B Koster J ■2 Informatie Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Kleeding naar Maat I Burgerlijke Stand vanaf f 54.— N.V. JAN DE VRIES, ALKMAAR o Arrondiss. Rechtbank te Alkmaar o Of h 0 5 van Alkmaar V5|jjgy BILLIJK EN SOLIED TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 DONDERDAG 12 NOVEMBER 1931 ALKMAAR 0 0 0 0 0 0 0 Ernstige auto-botsing ONZE OOST Amsterdamsche Ballast Maatschappij KERKNIEUWS RECHTSZAKEN BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Boerderij afgebrand te Warga (Fr.) KEURIGE SORTEERING WINTERSTOFFEN VOOR COSTUUM. ULSTER OF WINTERJAS Besprekingen over MacDonald’s rede BRILLEN - T I Dlrectew Paul Bnmn kon In overspannen toestand ZUn schoonvader met een mes gestoken Klagges verworpen met 20 tegen 19 stemmen Makelaar zich van het mysterieuze WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 Vijf gewonden (cable) een Brand te Helmond zijde WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 de Onveilig Limburg Schietpartij te Heerlerheide Uit gevangenschap ontvlucht tijd Vermomd als Turk Hellingpersoneel ontslagen B., in de waren gegaan. gelukt In de Onrust in het Boven-Pasirsche Nieuwe radja uitgeroepen Uit Bandjermasln wordt gemeld, dat Dronkemans- relletje De overval te ’s-Gravenhage Een der daders gearresteerd. beantwoordde. Retraite voor kerkzangers Faillissementen Intronisatle H. Hartbeeld. werk terwijl bewerken. I*/. Inzittende dame ernstig gewond De verduistering te Oosterzee 208% 58 174 da- 35 i de kap in Abbekerk MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 10 November Vaart gestremd Uitspraken 3 November 16 «e- Prolongatie - Verzet der rechtsconservatieven ander bericht meldt nog, dat 300 boerenplaats juist de vorige was Helder, doch bestemd voor J. Brouwer te Schip met ongebfuschte kalk gezonken Prof. dr. H. W. C. Bordewyk. Groningen, Nov. 1931. Het Donald, gen te hebben opgeloopen. Beiden zijn per auto naar hun woonplaats overgebracht. De wagen In de sloot was totaal vernield. waarop de Het kwam evenwel Staatsl eeningen 'Nederland 1919 4h Nederl. 1916 4H* Neder! 1917 1 Nederland 1931 IH N.Ind. 1928 B 107 17% 220 27 17 46 28 72 76 95% Scheepvaart Holl. Amerika Ljjn dito Oem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unle Marine comm. Marine prei. 208% 13»/, 60 39 174 200 28% 230% 3C% 76% 76% 96 Vorige Komen 138% 80 130 7" 49 zich op vrü heftige wijze die tegen hem proces- Unlon Pacific Wabash ?hlc Mtiw St Paul kansas City Soutn Erie Rallr. 101% 100“/,. 100% 96% 83»/, Petroleum Dorische Petr. Gaboes Kon Olie Perlak teudawa Continental OU Shell Union OU Bdllliet verklaart: Mej. A. van Scherpenzeel, weduwe van D Schuitenmaker, koopvrouw, wonende te Ven. huizen, Kerkweg 227. Mr. A. H. Ledeboer, rechter-commlssaris; mr. E. H. J. Wynne, curator. 9.70 34.55 9.35 2.47% 58.70 48.40 12.70 22.60 Rubber Vdam Rubber Bandar Jell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadl Silau v. i. a o. Allied tntercontln Rubber 10 3»/„ Suiker H. V, Poerworedje /orster.landen Actions Idem Parijs Brussel uonden New-York Berlijn '.Urich Rome Madrid Stockholm kopenhagen Praag Weenqn Warschau Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. 8. Leather Intern. Nickel 9.75% 34.60 9.42 2.48% 58.75 48.50 12.80 21.90 52.75 53.50 53.50 7.36 36.— 5 3»Z 24% 88% 6 58% 46 26% 15% 27% 17% 34»/, 25 l“/t. Al het vee, w.o. 25 koeien, omgekomen belleldingen vervolgens Reeds enkele malen was de schoolgaande Jeugd wordt des de „Zaubergelge" opgevoerd, een sprookje in 5 bedrijven van graaf Pocci Het geestige stuk is vol afwisseling koowel de omgeving: een boeren vertrek, een kasteel, een herberg, een gerechtszaal, een stadsplein, als de handeling De Kasperi-flguur is van een oerkomlsche werking, en het geheel beant woordt aan zeer hooge eischen van kunstzin nigheid. Dinsdagmiddag werd door een caféhouder uit het Groot-Nleuwland assistentie In geroepen, daar zekere J. de W., uit Egmond, die In beschonken toestand verkeerde, het café niet wilde verlaten. De man verzette tegen de politie; verbaal heeft opgemaakt. De .Bumatrapost” meldt, dat de heer Le Clair, die eenige maanden geleden bij een poging om per vliegmachine van Amster dam naar Medan te reizen, In Kleln-Azlë een noodlanding maakte, waarbij hij een ernstig ongeluk veroorzaakte, dat den dood van eenige personen tengevolge had en des wege tot gevangenisstraf werd veroordeeld, uit Penang te Medan is aangekomen. Hij verklaarde, dat hU op 1 October j.l., vermomd als Turk, uit de gevangenis, waar hij zijn straf onderging, was ontvlucht. 101% IOC’»/,. 100% 96% 83*/, rabak Dell Batavia Jude Dell Jostkust Senemban MaxweU -- de controleur van Tanahorogot meldt, dat on rust is ontstaan in het Boven-Pasirsche. De controleur ontving bericht, dat de Dajaks van Poetlh Baka een nieuwen radja hebben uitgeroepen. De controleur Is onder dekking van een brigade daarheen vertrokken. Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie tot een schietpartij, zonder Iemand werd getroffen. Het is den drie personen duisternis te ontkomen. <=>ICDBC=>a<=2aCX>ICDaCDICDaCD8CD8CDI<=>9CD8CD8 10101010^0 Industrieën Onliever Calvé Delft Alg Kunstzijde Van Berkels Pat Nieuwe Philips Ktlch. Accoustiek Ned. Ford Motie van wantrouwen tegen Klagges verworpen De BrunswUksche Landdag heeft de so- ciaal-democrattsche motie van wantrouwen tegen den nationaai-soclall^tlschen Minister Oistervoormiddag zag mej. A. Boode die Vrijdagavond In haat winkel aan de Laan van N O. Indië te Den Haag overvallen is voor haar winkel een Jongeman op en neer loopen, in wlen zij een der twee perso nen herkende, die haar Vrijdagavond met een revolver hadden bedreigd. Onmiddellljk werd de politie gewaarschuwd. Eenige agen ten van het bureau Thereslastraat rukten uit om den man aan te houden. Deze was In middels de Laan van N. O. Indië afgeloopen. het Bezuldenhout op. Bij de Carpentlerstraat werd hij door drie agenten gegrepen en naar het politiebureau Thereslastraat overge bracht. Zoowel mej Boode als haar leerling-ver- koopster zijn daar met hem geconfronteerd en hebben in hem pertinent een der jonge mannen herkend, die den overval pleegden. Aan den West-Kanaalweg te Alphen aan den RUn, is gistermiddag een auto, bestuurd door den heer V. uit Gouda en komende van Amsterdam. In volle vaart tegen een telefoonpaal gereden. De wagen reed vervolgens een kllometer- paal geheel uit den grond en kwam ten slotte in een langs den weg loopende diepe sloot terecht. De heer V., alsmede diens huishoudster, die eveneens in den auto was gezeten, wisten zich door het opensnijden van veiligheid te stellen. De huishoudster bleek emstlg^Aerwondln- In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur Iz in de loods van de firma Thomassen, aan nemer aan den M erlosche weg te Helmond, brand uitgebroken. Door den hevigen wind verbreidde het vuur zich snel over de ge- heele loods en bedre gde ook het magazijn van de firma Jooaten. grossier in suikerwer ken. De loods verbrandde geheel. Voorna melijk houtwerken voor betonbouw werden een prooi der vlammen Het magazijn van den heer Joosten zreeg geen schade. De schade, die ongeveer 3500 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. 38»/, 34»/;. 5% 12»/, 37% 67% Zaterdag jJ. werd bij de uitbetaling van het loon aan het personeel van de Amster- l damsche Ballast-Maatschappij te IJmulden i bestaande uit ongeveer 30 man, de treurige boodschap meegegeven, dat zU ’s Maandags niet meer behoefden te verschijnen Veer tien dagen terug was reeds door de directie kennis gegeven dat zU den komenden Za terdag in verband met het gereed maken van de helling aan de Noordzijde van het kanaal ontslagen zouden worden. Dit ontslag werd echter opgeschort, zoodat de mededee- llng Zaterdag voor velen een zware slag was. Er zijn er onder de arbeiders die al zeer lang in dienst zijn. Een persoon telde 41 dienst jaren. 128% 17»/, 141»/, 80 4“/i. 9*/, 5“/„ 130% 72 49»/. 36% 96*/, 17»/, 220 36% 33 12 o 17% 15% Banken Koloniale Bank Indische Banx Cert. Handel-Mij Past op uw rijwiellantaams! week van eigenaar veranderd, doch werd nog door den heer H H. bewoond. Omtrent de oorzaak tast men geheel In het duister. Daar de boerderij ver afgelegen lag, geen brandweer worden gealarmeerd. De politie stelt een onderzoek In. Marionetten-Theater Muench en er Kuenstler” geladen schop, dat bestemd was voor Her togen boech. Dit schip kreeg een zóódanig lek. dat het direct begon te zinken. Door de hitte, die hierbij door het blus- schen der kalk ontstond, verbrandden ver schillende deklulken. Het schip kwam dwars in het kanaal te liggen, zoodat de vaart geheel gestremd is. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Auto na een botsing in een sloot conservatieven gisteravond In het Lyer- huls in vergadering bijeenkwamen, waar Baldwin de noodzakelijkheid betoogde van loyautelt tegenover den whip der partij. De voorstanders In de partij van bescher mende tarieven kwamen In een afzonder lijke kamer bijeen tot het bespreken van de rede van MacDonald. ZU zouden voornemens zijn een amende ment in te dienen, waarin spijt wordt be tuigd, dat in de troonrede geen speciale maatregelen worden gencemd tot het In stellen van een algemeen douanetarief. Verzet van conservatieve zijde De eerste groots aanval op de nationale regeering wordt verwacht van den rechter vleugel der conservatieve partij. Een aanta. leden, vóórstanders van protectie, heeft een brief gepubliceerd, waar n zj) aankon - digen. dat zU zlchSsullen verzetten tegen elke vervalschlng van het aan de regeering ge geven mandaat. COMB. KREYMBORG, ALKMAAR CD|'CD8CD8O8CD8 g(=>gCDgCDICDIC=>gCDgCDgCDgCD8CD8CD8CDaCD8a>i Voor de rechtbank te Leeuwarden stond heden terécht verdacht van oplichting en verduistering ten nadeele van de Boeren leenbank K. te Oosterzee. Verdachte werd er van beschuldigd, cllënteele van de Boeren leenbank te hebben overgehaald, aanzien lijke bedragen van f 1000 en meer bij hem nersconlijk te storten in plaats van bij de bank. Het O. M. elschte 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf .Uitspraak over 14 gen. Geboren: Petrus Henrikus Hubertus, z. Alphonse Roebroek en Elisabeth Janzen; Maartje Adriana, d. v. Jan Burger en Adriana Steljn. Getrouwd: Gerrit van de Graaf en Hen- drina Snijders; Jan de Mik en Antje Krom hout; Carl Meljroos en Cornelia Covers. Overleden: Petrus Nicolaas Tromp, 67 j.; Jan Rezelman, 49 jaar. deel der Lagerhuisrede van Mac- dat de dumping betreft, heeft de hoop van vele leden der conservatieve party teleurgesteld, omdat er uit blijkt, dat de regeering voornemens Is. zich op de hoogte te stellen van de feiten alvorens een be sluit te nemen. Deze houding werd In be paalde kringen als met-bevredlgend be schouwd. Een Het mysterie der ontvreemde taartjes Mej. Klaasje L., huisvrouw van Jan K-, Voorheen wonende te Den Helder en thans te Oterleek, had op 16 September terecht Bestaan als verdacht van een pakje, inhou wende gebakjes, koekjes en bonbons, afkom- «tig van den banketbakker C. VI» <e Den Helder, doch bestemd voor J. Brouwer te Inbraak In een bankgebouw In den afgeloopen nacht Is ingebroken In het filiaal der Amsterdamsche Bank te Hoensbroek. Toen de directeur hedenmorgen op zijn bureau verscheen, bemerkte hij, dat onbevoegden zich toegang tot het gebouw hadden vezschaft. Bij onderzoek bleek, dat zij aan de achterzijde van het gebouw bin nen zijn gekomen. Twee gaten In de brand kast toonden aan. dat de Inbrekers hadden getracht de brandkast te openen, wat even wel niet Is gelukt. Er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek In. De opposant was nergens te vinden. De heer Willem V. had op 21 April te door zijn roekeloos rijden een aanrijding veroorzaakt met een wielrijder, de heer N. Beumer, juist op het moment, dat Beumer zich bevond tegenover een hem tegemoet komend aangespannen voertuig. De autobus welke door Vr. bestuurd werd, glip te daar tusschen door, met gevolg, dat het verkeer werd afgesneden en Beumer werd aangereden. Willem V. werd ter zake deke overtreding der motor- en riiwlelwet veroor deeld tot f 15 boete of 15 dagen, benevens schadevergoeding aan Beumer tot een be drag van f 6.30 f Van dit vonnis kwam Willem V. In hooger beroep voorzag zich, gratis natuurlijk, van een raadsman en verdediger In den persoon van Mr. G. de Lange,“doch het bleek dat dit ondernemende jongmensch. toen dit appél werd voorgedragen, niet aanwezig was We moeten er nog bij voegen dat ook een tweede wielrijder J Hoek, omdat Beumer viel, tegen de vlakte rolde en f 1.50 schade bekwam aan zijn rijwiel, welk bedrag hem echter niet werd toegewezen, omdat he casueel verband met de aanrijding ontbrak. De heer Officier, van meenlng zijnde dat opposant het verkeer niet had mogen cou- peeren. vorderde bevestiging van het z. 1. alleszins billijke vonnis. De geachte verdediger moest zwijgen als het graf. Gedurende den laatsten tijd werden HeerlerheideTreebeek en Hoensbroek on veilig gemaakt door personen, die er hun werk van maakten, de belleldingen van winkels door te snijden om vervolgens de laden te lichten, hun dit gelukt. Gisteravond trachtten zij hun slag te slaan bij winkelier B.. in de Anjellerstraat te Heerlerheide, doch deze, die de daders be merkte, waarschuwde de politie. Een agent wist de daders, die op de vlucht op den Carlsborg te achterhalen BU het zien van een agent hielden de drie daders hun revolvers gereed, agent zUn dienstrevolver trok. dat Poging tot Inbraak te Hoensbroek Een zakenman aan den Hemmertweg. te Hoensbroek, had de politie verzocht zijn pand in het oog te willen houden, daar hU ver moedde, dat inbrekers het op zijn zaak had den gemunt. In den nacht van Maandag op Dinsdag verscheen omstreeks middernacht een man voor het huls. Toen twee survellleerende agenten hem naderden. loette de man eenige schoten, waarna hU de vlucht nam. De politie, die het schot zette den man na. doch zonder succes. Het bleek, dat uit de winkelruit een hoek was gesneden, waaina het raam was ge opend. Op de vensterbank werden twee kistjes sigaren gevonden, die uit een an dere zaak worden vermist. De politie stelt naar belde gevallen een uitgebreid onderzoek In. daar men vermoedt, dat hier dezelfde personen aan het zijn geweest. Gisteravond omstreeks half 8 had op den Hengeloschen Straatweg, halverwege Olden- zaalHengelo, een ernstige auto-botslng plaats. De heer Van H., woonachtig te Olden- zaal, reed in zeer snelle vaart met zijn auto van Hengelo naar Oldenzaal. Vóór hem reed een boerenwagen In dezelfde richting, terwijl van den tegenovergestelden kant een Ford-auto kwam, waarin zich de auto verhuurder J. S. uit Oldenzaal met 3 inzit tenden bevond. De heer Van H. trachtte met zijn auto tusschen de twee voertuigen te passeeren. Hij raakte den boerenwagen en verloor de macht over het stuur. Met groote kracht botste hU tegen een andeten auto en daarna tegen een boom. Belde auto’s werden vernield, terwijl de heer Van H met inwendige kneuzingen naar het R. K. Ziekenhuis te Oldenzaal werd ge bracht. De Inzittenden van den anderen auto be kwamen ernstige snljwonden. De marechaussée te Oldenzaal heeft zaak in onderzoek. Op 1 December op reis voor rekening van den Staat. De heeren Jac. en Klaas K. hadden op 12 Juli (vermoedelijk weer een geanimeerde boerenkermis) te Berkhout, het feest op bij zondere wijze opgelulsterd door zekeren J. met een mes te het Zundagsche vestje van den heer KI. A. door messneden gedienstige tot echtgenoot wordt getemd gepromoveerd, volop gelegenheid biedt I Goethe lm Examen is een buitengewoon geestige charge op een schoolmeesterach tig- behandeling van de literatuur en met name van Goethe. Elk dieper inzicht of begrip ontbreekt bij de professoren, die het examen In het tweede bedrijf afnemen. De dialogen zjjn van een groote comische werking. Een jongmensch moet over Goethe worden geëxamineerd en zit daar erg mee In. Dan verschijnt Goethe en biedt aan in zijn plaats zich te laten examlneeren! Tegelijk met een model- candldaat (Wolfgang Streber), die op de door de schrijvers gehekelde wijze is gedrild treedt hij voor de examencommissie, en nu ontwikkelt zich een vraag-en-antwoordspel van een geestigheid en zotheid, als maar zel den In vereeniglng is vertoond. De serene menschelljkheld van Goethe legt het tegen over de dorre schoolschheid finaal af: Goethe zakt op Goethe, terwijl de hersenlooze ge dresseerde jonkman met den palm der over winning gaat strijken. De onzinnige, geniaal- gevonden slotepisode blljve hier onvermeld Men moet die onvoorbereid over zich laten komen. Voor middags Mijnheer Manos was niet con tent over de bediening. Op 25 Mei jJ. reed op den Duinweg te Bergen de heer Manus de Zw., ’n achtbaar Amsterdamse!) koopman, die met moeder de vrouw, oom Moos en tante Baartje 'n ge zellig famllleritje maakte, met den door hem gechauffeerden auto een wielrijder, den 17- jarigen E. v d. Voorde aan. tengevolge waarvan dit rijwiel werd' beschadigd. Volgens dagvaarding zou genoemde heer de Zw. bij het Inhalen van een aangespan nen voertuig geen rekening hebben gehou den met het feit, dat van de andere zijde de wielrijder naderde en het verkeer dus niet vrij was. De lieer De Zw. was het In geenen deele eens met deze voorstelling van zaken. Naar zUn meenlng had de wielrijder schuld en was het de heer De Zw. zelf die was aan gereden. Nadat deze zaak tot tweemaal toe de aan dacht van den Kantonrechter had geélscht. werd de heer De Zw. veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen, met welk vonnis de ver oordeelde zich beslist niet kon vereenlgen, zooals bleek uit de omstandigheid, dat deze overtreding van art. 3 B der Motor- en Rjj- wlelwet heden In hooger beroep door de meervoudige strafkamer werd behandeld. Deze opposant was als ordelijk burger be hoorlijk tijdig aanwezig en bleef pertinent bjj zjjn steeds volgehouden ontkentenis vol harden. Zijn wager. stond stil toen getuige v. d. V daar tegen aan reed. De heer en mevrouw Vink, die in een auto achter den wagen van opposant reden, had den van de aanrijding zelf niets gezien, doch wel den jongen behulpzaam ter gestaan. De Officier legde het zwaarste punt op art. 22 der Motor- en Rljwlelwet en vroeg bevestiging van het vonnis. In den afgeloopen nacht tusschen 12 uur en half een is een ernstige brand uitge broken in de ooerenoehuir»nge van oe ta- mllle H., welke eenzaam onder Warga (FrJ ligt. Het vuur, dat door een feilen wind werd aangewakkerd, greep zóó snel om zich heen, dat de boerderij In een minimum van tijd geheel afbrandde. Al het vee. waar onder 25 koeien, kwam in de vlammen om. De De 29-jartge R. v. d. Z. te Groningen heeft zijn schoonvader met een mes gestoken De man wist den steek gedeeltelijk te ont wijken. zoodat hU slechts aan den arm werd gewond. Z. is gearresteerd en daar hU in zeer overspannen toestand verkeerde en zoowel voor zich zelf als zijn omgeving gevaarlijk moet worden geacht, naar het krankzlnn - gengesticht te Zuid Laren overgebracht. Onae „vriend” nog steeds on- richtbaar. De verdachte van de vorige kaak moest nu ook nog terecht staan In hooger beroep we gens een veroordeellng tot f 15 boete of 15 dagen, hem opgelegd door den Kantonrech ter te Medembllk, doch ook nu had hl) van geen persoonlijke belangstelling blijk gege ven. Ook 'In deze zaak kwam Mr. de Lange dus, om het zoo maar eens te noemen, voor „spek en bopnen.” Het gebeurde daar op 7 Mei te Medem bllk, dat de opposant reed met de door hem bestuurde autobus op de Oude Haven, nabij het kruispunt de Witte- en Ridderstraat en verzuimde hij alstoen de vrachtauto van P. Stroet. die van uit de Ridderstraat, rechts van den opposant, naderde, den voorrang te geven, waardoor een aanrijding onvermijde lijk was. Gerequlreerd werd ook hier bevestiging van het gewezen vonnis. C«ll*ntjoog. op 18 Februari te hebben ver duisterd, door gemeld pakje aan te nemen ven den loopjongen Cornelia Heylman. die °Jxlra^ht had dit pakje naar de gereed- autobus te brengen, en den In houd zich wederrechtelijk toe te eigenen. De loopjongen, die niet bekend was met de koopster van de taartjes, had geen be- het pakje aan mej. K. af te geven, ueze Juffrouw ontkende destijds pertinent en vermocht zich den rechtskundigen bij stand te verzekeren van mr. A. o. de Groot die de verdediging ter hand nam en wist te bewerkstelligen, dat de zaak opnieuw werd onderzocht met gevolg, dat heden de voort zetting plaats vond. Een verzwarende getuige voor haar was ™eJ M. M&kelaar, die beslist verklaarde, dat verdachte destijds een pakje had aan genomen, waarop het adres van Brouwer voorkwam. Tot goed begrip van de zaak dlene, dat genoemde mej. Makelaar ook behoorde tot de bus-patiënten. die met verdachte de reis naar Callantsoog wilden aanvaarden. De heer Heylman bleef eveneens beslist bU zjjn gedurende de eerste behandeling afgelegde verklaring, dat het verdachte was. aan wie hij het bewuste pakje had af ge geven. Verdachte ontkende het pakje te hebben aangenomen Zij had zelf taartjes mede genomen uit een winkel In de Koningstraat. De chauffeur van de bus kon zich nog herinneren, dat een pakje van bakker Vis aan zjjn voertuig was bezorgd en kon het aanzien van het pakje nog Juldebjk om- schreven, doch zijn schildering kwam weer niet overeen met de voorstelling die mej. Makelaar zich van het mysterieuze pakje had gevormd. Ieder was het er echter roe rend over eens, dat het pakpapier wit was. De hulptroepen van den verdediger beston den uit de heeren Knol en Burger, eerst genoemde heer de echtgenoot van verdachte, die verklaarde op 18 Februari, den hlstori- schen datum van het bewuste pakje, jarig te zijn geweest. Toen hij thuis kwam stond een pakje op de tafel, benevens een rolletje van de taartjes genoten. Er waren geen japonstofLater heeft de feestvierende familie bonbons of koekjes bij. Zjjn vrouw snoepte nooit en kon niet best met zoetigheid over weg. De heer Borger bloemkweeker, uit Koegras, kon mededeelen,, dat hij juffr K. op 18 Februari uit de autobus had zien «tappen, voorzien van een pakje en een rolletje. HIJ had niets anders gebruikt dan een slokje. De heer Officier requisitoir nemende in deze thans wel oudbakken taartjeszaak, re leveerde hetgeen op den bewusten da tum met de veelbesproken taartjes vermoe- delijk was voorgevallen. Doch in verband met de tegenstrijdige verklaringen der di verse getuigen omtrent het bewuste pakje was de Officier in twijfel geraakt en werd door hem vrijspraak gevorderd. In aansluiting met dit voor zijn cliënt zoo gunstige requisitoir, wijdde mr. de Groot nog eenigermate uit over deze mysterieuze geschiedenis en concludeerde eveneens tot de alreeds gevorderde vrijspraak. I De portemonnaie was te plat. De kruideniersbediende Joh. Chr. K„ wonende te Wervershoof. was aldaar ge snapt door den veldwachter Schellevis, toen hij door de gemeente reed met een 4-wiellg motorrijtuig, dat niet voorzien was van twee voldoend werkende remmen. Het rijtuig was bij een snelheid van 30 KM met twee In werking gestelde remmen niet binnen de 20 meter tot stilstand te brengen, zooals bij remproef bleek I Het ge volg van dezen ontoelaatbaren toestand wat> dan ook, dat een dochtertje van den rjjks- veldwachter v. d. Leegte werd aangereden. Nu is het hoogst afkeurenswaardig dochter tjes aan te rijden, doch met een dochter tje van een rljksveldwachter Is dit al zeer gevaarlijk. De veroordeelde was dan ook niet zoo zeer in hooger beroep gekomen omdat de feiten en het vonnis van den Kantonrechter* te Medembllk niet juist waren, doch omdat hij niet bjj machte was de 40 pop boete, waartoe hy veroordeeld was. te betalen. k De Officier kon zich echter die hooge straf zeer goed indenken, omdat zooveel misbruik wordt gemaakt met slecht werkende remmen. Het minste wat verlangd wordt Is 12 Meter remeffect op 30 K M, snelheid en dit minimum vindt de Officier nog veel te ruim. Spreker achtte de opgelegde boete <lan ook niet te hoog en requireerde bevestiging van het vonnis. Gedurende de laatste dagen is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van el^trische lantaarns, die door onbevoegden van de rijwielen waren genomen. O. a. Is ten nadeele van den heer Bakker, we nende Reguliers laan, een accu weggeno men, benevens een 2-tal electrische lan taarns van In de schuur staande fietsen. Men zij gewaarschuwd! werd beschadigd. De heeren K. moesten heden te dier zake terecht staan en 6 getuigen, waaronder de gemeente-veldwachter. waren bereids gedag vaard en gearriveerd, doch de heeren ver dachten. die thans In hun helmath: Fries land vertoefden en dank zij de vele uit spat.... wij meenen: „ontspannlngsgelegen- heden” geheel „Court d’argent” waren, mis ten de noodige contanten om dit dure reisje thans te ondernemen. De heer Officier evenwel, die hen gaarne persoonlijk voor zijn parketzetel zag com- pareeren, had een geniaal Idee en verzocht aanhouding der zaak tot 1 December Als dan kon de persoonlijke voorgeleiding wor den gelast en had het transport onder auspi ciën van eenige rijksveldwachters. voor reke ning van den Staat plaats De rechtbank kon niet anders dan dezen gelukkigen In val ten zeerste toejuichen en zullen dus op 1 December des namiddags twee uur de heeren K., benevens 6 getuigen a charge als dan present moeten zijn. Het wordt nu na tuurlijk een dure geschiedenis, maar recht gaat boven geld. Dat is altijd zoo geweest en dat zal ad multoe annos zoo blijven. Cornells K„ handelaar. N -Scharwoude Hooger beroep vonnis kantongerecht Alk maar. opnieuw veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Jan BI., Alkmaar Hooger beroep vonnis kantongerecht Alkmaar, 3 dagen hechtenis, 10 maanden opzending Johan L., Castricum. Hooger beroep von- kantongerecht Alkmaar, 10 boete of 10 dagen. Hendrik Aart O.. Noord-Scharwoude, mis handeling, 30 boete of 30 dagen met toe wijzing civiele vordering. heeft veroverd, komt voor één dag en w->ï Vrijdag 13 November naar Alkmaar. Niemand verzulme deze zeldzame gelegenheid, om de fijne en tegelijk bevattelijke kunst welk* door dit voortreffelijke Theater wordt ge boden, te genieten, te gaan profiteerenl Den avond van dezen dag worden twee stukken gegeven, nl La Serva Padrona van Pergolesl en Goethe lm Examen van Egon Friedell en Alfred Polgar. 8 La Serva Padrona (Van Dienstmaagd tot Meesteres) is een van de beroemdste opera s der muzikale wereldliteratuur. Met haar be gint de opera buffa. Zij werd het eerst in Farjjs opgevoerd en maakte van daar een zegetocht over Europa. In later tijd raakte zl) In vergetelheid, tot Paul Brann haai ontdekte en met La Serva Padrona in 1907 zijn eerste opera-voorstelling gaf. Voor de uitbeelding van den rococostijl bleken de gi acieuse marionetten nog meer gewhiirt can tooneelspelers, vooral waar de poppen en de décoraties ontworpen waren door een kunstenaar, die zich geheel in dezen stijl had Ingeleefd: Prof. Jos. Wackerle. Alles werkt hier mee, om een zoo levend mogelijk beeld te geven van dien tijd. Het stuk zelf te van een sprankelenden humor, waartoe het onderwerp: een oude vrijgezel, die door zijn en In de Zuid-Wlllemsvaart onder de meen te Llerop tusschen de sluizen 9 en 10 heeft een aanvaring plaata gehad tusschen een motorboot en een met ongebluschte kalk Van 6 tot 9 November werd te Bergen een goed geslaagde retraite gehouden voer 92 kerkzangers uit het bisdom Haarlem, geleid door de Paters Redemptoristen. Het muzikale gedeelte werd door de zan gers zelf uitgevoerd en stond onder letdlng van den heer W. v. Tol. directeur van het zangkoor van ,JJe Liefde". Zaterdag werd volgens program uitgevoerd de vierstemmige Mis Francisci Xaverii van F. Wltt en Zon dag de driestemmige Missa Duplex van W. van Tol. Het Gregoriaanse!) stond onder leiding van den heer Grimbergen te Poeldijk. De groote aantrekkelijkheid was wel de intronisatle van het H. Hartbeeld dat de Bond het vorige jaar aan het retraitehuis had aangeboden. Deze intronisatle. een treffende plechtig heid. werd verricht door Pater Directeur. Het beeld, door de zorg der Eerw. Zus ters prachtig versierd, stond te midden van licht en bloemen. Gezongen werd het intro- nisatielled. voor de» gelegenheid gecompo neerd door den heer C. Beuk uit Wassenaar. BU de generale H. Communie op Maan dag voerde het koor der Eerw. Zusters de verschillende lofgezangen uit. Nadat bjj af scheid door den Directeur. Pater Phillp- pona, woorden van tevredenheid en aan moediging waren gesproken, dankte de heer A. Kusters. secretaris van den bond van Kerkzangers, voor de zoo schitterend ge slaagde retraite.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5