdrukkelijk wordt bepaald, dat geen ver plichting tot ultkeerlng bestaat, indien het ongeval als omschreven in dit artikel niet heeft plaats gevonden in tegenwoordigheid van ten minste twee getuigen, die het onge val en de omstandigheden waaronder het plaats vond, hebben zien geschieden. Art. 3. De uitkeeringen bedragen: 3000 gulden, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid tot werken van den verzekerde, waaronder verstaan wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide veeten of beide handen, dan. wel een voet en een hand, boven den. enkel of den pols, of onherstelbaar gewichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het on geval. Van het verzekerde bedrag zal een som van 750 gulden worden uitbetaald, nadat het recht op schadeloosstelling ten genoegen der digd zou zijn, terwijl de aanzprakeliJkheiti voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nada» bet is toegestaan geworden, ia ingevordard. Art. 7. Alle geachiUen uit deae voorwaar den en de geldende verzekering voortvloeien de, zuilen beslist worden door drie scheids lieden. Nederlanders, bij onverdeelde keuae door partijen te benoemen. Bij weigering of bl) gebreke van overeenstemming gesdüedt de benoeming der drie scheidslieden door den bevoegden rechter te Haarlem. Ieder der partijen is verplicht binnen 14 dagen nadat de scheidslieden ingevolge do vorige alinea door partijen zijn benosmd. en deze benoeming hebben aanvaard. in handen van een dezer, als waarborgsom voor kosten der arbitrage, te storten de som van twee honderd vijftig gulden ieder. Indien partijen ten aanzien van de benoe ming der scheidslieden niet tot overeenstem ming zijn gekomen, zullen partijen verplicht zijn binnen 14 dagen nadat die benoeming van arbiters bl) rechterlijk gewijsde zal beb> ben plaats gehad, een bedrag van 251L— te storten in handen van een dezer als waar borgsom als voorschreven. Partijen zijn aan de uitspraak der scheids lieden onderworpen als aan een vonnis ia het hoogste ressort. Scheidslieden zijn bevoegd, een der partijen in de kosten van het geding te veroordeelen. waaronder begrepen de koeten en honora rium van arbiters, of die geheel of gedeelte lijk te compenseeren. Elk recht op ultkeerlng krachtens deae veraekeringsvoorwaarden vervalt van rechts wege, indien niet binnen den bij dit art. bepaalden tijd van 14 dagen door den ver zekerde, of ingeval van art. 4 eerste alinea door de echtgenoote of erfgenamen daar vermeld, voldaan is aan stjn verplichting tot storting van de waarborgsom voor de k jet ra der arbitrage. Art. 8. Het ontvangbewijs van d««t Ver zekerde of van de erfgenamen van den ver zekerde zal in teder geval volledige kwijting tengevolge hebben. Met het oog op de vaststelling der Man* titelt van den verzekerde moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naara, hetzij door huwelijk of anderzins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Dtree - tie van het Noord-Hollandsch Dagblad. Art. 9. De Directie van het Noord-Hol landsch Dagblad zal ten allen tijde bet reeM hebben deze verzekering te doen eindigen eC wijzigingen in de voorwaarden daarin aan te brengen, welke beëindiging of wijziging door het enkele feit der aankondiging te het Noord-Hollandsch Dagblad of hare HP lagen van kracht zal worden. Art. 10. Ieder veraeArde dient te ZutgliL op straffe van alle recht op ultkeerlng te verliezen. dat omtrent de(n) persoon, te wiens of te wier nagm de gratis-veraekertag van Let Noord-HoOandsch Dagblad loopt, niet de minste onzekerheid kan bestaan. Bekroning. De heer C. van Oort, vroeger alhier, heeft met zUn Belgische herders hond .Marquis" op de keuring van Politie honden te Dordrecht op 2 Oct. 1.1het certificaat behaald met 285 punten. Hier door staat hi) no. 3 voor Nederland. Nederl. Bllndenbond. Met medewerking o.a vau de Schager Orkestvereniging, wordt alhier op 12 Oct. a.s.. een propagan- da-kunstav^nd georganiseerd van den Ne- AndlJk; 3e N. Langereis, Berkhout; 3e K. Komen, Hauwert. Dames, speerwerpen: leJT. Munster, Blok ker, 2e M. Westraten, Andijk. Meisjes, 60 M. hardloopen personeel: H. Kollis, Berkhout; 3e G. Langereis, Berk hout; 3e G. de Jong, Blokker. Meisjes vérsprtngen: le R. Korver. Hau wert; 2e D. Rolle, Wijdenes; 3e A. Bler haalder. Berkhout. Meisjes, hoogspringen: le R. Koever, Hauwert; 3e A. v. Dijk, Hoogkarspel; I. Kollis, Berkhout. Olympische estafette: le Berkhout; Grootebroek; 3e Andijk; 4e Avenhorn. op, en niet in aanmerking komt bij uitkee- rlng. Aan mijnwerkers, die ondergrondsche werk zaamheden verrichten, wordt voor ongeval len (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden), welke hun tijdens het verblijf onder den grond overkomen, 50 pCt. uitbe taald van het verzekerde bedrag der uitkee- ring, volgens deze voorwaarden vastgesteld. In verband met de omstandigheid, dat het hier geldt een gratls-ongevallenverzekering, zal, ingeval van massa-rampen (als: mijn rampen, spoorwegrampen, rampen door over- stroomingen of cyclonen veroorzaakt, en der- gelijke), terzake van aan verzekerden bij die rampen overkomen ongevallen, het aan rechthebbenden tezamen uit te keeren be drag nooit meer dan in totaal 5000. bedragen; terwijl indien de geldige aanspra ken terzake van die ongevallen in totaal dat bedrag van 5000.overschrijden, deze laatste som ponds-pondsgewtjze over dege nen, die te dier zake aanspraken kunnen doen gelden, zal worden verdeeld. Art. 4. De uitkeerlng Ingeval van over lijden geschiedt aan de echtgenoote, of, bij ontstentenis daarvan, aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Ingeval recht op schadeloosstelling ont staat, zal de ultkeerlng geschieden binnen tien dagen, nadat de noodlge inlichtingen zijn verkregen, én het ongeval en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoegen der Di rectie van het Noord-Hollandsch Dagblad. Art. 5. De voorwaarden verzekeren niet tegen dood of verlies van ledematen of oogen of eenig ander lichamelijk letsel direct of indirect veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal schlktheld van den verzekerde; b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens het letsel, waartegen verzekerd is); c. tengevolge of mede tengevolge van be valling; d. door zonnesteek, of terwijl de verzeker de tijdens het plaats vinden van het ongeval onder den invloed van overprikkellng of som nambulisme was, of door bedwelmende dran ken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zichzelf te dragen. e. door zelfverminking of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. in duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden, of bij vlieg- of luchtvaarttochten, of bij baden of zwemmen g. Indien het ongeval te wijten is aan na latigheid of onvoorzichtigheid van den ver zekerde, of in bultenlandschen oorlog of bln- nenlandsche beroeringen. Deze voorwaarden verzekeren echter wel tegen ongevallen, veroorzaakt ten gevolge van rechtmatige zelfverdediging ofwel bij po - ging door den verzekerde tot redding van NEDERLANDSCHE SCHEPEN BATAVIER IIL 8 Oct. VJn. 1030 van Rot terdam te Gravesend. BOEKELO. 7 Oct. van Lovisa te Helsing fors. CALANDPLEIN, 7 Oct. Dungeness gep.?' Rotterdam naar Wabona. COLYTTO, 7 Oct. van Antwerpen naar Montreal. DELFSHAVEN. 7 Oct. van Bremen mar Hamburg. DORDRECHT, 7 Oct., mijl Oost ras. Houston naar Londen. DUIVENDRECHT, 7 Oct. van OsnsHlwn naar Thameshaven. EXPRESS, 8 Oct. van Rotterdam te Kings- lynn. LARENBERG. 7 Oct. Udsire gep„ Archan gel naar Zadndam. MAAS. 6 Oct. van Yxpila naar Calais. MOORDRECHT, 7 Oct. van Nol nacestilr te Wilhelmshaven. new YORK A. 7 Oct. Olympic, Soutmiap- ton. 8 October opgegeven door v. d. Graaf Jk Co. N V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 5 October: A. van der Bilt. Amsterdam. Middenweg 195; curator mr. Amsterdam, Keizersgracht 729. 6 October: De Handelsvennootschap onder de firma Gebr. Strengholt en fabrikanten van caramels, toffees en andere dessert-artikelen, Oosterhout, en de eenige firmanten Pieter Cornells Strengholt. Oos terhout, Cornells Hulsman, Oosterhout en Jozef Martlnus Strengholt. Ginneken; rech- ter-commissarls mr. Tilman; curator mr. T. J. 8. Mertens, Tilburg 6 October: F. Ph. de Beer. Hllburg; rechter-commissaris mr F. Til man; curator mr. Jos. de Voort, Tilburg. 7 October: G. Hondebrlnk, koopman, Almelo, Bomebroekestraatrechter-oom- misaris mr. BUleveld; curator jhr. mr. W G. van der Wijck, Almelo 7 October: F Visser, kruidenier, laatst Rijsoord, thans Bolnes; rechter-commissaris mr. J. Bentfort van Volkenburg; curator mr. J. van Drooge Jr., Dordrecht 7 October: H. J. Key, zonder beroep. Utrecht, Rijnlaan 173 bis; rechter-commis saris mr. H. P. J. M. Loeff; curator mej, mr. E. C. Simons, Utrecht. 7 October: C. Romjjn, Bilthoven, Juliana- laan 263; rechter-commissaris mr. H. P. J. M. Loeff; curator mr. P. Kaag, Utrecht. 7 October: P. G. Saraber, laatstelijk wo nende te Amsterdam, Koninginneweg 164, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats; rechter-commissaris mr. H. D. Feen stra; curator mr. G. Veth, Amsterdam, Keizersgracht 578 7 October: H. H. Smits, Amsterdam, Agamemnonstraat 34 hs„ zaak drijvende onder den naam Meubileerinrichtlng 't Centrum, Keizersgracht 310; rechter commissaris mr. H. D. Feenstra; curator mr. G. Veth, Amsterdam. Keizersgracht 578. 7 October: E. Jacobs, openbare koopvrouw, Amsterdam, Weesperstraat 67 hs„; rechter commissaris mr. H D. Feenstra; curator mr. K. P. van Westen. Amsterdam. Heeren gracht 147. 7 October: M. J. Radix. Amsterdam. Maarten Janszoon Kosterstraat 11 II; rechter-commissaris mr. H. D. Feenstra; curator mr. K. F. van Westen, Amsterdam. Heerengracht 147. 7 October: L. Reeders, wtldhandel. Am sterdam. Vijzelgracht 53; rechter-commis saris mr. H. D. Feenstra; curator mr Vr. 1: Heeft de trekking al plaats gehad van de loterij Jïelomare.” 3. Zoo ja. zijn er op nummers 03454, 15666, 15670 nog prijzen gevallen? Antw. 1; Ja, op 29 September. 2. Wij kunnen ons niet belasten met het nazien van loten van particuliere lote rijen. Vr. 1: Ik heb eenige vlekken in mijn Crêpe Gec<rgette Japon. Is het mogelijk dat ik deze vlekken verwijder? 2. Wat kan Ik hiervoor het beste gebrui ken, waschbenzine of lux, om deze Japon te wasschen? 3. Hoe is de behandeling? Antw.: Om u een middel te kunnen opge ven, moeten wij weten welk soort vlekken het zijn. Vraag: 1. Ongeveer 2 jaar geleden hebben wij Jonge kippen gehad, welke de een na de ander dood gingen. Op het oogenblik speelt zich ditzelfde geval weer af. Aan het broedsel ligt het niet, want bij anderen die ze uit net- zelfde broedsel hebben, groeien de kippen als kool. Wat is hiervan de. oorzaak? 3. Bij mijn buurman groeit veel onkruid tegen de schutting en de wortels komen bij ons In den loop. Is dit vergif voor de kippen? Antw.: 1 en 3. Het is ons niet mogelijk van uit de verte de oorzaak van het sterven der dieren na te gaan. Raadpleeg eens een c’ee- kundige. Het is natuurlijk best mogelijk, dat bet onkruid giftig is. Vraag: Ik werk voor een mevrouw een dag In de week. Nu kwam er bericht, dat ik de vorige week niet meer hoefde te komen. Is mevrouw nog verplicht dien dag uit te bè- talen? Antw.: Ja. tenzij mevrouw een reden had voor onmiddellijk .ontslag. Vraag: Zijn de loten van Pastoor Burg man ten bate vafl het katechistenwerk in Kavlrondo al uitgeloot. No. 32388 en 32389? Antw.: Dat is ons niet bekend. Het is ons niet doenlijk van alle particuliere loterijen aan- teekening te houden. Vraag: Hoe kan ik huiden van antilopen, die In den Congo zijn gedroogd, zelf be reiden? Antw.: Wend u voor dat werk tot een vakman. U kunt het zelf moeilijk doen. Vraag: Heeft een dienstmeisje, dat op va- cantie is geweest, recht op kostgeld en sa laris? Antw.: Dat ligt geheel aan de afspraak, die bij het aangaan van de dienstbetrek king is gemaakt. Vraag: Hoe kan ik melkvlekken verwijde ren uit een stoffen Japon? Antw.: Met warm water. Zoo noodig na wrijven met benzine. Niet te nat. anders krijgt u kringen» Vraag: I. Hoe verwijdert men inkt uit een bruinen vilten hoed? II. Hoe verwijdert men hars uit een hee- rencostuum? Hl. Hoe kan ik een lederen motorjekker, die vale plekken vertoont, weer zwart maken en houden? Antw.: I. Vraag uwen drogist een inkt- stlft; u krijgt er de gebruiksaanwijzing dan gratis bij. II. Met terpentijn. III. Poetsen met zwarte leerwas. Vraag: Ik heb een boerderij gehuurd, blootschoof 1931 te aanvaarden. Heeft nu de oude of de nieuwe boer het recht de Jacht aan een ander te verhuren? Antw.: Uw vraag is zonder meer niet te beantwoorden. Een en ander hangt samen met de gemaakte overeenkomst. Vraag: Kunt U mij het adres opgeven van het Secretariaat der R. K. Schaakvereenl- ging ,.De Pion” te Amsterdam? Antw.: Ons niet bekend. Vraag; Hoe kan ik advocaatvlekken verwij deren uit een bruin heerencostuum? Antw.: Met zuiveren alcohol. Vraag uwen drogist. Vraag: Jaren geleden heb ik een lot op zegel gekocht van de vereeniging Rotterdam- sche Schouwburg, goedgekeurd bjj Kotilnk- nog in leven blijkt te zijn. Bij het overlijden van den verzekerden geabonneerde binnen voomoemden termijn van zes weken vervalt het recht op verdere uitkeering. 750 gulden. Indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk, - hetzij binnen driemaal 24 uur na het ongeval. 250 gulden, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaardeny de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van een hand of een voet ho vend den pols of enkel, of van ’t onherstel baar gezichtsverlies uit een oog (totale blind heid van dat oog), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 125 gulden. Indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijs vinger of beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 40 gulden, indien het ongeval (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger, binnen tien dagen na den datum van het ongeval; y 50 gulden, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige i rechtstreeksche oorzaak is van de breuk van een boven- en/of onderarm ot van de breuk van een boven- en/of onder been; terwijl krachtens deze verzekering alle uit keeringen, op het hoofd van een persoon ver zekerd, en om welke reden ook te doen te zamen nooit meer dan 3000 gulden kunnen bedragen; en verder: Onder bepaling, dat. ingeval reeds bij plaats grijpen van een ongeval de vengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden door snijding, wringing, scheuring, knelling of anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijk gesteld; en onder bepaling, dat het verlies van voor het ongeval reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geeft Tuinbouwvereeniging,, De Noord" On der voorzitterschap van den heer W. Gutker vergaderde bovengenoemde vereeniging dezer dagen in het lokaal van den heer G. J. M<y>ch. Rekening houdende met de belang rijkheid van deze vergadering, was de op komst matig te noemen. De voorzitter opende deze vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en memoreerde, dat één punt van de agenda het punt van bespreking was, n.l. bespreking over in te dienen voor stellen bij de regeering welke kunnen lelden tot leniging van den ncod in den Tuinbouw. Als inleiding van het belangrijke punt van de agenda verkreeg de heer K. Molenaar het woord om een en ander naar voren te brengen, wat in de vergadering te Alkmaar, welke op initiatief van de West was belegd, was behandeld. Deze heer gat als zijn mee- nlng te kennen, dat het z.i. beter was een actie te voeren langs organisatorischen weg. De heer P. Slot zegt dat velen tevreden gesteld kunnen worden met geld in hun handen. Volgens hem is de kans om dat te krijgen zeer gering, zelfs onmogelijk. Spr. zeide vervolgens, dat 3 a 4 groote lichamen, o.a. het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland, de L. T. B. enz., hun uiterste best doen om den nood van de tuinders te leni gen. Spr vraagt ot onder de c* ganlsaties alleen worden beschouwd de aangesloten organisaties en niet de z.g.n. Boerenorgani satie. De voorzitter zeide, dat het centraal be stuur meent, dat men alles er op meet zetten om een renteloos voorschot te verkrijgen en speciaal voor de tuinders van Noord-Holland, omdat die juist in den zwaarsten nood zit ten. Dit meet vooral aan de regeering be kend gemaakt worden. Het Centraal Bestuur meent, datgene te moeten steunen, wat de drie of vier groote tuinbouworganisaties trachten te verkrijgen. De heer Slot meent te moeten aansportii, het voorstel om een renteloos voorschot op langen termijn te verkrijgen, te steunen. Na nog enkele discussies werd ten slotte besloten hiermede actoord te gaan en het voorstel van een renteloos voorschot op lan gen termijn te steunen. Voorts werd bespro ken een ander voorstel van „De Weit" n 1. te trachten te krijgen van de regeering een uitvoer premie op kool. De voorzitter meent, dat geprobeerd kan worden dit van de regeering gedaan te krij gen. doch veel kans geeft spr. niet. De heer K. Molenaar is van meening dat er veel bezwaren zijn om dit voorstel aan te nemen. Spr. geeft in overweging dit te laten uitwerken door menschen, die daartoe in staat zijn. Volgens den heer Klant was het wel gelijk dit voorstel uitvoerbaar te maken. De heer Slct was hieromtrent eenlgszins pessimistisch en bracht enkele bezwaren naar voren. Volgens dezen spreker beschouwt men in het buitenland iets dergelijks heel spoedig als dumping. Tenslotte werd eveneens besloten dit punt in de vergadering van de Prov Commissie te brengen. Toeslag op den grond. De voorzitter zegt dat dit voorstel bjj velen ingang vond. Spr. heeft er echter een zwaar hoofd over, om dit er door te krijgen. Na eenige besprekingen werd ook hiervoor besloten te pogen dit te verkrijgen. Afschaffing grondlasten ongebouwde eigen - dammen en waterschaplasten. Volgens den voorzitter was er thans neg niet aan te denken, dat de waterschap lasten afgeechaft zouden kunnen worden. Wel kunnen w(J meer aandacht vestigen op de grondlasten. Deze kunnen wel meer om laag. De heer K. Molenaar ziet in de verlaging van de grondlasten vcor huurders van bouw- land een indirect voordeel. De vergadering ging ook hiermede accoord om dit punt in de a.s. vergadering van de Prov. Commissie te brengen. )e i n it u t tw us n- ie e :i >1 >t

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 7