Dames- en Hinderhoeden Opruiming Wasscherij S. KROM I Ill ADVERTEERT IN DIT BLAD Fa. H. SCHOONHOVEN Zn. Das Land des Lacheln ■.iiiiiiiiimuiiuiiiiiiiiuiiiuiiiiiiijiiuiiuiiiiiiiiiiiuiiüiihuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiü iiiiiiiiiiuuiuuuiiiiDiiiiiiiiu-* 1 WERELD-SPAARWEEK T GULDEN VLIES Telef. 1523, 3 lijnen WILNA v. Franz Léhar LANGESTRAAT Niet alleen wordt Uw wasch goed verzorgd en vlug afgeleverd, doch het is bovendien zoo gemakkelijk, dat U geen enkel stukje behoeft te merken, daar elke wasch geheel afzonderlijk behandeld wordt Voor den Politierechter te Alkmaar DAGMEISJE RECHTSZAKEN LANDBOUW EN VEETEELT Dl FINANCIËN SPORT EN WEDSTRIJDEN K. N. V. B. PAARDENSPORT BINNENLANDSCH NIEUWS (26-31 October) NUTSSPAARBANK - Onder voortdurende controle van Dr. Ir. H. J. de Wijs, Scheikundig Ing. opgericht 1847 Eetkamer en In Tegen opvallend lage prijzen ruimen wij op een verschillende andere meubelen, verwacht vanaf Vrijdag 30 October RICHARD TAUBER MIENT 3—5 APARTE MODELLEN UITSTEKENDE PASVORM OVERWELDIGENDE KEUZE VAKKUNDIGE BEDIENING LAGE PRIJZEN OPGER. 1854 SPAART ALLEN IN DE ■|ilHIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII>IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIHIIIHHI»HHHHHmHHinir N/ H.H. KAPPERS HHMIflHI KOORTS-THERMOMETERS,' Rijks-contróie, met melkglazenschaal, in nikkelen huls 1.gld. ADR. VAN DER KUIP, Opticien, Mient 21, Alkmaar, Telef. 1277. eenige Karpetten, Tafel- en Divankleeden enz. Zitting Tan Maandag 26 October Nederland mo- tegen Op zijn chef geschoten RUksveldwachter veroordeeld De jachtseizoen-te-paard zijn De nieuwe Boerhaave De nog niet gedagvaarde verzekerden Nederl. Spoorwegen is entree de salon de 31-jarige Heer Hendrik Fa, H, LIND f V Betrof het hier een misverstand of de werkzaamheid van een nieuw lid der roeivereeniging? Op de zitting van 12 October maakte zijn Nog meer harddraverij nieuws Op 6 Augustus gebeurden er te Castrlcum nog meer opzienbarende voorvallen dan de Magnetische -vingeren. De heer H. Adema. los werkman te Den Helder, had geen aangename ondervindin gen van zjjn mede-kostganger in het volks- logement Karei Ger. P„ die hem op 26 Juli had ontlast van een bankbiljet van f 10. ’n gulden, ert ’n gouden horloge met koord en gouden schulfringen. De heer F. ging met dien rijken bult, gepeuterd uit de reiskist had. die Beveiliging van de nationale productie verzocht van Adema. er van door naar Groot Mokum, alwaar hü horloge met toebehooren beleen de voor f 4 b(j de Stadsbank van Ootne Jan. Ter zake diefstal werd Kareltje een krasse recidivist veroordeeld tot 2 maanden over eenkomstig requisitoir. In dat is inmiddels snelle meute A* tea 26 October 1931. Langestraat 69. Ka- en Tuin- O B mei naa looi gro hoe ledt ui tl rie- of geb naa Hoe af st ond geb lltlt ■i li dezi iedt wee Vrit die rtrl hee geit wat dat ten de TOO ree< eeei E naa evei de i we» lijkt de 1 sle D met spot Met and zal late ten dier het weg tuin reed tem B dat Jaar haaj ging noot Ei Tolh is g In 1 rege mini were zijn inde zelfs een kele geht Terh gaat dale ook bedr te bi de e hout Hi optr moe: tuin land bure verb der Tem de e eenli tulni In t prtjz de e spoo voer het i mint ▼rag dlrec dadli prod de si het gesel tot t In dat grooi van ten rol s dat l de b|j gedu redu reed: land De wat niet ring, Terla dry. Terstond gevraagd eerste en tweede Bediende. W. PRAAT, Bierkade 1. Nog zóón’n ridder zonder vrees of blaam. Ook de fabrieksarbeider Renier G. uit Vel- sen nam het krachtdadig op voor zijn hler- voren gemelde landgenooten gedurende het relletje op 16 Augustus. Het gelukte hem zjjn vriend Jan v. d. St., die eveneens door agent Kobus was beetgepakt, met geweld uit diens greep te bevrijden, zoodat Kobus geen kans kreeg zijn arrestant te deponeeren. Eisch f 30 boete of f 30 dagen. Vonnis vrijspraak. arrestatie van een Haagschen bookmaker en werd er ook In de Dorpstraat flink geknokt, waarj>U zekere mijnheer G. J. B. handels- relzlger te Amsterdam zich onderscheidde, door een heer met name H. Beets, een ren- baanbezoeker uit Midden Beemster, een ge- voeligen tik op zijn frisch gekleurd gelaat toe te dienen. De heer B„ thans wegens een gepleegde overtreding In het huls van be waring vertoevende, stond heden ter zake deze mishandeling terecht. Hij was self ook geslagen en timmerde er toen zelf eveneens lustig op los. Tegen den heer B„ reeds voor diverse de licten In aan alcohol ontleende zenuwachtig heid gepleegd veroordeeld, werd gerequlreerd f 30 boete of 30 dagen. Vonnis f 25 boete of 25 dagen. Een gedrosehte boerenknecht. Vcortgezet werd de zaak tegen Hendrik J„ voorheen landarbeider In dienst van den heer D. de Graaf te Koegras. die de kuiten had ge nomen en op 7 September wegens landlooperij terecht had gestaan. De verdachte had zich ook In een ander arrondissement aan strafbare feiten schuldig gemaakt en diende dus heel noodig van de straat te worden genomen. Volgens den heer Wiggers kon deze tippe laar worden gedeporteerd naar de zegenrijke kolonie ..Het hooge Land”, waar menige niks- nutter tot een bruikbaar mensch werd ver vormd De Officier requireerde 3 dagen hechtenis en 1 Jaar opzending voorw. met 3 proefjaren. Uitspraak overeenkomstig requisitoir. De bookmaker op de racebaan te Castrlcum. De lustige scheidbroeder In den laten avond van 15 Augustus werd de ordebewaarder Vijzelaar te Medemblik In niet geringe mate beleedlgd door een d verse collectie tegen hem uitgebraakte scheld woorden door den 28-jarlgen arbeider Jacob V. uit1 Opperdoes. Het optreden van dezen Opperdoeser In combinatie met eenige andere nachtzwaluwen, gaf den gem. veldwachter aanleiding tot ingrijpen met het hierboven gereleveerde resultaat. Requisitoir 25 boete of 25 dagen; vonnis 20 boete of 20 dagen. Veroordeelde had op 'n tientje gerekend. Hoe iemand de plank toch mis kan slaan! Eindelijk een dame voor het voetlicht. Mej. Anna Maria H.. 'n gehuwde bewoon ster van het Ooyevaarsnest gemeente Ou- dorp en gevestigd in de Kievttsstraat, bracht eenige variatie in het eentonige programma door haar verschijning voor den politie rechter teneinde terecht te staan wegens mishandeling van den Jongenheer Huybers, dien zij op 27 Augustus met een klnder- schopje had gekastijd. Een en ander als gevolg van een kinderruzle. aan vele ouders wel bekend. Gevorderd werd f 7 boete of 7 dagen. Vonnis conform. Weer 'n café-relletje op Texel. De niet ter zitting aanwezige heeren pol derjongens Joannes B. en Jb. BI., hadden op 2 Juli in het café van den heer Van der Kooy te Cocksdorp weer in niet geringe mate de peentjes opgeschept door zich met geweld te verzetten tegen den rijksveldwachter De Jong, die hen met nog eenige andere levenmakers van hetzelfde genre, op verzoek van den café houder uit de Idealiteit wilde verwijderen. Onder hen bevond zich ook de bekende Oebel de Jong, dezer dagen veroordeeld tot gevan genisstraf wegens ernstige mishandeling. Al deze kerels gedroegen zich zeer lastig en onbeschaamd en maakten het de pension gasten geducht lastig, zcodat de caféhouder liever hun hielen dan hun teenen zag Ook zag hij zich gaarne verschoond van het door bedoelde heeren uitgebulkte gezang, dat meer kannibaalsch dan harmonisch kon worden genoemd. De Officier verzocht aanhouding tot 9 No vember. Conform besloten. De heeren verdachten moeten dan nolens volens zelf verschijnen. De Heer en Mevrouw N. YPMA VAN 8TRUIJK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter I Sinds 10 Februari 1930 hadden de Neder- landsche spoorwegen voorgerchreven. dat op de baanvakken RoosendaalVlissingen, WoerdenLeiden en MeppelLeeuwarden, de locomotieven des nachts, behalve de twee brandende frontlantaams. bü wijze van proef één brandende koplantaarn met wit licht naar voren moesten voeren, die ge plaatst was aan de frontzijde van de loco motief boven de gewone frontlantaarn». Door dezen maatregel verwachtte de dirtette meer veiligheid te brengen op de onbe waakte overwegen, daar het andere ver keer door deze derde lantaarn direct een naderenden trein zou kunnen onderschei den. De proef schijnt niet geslaagd te zijn, althans de directie heeft met ingang van 26 October J.l. deze order weer ingetrokken en de locomotieven voeren op genoemde baan vakken uitsluitend gewone frontlantaarns. Utrechtsche Rechtbank wees Dinsdag morgen vonnis in de zaak van den rijks veldwachter lx, gestationneerd te Doorn, die 14 dagen geleden terecht stond voor het schieten met zijn dienstrevolver op den majoor E. der rjjksveldwacht te Utrecht. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat bekl. zich had schuldig gemaakt aan een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, welk feit gepleegd werd in dienstbetrekking. De rechtbank verklaarde bekl. schuldig, achtte een gestrenge straf noodzakelijk, maar overwoog anderzijds dat bekl. nog betrekkelijk jeugdig van leeftijd H en veroordeelde hem tot een gevangenis straf van één Jaar en zes maanden, onder aftrek der geheele preventieve hechtenis. De eisch was twee Jaar met aftrek van preven tief. Het verbroken deorelot De heer Willem N„ niet verschenen, had op 27 Augustus wederrechtelijk met zooveel ge weld tegen de deur van het door den heer Voorthuizen op de Sluiskade te Broek op Langendijk bewoonde perceel getrapt, dat het slot werd verbroken. Deze ruwe koolstreek- bewoner was zelf niet aanwezig om de reden van die gewelddaad nader toe te lichten, doch volgens mej. N. Oly. de echtgenoote van den heer Voorthuizen, was hij boos, omdat hij meende, dat hij door eenige bewoonsters van de Sluiskade werd uitgelachen. Eisch f 20 boete of 20 dagen Vonnis conform. Naar wij vernemen heeft de heer C. A. W. Hirschman bedankt voor al zjjn functies in ie sportwereld. De heer Hirschman was resp. secretaris penningmeester van de F. I. F. A.. vloe- voorzltter van den K. N. V. B. en bestuurslid van het N. O. C. NachtelUke beeldstormer*. De heeren Joh. Nic. O. en Jitse de B. hadden in den nacht van 21 op 22 Augus tus te Enkhulzen geweldig den beest gespeeld en onder meer een ijzeren stoepbank behoo- rende bü het door den heer E. v. Wagten- donk bewoonde perceel losgewerkt en beschadigd. Voorts had de tweede verdachte er nog extra een schepje opgedaan, door ook dusdanige stoepbanken van de pereee- len, door de heeren Meii knecht en de Hart bewoond los te rukken. Ingevolge den nach- telüke krachttoeren werd heden tegen de thans onzichtbaar gebleven helden gevor derd: tegen O. f 20 boete of 20 dagen en tegen de B. f 30 boete of 30 dagen. Uit spraak conform eisch met schadevergoeding aan de heeren Meüknecht en de Hart. Het is te betwijfelen of de kennis- - making wederzijds wel meeviel Öp 21 Augustus had de 18-Jarige arbeider Hendrtkus Theodoras KI., ingeschreven als burger der gemeente Alkmaar, door een of andere büzondere omstandigheid de speciale aandacht getrokken van de Alkmaarsche po litie die een wüdloopige conferentie met deze autoriteiten noodig maakte en was hem als anti chambré aangewezen een arrestanten lokaal. Het scheen evenwel dat de Jonge man deze regeling niet on hoogen prijs stelde en had hü zich bij wijze van contra-prestatle gedu rende dit antl-chambreeren bezig gehouden met van de salontafel een poot af te breken en de mollige springmatras, ten dienste van benevelde één-nachtlogé’s, wraakzuchtig te beschadigen, zoodat de gemeente een schade van 8.werd berokkend, wat door den wethouder van financiën met tranen in de oogen werd geconstateerd. Een dergelük roekeloos vandalisme mocht natuurlük niet ongestraft blüven en werd dus volgens de regelen der kunst tegen den be drijver procesverbaal opgemaakt en de heer K.. door tusschenkomst van den heer Offi cier op 19 October voor den Politierechter ge- covoceerd. Hü baarde echter alstoen den Politierechter zeer veel teleurstelling door lichtvaardig, aan de toch met zooveel klem gestelde dagvaarding geen gehoor te geven. Zijn afwezigheid wekte echter de belang stelling van onzen Politierechter in de in teressante persoonl ükheid van den intro ducé des te sterker cp en werd de behande ling der zaak geschorst met bevel, dat deze behandeling alléén zou worden hervat In te genwoordigheid van den gedaagde en wel op heden 26 October. De heer A. Th. KI. was thans In gezelschap van den verbalisant gearriveerd en verklaar de niet te hebben geweten dat hü in persoon tf moest verschünen. Overigens erkende hü de flten. doch verklaarde den druivendietstal. waarvan hü werd verdacht, niet gepleegd te hebben. Daardoor was hij overstuur geraakt. Zün antecedenten, waaromtrent we maar niet In details zullen treden, waren niet be paald schitterend te noemen. Het onderzoek werd voorts geschorst tot 30 November ten einde den her Wiggers gelegenheid te geven ven, een nader onderzoek In te stellen Niet op zün plaats in dit duffe land van bontjekkers en gebreide borstrokken. De timmerman Joh. T„ laatstelük wonen de te Akersloot, wiens tjjdelük adres thans is de strafgevangenis te Haarlem, is een jongmensch, dat in een koud en vochtig kli maat en in ’n land van bewoners met ouder- wetsche zedelükheldsbegrlppen absoluut niet thuis hoort. Zün plaats is meer het zwoele Zuiden, bü zonnebaders en rauwkosrtenagers. Maar zooals hü zich hier vertoont op onder scheidene plaatsen in een paradüsachtlg cos- tuum. dat meer schrik en afkeer dan be won. dering wekt, eindigt zün propaganda gere geld in het huis van bewaring of strafge vangenis. Meermalen staat hü voor zün zon derlinge manie terecht en ook op deze zitting had de politierechter zün gewaardeerde aan. dacht te concentreeren op dezen wonderlij ken cliënt, wiens proces, waarbij als getuigen waren ultgenoodlgd mej. N J C. dr. Hoene- veld en de heer H. J. Wiggers, als gewoonlük met gesloten deuren, bulten het gewoel der wereld en der baliekluivers werd behandeld. Verdere büzonderheden. waarnaar trouwens niemand nieuwsgierig zal zün. ontbreken. Een stalemmer als strijdmiddel rebAdgd. De 34-jarige landbouwer Simon R. te’Wie- ringen, werd in de gelegenheid gesteld zün zitvlak in aanraking te brengen met het veelbesproken zondaarsbankje naar aanlei ding van het feit, dat hü op 26 Augustus den getuige N. P. Kooy met een reuze-stal- emmer op zün arm had geslagen. De heer R. was gepikeerd omdat Kooy zich interesseer de voor de aardsche bezittingen van een ontslagen knecht van verdachte. Volgens laatstgenoemde hadden Kooy en gemelde knecht met name Cruson hem aangevallen. Deze omzetting van het gebeurde werd ech ter om 't hardst door Kooy en Cruson ont kend. Ook de kaasmaker Baas had gecien dat verdachte met Kooü bezig was. Bü de politie staat verdachte als een driftkop en vechtersbaas bekend. Gevorderd werd f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak f 30 boete of 30 dagen. Veroor deelde werd reeds eenige malen ozn zün losbandigheid gestraft Mr. H. Boekel, secretaris van de Algemeene Commissie ter behartiging van de belangen der Verzekerden bü de Verz. Mü- „De Nieuwe Boerhaave" te Amsterdam, deelt ons mede, dat nu, na de op Zaterdag 24 October ge houden verificatievergadering, de gefailleerde Maatschappü in staat van Insolventie is ge raakt, de Curatoren het door hen vermeend recht om van de verzekerden betaling van een omslag in het tekort te vorderen, voor den rechter kunnen geldend maken. Zooals bekend is, voert de Aigemeene Commissie bü voorbaat reeds een proefgeding daarover met Curatoren. Den bü de Commissie aan geslotenen Is door overleg tusschen Curatoren en de Commissie het voorrecht toeg^kend om gedurende dit proefgeding, dat zeer waar- schünhjk langen tijd zal duren, niet in rech ten te worden aangesproken. De Commissie is bereid om nog verzekerden als deelnemen toe te laten, zoolang deze verzekerdeffSog niet door Curatoren zün gedagvaard. Dese verzekerden ontkomen zoodoende aan het gevaar om vanaf den dag der verificatie vergadering tot betaling van het door Cura toren gevorderde afzonderlük te worden ge dagvaard en kunnen rustig de principieel* beslissing van den rechter in het proefgeding af wachten. sten teeken ruiters zeer veel pers had. Het publiek weet dus deze kunst, die vrü Is van elke sensatie, op waren prüs te stellen, zooals dat ook eens was In de circussen toen nog de Carré s optraden of een James Pillis zijn paarden voorreed. Vooral het feit, dat de voormannen der landelüke ruiters voortdurend de dressuur op den voorgrond brengen en de „sport", het springen en rennen e.d. op de tweede plaats verwüzen, Is een goed teeken en men mag daaruit gerust concludeeren, dat men voor de toekomst over het algemeen betere rüsport ook te zien zal krügen, want ook van de rü -sport is de rü-kunst de grond slag. De Kon. Militaire Sportvereeniging heeft een van haar traditioneele wedstrijden, n.l. de ralley-paper van Oorden weer achter den rug. Het resultaat was o.l. niet zeer schitterend. Zes paarden kwamen aan het einde. nJ. van de ralley-paper van 70 KM. en den cross-country van 3250 M. Twee deelnemrs gaven den wedstrüd tüdens de ralley-paper op. één werd er in den cross uitgebeld en twee gaven het op omdat na de ralley de paarden te moe waren. Van de zes, die het einde haalden, was It. Pahud de MdHagnes de gelukkige, d'e boven aan de HJst der prüswinnaars kwam, op z’n rijks- paanj Henk. Op hem volgenden ritm. de Marees van Swinderen, ritm. Hollert en It. Tonnet. Laastgenoemde ruiter kreeg het hoogste aantal punten voor dressuur. Bü de beoordeeling van den uitslag van dezen wedstrijd verge te men echter niet, dat de ralley-paper ditmaal door ritm v. <1. Wall Bake al büzonder moeilük was ge maakt en vol ..puzzles" zat. In alle opzichten inderdaad een uiterst militaire wedstrüd en van groote waarde voor bereden officieren. De najaars-mllltarydie dezer dagen zal worden gehouden te Den Haag, is alsnog als voorbereidlngswedstrüd voor de Olympische Spelen uitgeschreven, omdat de mogelyk- beid nog bestaat, dat er ruiters zullen worden uitgezonden Als deelnemers voor dien wedstrüd hebben zich opgegeven de heeren It. jhr. v. d. Lennep, met Luftikus. It. de Brune met Lola. It. Schuurmelketel met Duiveltje, ritm. Jhr. de Marees van Swinderen met Rachel, It. Tonnet, Vele scherpe doornen op haar levenspad. Mej. Barbara K., ’n gehuwde bewoonster Tan De RüP’s elltestraat, genaamd de Rech te, staat op permanenten voet van oorlog met haar buurgenoote mej. Rooeelaar, welke da me echter de aanvallen van Barbara steeds handig pareert via den Politierechter, met het onaangename gevolg, dat gemelde juf frouw Barbara reeds tweemaal tot geldboe ten werd veroordeeld. Nu schünt echter deze veroordeelde menteel niet In staat te zün, zelf op het nominaal appèl te kunnen verschünen, al thans was zü beide malen afwezig en werd bü verstek versordeeld. De absentie bleek evenwel niet het bewijs te leveren det mej. Barbara accoord ging met «He veroordeellngen en was zü heden belde vonnissen In verzet gekomen Op grond van haar ongesteldheid waren de H.H. Magistraten bü uitzondering bereid de beide zaken tot onbepaalden datum uit te •tellen. Volgens verklaring van mej. Rooeelaar mankeerde de opposante absoluut nietst en was zü dezer dagen nog ter bruiloft geweest Op de genomen beslissing werd echter door den petitierechter niet terug gekomen. en voor eenl- gen tüd als zoodanig werkzaam lr> „de Rus tende Jager” door de talrijke zomercllënteele meer vriendschappelük getutoyeerd als „Rus" te Bergen. En zulks tengevolge na te noemen financieel* onregelmatigheid. Op 12 Juirzou namelük gemelde heer A. van zün patroon, den heer Dresfelds een bedrag hebben ont vangen van f 20, met de opdracht dit geld ter hand te stellen aan een Jtus begunstiger" den heer V„ wegens te veel betaalde con sumptie. Het scheen evenwel, dat de kellner niet de noodige zorg had besteed aan de uit voering dezer lastgeving, met het voor hem minder aangename gevolg, dat de officier hem als verdacht van verduistering voor den Politierechter requireerde. Het geïncrimineerde lelt werd als toen door den kellner pertinent ontkend. Het was absoluut niet zün bedoeling geweest zich dit bedrag wederrechtelük toe te eigenen en hü had her geld behoorlük aan den heer Dres. felds teruggegeven. De zaak kon niet tot klaarheid worden gebracht, mede omdat maar liefst twee met den heer Dresfelds op geroepen getuigen, de heeren Koek en Burk- sen, de vrüheid hadden genomen niet te ver schünen. zoodat het noodig werd geacht in het belang eener goede Justitie, de zaak tot heden aan te houden, De heer Burksen. kellner te Amsterdam, was opnieuw niet present en gaf dus blük van een standvastig karakter. Gelukkig verscheen hü ditmaal nog tüdlg ter plaatse. Getuige G. W. Koch. echtgenoote van den heer V. te Haarlem, was nu aanwezig en zal van haar afwezigheid de vorige maal van den ambtenaar bü het Kantongerecht wel meer nieuws hooren. Deze dame wist zich te .herinneren, dat haar echtgenoot destijds had afgerekend met kellner no. 4 en een bankbiljet van f 25 In betaling had gegeven, terwül hü een vertering had gemaakt van plus minus f 5.00. doch het te veel gegeven geld door omstandigheden niet terug ontvangen had. Vöorts wist me. vrouw V. te vertellen, dat haar man over deze kwestie uit Haarlem had getelefoneerd met den verdachte. Het getuigenverhoor in 't algemeen pakte niet uit In het voordeel van den kellner no. 4. Wel kon de heer Dresfelds verklaren het be wuste geld vóór eenige weken van verdachte te hebben ontvangen. Door den heer officier, die het geval even min optimistisch observeerde, werd gevor derd tegen verdachte, tot dusver nimmer ver oordeeld f 35 boete of 35 dagen. Vonnis f 25 boete of 25 dagen. Op 6 Augustus werd te Castrlcum een dra verij georganiseerd in grooten stül en was daar ook aanwezig de heer Hendrik Louis B„ een 39-Jarig koopman uit de Residentie, in kwaliteit van bookmaker. Hü gaf den bcilen- kweeker Frans uit Warmenhuizen, waar men ook op de hoogte is van zün tüd. gelegenheid tot wedden, in ambtstaal genaamd „hazard spel" en streek gemelde heer Frans 4 gulden zoete winst op, terwül de heer B. voor zün mceite door den brigadier Talsma met een procesverbaal „gelukkig” werd gemaakt. De bookmaker stond heden terecht en tegen hem werd gevorderd f 75 boete of 75 dagen Vonnis 25 boete of 25 dagen, benevens 2 maanden gevangen Isstraf veorw. met 3 proefjaren. De verdachte bleek nog niet eens voldaan. Dronken en wederspannige Helder, bezoeker. De heer J. Kobus. agent van politie te Den Helder kwam op 16 Augustus In contact met een in kennelüken staat verkeerend wande laar met name Joh. A„ bloemist te Velaen Bü het gebruikelüke transport maakte ge melde heer A. zich aan een ernstig Terzet schuldig, Tegen verdachte werd geëischt f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 20 boete of 20 dagen. Een ambtenaar in de uitoefening van zün bediening belemmerd. Een kostbare lefsnlting. Een ander heerschap, dat niet kon ver dragen de onwaardige behandeling zün vriend A uit de vorige zaak aangedaan, meende niet neutraal te kunnen blüven en spande alle krachten In teneinde hem uit de handen van agent Kobus te verlossen. Een ongewenschte Inmenging, die hem nu óók in aanraking bracht met den strafrechter. Tegen dezen ambtsuitoefenlngsbelemme- raar. zekeren heer Jan v. d. St. autogeenlasser te Veisen werd gevorderd f 60 boete of 60 dagen. Hü was reeds eenmaal te Haarlem ter zake wederspannigheld veroordeeld, wat In zün nadeel werd uitgespeeld. Uitspraaak f 40 boete of 40 dagen. De noodtoestand in den Land- en Tuinbouw Hetgeen gebeurde Sarrasani, het circus, dat zooveel stof tot spreken bood en waarnaar tienduizenden zün gaan zien, heeft een van onze bekende ■aardenmenschen de gelegenheid gegeven van zich te doen spreken. De heer Lüsen, wonende te Overveen en een bekend figuur in de wereld der landelüke en burgerrulter- sport, is zooals velen weten een groot lief hebber en kenner van het circus en wat daarmee samenhangt. Meermalen heeft de heer LAjsen getoond ook practlsch zün theoretische kennis te kunnen demonstree- ren en vele paarden werden in den loop der jaren door hem Ingereden en afge richt voor ..hooge school” of „vrijheidsdres suur." De heer Lüsen heeft hierover meer malen in vak- en dagbladen geschreven, heeft over laatstgenoemd onderwerp zelfs een brochure het licht doen zien en weet xlch bewust, dat hü „school heeft gemaakt” Vooral de leden van landelüke rijvereenigin- gen mag hü tot zün volgelingen tellen en vooral de leden der rüvereeniging „Kapitein van der Wal” uit Hoofddorp hebben reeds menig staaltje van bewonderenswaardtge dressuur doen zien. De heer Lüsen kent vrijwel alle woraan- staande circusdresseurs enzü kennen hem. Vandaar, dat het geen verwondering behoefde te wekken, dat men in Sarrasani onzen landgenoot kon zien optreden te paard. De pers was goed en we achten ons gelukkig hier te lande nog zulke krachten te bezitten op het gebied der paardendres- suur en rijkunst. Vooral onder de burgerruiters is de be langstelling voor de rij-.Jcunst” den laat- tijd sterk toegenomen en een goed het. dat het optreden dezer in z.g. hoogeschoolnummers overal büval oogstte en een goede sommige kringen schünt het bericht, niet aan de Olympische Spelen te Los Angelos zal deelnemen, nogal met leedwezen te zün ontvangen. Men kan zich dit eensdeels zeer goed voorstellen, doch anderzüds zün er velen geweest, de vonden, dat de gelden wat betreft de ruitersport beter in het land zelf zouden kunnen worden besteed. Volgens mededeelingen zou voor het uit zenden van ruiters naar Los Angelos f 50.000 minstens noodig zün geweest. Zeer terecht naar onze meening hebben velen zich nu afgevraagd of die halve ten nu geen uit stekende diensten in het land zelf zou kun nen bewüzen. We hebben onze opkomende burgerrulter- sport en de geweldige actieve boeren- landelüke-ruitersportbeweglng. Vooral de laatste treedt steeds meer en meer op den voorgrond en haar ledental groeit met den dag. Het platteland is echter arm en nood- lüdend en bügevolg de raitersportorganl- satie ook. DAAr te steunen is een eerste eisch. een nationale taak en een halve ton voor uitzending van een paar ruiter-offi- cieren naar Amerika zou bü vele platte landers een slechte pers hebben» gekregen. Gezien de tijdsomstandigheden achten we het daarom zeer Juist, dat de u'tzending is opgezegd. al gaan er dan geruchten, dat alsnog toch nog een beperkt aantal deel nemers zal worden uitgezonden. Indien deze beperkte uitzending ook voor de ruiters mogelük zal blüken te zün, dan zullen in plaats worden uitgezonden de voor den de met Verveine, It. Pahud de Mortagnes met Marcrolx, It. v. d. Voort van Züp met Oranje Boven en It. Mazel ifjet Siboulette. We tullen dus ritm. de Kraiff gonzen allround ruiter en crack. Aan den Raad van Ministers is de volgen- de motie ter kennis gebracht, welke is aan genomen op de Algemeene Vergadering van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond op 19 October 1931 te Wape ningen De Algemeene Vergadering van den tholieken Nederlandschen Boeren- dersbond te Wageningen büeen. gehoord de beschouwingen van Prof. Dr Ir. G. Minderhoud over de vraag of en too ja, welke nieuwe wegen de Nederlandscb* Land- en Tuinbouw uit zelfbehoud zal moe ten inslaan, gehoord ook de hierop gevolgde gedachten wisseling, overtuigd, dat het op 't oogenbllk. zoolang de toestand in het buitenland niet eenigennace is gestabiliseerd en de mogelükheid voor on zen export van land- en tuinbouwproducten nog niet te overzien is. onvoorzichtig is thans reeds nieuwe wegen in te slaan, overtuigd, dat de toestand van het land en tuinbouwbedrüf thans echter van dien aard is. dat ineenstorting van belangrijke onderdeelen van het bedrüf aanstaande Js, acht steun door de Regeering in veel be- langrüker mate dan tot dusverre is verleend volstrekt noodzakelük, wil men straks nog een land- en tuinbouwbedrüf vinden, dat ia staat is zich aan de eventueel nieuw ont stane toestanden aan te passen, en spreekt als hare meening uit, dat de Regeering zich intusschen allereerst onver- wüld de noodige bevoegdheden late geven door de wetgevende macht, om maatregelen te kunnen treffen, zoowel bü het afsluiten van handelsverdragen als anderszins ter be veiliging van onze nationale productie. Net R.K. meisje gevraagd voor den dag. leeftijd 15 Jaar. bü P. N. v. d. MEER, Langestraat 86. de eerste candldaten voor den .samengestelden rulterwedstrijd", de veelzüdigheldsproef, waarin ons land in 1924 en 1928 kampioen was. Het weer begonnen en achter de van de Kon. Ned. Jachtvereeniging rijden de roodrokken door mooi Nederland. De meute Is ook al door de slechte tüden niet meer zoo sterk als men wel wenschte. Vroeger herbergden de kennels aan de Leusder Helde bü Amersfoort meestal 15 tot 17 koppels ofwel 30 35 honden. Dit aantal is nu teruggebracht tot 12 koppels en daarmede meet men in het seizoen 1931 '32 St. Hubertus dienen. Van die 24 hon den zün er enkele „op leeftüd” en ook de teven zullen niet steeds mee mogen werken om de meute op volle sterkte te brengen. Al is dus het „pack”, zooals de Engelsch- man zegt, niet van dien aard, dien men Wel zou wenschen, toch Is de meute dit Jaar .snel", zoodat de Jachtralters van tüd tot tüd snelle runs zullen moeten maken om bij de hondjes te kunnen blüven. De oudste honden zün van 1925 en stam men uit Engeland, zooals trouwens büna alle. Eén reu is In de kennels der K. N. J. V. zelf gefokt. De helft der meute komt uit de kennels van Maj. Gatacre. die een tüdlang landgenoot van ons was en nogal van zich heeft doen spreken door zün uit lokte rechtspraak inzake de Jacht-met- lange-honden. Ook jacht te paard achter „het" haas; een soort jachtvermaak, dat onbegrüpelükerwüze door den Ned. rechter niet werd toegestaan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 8