CONCERT JAN COUVEE ANNIE VEENENBOSalt 8 uur Vrijdag 30 Oct. in „De Unie”, Toegangsbewijzen a f 1.- plus rechten, ver- krijgb. bij Muziekhandel Klooster Kiebert PROVINCIAAL NIEUWS GROOTEBROEK SPORTEN WEDSTRIJDEN WIELRIJDEN PAARDENSPORT VEILING-O VERZICHT DEN HELDER VOETBAL SCHAGEN BOVENKARSPEL HARENKARSPEL TUITJENHORN EGMOND-BINNEN MEDEMBL1K HOORN KOLHORN CASTRICUM PIANO werd conform het I Bei De Zeadaagsche van Montreal Piet van Kempen tweede genaamd voorstel Kortebaan-draverij te Baklcutn kring uitziet naar werkgelegenheid. vooral bij particulieren. De heer Straathof R FrankrijkNederland Mi tribune, Vak 17 of 25 f 1.20. Eco N. armlastige In een de V verkocht Belan A niets voor, geen 24 I Bei 5 MELK8TRIJD De melkprijs was alhier 13 ct. per liter. De melkfabriek „Horna” uit Hoorn kwam Zater dag de melk uitventen voor 10 ct. per liter. De Medemblikker venters namen dezen prijs over, waarna „Horna” op 8 cent ging, welke prijs wederom werd gevolgd. Maandag gin gen de Medemblikkers nog een stapje verder en verkoopen nu de melk voor 6 ct. per liter. Jongens, het 'gaat best zoo en blijft uw tegenstander steeds van partij. menspel merken, te dat .Boombosch", Grootebroek, Voatbalenthouslasten, die van plan zijn het Ned. Elftal eind November naar Parijs te vergezellen kunen door tuschenkomst van den K. N. B. B. plaatsbewijzen bekomen. onmlddel- bleven de zijn door te De gemeente verplichtingen het een Bak- zijn Personalia. Bij Koninklijk besluit Gem ring i voor bouw Ulxoe 7X m De i duren de En en Co -T- O D» van de voorlid handel leider rjjkseci ’s-Grai De h delsbla een m niets 1 reorgai lichtinj Kamer tot de raai vi en var voorlic Fokveerrarkt en kenring. De aanvoer voor deze markt welke Donderdag 29 Oct. gehou- Marktpolitie B. en W. dezer gemeente brengen ter algemeene kennis, dat, in ver band met de op Donderdag 29 October aj. te houden fokveemarkt op het Slotplein, al daar op dien dag geen auto's worden toege laten. party dik komen. en dat er werk door verschaft wordt. De heer De Waard, die meedeelt, gaarne de eerste of waarop Personalia Met ingang van 1 December wordt de heer Van Lsere, ambtenaar der P. T. T., overgeplaatst van Vlisslngen naar hier. De verbljs doorda munlst ever t Ujkschi bune buitenl de Du! uil voer men d een f ding v deriani Zond stukkei vergadi genovei voelde kend i Daar den va opgebe den ai is hooi nuwen, De het ken so scherp tot fas het be gevonn zich in tueeler krlnger het are gesteld, gewijde schuilp merlid schen ingewij Nada reeds i Trlbuni fen hai Het 1 authen noch v zou tre ten ee zjjn. De 7 est in dienst bestaar het nil menspa nisten, „mater: wel voc stad n. bracht, ordend Naa lichte van B van P g De eerste „zeadaagsof»" van het nieuwe seizoen werd in Amerika te Moentreal ge houden. Het koppel PedenLepage werd win naar met een puntental van 1148. Het kop pel. gevormd door den Nederlandschen ren ner Plet van Kempen en Audy veroverde de tweede plaats. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. PedenLepage 1148 punten. Op een ronde: 2. P. van KempenAudy 772 punten. 3. H. HodderZach 427 punten; 4. Gachon— DefiUppo 400 punten. Op twee ronden: CrossleyBaggio 827 punten. 6. R. Boogmans Rijs 427 punten. Op vier ronden: 7. Demp seyFielding 750 punten. Op Donderdag as. des middags te 12 uur zullen te Bakkum (N.H) handicap korte baan-draverijen worden gehouden. Negen en twintig van de snelste dravers zijn ingeschre ven. De baanlengte bedingt 325 Meter. De wedstrijd vindt plaats volgens het reglement van de Koninklijke Nederlandsche Harddra verij- en Ren vereenlglng. R. K. V. V_K. O. B. Voordat ik het verslag van den wedstrijd K. O. B. I—V. V. W. I voor de lezers in elkander zet, wil ik eerst met mijn bescheiden kennis van de voetbalsport een kleine voorbeschouwing ge ven omtrent dien wedstrijd hetgeen mj] niet oogewenecht voorkomt. De, ploeg van V.V.W. kan op een zeer goeden en sportleven wed strijd terugzien. Niettegenstaande hun groo- ten achterstand bleven zij eerlijk, hetgeen door het publiek en niet minder door de K. G. B.-spelcis op prijs zal worden gesteld. Zjj deden hun best om hun achterstand te verkleinen op en een wijze, die door een ieder werd bewonderd. De keeper van V. V. W. hebben wy wel eens een beteren wed strijd zien spelen, maar hjj was dezen keer niet opgewassen tegen de vlugge voorhoede van K_ G. B. Ook de V. V. W.-supporters moedigden hun jongens aan op een zeer beschaafde manier. Wat ’t spel betreft van K. G. Bi. dit was op verschillende .momenten zeer fraai te noemen. Het kopwerk. dat men meermalen te zien kreeg, was keurig. De voorhoede heeft uitstekend gewerkt, hetgeen ook wel blijkt uit den eindstand 71. Het middentrio was eveneens goed op dreef en gaf de voorhoede handen vol werk. De ver dediging stond altijd op haar plaats en gaf de meeste keeren geen schijn van kans, hetgeen soms te zien kwam in den keurigen stijl van den dóelverdediger, die met zjjn backs een flink trio vormde. Wanneer dan alzoo de scheidsrechter Kwaad, die goed was, te 3J4 uur de elftallen aan den start fluit, verschijnen de beide elftallen met de volgende opstelling: K. G. B. I voortgaan. De heer G. Res is door den secretaris op straat aangevallen over zijn houding op een vergadering. Voor de rust van de bevolking acht spr. het gewenscht, den secretaris deze bijbaantjes te verbieden. De heer Aukes acht deze zaak tot de com petentie van B. en W. Spr. vindt het voorstel en de toelichting niet sympathiek De heer B. Res bespreekt de bijbaan ties van No. 4 28 Oct de ambtenaren; o.a. dat van den gemeente- opzlchter, die reeds by de provincie 4000 verdient en by de gemeente 500. De voorzitter wijst den heer Res er op, dat voorstel van B. en W. besloten afwijzend op- bulten de orde gaat HET RUVERKEER OP DEN ZEEWEG. Verschenen is een Provinciaal Blad, waar in het besluit van Ged. Staten wordt afge- kondigd, tot het afslulen van het voor het algemeene ryverkeer bestemde gedeelte van den Zeeweg in de gemeente Castricum voor het verkeer met rywlelen In belde rich tingen. Gas in Egmond-Binnen? Aan de orde komt hierna het voorstel een rapport te laten maken tot uitbreiding van de gasvoorziening ook naar het dorp Eg- mondblnnen. De voorzitter licht toe. dat deze uitbreiding misschien financieel bezwaarlyk kan zyn, doch dat er nu geprofiteerd kon worden van den lagen prijs der gasbuizen, Kuikalveren 15 aangiften. Rubr. Hokkelingen 1 aanglft. Rubr. Melkvaarzen 3 aangiften. Voor het eerst, gelyk wy reeds hebben meegedeeld, zal deze markt op het Slotplein worden gehouden. Het 1 R. K Noveml vergadi mannei ging. Tot i de gei der dip b» den vakbor bondsb In b< aan de de i aanvaa nchtel het industr in deze den 1 leeraar Tllburj De heer Res protesteert er tegen De voorzitter heeft geaarzeld dit punt tp de agenda te plaatsen; het behoort niet tot de bevoegdheid van dm Raad: in zooverre wel, dat men B. en W. ter ve-antwoordlng roept, dit is echter niet gedaan. Men mag een ambtenaar, die zich niet in discussie, kan ver dedigen. niet in discussie betrekken. Spr. wjjst de heer Res er op dat hfj beslist bulten de ord ging en spr. concludeert, dat de raad bulten zyn bevoegdheid gaat; als het ge meentebelang er door geschaadt wordt, zullen B. en W. bybaantjes verbieden. De heer Aukes vraagt het woord voor een persoonlijk feit. De heeren B. Res, G. Res en Twlsk zyn hiertegen. De heer Aukes herinnert aan een gehouden vrgaderlng van de commissie voor de llcht- bedryven. waarin spr met de heeren Res zit ting heeft; daar werden gemeentebelangen met persoonlijke kwesties gemengd. De voorzitter wijst er herhaaldeljjk op, dat WARMENHUIZEN „C-V.V." van 19 Lm. 24 October 1931 Aardappelen. De tyd, dat aan deze veiling handel in aardappelen gedreven wordt, is zoo goed als voorby In de afgeloopen week zijn in totaal 500 K G. blauwe aardappelen verkocht voor den prijs van f 2.70 a t 4.00 per 100 K.G De vorige week bedroeg aanvoer van aardappelen nog 7050 K.G. Jac. Bakker Th. Ligthart, A v. d. Haar Plet Groen, W. Klarenbeek, J. Rood Sz J. Boos, P. Appelman, P. Deen Wz.. K. Hanff N. Snel Personalia Naar wij vernemen, is de heer R. Wassenaar benoemd tot dirigent van het groote mandolinegezelschap „Sempre Vivo" te Zaandam. Wethouder Hemmer voorstel vereenlgen. Zhj. wordt het geamendeerde van B en W. aangenomen (Wordt vervólgd). te geven door Deensche witte kool Voor de eerste maal in dit seizoen nJ. op Dinsdag 20 dezer werd men op de veiling verrast op Deensche witte kool. Deze 2300 KG. zyn verkocht voor f 1.00 per 100 K.G. M. Deen, 8. Steltepool, P. Baars, N. Bot. J. Heusman A. Vet, M. Steltepool, T. Grens d. Gracht, D. Commandeur C. van Velzen Benoemingen De heer D. Swart is her benoemd tot voorzitter van den Rlngpolder en de heer W. B.jpoot tot Hoofdingeland, Belden zyn woonachtig te St. Maarten. is op Donderdag verkocht voor f 13 per 100 K.G. Gele Nep. Drielingen en Uien. Dat van de week naar genoegen werd t— De pryzen bedragen: Loges: A. Eeretribune, Vak 5 f 4.20: B. Eeretribune Vak 3 of 6 f 4.20; C. Marathon- trlbune. Vak 21 f 3.70; D. Marathontribune, Vak 20 en 22 f 3.70. Overdekte Tribune: E. Eeretribune, Vak 5 f 3.70; 8. Eeretribune, Vak 3 of 6 f 2:70; G. Eeretribune, Vak 2 of 7 f 1.70; H. Eere: tribune, Vak 1 of 8 f 120; K. Marathontn- bune, Vak 20 of 22 f 27.0; M. Marathon- tribune, Vak 19 of 23 f 1.70; N. Marathon tribune, Vak 18 of 24 f 1.40; O. Marathon tribune, Vak 17 of 25 f 1.20. By het bedrag moet f 0.25 voor aangetee- kende zending worden gevoegd. Adres K. N. V. B. Is: vd Spregelstraat 21. Den Haag. aanslulter te zullen zyn. vraagt de uitbreiding niet wat wachten kan. op de voorzitter antwoordt, dat er nu ook geen beslissing wordt genomen, het gaat alleen om een plan, over cyfers. Hij weet wel, dat de tyden niet gunstig zyn. maar stelt daar de boven reeds genoemde voordellen tegenover. De raming van voor 4 jaay be droeg f 30.000. Hierna wordt besloten een rapport te la ten maken over de voorgestelde uitbreiding en dit op te dragen aan den Directeur der Gasfabriek te Egmond aan Zee. In de begrootlng van het electrlsch bedrijl wordt een overschrijving goedgekeurd, terwijl In het besluit tot verkoop van een strookje grond langs den Adalbertusakkir een wyzl- glng wordt gebracht betreffende den naam van den kooper. Hierna wordt de openbare vergadering be sloten en gaat de raad in geheime zitting over ter bespreking van een Ingekomen ver zoek tot opname van een sanatorium. Van Ged. Staten was bericht ineekomen van verlenging van den termUn voor ont ruiming van een woning aan - ont- de School- straat 7 de termyn kan 8 maanden verlengd worden. B. en W. stellen vcor om na half Novem ber den termiin nog 8 maanden te verlengen. Aldus besloten. Van Ged. Staten was be-icht Ingekomen, dat boeken en kas van den gemeente ontvanger In orde zyn bevonden; hetzelfde geldt voor den maandstaat over Augustusin kas was 25 Augustus conform den eisch f 7454 Van hetzelfde college was bericht Inge komen, dat de belastingaanslag-Harms ve-- nietigd was verklaard. Gele Nep. Drielingen en Uien. Dat wst van de week naar genoegen werd verkocht zijn de uien-soorten. Na de ryzing in het be gin van deze maand volgde eene lyke daling. Tot deze week toe pryzen van de nep steeds onder de f 5 per 100 K.G. Met deze week te beginnen waren de boeren eindelijk weer eens zoo eelukkig de nep voor een redelijken prijs te kunnen verkoojoen. De hoogste noteering voor de gele nep werd op Zaterdag betaald en wel f 5.80 per 100 K.G. De drielingen uien trok ken ook meer belangstelling. Waar men in de paar weken te voren steeds ten hoogste f 3 50 betaalde, gaf men in deze week graag f 3.80 en f 2.80 Zelfs op den laatsten vet- llngdag werd nog f 320 betaald per 100 K.G. De noteering van de gewone uien be droeg in deze week van f 3.60 tot f 4.50 en die van de grove uien van f 3—4.20 per 400 K.GAangevoerd werd in totaal 10150 K.G. tegen 30650 K.G. In de vorige week. R.K. Damestooneel De R.K. Dames- tooneelclub ..St, Theresia”, de vereenlgtng, die sinds eenige jaren dé tooneelllefhebbers eenige keeren per jaar een genotvollen avond wil bieden, is daarin ook Zondag en Maandagavond weer geslaagd. De da mes traden voor het voetlicht met .Moe dersmart". een drama In drie bedryven. Zondag werd over het algemeen goed sa- zien gegeven en men kon de rollen onder leiding van üen regisseur J. Tesselaar goed waren In gestudeerd. Maandag was het spel, waar het mogehjk was, nog iets verbeterd en wisten de dames de toeschouwers wel te boelen. Alle leden hebben bijna zonder uitzondering goed spel gegeven. Dat „St. Theresia” by de tooneelspelllef- hebbers geen onbekende meer is. bewezen de goed gevulde zaal van Zondag en de volle zaal van Maandagavond. Het kluchtspel viel, gezien de lachsalvo’s en het applaus zeer In den smaak Naar wy vernemen, is ,Bt. Theresia" aangezocht om met .Moedersmart" te ko men In Heerhugowaard en Burgerbrug. nemen tegen een loon van b.v. f 2 per dag, zou de gemeente dan het restant moeten bypassen om tot bovenomschreven loonen te geraken, misschien zelfs zouden een twee tal commlssiën voor beide dorpen één, hier meer op haar plaats zyn, opdat deze zaak nauwkeurig kan worden nagegaan. Misschien zijn wy Noord-Hollanders, die van nature stug zjjn iets aan te vatten, ook op dit punt eenlgszlns pessimistisch, doch waar een wil is. is een weg en de tyden zyn er nu een maal naar om door gezameniyken arbeid de zware taak voor de gemeente te helpen verlichten. Tenslotte myne heeren kom ik tot een categorie, die m.l niet vergeten mag wor den, die ongelwyfeld een donkeren winter tegemoet gaat, de kleine tuinbouwer, die door het weu'lg opbrengen der producten reeds lang vocht om het hoofd boven water te houden, doch waarin tot dusver leefde de- hoop iets te kunnen verkoopen. waarmede oude schulden konden worden afgedaan. Thans ligt hun bedrijfje daar, waar zy al hun hoop op stelden, zy zien geen uitkomst meer. Is deze categorie nog niet slechter er aan toe dan de arbeidersklasse en brengt de toestand enkelen niet tot wanhoop? Hier ligt voor de Overheid een taak en m.i. een mooie taak, waar geen uwer zich aan zal willen onttrekken Iaat ons dan spontaan de handen Ineen slaan, ons werk ligt klaar. Mijne Heeren, hiervoor een andere Com missie te benoemen, waarin leden van bU- zondere Instellingen van hulpbetoon, A waarvoor ik my gaarne als voorzitter leen, zult u ongetwyteld toejuichen. Reeds werd mynerzljds de Regeering in bovenstaande hulp gevraagd, doch vóór hare beslissing dient onzerzyds de hand aan den ploeg geslagen, ons gezin als gemeente moet Intact blyven en als God het wil zullen wy slagen. Ik roep dan ook aangaande boven staande zaken uw volle medewerking in en stel u voor aldus te besluiten. De heer De Waard complimenteert den burgemeester voor zyn uiteenzetting. De voorzitter merkt nog op, dat de be dragen door hem genoemd niet hoog zyn, maar mocht biyken, dat meer noodlg Is, en meer gedaan kan worden dan kan de raad daartoe later niet overgaan. Het 1» beter dan te vroeg te moeten ophouden of verlagen. In 't begin moet de voorzichtigheid betracht worden. Hij licht nader toe, dat de ongeor ganiseerden. voorTooplg althans niet geholpen zullen warden. Mocht het zijn, dat er gel dige redenen voor X niet-georgan!seerd zijn bestaan, dan kan er een uitzondering ge maakt worden. Spreker heeft echter verle den jaar reeds uitdrukkeiyk de nlet-georga- nlseerden gewaarschuwd. Hierna stelt de voorzitter voor de bedoel de commlssiën te benoemen, en daarin te doen plaatsnemen voor de tewerkstelling te Egmondblnnen. de heeren J. Apeldoorn, voor zitter; Th. W. Straathof en F M. van de Reep, leden; J. Verheggen, secretaris; te Egmond aan den Hoef de heeren A. Dekker, voorzitter; C. Groot en J. de Waard, leden: G. Th. Egbers, secretaris; voor de commis sie van steun aan kleine tuinders: G. C. Bos, voorzitter, J. J. Jager, secretaris en de heeren C. van Duin ivoorz. Burgerlijk Arm bestuur); J. C. Dekker (Diaken); P. Bom mer (R.K. Armbestuur); P. Melker (Vln- centiaan en seer. L. T. B.); J. Pepping (R.K. Armbestuur van den Hoef)C. Kuiper (Vln- centiaan) Het is de bedoeling, dat elke commissie in eigen lichten cyfers. Het Algemeen Armbestuur van Wlmmenum had ontvangen f 1067.78 en uitgegeven f 903.54. Het Burgeriyk Armbestuur ontving f 1423.18 J4 en gaf uit t 141734. De reke ning van het Gasbedrijf sloot In ontvang sten en uitgaven met f 5698.94, de winst be droeg t 528.41, kapltaaldlenst t 1203.41. De rekening van het electrlsch bedryi sloot In ontvangsten en uitgaven met f 19127.77, winst f 128728. Kapltaaldlenst X 1006539 De gewone dienst der gemeenterekenlng gaf In uitgaven f 46747.76 S en ontvangsten f 43613.07 aldus een nadeelig slot van f 3134.69. De kapltaaldlenst had een batig •lot van f 397.18. Voor het onderhoud van wegen en voet paden werd uitgegeven f 1301497 J4. Het openbaar lager onderwys had In uit gaven f 7222.91 en ontvangsten f 5648.60; het byzonder lager onderwijs ultg. f 12121,69, ontvangsten f 1566.89. nadeelig slot f 10554.80. Het Bewaarschoolonderwys kostte f 110; het middelbaar onderwys f 430.88; het hooger onderwys f 511.12; het nyverheldsonderwys t 2268.69. De ondersteuning van behoef tl- gen (waaronder ook begrepen salaris ge neesheer en verloskundige) uitgaven f 760990 ontvangsten t 1208.75. Aan. werkverschaffing was betaald f 54896, waaronder echter niet Is begrepen uitgaven voor de werkzaamheden aan wegen. Aan belasting was ontvangen f 43424.14^, uitgegeven f 7021.42, over f 36402.72Aan huren, pachten en rente was f 1409.53 ont vangen. De voorzitter dankt de commissie, die de stukken heeft nagezien, waarna de rekeningen zonder hoofdeiyke stemming worden goedge keurd. Als commissie voor het onderzoek der di verse begroetingen dienst 1932 worden alle raadsleden met uitzondering van de belde wethouders benoemd. Hierna komt aan de orde de Verknoping Notaris A. Ruiter ver kocht Maandag In de herberg „de Goede Verwachting: 1. Een woonhuis aan den Dorpsweg, groot pl.m. 6 A. 69 c.A. 3. Een woonhuis, gelegen achter perceel No. 1. groot pijn. 6 A. 38 c-A. 1 en 3 werden In combinatie opgehouden voor f 5130. 3. Bouwland, genaamd ,,De Knor", groot 18 A 70 c.A. G. Goud Jzn., Bovenkarspel, voor f 530 4. Bouwland en water, genaamd „Het Hoogland”, groot 46 A. 90 cA. C. Tambach. Grootebroek. voor f 990.-» 5. Bouwland en water, genaamd „Het Hoogland”, groot 29 A. C. Tambach, Groote broek. voor f 490. 6. Bouwland en water, genaamd „De Reu vers”, groot 14 A. 34 cA. M. Bakker, Groote broek, voor f 330. 7. Bouwland, genaamd ,J3e Konkelbouw”, groot 60 A. 90 c.A. M. Bakker, Grootebroek, voor f 1790. 8. Bouwland, genaamd „Leidekkers", groot 41 A 97 cA. P. Groot, Grootebroek. voor f 510.—. 9. Bouwland, genaamd „Botje”, groot 10 A. ö^utewiteraad Maandagavond werd een raadsvergadering gehouden, waarby alle le den aanwezig waren. Voorz. burgemeester tx®. Na de opening worden de notulen der vorige vergadering zonder aanmerking vast gesteld. De begrootlng van den Keuringsdienst voor waren over 1932, Ingezonden door B. en W. van Alkmaar en sluitende met een bedrag van f 82500, werd voor kennisgeving aange nomen, evenals een schryven van Ged. Bla ten, waarin vrijstelling werd verleend van het vak llchameiyke oefening tot 1 Mei 1932. Nog waren Ingekomen brieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de ge meenterekenlng dienst 1929. van een supple- tolre txgrootlng dienst 1931, van het besluit tot aankoop van een rentegevend stuk van de Bank voor Nederl. gemeenten, van een suppl. begrootlng dienst 1931 en van een besluit tot een geldleenlng ad f 25.000 voor den bouw van de nieuwe R.K. school te Egmond aan den Hoef. Deze stukken werden alle voor kennisgeving aangenomen. De com- ^üssie, belast met het onderzoek dre reke ningen 1930, adviseert tot goedkeuring. Wy - uit deze rekeningen de volgende 90 c.A. K. Kuin, Grootebroek, voor f 170. 10. Bouwland en water ten Noorden van de Oude Gouw, aan en ten Westen van dfc Klampsloot, groot 24 A. 70 cA. 11. Bouwland en water aan en ten Noor den van perceel No. 10. groot 38 A. 16 cA. No. 10 en 11 in combinatie gekocht door P. Buysman Reus, Grootebroek, voor f 900. 12. Bouwland en water, genaamd ,J> Keizer”, groot 27 A. 86 cA. 13. Bouwland en water, genaamd ..Het Uiltje”, groot 13 A. 70 C.A. C. Bakker Di. Grootebroek, voor f 200. 14. Bouwland en water, aan en ten Zuiden van perc. No. 12, groot 14 A. 49 CA. No. 12 en 14 in combinatie gekocht door Jac. Blok ker, Grootebroek, voor f 600. 15. Bouwland en water, genaamd „Blin kies”, groot 17 A. 84 cA. P. Vyzelaar Az., Grootebroek, voor f 190. 16. Bouwland, genaamd groot 19 A. 20 cA. P. Groot, voor f 230.—, 17. Bouwland en water, genaamd „Het Snoeckje”. groot 16 A. 90 cA. B. Kamper. Bovenkarspel voor t 260. Behoorende tot de nalatenschap van mej. Tryntje Bakker Md. vreest, dat de werkgevers, als ze dit besluit vernemen, hun arbeiders ontslag zullen ge ven, om ze met gemeentesteun terug te nemen. De voorzitter hoopt, dat dit niet zal voorkomen. De heer S. vraagt nog, of er te Castricum nog voor de provincie kan ge werkt worden, waarop de voorzitter ant woordt. dat dit niet zal gaan, daar dit werk overgedragen Is aan de Ontginnlngs-Maat- schappy voor werkloozen Amsterdam en Haarlem. Het voorstel van den voorzitter wordt zon der hoofdeiyke stemming aangenomen en de commissie aldus benoemd. De forensenaanslap-Dr. Degenaar te Llm- men Is by Kon. besluit gehandhaafd. Biykens mededeeling van het bureau voor statistiek bedroeg het inwonertal op 1 Ja nuari 5513. Door Ged. Staten is gosdgekeurd raadsbesluit inzake Ingebruikneming van gedeelte van de Schoo’ straat waar brand- sr»"lt en vuilnisauto zlin geborcen Deze en andere Ineekomen «tukken werden voor kennisgeving aangenomen Van de vereenlglng van Koffiehuis- en Restauranthouders was een verzoek Ingekc- men de grondslag-bll’art van de personeele belasting te laten vervallen B. en W. stellen voor afwyzend te beschik- ken. De heer Aukes acht het een onrechtmatige In dit voorstel van raadsleden iets, dat zy den aanwrtjven als nlet-ln-orde- zynde. Spr. acht deze zaak In den ouden raad voldoende besproken. Spr. zou daarom In dit geval niet voor prae-advies zyn en zal tegenstemmen, omdat hy niet accepteert dat dit den enden raad In de schoenen wordt gese-hoven. De héér Hellinga stelt vast, dat de ge meente niets heeft goed te maken; spr. heeft het zijne In deze kwestie gedaan. De heer Borst zegt, dat er nog één Is, die geen vergoeding gehad heeft B. en W. stellen na eenige discussie voor het verzoek niet tn handen van B. en W te stellen. Tegen de heeren Twlsk, B. Res, G Res, P. Borst, Weenk en De Nljs. Het verzoek zal dus wel naar B, en W. gaan om prae-advles De heer G. Res licht zyn derde voorstel toe en wil propaganda maken voor meerdere uitvoering van de Landarbelderswet. De heer Aukes vindt het voorstel naïef en stelt voor, het voor kennisgeving aan te nemen. We th De Vries vindt het voorstel wel aym- jmthiek. doch overbodig De R. K en de neu trale organisatie op d't gebied doen hier het werk. Bovendien zUn de gretiden hier door een bepaalde groejj menschen te duur ge maakt. De heer Hellinga wijst er. evenals de heer Aukes, op. dat de Landarbelderswet niet op fabrieksarbeiders toepasseiyk is. D*r voofzitter zegt, dat uitbreiding der wet tot fabrieksarbeiders tot de onmogelijkheden behoort. De Raad heeft verder aan de wet te vo'doen en heeft zich te houden aan bepaal de regelen; ook t. a. v. grondprijzen Als er menschen denken te profiteeren van de Land- arbelderswet, laat ze dan. als in Hefloo, een vereenlglng tot uitvoering van de Landarbel derswet oprtchten. De heer Res trekt zijn voorstel in'; daarna licht hit het vierde voorstel toe Ik heb een treurige ondervinding met dien mijnheer cpgedaan. De voorzit tr: Op dien toon kunt u niet dit verzoek te beschikken. Van „De Hanze” was een verzoek ingeko men «n meer toezicht op het harde rijden door auto’s en op het rechtshouden van het publiek, dat uit de kerk komt. De voorzitter deelt namens B en W. mee. dat meer toezicht ultgeoetend zal worden door de po'ltie In burger; by de begrootlng zal een voorstel komen een extra pollt'eman aan te stellen. Voorts zal een proef genomen wo-den m«t bet rechtshouden; de menschen zullen er toe werden aangemaand. Aan den heer 8. Kuiner wend ontheffing verleend van het benaalde by art. 30 le en 4e lid der Bouwverordening voor den bouw van een woonhuis aan de M’ent. B en W. stel’en voor de winst van het G. E. B. te besteden als volgt: f 1000In de nieuwe rekening; 2232.33 in het neeerve- fonds. De heer G. F. Res stelt voor de winst In de gemeentekas te storten. De heer Twlsk steunt dit voorstel. Het voorstel van B en W. wordt aangeno men met 8 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Twlsk, G. Res en P. Borst. Besloten wend voorts 2 lantaarns te plaat sen on den Alkmaarschestraatweg. De Bedrijvenccmmissle ste’de voorts voor oe garantie voor het jaarvrbrulk K.W.U. op het Prov kampeerterrein te verminderen van 1500 op 1200 K W.U. De heer B. Res verklaart zich er tegen. Wethouder De Vries verdedigt het voorstel met het oog op de bevordering van vreemde lingenverkeer. De heer Aukes sluit zich er by aan uit het oognunt van blliykheld en consekwentle. De heer B. Res ziet er geen gemeentebe lang In. Ocfr andere gementen hebben er be lang bij. De heer Hellinga ontkent zulks. De voorzitter wijst er op dat de rentabili teit van het bedryf verzekerd is. Het voorstel van B en W. wendt aangeno men met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Twlsk, B. Ras, G. Res en P. Borst. Besloten werd voorts tot aansluiting van een perceel aan den Kooiweg (van den heer Mcoy) aan het electrlsch net. In bespreking kwamen voorts de voorstel len van de heeren G. F. Res en P. M Borst. Deze voorstellen lulden als volgt: Voorstel 1. Offerte te vragen aan het P. E. N. voor rechtstreeks^» levering aan verbruikers on zer gemeente, am gezien onze huismoeders met ongeduld wachten op lagere pryzen. Voorstel 2. De oude strandexploltanten vergoeding te geven daar dezelve financieel zwaar getrof fen zyn Voorstel 3. Doorveering der landarbelderswet tn rui men zin ook voor fabrieks- of andere arbei ders. Voorstel 4: Den gemeente-secretaris te gelasten zich niet anders bezig te houden dan met secretarie- werkzaamheden en alle bybaantjes te ver bieden, zooals persberichten enz. Voorstel 5: Aan leder lid van den raad doen toekomen opgave van leder lid van het In dienst zynde gemeentepersoneel gegevens omtrent loon, leeftijd en aard der werkzaamheden. B. en W. stellen na toelichting van den heer G. Res voor, het voorstel in handen van B. en W. te stellen om prae-advies De heer Aukes acht dit voorstel van de heeren Res en Borst onmogelijk; er zit aan vast opheffing van het G.E.B. Spr. Is voor het voorstel van B. en W. De heer Spaansen vraagt of de commissie voor de bedrijven er In gehoord is en hoelang duurt het? De voorzitter deelt mee. dat B. en W spoed zullen betrachten: de ccenmissie krijgt zeker de stukken van B. en W. en van andere zijde, te beoordeelen. Het voorstel van B. en W. om dit voorstel In banden van B. en W. te stellen om prae- advies. werd met 8 tegen 3 stemmen aan genomen. Tegen de heeren Twlsk, B Res en G. Res. De heer G. Res licht daarna zyn tweede voorstel toe; bedoelde exploitanten hebben te weinig vergoeding gehad. Ock de heer B. Res acht een vergoeding alleszins bfliyk. De heer Hellinga vraagt, hoeveel exploi tanten gedupeerd zyn en hoeveel moet de vergoeding rijn? De heer Borst stelt voor een commissie van onderzoek te bencemen. De voorzitter wijst er op. dat nadrukkelyk de vergunningen steeds Lijdelijk verleend zyn Spr. kan persooniyk niet zeggen belof ten te hebben gedaan, dat zy steeds op het strand kunnen blyven. De gemeente heeft moreel noch financieel verplichtingen en de Raad zei niet goed doen vergoeding be schikbaar te stellen De heer Aukes ziet twee nieuwe ouden raad Burgerlijke Stand van 16 tot 24 Oct. Geboren: Harmen, z. van J. Jetten en R. Wiarda; Albert je. d. van W. Geerdsema en Renske Kunst; Anna Theodora, d. van T. Wilzek en J. Naastenpad. Overleden: Jan Roemer, 74 j., wedn. van Freekje Komen. V. W I Na den aftrap Is de eerste aanval voor K. G. B., doch de V. V. W.-verdediging zendt het leder terug het veld in. Na enkele ma len het terrein te hebben verkend, komen de V. V. W.’ers geducht opzetten en het laat zich aanzien, dat zy niet van plan zyn zonder meer ’t spel in handen te geven van K. G B De K. G. B. ers schynen het spel van hun tegenparty te hgbben gezien en met man en macht trekken zy ten aanval en weten by een schermutseling voor het V. V. W.-doel, biykbaar door het toedoen van een V. V. W -speler. hun club de leiding te geven en leidt K. G- B. met 10. Wanneer het leder aan het rollen Is gebracht, krijgt men een strijd van twee elftallen, die elkander niets toegeven. Boos weet echter het leder vrij te maken en met keurigen omhaal passeert hU den V. V. W.-doelverdediger voor de tweede maal. V. V. W. ziet nu in. dat zy met de K. G. B.’ers geen licht elftal voor zich heeft en probeert zich los te werken, hetgeen naar cok gelukt en weet het te brengen tot by Ligthart en Van der Haar, de geen schijn van kans geven. Eenmaal denken wy den linksbinnen te zien doelpunten, doch ker weet met een prachtlgen sprong doel voor doorboring te behoeden. Ieder denkt, dat er voor de rust doelpunten mee zullen worden gescoord, als onverwachte de K. G. B.-mldvoor Deen een kans ziet en nummer 3 onhoudbaar in de touwen jaagt. Kort hierna fluit men rust en leidt K. G. B met 30. Na de thee gaat K. V. B. vol goeden moed beginnen en met een overwinning in het zicht vangen zy. onder aanmoediging van het publiek, den strijd aan en weten d« score op te voeren tot 71. dewelke ge maakt werden door twee van Hanff, een van Snel en een van F Deen. V. V. W. kon na de rust maar eenmaal het K G. B.- doel vinden. Toen de scheidsrechter Kwaad. die eminent leidde, het einde floot, waren I de K. O. B.’ers weer twee punten rijker den wordt is als volgt: geworden. l Rubriek Stierklaveren 138 aangiften. Rubr. Arbeidsverdeellng B. en W. De werk zaamheden In het college van B. en W. zyn als volgt verdeeld: De burgemeester; Armenwezen, Georgani seerd Overleg, Marktweeën, Politie, Onder wys, Werkverschaffing en West-Frlesch Museum. Wethouder Stumpel: Financiën, Gemeen tewerken. Havendienst Openbaar Slacht huis. Vleeskeuringsdienst, Planteoenwezen, Begraafiilaate en Reinigingsdienst. Wethouder Betlem: Arbeidsbem ddoiing Grondbedrijf. Technische Bedryven en Volkshuisvesting. Personalia. By Koninkiyk besluit van 24 October Is, met ingang van I Januari 1932 aan den werkmeester by de Rykswerf te Willemsoord C. R. Kruk op zyn verzoek eervol ontslag uit den werfdlenst verleend en de commandeur 1ste kla«se der scheen makers by de Rykswerf te Willemsoord G. Dulnker benoemd tot werkmeester by die inrichting. werk verschaffing. De voorzitter sprak de volgende rede uit: Wanneer één ding de aandacht heeft van een groot deel der burgery, is het wel het punt, dat thans ter sprake komt en hy, die het waagt zyn stem te verheffen, vindt terstond de kritiek klaar staan en wordt dan veelal niet gespaard. Reeds verleden jaar heb ik terzake werk- loozensteun en werkverschaffing myn stem laten hooren en velen, die tot oordeelen het minst bevoegd waren, wreven my aan, dat ik geen vriend van den arbeider zou zyn en in het gevlei zou willen komen van de categorie, welke in den Raad een belangryk aantal vormt. Ik heb me altijd trachten te houden boven partyen en meen, dat mijn functie er eene is om de geheele gemeen schap te dienen en de belangen te behartigen van alle partyen. Is het dan wonder, dat mijne opvatting wel eens anders is dan de opvatting van hem. die uitsluitend beoogt het belang van of die van zyn party en dun probeert gmhoog Ik zal ook in de toekomst I mij niet begeven In debat met partijleiders of in Ingezonden stukken myn meenlng naar voren dringen, doch meende verplicht te zyn. in verband met kritiek op hetgeen door my het vorig jaar was naar voren gebracht, bovenstaande naar voren te moeten brengen. De tyden, die wy heden beleven, zyn onge twijfeld moeliyk, daarover behoef Ik weinig uit te weiden, want vrijwel In elke betrek king en elk vak doet zich de crisis voelen. Voor den arbeider breken nu moeliyke tijden aan, doch ook voor hen. die door moeizamen arbeid een klein bedrijfje ver wierven of dit wisten te pachten, is de toe stand zoodanig zwaar, dat ook daar hulp niet zal kunnen ultblyven. De overheid zal rich dan ook zien geplaatst voor een vrij wel hopelooze taak, omdat eenerzyds haar de middelen ontbreken door het niet of weinig opbrengen van belastingen, ander zijds zy moet Ingrijpen om algeheele ver- i arming zooveel mogeiyk te voorkomen. De gemeente zal zich dan ook werkgelegenheid moeten verschaffen, omdat ml. verreweg bo ven alle andere methoden, tewerkstelling te prefereeren ia Ik zou terzake steun hier twee catogorien willen behandelen, en wel de ar beider In loondienst en de kleine bouwer, die zich anders niet staande kan houden. De categorie .Arbeider In loondienst” zou jk willen indeelen In 4 categorlën en wel: a. de georganiseerde gehuwde arbeider of kostwinner; b. de georganiseerde ongehuwde arbeider; c. de ongeorganiseerde gehuwde arbeider of kostwinner; d. de ongeorganiseerde ongehuwde arbei der. Vooralsnog zou Ik alleen de categorie a en c voor tewerkstelling in aanmerking willen laten komen, indien naar de meenlng van het Gemeentebestuur de inkomsten In het gezin den afgeloopen zomer zoodanig zyn geweest, dat tewerkstelling gewettigd 1». Voor de georganiseerden zou Ik een werk week willen bepalen van 3 dagen en 3 dagen trekken van de organisatie. (Het totaal week geld voor deze categorie zou Ik willen be palen op f 15 per week, f 050 kindertoeslag van elk kind beneden 14 jaar). De categorie b wenschte Ik per week een toeslag te verleenen van f 130 op hun ult- keering tot deze categorie Is uitgetrokken en deze daarna te werk te stellen om de week naar een uurloon van f 0.30. De categorie d wenschte ik vooralsnog in het geheel niet te werk te stellen of op andere wijze te steunen, deze categorie, die niets deed voor organlseeren, dient zelf de straf te ondergaan van haar onverantwoor delijke nalatigheid. Vorenstaande werkverschafflngsloonen, die zijn gebaseerd op productieve werkzaamhe den. zou ik willen laten gelden zoolang deze werken voorhanden zyn. Heeft de gemeente bedoeld werk niet meer, zoo zou nader over wogen moeten warden. Daarenboven komt het my foor, dat indien een Commissie uit Uwen Raad werd Inge steld cxj. aangevuld met enkele organisato risch aangelegde menschen. dat In deze ge meente mogelijk nog iets ware te bereiken ta tewerkstelling van werkloozen by de in- gesetenen; indien deze laatoten n± voor een bepaalden Ujd een arbeider zouden in dienst Personalia Mej. M. Wiegel, onderwy- zeres aan de O. L. school alhier, Is benoemd In dezelfde functie te Den Helder aan de O. L. school no. 4. heffing en een daad van rechtvaardigheid om aan het verzoek te voldoen. De voorzitter meent, dat billards behooren tot een café en klanten lokken; de kleine be lasting is zeer goed door de bezitters te dra gen. Het voorstel van B. en W. wordt vervol gens aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren G. F Res, De Nljs en Aukes Van L. Kooter, Kramersweg te Castricum, was een verzoek Ingekomen om vergunning; In de aanvraag was gewezen op het maat schappelijk verkeer. Na eenige discussie Vergadering van den raad Gistermiddag vergaderde de Raad dszer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Lommen. Allen aanwezig. De notulen der drie laatst gehouden ver-, naderingen werden, behoudens een opmer king van den heer Aukes, conform goedge keurd en vastgesteld Bericht was Ingekomen van den heer De Vries, dat hU zyn benoeming tot wethou der aanneemt. de heer Aukes bulten de orde gAat B. en W. stellen voor, voorstel 4 voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Betreffende voorstel 5 deelt de voorzitter mee, dat In iedere bgrootlng de betrokken gegevens staan. Besloten werd op gedaan verzoek de subsi die voor de T. B C.-bestrydlng van het Wit te Kruis van 750 tot f 2750 te verhoo- gen. B. en W stellen voorts voor 150.— toe slag te verleenen op het rijkspensloen aan de weduwe van den oud-gemeentewerkman G Nyman. De heer Hellinga wees er op, dat het betrok ken gozin steeds een sober bestaan had; spr. stelt voor 300.toeslag te geven, welk voorstel door den heer G. Res gesteund wordt. De voorzittr merkt op. dat B. en W. de iyn gevolgd hebben van de pensioenregeling. Het inkomen is nu f 1 k 8 per week De heer Aukes geeft B. en W. in overwe ging het voorstel-Hellinga over te nemen. Wethouder Hammer kan zich met dat Roode kool. Op de drie voornaamste da gen als men thans nog van voornaamste dagen kan spreken werden enkele par- tytjes roode kool te koop aangeboden. Deze partytjes zyn van de hand gedaan voor f 0 60—090 per 100 K.G. Zooals men be. spturt is de zoo vurig gewenschte verbete ring nog niet Ingetreden. De aanvoer be droeg In deze aeek 7500 K.G. tegen 13175 K.G. In de vorige week. Witte Kool. Het eenige wat wy van den handel In witte kool kunnen zeggen is. cat de vraag naar witte kool voor den mini mumprijs van f 0 60 totaal zoek was. De aanvoer bedroeg nog 9700 K.G. tegen 67700 K G. In de voi ige week. Peen. Hiervan werd in deze week aangevoerd. Slaboonen Slechts een partijtje slaboonen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6