ONS BLAD S. KROM TELEF. 1523 BINNEN EEN WEEK t I lüe STOOMERIJ - VERVERIJ AFLEVERING rs VIJF EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 247 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN WOENSDAG 21 OCTOBER 1931 f40 VOORNAAMSTE NIEUWS (3 lijm) Het verraderlijke horloge Opsporing verzocht Brandje in het Stadhuis te Vee re Een Boerderij uitgebrand Valsche munters gearresteerd Verlies Oesterreichische Kreditanstalt VERZOEK Het Krisis-St lincomité Jhr. s. Onze kolen in Frankrijk Inbraak in een kerk verijdelde spoorweg- aanslag De trein-aanslagen in Zuid-Limburg maatregelen tegen den godsdienst in Spanje Organisaties in Ierland onwettig verklaard rt<n Ow mat. ttete uw rsk’ teen JOH. LAUWERS PATGLOP 3 ALKMAAR BriUenraparatte’s vlag en billijk SYMPATHIEKE VRAAG de geld-rol AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EH TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL I NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 1924 be- Vragen aan den Minister Pakket- teneinde En het blad voegt eraan toe: Studenten- 1 Een onherstelbaar verlies voorkomen. Twee verdachten aangehouden Laatste hulde aan Edison Barometerstand 9 uur v.m: 787. Voeran, Blokken steen op de rails De lichten één minawt gedoofd Eind October opening Schade f 35000.—. heeft mil Een leeuwin op stap In totaal vijf aanhoudingen Een militaire rechtbank samengesteld Doch direct teruggekeerd het Door een vracht-auto gegrepen Wielrijder ernstig gewond. Driest optreden van bankroovers Twee dooden Nog 300 mill, schilling grooter De aanranding te Hengelo Citters voorzitter Kind onder een auto En gedood De actie tegen den Invoer Aanranding Het Kamerlid Kampschöer seint uit Parijs aan het „Handels- Ofterblok geleegd De dader gearresteerd DE DIRECTIE aan Adverteerders Nood der tuinbouwers in Noord-Holland Protest-demonstraties der Katholieken De kriais-interpellatie In de Tweede Ka mer. van n. BUREAU: Talafoan: Het lid der Eerste Kamer jhr. S. van Cit ters wordt voorzitter van het comité tot le niging van crisisnood. Valsche munters te Rotterdam aangehou den. Rapport over den brand in het Nederland- ache paviljoen te Vincennes. «Ug. adere n de Jver- van le«e- Udea Men triad”: De voorzitter der mijnarbeiders maakt be kend dat de Frapsche steenkolenvoorraden in Augustus met 125.000 ton gestegen rijn, on danks de beperking van den invoer en on danks het feit, dat de mijnwerkers vier dagen per maand niet werken. Het is mogeiyk, dat de Invoer van indus trieels steenkolen nog verder zal worden be perkt, want hiervan Is er hier te veel. thans gehouden, chteche Militaire rechtbank in Ierland samenge steld. Organisaties ontbonden. Wijziging van de Post n vt en de postwet. heb- reed» i on re eu t het semd, dan I wel - den atge- leens i aan i het gaan in nfto» alen, bfj. rigde lisou. van lelijk r da een aand rekte i ba- Erin- i te tig4 een nlQk mg- arde ba der- Veraonnen? Een aanklacht tegen het meisje Ingediend B|| de Spaanache Cortes is een wetsont werp ter bescherming der republiek Ingediend. >lt verlies van 'a anderen vinger :ooi o- 1006 Mi nng ■rtte of- kge- eelt raar leeat ster ver- Igde een «n lim- aear isaa dan 138. I.O. tooi cie- OM Pen voer «nige Ute i van ainde - dtt melde mdde. itm. sta- etaa 10 oter 0 bDc- tug: tag; tag: ndaf P« P« Uf rar- ■en- 280 1300 tag; tana 473 100 1.10, :.o. 1J» 17- *13 leut ur- P» joa >ort Naar bet „Handelsblad" bericht. Is bij bet onderzoek naar de aanranding van een 23- jarigmeisje, verleden week te Hengelo ge pleegd. waarvoor twee jongens uit Doetln- chem waren gearresteerd, gebleken, dat het geheele verhaal vermoedelijk door het meisje gefantaseerd Is. Ook de tweede aangehoudene is in vrij heid gesteld. Deze laatste, die een week in arrest heeft gezeten, beeft een aanklacht tegen het meisje Ingediend wegens valsche aangifte. Verklaringen van dr. BenesJ over de kriste en de Ontwapeningsconferentie. LICHT OP. De lantamms moeten morgen worden opgeetoken om; 5J1. ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal, voor Alkmaar 3.— Voor bulten Alkmaar f 2M Met Geïllustreerd Zondagsblad 0.60 booger De geschiedenis van een gestolen auto Tusschen Bemmel en Eist in de Betuwe is een 10-jarige onderwjjséres uit Bemmel, die per rijwiel den stillen Kattelegerscheweg passeerde, aangerand door een wielrijder. Zij wrist te ontvluchten. Het mocht spoedig ge lukken de hand op den dader te leggen, die een 19-jarige bouwvakarbeider uit Groes beck bleek te zijn. „Men denke toch niet te licht over wat ons nog wacht. En men versta den Chris- teiyken burgerplicht om het der Overheid Rijk en gemeente beide niet tnoel- Hjker te maken dan zjj het toch reeds heeft en zal krijgen." De heer C. J. van Kempen heeft ontslag genomen als lid van de Tweede Kamer, Zijn opvolger is prof. dr. B. D. Eerdmana. -• Naar wjj vernemen, heeft Jhr S van Cit ters. lid van de Eerste Ka.-rer der Staten- Oeneraal te Brammen, zich op uitnoodlglng van H. K. H. Prinses Juliana bereid ver klaard. op te treden als voorzitter van het in het leven te roepen Comité tot leniging van krlsisnood. Naar gemeld wordt, zal de nieuwe brag over hot Kelzersveer 31 October te half twee officieel wordten geopend. In verband hier mede zal de veerdienst over de Bergache Maas te Kelzersveer worden opgeheven na afvaart van de veerboot, die te 13 uur 15 op voorgemelden datum van de zuidelijke veerhaven te Kelzersveer vertrekt. Tienduizend pontman hebben gisteren ge defileerd langs het stoffelijk overschot van Edison, dat opgebaard staat in de bibliotheek van het laboratorium té West-Oranje. Heden, den dag van de begrafenis, zullen op verzoek van burgemeester Walker om 7 uur 's avonds gedurende één minuut alle lichten in New-York worden gedoofd. Onlangs werd in een bosch o0 den Roe den Berg by Bemlngerode het Itjk van een BerUJnsch student gevonden. Deae moord is thans opgehelderd. Een gendarme trof nJ. in een dorp een jongen zigeuner aan. die met een goua horloge speelde. Op de vraag, hoe hij daar aan kwam, verklaarde de jongen, dat zijn vader het horloge aan een vreemden man had ontnomen. De gendarme nam daarop het horloge mede en overhandigde dit aan de politie, die vaststelde, dat op het deksel het monogram van den vermisten student gegraveerd was. Zoo kwam de politie op het spoor en ar-* resteerde twee zigeuners, die onder den last van het bewijsmateriaal ook een bekentenis aflegden. De student had by een bank te Duderstedt een bedrag van 80 Mk opgeno men. Onderweg had hy de zigeuners naar den weg gevraagd. Deaen gaven hem geen antwoord, doch verlangden onder bedreiging, dat de student al het geld, dat by by zich had, aan hen zou geven. Toen de student dat niet deed, hebben zy hem met een byi en een yzeren staaf neergeveld, waarna zy den bewustelooze naar het bosch hebben ge sleept. waar zij hem met een handdoek heo- ben opgehangen. Het bracht een moord uit Tot de bezuinigingen van hoorde het z.g. „stopwetje”. Dit heeft enkele jaren een besparende werking gehad, doordat het een niet volstrekt onvermijdelijke schoolsplitslng tegenhield. Nu er o.a. blijkens de Staatsbegroo- ting wederom en méér dan ooit be zuinigd moet worden, stelt de antl-rev. „Standaard” een vraag: ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels f L35: elke regel meer/8JS. RECLAME per regel 6.75 voor de eerste pagina; voor de overige pagina's f 8.50. RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD” b(j vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels: Iedere regel meer f 0.13 Volgens het door een Engelsche accoun- tantsflrma uitgebracht rapport omtrent den toestand der Oesterreichische Kreditanstalt. dat thans gereed is, maar geheim wordt moet het verlies der Oesterrei- Kreditanstalt nog 300 mlllioen schilling grooter zyn dan volgens het rap port ulcgebracht door een Oostenrijksche commissie van onderzoek Werd vastgesteld Het totale verlies de.r Kreditanstalt zou hierdoor 600 mlllioen schilling bedragen. Maandagmiddag omstreeks half vijf, heeft tn de St Jaroenskerk in Spoocwjjk te Den Haag een onbevoegde het offerblok voor kaarsen in de Mariakapel geleegd. Wegens de Octobermaand worden in deae kapel veie kaarsen gebrand, soodat de dief een Hinken slag heeft wle»wr Gisterochtend, te 8 uur. heeft op de 2de Mlddellandstraat. bij den Heemraadslngel te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats ge had De 13-jange M. A. die op een vluchtheuvel stond te wachten, stak plotseling en zonder uit te kyken den rijweg over en werd ge grepen door een zworen vrachtauto. Het meisje werd tegen de straat geslingerd en bleet bewusteloos, bloedend uit een groote hoofdwonde, liggen. Per auto van den G OD is zy naar het ziekenhuis aan den Coolsingei vervoerd. BU aankomst bleek het meisje reeds te syn overleden. Den chauffeur van den vrachtauto treft niet de minste schuld. Door de Centrale Recherche te Rotterdam zyn gisteravond een tweetal mannen gear resteerd, welke een zeer groote hoeveelheid valsche rijksdaalders vervaardigd hadden. Het waren een zekere C. R. en J. v. D. De door hen vervaardigde ryksdaalders waren zeer goed nagemaakt en vertoonden op het eerste gezicht geen enkele afwyking. Verder zyn nog aangehouden de echtgenooten van de beide mannen en mej. R. van B. welke vrouwen zich belast hadden met het uitge ven der valsche ryksdaalders. „Deze n.l., of men zich van Protes- tantsch-Chrlstelyke zyde niet met elkan der verstaan kan om vrijwillig te doen, wat destijds door de wet gevorderd werd. Althans tot den tyd, dat de moeiiyke jaren weer achter den rug zyn." De samenstelling is bekend gemaakt van de militaire rechtbank, waarin het wetsont werp tot amendeering van le Grondwet voorziet, dat 17 dezer werd aangenomen. Deze rechtbank zal rechtspreken over per sonen. beschuldigd van revolutionnaire of oprulënde handelingen. Tevens worden twaalf organisaties onwettig verklaard, waaronder het zoogenaamde lersch-Republi- kelnsche leger, de revolutionnaire Arbeidera- party en de Vrienden van SovjetRusland. Moet een keeloperatie ondergaan Het Kamerlid Kampschöer, burgemeester van Monster, zal binnenkort in een ziezen- Inrichting In Den Haag worden opgeuomen om een operatie te ondergaan. Reeds gerulmen tijd lijdt de heer Kamp- «böer aan een keelziekte, die men door een operatie hoopt weg te nemen Alle ebonne'» op dit blad zijn Ingevolge de verzekerlngsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Het conflict ChinaJapan, demonstraties te Nanking. Uit de politiek in de valsche-munterij Nader wordt gemeld, dat op bet hoofd bureau van politie een der vrouwen er op betrapt werd, dat ze trachtte een valschen ryksdaalder in haar schoen weg te moffelen. By foullleering vond men ook nog een' valsch muntstuk In haar zak. De tweede vrouw had drie nagemaakte ryksdaalders In haar pqrtemonnale. Toen de politie daarop huiszoeking deed in de woning kwam de echtgenoot van een der aangehouden vrou wen. v. D., thuis. Deze werd tegelyk aan een onderzoek onderworpen en In zyn portemon- naie vond men 4 valsche ryksdaalders. Ontkennen was natuurlijk onmogelyk, de verdachten vielen door de mand en bekenden de valsche munten te hebben van C. R.. ma chinist van beroep, thans werkloos en tot voor kort secretaris van de Communistische Party te Rotterdam en secretaris van de Roode Vakvereenigingsoppositle. Huiszoeking by R. leidde tot de ontdekking van een goed ingertchte werkplaats, waar men matrlizen. chemicaliën en grondstoffen voor de vervaardiging van valsche rijksdaal- ders vond. Ork R. die aan den Hllledyk woont, legde een volledige bekentenis af. Hy geeft toe. zestig rljksdaalders te hebben ge maakt en gedeeltelyk uitgegeven. Men meent, dat de In de laatste weken aangehouden valsche munters alle :aar het zelfde recept hebben gewerkt. R. schynt het In de vervaardiging van valsche ryksdaalders bet verst te hebben gebracht Zyn ryksdaal ders, gemaakt van een alliage van antimo nium en tin. zyn goed afgewerkt, alleen het randschrift is erg flauw of ontbreekt geheel. De kleur en de klank zyn heel goed, de grondtoon van de valsche ryksdaalders even wel te wat hoog:r dan van het echte geld Als naar gewoonte zyn weer enkele kleine winkeliers de dupe geworden. Najaars-Centrale Raad van „De Haaae** In het Bisdom Haarlem te Delft. De bewoners van het vreedzame Engelsche Earlshilton hebben gisteren een avontuur beleefd, dat hun nog lang zal heugen. De ontzette menschen zagen nJ. plotseling een leeuwin verschenen, die door een rondrei zend circus werd medegenomen en die, toen door het schokken van den wagen, waarin zy vervoerd werd, over den ongelyken weg de kooi was opengegaan, de kans schoon had gezien tot een uitstapje. Alleen twee kinderen schrokken niet. Vol bewondering bleven zy de leeuwin aanstaren, daar zy dachten dat het een groote hond was. de leeuwin door zooveel onschuld ont roerd werd, is niet bekend. In leder geval, zy trok zich terug in haar kooi, waarna de rets verder zonder ongelukken kon worden voortgezet. In geheel Spanje hebben voortdurend bot singen plaats tusschen antl-godsdiertetige en Katholieke studenten. Overal, in het byzon- der aan de universitelten. werden protest demonstraties der Katholieken gehouden. Zeer groote manifestaties hebben plaats- ge had te Sevilla, Valencia, Sarragossa eu Barcelona. De brug over het Keizersveer Gestolen auto’s kunnen heel wat beleven. Dit zal uit onderstaande geschiedenis van een in Duitschland gestolen auto biyken, waarvan thans de ontknooplng volgde, en 't slot zich voor de Maastrichtsche rechtbank zal afspelen. In de eerste week van September JJ. is te Dusseldorp een tweepersoons luxe-auto van den koopman J. D. aldaar gestefen. Het on derzoek toonde aan dat de auto door een be diende D. ontvreemd was. Deze bediende werd ,te Keulen aangehouden, bekende <Jen diefstal en te Inmiddels wegens verduistering tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. By zijn verhoor had hy medegedeeld den autc te Slttard op den rijksweg wegens gebrek aan benzine onbeheerd te hebben achtergelaten. Vorige week meldde de eigenaar zich op het politiebureau te Slttard en deed mede- deeling van den diefstal en van de bekente nte van den dader, een en ander gestaafd door het overleggen van bewijzen hem door de politie te Dusseldorp ter hand gesteld. Inmiddels had de Duitsche Justitie ook aan het grenscommissariaat te Heerlen kennis gegeven van den diefstal van den auto en dat deze te Slttard zou achtergelaten zyn. De politie te Slttard had direct een onder zoek ingesteld, waarby bleek, dat een auto op een avccid inderdaad eenl<te uren onbe heerd op den rijksweg naby Klelndorp had gstaan. maar bovendien kwam vast te staan, dat hy door onbevoegden met een paard was weggesleept. Er kwam verder vast te staan, dat de auto eenlge dagen in een weiland onder stroo verborgen was. vervolgens eenige dagen op een afgesloten erf had gestaan en er aan gewerkt was om hem onherkenbaar te maken. De daders schenen Inmiddels onraad te hebben geroken en vervozpden zich by een slooper te Maastricht, aan wien zy den auto van de hand wi'den dcen tegen betaling van slechts.... dertig mark voor een bybehoo- rende kriek. Inmiddels hadden rijksveldwachters In een welland in de Graetheide een vrachtauto zien staan, welke by nader onderzoek een van luxe- tot vrachtauto omaetooverde auto bleek te zijn. Daar men dit zaakje niet plute achtte en vermoedde, dat de auto wellicht aan Jachtwetovertreders behoorde, werd In de om geving dag en nacht opgelet, doch er kwam geen eigenaar opda»en. De gemeentepolitie, die haar onderzoek had voortgezet en met de politie te Maas tricht In verbinding stond, kwam tot bevin ding. dat de te koop aangeboden auto en de in de Graetheide staande een en dezelfde Was. De wagen werd nu in beslag genomen en by het verder onderzoek bleek, dat het de te Dusseldorp gestolen luxe-auto was De auto was danig misvormd en zoo goed als onherkenbaar gemaakt. Alle merkteekens waren verwyderd. de motorkap overgeschll- derd. op t achterchassls een carrosserie voor vrachtwagen aangebracht enz Slechts aan kletne byrreklerheden kon de luxe-auto her kend worden Thans te de gemeentepolitie er in geslaagd twee verdachten aan te Tuiden By den baanwachter van de spoorwegbrug, die by Pomorn in Tsjecho-Slowakye over den Dodsu ligt, verscheen gisternacht «ven Voor twaalf uur een man. die vroeg of de Internationale sneltrein BudapestPraag vertraging had. Toen de baanwachter ver volgens op de baan ging kyken, vond hy op de brug twee op de rails liggende blokken steen, elk ongeveer 7 K.G. zwaar. Door lichtseinen gelukte het den wachter den sneltrein op het laatste oogenblik tot staan te brengen. De Hongaarsche en Tsjechische grenswachten zijn van het voorval In kennis gesteld. De Tsjecho-Slowaaksche politie reeds een zeker spoor gevonden. Gistermiddag wilde de beer Van O. uit Goes op den Oudenlandscben Dijk te Oolt- gensplaat met syn flets ultwyken voor eaa juist posseerenden vrachtauto. Hij maakte een verkeerde manoeuvre en kwam door de ruit van den wag£n te vallen. De fiets werd vernield. De beer Van O. moest met ernstige ver- wondlngen naar een der ziekenhuizen Rotterdam worden vervoerd. Met genoegen vestigen wij de aan dacht op deze sympathieke vraag en de bijgevoegde vermaning. Hier wordt erkend, dat er ook wèl- vermijdelijke schoolsplitslng voorkomt. en hier wordt daartegen (zij het ook op heel vriendelijke wijze) stelling ge nomen van Protestantsch-Christelijke zijde. Wat ons buitengewoon verheugt. Dinsdagmorgen beeft in het beroemde stadhuis te Veere. voor welker restauratie gelden worden byeen gebracht, een schoor steenbrand gewoed, die aanvankeiyk erger deed vreezen. Onder leiding van den burge meester heeft men het vuur met behulp van snelbluschapparaten en een gevelspuit we ten te blusschen en daardoor een onherstel bare ramp voorkomen. Gisteravond omstreeks half zes is brand uitgebroken in de boerenhofstede van den heer J. Laai, gelegen aan den Oostvoorn- schen weg tusschen Den Briel en Oosfr- voome. Aangewakkerd door den feilen noordwesten wind grepen de vlammen snel om zich heen zoodat al spoedig de geheele boerdery in lichterlaaie stond. De brandweer uit Oostvoorne om half Beven ter plaats» verscheen, kon tegen de vuurzee niets uit richten. De boerderij met inventaris werd een prooi der vlammen. De schade wordt geschat op ongeveer f 25000.De oorzaak van den brand te onbekend. Geld 18 eigenlijk een uitvinding, die de mensch heeft gedaan, toen hij een boogeren trap van maatschappelijk leven bereikt had of toen hij een nog hoogeren wilde bereiken. Geld Is een middel, waardoor men het ruilen gemakkeljjk maakt, althans dat behoort het te zijn. Geld is bedoeld als een maatstaf, een meter, dien men bij de waardetaxatie van allerlei goederen kan aanleggen en waardoor men in staat Is de waarden der meest verschl'- lende dingen met elkaar te vergelijken. In plaats van zooals In zijn meest primitieven staat waren tegen waren te ruilen, geproduceerde goederen direct om te wisselen tegen goederen, die hy wenscht te consumeeren, geeft de mensch er wanneer zijn handel zich gaat ultbrelden de voorkeur aan, heel zijn omzet te betalen en te doen betalen met een tusschendlng, een medium, dat hjj geld noemt. Dit brengt hem inderdaad gemak, zoolang dat medium stabiel is, zoolang dat een vaste waarde bezit, waarin zich in den loop van lange tijden geen noe- megswaardlge veranderingen voordoen. Om aan dien eisch van stabiliteit te voldoen vooral heeft men als medium gekozen: de edele metalen goud en zilver. Tot zóóver ging alles goed. Toen ech ter begon de misère. Toen heeft een Fransch bankier, John Law, een begin gemaakt met de uitgifte van bankbiljetten, van bedrukte papier tjes In plaats van geld-papiertjes. die op zichzelf geen waarde hadden, maar waar op stond, dat men ze voor geld kon inrullen. De bank van J(ohn Law beeft de eerste groote speculatlekoorts in het leven geroepen en is geëindigd met een krach. Het banJtpapler echter was uit gevonden en weldra overal In toepassing gebracht, ook in andere vormen van waardepapieren, als aandeelen, obliga ties, wissels, chèques en tallooze varian ten van deze. Allerlei andere factoren dan de zui vere metaalwaarde gingen hun invloed doen voelen In de stabiliteit van de geldswaarde factoren, die vaak op veel wankeler grondslag weckten, dan de edele metalen, die zelf niet meer in - omloop kwamen en thans in de kelders van de Federal Reserve Bank en de Banque de France even rustig, doelloos en onzichtbaar verborgen liggen als vroeger in den grond van Zuld-Afrika of Mexico, waaruit ze opgedolven zijn. Er begint Iets te wankelen In de sta biliteit van het geld, van de waarde papieren tenminste, die wij tegenwoor dig geld noemen. Er beginnen zich schommelingen te vertoonen; er treden snel achter elkaar telkens en telkens grootere veranderingen op In de waarde, niet van een zaak, niet van een product, maar van het ruilmiddel, van de waar demeter zelf. Dit is nu onherroeppelijk het begin van het einde. Als de waardemeter zelf geen standvastigheid bezit, waar moet het goederenverkeer, het ruilverkeer dan aan vasthouden? Als een dergelijke toestand aanhoudt, lang aanhoudt, naderthet einde met raasche schreden. Het einde. De chaos. Want zonder een vasten waardemeter kan het wereldruilverkeer In onze tijden niet meer plaats hebben. Uit Duitschland is het bericht be vestigd, dat binnenkort een ruil tot stand zal komen tusschen Duitsche par ticulieren en Brazilië een ruil van 500.000 ton steenkool eenvoudig tegen een ongeveer gelijk waardige hoeveelheid koffie. Zonder geld. Zonder deviezen. Een ruil zonder meer. De leverancier van de kolen neemt tevens de koffie In ontvangst en omge keerd. Belden zijn gebaat en’klé scheep vaart is het bovendien. Gewaagd wordt ook van de mogelijk heid, dat binnenkort soortgelijke trans acties zullen worden afgesloten met Rusland en de Balken-Staten. Het zijn alleenstaande feiten, onge twijfeld, waaruit nog niet tot een ten dens kan en mag worden geconcludeerd. Maar wel meenen wjj te mogen aan nemen, dat het hier een schuchtere poging geldt, om zich los te rukken uit den warboel van papier, uit de ongewis heid van den waardemeter. Dat het reeds zóó ver kwam Is tee- kenend voor de onzekerheid, welke alge meen gevoeld wordt. Toch zal men eenmaal weer en 3oo spoedig mogelijk met vasten waardemeter moeten kunnen meten. De wereld wacht op zekerheid en veiligheid. HOF 4. ALKMAAR Administratie No. 433 Radartte No. 633 In een buitengewoon Politieblad verzoekt de brigade-commandant der Kon. Mare chaussee te Slttard, in verband met de in Juli en September 1931 gepleegde treinaan slagen in Zuid-Limburg. opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van Hubert Henri Gubbels, geboren te Broekslttard 29 October 1906. ongehuwd, lengte 1.801.63 M donker ulteriyk, waarschyniyk gekleed met licht costuum, pet en zonder boord. Beleefd verDoeken wij de medewerking van onae H H. Adverteerders Inzake het vroegtydlg toezenden van de voor de Zaterdag-num- mera bestemde advertentlën. wy sullen het zeer op prys stellen indien wij de an nonces. bestemd voor Zater dag, reeds des Donderdags of ulteriyk des Vrydagsmorgens ontvangen. Door het vroegtijdig Inzen den van advertentlën Kun nen wij ook aan de oltvoe- rteg. dus aan bet zetten van de advertentie, meer aandacht schenken, heugen vanzelfsprekend de reclame- waarde van de annonce ten goede komt. Mede In Uw eigen belang vertrouwen wij op Uwe medewerking Inzake een en ander te mogen rekenen, waarvoor bU voorbaat onzen dank. Het Tweede-Kamerlld de heer Duys heeft den minister van Binnen! Zaken en Land bouw de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat door den gemeenteraad der gemeente Koedyk In ver band met den nood der tuinbouwers een plaatseiyke steunregeling is getroffen, die zeer tot bevrediging van autoriteiten en be langhebbenden werkt, doch waarvan ae uit voering groote. de draagkracht dier gemeen te overtreffende kosten met zich brengt? Is het juist,, dat reeds sedert Augustus van dit jaar door het bestuur van gemelde ge meente bezoeken op het departement van den minister zyn afgelegd. teneinde te trachten de medewerking van den minister te verkrijgen m het bevorderen ven een RlJks-büdrage in deze kosten, en dus reeds sedert maanden de in Koedyk getroffen re geling aan den minister bekend Is? Is de minister bereid, mede te deelen. welke de redenen zijn, waarom hy tot heden aan het bestuur dezer gemeente nog nimmer eenlg antwoord heeft gezonden? Is de minister bereid, alsnog ten spoedig ste een gunstige beschikking op bet verzoek dezer gemeente te nemen? Is de minister niet van oordeel, dat een spoedige hulp met betrekking tot den nood der tuinbouwers in Noord-Holland het beste kan geschieden door plaatseiyke regelingen, en te hy dientengevolge bereid te bevor deren, dat in de diverse betrokken gemeen ten het initiatief het tot stand brengen van zulke plaatselyke steun-regelingen wordt ge nomen, hetzy door de burgemeesters dier ge meenten uit te noodlgen het initiatief daar toe te nemen door plaatselyke commissies, waarin mede belanghebbende en deskundi gen zitting hebben, In te stellen, hetzij op andere wyze onder bereidverklaring rijner- zyds om er toe mede te werken, dat de kos ten dezer steunregelingen voor een belang rijk deel ten laste van het Rjjk worden gebracht? f ^nni) Levenslange xcbeele ongeschiktheid tot werken door f TC A 'it een onaevel met f ORfl bl' reriiee ven een hand f IOC Mi varlie» van aan f CA breuk van I vVUV, verlie» ven beide armen, beide boenen of belde ooeen doodeliiken afloop 4UU.” «e voet of een ooa duim of arlwvitutei wVv been ol arm Vier gewapende roovers drongen een bank te Menomotnte Wisconsin, Amerika) binnen. Zy dwongen zestien personen op den grond te gaan liggen, wondden een zoon van den directeur der bank en maakten zich mees ter van 10.000 dollar, zy voerden een twee den zoon van den directeur mede, tien zy doodschoten en op den weg smeten samen met een der hunnen, dien achtervoigei s doodschoten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 1