Het Nederl. Elftal voor den wedstrijd Frankrijk- Nederland te Parijs 29 Nov. 1931 De definitieve samenstelling» II „DE VALK’* van A'kmaar Burgerlijke Stand TWEEDE BLAD STADSNIEUWS D. I. N. D. U. A. De Werk opgedragen Kalenders Dank Alkmaar Bijlage tot den Raad Correspondentie OFFICIEEL^ MEDEDEELINGEN MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 Vóór coülahtc bediening I Stoom wasscherij Gemeenteraad van BLADZIJDE i verrichtingen der Alkmaarsche Vercenigingen Adres aan den Raad o Alkmaarsche In deze Ónmogelijk kan keer den voorrang had behoofën te de tegen Jubileum uit geloof, maar helaas wankele gezond- magazUn de vertolking kan men meer dan niet het resultaat Lyceum Aerdenhout Schei-Veemarkt o 'irecteur v.n. Inlichtingen te Aanrijdingen Het vergiftigingsgeval te Bergen „Eenlge arbeiders” te Egmond-Binnen Da firma Ringers In het ongeltyk gesteld Postduiven jonge dolven Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken Districts-Arbeuds beurs Geschil tusschen twee chocoladefabrikanten Bond van Gemengde Zangvereenigingen een dan belangrijk voorheen. Geopend van van 9i en vai strafschoppen evengoed ge- dezer straf- nadeelige ge- L H 3. Caarls 648 P, 2. B Termaat 547 P, 3, J. Hulbert* Br. 534 punten. De Arrondissementsrechtbank, alhier, heeft Zaterdag de voorloopige hechtenis der beide verdachten in het vergiftigingsgeval te Ber gen, met 30 dagen verlengd. Het onderzoek duurt voort. Alkmaar I met 6—1 geslagen. Wat moe ten we daarvan denken? Deze groote nederlaag tegen sterke M F. C. valt zeer tegen. We hadden beslist een beter van de Alkmaarders verwacht. De Alkmaarsche Boys deden t beter en behaaldenrln Uitgeest een mooie 2—7'over winning op Uitgeest n. Dat was goed werk. Wü ontvingen reeds den eersten kalender- 1932, n.l. dien van de Ned. Vereeniging tot Dierenbescherming. Voor een huiskamer lijkt ons het formaat te groot, rilettsmln is het geen onaardige wandversiering. Onder een aardige kleurenplaat zijn blaadjes voor Iedere maand aangebracht met vriéndelijke plaatjes en een aardig verhaal tje over dieren er achter. A. R. C. I on bezoek bij het sterke Geel Wit Jn Haarlem, moest rich met een 50 nederlaag tevreden stellen. Dat AJl.C. daar zou verliezen, daaron hadden we wel wat gerekend, maar 80 is wel wat erg. Dat het elftal met eenlge Invallers naar Haarlem trok, mag wel al’ een verschoo- ning gelden vcor deze groote nederlaag. Garantie geldleening „Witte Kruis* B. en W. stellen den Raad voor zijn besluit van 9 Juli 1931, betreffende het garandee- ren van de rente en aflossing van een door de afdeeling Alkmaar van de Nordhoilandscne vereeniging „Het Witte Kruis’ aan te gane geldleening ten behoeve van den bouw van een magazijn met kantoor te wijzigen als volgt Aan de voorwaarde sub 1 van het hiervoor genoemde besluit wordt toegevoegd de vol gende bepaling: De gelden, die de gemeente bij het in ge breke blijven van de afdeeling aan den geld schieter zal hebben te betalen, zullen als eene schuld op de afdeeling blijven rusten. Deze gelden zullen door de afdeeling aan de gs- meente worden terugbetaald, zoodra hare kasmiddelen dit toestaan. Hedenmorgen om half 9 werd de wiel rijder 3. H. I-, alhier woonachtig op de hoek A. R. C. II. had evenals het eerste elf tal Invallers. De reserves hebben, na het coede werk van de vorige week, nu wel teleur gesteld door met 15 te verliezen van Voorwaarts. Aan de leden van den Raad is door de Ver. „Volkshuisvesting” het volgende adres gezonden: „Terzake ons adres aan uwen Raad omtren- he. bouven van 21 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen, naar aanleiding waarvan bij lage 180 werd opgesteld, zouden wjj gaarne opmerken dat w<j het met het College van B. en W. eens zijn, dat er niet gebouwd moet worden onder drang van oogenbllkkelijken noodtoestand, maar dat wü het er geenszins mee eens zijn, dat de ontworpen woningen niet aan de eischen van goede volkswoningen voldoen. Ze zün geriefelijker dan de aller- eers. door durven beweren, da: die ondate wonlcgeu inmiddels tot krotwoningen verworden zijn (wat ze bü behoorlijk onderhoud ook nooit zullen worden) n'en déplalse de opmerking dat onze nieuwe woningen reeds van stonde af aan krotwoningen zouden zün. Trouwens waken hiertegen de bouwvoorschriften en de terwijl wü de aanbevelende hebben op onze plannen van Zaterdagmorgen te half 11 werd door den autobestuurder H. B.. wonende alhier een bü het station staand hek. rond het a’daar zoo moot aangelegde grasperk, stuk gereden. De schade werd met den dienst der Plantsoenen onderling geregeld. XOORDBRKADE67 6$ Aj.KMAAK a TÊLF.I’OON kf20<) i- Namens het bestuur der vereeniging de Gereformeerde school te Amsterdam werd heden door Arch. J. op t Land aan de fa. Schaaf en Stegerhoek te Alkmaar al* tweede taschrüfster opgedragen het bouwen van een 7-klassige school met Gymnastlek'okaal en lokaal voor handenarbeid, voor de som van 54.767.—, Zaterdagmiddag te 3.20 uur had in de Steünstraat een ernstige aanrijding plaats tusschen een stadsbus, bestuurd door zekeren W. 3. alhier woonachtig en een motorrijwiel; bestuurd door M. v. d. Broek, wonende te Zaandam. Laatstgenoemde bekwam een been breuk en werd onmiddelltjk naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Oorzaak is vermoedelük bet te veel links rijden van de stadsbus Benoeming t'idelljke leeraren Handelsschool. B. en W. bieden den Raad voordrachten aan voor de benoeming van twee Ujdelüke ons gebouwde en niemand zal leeraren aan de Handelsschool a. voor scheikunde en warenkennis (3 les sen per week) 1. N. J. Galema. tüdelük leeraar aan het Gymnasium alhier; 2. C W. F. Spiers te Amsterdam; b voor staathuishoudkunde (3 lessen per week) 1. H. Feenstra. leeraar aan Oem. en handelsschool te Zaandam; 2. Mr. A. J. R Maurltz te (Bloemendaal). Alle voorgedragenen zlin In het bezit van de veretschte bevoegdheid. B. en W. stellen den Raad vóór tot de be noemingen over te gaan, en dzze te doen «telden voor het tijdvak van 1 December 1931 tot en met 31 Augustus 1932. Bovengenoemde Bond vergaderde gister morgen alhier. Daar wü de agenda eerst he denmorgen ontvingen, kunnen wü geen ver slag van deze vergadering geven. Gemeenschappei’lke regeling omtrent de toelating van leerlingen nit buiten gemeenten tot de openbare lagere scholen (Bülage Nr. 205) B. en W stellen den Raad voor met de gemeente Wlerlngen een gemeenschappelijke regeling aan te gaan omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeente tot de open bare lagere scholen alhier, onder bepaalde vcorwaarden. Woensdagmiddag jj. werd in kort geding bü de Arrondissementsrechtbank alhier, een zaak behandeld van de firma Ringers, cho coladefabrikant, contra de Enkhuizer Cacao- en Chocoladefabriek West-Frlsla. De firma Ringers had onlangs een nieuw chocolade-artlkel in den handel gebracht in den vorm van een viooltje. De Cacaofabriek West-Frisla had dit nagevolgd. Hiertegen kwam de firma Ringers in verzet. Zaterdag heeft de president van de recht bank conclusie genomen. Hü achtte geen termen aanwezig om het maken van chocolade-viooAjes te beschouwen als een onrechtmatige daad en veroordeelde de firma Ringers tot betaling van de kosten van het geding. Alkmaarsche Concours Commissie A. C. C. Kampioen oude duiven 1931 1. H. 3. Caarls 356 p., 2. B. Termaat 315 P. 3. 3 Huiberts Sr. 266 p. Kamploen-duif B. Termaat met X 328 A 10645 met 157 punten. Kampioen jonge duiven 1. B. Bakker 164 p., 2. 3. Hulbert* Sr. 153 p, 3. H. 3. Caarls 136 punten. Kampioen jonge duif P. Bakker met X331 A 1918 met 95 punten. Kampioen oude A1C. tegen de H. R. C. reserves bolwerken Zij verloren, evenals maar, met de oneven goal. Geboren: Hendrika Petronella. d. van Si mon Hopman en Maria Dulnmeüer; Maria, d. van Nicolaas Broersen en Jaantje Klijbroek; Melne. z. van Melne Groefsema en Maria van Behagen; Martjke Thea. d. van Cornell* Swager en Maartje Schuitemaker. Overleden: Klaas de Moor, 74 Jaar; Geer- trulda van Oversteeg, weduwe van Gerrit Krüt, 86 jaar; Gerardus van Ravesteün. d. jaar; Geertje Catharina Rijkers, 16 jaar. Vergoeding vervanging continu, arbeiders (Bülage Nr. 201) B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen de volgende verordening tot wijziging der verordening, regelende de loonen der werklieden in dienst der gemeente Alkmaar. Artikel 1 Aan artikel 12 van oe Verorde ning regelende de loonen der «verkneden in dienst der gemeente Alkmaar gellik deze se dert is gewijzigd wordt toegevoegd- ..Evenwel gelden gedurende de eerste 4 da gen der vervanging voor alle uren buiten den gewonen rooster van den vervangenden VfrkmM de bepalingen betreffende de vei - goeding wegens het verrichten van arbeid buiten den vastgestelden werktüd." Artikel 2. Deze verordening wordt geacht te rijn in werking getreden op 1 Januari 1931. benoeming tljdelüke leeraren Ge meentelijke Avondschool voor NüverheMsonderwüs. Voor de lessen in wiskunde aan deze school bieden B. en W. den Raad een voordracht aan, waarmede zoowel de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen als de Commissie van toezicht op het gemeentelijk nüverheldsonderwüs zich hebben vereenlgd. Met het oog op een thans aanhangige re organisatie van het gemeenceljk nüverneids- onderwijs. Waaromtrent B. en W. den Raad spoedig voorstellen zullen dosn, kunnen zü den Raad thans nog geen voordrachtten aanbieden ter benoeming van leeraren voor de overige lessen. Verder moet nog eene v.^rzlenlng worden getroffen voor 12 lessen in bouwkundig tee- kenen ca., welke sedert 1 September 1920 van jaar tot jaar zün opgedragen aan den heer P. J. van der List. De directeur stelt voor hem voor den cursus 1931—1932 wederom te be noemen. B. en W stellen d enRaad voor aan de gemeentelüke Avondschool voor Nüverhelds onderwüs te benoemen: a. tot tüdelük leeraar In wiskunde met in gang van den datum van uw besluit en tot en met 30 September 1932 den heer 3. C. Muller, onderwüzer aan Gemeenteschool nr. 1 Alhier; b. tot tüdelük leeraar in bouwkundig tee- kenen c.a. vooj den duur van den cursus 1931 1932 den heer P. 3. Van der List alhier. A. R. C III verloor in Helloo tegen H. S. V. II haar eersten competitiewedstrijd met 43. na dit zü eerst met 20 de lei ding had gehad. De heer T. Knegt. mark tont vanger van de veemarkt, herdenkt 1 December a.s. den dag. waarop hü voor 25 Jaar In vasten dienst van de gemeente is getreden. Verwacht mag worden, dat het den sym- pathleken jubilaris op dien dag. ook van de zijde van aanvoerders en marktkooplieden, niet aan belangs'clling zal ontbreken. Alc Victrix III moest zich eveneens met een nederlaag tevreden stellen. Met 30 bleven de Meervogels in de meerderheid. Namens het Bestuur der Vereeniging voor Volkshuisvesting w.g. P. A. DE LANGE. Voorzitter, w.g. F. H. RINGERS Jr. Wnd. Secr i- De penningmeester van de conferentie St. Laurentius van de Sint Vlncentlusvereeni- ging te Alkmaar bedankt hartelük de onbe kende weldoeners voor de dezer dagen ont vangen milde giften. Wü bevelen onze kas bü voortduring aan. De Raad dezer gemeente zal vergaderen Donderdag 19 November as., nam. 1 uur, ten einde te beraadslagen en te besluiten om trent de hieronder vermelde punten: 1. Vaststelling van de notulen van de vo rige vergadering. Mededeellngen Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een onderwüzeres aan de Gemeenteschool Nr. 7 (bülage nr. 194). 3. Herbenoeming van stadsartsen en de stadsvroedvrouw (bülage no. 195). 4. Benoeming van tljdelüke leeraren aan de Handelsschools (bülage nr. 197) 5. Benoeming van tljdelüke leeraren aan de Gemeentelyke Avondschool voor Nüver heldsonderwüs (bülage nr. 206). 6. Voorstel tot het verleenen van een cre- dlet voor de aanschaffing van leerboeken ten behoeve van de St. Josephschool (u. 1. o.) (bülage no. 175). 7. Idem tot beschikbaarstelling van gelden voor den bouw en de inrichting van bet gymnastieklokaal bü de St. A oyslusschool aan de Koomlaan (bülage no. 178). 8. Idem inzake subsidieerlng van het R. K. Bewaarschoolonderwus (bülage no. 179). 9. Idem inzake het verzoek van de Veree niging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" om medewerking voor den bouw van 28 arbei derswoningen en 2 winkelwoningen (bülagen nrs. 55 en 180). 10. Idem inzake den aanleg van rüwielpa- den langs den Munnikenweg (bülage no. 193) 11. Idem Inzake het verzoek van den Alk- maarschen Bestuurdersbond om een uitkee- rlng In eens voor aanschaffing van Wee ding, dekking en schoeisel (bülage nr. 196). 12. Idem inzake de voorbereiding van een uitbreidingsplan „West” en toepassing van art 36, 4e lid. der Woningwet op dat plan (bülage nr. 198). 13. Idem om afwüzend te beschikken op een verzoek om subsidie voor het onderhou den en het aanschaffen van speel werktuigen voor speeltuinen (bülage nr. 199). 14. Idem inzake het verstrekken van re- genkleeding aan sommige ambtenaren en werklieden der gemeente (bülage nr 200). 15. Idem tot wijziging van de regeling van vervanging van continu-arbeiders (bülagen nrs. 139 en 201). 16. Idem inzake uitvoering van de Ziekte wet (bülage nr. 202). 17. Idem tot het verleenen van een nader subsidie van f 500.voor het jaar 1931 aan de Commissie tot Huisverzorging (bülage nr 203). 18. Idem tot wüzlging van het Raadsbe sluit inzake het waarborgen van rente en aflossing eener door de afdeeling Alkmaar van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis” aan te gane geldleening voor de stichting van een magazijn met kantoorgebouw (bü lage nr. 204). 19. Idem tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeente Wieringen voor het toelaten van kinderen uit die gemeente tot de openbare scholen voor lager onderwüs In deze gemeente (bü lage nr. 205). 20. Idem tot verlenging van den termün van ontruiming voor een tweetal onbewoon baar verklaarde woningen (bülage nr. 207). 21. Idem tot het bouwen van een nieuwe Bokkebrug (bülage nr. 208). 1. H 3. Caarls 492 p., 2. Huiberts Br. 419 p, 3. Job. van Seggelen 382 punten. KampieA Naricht 1. B. Termaat 175 p._ 2. De Looee «n Paauw 164 p 3. H. J. Caarls 156 p Kampioen Generaal Wü verzoeken een der genen, die ons een ongeteekend Ingezonden stuk zonden. ons zün naam en adres op te geven. Wü zullen daarna de zaak uitvoerig met hem be spreken. Langestraat St. Laurensstraat aangereden door een auto, bestuurd door den heer D. van L.. wonende te Beemster. Beide reden in de Langestraat in de richting van de Groote Kerk. De wlelrüder «vilde bü het kruispunt recht doorrüden, waarbü hü door den auto, die rechts af wilde, werd aange reden. Het rüwiel werd vrü ernstig be schadigd. De schuld ligt waarschünlük bü den auto bestuurder, die het van rechts komende ver keer den voorrang had behoofën te geven. Subsidie voor speeltuinen (Bülage Nr. 199) In de Raadsverg van 22 October p.l. om bericht en raad in handen van B en W. gesteld een adres van het bw'itur der ver eeniging .D.E.S." waarin wordt verzocht vcor het onderhoud van en het aanschaffen van speelwerktuigen in de speeltuinen aan de Landstraat en de Boonr.kampstraat een sub side beschikbaar te stellen van f 300. Zooals bekend, werd aan deze vereeniging tot wederopzegging een subsidie toegekend van f 100 per jaar. Ofschoon ook B en W. de werkzaamheden van de vereeniging op het gebied van speel- tuinexploltatle waardeeren en zü derhalve geen beswaar hadden het bedoelde subsidie van f 100 ook in de gemeentebegj'boting voor 1932 op te nemen is het thans ge«teld, dat daarvoor overigens termen zounen bestaan, niet de geschikte tijd om voor het onder- werpelijke doel een hoogere uitgaaf 'en laste oer gemeente te brengen. B. en W. geven den Raad In overweging op bovengenoemd adres een afwüzende be schikking te nemen. Uitvoering Ziektewet Ingevolge het raadsbesluit van 27 Februari 1930 is de gemeente voor de uitvoering der Ziektewet op 1 Maart 1930 voorloopig toege treden tot de Algemeene Bedrüf«vereeniging voor Zlekengeld-verzekering te Amsterdam. De door het bestuur dier bedrüfsvereenlging over het boekjaar 1930 (1 Maart31 Decem ber) voor de gemeente vastgestelde omslag is bepaald op f 26.50 per f 1000 loon, terwijl de over het jaar 1931 door de gemeente be taalde voorschot premie berekend is naar een bedrag van f 26 per f 1000 loon. Zoowel de over het Jaar 1930 vastgestelde omslag als de over het jkar 1931 betaalde voorsc.iotprenue zün hooger dan de premie, welke de gemeente zou hebben moeten beta len, indien zü bü de ziekenkas van den Raad van Arbeid verzekerd was. B. en W. hebben in verband hiermede, be houdens bekrachtiging van den Raad het lid maatschap der gemeente van de Algemeene Bedrüfsvereenlging voor Zlekengeld-verzeke ring te Amsterdam, met ingang van 1 Ja nuari 1932 opgeaegd De bü Koninklük Besluit van 31 Januari 1931 S. 42, voor de Ziekteverzekering Dü de Raden van Arbeid vastgestelde premieen be dragen als regel 2.3 pct. van het loon en in sommige voor de gemeente niet van belang zünde gevallen 3.4 pet. en 49 pet. B. en W. stellen den Raad voor: lo. te bekrachtigen de opzegging met in gang van 1 Januari 1932, van net lidmaat schap der gemeente van de Algemeene Be- drüfsvereeniglng voor ziekengeldverzekering te Amsterdam; 2o. te besluiten, dat de gemeente zich voor de uitvoering der Ziektewet met ingang van denzelfden datum doet inschreven bü de Zie kenkas van den Raad van Arbeid. Verlenging bewoningitermün perceelen Sandersbuurt 9 en Lindenlaan 56. (Bülage No. 207) B. en W. stellen den Raad voor den bü raadsbesluit van 8 Mei 1930, betreffende on- bewoonbaarverklarlng van woningen, gestel den termün van ontruiming der woningen Sandersbuurt no. 9 en Lindenlaan no. 56 met ingang van respectievelijk 25 December en 9 December 1931 met een jaar te verlengen. —12 uur. Voor werkgevers r 5 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Maandag en Don derdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderbike ingang- De Directeur van bovengenoemd Bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 3 autog. lasschers, 7 bakkers, 9 bank werkers, 1 betonwerker, 2 betonvlechters, 4 boekbinders, 4 boerenarbeiders, 1 borstel maker, 15 chauffeurs. 3 electricieus, 38 grondwerkers. 4 ketelmakers, 1 koetsier, 1 incasseerder, k kantoorbedienden, 2 kellners, 1 kleermaker, 5 klinkers, 1 kistenmaker, 1 letterzetter. 3 loodgieters, 3 mach, hout bewerkers, 5 machinisten, 3 magazijn bedienden, 22 metselaars, 2 metaaldraaiers, 9 meubelmakers, 6 monteurs, 17 opperlieden, 8 pakhuisknechts, 3 plaatwerkers, 6 scheeps bouwers, I scheepstimmerman, 15 sigaren makers, 4 sigaren sorteerders, 28 schilders, 4 smeden, 4 stucadoors, 2 stokers, 1 stof feerder, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 suikerbewerker, 1 tabaksbewerker, 1 teeke- naar, 3 tuinlieden, 51 timmerlieden, 1 tand- techniker, 1 typiste, 5 voegers, 1 wagen maker, 1 werktuigkundige, 2 vuurwerkers, 2 winkelbedienden, 15 ijzerwerkers, 148 losse arbeiders, 31 transport-arbeiders. Geplaatst: 10 grondwerkers, 2 straat- makers, 1 metselaar, 1 loodgieter, 1 loop knecht, 2 sigarenmakers, 1 ketelmaker, 1 huishoudster, 1 losse arbeider. Alkmaar, 13 November I93t- De Directeur v.n. -ED. VAN DEN HEUVEL. De directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter a-gemeene kennis, dat ter ge.egenheid van de Echel-ietma,kt op Woensdag 18 November as het vee, hetwelk men niet per vaartu.g naar de marat brengt, alleen aangevoerd mag worden langs den rielderschenweg, over de HeLooëerbrug, oe Scherme. vlo tr„g of over de Fnescbe-irug. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug. de Nieuwlandersangeibrug of de beide rustieke voetbruggen, is verboden. Het vee vanaf den Echermerweg naar de markt gebracht, moet over de Schermervlot- brug en den Achterweg worden vervoerd. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee mogen gelost worden aan de Handelskade, de Havenmeester zal de ligplaatsen aan «vij zen. In verband hiermede zullen, voor zooveel noodig, de schepen welke een Ugplaa aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den Havenmeester tüdelük worden verlegd. Het vee. langs den Helderschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Handelskade, mag alleen naar de marktworden gebracht over de Korte Nleuwesloot van de Handels kade af. Bü de Schermervlotbrug. de Frleschebrug, de Hellooërbrug en aan de Koite Nleuwesloot zal het aan te voeren vee deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde markt- geld moe en worden vo'daan. In het algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand deskundig onderzoek en betaling van het marktgeld. Vóór des morgens zeven uur wordt geen vee ter markt toegelaten. De directeur voomoemd. D. SCHENK. Voor een zeer talrijk en buitengewoon dankbaar publiek gaf de tooneelvereenlging D. L N. D. U. A. gister haar eersten dona- teursavond van dit seizoen. Opgevoerd werd .Een Offer'1, tooneelspel in 3 bedrüven van P. A. Bruinsma. Het stuk, dat we voor meerdere jaren hier reeds door de vereeniging „Inter Nos” zagen opvoeren, bevat de levensware, on opgesmukte geschiedenis van de familie Holten, het lief en leed van een ouder- wetsch-degelük katholiek gezin. In het kalme en gelijkmatige geluk van de prettig samenlevende gezinsleden komt plotseling een diepe scheur als blükt, dat de tweede zoon Karei, die gestudeerd heeft, z'n geloof op de unlversltelt heeft verloren. Daarmee verviel ook de rem. die hem van een gemengde veikeerlng kon terughouden. de vader dit toestaan. In een heftig tooneel bet en vaderlük gezag en moderne vrijheidszucht tegen elkaar en Karei verlaat het huls. Daar Is nu alles In rouw en zelfs de zonnige vroolükheid van het ras-echte na tuurkind Wies Je ve.mag niet meer de zor- genrimpels uit het gelaat der ouders te strijken. Hun steun in '^eze moeilijke tüden is vooral de oudste zoon Willem, een man van innig heid. HU onderhoudt nog contact met den af- gedwaalden zoon en hü is het. die later, als wreede beproevingen en de dcod züner vrouw Karei gelouterd hebben, de verzoe ning in het gezin weet tot stand te bren gen. Maar deze elscht van hem het hoogste offer. wat hü te geven heeft: zün liefde voor» de pleegdochter Anna. Ziehier In het kort het gegeven van dit spel, dat wel oud, doch helaas, nog niet verouderd Is. De heer Bruinsma heeft er een eenvou dig. pretentieloos spel opgebouwd, dat treft door t'n eerlükheid en degelüke Roomsch- held. Over tevreden zün. De Dlndua-leden hebben ge toond, onder leiding van hun regisseur, den heer Jac. Groothuizen, ernstig en mooi werk te kunnen leveren. Men kon het hun aanzien, dat zü geheel meeleefden met de sftuaties. waarin het spel hen plaatste. Hoe het stuk insloeg, bewees wel de groote stilte onder het anders toch niet zoo heel kalme publiek. Wü zün er van verzekerd, dat Dtndua met dit tooneelspel nog vele lauweren zal oog sten. Victrix II heeft 1 in Den Helder niet kunnen in Alk- Over het geheel genomen was 't voor de verschillende Alkmaarsche vereeniirtngen geen beste dag. Er zün heel wat nedc. lagen te noteeren. Alleen Alcmarla I en de Boys hielden de eer hoog. Alcmarta Victrix I heeft hare suppor ters niet teleur ge. teld er. een mooie 5—0 overwinning op H. R. C. behaald. Deze overwinning was alleszins verdiend, want het spel der Alcmarla ploeg was on- getwüfeld beter. Gezien de goede resultaten, welke de Hel- dersche Racers tot nu toe behaalden, viel hun spel hier tegen. Teleurstellend was het wel, dat Alcmarla ontmoeting twee onbenut liet. Ditmaal werd wonnen, maar het missen rchonjeen had ook wel eens volgen kunnen hebben I bouwpolitle, goedkeuring den Inspecteur van Volkshuisvesting. Dat het behoorlijke woningen zullen wor den, zal ook de zóó deskundige Ir. Keppler van Ams ercam met ons eens zün, waar d ze toch nog voor kort aan zün gemeente rap porteert. dat het zl. voldoende is als met één woonruimte volstaan wordt, niet In t minst omdat ook blükens.een in 1000 wonin gen gehoucen enquete zulk een tweede woon kamertje resp. slaapkamer „herhaaldelük” voor „mooie” kamer voor huisindustrie of voor onderverhuur gebruikt bleek te worden, (zie de Telegraaf van 8 October 1931). Wü herhalen, aan deze woningen bestaat een zeer dringende behoefte, en waarom zoudt gü nu. waarom zou de gemeenschap nu niet ook die menschen helpen, die daArop aangewezen zün, waar dat bovendien zonder eenlgen geldelyken meerlast voor de gemeen schap mogelük zal zün?! Hierbü wüzen wü uwen raad nog op den toestand zooals die in het Roergebied on - Staan is door het bouwen van te dure wonin gen. Daar toch moet de ondersteunde werk- looze bijna geheel zün ontvangsten besteden om toch maar onder dak te kunnen blüven Een schip op 't strand is een baker in zee. (ZaJ zóó wel niet bedoeld zünl Red.) Tot goed inzicht in het bouwplan, in het büzondet de indeellng der woningen, voegen wü hierbü een kleinen blauwdruk, waaruit u zal blüken, dat de afmetingen der vertrek ken aan redelüke eischen voldoen. Ten slotte herinneren wü u er aan. dat sedert 1918 met goed resultaat aoortgelüke woningen, gelegen aan de Visscherslaan en Tweede Landdwarss raat, door onze Vereeni ging worden geëxploiteerd. Leeg staan dezer woningen komt sporadisch voor. Een zelfstandig onderzoek in deze straten zal ongetwüfeld aan een julsten kük op onze plannen ten goede komen. Gaarne verklaren wü ons bereid bij zulk een onderzoek tot het geven van inlichtingen tegenw’oordig zün.1* Regenkleedlng. (Bülage nr 200) B. en W. stellen den Raad voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar: Gezien het voorstel van B en W opge nomen in bülage nr. 200 tot het verslag van 's Raads handelingen. Besluit vast te stellen de volgende I. Verordening tot wüzlging der Verorde ning. regelende de rechtspositie voor de ambtenaren In dienst der gemeente Alkmaar. Artikel 1. In de verordening, regelende de rechtspositie van de ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar (gemeenteblad nr. 1223. gewüzigd bü verorden'ng geme-nt blad nr, 1233) wordt tusschen de art'kelen 4 en 5 Ingevoegd artikel 4bls. luidende: ..B en W kunnen aan door hen aan te wüzen ambtenaren en onder door hen vast te stel len voorwaarden regenkleedlng verstrekken”. Artikel 2. Deze vero-f’enlng treedt in wer king op 1 Januari 1932. n. Verordening tot wüzlging der Verorde ning. regelende de rechtspositie van de werk lieden In dienst <«<*r gemiente A'k”~sir. Artikel 1. In de verort’en'ni’-re'relende de recht-posit’e van de werkl'rd-n in dienst der r»eme»nte Sikmaar (eem“ente,-’ed n’ 1075. gewijzigd b'1 verordeningen geme»nteb’ad»n nrs 1098. 1207 en 1234) wordt tusschen de artikelen 5 en 6 Ingevoegd artikel 5 bis. lui dende „B. en W. kunnen aan door hen aan te wijzen werklieden en onder door hen vast te stellen voorwaarden regenkleed ing ver strekken.” Artikel 2. Deze vero’-denlng treedt in wer king op 1 Januari 1932. Verzoek om «n uitkeering 'n eens voor aanschaffing van kleeding dekking en schoeisel. Bü Raad besluit van 1 October JJ. werd om advies in handen van B en W. gesteld een adres van het bestuur van den Alkmaar- schen Bestuu dersbond. djd. 28 September Lv., houdende het verzoek maatregelen te nemen die er toe zullen lelden, dat aan hen die langer dan drie maanden werkloos zün en aan hen die door plaatsing bü de werkverschaffing toch nog belangrük minder verdienen dan toen zü in hel particuliere bedrüf werkzaam waren, alsmede aan hen die door crisi'-omstandlgheden aantal uren korter werken zoowel gehuwden als alleenstaande personen, eene ultzeering In eens zal worden verstrekt tot aanschaffing van kleeding. dekking en schoeisel. B en w stelen den Raad voor, het adres ter behandeling in handen te stellen van net bestuur der Gemeentelüke Instelling voor maatschappelük hulpbetoon. 5

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 14