Laatste Nieuws Vooi PROVINCIAAL NIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT GEMENGD NIEUWS Mussolini over Italië's buitenlandsche politiek RADIO-NIEUWS Het Vaticaansche radio-station MARKTNIEUWS BOEKBESPREKING SCHAGEN TEXEL EGMOND AAN ZEE DE RIJP ZIJPE HEEMSKERK HOORN BEEMSTER MEDEMBLIK ASSENDELFT BERGEN HEER-HUGO WAARD NOORD o a-BHS Stra acht belastingwet" met 50 pet. té verlagen Kindermishandeling te Berlijn personeele belasting De moeder veroordeeld mi J Geest groote walgingen f- Kl. B: voor de «co van f 4510. Vrede en rechtvaardigheid zijn niet te scheiden Districts-Arbeidsbeurs Dat het aan tal werkloozen aanzienlijk stijgt blijkt ook wel uit de aanbiedingen op de A.B. Aange boden werden n.L 143 mannen en a vrouwen gemaakt :r zooge- Met een sneltreinvaart had de Raad van de agenda in een klein uurtje afgedaan en reeds waren wij aan punt 9 NABESCHOUWING GEMEENTERAAD Nep 23 1ste soort Algem. Middenstandsver. Tenge volge van een conflict tusschen voorzitter en secretaris van de Algem. Middenetands- vereemging heeft de heer G. de Boer als se cretaris bedankt. Het secretariaat wordt voorloopig gevoerd door den Voorzitter. td zyn. nummer wordt een atlaskaart ge- Vereeniging van Automobielbezitters in den Kring West-Friesland voi n d maars der honden hebben aange- toeden. Ifshond door- de Vermeulen De KR.O -film Maandag zal hier de K.R.Q.-film worden vertoond In de iaal van den heer C. Blokdijk Az. Er wordt groote belangstelling verwacht. Op 8 schoolk voor al De k die op scha ke a^snord klaps s kermist moest t nu de 1 merkba hoofd. en krac overtrei K.R.O.-film Vrijdagavond werd in het Sint Janshuis te Den Burg de K.R.O.- film vertoond voor een zeer talrijk publiek. De Eerw. Pater Lector J. Dito opende de bijeenkomst, waarna direct met de filmver- tooning werd begonnen. Met de grootste belangstelling werd de film gevolgd. Een uitstekende gramopbocn zorgde voor toepasselijke muziek. In de pauze wekte de Eerw. Pater de aan wezigen op. lid te worden van den K.R.O. Spr. noemde het billijk, dat degenen, die van het diner van den KR.O. gebruik maken, ook aan de kosten van den maaltijd bijdragen. Tot slot werd nog een komische film vertoond. Vrijdagmiddag, na afloop der school, was de film vertoond voor de schooljeugd, die er ook zeer van genoten heeft. R. K. Kies vereeniging Donderdag 29 October, dee avonds half 8 wordt in het R. K. Vereenlglngsgebouw een algemeene leden vergadering gehouden worden van de R K. Klesvereenlging. dit wijl reglementair een le denvergadering in de maand October van elk jaar moet worden gehouden kunnen doen, daarvan deden aan den Burgemeester „Dubbeltjes-actie" Katholiek Hoorn Deze week wordt een aanvang met het incasseeren door middel oei naamde steunbonnen i 10 cent. Burgerlijke Stand van 16 t/m 22 Oct. 1931- Otbortn: Neeltje, d. v. Jan Ploeger en Jacoba Kouwenberg Agatha Anna Alida, d. v. Jan Komen en Anna Peperkamp Cornelia Antonia, d. v. Jakob Zwemmer en Neeltje Koemecster. NOORD-BCHARWOUDE. 36 October. Aanvoer 675 stuks Bloemkool f 230—230; 6300 Kg. Witte kool f 0.60: 13200 Kg. Uien. Oele Uien f 4—4.80: Grove t 4.10—450; Gele Drielingen t 430—4.40; Gele Nep f MO; 1000 Kg. Kroten f 0.40—1.70. BROEK OP LANGKNDIJK. 38 October. Aanvoer 2350 Kg Wortelen f 230; 1700 st. Bloemkool Lecerf f 1430; 3400 stuks idem reusen f 130—430; 31300 Kg Roode Kool f 1—330; 9500 Kg Oele kool f 030—3X3: 6000 Kg Witte kool f 0.80—0.80; 2250 Kg. Deensche Witte kool f 130—130: 33000 Kg. Uien: Uien f 430—4.70: Grove f 430—430; Drielingen f 4—430; Nep f 5 80-6 40; 54 Kg. Slaboonen t 1930—3730; 835 Kg. Ble ten 1.90—330. Talnbouwclob V. I. O. S. Maandag 26 October, des avonds half 8, wordt een leden vergadering gehouden van bovengenoemde club in café L Henneman alhier Benoemd Tot rUksveldwacbter in deae gemeente is met Ingang van 1 November be noemd de njksveldwachter-brigadier -Utularr H G. W van der Leegte van Andyk Opbrengst collecte De alhier gehouden oollecte ten behoeve van het Roode Kruis heeft opgebracht f 90 83H. R. K. Vrouwenbond Maandag 26 Octo ber aal In bet R- K. Vereenlglngsgebouw een ledenvergadering plaats vinden van boven genoemden bond, aanvangende des avonds half 8. In Zwitserland rijn de verkiezingen houden voor de vernieuwing van den Natlo nalen Raad en van de helft van den Standenraad. Te Basel verloren zoowel de coumuaMm als de rechteche partijen Mussolini beeft te Napels een rede gabon, don. waarin hij kort samenvatte, wat het fascistisch regime in den loop der negen ja- ren van zyn bestaan beeft gepresteerd an verklaarde, dat meer gedaan had kunnen worden wanneer niet aan het eind van 1929 plotseling de storm der wereldkrisis losge barsten sou sljn, welke een verlangzaming der activiteit slechts Vervolgens gaf Mussolini de richtlijnen aan voor de fascistische buitenlandsche politiek en telde os: ..Negen laren Is hst geleden, dat het fascistisch Italië in Londen de kwee, tie der herstelbetalingen en schulden ter sprake bracht op een wyze. sooals die op het oogenbllk aan de orde la. Maar wy vragen ene at: moeten werkelijk zestig lange jaran voorbijgaan, voor wy aau bet einde komen van de tragische berekening van debet en credit, ten koste van eenige generaties, en kan men zeggen, dat er gelijkheid tusschen de volken bestaat, soolang aan den eenen kant zich diegenen bevinden, die tot weer loosheid gedoemd rijn, en hoe kan man spra ken van wederopbouw. wanneer niet eenige clausules in eenige vredesverdragen worden veranderd, die de wereld gebracht hebben in een afgrond van ineenstorting en vertwijfe ling? Hoelang nog kan het duren voor Tnen ervan overtuigd is. dat er iets niet In orde is met het economisch apparaat?" Mussolini voegde hier nog aan toe. dat men slechts dan den waren vrede kan dienen wanneer men dezen niet scheldt van recht vaardigheid. aangezien anders haat en ver gelding het gevolg zyn. stemmen, terwijl de burgerlijke midrUnp-j eoclaal-democraten stem-w De setelverdeehng bluft echter toogen. een ree lijk het heid va regelen draaimi verwijd Nog „vuiT bijna v< de heer vrijgesf of 7 d>l geheel De 3 Lamme k Bev< •en zo en Pivi in het tje, dat met w (fat me maatscl dachte. mate d< •oonlyk hij te I August: onverb< bij bet zuimd I Een et verbal! gem. De h en lev was ge' keerstei men p hadden sterke 1 den m hierbij valkenc replicee zocht, krijgen tot aa. hooren voor di meeit. aangea; De 3 sterdarr rechter 13 Juli cum ee •chtgen zou he een «hl onbewe rechts 1 torrijde lijn kar rijn vre voorts 1 van al d oer vai an toe de stond 1 proces zoover Doch van de zijn vr< en lijn hem ba aannjdi De 1 nautje 1 en de v klaarde male g dat? ber ven nog te Boorde; N.B. Castrio inhchtu nen zu en zullt damt di -Wai derland van dei galgen oezwaai KI. Bak klaver, zijn b< meer pi der eeu echter l je al te aangelx Bakeer politie gevolg, werd na arti het rest recht st August: ren aar waarop merkte, makkeli den baa den. O sinds d man’s 1 man to boete 01 van Va< Ondertrouwd: Pieter Bakker, 37 jaar, arbeider en Trijntje Dekker, a? jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe Cornells Petrus Stendert, 37 jaar, timmerman en Geertruida Maria Baars, 36 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Baldadigheid In een leegstaand per ceel van het Groote Noord, is veel aan het in wendige vernield en werden o.a. veel ruiten ingegooid. De belhamels zijn de achterzijde aan het Nieuwe Noord binnengedrongen. Bij een tweede poging werden er eenige ge grepen en hunne namen aan het politie bureau gedeponeerd. Zij zullen de hun toe komende straf wel niet ontgaan. iurgerlijke Stand Geboren Theo- as Reimer, z. van J. S. J. Luyckz en T. LZ-ria Emma, d. van T. E. 4. Zwart en A. Nannini Roozelaar en D. Bakl Ondertrouwd P. A. Agerna en M. de Jong (Sneek) L. v. Kleef en R. Trompet ter (Amsterdam) A. H. F. G. Kleijberg (Winterswijk) en B. M. Koster. Getrouwd Theodoras Viset en Catha rina Verbeek (Helder) Jan de Vries en Margarete S. Ortlana. Overleden Johanna Vragt, 26 j. echtg. van S. Schouw te Bovenkarspel Francijn- tje M. Tyrnens, 66 jaar echtg. van K. Nieu wenhuizen Cornells Singer, 43 j. echtg. v. J. Reek, te Andijk. AMSTERDAM. 36 October 1M1. Ter vee markt waren beden aangevoerd: 454 vette koeien, waarvan de prtjsen waren: le kwali teit 0.74—0. 78, 3? kwaliteit 0A3—0.70. 3e kwaliteit 034OBO. mindere soorten 0.45— 88 rw. 030 per KG. alacht«ewicht. 94 Melk- en Kalikoeten 340 —336 per stuk. 330 vette Kal veren: 3e kwaliteit 038-0X4. 3e kwaliteit OM038 per K.G. levend gewicht. 34 nuch tere kalveren 7X0—14.— per KG, Zware varkens 0.470.48, Vette varkens 0.44—0.46. per K.G. slachterwicht, 30 Paarden 80—150 per stuk ALKMAAR. 36 October 1931. Veemarkt. 86 Vette koeten 155—335. 7 Vette kalveren f 50—100. Vette kalveren per KG. f 1—L38. 26 Nuchtere kalveenr slacht per stuk f 8—33. 713 Vette varkens, zware per K.G. t 038—0.42. Zouters f 030 Handel matig. Aan de Ministers van Financiën en Wa terstaat Is door bovengenoemde vereeni- ging. gevestigd te Edam, alsmede door den West-Frlescben Bond van Vrechtheden „Gemeenschappelijk Belang", gevestigd te Hoofn, en den Bond van Vrachtrijders .Recht en Plicht" gevestigd te Alkmaar, een adres gericht, waarbij verzocht wordt, over wegende o. a.. dat juist door de klein bedrijven (de tijdsomstandigheden in aan merking nemende) de wegenbelasting nau welijks of niet kan worden opgebracht, desa bedrijven uit billijkheidsoverwegingen te gemoet te komen, hetzij door een uitzonde ringsbepaling als Is geschapen t. a. s. van aanhangwagens; hetzij door de thans be- staande belasting voor motorrijtuigen, val len onder art. 3 sub. d. van de „Wegen- 3. N. Schuit 93; 4. A. Lelje 91: 5. P. de Goede 90. Tevens werden nog voor hoogste serie en gelijke serie troostprijzen uitgereikt, die door verschillende leden waren geschonken Onder de dames en heeren werden verder nog prijzen verloot welke eveneens geschon ken waren door leden. Aan de dames werden gebakjes en aan de heeren sigaren gepre senteerd.- Het geheel werd door pianomuziek van den Jieer P. de Goede afgewisseld, terwijl de humorist. Hein Peele, veel succes oogstte Vermeld dient te woeden dat door t be stuur het volgende telegram aan H. M. de Koningin was verzonden. Hare Majesteit Wilhelmina. Koningin der Nederlanden Ter gelegenheid der 33e jaarfeestvergade- rlng van het Korps Scherpschutters der Eg- monden, brengt hek U Majesteit en uw Ko ninklijk Huls haar eerbiedige en onderdanige hulde Wenscht U Majesteit onder Gods zegen een langdurig#" regeering toe. Egmond aan Zee. 30 Oct. 1931 De voorzitter SNOEKS Waar op 23 October het bestuur een schrijven mocht ontvangen van de volgende Inhoud. Burgerlijke Stand van 17 t/m a) Oct. 1931. Gtbortn: Aldo James, zoon van Israel Vlessing en Helena Johanna van Biene; Hen dn kus Albertinus Johannes, zoon van Htndrikus Albertinus Slegtenhorst en Ja coba Kalis Biem, z. v. Cornells Gerbrand Vlaming en Andrieske Bakker Wijtske, d. v. Egbert van Molen en Cornelia Krotje. Getrouwd Nicolais Christiaan Bernardus Ran en Margaretha Cornelia Zijm. NAGEKOMEN KERKBERICHT Deze week lederen avond te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Heden te 8.15 Congregatie der vrouwen. WOENSDAG te 8.15 Congregatie voor de Jongens. DONDERDAG te 730 en 8.15 maandstond voor Jacobus Antonlus Maria Schrickx; te 730 de gezongen H. Mis van Requiem. VRIJDAG te 8.15 Congregatie voor de mannen. ZATERDAG biechthooren tot 10 uur. 1130 voor de kinderen. Van 410 uur voor de overigen. Ook bij de eerw. Paters Is vanaf 4 uur biechtgelegenheid. ZONDAG, 1 Nov. Allerheiligen. Plechtige sluitingsdag van de parochie-retralten. Des morgens onder de H. Mis van 7 uur generale H. Communie met gemeenschappelijke ge beden en gezangen. Te half 11 de solemneele Hoogmis. Des avonds te 7 uur solemneel iMt, slotpredlkatie. plechtige dankhulde aan het H. Sacrament. Pauselfjke zegen. Te Deum laudamus. Ieder zorge er voor, dien dag de plechtigheden mee te vieren. Heden te 830 begint de laatste retraite voor de mannen en jongens. Allen, die niet In de gelegenheid geweest zijn om de re traite mee te «naken, worden verwacht, ook al mochten zij geen ultnoodiglng ontvangen hebben. Uitslag verkoopingen De uitslag van de alhier gehouden verkooplngen Is als volgt: Boerenplaats groot 16 73 30 H-K. van erven wed. Willig, kooper E. J. Everts, cand..notaris te Breda voor f 45.396. Boerenplaats groot 33.4 H. A. van erven J. Murks kooper P. W Stutft te Haarlem voor f 67 908 Huis met timmermanswerkplaats en erf den Jisperweg van K. Ursem groot 5 A. de ~Boer M. 91.’ 817 5. L.‘ Strookt’ 93. 90. en 5 kooper C. Rlcke te Bergen (N.H.) KJ. C; 1. L Brouwen 96; X P. Bras 94; voor de m l «10. „D« Hanse" Deser dagen vergaderde de R K Middenstandsbond ..De Hanae”. De voorzitter, de heer E. Breed, heette de aan wezigen welkom. Uit het verslag van den penningmeester, den beer E. J. de Git. over 1930, ontleenen wjj: ontvangsten f 388.71. uitgaven f 394.91. saldo 1 Jan 1931 In kas f 93 77 De bescheiden werden nagezien heeren N. Brakeboer en Joh. alles werd acooord bevonden Den penningmeester wordt dank gebracht. Besloten werd, voortaan de Jaarvergade ring te houden in de maand Januari. Hierna volgde bespreking automaat-stelsel. Besloten werd, dat het bestuur in overleg zal treden met B. en W. om deze zaak In bet belang van den middenstand te doen uitloopen. Nadat de geestelijke adviseur, de Eerw. heer kapelaan Buisman, was welkom ge- heeten, kwam in bespreking de kwestie der korting by betalingen en het credletstelsel. Het resultaat dezer bespreking was. dat met algemeene instemming werd besloten, met ingang van 1 Januari 1933 in te voeren maandeiyksche rekening en ns een maand aanbieding der kwitantie. Tevens werd be sloten een zwarte lyst aan te leggen. Tot leden voor het 8t Nlcolaascomité werden gekoeen de heeren N. Winnubst en W. Zwagerman. By de rondvraag vroeg de heer Tulp of het niet mogelyk Is ook te Medembllk een vent ver bod te krijgen, evenals in da Streek. Dit werd door allen gesteund Het bestuur zal met B en W trachten verbetering te bereiken. De geestelijke adviseur zei. voor het eerst aanwezig te zyn en was verheugd, dat deae gewichtige vergadering zoo geanimeerd en prettig verliep. Wil de vereeniglng toV bloei gebracht worden, dan moet dit zoo biyven; dan moet zij steunen op onderlinge liefde en samenwerking en dan kunnen aller belan gen gediend worden. De voorzitter dankte dan geestelyken ad- vlselr en hoopte dat zyn woorden zullen worden opgevolgd. Gebleken ia toch, sel spr„ dat er In den Middenstand veel is te be reiken en er nog veel mankeert. Samenwer king Is dus noodlg. Daarna volgde sluiting onder dank besprak het groote voordeel en bereikt kon worden, dat alle en tuinders tot hun tijen en wonnen. ongewyslgd. Het kanton Bazel houdt tn <ks> nieuwen Nationalen Raad evenals in ouden 7 mandaten, waarvan 4 burgeryjv 3 socaal-democratlsch en één communte- tiach In acht kleine kantons in CcntzMl- Zwlteehland is de setelverdeehng evenesns ongewijzigd gebleven. Te Schaffhausen is, tegen veler verwach ting in. de communistische afgevaardigde herkosen. Ook de tot nog toe bekende uitslagen van de verkiezing voor den Standenraad toonen tot nog toe weinig veranderingen. Te Basel kreeg een vrijzinnig candidaat wederom een meerderheid van 3000 stemmen op een sociaal-democratlsch candidaat. De Paus begaf rich Zaterdagmiddag naar bet Vaticaansche radiostation, waar Hij ont vangen werd door kardinaal Pacelll, senator Marconi, den Franschen «ezant, Visconte de No. 17 Fontenay. den directeur van bet Vatlcaan- schs radiostation, pater Glanfranceschl SJ. en de autoriteiten der Vaticaansche Stad alsmede door den beer Eelln. die het tele- fotograflsch apparaat, dat werd ingewijd, aan Z. H. geschonken beeft. De pauselyke hoffotograaf. Fellcl. maakte daarna eenige foto's van den H Vader en van de aanwezigen, welke terstond langs radio-telegTaflschen weg naar Parijs verzon den werden. In de studio van bet radiostation te Parijs bevonden zich kardinaal Verdier en de pau selyke nuntius, dia vandaar hun foto's naar het Vaticaansche radiostation lieten door seinen alsmede een kort adres van hulde van den kardinaal aan den H. Vader. Na afloop van deae experimenten bezich tigde Z. H. nog de nieuwe installaties van het Vaticaansche radiostation, waarby Hy ook voor détails een buitengewone belang stelling toonde. Westermaans Monatahefte. Braanschweiz. Reeds eenige kgeren hebben we onse le zers opmerkzaam gemaakt op Westermanns Monatshefte en de verschijning van bet No vembernummer geeft er ons weer aanleiding toé. De lezing van zulk een maandblad 1* tegenwoordig, nu de uitgaven voor cultu- reele zaken beperkt moeten worden, baast een noodsakeiykbeid. De gebeurtenissen van de laatste weken hebben ook den bedaard- sten mensch uit zyn evenwicht gebracht. In dezen moeilijken tijd hebben we echter een rust gevende Pool noodlg. waaraan men houvast heeft en die ons de verlorenge- gane rust teruggeelt. Westermanns Monatshefte kunnen ons in desen ocgunstlgen tyd behulpzaam zijn; doen ons kennis nemen van het mooie en waardevolle In de Duitsche kunst en litera tuur en vergrooten onze wetenschap. Dit tijdschrift brengt de beste Duitsche romans, de meest Interessante reisbeschrijvingen en een menigte verhandelingen over allerlei wetenschappelijke onderwerpen De waar devolle kunstplaten, de vele één- en meer- tleurtge toto's geven een inzicht in de Duitsche kunst, terwyi bet raadselhoekje en de rubriek .Allerlei" op onderhoudende wij ze ve 1 By voegd. welke te zamen de waardevolle Wes- termauns-Monstsheft-atlas vormen. Wie Westermanns Monatshefte nog niet kent, en zich persooniyk een oordeel wil vormen, kan bij de uitgeversfirma Georg Westermann te Braunschweig gratis een vroeger verschenen proefnummer aanvra gen. Veracheurende honden Vrijdagmid dag viel een tweetal honden, toebehoorende aan de veehouders G. en B. alhier, eenige schapen aan, die in het land van de vee houder Zuidervaart liepen te grazen. Eén dier, toebehoorende aan de parochie, was het ergst er aan toe. Het zal waarschijn lijk afgemaakt moeten worden. De eigei-*- boden de eventueele schade te vei De veehouder G. heeft zijn wi opgeruimd. Kaadsagenda Woensdag 28 October ’s avonds half acht is er vergadering van den raad- De agenda luidt ais volgt 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Aanwijzing van de takken van dienst voor de toepassing Gemeentewet 4. Bei wijzer aan de O. L. Scl 1.80—135, Kleine Gele 1 40—1.56, Bletsn 1—130. Nep 3—336 alles per baat 81*- boonen 3—4 50 per zakje. ENKHUTZEN, 34 Oct. Vlach. Aange voerd door 5 vaartuigen 500 pond hoekbot Prijs 13.40—18 25 per 100 pond 9 vaartui gen 73 manden nest 8 0.20 per mand (40 pond). 3 vaartuigen 16 manden garnrf» 6 X 1.70—3.40 par mand van 30 pond* -^3 S. te öid w: HOORN. 34 October 1931 1 Zeug 60. 67 Schrammen 1523, 267 Biggen 8—IX 488 Schapen en Lammeren. Schapen 36— 33 Lammeren 3030. 7 Paarden 300— 300. Handel vlug. BOVENKARSPEL (Btat'on), 34 Oct. 19'* Aardappelen: kl. M. 3 50, Due. f 1«5, Bonte 1.15. alles per baal. Uien Oroois Gele 135—3 30, Drielingen 190-325. -2.66. alles per baal. Bloemkool: 030—6.60 2de soort f 0.75—1-50. Alles per 100 stuks. Roode kool 0.60—350, Oele kool 1—130 Witte kool 0 60—0.76, alles per 100 K.G. Bletsn. groote 4—4.40. kleine 230—3 40. per 1000 stuks. Slaboonen 2.25—3.60 per 15 K G. MEDEMBLIK. 24 Oct. 1931 Markteer. .JBt. Joseph" Bloemkool f 1.70530. Witte kool f 0 35—0 60 Savoye kool 1-20- 3.00, allee per 100 stuks. Uien: Groote Gels Vereeniging van Automobielbezitters District Schagen opgericht Don derdagavond opende de Voorzitter van het voorloopige districtsbestuur, de heer J. Jansen, de vergadering, welke gehouden werd in Hotel de Beurs. De opkomst van Schagen zelf was slecht. Na welkom aan de aanwezigen, bijzonder aan de aanwezige bestuursleden van de Kring West-Friesland, gaf de Voorzitter het woord aan den Secretaris van bet Kring- bestuur, den heer C. H. Meure uit Edam, die het doel en streven van de Vereeniging uiteenzet. Voorts bespreekt hij 04. de wegen in en om Schagen, die allertreurigst zijn. Het bestuur beeft met den heer Floris Vos, daartoe uitgenoodigd, een tocht per auto gemaakt door West-Friesland en speciaal gold deze tocht Schagen. Ook deze heer vond de wegen slecht en deed toezegging alle pogingen om verbetering te krijgen, krachtig te zullen steunen. Vervolgens laat spr. hooren, wat het Rijks- en Prov. Wegenplan 193a aangeeft en dat is voor bet bovenstuk van Noord- Holland bedroevend weinig.. Hierna las spr. nog een schrijven voor van Burgemeester Meyer van ,O. Niedorp, waann deze zich als Ud opgaf en zijn sym pathie betuigde met het streven der Vereeni- ging- Tot leden van het voorloopig Bestuur worden daarna gekozen de heeren J. Jansen J. G. van Barneveld, beiden van Schagen en J. Peetoom, te Winkel. Na geanimeerde rondvraag volgde slui ting. Voorstel betreffende Radio in de O. L. School. Het was een slecht teeken voor B. en W. dat hun eerste voorstel van eenige beteeke- nis, dat zij in den Raad brachten, kelderde. De heer van Erp noemde het een eisch des tijds, maar wij houden ons maai liever bij die leden, die met de donkere begroodng voor oogen, van meening waren dat, zoolang de noodzakelijkheid niet aanwezig is, ook van dit experiment, waaraan zooals de heer de Veer terecht opmerkte, zeer vele con sequenties vast zitten, moet worden afgezien. Met evenveel recht toch kan de U.L.O. en de R. K. School en straks de nieuwe christe lijke school komen met eenzelfde verzoek. De heer Van Nuland wees er daarbij zeer terecht op, dat, wanneer zoo aanstonds bet vak gymnastiek een vaste plaats zal krijgen op den lesrooster, dan groote moeilijkheden zullen rijzen voor een indeeling van den les rooster, wanneer dan ook nog rekening Zal moeten gehouden worden met de radio. Wij achten radio op school, afgezien van de kosten, ook niet bevorderlijk voor het onder wijs. Een gelukkig besluit achtten wij het dan I ook, dat de Raad nam, door het voorstel I van B. en W. te verwerpen. Van de radio zat de raad ineens midden in een pnncipieele kwestie doordat de heer Van Nuland voorstelde bij het volgende agenda punt vaststelling ambtenarenreglement, een nieuw artikel in te lasschen nl. Bij huwelijk beneden den leeftijd van 45 jaar van de ambtenares, krijgt deze eervol ontslag. Niet alleen uit een oogpunt van billijkheid, maar vooral op drie gronden bepleitte deze spreker aanneming van zijn voorstel, nl. ie, omdat dc vrouw van nature thuis hoort in het gezin, ae. wegens bet dub bele gezinsinkomen. 3e. wegens de nadeelen voor de gemeente. Al zal de heer Van Nu land wel geen illusies hebben gehad, dat hij het pleit zou winnen, toch hadden wij niet gedacht dat geen anderen der leden buiten de R. K. fractie overtuigd zouden zijn van de goede zijde die aan dat voorstel zit. Vooral het argument het dubbele gezins inkomen in dezen tijd van werkloosheid bad Hoogste barometerstand ïoe.e te Laagste barometerstand 741.7 te Heyk- Verwachling: Meest zwakke. Noord-Ooste- Ulke tot Noord-Weetehjken wind, helder tm licht <rf half bewolkt. Waarechynlyk drooe weer, matige nachtvorst. Iets zachter oventa^ Verkooping In Hotel de Beurs van den heer C. Boontjes werd Donderdag door notaris nu. J. W. v. d. Heide te Alkmaar ver kocht de kapitale plaats gelegen tusschen Oudendijk en Burghornerweg. Het geheel bestaat uit huis, schuur en erf, arbeiderswoning, bouw en weiland en tuin, tezamen groot 25.9a. 50 H.A., waaronder a. 06.50 H.A. bouwland. Deze plaats behoort tot de nalatenschap van den heer H. Kramer Szn. Huurder is de heer D. Jimmink. Bij den inzet gelde het huis, schuur en erf f 3950.de arbeiderswoning f 1495 de landerijen f 43027,82. Bij opbod en afslag kwam het totaal op f48512.86, en werd gemijnd op f 1500. door den heer P. Timmerman Pz-te Scha gen, die daarmede eigenaar werd. toch ook voor de anderen dubbel zwaar moeten wegen. Ook de ervaringen in deze gemeente opgedaan, nog onlangs met een onderwijskracht, welke niet alleen finan- cieele zorgen, maar ook groote moeilijkheden heeft veroorzaakt, legden bij hen blijkbaar geen, gewicht in de schaal Het was evenwel praten aan doovenmas ooreu. Bij de rondvraag zette de heer Bakkér een breed betoog op voor de noodlijdende tuin ders Geen der Raadsleden zal den nood willen betwisten. Maar van het zoo maar rauw weg met een voorstel komen, waaraan zooveel consequenties vastzitten en waarvan de finandeele gevolgen in de verste verte niet zijn te overzien en zonder dat de mid delen d-a.voor zijn aangewezen, ziet daar schrokken de anderen blijkbaar van terug. Wil men een billijke verdeeling van den steun (steun zal ongetwijfeld gebracht moe ten worden, steun niet alleen voor de tuin ders, maar voor allen die het noodlg hebben) dan lijkt ons bet middel, door den beer Van Nuland aan de hand gedaan, nl. in overleg te treden met de bestaande particuliere ver- eemgingen. R. K., Ned. Herv. Diaconie en Doopsgezinde, een stap in de goede richting. Toen een der wethouders dan ook verklaarde dat een serieus onderzoek zal worden in gesteld en een vergadering op korten termijn in uitzicht Verd gesteld, was de heer Bakker spoedig bijgedraaid. Nu ia, ik had wel ge dacht dat er geen besluit zou vallen, zeide nij. Voor het laatste gedeelte van onze nabe schouwing ,4»ebben wij nog een klein over zicht wat belasting betalend Schagen in de naaste toekomst te wachten staat. In de be- grooting toch stellen B. en W. voor, zooals gemeld, voor het bij de wet bepaalde man mum aantal opcenten te heffen op gebouwde eigendommen 80, op ongebouwde 20. op personeele belasting 80. alsmede 80 opcenten op de Gemeentefondsbelasting, terwijl voorts voorgesteld wordt, voor het eerst in deze ge meente, 25 opcenten heffen op de ver mogensbelasting. B. en W. meenen dat er voor bet volgend dienstjaar meer zal worden opgebracht van wege de opcenten op de gebouwde eigendommen f3200, de opcenten op dc personeele belasting f 5800 de op centen op de vermogensbelasting f 3000. In totaal dus f 12000. Bovendien willen B. en W. nog f 5000 putten uit de opbrengst van het Gem. Electriciteitsbedrijf voor de ge meentekas. De belastingschroef wordt dus stevig aan gehaald. 0.1. wei zeer ongelegen. Den nieuwen raad wacht een zeer moei lijke taak. AVENHORN, 34 October 1931 OoSp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereeniging Avenhorn en Omstreken 1931 Bloem knol I f 4.10—630 per 100 stuks. ,1200 stuks; Roode kool t 0.70330 per 100 kilo, 5000 kilo; Gele kool t 130—330 per 100 kilo. 4000 kilo. Uien: Groote maat t 4.104.40 per 100 kilo. Gewone* maat f 3 804.40 per 100 Ulo. Drielingen f 3.70—4.10 per 100 Ulo. Nep f 530—530 per 100 Ulo. 13000 Uk»; Bleten: Groote f 4630 per 1000 stuks. 65000 st.. Kl. f 3.60—3 40 per 1000 St 75000 stuks; Slaboonen sender draad f 320—5.60 per zak. 160 zak '5 Ulo; Wortelen: Flakkee f 130—350 per 100 Ulo, 13.000 Ulo. HET SCHERP8CHUTTERSKORP8. Op Woensdag 31 October hield het Kon. Erkende Korps Scherpschutters der Egmon- den haar 33e jaarfeest in de versierde zalen van 1 Hotel Trompenberg van den heer Hippener, De voorz.. de heer G. Snoeks. opende den feestavond. Den beschermheer, burg. G. Bos, werd met een toepasseiyke toespraak door den voorzitter het Insigne op de borst ge hecht, insgelijks werd Mevr. Bos toegespro ken en door het dochtertje van het Ud den heer M. de Goede met een pittig toespraak je een bloemstuk overhandigd, waarvoor door belden harteiyk dank werd gebracht. Terstond werden de prijzen behaald in de de leden-wedstrijd, uitgereikt. 1. Th. Drui ven, C. wyker. W. ten Broggencate, J. Eltlng. J. Stam. H. de Goede, L. Schult, G. Snoeks. A. de Waard. L Strook en. A. Letje, J. A. Koopman, E. Stam J. A. Genet, W. de Boer, P. Brus. Jac. Olders, L. Genet, N. Olders, N. Ruyter. N. Schuit. P. Brouwers, W. Kramer, J. Modder. O. Dekker,'J. Moedt, I*. Brouwers, H. Wessellngh. C. Llgthart, J. Schoiten. P. de Goede. P. OrtJ. N. Peetoom. A. Biting. Joh. Ruyter, waarna door den beschermheer de roaen en vrij baanpnjzen werden uitgereikt. Medaille: Th. Druiven voor het hoogst •antal rozen 68. Kl. A.: A. de Waard med. 55 roten KL B: W. ten Bruggencate med. >0 rozen. KL C: N. Ruyter met 13 roaen. Vrije baan. KL A.: 1. A. de Waard 3 x 99; X H. de Goede. 1 x 99. 3 x 87; 3. Th. Drui ven 4 x 98; 4. J. Stam 2 X 96: 3 X 97; 5. G .Snoeks 2 X 98. 1 x 97. 1. W. ten B-iggencate 9; 2 94: X L. Schuit 95. 94 3. E. Stam 94; 4. W. Aanrijding Een transportrijwlel van de N V ..Practicus" uit Alkmaaf, dat door den berijder, die zich b(J een klant bevond, aan de rechterzijde van den Kanaaldijk was ge deponeerd. werd Vrijdagmorgen door een uit de richting Den Helder tegemoetkomende auto zoodanig aangereden, dat het vrijwel geheel vernield werd. De bestuurder van de auto was zoo onbeschaamd door te rijden. Vermoedelijk is da auto een Chevrolet, waar van. door de aanrijding, de voorruit gebro ken Is. Wenschelyk zou het zyn. Indien zij. die aanwyzingen omtrent deze auto en den bestuurder zouden mededeel Ing van Bergen ALKMAAR. 24 Oct. N V. Elervelllng voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 70300 klpeleren. 60-64 f 6.707.30 Bruin 60-65 t 6.70—730. Klein 44-53 t 330—6.80. 30000 eendeneieren f 4430. K.R.O.-film Donderdag a.s. draait al hier de K.R.O.~filtn. Medewerking wordt verleed door het bekende sextet 0.1. van Piet Lustenhouwer. van artikel 25a van de moemmg van een onder- hooi. Vacature mej. C. M. Teljeur. 5. Vaststelling ambtenaren reglement. 6. Verzoek van F. de Bruin om toepassing van artikel 13 der L.O.-wet 1920. 7. Reclame tegen plaatselijke belastingen. 8. Begroeting Burgerlijk Armbestuur voor 1932- O. Begrooting van bet G.E.B. voor 193a. 10. Gemeentebegrooting voor 1932. Voor de rechtbank te Berlijn is eeu ern stig geval van kindermishandeling behan deld De moeder een 28-jarige vrouw, stond terecht onder beschuldiging, dat sy door verwaarioozlng. slechte voeding en zeer ern stige mishandeling den dood van haar 2K- jarig dochtertje heeft veroorzaakt. Het kind was met longontsteking in het stedeiyk ziekenhuis opgenosnen en stierf daar na twee dagen. Bonder tot bewuststjn te zyn gekomen By het geneeskundig ondersoek bleek, dat het kind over het geheels lichaam sporen van mishandeling vertoonde Het had zelfs een groote open hoofdwonde. Uaarbiykeiyk veroorzaakt doordien bet kind tegen een scherpen kant van een meubel gestooten was. BU de behandeling van de naak bleek, dat de beklaagde, die zelf aan tuberculose en een hartziekte lijdt, aes kinderen heeft ge had. van wie er nog slechts één leeft. De overige zyn als slachtoffers van de tuber culose gestorven. De man. een dronkaard. idelde zyn vrouw en kind. Doch ook de moeder mishandelde haar kind De rechtbank nam roer beklaagde ver zachtende omstandigheden aan. aoodat zy slechte tot negen maanden gevangen ieatrat werd veroordeeld. Het Loo. 21 October 1931. Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer het Korps Scherpschutters der Egmonden Hoogst der aelver dank over te brengen voor de gevoe lens neergelegd In het telegram van 30 Oc tober jl De Adjudant van Dienst van H M. de Koningin a b De Ordonnens-Offl- cier van HM de Koningin. ha nd teeken 1 ng onleesba a r 1 R. K. Kicsvereeniging Bovenge noemde vereeniging hield Donderdag haar jaarvergadering. De voorzitter opende met den Chr. groet en gedenkt het overlijden van onzen groot stee staatsman Mgr. Nolens. Spr. geloofde niet beter zijn nagedachtenis te kunnen eeren dan door een kort gebed te storten voor zijne zielerust. Spr. memoreerde met trots de verkiezing die dezen zomer heeft plaats gehad waarbij de leden van de kies- vereemging zoo schitterend hebben getoond, hun plicht in dezen te begrijpen. Hierop volgde verslag vsn de afgevaar digden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in kas is f 170.56. De controle-comnussie adviseerde tot dechargeering van den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De heeren Poel en Van Beers werden bij acclamatie herbenoemd tot afgevaardigden voor Rijks- en Statenkieskring. Tot plaats vervangers de heeren Bijvoet en Groot. De heer Poel wenschtte, alvorens een candidatuur voor het bestuur te aanvaarden, de meening van de vergadering te kennen omtrent de wenschelijkheid dat gemeente raadsleden bestuurslid van de kiesvereeni ging zijn. De zeereerw. heer pastoor achtte geen termen aanwezig om de gemeenteraadsleden van het bestuurslidmaatschap uit te sluiten, temeer daar uit de vergadering geen stemmen opgaan om in den bestaanden toestand ver andering te brengen. De voorzitter stelde voor de stemming voor de groslijst op dezelfde wijze te doen plaats vinden als geschied is bij de verkie zing van raad en staten. Het bestuur wenschte aan de bestaande lijst twee namen toe te voegen n.l. de heeren J. J. Ou de tans en J. Stevens en verzocht de vergadering nog enkele namen te noemen. Uit de vergadering werden genoemd de heeren C. v. Baan van het Zuiderpad en J. Konijn Pz., J. Langedijk v. d. Zuiderweg, K. de Jong en C. Timmer, G. P. Schipper en G. Schilder N. Koning Zn., J. Roet. J. Dekker De heeren J. J. Oudejans en W. Jonker wenschten geen candidatuur te aanvaarden. De zeereerw. heer pastoor dankte het be stuur voor de toewijding waarmede het de politieke zaken heeft behartigd. De voorzitter dankte Z.Eerw. voor zijn vriendelijke woorden, bracht dank aan allen, die aan het resultaat van de vergadering hadden mee gewerkt, en sloot daarop de vergadering met den christelijker! groet. L. T. B. De afdeellng Van dan L. T. B. te Heer-Hugowaard-Noord/$ileld Donderdag avond een algemeens vergadering in de zaal van den heer Overtoom. De opkomst was bevredigend. De voor zitter, de heer C. v. Langen, opende de ver gadering mat den Chr. groet en een a-cord van welkom. in het bdzonder aan den ZKerw. heer pastoor en den beer Jac. Groen Az., Ud van het hoofdbestuur van den L. T. B. By de mededeellngen en ingekomen stuk ken werd door den heer Groen toelichting gegeven betreffende het werk in den Wierln- germeerpolder De secretaris las een schrijven voor over vredes-actle alsmede een motie In dit ver band. welke instemming vond en In handen van het bestuur gesteld werd. Ingekomen was een caculaire van het hoofdbestuur omtrent de moeliyk op te brengen pachten en hypotheekrenten, reden waarom getracht zal worden een bemiddeling te vinden om in deaen noodstoeetand te voorzien. De heer Groen gaf hierby eenige toelich ting. Hierna volgde bespreking agenda der as. algemeene vergadering te Haarlem. Naar aanleiding van de begrooting werd eenige discussie gevoerd. 1. Over de contributie; 2 over het orgaan; 3. over het vakblad de R. K. Boerenbond. Door den beer Groen werd toelichting ge geven over eenige cyfers. alsmede over wat in deze mceliyke tyden door het hoofdbe stuur Is en wordt gedaan. Voorts zei hy, dat juist de contributie thans meer dan noodlg Is en al schynen de resultaten nog gering, er toch eenig perspectief is. Spreker toonde aan. hoe noodlg het Is, dat, tegenwoordig de grootste activiteit door bet hoofdbestuur betracht wordt, om iets voor den land- en tuinbouw te bereiken. Daarom Is het offer der contributie een levensbehoefte voor de organisatie. Spreker nut wanneer kathoUeke boeren organisatie toetreden. Spreker toonde aan hoe wy iets In de minderheid zyn en dat door eigen schuld. Dat behoeft niet en mag niet, zei spr., want det land- en tuinbouwende stand Is toch een van de groote welvaartbronnen van ons land Laten wy daarom het offer der contributie met liefde brengen, opdat door onze organi satie de grootst mogeiyke activiteit en In vloed uitgeoefend kan worden. Nog werd een lans gebroken voor het vak blad de ,.R. K. Boerenstand" en de wensch uitgesproken, dat dit in de toekomst het algemeen stands- en vakblad moge worden. Volgde bespreking én voor Deensch vloesch én dumping door Russisch graan. Getracht moet worden door eene „nationale politiek" een anderen koers In te slaan, opdat de land en tuinbouwbedrijven weer loonend zullen worden. Directe steun Is noodzakeiyk, opdat de bedrijven zich kunnen hadhaven en er daar door minder wêrklooeen en armlastigen zul len komen. Wy moeten doerhameren op hetzelfde aambeeld, opdat het In alle kringen, maar vooral by de regeer.ng en haar Ambtenaren moge doordringen hoe hoog de nood is. Laten blijven, de organisatie sterk maken. Maar bovenal vertrouwen op God. en zyne Vaderiyke Voorzienigheid Het voorstel „petitionnement" werd af ge raden. Voor denexport van goedgekeurde poot- aardappelen zal worden getracht een unifor me regeling te treffen, éénheid In den keu ringsdienst door de organisaties eenheid in het cert ficaat met Ryksmerk. Na eenige hulshoudeiyke besprekingen werd deze belangrijke en geanimeerde ver gadering onder dank en met den Chr Groet gesloten. Bi dorus Botman Maria Emma, B. A. de Maarten, z. van J.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6