I Informatie Cheque-koersen Laatste Nieuws Amsterdamsche Beurs Chemische Fabriek Burgerlijke Stand SgKPOEDÊ? Arrondiss. Rechtbank te Alkmaar I van A'kmaar TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 STADSNIE UWS PROVINCIAAL NIEUWS FAILLISSEMENTEN ONZE OO&T RECHTSZAKEN VERZOEK Adverteerders Besprekingen over MacDonald’s rede HEER-HUGOWAARD OUDORP Boerderij afgebrand te Warga (Fr!) St. Dominicusparochie derdag 19 November te 9 U0 MJ AbKMAAR O* Schip met Vaart gestremd kon De 4 In overspannen toestand Zijn schoonvader met een mes gestoken NOVEMBER 1*31 Brand te Helmond WOENSDAG 11 (cable) zijde Indische Dienst Onveilig Limburg Schietpartij te Heerierhelde tijd WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 mr. B., in de waren gegaan, Dronkemans-relletje gelukt In de Nieuwe zaak MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 10 November Verzet der rechtsconservatieven toe. Raadsvergadering aan l’/s Wapenstilstandsdag Jubileum P. C. Koerman Plechtigheid In Den Haag Den De tachtigjarige gevierd 89 2^8% 58 bU 174 De verduistering te Oosterzee 35 I 4 Faillissementen Marionetten-Theater „Muenchener Kuenstler” Prof dr. H. W. C. Bordewljk. Groningen, Nov. 1931. de, van Motie van wantrouwen tegen Klagges verworpen De Brunswjjksche Landdag heeft de so ciaal-democratische motie van wantrouwen tegen den nationaal-soclalistischen Minister Klagges verworpen met 20 tegen 19 stemmen. Het Donald, De heer Officier, van meenlng zijnde dat opposant hqt verkeer niet had mogen cou- peeren. vorderde bevestiging van bet s. L alleszins billijke vonnis. De geachte verdediger moest zwijgen als het graf. Daar de boerderij ver afgelegen lag, geen brandweer worden gealarmeerd. De politie stelt een onderzoek in. Al het vee. waar- kwam in de vlammen waarop de Het kwam evenwel S taatsleeningen J Nederland 1919 ty, Nederi. 1916 Nederi 1917 l Nederland 1931 IK N.Ind. 1926 B Tabak Dell Batavia Dude Dell Dostkust Senembah 138% 80 72 76 95% had autobus Petroleum Oortsche Petr. 3 n boes Kon. Olie 3erlak Jeudawa Continental OU .,J Shell Union OU 9.70 34.55 9.35 2.47% 58.70 48.40 12.70 22.60 76% 76% 96 Vorige Koersen 130 70 49 27 17 2C8% 13»/, 60 39 55% 46 28 Rubber Vdam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell lerbadjadl •Jllau V 1. O. O. Allied tntercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn ilto Oem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart - Unie tartne comm. Marine pre». 101% 100“/,, 100% 96% 83*/, 37% 67% 101% 100“q, 100% 96% 83»/, 36% 33 4% 12 Suiker 3. V A. 'oerworedje /orster.landen Actions Idem ongebluschte kalk gezonken 9-75% 34.60 9.42 2.48% 58.75 48.50 12.80 21.90 52.75 53.50 53.50 7.36 36.— tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. 8. Leather Intern. Nickel 5 3% 24% 88% 6 58% 46 26% 15% 27% 17% 34*1, 25 174 200 28% 23^' Vj 220 den gevangenisstraf .Uitspraak over 14 da gen. de schoolgaande jeugd wordt des de „Zaubergeige" opgevoerd, een sprookje in 5 bedrijven van graaf Pocci. Het geestige stuk is vol afwisseling zoowel de omgeving: een boeren vertrek, een kasteel, een herberg, een gerechtszaal, een stadsplein, als de handeling. De Kasperl-figuur Is van een oerkomische werk ng, en het geheel beant woordt aan zeer hooge eischen van kunstzin nigheid. belleldlngen vervolgens Reeds enkele malen was tot een schietpartij, zonder Iemand werd getroffen Het is den drie personen duisternis te ontkomen. 38»/, 34«/„ 5% 12»/, Industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kui^tzUd* Van Berkel's Pat Nieuwe Philips KUch. Accoustiek Ned. Ford In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur Iz in de loods van de firma Thomassen, aan nemer aan den M.erlosche weg te Helmond, brand uitgebroken. Door den hevlgen wind verbreidde het vuur zich snel over de ge heels loods en bedre gde ook het magazijn van de firma Joosten. grossier In suikerwer ken. De loods verbrandde geheel. Voorna melijk houtwerken voor betonbouw werden een prooi der vlammen. Het magazijn van den heer Jcosten kreeg geen schade. De schade, die ongeveer 3500 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Mijnbouw Boeton Mijnbouw Al^Éxploratle Mijnheer Manus was niet con tent over de bediening. Op 25 Mei j.l. reed op den Duinweg te Bergen de heer Manus de Zw.. 'n achtbaar aangewakkerd. greep zóó snel om zich heen, dat de boerderij In een minimum van tijd geheel afbrandde, onder 25 koeien, om. De ongeveer van den heer N. Weel, wonende aan den Rus. tenburgerweg alhier, in een onbewaakt oogenbllk te water. Door den buurman, P. Beers, werd de kleine spoedig op het droge gebracht, waarna door Inmiddels toegesnelde buren en voorbijgangers werd begonnen met het toppassen van kunstmatige ademhaling. Inmiddels was Dr. Splerings gewaarschuwd die zeer spoedig ter plaatse was Intusschen waren de heeren Dekker en Blejjendaal per auto met het zuurstofapparaat naar het ongeval gereden. Nadat door den dokter nog geruimen tijd de behandeling was voortgezet, bleken alle pogingen vruchteloos en moest hjj tenslotte den dood constateeren. Failliet verklaart: Mej. A. van Scherpenzeel, weduwe van D Schuitenmaker, koopvrouw, wonende te Ven. hulzen, Kerkweg 227. Mr. A. H. Ledeboer. rechter-commlssaris; mr. E. H. J. Wynne, curator. De tacht'gste verjaardag van den klavler- paedagoog P. C. Koerman te Leeuwarden waarvan wjj In ons vorig nummer mel ding maakten is niet onopgemerkt voorbij gegaan. - In de kerk van den H. Dominicus werd een plechtige H. Mis opgedragen. Het zang koor bracht ten gehoore de MIs van E. Bossl (opus 11) en „Laudate Dom num" van P. J Jos. Vranken. Na den dienst speelde de organist „Entrée Pontificale" van E. Bossi. Namens oudleerlingen werd den heer Koer man het „Handbuch der Muslkwlssenschaft” van dr. Ernst BUcker aangeboden. De jarige ontving gelukwenschen In allerlei vorm en mooie bloemen. De portemonnale was te plat kruld^piersbedlende Joh. Chr K.. wonende te Wervershoof. was aldaar ge snapt door den veldwachter Schellevls. toen hij door de gemeente reed met een 4-wlellg motorrijtuig, dat niet voorzien was van twee voldoend werkende remmen. Het rijtuig was bij een snelheid van 30 K M. met twee in werking gestelde remmen niet binnen de 20 meter tot stilstand te brengen, zooals bij remproef bleek! Het ge volg van dezen ontoelaatbaren toestand wa» dan ook, dat een dochtertje van den rijks- veldwachter v. d. Leegte werd aangereden. Nu is het hoogst afkeurenswaardlg dochter tjes aan te rijden, doch met een dochter tje van een rjjksveldwachter Is dit al zeer gevaarlijk. De veroordeelde was dan ook niet zoo zeer in hooger beroep gekomen omdat de feiten en het vonnis van den Kantonrechter te Medemblik niet Juist waren, doch omdat hu niet bij machte was de 40 pop boete, waartoe hij veroordeeld was. te betalen. De Officier kon zich echter die hooge straf zeer goed Indenken, omdat zooveel misbruik wordt gemaakt met slecht werkende remmen. Het minste wat verlangd wordt Is 12 Meter remeffect op 30 KM snelheid en dit minimum vindt de Officier nog veel te ruim. Spreker achtte de opgelegde boete dan ook niet te hoog en requlreerde bevestiging van het vonnis. 128% 17»/, 141*/, 80 -9>/, 5"/„ 130% 72 49»/, 36% 17*/'; 220 Past op uw rijwiellantaams! In de Zuld-WUlemsvaart onder de ge meente Llerop tusschen de sluizen 9 en 10 heeft een aanvaring plaats gehad tusschen een motorboot en een met ongebluschte kalk geladen schop, dat bestemd was voor 's-Her- togenbosch. Dit schip kreeg een zóódanig lek. dat het direct begon te zinken. Door de hitte, die hlerbU deer het blus- schen der kalk ontstond, verbrandden ver schillende deklulken. Het schip kwam dwars in het kanaal te liggen, zoodat de vaart geheel gestremd is. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De opposant was nergens te vinden. De heer Willem V. had op 21 April te Abbekerk door zUn roekeloos rijden een aanrijding veroorzaakt met een wielrijder, de heer Beumer, juist op het moment, dat Beumer zich beyond tegenover een hem tegemoet komend aangespannen voertuig. De autobus welke door Vr. bestuurd werd, glip te daar tusschen door, met gevolg, dat het verkeer werd afgesneden en Beumer werd aangereden. Willem V. werd ter zake deze overtreding der motor- en riiwlelwet veroor deeld tot f 15 boete of 15 dagen, benevens schadevergoeding aan Beumer tot een be drag van f 6.30. Van dit vonnis kwam Willem V. In hooger beroep voorzag zich, gratis natuurlijk, van een raadsman en verdediger In den persoon van Mr. G. de Lange, doch het bleek dat dit ondernemende jongmensch. toen dit appèl werd voorgedragen, niet aanwezig was We moeten er nog bijvoegen, dat ook een tweede wielrijder J. Hoek, omdat Beumer viel, tegen de vlakte rolde en f 1.50 schade bekwam aan zijn rijwiel, welk bedrag hem echter niet werd toegewezen, omdat he casueel verband met de aanrijding ontbrak. Gistermiddag werd dbor een caféhouder uit het Groot-Nieuwland assistentie in geroepen, daar zekere J. de W„ uit Egmond. die In beschonken toestand verkeerde, het café niet wilde ver aten. De man verzette zich op vrij heftige wijze tegen de politie, die tegen hem proces verbaal heeft opgemaakt. Bnrg. Stand Geboren: Jeltje MariJtje. d van Klaas Klelstra en Grietje Klooster boer. Johannes Martinus, z. van Jacobus van Baar en Afra Schultemaker. Overleden: Joseph Simons. 7 maanden. Johannes Hendrik Brinkhof, 47 jaar, geh. met Allda Sóphla Blasberg Maartje Ven- nlk, 54 jaar, ongehuwd. Verdronken Dinsdagmorgen 10 uur. geraakte het 3-Jar.g zoontje Het ligt In de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag 19 November as een raadsvergadering te beleggen. Het mysterie der ontvreemde taartjes Mej. Klaasje L„ huisvrouw van Jan K., voorheen wonende te Den Helder en rbans te Oterleek, had op 16 September terecht gestaan als verdacht van een pakje, inhou dende gebakjes, koekjes en bonbons, afkom stig van den banketbakker C. Vis te Den Helder, doch bestemd voor J. Brouwer te Callantsoog. op 18 Februari te hebben ver duisterd, door gemeld pakje aan te nemen van den loopjongen Cornells Heylman, die opdracht had dit pakje naar de gereed staande autobus te brengen, en den in houd zich wederrechtelijk toe te eigenen. De loopjongen, die niet bekend was met de koopster van de taartjes, had geen be zwaar het pakje aan mej. K. af te geven. Deze juffrouw ontkende destijds pertinent en vermocht zich den rechtskundigen bij stand te verzekeren van mr. A. C. de Groot, die de verdediging ter hand nam en wist te bewerkstelligen, dat de zaak opnieuw werd onderzocht met gevolg, dat heden de voort zetting plaats vond. Een verzwarende getuige voor haar was mej. M. Makelaar, die beslist verklaarde, dat verdachte destijds een pakje had aan genomen, waarop het adres van Brouwer voorkwam. Tot goed begrip van de zaak diene, dat genoemde mej. Makelaar ook behoorde tot de bus-patiënten. die met verdachte de reis naar Callantsoog wilden aanvaarden. De heer Heylman bleef eveneens beslist bij zijn gedurende de eerste behandeling afgelegde verklaring, dat het verdachte was, aan wie hü het bewuste pakje had afge geven. Verdachte ontkende het pakje te hebben aangenomen. Zij had zelf taartjes mede genomen uit een winkel in de Koningstraat. De chauffeur van de bus kon zich nog herinneren, dat een pakje van bakker Vis aan zijn voertuig was bezorgd en kon het aanzien van het pakje nog duidelijk om schrijven, doch zijn schildering kwam weer Het vuur, dat door een feilen wind werd bank. Het O. M. eischte 1 Jaar en 6 maan- -greep zóó snel om zich den gevangenisstraf .Uitspraak over 14 da- Banken Koloniale Bank Indische Banz Cert. Handel-Mjj Gedurende de laatste dagen is b(j politie aangifte gedaan van vermissing electrische lantaarns, die door onbevoegden van de rijwielen waren genomen. O. a. is ten nadeele van den heer Bakker, we nende Regullerslaan, een accu weggeno men. benevens een 2-tal electrische lan taarns van in de schuur staande fietsen. Men zij gewaarschuwd! Gevoeglijk hadden we bovenstaande kunnen uitbreiden tot nieuwe wijken, nieu we zaken. Aldus heeft ook de heer Fred. Jansen Jz. geoordeeld en gemeend in het opkomend nieuwe woningcomplex, aan den Westerweg een nleuve sigarenzaak te moeten openen, ten gerieve van de bewoners van deze stadswijk. Wij gelooven dan ook, dat deze zaak aan vele behoeften zal vol doen door ruime keuze van rookgerei, uit gestald zoowel in de stofvrije étalage als In de keurige vitrines In den winkel en op de koperen opstanden op de toonbank. Een keurige kroonlamp zorgt bU avond voor een gezellige verlichting in den win kel, terwijl de étalage door schijnwerpers in een helder licht gezet wordt. Het geheel geeft een prettigen, gezelligen indruk en wij wenschen den heer Jansen. (He aan de opening, blijkens een in dit num mer voorkomende advertentie, een bijzon dere attractie heeft verbonden, veel succes Uitspraken 3 November o Cornells K„ handelaar, N.-Scharwoude. Hooger beroep vonnis kantongerecht Alk maar. opnieuw veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Jan BI., Alkmaar. Hooger beroep vonnis kantongerecht Alkmaar, 3 dagen hechtenis, 10 maanden opzending Johan L„ Castrlcum. Hooger beroep von nis kantongerecht Alkmaar, 10 boete of 10 dagen. Hendrik Aart O.. Noord-Scharwoude. mis handeling, f 30 boete of 30 dagen met toe wijzing civiele vordering. Inbraak In een bankgebouw In den afge’oopen nacht Is Ingebroken in het filiaal der Amsterdamsche Bank te Hoensbroek. Toen dc directeur hedenmorgen op zijn bureau verscheen, bemerkte hij. dat onbevoegden zich toegang tot het gebouw hadden verschaft. Bij onderzoek bleek, dat zij aan de achterzijde van het gebouw bin nen zijn gekomen. Twee gaten In de brand kast toonden aan. dat de Inbrekers hadden getracht de brandkast te openen, wat even wel niet is gelukt. Er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. niet overeen met de voorstelling die mej. Makelaar zich van het mysterieuze pekje had gevormd. Ieder was het er echter roe rend over een*, dat het pakpapier wit was. De hulptroepen van den verdediger beston den uit de heeren Knol en Burger, eerst genoemde heer de echtgenoot van verdachte, die verklaarde op 18 Februari, den hlstort- schen datum van het bewuste pakje, Jarig te zijn geweest. Toen hij thuis kwam stond een pakje op de tafel, benevens een rolletje van de taartjes genoten. Er waren geen japonstofLater heeft de feestvierende familie bonbons of koekjes bij. Zijn vrouw snoepte i.oolt en kon niet best met zoetigheid over weg. De heer Burger, bto’nikweeker. uit Koegras. kon mededeeltr>. dat hij ,'uffr. K. op 18 Februari uit de autobus had zien stappen, voorzien van een pakje en een rolletje. Hjj had niets anders gebruikt dan een slokje. De heer Officier requisitoir nemende in deze thans wel oudbakken taartjeszaak, re leveerde hetgeen op den bewusten da tum met de veelbesproken taartjes vermoe delijk was voorgevallen. Doch In verband met de tegenstrijdige verklaringen der di verse getuigen omtrent het bewuste pakje wa* de Officier In twijfel geraakt en werd door hem vrijspraak gevorderd. v In aansluiting met dit voor zijn cliënt zoo gunstige requisitoir, wijdde mr. de Groot nog eenlgermate uit over deze mysterieuze geschiedenis en concludeerde eveneens tot de alreeds gevorderde vrijspraak. Op de algemeene begraafplaats te Haag, waarop zich het gemeenschappelijke graf van 38 Engelsche zeelieden en mariniers bevindt, heeft hedenmorgen ter gelegenheid van den Wapenstilstandsdag. wederom de ieder jaar terugkeerende plechtigheid plaats gehad ter herdenking van de voor hun va derland gevallen militairen. Tijdens den herdenkingsdienst werd weder twee minuten stilte in acht genomen. De Engelsche gezant legde een krans het grafmonument. deel der Lagerhuisrede van Mac- dat de dumping betreft, heeft de hoop van vele leden der conservatieve partij teleurgesteld, omdat er uit blijkt, dat de regeerlng voornemens is. zich op de hoogte te stellen van de feiten alvorens een be sluit te nemen. Deze houding werd in be paalde kringen als niet-bevredlgend be schouwd. Een ander bericht meldt nog, dat 200 conservatieven gisteravond In het Lager hui* In vergader ng bijeenkwamen, waar Baldwin de noodzakelijkheid betoogde van loyautelt tegenover den whip der partij. De voorstanders in de partij v*n bescher mende tarieven kwamen In een afzonder lijke kamer bijeen tot het bespreken van de rede van MacDonald. Zij zouden voornemens zijn een amende ment In te dienen, waarin spijt wordt be tuigd, dat in de troonrede geen speciale maatregelen worden gencemd tot het in stellen van een algemeen douanetarief. Verzet van conservatieve zijde De eerste groote aanval op de nationale regeerlng wordt verwacht van den rechter vleugel der conservatieve partij. Een aanta leden, voorstanders van protectie, heeft een brief gepubliceerd, waar.n zj) aankon digen. dat zjj zich zullen verzetten tegen elk<* vervalschlng van het aam de regeerlng ge geven mandaat. Op 1 December op reis voor rekening van den Staat. De heeren Jac. en Klaas K. hadden op 12 Juli (vermoedelijk weer een geanimeerde boerenkermis) te Berkhout, het feest op bij zondere wijze opgeluisterd door zekeren J. A. met een mes te bewerken, terwijl het Zundagsche vestje van den heer Ki. A. door messneden werd beschadigd. De heeren K. moesten heden te dier zake terecht staan en 6 getuigen, waaronder de gemeente-veldwachter. waren bereids gedag vaard en gearriveerd, doch de heeren ver dachten. die thans in hun helmkth: Fries land vertoefden en dank zij de vele uit spat.... wij meenen: „ontspannlngsgelegen- heden” geheel „Court d'argent” waren, mis ten de noodlge contanten om dit dure reisje thans te ondernemen. De heer Officier evenwel, die hen gaarne persoonlijk voor zijn parketzetel zag com- pareeren. had een geniaal Idee en verzocht aanhouding der zaak tot 1 December Als dan kon de persoonlijke voorgeleiding wor den gelast en had het transport onder auspi ciën van eenlge rijksveldwachters, voor reke ning van den Staat plaats De rechtbank kon niet anders dan dezen gelukkigen in val ten zeerste toejuichen en zullen dus op 1 December des namiddags twee uur de heeren K„ benevens 6 getuigen a charge als dan present moeten zijn. Het wordt nu na tuurlijk een dure geschiedenis, maar recht gaat boven geld Dat is altijd zoo geweest en dat zal ad multon annos zoo blijven. Onze ..vriend” nog steeds on zichtbaar. De verdachte van de vorige zaak moest nu ook nog terecht staan In hooger beroep we gens een veroordeeling tot t 15 boete of 15 dagen, hem opgelegd door den Kantonrech ter te Medemblik, doch ook nu had hij van geen persoonlijke belangstelling blijk gege ven. Ook In deze zaak kwam Mr. de Lange dus, om het zoo maar een* te noemen, voor „spek en boonen." Het gebeurde daar op 7 Mei te Medem blik, dat de opposant reed met de door hem bestuurde autobus op de Oude Haven, nabij het kruispunt de Witte- en Ridderstraat en verzuimde hjj aistoen de vrachtauto van P. Stroet. die van uit de Ridderstraat, rechts van den opposant, naderde, den voorrang te geven, waardoor een aanrijding onvermijde lijk was. Gerequireerd werd ook hier bevestiging van het gewezen vonnis Gedurende den laatsten tijd werden HeerierheldeTreebeek en Hoensbroek on veilig gemaakt door personen, die er hun werk van maakten, de belleldlngen van winkels door te snijden om vervolgens de laden te lichten, hun dit gelukt. Gisteravond trachtten zij hun slag te slaan bij winkelier B., in de Anjriierstraat te Heerierhelde, doch deze, die de daden be merkte, waarschuwde de politie. Een agent wist de daders, die op de vlucht op den Carlsborg te achterhalen. Bij het zien van e“n agent hielden de drie daden hun revolvers gereed, agent zijn dienstrevolver trok. dat Bestemd voor uitzending naar Curacao: Mej. W. E. H. Wesseling, onderw. 2de kl, /S-Gravenhage. Verlofgangers (O.-Indlë) F. J. Groeneveld, gedlpl. gezagh. b. h. Btnn. Best., Nieuw Helvoet: mej. P. F. M. Muller, onderw. b. h. O. W. L. O., Amster dam; P. J. Post Uiterweer, Insp. v. d. Arbeid v. d. Buitengewesten. ’s-Gravenhage; J. Y. Schager, contr. 1ste kl. b. d. P. T. T.. Am sterdam; W. H Velden, tUd. wnd. contr. 1ste kl. b. d P. T. T, 's-Gravenhage; mevr. D. A. Ph. Cornells, geb. Romswlnckel, comm. b. h. Dept, van L.. N. en H„ 's-Gravenhage. Gepensionneerden (O.-Indië>: R. Hartmans insp. b h. W L. O. in het 2de ressort. 's-Gravenhage; L. F Botter, ing. 1ste kl. b. d. S.8. en Tr., 's-OravenhageJ. R. van Eerde, gezagh. b. d. Gouv. Marine, 's-Gravenhage. boerenplaats was juist de vorige week van eigenaar veranderd, doch werd nog door den heer H. H. bewoond. Omtrent de oorzaak tast men geheel In Amsterdamsch koopman, ole met moeder de h^L<1“*^er^ vrouw, oom Moos en tante Baartje 'n ge- i zellig famillentje maakte, met oen door hem gechauffeerden auto een wielrijder, den 17- iarlgen E. v d. Voorde aan, tengevolge waarvan dit rijwiel werd beschadigd. Volgens dagvaarding zou genoemde heer de Zw. bij het Inhalen van een aangespan nen voertuig geen rekening hebben gehou den met het feit, dat van de andere zijde de wielrijder naderde en het verkeer dus niet vrjj wta. De heer De Zw. was het in geenen deele eens met deze voorstelling van zaken. Naar zijn meenlng had de wielrijder schuld en wa* het de heer De Zw. zelf die wa* aan gereden. Nadat deze zaak tot tweemaal toe de aan dacht van den Kantonrechter had geëlscht. werd de heer De Zw. veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen, met welk vonnis de ver oordeelde zich beslist niet kon vereenigen. zooals bleek uit de omstandigheid, dat deze overtreding van art. 3 B der Motor- en Rjj- wlelwet heden in hooger beroep door de meervoudige strafkamer werd behandeld. Deze opposant was als ordelijk burger be hoorlijk tijdig aanwezig en bleef pertinent bij zijn steeds volgehouden ontkentenis vol harden. Zijn wagen stond stil toen getuige v. d. V. daar tegen aan reed. De heer en mevrouw Vink, die in een auto achter den wagen van opposant reden, had den van de aanrijding zelf niets gezien, doch wel den jongen behulpzaam ter gestaan. De Officier legde het zwaarste punt op art. 22 der Motor- en Rljwlelwet en vroeg bevestiging van het vonnis. Directeur Paul Brann Bovengenoemd Theater, dat op het gebied der Maricnetten-kunst een wereldreputatl’ heeft veroverd, komt voor één dag en w’i Vrijdag 13 November naar Alkmaar. Niemand verzulme deze zeldzame gelegenhe d om de fijne en tegelijk bevattelijke kunst welke door dit voortreffelijke Theater wordt ge boden, te genieten, te gaan profiteeren! Den avond van dezen dag worden twee stukken gegeven, nJ. La Serva Padrona van Pergolesl en Goethe im Examen van Egon Frledell en Alfred Polgar. La Serva Padrona (Van Dienstmaagd tot Meesteres) is een van de beroemdste opera's der muzikale wereldliteratuur. Met haar be gint de opera buffa. Zij werd het eerst in Farijs opgevoerd en maakte van daar een zegetocht over Europa. In later tijd raakt» zü in vergetelheid, tot Paul Brann haar ontdekte en met La Serva Padrona in 1907 zijn eerste opera-voorstelling gaf. Voor de uitbeelding van den rococostijl bleken d» gracieuse marionetten nog meer geschikt aan tooneelspelers, vooral waar de poppen en de décoraties ontwerpen waren door een kunstenaar, die zich geheel In dezen stijl had Ingeleefd: Prof. Jos. Wackerle. Alles werkt hier mee, om een zoo levend mogelijk beeld te geven van dien tijd. Het stuk zelf Is van een sprankelenden humor, waartoe het onderwerp: een oude vrijgezel, die door zijn gedienstige tot echtgenoot wordt getemd en gepromoveerd, volop gelegenheid biedt! Goethe im Examen is een buitengewoon geestige charge op een scioolmeesterachtlga behandeling van de literatuur en met name van Goethe. Elk dieper inzicht of begrip ontbreekt bij de professoren, die het examen in het tweede bedrijf afnemen. De d alogen zijn van een groote comische werking. Een jongmensch moet over Goethe worden geëxamineerd en zit daar erg mee in. Dan verschijnt Goethe en biedt aan In zijn plaats zich te laten examlneeren! Tegelijk met een model- candidaat (Wolfgang Streber), die op de door de schrijvers gehekelde wijze is gedrild treedt hij voor de examencommissie, en nu ontwikkelt zich een vraag-en-antwcordsp“l van een geestigheid en zotheid, als maar zel den in vereen ging Is vertoond. De serene menschelijkheid van Goethe legt het tegen over de dorre schoolschheid finaal af: Goethe zakt op Goethe, terwijl de hersenlooze ge dresseerde jonkman met den palm der over winning gaat strijken. De onzinnige, geniaal- gevonden slotepisode blljve hier onvermeld Men moet die onvoorbere.d over zich laten komen. Voor middags Parijs Brussel uonden New-York Berlijn ^Urich Rome Madrid Stockholm Kopenhagen Praag - Weenen Warschau Beleefd verzoeken wij de medewerking van onze H.H. Adverteerders inzake het vroegtijdig toezenden van de voor de Zaterdag.num mers bestemde advertentlën. WIJ zullen het zeer op prijs stellen indien wQ de an nonces. bestemd voor Zater dag, reeds des Donderdags of ulterlUk des Vrljdagsmorgens ontvangen. Door het vroegtijdig inzen den van advertentlën Kun nen wij ook aan de uitvoe ring. dus aan het zetten van de advertentie, meer aandacht schenken, hetgeen vanzelfsprekend de reclame- waarde van de annonce ten goede komt. Mede In Uw eigen belang hij In zeer toestand verkeerde en zoowel voor zich zelf als zijn cmgeving gevaarlijk moet worden geacht, naar het krankzinni gengesticht te Zuid Laren overgebracht. De 29-jarige R. v. d. Z. te Groningen heeft zijn schoonvader met een mes gestoken De man wist den steek gedeeltelijk te ont wijken. zoodat hij slechts aan den arm werd gewond. Z. Is gearresteerd en daar overspannen Poging tot Inbraak te Hoensbroek Een zakenman aan den Hemmertweg, te Hoensbroek, had de politie verzocht zijn pand in het oog te willen houden, daar hij ver moedde, dat Inbrekers het op zijn zaak had den gemunt. In den nacht van Maandag op Dinsdag verscheen omstreeks middernacht een man voor het huls. Toen twee surveilleerende agenten hem naderden. lostte de man eenlge schoten, waarna hU de vlucht nam. De politie, die net schot beantwoordde, zette den man na. doch zonder succes. Het bleek, dat uit de winkelruit een hoek was gesneden, waarna het raam was ge opend. Op de vensterbank werden twee kistjes sigaren gevonden, die uit een an dere zaak worden vermist. De politie stelt naar belde gevallen een uitgebreid onderzoek In, daar men vermoedt, dat hier dezelfde personen aan het werk zijn geweest. 7 Nov. opgegeven door v, d. Graaf en Co.. N. V. (Afdeeling Handelsinformaties). Uitgesproken: 29 October: D. W. Peters Jr., koopman in manufactu ren, Gaanderen No. 147. Rechter-commlssaris mr. H. J. Hütschler. Curator mr' J. P. Coops, Laag-Keppel. 5 November: J. Tertoole, ambtenaar bij het Ministerie van Koloniën, Den Haag, Hobbemapletn 29. Rechter-commlssaris mr. J. H. van Laer. curator mr. C. C. B-cker Caarten, Den Haag C. de Visser, bloembollenkweeker, Oegst- geest, Rijnsburgerwi g 38. Rechter-commissa. ris mr. H. O. Felth, curator mr T E Briët, Leiden. A. Stork, slager. Den Haag, Westeinde 331n Rechter-commlssaris mr. A. N. Kuhn, curator E. O. Goldstein, Den Haug. F. J. van Oosterbout. hotelhouder, Voor burg, Dr. Blookerstraat 3. Rechter-commis- sarts mr. H. Haga, curator mr. R. H. P. Dahmen, Den Haag J. C. W. Romjjn. schoorsteenveger, Den Haag, v. Ravesteljnstraat 1*6. Rechter-com mlssaris mr. A. B. Bommezljn, curator M v. d. Sluljs. Den Haag. G. van den E(jkel Nlczn., kweeker, Rljns- burg, Vliet N Z. 82 Rechter-commlssar s mr. F. J. A. Hijlnk, curator mr. W. de Clercq, Lelden. P Volder, Den Haar Oouvemeurlaan 434. Rechter-commlssaris mr. G. Scholten, cu rator mr. F. J. A. van der Heijden, Den Haag. Geboren: Petrus Henrikus Hubertus, z. v. Alphonse Roebroek en Elisabeth Janzen; Maartje Adriana, d. v. Jan Burger en Adriana Steljn. Getrouwd: Gerrit van de Graaf en Hen- drlna Snijders; Jan de Mik en Antje Krom hout; Carl Meijroos en Conella Go vers. Overleden: Petrus Nlcolaas Tromp, 67 j.; Jan Rezelman, 49 Jaar. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Requiem-mis voor de overleden leden van de Brielsche processie Is uitgesteld tot Don- uur. 113% In den afgeloopen nacht tusschen 12 uur en half een is een ernstige brand uitge broken In de boerenbehuizlnge van de fa milie H, welke eenzaam onder Warga (ftj U«t. 3-/,, 17% >5% vertrouwen w(| op Uwe medewerking Inzake een en ander te mogen rekenen, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Jnlon Pacific xvabash 3hlc. Mliw St Paul Kansas City South Erie Rallr. Al het vee, w.o. 25 koeien, omgekomen Voor de rechtbank te Leeuwarden stond heden terecht verdacht van oplichting en verduistering ten nadeele van de Boeren leenbank K. te Oosterzee. Verdachte werd er van beschuldigd, cllënteele van de Boeren leenbank te hebben overgehaald, aanzien lijke bedragen van f 1000 en meer bij hem persoonlijk te storten In plaats van bU de Prolongatie

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11