Keesom S.J s 5 Belastingreclames ALCMARIA VICTRIXI V.V.A. I ALKMAAR MIENT 25 Vergadering van den Raad t 1" Burgerlijke Stand van Alkmaar TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 ZATERDAG 24 OCTOBER 1931 de noodelooze INTERPELLATIE OFFICIEELE MEDEDEELINGEN BINNENLANDSCH NIEUWS GEMENGD NIEUWS el ALKMAAR 2 PROVINCIAAL NIEUWS MARKTNIEUWS Het Accoantantskantoor van ZONDAG 2 UUR Moord-aanslag en zelfmoord CASTR1CUM Tleemwatoch 'J [DRAlSmA-v/KM-VALKEMBURG'S'-l Ie zl •‘iLEVERTRAAH FOUTIEVE CONCLUSIE Gemeenteverslag Steun aardappelmeel-industrie Directe steunverleening noodxakelfjk sluit de Raad be- Ernstig ongeval Aanrijdingen N. N. niet „Griezelige” vondst bij Woerden Rijksbegrooting Waterstaat „Kennemerland” Het Heek een pop! -Voorlooplg Verslas R. K. Drankbestrijding Een oude munt i N Of L 160—830. en Tuinders en inkomstenbelasting I Ruit ingedrukt Film-nieuws n. Et Mariene Dietrich en Victor McLagten in „Onteerd" I 1 EEN NIEUW MEESTERWEEK VAN JOSEPH VON STERNBERG Verbeur van aan het Zeglis gelegen frond. Bijlage No. 186. Boerekooi 20—40. 34—36. 10—14. 4—15, ENKHUIZEN. 23 Oct. Vlsch Aange voerd door 7 vaartuigen 436 pond hoekbot A f 15.5515 95; 1928 pond hoekschar f 10 1235; 80 pond boekschol f 21.3022.60 per 100 pond: 14 vaartuigen 62 kisten garnalen f 3.8S per kist van 60 pond; 84 manden nest f 0.20 per mand van 40 pond. Wij betoogden in ons blad van Vrij dag, dat het niet op den weg van het Eerste Kamerlid Blomjous gelegen had, een interpellatie aan te vragen Inzake de huidige krisis. Spoediger dan we verwacht hadden is de heer Blomjous teruggekeerd van „de dwalingen zijns weegs'; hij heeft van de aangevraagde interpellatie afge zien; het blij-eindend slot heeft zich dus niet lang laten wachten. Maar intusschen heeft „Het Volk” niet kunnen nalaten, het géval-BIomjous volgender wijze uit te spelen: Gistermorgen te ongeveer 11 uur geraakte een transportfiets door een dikke spiegelruit van een der etalagekasten van het Alk- maarsch Warenhuis aan de Achterstraat Bij het passeeren van een tweetal auto’s werd de flets geraakt, met het bovengemelde gevolg. Op de Laat.Payglop had gisterenavond te ongeveer half 8 eet> aanrijding plaats tus- schen een vrachtauto, bestuurd door den heer 8. te Hetloo en den motorrijder E. B., wonende in de Wieringenneer. De schuld ligt bij 8., die het van rechts komende verkeer geen voorrang gaf. Beide voertuigen werden beschadigd. 1 l De politie maakte proces-verbasl op. Vrouw ernstig gewond Gistermorgen in de vroegte heeft in de Kovelaarstraat te Utrecht een moordaanslag plaats gehad. De werkman D. heeft vermoe- deiyk in een vlaag van verstandsverbijstering zijn vrouw, die in bed lag. met een scherp mes ernstige verwondingen toegebracht aan hals, hoofd en armen. Door het gegil der vrouw werden de zoons, die boven sliepen wakker. Toen zij naar beneden kwamen, nam de vader de vlucht. Omstreeks half 7 heeft een landbouwer, die den Krommen-Ryn pas seerde. daar liet lijk van den dader drijvende gevonden. De man was los werkman en stond gunstig bekend. Alleen had hij den laatste» tyd vreemd gedaan. De vrouw Is in ernsttgen toestand naar de Academische kliniek overgebracht. Subsidie Pluim veetentoonstelling „A- ves”. (Bijlage No. 191). B. en W stellen den Raad voor aan de Vereenlging voor pluimveeliefhebbers „Aves” voor Alkmaar en Omstreken een subsidie van f 50 te verleenen voor een op 2527 December az. te houden tentoonstelling en de beschikbaarstelling van dit bedrag by suppletore begrootlng te regelen. Als voren. Donderdagmiddag had In de Langestraat een gecompliceerde aanrijding plaats tusschen ‘n handwagen, bestuurd door dm 19-;arigen J. van ’t V., en een luxe-auto. bestuurd door 8. K.. wonende te Kolhirn. Door den stoot, dien de handwagen kreeg, zwenkte deze plot seling om, waardoor de 15-jarige wlelrydster, J. K.. eveneens alhier woonachtig, werd ge raakt en haar flets beschadigde De auto bestuurder vergoedde aanstonds de gemaakte schade. van het vilegweaen. aan wie bet te danken is, dat Nederland op dit gebied vooraangaat. Eenlge leden vroegen of het niet tot be sparing zou lelden, wanneer men op de lange trajecten, met name naar Indlë. niet één vliegenier over het geheele traject tast vlie gen. maar het traject splitst In onoerdeelen. die leder afzonderlijk worden bediend. Men sou gaarne vernemen of bet juist is, dat de ontwikkeling van de blnnemandscbe luchtvaart in het algemeen door de Neder- lansche spoorwegen uit eigen belang wordt tegengewerkt, althans of hiervan aan den Minister iets bekend Is. Scmmlge leden stelden de vraag of. nu het indexcijfer in ons land sterk is gedaald, de spoorwegtarieven daarmede niet in overeen stemming behoeven te worden gebracht. Gevraagd werd of de regeering bereid is de electriflcatle krachtig te bevorderen Eenlge leden drongen aan op meer com fortable Inrichting van de 3e klasse rijtuigen en wachtkamers. Luchtvaart. Sommige leden betreurden, dat de kosten, die het rijk aan de K. L. M moet besteden, nog steeds zco hoog blijven Deze leden waren niet overtuigd, dat by het beheer van dit be drijf de noodlge zuinigheid wordt betracht. Andere leden verklaarden, dat zy den we- keiykschen dienst op IndlC niet gaarne zou den missen en brachten hulde aan de leiders r~ met ge- slagvelden en Donderdagmiddag te circa 3 uur heeft op de Nleuwesloot by de asphalteerings-werk- zaamheden. die daar worden uitgevoerd, een ernstig ongeval plaats gehad. De uitvoerder, de heer W. B.. wonende te Amsterdam, besproeide het brandende weg dek met een gieter inhoudende benzine. Plotseling sloeg de vlam in de benzine, waar door de gieter In lichter laaie kwam te staan. Terwyi W. achteruit liep, kwam hy over een stapeltje bazaltsteenen te vallen, waar, door zjjn hoofd en bovenlijf met de branden de benzine werd overstroomd. Onmlddeliyk werd een groot teil over den ongelukkige ge. worpen, waardoor de vlammen werden ge doofd. Met zware brandwonden overdekt werd W. naar bet Centraal Ziekenhuis gebracht om na aldaar te zyn verbonden per auto naar huis te worden vervoerd. Codp. Tuinbouw aankoopvereeniging In het Victoria-Theater gaat vanaf heden een dier films, die het zy hier terstond geconstateerd een klasse op zichzelf vor men. n.l. Joseph von Sternberg’s „Onteerd” Dishonored*. Hoe ver heeft immers deze film de hooge verwachtingen, die men. na ..Marokko aan de combinatie Sternberg-Dietrich i'—!-t Inneren aan de mogelykheld tot uitbreiding van het aantal speelterreinen. Conform be sloten. 11 H ,.De heer Blomjous is een der reac- tlonnalrsten onder de katholieken. Uit de wijze waarop zjjn Interpellatie door deze katholieke bladen ontvangen wordt, blijkt wel tot welk een hoogte de tegenstellingen in de katholieke partij gestegen zijn.” Inkomstenbelasting. Gewezen werd cp de omstandigheid, dat het arbeidsloon, door minderjarige kinderen van den belastingplichtige In diens bedrijf verdiend, niet als bedryfskosten op de inkom sten In mindering mag worden gebracht. Men achtte dit onbillijk en zou gaarne zien, dat een dergelijke aftrek in den vervolge wel zou worden toegestaan Vcoral in pet thans zoo zeer noodiydende tulnbouwbedryf wordt de hlerbedoeld? regeling als een hardheid ge voeld. Werkt een vader samen met zyn zoons in een bedrijf, dan wordt hy voor de inkomsten uit dat bedryf zonder aftrek van arbeidsloon aangeslagen; werkt de vader met knechts en werken de zoons by anderen, dan worden zy als regel geen van allen aangesla gen. wyi de vader veelal na aftrek van het arbeidsloon, welke In dit geval wél geoor loofd Is, geen 800 inkomen overhoudt, ter- wyi de zoons niet meer dan f 800 verdienen. Zoo komen de tuinders er toe hun zoons by anderen te laten werken, terwijl dan omge keerd de zoons van die anderen by hen wer- ken. Dit is een ongezonde toestand, die alleen dcor een wyziglng van de practyk der be lastingheffing kan worden opgeheven Op de Jongste vergadering van onzen Ryks- kieskring te Alkmaar gehouden werd door een tweetal afgevaardigden ter sprake ge bracht de aftrek van kinderen in het eigen gezin vcor de Inkomstenbelasting. De thans geldende regeling, zooals die door de belastingautoriteiten wordt uitgelegd, achtte men daar niet biliyk Wy lezen nu daaromtrent In het Voorlooplg Verslag van het Hoofdstuk VU B Finan ciën: Het ongeluk te Blerick Verscheidene leden vestigden er de aan dacht op. dat uit de strafzaak tegen de vrouw, welke belast was met de bediening van -rriiiftboomen te B'erlck Is gebleken. dat deze vrouw een gezin van 12 kinderen had en aan duizeligheid leed. zy was te voren reeds voor dezen zwanen dienst ongeschikt verklaard. Deze leden acht ten de bediening van afslultboomen door een dergelljk persoon ooverantwoordelyk en vroe gen. of de Minister wil doen nagaan, of per sonen, die door de directie der Ned. Spoorwe gen. met de bediening van afslultboomen zyn belast, waarborg geven, dat de veiligheid van het verkeer Is verzekerd. Ook vreeg men of de Minister maatregelen wil treffen om te voor komen dat deze vrouw zonder pensioen of ander inkomen zal raken. De heer J. Bult alhier heeft verzocht van het aan de gemeente toebehoorende aan het Zeglls gelegen terrein, deel uitmakende van de in de gemeente Alkmaar gelegen kada strale perceelen. sectie F, nrs 2201 en 2749. een gedeelte, ter grootte van ongeveer I486 M2., met ingang van 15 October 1031. gedu rende vyr Jaren, voor den prys van 310. per jaar, ten behoeve van zyn bedryf, n.1. het vervaardigen van trottoirtegels en bim- cement. te mogen huren. Noch B. en W. noch de Commissie van by- stand voor het grondbedrijf hebben h ertegen bezwaar, In verband waarmede zy voorstellen het verzoek In te willigen Aldus besloten. bedoelde uitbreiding zal bepalen. De heer BULENS wenscht verschil te ma ken tusschen speelterreinen en speeltuinen. Spr. hoopt het college nog wel eens te her- PURMEREND. 23 October „Afslagver- eenlging Beemster Purmerend en Omstreken” Slabconen, dubb. 2.403 60. ld. x. dr. 2.604.80. Snyboonen. stok f 6 006.90. per zak (25 KG); Tomaten. A 2.06—3 00. B 2.00—3.00, C 1.20—1.70 per 10 K.O.; Bloemkool f 3 00—5.00 per 100; Roode Kool 1.604.80 per 100; Savoye Kool f 2.00 per 100. Sprultkool f 0.40—1.40 per 15 K G.; Boe rekooi f 0 25—0 40 per kist <10 KG»; Spina zie 0 100.82 per mand <6 KG); Poste lein 0 84 per mand <6 K.G.J; Sla f 0 40— 190 per 100 krop; And Uvie 0 15090 per kist; Selderie 1.006.00 per 100 bos; Rapen 1.60—2 20 per 100: Bieten 2.00—6.50 per 1000; Wortelen 2.60—6.80 per 100 bos; Uien 0 96—1.09 per 25 KG.; ld. Drielingen 0 82 per 25 K O ld. Nep 0 85 per 25 K G Druiven f 094- 0.48 per K G Appelen: Westlandsche Bellefleur f 4 008 00; Bra- bantsche Bellefleur 3.00—13 00: BL«marck- appel 3 008 00; Bramley Seedling r 2.00 9.00; Fisher’s Eerstllng f 2.00800; Gronin ger Kroon f 2 0010 00: Zoete apn»> 3 00 10.00; Prevent van Krv'l’'d 6*7)22 00: Relnette ’oud 5IF—o-»r jë“ f 400 —19 00; Ste appel f 790 20 00; Peren: Besy von Schonauwen f 3.00—15 00; Beurrë C'alr- geau f 6.0036 00; Benrré S’inerftn goo 14.00; Boerengroen f 4 00—790; Comtesse de Paris 5.0016 00; Doyennë du Comlee f 38 00: St Germain peer 8 00V- G<ese~ Wildeman f 50O- »’vo- 7.00—32.00: 8o*dv» I 1" !F 86.00; Vertllon 9.00; Winterlouwcje f 1(1 —9.00; alles per 100 K G. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat bet beredeneerd verslag van den toestand der gemeente, over het Jaar 1930, met bylagen, van heden af gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie voor een leder ter lezing is neergelegd en aldaar tegen be taling van f 5 In afdruk verkrygbaar ia. Alkmaar. 23 October 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A KOEI.MA, Secretaria. Hint, die het jaartal 1830 draagt, is nog volkomen gaaf; op de eene zyde staat de beeldenaar van Koning Wil lem I, met de woorden: Willem, Koning der Nederlanden, G (root) H.(ertog) V.(an) L.(uxemburg), verder zyn nog verschillende emblemen, als anker en wierookscheepje zichtbaar. Op de keerzyde staat het jaartal 1830 met de woorden’ Munt van het Ko ninkrijk der Nederlanden. Het randschrift is evenals dat van den ryksdaalder. De ruim een eeuw oude munt is echter even grooter en dikker dan een ryksdaal der. op plannen daarvoor uit te werken nadere voorstellen tot uitvoering van dit besluit aan den Raad voor te leggen.” Na de geheime zitting kwam de nog even in openbare vergadering bijeen om z. h. st. het volgende principe-besluit te nemen: ..De Raad der gemeente Alkmaar sluit de radiodistrtbutie van gemeentewege ter hand te nemen en draagt B. en W. en De VOORZITTER sluit de openbare vergadering, waarna de Raad in comité gaat. R. K. Vrouwenbond Gisteravond verga derde de afdeellng Castrlcum van den R. K Vrouwenbond. De opkomst was heel goed. Na de gebruikeiyke opening herdacnt de GeesteL Advise ir, de Weleerw. kapelaan De Boer, met enkele woorden het overleden be stuurslid Mevr. Sprengers. waarna een gebed voor haar zlelerust werd gestort. Hierna werd een vertegenwoordigster van de Lever Zeep My. gelegenheid gegeven een demonstratie te houden met de producten van deze Maatschappij wat op düldelyke en uitvoerige wijze geschiedde. Hierna had de bestuursverkiezing plaats in de vacature ontstaan door het overlyden van Mevr. Sprengers. Candldaten waren mevr 8paansen.de Wit; mevr. Keys-Repers; mej. de Graaf. By stemming werd benoemd verklaard eerstgenoemde met 67 «temmen terwijl de belde andere candldaten ieder 18 itemmen verwierven. Hierna volgde sluiting op de genrulkeiyke wü>e. r x OfKJ0ftrouwd: Gerardus Dik en Hendriks Wapstra; Pieter Ruyter en Aaltje de Vries; Dirk van der Meer en Maria Sostmar.; Wil lem Weel en Immetje Tlnuucr Auke Stlen- stra en Joslna van Amstel; Arte Versloot en Immetje van Weelde. Balthasar Reynen en Jchanna Roetman. Geboren: Petrus Johannes, z. v Petrus Winder en Hendrlka Buter; Catharina The. resia, d. v. Antocüus sys en Johanna Lleftlng- Speelterreinen. (Bijlage No. 183). Het adres van de Vereenlging D. E. 8. van 6 Juni J J. houdende verzoek om meer speel tuinen en speelplaatsen in de stad aan te ■eggen, geeft B en W aanleiding tot het maken van de volgende opmerkingen. Het toenemende verkeer in deze gemeen te doet Inderdaad de behoefte aan speelter reinen grooter worden. Mede op grond van deze overweging hebben zy het voorstel ge daan aan de Zuldzyde van het Rochdale- kwartier ter plaatse van de vroegere opslag plaats van bagger een speelplaats in te rich ten,waarmede de Raad zich in zyn vergade ring van 1 October JJ. beeft vereenlgd. Voorshands zouden B. en W. niet verder wil len gaan. In de gemeente zullen dan vier speelterreinen aanwezig zyn en naar bun voorkomt kan daarmede voorlooplg worden volstaan. B. en W. stellen den Raad voor hun te machtigen, aan adressante te berichten, dat de gemeente zich voorlooplg tot de daarby Op ons administratiekantoor Is by beta lingen In plaats van een ryksdaalder een drieguldenstuk in ontvangst genomen, hier van vergissing of opzet sprake is, kun nen wy niet bepordeelen. De oude mu (Vervolg) Herziening Electrlclteitstarieven (Bijlage 165> en W. stellen den Raad voor vast te verordening tot wyziglng der bevattende het tarief en de voor de levering van electri- stroom door het gemeen'eiyk elec- trisch bedryf te Alkmaar (Gemeenteblad no. 929). Het gewone tarief wordt van 24 cent tet 22 cent verlaagd. Het vas rechttarief bedraagt per Jaar; a. voor woonhuizen tot 200 M2 2.40 per 10 M2 oppervlakte; b. voor woonhuizen met eeue oppervlakte van meer dan 200 M2, voor de meerdere oppervlakte 1.20 per 10 M2.; c. voor étalage- en winkelruimte f 9.24 per gecontracteerde H.W. d. voor magazijnen, pakhuizen, kantoren, enz. geopend tot uiteriyk 6 uur namiddags 3.60 per gecontracteerde H.W. Boven en behalve de hiervoor genoemde bedragen voor vastrecht wordt de verbruikte stroom berekend tegen 6 cent per K. W. U. Voor extra wlnkelverlichting gedurende één of meer maanden per jaar is verschul digd een vastrecht van 3.per H.W. per maand. De VOORZITTER zegt, dat deze bijlage waard is met algemeene stemmen aangeno men te worden. Deze regeling geeft den middenstand 12.000 minder te betalen; een andere groep 18.000 minder. By een volgende verlaging zullen de burgers in aanmerking moe', en komen. Na nog eenlge discussie wordt het voorstel in stemming gebracht. Het wordt aangeno men met algemeene stemmen. BEVERWIJK, 23 October. Bloemenveiling ,,’t Centrum." Aangevoerd Gladiool War 40—75 ct. Red. Canna 2555 ct. Peace 35 80 ca. Ptnc Perfection 4065 ct. Diverse kasrozen Roseland la Hadley 2.20—4.60. Columbia 1.503.20. Noach 1-75—2.80. Brlarchlff 1.70—2.80 Claude Per- nett 190—3.10. Dahlia's. Roem van Aalsmeer 0.80190. Mr. Dresselhuis 0.70—1.60. Dr. Spfttb 1.3. Carnevali 0 70—1.90. Juliana 0 60—190. Glow 0901.10. Stolze v. Berlin 0.701.30. Edelgem 120—2.20 Calla s 12—23. Grootbloemlge Chrysanten. Miss Cavell 7— 19. Montblanc 821. Rose Day 519. Pulling 8—23. Rayonante 11—19, alles per 100 stuks. Troschrysanten. Nina Bllck 1234. Goud Vlinder 1028. Harvester 827. Normandiè 822. The Pearl 921. Nelson 818. Phoenix 8—23. Juliana 7—18. Emla Whit 10—27. Hortulanus Fiet 8—16. Bismarck 819. Oran ge Peth 1021. Trlomfanth 1935. Matte man 1323. Menslng 1624. Pattison 1428. Montblanc 2142. Asters 412. Zinnia's 823. Helianthus 635. Physalis 1838. Ella (herfstaster) 9— 11. Climax, idem. 814, alles per bos. Groen. Spengerts 0 503.40. Plumosa 0.65 3.90 per 100 ranken. De machinist, die Woensdzgmorgen zyn sneltrein van Gouda naar Utrecht bracht, deed van zyn hoogen post op de zware Jumbo ter hoogte van blok 11 In den Achterwlllens een lugubere ontdekking. Op het andere spoor bespeurde hy In 't voorbyryden een geheel ontkleed ”iykje san een klein kind, waarvan het hoofd tegen een der rails leun de en het lichaam tusschen de Uzeren sta ven lag. De door den grlezeligen aanblik ten zeer ste ontstelde machinist, zoo vertelt de „Tel." gaf te Woerden, waar de trein stop’-e. aan den stationschef aldaar van zyn bevindingen kennis. De chef verwittigde zyn collega te Gouda, die op zyn beurt de politie waar, schuwde. Oogenbllkkeiyk togen agenten cn recher cheurs op onderzoek uit. terwyi mea inmid dels alle maatregelen trof voor de overbren ging en het sectle-onderzoek van het lykje. By voorbaat werd het gansche apparaat In werking gesteld om den dader van het af. schuweiyke misdrijf te ontdekken. Gestriemd door regen en wind o.idemam men den verren fietstocht van een half uur naar den afgelegen en eenzamen blokpost. De machinist had de plek nauwkeurig op gegeven en het kostte weinig moeite het lyk- Je te vinden. Men boog zich over het Inderdaad naakte figuurtje, men keek, men keek nog eens. men betastte, ja. twijfel was niet mogelyk, het lijk was.een popi Toen kwam de aap spoedig uit de mouw. Kwajongens hadden het plan bedacht uitgevoerd. Herziening buur perceel Molen buurt 18. j De heer J. Laan, huurder van het perceel Molenbuurt 18. heeft verzocht om de door hem verschuldigde huur 16 per week) te verlagen. Het perceel bestaat uit een woning, welke bevat; één zitkamer, een slaapkamer en keu ken, en een bergruimte met stalling voor auto’s en paarden. In vergeiyking met de huurwaarde van andere In deze gemeente gelegen woningen en bergruimten en met het oog op den toe stand. waarin het gebouw verkeert, meenen B. en Wdat de huurwaarde hiervan niet meer dan 10 per week bedraagt, en stellen dan ook naar aanleiding van het boven staande vóór, de huur van bovenbedoeld per ceel met ingang van 1 October 1931, tot het tijdstip waarcgi de geldende huurovereen komst eindigt (12 Augustus 1933). te bepalen op 10 per week. De heer WOLDENDORP vindt de verlaging te veel. Wethouder VAN SLINGERLAND deelt mee, dat na onderzoek der woning B en W. gecCTicIudeerd hebben, dat de vorige huur te hoog is. Conform besloten. B. stellen een verordening, voorwaarden schen By de Tweede Kamer is Ingediend een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor 1931. Wil de regeering daadwerkeiyk den veen- kolonlalen landbouw helpen, dan is een di recte steunverleening de eenlge manier. In dien deze wordt gesteld op maximum dertig cent per H.L. aardappelen van 400 gram, dan zal de opbrengst van den boer komen te liggen op gemiddeld 85 cent, voor som migen iets hooger. voor anderen iets lager, afhangend van de verschillende omstandig heden waaronder de fabrieken werken. Het komt der regeering btll’jk voor, de steun uitkering niet verder uit te strekken dan tot ten hoogse zeventig procent van de hoe veelheid fabrieksaardappelen, die In 1930 door de boerenleveranciers voor vermaling aan de fabrieken zyn afgeleverd. Aangenomen kan worden een gemiddelde opbrengst van ten hoogste 350 HL. aard appelen per HA na aftrek van het poot- goed. Er is dan een totale oogst te verwach ten van rond 8.000 000 HL. in 1931, zoodat de kosten der steunregeling kunnen worden begroot op rond 2.400.000. Hiertoe strekt het wetsontwerp. In Januari 1932 zullen de uitpoot van aardappelen en de te verwerken hoeveel heden In overeenstemming met den rykscom- missaris worden geregeld. kool) 33.40 per 100 stuks. 3200 stuks: Can- tonner wltkrop 0.201.60 per 100 st 4000 st. Uien: Groote maat 3 804.20 per 100 K.O.; Gewone maat 3.804.10 per 100 K.G.; Drie lingen 3.10—3.60 per 100 K.O.; Nep 5.30—5 70 per 100 K.G.. 18000 K G. Bieten; Groote 46.30 per 1000 St.. 80.000 stuks; Kleine 2 60—380 per 1000 Bt.. 100.000 stuks; Slaboonen: Dubbele z. dr. 3.2b5.10; idem m. dr. 2.90—495 per zak. 400 zaïcken 8 15 K.O.; Wortelen: Flakkee 1.70—2.70 per 100 K.G.. aanvoer 7000 K.O. BEVERWIJK 23 Oct. Groenten.- fruit en „De Vrye Veiling” W. A. Afbreekpeen 15 35, Stormappels 1035. Boerekooi 1020. Groene- en Chln. kool 2040. Bloemend. Gele kool 3540. Postelein 5560. Spinazie 20-T5. Andyvie 15=90, Sla 30—40 per kist. Bloemkool 2—6, Roode- en Chln. kool 35, Meloenen 410. Komkommers 10, Sla 12, Andyvie 13, Groene- en Gele kool 28. Boerekooi 33. per stuk. Peen 58. Prei 1013, Knollen 69, Selderij. Pieterselie. Radys en Raapstelen 24 per bos. Soep- knollen per 100 st. 59, Doperwten 2044. Druiven Frankenthalers 3640, Natuursnytxxmen boonen 3044. Spinazie Alicante Kasuny- Tomaten 1026, Dikke boonen 40, extra Staak m. en s. dr. 1536. TrosboontJes 40, Postelein 10- 13. Polderaardappelen 34. Dulnaardappe- len 46. Uien en Bleten 25, Afbreekpeen 23. Tuinbonnen 16, Keukenperen 37. Tafelperen 715, idem losse 1%4 per K.G. BloemkoolAan de speciale markt werd per 100 stuks betaald voor le soort 230 3 50. 8e soort kon de mlnimumprys halen. BEVERWIJK. 23 October RK Coöp. Tuidersvereenlglng Prysnoteertng van 73 Oct. Aardbeien per doosje 3042. Druiven per kilo 3042, Cape- W. 35, Kassnyboonen per kilo 36 49. Tresbonnen per kilo 3033. Sper.-lshoo- nen zonder draad 2643. Dikke boonen per kilo 15—31. Sla per kist 35—70, Poste lein per kist 5060. Spinazie per kirt 30 80, Andyvie per kist 2040, Bloemkool per stuk 28. Komkommers per stuk 58. Me loenen per stuk 823, Roode kool per .Uruk 34, Groene kool per stuk 3--4. Gele kool per stuk van 35. Wortél'n j>er bos 37, Knollen per bos 37. Selderie per bos 25. Pieterselie per bos 24, Prei per bos 415, Uien pr kilo 3. Tomaten per kilo 14 34. Spruiten per kilo 410. HEM. 23 October 1931 Zuiderkogge Sla boonen 19-26, SnUboonen 3741. Wulians 16—28. Neraeu Piteau 6—16, Sol daten 14—18. Wlntcrjans 55G—8.40. Sure Wildeman 9.50—12 30 Couwtje 12.80—14 80. Graclool 6—7.80. Druiven 25—36. Tomaten A 2370, B 25, C 17.80. Wanneer „Het Volk” gewaagt van tegenstellingen In de katholieke partij, bedoelt het blad natuurlijk: polltiek- ekonomische tegenstellingen; dit blijkt voor dit geval ten overvloede nog daar uit, dat het blad den heer Blomjous aandiüdt als „een der reactionnalrsten onder de katholieken”. Maar, zoo merkt „De Morgen” terecht op: de politlek-ekonomische Inzichten van den heer Blomjous hebben pre cies. niets te maken met de beoor- deeling van zijn jongste optreden in de Eerste Kamer. Hier is alleen maar de vraag In het geding, of de Eerste Kamer haar plaats als instantie van revisie wel kent, fn- dlen ze toegeeft aan een soort van con currentiezucht en een Minister geheel noodeioos wil laten herhalen, wat hij pas In de Tweede Kamer heeft gezegd over het krisisbeleid. Dat heeft met jeactionnalr” of „voor uitstrevend” niets uit te staan. En „Het Volk” maakte in zijn zucht, tegenstellingen te ontdekken In een niet-bevriende party een leelljk fou tieve conclusie. Wanneer „Het Volk” weer eens op party-tegenstellingen uitgaat, laat het dan voortaan dichter by huis biyven! Men verzoekt ons opname van het vol gende Zondag. 25 October, des middags 3 uur zal In het ,J3t Rosapatronaat aan het Varne- broek een byeenkomst worden gehouden van besturen en afgevaardigden van Krulsver- bonden uit geheel Noord-Holland Deze byeenkomst staat onder leiding van den heer H. B. van de Bande uit Haarlem. Als spreker zal optreden de heer O P Bon, Redacteur van ..De Residentiebode”. uit ’s-Gravenhage. die het onderwerp: „Welk nut kunnen de bepalingen der nieuwe Drankwet hebben voor de drankbestrydlng?” zal behandelen. Daar dit een zeer actueel onderwerp is en de spreker als journalist, de besprekingen in de Tweede Kamer der Staten-Generaal beeft medegemaakt, twyfelen wy er niet aan, dat velen zich geroepen zullen gevoelen deze by eenkomst te bezoeken. Wy noodlgen daarom allen, die belangstelling hebben voor onze Roomsche Drankweer -jit deze Vergadering met hun tegenwoordigheid te willen ver- eeren. film is toeganxeiyk voor vol#as- de combinatie Sternberg-Dietrich mocht stellen, overtroffen, aldus schryft de N. R Crt. van 5 September Het gegeven is gebaseerd op een spion- nage-affaire in het Oostenryksche leger. Een vrouw faalt, niet zoozeer op grond van een petsoonlüke liefde want hoe gering zyn liefde en persooniykheid tegenover de machten, die hier op het spel staan en die. dank zy de breede allure waarmede Von Stemberg zyn eigen scenario behandelde, van vaag symbool tot bittere en groote rea liteit worden. Maar een vrouw faalt, na een bewonderenswaardigen ..staat van dienst’’, omdat zy het uiterste van haar zwakke krachten gevergd heeft en dapper het lot aanvaardde, dat zy van te voren voor haar weggelegd wist: zy wordt door de soldaten van haar eigen land, dat zich door haar falen ..onteerd’ acht, tegen den muur ge plaatst en neergeschoten. Zoo wil het de harde Wet van den oorlog, zoo wil het nog meer de absurditeit van dat begilp ..oor log'waarin de meesterzetten op bet doel- looce schaakbord van splonnage en contra- splonnage gevoerd worden tegen een duis teren achtergrond van duizenden geofferde, en opnieuw en telkens weer geofferde solda tenlevens In dit opzicht is Von Sternberg’s film, in haar onpatetisch en cynisch vol gen van een „incident”, een sterkere aan- ALKMAAR. 23 Octobe-' 1931 Aangivoerd totaal 1093 H. L. als: 7 tarwe f 495; 15 rogge 5.85—6 00; 224 gerst 6—6 50 33' haver 5 856.80 324 boonen: bruine 1323; citroen 26—30. duiven 11—12.28; witte (oude) 10—15; idem (nieuwe) 3537: 14 kanariezaad 990; 41 rood moeterdzaad 29; Idem geel 15—16.75: 235 erwten, groene (kleine) 6—1490; idem groene (groote) 22—31- idem grauwe 18-39; ld. vale 26—M; alles per 100 KO. Handel vlug. MEDEMBLIK. 22 Oct. 1931 Marktver .Bt. Joeeph” Kool: Bloemkool 0.60— 1.60. Witte kool 095—0 60, Roode kool 0.80—190, Savoye kool 1—190 alles per 100 stuks. Uien: Groote Gele 156—1.70 Kleine gele 090—0 SS. per baat Bieten 1—196, Nep 396-3.45, perTwaL Slaboo- nen 3—395 per zakje. AVENHORN 23 October Co5p. Land, en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhom en omstreken Kool; Roode kool t 120- 380 per 100 K.O.. 15060 K.O.; Gele Kool 1—3.40. per 100 K.O., 3000 K.G.; (Groene- of Putjes- Verschenen is het Voorlooplg Verslag over Hoofdstuk IX (Waterstaat) der Ryksbegroo- tlnc voor 1932. Eenlge leden drongen aan op het betrach ten van de Zondagsheiliging. Zy vestigden daarby in het byzonder de aandacht op den speorwegdienst, de luchtpost, de postbezor ging en tevens op de veerdiensten In de pro vincie Zeeland Gevraagd werd of het Staatsvlsschersha- venbedryf niet kan worden gebracht onder het nieuwe departement, dat zich met de eco nomische aangelegenheden zal bezighouden. Eenlge leden achtten de wyze. waarop ry- bewyzen moeten werden aangevraagd, te om slachtig en te formalistisch. Geklaagd werd over het te hard rijden op de nieuwe rykswegen. Ook de verkeersvoor- schriften worden vaak niet In acht genomen. In verband met de toeneming van het aan tal verkeersongevallen, welke veelal een ge volg zyn van het niet opvolgen van de ver- keersvoorschriften, achtten sommige leden de Instelling van een verkeersinspectle wen- scheiyk. Den Minister werd voorts gevraagd te cwerwegen in hoever het gewenscht is te bepalen, dat ambtenaren te paard en te voet, die by duisternis op wegen voor door gaand verkeer aanwezig moeten zyn. voorzien moeten zyn van een reflector. Verscheidene leden drongen wederom aan op een verkeerswet, opdat het groote verschil tusschen de verkeersregelen In de verschil lende gemeenten zooveel mogelijk verdwyne. Sommige leden droneen aan op vaststelling van een algemeen snelheldmaximum van 40 K M. per uur. Ander leden wenschten alle snelheidsbe perkingen te zien opgeheven en straffer te z’en opgetreden tegen voetgangers en wlelry- ders. die naar hun meenlng de verkeersrege len veel meer overtreden dan de bestuurden van motorrijtuigen. Wielrijders moeten ver plicht worden op het rywielpad te blyven. Aangedrongen werd op vereenvoudiging van de ccntróle op de wegenbelasting en de ry wlelbelast ing. Eenlge leden wezen op d^n onhoudbare» toestand van een aantal wegen in Noord- Holland tn het byzonder In de omgeving van Behagen. In verband met het drukke verkeer, werd aanvedrongen op spoedige verbetering en verbreedtng van den weg In het Westland. Verscheidene leden begrepen niet waarom men den weg van Amsterdam naar Den Haag niet laat aansluiten op den weg Lelden— Utrecht In plaats van by Sassenheim op den weg LeidenHaarlem. Aangedrongen werd op een nieuwe verbin ding van de Nieuwe Meer met het IJ Sommi ge leden waren teleurgesteld, dat de begroo tlng geen post bevat voor den aanleg van een kanaal GroningenStavoren, voor zoover het Frlesche gedeelte betreft. Gevraagd werd hoe het staat met de plan nen voor een kanaal door de Geldersche vallei. Sommige leden vestigden er de aandacht op dat regeling van de dienst- en rusttijden van het waterstaatspersooeel urgent is. Een der oudste leekengenootschappen in Alkmaar bestaat deze maand 100 jaar. Bovenstaande foto van de leden, eereleden. en van het eere-comlté werd Zaterdag J.L gemaakt tijdens de opening van de Jubilrunr ten toons telling In het StedelUk Museum te Alkmaar klacht dan menige oorlogsfilm trucqueerde expositie van massa-aan vallen. Het Is trouwens wel in de eerste plaats de allesbeheerschende mentaliteit van den maker, waarvan de toeschouwer een on ontkoombare» indruk ontvangt. Deze men taliteit. die wy thans reeds uit vele vroe gere films, maar nog nimmer zoo volko men en zoo waarachtig leerden kennen, is hooghartig, en. In den besten gin. Intellec tueel. zyn visie op de dingen (film, spel en vooral) want dit woord Is hier niet te groot zyn ideologie) is hard, helder, en vol ironie. Hy veroorlooft In dit geheele complex van technische, artistieke en Ideo logische factoren geen oogenbllk een zweem van sentiment van pathos of van mede lijden van of over de personen. Hy ver oorlooft dit noch den toeschouwen noch de spelers, noch zichzelf. Behalve een wonderlijke fototechniek, die zich volkomen by het gesproken woord aanpast, krygt men hier te genieten een knap spel van knappe artisten. We komen hier morgen In ons verslag nader op te-' rug. Deze senen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5