1 KROON VAN DIEST bladzijde 1 J TWEEDE BLAD DINSDAG 17 NOVEMBER 1931 STADSNIEUWS Jaadmarkt l R. K. Volksbond R. K. S. V. „A. R. c.” Bijlage tot den Raad China-film SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL Het Fransche Elftal gekozen WIELRENNEN R. K. Bond van Rijwielclubs „St. Christophorus” I I I I I „De schatten van een Pharao” H^tand^Tuttlk Oudon>t1. STOOMERU ER VERVERIJ HHH Hop werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 7 tot en met 16 November 1931: knip mes Je; dameshandschoenportemonnaie en schaartje; heerenhoed: rijwlelpomp; klnder- portemonnaie (ledig); rüwielbelastlngmerk in étui; portemonnaie met mhoud; bus drop; dameshandschoen; hamertje; bos Aanrijding Trader Horn Ingekomen personen Feestavond 35>-jarlg bestaan HET BESTUUR Laagste inschrijvers „Ijsbaan Heiloo” Statuten is Film-nieuws „TRADER HORN” Vertrokken personen De Wij zullen over den inhoud niets vertellen. en Chardar (F. O. ook op een morgen. Een zesdaagsche te Amsterdam? Nieuwe zaak Aangehouden Sint Nicolaas gearriveerd o l Gevonden voorwerpen Vrouwen-congregatie St. Laurentius- parochie Rondvraag De heeren Bruul en Dekens dankten voor de jui-t alreeds voeten gesteld, terwijl P. in het huls van bewaring is opgesloten. tingplaatje; I 82. beursje; I I I I I I I I Op het Scharloo heeft de heer C. Bakker, die tot dusverre op den Westerweg een kap perszaak had. een dergelijke zaak geopend in het onlangs n euw gebouwde winkelpand. De zaak ziet er modern en frisch uit. Voorts Is er een verkoop van rookartikelen tegen boksprtjzen aan verbonden, als attrac tie voro de kapperszaak. van verzocht het Bureau van De dringend wonen. Adspirantleden hebben geen toegang. Het bestuur rekent op alle leden, niemand uitgezonderd. de Tuinbouwvereenlging N. V. Nhamlooze Vennootschap Vink's maatschappij, beide alhier. Door de politie alhier zijn gisteren aange houden A. B.. wonende te Arnhem en J. P„ wonende te Hoorn. Beide personen stonden in het Algemeen Politieblad gesignaleerd. Eerstgenoemde is, nadat hij de hem opge legde boete had betaald, wederom op vrije van genoemd kadastraal, Hoeverweg, ongeveer Bergermeerrinesloot zwakke plekken niet meer voorkomen. De voorzitter antwoordt, dat pogingen zijn ondernomen, doch de resultaten konden nog niet worden vast gesteld. Op een desbetreffende vraag van den heer J. W Boersma antwoordde de voorzitter, dat geruchten waren ter oore gekomen. De heer ten Bruggencate wil de baan niet aanstonds voor het publiek open stellen, op dat er geen „waterballets’’ meer voorkomen. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur leergeld heeft betaald en met de opmerking rekening zal houden De heer Kostelijk wilde de baan verlagen, doch vreesde bezwaren van de vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten. De voorziter deelde de meening van den heer Kostelijk. Spr. zal deze kwestie onder de oogen zien De heer Wüdeman sprak er zijn verwonde- dering over uit, dat deze vergadering Is be legd na dien van den K. N. S. B. Spr. wees op de verschillende beoordeelingen van de jury bü wedstrijden voor schoonnjden. De yporzitter merkte op. dat de heer Wjj- Krob (F. C. Mulhouse), en J. Laurent Woensdagavond 18 Nov. belangrijke leden vergadering om 8 uur In het St. Rosa Patro naat, Vamebroek. leden worden hierbij beleefd, doch verzocht deze vergaderrig bjj te Volgens het Dultsche blad de .Mlttag", zouden in Amsterdam voorbereidingen wor den getroffen voor een zesdaagschen wieler wedstrijd. De technische leiding zou in handen zijn van den stayer Blekemolen, ter wijl de wedstrijd in het R. A I.-gebouw zou gehouden worden Met verschillende goede krachten ziln de ondevhar.deUnyen reeds ge opend; men beweert zelfs dat met de Duit- sebers Tietz. Ehmer en Buschenhagen reeds In „de Unie’’ had gisterenavond een alge meene vergadering plaats van de Ijsbaan Heiloo. Aanwezig waren 18 personen. De voorzitter, Jhr. H. van Forcest, opende met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer A. Bruul. de notulen van de op 21 November 1930 gahouden vergade ring las, welke onveranderd werden vastge steld. In het Jaarverslag werd medegedeeld, dat gedurende de 7 jaren van het bestaan van de vereeniging het 4 maal was voorgekomen. In het beoordeelen geconstateerd, hetgeen voor het bestuur van den K. N. S. B. aan leiding is geweest een commissie samen te stellen, die een tweetal rapporten heeft in gediend, die eerlang besproken zullen wor den. Voorts vroeg de heer Wijdeman of geen middelen kunnen worden— beraamd, dat de HIJ vlocht zeven, sneed lepels en andere be- De directeur van Publieke Werken te Am sterdam heeft gisteren aanbesteed de leve ring van acht millioen straatklinkers, ge- sch kt voor rijwegen. Laagste inschrijvers varen om N.V. W. Stoel en Zn.. 1 mll’. oen A 25 en Bouwmatenalenbedrijf, 1 millioen a 25, beide alhier. Maandenlang kwam hij regelmatig terug en Ethelreda Lewis, die een bekende schrijf ster Is, schreef met hem samen een boek over zijn herinneringen. Het boek werd een enorm succes. Metro Goldwyn Mayer's film „Trader Hom” is gebaseerd op dit boek en werd op genomen op dezelfde plaatsen, waar zijn avonturen beleefde. Baansingel 48. klnderporUmonnate met ta houd: J. W. T. Kraays. D™lve^““n mesring met steentje; M. Mo Nleuwland 38. zwart fluweeten ‘"“J*’ Engelsman, Druivenlaan 53. hondenp-nnlng, M. Bennekers. Elkelenbergstraat 36 a, mesringetje; J. - belastlngplaatje in étui; H. Wolzak. Oudorp 39. halve mand met eieren. Wanneer men weder In het bezit is het verloren voorwerp, wordt men V-. hiervan kennis te geven aan L-i- politie. Tv» verband met de lezing, die morgen avond in „’t Gulden Vlies” door pater H. de Greeve SJ. voor de EL J. M. V. en alle be langstellenden zal gegeven worden, deelt pa ter H de Greeve ons t volgende mee: ,Jk kan hier moeilijk op de lezing vooruit- loopen. De lichtbeelden zijn buitengewoon in teressant en volgen voet voor voet, ik zou willen zeggen, centimeter voor centimeter heel de merkwaardige ontdekking van deze ongedachte schatten. De spanning en de vol. harding van de gravers, hun angst en hun vernuft, hun ongelooflijk interessant avon tuur de vreugde van het vinden en eindelijk de romantiek van hun vondst alles ligt In de lichtbeelden uitgedrukt. Deze serie brengt ons in een heel oude en voor ons heel nieuwe wereld van nooit-ver- moede dingen. Je kijkt er naar met dezelfde gloeiende spanning waarmee je leest in een boelenden roman. De spanning ligt ongetwij feld In de geschiedenis zelve, en in de uit beelding daarvan in deze serie ongeëvenaarde Ucht-foto’s. Daarom kan Ik er zelf over schrijven. In H. P. Vink, geen, koopman, van Spanje naar Kanaalkade 30 Wed. W. Schut en kin deren, r. k., koopvrouw, van Den Helder naar Woonwagenpark T. Rast, geen, dienst bode, van Hilversum naar Oudegracht 17 J. J. Hillen en echtg., r. k. en n. h., muziek- graveur, van 1 ilburg naar Stuartstraat 17 D. Bruin-Boersen en zoon, r. k., van Bergen naar Omval 5 M. C. Wester, r. kl, van 's Hertogenbosch naar Fnidsen 53 W. Faber en gezin, n. h., van Oudorp naar Engelen- burglaan 7 f. C. Stork en gezin, n. h., van Amsterdam naar Corfstraat 15 B. M. C. Jutte, r. k., religieuse, van Delft naar Emma- straat 12 C. M. Schenkeveld, r. k., religieuse, van Delft naar Nassauplein n fC. W. Visser en echtg., n. h. en d. g., van ’s-Gravenhage naar Stationsweg 15 A. Holman, n. h., van 's-Gravenhage naar Bergerweg 84 J. C. A. Boosman, r. k., van Rotterdam naar Emmastraat 35 G. van Baar, r. k.,. dienst bode van Wervers hoof naar Westerweg 270 Y. van Tuin-Kokkes, d., van Haarlemmer meer naar Huigbrouwerstraat' 3 C. M. Spruit, r. k., hulp in de huish., van Hoorn naar Oudegracht 130 W. H. Reinewald, geen, blikslager, van Velsen naar Raaksje 5 C. M. van der Eng, r. k., dienstbode, van Oude Niedorp naar Van Everdingenstr. 18; P. Bottema, r. k., radiohandelaar, van Smal- lingerland naar Verdronkenoord 67a P. J. Zut, r. k., boekdrukker, van Rotterdam naar Verdronkenoord 12 Th. Olliges, r. k., dienstbode van Duitschland naar Kenn. Singel 13; J. Groenewoud, n. h., 1.1. machinist N. S-, van Amsterdam naar Grensstraat 4 J. C. van Zwanenburg, n. h., bakker, van Anna Paulowna naar Uitenboschstraat 46 H. Berger, n. h., dienstbode, van Bergen naar Kennemerpark 26 Wed. D. Dell en dochter, n. h., van Winkel naar Nieuwpoorts laan 36 E. J. H. Riedweg, r. k., van Amster dam naar Metiusstraat 8 Wed. W. Blaauw, n. h., van Heiloo naar Costerstraat 6 T. van Amstel-Kooij, n. h-, van Heiloo naar Snaarmanslaan 135 B. C. M. Demmers, r. k., winkelbediende, van Maastricht naar Laat 103 G. C. M. Kerssens, r. k-, van Hooge en Lage Zwaluwe naar Nieuwesloot 59 G. H. Hazeloop-Boer, d. g., van Gro ningen naar Westerweg 96 M. Trbeijtz, n. i., van Eindhoven naar Langestraat 86^ A. Hahna, r. k., dienstbode, van Medemblik naar Laat 114 J. Slomp, n. h-, los arbeider, van Amsterdam naar Korte St. Jacobstraat ra M. H. Th. Burgemeester, r. k., van Utrecht naar Nieuwpoortslaan 124 A. L. Sinnige, r. k., dienstbode, van Oude Niedorp naar Nassaulaan 19 N. Broersen-Groen, o. k., van Velsen naar Waagplein 1; S. Visser, n. h-, kellner, van Wijk aan Zee naar Huig brouwerstraat 8a M. Doodeman, r. k., dienstbode, van Bergen naar Kennemer- singel 3 J. M. Lachenat, n. h-, dienstbode, van Zeist naar Metiusgracht 5 F. Steenblik, K. v. J. C., zendeling, van Amerika naar Kooltuin 21 J. F. van Driel en echtg., g. k., pensionhouder van Epe naar -Metiusgracht 5 J. de Vries, r. k., dienstbode, van Blaricum naar Oudegracht 46 E. G. van Deutekom, n. h., dienstbode, van Castricum naar Heïder- scheweg 29. De retraltanten voor de retraite te Ber gen van Dinsdag 24 tot Vrijdag 27 Novem ber a.skunnen na de Congregatie dezen Woensdag 18 November hun kaart in ont vangst nemen in het St. Fldelishuls. Kapelaan A. A. VAN DEN BERG. Directeur. In de Alrikaansche wildernissen. 1 Engelsman, Drulvenlaan --- en hu had geen connecties meer om ruilwaren te koopen, had veel beleefd en een goed Hiervan De „Staatscourant" bevat de statuten van J Tuinbouwvereenlging N. V. en van de Ultgevers- Aanwezig aan het Bureau van Langestraat en aldaar te bevragen Gistermiddag te ongeveer 5 uur had op den Kennemerstraatweg, ter hoogte van de Van Everdlngenstraat een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel, bestuurd door J. de Vrwonende te Den Helder en een wielrijder H. J. K.. wonende alhier. Ten ge volge daarvan kwam een andere wlelrljdei, zekere J. B.. eveneens alhier woonachtig, te vallen, waardoor zijn rijwiel werd be schadigd De schade werd onderling geregeld Oor zaak is samenloop van omstandigheden. in de lichtbeelden, is het part dat ik deze lezing heb niets anders dan die explicateur Deze verklaring van pater De Greeve zelf ■al voor velen een aansporing zijn, om deze zeer belancrijke lezing bjj te wonen Nog enkele kaarten zijn verkrlipbaar bij 't Damescomité en het bestuur der K J. M V. PATER TEPPEMA. Vernieuwing Bokkebrag. Bijlage Kr 203. Op de begroeting van den kapt taaldienst voor 1932 is onder volgnr 632 een bedrag van 44 000— uit getrokken voor de vernieuwing van de Bokkebrug. Terwijl de bestaande brug 3.50 M. breed is. zal de nieuwe brug een breedte hebben van 6 M. met ter weerszijden voetpaden van 1 M. Het verkeer eischt name lijk een breedere en sterkere brug. De kosten van het gebeele werk worden geraamd op 44 000— De Commissie van bijstand voor open befte werken kan zich met de uitvoering van het werk op de voorgestelde wijze vereenigen. evenals de commissie van bijstand voor de financiën. B. en W. stellen voor het plan voor de ver nieuwing van de Bokkebrug goed te keuren en het College voor de uitvoering van dit werk een crediet toe te staan van f 44.000.—. Bijlage no. 208 In ,,’t Gulden Vlies" werd gisteravond de eerste van de twee feestavonden gehouden ter herdenking van het 35-jarig bestaan van de afdeeling Alkmaar van den R. K. Volks bond. De groote zaal van den heer Mooi) was tot in alle hoeken bezet met leden en hunne huisgenootenmede dank zU de opgewekte pianomuziek heerschte er een feestelijke stemming. De voorzitter, de heer Th Stam, opende op de gebruikelijke a uze en heette alle aan wezigen van harte welkom, speciaal den Hoogeer» Deken en verdere geestelijken, alsmede den geestelijken adviseur. Spr. heette ook de tooneelvereenlging Vendel" welkom, haar dank brengend voor de bereidwilligheid dezen feestavond met de cpvoerlng van een blijspel te willen opluis teren. Spr. heette voorts den Centraal Voorzitter, den heer v. d. Akker uit Amsterdam wel kom, waarna spr. mededeelde, dat van de Mariavereeniglng en het Krulsverbond een bloemstuk was ingekomen, waarvoor spr. dank bracht. Namens de onderafdeellng „St Joseph" werd onder het aanbieden van gelukwen- schën den voorzitter een enveloppe met in houd overhandigd als bijdrage voor de kas- Kerstgave aan werklooze arbeiders. De voorzitter prees deze mooie daad en wekte alle leden op om de Kerstgave-actie, die dit jaar veel vraajt. zooveel mogelijk te steunen. Applaus» De heer Van den Akker bood namens het Centraal Bestuur hartelijke gelukwenschen aan met dit 7de lustrum. Spr. uitte den wensch. dat de afdeeling Alkmaar in de komende Jaren altijd moge bezield zijn met dezelfde overtuiging, die haar tot nog toe gekenmerkt heeft n.l. den vasten wil om het goede te doen wat mogelijk is voor de ar beiders. dat er geen ijs was geweest. Dit jaar heeft men slechts enkele uren kunnen rijden, waarvan een qnvrjjwilllg bad het einde vormde. Het bestuur zal dit echter in den vervolge voorkomen, door de baan niet meer zoo vroeg open te stellen. Door de samenwerking tusschen Alkri. ar en Heiloo zijn de statuten veranderd geworden en is het bestuur met een 3-tal personen uitge breid. De tent voldoet thans beter door de aangebrachte verbeteringen. De heer Kosteluk meende, dat het bestuur geen enkel verwut trof, in verband met het bezwuken van de baan. Zij was des morgens gekeurd en in orde bevonden. De voorzitter dankte den secretaris voor het Jaarverslag en den heer Kostelijk vooi de welwillende opmerking. Hierna kwam de rekening en verantwoor ding van den penningmeester aan de orde. Namens de contröle-commissie deelde de heer Stokman mede, dat alles in orde was be vonden en maakte vervolgens nog eenige op merkingen van huishoudeljjken aard. Na een woord van dank aan de commis sie werd de penningmeester gedéchargeera. De stand van de financiën is bevredigend. Tot leden van de kas-commissie warden benoemd de heeren Boersma, Hopman et) Kostelijk en tot plv. leden de heeren Ooms, Harder en ten Bruggencate De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de heeren Bruul en Dekens hun ontslag reap, als secretaris en penningmeester hebben in gediend. Ondanks de herhaalde aandrang waren beide functionnarissen niet te bewe gen op hun besluit terug te komen. Spr. noemde de heer Bruul de geestelijke vader en één van de initiatief-nemers voor het op richten van de vereeniging, die, dank zu hem, tot grooten bloei is gebracht. Ook den heer Dekens dankte spr. voor het zorgvolle beheer, dat hij steeds heeft getoond. Het verheugde ZÜ weer zouden uwscat jxio ueaiuuioaeMcii I -n—--v— a—- - De beer Han heeft zich bereid I hÜ Engeland en probeerde In de Zoo juist kregen wij bericht, dat Sint Nicolaas alreeds in onze stad gearriveerd is. Zooals ^andere jaren hebben wij hem weer vergezeld op zijn tocht langs de win kels In onze stad; In om nummer van om de spanning voor degenen, die vanavond den tweeden feestavond zullen bijwonen, niet weg te nemen, 't ZU genoeg te consta- teeren. dat er goed spel werd geleverd en dat het publiek zich kostelijk heeft geamuseerd, zoodat men vanavond eenige vroolijke uurtjes tegemoet kan zien. De voor ..Hulp in Nood" gehouden collecte bracht f 35.50 op. voor hun waardevol ivoor en ruw rubber. De Inboorlingen brach ten ook dikwijls levende dieren, chimpan- sé’s. jonge gorilla’s, kleine olifanten, die aan de dierentuinen van Europa verkocht werden. Wat Alfred in .'ezen t"” i hem later zeer goed te nas; dacht zal schenken, doch de flnancieele toe- 1 bandelen, stand laat dit nog niet toe. De heer Harder vroeg of het bestuur Iets bekend was van het gerucht, dat op het land j van Berger een Usbaan zal komen. De voorzitter antwoordde, dat hem enkele 1 het land trekken. Spoedig nam hij ontslag bü de firma en begon voor eigen rekening te handelen. Hij sloot vriendschap met de wildste stammen van Afrika, werd als broeder aangenomen door de kannibalen, nam deel aan groote jachten en trok in alle richtingen door de wildernis. De wilden kenden hem en wis ten hem te waardeeren. Bü ben was hü bekend als „Trader Hora" (De handelaar Horn), die mooie verhalen kon vertellen en hen steeds met raad en daad büstond. Slechts eenmaal gedurende de 65 jaren, die hü in de wildernis doorbracht, maakte hü een reis naar Engeland. Hü voelde zich daar echter niet op zün gemak, hü miste oe vrüheid en de gevaren. Trader Horn was zün leven lang een in Afrika bekende toen erugkeeren. Toen hü nauwelüks 18 jaar was. verliet koloniën een bestaan te vinden. Voor een groote Engelsche firma kocht hü ivoor en dieren huiden van de inboorlingen plan meerdere malen te Westkust. Donderdag geven wü daarover een uitvoe rig relaas. Morgenmiddag om 3 uur zal Sint Nico laas bü het Kofa-magazün voorrijden, om aldaar de kinderen van Alkmaar te ont vangen. J. Timmer en echtg., r.k-, dancinghouder van Westerweg 109 naar Heiloo J. A. Tiel, geen, van Stationsweg 134 naar 's-Graven- hage C. Th. Koenen, n.h., tuinder, van Om val 51 naar Meppe! ;C. M. Brake boer, r.k., dienstbode, van Bierkade 1 naar Opmeer M. Rentenaar, geen, agent van politie, van Rochdalestraat 3 naar Gouda H. Behr, r.k., slager, van Heerenstraat 4 naar Beverwijk H. Jansen, geen, mach, bankwerker, van Sta tionstraat 12 naar Wijk aan Zee Wed. G. H. Bakker, van Regulierslaan 8 naar Utrecht G. L. M. OorBeerthuijzen en stiefzoon, r.k., van Metiusgracht 5 naar Weesp C. RichardsonBlom en kinderen, van Roch dalestraat 17 naar 's-Gravenhage D. Bie- man, geen, dienstbode, van Kenn. Straatweg 8 naar 's-Gravenhage A. Duinmeijer, r.k., dienstbode, van Nieuwesloot 25 naar Castri cum M. E. ZonneveldGroot, r.k., van Hekelstraat 20 naar Amsterdam M. G. BeentjesTjeertes, r.k., «an 2e Kanaalstraat 13, naar Heemskerk J. G. Wies» en echtg., r.k., arbeider, van Verl. Landstraat 45 naar Princenhage B. Fernée en gezin, geen, blik slager, van Schelphoek 7 naar Egmond aan Zee D. Dirkmaat en gezin, g.k., boekhou der, van Schermerweg 11 naar Heiloo E. Hart, n.h., dienstbode, van Helderscheweg 29 naar Koedijk Tr. Dekker, n.h., winkel juffrouw, van K. van 't Veerstraat 16 naar 's-Gravenhage C. G. van Renen, n.h., van Boezemsingel 12 naar Apeldoorn A. C. Rood, r.k., dienstbode, van Oudegracht 275 naar Schoorl E. K. Blekendaal, r.k-, dienst bode, van Van Everdingenstraat 18 naar Am sterdam J. Geerlings, n.h., van'Spoorstraat 64 naar Egmond aan Zee D. Hoekstra, n.h., typograaf, van Laat 163 naar St. Annapa- rochie W. A. M. Tuin, r.k., van Nassau plein 20 naar Nijmegen A. Leem’ u g, geen, dienstbode, van Dijkgraafstraat 27 naar Am sterdam J. J. Pot, geen, van Westerweg 1 naar Ridderkerk G. B. Hettema, n.h., kleer maker, van Zocherstraat 16 naar Amsterdam; A. H. Höppener, r.k., onderwijzer, van Vrou- wens'raat 5 naar Utrecht J. G. Muller, n.h., kantoorbediende, van Snaarmanslaan 43 naar Bergen G. Tjalsma en echtg., n.h., direc teur Rijkskweekschool, van Westerweg 127 naar Heiloo A. E. Spoelstra, g.k., dienst bode, van Juliana van Stolberglaan 3 naar Ulrum G. J. BoermaLeegwater, n.h., van Nieuwpoortslaan 97 naar Amsterdam E. C. Schilder, r.k., dienstbode van Verdronken oord 59 naar Zijpe C. T. Op de Weegh, r.k., I. 1. verpleegster, van Westerweg 174 naar Noordwijk H. Mache, d.e., dienstbode, van Kerkplein 6 naar Engeland J. van Dok, n.h., mach, houtbewerker, van Ramen 16a naar Beemster G. A. H. Goes, r.k., van Boorn- kampstraat 14 naar Beverwijk. aan de verheven taak van de R K. Arbei dersbeweging is ondanks den slechten tüd toch een feit om feestelijk te herdenken, om daarbü te demonstreeren. dat de R. K. Arbeidersbeweging het hoofd nog niet kwijt geraakt. Spr. weidde uit over de taak van de R. K. Arbeidersbeweging, die is, den arbeider de hem toekomende plaats In het maatschaj>- pelük leven te bezorgen en de maatschappij doen beantwoorden aan de eischen, die wü. als goede roomse he arbeiders daaraan stel len Spr. wees op de laatste encycliek, die door sommigen, met wier principen zü niet over eenkomt. wel eens als revolutionnalr wordt zekwaliflceerd. Maar overeenkomstig deze encycliek aldus spr. moeten wü. R K. arbeiders, de huidige orde omvormen tot zü beantwoordt aan de eischen die onze organi satie er aan stelt. Om dat doel te helpen verwezenlijken Is onze organisatie steeds grooter en sterker gemaakt. Er mag wel eens aldus spr. op deze hoogere doelstelling gewezen worden. Onze R. K. Arbeidersbewe ging staat of valt niet met hooger loon, korteren werktijd en betere arbeidsvoorwaar den. Wat baat ons dat alles, als de beginselen in de maatschappü zóó zün, als ons dat al les in economisch minder gunstige tüden weer wordt ontnomen? De jxisitle van den arbeider is afhankelük van machtsfactoren. Millioenen arbeiders zün uit de bedrijven gestooten, als slacht offer van de onmaatschappelijke toestanden. Onze organisatie moet er aan werken, dat er wüslging komt in die verkeerde opvat tingen. Met een opwekking om meer offers voor- en meer belangstelling aan de organi satie te geven, om te komen tot een groote- ren bloei in de toekomst, eindigde de Cen traal Voorzitter zijn kernachtige toespraak, waarop een dankbaar applaus volgde. Na een korte pauze, welke door pianomu ziek van den heer v. d. Peet werd opgeluls- terd. bracht „Vondri” het vier-bedrüvig blü- spel „De Onverstoorbare" van Stef, van Cuijk én Gerard Nlelen ten tooneele. Een boeiend blijspel van speurzin, dat i speelt in een sanatorium van zenuwpatiën- I ten. Winkel: Laat 157 ZAADMARKT 52 TELEFOON 1849 Mevrouw, Ia het U bekend, dat wij Mantels en Winterjassen stoomen en verven? In één week gereed Nette afwerking Men schrijft ons: Op 23 November as. zal in de schouw burgzaal van het Gulden Vlies. Koorstraat, een echt goede M!srlcfilm worden vertoond. Wij noemen uit dit moo.e filmwerk hier onder enkele büzonde.heden Men voert u na een kijkje op het land, zijn natuur schoon. zün beroemden Chlnecschen Muur etc. near het move en bloeiend Vicariaat Yung- plngin. toevertrouwd aan de Nederlandsche Provincie der Lazaristen. Wü zien dan hoe de missionaris reist., hoe hij zich moet be helpen, zijn eerste pogingen om zich aan te passen aan taal en gewoonte. Kortom een filmwerk wat u èn op natuurkund e ën op katholiek gebied veel te zien geeft. Ter af wisse! o ziet u beelden uit het echte Ch.nee .he volksleven. Waar nu en dan de komcc'.e trek u eens h.artelük doet lachen, wat echter geenszins afbreuk doet aan bet eigen karakter van deze f:lm. De Noord- Chlnafilm is en blüft een film die onder houdend en leerzaam is. die de liefde in ons opwekt voor het werk der missionarissen. De Pers schrijft hierover: N. Schled. Courant. Het is ongetwüfeld een film, die het be kijken waard is Zü geeft ons een inzicht op de huidige toestanden In het verre China, op de economische gesteldheid van het lanu, op de natuur, maar bovenal op het missie werk der Paters Lazaristen. Leidsche Courant. Het verblijf in de onherbergzame binnen landen van Noord-Chlna is een doorloojien- de opoffering. Tevens werd vertoond hoe uit de kern van een enkel christelüke Chinee- sche familie een heel katholiek dorp zich kan ontwikkelen. Ook werden eenige beelden gegeven uit de huidige woelingen. Daarom héél katholiek Alkmaar en Om streken op 23 November naar het Gulden Vlies. Ziet de reclames. Algemeene Vergadering te Alkmaar. De RJC. Bond van Rüwielclubs in Noord- Holland boven het U ,;6t Christophorus” hield Zondagmiddag een algemeene verga- dering in het St. Willibrorduspatronaat aan de Oudegracht te Alkmaar. De voorzitter de heer M T. Nlele. opende met den christelüken groet, heette allen welkom en deelde mede dat de Geestelijke Adviseur verhinderd was aanwezig te zün. Spr. zei dat de tüd en de toestand ook vau Invloed zün op het vereenigingsleven en dai nu vooral in dezen tüd de R.K. vereenigln- gen moeten worden gesteund door aller liq- maatschap. Daarom, zei spr.. moeten wü geen oogenblik onbenut laten om een leder tot lid te jnakën om ter gelegenheid van den Stillen Omgang te Amsterdam met duizen den mannen en jongelingen te kunnen opc trekken naar de grootstad. Wü moeten aan de ongeloovlge wereld laten zien dat iedere aanslag op ons geloof en het bespotten van onze beginselen een aansporing is om ons geloof te versterken. Hierna las de secretaris de heer G. M. Bos de notulen, die onder dank werden goedgekeurd. Ingekomen was een portret in lüst van den yoormaligen geestelijken adviseur, den Zeer- eerw heer rector Verver, dat als blük van waardeering en aandenen aan hem werd aanvaard. Op een schrijven aan den Voetbalbond om uitstel van wedstrüden op de dagen van Stillen Omgang en Bedevaart was antwoord Ingekomen. De medewerking van den bond werd hierin toegezegd, terwül tevens weru geadviseerd om met de plaatselüke clubs overleg te plegen, opdat op die dagen geen wedstrijden worden uitgeschreven. Naar aanleiding van een schrijven van de afdeeling Bergen over het aanschaffen van bondsln.signes was het bestuur van oordeel te moeten komen met een voorstel om niet tot aanschaffing van bondsinsignes over te gaan. Dit brengt groote uitgaven voor de«i Bond en de afdeelingen mede. Na eenige bespreking werd het bestuurs voorstel met büna algemeene stemmen aan genomen. Clubs die rijwielvlaggetjes van het model van den K. R. O. met bondsjuonogram willen aanschaffen, kunnen deze bestellen bü den secretaris Afdeelingen welke toch Insignes willen hebben, kunnen deze ook bü den se cretaris bestellen. Vervolgens kwam aan de orde behandeling van uniforme clubstatuten en reglement. De voorzitter merkte op dat door het verkrügen der Bisschoppelüke goedkeuring uniforme statuten noodig zün geworden. De secretaris deed hierna voorlezing van concept-regle- ment en statuten, die na eenige opmerkin gen werden goedgekeurd. De voorzitter vroeg de medewerking der afgevaardigden, om de bondsretra 1 te, die te Bergen zal gehouden worden, te doen slagen. De datum zal nader worden bekend gemaakt. Opgemerkt werd oa dat bü den Stillen Omgang in het Centraal Station te Amster dam niet voldoende ruimte was voor ont nuchtering. Vele leden konden geen zitplaats krijgen. De voorzitter wees er op dat dit het volgende jaar niet meer kan voorkomen, doordat de deelnemers, die per trein uit Alkmaar komen, een andere kerk zullen krijgen. De afdeelingen Spanbroek en Hoogwoud werden aangewezen om deel uit te maken van de commissie die de rekening zal na zien. Eenige leden bepleitten bü de rondvraag een vroeger aanvangsuur van den Stillen Omgang te Amsterdam. Getracht zal wo* - den. den Omgang een uur vroeger te laten aanvangen. De voorzitter wees er ten slotte op dat vooral in de wintermaanden aan den groei van den bond moet worden gewerkt Er zün nog parochies waar de bond nog geen afdeeling heeft Hier valt dus goed were te doen. Verder dankte spreker voor de aan gename wijze waarop de besprekingen wa ren gevoerd, en sloot de vergdareing met den christelüken groet. Het Fransche elftal, dat op 29 November as. te Colombes tegen Nederland speelt, is gekozen. De opstelling luidt, naar de Telegraaf meldt, als volgt: Thépot (Red Star) of Tassln (R. C. de France) doel. Mattier (Sochaux) Sé te) achter. Finot (C.A.P.), Kaucsar (F. C. Montpel lier), Hornus (F.C. Montpellier) midden. Kauffmann (F.C. Mulhouse), Veinante (R. C. de France). Mercier (Club Francais), Lue'.en Laurent (Sochaux), Langilller (Ex celsior Roubaix) voor. Reserven zün: Dubec (R. C. de France) Sochaux). deman 'doelde op de invitatie-wedstrüd van Afrika bekende en gevreesde avonturier 4 Maart 1919. Hierbü invatie-wedstrüd van geweest en toen oud werd, werd hü het beoordeelen geconstateerd, hetgeen een groot phllosoof Hü kon niet meer op Jacht gaan en de binnenlanden doortrekken met Engelanc maar hij geheugen, maakte bü gebruik, om op zün ouden dag in zün onderhoud te voorzien. noodigdheden en daarmede trok hü van 1 huis tot huis. Hü probeerde zün waren te verkoopen, maar novenal vertelde hü waar gebeurde geschiedenissen uit zün leven. Dtkwüls werd hü weggejaagd, maar daar van trok hü zich niets aan; „volgende maal het in de bedoeling ligt, een wedstrijd in het beter zelde hü tot zichzelf. Dit zeide hü hardriiden te onraniseeren en misschien ook oofc op qaorgen, nadat hü tevergeefs had getracht aan Ethlreda Lewis een zeef te verkoopen en deze vriendelüke woojden waren de eerste aanleiding tot het ontstaan van den wereldbekenden roman ..Trader Hora”. Ethelreda Lewis voelde zich beschaamd, dat de oude handelaar zoo philosophise!) reageerde op haar korte antwoord. Zü riep hem terug, daar zü zich plotseling herin nerde. dat ze toch wel een nieuwe zeef ge bruiken kon. Trader Horn vond dit zeei gewoon, hü verwonderde er zich nooit over als zün klanten van meening veranderden. Een uur lang bleef hü bü haar praten en vertelde haar precies hoe men het beste op olifanten kon jagen. teder ander geval zou een aanbeveling mü- nerzüds te zeer een aanbeveling van eigen zaak zün. Daar echter het zwaartepunt ligt in de lichtbeelden, is het part dat ik aan van UitbreMrngsplan „West”. Toepassing art. 36 lid 4 Woningwet. (BUIage no. 198) Bü raadsbesluit van 19 December 1929, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bü besluit van 9 April 1930, werd een partieel uitbreidingsplan vastgesteld voor het gebied der gemeente. Ingesloten door de Zuldweste- lüke begrenzing van den Bergerweg en de Houtvaart en de grens der gemesnte Bergen. In voorbereiding is thans een uitbreidings plan voor het daarbij aansluitende gedee’ta der gemeente. In afwachting van de tot standkoming daarvan zal het gewenscht zün. dat de Raad gebruis maakt bevoegdheid, gegeven bü art- 36 Politie. sleutels; sjorlün; alpinomuta; kurketrekker bril; rozenkrans in étui; band van heeren- regenjas; belastingmerk !n étui; celluloid nopje; kinderhandschoenband van dames mantel; alplnopetje; Insigne van het Leger des Hells; band van motor jekker. Aanwezig en te bevragen bü de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 7 tot en met 16 November lf31: F. Oosterwük. T(oelstra- kade 60. deksel v. melkbus; D. J. Hesse link. Bleekerslaan 15 boodschappentaschp. Eg- bergen. Compagnlestraat 3, ring met rood steentje; F. Praat. Waterschapstraat 18. rij- wieltelastlngmerk in étui; C. H. Weümer, 2e Kabelstraat 6, bril in étui; H. v. Benthem, Asterstraat 4. parapluie; Gem. Reiniging. Accünstoren. 12 lepeltjes; H. P. Wennips, Dük 16. rüwielplaatje; M. Venneker. Laat 90. vul pen; J. Offenberg. Richard Owenstraat 2. -lace Fand-choen; N. L. Nühoff. Achterwe- zel 12. rozenkrans in étui; N. Hemelreich. Hulststraat 1. broche; F. Rodenburg. Koren laan 7. bloedkoralen ketting; A. Teitsma, Gashouderstraat 5. rozenkrans; J. Wledük. Nieuwlandersinêel 15, klndertaschje met in houd; J. H. Sommer. Zuiderhoutlaan 18, (ongensjekker met petje; G. Doeschot. Ko- nin<tsweg 65. pakje met lampions; P. Brink. Groot Nieuwlsnd 50. ro’-nkrans; A. Roo- 'ng. Heiloo, Straatweg 183, kosteloos belas- Stekelboe. Nieuwpoortslaan Edse. Ingelandstraat 1, on- derstukje van colllertJe; 8. Ixihman. Ver dronkenoord 100 mesje; C. Rasch. Midden straat 34. cein jt; D. v. Kleef. RopjeskuU '8. tomatenbat en slof; F. J. Groenland, Plersonstraat 30. rol touw; M. Rempt. Schou tenstraat 9. padvindersrlem; M. Zus. Gees- ‘erfineel 8. sehooPtui >net inhoud; M. Jan- ~en. Boezemsingel 1. dainesarmbandhorloge: K. Hopman. Lindenlaan 67 rüwielplaatje tn étui; O. Obdam. Scharloo 20, witte kip; K. Tip, Oudegracht 173. belastlngplaatje aan tüd leerde, kwam hü leerde het de manier om den Inboorlingen voor hun waardevo.le producten de goed koopst mogel^ke waren ia ruil te geven. j Voor Zün firma sloot hü zeer goede zaken af, maar toch beviel dit werk hem niet. Hü verlangde te veel naar avonturen, hü wiide vrü. zün eigen luimen volgend, door van de lid 4 der gewüzigde Woningwet. t.W. om te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor het hlerbedoelde c« :1 der ge meente aordt voorbereid. B en W. stellen den Rar i voor het vol gende besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bülage na 198 tot het vers'ag van ’s Raads handelingen: Gelet op artikel 36 lid 4 der Woningwet; Bepaalt: dat een herziening van het hiervoor ge noemde partieele plan van Uitbreiding voor den Bergerweg c.a. wordt voorbereid, welke herziening zal omvatten het gebied der ge meente. ingesloten door de oostélüke begren zing van den weg. loopende langs de Oost- züde van het Noordhollandsch kanaal, be ginnende ter hoogte van de Koedüker vaart tot even ten Zuiden van de spoorbrug, de Het feit, dat men 35 Jaar gewerkt heeft I Noordelüke en NoorcJ^-est-lltke bevrenring - - van den Stationsweg, de Westelijke begren zing van den Bergerweg tot het spoorweg emplacement, de Zuldelüke begrenzing van dit emp acement, de Vaart of ik.omme- slbot tot ongeveer 125 M. uit den Hoeverweg en een lün loopende op genoemden afstand uit den Hoeverweg nagenoeg parallel aan dien weg tot den Middentocht, de Noordgrens van den Middentocht tot den Hoeverweg, van den Hoeverweg af de Zuidgrens van den Middentocht tot voorbü het perceel Sectie D. 262, de lün loopende langs de westzijde perceel van den Zuid-Noord tot de en de grens der ge meente Bergen tot K.M. 33 op den Rüksweg AlkmaarNleuwediep. Sabsidie Huis verzorging voor 1931 Het bestuur van de Commissie tot Huisver zorging heeft zich tot B en W. gewend met het verzoek, het voor 1931 toegekende subsidie groot 1100.met 500.te verhoogen. In de brieven van het bestuur wordt aan getoond. dat verhooging Inderdaad noodig is, indien de Commissie niet in ernstige moelük- heden wil komen, waardoor zü genoodzaakt zou zijn haar arbeid te beëindigen B. en W. zün van 00. deel, dat aan het ver zoek om een extra-subsidie moet worden voldaan. Ook de Directeur van den Gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst is van deze meening. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen aan de Commlsle voor Huisverzor ging over 1931 een hooger subsidie, ten bedra ge van 500.uit te keeren en deze uitgaaf te züner tüd bü suppletoire begrootlng te regelen. van Afrika’s eenlg bekende manier van zaken doen in deze landen, was de rull- handel, daar de wilde negerstammen toen niets met geld zouden kunnen beginnen I Hü gaf hun geweren en kruit, becirukt ka- tot hun gerichte woorden en uitten de beste toen en schoenen voor hun wenschen voor de verdere bloei van de ver eeniging. De heer Boersma Sr. zag gaarne een nor- tonpomp geplaatst. Thans kan men op an dere plaatsen 2 dagen eerder rijden. De voorzitter ontkende dit laatste en zegde toe, dat het bestuur aan de norton-pomp aan- Nu de wereldberoemde film „Trader Horn" sinds deze week ook In onze stad, m het Victoria-theater gaat draaien, is het voor onze lezers wel interessant in een paar artikeltjes enkele bijzonderheden over dit werk en zün ontstaan naar voren te bren gen. Voor vandaag iets over den man. wiens naam aan deze film gegeven is. Alfred Aloyslus Hora, weid geboren te Liverpool, in welke stad hü ook de lagere school bezocht. Meer dan van zün leeraren, leerde hü van zün kameraden. Onder zün medeleerlingen waren een jongen uit Vene zuela. een uit Peru, twee half-bloeds uit Haïti, enkelen uit Brazilië en een echte Spaansche graaf. Zün leeraren brachten hem de grond beginselen bü van Latün en Griekscb en wiskunde, maar van zün kameraden leerde hü Spaansch, Portugeesch en Fransch en bovenal leerde hü het groote verlangen kennen andere landen te zien, de landen, waarvan zün vrienden kwamen en waarheen spr. dat de beide heeren als bestuursleden i aan bleven. 1 verklaard het secretardiaat te vervullen, ter- wül het in de bedoeling van het bestuur ligt een administrateur aan te stellen. Voorts is het bestuur van plar* te Alkmaar een vergadering te beleggen. I hardrüden te organiseeren en misschien ook een in het kunstiüden. Voorts heeft het hou den van een avondfeest een punt van be spreking ui'gemaakt, doch de verlichting is een groot bezwaar. Hierna volgde sluiting onder dank.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11