S.J.A.Keesom Belastingreclsmes V s Laatste Nieuws MIEMT 25 TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 ZATERDAG 7 NOVEMBER 1931 STADSNIEUWS Conus Spreekuur wethouder „D. I. N. D. U. A.” B PROVINCIAAL NIEUWS OBDAM ASSENDELFT Harold Lloyd in „Victoria Theater” VEILING-O VERZICHT TELEGRAFISCH WEERBERICH1 Zaak gemoderniseerd r En dat in dezen tijd. LEGER EN VLOOT Het ongeluk bij Wetneldinge k Het AccountaRtskMtoor vu B n D B B B H H I I HOOGWOUD BERGEN Brand Universitair examen WAARLAND voor leiders der schoolvrije mannelijke jeugd WESTWOUD OUDE NIEDORP BARS1NGERHORN SCHAGEN I werd waarna aangenomen. uur VROU- begrufJën, dat enthousiast aanpakken Gemeentelijk radio-distributiebedriji Film-nieuws i i alhier, en A H verzoek van den Zeereerw. Heer M. te est in Belastingverlaging te Ejjgelshoven. Nationale Landstormcommissie Receptie b(j haar 12% jarig bestaan ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Het programma der Alkmaarsche V ereenigingen s a Voorzitter C. P. G. PERSOON pr. meisje, betrekking. as. ver te hou- de op te. H groote was I gaan. BLUF „Hoe heet je?" „Al Capone." Alcmarla Victrix III heeft het rijk alleen thuis en ontvangt bezoek van de Hollandla- reserves. We gelooven wel. dat hier een aar dige wedstrijd verwacht mag worden. de Ue 'Personalia Met Ingang van Januari as. as. is tot onderwijzeres (Be leerkracht» aan de B. L. school in het Zuidelnd alhier be noemd mejuffrouw V. M. Beerepoot. d- Id. st. üe en Vanmorgen om 5 uur werd de brandweer gealermeerd voor een brand in een kippen hok van den heer Ranzijn aan den FilarskU- weg. Ofschoon de brandweer plaatse verscheen, kon worden. 200 i 300 kippen kw tmen in de "lammen om. Kortsluiting Is vermoedelijk de oorzaak. De heer Ranzijn was niet verzekerd. Voor de verschillende Alkmaarsche vereer.l- gingen is morgen wederom een ruk program ma samengesteld. Hieronder laten wj) een kort overzicht der diverse wedstruden volgen. Men schrijft ons: Nu het tooneelselzoen weer is aangebro ken is ook „Dindua” weer gereed cm naar donateurs op een nieuw stuk te vergasten. Ditmaal staat als No. 1 op het repertoire „Een Offer” tooneelspel In drie bedrijven van den bekenden schrijver G. A. Brulnsma. Speciaal geschreven voor Roomsch Katho lieken zal dit stuk zeer zeker in den smaak vallen. De uitvoeringen zijn vastgesteld op Zon- een beaoek Wormerveer. De Alkmaarsche Boys spelen ook al thuis en wel tegen D. T. S. II van Oudkarspel. De Boys beschikken over een heel aardig elftal en zü zullen wel van het tweede van D. T. S. weten te winnen. ging wagen, en hjj kont bü haar en schenkt haar zijn liefde voor het geheele Gistermiddag heeft In Huize Voorhout, te Den Haag, de Nationale Lands'.o. mcommis sle een receptie gehouden ter gelegenheid van het 12'4-jarig bestaan der commissie.’ Een groot aantal pcrïonen heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de leden der commissie en In het bijzonder haar voor zitter. de heer L. F. Duymaer van Twist, hunne gelukwenschen aan te bieden. Om. werden opgemerkt de Minister van Defensie, dr. Deckers, de commandant van het veldleger, lult.-generaal Insinger, de in specteur van den B. V. L. lult.-gen. Borel, Hoogste Barometerstand 767.1 m. Hernosand. Laagste barometerstand 735.1 m. M. te Relkjavik. Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid-Ooetelüke tot Zuld-Westelüken of Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk eenlge regen, zelfde temperatuur. dag 15 en 22 Nov. as. Maandag wordt begon nen met de toezending der toegangsbewijzen en programma's. Zij, die aan een bepaalden datum de voorkeur geven, worden beleefd verzocht dit tijdig aan het Secretariaat Baanslngel 37 B., bekend te maken. Tevens bestaat nog gelegenheid zich op te geven als donateur. De wijze van plaatsbespreking zal nog na der worden bekend gemaakt. Vilma Incognito blijven en helm zelfs lL - drieën bi, elkaar zitten. Den A R. C. I speelt eveneens thuis, ditmaal tegen The Unity I van Amsterdam. We ge looven wel, dat de A R C era aan deze Amsterdammers meer dan de handen vol zullen hebben, maar juist daarom zal de strijd aantrekkelijker zijn. Een spannende strijd mag hier dan ook tegemoet gezien wor den. een strijd, die wel belangstelling ver dient. Het tweede elftal gaat naar Wognum op bezoek bij Sparta I. De A. R. C.-reserves kunnen daar op een waren strijd rekenen en een gelijk spel zou reeds een mooi resul taat voor de A. R. C.’ers zijn. De adspiranten spelen thuis om half een tegen de S. V. W.-adspiranten uit Heerhu- gowaard. Een nieuwe vereeniging? Blijkens een In dit nr. voorkomende advertentie zal alhier een vergadering worden gehouden om te ko men tot de oprichting van een vereeniging ter behartiging van Banne en pdderbelan- gen. Eerste eursus op 17 November om 7% namiddag In het Gezellenhuls. vrij spoedig ter niets meer gered Alkmaar (Go Ahead) zal het tegen Ber gen I. dat op bezoek komt, wel kunnen bol werken, mits de Alkmaarders niet te licht over dezen wedstrijd denken. Het zou ons zeer tegenvallen, wanneer Oo Ahead niet belde punten wist te veroveren. Op as. Zondag 8 November zal de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47. ge opend zijn; de andere apotheken zijn geslo ten van Zaterdagavond 9 uur tot Maandag 'lorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week 's nachts geopend. De andere apotheken zijn Onder bevredigende belangstelling van de zijde der leden herdacht de R.K. Vrouwen bond zijn io-jarig bestaan. De feestvergade- ring in een der lokalen van de oude zusters- school werd geopend door de presidente mej. Appelman-Deken. Deze bracht in her innering het vruchtbaar werken in het afge- loopen tijdperk, waardoor zoo vee! goeds in de parochie tot stand is gebracht, waarop met vreugde kan worden neergezien. Uit het financieël verslag van de penning- meesteressse mevr. Koerman-van Langen, vernemen wij dat de inkomsten plus het saldo van 1930 bedroeg f 361.83. de uit gave f 156.01, aldus een batig saldo van f 105.83. Door de secretaresse, mei. C. Slot werd een uitgebreid resume gegeven over het 10-jarig bestaan van den R. K. Vrou wenbond. Vermeld zij het prachtig werk der hulpverleening in groote gezinnen en door uitdeeling van kleedingstukken in behoeftige gezinnen. Een bedrag van ruim f 493 werd als zoodanig uitgegeven. Na een prachtige vertooning van de film ..Marchtia,” een episode uit de eerste Chris tentijden. en een hartelijk woord van den' ZeerEerw. Heer L. Th. Mulder, pastoor der parochie, die als geestelijk adviseur de jubileerende vereeniging in waardeerende bewoordingen toesprak en als zijn wensch te kennen gaf. dat de R.K. f Vrouwenbond in de toekomst in zijn nuttig werken in deze parochie zal blijven doorgaan, werd deze prachtig geslaagde feestavond onder dank gesloten. Naar wjj vernemen, heeft de Bond van Radio-dlstrlbuUebedrijven een adres aan den Raad verzonden, waarin verzocht wordt, niet over te gaan tot het Instellen van een gemeentelijk radio-distributiebe- drijf. FEESTVERGADERING R.K. WENBOND oud-minlster dr. Coljjn en oud-minlster J. J C. van Dijk. Voorts waren nog aanwezig lult .gene raal P. J. van Munnekrede. dr. T. Hagen, namens Pro Rege en kapitein Kruis namens de Vereeniging van Verlofsofflcieren. De voorzitter van het comité, gevormd uit de bei turen der Lands ormverbanden, de heer Eg ter van Wissekerke, burgemeester van Brielle, hield een rede. Aan alle leden der nationale commissie overhandigde spr. een monumentalen inkt koker. namens de Landstormbeweging. De voorzitter kreeg een voorzittershamer. Namens de landstormen sprak de heer C. van den Langenberg uit Box el, die uit naam van de 70.000 vrijwilligers de gelukwenschen kwam aanbieden en in het bjzonder gene raal Duymaer van Twist dank bracht voor alles wat deze in de afgeloopen 12% jaar gedaan heeft. Spr. overhandigde den voor zitter een plaquet e met diens beeltenis. De volgende spreker was generaal Insinger, die als commandant van het veldleger Zijn gelukwenschen aanbood voor he geen ver richt is en zijn beste wenschen voor de toe komst. Generaal Insinger bood de commissie een wisselbeker aan, welke bij de wedstrijden be schikbaar gesteld kan worden. Generaal Duymaer van Twist bracht ver volgens hartelijk dank aan het huldlglngs- comlté en aan allen, die aan het geschen- hadden bijgedragen. Dr H. Colon, vervolgens het woord voe rende .herinnerde aan de dagen waarin ue landstorm werd opgericht. Met enkele woorden dankte spr. tenslotte voor het geschenk. ->e heer J Vleugel, die gisteren bü h<: ongeval op den out-„aakten overweg .te Wemeldlnge, waarbij een vrachtauto door den motortram uit Goes werd gegrepen, werd ge wond, is in den afgeloopen nacht aan zijn verwondingen overleden. De man laat een weduwe met 9 kinderen achter. De toestand van den bestuurder van den vrachtauto den heer C. Veerhoek, is redelijk wel Et „erechteiyk onderzoek heeft uitgewezen da den bestuurder van de motortram ge* schuld heeft. Meldlngspost Voor eerste hulp bü ongelukken is als meldlngspost voor deze gemeente aangeweaen dr. Postma. Voordracht Ter voorziening der vaca ture van Hoofd der O. L. school alhier wegens eervol ontslag aan den heer L J Schroevera. zijn door B. en W. op de voor dracht geplaatst: H. Buddendorf te Doe- tinchem. R Kelderman te Zuid-Elerland (Texel) en W Hlcmstra te Behagen. Nieuwe weg De eigenaren d e grond zullen moeten afstaan voor aanleg van den Nieuwen weg. zullen, naar wij vernemen tegen 11. 12 en 13 dezer ter secretarie wor den opgeroepen tot het houden eener eerste bespreking betreffende de te bepalen koop prijzen. Benige weken geleden heeft ondergetee- kende alle directeuren, hetzij van patronaten hetzij van Congregaties, aangeschreven, om hun volle medewerking te geven aan boven genoemde zoo belangrijke zaak. Deze medewerking moet hierin bestaan, dat zijzelf, wanneer dit mogelijk is voor kapelaan-Directeuren moet dit zeker aan wezig zijn en vervolgens de parochieele jeugdleiders, die voor iedere bepaalde af- deeling in een Parochie noodig zijn, dezen cursus zullen meemaken. Het bestuur van den Districtsbond van d heele Dekenale mannelijke jeugd tot 17 jaar verwacht dus op dezen cursus priester- en leeken-leiders bijeen en wel van iedere Pa rochie, om dan de juiste werkwijze onder de schoolvrije mannelijke jeugd en speciaal voor ons district met de vele dorpsafdeelingen, die ook weer elk door zooveel omstandigheden een geheel eigen karakter hebben te bespre ken. Daar zal voor elk der afdeelingen worden vastgesteld, of de nieuwe werkwijze onder de mannelijke jeugd in de bepaalde omstandig- digheden, waarin elke afdeeling is, kan wor den doorgevoerd. Wij moeten dus zeker niet voorop zetten, dat het niets voor ons is, want dat zullen wij pas kunnen, wanneer deze cur sus is afgeloopen. Al zouden wij voor onze jongens geen beschikking hebben over een eigen gebouw en daarom nog maar slechts een congregatie in de Parochie hebben, dan nog heeft het zijn reden, om aan dezen cursus deel te nemen. Het heeft zijn nut voor onze jongens, goed op de hoogte te zijn van dat gene, wat er in de jeugdbeweging omgaat. Al zouden wij de volledige nieuwe werkwijze niet kunnen invoeren, dan zullen we wellicht het een en ander uit het nieuwe systeem kunnen overnemen en daardoor dan zooveel mogelijk het nieuwe systeem in onze zorg voor de jongens toepassen. Zoo vraagt de nieuwe werkmethode in de jeugdvereeniging dat haar leden in groepen van tien of twaalf wekelijks bijeen komt, om onder leiding van een meer ontwikkelden leek, een nuttige bespreking te houden over een of ander onderwerp en vooral om de jongens de practijk aan te leeren van een vol- waardig Roomsch jongensleven. Deze bijeen komsten beoogen dus op de allereerste plaats de vorming van den jongen. Wanneer wij door gebrek aan plaats volgens onze gedachte dergelijke bijeenkomsten niet kunnen hou den, dan zouden wij toch een dergelijke in- deeling kunnen maken, waarbij dan bereikt wordt dat door controle en met daadwerke lijke hulp, door elk van de jongens, zonder uitzondering, de praktijk van den Godsdienst in beoefening wordt gebracht. Zoo denk ik aan persoonlijke aansporing tot de jongens en de ouders, om deel te nemen aan algemeene H. Communie. Is zoo iets in een stad meer noodig dan in een dorp, toch zal dergelijke hulp met betrekking tot enkelen, in een dorp op den dag van heden ook dikwijls noodig zijn Wij kunnen de jongens een abonnement laten nemen op het weekblad van de jongens zelf „De Jonge Wacht”. Daarin vindt een jongen, wat hij aan lectuur steeds zoekt. Hij komt daardoor op de hoogte, wat de jongens van zijn leeftijd steeds doen. Door een jeugd vereeniging wordt haar leden bijgebracht: spaarzaamheid, zin voor ontwikkeling van geest en lichaam, door allerlei clubs onder de jongens tot stand te brengen. Door de be sprekingen viin de nieuwe werkmethode zul len wij noodzakelijk op de hoogte komen van het werk zelf van een Jeugdvereeniging. Wanneer de Directeurs, doordat zij alléén staan voor het werk, zelf niet kunnen komen, dan zullen zij allicht iemand vinden, die zich van het een en ander, dat deze cursus zal bieden, op de hoogte kan komen stellen. Dg eerste en voorname taak zal voor de Direc teuren thans zijn, om naar mannen en jonge mannen uit te zien, die zich eens goed met het nieuwe jeugdwerk op de hoogte komen stellen. Al staat het bij ons vast, dat er toch bij ons niets van kan komen en al meenen wij, dat we er toch niets beter van worden, dan moeten we toch enkele leiders naar dezen cursus sturen. Deze cursus omvat vijf avonden en wel op verschillende datums, welke zooveel rrfoge- lijk op den eersten cursusavond, die op 17 Nov. in het Gezellenhuis is, naar algemeen gevoelen zullen worden vastgesteld. Wij moe ten dus beginnen op den eersten cursusavond zeker te komen. Iedere les duurt twee uur. Alles zal zoo practisch mogelijk worden be handeld en wel in overeenstemming met eigen plaatselijke omstandigheden. Moge dan de deelneming op dezen cursus zoo groot mogelijk zijn. een doen noodzakeiijk is. En dan is van den uitslag vooraf niets te zeggen. Wethouder H. Klaver is Maandag hinderd xün wekelijksch spreekuur de” leven. Men heeft hiervoor kunnen zien, welk een gezellig onderwerp Thiele heeft behan deld. en hü heeft daaibü de beschikking gehad over werkelijk eerste krachten. Voor al voor de beide hoofdfiguren, of liever gezegd voor de drie hoofdfiguren, namelijk Vilma, Arval en Hasel had hij uitstekende vertolkers. Renata Müller, de jonge Ber- Hjnsche tooneelspeelster. die in den laat- sten tijd sterk naar voren is gekomen, speelde de vrouwelijke hoofdrol en zij werd daarin bijgestaan door Hermann Thimlg als Arval en Felex Bressard, die als Hasel het komische deel verzorgde. Door de operette „Victoria und Ihr Hu- zar” is dl naam Paul Abraham als compo nist naar voren gekomen. Welnu. Abraham heeft voor „De Privé-Seeretaresse" de mu ziek gemaakt. WU twijfelen er niet kan of „De Privé- Secretaresse” zal, In ,,'t Gulden Vlies” een belangstelling trekken. Haar faam haar reeds naar Alkmaar vooruitge- behalve s Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur s Zaterdags 9 uur) tot den volgenden mor gen 8 uur. Burg. Stand van 1 tot en met 31 October Geboren: Gerardus Petrus, van Klaas Ursem en Aafje Mulder. Thjjmen, z. van Geert Koster en Geesje van Veen. Rember- tus, z. Van Jan Rood en Emma Klaver. Overleden: Klasina Anna de Boer. 10 we ken. d. van Pieter de Boer en Neeltje Jo hanna Becker. Lourus Verhage, 54 jaar, ge scheiden echtgenoot van Elisabeth van Dalen- Willem Deugd. 91 jaar. weduwnaar van Marijtje Kok. Maria Kool, 68 jaar, echtge- noote van Walterus Petrus Schutte, 63 jaar, echtgenoote van Jacob Kuiper Cz. Getrouwd: Petrus Obdam, 23 jaar te Blok ker en Elisabeth Anna Pater, Bergen, onlangs te Hoogwoud. De heer Herm. de Haan heeft zijn be kende zaak in heeren-modeartlkelen in de Langestraat vergroot en geheel gemoderni seerd. Eerstens is de winkel, door btjtrekklng van een kamer ruim met de helft vergroot; in uit nieuwe gedeelte is de hoedenafdeeling ondergebracht. De geheele winkel, evenals de etalages Is van een nieuwe winkelbetimmering voorzien, welke is uitgevoerd in mahoniehout met Co romandel af gezet; dit geeft het geheel een voornaam cachet. Langs de wanden zijn in dezelfde fijne uitvoering stofvrije glazen kas ten aangebracht, hier en daar door spiegels af gewisseld. Voorts ligt er in den winkel en de etalage een nieuwe parketvloer en is aan het ge restaureerde plafond een goede, moderne ver- l'-chtingsinstallatie aangebracht; ditzelfde geldt voor de wanden boven de spiegels enz. Het licht is evenals in de etalages, waar mooie garnituren van melkglas hangen schaduwvrüvoor een dergelijken winkel een eisch. Alles bij elkaar is hier een mooi winkel-lntérleur verkregen, Alkmaar*s eerste winkelstraat waardig. Uitvoering Volgens in dit nummers voorkomende Mvertentie zal alhier op Zon dag 8 November 1931, in de tooneelzaal van den heer Corn, van Ophem. door de R. K. tooneelvereeniglng „Ons Genoegen” een uit voering gegeven worden. Doar de tooneelisten zal dan worden op gevoerd een tooneelspel in drie bedrijven, n.l. „Zijn Jongen.” Dit is een zwaar, doch doch prachtig tooneelstuk, vol dramatisch conflict en diep menschelijk tragiek. De ver schillende daarin voorkomende personen blijken zeer juist gezien en raak getypeerd Verder zal nog „De Verdraaide Sectie," militaire grap in één bedrijf ten tooneele worden gebracht. Het R. K. fanfarecorps. Sint Gregorius zal ook op deze uitvoering zijn medewerking verleenen. Harold Lloyd is en blijft nog immer de koning der komieken op het witte doek. Niet in den zin van Charley Chaplin, die met en kele fijne trekjes een gebaar, een houding t komisch effect weet te bereiken. Hij is meer van ’t grovere genie, van een dwaasheid in meer directen vorm. Dat neemt echter niet weg, dat duizenden in volle overgave van deze groteske zotternijen genieten. Als hij optreedt schatert onafgebroken de gulle, daverende lach door de zaal. Zóó was het ook in de film, welke het deze week geeft, „Kijk uit, Burgerlijke Stand Geboren: Sietske, d. van L. Mink en J- Hlemstra; Aafje, d. van P. Zwakman en G. Dekker; Nëelie. d. van J Schreuders en K. Vink; Annie, d. van A Wlelijk en E. van der Stam; Jan en Annie Gerarda. z. en d. van A. J. C. Vader en A. Boom; Jacob Pieter, z. van Jac Pool en G de Beurs; Jacobus Bernardus, z. van Alph. Synesael en E. L. de Smit; Greta, van P. Slot en N. Cath M. Kuiken. Ondertrouwd: P. Moellker, Mü’ler te Winkel. Getrouwd: Henk Smit en J. Kossen; Dooinkamp en A. van der llloojter. OverledenT. Groot, oud 89 jwed van K. Palsgraaf; Annie, d. van A. Wiedijk en E van der Ham; Jan, z. van W. Vader en van A. Boom. Alcmarla I wacht morgen in Beverwijk te gen Klnheim opnieuw een zware strijd, want de jongste tweede klasser heeft °a. in den wedstrjd tegen Haarlem wel bewezen- tot goede dingen in staat te zijn, althans op eigen veld. Bovendien is Alcmarla zeer ge handicapt door het gemis van haar links binnen, de Cocq van Delwjjnen. Intusschen behoeft een en ander niet zoo pessimistisch te stemmen om bij voorbaat reeds een nederlaag te voorspellen. Integen deel, juist het besef, dat het Alcmaria-élftai moeilijke strijd wacht, zal de spelers Alcmaria's tweede elftal zal brengen aan W. F. C. II m Ook hier is de moeilijkste taak voor de Alc- marlanen weggelegd. De financiën der gemeente Eijgelshoven (L.) staan er zoo gunstig voor, dat burge meester Martin m de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering een belastingverlaging kon aankondigen. V Beverwijk. Niettegenstaande het aanbod der verschil lende groentensoorten nog van beduidende omvang kan worden genoemd, toch begint zco langzamerhand de veiling meer het aan zien van winterbeeld te vertoonen. Al was het niet veel meer wat den laatsten tijd van zomerproducen nog als restanten werd aangevoerd. de enkele vorstnachten der vo rige week maakten hieraan voor goed een «inde. Hoe onprettig cftt voor sommige in brengers ook mocht stemmen, toch is de goede zijde hiervan ook weer aanwezig, daar het glasproduct hlerooor niet meer zoo sterk beconcurreerd wordt. Voor enkele glaspro ducten trad dan ook een kleine verbetering in, hetgeen vooral met het artikel sla en tomaten duidelijk naar voren kwam. Wat overigens den handel betreft, voor de meeste producten kon de stemming der laatste vei lingen niet bevredigend woraen genoemd, daar de prijzen over het algemeen aan den lagen kant stonden. Bloemkool kwam bij sterk verminderden aanvoer weer tot een kleine verbetering voor eerste soort van 1012 cent. Voor mindere kwaliteit was weinig belangstelling en be paalden de prijzen zich naar evenredigheid der kwaliteit. Spruiten die in het begin der vorige week weer met eenlgszins gunstiger prijzen uitkwamen, ondergingen de laatste veilingen weer een sterke daling met terug- loopende prijzen die absoluut als niet loo- nend kunnen worden beschouwd Ook voor de andere koolsoorten bestond weinig koop lust, zoodat de besommingen voor deze pro ducten over het algemeen zeer miniem waren. Van Bospeen zijn de aanvoeren nog zeer groot, waardoor de prijzen natuurlijk sterk werden beïnvloed De meeste partijen kon den dan ook aan geen behoorlijke noteerin- gen komen die uiteenliepen van 48 ct. per bos. Andijvie gaf tengevolge der vele afwijkin gen waarvan vele nog op rekening der vorstnachten kunnen worden gesteld, even eens een groote schommeling in pruzen. Voor het goede product was nog al atten tie, hetgeen duidelijk uitkomt in de notee- ringen die een verschil aangeven van 15 65 ct. per kist. Spinazie van goede kwaliteit vond nog al willige koopers en kwam voor eerste soort aan prijzen van f 0.951.35, terwijl mindere soorten werden betaald terugloopend tot 30 cent per kist. Sla was als glasproduct goed te verkoo- pen en ging naar soort van 36 ct. per stuk. In den kleinhandel bleef de opleving, die vorige week was ingetreden, vrijwel besten digd en bleven de prijzen op peil van 46 ct. per Kg Tomaten waarvan de aanvoeren al sterk beginnen in te krimpen, hadden veel .aan dacht. De noteerlngen varieerden naar kwa liteit van het product van 1035 ct. per Kg. Woensdag 5 November werd de eerste ge zamenlijke schprseneerenveiling gehouden. Ongeveer 30.090 Kg. was op deze veiling aangevoerd Er was echter over het algemeen weinig kooplust, zoodat de meeste partijen werden opgehouden. De prijzen voor le soort lie[>en uiteen ^ran 1012 cL per Kg. de parochianen het waardeeren. dergelijke zaal, die in de geheele wat inrichting betreft, niet te in Assendelft is gebouwd. De uitvoeringen, die er zullen worden gegeven, kunnen beter slagen doordat de tooneel- rulmte veel grooter gemaakt is. Het publiek werke echter hierin mede door alle onorde- lljkheld verre te houden. Dan kunnen we zeggen, dat tevens een beschavende Invloed is uitgegaan van het stichten dezer nieuwe concertzaal. We kunnen verder nog mededeelen, dat Zondagmiddag de zaal door den Zeereerw. Heer Pastoor zal worden ingewijd. ’s Avonds wordt door de R.K. Gemengde Zangvereenlglng „Kunstgenot” de eerste uitvoering in deze zaal gegeven. Opgevoerd wordt een .JSacraments-oratorlum", be werkt naar gegevens uit de H. Schrift door den Zeereerw. Pater C. Haarmans, O. F. M. Muziek van den directeur van „Kunstge not”, den heer H. J. Trompert. Hieraan zal worden medegewerkt door mej. Truus Out uit Beverwijk, sopraan, en de heeren 8. Kroon, wonende alhier, tenor. Th. Stelder, Zaandam, bas, als solisten E. Boon, piano en A. Schelvis, orgel. Voorts levende beelden. Het belooft een kunstvolle avond te wor den. Ver. van Automoblelbezitters Donder dagavond vergaderde het district Schagen van bovengoemde vereeniging in hotel „De Beurs”. De voorzitter, de heer Jansen, heette al- 'en hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan den secretaris van den Kring West-Friesland, den heer Meure van Edam, die nogmaals doel en streven van de ver eeniging uiteenzette. Hierna traden vier nieuwe leden toe. De voorzitter deelde mede dat het plan is. dat het bestuur zich zal wenden tot Ged. Staten en het Polderbestuur om verbetering te krijgen van de drie voornaamste wegen, n.l. die van Schagen—Lagedijk, Schagen Barsingerhom en Schagenrichting St. Maarten. De wenscheljjkheid werd nog uitgespro ken de verschillende Staten-afgevaardigden in deze actie te betrekken. Na eenige bespreking werd gepauzeerd, waarna de voorzitter mededeelt, dat het be- conferentle zal aanvragen met „St. Deus De lit” De onlangs onge richte R.K. arbeidersvereeniving „Sint Deus DeJit' alhier hield Donderdagavond een algemeene vergadering in het R.K. Vereem- «ringszebouw S'. Willibrordus Op verzoek werd deze bijeenkomst gepresideerd door den heer W. van Dum, die allen hartelijk welkom hee'te in het bpzonder den Z Heer Kapelaan fansen en den heer Dekker uit Haarlem, welke laatste aanwezig was als afgevaardigde van den R. K Werklieden- bond. Na goedkeuring der notulen volgden eenige mededeelingen en werd hét regle ment be'oroken. De voornaamste artikelen werden door den heer Dekker uitgelegd, terwijl medegedeeld werd dat aan elk lid een exemplaar der statuten zal worden uit- gereik' De heer Dekker maakte hierbij por- paganda voor de vereeniging. waarna werd overgegaan tot het inschrijven der leden. Nu volgde de verkiezing van een bestuur, bestaande uit 5 leden. Met groote meerder heid van stemmen werd gekozen tot Voor zitter, de heer W. van Duin. Vervolgens tot bestuursleden de heeren G. Berkhout, C. Reus, P. Schouten Ezn en Bern. Poland. De functies zullen o^derling worden verdeeld. Hierna werd de'werkwijze van het bestuur nader door den heer Dekker uiteengezet. Een flinke propagandarede volgde, waarbij spreker allen opwekte goede en ijverige le den van de arbeidersvereemging te zijn, op dat het ledenaantal spoedig zal zijn verdub beld. Spreker noemde de verschillende mid delen tot het voeren van succesvolle propa ganda en wees daarbij op het groote nut van „huisbezoek.” Na de rondvraag werd de vergadering gesloten met den Christelij- ken groet. Victoria-theater Harold". Onafgebroken is er genoten van meer dan dolle situaties, waarin de held telkens komt te verkeeren. Harold is een onbeteekende jongste be diende bij een groot schoenenconcern. Maar de liefde dwingt hem tot groote daden. HU volgt een cursus om z’n persoonlUkheid te ontwikkelen. Het gevolg? Met veel bravour treedt hU op in de deftige club, is verder een kolossaal schoenverkooper geworden, weet vervolgens op een luxe boot als blinde pas sagier mede te reizen, bewijst zijn patroon een grooten dienst. waarbU hij onbegrUpe. lijke evoluties als gevelartlst moet vertoonen. en.... natuurlijk blijft de beloonlng niet uit: een mooie positie en het begeerde meisje zijner liefde. Ten slotte is echter het verhaal maar bU- zaak hoewel dit hier en daar bepaald geestig is. Hoofdzaak zün de dolle capriolen van Harold. Een avond in Victorla-fheater zal onge. twUfeld beloond worden met het vergeten van veel zorg en narigheden. Het programma is al weer uitstekend ver zorgd: Hollandsch en internatlonael film- nieuws. een gekleurde poppenfilm en een screensong ..de Verhuizing”, die ditmaal wel büzonder aardig is. den heer Koolman, lid van Gedeputeerde Staten, en den heer Floris Vos, die zich reeds eerder voor de wegen alhier geïnte resseerd heeft, waarna getracht zal worden een conferentie te mogen hebben met Ged. Staten. Dit voorstel sluiting volgde. Verkooping Donderdagmiddag had in de groote zaal van de Cérës de toeslag plaats van hit heerenhuls aan de Land- bouwstraat, de boerenwoning en de lande- rUen van wUlen den heer Pieter Buis Jz. Peréeel I. hoerenhuis, kooioer de heer C. Buis f 6250.—. Combinatie perceelen 2, 3 en 4. waaron der de boerenplaats aan den Molenweg met schuur en erf, groot 15 A. 60 c.A„ benevens 2 perceelen welland, te zamen 2 H A. 41 A. 90 c.A Kooper K. Hcogschagen. ZUpe. voor f 8854 92. Combinatie perceelen welland 5. 6. 7, 8, 9 en 10, te zamen 9 H A 96 A. 40 c.A. Koo per de heer K. Sander, Schagen. voor f 19.736 94 De perceelen 21Ó kwamen in totaal op f 28591.86. doch werden niet gemijnd. De Privé-Secretaresse i Galden Vlies” In ,,’t Gulden Vlies" draait deze week de veelbesproken film „De Privé-Secretaresse”, die wekenlang HET succes was van het Tuschinsky-theater te Amsterdam. Over den inhoud van deze vroolUke film het volgende: Een aardig meisje, Vilma, is op zoek naar een betrekking. Bedeesd stapt zjj daarom een groot bankgebouw binnen, waar zij wil trachten als typiste aangesteld te worden. Vilma is wel klein, maar zU heeft een eigen willetje, dat zich niet dwingen laat en zU gaat zoo haar eigen weg De portier van de bank, Hasel, is de eerste met wien zU kennis maakt en dien zU door haar innemende manieren geheel Inpalmt. Hasel stelt haar voor aan den chef van het fiersoneel, den heer Klapper, die haar engageert, doch niet alleen voor de Bank. Vilma echter doorziet hem aanstonds en laat hem een blauwtje loo- pen. Klapper is woedend. Vilma moet haar ontoegankelUkheid boeten met eenige uren overwerk. Daar verschUnt eensklaps een jonge man in de typistenzaal, waar Vilma zit te zwoegen. Het is de gevreesde jonge bankdirecteur Arval, doch Vilma kent hem niet en heeft zelfs geen flauw vermoeden dat hU de directeur zelf zou zün. Van der- gelüke menschen heeft zü zich toch een heel andere voorstelling gemaakt. Het komt tot een nadere kennismaking tusschen Arval ep de kleide Vilma. Zü be geven zich naar Weber s Feestgebouw, waar Hasel een zangvereeniging dirigeert en niet weinig verbaasd is als hü zün „baas met ziet binnenkomen. Arvai wil echter Hasel bewaart zün ge sis zü later gezellig met z'n Nieuwe tooneelzaal De nieuwe tooneel zaal nadert haar voltooiing. A.s. Zondag zal de eerste uitvoering wor den gegeven. In gezelschap van den Zeer eerw. Heer Pastoor, aan wiens dooi zicht deze aanwinst voor de parochie te danken is, hebben we reeds een kükje mogen ne men. In de vestibule bevindt zich de garderobe en aan de rechterzüde het buffet. In de zaal, die plaats biedt aan ruim 450 personen, valt dadelük op de rustige Mjn waarin alles is opgetrokken. De balken zijn alle aan het oog onttrokken en het plafond is vervaardigd van Martinex, een isolee- rende stof, die de eigenschap heeft, lawaai te dempen. De beschildering was nog niet geheel gereed, doch wat we zagen, maakte reeds een goeden indruk. Langs de wanden zün behalve de nood- deuren twee gasradiatoren voor de verwar ming. Het tooneel is in drieën verdeeld. Het middenvak wordt Ingenomen door de speel ruimte, die de afmetingen heeft van 6 bij M. Aan de kanten zün de kleedkamers. Deze kleedkamers zün ook van alle gemak ken voorzien. De verlichting was nog niet gereed Eenige proeven, die werden genomen met gekleurde schünwerpera, leverden een schit terend resultaat op. De ruimte onder het tooneel wordt ook benut. Hier is een waterdichte kelder ge maakt, die een bergruimte biedt voor 450 stoelen. Tot slot van deze uiteenzetting plaatsen we het Pastoor. Laten dat een Zaanstreek, vinden is, Den volgenden dag ontdekt Vilma wie haar cavalier van den vorlgen avond was. Zü wil Arval spreken, doch diens secreta resse weigert haar pertinent den toegang. Hasel schaft echter raad nog denzelfden dag wordt de weinig meegaande pnvé- secretaresse van Arval naar Dresden over geplaatst en Vilma komt in haar plaats. Wel komt spoedig alles aan het licht, doch als zün woede bedaard is, bezint hü zich, benoemt haar tot zün prlvé-secretaresse en laat haar bU rich komen in zün weelderige villa. Hü wil haar alles 8even- Keld- huls mooie kleeren en nog veel meer alleen geen liefde. Vilma, kort aangebon den als zü Is. geeft hem een oorvüg die Hinkt als een klok en verlaat de woning. Eén gedachte slechts beheerscht haar, zü wil wég. wég van den Jongen bankdirecteur, terug naar het ouderlük huis.... En in hetzelfde oogenblik denkt Arval, die thans zeker is, dat zü hem bemint, er slechte aan. op welke wüze hü zün Vilma terug kan winnen. Hü stuurt een afgezant vilma weigert. Zün auto komt vergeefs ten einde raad zal hü Kif nog een po- Onze stadgenoot, de heer F. R. Mulder, slaagde aan de Unlversitelt te Leiden voor het economisch candidaatsexamen indologie.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 13