Adv artentiën „Au Gastronome”, Laat 149, Tel. 1166 NOORD-HOLL EDAMMER KAAS N.V. „VRIESIA” JAN DE VRIES Ned. Staatsloterij Hooge Prijzen BLADZIJDE 1 TWEEDE'BLAD MAANDAG 12 OCTOBER 1931 BRIEVEN UIT UITGEEST PAARDENSPORT OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Nabeschouwingen over den Raad' N. V. Kennemer Sportclub De tuinbouwcrisis in West-Friesland Regeeringshulp noodzakelijk MARKTNIEUWS ALKMAAR HOORN Beliefd mbeveleed, J. H. v. AMGTEL Groote Paardenmarkt te Alkmaar op Woensdag 28 October u. Heden ontvangen: een partij hoogstfijne GEWICHT RUIM 3*/2 POND. PRIJS f 1.20 SCHAGERBRUG PETTEN CASTR1CUM WORMERVEER BERGEN VERBAAD- EN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN levert U Verbandtrommel» in alle mogelijke modellen en afmetingen. Ook volgens de voorschriften van de Arbelds-Inspectie. Verband trommels voor: groote en kleine Bouwwerken. Scholen, Fabrieken, Inrichtingen. Werkplaatsen. Huishouding, Automobiel. Autobussen, enz. Btj-vu!llng van verband trommels geschiedt bij ons correct, goedkoop en zeer spoedig. Alle verband-artikelen en instrumenten ook los verkrijgbaar naar gewenschte hoeveelheid en soort. i evenmin de heeren kegelaars der Kegelclub TELEGRAFISCH WEERBERICHT te 7713 mM. te barometerstand 7333 mM. te ba rom eters tand matigen, tjjde- belangstelling werden met Spr. ge- per ge in op en te doen i hall io Vaal Creator en geaongen Huwelljks- k 130— kool HANS VAN REWIJK. Uitgeest, 7 October 1931. aanvang nJ. eerst GROOTE NAJAARSVEEMARKT óp Dinsdag 3 en Woensdag 4 November M. Slaboonen Peen Witte num- zlch 25-jarig bestaan van den Alkmaarschen Kegelbond M <2 33 215); 1650 M <2.38 4/5) Nagekomen kerkbericht. oeae week lederen avond te 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG 8.15 Congregatie der vrouwen. WOENSDAG, te 8.15 Congregatie der jon- geruk DONDERDAG, geen H. Mis te 9 uur. Te Trekking van Maandag 12 October 100.000.—. No. 10130. f 25D0O.-. No. 11313. 1000.—. Nas. 14, 4486. f 400—, Nos. 0066. 11146. 10444. f 200.—. NOS. 7037, 20471. 100.—. Non. 411. 1461, 2832. 3814, 48M, 4524, 5173, 11840, 12190, 12996, 13629, 14018, 17551, 18864. Verbandtrommel Voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken is in het perceel van den heer C. de Moor, tegenover het café ..Het Wapen van de Züpe” een ver bandtrommel geplaatst. mis voor Willem Lult en Elisabeth Irene Juliana Kis. VRIJDAG, 8.15 Congregatie der mannen. ZATekDAO, te 1130 biechthooren voorde kinderen, te 4 uur voor de overige geloo- vlgen. ZONDAG, Missie-Zondag en Eucharisti sche dag. Genreale H. Communie voor de leden van den Euch. Band en van de Broe derschap van den H. Geest. Parochle-Betraiten. Degenen, die door de Eerw. Paters nog niet bezocht zün, worden verzocht hun adres in het Gezellenhuis op te geven. De zieken, die bjj een Pater wenschen te biechten, moeten hun naam en adres aan de Eerw. Paters bekend maken. oprichting van den ngeveer 50 leden en laat de van den A. K. B. de revue Brand In den nacht van 9 op 10 Oc tober is door onbekende oorzaak brand uit gebroken in het perceel van den heer L. Vriendjes te Haze polder De bewoners had den zich reeds «enige aren te rusten bege ven, toen zij werden gewekt, omdat een groot gedeelte van het huls in lichte laaie stond. Nog juist op tijd konden de bewoners aan de vlammen ontkomen. Naar we vernemen is de heer V. laag ver zekerd. Opening en Inzegening B. K. Jeagdhais Zooals reeds gemeld heeft het patronaatsbe- stuur met medewerking van het R. K. kerk bestuur de hand weten te leggen op het groot Tieerenhuls tegenover het raadhuis, dat is in gericht geworden voor de Katholieke jeugd. Vrijdagavond te 8 uur had de opening en inzegening plaats, nadat de laatste weken onder leiding van den Weleerw. heer de Boer, kapelaan alhier hard was gewerkt op de ver schillende vertrekken voor het doel geschikt te maken. De inzegening werd verricht door den Zeereerw. heer pastoor. Naast het patro naatsbestuur en de besturen van de verschil lende onderafdeelingen waren mede aanwe zig het R. K. krkbestuur, de burgemeester, met de dames Lommen, wethouders, secre taris en Dr. Leenaers en zijn echtgenoote. Te ruim 8 uur nam kapelaan De Boer het woord om op de eerste plaats hartelijk de aanwezigen welkom te heeten en meer in het bijzonder den Zeereerw. heer Pastoor, zijn kerkbestuur en het college van B. en W. dat hedenavond blijk geeft, voor de zooveelste maal mede te leven met de belangen welke aan het patronaatsbestuur zün toevertrouwd. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den Zeereerw. pastoor en het kerkbe stuur die hebben mogelijk gemaakt dat, wat al lang gehoopt was, en thans werkelijkheid kan worden, nl._ den patronaatsjongens een eigen home te geven. Het doel van de jeugd beweging werd hierna in het bijzonder naar voren gebracht, terwijl medegedeeld werd dat voor de jongens boven 17 jaar een gezel- lenvereeniging is opgericht die ook in dit te huis zal worden gevestigd. Dank bracht hü in dit verband aan de heeren Hollenberg. Schenner en Kraakman voor de bereidwillig heid om de bestuurstaak daarvoor te aan vaarden. Hierna werd door den Zeereerw. heer pas toor de inzegening verricht, waana men on der genot van een versnapering nog eenlgen tijd gezellig bijeen bleef, en het tehuis eens nader bekeek. Wij moeten vaststellen dat kapelaan De Boer als steeds er in is geslaagd iets tot stand te brengen wat voor de Roomsche jeugd van onmlsbaren invloed zal zijn op hun vorming. De .verschillende kamers zijn gezellig inge richt. Een behoorlijk biljart voor de ouderen is aanwezig, terwijl andere ontspannlngs- middelen niet zijn vergeten. Daarenboven is een leestafel aanwezig waar goede lectuur ter inzage ligt voor de leden. Een behoorlijk buffet, wat den jongens gelegenheid geeft den dorst te lesschen is mee ingericht. Alles bijeen maakt niet alleen een keurigen maar ook een huiselijke indruk. Wij kunnen het patronaatsbestuur met dit huls van harte geluk wenschen. Een noodkreet bereikt ons uit Weet-Friee- land. Deae eens zoo bloeiende tuinbouw streek wordt met den ondergang bedreigd. Het jaar 1930 was reeds slecht en nu is 1931 catastrophaal. Het begon al in Juni toen zich ziekte on der de aardappelen vertoonde. Met alles wat mogelijk was, werd de ziekte, die bovendien reer vroeg kwam, bestreden. Het mocht niet baten. Ongeveer driekwart van den oogst ging verloren en daarmede een groot deel van het inkomen van deze zoo nijvere be volking, die in den tuinbouw een bestaan vtndt. Wat net zeggen wil dat deze aardap peloogst mislukte, bewijzen een paar cijfers. Uit Otdam worden in gewone omstandighe den verzonden 350 wagons aardappelen, dit jaar slechts 45. Uit Grootebroek vertrokken 1700 wagons minder dan in normale jaren. De financleele gevolgen waren buitenge woon groot. Een crisiscomité, bestaande uit 40 leden, kwam tot de conclusie dat f 850.000. noodig zouden zijn om de zwaar getroffen bevolking het hoofd boven water houden Deze crisiscommissie heeft zich al herhaal delijk tot de Regeering gewend en haar om een renteloos voorschot gevraagd. Het ant woord daarop laat zich nog steeds wachten. Alle hoop van de bevolking was toen ge vestigd op het tweede middel van bestaan: de bloemkool. Ook die hoop is in rook op gegaan. De oogst is goed, maaronver koopbaar. Zaterdag j.l. kwamen 315 schuiten met 184300 bloemkoolen op de veiling te Groote broek. De opbrengst was f 2583.82 of nog geen anderhalven cent per stuk, terwijl er 3000 als onverkocht naar de mestvaalt gingen. Gemiddeld brengt de blqpmkool in de laatste dagen op f 0.75 tot f 1.50 per 100 stuks, een prijs die ver beneden den kost- Gevonden Een dameshandschoen, een cypersch poesje, een metalen duimstok, een klnderportemonnietje. een vulpen, een le deren etui met wtt beenen rozenkrans. prijs is. Dagelijks wordt de regeering door het vei- llngbestuur op de hoogte gehouden van de zen onhoudbaren toestand, die tot gevolg móet hebben den ondergang van deze tuln- bouwende bevolking. Aan de regeering is ook gevraagd te bepalen dat de bloemkool niet minder dan f 3.per 100 stuks verkocht mag worden. Daarmede zou de bevolking er niet mee bovenop zijn, maar zou misschien voorkomen woeden dat van den bestaanden nood door derden geen misbruik woedt ge maakt. Uit Den Haag komt echter geen ant woord. Groote voorraden bloemkool zullen in de eerstvolgende weken nog worden aangeveerd Er zullen dagen komen, dat 400.000 bloem koolen op de veiling aangebracht zullen wor den. Een groot deel daarvan zal onverkoop baar zijn, omdat Dultschland als afzetgebied verloren is gegaan. De invoer naar Duitach- land Is zoo goed als stopgezet door de tarie ven. Door deze ramp in West-Friesland wordt natuurlijk niet alleen de tulnbouwende be volking getroffen, maar ook de andere lagen treffen financleele slagen. Allereerst zijn de tuinbouwers niet meer in staat het loon der arbeiders uit te betalen. Ook de betaling der bedrjjfsiütgaven zal bij velen achterwege blijven. Ten slotte zullen ook de leveranciers van alle soorten levensmiddelen de dupe worden. Velen toch leveren op credlet en deae rekeningen sullen wel voor een groot gedeelte rekeningen blijven. In alle geledingen der Weet-Friese he be volking staat een winter voor de deur, waar van men zich de zwaarte nog moeilijk kan voorstellen Men verzekerde ons van gezag hebbende zijde, dat als er van de Regeering niet spoedig hulp komt, de toestand onhoud baar aal bitiken te zün. BROEK OP LANGENDIJK, 12 October. Aangevoerd werden: 800 Kg. Aardappelen: Drielingen 7.60; 4700 Kg Wortelen 1.70—2.40; 13500 stuks Bloemkool: 1ste soort 1.102.40; Reuzen 1.10—130; 6000 Kg. Roode Kool 0.80 tot 2.30; 6200 Kg Gele Kool 1—1.80; 1800 Kg. Vroege Witte Kool 0.60; 18600 Kg. Uien: Uien 1.902; Grove 2.30; Drielingen 1.80 2.30; Nep 4.20—4.60; 265 Kg. Slaboonen 18.90 tot 24.10; 5000 Kg. Bleten 1—2.10. AMSTERDAM, 12 October 1931. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 463 vette koelen, waarvan de prijzen waren: le t wall telt f 0.72—0.78, 2e kwaliteit f 090—0.70, 3e kwaliteit f 032—0 60 pe KG slacrhtge- wicht. 80 Melk- en kalfkoelen f 250340 per stuk. 141 Vette kalveren 2e kwaliteit f 0.60 f 0 66. 3e kwaliteit f 0.54—0.60 per K.G. levendgewicht. 36 Nuchtere kalveren f 7 13 per stuk. 55 Schapen t 2026 per stuk. 1050 Varkens: van 90110 K.G. f 0.480.49 Zware varkens f 46—0.48. Vette varkens f 0.440.48 per K.G. slachtgewlcht. 49 Paar den f f 70140 per stuk. Aan het abolttolr zijn tevens aangevoerd 8 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 12 October 1931 Veemarkt 83 vette koeien 150206 handel stug; 7 Vette kalveren 60—100; Vette kalveren per K.G. 11.30; 23 nuchtere kalv. per stuk 6 20; 524 Vette varkens zware per Ned. pond 0.380.42; Zouter 0.32, handel goed. PURMEREND. 10 Oct. Afslaovereenlging Beemster. Purmerend en Omstreken. Aard appelen: Borgers f 0.79—1.26 oer 25 Kg Slaboonen: Dubbele f 2.20—3.55: idem z. dr. f 235—435; Enkele f 3.06—3.65 oer 15 Kg.; Snijboonen: Stok 3690 Stam breede f 0 453.45 per 15 Kg.; Tomaten A f 0.72 090; Idem B f 0.72—090: idem C f 0.40— 0.62 per 10 Kg.; Bloemkool t 26: Roode Hoogste Breslau. Laagste Ingö. Verwachting: Zwakke tot lijk toenemende Zuidelijke tot Zuid-Weste- UJken wtnd. zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenlge regen, iets warmer des nachts, overdag iets koeler. K. R. O.-film Donderdagavond werd voor een vrij goed bezette zaal in de Wor- merveersche Bioscoop de K. R. O.-fllm ver toond. Deze film laat de ontwikkeling van de katholieke radio van den beginne af zien in vaak humoristische tooneelen. Door de film kreeg men een goed overzicht hoe in eenlge jaren de K R. O. zich tot een groot macht heeft weten te ontwikkelen. In de pauze sprak de Z Eeijv heer Pastoor J. J. M Rombouts. die met den Weleerw. héér Kapelaan A. van Rijn op den film avond tegenwoordig was, een woord over den K R. o. De Z.Eerw heer Pastoor vergeleek den K. R. O. bij het mosterdzaadje uit het Evangelie, dat een van de kleinste onder de zeden is. doch opgegroeid, een boom wordt, onder welks gebladerte de vogelen een schuilplaats vinden. Op zeer primitieve wijze is de K. R. O. begonnen, doch dank zjj de energie van Pastoor Perquin en den daad- krachtlgen steun van talrijke katholieken is hij gegroeid tot een machtig organisme, Jat de katholieke beginselen uitdraagt In het volle leven. Z.Eerw. wekte zijn parochianen op, den K. R. O. te steunen en zoodoende mede te helpen het Rijk van Christus op aarde te verbreiden. Deze kernachtige woorden applaus begroet. Te oordeelen naar het applaus, dat na de verschillend^ bedrijven weerklonk, heeft het aanwezige publiek ook van de K. R. O.- fllm zeer genoten. Geen winkelweek -In de Donderdag avond gehouden vergadering van de Woc- merveersche Mlddenstandsvereenlging werd besloten het besluit tot het houden van een winkelweek in te trekken, wijl de nering doenden van den Wandelweg niet aan de winkelweek kunnen deelnemen door de om vangrijke herstel llngswerkzaamheden. waar mede men zeker nog drie maanden aan den Wandelweg bezig is. Burgerlijke Stand. Geboren: Aloysius, zoon van Johannes Houtenbos en Klazlna Tromp Franciscus Maria, zoon van Pe trus Hopman en Geertrulda Elisabeth Boer- sen Nicolaas Johannes, zoon van Lourens Kleverlaan en Dieuwra Anna Buur Geert Jan, zoon van Johan Pieter Klerks en Jo hanna Deliana van Houtum Jacobus Eg- bertus. zoon van Jacobus BUjkerman en Suze Alida Briefjes Anna Cornelia, dochter van Nicolaas Jozephus Mln en Anthonia Dekker Theodoras Petrus, zoon van Petrus Jaco bus Koopman en Maria van Diepen Jan. soon van Peter Balcerek en Gerarda Johanna van der Gulik Willem, zoon van Gerrit Jan Smit en Jantje Korver Engelberta Eduarda Harminadochter van Johannes An- tonlus Haakman en Theodora Agnes Bernar- dina Hilckmann Adrianus Martinus Ma ria, zoon van Martinus Bakkum en Alida zoon van Dingeman Buizer en Wouterina Maria van den Heuvel Anna, dochter van Jacob Hanneman en Aagje Bakkum. Overleden: Guurtje Grin, echtgenoote van Jan Christiaan Wilhelm Loos, oud 67 jaar Catharina van Dam. echtgenoote van Ni colaas Mattheus Groen, oud 30 jaar Jansje Langenberg, weduwe van Simon Beets, oud 69 jaar Jan Balcerek. oud 1 dag Jacob Prins, echtgenoot van Trijntje Molenaar, oud 62 jaar. Getrouwd: Gerardus Roosloot. wonende alhier, weduwnaar van Catharina Rjjkes en Elisabeth Maria Draalsma^ wonende alhier Nicolaas Tesselaar, wonende te Heerhugo- waard en Apollonia Maria Dekker, wonende alhier Pieter Brouwer, wonende te Haar lem en Cornelia Maria Aafje Houtman, wo nende alhier Jacob Bauer, alhier, en Cle mentina Alexandria Elisabeth Leldag alhier. Ondertrouwd: Petrus Obdam, landbouwer, wonende te Blokker en Elisabeth Anna Pa ter te Bergen Hans Wllll August Fritz Wöhlert, alhier en Paula Hedwig Anna Neuschkfer, alhier. Jacobus Adrianus Leijen en Dleuwertje Henneman, beiden al hier. Baldadgheid In een oogenblik ging de 13-jarige C. B. er met een kruldenlersflets van door. Op de Vlschmarkt was hij het stuur niet meer meester en reed de fiets te water. Ijij zelf wist er bijtijds af komen. De geheele inhoud ging verloren. VLIEGDEMON8TRATTE8 Parachutist in zee gevallen De op 4 October uitgestelde demonstra ties, die door vertraagde offlcleele toestem ming dien dag geen doorgang konden vin den. hebben thans, begunstigd door goed weer, plaats gehad. Het publiek was in‘ grooten getale opgekomen, en heeft geno ten van de prachtige staaltjes van vlieg kunst, die door deze heeren verricht wer den. Te pl.m. half .twee werd een gemaakt met de demonstraties, met kunstvliegen, waarna beide machines weer daalden. Hierop vólgde het jagen op balons, hetgeen veel vaardigheid vereischte van den piloot. Na zijn daling kreeg de vlieger een enthousiast applaus van het pu bliek. Hierop werden door belde vliegtuigen loopings voor- en achterover verricht en o. a. ook de z.g. kurketrekkeralsmede rug- vliegen, wat de bewondering van het pu bliek opwekte. Tot slot kwam de clou der demonstratie, nJ. de parachutesprong op 1000 M. hoogte. De machine op hoogte gekomen leek een stil te staan, waarna men slen een stip zag dalen. Het valscherm ontplooide zich direct, doch inplaats van naar het terrein dreef de parachutist naar zee, waarin hij verdween. Gelukkig waren er schepen in de nabijheid, die hem op pikten en aan land brachten. dank aan het de aangeboden me- >r de persoonlijke me- meester. Niet alleen hangt voor het gebouw ..De Unie” de bondsvlag, ten teeken, dat de wedstrijden van den A. K. B. zijn aan gevangen. de verlichting „1906—1931” ge tuigt. dat er ook nog een jubileum gevierd wordt. Zoodra men de vestibule betreedt, wordt den sportbeoefenaars(sters) met een schit terende verlichting het welkom toegeroepen en dan ontwaart men boven den baan- ingang den roependen kegeijongen. De verlichting als ook de versiering der banen is af Kosten nog moeiten heeft de heer Witte bespaard, het materiaal uitstekend te doen zijn. Nu prijkt boven iedere baan een merbord. zoodat leder kegelaarister) van zijn worp kan overtuigen. Voor de kegels u een rood lampje aan gebracht ter vergemakkelijking b|v het annuleeren. De heeren schrijvers behoeven nu slechts aan het koord te trekken en de kegeljon- gens zien, dat er een nieuwe kaart wordt aangevangen. Buitengewoon veel belangstelling was er voor deze opening. De heer A. M. M’.ddelhoff, voorzitter der feestcommlsie, heette allen harteljjk wel kom. Spr. zou in zijn taak te kort schieten wanneer hij op de eerste plaats het bestuur van den A. K. B. met de viering van het 25-jarig bestaan niet geluk wenschte. In het bijzonder aen voorzitter, den heer Joh. Diepen, die heden zijn 25 jarig jubi leum viert met den heer Verwey en nog een zestal kegelaars. Daar In dezen tijd veel van het bestuur geélscht wordt, wenscht spreker, dat het bewind nog vele jaren in hun handen zal blijven. Ten tweede het eer-comité onzen dank. Den eere-voorzitter den Edelachtbaren heer mr. W. O. Wendelaar, die nog niet aanwezig kan zijn, onze hulde. Wijl hj) spontaan deze functie aanvaard heeft, blijkt hij den Alkmaarschen Kegelbond een goed hart toe te dragen. Ons eerelid, den heer D. Leujes, heet spr. met zijn echtgenoote welkom en vergeet (236 2/5); <230 1/5); Qultewell St. L., <2.30 2/5); Flambeau (2 31); Agokan (236 4/5) wordt gedistanceerd. 3e Heat, tevens beslissende: le pr. Ren- tinus, afstand 1610 M.. rijder en eigenaar P. Kramer. <tijd 2.25 1'5). 2e pr Flambeau, af stand 1690 M elg. D. de Vlieger, rijder J. de Vlieger <235 4/5. Niet geplaatst: Rabenhaupt <2.33 1 /5>Minnetonka 1630 M Onze Speciale Afdeellng DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDCL TELEFOON 324 ALKMAAR 1610 M. (233 2/5), Remulus 1630 M. (2.36 1/5); Minnetonka 1630 M. (2.3 2/5), Remulus 1630 M. (236 1/5), ter wijl Qultewell St. L. werd ingehouden. KortebaandraverU-handlcap voor alle Nederland geregistreerde paarden. Aange spannen. te rijden in series. Mlnlmum-af- stand 700 M Maxlmum-afstand 800 M. In geschreven 35 paarden, waarvan niet zijn opgekomen Vlieger D 760 M Oor Uhlan B 770 M Oracle 770 M Mari P 770 M. en Quervlll Patrick D 770 M. le serie: Pietemel. Miss Zelda Peter, Hil degard I. Quick G, Odessa, Kaptein de Bruane. Geplaatst: Pietemel 770 M tijd 1.06 4/5. 2e serie: Snel. Roulette, Remulus. Konora. geplaatst Roulette, 760 M.. tijd 1.014.5 3e serie: Remplacante. Saffier, Ago Kan, Quallteit, Queen Ethel, geplaatst Queen Ethel.770 M tijd 1.05 4/5. 4e serie: Madrigal, Hartstein, ^tabora T. Chllene. Lady Chimes., geplaatst Catabora T 750 M. ttfd 108 3/5. 5e serie: Kenneth, Gretchen H., Oplooper. Peter Kerrigan St. L., Idylle, geplatst Oploo- per 780 M„ tijd 1.06 6e serie ^Bally Harvestter. Sir Kerrigan. Rentinus. I^litcsse. Catharina Spier, ge plaatst Sir Kerrigan, 760 M„ tijd 105. Beslissing: le pr. Catabora T afstand 750 M„ tijd 1.06 2/5. eigen. W. Bindt, rijder B. ten Hagen; 2e pr. Oplooper. afstand 780 M. eigen. G. Vergauw, rijder K. Bakker; 3e pr Sir Kerrigan, afstand 760 M eigenaar G. J. v. d. Elshout, rijder C. Ockhorst; 4e pr. Rou lette. afstand 760 M.. eigenaar en rijder G. Vos. Niet geplaatst Pietemel 770 M. en in gehouden Qtteen Ethel 770 M. Het gouden horloge, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Alkmaar voor den rij der die in 1931 op den Alkmaarschen Baan het meeste start in de langebaan-draverijen, werd gewonnen door den heer W. H. Geer- .sen Jimmtnk en niet vergeten. offerd voor het slagen van dit concours. Met een daverend applaus en onder het zingen van „Wie heeft van Alkmaar niet gehoord” neemt de burgemeester plaats aan de bestuurstafel. Nu is de heer Diepen in de gelegenheid zijn persoonlijken dank en dien van den ge- heelen Bond te uiten voor hetgeen den bur gemeester gedaan heeft voor dit jubileum, Lnzonder voor de reeds genoemde eere- prij zen. Mr. W C. Wendelaar verkrijgt hierna het woord en deelt mede, dat hü verhinderd was eerder bü dit jubileum aanwezig te zijn, zün. Hü feliciteert den A. K. B. met het Jubi leum. Spr. is er van overtuigd, dat het ge zellig samenzijn deze sport ten goede komt en eindigt zün gloedvolle speech met den A. K. B. een nog lang bestaan en veel suc cessen toe te wenschen. Hierna dankt de heer Diepen en verzoekt de heeren Mr. W. C. Wendelaar en de belde den heeren Mr. W. C. Wendelaar en den bei den eere-comit «leden, Mr. A. M Ledeboer en Dr. J. M. van Dam de banen te «rillen openen. Dit laatste moment wordt op de gevoe lige plaat gebracht en spoedig rollen de ballen. Voor velen was het reeds een succes-avond De heer G. Oudes wist de 5 negens te doen vallen, terwül de heer Köllmann dit tweemaal wierp. Jubileum Dames staat reeds met 72 naam van Mevr. v. d. Heuvel, terwül in ds heerenafdeeling de heeren D. Kort 80 W. O. Bakker 74 «Herpen. ..Hard gaat ie”, uit Den Helder, te danken voor hun belangstelling. De bond stelt het op hoogen prüs. dat zij nog steeds gaarne >n onze veste vertoeven en wenscht „Hard gaat ie” voor den A. K. B. nog lang te behouden. Spr. memoreert oen oorsprong van den Bond en voegt hieraan toe. dat het onge veer 15 jaar geleden is. dat een baantje gereserveerd werd Voor de dames en nu de bond beschikt over dameskegelaars, die er zün mogen, ja, die zelfs den roem van den A. K. B. weten hoog te houden. Na aller medewerking te hebben verzocht deze feestelijkheden te doen slagen, verklaart spr. het jubileum voor geopend. (Daverend applaus). Van den Rotterdamschen Kegelbond was een telegrafisch bewijs "Van met dit jubileum mgekomen. Hierna /rijgt de voorzitter van den A. K. B. het woord. verheugd het welkom ditmaal te mogen toeroepen ear, een büzonder groote schare kegelaars <sters). Hü memoreert de Bond nsrt oi geschiedend^" passeeren. Vervolgens dankt hü den Edelachtb. heer Burgemeester voor het verleende advies, dat voor dezen jublleumwedstrüd twee medailles van het Konlnklük Huls zün beschikbaar gesteld. Wegens deze buitengewone eer verzocht als dank, den aanwezigen het WU- Méennalen hebben wü er In onze vorige brieven reeds op gewezen, dat onze Raads vergaderingen, tengevolge van de langdurige discussies, waarbü quallteit en quantlteit vaak onevenredig waren, zooveel kostelüken tüd in beslag namen. Dezen keer viel er wer- kelük in dit opzicht beterschap te bespeuren. In 2 uur was de niet belangrijke agenda pf» gehandeld Zoo moest het eigenlijk altüd rijn. Avondvergaderingen' van den Raad zouden daarvoor misschien zeer bevorderlük zün. Over „Avondvergaderingen” gesproken; we hooren daar den laatsten tüd niets meer van. Als we ons niet vergissen. Is deze zaak toch in een der laatste vergaderingen ter sprake gebracht en nog wel, wanneer we ons niet vergissen, door een lid van dte sociaal democratische Raadsfractie. Of zou ook hier weer een onzichtbare macht trachten een spaak in *t wiel te steken? Wü hebben er nu eenmaal zoo’n Idee van, dat van bepaalde zijde alles In het werk wordt gesteld om te voorkomen, dat het groote publiek deze ver gaderingen kan büwonen. Misschien zien we de zaak verkeerd in en worden we in een der volgende raadsverslagen verrast met ’n voor stel van de genoemde Raadsfractie, om de raadsvergaderingen in het vervolg des avonds te houden. Maar heel genist zün we er toch niet opl Voor'de Raad tot de behandeling van de agenda overging, deed voorzitter de mede- deeling. dat de bouw van de nieuwe R. K. Meisjesschool gegund «ras. Onze generatie zal de totstandkoming van deze nieuwe school dus toch nog mogen beleven. We hadden er bijna aan getwüfeld. Dit is althans zeker: schoolbouw en schoolsubsldie vinden niet die waardeering en medewerking, waarop zij on zes inziens recht hebben. Dit laatste bleek voor de zooveelste maal weer eens duidelijk bü de aanvrage van subsidie voor de R. K. Bewaarschool. Mevrouw Vooren-Vlottes haal de daar natuurlijk het leveranttevraagstuk weer bü te pas. Mevrouw had beter gedaan, wanneer rij als ware behartigster van meentebelangen, haar ingenomenheid had betuigd met het gelukkige feit, dat de Bü- zondere Bewaarschool slechts 10. leerling van het onderwijs vraagt, waar een leerling der Openbare Bewaarschool ruim 100.— opetscht Dat zou voor haar getui genis af gelegd hebben van een juist begrij pen van de taak van het Raadslidmaatschap. Nu denken we bü ons zelven, wat een klein geestig gepeuter! Neen, dan kan haar partij genoot Krom mij beter bevallen. Pur-sang socialist, maar met een veel breeder gebaar. Dat bleek reeds uit het advies van B. en W. betreffende de aangevraagde subsidie, welke door het Raadslid Zonjée aan de hand van verschillende gegevens met warmte en op zakeljjke wijze werd verdedigd. Hü mocht het genoegen smaken te zien, dat de subsidie met op één na algemeene stemmen werd aange nomen. Die ééne tegenstemmer, tegenstem- ster moeten we schrijven, was mevrouw Voo ren-Vlottes. die geen kans had gezien zich in zoo'n korten tüd tot de hoogte van hare col lega’s raadsleden op te werken. Een volgende subsldle-aanvrage, n.l. van de Vereenlging het Wlt-Gele Kruis, vond nog In ruimere mate bestrijding. Wat van Roomsche züde komt, mag zich over het algemeen niet over een „joyeuse entrée” verheugen, t Raadslid Groot maakte allereerst de opmerking, dat zoolang het Wlt-Gele Kruis hier in onze ge meente bestaat, den Raad telken jare een aanvrage om subsidie bereikt. Hü verzuimde er echter bü te zeggen, dat hü nu begint te begrijpen, dat die Vereenlging dan toch wel broodnoodig om deze subsidie verlegen was. Maar dat zal hü wel niet begrepen hebben, evenmin als de redenen, die den voorzitter aanleiding waren geweest om na het afwij zend advies van de beide wethouders te plei ten voor een tegemoetkoming van 500. Dat de Vereenlging Het Wlt-Gele Kruis haar werkzaamheden uitstrekt over circa de halve bevolking van onze gemeente, zegt voor het nlet-katholieke deel van den Raad niets. t Eene jaar wordt een onderzoek Ingesteld, waaruit dan blijkt dat ééne wükverpleegster, zooals deze destüds verklaarde, hare werk zaamheden niet over de geheele gemeente kan uitstrekken. Een beroep op den minder gunstigen toestand van de kas maakt dan het gedane onderzoek paskwil. Het volgend jaar, wanneer men zich met goed fatsoen niet kan beroepen op de ongunstige ge- meenteflnanciën. zegt men. dat het onder zoek van het vorige jaar tot de ontdekking heeft geleid, dat de wükverpleegster, zooals deze nu weer moet verklaard hebben „plenty” tüd over heeft. Zoo blijft men uitvluchten zoeken en mist den mannelüken moed om maar rond voor den vuist weg te zeggen, dat men haar niet geven wil. En mevrouw Vooren-Vlottes, die bü de Bewaarschoolsubsidie zoo keurig be toogde dat het onrechtvaardig is, leveranties alleen te gunnen aan geloofsgenooten, ter wül een leder moet meebetalen? Zij vond het natuurlük zeer rechtvaardig, dat de katholieken meebetalen aan het Witte Kruis en bovendien het Wlt-Gele Kruis In stand houden. Dan maar bü het Witte Kruis aansluiten, zal zü tegenwerpen. Maar daar hebben wü bezwaren tegen, mevrouw, evenals uw partü. die wanneer zü bezwaar heeft tegen openbare scholen, bijzondere neutrale scholen sticht en dan ook bü de publieke kas om subsidie komt aankloppen. Maar genoeg hiervan, alleen willen we nog meedeelen, dat tengevolge van de riekte van het raadslid Kingma de stemmen staakten. Een volgende vergadering komt deze subsl dle-aanvrage nog eens voor om dan met haast onbetwistbare zekerheid.... opnieuw te kelderen. Welnu dan een volgend jaar maar weer met goeden moed een nieuwe subsidieaanvrage ingediend, gedachtig het spreekwoord: „De aanhouder wint.” Ten slotte nog iets naar aanleiding van het overarenartlkel van het conceptambte- riarenreglement. Wü voor ons vinden dat artikel, voorzoover het „de secretarie" be treft, met zün zeer gecompliceerden toe stand, zün vele werkzaamheden, vreemd aan den eigenlijken secretariearbeid, een onuit- Maria Dapper Dingeman Wouter, voerbaarartikel. Voor een secretarie met uit- --m sluitend secretariearbeid zou het een geheel andere kwestie zün. De man, die een der- geiyke lastige puzzle tot een goede oplos sing weet te brengen, moet naar onze mee- ning nog geboren worden. Bovendien kun nen de salarissen van de hoogere secretarie- ambtenaren, gelezen de artikelen van den laatsten tüd in de meeste dagbladen, de vergelüking met die van ambtenaren in ’s Rjjks dienst glansrijk doorstaan. Summa Sununarum is onze huidige crisistoestand allerminst het geschikte tijdstip om, waar zoovele medeburgers geen- of half brood hebben, ongemotiveerde salarisverhoogingen te bevorderen. Dat is de meening van De gedetailleerde uitslag is als volgt: Prüzendraverü 4e klasseAfstand 2000 M. Belasting: voor iedere gewonnen f 300. 20 M Ontheffing: voor alle draverjjx volgens de prüzenbepalingen 1931. Ingeschreven 8 jxiarden. waarvan niet zün opgekotnen Vlieger D, 1960 M. en Uitlooper V 2040 M le pr. Uilenspiegel, 2020 M., tüd 3.18. Eige naar M. Brunt, rüder W. H. Geersen 2e pr. Robbedoes B, 2020 M„ tüd 3.19 1/5. Eigenaar en rijder T. Vos. Niet geplaatst: Quford, 2020 M tüd 3.20; Snel. 2020 M.. tüd 3.39 1 5 en Orchidee. 2000 Meter, tüd 3.48 2/5. Heat handicap, 2e en 3e klasse. Afstand 1610 M. Van de 15 ingeschreven paarden verschü- nen Oracle. 1670 M.. Slavin, 1670 M.. Petra Kerrigan St. L., 1650 M.. Uilenspiegel, 1630 M., Nella Schoon, 1610 M. en QurvUle Pa trick D„ niet aan den start le Heat aankomst: Catabora T 1610 (2.32 4/5); Remplacante 1650 M Saffier 1670 M, (2.37 3'5); Omega (2 38 4'5): Str Kerrigan 1650 M„ Our Uhlan B 1630 M, (2 39 1/5); Queen An thonia 1650 M.. (2.40 1/5); Kenneth 1670 M„ (2.45 2/53; Chllene 1650 M, (2.46 3/5); belde laatste paarden worden gedistanceerd 2e Heat aankomst: Our Uhlan B (2.34); Omega (2.34 4/5; Saffier (237 3 5); Queen Anthonia (2.38 1/5); Catabora T (239 2 5); Remplacante (2.48 2/5), welke wordt ge distanceerd, terwül Sir Kerrigan werd inge houden. 3e Heat, aankomst: Saffier (236 4/5); Omega»(237)Our Uhlan B (237 4/5)Queen Anthonia (238 3/5); ingehouden de winnaar der eerste heat Catabora T 4e Heat, beslissende tusschen Saffier en Our Uhlan B. le prijs Our Uhlan B. afstand 1630 M tüd 2.37 4/5. eigenaar J. A. Mooij. rüder L. Enslng. 2e pr. Saffier, afstand 1670 M tüd 238 2/5, eigen, en rüder P. Kramer. Heat-pritzendraverü le klasse: Afstand 1610 M Van de 10 ingeschreven paarden blüven Lady G 1610 M. en Stormlooper, 1610 M.. op stal. le Heat, aankomst: Rabenhaupt 1610 M. (2.26); Qultewell Bt. L, 1650 M„ (2 26); Re mulus, 1630 M„ (2.27 4/5): Rentinus. 1610 M„ (2.28 1/5): Agokan, 1630 M (230 4/5); Min netonka. 1630 M (2.31); Flambeau. 1690 M„ (231 3/5)terwül Quick G, 1610 M., werd In gehouden. 2e Heat, aankomst: Rentinus Rabenhaupt (2.28 1/5); Remulus Minnetonka (230 2'5>; kool f 3; Bavoye kool f 130—3.10 oer 100; Spraltkool f 0.40—1.40 per 15 Ka.: Spinazie f 0.10—0.67; Postelein f 0 42—0.66 oer 6 Kg.; Sla f 0.40—190: Andüvie f 0.10—035 per 100 krop; Bieten f 4.50—9 per 1000: Wortelen f 2—730 per MO bos; Ulen t OM—OM; Uien Drielingen f 030—0 39 per 25 Ka Druiven f 0.300.46 per Kg. Appels: Westlandache Bellefleur f 4—10; Brabantsche Bellefleur f 410; Zoete Bellefleur f 410; Bramley Seedling f 3—12. Fisher’s Eerstllng f 4—11; Zoete appel f 412; Groninger Kroon f 3 9; Present van Engeland f 6—18; Relnette, goud f 4—14; Relnette, oranje f 4—12; Rel nette, zoete grauwe f 310; Grahan Jubilé f 6—19; Transparante de CronseU f 719 per 100 Kg. Peren: Beurré Hardy f 1010: Beurré Lebrun f 614; Boerengroen f 36; Calabasse de Tlrlemont t 310; Comtesse de Paris f 4—9; Conselller de la Cour f 3— 9; Doyenne du Cornice f 1128; Durandeau f 821: Duchess Williams f 612: St. Ger main peer f 130—5; Gieser Wildeman f 8 —11.50; Kamperveen f 3.506; Louise Bonne I 16—44; Maagdenpeer f 310; Nouveau Poiteau f 4—14; Perzikpeer f 4—10: Soldat Laboureur f 311 per 100 Kg. ALKMAAR. N.V. Elerveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 90.000 Klpeleren. 60-62 f 630—6 80; 62-64 f 6.40—730; Bruin 60-66 f 6.70—7; Klein f 430—5.60; 18.000 Eendeieren f 4430. NOORD-8CHARWOUDE 12 October. 5800 Kg. Worelen f 1.10—190; 240 stuks Blóemkool f 0.70; 3500 Kg. Roode kool f 090; 6800 Kg. Witte kool f 0.60; 7200 Ke. gele Uien f 2—230; gele Drielingen f 2.10—290; Grove f 230—2.40; gele Nep f 4.10—4.40; 800 Kg. Spercleboonen f 16302230. WARMENHUIZEN 10 Oct. 1931. Heden besteedde men voor Gele Nep 3904.40, Ge le drielingen 1.70-2.10, Gele uien 190—3.40, Gele uien (groote) 1.70230, 11.60—22.60. Bleten 0.70—190, 1 1.70, Roode kool 0.60—090, 1 0.60. alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL 10 Oct. ,J> Tuin bouw." Aardappelen gr. maat per baal 390, idem kl. maat 3.65, Due 1.60, Blauwe 1, Uien, groote gele 1351.40, idem drielingen 090095, idem nep 1.802.05, lez Bloem kool per»100 st. 0.754.2e soort 0.75 1.60, 3e »>rt 0.75, Roode kool per 100 K.G. 0.60—1.10, Gele kool 0.80—090. Witte kool 090130. Bieten groote per 1000 4.00530. idem kleine per 1000 230330, Slaboonen per 15 KG 2.40—335. HOORN 10 October 1931, Veemarkt. Aan voer 1 Zeug 60.25 Schrammen 1432, 250 Biggen 6—13. 800 Schapen en Lammeü ren: Schapen 26—33. Lammeren 1830, 4 Paarden 150--350 Handel goed. AVENHORN 10 Oct. 1931. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Uien groote maat 3.40290 per 100 K.G., gewone maat 2.002.40, Drielin gen 1.40—190, Nep 400—4.80, alles per 100 K.G., aanvoer 15000 K.G. Bieten: groote 5.10890 per 1000 st. aanvoer 175000 st,, kleine idem 3.105.-*- per 1000 st„ aanv. 190.000 st. Slaboonen dubbele z. dr. 2.70435 per zak. Dubbele met dr. 2.75390 per zak. aanvoer 500 zak van 15 K.G. Wortelen: Flakkee 1302.10 per 100 K.G., aanvoer 5000 Kilogram. BEVERWIJK. 9 October De N V„ Bloembollenveiling,, t Centrum" hield Vrij dag haar 12de verirooping van leverbaar en plantgoed. Voor eerstgenoemde werd per 100 betaald als volgt: Lilium tigrinum 1416. 70 e„ Gele Roos 25 cent Haering 4 c., Convllle Alba 15 cent, D. T. Couronne d’or 220 c„ L- ubellatum 30-14 c.. Amaryllis f 457, LU. Lancif. Rab. 6 op 13. Gladiool Maidens Blush 13 op 45 c„ Prins of Wales 14 op 55. 1214 20 c„ 14 op 80 cent op 1214. 24 c„ Oostenrijk 100 c.. Narcis Dubb. Slon 10 c„ Scarlet due 5153. Gesneriana Lutea 28 c.. Iris The First 8—9, 23 c„ Caja- nus 4—5, 3 c.. Scllla Slberica 5—6. 5—10 c„ Princes v. Oostenrijk 90 c„ Rose la vrelne 9050 C„ Ariadne 90A. Le Nótre 55 C.. Prins of Wales 12 op 55 c.^1012, 15 c„ Bartigon 85 c.. David Bless 65 c„ Imperator 8 op 29, Inglescombe Yellow 910, 33 cent. Plantgoed: 12 manden Poétlcus 100 c. D. T. Murillo 3K K.G. f 27 ScUla 30 L. f 1; Rose Gris-de-lln 370 L. f '18; D.T. El torea dor 90 L. f 24; Inglescombe Yellow 1% HX. f 12; Oranje Lulsante 2 HL. f 26; Cramoisl brillant 2% HX. f 22; Inglesc. Yellow 5 H. X f 58; Baron de la Tonnaye 4 HX. f 18; Ane moon fulgens per 5 manden f 22; Bartigon 110 C f 16; Gele crocus 1J$ H. L. 46; Et t. Molière 3 H. L. f34; Artus 160 L. f 6; Rose la reine 4 H.L. f 59; Rose lulsante 4 HX. f 84 op.; Fred. Moore 1 H.L. f 25; Prins v. Oostenrijk H. L. f 16; Couleur Cardinal 60 L. f 17; Scarlet due 1J4 H. U f 11; The first 3 HX. f 21. spr. helmus te zingen. Hierna brengt spf. meentebestuur v< daUle, zoowel ah daille van den Bui Nadat alle schentibrs bedankt zün, kan de voorzitter niet eindigen, zonder een woord van dank extra te geven voor den Prijs, weke mevrouw de fced. Donegeest den bond heeft geschonken. De heer Witte, die vooral met dit jubileum medeleeft, werd dank gebracht niet alleen voor de beschikbaar gestelde prijzen, maar ook voor t keurig onderhoud van het ma teriaal. De technische commlsie, de heeren Buys. Johker werd door spreker Zü toch heeft veel opge-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5